gnome-libs 1.2.13 - en to tr translation catalogue (335 entries)

en:   - OK? (yes or no)
tr:   - Tamam? (evet ya da hayır)

en:  (press return)
tr:  (return'e bas)

en:  (yes or no)
tr:  (evet ya da hayır)

en: %a %b %d %T %Y
tr: %a, %d %b %Y, %T

en: %s options
tr: %s seçenekleri

en: %s: illegal option -- %c
tr: %s: kuraldışı seçenek -- %c

en: %s: invalid option -- %c
tr: %s: geçersiz seçenek -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
tr: %s: `%c%s' argümansız kullanılır

en: %s: option `%s' is ambiguous
tr: %s: `%s' seçeneği belirsiz

en: %s: option `%s' requires an argument
tr: %s: `%s' seçeneği bir argümanla kullanılır

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
tr: %s: `--%s' seçeneği argümansız kullanılır

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
tr: %s: `-W %s' seçeneği argümansız kullanılır

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
tr: %s: `-W %s' seçeneği belirsiz

en: %s: option requires an argument -- %c
tr: %s: seçenek bir argümanla kullanılır -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
tr: %s: `%c%s' seçeneği tanınmıyor

en: %s: unrecognized option `--%s'
tr: %s: `--%s' seçeneği tanınmıyor

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
tr: GOAD dosya tanıtıcı (iç kullanım için)

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
tr: Çalıştırılacak GOAD sunucu kimliği (iç kullanım için)

en: About
tr: Hakkında

en: About this application
tr: Bu uygulama hakkında

en: Above Dock
tr: Rıhtımın yukarısında

en: Accelerator
tr: Seçim karakteri

en: Accept
tr: Kabul

en: Accept run-together words
tr: Birleşik sözcükleri kabul et

en: Accept the word for
    this session only
tr: Sözcük sadece bu oturum
    için kabul edilir

en: Add
tr: Ekle

en: Add/Set
tr: Ekle/Belirt

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Alternatives:
tr: Alternatifler:

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
tr: "%s" uygulaması (süreç %d)
    ölümcül bir hatadan dolayı çöktü.
    (%s)

en: Apply
tr: Uygula

en: Author:
tr: Yazar:

en: Authors:
tr: Yazarlar:

en: Authors:
tr: Yazarlar:

en: Back
tr: Geri

en: Basic
tr: Temel

en: Below
tr: Altta

en: Browse...
tr: Gözat...

en: Bulleted List
tr: İmli Liste

en: CLASS
tr: SINIF

en: CONFIG-PATH
tr: KURULUM-DİZİNİ

en: C_lear
tr: _Temizle

en: C_ut
tr: K_es

en: Calculator
tr: Hesap makinası

en: Calculator...
tr: Hesap makinası...

en: Calendar
tr: Takvim

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
tr: hbox bulunamadı, normal dosya seçimi kullanılacak

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cancel Logout
tr: Çıkışı iptal et

en: Check words longer than:
tr: Bundan uzun sözcükleri kontrol et:

en: Choose an icon
tr: Bir simge seç

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear the selection
tr: Seçili bölgenin içeriğini siler

en: Close
tr: Kapat

en: Close the current file
tr: Kullanımdaki dosyayı kapatır

en: Close the current window
tr: Kullanımdaki pencereyi kapatır

en: Command:
tr: Komut:

en: Comment
tr: Açıklama

en: Comment:
tr: Açıklama:

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Configure the application
tr: Uygulamayı yapılandırır

en: Confirm
tr: Onaylat

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy the selection
tr: Seçimi panoya kopyalar

en: Copyright (C) 1998
tr: Telif hakkı (C) 1998

en: Could not get name service!
tr: İsimlendirme servisi alınamadı!

en: Create New _Window
tr: Ye_ni pencere aç

en: Create a new window
tr: Yeni bir pencere açar

en: Creating '/GNOME' context %s %d
tr: '/GNOME' %s %d ortamı oluşturuluyor

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
tr: '/GNOME/Servers' %s %d ortamı oluşturuluyor

en: Cu_t
tr: K_es

en: Cut
tr: Kes

en: Cut the selection
tr: Seçimi taşınmak üzere panoya kopyalar

en: DISPLAY
tr: EKRAN

en: Date
tr: Tarih

en: Debug
tr: Hata ayıklama

en: Default Pixmap
tr: Öntanımlı Resim

en: Delete
tr: Sil

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Disable connection to session manager
tr: Oturum yöneticisi ile bağlantıyı kapat

en: Disable sound server usage
tr: Ses sunucusunu kullanıma kapat

en: Discard accepted words on kill
tr: Kabul edilen sözcükleri öldürülünce unut

en: Display brief usage message
tr: Kısa bir kullanım iletisi gösterir

en: Dock
tr: Rıhtım

en: Documentation:
tr: Belgeler:

en: Don't use X shared memory extension
tr: X paylaşımlı bellek eklentilerini kullanma

en: Down
tr: Aşağı

en: ERROR:
tr: HATA:

en: E_xit
tr: Çı_k

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit/
tr: Düzenle/

en: Enable sound server usage
tr: Ses sunucusunu kullanıma aç

en: Enable tooltips
tr: Balon yardımlarını etkinleştir

en: End the current game
tr: Geçerli oyunu bitirir

en: Error
tr: Hata

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: %s seçeneğinde hata var: %s.
    '%s --help' ile kullanılabilecek komut satırı seçeneklerini görebilirsiniz.

en: Exit the program
tr: Uygulamayı kapatır

en: FLAGS
tr: FLAMALAR

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
tr: CORBA kimlik kontrol çerezi bulunamadı, çıkılıyor

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
tr: CORBA çerez dosyası (%s) yazmak için açılamadı: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
tr: '%s' CORBA çerez dosyası açılamadı: %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
tr: `%s' CORBA Çerez dosyası okunamadı: %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
tr: CORBA çerez dosyası (%s) yazılamadı: %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
tr: `%s' CORBA çerez dosyasına yazılamadı: %s

en: Fi_les
tr: Dosya_lar

en: Fi_les/
tr: Dosya_lar/

en: File
tr: Dosya

en: File/
tr: Dosya/

en: Files
tr: Dosyalar

en: Files/
tr: Dosyalar/

en: Find _Again
tr: Y_eniden bul

en: Finish
tr: Bitiş

en: Fixed Position
tr: Sabit Konum

en: Font
tr: Yazıtipi

en: Font Info
tr: Yazıtipi Bilgileri

en: GNOME GUI options
tr: GNOME kullanıcı arayüzü seçenekleri

en: GNOME options
tr: GNOME seçenekleri

en: GOAD ID of the server to activate
tr: Çalıştırılacak sunucunun GOAD Kimliği

en: GOAD_ID
tr: GOAD_KİM

en: GTK options
tr: GTK seçenekleri

en: Game
tr: Oyun

en: Gdk debugging flags to set
tr: Belirtilecek Gdk hata ayıklama flamaları

en: Gdk debugging flags to unset
tr: Kaldırılacak Gdk hata ayıklama flamaları

en: Get a hint for your next move
tr: Bir sonraki hamle hakkında ipucu verir

en: Get config entry
tr: Kurulum girdisini alır

en: Global
tr: Genel

en: Gnome Object Activation Directory
tr: GNOME Nesne Etkinleştirme Dizini

en: Gtk+ debugging flags to set
tr: Belirtilecek Gtk+ hata ayıklama flamaları

en: Gtk+ debugging flags to unset
tr: Kaldırılacak Gtk+ hata ayıklama flamaları

en: HOST
tr: MAKİNA

en: HOSTNAME:PORT
tr: MAKİNA İSMİ:PORT

en: Help
tr: Yardım

en: Hidden
tr: Gizli

en: Host:port on which the sound server to use is running
tr: Ses sunucusunun kullandığı makina:port

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
tr: Hiç bir yüklü servis bulunamadı. Ya hiç bir servis
    yüklemediniz ya da onların bulunabileceği bir dizin bilinmiyor.
    İki durumda da GNOME kurulumunu gözden geçirin.

en: ID
tr: Kimlik

en: ID under which GOAD knows this server
tr: GOAD'un bu sunucuyu tanıdığı kimlik

en: Icon:
tr: Simge:

en: If you choose a font it will appear here
tr: Bir yazıtipi seçerseniz burada görünecektir

en: Ignore on Arrange
tr: Düzenleme sırasında Yoksay

en: Ignore this word
    this time only
tr: Sözcüğü bu defalık
    yoksay

en: Indent
tr: Girinti

en: Information
tr: Bilgi

en: Insert
tr: Araya ekle

en: Insert the word
    in your personal dictionary
tr: Sözcüğü kişisel
    sözlüğe ekler

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
tr: Sözcüğü kişisel sözlüğe
    ekler (büyük/küçük harf karışık 
    yazıldıysa, yazılışını
    korur)

en: Insert with case
tr: Yazılışıyla araya ekle

en: Ispell command:
tr: Ispell komutu:

en: Kill ispell process
tr: Ispell sürecini kaldır

en: Language
tr: Dil

en: Layer:
tr: Katman:

en: Load an additional Gtk module
tr: Ek olarak bir Gtk+ modülü yükler

en: Loading Icons...
tr: Simge Yükleme...

en: MODULE
tr: MODÜL

en: Main dictionary:
tr: Genel sözlük:

en: Make X calls synchronous
tr: X çağrılarını eşzamanla

en: Make all warnings fatal
tr: Tüm uyarıları ölümcül yap

en: Maximized Horizontal
tr: Yatay Büyütülmüş

en: Maximized Vertical
tr: Dikey Büyütülmüş

en: Menu Accelerator Keys
tr: Menü Seçme Tuşları

en: Menu Item
tr: Menü Öğesi

en: Message
tr: İleti

en: Minimized
tr: Küçültülmüş

en: Modify the file's properties
tr: Dosyaların özelliklerini değiştirir

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
tr: Çok sayıda segmentasyon hatası oluştu; hata diyaloğu gösterilemiyor

en: NAME
tr: İSİM

en: Name
tr: İsim

en: Name/Comment translations:
tr: İsim/Açıklama çevirileri:

en: Name:
tr: İsim:

en: New
tr: Yeni

en: New...
tr: Yeni...

en: New/
tr: Yeni/

en: Next
tr: Sonraki

en: No
tr: Hayır

en: No Icon
tr: Simgesiz

en: No Image
tr: Resimsiz

en: Numbered List
tr: Numaralı Liste

en: OK
tr: Tamam

en: On Top
tr: Tepede

en: Open a file
tr: Bir dosya açar

en: Open...
tr: Aç...

en: PREFIX
tr: DİZİN

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste the clipboard
tr: Panodan yapıştırır

en: Pause the game
tr: Oyunu bekletir

en: Personal dictionary:
tr: Kişisel sözlük:

en: Pick a Font
tr: Bir yazıtipi seçiniz

en: Pick a color
tr: Bir renk seç

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
tr: Daha fazla bilgi için lütfen Gnome Uygulama Çöküş sayfasına gidin

en: Preferences...
tr: Tercihler...

en: Prev
tr: Önceki

en: Preview
tr: Önizleme

en: Print S_etup...
tr: Yazdırma _Ayarları...

en: Print the current file
tr: Dosyayı yazıcıya gönderir

en: Print...
tr: Yazıcıya _Gönder

en: Program class as used by the window manager
tr: Uygulamanın pencere yöneticisi tarafından kullanılan sınıfı

en: Program name as used by the window manager
tr: Uygulamanın pencere yöneticisi tarafından kullanılan adı

en: Progress
tr: İlerleme

en: Properties...
tr: Özellikler...

en: Question
tr: Soru

en: Quit
tr: Çık

en: REPO-ID
tr: REPO-KİM

en: REPO_ID
tr: REPO_KİM

en: Redo
tr: Tekrar yap

en: Redo the undone action
tr: Geri alınan işlemi tekrar yapar

en: Redo the undone move
tr: Geri alınan son hamleyi tekrarlar

en: Remove
tr: Sil

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace a string
tr: Bir dizgeyi değiştirir

en: Replace the word
tr: Sözcüğü değiştirir

en: Repository ID of the server to activate
tr: Çalıştırılacak sunucunun REPO Kimliği

en: Repository ID under which GOAD knows this server
tr: GOAD'un bu sunucuyu tanıdığı REPO kimliği

en: Restart the game
tr: Oyunu yeniden başlatır

en: Revert to a saved version of the file
tr: Önceden kaydedilmiş duruma döndürür

en: Run in Terminal
tr: Terminalde Çalıştır

en: SQRT
tr: KÖK

en: STYLE
tr: ŞEKİL:

en: Save
tr: Kaydet

en: Save _As...
tr: _Farklı kaydet...

en: Save as...
tr: Farklı kaydet...

en: Save the current file
tr: Dosyayı kaydeder

en: Save the current file with a different name
tr: Dosyayı farklı isimle kaydeder

en: Score
tr: Puan

en: Scores...
tr: Puanlar...

en: Search again for the same string
tr: Aynı dizgeyi yeniden arar

en: Search for a string
tr: Bir metni arar

en: Select
tr: Seç

en: Select Color
tr: Renk Seç

en: Select dictionary
tr: Sözlük seç

en: Select everything
tr: Herşeyi seçer

en: Select file
tr: Dosya seç

en: Session management options
tr: Oturum yönetimi seçenekleri

en: Set Layer
tr: Katmanı Belirle

en: Set Skip
tr: Atlamayı Belirle

en: Set State
tr: Durum Belirle

en: Set Workspace
tr: Çalışma Alanını Belirle

en: Set config entry
tr: Kurulum girdisini ayarlar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings/
tr: Ayarlar/

en: Setup Page...
tr: Sayfa Ayarları...

en: Setup the page settings for your current printer
tr: Geçerli yazıcı için sayfa düzenini ayarlar

en: Shaded
tr: Toplu

en: Show font size
tr: Yazıtipi yüksekliğini göster

en: Show this help message
tr: Bu yardım iletisini gösterir

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
tr: WIN_HINTS'in nasıl çalıştığını denemek için bir test uygulaması.
    Ve tabii ki, gnome_win_hints_* fonksiyonlarında hata olup olmadığını denemek için. :)

en: Skip
tr: Atla

en: Skip Focus
tr: Odaklamayı Atla

en: Skip Taskbar / WinList
tr: Görev / Pencere Listesini Atla

en: Skip Toggles:
tr: Aç/kapa'ları Atla:

en: Skip Window Menu
tr: Pencere Menüsünü Atla

en: Sort by correctness
tr: Doğruluğuna göre sırala

en: Specify prefix of saved configuration
tr: Ayarların kaydedileceği dizin belirtilir

en: Specify session management ID
tr: Oturum yönetim kimliği belirtilir

en: Spell
tr: Sözdizimi

en: Start a new game
tr: Yeni bir oyun başlatır

en: State Toggles:
tr: Aç/kapa durumu:

en: Sticky
tr: Sabit

en: Submit a bug report
tr: Hata raporu gönder

en: Table Borders
tr: Tablo Kenarlıkları

en: Table Fill
tr: Tablo Dolgusu

en: The user chose No/Cancel with data:
tr: Kullanıcının Hayır/Vazgeç seçimi:

en: The user chose Yes/OK with data:
tr: Kullanıcının Evet/Tamam seçimi:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
tr: `%s' sözcüğü 
    sözlükte bulunamadı.
    Devam edilsin mi?

en: This is an hbox with pixmap and text
tr: Bu resimli ve metinli bir hbox'tır

en: Top Ten
tr: İlk On

en: Try this before using:
tr: Kullanmadan önce bunu dene:

en: Type:
tr: Tür:

en: Un-Indent
tr: Girintiyi Kaldır

en: Undo
tr: Geri al

en: Undo the last action
tr: Son işlemi geri alır

en: Undo the last move
tr: Son hamleyi geri alır

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: Up
tr: Yukarı

en: Usage: gnome_segv appname signum
tr: Kullanımı: gnome_segv Uygulamaİsmi SinyalNo

en: Use Font in button with size
tr: Düğmeleri yazıtipi boyutuna uydur

en: User
tr: Kullanıcı

en: Valid chars in words:
tr: Sözcüklerde geçerli karakterler

en: View
tr: Görünüm

en: View the scores
tr: Puanları gösterir

en: View/
tr: Görünüm/

en: WIN_HINTS Test
tr: WIN_HINTS testi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Weird number in reply callback
tr: Yanıt geri-çağırma sırasında alınan tuhaf bir numara

en: Windows
tr: Pencereler

en: Windows/
tr: Pencereler/

en: Word:
tr: Sözcük:

en: Workspaces:
tr: Çalışma alanları:

en: X display to use
tr: Kullanılacak X ekranı

en: Yes
tr: Evet

en: _About...
tr: _Hakkında...

en: _Close
tr: Kapa_t

en: _Close This Window
tr: _Bu Pencereyi Kapat

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Edit/
tr: _Düzenle/

en: _End game
tr: Oyunu _Bitir

en: _File
tr: _Dosya

en: _File/
tr: _Dosya/

en: _Find...
tr: _Bul...

en: _Game
tr: _Oyun

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Help with this
tr: Bununla ilgili _yardım

en: _Hint
tr: _İpucu

en: _New
tr: _Yeni

en: _New game
tr: _Yeni Oyun

en: _New/
tr: _Yeni/

en: _Open...
tr: _Aç...

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: _Pause game
tr: Oyunu _Beklet

en: _Preferences...
tr: _Tercihler...

en: _Print
tr: Ya_zdır

en: _Properties...
tr: Ö_zellikler...

en: _Redo
tr: _Tekrar Yap

en: _Redo move
tr: _Tekrar Yap

en: _Replace...
tr: _Değiştir...

en: _Restart game
tr: _Yeniden başlat

en: _Revert
tr: _Eski Durumuna Getir

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Scores...
tr: P_uanlar...

en: _Select All
tr: _Tümünü seç

en: _Settings
tr: _Ayarlar

en: _Settings/
tr: _Ayarlar/

en: _Undo
tr: _Geri al

en: _Undo move
tr: Hamleyi _Geri Al

en: _View
tr: _Görünüm

en: _View/
tr: _Görünüm/

en: _Windows
tr: _Pencereler

en: _Windows/
tr: _Pencereler/

en: get
tr: al

en: n
tr: h

en: no
tr: hayır

en: set
tr: Ayarla

en: y
tr: e

en: yes
tr: evet
