gnome-libs 1.2.4 - en to sr translation catalogue (337 entries)

en:   - OK? (yes or no)
sr:   - OK? (da ili ne)

en:  (press return)
sr: (pritisni return)

en:  (yes or no)
sr: (da ili ne)

en: %s options
sr: %s opcije

en: %s: illegal option -- %c
sr: %s: nelegalna opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
sr: %s: nelegalna opcija -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: opcija `%c%s' ne dozvoljava argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
sr: %s: opcija `%s' je dvosmislena

en: %s: option `%s' requires an argument
sr: %s: opcija `%s' zahteva argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: opcija `--%s' ne dozvoljava argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: opcija `-W %s' ne dozvoljava argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sr: %s: opcija `-W %s' je dvosmislena

en: %s: option requires an argument -- %c
sr: %s: opcija zahteva argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sr: %s: ne prepoznata opcija %c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sr: %s: ne prepoznata opcija `--%s'

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
sr: (zamo za internu upotrebu) GOAD opisnik daoteteke

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
sr: (zamo za internu upotrebu) GOAD server ID za aktiviranje

en: About
sr: O...

en: About this application
sr: O ovom programu

en: Above Dock
sr: Iznad veze

en: Accelerator
sr: Ubrzivač

en: Accept
sr: Prihvati

en: Accept run-together words
sr: Prihvati zajedno pokrenute reči

en: Accept the word for
    this session only
sr: Prihvati reč samo
    u ovoj sesiji

en: Add
sr: Dodaj

en: Add/Set
sr: Dodaj/Podesi

en: Advanced
sr: Napredno

en: Alternatives:
sr: Alternative:

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
sr: Aplikacija "%s" (proces %d) se srušila
    usled haos greške.
    (%s)

en: Apply
sr: Primeni

en: Author:
sr: Autor:

en: Authors:
sr: Autori:

en: Authors:
sr: Autori:

en: Back
sr: Nazad

en: Basic
sr: Osnovno

en: Below
sr: Ispod

en: Browse...
sr: Pretraži...

en: Bulleted List
sr: Dugmasta lista

en: CLASS
sr: KLASA

en: C_lear
sr: O_čisti

en: C_ut
sr: Iz_reži

en: Calculator
sr: Digitron

en: Calculator...
sr: Digitron...

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
sr: Ne mogu naći hbox,koristim niormalni izbor fajlova

en: Cancel
sr: Poništi

en: Cancel Logout
sr: Poništi odjavu

en: Centimeter
sr: Centimetar

en: Check words longer than:
sr: Porveri reči duže od:

en: Choose an icon
sr: Izaberi ikonu:

en: Clear
sr: Očisti

en: Clear the selection
sr: Očisti selektovano

en: Close
sr: Zatvori

en: Close the current file
sr: Zatvori datoteku

en: Close the current window
sr: Zatvoranje aktivnog prozora

en: Command:
sr: Komanda:

en: Comment
sr: Komentar

en: Comment:
sr: Komentar:

en: Configure
sr: Postavka

en: Configure the application
sr: Podesite program

en: Confirm
sr: Potvrdi

en: Copy
sr: Kopiraj

en: Copy the selection
sr: Kopiraj selektovano

en: Could not get name service!
sr: Ne mogu odrediti  ime servisa !

en: Create New _Window
sr: Kreiraj Novi _Prozor

en: Create a new window
sr: Kreiranje novog prozora

en: Creating '/GNOME' context %s %d
sr: Kreiranje '/GNOME' konteksta %s %d

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
sr: Kreiranje '/GNOME/Servers' konteksta %s %d

en: Cu_t
sr: Izrež_i

en: Cut
sr: Izreži

en: Cut the selection
sr: Izreži  selektovano

en: DISPLAY
sr: DISPELJ

en: Date
sr: Datum

en: Debug
sr: Debagiranje

en: Decimeter
sr: Decimetar

en: Delete
sr: Izbriši

en: Disable connection to session manager
sr: Onemogućuje konekciju na menadzera sesije

en: Disable sound server usage
sr: Isključi sound server

en: Discard accepted words on kill
sr: Izgubi prihvaćene reči pri ubijanju

en: Display brief usage message
sr: Prikaži kratku poruku o korišćenju

en: Dock
sr: Veži

en: Documentation:
sr: Dokumentacija:

en: Don't use X shared memory extension
sr: Nemoj koristiti X deljenu  ektenziju

en: Down
sr: Dole

en: ERROR:
sr: Greška:

en: E_xit
sr: I_zlaz

en: Edit
sr: Unos

en: Edit/
sr: Editovanje/

en: Enable sound server usage
sr: Uključi sound server

en: Enable tooltips
sr: Omogući napomene

en: End the current game
sr: Završi trenutnu igru

en: Error
sr: Greška

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: Greška u opciji %s: %s.
    Pokreni  '%s --help' da bi videli listu mogućih komandnih opcija.

en: Exit the program
sr: Izlaz iz programa

en: FLAGS
sr: ZASTAVE

en: Failed to get user details for UID %d (%s)
sr: Nisam u moguKjnosti da dobavim detalje o korisniku za UID %d (%s)

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
sr: Nije moguće dobiti CORBA authentication cookie, izlazim

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
sr: Nije moguće otvoriti CORBA cookie datoteku (%s) za upis: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
sr: Nije moguće otvoriti CORBA cookie datoteku (%s): %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
sr: Nije moguće pročitati CORBA cookie datoteku (%s): %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
sr: Nije moguće upisati  CORBA cookie fajl  (%s): %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
sr: Nije moguće upisati CORBA cookie u `%s': %s

en: Feet
sr: Feet (merna jedinica)

en: Fi_les
sr: Da_toteke

en: Fi_les/
sr: Da_toteke/

en: File
sr: Datoteka

en: File/
sr: Datoteka/

en: Files
sr: Datoteke

en: Files/
sr: Datoteke/

en: Find _Again
sr: Pronađi _Ponovo

en: Finish
sr: Kraj

en: Fixed Position
sr: Fiksna pozicija

en: Font Info
sr: Informacija o fontu

en: GNOME GUI options
sr: GNOME GUI opcije

en: GNOME options
sr: GNOME opcije

en: GOAD ID of the server to activate
sr: GOAD ID servera za aktiviranje

en: GTK options
sr: GNOME opcije

en: Game
sr: Igre

en: Gdk debugging flags to set
sr: Treba podešavanje dibager zastava

en: Gdk debugging flags to unset
sr: Treba rasturiti dibager zastave

en: Get a hint for your next move
sr: Nagoveštaj za vaš sledeći potez

en: Get config entry
sr: uzmi config unos

en: Global
sr: Opšte

en: Gnome Object Activation Directory
sr: Gnome direktorijum za aktiviranje objekata

en: Gtk+ debugging flags to set
sr: Treba podesiti Gtk+ dibager zastave

en: Gtk+ debugging flags to unset
sr: Treba rasturiti Gtk+ dibager zastave

en: HOST
sr: GOST

en: Height:
sr: Visina:

en: Help
sr: Pomoć

en: Hidden
sr: Sakriveno

en: Host:port on which the sound server to use is running
sr: Host: to je port koji koristi sound server da vi se pokrenuo

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
sr: Ne mogu da pronađem nijedan instaliran servis.  Ili  nemate
    ni jedan servis instaliran ili ja nepoznata  putanja da njih.
    U oba slučaja proverite vašu GNOME instalaciju.

en: ID under which GOAD knows this server
sr: ID pod kojim GOAD poznaje ovaj server

en: Icon:
sr: Ikona:

en: If you choose a font it will appear here
sr: Ukoliko izaberete font on će se ovde pojaviti

en: Ignore on Arrange
sr: Ignoriši pri uređivanju

en: Ignore this word
    this time only
sr: Ignoriraj ovu reč
    samo ovaj put

en: Inch
sr: Inč

en: Indent
sr: razmak

en: Information
sr: Informacije

en: Insert
sr: Ubaci

en: Insert the word
    in your personal dictionary
sr: Ubaci reč
    u moj personalni rečnik

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
sr: Ubaci reč
    u moj personalni rečnik
    (ukoliko postoji osteljivost
    na mala i velika slova)

en: Insert with case
sr: Ubaci za slovom

en: Ispell command:
sr: Ispell komanda:

en: Kill ispell process
sr: Ubij  ispell  proces

en: Language
sr: Jezik

en: Layer:
sr: Sloj:

en: Load an additional Gtk module
sr: Unesi adicioni Gtk modul

en: Loading Icons...
sr: Unosim ikone...

en: MODULE
sr: MODUL

en: Main dictionary:
sr: Glavni rečnik:

en: Make X calls synchronous
sr: Sinhronizuj X pozive

en: Make all warnings fatal
sr: Podesi da su upozorenja fatalna

en: Maximized Horizontal
sr: Horizontalno maksimizovano

en: Maximized Vertical
sr: Vertikalno maksimizovano

en: Menu Accelerator Keys
sr: Meni za tastere ubrzivača

en: Menu Item
sr: Stavka menija

en: Message
sr: Poruka

en: Meter
sr: Metar

en: Millimeter
sr: Milimetar

en: Minimized
sr: Minimizovano

en: Modify the file's properties
sr: Promeni postavke fajla

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
sr: Pojava multi-segmentacione greškń: ne mogu prikazati dijalog o grešci

en: NAME
sr: IME

en: Name
sr: Ime

en: Name/Comment translations:
sr: Ime/Komentar prevoda:

en: Name:
sr: Ime:

en: New
sr: Novi

en: New...
sr: Novi...

en: New/
sr: Novi/

en: Next
sr: Sledeći

en: No
sr: Ne

en: No Icon
sr: Bez ikone

en: No Image
sr: Bez slike

en: Normal
sr: Normalno

en: Numbered List
sr: Numerisana lista

en: On Top
sr: Na vrhu

en: Open a file
sr: Otvori datoteku

en: Open...
sr: Otvori...

en: PREFIX
sr: PREFIKS

en: Paper:
sr: Papir:

en: Paste
sr: Umetni

en: Paste the clipboard
sr: Umetni na clipboard

en: Pause the game
sr: Pauziranje igre

en: Personal dictionary:
sr: Lični rečnik:

en: Pick a Font
sr: Izaberi font

en: Pick a color
sr: Izaberi boju

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
sr: Posetite GNOME stranicu za bagove za više informacija

en: Point
sr: Tačka

en: Preferences...
sr: Opcije...

en: Prev
sr: Prethodni

en: Preview
sr: Prvi pogled

en: Print S_etup...
sr: Opcije za štampu

en: Print the current file
sr: ištampaj datoteku

en: Print...
sr: štampaj...

en: Program class as used by the window manager
sr: Klasa programa koju koristi window menadzer

en: Program name as used by the window manager
sr: Ime programa koje koristi window menadzer

en: Progress
sr: Napredak

en: Properties...
sr: Postavke...

en: Question
sr: Pitanje

en: Quit
sr: Kraj

en: Redo
sr: Uradi

en: Redo the undone action
sr: Vrati poništeno

en: Redo the undone move
sr: Izvršenje poništenog poteza

en: Remove
sr: Ukoloni

en: Replace
sr: Zameni

en: Replace a string
sr: Zameni string

en: Replace the word
sr: Zameni reč

en: Repository ID of the server to activate
sr: Repository ID servera za aktiviranje

en: Repository ID under which GOAD knows this server
sr: Repository ID pod kojim GOAD poznaje ovaj server

en: Restart the game
sr: Ronovno pokretanje igre

en: Revert to a saved version of the file
sr: Vrati na snimljenu verziju datoteke

en: Run in Terminal
sr: Pokreni u treminalu

en: STYLE
sr: STIL

en: Save
sr: Snimi

en: Save _As...
sr: Snimi _Kao...

en: Save as...
sr: Snimi kao...

en: Save the current file
sr: Snimi datoteku

en: Save the current file with a different name
sr: Snimi datoteku pod drugim imenom

en: Score
sr: Rezultat

en: Scores...
sr: Rezultati...

en: Search again for the same string
sr: Traži ponovo za isti string

en: Search for a string
sr: Traži string

en: Select
sr: Selektuj

en: Select Color
sr: Izaberi boju

en: Select dictionary
sr: Izaberi rečnik

en: Select everything
sr: Selekcija svega

en: Select file
sr: Izaberi fajl

en: Session management options
sr: Opcije za upravljanje sesijom

en: Set Layer
sr: Podesi sloj

en: Set Skip
sr: Podesi preskakanje

en: Set State
sr: Podesi Stanje

en: Set System Paper Size
sr: Podesite Sistemsku veličinu papira

en: Set Workspace
sr: Podesi Radni prostor

en: Set config entry
sr: Podesi config unos

en: Set the papersize to the value found in $PAPERCONF. If this variable isn't set, look into the file specified by $PAPERSIZE. If this fails, too, look into the default file /etc/paperconf else fallback to the builtin value
sr: Podesite veličinu papira na vrednostnagjenu u $PAPERCONF. Ukoliko ova promenjiva nije podešena, pogledajte u fajl koji je odredio $PAPERSIZE. Ukoliko ove takogje ne uspe, pogledajte u default fajl /etc/paperconf ili se vratite na ugragjenu vrednost

en: Settings
sr: Postavke

en: Settings/
sr: Postavke/

en: Setup Page...
sr: Podesi stranicu...

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Podesite stranicu za štampač

en: Shaded
sr: Zasenčeno

en: Show font size
sr: Prikaži veličinu fonta

en: Show this help message
sr: Prikaži poruku o pomoći

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
sr: Jednostavni test aplet radi provere kako  WIN_HINTS radi.
    I radi testiranja gnome_win_hints_* funkcija. :)

en: Skip
sr: Preskoči

en: Skip Focus
sr: Preskoči fokus

en: Skip Taskbar / WinList
sr: Preskoči taskbar/Listu prozora

en: Skip Toggles:
sr: Preskoči premeštanje

en: Skip Window Menu
sr: Preskoči meni prozora

en: Sort by correctness
sr: Sortiraj po ispravnosti

en: Specify prefix of saved configuration
sr: Određuje prefiks snimljene konfiguracije

en: Specify session management ID
sr: Određuje ID upravljača sesije

en: Spell
sr: Speluj

en: Start a new game
sr: Pokreni novu igru

en: State Toggles:
sr: Stanje premeštanja:

en: Sticky
sr: Lepljivo

en: Submit a bug report
sr: Podnesi izveštaj o bagu

en: Table Borders
sr: Granica tabele

en: Table Fill
sr: Popuna tabele

en: The GNOME Session Manager (process %ld) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
sr: GNOME menadžer sesije (proces %ld) se srušio
    usled strava greške (%s).
    Kada zatvorite ovaj dijalog, sve aplikacije će biti zatvorene kao isama sesija.
    Snimite sve fajlove pre zatvaranja ovog dijaloga, da ne bi izgubili podatke.

en: The user chose No/Cancel with data:
sr: Korisnik bira Ne/Cancel sa podatkom:

en: The user chose Yes/OK with data:
sr: Korisnik bira Da/OK sa podatkom:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
sr: Reč: `%s'
    nije u rečniku.
    Da li da nastavim?

en: This is an hbox with pixmap and text
sr: Ovo je hbox sa pixmap-om i tekstom

en: Top Ten
sr: Najboljih Deset

en: Try this before using:
sr: Probaj pre upotrebe

en: Type:
sr: Tip:

en: Un-Indent
sr: Bez-razmaka

en: Undo
sr: Vrati

en: Undo the last action
sr: Poništi zadnju radnju

en: Undo the last move
sr: Vraćanje poslednjeg poteza

en: Unknown system error
sr: Nepoznati sistemska greška

en: Up
sr: Gore

en: Usage: gnome_segv appname signum
sr: Postupak: gnome_segv appname signum

en: Use Font in button with size
sr: Koristi font u tasteru sa veličinom

en: User
sr: Korisnik

en: Valid chars in words:
sr: Validna slova u rečima:

en: View
sr: Pogled

en: View the scores
sr: Pogledajte rezultate

en: View/
sr: Pogled/

en: WIN_HINTS Test
sr: WIN_HINTS test

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Warning:
sr: Upozorenje

en: Weird number in reply callback
sr: Lud broj pri povratku odgovora

en: Width:
sr: Širina:

en: Windows
sr: Prozori

en: Windows/
sr: Prozori/

en: Word:
sr: Reč:

en: Workspaces:
sr: Radni prostori:

en: X display to use
sr: Korisiti X displej

en: Yes
sr: Da

en: _About...
sr: _O...

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Close This Window
sr: _Zatvori ovaj prozor

en: _Copy
sr: _Kopiraj

en: _Edit
sr: _Editovanje

en: _Edit/
sr: _Editovanje/

en: _End game
sr: _Kraj igre

en: _File
sr: _Datoteka

en: _File/
sr: _Datoteka/

en: _Find...
sr: _Pronađi...

en: _Game
sr: _Igre

en: _Help
sr: _Pomoć

en: _Help with this
sr: _Pomoć u vezi ovoga

en: _Hint
sr: _Savet

en: _New
sr: _Novi

en: _New game
sr: _Nova igra

en: _New/
sr: _Novi

en: _Open...
sr: _Otvori...

en: _Paste
sr: _Umetni

en: _Pause game
sr: _Pauza za igru

en: _Preferences...
sr: _Opcije...

en: _Print
sr: _štampa

en: _Properties...
sr: _Postavke...

en: _Redo
sr: _Napred

en: _Redo move
sr: _Izvrši potez

en: _Replace...
sr: _Zameni...

en: _Restart game
sr: _Restartuj igru

en: _Revert
sr: _Vrati

en: _Save
sr: _Snimi

en: _Scores...
sr: _Rezultati...

en: _Select All
sr: _Selektujte Cve

en: _Settings
sr: _Postavke

en: _Settings/
sr: _Postavke/

en: _Undo
sr: _Nazad

en: _Undo move
sr: _Vrati potez

en: _View
sr: _Pogled

en: _View/
sr: _Pogled/

en: _Windows
sr: _Prozori

en: _Windows/
sr: _Prozori/

en: get
sr: uzmi

en: no
sr: ne

en: set
sr: podesi

en: winhints-test
sr: wmhints-test

en: y
sr: d

en: yes
sr: da
