sawfish - en to sl translation catalogue (769 entries)

en:  to:
sl:  za:

en: ** unknown widget **
sl: ** neznan gradnik **

en: <none>
sl: <brez>

en: About
sl: O programu

en: About GNOME...
sl: O GNOME...

en: About:
sl: O programu:

en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
sl: Naglašena barva za fokusirana okna (če ni nastavljena uporabi GTK+ barvo izbire).

en: Actions
sl: Dejanja

en: Activate viewport
sl: Aktiviraj pogled

en: Activate viewport column
sl: Aktiviraj stolpec pogleda

en: Activate viewport row
sl: Aktiviraj vrstico pogleda.

en: Activate workspace
sl: Aktiviraj delovno površino

en: Add
sl: Dodaj

en: Add...
sl: Dodaj...

en: Add:
sl: Dodaj:

en: Added frame `%s'
sl: Dodan okvir `%s'

en: Added frame type `%s'
sl: Dodan tip okvirja `%s'

en: Added pattern `%s'
sl: Dodan vzorec `%s'

en: All settings
sl: Vse nastavitve

en: Appearance
sl: Videz

en: Append workspace and send
sl: Pripni delovno površino in pošlji

en: Apropos function
sl: Ustrezna funkcija

en: Apropos variable
sl: Ustrezna spremenljivka

en: Attributes
sl: Atributi

en: Audio file
sl: Datoteka z zvokom

en: Auto gravity
sl: Samodejna privlačnost

en: Automatically reload themes when they are updated.
sl: Samodejno znova naloži teme, ko so posodobljene.

en: Automatically remember other window attributes.
sl: Samodejno si zapomni ostale atribute okna.

en: Automatically remember window positions.
sl: Samodejno si zapomni položaje okna.

en: Automatically remember window sizes.
sl: Samodejno si zapomni velikosti okna.

en: Automatically select window gravity from position on screen.
sl: Samodejno izberi gravitacijo oken iz položaja na zaslonu.

en: Avoid
sl: Izogibaj se

en: Bar image for clicked parts.
sl: Vrstična slika za kliknjene dele.

en: Bar image for focused windows.
sl: Vrstična slika za fokusirana okna.

en: Bar image for highlighted parts.
sl: Vrstična slika za osvetljene dele.

en: Bar image for unfocused windows.
sl: Vrstična slika za nefokusirana okna.

en: Bevel intensity: \wpercent.
sl: Intenziteta robov: \wprocentov.

en: Bindings
sl: Povezave

en: Border width of bar images.
sl: Širina vrstice slik.

en: Border-only
sl: Le-rob

en: Browse...
sl: Brskaj...

en: Buttons shown in configurator: \w
sl: Gumbi prikazani v nastavitvah: \w

en: Call command
sl: Pokliči ukaz

en: Call command with output to screen
sl: Pokliči ukaz z izpisom na zaslon

en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
sl: Pokliči ukaz NAME; možno s predponskim argumentom PFX-ARG.

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Class
sl: Razred

en: Clicked
sl: Kliknjen

en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
sl: Barva dejavnih okvirjev (če ni nastavljena uporabi GTK+ barvo izbire).

en: Color of active frames in `simple' frame style.
sl: Barva dejavnih okvirjev v 'enostavnem' okvirskem slogu.

en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
sl: Barva nedejavnih okvirjev (če ni nastavljena uporabi GTK+ barvo ozadja).

en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
sl: Barva nedejavnih okvirjev v 'enostavnem' okvirskem slogu.

en: Color to use when drawing text.
sl: Barva besedila.

en: Color used for the tooltips background
sl: Barva za ozadje namigov

en: Color used for the tooltips foreground
sl: Barva za ospredje namigov

en: Column:
sl: Stolpec:

en: Columns:
sl: Stolpcev:

en: Command
sl: Ukaz

en: Command sequence
sl: Zaporedje ukazov

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Context:
sl: Kontekst:

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy the current window to the N'th workspace.
sl: Kopiraj okno na delovno površino št. N.

en: Copy the window to the next workspace.
sl: Kopiraj okno na naslednjo delovno površino.

en: Copy the window to the previous workspace.
sl: Kopiraj okno na prejšnjo delovno površino.

en: Copy to next
sl: Kopiraj naprej

en: Copy to next workspace
sl: Kopiraj na naslednjo delovno površino

en: Copy to previous
sl: Kopiraj nazaj

en: Copy to previous workspace
sl: Kopiraj na prejšnjo delovno površino

en: Copy to workspace
sl: Kopiraj na delovno površino

en: Copy...
sl: Kopiraj...

en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
sl: Ustvari novo delovno površino na koncu seznama in prestavi okno vanjo.

en: Create a new workspace at the start of the list, and move the window to it.
sl: Ustvari novo delovno površino na začetku seznama in prestavi okno vanjo.

en: Create a new workspace before the current workspace.
sl: Ustvari novo delovno površino, ki naj bo pred trenutno.

en: Create a new workspace following the current workspace.
sl: Ustvari novo delovno površino, ki naj sledi trenutni.

en: Crux Theme
sl: Crux tema

en: Customize
sl: Prilagodi

en: Cycle skip
sl: Izpusti med kroženjem

en: Decorate dialog windows similarly to application windows.
sl: Dekoriraj okna dialogov podobno kot programska okna.

en: Decrease the size of the current window by one column.
sl: Pomanjšaj velikost trenutnega okna za en stolpec.

en: Decrease the size of the current window by one row.
sl: Zmanjšaj velikost trenutnega okna za eno vrstico.

en: Default
sl: Privzeto

en: Default font: \w
sl: Privzeta pisava: \w

en: Default frame style:
sl: Privzet slog okvirjev:

en: Default increment for size-window commands (when the window doesn't
    specify it's own increments).
sl: Privzeta vrednost za korak spreminjanja velikosti okna (kadar okno
    ne določi svoje velikosti koraka).

en: Delay in milliseconds before unshading windows.
sl: Premor v milisekundah preden se okna odsenčijo.

en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
sl: Čas v mikrosekundah, preden so fokusirana okna dvignjena.

en: Delete
sl: Zbriši

en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
sl: Zbriši vsa okna v skupini katere član je trenutno okno.

en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
sl: Zbriši vse delovne površine, ki ne vsebujejo oken.

en: Delete empty workspaces
sl: Zbriši prazne delovne površine

en: Delete group
sl: Zbriši skupino

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
sl: Zbriši trenutno delovno povšino. Njena okna se prenesejo na prejšnjo
    delovno površino.

en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the next
    workspace.
sl: Zbriši trenutno delovno povšino. Njena okna se prenesejo na naslednjo
    delovno površino.

en: Delete the window, or beep if the window can't be closed safely.
sl: Zbriši okno ali zapiskaj, če okno ne more biti varno zaprto.

en: Delete the window.
sl: Zbriši okno.

en: Delete window
sl: Zbriši okno

en: Delete window instance
sl: Zbriši primerek okna

en: Delete window safely
sl: Varno zbriši okno

en: Depth
sl: Globina

en: Describe key
sl: Opiši tipko

en: Describe symbol
sl: Opiši simbol

en: Destroy window
sl: Uniči okno

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Dialog windows inherit the focus from their parent.
sl: Okna dialogov podedujejo fokus od njihovih staršev.

en: Dialogs appear on the same workspace as their application.
sl: Dialogi se odpro na isti delovni površini kot njihovi programi.

en: Dimensions
sl: Dimenzije

en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
sl: Smer preliva v 'prelivnem' slogu okvirja.

en: Directory:
sl: Imenik:

en: Disable auto-raising while temporarily selecting windows.
sl: Izključi samodejno dvigovanje oken, kadar so začasno izbrana med kroženjem.

en: Display all errors that have occurred to the screen.
sl: Na zaslonu pokaži vse napake, ki so se zgodile.

en: Display errors
sl: Kaži napake

en: Display key-binding information in menu items.
sl: Kaži podatke o bližnjicah v predmetih menujev.

en: Display only the title bar of the window.
sl: Kaži le nazivno vrstico okna.

en: Display the WWW page of the GNOME project.
sl: Prikaži spletno stran projekta GNOME.

en: Display the applications menu.
sl: Kaži menu aplikacij.

en: Display the documentation of a specified symbol.
sl: Pokaži dokumentacijo, navedenega simbola.

en: Display the main menu.
sl: Kaži glavno okno.

en: Display the menu containing the list of all workspaces.
sl: Pokaži menu, ki vsebuje seznam vseh delovnih površin.

en: Display the menu listing all window operations.
sl: Kaži menu, ki vsebuje vse operacije z okni.

en: Display the menu of all managed windows.
sl: Pokaži menu vseh upravljanih oken.

en: Display the next workspace.
sl: Kaži naslednjo delovno površino

en: Display the previous workspace.
sl: Kaži prejšnjo delovno površino

en: Display the window's icon in its menu button.
sl: Kaži ikono okna v njegovem menuju gumbov.

en: Display the workspace containing the window W, then focus on W.
sl: Pokaži delovno površino, ki vsebuje okno W nato fokusiraj na W.

en: Display the workspace/viewport containing the window W.
sl: Pokaži delovno površino, ki vsebuje okno W.

en: Display title buttons to mimic: \w
sl: Kaži gumbe naslovne vrstice:\w

en: Display tooltips for window frames.
sl: Kaži namige za okvirje oken.

en: Display window
sl: Kaži okno

en: Display window icons while cycling through windows.
sl: Ob kroženju preko oken kaži ikone oken.

en: Display window names while cycling through windows.
sl: Ob kroženju preko oken kaži nazive oken.

en: Display window without focusing
sl: Kaži okno brez fokusa

en: Distance between successive placements in `stagger' placement mode.
sl: Razdalja med zaporednimi postavitvami v `stager' načinu postavitev.

en: Does click-to-focus mode pass the click through to the window.
sl: Ali način klik-za-fokus pošlje klik naprej v okno.

en: Don't automatically remember details of transient windows.
sl: Položaja pogovornih oken ne pomni samodejno.

en: Don't cover `avoided' windows when maximizing.
sl: Ne prekrij `izognjenih' oken ob razpenjanju.

en: E_xit
sl: Iz_hod

en: Edge Flipping
sl: Preskok preko roba na drug pogled

en: Edit binding
sl: Uredi povezave

en: Edit frame style
sl: Uredi slog okvirja

en: Edit theme...
sl: Uredi temo...

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Edit:
sl: Uredi:

en: Emit a beeping sound when errors occur.
sl: Ob napaki sproži piskajoč zvok.

en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
sl: Vključi začasne odsenčitve.
    (Začasno odsenči okna, kadar je nad njimi kazalec.)

en: Error Handling
sl: Obravnavanje napak

en: Event
sl: Dogodek

en: Execute the given shell command.
sl: Izvedi dan ukaz lupine.

en: Focus
sl: Fokus

en: Focus click through
sl: Ob kliku za fokus, pošlji klik dalje

en: Focus mode
sl: Način fokusa

en: Focus on application windows when they first appear.
sl: Fokusiraj okna programov, ki so prvič prikazani.

en: Focus on the previous window of the current workspace.
sl: Fokusiraj na prejšnje okno trenutne delovne površine.

en: Focus when mapped
sl: Fokus ob mapiranju

en: Focus windows when they're temporarily selected during cycling.
sl: Fokusiraj okna, kadar so začasno izbrana med kroženjem.

en: Focused
sl: Fokusiran

en: Font used to display tooltips.
sl: Pisava, ki naj se uporabi za prikaz namigov.

en: Force the current window to have a unique title.
sl: Prisili trenutno okno da ima unikaten naziv.

en: Forget all saved window history.
sl: Pozabi vso zgodovino shranjenih oken.

en: Forget any persistent state associated with the current window.
sl: Pozabi vsa trajna stanja povezana s trenutnim oknom.

en: Format to create unique window names.
    
    Has two arguments (NAME INDEX) applied to it.
sl: Način ustvarjanja edinstvenih imen oken.
    
    Ima dva argumenta (NAME in INDEX).

en: Frame
sl: Okvir

en: Frame Part _Definitions
sl: _Definicije Delov Okvirja

en: Frame _Classes
sl: _Razredi Okvirjev

en: Frame name
sl: Ime okvirja

en: Frame style
sl: Slog okvirja

en: Frame type
sl: Tip okvirja

en: Frame type fallbacks:
    
    Associate frame types with type to try if the theme doesn't implement the requested type.
sl: Rezervne vrste okvirjev:
    
    Katere vrste okvirjev naj se poizkusijo, če tema željene vrste  ne implementira.

en: Frames
sl: Okvirji

en: GNOME WWW...
sl: GNOME Splet...

en: Generated theme in directory `%s'
sl: Generirana tema v imeniku `%s'

en: Give focus to windows even when they haven't asked for it.
    
    Windows should set the `accepts input' hint in their WM_HINTS property to show if they require the focus or not.
sl: Daj fokus oknom, kadar zanj niso vprašala.
    
    Okna bi morala nastaviti namig `sprejema vpis' v njihovi lastnosti WM_HINTS, da bi pokazala ali potrebujejo fokus ali ne..

en: Gnome about
sl: O GNOME-u

en: Gnome clear skip tasklist
sl: Zbriši iz seznama poslov GNOME

en: Gnome clear skip winlist
sl: Zbriši iz seznama oken GNOEE

en: Gnome help browser
sl: Brskalnik pomoči GNOME

en: Gnome logout
sl: Odjava iz GNOME

en: Gnome menus update
sl: Obnovitev menujev GNOME

en: Gnome set skip tasklist
sl: Postavi v seznam poslov GNOME

en: Gnome set skip winlist
sl: Postavi v seznam oken GNOME

en: Gnome toggle skip tasklist
sl: Preklopi v seznamu poslov GNOME

en: Gnome toggle skip winlist
sl: Preklopi v seznamu oken GNOME

en: Gnome www page
sl: Spletna stran GNOME

en: Grab...
sl: Zgrabi...

en: Gradient Theme
sl: Prelivna tema

en: Group
sl: Skupina

en: Group transient windows with their parents.
sl: Daj transistentna okna v skupino staršev.

en: Grow window down
sl: Povečaj okno dol

en: Grow window left
sl: Pvečaj okno levo

en: Grow window right
sl: Povečaj okno desno

en: Grow window up
sl: Povečaj okno gor

en: Grows window downwards until it `bumps into' another window.
sl: Poveča okno navzdol dokler se ne 'zaleti' ob drugo okno.

en: Grows window to the left until it `bumps into' another window.
sl: Poveča okno na levo dokler se ne 'zaleti' ob drugo okno.

en: Grows window to the right until it `bumps into' another window.
sl: Poveča okno na desno dokler se ne 'zaleti' ob drugo okno.

en: Grows window upwards until it `bumps into' another window.
sl: Poveča okno navzgor dokler se ne 'zaleti' ob drugo okno.

en: Gtkrc reload style
sl: Način vnovične naložitve gtkrc

en: HIghlighted
sl: Osvetljen

en: Height of title bar.
sl: Višina vrstice naziva.

en: Help about
sl: Pomoč o

en: Help show faq
sl: Pomoč pokaže FAQ (pogosto zastavljena vprašanja)

en: Help show homepage
sl: Pomoč pokaže spletno stran

en: Help show news
sl: Pomoč pokaže novice

en: Help show programmer manual
sl: Pomoč pokaže programerski priročnik

en: Highlighted
sl: Osvetljen

en: Hitting the screen edge selects the next: \w
sl: Zadetek roba zaslona izbere naslednje: \w

en: Host
sl: Gostitelj

en: How to choose window edges when resizing: \w
sl: Kako izbrati robove oken ob spreminjanju velikosti: \w

en: How to snap together window edges: \w
sl: Kako združiti dvoje okenskih robov: \w

en: How windows being moved are animated: \w
sl: Kako so animirana premikajoča okna: \w

en: How windows being resized are animated: \w
sl: Kako so animirana okna, ki se jim spreminja velikost: \w

en: Icon Name
sl: Ime ikone

en: Iconified
sl: Skrčen v ikono

en: Iconify all windows on the current workspace.
sl: Skrči v ikone vsa okna trenutne delovne površine.

en: Iconify group
sl: Skrči skupino

en: Iconify the window.
sl: Skrči okno v ikono.

en: Iconify transient group
sl: Skrči transistentno skupino

en: Iconify window
sl: Skrči okno v ikono

en: Iconify workspace windows
sl: Skrči vsa okna delovne površine

en: Iconifying a window also iconifies the: \w
sl: Skrčenje okna skrči tudi: \w

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed.
sl: Če je okno na najvišjem možnem položaju, ga spusti na najnižji možen položaj,
    sicer pa ga dvigni čimbolj na vrh.

en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
sl: Če je okno na najvišjem možnem položaju, ga spusti na najnižji možen položaj,
    sicer pa ga dvigni čimbolj na vrh. (spremeni tudi nivo dialogov)

en: If the window is shaded (see `shade-window'), restore it to it's usual
    state.
sl: Če je okno senčeno (glej `senči-okno'), ga povrni v
    njegovo običajno stanje.

en: Ignore program position
sl: Prezri podano lego okna

en: Ignore program-specified window placements.
sl: Prezri položaj okna, ki ga je zahteval program.

en: Ignore requests from applications to change window stacking.
sl: Zahtevke programov za spremembo sklada oken prezri.

en: Ignore stacking requests
sl: Prezri zahtevke po določenem skladanju

en: Ignore the window.
sl: Ignoriraj okno.

en: Ignored
sl: Prezrt

en: Image Properties
sl: Lastnosti slike

en: In GNOME _task list
sl: V seznamu _poslov GNOME

en: In _group
sl: V _skupini

en: In _window list
sl: V seznamu _oken

en: Inactive
sl: Nedejaven

en: Inactive-
    Clicked
sl: Nedejaven-
    Kliknjen

en: Inactive-
    Highlighted
sl: Nedejaven-
    Osvetljen

en: Include iconified windows when cycling.
sl: Ob kroženju vključuj pomanjšana okna.

en: Include windows on all viewports when cycling.
sl: Ob kroženju vključuj okna vseh pogledov.

en: Include windows on all workspaces when cycling.
sl: Ob kroženju vključuj okna na vseh delovnih površinah.

en: Increase the size of the current window by one column.
sl: Povečaj velikost trenutnega okna za en stolpec.

en: Increase the size of the current window by one row.
sl: Povečaj velikost trenutnega okna za eno vrstico.

en: Index:
sl: Kazalo:

en: Insert workspace
sl: Vstavi delovno površino

en: Insert workspace after
sl: Vstavi delovno površino za

en: Insert workspace before
sl: Vstavi delovno površino pred

en: Invoke the GNOME control center from the `Customize' menu.
sl: Poženi GNOME Kontrolni center iz menuja `Prikroji'.

en: Invoke the list of commands, one by one.
sl: Pokaži seznam ukazov, enega po enega.

en: Invoke the user-customization system.
sl: Poženi sistem za prikrajanje nastavitev uporabniku.

en: Keep transient windows stacked above: \w
sl: Pusti transistentna okna nad: \w

en: Key
sl: Tipka

en: Key:
sl: Tipka:

en: Keymap containing bindings active anywhere.
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno povsod.

en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno le ob kroženju skozi okna.

en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno kadar je okno fokusirano.

en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
sl: Mapiranje tipk, ki je aktivno kadar uporabnik vpisuje besedilo.

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno kadar je kazalec na robu okna
    (Delujejo le miškine povezave.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sl: Mapiranje tip, ki je dejavno kadar je kazalec nad gumbom za zapiranje
    (Delujejo le miškine povezave.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno kadar je kazalec nad gumbom za pomanjšanje
    (Delujejo le miškine povezave.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno kadar je kazalec nad gumbom za razenjanje
    (Delujejo le miškine povezave.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno kadar je kazalec nad gumbom za menu
    (Delujejo le miškine povezave.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the root window
    (or when no window is focused).
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno kadar je kazalec izven oken
    (ali ni fokusirano nobeno okno).

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno kadar je kazalec nad gumbom za senčenje
    (Delujejo le miškine povezave.)

en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
sl: Mapiranje tipk, ki je dejavno kadar je kazalec na nazivu okna.
    (Delujejo le miškine povezave.)

en: Kill client
sl: Ubij klienta

en: Launch the GNOME about dialog.
sl: Poženi pogovorno okno "O GNOME".

en: Launch the GNOME help browser.
sl: Poženi brskalnik pomoči GNOME.

en: Let unmanaged windows be overlapped when filling windows.
sl: Naj bodo neupravljana okna prekrita kadar se polni okna.

en: Lock position and size while windows are maximized.
sl: Zakleni geometrijo okna medtem, ko je to razpeto.

en: Logout from the current GNOME session.
sl: Odjavi se iz trenutne GNOME seje.

en: Lower
sl: Spusti

en: Lower group
sl: Spusti skupino

en: Lower group depth
sl: Spusti globino skupine

en: Lower layer
sl: Zgornja plast

en: Lower single window
sl: Spusti za eno okno

en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
sl: Znižaj okno na dno znotraj njegovega sklada (skupaj z njegovimi dialogi).

en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
sl: Znižaj okno na dno znotraj njegovega sklada.

en: Lower window
sl: Spusti okno

en: Lower window and transients
sl: Spusti okno in njegova transistentna okna

en: Lower window depth
sl: Spusti globino okna

en: Make group sticky
sl: Naredi skupino lepljivo

en: Make group unsticky
sl: Naredi skupino nelepljivo

en: Make window ignored
sl: Naredi okno prezrto

en: Make window not ignored
sl: Naredi okno ne prezrto

en: Make window sticky
sl: Naredi okno lepljivo

en: Make window unsticky
sl: Naredi okno nelepljivo

en: Map:
sl: Preslikava:

en: Mapping
sl: Tipkovna preslikava

en: Match window properties
sl: Najdi okna z ustreznimi lastnostmi

en: Matched Windows
sl: Ustrezajoča okna

en: Matchers
sl: Pogoji za ustrezanje

en: Maximize
sl: Razpni

en: Maximize fill window
sl: Razpni okno brez prekrivanja

en: Maximize fill window horizontally
sl: Razpni okno brez prekrivanja vodoravno

en: Maximize fill window horizontally toggle
sl: Preklopi vodoravno razpetost okna brez prekrivanja

en: Maximize fill window toggle
sl: Preklopi razpetost okna brez prekrivanja

en: Maximize fill window vertically
sl: Razpni okno brez prekrivanja navpično

en: Maximize fill window vertically toggle
sl: Preklopi vodoravno razpetost okna brez prekrivanja

en: Maximize the dimensions of the window.
sl: Maksimizira velikost okna.

en: Maximize the horizontal dimension of the window.
sl: Povečaj vodoravno velikost okna.

en: Maximize the vertical dimension of the window.
sl: Povečaj navpično velikost okna.

en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
sl: Povečaj okno vodoravno, brez prekiravnja drugih oken.

en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
sl: Povečaj okno navpično, brez prekiravnja drugih oken.

en: Maximize the window without obscuring any other windows.
sl: Povečaj okno, brez prekiravnja drugih oken.

en: Maximize window
sl: Razpni okno

en: Maximize window horizontally
sl: Razpni okno vodoravno

en: Maximize window horizontally toggle
sl: Preklopi vodoravno razpetost okna.

en: Maximize window toggle
sl: Preklopi razpetost okna

en: Maximize window vertically
sl: Razpni okno navpično

en: Maximize window vertically toggle
sl: Preklopi navpično razpetost okna.

en: Maximized
sl: Razpet

en: Maximizing
sl: Razpenjanje

en: Maximizing a window in one dimension must increase the size of that dimension.
sl: Razpetje okna po eni stranici nujno vedno poveča velikost te stranice.

en: Merge next workspace
sl: Zlij naslednjo delovno površino

en: Merge previous workspace
sl: Zlij prejšnjo delovno površino

en: Merge with next
sl: Združi z naslednjo

en: Merge with previous
sl: Združi s prejšnjo

en: Method of placing dialog windows: \w
sl: Način določitve položaja oken dialogov: \w

en: Method of placing windows: \w
sl: Način določitve položaja oken: \w

en: Milliseconds to delay before flipping: \w
sl: Milisekund premora pred preskokom: \w

en: Minimize
sl: Pomanjšaj

en: Minimizing
sl: Krčenje

en: Minimizing/Maximizing
sl: Krčenje/Razpenjanje

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Modifier key(s) used for default window manager shortcuts.
sl: Ubežna tipka, ki se uporablja za privzete bližnjice upravljalnika oken.

en: Mono Theme
sl: Enobarvna tema

en: Motion threshold for mouse pointer: \wpixels
sl: Prag premikanja za miškin kazalec: \wpikslov

en: Move cursor down
sl: Premakni kazalec navzdol

en: Move cursor down fine
sl: Premakni kazalec za piksel navzdol

en: Move cursor left
sl: Premakni kazalec levo

en: Move cursor left fine
sl: Premakni kazalec za piksel levo

en: Move cursor right
sl: Premakni kazalec desno

en: Move cursor right fine
sl: Premakni kazalec za piksel desno

en: Move cursor up
sl: Premakni kazalec navzgor

en: Move cursor up fine
sl: Premakni kazalec za piksel navzgor

en: Move group down
sl: Prestavi skupino navzdol

en: Move group left
sl: Prestavi skupino levo

en: Move group right
sl: Prestavi skupino

en: Move group to current viewport
sl: Prestavi skupino v trenutni pogled

en: Move group up
sl: Prestavi skupino navzgor

en: Move selected window
sl: Premakni izbrano okno

en: Move the current window to the N'th workspace.
sl: Prestavi okno na delovno površino št. N.

en: Move the current window to the specified viewport.
sl: Prestavi trenutno okno v naveden pogled.

en: Move the current workspace one place to the left.
sl: Prestavi trenutno delovno površino en prostor levo.

en: Move the current workspace one place to the right.
sl: Prestavi trenutno delovno povšino en prostor desno.

en: Move the cursor 1 pixel downwards.
sl: Premakni kazalec za 1 piksel navzdol.

en: Move the cursor 1 pixel to the left.
sl: Premakni kazalec za 1 piksel levo.

en: Move the cursor 1 pixel to the right.
sl: Premakni kazalec za 1 piksel desno.

en: Move the cursor 1 pixel upwards.
sl: Premakni kazalec za 1 piksel navzgor.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
sl: Premakni kazalec za 'premakni-kazalec' pikslov navzdol.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
sl: Premakni kazalec za 'premakni-kazalec' pikslov levo.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
sl: Premakni kazalec za 'premakni-kazalec' pikslov desno.

en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
sl: Premakni kazalec za 'premakni-kazalec' pikslov navzgor.

en: Move the viewport one screen down.
sl: Prestavi pogled za en zaslon navzdol.

en: Move the viewport one screen to the left.
sl: Prestavi pogled za en zaslon levo.

en: Move the viewport one screen to the right.
sl: Prestavi pogled za en zaslon desno.

en: Move the viewport one screen up.
sl: Prestavi pogled za en zaslon navzgor.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
sl: Premakni okno za `slide-window-increment' navzdol.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
sl: Premakni okno za `slide-window-increment' levo.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
sl: Premakni okno za `slide-window-increment' desno.

en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
sl: Premakni okno za `slide-window-increment' navzgor.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
sl: Premakni skupino oken za `slide-window-increment' navzdol.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
sl: Premakni skupino oken za `slide-window-increment' levo.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
sl: Premakni skupino oken za `slide-window-increment' desno.

en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
sl: Premakni skupino oken za `slide-window-increment' navzgor.

en: Move the window interactively using the mouse.
sl: Z uporabo miške interaktivno premikaj okno.

en: Move the window to the next viewport.
sl: Prestavi okno v naslednji pogled.

en: Move the window to the next workspace.
sl: Prestavi okno na naslednjo delovno površino.

en: Move the window to the previous viewport.
sl: Prestavi okno v prejšnji pogled.

en: Move the window to the previous workspace.
sl: Prestavi okno na prejšnjo delovno površino.

en: Move the window to the viewport above.
sl: Prestavi okno v pogled zgoraj.

en: Move the window to the viewport below.
sl: Prestavi okno v pogled spodaj.

en: Move the window to the viewport on the left.
sl: Prestavi okno v pogled na levi.

en: Move the window to the viewport on the right.
sl: Prestavi okno v pogled na desni.

en: Move to the next viewport.
sl: Prestavi v naslednji pogled.

en: Move to the previous viewport.
sl: Prestavi v prejšnji pogled.

en: Move viewport down
sl: Prestavi pogled navzdol

en: Move viewport left
sl: Prestavi pogled levo

en: Move viewport next
sl: Prestavi pogled naprej

en: Move viewport previous
sl: Prestavi pogled nazaj

en: Move viewport right
sl: Prestavi pogled desno

en: Move viewport up
sl: Prestavi pogled navzgor

en: Move window down
sl: Prestavi okno navzdol

en: Move window interactively
sl: Interaktivno premikaj okno

en: Move window left
sl: Prestavi okno levo

en: Move window next
sl: Prestavi okno naprej

en: Move window previous
sl: Prestavi okno nazaj

en: Move window right
sl: Prestavi okno desno

en: Move window to viewport
sl: Prestavi okno v pogled

en: Move window up
sl: Prestavi okno navzgor

en: Move workspace backwards
sl: Prestavi delovno površino nazaj

en: Move workspace forwards
sl: Prestavi delovno površino naprej

en: Move workspace left
sl: Prestavi delovno površino levo

en: Move workspace right
sl: Prestavi delovno površino desno

en: Move/Resize
sl: Premakni/Spremeni velikost

en: Moves window downwards until it `bumps into' another window.
sl: Premakne okno navzdol dokler se ne 'zaleti' ob drugo okno.

en: Moves window to the left until it `bumps into' another window.
sl: Premakne okno levo dokler se ne 'zaleti' ob drugo okno.

en: Moves window to the right until it `bumps into' another window.
sl: Premakne okno desno dokler se ne 'zaleti' ob drugo okno.

en: Moves window upwards until it `bumps into' another window.
sl: Premakne okno navzgor dokler se ne 'zaleti' ob drugo okno.

en: Name
sl: Ime

en: Never focus
sl: Nikoli ne fokusiraj

en: New Theme
sl: Nova Tema

en: New group
sl: Nova skupina

en: Next window
sl: Naslednje okno

en: Next workspace
sl: Naslednja delovna površino

en: Next workspace window
sl: Naslednje okno delovno površine

en: No errors.
sl: Ni napak.

en: No matching item for %S
sl: Ni ustreznega predmeta za %S

en: None
sl: Brez

en: Normal
sl: Običajen

en: Number of milliseconds before displaying tooltips.
sl: Število milisekund preden se namig pokaže.

en: Number of milliseconds before removing tooltips.
sl: Število milisekund preden se namig odstrani.

en: Number of pixels to move pointer in `move-cursor-' commands.
sl: Število pikslov za premik kazalca v 'premakni-kazalec' ukazu.

en: Number of pixels to move window in `slide-' commands.
sl: Za koliko pikslov naj se okno premakne v 'slide-' ukazih.

en: OK
sl: V redu

en: Offset (%) from left window edge when warping pointer.
    
    A negative number means outside the left window edge.
sl: Odmik v procentih od levega oknenskega robu pri lomljenju kazalca.
    
    Negativna številka pomeni zunaj levega okenskega robu.

en: Offset (%) from top window edge when warping pointer.
    
    A negative number means outside the top window edge.
sl: Odmik v procentih od zgornjega okenskega robu pri lomljenju kazalca.
    
    Negativna številka pomeni zunaj zgornjega okenskega robu.

en: Only flip when interactively moving a window.
sl: Preskoči le kadar se okno interaktivno premika.

en: Only update window contents after it has stopped moving.
sl: Vsebino okna posodobi le, ko se premikanje ustavi.

en: Open
sl: Odpri

en: Optional arguments given to the `xterm' command.
sl: Možni argumenti k ukazu 'xterm'.

en: Other
sl: Drugo

en: Pack window down
sl: Pomanjšaj okno navzdol

en: Pack window left
sl: Pomanjšaj okno levo

en: Pack window right
sl: Pomanjšaj okno desno

en: Pack window up
sl: Pomanjšaj okno navzgor

en: Patterns
sl: Vzorci

en: Persistent group ids
sl: Idji skupine trajnih

en: Place mode
sl: Način izbire lege

en: Placement
sl: Namestitev

en: Placement weight
sl: Teža izbire lege

en: Play sound effects for unmanaged windows.
sl: Igraj zvočne učinke za neupravljana okna.

en: Play sound effects for window events.
sl: Igraj zvočne učinke za okenske dogodke.

en: Popup apps menu
sl: Vzklični menu programov

en: Popup root menu
sl: Vzklični menu korenskega okna

en: Popup window list
sl: Vzklični seznam oken

en: Popup window menu
sl: Vklični menu okna

en: Popup workspace list
sl: Vzklični seznam delovnih površin

en: Position
sl: Lega

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Prepend workspace and send
sl: Pripni delovno površino na začetek in pošlji

en: Preserve empty workspaces in pager.
sl: Ohrani prazne delovne površine v vodniku po namizju.

en: Press key...
sl: Pritisnite tipko...

en: Previous window
sl: Prejšnje okno

en: Previous workspace
sl: Prejšnja delovna površino

en: Previous workspace window
sl: Prejšnje okno delovne površine

en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
sl: Vprašaj za ukaz, ga izvedi in izpiši izhod na zaslon.

en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
sl: Vpraša za zaporedje tipk, nato izpiše povezavo.

en: Prompt for a workspace and switch to it.
sl: Vprašaj za delovno površino in preklopi nanjo.

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Properties...
sl: Lastnosti...

en: Proximity in pixels before snapping to a window edge.
sl: Oddaljenost v pikslih, preden preskoči na okenski rob.

en: Put the window in the stacking level above its current level.
sl: Premakni okno v skladu za stopnjo navzgor.

en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
sl: Premakni okno v skladu za stopnjo navzdol.

en: Quit
sl: Končaj

en: Quote event
sl: Citiraj dogodek

en: Raise
sl: Dvigni

en: Raise and pass through click
sl: Dvigni in posreduj klik naprej

en: Raise and pass through click if focused
sl: Dvigni in, če je fokusiran, posreduj klik

en: Raise group
sl: Dvigni skupino

en: Raise group and pass through click
sl: Dvigni skupino in posreduj klik

en: Raise group depth
sl: Dvigni globino skupine

en: Raise lower group
sl: Dvigni/spusti skupino

en: Raise lower single window
sl: Dvigni/spusti za eno okno

en: Raise lower window
sl: Dvigni/spusti okno

en: Raise lower window and transients
sl: Dvigni/spusti okno in njegova transistentna okna

en: Raise on focus
sl: Dvigni ob fokusu

en: Raise or pass through click
sl: Dvigni ali posreduj klik

en: Raise selected windows (normally by the Windows menu).
sl: Dvigni izbrana okna (navadno z Menujem oken).

en: Raise single window
sl: Dvigni za eno okno

en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
sl: Zvišaj okno na vrh znotraj njegovega sklada (skupaj z njegovimi dialogi).

en: Raise the group of windows that received the current event, then replay
    any pointer events that invoked the command.
sl: Dvigni skupino oken, ki so prejela trenutni dogodek, nato znova sproži dogodke kazalca, ki so povzročili ukaz.

en: Raise the window that received the current event (if it's focused), then
    replay any pointer events that invoked the command.
sl: Dvigni okno, ki je prejelo dogodek (če je fokusirano), nato znova 
    sproži dogodke kazalca ki so povzročili ukaz.

en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
sl: Dvigni okno, ki je prejelo dogodek (in njegove dialoge), nato znova sproži dogodke kazalca, ki so povzročili ukaz.

en: Raise the window that received the current event, then replay any pointer
    events that invoked the command.
sl: Dvigni okno, ki je prejelo dogodek, nato znova sproži dogodke kazalca,
    ki so povzročili ukaz.

en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
sl: Zvišaj okno na vrh znotraj njegovega sklada.

en: Raise transients and pass through click
sl: Dvigni transistentna okna in posreduj klik

en: Raise window
sl: Dvigni okno

en: Raise window and pass through click
sl: Dvigni okno in posreduj klik

en: Raise window and transients
sl: Dvigni okno in njegova transistenta okna

en: Raise window depth
sl: Dvigni globino okna

en: Raise windows when they are focused.
sl: Dvigni okna, ko dobijo fokus.

en: Raise windows when they are maximized.
sl: Dvigni okna kadar se razpnejo.

en: Raise windows when they are moved or resized.
sl: Dvigni okna, kadar se premikajo ali se jim spreminja velikost.

en: Raise windows when they are unshaded.
sl: Dvigni okna, kadar se odsenčijo.

en: Raise windows while they're temporarily selected during cycling.
sl: Dvigni okna kadar so začasno izbrana med kroženjem.

en: Read theme from `%s'
sl: Preberi temo iz `%s'

en: Reload the gtkrc settings.
sl: Znova naloži gtkrc nastavitve.

en: Reload themes in window manager after saving.
sl: Znova naloži teme v upravljalniku oken po shranitvi.

en: Remember _attributes
sl: Pomni _atribute

en: Remember _dimensions
sl: Pomni _velikost

en: Remember _position
sl: Pomni _položaj

en: Remember the current attributes of the focused window.
sl: Pomni trenutne atribute  fokusiranega okna.

en: Remember the current dimensions of the focused window.
sl: Pomni trenutno velikost fokusiranega okna.

en: Remember the current position of the focused window.
sl: Pomni trenutni položaj fokusiranega okna.

en: Remove the copy of the window on the current workspace. If this is the
    last instance remaining, then delete the actual window.
sl: Odstrani kopijo okna s trenutne delovne površine. Če je to zadnja 
    preostal primerek, potem zbriši dejansko okno.

en: Remove tooltips after a period of time.
sl: Odstrani namige po določenem času.

en: Remove unused definitions when saving.
sl: Odstrani neuporabljene definicije ob shranitivi.

en: Resize selected window
sl: Spremeni velikost izbranega okna

en: Resize the window interactively using the mouse.
sl: Z uporabo miške interaktivno spreminjaj velikost okna.

en: Resize window interactively
sl: Interaktivno spreminjaj velikost okna

en: Restart
sl: Znova zaženi

en: Restore the dimensions of the window to its original, unmaximized, state.
sl: Povrni velikost okna na njegovo izhodišno, ne razpeto, stanje.

en: Return the window from its iconified state.
sl: Vrni okno iz skrčenega stanja.

en: Revert
sl: Povrni

en: Role
sl: Vloga

en: Row:
sl: Vrstica:

en: Rows:
sl: Vrstic:

en: Run shell command
sl: Izvedi ukaz lupine

en: SMaker Theme
sl: Tema SMaker

en: S_haded
sl: S_enčeno

en: Save Theme _As...
sl: Shrani Temo _Kot...

en: Saved as `%s'
sl: Shranjeno kot `%s'

en: Sawfish Error
sl: Napaka Sawfisha

en: Sawfish Theme Builder
sl: Graditelj Sawfishovih Tem

en: Sawfish Themer Preview
sl: Predogled Sawfishovih Tem

en: Sawfish configurator
sl: Sawfish nastavitve

en: Sawfish homepage
sl: Domača stran Sawfish

en: Sawfish manages your windows extensibly.
sl: Sawfish upravlja z vašimi okni.

en: Select Icon
sl: Izberi ikono

en: Select Image
sl: Izberi sliko

en: Select color
sl: Izberi barvo

en: Select file
sl: Izberi datoteko

en: Select font
sl: Izberi pisavo

en: Select next workspace
sl: Izberi naslednjo delovno površino

en: Select previous workspace
sl: Izberi prejšnjo delovno površino

en: Select the N'th workspace.
sl: Izberi delovno površino št. N.

en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
sl: Preskoči na naslednje namizje, ko kazalec zadane ob rob zaslona.

en: Select the next window of the current workspace.
sl: Izberi naslednje okno trenutne delovne površine.

en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
sl: Izberi naslednje okno, pojdi čez vse možne delovne površine.

en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
sl: Izberi prejšnje okno, pojdi čez vse možne delovne površine.

en: Select the specified viewport column.
sl: Izberi naveden stolpec pogleda.

en: Select the specified viewport row.
sl: Izberi navedeno vrstico pogleda.

en: Select the specified viewport.
sl: Izberi naveden pogled.

en: Select workspace interactively
sl: Interaktivno izberi delovno površino

en: Send group to current workspace
sl: Pošlji skupino na trenutno delovno površino

en: Send group to next workspace
sl: Pošlji skupino na naslednjo delovno površino

en: Send group to previous workspace
sl: Pošlji skupino na prejšnjo delovno površino

en: Send to next workspace
sl: Pošlji na naslednjo delovno površino

en: Send to previous workspace
sl: Pošlji na prejšnjo delovno površino

en: Send to workspace
sl: Pošlji na delovno površino

en: Sends the next key event directly to the focused client window, ignoring
    any window manager bindings that it may have.
sl: Pošlje naslednji tipkovničin dogodek neposredno na fokusirano okno, ne 
    oziraje se na povezave, ki jih ima upravljalnik oken za ta dogodek.

en: Set the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
sl: Vključi GNOME SKIP_TASKLIST namig okna.

en: Set the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
sl: Vključi GNOME SKIP_WINLIST namig okna.

en: Set viewport linear
sl: Nastavi linerani pogled

en: Set window viewport linear
sl: Nastavi linearne delovne površine

en: Shade Hover
sl: Začasna odsenčitev

en: Shade hover
sl: Začasna odsenčitev

en: Shade window
sl: Senči okno

en: Shaded
sl: Senčen

en: Show current dimensions of windows while resizing.
sl: Kaži trenutno velikost oken ob spreminjanju le te.

en: Show current position of windows while moving.
sl: Kaži treuntni položaj oken ob premikanju.

en: Show full documentation in tooltips.
sl: V namigih kaži polno dokumentacijo.

en: Show options suitable for \w users.
sl: Kaži možnosti primerne za \w uporabnike.

en: Show variable names of each customization option.
sl: Kaži imena spremenljivk vsake prikrojene možnosti.

en: Simple Theme
sl: Enostavna tema

en: Size window add column
sl: Dodaj stolpec k velikosti okna

en: Size window add row
sl: Dodaj vrstico k velikosti okna

en: Size window subtract column
sl: Odštej stolpec od velikosti okna

en: Size window subtract row
sl: Odštej vrstico od velikosti okna

en: Slide group down
sl: Drsenje skupine navzdol

en: Slide group left
sl: Drsenje skupine levo

en: Slide group right
sl: Drsenje skupine desno

en: Slide group up
sl: Drsenje skupine navzgor

en: Slide window down
sl: Drsenje okna navzdol

en: Slide window left
sl: Drsenje okna levo

en: Slide window right
sl: Drsneje okna desno

en: Slide window up
sl: Drsenje okna navzgor

en: Snap to otherwise-ignored windows.
sl: Preskakuj do sicer ignoriranih oken.

en: Snap window position to edges of other windows while moving.
sl: Ob premikanju naj okno preskakuje na robove drugih oken.

en: Sound
sl: Zvok

en: Stacking
sl: Skladanje

en: Start a new xterm.
sl: Poženi nov xterm.

en: State
sl: Stanje

en: Sticky
sl: Lepljiv

en: Sticky viewport
sl: Lepljiv pogled

en: Text is \w justified in window titles.
sl: Besedilo je v nazivih oken \w poravnano.

en: The default window animation mode: \w
sl: Privzet način animacije oken: \w

en: The hierarchical window menu raises singleton submenus.
sl: Hirarhičen menu okna dvigne podmenuje.

en: The program launched by the `xterm' command.
sl: Program pognan z ukazom 'xterm'.

en: The program used to play audio samples. If unset, built-in support for ESD is used.
sl: Program za igranje zvočnih vzorcev. Če ni nastavljeno bo uporabljena že vgrajena ESD podpora.

en: Theme Directory
sl: Imenik s temami

en: Theme name:
sl: Ime teme:

en: This window previews the current theme.
sl: To okno je predogled trenutne teme.

en: Title-only
sl: Le-naziv

en: Toggle group sticky
sl: Preklopi lepljivost skupine

en: Toggle single window mode
sl: Preklopi enookenski način

en: Toggle the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
sl: Preklopi GNOME SKIP_TASKLIST namig okna.

en: Toggle the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
sl: Preklopi GNOME SKIP_WINLIST namig okna.

en: Toggle the `stickiness' of the window--whether or not it is a member of
    all workspaces.
sl: Preklopi `lepljivost' okna neglede na to ali je član vseh 
    delovnih površin.

en: Toggle the iconification of window W.
sl: Preklopi skrčenost okna.

en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
sl: Preklopi senčeno (prikazana je le nazivna vrstica) stanje okna.

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized and
    unmaximized.
sl: Preklopi stanje okna med vodoravno razpetim in
    zmanjšanim

en: Toggle the state of the window between horizontally maximized-filled and
    unmaximized.
sl: Preklopi stanje med vodoravno razpeto-polnjeno in nerazpeto.

en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
sl: Preklopi stanje okna med razpetim in zmanjšanim.

en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
sl: Preklopi stanje med razpeto-polnjeno in nerazpeto.

en: Toggle the state of the window between vertically maximized and
    unmaximized.
sl: Preklopi stanje okna med navpično razpetim in
    zmanjšanim

en: Toggle the state of the window between vertically maximized-filled and
    unmaximized.
sl: Preklopi stanje med navpično razpeto-polnjeno in nerazpeto.

en: Toggle whether a window is focusable or not.
sl: Preklopi ali lahko okno dobi fokus.

en: Toggle whether a window is ignored or not.
sl: Preklopi ali je okno ignorirano ali ne.

en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
sl: Preklopi ignoriranje okna med kroženjem skozi okna.

en: Toggle whether a window will be include in the window list.
sl: Preklopi ali je okno vključeno v seznam oken.

en: Toggle window cycle skip
sl: Preklopi prezrtje okna ob kroženju

en: Toggle window iconified
sl: Preklopi skrčenost okna

en: Toggle window ignored
sl: Preklopi prezrtost okna

en: Toggle window list skip
sl: Preklopi prezrtje okna v seznamu oken

en: Toggle window never focus
sl: Preklopi nefokusabilnost okna

en: Toggle window shaded
sl: Preklopi senčenje okna

en: Toggle window sticky
sl: Preklopi lepljivost okna

en: Tooltips
sl: Namigi

en: Top-border
sl: Zgornja meja

en: Transients above
sl: transistentna okna

en: Try to leave at least this many pixels between window edges in first/best-fit.
sl: Poskušaj pustiti vsaj toliko pikslov med robovi okna pri prvem/najbolj ustreznem premiku.

en: Type
sl: Tip

en: Undocumented
sl: Nedokumentirano

en: Ungrouped
sl: Ni v skupini

en: Uniconify group
sl: Odkrči skupino

en: Uniconify transientgroup
sl: Odkrči transistentno skupino

en: Uniconify window
sl: Odkrči okno

en: Uniconifying a window also uniconifies the: \w
sl: Ob odkrčenju okna odrkči tudi: \w

en: Unignore the window.
sl: Odignoriraj okno.

en: Unique name
sl: Edinstveno ime

en: Uniquify window name
sl: Nastavi enoznačno ime okna

en: Unmanaged windows may be iconified.
sl: Neupravljana okna se lahko skrčijo.

en: Unmaximize
sl: Odrazpni

en: Unmaximize window
sl: Odrazpni okno

en: Unset the GNOME SKIP_TASKLIST hint of the window.
sl: Izključi GNME SKIP_TASKLIST namig okna.

en: Unset the GNOME SKIP_WINLIST hint of the window.
sl: Izključi GNOME SKIP_WINLIST namig okna.

en: Unshade selected windows.
sl: Odsenči izbrana okna.

en: Unshade window
sl: Odsenči okno

en: Upper layer
sl: Spodnja plast

en: Use black-on-white button images.
sl: Uporabi črno-na-belem slike za gumbe.

en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
sl: Uporabi manj pomnilnika ob ustvarjanju prelivov (lahko upliva na kvailteto).

en: Value
sl: Vrednost

en: Viewport
sl: Pogled

en: Virtual desktop configuration.
sl: Nastavitev navideznega namizja.

en: Wait for the user to select a window, then interactively move that window.
sl: Počakaj, da uporabnik izbere okno, nato interaktivno premikaj to okno.

en: Wait for the user to select a window, then interactively resize that window.
sl: Počakaj, da uporabnik izbere okno, nato interaktivno spreminjaj velikost tega okna.

en: Warp pointer to opposite screen edge when flipping.
sl: Prestavi kazalec na nasprotni rob zaslona ob preskoku.

en: Warp the mouse pointer to windows as they're temporarily selected.
sl: Premakni miškin kazalec v okna kadar so začasno izbrana.

en: Warp the pointer to selected windows.
sl: Miškin kazalec naj bo le znotraj izbranih oken.

en: When does the mouse pointer affect the input focus.
sl: Kdaj kazalec miške vpliva na fokus.

en: When passing the first or last workspace, while moving a window: \w
sl: Dejanje kadar se gre mimo prve ali zadnje delovne površine med premikanjem okna: \w

en: When passing the first or last workspace: \w
sl: Dejanje kadar se gre mimo prve ali zadnje delovne površine: \w

en: When raising a window, also raise its: \w
sl: Ob dvigu okna dvigni tudi: \w

en: Where to display error messages: \w
sl: Kje naj se pokaže sporočilo o napaki: \w

en: Whether and how to move the pointer when packing windows.
    
    `maybe' means that the pointer is moved along with the window, if the
    pointer was within the window area before packing.
    
    `always' warps the pointer to the center of the window if it isn't
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `never' means not to warp the pointer.
sl: Kdaj in kako premikati kazalec ob pakiranju oken.
    
    `mogoče' pomeni, da se kazalec giblje skupaj z oknom, če je bil
    pred pakiranjem znotraj območja okna.
    
    `vedno' postavi kazalec v središče okna (če ga še ni v oknu) in nato naredi enako kot 'mogoče'
    already in the window, then does like `maybe'.
    
    `nikoli' pomeni, naj se kazalec ne prestavi v okno.

en: Whether growing an already grown window grows it again.
sl: Povečevanje že povečanega okna naj ga znova poveča.

en: Whether growing is considered to be maximization.  When you turn
    this on, you can use `unmaximize-window' or something similar to get
    back to the original size.
sl: Kadar je povečano okno obravnavano kot maximizirano.  Ko prižgete
    to, lahko uporabite `odrazpni-okno' ali kaj podobnega,
    da gre nazaj na izhodišno velikost.

en: While changing %s:
sl: med spreminjanjem %s:

en: Width of window border.
sl: Širina okenskega robu.

en: Window Cycling
sl: Kroženje oken

en: Window _Frames
sl: _Okvirji Oken

en: Window history clear
sl: Počisti zgodovino okna

en: Window history forget
sl: Pozabi zgodovino okna

en: Window history save attributes
sl: Shrani zgodovino atributov okna

en: Window history save dimensions
sl: Shrani zgodovino dimenzij okna

en: Window history save position
sl: Shrani zgodovino položaja okna

en: Window list skip
sl: Izpusti v seznamu oken

en: Window:
sl: Okno:

en: Windows are focused after being uniconified.
sl: Okna se fokusirajo po tem, ko so bila odkrčena.

en: Windows are raised after being uniconified.
sl: Okna se dvignejo po tem, ko so bila odkrčena.

en: Windows uniconify to the current viewport.
sl: Odkrči okna v trenutni pogled.

en: Windows uniconify to the current workspace when they are selected.
sl: Okna se odkrčijo v trenutno delovno površino kadar so izbrana.

en: Windows uniconify to the current workspace.
sl: Okna se odkrčijo v trenutno delovno površino.

en: Work_spaces
sl: _Delovne površine

en: Workspace
sl: Delovna površina

en: Workspace %d
sl: Delovna površina %d

en: Workspace names
sl: Imena delovnih površin

en: Workspace:
sl: Delovna površina:

en: Workspaces
sl: Delovne površine

en: Workspaces are deleted when their last window closes.
sl: Delovne površine se zbrišejo, ko se zapre njihovo zadnje okno.

en: Workspaces:
sl: Delovne površine:

en: [Quote]
sl: [Citat]

en: [about text]
sl: [besedilo o]

en: [bottom]
sl: [spodaj]

en: [frame-part-table]
sl: [tablea-delov-okvirja]

en: [left]
sl: [levo]

en: [place holder]
sl: [držalec mesta]

en: [right]
sl: [desno]

en: [title]
sl: [naziv]

en: [top]
sl: [zgoraj]

en: _About
sl: _O

en: _About Sawfish...
sl: O Sawfish...

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Customize
sl: Pri_lagodi

en: _Cyclable
sl: _Kiklabilno

en: _Down
sl: _Dol

en: _FAQ...
sl: Po_gosta vprašanja in odgovori...

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Focusable
sl: _Fokusabilno

en: _Forget saved state
sl: Po_zabi shranjeno stanje

en: _GNOME Help...
sl: Pomoč _GNOME...

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _History
sl: _Zgodovina

en: _Ignored
sl: _Ignorirano

en: _Left
sl: _Levo

en: _Manual...
sl: P_riročnik...

en: _News...
sl: _Novice...

en: _Next workspace
sl: _Naslednjo delovno površino

en: _Open Theme..
sl: _Odpri Temo..

en: _Preferences...
sl: _Nastavitve...

en: _Preview
sl: _Predogled

en: _Previous workspace
sl: _Prejšnjo delovno površino

en: _Programs
sl: _Programi

en: _Right
sl: De_sno

en: _Save Theme
sl: _Shrani Temo

en: _Send window to
sl: P_ošlji okno na

en: _Settings
sl: _Nastavitve

en: _Sticky
sl: _Lepljivo

en: _Themes
sl: _Teme

en: _Toggle
sl: _Preklopi

en: _Up
sl: _Gor

en: _WWW page...
sl: _Spletna stran...

en: _Windows
sl: _Okna

en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
sl: 'From' barva dejavnih okvirjev v okvirnem slogu 'preliv'.

en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
sl: 'From' barva nedejavnih okvirjev v okvirnem slogu 'preliv'.

en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
sl: 'To' barva dejavnih okvirjev v okvirnem slogu 'preliv'.

en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
sl: 'To' barva nedejavnih okvirjev v okvirnem slogu 'preliv'.

en: all
sl: vsemi

en: always
sl: vedno

en: and many others...
sl: in mnogi drugi...

en: apply/revert/cancel/ok
sl: uveljavi/povrni/prekliči/v redu

en: attraction
sl: privlačnost

en: border
sl: rob

en: border-grab
sl: zagrabi rob

en: border-keymap
sl: povezave tipk roba

en: box
sl: škatla

en: center
sl: sredina

en: close-button-keymap
sl: povezave tipk gumba "zapri"

en: cycle-keymap
sl: povezave tipk ob kroženju

en: diagonal
sl: diagonalno

en: error while building frame: %S
sl: napaka pri graditvi okvirja: %S

en: expert
sl: napredne

en: global-keymap
sl: Globalne povezave tipk

en: grab
sl: zagrabi

en: group
sl: skupino

en: horizontal
sl: vodoravno

en: iconify-button-keymap
sl: povezave tipk gumba "skrči"

en: intermediate
sl: povprečne

en: keep-going
sl: nadaljuj

en: left
sl: levo

en: magnetism
sl: lepljenje

en: maximize-button-keymap
sl: povezave tipk gumba "razpni"

en: maybe
sl: morda

en: menu-button-keymap
sl: povezave tipk gumba "menu"

en: never
sl: nikoli

en: none
sl: brez

en: novice
sl: začetne

en: nowhere
sl: nikjer

en: ok
sl: v redu

en: opaque
sl: polnjeno

en: parents
sl: starši

en: prompt-keymap
sl: povezave tipk ob vpisu besedila

en: region
sl: regija

en: resistance
sl: upor

en: revert/cancel/ok
sl: povrni/prekliči/v redu

en: right
sl: desno

en: root-window-keymap
sl: povezave tipk osnovnega okna

en: screen
sl: zaslon

en: shade-button-keymap
sl: povezave tipk gumba "senči"

en: space %d
sl: prostor %d

en: standard-error
sl: običajna-napaka

en: stop
sl: ustavi

en: title-keymap
sl: povezave tipk naziva

en: transients
sl: transistentna okna

en: vertical
sl: navpično

en: viewport
sl: pogled

en: window-keymap
sl: Povezave tipk okna

en: workspace
sl: delovna površina

en: wrap-around
sl: pojdi okoli
