gnome-applets 1.2 - en to sl translation catalogue (788 entries)

en:    Macro %.2d:
sl:    Makro %.2d:

en:  (C) 1997-1998 The Free Software Foundation
sl:  (C) 1997-1998 Fundacija za prosto programje

en:  mounted
sl:  prikljopljen

en:  not mounted
sl:  ni prikljopljen

en: " reported:
sl: " pravi:

en: %Y%m%d-%H-%M-%S
sl: Y%m%d-%H-%M-%S

en: %a, %b %d / %H:%M
sl: %a, %g %d / %H:%M

en: %m-%d-%Y %H:%M:%S
sl: %d-%m-%Y %H:%M:%S

en: (C) 1998 the Free Software Foundation
sl: (C) 1998 Fundacija za prosto programje

en: (C) 1999 The Free Software Foundation
sl: (C) 1999 Fundacija za prosto programje

en: (C) 1999 the Free Software Foundation
sl: (C) 1999 Fundacija za prosto programje

en: (These settings do not take effect until a refresh)
sl: (Nastavitve se uveljavijo šele ob osvežitvi)

en: (This'll chug loads of CPU, but will prevent compressing the image twice if a
    lossy file format is used)
    Don't use this if you're using a lossless compression format, or if you cherish
    speed and don't mind imperfection in your thumbnails.
sl: (To bo močno obremenlilo CPU, ampak se bo izognilo dvakratnemu komprimiranju če se bo uporabil datotečni format z izgubo)
    Ne uporabite tega če uporabljate format komprimiranja brez izgube ali če
    vam je hitrost draga in vam ni mar nepopolnost vaših sličic.

en: (c) 1997 The Free Software Foundation
sl: (C) 1997 Fundacija za prosto programje

en: (c) 1997 the Free Software Foundation
sl: (c) 1997 Fundacija za prosto programje

en: (c) 1998 The Free Software Foundation
sl: (c) 1998 Fundacija za prosto programje

en: A complete waste of perfectly good CPU cycles.
sl: Čista zguba čisto vredu ciklov CPU.

en: A cursor position reporting applet.
    = Clicking mouse button 1 grabs the cursor.
    = Dragging with mouse button 1 held down shows the size of the region.
sl: Vstavek za poročanje položaja kurzorja.
    = Pri kliku 1. gumba zagrabi kurzor.
    = Vlečenje s 1. gumbom prikaže velikost območja.

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
sl: Hecen klon xeyes za GNOME pult.

en: A stock ticker-like applet
sl: Vstavek podoben tečajniku

en: A ticker to display various information and statistics.
sl: Prikaznik raznih sistemskih podatkov in statistik.

en: A useful little screengrabber.
    The left/top button allows you to grab either:
    a window (click to select which one)
    or an area (click and drag to select a rectangle.)
    The right/bottom button will grab the entire desktop.
    Share and Enjoy ;)
sl: Uporaben zajemalnik zaslona.
    Levi/zgornji gumb vam omogoča zajetje:
    okna (izberete s klikom)
    ali območja (za izbiro trikotnika kliknite in vlecite).
    Desni/spodnji gumb zajame celotno namizje.
    Delite in uživajte ;)

en: AC-Off Battery Color:
sl: Barva baterije pri izključeni elektriki:

en: AC-On Battery Color:
sl: Barva baterije pri vključeni elektriki:

en: APM is disabled!  Cannot read battery charge information.
sl: APM je izključen!  Ne morem prebrati podatkov o napolnjenosti baterije.

en: ASClock
sl: ASUra

en: ASClock Settings
sl: Nastavitve ASUre

en: About...
sl: O...

en: Adjust gamma
sl: Nastavi gammo

en: Advanced
sl: Napredno

en: Alert options
sl: Nastavitve alarmov

en: All post-processing, frill and spurious options will chug more CPU than a
    simple screenshot, due to the creation and then conversion of an intermediate
    image. Intensive operations may take some time on less spiffy CPUs.
sl: Vse naknadne obdelave, okrasne in nepotrebne izbire zahtevajo več CPU časa kot enostavno zajemanje, ker je potrebno narediti in pretvoriti vmesno sliko.
    Intenzivne operacije lahko vzamejo kar nekaj časa na manj poskočnih CPU-jih.

en: Always blink when any mail is waiting.
sl: Utripanj vseskozi, kadar čaka pošta.

en: An analog clock similar to that in CDE panel.
sl: Še ena analogna ura podobna tisti v pultu CDE.

en: Another Clock Applet
sl: Še en vstavek Ura

en: Another update already in progress!
sl: Neka osvežitev že poteka!

en: App to use for displaying screenshots:
sl: Program za prikaz zajetih slik:

en: Appearance
sl: Videz

en: Applet Height:
sl: Višina vstavka:

en: Applet Mode:
sl: Način prikaza vstavka:

en: Applet Width:
sl: Širina vstavka:

en: Applet height:
sl: Višina vstavka:

en: Applet width:
sl: Širina vstavka:

en: Articles
sl: Članki

en: Automatically pick best applet size
sl: Samodejno izberi najboljšo velikost za vstavek

en: Background:
sl: Ozadje:

en: Balance
sl: Ravnotežje

en: Battery Charge Messages
sl: Sporočila o polnosti baterije

en: Battery Monitor Settings
sl: Nastavitve Nadzornika baterije

en: Blinking elements in clock
sl: Uporabi utripajoče elemente v uri

en: Blowing dust
sl: Prah z vetrom

en: Blowing dust whirls
sl: Prašni vrtinci z vetrom

en: Blowing duststorm
sl: Nôsen prašni vihar

en: Blowing hail
sl: Toča z vetrom

en: Blowing ice crystals
sl: Ledene iglice z vetrom

en: Blowing ice pellets
sl: Babje pšeno z vetrom

en: Blowing precipitation
sl: Padavine z vetrom

en: Blowing rainfall
sl: Dež z vetrom

en: Blowing sand
sl: Pesek z vetrom

en: Blowing sandstorm
sl: Nôsen peščeni vihar

en: Blowing small hail
sl: Sodra z vetrom

en: Blowing snow grains
sl: Zrnato sneži z vetrom

en: Blowing snowfall
sl: Sneži z vetrom

en: Blowing sprays
sl: Pršec z vetrom

en: Blowing squall
sl: Nôšen piš vetra

en: Blowing volcanic ash
sl: Vulkanski dim z vetrom

en: Blur image
sl: Zmehčaj sliko

en: Blur image by what factor?
sl: S kakšnim faktorjem naj zmehčam sliko

en: Broken clouds
sl: Pretežno oblačno

en: Browse...
sl: Brskaj...

en: Browser
sl: Brskalnik

en: Buffers
sl: Izravnalniki

en: CD Player Applet
sl: Vstavek CD predvajalnik

en: CPU Load
sl: Zasedenost CPU

en: CPU Load Applet
sl: Vstavek Zasedenost CPU

en: CPU/Mem Usage Applet
sl: Vstavek Uporaba CPU/Spomina

en: Calm
sl: Mirno

en: Can't create GNotes applet!
sl: Ne morem ustvariti vstavka GZapisi!

en: Can't create applet!
sl: Ne morem ustvariti vstavka!

en: Can't create fifteen applet!
sl: Ne morem ustvariti vstavka Petnajst!

en: Can't create life applet!
sl: Ne morem ustvariti vstavka Igra življenja!

en: Can't create odometer applet!
sl: Ne morem ustvariti vstavka Odometer!

en: Cannot create applet!
sl: Ne morem ustvariti vstavka!

en: Cannot create directory:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Aborting
sl: Ne morem ustvariti imenika:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Končujem

en: Cannot open /dev/apm; can't get data.
sl: Ne morem odpreti /dev/apm; ne morem dobiti podatkov.

en: Cannot open /proc/apm!  Make sure that you built APM support into your kernel.
sl: Ne morem odpreti /proc/apm!  Prepričajte se, ali ste v jedro prevedli podporo za APM.

en: Capture WM decorations when grabbing a window
sl: Pri zajemu zajemi okraske upravljalnika oken

en: Cdrom
sl: CD-ROM

en: Character Picker
sl: Izbirnik znakov

en: Character Picker Settings
sl: Nastavitve Izbirnika znakov

en: Charcoal by what factor?
sl: S kakšnim faktorjem naj uporabim efekt oglja?

en: Check every:
sl: Preveri vsakih:

en: Choose a file to tail
sl: Izberi datoteko za spremljanje

en: Choose a log file
sl: Izberite dnevnik

en: Clear
sl: Zbriši

en: Clear Sky
sl: Jasno

en: Clipboard Applet
sl: Vstavek Odložišča

en: Clock
sl: Ura

en: Clock Settings
sl: Nastavitve ure

en: Clock Theme
sl: Tema ure

en: Clock and Mail Notify Applet
sl: Vstavek Ura in poštni opombnik

en: Clock color
sl: Barva ure

en: ClockMail Settings
sl: Nastavitve UraPošta

en: Colors
sl: Barve

en: Command history
sl: Zgodovina ukazov

en: Command line background:
sl: Ozadje ukazne vrstice:

en: Command line foreground:
sl: Ospredje ukazne vrstice:

en: Command line height:
sl: Višina ukazne vrstice:

en: Compressed Quality (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
sl: Visoka kakovost komprimiranja (JPEG/MIFF/PNG način): visoka kakovost/velika datoteka

en: Conditions:
sl: Razmere:

en: Confirm connection
sl: Potrdi povezavo

en: Connect command:
sl: Ukaz za vzpostavitev povezave:

en: Connect points in scope
sl: Poveži točke v prikazovalniku

en: Connecting
sl: Povezujem se

en: Continent/City
sl: Celina/Mesto

en: Copyright (C) 1998
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1998

en: Copyright (C) 1999
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1999

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1999 Dave Camp

en: Copyright (C) 1999 Tom Gilbert
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1999 Tom Gilbert

en: Copyright (C) The Free Software Foundation
sl: Avtorske pravice pridržane (C) Fundacija za prosto programje

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1999 S. Papadimitriou

en: Copyright 1999 John Kodis
sl: Avtorske pravice pridržane 1999 John Kodis

en: Core Dump Module
sl: Modul zapisanih jeder

en: Core dump catcher
sl: Lovec zapisanih jeder

en: Core dump information (Tick-a-Stat)
sl: Podatki o zapisanih jedrih (Tick-a-Stat)

en: Core dump module (Tick-A-Stat)
sl: Modul zapisanih jeder (Tick-a-Stat)

en: Could not allocate space for graph values
sl: Nisem mogel rezervirati dovolj prostora za vrednosti grafa

en: Could not dup() APM file descriptor: %s
sl: Nisem mogel izvršiti dup() nad datotečnim deskriptorjem APM: %s

en: Couldn't open mixer device %s
sl: Ne morem odpreti mešalke %s

en: Create Charcoal Effect
sl: Ustvari efekt oglja

en: Create Painted Effect
sl: Ustvari učinek slikarije

en: Create frame around image
sl: Ustvari okvir okoli slike

en: Create monochrome image
sl: Naredi monokromatsko sliko

en: Create sticky notes on your screen.
sl: Naredi prilepljive zapise na vašem zaslonu.

en: Create thumbnail of image too
sl: Naredi tudi sličico

en: Creating user directory: %s
sl: Ustvarjam uporabniški imenik: %s

en: Current conditions
sl: Trenutne razmere:

en: Custom
sl: Prikrojeno

en: Custom icon for mounted:
sl: Prikrojena ikona za priklopljeno:

en: Custom icon for not mounted:
sl: Prikrojena ikona za neprikljopljeno:

en: Default Height
sl: Privzeta višina

en: Default List
sl: Privzeti seznam

en: Default Properties...
sl: Privzete nastavitve...

en: Default Width
sl: Privzeta širina

en: Default character list:
sl: Privzeti seznam znakov:

en: Delay (seconds) before taking shot (only for entire desktop shots)
sl: Zakasnitev (v sekundah) pred zajemom (samo za zajeme celotnega omizja)

en: Delay between articles (10 = 1 sec):
sl: Zakasnitev med članki (10 = 1 sek):

en: Delay when wrapping text:
sl: Zakasnitev pri lomljenju vrstic:

en: Delete Note
sl: Zbriši zapis

en: Delete launcher
sl: Izbriši zaganjalnik

en: Despeckle Image (reduce spots)
sl: Odstrani pike

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sl: Za ta položaj podrobna napoved ni na voljo.
    Poskusite državno napoved; IWIN napovedi so na voljo le za mesta v ZDA.

en: Device:
sl: Naprava:

en: Dew point:
sl: Rosenje:

en: Digits number
sl: Število števk

en: Directory to save images in:
sl: Shrani sliko v imenik:

en: Disconnect command:
sl: Ukaz za prekinitev povezave:

en: Disk Usage Applet
sl: Vstavek Poraba diska

en: Diskusage Settings
sl: Nastavitve 'Poraba diska'

en: Display
sl: Prikaz

en: Display "launch new window" option
sl: Kaži izbiro "odpri novo okno".

en: Display Spurious Options (I got carried away)
sl: Prikaži odvečne izbire (nisem se mogel ustaviti)

en: Display time in 12 hour format (AM/PM)
sl: Uporabi 12 urni način za prikaz časa (AM/PM)

en: Display time relative to GMT (Greenwich Mean Time):
sl: Kaži čas glede na GMT:

en: Do you want to connect?
sl: Ali želite vzpostaviti povezavo?

en: Don't know how to make a launcher out of: '%s'
sl: Ne znam ustvariti zaganjalnika iz: '%s'

en: Drifting drizzle
sl: Pršenje v pasovih

en: Drifting dust
sl: Prah v pasovih

en: Drifting dust whirls
sl: Prašni vrtinci v pasovih

en: Drifting duststorm
sl: Prašni vihar v pasovih

en: Drifting fog
sl: Megla v pasovih

en: Drifting funnel cloud
sl: Tromba v pasovih

en: Drifting hail
sl: Toča v pasovih

en: Drifting haze
sl: Suhta motnost v pasovih

en: Drifting ice crystals
sl: Ledene iglice v pasovih

en: Drifting ice pellets
sl: Babje pšeno v pasovih

en: Drifting mist
sl: Meglice v pasovih

en: Drifting precipitation
sl: Padavine v pasovih

en: Drifting rain
sl: Dež v pasovih

en: Drifting sand
sl: Pesek v pasovih

en: Drifting sandstorm
sl: Peščeni vihar v pasovih

en: Drifting small hail
sl: Sodra v pasovih

en: Drifting smoke
sl: Dim v pasovih

en: Drifting snow
sl: Sneži v pasovih

en: Drifting snow grains
sl: Zrnato sneži v pasovih

en: Drifting sprays
sl: Pršec v pasovih

en: Drifting squall
sl: Piš vetra v pasovih

en: Drifting tornado
sl: Tornado v pasovih

en: Drifting volcanic ash
sl: Vulkanski dim v pasovih

en: Drive Mount Applet
sl: Vstavek Priklopnik pogonov

en: Drive Mount Applet Properties
sl: Nastavitve vstavka Priklopnik pogonov

en: Drivemount command failed.
    "
sl: Ukaz za priklop ni uspel.
    "

en: Drizzle
sl: Pršenje

en: Drizzle in the vicinity
sl: Pršenje v okolici

en: Dust
sl: Prah

en: Dust in the vicinity
sl: Prah v okolici

en: Dust whirls
sl: Prašni vrtinec

en: Dust whirls in the vicinity
sl: Prašni vrtinci v okolici

en: Duststorm
sl: Prašni vihar

en: Duststorm in the vicinity
sl: Prašni vihar v okolici

en: ESD host to monitor:
sl: Nadzorovan strežnik ESD:

en: East
sl: vzhod

en: East - NorthEast
sl: vzhod - severovzhod

en: East - Southeast
sl: vzhod - jugovzhod

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Emboss image
sl: Vtisni sliko

en: Enable Full-Charge Notification
sl: Vključi obvestilo o polni napolnjenosti

en: Enable Low Battery Warning
sl: Vključi opozorilo pri nezadostni napolnjenosti

en: Enable logging of events
sl: Vključi beleženje dogodkov v dnevnik

en: Enable this module
sl: Vključi ta modul

en: Enabled
sl: Vključen

en: Enhance image (reduce noise)
sl: Izboljšaj sliko (zmanjša šum)

en: Equalize image (Perform histogram equalization)
sl: Izenačitev slike (naredi histogramsko izenačitev)

en: Error querying battery charge.
    
    Make sure that your kernel was built with APM support.
sl: Napaka pri poizvedbi polnosti baterije.
    
    Jedro mora biti prevedeno z podporo za APM.

en: Event Log
sl: Dnevnik dogodkov

en: Event log...
sl: Dnevnik dogodkov...

en: Failed to get IWIN forecast data.
sl: Nisem mogel dobiti IWIN napovednih podatkov.

en: Failed to get METAR data.
sl: Nisem mogel dobiti METAR podatkov.

en: Failed to get radar map image.
sl: Nisem mogel dobiti radarske slike.

en: Few clouds
sl: Pretežno jasno

en: Few ice crystals
sl: Malo ledenih iglic

en: Few ice pellets
sl: Nekaj babjega pšena

en: Fifteen sliding pieces
sl: Petnajst drsnih kosov

en: File '%s' does not exist
sl: Datoteka '%s' ne obstaja

en: File System Changed!
sl: Datotečni sistem je bil spremenjen!

en: File Systems
sl: Datotečni sistemi

en: File Tail Module
sl: Modul za spremljanje datoteke

en: File tail for
sl: Spremljanje datoteke

en: File tail information (Tick-a-Stat)
sl: Podatki o spremljanju (Tick-a-Stat)

en: File tail view file (Tick-a-Stat)
sl: Datoteka za spremljanje (Tick-a-Stat)

en: File tailer
sl: Spremljevalnik

en: Files, Apps
sl: Datoteke, programi

en: Filetype is determined from filename suffix.
    Default filetype (if no extension or unrecognised extension) is miff.
    Recognised suffixes are:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    and several obscure ones. Try your luck with something interesting!
    Eg .html for a client-side image map. You'll get a .gif, .html, and a .shtml
    
    Recommendations:
    Small file, pretty good quality:   jpg, 75% quality
    Slightly larger file but lossless: png, as much compression as you like.
    - compressing pngs takes longer at higher ratios, but is still lossless
sl: Vrsta datoteke se razbere iz končnice datoteke.
    Privzeta vrsta datoteke (če končnica ni podana ali ni znana) je miff.
    Znane končnice so:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm
    in nekaj komaj znanih.  Poskusite srečo s kakšno zanimivo!
    Npr. .html za občutljivo sliko za odjemalce.  Dobili boste .gif, .html, in .shtml
    
    Priporočila:
    Majhna datoteka, dobra kakovost:    jpg, 75% kakovost
    Večja datoteka brez izgube kakovosti: png, pri poljubnem komprimiranju.
    - komprimiranje pngjev traja dalj pri večjih razmerjih, a je vedno brez izgub

en: Find Edges in Image
sl: Išči robove v sliki

en: Find edges by what factor?
sl: S kakšnim faktorjem naj iščem robove?

en: Floppy
sl: Disketa

en: Fog
sl: Megla

en: Fog in the vicinity
sl: Megla v okolici

en: Fog with wind
sl: Megla z vetrom

en: Follow panel size
sl: Upoštevaj velikost pulta

en: Font:
sl: Pisava:

en: Fonts
sl: Pisave

en: Forecast
sl: Napoved

en: Frame Width (pixels)
sl: Širina okvirja (v točkah)

en: Free
sl: Prosto

en: Free Diskspace:
sl: Neporabljen prostor na disku:

en: Freezing drizzle
sl: Zmrzujoče pršenje

en: Freezing duststorm
sl: Zmrzujoč prašni vihar

en: Freezing fog
sl: Zmrzujoča megla

en: Freezing hail
sl: Zmrzujoča toča

en: Freezing haze
sl: Zmrzujoča suha motnost

en: Freezing ice crystals
sl: Zmrzujoče ledene iglice

en: Freezing ice pellets
sl: Zmrzujoče babje pšeno

en: Freezing mist
sl: Zmrzujoče meglice

en: Freezing precipitation
sl: Zmrzujoče padavine

en: Freezing rain
sl: Zmrzujoč dež

en: Freezing sandstorm
sl: Zmrzujoč peščeni vihar

en: Freezing small hail
sl: Zmrzujoča sodra

en: Freezing snow
sl: Zmrzujoče sneži

en: Freezing snow grains
sl: Zmrzujoče zrnato sneži

en: Freezing sprays
sl: Zmrzujoč pršec

en: Freezing squall
sl: Zmrzujoč piš vetra

en: Freezing tornado
sl: Zmrzujoč tornado

en: Freezing volcanic ash
sl: Zmrzujoč vulkanski dim

en: Frills
sl: Okraski

en: Funnel cloud
sl: Tromba

en: Funnel cloud in the vicinity
sl: Tromba v okolici

en: Funnel cloud w/ wind
sl: Tromba z vetrom

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
sl: Domača stran GKB (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GKB Properties
sl: Lastnosti GKB

en: GNOME Weather
sl: GNOME Vreme

en: GNOME weather monitor applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/
sl: GNOME vstavek za pregled vremena.
    Spletna stran: http://gweather.dhs.org/

en: GNotes Settings
sl: Nastavitve GZapisi

en: GNotes!
sl: GZapisi!

en: Gamma value
sl: Vrednost gamme

en: General
sl: Splošno

en: Give audio feedback using the keyboard bell
sl: Daj zvočne povratne informacije z uporabo terminalskega zvonca

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
sl: Gnome pult vstavek za izbiro čudnih znakov, ki niso na moji tipkovnici.  Izdano pod GNU splošno javno licenco.

en: Gnome panel applet for copying and retrieving selections with a history list. Released under GNU General Public Licence.
sl: Vstavek Gnome pulata za kopiranje in jemanje iz odlagališča s seznamom zgodovine.  Izdan pod GNU splošno javno licenco.

en: Grab a shot of a specific window or area
sl: Zajemi sliko določenega okna ali površine

en: Grab a shot of your entire desktop
sl: Zajemi sliko celotnega namizja

en: Graph
sl: Graf

en: Graph Battery Low Color:
sl: Barva grafa pri nezadostni napolnjenosti:

en: Graph Direction:
sl: Smer grafa:

en: Graph Tick Color:
sl: Barva črtic grafa:

en: Hail
sl: Toča

en: Hail in the vicinity
sl: Toča v okolici

en: Hail showers
sl: Ploha toče

en: Hailstorm
sl: Nevihta toče

en: Hard Disk
sl: Trdi disk

en: Haze
sl: Suha motnost

en: Haze in the vicinity
sl: Suha motnost v okolici

en: Haze with wind
sl: Suha motnost z vetrom

en: Heavy drizzle
sl: Močno pršenje

en: Heavy dust
sl: Gost prah

en: Heavy dust whirls
sl: Močni prašni vrtinci

en: Heavy duststorm
sl: Močan prašni vihar

en: Heavy hail
sl: Močna toča

en: Heavy ice crystals
sl: Močne ledene iglice

en: Heavy ice pellets
sl: Močno babje pšeno

en: Heavy precipitation
sl: Močne padavine

en: Heavy rain
sl: Močan dež

en: Heavy sand
sl: Močan pesek

en: Heavy sandstorm
sl: Močan peščeni vihar

en: Heavy small hail
sl: Močna sodra

en: Heavy snow
sl: Močno sneži

en: Heavy snow grains
sl: Močno zrnato sneži

en: Heavy sprays
sl: Močan pršec

en: Heavy squall
sl: Močan piš vetra

en: Height:
sl: Višina:

en: Help
sl: Pomoč

en: Help...
sl: Pomoč...

en: Hide Note
sl: Skrij zapis

en: Hide Notes
sl: Skrij zapise

en: History
sl: Zgodovina

en: Hour needle color
sl: Barva urinega kazalca

en: Humidity:
sl: Vlažnost:

en: Ice crystal storm
sl: Nevihta ledenih iglic

en: Ice crystals
sl: Ledene iglice

en: Ice crystals in the vicinity
sl: Ledene iglice v okolici

en: Ice pellet storm
sl: Nevihta babjega pšena

en: Ice pellets
sl: Babje pšeno

en: Ice pellets in the vicinity
sl: Babje pšeno v okolici

en: Icon:
sl: Ikona:

en: Idle
sl: Prost

en: Image filename:
sl: Ime datoteka slike:

en: Implode Image
sl: Naredi implozijo slike

en: Implode by what factor?
sl: Faktor implozije?

en: Internal error: invalid mode in battery_set_mode
sl: Notranja napaka: napačno stanje v battery_set_mode

en: Invalid location chosen!
    Properties remain unchanged.
sl: Izbran je neveljaven položaj!
    Nastavitve ostanejo nespremenjene.

en: Invert colours in image
sl: Obrni barve v sliki

en: Jaz Drive
sl: Pogon Jaz

en: John Ellis <johne@bellatlantic.net>
sl: John Ellis <johne@bellatlantic.net

en: Jon's Binary Clock
sl: Jonova Binarna ura

en: Launch new window
sl: Odpri novo okno

en: Launcher Properties
sl: Lastnosti Zaganjalnika

en: Launcher properties...
sl: Lastnosti zaganjalnika...

en: Left to Right
sl: Od leve proti desni

en: Light drizzle
sl: Rahlo pršenje

en: Light dust
sl: Rahel prah

en: Light dust whirls
sl: Rahli prašni vrtinci

en: Light duststorm
sl: Rahel prašni vihar

en: Light fog
sl: Rahla megla

en: Light funnel cloud
sl: Rahla tromba

en: Light hail
sl: Rahla toča

en: Light haze
sl: Rahla suha motnost

en: Light mist
sl: Rahle meglice

en: Light precipitation
sl: Rahle padavine

en: Light rain
sl: Rahel dež

en: Light sand
sl: Rahel pesek

en: Light snow
sl: Rahlo sneži

en: Light snow grains
sl: Rahlo zrnato sneži

en: Light sprays
sl: Rahel pršec

en: Light squall
sl: Rahel piš vetra

en: Light standstorm
sl: Rahel peščeni vihar

en: Line (s):
sl: Vrsica (s):

en: Line delay
sl: Zakasnitev črte

en: Load Average
sl: Povprečna obremenitev

en: Load Average Applet
sl: Vstavek Povprečje obremenitve

en: Load Average Module
sl: Modul obremenjenosti

en: Load Average information (Tick-a-Stat)
sl: Podatki o povprečni obremenjenosti (Tick-a-Stat)

en: Load Graph
sl: Graf obremenitve

en: Load average is at a critical point, help me!
sl: Povprečna obremenjenost je kritična, pomagaj mi!

en: Load average monitor
sl: Nazdorznik povprečje obremenjenosti

en: Load average over 1 minute
sl: Povprečna obremenitev 1 minute

en: Load average over 15 minutes
sl: Povprečna obremenitev 15 minut

en: Load average over 5 minutes
sl: Povprečna obremenitev 5 minut

en: Load average threshhold:
sl: Meja povprečne obremenjenosti:

en: Loading headlines...
sl: Nalagam naslovnice...

en: Location
sl: Položaj

en: Location:
sl: Položaj:

en: Log path:
sl: Pot dnevnika:

en: Low Battery Color:
sl: Barva baterije pri nezadostni napolnjenosti:

en: Low Charge Threshold:
sl: Prag nezadostne napolnjenosti:

en: Lower Note
sl: Spusti zapis

en: Lower Notes
sl: Spusti zapise

en: Macros
sl: Makri

en: Mail
sl: Pošta

en: Mail file:
sl: Datoteka s pošto:

en: Main Volume and Mute
sl: Glavna glasnost in utišanje

en: Manager...
sl: Nadzornik...

en: Maximum:
sl: Največ:

en: Memory Load
sl: Zasedenost pomnilnika

en: Memory Load Applet
sl: Vstavek Zasedenost pomnilnika

en: Mini-Commander Applet
sl: Vstavek Mini-upravnik

en: Mini-Commander Properties
sl: Nastavitve Mini-upravnika

en: Minimum number of cells: (for autosize)
sl: Najmanjše število celic: (za samodejno nastavitev velikosti)

en: Minute needle color
sl: Barva minutnega kazalca

en: Mirror image horizontally
sl: Prezrcali sliko po navpični osi

en: Mirror image vertically
sl: Prezrcali sliko po vodoravni osi

en: Mist
sl: Meglice

en: Mist in the vicinity
sl: Meglice v okolici

en: Mist with wind
sl: Meglice z vetrom

en: Mixer Applet
sl: Vstavek Mešalka

en: Modem Lights Applet
sl: Vstavek Luči modema

en: Modem Lights Settings
sl: Nastavitve Luči modema

en: Modem lock file:
sl: Datoteka za zaklepanje modema:

en: Modem options
sl: Izbire modema

en: Moderate drizzle
sl: Zmerno pršenje

en: Moderate dust
sl: Zmeren prah

en: Moderate dust whirls
sl: Zmerni prašni vrtinci

en: Moderate duststorm
sl: Zmeren prašni vihar

en: Moderate fog
sl: Zmerna megla

en: Moderate funnel cloud
sl: Zmerna tromba

en: Moderate hail
sl: Zmerna toča

en: Moderate haze
sl: Zmerna suha motnost

en: Moderate ice crystals
sl: Zmerne ledene iglice

en: Moderate ice pellets
sl: Zmerno babje pšeno

en: Moderate mist
sl: Zmerne meglice

en: Moderate precipitation
sl: Zmerne padavine

en: Moderate rain
sl: Zmeren dež

en: Moderate sand
sl: Zmeren pesek

en: Moderate sandstorm
sl: Zmeren peščeni vihar

en: Moderate small hail
sl: Zmerna sodra

en: Moderate smoke
sl: Zmeren dim

en: Moderate snow
sl: Zmerno sneži

en: Moderate snow grains
sl: Zmerno zrnato sneži

en: Moderate sprays
sl: Zmeren pršec

en: Moderate squall
sl: Zmeren piš vetra

en: Moderate tornado
sl: Zmeren tornado

en: Moderate volcanic ash
sl: Zmeren vulkanski pepel

en: Modules
sl: Moduli

en: Monitor sound input (only use if sound card is FULL DUPLEX)
sl: Nadzor zvočnega vhoda (samo če je zvočna kartica DVOSMERNA)

en: Mount point:
sl: Točka priklopa:

en: My Title
sl: Moj naslov

en: Name
sl: Ime

en: Net Load
sl: Obremenjenost mreže

en: Network
sl: Omrežje

en: Network Load
sl: Obremenjenost mreže

en: Network Load Applet
sl: Vstavek Obremenjenost mreže

en: News and Information Module
sl: Modul Poročila in podatki

en: News and information ticker
sl: Prikazovalnik poročil in podatkov

en: No articles
sl: Ni člankov

en: None (default)
sl: Brez (privzeto)

en: Normalize image (Span full range of color values to enhance contrast)
sl: Normaliziraj sliko (izboljša kontrast s povečanjem obsega vrednosti barv)

en: North
sl: sever

en: North - NorthEast
sl: sever - severovzhod

en: North - Northwest
sl: sever - severozahod

en: Northeast
sl: severovzhod

en: Northwest
sl: severozahod

en: Number of columns of buttons:
sl: Število stolpcev gumbov:

en: Number of messages to consider mailbox full:
sl: Število sporočil pri katerem se nabiralnik smatra kot poln:

en: Number of rows of buttons:
sl: Število vrstic gumbov:

en: Odometer setting
sl: Nastavitve Odometra

en: Other
sl: Ostalo

en: Overcast
sl: Oblačno

en: Paint what radius around each pixel?
sl: Radij poslikave okrog vsake točke?

en: Partial drizzle
sl: Prši s presledki

en: Partial dust
sl: Prah s presledki

en: Partial dust whirls
sl: Prašni vrtinci s presledki

en: Partial duststorm
sl: Prašni vihar s presledki

en: Partial fog
sl: Megla s presledki

en: Partial funnel clouds
sl: Trombe s presledki

en: Partial hail
sl: Toča s presledki

en: Partial haze
sl: Suha motnost s presledki

en: Partial ice crystals
sl: Ledene iglice s presledki

en: Partial ice pellets
sl: Babje pšeno s presledki

en: Partial mist
sl: Meglice s presledki

en: Partial precipitation
sl: Padavine s presledki

en: Partial rainfall
sl: Dežuje s presledki

en: Partial sand
sl: Pesek s presledki

en: Partial sandstorm
sl: Peščeni vihar s presledki

en: Partial small hail
sl: Sodra s presledki

en: Partial smoke
sl: Dim s presledki

en: Partial snow grains
sl: Zrnato sneži s presledki

en: Partial snowfall
sl: Sneži s presledki

en: Partial sprays
sl: Pršec s presledki

en: Partial squall
sl: Piš vetra s presledki

en: Partial tornado
sl: Tornado s presledki

en: Partial volcanic ash
sl: Vulkanski dim s presledki

en: Password:
sl: Geslo:

en: Patches of drizzle
sl: Ponekod prši

en: Patches of dust
sl: Ponekod prah

en: Patches of dust whirls
sl: Ponekod prašni vrtinci

en: Patches of fog
sl: Ponekod megla

en: Patches of funnel clouds
sl: Ponekod trombe

en: Patches of hail
sl: Ponekod toča

en: Patches of haze
sl: Ponekod suha motnost

en: Patches of ice crystals
sl: Ponekod ledene iglice

en: Patches of ice pellets
sl: Ponekod babje pšeno

en: Patches of mist
sl: Ponekod meglice

en: Patches of precipitation
sl: Ponekod padavine

en: Patches of rain
sl: Ponekod dežuje

en: Patches of sand
sl: Ponekod pesek

en: Patches of small hail
sl: Ponekod sodra

en: Patches of smoke
sl: Ponekod dim

en: Patches of snow
sl: Ponekod sneži

en: Patches of snow grains
sl: Ponekod zrnato sneži

en: Patches of sprays
sl: Ponekod pršec

en: Patches of volcanic ash
sl: Ponekod vulkanski dim

en: Path to monitor:
sl: Nadzorovana pot:

en: Path to tail:
sl: Pot za spremljanje:

en: Peak indicator
sl: Kazalec špic

en: Peak indicator falloff speed
sl: Hitrost padanja kazalca špic

en: Place Esound in standby
sl: Daj Esound v pripravljenost

en: Post Processing
sl: Naknadna obdelava

en: Precipitation in the vicinity
sl: Padavine v okolici

en: Prefix to attach to thumbnail filename:
sl: Predpona, ki naj se doda imenom datotek sličic:

en: Pressure:
sl: Pritisk:

en: Properties...
sl: Lastnosti...

en: Proxy URL is not of the form http://host:port/
    Properties remain unchanged.
sl: URL posrednika ni oblike http://strežnik:vrata/
    Nastavitve ostajajo nespremenjene.

en: Radar map
sl: Radarska slika

en: Radius to around each pixel to spread?
sl: Radij razmazanja okoli vsake točke?

en: Radius to swirl pixels around?)
sl: Radij zavrtinčenja pik?

en: Raging tornado
sl: Hud tornado

en: Rain in the vicinity
sl: Dež v okolici

en: Rain showers
sl: Plohe

en: Raise Note
sl: Dvigni zapis

en: Raise Notes
sl: Dvigni zapise

en: Randomize
sl: Naključno zmešaj

en: Readout
sl: Prikaz

en: Refresh
sl: Osveži

en: Regex %.2d:
sl: Regularni izraz %.2d:

en: Regions
sl: Regije

en: Released under the GNU general public license.
    
    CPU Load Meter Applet.
sl: Izdano pod GNU splošno javno licenco.
    
    Vstavek Zasedenost CPU.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Load Average Meter Applet.
sl: Izdano pod GNU splošno javno licenco.
    
    Vstavek Prikaz povprečje obremenitve.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Memory Load Applet.
sl: Izdano pod GNU splošno javno licenco.
    
    Vstavek Zasedenost pomnilnika.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Network Load Meter Applet.
sl: Izdano pod GNU splošno javno licenco.
    
    Vstavek Prikaz obremenjenost mreže

en: Released under the GNU general public license.
    
    Swap Load Meter Applet.
sl: Izdano pod GNU splošno javno licenco.
    
    Vstavek Prikaz zasedenosti pomožnega pomnilnika.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
sl: Izdan pod GNU splošno javno licenco.
    Klicnik in prikaz stanja modema.
    Luči od zgoraj ali od leve so pošiljanje in sprejemanje podatkov.

en: Released under the GNU general public license.
    Basic digital clock with date in a tooltip. Optional 12/24 time display. Mail blinking can be for any unread mail, or only briefly when new mail arrives.
sl: Izdan pod GNU splošno javno licenco.
    Osnovna digitalna ura z datumom v namigu.  Izbira 12/24 načina prikaza ure. Pošta lahko utripa za vso neprebrano pošto, ali le samo kratko, ko prispe nova pošta.

en: Released under the GNU general public license.
    Displays time in Binary Coded Decimal
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.
sl: Izdano pod GNU splošno javno licenco.
    Prikaže čas v BCD (binarni prikaz decimalnih ševil) načinu
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.

en: Released under the GNU general public license.
    Monitors the amount of space in use and available on your disk drives.
sl: Izdan pod GNU splošno javno licenco.
    Nadzoruje porabljen in neporabljen prostor na diskovnih enotah.

en: Released under the GNU general public license.
    Mounts and Unmounts drives.
sl: Izdan pod splošno javno licenco GNU.
    Priklopi in odklopi pogone.

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Resume Esound
sl: Nadaljevanje Esounda

en: Retrieval failed
sl: Prevzem ni uspel

en: Right to Left
sl: Od desne proti levi

en: Rotate image clockwise by how many degrees?
sl: Koliko stopinj v smeri urinega kazalca naj se slika zasuka?

en: Run Audio Mixer...
sl: Poženi Avdio Mešalko

en: Run CD Player...
sl: Poženi CD Predvajalnik...

en: Run gtop...
sl: Poženi gtop...

en: Sam Lloyd's all-time favorite game, now for your delight in the Gnome Panel. Guaranteed to be a productivity buster.
sl: Najljubša igra vseh časov Sam Lloyda, sedaj za vaš užitek na Gnome pultu.  Zmanjšanost storilnosti je zagotovljena.

en: Sand
sl: Pesek

en: Sand in the vicinity
sl: Pesek v okolici

en: Sandstorm
sl: Peščeni vihar

en: Sandstorm in the vicinity
sl: Peščeni vihar v okolici

en: Scale size to panel
sl: Spremenljiva velikost glede na pult

en: Scattered clouds
sl: Delno oblačno

en: Scope (scale 1:X, where X = ? )
sl: Prikazovalnik (merilo 1:X, X = ?)

en: Scramble pieces
sl: Premešaj kose

en: Screen refresh (frames per second)
sl: Osvežitev zaslona (slik na sekundo)

en: Screen-Shooter Applet
sl: Vstavek Zajemi zaslon

en: Screen-Shooter Settings
sl: Nastavitve Zajemalnika zaslona

en: Script or program to launch:
sl: Poženi skript ali program:

en: Script/program will be launched after image creation with the image filenames
    specified on the commandline as follows:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Hint: I use a script to update my website screenshot page.
    An example script should've been included in the tarball, or at my website.
sl: Po narejeni sliki se bo skript/program pognal z imeni v ukazni vrstici, kot je prikazano spodaj:
    {Ime_skripta} {Ime_datoteke_slike} {Morebitno_ime_datoteke_indeksne_slike}
    Namig: Sam uporabljam skript za osvežitev spletne strani z zajeto sliko zaslona.

en: Scroll speed between lines (Smooth scroll):
sl: Drsna hitrost med vrsticami (gladko drsenje):

en: Scrolling
sl: Drsenje

en: Second needle color
sl: Barva sekundnega kazalca

en: Seconds
sl: sekund

en: Select icon for mounted
sl: Izberi ikono za prikljopljeno

en: Select icon for unmounted
sl: Izberi ikono za neprikljopljeno

en: Shallow drizzle
sl: Plitvo pršenje

en: Shallow dust whirls
sl: Plitvi prašni vrtinci

en: Shallow duststorm
sl: Plitev prašni vihar

en: Shallow fog
sl: Plitva megla

en: Shallow funnel cloud
sl: Plitva tromba

en: Shallow hail
sl: Plitva toča

en: Shallow haze
sl: Plitva suha motnost

en: Shallow ice pellets
sl: Plitvo babje pšeno

en: Shallow mist
sl: Plitve meglice

en: Shallow precipitation
sl: Plitve padavine

en: Shallow rain
sl: Plitev dež

en: Shallow sandstorm
sl: Plitev peščeni vihar

en: Shallow small hail
sl: Plitva sodra

en: Shallow smoke
sl: Plitev dim

en: Shallow snow
sl: Plitvo sneži

en: Shallow snow grains
sl: Plitvo zrnato sneži

en: Shallow sprays
sl: Plitev pršec

en: Shallow volcanic ash
sl: Plitev vulkanski pepel

en: Shared
sl: Deljen

en: Sharpen Image by what factor?
sl: Faktor poostritve slike?

en: Show Notes
sl: Prikaži zapise

en: Show backtrace dialog on new core files
sl: Kaži dialog za pregledovanje nazaj pri novih zapisih jeder

en: Show connect time and throughput
sl: Kaži trajanje povezave in pretok

en: Show date
sl: Kaži datum

en: Show expanded filename
sl: Kaži polno ime datoteke

en: Show frame
sl: Kaži okvir

en: Show handle
sl: Kaži ročaj

en: Show pop up dialog for new lines.
sl: Prikaži vzklični dialog za nove vrstice.

en: Show pop-up dialog for this event
sl: Kaži vzklični dialog za ta dogodek

en: Show seconds needle
sl: Kaži sekundni kazalec

en: Show time
sl: Kaži čas

en: Show:
sl: Pokaži:

en: Showers
sl: Plohe

en: Showers of ice crystals
sl: Plohe ledenih iglic

en: Showers of ice pellets
sl: Plohe babjega pšena

en: Showers of small hail
sl: Ploha sodre

en: Showers of volcanic ash
sl: Plohe vulkanskega dima

en: Showers, type unknown
sl: Ploha neznanih padavin

en: Since you are root, would you like to set the system's default timezone?
sl: Ali želite nastaviti privzeti sistemski časovni pas, ker ste root?

en: Size
sl: Velikost

en: Size of button: (pixels)
sl: Velikost gumba (v pikah)

en: Size:
sl: Velikost:

en: Sky:
sl: Nebo:

en: SlashApp
sl: SlashVstavek

en: SlashApp Article List
sl: Seznam člankov SlashVstavka

en: Small hail
sl: Sodra

en: Small hail in the vicinity
sl: Sodra v okolici

en: Small hailstorm
sl: Nevihta sodre

en: Smoke
sl: Dim

en: Smoke in the vicinity
sl: Dim v okolici

en: Smoke w/ thunders
sl: Dim z grmenjem

en: Smoke with wind
sl: Dim z vetrom

en: Smooth scroll
sl: Gladko drsenje

en: Smooth type
sl: Gladko tipkanje

en: Snow
sl: Sneži

en: Snow grain showers
sl: Plohe zrnatega snega

en: Snow grains
sl: Zrnat sneg

en: Snow grains in the vicinity
sl: Zrnato sneži v okolici

en: Snow in the vicinity
sl: Sneži v okolici

en: Snow showers
sl: Snežne plohe

en: Snowstorm
sl: Snežna nevihta

en: Solarise Image
sl: Osonči sliko

en: Solarize factor?
sl: Faktor osončenja

en: Sound Monitor Applet
sl: Vstavek Nadzornik zvoka

en: Sound monitor interface to Esound
    
    Released under the GNU general public license.
sl: Vmesnik Esoundu za zvočnega nadzornika
    
    Izdano pod GNU splošno javno licenco.

en: South
sl: jug

en: South - Southeast
sl: jug - jugovzhod

en: South - Southwest
sl: jug - jugozahod

en: Southeast
sl: jugovzhod

en: Southwest
sl: jugozahod

en: Speed
sl: Hitrost

en: Speed:
sl: Hitrost:

en: Sprays
sl: Pršec

en: Sprays in the vicinity
sl: Pršec v okolici

en: Spread image pixels
sl: Razmaži pike v sliki

en: Spurious
sl: Dodatno

en: Spurious 2
sl: Dodatni 2

en: Squall
sl: Piš vetra

en: Squall in the vicinity
sl: Piš vetra v okolici

en: Start Esound
sl: Poženi Esound

en: Start program
sl: Poženi program

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sl: Za ta položaj državna napoved ni na voljo.
    Poskusite podrobno napoved; IWIN napovedi so na voljo le za mesta v ZDA.

en: Swap Load
sl: Zasedenost zunanjega pomnilnika

en: Swap Load Applet
sl: Vstavek Zasedenost zunanjega pomnilnika

en: Swirl pixels. My favorite :-)
sl: Zavrtinči pike.  Moj najljubši :-)

en: System
sl: Sistem

en: Temperature:
sl: Temperatura:

en: Test Module
sl: Modul za testiranje

en: Text to display:
sl: Besedilo, ki naj se pokaže:

en: Text:
sl: Besedilo:

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
sl: Vstavek CD predvajalnik je preprost predvajalnik CDjev za vaš pult

en: The CPU/Mem usage applet displays your system resources with 3 colorful stacked bar graphs (processor, memory, swap)
sl: Vstavek Uporaba CPU/Spomina prikaže sistemske vire s tremi barvnimi grafi (procesor, spomin, pomožni spomin)

en: The GNOME Battery Monitor Applet
sl: GNOME Nadzornik baterije

en: The GNOME KeyBoard Switcher Applet
sl: GNOME vstavek Preklopnik tipkovnice

en: The Game of Life
sl: Igra življenja

en: The Load average is very high.
sl: Povprečna obremenjenost je zelo visoka.

en: The QuickLaunch Applet
sl: Vstavek HitroPoženi

en: The Web Browser Controller
sl: Upravnik Spletnega brskalnika

en: The battery is fully charged.
sl: Baterija je povsem napolnjena.

en: The battery is low.
sl: Baterija ni dovolj napolnjena.

en: The core dump module is
    processing a core file...
sl: Modul za zapisana jedra
    procesira datoteko z jedrom...

en: The mixer applet gives you instant access to setting the master volume level on your soundcard device
sl: Vstavek Mešalka vam omogoča takojšnje spreminjanje nivoja glavne glasnosti na zvočni kartici.

en: The specified filename:
    %s
    expands to:
    %s
    when passed to a shell
sl: Podano ime datoteke:
    %s
    se razširi na:
    %s
    ko je podano lupini

en: The unique information and status ticker.
sl: Unikaten prikaznik podatkov in stanja.

en: Theme
sl: Tema

en: Theme Name
sl: Ime teme

en: Theme file (directory):
sl: Datoteka (imenik) s temo:

en: Themes
sl: Teme

en: Themes:
sl: Teme:

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the directory box
    Screenshot aborted
sl: Napaka pri razširitvi besede
    Verjetno ste vpisali kaj čudnega v škatlo za imenik
    Zajemanje prekinjeno

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
sl: Napaka pri razširitvi besede
    Verjetno ste vpisali kaj čudnega v škatlo za ime datoteke

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
    Screenshot aborted
sl: Napaka pri razširitvi besede
    Verjetno ste vpisali kaj čudnega v polje za ime datoteke
    Zajemanje preklicano

en: These characters will appear when the panel is started. To return to this list, hit <space> while the applet has focus.
sl: Ti znaki se prikažejo, ko se pult požene.  Pritisnite <presledek>, ko ima vstavek fokus, za vrnitev na ta seznam.

en: Thick fog
sl: Gosta megla

en: Thick funnel cloud
sl: Gosta tromba

en: Thick haze
sl: Gosta suha motnost

en: Thick mist
sl: Goste meglice

en: Thick smoke
sl: Gost dim

en: Thick volcanic ash
sl: Gost vulkanski pepel

en: Thin smoke
sl: Redek dim

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, changeable macros and an optional built-in clock.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Ta GNOME vstavek doda pultu ukazno vrstico.  Vsebuje dokončavanjeukaza, zgodovino ukazov, spremenljive makre in, po izbiri, vgrajeno uro.
    
    To je prosto programje -- Lahko ga spremijate in/ali razširjate, vendar v skladu s Splošno javno licenco GNU, ki jo je objavila Fundacija za prosto programje; lahko uporabite drugo ali (po lastni presoji) katerokoli kasnejšo različico licence.

en: This applet adds some pretty small icons for your launchers to your panel, like the windowish QuickLaunch toolbar, avoiding that annoying huge GNOME launchers.
sl: Ta vstavek doda pultu nekaj lepih, majhnih ikon za vaše zaganjalnike, kot okenski QuickLaunch orodna vrstica.  Tako se izognete GNOME-ovim velikim zaganjalnikom.

en: This applet monitors the charge of your laptop's battery.  Click on it to change display modes.
sl: Ta vstavek nadzoruje napolnjenost baterije v vašem prenosnem računalniku.  S klikom nanj se spreminja način prikaza.

en: This applet switches between keyboard maps. It uses setxkbmap, or xmodmap.
    Mail me your flag, please (60x40 size), I will put it to CVS.
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> for her solidarity.
sl: Ta vstavek prekljaplja med razporeditvami tipk.  Uporablja setxkbmap ali xmodmap.
    Prosim, pošljite vašo zastavo (velikost 60x40), da jo vključim v CVS.
    Zbogom, in hvala za vse ribe.
    Zahvale Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu) za pomoč in Emese Kovacs <emese@eik.gme.hu> za solidarnost.

en: This is the test module's description line.
sl: Opis modula za testiranje

en: This module can display news and other information.
sl: Modul lahko prikaže poročila in druge podatke.

en: This module monitors a file for appended text,
     and prints it. Useful for log files.
sl: Modul nadzoruje datoteko za dodano besedilo in ga izpiše. Uporabno za dnevniške datoteke.

en: This module monitors a path for core dumps, if one is
     found it is time stamped and a backtrace logged (using gdb).
sl: Modul nadzoruje pot za zapisana jedra, in če kakšnega najde
    ga označi z datumom in pregled nazaj (preko gdb) se beleži v dnevnik.

en: This module monitors the system load average,
     and displays warning when it rises above certain points.
sl: Modul nadzoruje povprečje obremenjenosti in pokaže opozorilo, ko preseže določene vrednosti.

en: Thumbnail Size (percentage of original)
sl: Velikost sličice (% originalne slike)

en: Thumbnail compression (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
sl: Visoko komprimirane sličice (način JPEG/MIFF/PNG): visoka kakovost/velika datoteka

en: Thumbnails
sl: Sličice

en: Thunderous duststorm
sl: Prašni vihar z grmenjem

en: Thunderous sandstorm
sl: Peščeni vihar z grmenjem

en: Thunderous squall
sl: Piš vetra z grmenjem

en: Thunderous tornado
sl: Tornado z grmenjem

en: Thunderstorm
sl: Nevihta

en: Tick-a-Stat event log
sl: Tick-a-Stat dnevnik dogodkov

en: Tick-a-Stat script encountered an error:
sl: Tick-a-Stat skript je naletel na napako:

en: Timezone
sl: Časovni pas

en: Tornado in the vicinity
sl: Tornado v okolici

en: Unable to create user directory: %s
sl: Ne morem ustvariti uporabniškega imenika %s

en: Unable to initialize request. Shouldn't happen
sl: Ne morem inicializirati zahteve.  To se ne bi smelo zgoditi

en: Unable to parse document
sl: Ne morem razčleniti dokumenta

en: Unable to prepare request.
sl: Ne morem pripraviti zahteve.

en: Unable to process request.
sl: Ne morem opraviti zahteve.

en: Unknown
sl: Neznan

en: Unknown observation time
sl: Neznan čas meritve

en: Unknown precipitation
sl: Neznane padavine

en: Unknown thunderstorm
sl: Nevihta neznanih padavin

en: Update
sl: Osveži

en: Update (m):
sl: Osvežitev (m):

en: Update Frequency (seconds):
sl: Frekvenca osveževanja (sekund):

en: Update Interval (seconds):
sl: Interval obnavljanja (sekunde):

en: Update in seconds:
sl: Osvežitev v sekundah:

en: Update interval
sl: Interval osvežitve

en: Update...
sl: Osveži...

en: Update:
sl: Osveži:

en: Updates per second
sl: Osvežitev na sekundo

en: Use ISDN
sl: Uporabi ISDN

en: Use Metric
sl: Uporabljaj metričen sistem

en: Use all room on panel
sl: Uporabi ves prostor na pultu

en: Use automount friendly status test
sl: Uporabi preverjanje priklopa, ki je prijazen do samodejnega priklopa

en: Use default properties
sl: Uporabi privzete nastavitve

en: Use high-quality intermediate for generating thumbnail
sl: Uporabi vmesno stopnjo visoke kakovosti za generiranje sličice

en: Use panel size hint
sl: Uporabi namig velikosti pulta

en: Use proxy
sl: Uporabljaj posrednika

en: Used
sl: Porabljeno

en: Used Diskspace:
sl: Porabljen prostor na disku:

en: User
sl: Uporabnik

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Variable
sl: Spremenljivo

en: Verify owner of lock file
sl: Preveri lastnika datoteke za zaklepanje

en: View screenshot after saving it
sl: Poglej zajeto sliko po shranitvi

en: Visibility:
sl: Vidljivost:

en: Visit Weather.com
sl: Obišči Weather.com

en: Visit the author's Website
sl: Obiščite spletno stran avtorja

en: Volcanic ash
sl: Vulkanski pepel

en: Volcanic ash in the vicinity
sl: Vulkanski pepel v okolici

en: Volcanic ash w/ thunders
sl: Vulkanski dim z grmenjem

en: Volume
sl: Glasnost

en: Warn if the battery charge dips below:
sl: Opozori, če napolnjenost pade pod:

en: Warning options
sl: Nastavitve opozoril

en: WebControl Properties
sl: Lastnosti Upravnika spleta

en: West
sl: zahod

en: West - Northwest
sl: zahod - severozahod

en: West - Southwest
sl: zahod - jugozahod

en: When clicked, run:
sl: Ob kliku naj se požene:

en: When finished, send image and thumbnail filenames to script/program below
sl: Po koncu pošlji sliko in imena datotek sličic spodnjemu skriptu/programu

en: When new mail is received run:
sl: Ko pride nova pošta, poženi:

en: Where Am I?
sl: Kje sem?

en: Who said NeXT is dead?
sl: Kdo je pravi, da je NeXT mrtev?

en: Width:
sl: Širina:

en: Wind:
sl: Veter:

en: Windy drizzle
sl: Pršenje z vetrom

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
sl: Trenutno je povezava vzpostavljena.
    Ali jo želite prekiniti?

en: You have enabled the "Monitor sound input" option.
    
    If your sound card is not fully 100% FULL DUPLEX (can do input and output simultaneously),
    then this may touch bugs in sound drivers/esound that may hang the system.
    
    You have been warned!
sl: Vključili ste izbiro "Nadzoruj zvočni vhod".
    
    Če vaša zovčna kartica ni 100% dvosmerna (vhod in izhod sta lahko sočasno aktivna), lahko to sproži hrošče v gonilniku ali esoundu, kar lahko sesuje sistem.
    
    Bili ste opozorjeni!

en: Zip Drive
sl: Pogon ZIP

en: a GNOME applet that tracks and measures the movements of your mouse pointer across the desktop.
sl: GNOME vstavek, ki meri premikanje miškinega kurzorja preko omizja.

en: active
sl: aktiven

en: auto_reset
sl: auto_reset (samodejno ponastavi)

en: autocompleted
sl: samo-dokončan

en: body
sl: telo

en: child exited
sl: otrok je končal

en: clock off
sl: ura vklopljena

en: completed
sl: dokončan

en: completing...
sl: dokončujem...

en: date
sl: datum

en: date on
sl: datum vklopljen

en: drop launchers from
    the menu here
sl: Tu spustite 
    zaganjalnike z menuja

en: enabled
sl: vključeno

en: end of history list
sl: konec seznama zgodovine

en: fork error
sl: napaka pri razvejitvi

en: gEyes
sl: gOči

en: gEyes Settings
sl: Nastavitve gOči

en: history list empty
sl: seznam zgodovine je prazen

en: image
sl: slika

en: ioctl failed on /dev/apm.
sl: ioctl ni uspel na /dev/apm.

en: no /bin/sh
sl: /bin/sh ne obstaja

en: no file specified
sl: nobena datoteka ni podana

en: not connected
sl: ni povezave

en: not found
sl: ne najdem

en: not unique
sl: ni edinstven

en: off
sl: izklopljen

en: orient. changed
sl: usmerjenost se je spremenila

en: ready...
sl: pripravljen...

en: saving prefs...
sl: shranjujem nastavitve...

en: script "
sl: skript "

en: size changed
sl: velikost se je spremenila

en: smooth
sl: gladi

en: starting...
sl: poganjam...

en: time & date on
sl: ura & datum vklopljena

en: time on
sl: ura omogoena

en: topic
sl: tema

en: unable to create user directory: %s
sl: ne morem ustvariti uporabniškega imenika: %s

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
sl: opozorilo: ta različica gmešalke je bila prevedena z drugo različico
    soundcard.h.
