gedit 0.7.1 - en to sl translation catalogue (244 entries)

en:  Decimal to _Hex
sl:  Desetiško v še_stnajstiško

en:  Decimal to _Octal
sl:  Desetiško v _osmiško

en:  Hex to Decima_l
sl:  Šestnajstiško v dese_tiško

en:  _Change...
sl:  _Spremeni...

en: %sYou won't be able to use the %s plugin without %s. 
     Do you want to specify a new location for %s?
sl: %sVtičnika %s ne boste mogli uporabiti brez %s. 
     Želite navesti imenik v katerem se nahaja %s?

en: '%s' doesn't seem to be a program.
sl: Kaže, da '%s' ni program.

en: '%s' doesn't seem to exist.
sl: Kaže, da '%s' ne obstaja.

en: '%s' seems to be a directory.
    but '%s' could not be found inside it.
sl: Kaže, da je '%s' imenik.
    a v njem se nahaja '%s'.

en: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts and Evan Lawrence
sl: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts in Evan Lawrence

en: (modified)
sl: (spremenjena)

en: (readonly)
sl: (le berljiva)

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sl: AaBbCcČčDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: Add _header
sl: Dodaj _glavo

en: Add a new view of the document
sl: Dodaj nov pogled dokumenta

en: An error was encountered while closing the file: 
    
    %s
sl: Ob zapiranju datoteke: 
    
    %s
    
    se je zgodila napaka

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Could not allocate the required memory.
sl: Ob odpiranju datoteke "%s" se je zgodila napaka.
    Nisem mogel rezervirati potrebnega pomnilnika.

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Please make sure the file exists.
sl: Ob odpiranju datoteke "%s" se je zgodila napaka.
    Prosim preverite ali datoteka obstaja.

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
sl: Ob branju iz datoteke: 
    
    %s
    
    se je zgodila napaka

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
    
    Make sure that you have permissions for opening the file.
sl: Ob odpiranju datoteke: 
    
    %s
    
    se je zgodila napaka
    Prepričajte se, da imate dovoljenje za odprtje datoteke.

en: Appearance
sl: Videz

en: Are you sure you wish to revert all changes?
    (%s)
sl: Ste prepričani, da želite razveljaviti vse spremembe?
    (%s)

en: Author(s):
sl: Avtor(ji):

en: Browse
sl: Splet

en: C_lose All
sl: _Zapri vse

en: Can't count lines if another search operation is active, please close the search dialog.
sl: Ne morem šteti vrstic, če je dejavna druga operacija iskanja, prosim zapritedialog za iskanje.

en: Cannot initialize gnome-vfs.
sl: Nisem mogel inicializirati gnome-vfs.

en: Case _sensitive
sl: _Razlikuj velike in male črke

en: Change...
sl: Spremeni...

en: Choose the files to compare
sl: Izberi datoteke za primerjavo

en: Close
sl: Zapri

en: Close All Open Files
sl: Zapri vse odprte datoteke

en: Close the current file
sl: Zapri trenutno datoteko

en: Colors
sl: Barve

en: Convert
sl: Pretvori

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbrano

en: Could not allocate the memory for the Replace all request.
sl: Nisem mogel rezervirati pomnilnika za Zamenjaj vse pojavitve.

en: Could not allocate the required memory.
sl: Nisem mogel rezervirati želenega pomnilnika.

en: Create a new document
sl: Ustvari nov dokument

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut the selection
sl: Izreži izbrano

en: De_scription
sl: _Opis

en: De_tails
sl: _Podrobnosti

en: Diff
sl: Program diff

en: Diff found at:
sl: Program diff je bil najden v:

en: Document has not been saved.
sl: Dokument še ni bil shranjen.

en: Documents
sl: Dokumenti

en: Editor Behavior
sl: Obnašanje urejevalnika

en: Email
sl: E-pošta

en: Email the current document
sl: E-pošlji trenutni dokument

en: Email the current document to a specified email address
    gedit searches for sendmail to use this plugin.
sl: Pošlji trenutni dokument po elektronski pošti na določen naslov
    vtičnik uporablja program sendmail.

en: Enable _Auto-indent
sl: Vključi s_amodejno označevanje

en: Enable word _wrapping
sl: Vključi lo_mljenje vrstic ob besedah

en: Enter the _URL to browse for:
sl: Vpišite _URL za brskanje:

en: Enter the location (URI) of the file you would like to open:
sl: Vnesite lokacijo (URI) datoteke, ki jo želite odpreti:

en: Error in the pipe.
sl: Napaka v cevi.

en: Error saving file!
sl: Napaka pri shranjevanju datoteke!

en: Error, init_plugin returned an error
sl: Napaka, funkcija init_plugin je vrnila napako

en: Error, plugin does not contain init_plugin function.
sl: Napaka, vtičnik ne vsebuje init_plugin funkcije.

en: Error, plugin is still in use
sl: Napaka, vtičnik je še vedno v uporabi

en: Error, unable to open module file, %s
sl: Napaka, ne morem odpreti datoteke vtičnika, %s

en: Executing command: %s
sl: Izvajam ukaz: %s

en: Exit
sl: Izhod

en: Exit the program
sl: Izhod iz programa

en: F_rom:
sl: _Od:

en: File name:
sl: Ime datoteke:

en: File to use as body of message:
sl: Datoteka, ki naj se uporabi kot telo sporočila:

en: Filename: %s
    
    Total Characters: %i
    Total Words: %i
    Total Lines: %i
    Total Paragraphs: %i
    Total Bytes: %i
    
    Current Line: %i
    Current Column: %i
sl: Ime datoteke: %s
    
    Skupaj znakov: %i
    Skupaj besed: %i
    Skupaj vrstic: %i
    Skupaj odstavkov: %i
    Skupaj bajtov: %i
    
    Current Line: %i
    Current Column: %i

en: Find
sl: Poišči

en: Find Next
sl: Poišči naslednjega

en: First
sl: Prva

en: Fonts
sl: Pisave

en: Fonts/Colors
sl: Pisave/Barve

en: Found and replaced %i occurrences.
sl: Našel in zamenjal %i pojavitev.

en: From a file on disk
sl: Iz datoteke na disku

en: From document
sl: Iz dokumenta

en: From:
sl: Od:

en: General
sl: Splošno

en: Go to a specific line number
sl: Pojdi na določeno številko vrstice

en: Goto Line
sl: Skoči na vrstico

en: Goto _Line...
sl: _Skoči na vrstico...

en: Hello World
sl: Pozdravljen svet

en: Insert Time
sl: Vstavi čas

en: Insert the shell output in the document
sl: Vstavi izhod lupine v dokument

en: Inserts the current date and time
sl: Vstavi trenutni datum in uro

en: Internal error reading the file: 
    
    %s
    
    Please, report this error to submit@bugs.gnome.org.
sl: Notranja napaka ob branju iz datoteke:
    
     %s 
    
    Prosim, sporočite hrošča na submit@bugs.gnome.org.

en: Left
    Right
    Top
    Bottom
sl: Levo
    Desno
    Zgoraj
    Spodaj

en: Line number:
sl: Številka vrstice:

en: Loaded %i files
sl: Naloženih %i datotek

en: Loaded file %s
sl: Naložena datoteka %s

en: Lynx found at:
sl: Program lynx je bil najden v:

en: MDI (Multiple Document Interface)
sl: MDI (večdokumentni vmesnik)

en: Makes a diff file from two documents or files
sl: Ustvari datoteko diff iz dveh dokumentov ali datotek

en: Makes a diff file from two documents or files on disk
    For more info on diff, type "man diff" in a shell prompt
sl: Ustvari datoteko diff iz dveh dokumentov ali datotek na disku
    Za več informacij programu o diff v ukazni lupini vpišite "man diff"

en: Manage available plugin modules
sl: Upravljaj z vtičniki, ki so na voljo

en: New
sl: Nova

en: Notebook
    Toplevel
    Modal
    Default
sl: Notesnik
    Na vrhu
    Modalni
    Privzet

en: Notebook _tab position:
sl: Mesto _uhljev notesnika:

en: Number Converter
sl: Pretvornik števil

en: Open
sl: Odpri

en: Open (swap) .c/.h file
sl: Odpri (zamenjaj) .s/.h datoteko

en: Open File ...
sl: Odpri datoteko ...

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Open a file from a specified URI
sl: Odpri datoteko iz navedenega URIja

en: Open from URI
sl: Odpri iz URIja

en: Open from _URI...
sl: Odpri iz _URIja ...

en: Orientation
sl: Orientacija

en: Page: %i/%i
sl: Stran %i/%i

en: Pages
sl: Strani

en: Paper
sl: Papir

en: Paste
sl: Prilepi

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi odložišče

en: Pick a Font
sl: Izberi pisavo

en: Pick a color
sl: Izberi barvo

en: Plugins manager...
sl: Upravljalnik vtičnikov...

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Preview data to be printed
sl: Predoglej si podatke, ki bodo natisnjeni

en: Print
sl: Natisni

en: Print Document
sl: Natisni dokument

en: Print line _numbers every:
sl: Natisni š_tevilke vrstic vsakih:

en: Print pre_view
sl: Pre_dogled tiskanja

en: Print pre_view...
sl: _Predogled tiskanja...

en: Print preview
sl: Predogled tiskanja

en: Print the current file
sl: Natisni trenutno datoteko

en: Printing
sl: Tiskanje

en: Printing ..
sl: Tiskanje ..

en: Printing ...
sl: Tiskanje ...

en: RO -
sl: Le branje -

en: Redo
sl: Obnovi

en: Redo last operation
sl: Obnovi zadnje dejanje

en: Remove view of the document
sl: Odstrani pogled na dokument

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

en: Reverse
sl: Obrni

en: Reverse text
sl: Obrni besedilo

en: S_how statusbar
sl: _Kaži vrstico stanja

en: Sample 'hello world' plugin.
sl: Vzorčni vtičnik 'pozdravljen svet'.

en: Sav_e All
sl: _Shrani vse

en: Save
sl: Shrani

en: Save All Open Files
sl: Shrani vse odprte datoteke

en: Save As...
sl: Shrani kot...

en: Save the current file
sl: Shrani trenutno datoteko

en: Se_arch
sl: _Iskanje

en: Search for a string
sl: Išči niz

en: Search from the _beginning of the document
sl: Išči od _začetka dokumenta

en: Search from the _cursor position
sl: Išči od _kazalca

en: Search string not found
sl: Iskano besedilo ni bilo najdeno

en: Search string not found.
sl: Iskano besedilo ni bilo najdeno.

en: Second
sl: Druga

en: Select the "first" file...
sl: Izberi prvo datoteko...

en: Select the "second" file...
sl: Izberi drugo datoteko...

en: Select the plugins to activate:
sl: Izberite vtičnike, ki naj bodo aktivirani:

en: Select the working directory...
sl: Izberi delovni imenik

en: Sendmail found at:
sl: Sendmail najden v:

en: Set limit on _undo levels to:
sl: Nastavi omejitev _razeljavitvenih stopenj na:

en: Set toolbar according to _system settings
sl: Nastavi orodno vrstico ustrezno _sistemskim nastavitvam

en: Set toolbar to _icons only
sl: Nastavi orodno vrstico le na _ikone

en: Set toolbar to icons with _text
sl: Nastavi orodno vrstico na ikone z _besedilom

en: Shell Output
sl: Izhod lupine

en: Shell _command:
sl: Ukaz lupine:

en: Show commands debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje ukazov.

en: Show document debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje dokumenta.

en: Show file debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje datoteke.

en: Show plugin debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje vtičnikov.

en: Show prefs debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje nastavitev.

en: Show printing debugging messages.
sl: Kaži sporočil za razhroščevanje tiska.

en: Show recent debugging messages.
sl: Kaži zadnja sporočila za razhroščevanje.

en: Show search debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje iskanja.

en: Show undo debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje razveljavljanja.

en: Show view debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje pogledov.

en: Show window debugging messages.
sl: Kaži sporočila za razhroščevanje oken.

en: Specify the working directory and the command you want to run.
sl: Navedite delovni imenik in ukaz, ki ga želite pognati

en: Subject:
sl: Zadeva:

en: Tab _width:
sl: Širina _uhlja:

en: The "first" document contains no text.
sl: Prvi dokument vsebuje besedila.

en: The "first" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
sl: Prva datoteka, ki ste jo izbrali, ne obstaja.
    
    Prosim izberite veljavno datoteko.

en: The "second" document contains no text.
sl: Drugi dokument ne vsebuje besedila.

en: The "second" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
sl: Druga datoteka, ki ste jo izbrali, ne obstaja.
    
    Prosim izberite veljavno datoteko.

en: The document contains no data.
sl: Dokument ne vsebuje podatkov.

en: The file %s was not found.
sl: Datoteka %s ni bila najdena.

en: The file ``%s'' does not exist.  Would you like to create it?
sl: Datoteka ``%s'' ne obstaja. Ali jo želite ustvariti?

en: The program %s could not be found.
sl: Program %s ni bil najden.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
sl: Vnos ukaza lupine je prazen.
    
    Prosim, napišite veljaven ukaz lupine.

en: The two documents you selected are the same.
sl: Dokumenta, ki ste ju izbrali sta enaka.

en: This file does not end with a valid extension
sl: Ime te datoteke nima velajvne pripone

en: To use the %s plugin, you need to specify a location for "%s".
sl: Za uporabo vtičnika %s morate navesti lokacijo za "%s".

en: To:
sl: Za:

en: Turn on all debugging messages.
sl: Vklopi prikazovanje vseh sporočil za razhroščevanje.

en: Unable to open recent file: %s
sl: Ne morem odpreti nedavne datoteke: %s

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo last operation
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Untitled
sl: Neimenovan

en: Untitled %i
sl: Neimenovan %i

en: Use the _unified output format (-u option)
sl: Uporabi poenoteno obliko izpisa (možnost -u)

en: Web browse plugin
sl: Vtičnik za brskanje po spletu

en: You can't remove the last view of a document.
sl: Ne morete razveljaviti neimenovanega dokumenta.

en: You can't revert an Untitled document
sl: Ne morete razveljaviti neimenovanega dokumenta

en: _Activate all
sl: _Aktiviraj vse

en: _Add View
sl: _Dodaj Pogled

en: _Background:
sl: _Ozadje:

en: _Converted value:
sl: _Pretvorjena vrednost:

en: _Deactivate all
sl: _Deaktiviraj vse

en: _Default font:
sl: _Privzeta pisava:

en: _Documents
sl: Do_kumenti

en: _File
sl: _Datoteka

en: _File/
sl: _Datoteka/

en: _Foreground:
sl: Os_predje:

en: _Landscape
sl: _Ležeče

en: _Location to search for:
sl: _Pot kjer naj se išče:

en: _Manager ...
sl: _Upravljalnik ...

en: _Mode:
sl: _Način:

en: _New
sl: _Nova

en: _Plugins
sl: _Vtičniki

en: _Portrait
sl: _Pokončno

en: _Remove View
sl: _Odstrani Pogled

en: _Replace with:
sl: _Zamenjaj z:

en: _Revert
sl: _Povrni

en: _Search for:
sl: _Išči za:

en: _Subject:
sl: _Zadeva:

en: _To:
sl: _Za:

en: _Value to be converted:
sl: _Vrednost za pretvorbo:

en: _Working directory:
sl: _Delovni imenik:

en: _level(s)
sl: _stopenj

en: ``%s'' has been modified.  Do you wish to save it?
sl: ``%s'' je bil spremenjen.  Ga želite shraniti?

en: ``%s'' is about to be overwritten. Do you want to continue ?
sl: Datoteka ``%s'' bo prepisana. Želite nadaljevati?

en: filename
sl: ime datoteke

en: gedit could not create a temp file.
sl: gedit ne more ustvariti začasne datoteke.

en: gedit could not find the font "%s".
    gedit is unable to print without this font installed.
sl: gedit ni mogel najti pisave "%s".
    gedit ne more tiskati, če ta pisava ni nameščena.

en: gedit is a small and lightweight text editor for GNOME.
sl: gedit je majhen enostaven urejevalnik besedil za GNOME.

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (1). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
sl: gedit ni mogel shraniti datoteke:
    
     %s 
    
    zaradi neznanega razloga (1). Prosim sporočite ta problem na submit@bugs.gnome.org

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (2). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
sl: gedit ni mogel shraniti datoteke:
    
     %s 
    
    Zaradi neznanega razloga (2). Prosim sporočite ta problem na submit@bugs.gnome.org

en: gedit was unable to save the file: 
    
     %s 
    
    Make sure that the path you provided exists,and that you have the appropriate write permissions.
sl: gedit ni uspel shraniti datoteke: 
    
     %s 
    
    Prepričajte se, če pot, ki ste jo navedli obstaja in ali imate ustrezno dovoljenje za pisanje.

en: gedit: Browse for program location...
sl: gedit: Brskaj za lokacijo programa...

en: gedit: Diff plugin
sl: gedit: Vtičnik diff

en: gedit: E-mail plugin
sl: gedit: Vtičnik za e-pošto

en: gedit: Number Converter plugin
sl: gedit: Vtičnik za pretvorbo števil

en: gedit: Preferences
sl: gedit: Nastavitve

en: gedit: Print Preview
sl: gedit: Predogled tiskanja

en: gedit: Set program location...
sl: gedit: Nastavi lokacijo programa...

en: gedit: Shell Output plugin
sl: gedit: Vtičnik izhoda lupine

en: gedit: Web Browse plugin
sl: gedit: Vtičnik za splet

en: gedit: e-mail plugin
sl: gedit: vtičnik za e-pošto

en: l_ine(s)
sl: _vrstic

en: location
sl: lokacija
