control-center 1.2.0 - en to sl translation catalogue (784 entries)

en:     Remove
sl:   Odstrani

en:  (Not found)
sl:  (Ni najden)

en:  Browse...
sl:  Brskaj...

en:  Minutes.
sl:  minutah.

en:  Normal
sl:  Običajna

en:  Random)
sl:  Naključno)

en:  minutes after screen saver has started.
sl:  minut po tem, ko se je pognal ohranjevalnik zaslona.

en:  the end of a corridor it will color it this color.
sl:  konec hodnika ga bo pobarval s to barvo.

en: "%s" does not exist or is not executable.
    Check your spelling and make sure you have
    the right permissions to execute this file.
sl: "%s" ne obstaja ali ni izvršilna datoteka.
    Preverite črkovanje in se prepričajte, da imate
    ustrezna dovoljenja za izvedbo te datoteke.

en: %s (Current)
sl: %s (trenutni)

en: %s Settings...
sl: Nastavitve %s...

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
sl: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-iso8859-2

en: 2D projection of a hypercube
sl: 2D projekcija hiperkocke

en: 3D Clock
sl: 3D ura

en: 3d pipes flow around the screen
sl: 3d cevi tečejo po zaslonu

en: A 3d Rubiks cube floats and twists around
sl: 3d Rubikova kocka leti okoli in se obrača

en: A 3d cube floats around
sl: Lebdeča 3d kocka

en: A 3d flower morphs into a sphear
sl: 3D roža se morfira v sfero

en: A 3d globe
sl: 3d globus

en: A blob of bubbles spinning/moving around the screen.
sl: Skupek mehurčkov, ki se vrti/premika po zaslonu.

en: A cellular automata that starts with a random field, and organizes it into stripes and spirals.
sl: Celični avtomat, ki začne z naključnim poljem in ga organizira v pasove in spirale.

en: A cellular automaton that is really a two-dimensional Turing machine: as the heads (``ants'') walk along the screen, they change pixel values in their path. Then, as they pass over changed pixels, their behavior is influenced.
sl: Celična avtomaticja, ki je v bistvu dvodimenzionalni Turingov stroj: mravlje hodijo okoli kot glave čez zaslon in spreminjajo vrednosti pikslov na njihovi poti. Potem ko gredo čez spremenjene piksle to vpliva na njihovo vedenje.

en: A show of objects interacting through attractive and repulsive forces.
sl: Šov predmetov, ki medsebojno delujejo drug na drugega preko privlačnih in odbojnih sil.

en: A waving ribbon
sl: Plapolajoč napis

en: About
sl: O programu

en: About the GNOME control-center.
sl: O Kontrolnem centru GNOME.

en: About:
sl: O programu:

en: Acceleration
sl: Pospeševanje

en: Add Application
sl: Dodaj program

en: Add Application...
sl: Dodaj program...

en: Add MIME Type
sl: Dodaj tip MIME

en: Add New Extension
sl: Dodaj novo pripono

en: Add New MIME Type
sl: Dodaj nov tip MIME

en: Add New MIME Type...
sl: Dodaj nov tip MIME...

en: Add New Window Manager
sl: Dodaj nov upravljalnik oken

en: Add...
sl: Dodaj...

en: Additive
sl: Dodatek

en: Animate
sl: Animiraj

en: Animate circles.
sl: Animirani krogi.

en: Another item
sl: Še en predmet

en: Ant
sl: Mravlja

en: Ants:
sl: Mravelj:

en: Application Command:
sl: Ukaz programa:

en: Application Name:
sl: Ime programa:

en: Applications
sl: Programi

en: At the mouse pointer
sl: kjer je miškin kazalec

en: Atlantis
sl: Atlantik

en: Attraction
sl: Privlačnost

en: Attraction is based on interactions of points which attract each other up to a certain distance and then begin to repel each other.
sl: Privlačnost temelji na interakciji med točkami, ki se medsebojno privlačijo do neke razdalje, nato pa se začno odbijati.

en: Audio mixer
sl: Avdio mešalka

en: Author:
sl: Avtor:

en: Author: UNKNOWN
sl: Avtor: NEZNAN

en: Auto
    Preview
sl: Samodejni
    Predogled

en: Available Themes
sl: Teme na voljo

en: Background
sl: Ozadje

en: Bad Application Command
sl: Slab ukaz programa

en: Bad Application Name
sl: Slabo ime programa

en: Bars
sl: Pasovi

en: Blitspin takes a bitmap and repeatedly rotates it by 90 degrees using logical operations.
sl: Blitspin vzame sliko in jo zaporedoma vrti za 90 stopinj z uporabo logičnih operacij.

en: Blob
sl: Mehur

en: Blue Screen of Death
sl: Modri zaslon smrti

en: Bottom
sl: na dnou

en: Bouboule
sl: Mehurčki

en: Bouboule changes shape and size in a blob like form.
sl: Skupek spreminja obliko in velikost v obliki kaplje.

en: Bounce colored lines around a window.
sl: Odbija barvne črte po oknu.

en: Braid
sl: Preplet

en: Bridge
sl: Most

en: Broken
sl: Pokvarjeno

en: Bsod simulates crash screens from other operating systems.
sl: Modri zaslon smrti posnema zaslone drugih operacijskih sistemov, ko se sesujejo.

en: Bubble3d
sl: Mehurčki3d

en: Bubbles
sl: Mehurčki

en: Bubbles exist in three dimensions.
sl: Mehurčki obstajajo v treh dimenzijah.

en: Bubbles sprays tiny bubbles which grow until they go pop.
sl: Mehurčki razprši male mehurčke, ki rastejo dokler ne počijo.

en: Bumps
sl: Poskoki

en: By Its
sl: Ven

en: COLOR
sl: BARVA

en: Cage
sl: Kletka

en: Can detach and move menus
sl: Lahko odklopim in premikam menuje

en: Can detach and move toolbars
sl: Lahko odklopim in premikam orodne vrstice

en: Can open from URI
sl: Lahko odpre iz URIja

en: Can open multiple files
sl: Lahko odpre več datotek

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
sl: Ne najdem hbox-a, uporabljam običajno izbiranje datotek

en: Catcha
sl: Vija

en: Causes the colors to mix when overlapped.
sl: Povzroči mešanje barv kadar se prekrivajo.

en: Cell
sl: Celica

en: Center image.
sl: Centriraj sliko

en: Center of the screen
sl: na sredini zaslona

en: Centered
sl: Centrirano

en: Centre
sl: Centrirano

en: Change File Extensions
sl: Spremeni pripone datotek

en: Change Icon
sl: Spremeni ikono

en: Change distance at which attractive force becomes repulsive.
sl: Spremeni razdaljo pri kateri privlačnost postane odbojnost.

en: Change from closed to open figures.
sl: Spremeni iz zaprtih v odprte skice.

en: Change maximum number of lines.
sl: Spremeni največje število črt.

en: Change number of interpolation steps.
sl: Spremeni število korakov interpolacije.

en: Change number of segments.
sl: Spremeni število daljic.

en: Change number of trails.
sl: Spremeni število sledi.

en: Change size of points.
sl: Spremeni število točk.

en: Change the animation step delay.
sl: Spremeni hitrost animacije.

en: Change the delay between changing modes.
sl: Spremeni premor med preklopi.

en: Change the delay between each 90 degree rotation.
sl: Spremeni premor med vsakim zasukom za 90 stopinj.

en: Change the delay between steps of rotation process.
sl: Spremeni premor med koraki vrtenja.

en: Change the delay in cycles.
sl: Spremeni premor med cikli.

en: Change the delay in movement.
sl: Spremeni premor med premiki.

en: Change the delay.
sl: Spremeni premor.

en: Change the density.
sl: Spremeni gostoto.

en: Change the distance from center of cube
sl: Spremeni razdaljo od centra kocke

en: Change the number of bubbles to use.
sl: Spremeni število uporabljenih mehurčkov.

en: Change the number of circles to use.
sl: Spremeni število uporabljenih krogov.

en: Change the number of colors to use in star.
sl: Spremeni število uporabljenih barv v zvezdi.

en: Change the number of colors to use.
sl: Število uporabljenih barv.

en: Change the number of cycles.
sl: Spremeni število ciklov.

en: Change the number of iterations.
sl: Spremeni število ponovitev.

en: Change the number of pixels before a color change.
sl: Spremeni število narisanih pikslov preden se zamenja barva.

en: Change the number of planets to use.
sl: Spremeni število uporabljenih planetov.

en: Change the number of points to use.
sl: Spremeni število uporabljenih točk.

en: Change the number of polygons to use.
sl: Spremeni število uporabljenih poligonov.

en: Change the number of seeds.
sl: Spremeni število semen.

en: Change the number of trees to use.
sl: Spremeni število uporabljenih dreves.

en: Change the number to use.
sl: Spremeni število, ki naj se uporabi.

en: Change the quickness of rotation at each step.
sl: Spremeni hitrost vrtenja ob vsakem koraku.

en: Change the size of object.
sl: Spremeni velikost predmeta.

en: Change the size of pixels in the flag.
sl: Spremeni velikost pikslov v zastavi.

en: Change the spacing radius of the points.
sl: Spremeni radij začetnega kroga kjer so točke.

en: Change the thickness of color bands.
sl: Spremeni širino barvnih pasov.

en: Change the time each picture is shown.
sl: Spremeni čas prikaza vsake slike.

en: Change time to fade away.
sl: Spremeni čas za izbris.

en: Change to alternating striped curves.
sl: Spremeni v izmenične krivulje.

en: Change to animated circles.
sl: Spremeni v animirane kroge.

en: Change to cycle through colormap.
sl: Spremeni v kroženje skozi barvno paleto.

en: Change to display in monochrome.
sl: Spremeni zaslon v črnobel.

en: Change to draw square at weird starting points.
sl: Spremeni risanje kvadrata na čuden način.

en: Change to use XOR drawing function.
sl: Uporabi XOR (ekskluzivni logični ali) funkcijo za risanje.

en: Change whether fractals should grow.
sl: Spremeni ali naj fraktali rastejo.

en: Change whether objects should leave a trail.
sl: Spremeni ali naj predmeti puščajo sled.

en: Change whether orbit should decay.
sl: Spremeni ali naj se orbita spušča.

en: Change whether to use lissajous figures to get points.
sl: Spremeni uporabo lissajousovih skic za pridobitev točk.

en: Changes frequency of missile launch.
sl: Spremeni pogostost izstreljevanja raket.

en: Changes the count.
sl: Spremeni število.

en: Changes the magnification of original picture.
sl: Spremeni povečavo originalne slike.

en: Changes the number of ants marching across the screen.
sl: Spremeni število mravelj, ki maširajo čez zaslon.

en: Changes the size of the ants.
sl: Spremeni velikost mravelj.

en: Changes the speed at which the Qix moves.
sl: Spremeni hitrost gibanja črt.

en: Changes the time between redrawing the screen.
sl: Spremeni čas med vnovičnimi risanji zaslona.

en: Choose a window manager
sl: Izberi upravljalnika oken

en: Choose the editor that is invoked by gnome-edit
sl: Izberite urejevalnik, ki se zažene z gnome-edit

en: Click on keypress
sl: Klik ob pritisku tipke

en: Click volume
sl: Glasnost klika

en: Close
sl: Zapri

en: Closer
sl: Blizu

en: Color
sl: Barva

en: Color for filling completely closed off areas.
sl: Barva za polnjenje popolnoma zaprtih območij.

en: Color of a skipped path
sl: Barva preskočene poti

en: Color of failed path
sl: Barva neuspešne poti

en: Color of path
sl: Barva poti

en: Color of surrounded area
sl: Barva mrtvih polj

en: Colors
sl: Barve

en: Colors:
sl: Barv:

en: Command
sl: Ukaz

en: Command '%s' failed
sl: Ukaz '%s' je bil neuspešen

en: Command cannot be empty
sl: Ukaz ne more biti prazen

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Compass
sl: Kompas

en: Configuration Command:
sl: Ukaz za nastavitve:

en: Configuration of the desktop's background
sl: Nastavitev ozadja namizja

en: Configure GNOME's use of sound
sl: Nastavi GNOME-ovo uporabo zvoka.

en: Configure how document types are handled
sl: Nastavi kako naj se ravna z različnimi tipi dokmentov

en: Configure the global settings of your GNOME applications
sl: Nastavi globalne nastavitve vaših programov GNOME

en: Configure the settings of the screensaver
sl: Nastavi ohranjevalnik zaslona

en: Configure the settings of your Multimedia devices
sl: Nastavi vaše multimedijske naprav

en: Configure which programs are used to display URLs
sl: Nastavi kateri programi naj se uporabijo za prikazovanje URLjev

en: Configure your external devices
sl: Nastavi vaše zunanje naprave

en: Control Center
sl: Kontrolni center

en: Control Center Menu
sl: Menu kontrolnega centra

en: Controls whether or not a 'bridge' will appear over the logo.
sl: Nastavi ali naj se 'most' postavi nad logotip.

en: Copyright (C) 1988 by Sun Microsystems, Inc.
sl: Avtorske pravice pridržane (C) 1988 by Sun Microsystems, Inc.

en: Coral
sl: Korale

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
sl: Nisem mogel pognati '%s'.
    Poganjam prejšnjega upravljalnika oken '%s'

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
sl: Nisem mogel pognati prejšnjega upravljalnika oken.
    Prosim poženite upravljalnika oken ročno. To storite
    tako da izberete "Poženi" v 
    nožnem menuju

en: Count
sl: Število

en: Count:
sl: Število:

en: Critical
sl: Kritično

en: Crystal
sl: Kristal

en: Cycle
sl: Kroži

en: Cycle modes.
sl: Načini kroženja

en: Cycle through all the available modes.
sl: Kroži skozi vse možne načine.

en: Cycle through colormap.
sl: Kroži skozi barvno paleto.

en: Cycle through colors.
sl: Kroži skozi barve.

en: Cycles
sl: Ciklov

en: Cynosure franticly displays colored rectangles.
sl: Cynosure besno riše pobarvane pravokotnike.

en: Darrick Brown, Peter Schmitzberger, and Jamie Zawinski
sl: Darrick Brown, Peter Schmitzberger in Jamie Zawinski

en: Dead Color
sl: Mrtva barva

en: Decay
sl: Razpad

en: Decayscreen
sl: Razpad

en: Decayscreen makes a screen look like its melting down.
sl: Razpad naredi vtis topljenja zaslona.

en: Deco
sl: Deko

en: Deco draws tacky 70s basement wall panelling.
sl: Deko riše zanimive vzorce iz 70' let.

en: Default Action
sl: Privzeto dejanje

en: Default Action:
sl: Privzeto dejanje:

en: Default Editor
sl: Privzet urejevalnik

en: Default MDI Mode
sl: Privzet večdokumentni način

en: Default value
sl: privzeta vrednost

en: Delay
sl: Premor

en: Delay between drawing the maze and starting the solution.
sl: Premor med risanjem zidu in začetkom reševanja.

en: Delay between each step in the maze.
sl: Premor med vsakim korakom poti.

en: Delay between finishing the maze and starting a new one.
sl: Premor med končanjem labirinta in začetkom novega.

en: Delay between redraws.
sl: Premor pred naslednjim risanjem.

en: Delay between switches.
sl: Premor med preklopi.

en: Delay2
sl: Premor2

en: Delete
sl: Zbriši

en: Delete Application
sl: Zbriši program

en: Delete This MIME Type
sl: Zbriši ta tip MIME

en: Deluxe
sl: Delux

en: Denser
sl: Redko

en: Density
sl: Gostota

en: Description
sl: Opis

en: Description (e.g. Thumper image):
sl: Opis (npr.: Thumper image):

en: Desktop
sl: Namizje

en: Desktop Properties manager.
sl: Upravljalnik lastnosti namizja.

en: Determines whether or not the ant leaves a truchet in the path it leaves behind.
sl: Določi ali naj mravlje pustijo sled na poti, ki jo uberejo.

en: Determines whether the lines move erraticly, or bounce off the walls linearly.
sl: Določi ali se črte premikajo naključno ali se pravilno odbijajo od zidov.

en: Determines whether to draw the panels in color, or in black and white.
sl: Določi ali naj riše v barvah ali črnobelo.

en: Determines whether to fill in the gaps between the lines.
sl: Določi ali naj bo prostor med črtami zapolnjen.

en: Dialog Behavior
sl: Obnašanje dialoga

en: Dialog Layout
sl: Postavitev dialogov

en: Dialog buttons
sl: Gumbi dialogov

en: Dialog buttons have icons
sl: Gumbi dialogov imajo ikone

en: Dialog hints
sl: Namigi dialogov

en: Dialog position
sl: Mesto dialogov

en: Dialogs
sl: Dialogi

en: Dialogs are like other windows
sl: dialogi so kot druga okna

en: Dialogs are treated specially by window manager
sl: dialogi so s strani upravljalnika oken obravnavani posebej

en: Disabled
sl: Izključeno

en: Discard all changes
sl: Zavrzi vse spremembe

en: Discrete
sl: Diskretni

en: Discrete map systems
sl: Diskretni sistemi

en: Display a Sonar scope.
sl: Kaže sonarski monitor.

en: Display a spinning compass
sl: Kaži vrteč kompas

en: Display an arcade game
sl: Kaže arkadno igro

en: Display color bars.
sl: Kaži pasove barv.

en: Display coloured polylines
sl: Kaži barvne poligonske črte

en: Display flames at the bottom of the screen
sl: Kaže plamena na dnu zaslona

en: Display nice stuff
sl: Prikaže lepe stvari

en: Display oily drops.
sl: Kaži kapljice olja

en: Display screensaver in monochrome.
sl: Črnobel ohranjevalnik zaslona.

en: Display squared spirales
sl: Kaži spirale

en: Display static.
sl: Kaži šum.

en: Display the desktop in a spotlight
sl: Kaži namizje v odrski luči

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
sl: Pokaži tapete: tlakovano, centrirano, raztegnjeno ali ohrani razmerje

en: Distance
sl: Razdalja

en: Distance from center of cube
sl: Razdalja od središča kocke

en: Distance of attraction.
sl: Razdalja privlačnosti.

en: Distort
sl: Bula

en: Distort the screen
sl: Bula na zaslonu

en: Distribution Version:
sl: Različica distribucije:

en: Document Handlers
sl: Upravljalniki dokumentov

en: Don't hide bubbles when they pop.
sl: Ne skrij mehurčkov, ko počijo.

en: Draw circles instead of pixmap bubbles.
sl: Riši krožce namesto mehurčkov.

en: Draw circular interference patterns
sl: Riši krožne interferenčne vzorce

en: Draw circular patterns.
sl: Riše krožne vzorce.

en: Draw solid Qix.
sl: Pusti polno sled.

en: Draw square at weird starting points.
sl: Spremeni risanje kvadrata na čuden način.

en: Draw tacky 70s basement wall panelling.
sl: Riše zanimive vzorce iz 70' let.

en: Draws a flow of colored points
sl: Riše tok barvnih točk

en: Draws a fractal forest.
sl: Riše fraktalne gozdove.

en: Draws a point moving around a circle which moves around a circle.
sl: Riše točko, ki se giblje okoli kroga, ki se giblje okoli kroga.

en: Draws a simple orbital simulation.
sl: Riše enostavno posnemanje orbit.

en: Draws a simulation of an old terminal, with large pixels and long-sustain phosphor.
sl: Riše simulacijo starega terminala z velikimi piksli in dolgo osvetljenim fosforjem.

en: Draws a waving flag.
sl: Riše plapolajočo zastavo.

en: Draws animated full-loop lisajous figures
sl: Riše animirane krožne skice

en: Draws fractal lightning bolts.
sl: Riše fraktalne strele.

en: Draws helical string-art patterns
sl: Riše zavite vzorce s pomočjo črt

en: Draws laser-like lines moving around a central focal point in varying numbers and colors.
sl: Riše črte podobne lasarju, ki se giblejo okoli centralne točke v večih različnih barvah.

en: Draws random color rectangles.
sl: Riše naključne pobarvane pravokotnike.

en: Draws real plane fractals
sl: Riše fraktale v ravnini

en: Draws rippling interference patterns like splashing water.
sl: Kaže vzorce inferference kot valovanje vode.

en: Draws rotating line segments.
sl: Riše vrteče se daljice.

en: Draws smoothly-shaded oscillating oval patterns which resemble vapor trails.
sl: Riše mehko senčene krožne ovalne vzorce, ki spominjajo na sledi hlapov

en: Draws spinning, animating, julia-set fractals.
sl: Riše animirane Juliajeve fraktale.

en: Draws spinning, colliding, iterated-function-system images.
sl: Riše premikajoče se slike IFS fraktalov.

en: Draws vaguely laser-like moving lines.
sl: Riše črte podobne laserju.

en: Draws what looks like a waving ribbon following a sinusoidal path.
sl: Riše nekaj kar izgleda kot plapolajoč trak, ki se giblje po sinusoidni poti.

en: Drift
sl: Puhanje

en: Drift draws drifting recursive fractal cosmic flames.
sl: Puhanje riše rekurzivna fraktalna kozmična plamena.

en: Drifting recursive fractal cosmic flames.
sl: Puha rekurzivna fraktalna kozmična plamena.

en: Drip onto desktop.
sl: Pluskaj na namizje.

en: Duration
sl: Trajanje

en: Duration (ms)
sl: Trajanje (ms)

en: Duration of current shape.
sl: Trajanje trenutne oblike.

en: Duration of laser burst.
sl: Trajanje izbruha laserja.

en: Duration of the laser burst.  After the burst has finished, It will move to a new location on the screen.
sl: Trajanje izbruha laserja. Ko je izbruh končan, se bo premaknil na nov položaj na zaslonu.

en: Edit Application
sl: Uredi program

en: Edit Application...
sl: Uredi program...

en: Edit Applications List
sl: Uredi seznam programov

en: Edit Components List
sl: Uredi seznam komponent

en: Edit List
sl: Uredi seznam

en: Edit Window Manager
sl: Uredi upravljalnika oken

en: Edit...
sl: Uredi...

en: Eenie
sl: Am

en: Embossed Logo
sl: Reliefen logotip

en: Enable auto-repeat
sl: Vključi samodejno ponavljanje tipk

en: Enable sound server startup
sl: Vključi zagon strežnika za zvok

en: Enlightenment
sl: Enlightment

en: Epicycle
sl: Epicikel

en: Epicycle draws the path traced out by a point on the edge of a circle that is rotating around the rim of another circle, and so on.
sl: Epicikel riše pot, ki jo opravi točka, ki se giblje po krožnici okoli druge točke, ki se giblje po krožnici okoli tretje in tako naprej.

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
sl: Napaka pri inicializaciji 'url-properties' capplet-a.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
sl: Napaka pri nameščanju teme:
    '%s'
    %s

en: Event
sl: Dogodek

en: Extension
sl: Pripona

en: Extension:
sl: Pripona:

en: Fadedelay
sl: Premor pred zatemnitvijo

en: Farther
sl: Daleč

en: Fast
sl: Hitro

en: Faster
sl: Hitro

en: Figtype
sl: Tip skice

en: File Extensions
sl: Pripone datotek

en: File Types and Programs
sl: Vrste datotek in programi

en: File to Play
sl: Zaigraj datoteko

en: Flag
sl: Zastava

en: Flag draws a waving flab, containing text or an image.
sl: Program Zastava riše plapolajočo zastavo, ki vsebuje besedilo ali sliko.

en: Flow
sl: Tok

en: Forest
sl: Gozd

en: Fractal draws a fractal forest.
sl: Gozd riše fraktalne gozdove.

en: Fractals should grow.
sl: Fraktali naj rastejo.

en: Franticly displays colored rectangles.
sl: Besno riše pobarvane pravokotnike.

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: Frequency of missile launch
sl: Pogostost izstreljevanja raket

en: GNOME Control Center
sl: Kontrolni center GNOME

en: GNOME MDI Options
sl: Možnosti večdokumentnega vmesnika GNOME

en: Galaxy
sl: Galaksija

en: Gears
sl: Zobniki

en: General
sl: Splošno

en: Generates random mountain ranges using iterative subdivision of triangles.
sl: Generira naključne gorske panorame z uporabo iterativnega deljenja trikotnikov.

en: Glow
sl: Svetlo

en: Gnome editor
sl: Gnome urejevalnik

en: Goop draws a simulation of bubbles in layers.
sl: Goop posnema mehurčke v plasteh.

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
sl: Smer preliva: navpična ali vodoravna

en: Grav draws a simple orbital simulation.
sl: Grav riše enostavno posnemanje orbit.

en: Greynetic draws random rectangles.
sl: Greynetic riše naključne pravokotnike.

en: Grow
sl: Rasti

en: Halo draws patterns based on circles.
sl: Halo riše vzorce temelječe na krogih.

en: Have at maximum size
sl: Imej največjo velikost

en: Have initial forces on each point be tangential to original circle.
sl: Naj bodo začetne sile na vsako točko tangentne na izvorni krog.

en: Have points glow vary with acceleration.
sl: Naj se svetlost točk spreminja s pospeškom.

en: Have transparent bubbles.
sl: Prosojni mehurčki.

en: Helix
sl: Heliks

en: Helix draws patterns composed of line segments.
sl: Heliks riše vzorce sestavljene iz daljic.

en: Help browser
sl: Brskalnik po pomoči

en: Help browser (new window)
sl: Brskalnik po pomoči (novo okno)

en: Help on control-center
sl: Pomoč o kontrolnem centru

en: Help with '%s' settings
sl: Pomoč o nastavitvah '%s'

en: Help with the GNOME control-center.
sl: Pomoč o Kontrolnem centru GNOME.

en: Help with the current configuration page.
sl: Pomoč o tej strani nastavitev.

en: High
sl: Visoka

en: Holdtime
sl: Prekinitev časa

en: Home directory doesn't exist!
sl: Domač imenik ne obstaja!

en: Hopalong generates real plan fractals.
sl: Hopalong generira fraktale v ravnini.

en: Horizontal Gradient
sl: vodoravni preliv

en: Host Name:
sl: Ime gostitelja:

en: How long to run before choosing a new shape.
sl: Koliko časa naj teče preden se zamenja oblika.

en: How many particles should appear when a missile explodes.
sl: Koliko delcev naj se pojavi ko raketo raznese.

en: How many particles should be allowed on the screen at once.
sl: Koliko delcev je lahko hkrati na zaslonu.

en: Hypercube
sl: Hiperkocka

en: Hypercube displays a wireframe projection of a hypercube.
sl: Hiperkocka prikaže žični model projekcije hiperkocke.

en: IMAGE
sl: SLIKA

en: IMAGE-FILE
sl: SLIKOVNA-DATOTEKA

en: IOR of the control-center
sl: IOR kontrolnega centra

en: If the solver can
sl: Če reševalec lahko

en: Ifs draws spinning, colliding, iterated-function-system images.
sl: Riše premikajoče se slike IFS fraktalov.

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
sl: Prezri privzeto dejanje. Uporabno za prikrojeno inicializacijo sej

en: Initial spacing radius of points.
sl: Začetni radij kroga kjer so točke.

en: Initialize session settings
sl: Inicializiraj nastavitve seje

en: Install new
    theme...
sl: Namesti novo
    temo...

en: Interference
sl: Interferenca

en: Item 1
sl: Predmet 1

en: Iterations
sl: Ponovitev

en: Jigsaw
sl: jigsaw

en: Jigsaw takes an image of the screen, carves it up into jigsaw puzzle pieces, shuffles it, and solves it.
sl: Jigsaw vzame sliko z zaslona, jo premeče kot sestavljanko in jo nato pravilno sestavi.

en: Julia draws spinning, animating, julia-set fractals.
sl: Julia riše animirane Juliajeve fraktale.

en: Kaleidescope
sl: Kaleidoskop

en: Kaleidescope draws line segments in a symmetric pattern.
sl: Kaleidoskop riše daljice po simetričnem vzorcu.

en: Keyboard
sl: Tipkovnica

en: Keyboard Properties
sl: Nastavitve tipkovnice

en: Keyboard bell
sl: Piskanje tipkovnice

en: Keyboard click
sl: Klik tipkovnice

en: Keyboard repeat rate
sl: Hitrost ponavljanja tipk

en: Large
sl: Velik

en: Larger
sl: Velik

en: Left
sl: levo

en: Left handed
sl: Za levičarje

en: Left-justify buttons
sl: poravnaj gumbe levo

en: Length of the Trail:
sl: Dolžina sledi:

en: Less
sl: Malo

en: Less Delay
sl: Majhen premor

en: Let window manager decide
sl: naj določi upravljalnik oken

en: Lightning
sl: Bliskanje

en: Lightning draws fractal lightning bolts.
sl: Bliskanje riše fraktalne strele.

en: Lisa draws animated full-loop lisajous figures.
sl: Lisa riše animirane krožne skice.

en: Little Ants walk around, leaving colored trails.
sl: Male mravlje hodijo okoli in puščajo barvne sledi

en: Live Color
sl: Živa barva

en: Lmorph morphs between simple linedrawings using bilinear interpolation.
sl: Lmorph morfira med enostavnimi skicami iz črt z uporabo bilinearne interpolacije.

en: Longer
sl: Dolgo

en: Look and Feel
sl: Izgled in obnašanje

en: Look and Feel Properties
sl: Lastnosti izgleda in obnašanja

en: Loop
sl: Zanka

en: Lots of bubbles floating around, in 3d
sl: Veliko plavajočih mehurčkov, v 3d

en: Lots of random bubbles grow until they pop.
sl: Veliko naključnih mehurčkov raste dokler ne počijo.

en: Low
sl: Nizka

en: Low
sl: Nizka

en: M.C. Escher inspired ants.. in 3d
sl: Mravlje inspirirane po M.C. Escherju.. v 3d

en: MDI
sl: MDI (večdokumetni vmesnik)

en: MDI notebook tab position
sl: Mesto uhljev večdokumentnega notesnika

en: MIME Type
sl: Tip MIME

en: MODE
sl: NAČIN

en: Make a star like formation using arcs.
sl: S pomočjo lokov ustvari zvezdasto obliko.

en: Makes a screen melt down
sl: Stopi zaslon

en: Maximum number of lines.
sl: Največje število črt.

en: Maximum radius increment
sl: Največje povečanje radija

en: Maxlines
sl: Največje število črt

en: Maxsize
sl: Največja velikost

en: Maze
sl: Labirint

en: Meenie
sl: Bam

en: Menu Options
sl: Možnosti menuja

en: Menu items have icons
sl: Menuji imajo ikone

en: Menus have relieved border
sl: Menuji imajo viden rob

en: Modal
sl: modalni

en: Mode
sl: Način

en: Modifies the direction move.
sl: Spremeni smer premikanja

en: Modifies the wobbling.
sl: Spremeni nihanje.

en: Moe
sl: Podgan

en: Moebius
sl: Mobiusov trak

en: Moire draws circular interference patterns.
sl: Moire riše krožne interferenčne vzorce.

en: Mono
sl: Črnobelo

en: Monochrome
sl: Črnobel

en: More
sl: Veliko

en: More Delay
sl: Velik premor

en: Morphing lines.
sl: Morfiranje črt.

en: Mountain
sl: Gore

en: Mouse
sl: Miška

en: Mouse Properties
sl: Lastnosti miške

en: Mouse buttons
sl: Miškini gumbi

en: Mouse motion
sl: Premikanje miške

en: Moving polygons, similar to a kaleidescope.
sl: Premikajoči se poligoni, podobno kaleidoskopu.

en: Multi-capplet id.
sl: Mult-capplet id.

en: Multimedia
sl: Multimedija

en: Munch munches squares until killed.
sl: Munch žveči kvadrate dokler ni ubit.

en: Munching squares.
sl: Žvečenje kvadratov.

en: Mynie
sl: Pet

en: Name cannot be empty
sl: Ime ne more biti prazno

en: Name:
sl: Ime:

en: Netscape (new window)
sl: Netscape (novo okno)

en: New MIME type (e.g. image/x-thumper):
sl: Nov tip MIME (npr.: image/x-thumper):

en: No Screensaver
sl: Brez ohranjevalnika zaslona

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
sl: Pomoč za te nastavitve ni na voljo/ni nameščena. Prosim prepričajte se,
    da imate GNOME Uporabniški Vodič nameščen na vašem sistemu.

en: None
sl: brez

en: Noseguy
sl: Nosonja

en: Notebook
sl: uhlji notesnika

en: Number
sl: Število

en: Number of Colors
sl: Število barv

en: Number of Colors.
sl: Število barv.

en: Number of Qix:
sl: Število črt:

en: Number of ants.
sl: Število mravelj.

en: Number of bubbles to use.
sl: Število uporabljenih mehurčkov.

en: Number of circles to use.
sl: Število uporabljenih krogov.

en: Number of cycles
sl: Število ciklov

en: Number of interpolation steps.
sl: Število korakov interpolacije.

en: Number of iterations.
sl: Število ponovitev.

en: Number of particles
sl: Število delcev

en: Number of pixels before a color change.
sl: Število pik pred spremembo barve.

en: Number of pixels to use.
sl: Število uporabljenih pik.

en: Number of planets to use.
sl: Število uporabljenih planetov.

en: Number of points to use.
sl: Število uporabljenih točk.

en: Number of points.
sl: Število točk.

en: Number of polygons to use.
sl: Število uporabljenih poligonov.

en: Number of seeds
sl: Število semen

en: Number of segments per laser burst.
sl: Število daljic na izbruh.

en: Number of segments.
sl: število daljic.

en: Number of trails.
sl: Število sledov.

en: Number of trees to use.
sl: Število uporabljenih dreves.

en: Number to use.
sl: Število uporabljenih.

en: OK
sl: V redu

en: ORIENT
sl: SMER

en: Objects should leave trails behind them.
sl: Predmeti naj za sabo puščajo sledove.

en: Offset
sl: Odmik

en: Oily
sl: Oljno

en: One
sl: Ena

en: Open Behavior
sl: Obnašanje pri odprtju

en: Open With Application
sl: Odpri s programom

en: Open figures.
sl: Odpri skice.

en: Operating System:
sl: Operacijski sistem:

en: Orbit
sl: Orbita

en: Orbit should decay.
sl: Orbita naj se spušča.

en: Particles on screen
sl: Delci na zaslonu

en: Pedal
sl: Pdeal

en: Pedal Displays pretty geometric pictures.
sl: Pedal prikaže lepe geometrijske slike.

en: Penetrate
sl: Preboj

en: Penrose
sl: Tlakovanje

en: Peripherals
sl: Zunanje naprave

en: Permutes the screen image like a jigsaw puzzle.
sl: Permutira sliko zaslona kot sestavljanko.

en: Phosphor
sl: Fosfor

en: Pipes
sl: Cevi

en: Pitch (Hz)
sl: Višina (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
sl: Kadar je možno, postavi dialoge preko oken aplikacij

en: Play
sl: Zaigraj

en: Points
sl: Točk

en: Points:
sl: Točk:

en: Post-Solving Delay
sl: Premor po reševanju

en: Pre-Solving Delay
sl: Premor pred reševanjem

en: Pressing this button will popup a dialogbox that will help you setup the current screensaver.
sl: Pritisk tega gumba bo priklical dialog, ki bo pomagal pri nastavitvi ohranjevalnika zaslona.

en: Pressing this button will preview current screensaver.
sl: Pritisk tega gumba bo povzročil predogled trenutnega ohranjevalnika zaslona.

en: Pretty geometric picture program.
sl: Program za risanje lepih geometrijskih slik.

en: Preview
sl: Predogled

en: Previous window manager did not die
sl: Prejšnji upravljalnik oken ni umru

en: Primary Color
sl: Osnovna barva

en: Print the path that the ant took in the trail.
sl: Izpiši pot, ki jo je ubrala mravlja.

en: Priority:
sl: Prioriteta:

en: Processor Type:
sl: Tip procesorja:

en: Protocol
sl: Protokol

en: Put a bridge over the logo?
sl: Postavi most nad logotip?

en: Put buttons on edges
sl: postavi gumbe na robove

en: Qix bounces a series of line segments around its window. This is truly the swiss army chainsaw of qix programs.
sl: Qix odbija serije črt po oknu. To je švicarski nož vseh qix programov.

en: RANDOM SCREENSAVER
sl: NAKLJUČNI OHRANJEVALNIK ZASLONA

en: Radio Button 1
sl: Radijski gumb 1

en: Radio Button 2
sl: Radijski gumb 2

en: Radius
sl: Radij

en: Random
sl: Naključno

en: Random Screensaver
sl: Naključni ohranjevalnik zaslona

en: Random Settings
sl: Naključne Nastavitve

en: Random color-cycling braids in a circle.
sl: Naključni barvno vrteni prepleti v krogu.

en: Random mountain ranges
sl: Naključne gorske panorame

en: Rd-bomb
sl: Rd-bomba

en: Remove
sl: Odstrani

en: Repeat Delay
sl: Premor med ponavljanji

en: Repeat rate
sl: Hitrost ponavljanja tipk

en: Repeatedly create and solve a maze
sl: Vedno znova ustvari in reši labirint

en: Require Password
sl: Zahtevaj geslo

en: Restore mixer levels of Gnome Mixer
sl: Ponastavi vrednosti mešalke iz Mešalke Gnome

en: Revert
sl: Razveljavi

en: Revert to System Defaults
sl: Povrni se na privzete sistemske nastavitve

en: Reverting to system settings will lose any changes
    you have ever made to File Types and Programs.
    Revert anyway?
sl: Vrnitev na privzete sistemske nastavitve bo 
    povzročila izgubo vseh sprememb, ki ste jih storili
    v "Vrste datotek in programi".
    Vrni na sistemske nastavitve?

en: Right
sl: desno

en: Right handed
sl: Za desničarje

en: Right-justify buttons
sl: poravnaj gumbe desno

en: Ripples
sl: Valovčki

en: Rocks
sl: Kamni

en: Roll
sl: Vrti

en: Rorschach
sl: Rorscach

en: Rotates a bitmap in an interesting way.
sl: Vrti sliko na zanimiv način.

en: Rotation
sl: Sukanje

en: Rubiks Cube
sl: Rubikova kocka

en: Run Configuration Tool for %s
sl: Poženi nastavitveno orodje za %s

en: Run In Terminal
sl: Poženi v terminalu

en: Sample Button
sl: Vzorec gumba

en: Sample Check Button
sl: Vzorec izbirnega gumba

en: Sample Text Entry Field
sl: Vzorec vnosa besedila

en: Save Session Later
sl: Shrani sejo kasneje

en: Save Session Now
sl: Shrani sejo takoj

en: Scaled
sl: Raztegnjeno

en: Scaled (keep aspect)
sl: Raztegnjeno (ohrani razmerja)

en: Scatter
sl: Raztresenost

en: Screen Saver
sl: Ohranjevalnik zaslona

en: Screen Saver Demo
sl: Demonstracija ohranjevalnika zaslona

en: Screen Saver Settings
sl: Nastavitve ohranjevalnika zaslona

en: Screens from the movie The Matrix
sl: Zasloni iz filma Matrica

en: Screensaver
sl: Ohranjevalnik zaslona

en: Secondary Color
sl: Drugotna barva

en: Seconds
sl: Sekund

en: Seeds
sl: Semen

en: Segments
sl: Daljice

en: Segments:
sl: Daljice:

en: Select a theme to install
sl: Izberite temo za namestitev

en: Select an icon
sl: Izberi ikono

en: Select applications to appear in menu for MIME type "%s"
sl: Izberi programe, ki naj se pojavijo v menuju tipa mime "%s"

en: Select sound file
sl: Izberi zvočno datoteko

en: Select views to appear in menu for MIME type "%s"
sl: Izberi poglede, ki naj se pokažejo v menuju za tip MIME "%s"

en: Select which desktop theme to use
sl: Izberi katera tema namizja naj se uporabi

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
sl: Izbrana tema zgoraj se bo za predogled prikazala tu.

en: Session
sl: Seja

en: Session Management Settings
sl: Nastavitve upravljanja sej

en: Set
sl: Nastavi

en: Set background image.
sl: Nastavi sliko ozadja.

en: Set parameters from saved state and exit
sl: Nastavi parametre iz shranjene stanja in končaj

en: Set random motion for the Qix.
sl: Naključno premikanje.

en: Sets the default feel of GNOME applications
sl: Nastavi privzet izgled in obnašanje programov GNOME

en: Sets the distance between each line segment.
sl: Nastavi premik na vsakem koraku.

en: Sets the moving cycle time.
sl: Nastavi čas cikla.

en: Sets the number of Qix you have running at once.
sl: Nastavi število črt, ki naj tečejo hkrati.

en: Sets the number of line segments to be drawn.
sl: Nastavi število črt, ki naj bodo v sledi.

en: Sets the wallpaper to the value specified
sl: Nastavi tapete na določeno vrednost

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Settings...
sl: Nastavitve...

en: Shadebobs
sl: Senčeni bobi

en: Shift
sl: Premik

en: Shorter
sl: Hitro

en: Shutdown monitor
sl: Ugasni zaslon

en: Simple
sl: Enostavno

en: Simulates coral growth
sl: Posnema rast koral

en: Simulates coral growth.
sl: Posnema rast koral.

en: Simulates various television problems such as static, loss of vertical hold, and test patterns.
sl: Simulira različne probleme televizije kot so šum, izguba vertikalne sinhronizacije in testne slike.

en: Size
sl: Velikost

en: Size of burst.
sl: Velikost izbruha.

en: Size of object.
sl: Velikost predmeta.

en: Size of pixels
sl: Velikost pikslov

en: Size of point.
sl: Velikost točke.

en: Size:
sl: Velikost:

en: Skip Color
sl: Preskoči barvo

en: Slidescreen
sl: Drsilnik

en: Slim
sl: Ozko

en: Slow
sl: Počasno

en: Slower
sl: Počasno

en: Small
sl: Majhen

en: Smaller
sl: Majhen

en: Solid
sl: polno

en: Sorry, no help is available for these settings.
sl: Oprostite, pri teh nastavitvah pomoč ni na voljo.

en: Sound
sl: Zvok

en: Sound Events
sl: Zvočni Dogodki

en: Sound server
sl: Strežnik za zvok

en: Sounds for events
sl: Zvoki ob dogodkih

en: Specifies end background color for gradient
sl: Določa končno barvo preliva v ozadju

en: Specifies the background color
sl: Določa barvo ozadja

en: Specify which programs are used to open or view each file type
sl: Določi kateri programi se uporabljajo za odpiranje ali pogled katerih tipov datotek

en: Speed
sl: Hitrost

en: Speed Delay
sl: Premor hitrosti

en: Speed of Motion
sl: Hitrost gibanja

en: Speed of Motion.
sl: Hitrost gibanja.

en: Speed of animation.
sl: Hitrost animacije

en: Speed of rotation
sl: Hitrost vrtenja.

en: Speed of the 90 degree rotation.
sl: Hitrost zasuka za 90 stopinj.

en: Speed:
sl: Hitrost:

en: Sphere
sl: Sfera

en: Spiral
sl: Spirala

en: Spotlight
sl: Odrska luč

en: Spotlights a bump map of your desktop.
sl: Osvetli reliefno površino vašega namizja.

en: Spread
sl: Razpršitev

en: Spread buttons out
sl: razprši gumbe

en: Sproingies
sl: Stopničke

en: Stairs
sl: Stopnice

en: Starfish
sl: Morska zvezda

en: Starfish bounces a series of arcs around its window in a star like formation. It uses multiple colors and multiple patterns.
sl: Morska zvezda odbija serjo lokov po oknu v obliki podobni zvezdi. Uporablja več barv in vzorcev.

en: Start After
sl: Poženi po

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
sl: Zaganjam %s
    (%d sekund preden poteče časovna omejitev)

en: Static
sl: Šum

en: Static.
sl: Šum.

en: Statusbar Options
sl: Možnosti vrstice stanja

en: Statusbar is interactive when possible
sl: Kadar je možno naj bo vrstica stanja interaktivna

en: Statusbar progress meter is on the right
sl: Merilnik napredka v vrstici stanja je na desni

en: Steps
sl: Korakov

en: Stir
sl: Premešaj

en: Stir it up.
sl: Premešaj.

en: Stir.
sl: Premešaj.

en: Strange
sl: Čudno

en: Submenu
sl: Podmenu

en: Submenus can be torn off
sl: Podmenuji se lahko odtrgajo

en: Superquadrics
sl: Superkvadri

en: Surround Color
sl: Barva okolja

en: Swirl
sl: Interferenca

en: Test
sl: Preizkus

en: Test settings
sl: Preizkusi nastavitve

en: The  xroger  program displays a replacement for the X logo with a more accurate Look and Feel.
sl: Program Xroger prikaže zamenjavo za logotip X z bolj natančnim izgledom in obnašanjem.

en: The  xroger  program displays a replacement for the X logo.
sl: Program Xroger prikaže zamenjavo za logotip X.

en: The 3d mesa demo, of gears
sl: 3d mesa demo zobnikov

en: The GNOME configuration tool
sl: Nastavitveno orodje GNOME-a.

en: The MIME type entered contained upper case characters. Upper case characters were changed to lower case for you.
sl: Vpisan tip MIME vsebuje velike črke. Samodejno so bile spremenjene v male.

en: The braid program draws random color-cycling braids around a circle.
sl: Preplet riše naključne barvno vrtene preplete okoli kroga.

en: The color of a failed path (stippled with a 50% pattern)
sl: Barva neuspešne poti (50% sivina)

en: The color of the path.
sl: Barva poti.

en: The command "%s" cannot be found.
    You must use a command that can work from any command line.
sl: Ukaz "%s" ni bil najden.
    Uporabiti morate ukaz, ki deluje iz vsake ukazne vrstice.

en: The delay (in microseconds) after solving a maze and before generating a new one.
sl: Premor (v mikrosekundah) po uspešni rešitvi labirinta, preden se loti naslednjega.

en: The delay (in microseconds) between each step of the solution path.
sl: Premor (v mikrosekundah) med vsakim korakom poti.

en: The delay (in microseconds) between generating a maze and starting to solve it.
sl: Premor (v mikrosekundah) med generiranjem labirinta in začetkom reševanja.

en: The famous, M.C. Escher, impossible cage
sl: Znamenita nemogoča kletka M.C. Escherja

en: The famous, M.C. Escher, impossible stairs
sl: Znamenite nemogoče stopnice, M.C. Escherja

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
sl: Sledeči moduli so bili deležni sprememb, ki niso bile uveljavljene. Čejih želite urediti, prosim dvakrat kliknite na ustrezen vpis.

en: The maze program creates a random maze and then solves it with graphical feedback.
sl: Program Labirint ustvari naključni labirint in ga nato reši z grafično ponazoritvijo.

en: The pyro program simulates fireworks.
sl: Program Pyro oponaša ognjemet.

en: The sierpinski program draws Sierpinski triangle fractals.
sl: Program Sierpinski riše fraktalne trikotnike Sierpinskega.

en: The sound file for this event does not exist.
sl: Zvočna datoteka za ta dogodek ne obstaja.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
sl: Zvočna datoteka za ta dogodek ne obstaja.
    Morda bi želeli namestiti gnome-audio paket
    za zbirko privzetih zvokov.

en: The spiral program draws moving circular spiral patterns.
sl: Program spirala riše gibajoče se krožne vzorce.

en: The vines program is yet another geometric pattern generator, this one's claim to fame being a pseudo-fractal looking vine like pattern that creates nifty whirls and loops.
sl: Program Trta je še en generator geometrijskih vzorcev. Ta trdi, da ima psevdo fraktalen izgled kot trta in ustvarja lepe zavojčke in zanke.

en: Theme Selector
sl: Izbirnik tem

en: Theme does not exist
sl: Tema ne obstaja

en: Thickness
sl: Debelina

en: Thinner
sl: Gosto

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
sl: Ta kopija GNOME kontrolnega centra ni bila prevedena s podporo za zvok

en: This draws a working analog clock composed of floating, throbbing bubbles.
sl: To nariše analogno uro v teku, ki je sestavljena iz lebdečih mehurčkov.

en: This one produces loop-shaped colonies that spawn, age, and eventually die.
sl: Ta ohranjevalnik ustvari kolonije v zankah, ki se delijo, starajo in na koncu umrejo.

en: This screensaver does distortions of some areas of the screen, as if some object was moving under the image
sl: Ta ohranjevalnik zaslona daje vtis bule, ki se premika pod sliko

en: This will cause the panes to flash.
sl: To bo povzročilo utripanje.

en: Threshold
sl: Prag

en: Tiger
sl: Vaja

en: Tiled
sl: Tlakovano

en: Time 3D is a clock.  It uses flying balls to display the time.  The balls move and wobble around to give you the impression your graphic workstation with its many XStone is doing something.
sl: To je 3d ura. Uporablja lebdeče mehurčke za prikaz časa. Mehurčki se premikajo in razširjajo ter dajejo vtis, da vaša grafična delovna postaja z veliko XStoni nekaj počne.

en: Time between redraws.
sl: Čas med risanji.

en: Time between redraws:
sl: Čas med risanji:

en: Time finished product is shown.
sl: Čas, ko je končan produkt pokazan.

en: Time to fade away.
sl: Čas za izbris.

en: Time to show each picture.
sl: Čas prikaza vsake slike.

en: Toe
sl: Greš

en: Toolbar Options
sl: Možnosti orodne vrstice

en: Toolbar buttons have relieved border
sl: Gumbi orodne vrstice imajo viden rob

en: Toolbars have line separators
sl: Orodne vrstice imajo črte ločnice

en: Toolbars have relieved border
sl: Orodne vrstice imajo viden rob

en: Toolbars have text labels
sl: Orodne vrstice imajo besedila

en: Top
sl: na vrhu

en: Toplevel
sl: na vrhu

en: Trail
sl: Sled

en: Trails
sl: Sledovi

en: Transparent
sl: Prosojen

en: Triangle
sl: Trikotnik

en: Truchet
sl: Sled

en: Try
sl: Poskusi

en: Twist
sl: Sukanje

en: Twist speed:
sl: Hitrost sukanja:

en: Twist:
sl: Sukanje:

en: Two
sl: Dve

en: Type in the extensions for this mime-type (without dot).
    You can enter several extensions seperated by a space,
    for example: html htm
sl: Vpišite pripone za ta tip mime (brez pik).
    Vpišete lahko več pripon ločenih s presledki, 
    na primer: html htm

en: URL Handlers
sl: Upravljalniki URLjev

en: Uhm.. *poing*
sl: Hmm.. *poink*

en: Unknown
sl: Neznan

en: Unknown file format
sl: Neznan datotečni format

en: Use GNOME to set background
sl: Uporabi GNOME za nastavljanje ozadja

en: Use Viewer
sl: Uporabi pregledovalnik

en: Use XOR drawing function.
sl: Uporabi XOR za risanje.

en: Use a gradient fill for the background
sl: Za polnjenje ozadja uporabi prelivanje

en: Use a gradient of colors between circles.
sl: Uporabi prelivanje barv med krogi.

en: Use a solid fill for the background
sl: Za ozadje uporabi enobarvno polnjenje

en: Use additive color model.
sl: Uporabi aditivni barvni model.

en: Use color when drawing.
sl: Za risanje uporabi barve.

en: Use custom font.
sl: Uporabi poljubno pisavo.

en: Use lissajous figures to get points.
sl: Uporabi lissajeve skice za pridobitev točk.

en: Use power management.
sl: Uporabi upravljanje z energijo.

en: Use raw shapes
sl: Kaži le obrobo

en: Use red/blue 3d seperation.
sl: Uporabi 3d razločevanje rdeče in modre.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
sl: Kjer je mogoče uporabi vrstico stanja namesto dialoga

en: User Font
sl: Uporabnikova pisava

en: User Interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: User Name:
sl: Uporabniško ime:

en: Vertical Gradient
sl: navpični preliv

en: Vertical roll.
sl: Navpično vrtenje

en: View as %s
sl: Glej kot %s

en: Vines
sl: Trta

en: Volume
sl: Glasnost

en: Wallpaper
sl: Tapeta

en: Wallpaper Selection
sl: Izbira tapet

en: Warning:
sl: Opozorilo:

en: Whales, dolphins and sharks swimming around, in 3D
sl: Kiti, delfini in morski psi plavjo naokoli v treh dimenzijah.

en: When the figure is complete, epicycle pauses this number of seconds.
sl: Ko je skica gotova, epicikel počaka toliko sekund.

en: Wide
sl: Široko

en: Width of segment:
sl: Premik črt:

en: Window Maker
sl: Window maker

en: Window Manager
sl: Upravljalnik oken

en: Window manager is session managed
sl: Upravljalnik oken je upravljan s sejo

en: Wobble
sl: Nihanje

en: Wobble:
sl: Neurejeno premikanje:

en: Worm
sl: Črv

en: X ID of the socket it's plugged into
sl: X ID vtiča kamor je vaknjen

en: Xflame
sl: Xplamen

en: Xjack
sl: Xjaka

en: Xmatrix
sl: Xmatrica

en: Xteevee
sl: XTV

en: You cannot delete the current Window Manager
sl: Ne morete zbrisati trenutnega Upravljalnika oken

en: You must enter a command.
sl: Vpisati morate ukaz.

en: You must enter a name.
sl: Vpisati morate ime.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
sl: Vaš trenutni upravljalnik oken je bil spremenjen. Če želite, da
    se spremembe shranijo morate shraniti trenutno sejo
    To lahko storite takoj če spodaj izberete "Shrani sejo takoj" pod
    "Nastavitve" ali z izbiro "Shrani trenutne nastavitve" pri
    odjavi.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
sl: Vaš trenutni upravljalnik oken je bil spremenjen. Če želite, da
    se spremembe shranijo morate shraniti trenutno sejo
    To lahko storite takoj če spodaj izberete "Shrani sejo takoj"
    ali pa lahko shranite sejo kasneje.  To lahko storite
    ali z izbzberete "Shrani Trenutno Sejo" pod "Nastavitve"
    v glavnem menuju ali z izbiro "Shrani trenutne nastavitve" pri
    odjavi.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
sl: napaka pri inicializaciji ob zagonu 'background-properties-capplet'.
    prekinjam...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
sl: napaka pri inicializaciji ob zagonu 'keyboard-properties-capplet'.
    prekinjam...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
sl: napaka pri inicializaciji ob zagonu 'mouse-properties-capplet'.
    prekinjam...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
sl: napaka pri inicializaciji ob zagonu 'sound-properties-capplet'.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
sl: napaka pri inicializaciji ob zagonu 'wm-properties-capplet'.
    prekinjam...

en: capplet-command to be run.
sl: capplet-ukaz, ki naj se požene.

en: color
sl: barva

en: color-cycle
sl: kroženje barv

en: delay
sl: premor

en: draws pseudo-fractal geometric patterns
sl: riše psevdo fraktalne geometrijske vzorce

en: handler:
sl: upravljalnik:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
sl: id cappleta -- določen s starani kontrolnega centra

en: none
sl: brez

en: seconds
sl: sekund

en: simulates fireworks
sl: oponaša ognjemet

en: squishy transparent oil and bubbles
sl: prosojni oljni mehurčki

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
sl: wm-properties-capplet: Ne morem inicializirati upravljalnik oken.
    	'%s' se ni pognal

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
sl: wm-properties-capplet: Ne morem inicializirati upravljalnika oken.
    	Drug upravljalnik oken že teče in ne more biti ubit
