gnome-applets 1.4.0.2 - en to sk translation catalogue (1023 entries)

en:    Macro %.2d:
sk:    Makro %.2d:

en:   -n, --noX     Allow to run without X server
sk:   -n, --noX     Povoliť beh s X serverom

en:  (C) 1997-1998 The Free Software Foundation
sk:  (C) 1997-1998 Free Software Foundation

en:  Clear
sk: Vymazať

en:  GO
sk: ZOBRAZ

en:  URL Activation
sk:  Aktivácia URL

en:  URL History
sk:  História URL

en:  mounted
sk:  pripojené

en:  not mounted
sk:  nepripojené

en: " reported:
sk: " oznámil:

en: "Clear" button on top?
sk: Tlačidlo "Vymazať" navrchu?

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
sk: %#.1fMb prijatých / %#.1fMb odoslaných / čas: %.1d:%.2d

en: (C) 1998 the Free Software Foundation
sk: (C) 1998 Free Software Foundation

en: (C) 1999 The Free Software Foundation
sk: (C) 1999 Free Software Foundation

en: (C) 1999 the Free Software Foundation
sk: (C) 1999 Free Software Foundation

en: (C) 2000 the Free Software Foundation
sk: (C) 2000 Free Software Foundation

en: (No
sk: (Žiadna

en: (These settings do not take effect until a refresh)
sk: (Tieto nastavenia nebudú aktivované až do obnovy)

en: (This'll chug loads of CPU, but will prevent compressing the image twice if a
    lossy file format is used)
    Don't use this if you're using a lossless compression format, or if you cherish
    speed and don't mind imperfection in your thumbnails.
sk: (Toto zaťaží procesor, ale zabráni dvojitej kompresii obrázku pri použití
    stratového formátu súboru)
    Nepoužívajte pre bezstratový kompresný formát, alebo ak milujete
    rýchlosť
    a nezaujíma Vás dokonalosť miniatúr.

en: (c) 1997 The Free Software Foundation
sk: (c) 1997 Free Software Foundation

en: (c) 1997 the Free Software Foundation
sk: (c) 1997 Free Software Foundation

en: (c) 1998 The Free Software Foundation
sk: (c) 1998 Free Software Foundation

en: + Color
sk: Farba +

en: - Color
sk: Farba -

en: A complete waste of perfectly good CPU cycles.
sk: Úplná strata cyklov Vášho procesoru.

en: A cursor position reporting applet.
    = Clicking mouse button 1 grabs the cursor.
    = Dragging with mouse button 1 held down shows the size of the region.
sk: Aplet hlásiaci polohu kurzoru.
    = Kliknutie prvého tlačidla myši zachytí kurzor.
    = Ťahanie s prvým tlačidlom myši stlačeným ukazuje veľkosť oblasti.

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
sk: Klon slávnych X očí pre GNOME panel.

en: A stock ticker-like applet
sk: Aplet Ako zobrazovač burzy

en: A ticker to display various information and statistics.
sk: Zobrazovač rôznych informácií a štatistík.

en: A useful little screengrabber.
    The left/top button allows you to grab either:
    a window (click to select which one)
    or an area (click and drag to select a rectangle.)
    The right/bottom button will grab the entire desktop.
    Share and Enjoy ;)
sk: Šikovný zachytávač obrazovky.
    Ľavé horné tlačidlo umožňuje zachytiť buď:
    okno (kliknutím vyberte ktoré)
    alebo plochu (kliknite a ťahajte pre výber oblasti.)
    Pravé dolné tlačidlo umožňuje zachytiť celú plochu.
    Užite si ho ;)

en: AC-Off Battery Color:
sk: Farba batérie pri AC-Off:

en: AC-On Battery Color:
sk: Farba batérie pri AC-On:

en: APM is disabled!  Cannot read battery charge information.
sk: APM je zakázané! Nemôžem načítať informácie o stave batérie.

en: ASClock Settings
sk: Nastavenie ASClock

en: About...
sk: O aplikácii...

en: Add
sk: Pridať

en: Adjust gamma
sk: Upraviť gama

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: AfterStep Clock
sk: AfterStep hodiny

en: Alert options
sk: Možnosti poplachu

en: All post-processing, frill and spurious options will chug more CPU than a
    simple screenshot, due to the creation and then conversion of an intermediate
    image. Intensive operations may take some time on less spiffy CPUs.
sk: Všetky dokončovacie akcie, parádičky atď zaťažia procesor omnoho viac
    ako jednoduché zachytenie, pretože sa vytvára a modifikuje medzivýsledok.
    Intenzívne operácie môžu zabrať nejaký čas, ak nemáte fantastický procesor.

en: Always blink when any mail is waiting.
sk: Blikať pri akejkoľvek neprečítanej pošte.

en: An analog clock similar to that in CDE panel
sk: Analógové hodiny podobné tým z CDE panelu

en: An analog clock similar to that in CDE panel.
sk: Analógové hodiny podobné tým z CDE panelu.

en: An applet that watches your mouse.
sk: Aplet, ktorý pozoruje vašu myš.

en: An applet to launch URLs in a web browser, search using various web sites and have a ton of fun!
sk: Aplet pre zobrazenie URL vo WWW prehliadači, hľadanie pomocou rôznych WWW vyhľadávačov a veľa ďalšieho!

en: Another Clock
sk: Ďalšie hodiny

en: Another Clock Applet
sk: Applet Ďalšie hodiny

en: Another update already in progress!
sk: Iná obnova už prebieha!

en: App to use for displaying screenshots:
sk: Pre zobrazovanie použiť:

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Applet Height:
sk: Výška appletu:

en: Applet Mode:
sk: Mód appletu:

en: Applet Width:
sk: Šírka appletu:

en: Applet height:
sk: Výška apletu:

en: Applet size
sk: Veľkosť apletu

en: Applet width:
sk: Šírka apletu:

en: Architecture
sk: Architektúra

en: Are you sure you want to remove this browser?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento prehliadač?

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Armenian
sk: Arménska

en: Articles
sk: Články

en: Audio Mixer
sk: Zvukový mixér

en: Australia
sk: Austrália

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Autocompletion
sk: Automatické dopĺňanie

en: Automatically pick best applet size
sk: Automaticky vybrať najlepšiu veľkosť apletu

en: Automatically update every
sk: Automaticky aktualizovať každých

en: Automatically update every
sk: Automaticky aktualizovať každých

en: Awaiting connection
sk: Očakávam pripojenie

en: Background
sk: Pozadie

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Balance
sk: Rovnováha

en: Basque
sk: Baskitská

en: Battery Charge Messages
sk: Správy o nabití batérie

en: Battery Charge Monitor
sk: Monitor nabitia batérie

en: Battery Monitor Settings
sk: Nastavenia monitoru batérie

en: Behavior
sk: Chovanie

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Big
sk: Veľká

en: Bits
sk: bitov

en: Blink
sk: Blikať

en: Blinking elements in clock
sk: Blikajúce časti v hodinách

en: Blowing dust
sk: Veterný prach

en: Blowing dust whirls
sk: Veterné prachové víry

en: Blowing duststorm
sk: Veterná prachová búrka

en: Blowing hail
sk: Veterné krúpy

en: Blowing ice crystals
sk: Veterné ľadové kryštály

en: Blowing ice pellets
sk: Veterné ľadové guličky

en: Blowing precipitation
sk: Veterné zrážky

en: Blowing rainfall
sk: Veterné zrážky

en: Blowing sand
sk: Veterný piesok

en: Blowing sandstorm
sk: Veterná piesková búrka

en: Blowing small hail
sk: Veterné malé krúpy

en: Blowing snow grains
sk: Veterné zrnité sneženie

en: Blowing snowfall
sk: Veterné sneženie

en: Blowing sprays
sk: Veterné jemné spŕšky

en: Blowing squall
sk: Veterné poryvy

en: Blowing volcanic ash
sk: Veterný sopečný popol

en: Blur image
sk: Rozmazať obrázok

en: Blur image by what factor?
sk: O koľko rozmazať obrázok?

en: Brazil
sk: Brazílska

en: Broken clouds
sk: Oblačno

en: Browse...
sk: Prechádzať...

en: Browser
sk: Prehliadač

en: Browser Command:
sk: Príkaz pre prehliadač:

en: Browser Name:
sk: Meno prehliadača:

en: Buffers
sk: Buffer

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Bulgarian
sk: Bulharská

en: CD Player
sk: Prehrávač CD

en: CD Player Applet
sk: Applet Prehrávač CD

en: CPU Load
sk: Zaťaženie procesora

en: CPU Load Applet
sk: Aplet Zaťaženie procesora

en: CPU Load Meter
sk: Merač zaťaženia procesora

en: CPU/MEM usage
sk: Využitie CPU/Pamäte

en: CPU/MEM usage meter
sk: Merač použitia CPU/Pamäte

en: CPU/Mem Usage Applet
sk: Applet Využitie CPU/Pamäte

en: CPULoad
sk: Zaťaženie procesora

en: Cached samples: (select to play)
sk: Uložené vzorky: (výberom spustíte hranie)

en: Calm
sk: Bezvetrie

en: Can't create GNotes applet!
sk: Nemôžem vytvoriť applet GPoznámky!

en: Can't create applet!
sk: Nemôžem vytvoriť applet!

en: Can't create fifteen applet!
sk: Nemôžem vytvoriť applet Pätnásť

en: Can't create life applet!
sk: Nemôžem vytvoriť aplet Hra života!

en: Can't create odometer applet!
sk: Nemôžem vytvoriť aplet Myšometer!

en: Can't parse XML. Net connection down?
sk: Nemôžem rozložiť XML. Sieťové spojenie stratené?

en: Canada
sk: Kanada

en: Cannot create applet!
sk: Nemôžem vytvoriť applet!

en: Cannot create directory:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Aborting
sk: Nemôžem vytvoriť priečinok:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Končím

en: Cannot open /dev/apm; can't get data.
sk: Nemôžem otvoriť /dev/apm; nemôžem načítať dáta.

en: Cannot open /proc/apm!  Make sure that you built APM support into your kernel.
sk: Nemôžem otvoriť /proc/apm! Uistite sa, že váš kernel podporuje APM.

en: Capture WM decorations when grabbing a window
sk: Zachytiť aj okraje od správcu okien

en: Caribic
sk: Karibik

en: Change
sk: Zmena

en: Character Picker
sk: Výber znakov

en: Character Picker Settings
sk: Nastavenie Výberu znakov

en: Character picker
sk: Výber znakov

en: Charcoal by what factor?
sk: Koľko aplikovať efekt?

en: Check every:
sk: Kontrola každých:

en: Choose a file to tail
sk: Vybrať súbor

en: Choose a log file
sk: Vybrať súbor so záznamom

en: Clear
sk: Vymazať

en: Clear Sky
sk: Čistá obloha

en: Clipboard Applet
sk: Aplet Schránka

en: Clock
sk: Hodiny

en: Clock Settings
sk: Nastavenie hodín

en: Clock Theme
sk: Téma hodín

en: Clock and Mail Notify Applet
sk: Applet Hodiny a Sledovanie Pošty

en: Clock and Mailcheck
sk: Hodiny a Sledovanie Pošty

en: Clock color
sk: Farba hodín

en: ClockMail Settings
sk: Nastavenia Hodiny a Sledovanie Pošty

en: Codepage
sk: Kódová stránka

en: Colors
sk: Farby

en: Command
sk: Príkaz

en: Command history
sk: História príkazov

en: Command line background:
sk: Pozadie príkazového riadku:

en: Command line foreground:
sk: Popredie príkazového riadku:

en: Command line height:
sk: Výška príkazového riadku:

en: Compressed Quality (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
sk: Kvalita po kompresii (mód JPEG/MIFF/PNG) Vysoká: dobrá kvalita/veľký súbor

en: Conditions:
sk: Podmienky:

en: Configure Browser
sk: Nastaviť prehliadač

en: Confirm connection
sk: Potvrdiť pripojenie

en: Connect command:
sk: Príkaz na pripojenie:

en: Connect points in scope
sk: Spojiť body v rozsahu

en: Connected
sk: Pripojený

en: Connected streams:
sk: Pripojené streamy:

en: Connecting
sk: Pripájam sa

en: Connection status
sk: Stav spojenia

en: Continent/City
sk: Kontinet/Mesto

en: Copyright (C) The Free Software Foundation
sk: Copyright (C) Free Software Foundation

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
sk: Copyright (c)1999 S. Papadimitriou

en: Core Dump Module
sk: Modul core dump

en: Core dump catcher
sk: Zachytávač core dump

en: Core dump information (Tick-a-Stat)
sk: Informácia o core dump(Tick-a-Stat)

en: Core dump module (Tick-A-Stat)
sk: Modul core dump(Tick-a-Stat)

en: Could not allocate space for graph values
sk: Nemôžem alokovať miesto pre hodnoty grafu

en: Could not dup() APM file descriptor: %s
sk: Nemôžem vykonať dup() na APM súbor: %s

en: Couldn't open mixer device %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť mixér %s

en: Country
sk: Krajina

en: Create Charcoal Effect
sk: Vytvoriť uhlový efekt

en: Create Painted Effect
sk: Vytvoriť efekt maľby

en: Create frame around image
sk: Vytvoriť rámec okolo obrázku

en: Create monochrome image
sk: Vytvoriť čiernobiely obrázok

en: Create sticky notes on your screen.
sk: Vytvára samolepiace poznámky na Vašej obrazovke.

en: Create thumbnail of image too
sk: Vytvoriť aj miniatúru obrázku

en: Creating user directory: %s
sk: Vytváram používateľský priečinok: %s

en: Current conditions
sk: Aktuálne podmienky

en: Custom
sk: Vlastný

en: Custom icon for mounted:
sk: Vlastná ikona pre pripojený:

en: Custom icon for not mounted:
sk: Vlastná ikona pre nepripojený:

en: Default Height
sk: Štandardná výška

en: Default List
sk: Štandardný zoznam

en: Default Properties...
sk: Štandardné vlastnosti...

en: Default Width
sk: Štandardná šírka

en: Default character list:
sk: Zoznam štandardných znakov:

en: Delay (seconds) before taking shot (only for entire desktop shots)
sk: Pauza v sekundách pred zachytením (len pre celú plochu)

en: Delay between articles (10 = 1 sec):
sk: Čas medzi článkami (10 = 1 sekunda):

en: Delay when wrapping text:
sk: Oneskorenie pri rozdeľovaní textu

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete Note
sk: Zmazať poznámku

en: Delete launcher
sk: Zmazať spúšťač

en: Despeckle Image (reduce spots)
sk: Odstrániť škvrny

en: Detailed Forecast
sk: Detailná predpoveď

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sk: Detailná predpoveď nie je pre toto miesto k dispozícii.
    Prosím, skúste štátnu predpoveď, uvedomte si, že IWIN predpovede sú k dispozícii len pre mestá USA.

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Dew point:
sk: Rosný bod:

en: Digits number
sk: Počet číslic

en: Directory to save images in:
sk: Priečinok pre ukladanie obrázkov:

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Disconnect command:
sk: Príkaz na odpojenie:

en: Disk Usage
sk: Využitie disku

en: Disk Usage Applet
sk: Applet Využitie disku

en: Disk usage meter
sk: Merač využitia disku

en: Diskusage Settings
sk: Nastavenie Využitia disku

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Display "Clear" button
sk: Zobraziť tlačidlo "Vymazať"

en: Display "launch new window" option
sk: Zobraziť možnosť "otvoriť nové okno"

en: Display GO Button
sk: Zobraziť tlačidlo Zobraziť

en: Display Spurious Options (I got carried away)
sk: Zobraziť nepravé voľby (nechal som sa uniesť)

en: Display arrows instead of -/+
sk: Zobraziť šipky miesto -/+

en: Display only symbols and price
sk: Zobraziť iba symboly a ceny

en: Display time in 12 hour format (AM/PM)
sk: Zobrazovať čas v 12-hodinovom formáte (AM/PM)

en: Display time relative to GMT (Greenwich Mean Time):
sk: Zobrazovať čas relatívne ku GMT (Greenwichskému času)

en: Displays new mail and time
sk: Zobrazuje novú poštu a čas

en: Displays the time in binary representation
sk: Zobrazuje čas v binárnom tvare

en: Do you want to connect?
sk: Chcete sa pripojiť?

en: Don't know how to make a launcher out of: '%s'
sk: Neviem, ako vytvoriť spúšťač z: '%s'

en: Down
sk: Nižšie

en: Drifting drizzle
sk: Kolísajúce mrholenie

en: Drifting dust
sk: Kolísajúci prach

en: Drifting dust whirls
sk: Kolísajúce prachové víry

en: Drifting duststorm
sk: Kolísajúca prachová búrka

en: Drifting fog
sk: Kolísajúca hmla

en: Drifting funnel cloud
sk: Kolísajúce lievikovité mraky

en: Drifting hail
sk: Kolísajúce krúpy

en: Drifting haze
sk: Kolísajúci opar

en: Drifting ice crystals
sk: Kolísajúce ľadové kryštály

en: Drifting ice pellets
sk: Kolísajúce ľadové guličky

en: Drifting mist
sk: Kolísajúci opar

en: Drifting precipitation
sk: Kolísajúce zrážky

en: Drifting rain
sk: Kolísajúci dážď

en: Drifting sand
sk: Kolísajúci piesok

en: Drifting sandstorm
sk: Kolísajúca piesočná búrka

en: Drifting small hail
sk: Kolísajúce malé krúpy

en: Drifting smoke
sk: Kolísajúci dym

en: Drifting snow
sk: Kolísajúce sneženie

en: Drifting snow grains
sk: Kolísajúce zrnité sneženie

en: Drifting sprays
sk: Kolísavé jemné spŕšky

en: Drifting squall
sk: Kolísajúce poryvy

en: Drifting tornado
sk: Kolísajúce tornádo

en: Drifting volcanic ash
sk: Kolísajúci sopečný popol

en: Drive Mount
sk: Pripojenie Diskov

en: Drive Mount Applet
sk: Applet Pripojenie Diskov

en: Drive Mount Applet Properties
sk: Vlastnosti Pripojenia Diskov

en: Drivemount command failed.
    "
sk: Príkaz na pripojenie bol neúspešný.
    "

en: Drizzle
sk: Mrholenie

en: Drizzle in the vicinity
sk: Mrholenie v okolí

en: Dust
sk: Prach

en: Dust in the vicinity
sk: Prach v okolí

en: Dust whirls
sk: Prachové víry

en: Dust whirls in the vicinity
sk: Prachové víry v okolí

en: Duststorm
sk: Prachová búrka

en: Duststorm in the vicinity
sk: Prachová búrka v okolí

en: Dutch
sk: Holandská

en: ESD host to monitor:
sk: Monitorovaný hostiteľ ESD:

en: ESounD Persistent Volume Daemon version %s
sk: ESounD démon pre stálu hlasitosť verzia version %s

en: East
sk: Východ

en: East - NorthEast
sk: Východo-severovýchod

en: East - Southeast
sk: Východo-Juhovýchod

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit keymap
sk: Upraviť mapu

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Eject on unmount
sk: Vysunúť pri odpojení

en: Emboss image
sk: Vtlačiť obrázok

en: Enable Full-Charge Notification
sk: Povoliť informáciu o úplnom nabití

en: Enable Low Battery Warning
sk: Povoliť varovanie o slabej batérii

en: Enable detailed forecast
sk: Detailná predpoveď

en: Enable history based autocompletion
sk: Povoliť automatické dopĺňanie založené na histórii

en: Enable logging of events
sk: Povoliť záznam udalostí

en: Enable radar map
sk: Povoliť radarové mapy

en: Enable scroll buttons
sk: Povoliť posúvanie tlačidlá

en: Enable this module
sk: Povoliť tento modul

en: Enabled
sk: Povolené

en: English
sk: Anglická

en: Enhance image (reduce noise)
sk: Vylepšiť obrázok (Znížiť šum)

en: Enter symbols delimited with "+" in the box below.
sk: Zadajte symboly oddelené "+".

en: Equalize image (Perform histogram equalization)
sk: Vyrovnať obrázok (Vykonať vyrovnanie histogramu)

en: Error querying battery charge.
    
    Make sure that your kernel was built with APM support.
sk: Chyba pri zisťovaní nabitia batérií.
    
    Overte, že Váš kernel má zabudovanú podporu APM.

en: Event Log
sk: Záznam udalostí

en: Event log...
sk: Záznam udalostí...

en: Failed to get IWIN forecast data.
sk: Nepodarilo sa získať predpoveď IWIN.

en: Failed to get METAR data.
sk: Neporadilo sa získať METAR dáta.

en: Failed to get Met Office forecast data.
sk: Nepodarilo sa získať predpoveď Met Office.

en: Failed to get radar map image.
sk: Nepodarilo sa získať radarovú mapu.

en: Few clouds
sk: Malá oblačnosť

en: Few ice crystals
sk: Málo ľadových kryštálov

en: Few ice pellets
sk: Málo ľadových guličiek

en: Fifteen
sk: Pätnásť

en: Fifteen cells game
sk: Hra pätnásť

en: Fifteen sliding pieces
sk: Pätnásť posuvných kociek

en: File '%s' does not exist
sk: Súbor '%s' neexistuje

en: File System Changed!
sk: Súborový systém zmenený!

en: File Systems
sk: Súborové systémy

en: File Tail Module
sk: Modul Koniec súboru

en: File tail for
sk: Koniec súboru

en: File tail information (Tick-a-Stat)
sk: Informácia o Konci súboru (Tick-a-Stat)

en: File tail view file (Tick-a-Stat)
sk: Zobrazovač konca súboru (Tick-a-Stat)

en: File tailer
sk: Koniec súboru

en: Files, Apps
sk: Súbory, Aplikácie

en: Filetype is determined from filename suffix.
    Default filetype (if no extension or unrecognised extension) is miff.
    Recognised suffixes are:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    and several obscure ones. Try your luck with something interesting!
    Eg .html for a client-side image map. You'll get a .gif, .html, and a .shtml
    
    Recommendations:
    Small file, pretty good quality:   jpg, 75% quality
    Slightly larger file but lossless: png, as much compression as you like.
    - compressing pngs takes longer at higher ratios, but is still lossless
sk: Typ súboru je určený príponou.
    Štandardný typ súboru (ak chýba alebo nie je rozoznaná prípona) je miff.
    Rozoznávané prípony sú:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    a niekoľko ďalších. Skúste niečo zaujímavé!
    Napr .html pre mapu na klientskej strane. Získate .gif, .html, a .shtml
    
    Doporučenia:
    Malý súbor, dosť dobrá kvalita:   jpg, 75% kvalita
    O niečo väčší súbor ale bezstratový: png, akú len chcete kompresiu.
    - kompresia obrázkov png trvá dlhšie pri vyšších pomeroch, ale je vždy
    bezstrátová.

en: Find Edges in Image
sk: Nájsť hrany v obrázku

en: Find edges by what factor?
sk: Ako veľmi hľadať hrany?

en: Flag
sk: Vlajka

en: Flag
    Pixmap
sk: Vlajka
    Obrázok

en: Flag and Label
sk: Vlajka a popis

en: Floppy
sk: Disketa

en: Fog
sk: Hmla

en: Fog in the vicinity
sk: Hmla v okolí

en: Fog with wind
sk: Hmla s vetrom

en: Follow panel size
sk: Podľa veľkosti panelu

en: Font:
sk: Písmo:

en: Fonts
sk: Písma

en: Forecast
sk: Predpoveď

en: Foreground
sk: Popredie

en: Format
sk: Formát

en: Frame Width (pixels)
sk: Šírka rámu (body)

en: France
sk: Francúzsko

en: Free
sk: Voľné

en: Free Diskspace:
sk: Voľný priestor na disku:

en: Freezing drizzle
sk: Mrznúce mrholenie

en: Freezing duststorm
sk: Mrazivá prachová búrka

en: Freezing fog
sk: Mrznúca hmla

en: Freezing hail
sk: Mrznúce krúpy

en: Freezing haze
sk: Mrznúci opar

en: Freezing ice crystals
sk: Mrznúce ľadové kryštály

en: Freezing ice pellets
sk: Mrznúce ľadové guličky

en: Freezing mist
sk: Mrznúci opar

en: Freezing precipitation
sk: Mrznúce zrážky

en: Freezing rain
sk: Mrznúci dážď

en: Freezing sandstorm
sk: Mrazivá piesočná búrka

en: Freezing small hail
sk: Mrznúce malé krúpy

en: Freezing snow
sk: Mrznúce sneženie

en: Freezing snow grains
sk: Mrznúce zrnité sneženie

en: Freezing sprays
sk: Mrznúce jemné spŕšky

en: Freezing squall
sk: Mrazivé poryvy

en: Freezing tornado
sk: Mrazivé tornádo

en: Freezing volcanic ash
sk: Mrznúci sopečný popol

en: French
sk: Francúzska

en: Frills
sk: Parádičky

en: Funnel cloud
sk: Lievikovité mraky

en: Funnel cloud in the vicinity
sk: Lievikovité mraky v okolí

en: Funnel cloud w/ wind
sk: Lievikovité mraky s vetrom

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
sk: GKB Domovská stránka (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GKB Keyboard Switcher
sk: Prepínač klávesnice pre GNOME

en: GKB Properties
sk: Vlastnosti GKB

en: GKB, the Gnome Keyboard Layout Switcher Applet
sk: GKB, Aplet Prepínač klávesnice pre GNOME

en: GNOME Stock Ticker
sk: GNOME Sledovač burzy

en: GNOME Stock Ticker Panel Applet
sk: Aplet panelu GNOME Sledovač burzy

en: GNOME Weather
sk: GNOME Počasie

en: GNOME Weather Properties
sk: Vlastnosti GNOME Počasia

en: GNOME weather monitor applet
sk: Aplet Monitor počasia pre GNOME

en: GNOME weather monitor applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/
sk: Aplet GNOME počasie.
    Web: http://gweather.dhs.org/

en: GNotes Settings
sk: Nastavenia GPoznámok

en: GNotes!
sk: GPoznámky!

en: Game of Life
sk: Hra života

en: Gamma value
sk: Hodnota gama

en: General
sk: Všeobecné

en: Georgia
sk: Rumunsko

en: Georgian
sk: Rumunská

en: German
sk: Nemecká

en: Germany
sk: Nemecko

en: Give audio feedback using the keyboard bell
sk: Oznamovať aj zvukovo pomocou klávesnicového zvončeka

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
sk: GNOME Applet pre výber divných znakov, ktoré nemám na klávesnici. Vydané pod GNU General Public Licence.

en: Gnome Stock Ticker Properties
sk: Vlastnosti GNOME Sledovača burzy

en: Gnome panel applet for copying and retrieving selections with a history list. Released under GNU General Public Licence.
sk: GNOME Applet pre kopírovanie a získavanie výber so zoznamom histórie. Vydané pod GNU General Public Licence.

en: Gnotices
sk: GPoznámky

en: Grab a shot of a specific window or area
sk: Zachytiť obraz špecifického okna alebo plochy

en: Grab a shot of your entire desktop
sk: Zachytiť obraz celej plochy

en: Grab hotkey
sk: Zachytiť kláves

en: Graph
sk: Graf

en: Graph Battery Low Color:
sk: Farba slabej batérie na grafe:

en: Graph Direction:
sk: Smer grafu:

en: Graph Tick Color:
sk: Farba značky na grafe:

en: Great Britain
sk: Veľká Británia

en: Hail
sk: Krúpy

en: Hail in the vicinity
sk: Krúpy v okolí

en: Hail showers
sk: Spŕšky krúp

en: Hailstorm
sk: Krupobitie

en: Hard Disk
sk: Pevný disk

en: Haze
sk: Opar

en: Haze in the vicinity
sk: Opar v okolí

en: Haze with wind
sk: Opar s vetrom

en: Heavy drizzle
sk: Ťažké mrholenie

en: Heavy dust
sk: Ťažký prach

en: Heavy dust whirls
sk: Ťažké prachové víry

en: Heavy duststorm
sk: Ťažká prachová búrka

en: Heavy hail
sk: Ťažké krúpy

en: Heavy ice crystals
sk: Ťažké ľadové kryštály

en: Heavy ice pellets
sk: Ťažké ľadové guličky

en: Heavy precipitation
sk: Ťažké zrážky

en: Heavy rain
sk: Ťažký dážď

en: Heavy sand
sk: Ťažký piesok

en: Heavy sandstorm
sk: Ťažká piesočná búrka

en: Heavy small hail
sk: Ťažké malé krúpy

en: Heavy snow
sk: Ťažké sneženie

en: Heavy snow grains
sk: Ťažké zrnité sneženie

en: Heavy sprays
sk: Tažké jemné spŕšky

en: Heavy squall
sk: Ťažké poryvy

en: Height:
sk: Výška:

en: Help
sk: Pomocník

en: Help...
sk: Pomocník...

en: Hide Note
sk: Skryť poznámku

en: Hide Notes
sk: Skryť poznámky

en: History
sk: História

en: Hotkey for switching between layouts
sk: Klávesa pre prepínanie medzi mapami

en: Hour needle color
sk: Farba hodinovej ručičky

en: Humidity:
sk: Vlhkosť:

en: Hungarian
sk: Maďarská

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: Ice crystal storm
sk: Búrka ľadových kryštálov

en: Ice crystals
sk: Ľadové kryštály

en: Ice crystals in the vicinity
sk: Ľadové kryštály v okolí

en: Ice pellet storm
sk: Búrka ľadových guličiek

en: Ice pellets
sk: Ľadové guličky

en: Ice pellets in the vicinity
sk: Ľadové guličky v okolí

en: Icon:
sk: Ikona:

en: Idle
sk: Nečinný

en: Image filename:
sk: Meno súboru s obrázkom:

en: Implode Image
sk: Implodovať

en: Implode by what factor?
sk: O koľko implodovať?

en: Info and status ticker
sk: Zobrazovač informácií a stavu

en: Inigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>
sk: Ińigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>

en: Internal error: invalid mode in battery_set_mode
sk: Interná chyba: neplatný mód v battery_set_mode()

en: Invalid
sk: Neplatné

en: Invalid location chosen!
    Properties remain unchanged.
sk: Vybrané neplatné miesto!
    Vlastnosti zostali nezmenené.

en: Invert colours in image
sk: Obrátiť farby v obrázku

en: JBC Binary Clock
sk: JBC binárne hodiny

en: Jamaica
sk: Jamajka

en: Jaz Drive
sk: Jaz disk

en: Jon's Binary Clock
sk: Jonove binárne hodiny

en: Just another clock
sk: Ďalšie hodiny

en: Keymaps
sk: Klávesové mapy

en: Label
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Launch new window
sk: Otvoriť nové okno

en: Launcher Properties
sk: Vlastnosti spúšťača

en: Launcher properties...
sk: Vlastnosti spúšťača...

en: Left to Right
sk: Zľava doprava

en: Length
sk: Dĺžka

en: Light drizzle
sk: Ľahké mrholenie

en: Light dust
sk: Ľahký prach

en: Light dust whirls
sk: Ľahké prachové víry

en: Light duststorm
sk: Ľahká prachová búrka

en: Light fog
sk: Ľahká hmla

en: Light funnel cloud
sk: Ľahké lievikovité mraky

en: Light hail
sk: Ľahké krúpy

en: Light haze
sk: Ľahký opar

en: Light mist
sk: Ľahký opar

en: Light precipitation
sk: Ľahké zrážky

en: Light rain
sk: Ľahký dážď

en: Light sand
sk: Ľahký piesok

en: Light snow
sk: Ľahké sneženie

en: Light snow grains
sk: Ľahké zrnité sneženie

en: Light sprays
sk: Ľahké jemné spŕšky

en: Light squall
sk: Ľahké poryvy

en: Light standstorm
sk: Ľahká piesočná búrka

en: Line (s):
sk: Riadok (ky):

en: Line delay
sk: Pauza medzi riadkami

en: Load Average
sk: Priemerné zaťaženie procesora

en: Load Average Applet
sk: Aplet Priemerné zaťaženie procesora

en: Load Average Module
sk: Modul Priemerné zaťaženie

en: Load Average information (Tick-a-Stat)
sk: Informácia o priemernom zaťažaní (Tick-a-Stat)

en: Load Graph
sk: Graf zaťaženia

en: Load average is at a critical point, help me!
sk: Priemerné zaťaženie dosiahlo kritický bod, pomoc!

en: Load average monitor
sk: Priemerné zaťaženie procesora

en: Load average over 1 minute
sk: Priemerné zaťaženie za 1 minútu

en: Load average over 15 minutes
sk: Priemerné zaťaženie za 15 minút

en: Load average over 5 minutes
sk: Priemerné zaťaženie za 5 minút

en: Load average threshhold:
sk: Hranica priemerného zaťaženia:

en: Loading headlines...
sk: Načítavam titulky.......

en: Location
sk: Miesto

en: Location vector needs to be 4 elements long
sk: Vektor umiestnenia musí byť dlhý aspoň 4 elementy

en: Location:
sk: Miesto:

en: Log path:
sk: Cesta k záznamu:

en: Low Battery Color:
sk: Farba slabej batérie:

en: Low Charge Threshold:
sk: Hranica slabých batérií:

en: Lower Note
sk: Znížiť poznámku

en: Lower Notes
sk: Znížiť poznámky

en: Macros
sk: Makrá

en: Mail
sk: Pošta

en: Mail file:
sk: Súbor s poštou:

en: Main Volume and Mute
sk: Celková hlasitosť a potichu

en: Manager...
sk: Správca...

en: MemLoad
sk: Zaťaženie pamäte

en: Memory Load
sk: Zaťaženie pamäte

en: Memory Load Applet
sk: Aplet Zaťaženie pamäte

en: Memory Load Meter
sk: Merač zaťaženia pamäte

en: Mini-Commander Applet
sk: Aplet Mini-Commander

en: Mini-Commander Properties
sk: Vlastnosti Mini-Commandera

en: Minimum number of cells: (for autosize)
sk: Minimálne počet buniek: (pre autom. veľkosť)

en: Minute needle color
sk: Farba minutovej ručičky

en: Mirror image horizontally
sk: Horizontálne zrkadlo

en: Mirror image vertically
sk: Vertikálne zrkadlo

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Mist
sk: Opar

en: Mist in the vicinity
sk: Opar v okolí

en: Mist with wind
sk: Opar s vetrom

en: Mixer
sk: Mixér

en: Mixer Applet
sk: Aplet Mixér

en: Mixer device %s has neither volume nor PCM channels.
sk: Zariadenie mixéru %s nemá kanál ani pre hlasitosť, ani kanál PCM.

en: Modem Lights
sk: Svetlá modemu

en: Modem Lights Applet
sk: Aplet Svetlá modemu

en: Modem Lights Settings
sk: Nastavenia Svetiel modemu

en: Modem lock file:
sk: Súbor so zámkom pre modem:

en: Modem options
sk: Možnosti modemu

en: Moderate drizzle
sk: Mierne mrholenie

en: Moderate dust
sk: Mierny prach

en: Moderate dust whirls
sk: Mierne prachové víry

en: Moderate duststorm
sk: Mierna prachová búrka

en: Moderate fog
sk: Mierna hmla

en: Moderate funnel cloud
sk: Mierne lievikovité mraky

en: Moderate hail
sk: Mierne krúpy

en: Moderate haze
sk: Mierny opar

en: Moderate ice crystals
sk: Mierne ľadové kryštály

en: Moderate ice pellets
sk: Mierne ľadové guličky

en: Moderate mist
sk: Mierny opar

en: Moderate precipitation
sk: Mierne zrážky

en: Moderate rain
sk: Mierny dážď

en: Moderate sand
sk: Mierny piesok

en: Moderate sandstorm
sk: Mierna piesočná búrka

en: Moderate small hail
sk: Mierne malé krúpy

en: Moderate smoke
sk: Mierny dym

en: Moderate snow
sk: Mierne sneženie

en: Moderate snow grains
sk: Mierne zrnité sneženie

en: Moderate sprays
sk: Mierne jemné spŕšky

en: Moderate squall
sk: Mierne poryvy

en: Moderate tornado
sk: Mierne tornádo

en: Moderate volcanic ash
sk: Mierny sopečný popol

en: Modules
sk: Moduly

en: Monitor sound input (only use if sound card is FULL DUPLEX)
sk: Monitorovať zvukový vstup (len ak zvuková karta je plne duplexná)

en: Mount and unmount drives
sk: Pripája a odpája disky

en: Mount point:
sk: Bod pripojenia:

en: Mouse movements counter
sk: Počítadlo pohybu myši

en: My Title
sk: Môj titul

en: Name
sk: Meno

en: Net Load
sk: Sieťové zaťaženie

en: NetLoad
sk: Sieťové zaťaženie

en: Network
sk: Sieť

en: Network Activity Meter
sk: Merač sieťovej aktivity

en: Network Load
sk: Zaťaženie siete

en: Network Load Applet
sk: Aplet Zaťaženie siete

en: New Symbol:
sk: Nový symbol:

en: New Window Option:
sk: Možnosť Nové okno:

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: News and Information Module
sk: Modul noviniek a informácií

en: News and information ticker
sk: Novinky a informácie

en: No New Window Option:
sk: Možnosť Nie nové okno:

en: No articles
sk: Bez článkov

en: No data available or properties not set
sk: Žiadne údaje k dispozícii, alebo nenastavené vlastnosti

en: No title
sk: Bez titulku

en: No url
sk: Bez URL

en: None (default)
sk: Žiadny (prednastavené)

en: Normal
sk: Normálna

en: Normalize image (Span full range of color values to enhance contrast)
sk: Normalizovať obrázok (Cez celý rozsah farieb pre vylepšenie kontrastu)

en: North
sk: Sever

en: North - NorthEast
sk: Severo-severovýchod

en: North - Northwest
sk: Severo-severozápad

en: Northeast
sk: Severovýchod

en: Northwest
sk: Severozápad

en: Norway
sk: Nórsko

en: Norwegian
sk: Nórska

en: Not connected
sk: Nepripojený

en: Number of columns of buttons:
sk: Počet stĺpcov tlačidiel:

en: Number of messages to consider mailbox full:
sk: Veľkosť schránky, kedy sa pokladá za plnú:

en: Number of rows of buttons:
sk: Počet riadkov tlačidiel:

en: Odometer
sk: Myšometer

en: Odometer setting
sk: Nastavenia Myšometra

en: Options
sk: Možnosti

en: Other
sk: Iné

en: Outline
sk: Obrysy

en: Overcast
sk: Zatiahnuté

en: Paint what radius around each pixel?
sk: Aký polomer okolo každého bodu?

en: Partial drizzle
sk: Čiastočné mrholenie

en: Partial dust
sk: Čiastočný prach

en: Partial dust whirls
sk: Čiastočné prachové víry

en: Partial duststorm
sk: Čiastočná prachová búrka

en: Partial fog
sk: Čiastočná hmla

en: Partial funnel clouds
sk: Čiastočné lievikovité mraky

en: Partial hail
sk: Čiastočné krúpy

en: Partial haze
sk: Čiastočný opar

en: Partial ice crystals
sk: Čiastočné ľadové kryštály

en: Partial ice pellets
sk: Čiastočné ľadové guličky

en: Partial mist
sk: Čiastočný opar

en: Partial precipitation
sk: Čiastočné zrážky

en: Partial rainfall
sk: Čiastočné zrážky

en: Partial sand
sk: Čiastočný piesok

en: Partial sandstorm
sk: Čiastočná piesočná búrka

en: Partial small hail
sk: Čiastočné malé krúpy

en: Partial smoke
sk: Čiastočný dym

en: Partial snow grains
sk: Čiastočné zrnité sneženie

en: Partial snowfall
sk: Čiastočné sneženie

en: Partial sprays
sk: Čiastočné jemné spŕšky

en: Partial squall
sk: Čiastočné poryvy

en: Partial tornado
sk: Čiastočné tornádo

en: Partial volcanic ash
sk: Čiastočný sopečný popol

en: Password:
sk: Heslo:

en: Patches of drizzle
sk: Občasné mrholenie

en: Patches of dust
sk: Občasný prach

en: Patches of dust whirls
sk: Občasné prachové víry

en: Patches of fog
sk: Občasná hmla

en: Patches of funnel clouds
sk: Občasné lievikovité mraky

en: Patches of hail
sk: Občasné krúpy

en: Patches of haze
sk: Občasný opar

en: Patches of ice crystals
sk: Občasné ľadové kryštály

en: Patches of ice pellets
sk: Občasné ľadové guličky

en: Patches of mist
sk: Občasný opar

en: Patches of precipitation
sk: Občasné zrážky

en: Patches of rain
sk: Občasný dážď

en: Patches of sand
sk: Občasný piesok

en: Patches of small hail
sk: Občasné malé krúpy

en: Patches of smoke
sk: Občasný dym

en: Patches of snow
sk: Občasné sneženie

en: Patches of snow grains
sk: Občasné zrnité sneženie

en: Patches of sprays
sk: Občasné jemné spŕšky

en: Patches of volcanic ash
sk: Občasný sopečný popol

en: Path to monitor:
sk: Cesta k monitoru:

en: Path to tail:
sk: Cesta k koncu súboru:

en: Peak indicator
sk: Indikátor extrémov

en: Peak indicator falloff speed
sk: Rýchlosť klesania indikátoru extrémov

en: Place Esound in standby
sk: Prepnúť Esound na čakanie

en: Poland
sk: Poľsko

en: Polish
sk: Poľská

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Portuguese
sk: Portugalská

en: Post Processing
sk: Dokončovanie

en: Precipitation in the vicinity
sk: Zrážky v okolí

en: Prefix to attach to thumbnail filename:
sk: Predpona pred meno súboru s miniatúrou:

en: Press a key...
sk: Stlačte klávesu...

en: Pressure:
sk: Tlak:

en: Properties...
sk: Vlastnosti...

en: Proxy Host:
sk: Hostiteľ proxy:

en: Proxy Port:
sk: Hostiteľ proxy:

en: Proxy URL is not of the form http://host:port/
    Properties remain unchanged.
sk: Proxy URL nie je vo formáte http://hostiteľ:port/
    Vlastnosti zostali nezmenené.

en: Querying available channels of mixer device %s failed
sk: Zistenie dostupných kanálov zariadenia mixéru %s zlyhalo

en: QuickLaunch
sk: Rýchle spúšťanie

en: Radar map
sk: Radarová mapa

en: Radius to around each pixel to spread?
sk: Polomer, o ktorý rozotrieť každý bod?

en: Radius to swirl pixels around?)
sk: Polomer víru okolo bodu?)

en: Raging tornado
sk: Zúrivé tornádo

en: Rain
sk: Dážď

en: Rain in the vicinity
sk: Dážď v okolí

en: Rain showers
sk: Dážďové spŕšky

en: Raise Note
sk: Zvýšiť poznámku

en: Raise Notes
sk: Zvýšiť poznámky

en: Randomize
sk: Rozhádzať

en: Rate
sk: Frekvencia

en: Readout
sk: Odčítanie

en: Receive data
sk: Príjem dát

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Regex %.2d:
sk: Regul. výraz %.2d:

en: Regions
sk: Oblasti

en: Released under the GNU general public license.
    
    CPU Load Meter Applet.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    
    Aplet Zaťaženie procesora.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Load Average Meter Applet.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    
    Aplet Priemerné zaťaženie procesora.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Memory Load Applet.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    
    Aplet Zataženie pamäte.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Network Load Meter Applet.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    
    Aplet Zaťaženie siete.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Swap Load Meter Applet.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    
    Aplet Zaťaženie odkladacieho priestoru.

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
sk: Vydané pod GNU General public license.
    Indikátor stavu modemu a vytáčania. Svetlá v poradí zhora alebo zľava sú
    Poslať dáta a Prijať dáta.

en: Released under the GNU general public license.
    Basic digital clock with date in a tooltip. Optional 12/24 time display. Mail blinking can be for any unread mail, or only briefly when new mail arrives.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    Normálne digitálne hodiny s dátumom v rade. Voliteľné zobrazenie 12/24. Pošta bliká ak máte akúkoľvek neprečítanú správu, alebo len krátko pri príchode správy.

en: Released under the GNU general public license.
    Displays time in Binary Coded Decimal
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    zobrazuje čas ako binárne zapísane celé číslo
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.

en: Released under the GNU general public license.
    Monitors the amount of space in use and available on your disk drives.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    Monitoruje množstvo použitého a voľného priestoru na diskoch.

en: Released under the GNU general public license.
    Mounts and Unmounts drives.
sk: Vydané pod GNU General Public License.
    Pripája a odpája disky.

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Reset
sk: Vymazať

en: Resume Esound
sk: Znovuoživiť Esound

en: Retrieval failed
sk: Získanie zlyhalo

en: Right to Left
sk: Zprava doľava

en: Rotate image clockwise by how many degrees?
sk: O koľko stupňov otočiť obrázok po smere hodinových ručičiek?

en: Run Audio Mixer...
sk: Spustiť Mixér...

en: Run CD Player...
sk: Spustiť Prehrávač CD...

en: Run gtop...
sk: Spustiť gtop...

en: Russia
sk: Rusko

en: Russian
sk: Ruská

en: Sam Lloyd's all-time favorite game, now for your delight in the Gnome Panel. Guaranteed to be a productivity buster.
sk: Neustále najobľúbenejšia hra Sama Lloyda, teraz k Vašemu potešeniu v Gnome paneli. Zaručene znižuje produktivitu.

en: Samples
sk: Vzorky

en: Sand
sk: Piesok

en: Sand in the vicinity
sk: Piesok v okolí

en: Sandstorm
sk: Piesočná búrka

en: Sandstorm in the vicinity
sk: Piesočná búrka v okolí

en: Scale size to panel
sk: Zväčšiť na veľkosť panelu

en: Scattered clouds
sk: Rozptýlená oblačnosť

en: Scope (scale 1:X, where X = ? )
sk: Rozsah (škála 1:X, kde X = ? )

en: Scramble pieces
sk: Pomiešaj kocky

en: Screen Shooter is a screenshot grabber
sk: Zachytávač obrazovky

en: Screen refresh (frames per second)
sk: Obnovovanie obrazovky (obrázkov za sekundu)

en: Screen-Shooter Applet
sk: Aplet Zachytenie obrazovky

en: Screen-Shooter Settings
sk: Nastavenia Zachytenia obrazovky

en: ScreenShooter
sk: Zachytenie obrazovky

en: Script or program to launch:
sk: Spustiť skript alebo program:

en: Script/program will be launched after image creation with the image filenames
    specified on the commandline as follows:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Hint: I use a script to update my website screenshot page.
    An example script should've been included in the tarball, or at my website.
sk: Skript/program bude spustený po vytvorení obrázku s menami súborov
    uvedenými v príkazovom riadku následovne:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Rada: Používam skript pre obnovovanie mojej webovej stránky.
    Príklad na skript by mal byť pribalený alebo je na mojej web stránke.

en: Scroll left to right
sk: Posúvať zľava doprava

en: Scroll speed between lines (Smooth scroll):
sk: Rýchlosť listovania riadkov (Smooth scroll):

en: Scrolling
sk: Posúvanie

en: Second needle color
sk: Farba sekundovej ručičky

en: Seconds
sk: sekúnd

en: Select Font
sk: Vybrať písmo

en: Select icon for mounted
sk: Vyberte ikonu pre pripojený

en: Select icon for unmounted
sk: Vyberte ikonu pre nepripojený

en: Select layout
sk: Vybrať vzhľad

en: Send data
sk: Odosielanie dát

en: Server information:
sk: Informácia o serveri:

en: Set options as default
sk: Nastaviť ako štandardné

en: Shallow drizzle
sk: Slabé mrholenie

en: Shallow dust whirls
sk: Slabé prachové víry

en: Shallow duststorm
sk: Slabá prachová búrka

en: Shallow fog
sk: Slabá hmla

en: Shallow funnel cloud
sk: Slabé lievikovité mraky

en: Shallow hail
sk: Slabé krúpy

en: Shallow haze
sk: Slabý opar

en: Shallow ice pellets
sk: Slabé ľadové guličky

en: Shallow mist
sk: Slabý opar

en: Shallow precipitation
sk: Slabé zrážky

en: Shallow rain
sk: Slabý dážď

en: Shallow sandstorm
sk: Slabá piesočná búrka

en: Shallow small hail
sk: Slabé malé krúpy

en: Shallow smoke
sk: Slabý dym

en: Shallow snow
sk: Slabé sneženie

en: Shallow snow grains
sk: Slabé zrnité sneženie

en: Shallow sprays
sk: Slabé jemné spŕšky

en: Shallow volcanic ash
sk: Slabý sopečný popol

en: Shared
sk: Zdieľané

en: Sharpen Image by what factor?
sk: O aký faktor zaostriť obrázok?

en: Show Notes
sk: Zobraziť poznámky

en: Show backtrace dialog on new core files
sk: Zobraziť spätné krokovanie pre nové súbory core

en: Show connect time and throughput
sk: Zobraziť čas pripojenia a rýchlosť

en: Show date
sk: Zobraziť dátum

en: Show expanded filename
sk: Zobraziť rozšírené meno súboru

en: Show frame
sk: Zobraziť rámec

en: Show handle
sk: Zobraziť handle

en: Show last news from slashdot.org
sk: Ukazuje najnovšie správy zo slashdot.org

en: Show modem status
sk: Ukazuje stav modemu

en: Show pop up dialog for new lines.
sk: Zobraziť dialóg pre nové riadky.

en: Show pop-up dialog for this event
sk: Zobraziť dialóg pre túto udalosť

en: Show seconds needle
sk: Zobraziť sekundovú ručičku

en: Show time
sk: Zobraziť čas

en: Show:
sk: Zobraziť:

en: Showers
sk: Spŕšky

en: Showers of ice crystals
sk: Spŕšky ľadových kryštálálov

en: Showers of ice pellets
sk: Spŕšky ľadových guličiek

en: Showers of small hail
sk: Spŕšky malých krúp

en: Showers of volcanic ash
sk: Spŕšky sopečného popola

en: Showers, type unknown
sk: Spŕšky, neznámy typ

en: Shows Cursor Position
sk: Ukazuje pozíciu kurzoru

en: Since you are root, would you like to set the system's default timezone?
sk: Kedže ste root, chcete nastaviť štandardnú časovú zónu systému?

en: Site
sk: Server

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size of URL history:
sk: Veľkosť histórie URL:

en: Size of button: (pixels)
sk: Veľkosť tlačidla: (body)

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Sky:
sk: Obloha:

en: SlashApp Article List
sk: Zoznam článkov

en: Slovak
sk: Slovenská

en: Slovak Republic
sk: Slovensko

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: Slovenian
sk: Slovinská

en: Small Launchers
sk: Malé spúštače

en: Small hail
sk: Male krúpy

en: Small hail in the vicinity
sk: Malé krúpy v okolí

en: Small hailstorm
sk: Krupobitie s malými krúpami

en: Smoke
sk: Dym

en: Smoke in the vicinity
sk: Dym v okolí

en: Smoke w/ thunders
sk: Dym s hromami

en: Smoke with wind
sk: Dym s vetrom

en: Smooth scroll
sk: Hladké posúvanie

en: Smooth type
sk: Typ hladkosti

en: Snow
sk: Sneženie

en: Snow grain showers
sk: Spŕšky zrnitého snehu

en: Snow grains
sk: Zrnité sneženie

en: Snow grains in the vicinity
sk: Zrnité sneženie v okolí

en: Snow in the vicinity
sk: Sneženie v okolí

en: Snow showers
sk: Snehové spŕšky

en: Snowstorm
sk: Snehová búrka

en: Solarise Image
sk: Oslniť obrázok

en: Solarize factor?
sk: Úroveň oslnenia?

en: Sound Monitor
sk: Monitor zvuku

en: Sound Monitor - Manager
sk: Monitor zvuku - Správca

en: Sound Monitor Applet
sk: Aplet Monitor zvuku

en: Sound Monitor Applet Settings
sk: Nastavenie apletu Monitor zvuku

en: Sound Monitor for Esound
sk: Monitor zvuku pre Esound

en: Sound monitor interface to Esound
    
    Released under the GNU general public license.
sk: Monitorovacie rozhranie zvuku k Esound
    
    Vydané pod GNU General Public License.

en: South
sk: Juh

en: South - Southeast
sk: Juho-juhovýchod

en: South - Southwest
sk: Juho-juhozápad

en: South Africa
sk: Južná Afrika

en: Southeast
sk: Juhovýchod

en: Southwest
sk: Juhozápad

en: Spain
sk: Španielsko

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Speed:
sk: Rýchlosť:

en: Sprays
sk: Jemné spŕšky

en: Sprays in the vicinity
sk: Jemné spŕšky v okolí

en: Spread image pixels
sk: Rozotrieť body

en: Spurious
sk: Nepravé

en: Spurious 2
sk: Nepravé 2

en: Squall
sk: Poryvy

en: Squall in the vicinity
sk: Poryvy v okolí

en: Start Esound
sk: Spustiť Esound

en: Start program
sk: Spustiť program

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
sk: Štátna predpoveď nie je k dispozícii pre toto miesto.
    Prosím, skúste detailnú predpoveď, uvedomte si, že IWIN predpovede sú k dispozícii len pre mestá USA.

en: Stock Change:
sk: Zmena kurzu:

en: Stock Symbol:
sk: Symbol akcie:

en: Streams
sk: Streamy

en: Swap Load
sk: Zaťaženie odkladacieho priestoru

en: Swap Load Applet
sk: Aplet Zaťaženie odkladacieho priestoru

en: Swap Load Meter
sk: Merač zaťaženia odkladacieho priestoru

en: SwapLoad
sk: Zaťaženie odkladacieho priestoru

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Swedish
sk: Švédska

en: Swirl pixels. My favorite :-)
sk: Rozvíriť body. Môj najobľúbenejší :-)

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Symbols
sk: Symboly

en: System
sk: Systém

en: Temperature:
sk: Teplota:

en: Test Module
sk: Testovací modul

en: Testing line from test module :)
sk: Testovanie spojenia z testovacieho modulu :)

en: Text to display:
sk: Zobraziť text:

en: Thai
sk: Thajská

en: Thailand
sk: Thajsko

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
sk: Prehrávač CD je jednoduchý prehrávač hudobných CD pre Váš panel

en: The CPU/Mem usage applet displays your system resources with 3 colorful stacked bar graphs (processor, memory, swap)
sk: Aplet Využitie CPU/Pamäte zobrazuje zdroje Vášho systému v troch farebných stĺpcových grafoch (procesor, pamäť, odkladací priestor)

en: The GNOME Battery Monitor Applet
sk: Applet Monitor batérií pre GNOME

en: The GNOME KeyBoard Switcher Applet
sk: Aplet Prepínač klávesnice pre GNOME

en: The GNOME Stock Ticker
sk: GNOME Sledovač burzy

en: The Game of Life
sk: Hra života

en: The Game of Life (to waste your time)
sk: Hra života

en: The Load average is very high.
sk: Priemerné zaťaženie je veľmi vysoké.

en: The QuickLaunch Applet
sk: Aplet Rýchle spúšťanie

en: The Web Browser Controller
sk: Ovládanie Web prehliadača

en: The battery is fully charged.
sk: Batérie sú úplne nabité.

en: The battery is low.
sk: Slabé batérie.

en: The core dump module is
    processing a core file...
sk: Modul core dump
    spracováva core súbor...

en: The keymap switching command returned with error!
sk: Príkaz pre prepínanie klávesníc vrátil chybu!

en: The mixer applet gives you instant access to setting the master volume level on your soundcard device
sk: Aplet Mixér umožňuje neustály prístup k nastaveniu hlasitosti Vašej zvukovej karty

en: The specified filename:
    %s
    expands to:
    %s
    when passed to a shell
sk: Uvedené meno súboru:
    %s
    je rozšírené na:
    %s
    pri predávani do shellu

en: The unique information and status ticker.
sk: Unikátna informácia a zobrazovač stavu.

en: Theme
sk: Téma

en: Theme Name
sk: Meno témy

en: Theme file (directory):
sk: Súbor s témami (priečinok):

en: Theme file:
sk: Súbor témy:

en: Themes
sk: Témy

en: Themes:
sk: Témy:

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the directory box
    Screenshot aborted
sk: Nastala chyba pri rozširovaní
    Myslím, že ste zadali niečo divné ako priečinok
    Zachytenie skončené

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
sk: Nastala chyba pri rozširovaní
    Myslím, že ste zadali niečo divné ako meno súboru

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
    Screenshot aborted
sk: Nastala chyba pri rozširovaní
    Myslím, že ste zadali niečo divné ako meno súboru
    Zachytenie skončené

en: These characters will appear when the panel is started. To return to this list, hit <space> while the applet has focus.
sk: Tieto znaky budú zobrazené po štarte panelu. Pre návrat k tomuto zoznamu stlačte <medzeru> v momente, keď má aplet fokus.

en: Thick fog
sk: Hustá hmla

en: Thick funnel cloud
sk: Husté lievikovité mraky

en: Thick haze
sk: Hustý opar

en: Thick mist
sk: Hustý opar

en: Thick smoke
sk: Hustý dym

en: Thick volcanic ash
sk: Hustý sopečný popol

en: Thin smoke
sk: Priehľadný dym

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, changeable macros and an optional built-in clock.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Tento aplet GNOME pridá do Vášho panelu príkazový riadok. Obsahuje automatické dopĺňanie, históriu príkazov, meniteľné makrá a voliteľné vstavané hodiny.
    
    Tento program je voľne šíriteľný, môžete ho distribuovať alebo modifikovať podľa pravidiel GNU General Public Licence ako ju publikuje Free Software Foundation; buď verzia 2 alebo (ako chcete) neskoršia verzia.

en: This applet adds some pretty small icons for your launchers to your panel, like the windowish QuickLaunch toolbar, avoiding that annoying huge GNOME launchers.
sk: Tento aplet pridá pekné malé ikony pre Vaše spúšťače na paneli, ako windowsovský nástrojový pruh QuickLaunch, čím zabráni zobrazovaniu obrovských spúšťačov GNOME.

en: This applet monitors the charge of your laptop's battery.  Click on it to change display modes.
sk: Tento aplet monitoruje stav nabitia batérií Vášho notebooku. Kliknutím sa mení mód zobrazovania.

en: This applet switches between keyboard maps. It uses setxkbmap, or xmodmap.
    Mail me your flag, please (60x40 size), I will put it to CVS.
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> for her solidarity.
sk: Tento aplet prepína medzi klávesnicovými mapami. Používa setxkbmap, alebo xmodmap.
    Pošlite mi, prosím, Vašu vlajku (veľkosť 60x40), vložím ju do CVS.
    Držte sa a ďakujem.
    Vďaka Balazsovi Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> za pomoc a  Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> za jej solidaritu.

en: This is the test module's description line.
sk: Toto je popis testovacieho modulu.

en: This module can display news and other information.
sk: Tento modul zobrazuje novinky a iné informácie.

en: This module monitors a file for appended text,
     and prints it. Useful for log files.
sk: Tento modul monitoruje pridaný text do súboru,
    a zobrazuje ho. Výhodné pre súbory so záznamom.

en: This module monitors a path for core dumps, if one is
     found it is time stamped and a backtrace logged (using gdb).
sk: Tento modul monitoruje cestu k súborom core, ak nejaký nájde
    označí si čas a zaznamená spätné krokovanie (pomocou gdb).

en: This module monitors the system load average,
     and displays warning when it rises above certain points.
sk: Tento modul monitoruje priemerné zaťaženie systému,
    a zobrazuje varovanie, keď zaťaženie prekročí niektoré hodnoty.

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
sk: Tento program sa pripojí na obľúbené servre a stiahuje aktuálne kurzy akcií.  GNOME Sledovač burzy je voľne šíriteľná internetová aplikácia.  Je bez akýchkoľvek ZÁRUK. Nepoužívajte ho pre investičné rozhodnutia, jeho zmysel je čisto informačný.

en: Thumbnail Size (percentage of original)
sk: Veľkosť miniatúry (percent originálu)

en: Thumbnail compression (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
sk: Kompresia miniatúry (mód JPEG/MIFF/PNG) Vysoká: dobrá kvalita/veľký obrázok

en: Thumbnails
sk: Miniatúry

en: Thunderous duststorm
sk: Prachová búrka s hromami

en: Thunderous sandstorm
sk: Piesočná búrka s hromami

en: Thunderous squall
sk: Búrkové poryvy

en: Thunderous tornado
sk: Búrkové tornádo

en: Thunderstorm
sk: Búrka

en: Tick-a-Stat event log
sk: Tick-a-Stat záznam udalostí

en: Tick-a-Stat script encountered an error:
sk: Skript Tick-a-Stat zachytil chybu:

en: Time
sk: Čas

en: Timezone
sk: Časová zóna

en: Tornado
sk: Tornádo

en: Tornado in the vicinity
sk: Tornádo v okolí

en: Turkey
sk: Turecko

en: Turkish
sk: Turecká

en: Type
sk: Typ

en: URL bar width:
sk: Šírka pruhu URL:

en: Unable to create user directory: %s
sk: Neviem vytvoriť používateľský priečinok: %s

en: Unable to initialize request. Shouldn't happen
sk: Nepodarilo sa inicializovať požiadavku. Nemalo by sa stať

en: Unable to parse document
sk: Nepodarilo sa rozložiť dokument

en: Unable to prepare request.
sk: Nemôžem pripraviť požiadavku.

en: Unable to process request.
sk: Nemôžem spracovať požiadavku.

en: United Kingdom
sk: Spojené kráľovstvo

en: United States
sk: U.S.A.

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown observation time
sk: Neznámy čas pozorovania

en: Unknown precipitation
sk: Neznáme zrážky

en: Unknown thunderstorm
sk: Neznáma búrka

en: Up
sk: Vyššie

en: Update
sk: Obnoviť

en: Update (m):
sk: Obnova (m):

en: Update Frequency (seconds):
sk: Obnovovať v sekundách:

en: Update Frequency in minutes:
sk: Obnovovanie v minutách:

en: Update Interval (seconds):
sk: Obnovať v sekundách:

en: Update failed! Maybe another update was already in progress?
sk: Aktualizácia zlyhala! Možno už prebieha iná obnova.

en: Update in seconds:
sk: Obnovovanie v sekundách:

en: Update interval
sk: Obnovovací interval

en: Update...
sk: Obnoviť...

en: Update:
sk: Zmena:

en: Updates
sk: Aktualizácia

en: Updates per second
sk: Frekvencia obnovovania

en: Updating...
sk: Obnovujem...

en: Use ISDN
sk: Použiť ISDN

en: Use Metric
sk: Použiť metriku

en: Use Proxy
sk: Použiť proxy

en: Use all room on panel
sk: Použiť všetko miesto na paneli

en: Use automount friendly status test
sk: Použiť testovanie stavu priateľské k automountu

en: Use custom browser:
sk: Použiť vlastný prehliadač:

en: Use default MIME handler
sk: Použiť štandardnú obsluhu MIME

en: Use default properties
sk: Použiť štandardné vlastnosti

en: Use high-quality intermediate for generating thumbnail
sk: Použiť vysoko kvalitný medzivýsledok pre generovanie miniatúr

en: Use metric system units
sk: Použiť metrické jednotky

en: Use panel size hint
sk: Použiť radu panelu o veľkosti

en: Use proxy
sk: Použiť proxy

en: Used
sk: Použité

en: Used Diskspace:
sk: Použitý priestor na disku:

en: User
sk: Používateľ

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: Variable
sk: Premenlivo

en: Verify owner of lock file
sk: Overiť vlastníka súboru so zámkom

en: View screenshot after saving it
sk: Zobraziť zachytený obrátok po jeho uložení

en: Visibility:
sk: Viditeľnosť:

en: Visit Weather.com
sk: Navštívte Weather.com

en: Visit the author's Website
sk: Navštíviť autorovu stránku

en: Volcanic ash
sk: Sopečný popol

en: Volcanic ash in the vicinity
sk: Sopečný popol v okolí

en: Volcanic ash w/ thunders
sk: Sopečný popol s hromami

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Wallon
sk: Welšská

en: Warn if the battery charge dips below:
sk: Varovať, ak nabitie klesne pod:

en: Warning options
sk: Možnosti varovania

en: Warning: Your password will be saved as
    unencrypted text in a private configuration
    file.
sk: Varovanie: Vaše heslo bude uložené
    v vašom osobnom konfiguračnom súbore
    nezašifrované ako text.

en: WeatherInfo missing location
sk: Neznáme miesto pre WeatherInfo

en: WebControl Properties
sk: Vlastnosti WebControl

en: West
sk: Západ

en: West - Northwest
sk: Západo-severozápad

en: West - Southwest
sk: Západo-juhozápad

en: When clicked, run:
sk: Pri kliknutí spustiť:

en: When finished, send image and thumbnail filenames to script/program below
sk: Po dokončení, odoslať mená súborov s obrázkom a miniatúrou do programu

en: When new mail is received run:
sk: Keď príde nová pošta spustiť:

en: Where Am I?
sk: Kde som?

en: Where command can be:
    * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu
sk: Kde príkaz môže byť:
    * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu

en: Who said NeXT is dead?
sk: Kto povedal že NeXT je mŕtvy?

en: Width:
sk: Šírka:

en: Wind:
sk: Vietor:

en: Windy drizzle
sk: Veterné mrholenie

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
sk: Momentálne ste pripojení.
    Chcete sa odpojiť?

en: You clicked on me
sk: Klikli ste na mne

en: You have enabled the "Monitor sound input" option.
    
    If your sound card is not fully 100% FULL DUPLEX (can do input and output simultaneously),
    then this may touch bugs in sound drivers/esound that may hang the system.
    
    You have been warned!
sk: Povolili ste možnosť "Monitorovať zvukový vstup".
    
    Ak Vaša karta nie je stopercentne duplexná (môže spracovávať vstup aj výstup naraz),
    tak to môže prebudiť chyby v ovládači karty alebo esounde a zablokovať system.
    
    My sme Vás varovali!

en: You win!
    Moves
sk: Vyhral(a) si!
    Ťahy

en: Yugoslavia
sk: Juhoslávia

en: Yugoslavian
sk: Juhoslovanská

en: Zip Drive
sk: Zip disk

en: a GNOME applet that tracks and measures the movements of your mouse pointer across the desktop.
sk: aplet GNOME, ktorý sleduje a meria presuny kurzoru myši po ploche.

en: active
sk: aktívny

en: all entries in URL history
sk: všetky položky v histórii URL

en: auto_reset
sk: auto_reštart

en: autocompleted
sk: autom. doplnený

en: body
sk: telo

en: child exited
sk: Detský proces ukončený

en: clock off
sk: Hodiny vypnuté

en: completed
sk: doplnený

en: completing...
sk: dopĺňam...

en: date
sk: dátum

en: date on
sk: Dátum zapnutý

en: drop launchers from
    the menu here
sk: tu pustite spúšťače z menu

en: enabled
sk: povolené

en: end of history list
sk: koniec zoznamu histórie

en: fork error
sk: Chyba pri volaní fork()

en: gEyes
sk: X oči

en: gEyes Settings
sk: Nastavenia X očí

en: history list empty
sk: zoznam histórie prázdny

en: image
sk: obrázok

en: ioctl failed on /dev/apm.
sk: volanie ioctl na /dev/apm vrátilo chybu

en: keymap_%d/command=gkb_xmmap hu
sk: keymap_%d/command=gkb_xmmap sk

en: keymap_%d/country=Hungary
sk: keymap_%d/country=Slovensko

en: keymap_%d/country=United States
sk: keymap_%d/country=USA

en: keymap_%d/flag=hu.png
sk: keymap_%d/flag=sk.png

en: keymap_%d/label=hu
sk: keymap_%d/label=sk

en: keymap_%d/lang=English
sk: keymap_%d/lang=Anglický

en: keymap_%d/lang=Hungarian
sk: keymap_%d/lang=Slovenský

en: keymap_%d/name=Hungarian 105 keys latin2
sk: keymap_%d/name=Slovenská 105 kláves latin2

en: keymap_%d/name=US 105 key keyboard (with windows keys)
sk: keymap_%d/name=US 105 kláves (s windows klávesami)

en: kilometers
sk: kilometre

en: knots
sk: uzly

en: miles
sk: míle

en: minute(s)
sk: minút

en: no /bin/sh
sk: Nenašiel som /bin/sh

en: no file specified
sk: neuvedený súbor

en: not connected
sk: nepripojený

en: not found
sk: nenájdený

en: not unique
sk: nie je unikátny

en: off
sk: vypnutý

en: options:
sk: možnosti:

en: orient. changed
sk: zmena orient.

en: ready...
sk: pripravený...

en: saving prefs...
sk: Ukladám nastavenia...

en: script "
sk: skript "

en: size changed
sk: zmena veľk.

en: smooth
sk: hladký

en: starting...
sk: spúšťam...

en: time & date on
sk: Čas a dátum zapnuté

en: time on
sk: Čas zapnutý

en: topic
sk: téma

en: unable to create user directory: %s
sk: nemôžem vytvoriť používateľský priečinok: %s

en: warning: mixer has no volume channel - using PCM instead.
sk: varovanie: mixér nemá kanál hlasitosti - použijem PCM.

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
sk: varovanie: táto verzia gmix bola preložená s inou verziou súboru
    soundcard.h.

en: whereami_applet
sk: Aplet Kde som
