gnome-utils - en to pl translation catalogue (909 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
pl: 
    ... Zbyt wiele błędów, aby je wyświetlić ...

en:     Device:
pl:     Urządzenie:

en:     Filesystem Type:
pl:     Typ systemu plików:

en:  %s: Character code %d
pl:  %s: Kod znaku %d

en: % Complete
pl: % zakończenia

en: %2d%% full
pl: %2d%% zajętości

en: %B %e
pl: %B $e

en: %b %d %H:%M:%S
pl: %d %b %H:%M:%S

en: %ld bytes
pl: %ld bajtów

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
pl: %ld megabajtów, %ld wolnych (%ld zarezerwowanych); %ld i-węzłów, %ld wolnych.

en: %ld%% memory used.
pl: Wykorzystane %ld%% pamięci

en: %ld%% swap used.
pl: Wykorzystane %ld%% przestrzeni wymiany.

en: %s
    You will lose any unsaved work.
pl: %s
    Dane, które nie zostały zapisane, będą utracone.

en: %s could not be opened.
pl: Nie można otworzyć %s.

en: %s is not a regular file.
pl: %s nie jest zwykłym plikiem.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
pl: Plik %s nie jest dostępny dla użytkowników. Uruchom program jako użytkownik root lub poproś administratora o zmianę uprawnień do pliku.

en: %s not a log file.
pl: %s nie jest plikiem dziennika.

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
pl: Dokument "%s" został zmieniony. Czy chcesz go zapisać?

en: (1 Sector)
pl: (1 sektor)

en: (empty)
pl: (puste)

en: (null)
pl: (puste)

en: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*
pl: -*-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-2,*-r-2

en: -*-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-*-*,*-r-*
pl: -*-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-*-2,*-r-2

en: -Adobe-Helvetica-Medium-R-Normal--*-180-*-*-*-*-*-*
pl: -Adobe-Helvetica-Medium-R-Normal--*-180-*-*-*-*-*-2

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*
pl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-2,*-r-2

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-*
pl: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-2

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
pl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-2

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-*
pl: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-2

en: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
pl: -b&h-lucidatypewriter-bold-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-2

en: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-*
pl: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-*-12-*-*-*-*-*-*-2

en: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-*-*
pl: -b&h-lucidatypewriter-medium-r-normal-sans-10-*-*-*-*-*-*-2

en: 1 Hour
pl: 1 godzina

en: 10 Min
pl: 10 min

en: 15 Min
pl: 15 min

en: 2 Hours
pl: 2 godziny

en: 20 Min
pl: 20 min

en: 3 Hours
pl: 3 godziny

en: 30 Min
pl: 30 min

en: 32-bit
pl: 32-bitowy

en: 32-bit w/sync
pl: 32-bitowy z synchr.

en: 5 Min
pl: 5 min

en: <- Remove
pl: <- Usuń

en: <- Remove all
pl: <- Usuń wszystkie

en: <empty>
pl: <putsy>

en: A title to assign to this project
pl: Nazwa przypisana temu projektowi

en: About
pl: Informacje o

en: About this application
pl: Informacje o aplikacji

en: About...
pl: Informacje o...

en: Action Toolbar
pl: Pasek czynności

en: Action database
pl: Baza danych operacji

en: Actions
pl: Operacje

en: Actions...
pl: Operacje...

en: Active User Listing
pl: Lista aktywnych użytkowników

en: Active/Idle
pl: Aktywny/Bezczynny

en: Add
pl: Dodaj

en: Add ->
pl: Dodaj ->

en: Add >>
pl: Dodaj >>

en: Add Color
pl: Dodaj kolor

en: Add Parameter After
pl: Dodaj parametr po

en: Add Parameter Before
pl: Dodaj parametr przed

en: Add a file or folder to the archive
pl: Dodaje do archiwum plik lub folder

en: Add a new time interval
pl: Dodaje nowy okres czasu

en: Add a new time interval.
pl: Dodaje nowy okres czasu.

en: Add all ->
pl: Dodaj wszystkie ->

en: Add file or folder
pl: Dodanie pliku lub folderu

en: Add file or folder...
pl: Dodaj plik lub folder...

en: Add some defaults
pl: Dodaj domyślne polecenia

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Address to mail to:
pl: Wyślij na adres:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Append it to ->
pl: Dołączenie do grupy ->

en: Applet
pl: Aplet

en: Apply Parameter Changes
pl: Zastosuj zmiany parametrów

en: April
pl: Kwiecień

en: Archive
pl: Archiwum

en: Archive Generator
pl: Generator archiwów

en: Archive.tar.gz
pl: Archiwum.tar.gz

en: Are you sure you want to reboot the system?
pl: Czy na pewno chcesz zrestartować system?

en: Are you sure you want to shut down the computer?
pl: Czy na pewno chcesz zakończyć pracę systemu?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
pl: Czy na pewno chcesz przełączyć system na 2. poziom pracy?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
pl: Czy na pewno chcesz przełączyć system na 3. poziom pracy?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
pl: Czy na pewno chcesz przełączyć system na 4. poziom pracy?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
pl: Czy na pewno chcesz przełączyć system na 5. poziom pracy?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
pl: Czy na pewno chcesz przejść do trybu pojedynczego użytkownika?

en: Are you sure?
pl: Na pewno?

en: August
pl: Sierpień

en: Auto-merge Gap:
pl: Przerwa automatycznego łączenia:

en: Auto-merge Interval:
pl: Okres automatycznego łączenia:

en: Available documents
pl: Dostępne dokumenty

en: Available views
pl: Dostępne widoki

en: Begin
    Comments :
pl: Komentarze
    początkowe :

en: Blue :
pl: Niebieski :

en: Bottom
pl: Dół

en: Browse
pl: Wybór katalogu

en: Browse available X11 colors.
pl: Przeglądanie dostępnych kolorów X11.

en: CPU Information
pl: Informacje o CPU

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Can't write to actions database!
pl: Nie można zapisać bazy danych czynności!

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Cannot connect to server
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem

en: Cannot create applet!
pl: Nie można utworzyć apletu!

en: Cannot create pid-file!
pl: Nie można utworzyć pliku z PID-em!

en: Cannot find proper icons anywhere!
pl: Nie można odnaleźć nigdzie właściwych ikon!

en: Cannot find the archive (tar) program!
    This is the program used for creating archives.
pl: Nie można odnaleźć programu archiwizującego (tar)!
    Jest on wykorzystywany w procesie tworzenia archiwum.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
pl: Nie można otworzyć bazy danych czynności <%s>! Otwarcie nie powiodło się.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
pl: Nie można otworzyć bazy danych opisów <%s>!. Otwarcie nie powiodło się.

en: Cannot open logfile %s for append
pl: Nie można dopisać danych na końcu pliku dziennika %s

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
pl: Nie można otworzyć bazy danych wyrażeń regularnych <%s>!. Otwarcie nie powiodło się.

en: Cannot run tar/gtar
pl: Nie można uruchomić programu tar/gtar

en: Cannot save file
pl: Nie można zapisać pliku

en: Cannot start the archive (tar) program
pl: Nie można uruchomić programu archiwizującego (tar)

en: Category
pl: Kategoria

en: Character Table's Font...
pl: Czcionka tabeli znaków...

en: Character code:
pl: Kod znaku:

en: Character:
pl: Znak:

en: Chart
pl: Wykres

en: Check word spelling
pl: Wprawdza pisownię słowa

en: Choose logs to monitor
pl: Wybierz monitorowane dzienniki

en: Clear _Daily Counter
pl: Wyczyść licznik _dniowy

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
pl: Wciśnij OK aby zrestartować lub zakończyć pracę systemu.
    Stracisz wszystkie nie zapisane informacje w aplikacjach.

en: Click this button to add
    some sample commands.
pl: Przycisk ten powoduje dodanie
    kilku standardowych poleceń.

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
pl: Klient serwera słownika MIT.
    Witryna: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Close
pl: Zamknij

en: Close document
pl: Zamknij dokument

en: Close log
pl: Zamknij dziennik

en: Close the current document
pl: Zamyka bieżący dokument

en: Close the current view
pl: Zamyka bieżący widok

en: Close view
pl: Zamknij widok

en: Color
pl: Kolor

en: Color Browser
pl: Przeglądarka kolorów

en: Color height :
pl: Wysokość koloru :

en: Color width :
pl: Szerokośc koloru :

en: Colors format :
pl: Format kolorów :

en: Columns
pl: Kolumny

en: Command
pl: Polecenie

en: Command Editor
pl: Edytor poleceń

en: Command Line
pl: Wiersz poleceń

en: Command execution failed: fork failed
pl: Wykonanie polecenia nie powiodło się: nieudana funkcja fork

en: Command failed ` %s ': %s
pl: Pocecenie nie powiodło się " %s ": %s

en: Command mangled
pl: Przekręcone polecenie

en: Commands
pl: Polecenia

en: Common properties
pl: Typowe właściwości

en: Completed
pl: Zakończony

en: Concat
pl: Połączenie

en: Configuration file name
pl: Nazwa pliku konfiguracyjnego

en: Confirm before shutdown?
pl: Potwierdzić przed zamknięciem?

en: Connect to
pl: Połączenie z

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Copy Selected Project
pl: Kopiuje zaznaczony projekt

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Copy to Clipboard
pl: Kopiuje do schowka

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
pl: Copyright 1998, na licencji GNU GPL.

en: Could not access file permissions
pl: Nie można sprawdzić uprawnień do pliku

en: Could not execute the file `%s' due to a permission problem
pl: Ze względu na problem z uprawnieniami nie można wykonać pliku "%s"

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
pl: Nie można odnaleźć polecenia "w" na ścieżce poleceń.
    Jest ono niezbędne dla funkcjonowania programu.

en: Couldn't open file `%s': %s
pl: Nie można otworzyć pliku "%s": %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
pl: Nie można wykonać polecenia " %s ": %s

en: Couldn't start the dictionary; most likely, http://www.dict.org could not be contacted.
pl: Nie można uruchomić słownika. Prawdopodobnie nie można nawiązać połącznia z adresem http://www.dict.org.

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
pl: W wierszu poleceń określono niewłaściwe wymiary
    oraz pozycję okna

en: Create a New Project...
pl: Tworzy nowy projekt...

en: Create a document
pl: Utworzenie dokumentu

en: Create a new archive from the items
pl: Tworzy nowe archiwum z wybranych elementów

en: Create a new document
pl: Tworzy nowy dokument

en: Create a new view
pl: Nowy widok

en: Create a new view for a document
pl: Tworzy nowy widok dokumentu

en: Create archive...
pl: Stwórz archiwum...

en: Create views
pl: Utworzenie widoków

en: Cross-reference:
pl: Odniesienie:

en: Current
pl: Aktualnie

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut Selected Project
pl: Wycina zaznaczony projekt

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Cut to Clipboard
pl: Wycina do schowka

en: DEVICE
pl: URZĄDZENIE

en: DMA Mode
pl: Wykorzystanie DMA

en: Database:
pl: Baza danych:

en: Date:
pl: Data:

en: Date:
pl: Data:

en: December
pl: Grudzień

en: Decimal 16 bits
pl: Dziesiętny (16 bitów)

en: Decimal 8 bits
pl: Dziesiętny (8 bitów)

en: Default
pl: Domyślny

en: Default 16-bit
pl: Domyślny 16-bitowy

en: Default strategy:
pl: Domyślna strategia wyszukiwania:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Color
pl: Usuń kolor

en: Delete Interval
pl: Usuń okres

en: Delete Parameter
pl: Usuń parametr

en: Delete This Interval
pl: Usuwa ten okres

en: Description
pl: Opis

en: Description :
pl: Opis :

en: Description of this entry.
pl: Opis bieżącego elementu.

en: Description:
pl: Opis:

en: Detailed Information...
pl: Szczegółowe informacje...

en: Detailed System Information
pl: Szczegółowe informacje o systemie

en: Device
pl: Urządzenie

en: Dial Orientation
pl: Orientacja wskaźników

en: Diary Entry
pl: Wpis dziennika

en: Disabled
pl: Nieaktywne

en: Disk Information
pl: Informacje o dysku

en: Disk Logo Not Found
pl: Nie odnaleziono logo dysku

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display document control (if exists)
pl: Wyświetlanie elementów sterujących dokumentu

en: Display documents menu (restart required).
pl: Wyświetlanie menu dokumentów (wymagane ponowne uruchomienie).

en: Display handle bar
pl: Wyświetlanie paska uchwytu

en: Display text with a fixed font
pl: Wyświetla tekst wykorzystując czcionkę o stałej szerokości

en: Distribution Version:
pl: Wersja dystrybucji:

en: Distribution:
pl: Dystrybucja:

en: Do nothing
pl: Brak operacji

en: Do you really want to reload the configuration file?
pl: Czy na pewno chcesz ponownie odczytać plik konfiguracyjny?

en: Do you want to continue?
pl: Czy chcesz kontynuować?

en: Document properties
pl: Właściwości dokumentu

en: Document/View properties
pl: Właściwości dokumentu/widoku

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Domain Name:
pl: Nazwa domeny:

en: Don't ask next time.
pl: Bez pytania następnym razem.

en: Don't search mounted filesystems
pl: Bez przeszukiwania zamontowanych systemów plików

en: Don't search subdirectories
pl: Brz przeszukiwania podkatalogów

en: Done
pl: Ukończenie

en: Dos (FAT)
pl: DOS (FAT)

en: Double Density 3.5" (720 KB)
pl: Podwójna gęstość 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
pl: Podwójna gęstość 5.25" (360 KB)

en: Double-Overtime Rate:
pl: Podwójna stawka nadgodzinna:

en: DoubleClick in previews:
pl: Dwukrotne kliknięcie podglądu:

en: DoubleClick in views:
pl: Dwukrotne kliknięcie widoku:

en: Drag files in to make archives
pl: Aplikacja pozwalająca na tworzenie archiwów z przeciągniętych plików.

en: Drag this button to the destination where you want the archive to be created or press it to pop up a file selection dialog.
pl: Przeciągnij ten przycisk w miejsce, w którym chcesz stworzyć archiwum lub wciśnij go, aby dokonać wyboru miejsca w oknie wyboru pliku.

en: Draw numbers
pl: Wyświetlanie liczb

en: Drop files here to add them to the archive.
pl: Aby dodać pliki do archiwum, przeciągnij je tutaj.

en: Drop:
pl: Upuszczenie:

en: EBad block at block %lu
pl: EOdnaleziono błędny blok %lu

en: ECould not determine current format type
pl: ENie można określić bieżącego formatu

en: EError closing device %s
pl: EBłąd przy zamykaniu urządzenia %s

en: EError during completion of formatting
pl: EBłąd podczas kończenia formatowania

en: EError formatting track #%d
pl: EBłąd przy formatowaniu ścieżki #%d

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
pl: EBłąd przy dostępie do urządzenia stacji dyskietek %s.
    
    Kod błędu %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
pl: EBłąd przy dostępie do urządzenia stacji dyskietek %s.
    
    Kod błędu %s:%d

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
pl: ENie rozpoznano problemu, lecz wystąpił poważny błąd.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
pl: EBrak uprawnień do otwarcia urządzenia napędu dyskietek %s.

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
pl: EProblem przy odczycie cylindra %d, oczekiwano %d, odczytano %d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
pl: EBłąd przy odczycie:
    Problem przy odczycie cylindra %d, oczekiwano %d, odczytano %d

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
pl: EBrak dostępu do stacji dyskietek.
    
    Upewnij się, że dyskietka jest w stacji
    oraz została zablokowana.

en: EUnable to create filesystem correctly.
pl: ENie można utworzyć systemu plików.

en: EUnable to create filesystem.
pl: ENie można utworzyć systemu plików.

en: EUnable to write to device %s
pl: ENie można wykonać zapisu na urządzenie %s

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
pl: ENie można zapisać na dyskietkę.
    
    Upewnij się, że nie jest ona zabezpieczona przed zapisem.

en: Easy
pl: Proste

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit Params...
pl: Zmień parametry...

en: Edit Preferences...
pl: Modyfikuje preferencje...

en: Edit Prefs...
pl: Zmień preferencje...

en: Edit Project Properties...
pl: Modyfikuje właściwości projektu...

en: Edit it
pl: Modyfikacja

en: Edit selected colors ...
pl: Zmień zaznaczone klory...

en: Edit...
pl: Zmień...

en: Email Information...
pl: Wyślij informacje...

en: Empty file
pl: Pusty plik

en: Enable
pl: Aktywne

en: Enabled
pl: Aktywne

en: End
pl: Koniec

en: End
    Comments :
pl: Komentarze
    końcowe :

en: Entry Start:
pl: Format komunikatu wznowienia:

en: Entry Stop:
pl: Format komunikatu zatrzymania:

en: Entry changed called for a non entry option!
pl: Wywołano entry_changed dla elementu nie będącego elementem wejściowym!

en: Equation
pl: Równanie

en: Error
pl: Błąd

en: Error - Unknown
pl: Błąd - nieznany

en: Error 404 Not Found
pl: Błąd 404 - nie odnaleziono

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
pl: Błąd przy zamykaniu pliku "%s": 
    %s
    Część lub wszystkie dane mogły nie zostać zapisane.

en: Error invoking query: %s
pl: Błąd przy zadawaniu pytania: %s

en: Error loading file:
    %s
    %s
pl: Błąd przy wczytywaniu pliku:
    %s
    %s

en: Error parsing actions data base
pl: Błąd przy analizie bazy danych czynności

en: Error: [%s]
pl: Błąd: [%s]

en: Estimated Project Completion Date
pl: Szacowana data zakończenia projektu

en: Estimated Project Start Date
pl: Szacowana data rozpoczęcia projektu

en: Etymology:
pl: Etymologia:

en: Exact Time
pl: Dokładny czas

en: Example:
pl: Przykład:

en: Exec actions
pl: Wykonywanie operacji

en: Executing arbitrary programs that you downloaded from the network might be dangerous.
    
    Are you sure you want to run `%s'?
pl: Uruchamianie dowolnych plików pobieranych z sieci może być niebezpieczne.
    
    Czy na pewno chcesz uruchomić "%s"?

en: Exit
pl: Zakończ

en: Exit program
pl: Zakończ program

en: Exit the program
pl: Kończy pracę programu

en: Export Current State
pl: EKsportuje bieżący stan

en: Export log
pl: Eksportuje dziennik

en: Export log...
pl: Wyeksportuj dziennik...

en: Extended regular expression search
pl: Zaawansowane wyrażenie regularne

en: FILE
pl: PLIK

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
pl: Dekompresja i wyświetlenie pliku nie powiodły się:
    %s
    %s

en: Failed to write file:
    %s
    %s
pl: Zapis do pliku nie powiódł się:
    %s
    %s

en: Failure at executing `%s'
pl: Błąd przy wykonywaniu "%s"

en: February
pl: Luty

en: Fields
pl: Pola

en: File
pl: Plik

en: File %s exists, overwrite?
pl: Plik %s istnieje, nadpisać?

en: File cannot be written
pl: Nie można nadpisać pliku

en: File does not exists
pl: Plik nie istnieje

en: File exists, overwrite?
pl: Plik istnieje, nadpisać?

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File name :
pl: Nazwa pliku :

en: File not saved ...
pl: Plik nie został zapisany ...

en: File owner
pl: Właściciel pliku

en: File owner group
pl: Grupowy właściciel pliku

en: File saved ...
pl: Plik został zapisany ...

en: File system type:
pl: Typ systemu plików:

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Filenames except
pl: Nazwy plików z wyjątkiem

en: Filter log events
pl: Diltruje zdarzenia dziennika

en: Filter..
pl: Odfiltruj...

en: Find
pl: Znajdź następny

en: Find Words...
pl: Znajdź słowa...

en: Find string
pl: Wyszukiwanie napisu

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Firmware
pl: Oznaczenie produktu

en: Float
pl: Zmiennoprzecinkowy

en: Floppy Density:
pl: Gęstość dyskietki:

en: Floppy Device:
pl: Urządzenie dyskietki:

en: Floppy formatted successfully.
pl: Dyskietka została sformatowana pomyślnie.

en: Floppy formatting cancelled.
pl: Anulowano formatowanie dyskietki.

en: Follow symbolic links
pl: Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi

en: Font Selector
pl: Wybór czcionki

en: Font to load
pl: Początkowy wybór czcionki

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Format
pl: Sformatuj

en: Format Floppy Disks
pl: Formatowanie dyskietek

en: Format a floppy
pl: Formatowanie dyskietki

en: Format another floppy?
pl: Sformatować kolejną dyskietkę?

en: Format progress.
pl: Postęp formatowania.

en: Free Memory:
pl: Wolna pamięć:

en: Free space
pl: Wolna przestrzeń

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
pl: Nakładka na unixowe polecenia find/grep/locate

en: Full find (find)
pl: Pełne wyszukiwanie (find)

en: GColorsel
pl: Przeglądarka kolorów

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
pl: Nie można odczytać pliku:
    
    %s
    
    Upewnij się, że podana ścieżka istnieje oraz, że masz
    odpowiednie uprawnienia do odczytu.

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
pl: Nie można wkleić kolorów ze schowka.

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
pl: Nie można zapisać pliku :
    
    %s
    
    Upewnij się, że podana ścieżka istnieje oraz, że masz
    odpowiednie uprawnienia do zapisu.
    
    Czy chcesz spróbować ponownie?

en: GDiskFree
pl: Monitor dysków

en: GDiskFree Properties
pl: Właściwości monitora dysków

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
pl: Monitor dysku jest implementacją polecenia "df" dla GNOME

en: GEO
pl: WYMIARY

en: GEOMETRY
pl: WYMIARY

en: GNOME Archive Generator
pl: Generator archiwów dla GNOME

en: GNOME Character Map
pl: Mapa znaków dla GNOME

en: GNOME Penguin
pl: Pingwin GNOME

en: GNOME Search Tool
pl: Narzędzie wyszukiwawcze GNOME

en: GNOME client for RFC 2229-compliant dictionary server
pl: Klient GNOME do serwera słownika zgodnego z RFC 2229

en: GNOME contributors:
pl: Twórcy GNOME:

en: General
pl: Ogólne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Geometry
pl: Geometria

en: Geometry string: WxH+X+Y
pl: Napis geometrii: S:W+X+Y

en: Gnome Calculator
pl: Kalkulator GNOME

en: Gnome Character Map
pl: Mapa znaków dla GNOME

en: Gnome Color Browser
pl: Przeglądarka kolorów dla GNOME

en: Gnome Search Tool
pl: Narzędzie wyszukiwawcze dla GNOME

en: Gnome client for the MIT dictionary server
pl: Klient GNOME do serwera słownika MIT

en: Grab
pl: Przechwyć

en: Grab a color on the screen
pl: Przechwytuje koloru z ekranu

en: Grab:
pl: Uchwycenie:

en: Green :
pl: Zielony :

en: Grid
pl: Siatka

en: Header :
pl: Nagłówek :

en: Headword:
pl: Słowo wstępne:

en: Help
pl: Pomoc

en: Hex 16 bits
pl: Szesnastkowy (16 bitów)

en: Hex 8 bits
pl: Szesnastkowy (8 bitów)

en: Hide app
pl: Ukrywanie aplikacji

en: High
pl: Wysokie

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
pl: Wysoka gęstość 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
pl: Wysoka gęstość 5.25" (1.2 MB)

en: Horizontal
pl: Pozioma

en: Host Name:
pl: Nazwa hosta:

en: Hours to Finish:
pl: Godziny do zakończenia:

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
pl: Nie można wykonać tej akcji. Sprawdź czy :
    
    1. To zdarzenie jest skojarzone z jakąś akcją.
    2. Skojarzony dokument wciąż istnieje.
    3. Typ skojarzonego dokumentu.
    
    Przejdź do preferencji w menu edycja.

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
pl: Zostanie zamknięty "%s".
    
    Spowoduje to również usunięcie %d widoków.
    Zauważ też, że %d wirtualnych dokumentów korzysta z danych z tego dokumentu.
    Czy chcesz kontynuować?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
pl: Zostanie zamknięty "%s".
    
    Spowoduje to również usunięcie %d widoków.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
pl: Zostanie zamknięty ostatni widok dokumentu "%s".
    
    Spowoduje to również zamknięcie dokumentu. Czy kontynuować?

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
pl: Zostanie zamknięty ostatni widok dokumentu "%s".
    
    Spowoduje to również zamknięcie dokumentu. Czy kontynuować?
    
    Zauważ, że %d wirtualnych dokumentów korzysta z danych z tego dokumentu.

en: IDE Device Tool
pl: Narzędzie dla urządzeń IDE

en: IDE Status
pl: Status IDE

en: IO Mode
pl: Tryb We/Wy

en: IRQ Unmask
pl: Odblokowywanie IRQ

en: Idle Seconds:
pl: Sekundy nieaktywności:

en: If the gap between intervals is smaller than this, the intervals will be merged together.
pl: W przypadku przerw pomiędzy okresami mniejszych od podanej tutaj, okresy będą łączone.

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
pl: Ignoruje standardowe wejście - może być czasem potrzebne.

en: Imp
pl: Ważn

en: Importance:
pl: Ważność:

en: Importance: How important is this project?
pl: Ważność: Jak ważny jest ten projekt?

en: In Progress
pl: W trakcie

en: Inactivity Timeout
pl: Okres nieaktywności

en: Indicator
pl: Wskaźnik

en: Info
pl: Informacje

en: Info about logview
pl: Wyświetla informacje o logview

en: Information
pl: Informacja

en: Inhibit loading of last font
pl: Bez ustalania początkowej czcionki na poprzednio wybraną

en: Inhibit remembering selected font for next run
pl: Nie zapamiętuj wybranej czcionki dla przyszłych sesji

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert Character...
pl: Wstaw znak...

en: Insert character(s) by choosing character codes
pl: Wstawia znaki po podaniu ich kodów

en: Insert character(s) by choosing character codes.
pl: Wstawia znaki po podaniu ich kodów.

en: Insert color
pl: Wstaw kolor

en: Insert every selected character at the end of the text entry
pl: Powoduje wstawianie każdego znaku na końcu bieżącego tekstu

en: Intervals
pl: Okresy

en: Intervals smaller than this will be discarded
pl: Okresy krótsze od podanego tutaj będą porzucane

en: Invalid user or group
pl: Niepoprawny właściciel lub grupa

en: Invoke sync before getting usage info
pl: Wywołanie "sync" przed pobraniem informacji o zajętości

en: It was not possible to open the file `%s'
pl: Nie można otworzyć pliku "%s"

en: January
pl: Styczeń

en: Journal
pl: Dziennik

en: July
pl: Lipiec

en: June
pl: Czerwiec

en: Keep settings
pl: Zachowanie ustawień

en: Kilobytes
pl: Kilobajtów

en: Last date:
pl: Ostatnia data:

en: Last modification time
pl: Czas ostatniej modyfikacji

en: Left
pl: Lewa

en: Legacy MFM/RLL drive
pl: Napęd MFM/RLL

en: Line
pl: Linia

en: Linear
pl: Liniowa

en: Linux Native (ext2)
pl: Rodzimy linuksowy (ext2)

en: List
pl: Lista

en: Load a palette
pl: Wczytuje paletę

en: Loading file, please wait ...
pl: Wczytywanie pliku, poczekaj chwilę ...

en: Loading files, please wait ...
pl: Wczytywanie plików, poczekaj chwilę ...

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Locate file:
pl: Wyszukaj plik:

en: Log information
pl: Informacje o dzienniku

en: Log line detail for %s
pl: Szczegóły wiersza z dziennika %s

en: Log line detail for <No log loaded>
pl: Szczegóły wiersza z dziennika <nie wczytano dziennika>

en: Log stats
pl: Statystyki dziennika

en: Log:
pl: Dziennik:

en: Logarithmic
pl: Logarytmiczna

en: Logfile
pl: Plik dziennika

en: Logo file not found
pl: Nie odnaleziono pliku z logo

en: Logview
pl: Przeglądarka dzienników

en: Look up
pl: Wyszukaj

en: Look up Word...
pl: Wyszukaj słowo...

en: Look up word in dictionary
pl: Wyszukuje słowo w słowniku

en: Looking up word...
pl: Wyszukiwanie słowa...

en: Lookup done
pl: Zakończono wyszukiwanie

en: Low
pl: Niskie

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
pl: MBłędne dane w cylindrze %d.  Kontynuowanie...

en: MChecking for bad blocks...
pl: MWyszukiwanie błędnych bloków...

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
pl: MWyszukiwanie błędnych bloków... (może to nieco potrwać)

en: MChecking for bad blocks... Done
pl: MWyszukiwanie błędnych bloków... Gotowe

en: MDI (Multiple Document Interface)
pl: MDI (interfejs dla wielu dokumentów)

en: MFailed to open device %s for badblock checking
pl: MNie można otworzyć urządzenia %s w celu wyszukania błędnych bloków

en: MFormatting the disk...
pl: MFormatowanie dyskietki...

en: MFormatting the disk... Done
pl: MFormatowanie dyskietki... Gotowe

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
pl: MBłąd wewnętrzny: Nie można dokonać przesunięcia do odpowiedniego położenia.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
pl: MBłąd wewnętrzny: Nieoczekiwana wartość (%ld) w funkcji do_test

en: MMaking filesystem on disk...
pl: MTworzenie na dyskietce systemu plików...

en: MMaking filesystem on disk... Done
pl: MTworzenie na dyskietce systemu plików... Gotowe

en: MVerifying the format...
pl: MWeryfikowanie formatu...

en: MVerifying the format... Done
pl: MWeryfikowanie formatu... Gotowe

en: Mail To...
pl: Wyślij do...

en: Main body:
pl: Główna zawartość:

en: Make guname act as a control center applet
pl: Uruchomienie guname jako apletu Centrum Sterowania

en: Manual
pl: Podręcznik

en: March
pl: Marzec

en: Max
pl: Maks

en: May
pl: Maj

en: Med
pl: Średnie

en: Memory
pl: Pamięć

en: Memory Information
pl: Informacje o pamięci

en: Menu items
pl: Elementy menu

en: Merge Down
pl: Połącz w dół

en: Merge Into Interval Above
pl: Łączy z okresem powyżej

en: Merge Into Interval Below
pl: Łączy z okresem poniżej

en: Merge Up
pl: Połącz w górę

en: Message:
pl: Komunikat:

en: Minimum Interval:
pl: Minimalny okres:

en: Misc
pl: Różne

en: Modal
pl: Okna modalne

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Modified:
pl: Modyfikacja:

en: Monitor
pl: Monitorowanie

en: Monitor log
pl: Monitoruje dziennik

en: Monitor options
pl: Opcje monitorowania

en: Monitor...
pl: Monitoruj...

en: Monitoring logs...
pl: Monitorowanie dzienników...

en: Month
pl: Miesiąc

en: Mount Point:
pl: Punkt montowania:

en: Mount point
pl: Punkt montowania

en: Multisector
pl: Tryb blokowy

en: Name
pl: Nazwa

en: Name :
pl: Nazwa :

en: New Color
pl: Nowy kolor

en: New Document
pl: Nowy dokument

en: New File
pl: Nowy plik

en: New Interval
pl: Nowy okres

en: New Project...
pl: Nowy projekt...

en: New Time Interval
pl: Nowy okres czasu

en: New View
pl: Nowy widok

en: New text viewer window
pl: Otwiera nową przeglądarkę plików tekstowych

en: No
pl: Nie

en: No Default Value
pl: Brak wartości domyślnej

en: No Project Command:
pl: Polecenie wykonywane po odznaczeniu projektu:

en: No command for this mime type
pl: Brak polecenia odpowiadającego temu typowi MIME

en: No filename selected
pl: Nie wybrano nazwy pliku

en: No files or folders, drop files or folders
    above to add them to the archive
pl: Brak plików i folderów. Aby dodać pliki lub
    foldery do archiwum, przeciągnij je tutaj.

en: No information for this filesystem.
pl: Brak informacji o tym systemie plików.

en: No items to archive
pl: Brak elementów w archiwum

en: No log files to open
pl: Brak dzienników do otwarcia

en: No matches found
pl: Nie odnaleziono wystąpień

en: No search string was specified!
pl: Nie określono wyszukiwanego ciągu!

en: No such file or directory:
    %s
pl: Nie ma takiego pliku ani katalogu:
    %s

en: None
pl: Brak

en: Not Set
pl: Nie ustawione

en: Not enough memory!
pl: Brak pamięci!

en: Notebook
pl: Notatnik

en: Notebook Tab position:
pl: Położenie zakładek notatnika:

en: Notepad
pl: Notatnik

en: Notes
pl: Notatki

en: Notes:
pl: Notatki:

en: Nothing to locate
pl: Nie podano nazwy do wyszukania

en: November
pl: Listopad

en: Num. lines:
pl: Liczba wierszy:

en: Number of files: %d
    Nuber of folders: %d
pl: Liczba plików: %d
    Liczba folderów: %d

en: October
pl: Październik

en: Old GTT Tasks
pl: Stare zadanie GTT

en: On ... execute ...
pl: Operacje wykonywane przy zdarzeniach

en: On Hold
pl: Wstrzymany

en: On Reset
pl: Przy resecie

en: One or more files can not be restored :
pl: Nie można przywrócić jednego lub więcej plików :

en: Only the superuser can use this tool
pl: Tego narzędzia może używać tylko nadzorca systemu

en: Open
pl: Otwórz

en: Open File
pl: Otwiera plik

en: Open Palette
pl: Odczyt palety

en: Open Text File...
pl: Otwórz plik tekstowy...

en: Open a palette
pl: Otwiera paletę

en: Open log
pl: Otwiera dziennik

en: Open log...
pl: Otwórz dziennik...

en: Open new logfile
pl: Wybór nowego pliku z dziennikiem

en: Operating System Release:
pl: Numer wydania systemu operacyjnego:

en: Operating System Version:
pl: Wersja systemu operacyjnego:

en: Operating System:
pl: System operacyjny:

en: Out of memory!
pl: Brak pamięci!

en: Overtime Rate:
pl: Stawka zwykła:

en: PROJECT
pl: PROJEKT

en: Param
pl: Parametr

en: Parameter
pl: Parametr

en: Parameter Editor
pl: Edytor parametrów

en: Parameters
pl: Parametry

en: Params...
pl: Parametry...

en: Part of speech:
pl: Część mowy:

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Clipboard Contents
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Paste Project
pl: Wklej projekt

en: Paste a previously cut diary entry.
pl: Wkleja wycięty uprzednio wpis dziennika.

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Pattern
pl: Deseń

en: Pen
pl: Pióro

en: Percent free
pl: Procent wolnej przestrzeni

en: Planned Finish:
pl: Planowane zakończenie:

en: Planned Start:
pl: Planowane rozpoczęcie:

en: Planning
pl: Planowanie

en: Please select a file document before.
pl: Wybierz wcześniej plik dokumentu.

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
pl: Wybierz typ tworzonego dokumentu.
    Możesz również podać krótką nazwę (nie jest to nazwa pliku).

en: Please, select the type of view you want to create.
pl: Wybierz typ widoku, który chcesz stworzyć.

en: Point
pl: Punkt

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Prefs
pl: Preferencje

en: Prefs...
pl: Preferencje...

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Print selected font name on exit
pl: Wyświetl nazwę wybranej czcionki przed zakończeniem

en: Process:
pl: Proces:

en: Processor Speed:
pl: Szybkość procesora:

en: Processor Type:
pl: Typ procesora:

en: Project
pl: Projekt

en: Project Description:
pl: Opis projektu:

en: Project List Display
pl: Widok listy projektów

en: Project Title
pl: Nazwa projektu

en: Project Title:
pl: Nazwa projektu:

en: Pronunciation:
pl: Wymowa:

en: Props
pl: Właściwości

en: Quick find (locate)
pl: Szybkie wyszukiwanie (locate)

en: Quit
pl: Zakończ

en: Quit GTimeTracker
pl: Kończy GTimeTracker

en: RAD
pl: RAG

en: Rates
pl: Stawki

en: ReadLogStats: out of memory
pl: ReadLogStats: brak pamięci

en: Real Memory:
pl: Rzeczywista pamięć:

en: Reason %d
pl: Przyczyna %d

en: Reboot
pl: Zrestartuj

en: Red :
pl: Czerwony :

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Regular Rate:
pl: Stawka nadgodzinna:

en: Regular expression search
pl: Wyrażenie regularne

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload Configuration File
pl: Odczytuje ponownie plik konfiguracyjny aplikacji

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove <<
pl: Usuń <<

en: Remove selected colors
pl: Usuń zaznaczone kolory

en: Remove the selected item(s)
pl: Usuwa zaznaczone elementy

en: Reports
pl: Raporty

en: Reports/<Separator>
pl: Raporty/<Separator>

en: Revert to Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Right
pl: Prawa

en: Run in analog (slide rule) mode
pl: Uruchamia w trybie analogowym (liczydło suwakowe)

en: Runlevel 2
pl: 2. poziom pracy systemu

en: Runlevel 3
pl: 3. poziom pracy systemu

en: Runlevel 4
pl: 4. poziom pracy systemu

en: Runlevel 5
pl: 5. poziom pracy systemu

en: Running: %s
pl: Uruchamianie: %s

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save Configuration File
pl: Zapisuje plik konfiguracyjny

en: Save File
pl: Zapisuje plik

en: Save HTML To File
pl: Zapis HTML-a w pliku

en: Save Information to File...
pl: Zapisz informacje do pliku...

en: Save Palette as
pl: Zapis palety pod inną nazwą

en: Save Results
pl: Zapisz wyniki

en: Save System Information As...
pl: Zapisz informacje o systemie jako...

en: Save Text As...
pl: Zapisz tekst jako...

en: Save palette _As...
pl: Zapisz paletę j_ako...

en: Save session on exit.
pl: Zapis sesji przed zakończeniem.

en: Save the current palette in a file
pl: Zapisuje bieżącą paletę w pliku

en: Save the current palette with a different name
pl: Zapisuje bieżącą paletę pod inną nazwą

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: Scale
pl: Skala

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Search RGB
pl: Wyszukiwanie RGB

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Search Strategy:
pl: Strategia wyszukiwania:

en: Search all databases
pl: Przeszukaj wszystkie bazy danych

en: Search already running on another page
pl: Wyszukiwanie jest już aktywne na innej stronie

en: Search command line
pl: Wiersz poleceń polecenia wyszukiwania

en: Search it in ->
pl: Wyszukiwanie w ->

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Select Character
pl: Wybór znaku

en: Select a project on startup
pl: Wybierz projekt przy starcie

en: Select log events
pl: Wybiera zdarzenia dziennika

en: Select source document
pl: Wybór dokumentu źródłowego

en: Select type
pl: Wybór typu

en: Select...
pl: Wybierz...

en: Selection:
pl: Wybór:

en: September
pl: Wrzesień

en: Serial No.
pl: Numer seryjny

en: Server
pl: Serwer

en: Server to use, default search strategy, fonts
pl: Wykorzystywany serwer, domyślna strategia wyszukiwania, czcionki

en: Server:
pl: Serwer:

en: Session
pl: Sesja

en: Set the buttons to be focusable or not
pl: Ustala, czy przyciski mają przejmować skupienie, czy też nie

en: Set the character table's font.
pl: Ustawia czcionkę wykorzystywaną w tabeli znaków.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Shall I setup a new configuration?
pl: Czy chcesz stworzyć nową konfigurację?

en: Shell
pl: Powłoka

en: Shell Commands
pl: Wykonywanie poleceń

en: Short name :
pl: Krótka nazwa :

en: Show Command
pl: Pokaż Polecenie

en: Show Gnome Character Map's manual
pl: Podręcznik mapy znaków

en: Show Percent Complete
pl: Wyświetlanie procentu zakończenia

en: Show Planned Project End Date
pl: Wyświetlanie planowanej daty zakończenia projektu

en: Show Planned Project Start Date
pl: Wyświetlanie planowanej daty rozpoczęcia projektu

en: Show Project Description
pl: Wyświetlanie opisu projektu

en: Show Project Importance
pl: Wyświetlanie ważności projektu

en: Show Project Status
pl: Wyświetlanie stanu projektu

en: Show Project Urgency
pl: Wyświetlanie pilności projektu

en: Show Seconds
pl: Wyświetlanie sekund

en: Show Status Bar
pl: Wyświetlanie paska stanu

en: Show Sub-Projects
pl: Wyświetlanie podprojektów

en: Show Table Header
pl: Wyświetlanie nagłówka tabeli

en: Show Time This Month
pl: Wyświetlanie czasu w tym miesiącu

en: Show Time This Week
pl: Wyświetlanie czasu w tym tygodniu

en: Show Time This Year
pl: Wyświetlanie czasu w tym roku

en: Show Time Today
pl: Wyświetlanie czasu dzisiaj

en: Show Toolbar Icons
pl: Wyświetlanie ikon na pasku narzędziowym

en: Show Toolbar Texts
pl: Wyświetlanie podpisów pod ikonami na pasku narzędziowym

en: Show Tooltips
pl: Wyświetlanie podpowiedzi

en: Show Total Time Ever
pl: Wyświetlanie łącznego czasu od zawsze

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
pl: Wyświetlanie elementów "Wytnij", "Skopiuj", "Wklej"

en: Show `Help'
pl: Wyświetlanie elementu "Pomoc"

en: Show `Journal'
pl: Wyświetlanie elementu "Dziennik"

en: Show `New'
pl: Wyświetlanie elementu "Nowy"

en: Show `Preferences'
pl: Wyświetlanie elementu "Preferencje"

en: Show `Properties'
pl: Wyświetlanie elementu "Właściwości"

en: Show `Quit'
pl: Wyświetlanie elementu "Zakończ"

en: Show `Save', `Reload'
pl: Wyświetlanie elementów "Zapisz", "Odśwież"

en: Show `Timer'
pl: Wyświetlanie elementu "Zegar"

en: Show and Configure IDE Device Settings
pl: Wyświetla i konfiguruje ustawienia urządzeń IDE

en: Show calendar log
pl: Wyświetla kalendarz

en: Show drive mount points
pl: Wyświetlanie punktu montowania

en: Show drive size
pl: Wyświetlanie rozmiaru dysku

en: Show free space on mounted file systems using dials.
pl: Wyświetla przy użyciu zegarów wolne miejsce na zamontowanych systemach plików.

en: Show line info
pl: Wyświetla informacje o wierszu

en: Show log stats
pl: Wyświetlanie paska stanu

en: Show user preferences
pl: Wyświetla preferencje użytkownika

en: Show values
pl: Wyświetl wartości

en: Show various system information
pl: Wyświetla różne informacje o systemie

en: Show/Hide Definition Window...
pl: Wyświetl/Ukryj okno definicji

en: Shows a stripchart
pl: Wyświetla wykresy paskowe

en: Shows a stripchart plot
pl: Wyświetla wykresy paskowe

en: Shut Down
pl: Zamknij system

en: Shut Down or Reboot
pl: Wyłącz lub zrestartuj

en: Shutdown or Reboot
pl: Zakończ pracę lub zrestartuj

en: Simple Calculator
pl: Prosty kalkulator

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
pl: Prosty kalkulator podwójnej precyzji podobny do xcalc

en: Simple editor (notepad)
pl: Prosty edytor (notatnik)

en: Simple substring search
pl: Nazwy plików zawierające napis

en: Single User Mode
pl: Tryb pojedynczego użytkownika

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Sleeping
pl: Uśpiony

en: Small utility to browse available X11 colors.
pl: Niewielkie narzędzie do przeglądania dostępnych kolorów X11.

en: Smart lookup
pl: Inteligentne wyszukiwanie

en: Smooth
pl: Gładkość

en: Solid
pl: Ciągły

en: Sorry, no preferences yet.
pl: Niestety, brak preferencji.

en: Special properties
pl: Specjalne właściwości

en: Specify geometry
pl: Określ wymiary

en: Specify the geometry of the window.
pl: Określa geometrię okna.

en: Spell
pl: Pisownia

en: Spell Check...
pl: Wprawdź pisownię...

en: Spell check done
pl: Zakończono sprawdzanie pisowni

en: Spell checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spell-checking...
pl: Wprawdzanie pisowni...

en: St_art
pl: U_ruchom

en: Standby
pl: Czuwający

en: Start
pl: Szukaj

en: Start date:
pl: Data rozpoczęcia:

en: Start directory does not exist
pl: Katalog początkowy nie istnieje

en: Start in directory:
pl: Rozpoczęcie w katalogu:

en: Start the timer running
pl: Uruchamia zegar

en: Start/Stop Timer
pl: Uruchamia/Zatrzymuje zegar

en: Status
pl: Stan

en: Status:
pl: Stan:

en: Sto_p
pl: Z_atrzymaj

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop the timer
pl: Zatrzymuje zegar

en: String not found
pl: Nie odnaleziono napisu

en: Stripchart
pl: Wykresy paskowe

en: Stripchart Plotter
pl: Wykresy paskowe

en: Sub-number:
pl: Indeks dolny:

en: Swap Space ("virtual memory"):
pl: Przestrzeń wymiany:

en: Switch Project Command:
pl: Polecenie wykonywane po zaznaczeniu projektu:

en: Switch log
pl: Przełącz dziennik

en: System Colors
pl: Kolory systemowe

en: System Info
pl: Informacje o systemie

en: System Information
pl: Informacje o systemie

en: System Log Viewer
pl: Przeglądarka dzienników systemowych

en: System Status:
pl: Stan systemu:

en: System log monitor
pl: Monitor dzienników systemowych

en: TOUCHED!!
pl: ZMIENIONY!

en: Task Time
pl: Czas zadania

en: Technical information about this computer
pl: Informacje techniczne na temat systemu

en: Text File Viewer
pl: Przeglądarka plików tekstowych

en: Text copied to clipboard...
pl: Skopiowano tekst do schowka...

en: Text cut to clipboard...
pl: Wycięto tekst do schowka...

en: Text pasted from clipboard...
pl: Wklejono tekst ze schowka...

en: Text to copy:
pl: Kopiowany tekst:

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
pl: Ustawienie DMA dla tego napędu nie może zostać zmienione.

en: The GNOME Archive Generator
pl: Generator archiwów dla GNOME

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
pl: Program wyświetla różne, określone przez użytkownika parametry jako funkcję czasu. Jego główne wykorzystanie to wyświetlanie parametrów wydajności systemu, takich jak obciążenie procesora, wykorzystanie CPU, ruch sieciowy, itp. Ciekawsze możliwości mogą zostać wykorzystane przez zainteresowanego użytkownika.

en: The Gnome Calculator
pl: Kalkulator GNOME

en: The Gnome Search Tool
pl: Narzędzie wyszukiwawcze dla GNOME

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
pl: Odpowiednik Tablicy Znaków Microsoft Windows dla Gnome. Ostrzeżenie: słowa mogą być niepoprawne.

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
pl: Odblokowywanie IRQ dla tego napędu nie może zostać zmienione.

en: The current diary entry
pl: Bieżący wpis dziennika

en: The current status of this project.
pl: Bieżący stan projektu.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
pl: Urządzenie %s jest odłączone.
    Aby kontynuować, przyłącz urządzenie.

en: The device to format
pl: Urządzenie opisujące formatowaną dyskietkę

en: The dollars per hour charged for overtime work on this project.
pl: Kwota płacona za godzinę pracy w nadgodzinach nad tym projektem.

en: The dollars per hour normally charged for this project.
pl: Kwota płacona normalnie za godzinę pracy nad tym projektem.

en: The drive refused to keep its settings.
pl: Napęd odmówił zachowania ustawień.

en: The executable is for a different platform and can not be executed on this system
pl: Ten plik wykonywalny nie może być wykonany w tym systemie, ponieważ jest przeznaczony dla innej platformy.

en: The file %s was not found.
pl: Nie odnaleziono pliku %s.

en: The file `%s' is empty
pl: Plik "%s" jest pusty

en: The file is a core file and can not be executed
pl: To jest plik core, nie można go wykonać.

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
pl: Poniższy list zostanie wysłany do %s.
     Czy na pewno chcesz wysłać tę informację?

en: The over-overtime rate (overtime on Sundays, etc.)
pl: Kwota płacona za godzinę pracy w wyjątkowych nadgodzinach (w niedziele, itp.) nad tym projektem.

en: The server you specified could not be found.
pl: Nie można odnaleźć podanego serwera.

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
pl: Wydaje się, że jest juz uruchomiona jedna kopia GTimeTracker.
    Wciśnij OK, aby mimo wszystko uruchomić program, lub Anuluj
    aby zrezygnować

en: There was an error. `%s' is empty
pl: Wystąpił błąd. "%s" jest pusty.

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
pl: Ten dokument czyta dokument z jednego lub większej liczby innych dokumentów. Wybierz te dokumenty.

en: This function is not yet implemented!
    Coming Soon, I hope!
pl: Ta funkcja nie została jeszcze zaimplementowana!

en: This is a library and can not be executed
pl: To jest biblioteka, nie można jej wykonać.

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
pl: To jest interfejs do polecenia "locate". Jeśli zostanie wpisany
    zwykły ciąg znaków, zostanie dopasowany jako fragment pełnej nazwy pliku,
    jeśli ciąg znaków będzie zawierać znaki dopasowania, będzie musiał
    pasować do pełnej ścieżki

en: This is an unknown kind of executable
pl: Plik tego pliku wykonywalnego jest nieznany.

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
pl: Poniżej jest wiersz polecenia, którego można użyć przy wykonywaniu tego wyszukiwania z konsoli:
    (aby wypisać po jednym pliku w wierszu, dołącz do tego polecenia "| tr '\000' '\n'")

en: Ticks
pl: Znaczniki

en: Time Tracker tool
pl: Narzędzie do śledzenia czasu

en: Time below which an interval is merged with its neighbors
pl: Czas, poniżej którego okres łączony jest z sąsiadami.

en: Time spent on this project this month.
pl: Czas spędzony nad projektem w tym miesiącu.

en: Time spent on this project this week.
pl: Czas spędzony nad projektem w tym tygodniu.

en: Time spent on this project this year.
pl: Czas spędzony nad projektem w tym roku.

en: Time spent on this project today.
pl: Czas spędzony nad projektem w dniu dzisiejszym.

en: Time tracking tool
pl: Narzędzie do śledzenia czasu

en: Timer
pl: Zegar

en: Title
pl: Nazwa

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Tolerance :
pl: Tolerancja :

en: Too many open logs. Close one and try again
pl: Zbyt wiele otwartych dzienników. Spróbuj ponownie po zamknięciu jednego z nich.

en: Toolbar
pl: Pasek narzędziowy

en: Toolbar Segments
pl: Segmenty paska narzędziowego

en: Top
pl: Góra

en: Toplevel
pl: Okna nadrzędne

en: Total
pl: Ogółem

en: Total Memory:
pl: Ogółem pamięci:

en: Total time spent on this project.
pl: Ogólny czas spędzony nad tym projektem.

en: Turn off or reset the computer
pl: Wyłącza lub resetuje komputer

en: Type
pl: Typ

en: U
pl: Pil

en: Unable to access the drive.
pl: Nie można uzyskać dostępu do napędu.

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
pl: Nie można wyświetlić skompresowanego pliku.
    Nie odnaleziono zcat na świeżce poleceń.

en: Unable to open logfile!
pl: Nie można otworzyć pliku dziennika!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
pl: MNie można otworzyć urządzenia %s. Przerwano formatowanie.

en: Unable to open the file %s
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s
    %s

en: Unable to parse the geometry string '%s'
pl: Błąd przetwarzania parametru geometrii: "%s"

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
pl: Nie można wykonać operacji. Prawdopodobnie serwer jest nieaktywny
    lub nie nawiązano połączenia z Internetem.

en: Unknown
pl: Nieznana

en: Unknown filesystem
pl: Nieznany system plików

en: Unkown Error
pl: Nieznany błąd

en: Update
pl: Odświeżanie

en: Update Information
pl: Odśwież informacje

en: Update interval (ms)
pl: Częstotliwość odświeżania (ms)

en: Urgency:
pl: Pilność:

en: Urgency: Does this project need to be done soon, done quickly?
pl: Pilność: Czy projekt musi być wykonany wkrótce? Wykonany szybko?

en: Use Logfile
pl: Wykorzystywanie dziennika

en: Used space
pl: Wykorzystana przestrzeń

en: User Colors
pl: Kolory użytkownika

en: User Listing
pl: Lista użytkowników

en: User Name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: User's Guide and Manual
pl: Podręcznik użytkownika

en: Value
pl: Wartość

en: Values
pl: Wartości

en: Vertical
pl: Pionowa

en: View Project Fields
pl: Wyświetlane pola projektu

en: View and Edit Timestamp Logs
pl: Pozwala na przeglądanie i modyfikację dziennika z zapisem czasu

en: View or hide the action toolbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska czynności

en: View or hide the statusbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska stanu

en: View or hide the text toolbar
pl: Przełącza wyświetlanie paska tekstowego

en: View properties
pl: Właściwości widoku

en: View users on the system
pl: Wyświetla użytkowników w systemie

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Week
pl: Tydzień

en: Where to put the window, and its size
pl: Opis rozmiaru okna i jego położenia

en: Word definition
pl: Definicja słowa

en: Word:
pl: Słowo:

en: X Display Name:
pl: Nazwa ekranu X:

en: Year
pl: Rok

en: Yes (%d sector)
pl: Tak (%d sektor)

en: Yes (%d sectors)
pl: Tak (%d sektorów)

en: You appear to have no IDE drives
pl: Nie odnaleziono urządzeń IDE

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
pl: Aby skonfigurować polecenia pojawiające się w wyskakującym
    menu, należy wprowadzić nazwę, która powinna pojawiać się w
    menu oraz polecenie wykonywane po jej wybraniu.
    W treści polecenia można używać sekwencji specjalnych:
    %u zostanie zastąpione nazwą aktualnego użytkownika, zaś
    %t - nazwą terminala sterującego.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
pl: Możesz utworzyć jeden lub więcej widoków dokumentu. Musi zostać utworzony co najmniej jeden widok.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
pl: Formatowanie nie jest możliwe z powodu braku uprawnień do zapisu do %s.
    Poproś administratora o zmianę uprawnień do urządzenia.

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
pl: Aby ustawienia weszły w życie, należy
    ponownie uruchomić program.

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
pl: Musisz być nadzorcą (root) aby zrestartować lub zakończyć pracę systemu.

en: Your System
pl: Twój system

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
pl: Plik konfiguracyjny jest uszkodzony.
    Czy chcesz stworzyć nową sesję?

en: Zoom
pl: Szczegóły

en: Zoom view
pl: Widok szczegółowy

en: [GTT]New
pl: Nowy

en: _Action Toolbar
pl: Pasek _czynności

en: _All Journal...
pl: _Cały dziennik...

en: _Export Current State
pl: Wy_eksportuj bieżący stan

en: _Fixed Font
pl: Czcionka o _stałej szerokości

en: _Focusable Buttons
pl: _Skupienie przycisków

en: _Insert at end
pl: _Wstawianie na końcu

en: _Journal...
pl: _Dziennik...

en: _New Project...
pl: _Nowy projekt...

en: _New Report...
pl: _Nowy raport...

en: _New Window
pl: Nowe okno

en: _Open palette...
pl: _Otwórz paletę...

en: _Quick format
pl: _Szybkie formatowanie

en: _Reload Configuration File
pl: _Odśwież konfigurację

en: _Reports
pl: _Raporty

en: _Save Configuration File
pl: _Zapisz konfigurację

en: _Save palette
pl: _Zapisz paletę

en: _Statusbar
pl: Pasek _stanu

en: _Text Toolbar
pl: Pasek _tekstowy

en: _Timer
pl: _Zegar

en: _Timer Running
pl: Włączony zegar

en: action to execute when regexps are TRUE
pl: czynność wykonywana przy dopasowaniu do wyrażenia regularnego

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
pl: wystąpił błąd inicjacji podczas uruchamiania "guname-capplet".

en: closing parenthesis expected
pl: oczekiwano nawiasu zamykającego

en: description
pl: opis

en: description:
pl: opis:

en: empty
pl: pusta

en: enabled
pl: Aktywne

en: extra junk at end: "%s"
pl: dodatkowe znaki na końcu: "%s"

en: grep options found in find list bad bad!
pl: odnaleziono niedozwolone opcje na liście opcji grep!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
pl: Szerokość kolumny z nazwą komputera (0 ukrywa kolumnę):

en: invalid variable identifer: %s
pl: niewłaściwy identyfikator zmiennej: %s

en: log name regexp
pl: wyrażenie regularne nazwy dziennika

en: major
pl: Główne

en: message regexp
pl: wyrażenie regularne komunikatu

en: minor
pl: pomocnicze

en: minutes
pl: minut

en: missing variable identifer
pl: brakujący identyfikator zmiennej

en: no description
pl: brak opisu

en: no project selected
pl: nie wybrano projektu

en: no such field: %d
pl: nie ma takiego pola: %d

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
pl: nieznana opcja na liście opcji grep!

en: number expected
pl: oczekiwano liczby

en: process regexp
pl: wyrażenie regularne procesu

en: program exited
pl: zakończenie programu

en: program started
pl: uruchomienie programu

en: project %t started
pl: rozpoczęto projekt %t

en: seconds
pl: sekund

en: stopped project %t
pl: wstrzymano projekt %t

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
pl: znacznik: [%s]
    nazwa_dz: [%s]
    proces: [%s]
    komunikat: [%s]
    opis: [%s]
    akcja: [%s]

en: tmp_list is NULL
pl: tmp_list ma wartość NULL

en: unknown token: >>>>
pl: nieznany token: >>>>
