gdm 2.2.3.1 - en to nn translation catalogue (363 entries)

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
nn: 
    Kunne ikkje sletta økt %s
       Feil: %s

en: 
    Could not find a suitable name for the default session link
nn: 
    Klarte ikkje å finne eit passande namne for forvald økt lenkja

en: 
    Could not link new default session
       Error: %s
nn: 
    Kunne ikkje linke ny standard sesjon
       Feil: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
nn: 
    Kunne ikkje fjerne sesjon %s
       Feil: %s

en: 
    Could not unlink old default session
       Error: %s
nn: 
    Kunne ikkje slette gammal standard sesjon
       Feil: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
nn: 
    Kunne ikkje skrive innhald til sesjon %s
       Feil: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
nn: 
    Kunne ikkje skrive sesjon %s
       Error: %s

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.  Please be sure the Caps Lock key is not enabled
nn: 
    Ugyldig brukarnamn eller passord. Bokstavar må vere tasta inn med korrekt storleik. Ver sikker på at ikkje Caps Lock-tasten er på

en: 
    The system administrator has disabled your account.
nn: 
    Systemadministratoren har kopla ut kontoen din.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
nn: 
    Systemadminstratoren har ikkje lov til å logge inn frå denne skjermen

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
nn:   (Du kan endre konsoll ved å trykke Ctrl-Alt pluss ein funksjonstast, slik som Ctrl-Alt-F7 for å gå til konsoll 7. X-tenarar køyrer vanlegvis på konsoll 7 og høgare.)

en: %a %b %d, %H:%M
nn: %a %d. %b, %H:%M %p

en: %a %b %d, %I:%M %p
nn: %a %d. %b, %I:%M %p

en: %s language selected
nn: %s språk valt

en: %s session selected
nn: %s økt vald

en: %s: %s does not exist but must exist.
nn: %s: %s finst ikkje men må vere der.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
nn: %s: %s er større enn maksimum filstorleik spesifisert av systemadministrator.

en: %s: %s is not a regular file.
nn: %s: %s er inga vanleg fil.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
nn: %s: %s er ikkje eigd av uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
nn: %s: %s er skrivbar av gruppa.

en: %s: %s is writable by group/other.
nn: %s: %s er skrivbar av gruppe/andre.

en: %s: %s is writable by other.
nn: %s: %s er skrivbar av andre.

en: %s: Can't open fifo!
nn: %s: Klarar ikkje å opne fifo!

en: %s: Cannot find a free display number
nn: %s: Kan ikkje finne eit ledig visninsområde

en: %s: Cannot get local addresses!
nn: %s: Klarar ikkje å få tak på lokal adresser!

en: %s: Could not get address from hostname!
nn: %s: Klarte ikkje å tak i addressa i frå maskinnamnet!

en: %s: Could not get server hostname: %s!
nn: %s: Klarte ikkje å få tak i maskinamnet til tenaren: %s!

en: %s: Could not make new cookie file in %s
nn: %s: Kunne ikkje alge ny informasjonskapselfil i %s

en: %s: Could not make socket
nn: %s: Kunne ikkje lage sokkel

en: %s: Could not read address
nn: %s: Kunne ikkje lese adresse

en: %s: Couldn't set userid to %d
nn: %s: Kunne ikkje brukarid til %d

en: %s: Directory %s does not exist.
nn: %s: Katalogen %s finst ikkje.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
nn: %s: Visningsområde %s er oppteke. Prøvar eit anna.

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
nn: %s: Feil ved oppsett av CHLD-signalhandteraren

en: %s: Error setting up HUP signal handler
nn: %s: Feil ved oppstett av HUP-signalhandteraren

en: %s: Error setting up INT signal handler
nn: %s: Feil ved oppsett av INT-signalhandteraren

en: %s: Error setting up TERM signal handler
nn: %s: Feil ved oppsett at TERM-signalhandteraren

en: %s: Error setting up USR1 signal handler
nn: %s: Feil ved oppsett av USR1-signalhandteraren

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
nn: %s: Heimekatalogen til %s: '%s' finst ikkje.

en: %s: initgroups() failed for %s
nn: %s: inigroups() feila for %s

en: (C) 2001 Lee Mallabone
nn: © 2001 Lee Mallabone

en: (memory buffer
nn: (minnebuffer

en: (memory buffer)
nn: (minnebuffer)

en: A descriptive server name must be supplied
nn: Eit må ha eit skildrande tenarnamn

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
nn: Eit grafisk program for å sette opp GNOME skjermhandsamaren (GDM)

en: A session name must be unique and not empty
nn: Eit øktnamn må vere unikt og ikkje tomt

en: A-M|American English
nn: A-M|Amerikansk Engelsk

en: A-M|British English
nn: A-M|Britisk Engelsk

en: A-M|Catalan
nn: A-M|Katalansk

en: A-M|Chinese (simplified)
nn: A-M|Kinesisk

en: A-M|Chinese (traditional)
nn: A-M|Kinesisk (tradisjonell)

en: A-M|Croatian
nn: A-M|Kroatisk

en: A-M|Czech
nn: N-Å|Tjekkisk

en: A-M|Danish
nn: A-M|Dansk

en: A-M|Dutch
nn: A-M|Hollandsk

en: A-M|English
nn: A-M|Engelsk

en: A-M|Finnish
nn: A-M|Finsk

en: A-M|French
nn: A-M|Fransk

en: A-M|Galician
nn: A-M|Galisisk

en: A-M|German
nn: N-Å|Tysk

en: A-M|Greek
nn: A-M|Gresk

en: A-M|Hebrew
nn: A-M|Hebraisk

en: A-M|Hungarian
nn: N-Å|Ungarsk

en: A-M|Icelandic
nn: A-M|Islandsk

en: A-M|Italian
nn: A-M|Italiensk

en: A-M|Japanese
nn: A-M|Japansk

en: A-M|Korean
nn: A-M|Koreansk

en: A-M|Lithuanian
nn: A-M|Litauisk

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
nn: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZzÆæØøÅå

en: Add session
nn: Legg til sesjon

en: Allow logging in as root (administrator) user.
nn: Tillat påloggin som root-(administrator) brukar.

en: Allow root to login with GDM
nn: Tillat root å logge på med GDM

en: Allow users to run the configurator from the system menu
nn: Tillat brukarar å køyrer oppsettverktyet frå systemmenyen

en: Always use 24 hour clock format
nn: Bruk alltid 24 timars format på klokka

en: Always use the 24 hour format for the clock in the greeter, even if the norm for the current locale is 12 hour
nn: Bruk alltid 24-timars format på klokka i velkomaren, sjølv om normen for lokalet er 12 timars.

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Apply
nn: Bruk

en: Apply the current changes
nn: Bruk aktive endringar

en: Are you sure you want to reboot the machine?
nn: Er du sikker på at du vil starte om denne maskina?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
nn: Er du sikker på at du kople ned denne maskina?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
nn: Er du sikker på at du vil sette denne maskina i dvalemodus?

en: Authentication failed
nn: Autentisering feila

en: Authentication failure!
nn: Autentisering feila!

en: Authorization Details
nn: Autoriseringsdetaljar

en: Automatic login
nn: Automatisk innlogging

en: Automatic login:
nn: Automatisk innlogging:

en: Available Sessions
nn: Tilgjengelege økter:

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

en: Background image:
nn: Bakgrunnsbilete:

en: Background program
nn: Bakgrunnsprogram

en: Background program:
nn: Bakgrunnsprogram:

en: Background type:
nn: Bakgrunnstype:

en: Basic
nn: Enkel

en: Broadcast query
nn: Kringkast spørjing

en: Browse
nn: Bla gjennom

en: Can't lock screen
nn: Klarar ikkje å låse skjerm

en: Can't open default host icon: %s
nn: Kan ikkje laste standard maskin ikon: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
nn: Kan ikkje opne ikonfil: %s. Koplar ut ikonifiseringsfunksjon!

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
nn: Klarar ikkje å finne «xterm» for å starte ei trygg økt.

en: Choose a host to connect to from the selection below.
nn: Vel ein vert å kople til frå vala nedanfor.

en: Choose an icon
nn: Vel eit ikon

en: Choose server
nn: Velj tenar

en: Choose the directory to search for faces
nn: Velj katalog som det skal leitast etter andlet i

en: Chooser
nn: Veljar

en: Chooser command:
nn: Veljar kommando:

en: Client address to return in response to xdm
nn: Klientaddresse som skal returnerast som svar til xdm

en: Color
nn: Farge

en: Command
nn: Kommando

en: Command line:
nn: Kommandolinje:

en: Configurator command:
nn: Oppsettskommando:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
nn: Konfigurer GDM (denne innlogginshandsamaren). Dette vil kreve root-brukar.

en: Configure the GNOME Display Manager.
    Please submit any bugs or feature requests at http://bugzilla.gnome.org under the `gdm' product.
nn: Set opp GDM Visningshansamaren.
    Legg inn avslusningsrapportar og ønske om nye funksjonar på engelsk på http://bugzilla.gnome.org under produktet «gdm».

en: Configure...
nn: Set opp...

en: Connect
nn: Kople til

en: Connection Settings
nn: Sambandsinnstillingar

en: Connection type to return in response to xdm
nn: Tilkoplingstype som skal returnerast som svar til xdm

en: Could not find a free display number
nn: Klarte ikkje å finne eit ledig visningsområde

en: Could not set signal mask!
nn: Kunne ikkje sette signalmaske!

en: Couldn't authenticate user
nn: Kunne ikkje autentisere brukar

en: Couldn't open session for %s
nn: Kunne ikkje opna økt for %s

en: Create new session
nn: Opprett ny sesjon

en: Custom command line:
nn: Skreddarsydd kommandolinje:

en: Debugging
nn: Avlusing

en: Debugging output
nn: Utdata frå avlusing

en: Default
nn: Standard

en: Default $PATH:
nn: Forvald $PATH:

en: Default face image:
nn: Standard andlet-bilete:

en: Default font:
nn: Forvald skrifttype:

en: Default locale:
nn: Forvald lokale:

en: Delete server
nn: Slett tenar

en: Denied XDMCP query from host %s
nn: Avslo XDCMP-førespurnad frå vert %s

en: Directories
nn: Katalogar

en: Disconnect
nn: Kople frå

en: Display %s is busy, there is another X server already running
nn: Visningsområde %s er opptatt, ein annan X-tenar køyrer allereie

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
nn: Visningsområde '%s' kan ikkje opnast av Xnest

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
nn: Gjer direkte spørjing i staden for indirekte (veljar)

en: Do note allow the user to drag the login window around
nn: Ikkje tillatt brukar å flytte på påloggingsvindauget

en: Don't check for running gdm
nn: Ikkje sjekk etter køyrande gdm

en: Doubleclick here to un-iconify the login window, so that you may log in.
nn: Dobbelklikk her for kalle fram innlogginsvindauget, slik at du kan logge inn.

en: Edit server
nn: Rediger tenar

en: Enable XDMCP
nn: Slå på XDMCP

en: Enter a name for the new session
nn: Tast inn eit namn for den nye økta

en: Enter the root password
    to run the configuration.
nn: Tast inn root-passord
    for å køyre oppsettet.

en: Environment
nn: Miljø

en: Error reading this session script
nn: Feil ved lesing av økskriptet

en: Exclude these users:
nn: Ekskludere desse brukarane:

en: Exit the application
nn: Avslutt programmet

en: Expert
nn: Ekspert

en: Extra arguments:
nn: Ekstra argument:

en: Extra options for Xnest
nn: Ekstra val for Xnest

en: Extras
nn: Ekstra

en: Face browser
nn: Andletsynar

en: Failed to restart self
nn: Klarte ikkje å starte meg sjølv om att

en: Failed to start the display server several times in a short time period; disabling display %s
nn: Klarte ikkje å starte X-tenarene fleire gongar etter kvarandre på kort tid; koplar ut visningsområde %s

en: Failsafe
nn: Feilsikker

en: Failsafe Gnome
nn: Trygg Gnome

en: Failsafe X server:
nn: Feilsikker X-tenar:

en: Failsafe xterm
nn: Trygg xterm

en: Flexible
nn: Fleksibel

en: Flexible server request denied: Not authenticated
nn: Fleksibel tenarførespurnad avslått: Ikkje autentisert

en: GDM Configuration Utility
nn: GDM konfigurasjonsverkty

en: GDM Configurator
nn: Skjermhandterar oppsettsverkty

en: GDM Host Chooser
nn: GDM vertsveljar

en: GDM Login
nn: GDM innlogging

en: GDM runs as this user:
nn: GDM køyrer som denne brukaren:

en: GNOME Desktop Manager
nn: GNOME skrivebordhandterar

en: GNOME Display Manager Configurator
nn: GNOME skjermhandsamar

en: Gdm restarting ...
nn: Gdm startar på nytt...

en: General Appearance
nn: Almenn utsjånad

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
nn: Glade-fila er rusa! Ver sikker på at den rette fila er innstallert!
    fil: %s widget: %s

en: Global faces directory:
nn: Global andlet katalog:

en: Gnome Chooser
nn: GNOME veljar

en: Greeter Look and Feel
nn: Utsjånad for helsar

en: Group writable
nn: Skrivbar gruppe

en: Gtk+ RC file:
nn: Gtk+-RC-fil:

en: Halt command:
nn: Halt kommando:

en: Help
nn: Hjelp

en: Hosts
nn: Vertar

en: Hosts to list:
nn: Vertar som listast opp:

en: How to use this application
nn: Korleis bruke dette programmet

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
nn: Eg kan ikkje starte X-tenaren (ditt grafiske grensesnitt). Det er sannsynleg at den ikkje er sett opp rett. Vil du sjå X-tenar utdataane for å prøve å feilsøke?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
nn: Eg kan ikkje starte X-tenaren (det grafiske grensesnittet). Det ser ut som om at peikareininga (musa di) ikkje er sett opp skikkeleg. Vil du sjå utdata frå X-tenaren for å diagnostisere problemet?

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
nn: Eg kjem til å kople ut denne X-tenaren no. Start om att GDM når den er sett rett.

en: I will now try to restart the X server again.
nn: Eg vil no prøve å starte om att X-tenaren igjen.

en: Iconify the login window
nn: Ikonifiser påloggingsvindauget

en: Image
nn: Bilete

en: Information
nn: Informasjon

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
nn: Berr køyr Xnest, ingen spørjing (ingen veljar)

en: Language
nn: Språk

en: Last
nn: Siste

en: Limits
nn: Grenser

en: Locale file:
nn: Localefil:

en: Localization
nn: Lokalisering

en: Lock position
nn: Lås posisjon

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
nn: Logg på ved å bruke økta du siste hadde då du looga på.

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
nn: Logg på ein brukar automatisk etter eit spesifisert tal på sekund

en: Login a user automatically on first bootup
nn: Logg på ein brukar automatisk på første pålogging

en: Login appearance
nn: Utsjånad på pålogging

en: Login behaviour
nn: Påloggingsåtferd

en: Manually set position
nn: Sett posisjon manuelt

en: Maximum face height:
nn: Maksimal storleik på andlet:

en: Maximum face width:
nn: Maksimal breidde på andlet:

en: Minimised Icon:
nn: Minimert ikon:

en: Miscellaneous
nn: Ymse

en: Most recently queried hosts
nn: Sist spurde vertar

en: N-Z
nn: N-Å

en: N-Z|Brazilian Portuguese
nn: A-M|Brasiliansk Portugisisk

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
nn: N-Å|Norsk (bokmål)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
nn: N-Å|Norsk (nynorsk)

en: N-Z|Polish
nn: N-Å|Polsk

en: N-Z|Portuguese
nn: N-Å|Portugisisk

en: N-Z|Romanian
nn: N-Å|Rumensk

en: N-Z|Russian
nn: N-Å|Russisk

en: N-Z|Slovak
nn: N-Å|Slovakisk

en: N-Z|Slovenian
nn: N-Å|Slovensk

en: N-Z|Spanish
nn: N-Å|Spansk

en: N-Z|Swedish
nn: N-Å|Svensk

en: N-Z|Turkish
nn: N-Å|Tyrkisk

en: N-Z|Ukrainian
nn: N-Å|Ukrainisk

en: Name
nn: Namn

en: Name:
nn: Namn:

en: New login
nn: Ny innlogging

en: No
nn: Nei

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
nn: Ingen standardøkt lenkje funne. Brukar trygg GNOME.

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
nn: Ikkje noko grensesnitt kunne lastast, DUMT! (fil: %s)

en: No picture selected.
nn: Ikkje noko bilete er vald

en: No serving hosts were found.
nn: Ingen vert som vil tene deg vart funnen.

en: No.
nn: Nr.

en: None
nn: Ingen

en: On remote login screens only set color to reduce network traffic
nn: Ved pålogging over nettet, sett kun farge for å redusere nettverkstrafikken.

en: Only color on remote displays
nn: Kun fargar på skjermar over nettet

en: Only root wants to run gdm
nn: Kun root har lyst til å køyre gdm

en: Open a session to the selected host
nn: Opprett ei økt mot vald maskin

en: Options
nn: Val

en: Other
nn: Anna

en: Other|POSIX/C English
nn: Andre|POSIX/C Engelsk

en: PID file:
nn: PID-fil:

en: Password:
nn: Passord:

en: Paths
nn: Stiar

en: Permissions:
nn: Løyve:

en: Pick a Font
nn: Vel ein skrifttype

en: Pick a color
nn: Velg ein farge

en: Please enter your username
nn: Ver vennleg og skriv inn brukernavn

en: Please insert 25 cents to log in.
nn: Ver vennleg og legg på 5 kroner for å logge inn.

en: Position
nn: Plassering

en: Probe the network
nn: Prøv i nettverket

en: Quit
nn: Avslutt

en: Quiver on failure
nn: Skjelv ved feil

en: Reboot
nn: Start om

en: Reboot your computer
nn: Start om din datamaskin

en: Reboot...
nn: Start om...

en: Refresh
nn: Oppfrisk

en: Remember this setting
nn: Husk på desse innstillingane

en: Rescan
nn: Søk på nytt

en: Restart
nn: Start om att

en: Restart now
nn: Start opp att no

en: Revert settings
nn: Gjer om innstillingar

en: Revert to Factory Settings
nn: Gå tilbake til standardinnstillingar

en: Revert to settings in the configuration file
nn: Gå tilbake til innstillingar i konfigurasjonsfil

en: Revert to settings that were shipped with your system
nn: Gå tilbake til innstillingane som var levert saman med systemet ditt

en: Root login disallowed on display '%s'
nn: Root-innlogging ikkje tillate på visningsområde '%s'

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
nn: Køyr kringkastinst i staden for indirekte (veljar)

en: Run in background
nn: Køyr i bakgrunnen

en: Running %s for %s on %s
nn: Køyrer %s for %s på %s

en: Scale background image to fit
nn: Skaler bakgrunnsbilete til å passe

en: Seconds before login:
nn: Sekund før pålogging:

en: Security
nn: Tryggleik

en: Select GNOME session
nn: Vel GNOME sesjon

en: Select a GTK+ theme file (gtkrc)
nn: Vel ei GTK+-tema fil (gtkrc)

en: Select a file containing Locale information
nn: Vel ei fil som inneheld lokaleinformasjon

en: Select a logo to be displayed during login
nn: Vel ein logo som skal visast under oppstart

en: Select a photo
nn: Vel eit fotografi

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
nn: Vel eit fotografig som skal vise i andletevisaren:

en: Select an image for users with no 'face'
nn: Vel eit bilete for brukarar utan «andlet»

en: Selected session name:
nn: Vald sesjonsnamn:

en: Server
nn: Tenar

en: Servers
nn: Tenarar

en: Session
nn: Økt

en: Session configuration
nn: Sesjonskonfigurering

en: Session directory:
nn: Katalog for økt:

en: Set as default
nn: Bruk som standard

en: Set the initial position of the login window to the values below
nn: Sett plasseringa til påloggingsvindauget skal ha når ein startar

en: Show choosable user images (enable face browser)
nn: Vis valbart brukarbilete (slå på andletesynar)

en: Show the "System" menu.  This has the shutdown, reboot and configuration items
nn: Vis «System»-menyen. Denne har steng av, omstart og oppsett vala

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
nn: Vis «System»-menyen, (for omstart, steng av, o.a.)

en: Show the title bar on the login window.  If this is off the user won't be able to move nor iconify the login window
nn: Vis tittellinja i pålogginsvindauget. Dersom denne er av, vil ikkje brukaren vere i stand til å flytte eller ikonfisere vindauget

en: Show title bar on login window
nn: Vis tittellinje på pålogginsvindauget

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
nn: Steng ned din datamaskin så du kan slå den av.

en: Shut down...
nn: Steng ned...

en: Socket for xdm communication
nn: Sokkel for xdm kommunikasjon

en: Standard server
nn: Standard tenar

en: Suspend your computer
nn: Set maskinen din i dvalemodus

en: Suspend...
nn: Suspender...

en: The background should be a color
nn: Bakgrunnen skal vere ein farge

en: The background should be an image
nn: Balgrunnen skal vere eit bilete

en: The background should be the standard background
nn: Bakgrunnen skal vere standard bakgrunn

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
nn: Veljar versjon (%s) passar ikkje saman med daemon versjon (%s).
    Du har sannsynlegvis nettopp oppgradert gdm.
    Start om att gdm-daemonen eller start om att datamaskina.

en: The color to use on the background
nn: Farge som skal brukast på bakgrunnen

en: The font to use on the welcome message
nn: Skrifttype som skal brukast på velkomstmelding

en: The main area of this application shows the hosts on the local
    network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login
    remotely to other machines as if they were logged on using the
    console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking 'rescan'.
    When you have selected a host click "Connect" to open a session
    to that machine.
nn: Hovudområdet av dette programmet viser vertane på lokalnettet som
    har «XDMCP» påslått. Dette tillet brukarar å logge inn mot ande 
    maskiner som om dei satt ved konsollet.
    
    Du kan søke på nytt i nettverket  for nye vertar ved å klikke på 
    «Søk på nytt». Når du har vald ein vert, klikk «Kople til» for å 
    starte ei økt på den maskina.

en: The program to run in the background of the login.
nn: Programmet som skal køyrast i bakgrunne av pålogginga.

en: The welcome message displayed on the login window
nn: Velkomstmeldinga som blir vist på påloggingsvindauget

en: This is %n
nn: Dette er %n

en: This is the GTK+ RC file that describes the theme that the login window should use
nn: Dette er GTK+-RC-fila som skildrar temaet som påloggingsvindauget skal bruke

en: This panel displays the basic options for configuring GDM.
    
    If you need finer detail, select 'expert' or 'system setup' from the list above.
    
    This will display some of the more complex options of GDM that rarely need to be changed.
nn: Dette panelet viser dei enkle val for oppsett av GDM.
    
    Dersom du treng meir detaljert oppsett, velj ekspert eller systemoppsett frå lista over.
    Dette vil gjere at ein får opp meir komplekse val om GDM, som ein sjeldan treng å endre på.

en: This panel displays the more advanced options of GDM.
    
    Be sure to take care when manipulating the security options, or you could be vulnerable to attackers.
    
    Choose "System" to change fundamental options in GDM.
nn: Dette panelet viser dei meir avanserte vala i GDM.
    
    Ver varsam når du endrar på tryggleiksval, elles kan du verte sårbar for åtak.
    
    Vel «System» for å endre grunnleggjande val i GDM.

en: This session will log you directly into GNOME, into your current session.
nn: Denne økta vil logge den direkte på GNOME, inn i di aktive økt.

en: This session will log you into GNOME and it will let you choose which one of the GNOME sessions you want to use.
nn: Denne øksta vil logge deg på GNOME og vil la deg velje kvar for ei GNOME-økt du vil bruke.

en: Timed login
nn: Tidsstyr pålogging

en: Timed login:
nn: Tidsstyrt pålogging:

en: User %s not allowed to log in
nn: Brukar %s har ikkje lov til å logge inn

en: User %s will login in %d seconds
nn: Brukar %s vil logge inn om %d sekund

en: User 'auth' directory:
nn: Brukaren sin «auth»-katalog:

en: Username:
nn: Brukarnamn:

en: Welcome message:
nn: Velkomsthelsing

en: Welcome to %n
nn: Velkomen til %n

en: Welcome to %s
nn: Velkomen til %s

en: World writable
nn: Skrivbar for verda

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
nn: Vil du at eg skal prøve å køyre X-konfigurasjonsprogrammet?  Merk: du må ha root-tilgang for å gjere dette.

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
nn: Vil du at eg skal prøve å køyre muskonfigurajonsprogrammet?  Merk: du må ha root-passord for å gjere dette.

en: X position:
nn: X-posisjon:

en: X-server setup
nn: X-tenar oppsett

en: Xinerama screen:
nn: Xinerama skjerm:

en: Xnest command line
nn: Xnest kommandolinje

en: Xnest mode
nn: Xnest-modues

en: Xnest server:
nn: Xnest-tenar

en: Xterm Failsafe
nn: Xterm trygg

en: Y position:
nn: Y-posisjon:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
nn: Jøss, ingenting funne i økt-katalogen.

en: Yes
nn: Ja

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
nn: Du har vald %s for denne økta, men standarinnstillinga di er %s.
    Vil du sette %s til å vere standardinnstillinga di for framtida?

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
nn: Du har vald %s for denne økta.
    Dersom du ønsker å gjere %s til standardval for framtidige økter,
    køyr «switchdesk»-verktyet
    (System->Endring av skrivebord frå panelmenyen).

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
nn: Du må vere superbrukar (root) for å konfigurer GDM.

en: _Configuration
nn: _Oppsett

en: expert
nn: ekspert

en: gdm already running. Aborting!
nn: gdm køyrer alt. Avbryt!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
nn: gdm_auth_user_add: Kunne ikkje låse cookie file %s

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
nn: gdm_auth_user_add: Kunne ikkje opne cookie-fila %s

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
nn: gdm_auth_user_remove: Overser mistenkeleg informasjonskapsel %s

en: gdm_child_action: Master halting...
nn: gdm_child_action: Meste stoppar ...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
nn: gdm_child_action: Omstart feila: %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
nn: gdm_chooser_parse_config: Ingen konfigurasjonsfil: %s. Avbryt.

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
nn: gdm_config_parse: Ingen auth-katalog spesifisert.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
nn: gdm_config_parse: Ingen oppsettfile: %s. Brukar standardval.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
nn: gdm_config_parse: Ingen øktkatalog spesifisert.

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
nn: gdm_config_parse: gdm gruppa kan ikkje vere root. Avsluttar

en: gdm_display_manage: Failed forking gdm slave process for %s
nn: gdm_display_manage: Klarte ikkje å forke slaveprosess for %s

en: gdm_error_box: Cannot fork to display error/info box
nn: gdm_error_box: Kan ikkje forke for å vise feil/infoboks

en: gdm_error_box: Failed to execute self
nn: gdm_error_box: Klarte ikkje å eksekvere seg sjølv

en: gdm_failsafe_question: Cannot fork to display error/info box
nn: gdm_failsafe_question: Kan ikkje forke til visningsområde feil-/info-boks

en: gdm_failsafe_question: Failed to execute self
nn: gdm_failsafe_question: Klarte ikkje å eksekvere seg sjølv

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
nn: gdm_parse_enriched_string: Streng er for lang

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
nn: gdm_xdmcp_close: Ikkje XDMCP-støtte

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
nn: gdm_xdmcp_init: Kunne ikkje laga sokkel!

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
nn: gdm_xdmcp_init: Ingen XDMCP støtte

en: gdmaskpass only runs as root
nn: gdmaskpass køyrer kun som root

en: main: Error setting up CHLD signal handler
nn: main: Feil ved oppsetting av CHLD-signalhandsamar

en: main: Error setting up HUP signal handler
nn: main: Feil ved oppsett av HUP-signalhandsamar

en: main: Error setting up INT signal handler
nn: main: Feil ved oppsetting av INT-signalhandsamar

en: main: Error setting up TERM signal handler
nn: main: Feil ved oppsett av TERM signalhandsamar

en: system_setup
nn: system oppsett

en: y = Yes or n = No? >
nn: y = Ja eller n = Nei? >
