gnome-utils - en to nl translation catalogue (633 entries)

en:     Device:
nl:    Apparaat:

en:     Filesystem Type:
nl:    Bestandssysteemtype:

en:  %s: Character code %d
nl: %s: Tekencode %d

en: %2d%% full
nl: %2d%% vol

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
nl: %ld MB, %ld vrij (%ld systeembeheer); %ld inodes, %ld vrij.

en: %ld%% memory used.
nl: %ld%% geheugen gebruikt.

en: %ld%% swap used.
nl: %ld%% swap gebruikt.

en: %s
    You will lose any unsaved work.
nl: %s
    U zal al uw onopgeslagen werk verliezen.

en: %s could not be opened.
nl: %s kan niet worden geopend

en: %s is not a regular file.
nl: %s is geen normaal bestand.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
nl: %s is niet te lezen voor de gebruiker. Draai het programma als root of vraag de beheerder om de rechten te veranderen.

en: %s not a log file.
nl: %s is geen logfile

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
nl: Document '%s' is veranderd; wilt u het nog steeds bewaren?

en: (C) 1998,2000 the Free Software Foundation
nl: (C) 1998, 2000 the Free Software Foundation

en: (Dual Port Cache)
nl: (Dubbele Poort Cache)

en: (Dual Port)
nl: (Dubbele Poort)

en: <- Remove
nl: <- Verwijderen

en: <- Remove all
nl: <- Alles Verwijderen

en: <empty>
nl: <leeg>

en: About
nl: Over

en: About this application
nl: Over dit programma

en: About...
nl: Over...

en: Action Toolbar
nl: Actiewerkbalk

en: Action database
nl: Actie database

en: Actions
nl: Acties

en: Actions...
nl: Acties...

en: Active User Listing
nl: Lijst van Actieve Gebruikers

en: Active/Idle
nl: Actief/Inactief

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add ->
nl: Toevoegen ->

en: Add >>
nl: Toevoegen >>

en: Add Color
nl: Kleur toevoegen

en: Add all ->
nl: Alles toevoegen ->

en: Add some defaults
nl: Enkele standaardwaarden toevoegen

en: Add...
nl: Toevoegen...

en: Address to mail to:
nl: Adres om naar te mailen:

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Append it to ->
nl: Voeg toe aan ->

en: Are you sure you want to reboot the system?
nl: Weet u zeker dat u het systeem opnieuw wilt opstarten?

en: Are you sure you want to shut down the computer?
nl: Weet u zeker dat u de computer wilt afsluiten?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
nl: Weet u zeker dat u naar runlevel 2 wilt overschakelen?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
nl: Weet u zeker dat u naar runlevel 3 wilt overschakelen?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
nl: Weet u zeker dat u naar runlevel 4 wilt overschakelen?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
nl: Weet u zeker dat u naar runlevel 5 wilt overschakelen?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
nl: Weet u zeker dat u naar één gebruikermodus wilt overschakelen?

en: Are you sure?
nl: Weet u het zeker?

en: August
nl: Augustus

en: Available documents
nl: Beschikbare Documenten

en: Available views
nl: Beschikbare bekijkmethoden

en: Begin
    Comments :
nl: Begin
    Commentaar :

en: Blue :
nl: Blauw :

en: Browse
nl: Blader

en: Browse available X11 colors.
nl: Beschikbare X11 systeemkleuren

en: CPU Information
nl: CPU-informatie

en: Calendar
nl: Kalender

en: Can't write to actions database!
nl: Kan niet schrijven naar de actie-database!

en: Cannot connect to server
nl: Kan niet verbinden met de woordenboekserver!

en: Cannot create applet!
nl: Kan applet niet maken!

en: Cannot create pid-file!
nl: Kan PID-bestand niet maken

en: Cannot save file
nl: Kan bestand niet bewaren

en: Category
nl: Categorie

en: Character Table's Font...
nl: Tekentabellettertype

en: Character code:
nl: Tekencode:

en: Character:
nl: Teken:

en: Chart
nl: Kaart

en: Check word spelling
nl: Controlleer spelling van een woord

en: Choose logs to monitor
nl: Kies logs om te bewaken

en: Clear _Daily Counter
nl: _Herstel Dagteller

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
nl: Klik OK om af te sluiten of te herstarten. U zal niet
    bewaarde informatie in open applicaties verliezen.

en: Click this button to add
    some sample commands.
nl: Klik op deze knop om enkele
    voorbeeldopdrachten toe te
    voegen

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
nl: Client voor MIT woordenboekserver.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Close
nl: Sluiten

en: Close document
nl: Sluit het document af

en: Close log
nl: Sluit Log

en: Close the current document
nl: Sluit het huidige document af

en: Close the current view
nl: Sluit de huidige bekijkvorm

en: Close view
nl: Sluit bekijkvorm af

en: Color
nl: Kleur

en: Color Browser
nl: Kleurenpalette

en: Color height :
nl: Kleurhoogte :

en: Color width :
nl: Kleurbreedte :

en: Colors format :
nl: Kleurformaat :

en: Columns
nl: Kolommen

en: Command
nl: Opdracht

en: Command Editor
nl: Opdrachtbewerker

en: Command Line
nl: Opdrachtregel

en: Command execution failed: fork failed
nl: Uitvoeren command mislukt: 'fork' mislukt

en: Command failed ` %s ': %s
nl: Opdracht gefaald ` %s ': %s

en: Command mangled
nl: Opdrachtregel veranderd

en: Commands
nl: Opdrachten

en: Common properties
nl: Algemene instellingen

en: Configuration file name
nl: Configuratiebestandsnaam

en: Confirm before shutdown?
nl: Bevestigen voor afsluiten?

en: Connect to
nl: Verbinden naar

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy Selected Project
nl: Geselecteerde Project Kopiëren

en: Copy the selection
nl: Kopieer de selectie

en: Copy to Clipboard
nl: Kopiëren naar Klembord

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
nl: Copyright 1998, onder de GNU General Public License.

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
nl: Kon de "w" opdracht niet vinden in uw pad.
    Zonder deze opdracht werkt het programma niet.

en: Couldn't open file `%s': %s
nl: Kon bestand `%s' niet openen: %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
nl: Kon opdracht niet draaien ` %s ': %s

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
nl: Ik begrijp de afmetingen (positie en grootte) 
    van de commandoregel niet.

en: Create a document
nl: Maak een document

en: Create a new document
nl: Creer een nieuw document

en: Create a new view
nl: Maak een nieuwe bekijkvorm

en: Create a new view for a document
nl: Creer een nieuwe bekijkvorm voor het document

en: Create views
nl: Creer beelden

en: Cross-reference:
nl: Kruisverwijzing:

en: Current
nl: Huidige

en: Cut
nl: Knippen

en: Cut Selected Project
nl: Geselecteerde Project Knippen

en: Cut the selection
nl: De selectie knippen

en: Cut to Clipboard
nl: Knippen naar Klembord

en: DEVICE
nl: APPARAAT

en: Date:
nl: Datum:

en: Date:
nl: Datum:

en: Decimal 16 bits
nl: Decimaal 16 bit

en: Decimal 8 bits
nl: Decimaal 8 bit

en: Default
nl: Standaard

en: Default 16-bit
nl: Standaard 16 bit

en: Default strategy:
nl: Standaard methode:

en: Delete
nl: Wissen

en: Delete Color
nl: Kleur verwijderen

en: Description
nl: Omschrijving

en: Description :
nl: Omschrijving:

en: Description of this entry.
nl: Omschrijving van deze invoer.

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Detailed Information...
nl: Gedetailleerde Informatie...

en: Detailed System Information
nl: Gedetailleerde Systeeminformatie

en: Device
nl: Apparaat

en: Dial Orientation
nl: Wijzerplaatsing

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Disk Information
nl: Schijfinformatie

en: Disk Logo Not Found
nl: Disk Logo niet gevonden

en: Display
nl: Tonen

en: Display document control (if exists)
nl: Document venster weergeven (als het bestaat)

en: Display documents menu (restart required).
nl: Document venster weergeven (herstart programma nodig)

en: Display handle bar
nl: Toon handle balk

en: Display text with a fixed font
nl: Toon tekst met een vaste lettertype

en: Distribution Version:
nl: Distributie Versie:

en: Distribution:
nl: Distributie:

en: Do nothing
nl: Doe niks

en: Document properties
nl: Document instellingen

en: Document/View properties
nl: Document/Bekijkvorm instellingen

en: Documents
nl: Documenten

en: Domain Name:
nl: Domeinnaam:

en: Don't ask next time.
nl: Volgende keer niet vragen.

en: Don't search mounted filesystems
nl: Gekoppelde bestandsystemen niet doorzoeken

en: Don't search subdirectories
nl: Submappen niet doorzoeken

en: Double Density 3.5" (720 KB)
nl: Dubbele Dichtheid 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
nl: Dubbele Dichtheid 5.25" (360 KB)

en: DoubleClick in previews:
nl: Dubbelklik in voorbeeld:

en: DoubleClick in views:
nl: Dubbelklik in bekijken

en: Draw numbers
nl: Nummers tekenen

en: Drop:
nl: Weghalen

en: EBad block at block %lu
nl: EFout blok bij blok %lu

en: ECould not determine current format type
nl: EKan het huidige bestandssysteem niet vaststellen

en: EError during completion of formatting
nl: EFout bij de afronding van het formatteren

en: EError formatting track #%d
nl: EFout bij het formatteren van spoor #%d

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
nl: EAlgemene fout bij het benaderen van diskette apparaat %s.
    
    Fout code %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
nl: EAlgemene fout bij het benaderen van diskette %s.
    
    Fout code %s:%d

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
nl: EIk weet niet wat dit is, maar het is erg fout.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
nl: EOnvoldoende rechten om diskette apparaat %s te openen.

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
nl: EFout bij het lezen van cylinder %d, verwachtte %d, las %d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
nl: ELees Fout:
    Fout bij het lezen van cylinder %d, verwachtte %d, las %d

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
nl: EFout bij het benaderen van de diskette
    
    Controleer dat de diskette in het station zit
    met de stationsdeur gesloten.

en: EUnable to create filesystem correctly.
nl: Kon de schijf niet benaderen.

en: EUnable to create filesystem.
nl: EKan het bestandssysteem niet maken.

en: EUnable to write to device %s
nl: EFout bij het schrijven naar apparaat %s

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
nl: EFout bij het schrijven naar de diskette
    
    Controleer of hij niet schrijf-beveiligd is.

en: Easy
nl: Eenvoudig

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit Params...
nl: Parameters bewerken...

en: Edit Preferences...
nl: Voorkeuren bewerken...

en: Edit Prefs...
nl: Voorkeuren bewerken...

en: Edit it
nl: Bewerk het

en: Edit selected colors ...
nl: Geselecteerde kleuren bewerken...

en: Edit...
nl: Bewerken...

en: Email Information...
nl: Email Informatie...

en: Empty file
nl: Leeg bestand

en: Enable
nl: Ingeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: End
    Comments :
nl: End
    Commentaar :

en: Entry Start:
nl: Onderdeel Start:

en: Entry Stop:
nl: Onderdeel Stop:

en: Equation
nl: Vergelijking

en: Error
nl: Fout

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
nl: Fout bij sluiten bestand `%s': 
    %s
    Sommige of alle gegevens zijn wellicht niet geschreven.

en: Error loading file:
    %s
    %s
nl: Fout bij laden bestand:
    %s
    %s

en: Error parsing actions data base
nl: Fout bij het doorzoeken van de database

en: Error: [%s]
nl: Fout: [%s]

en: Etymology:
nl: Etymologie:

en: Example:
nl: Voorbeeld:

en: Exec actions
nl: Acties uitvoeren

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Exit program
nl: Programma verlaten

en: Exit the program
nl: Programma verlaten

en: Export log
nl: Exporteer log

en: Export log...
nl: Exporteer log...

en: Extended regular expression search
nl: Zoeken op uitgebreide reguliere expressie

en: FILE
nl: BESTAND

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
nl: Kon bestand niet uitpakken en tonen:
    %s
    %s

en: Failed to write file:
    %s
    %s
nl: Kon bestand niet schrijven:
    %s
    %s

en: February
nl: Februari

en: File
nl: Bestand

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: File name :
nl: Bestandsnaam :

en: File not saved ...
nl: Bestand niet opgeslagen.....

en: File owner
nl: Bestandseigenaar

en: File owner group
nl: Bestand eigenaar groep

en: File saved ...
nl: Bestand opgeslagen....

en: File system type:
nl: Bestandssysteem:

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: Filenames except
nl: Bestandsnamen behalve

en: Filter log events
nl: Filter log events.

en: Find
nl: Zoek

en: Find Words...
nl: Zoek Woorden...

en: Find string
nl: Tekst zoeken

en: Find:
nl: Zoek:

en: Float
nl: Drijvende komma

en: Floppy Density:
nl: Diskette Dichtheid:

en: Floppy Device:
nl: Diskette Apparaat:

en: Floppy formatted successfully.
nl: Diskette succesvol geformatteerd

en: Floppy formatting cancelled.
nl: Formatteren van floppy afgebroken

en: Follow symbolic links
nl: Volg symbolische verwijzingen

en: Font Selector
nl: Lettertype Selecteren

en: Font to load
nl: Te laden lettertype

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Format
nl: Formatteer

en: Format a floppy
nl: Formatteer een diskette

en: Format another floppy?
nl: Formatteer nog een diskette?

en: Format progress.
nl: Formatteer voortgang.

en: Free Memory:
nl: Vrij Geheugen:

en: Free space
nl: Vrije ruimte

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
nl: Frontend voor de Unix find/grep/locate opdrachten

en: Full find (find)
nl: Volledig zoeken (find)

en: GColorsel
nl: GColorSel

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
nl: GColorsel kon bestand niet openen:
    
    %s
    Weet u zeker dat de pad dat u opgegeven hebt bestaad?,
    En dat u permissie heeft voor het openen van het bestand.

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
nl: GColorsel kon de kleuren van het klembord niet verwerken.

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
nl: GColorsel kon het bestand niet schrijven:
    
    %s
    
    Zorg dat het pad bestaand
    en dat u de goede rechten heeft.
    
    Wilt u het opnieuw proberen?

en: GDiskFree Properties
nl: GDiskFree Eigenschappen

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
nl: GDiskFree is een Gnome versie van het programma 'df'.

en: GEOMETRY
nl: AFMETINGEN

en: GNOME Character Map
nl: GNOME Speciale Tekens

en: GNOME Penguin
nl: GNOME-Pinguin

en: GNOME Search Tool
nl: Gnome Zoekhulpmiddel

en: GNOME contributors:
nl: Aan Gnome hebben bijgdragen:

en: GNOME: The GNU Network Object Model Environment
nl: Gnome: The GNU Network Object Model Environment

en: General
nl: Algemeen

en: General Settings
nl: Algemene Instellingen

en: Geometry
nl: Afmetingen

en: Geometry string: WxH+X+Y
nl: Afmetingenstring: WxH+X+Y

en: Gnome Calculator
nl: Gnome Rekenmachine

en: Gnome Character Map
nl: Gnome Speciale Tekens

en: Gnome Color Browser
nl: Gnome Kleurenpalette

en: Gnome Search Tool
nl: Gnome Zoekhulpmiddel

en: Grab
nl: Grijp

en: Grab a color on the screen
nl: Grijp een kleur van het scherm

en: Grab:
nl: Grab

en: Green :
nl: Groen :

en: Grid
nl: Raster

en: Header :
nl: Header:

en: Headword:
nl: Stam:

en: Hex 16 bits
nl: Hex 16 bit

en: Hex 8 bits
nl: Hex 8 bit

en: Hide app
nl: Verberg het programma

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
nl: Hoge Dichtheid 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
nl: Hoge Dichtheid 5.25" (1.2 MB)

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Host Name:
nl: Computernaam:

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
nl: Ik sluit nu de laatste bekijkvorm van '%s' af.
    
    Dit document wordt dan ook gesloten ?

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
nl: Ik sluit nu de laatste bekijkvorm van '%s' af.
    
    Dit document wordt dan ook gesloten ?
    
    Noteer dat %d virtuele documenten gebruikmaken van de informatie uit dit document

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
nl: Negeer standaardinvoer; kan soms nodig zijn.

en: Info about logview
nl: Informatie over logview

en: Inhibit loading of last font
nl: Laden van laatste font

en: Inhibit remembering selected font for next run
nl: Lettertype onthouden voor volgende keer

en: Insert
nl: Invoegen

en: Insert Character...
nl: Voeg Teken In...

en: Insert character(s) by choosing character codes
nl: Invoegen teken(s) door kiezen van tekencodes

en: Insert character(s) by choosing character codes.
nl: Teken(s) invoegen door tekencodes te kiezen.

en: Insert color
nl: Voeg kleur toe

en: Insert every selected character at the end of the text entry
nl: Voeg elk geselecteerd teken toe aan het einde van de tekstinvoer

en: Invalid user or group
nl: Ongeldige gebruiker of groep

en: Invoke sync before getting usage info
nl: Roep 'sync' aan vantevoren

en: January
nl: Januari

en: July
nl: Juli

en: June
nl: Juni

en: Keep settings
nl: Instellingen houden

en: Last date:
nl: Laatste datum:

en: Last modification time
nl: Laatste aanpassingstijd

en: Legacy MFM/RLL drive
nl: Standaard MFM/RLL schijf

en: Let a cute pinguin chase your pointer
nl: Laat een schattige pinguin de muis achtervolgen

en: Line
nl: Lijn

en: Linear
nl: Lineair

en: Linux Native (ext2)
nl: Linux Formaat (ext2)

en: List
nl: Lijst

en: Load a palette
nl: Laad een palette

en: Loading file, please wait ...
nl: Laad bestand.... wacht alstublieft....

en: Loading files, please wait ...
nl: Laden van bestanden.... wacht alstublieft

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Locate file:
nl: Bestand localiseren:

en: Log information
nl: Log informatie

en: Log line detail for %s
nl: Log lijn details voor %s

en: Log line detail for <No log loaded>
nl: Log lijn details voor <geen logfile geladen>

en: Log stats
nl: Log statistieken

en: Logarithmic
nl: Logaritmisch

en: Logfile
nl: Logbestand

en: Logo file not found
nl: Logobestand niet gevonden

en: Logview
nl: Logtoner

en: Looking up word...
nl: Woord aan het zoeken...

en: Lookup done
nl: Zoekopdracht voltooid

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
nl: MSlechte gegegevens in cyl %d. Vervolgen...

en: MChecking for bad blocks...
nl: MBezig met het controleren op foute blokken...

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
nl: MControleren op slechte blokken... (dit kan een tijdje duren)

en: MChecking for bad blocks... Done
nl: MBezig met het controleren op foute blokken...Klaar

en: MFailed to open device %s for badblock checking
nl: MFout bij het openen van apparaat %s bij het controleren op foute blokken

en: MFormatting the disk...
nl: MBezig met formatteren van de schijf...

en: MFormatting the disk... Done
nl: MBezig met het formateren van de schijf... Done

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
nl: MInterne Fout: Kan de juiste locatie niet vinden.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
nl: MInterene Fout: Rare waarde (%ld) in do_test

en: MMaking filesystem on disk...
nl: MBezig met het maken van bestandssysteem op schijf...

en: MMaking filesystem on disk... Done
nl: MBezig met het maken van bestandssysteem op schijf... Klaar

en: MVerifying the format...
nl: MBezig met het controleren van de formattering...

en: MVerifying the format... Done
nl: MBezig met controleren van de formatering... Done

en: Mail To...
nl: Mail Naar...

en: Main body:
nl: Hoofd body:

en: Make guname act as a control center applet
nl: Laat guname een configuratiescherm applet zijn

en: Manual
nl: Handleiding

en: March
nl: Maart

en: May
nl: Mei

en: Memory
nl: Geheugen

en: Memory Information
nl: Geheugeninformatie

en: Menu items
nl: Menu-onderdelen

en: Message:
nl: Boodschap:

en: Misc
nl: Overige

en: Mode:
nl: Modus

en: Modified:
nl: Veranderd:

en: Monitor log
nl: Monitor log ...

en: Monitor options
nl: Monitor opties

en: Monitoring logs...
nl: Monitoren logs...

en: Mount Point:
nl: Koppelpunt:

en: Mount point
nl: Koppelpunt

en: Name
nl: Naam

en: Name :
nl: Naam :

en: New Color
nl: Nieuwe kleur

en: New Document
nl: Nieuw document

en: New Project...
nl: Nieuw Project...

en: New View
nl: New venster

en: New text viewer window
nl: Nieuw teksttoonvenster

en: No
nl: Nee

en: No Project Command:
nl: Geen Projectopdracht

en: No command for this mime type
nl: Geen commando voor dit mime-type

en: No information for this filesystem.
nl: Geen informatie voor dit bestandssysteem

en: No log files to open
nl: Geen open logbestanden

en: No matches found
nl: Geen overeenkomsten gevonden

en: No search string was specified!
nl: Geen zoektekst opgegeven!

en: No such file or directory:
    %s
nl: Onbekend bestand of map:
    %s

en: None
nl: Geen

en: Not enough memory!
nl: Niet genoeg geheugen!

en: Notebook Tab position:
nl: Noteboek tab positie

en: Nothing to locate
nl: Niets te localiseren

en: Num. lines:
nl: Regelnummers:

en: October
nl: Oktober

en: On ... execute ...
nl: On ... voer uit ....

en: One or more files can not be restored :
nl: Een of meerdere bestanden kunnen niet worden hersteld :

en: Only the superuser can use this tool
nl: Alleen de systeembeheerder kan dit hulpmiddel gebruiken

en: Open
nl: Openen

en: Open Text File...
nl: Open Tekst Bestand...

en: Open a palette
nl: Open een palet.

en: Open log
nl: Open Log

en: Open log...
nl: Open Log...

en: Open new logfile
nl: Open nieuw logbestand

en: Operating System Release:
nl: Besturingssysteem Release:

en: Operating System Version:
nl: Besturingssysteem Versie

en: Operating System:
nl: Besturingssysteem:

en: Out of memory!
nl: Geen geheugen meer over!

en: Page files as with `more' and `less'
nl: Blader door bestanden als met `more' en `less'

en: Param
nl: Params

en: Params...
nl: Parameters...

en: Part of speech:
nl: Deel van uitspraak:

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste Clipboard Contents
nl: Klembordinhoud plakken

en: Paste Project
nl: Project Plakken

en: Paste the clipboard
nl: Plak tekst vanaf het klembord

en: Pattern
nl: Patroon

en: Percent free
nl: Percentage vrij

en: Personal cron manager
nl: Persoonlijk Crontabbeheer

en: Personal crontab manager
nl: Bewerken van de persoonlijke crontab

en: Please select a file document before.
nl: Selecteer een document van te voren.

en: Please, select the type of view you want to create.
nl: Selecteer het type bekijkvorm dat u wilt maken.

en: Point
nl: Punt

en: Port:
nl: Poort:

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preferences...
nl: Voorkeuren...

en: Prefs
nl: Voorkeuren

en: Print selected font name on exit
nl: Druk geselecteerde lettertype af bij aflsluiten

en: Processor Speed:
nl: Processorsnelheid:

en: Processor Type:
nl: Processortype:

en: Project Description:
nl: Project Omschrijving:

en: Project Title
nl: Projecttitel

en: Project Title:
nl: Projecttitel:

en: Prompts the user for a program to run
nl: Vraagt de gebruiker om een programma om uit te voeren

en: Pronunciation:
nl: Uitspraak:

en: Props
nl: Voorkeuren

en: Quick find (locate)
nl: Snel zoeken (locate)

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Quit GTimeTracker
nl: GTimeTracker Afsluiten

en: ReadLogStats: out of memory
nl: ReadLogStats: Geen geheugen meer over!

en: Real Memory:
nl: Waar geheugen:

en: Reason %d
nl: Reden %d

en: Reboot
nl: Herstarten

en: Red :
nl: Rood :

en: Regular expression search
nl: Zoeken op reguliere expressie

en: Reload
nl: Herladen

en: Reload Configuration File
nl: Herlaad Configuratiebestand

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove <<
nl: Verwijderen <<

en: Remove selected colors
nl: Geselecteerde kleuren verwijderen

en: Revert to Defaults
nl: Herstel standaardwaarden

en: Run program...
nl: Uitvoeren...

en: Running: %s
nl: Aan het uitvoeren: %s

en: Save
nl: Opslaan

en: Save As...
nl: Opslaan Als...

en: Save Configuration File
nl: Configuratiebestand Opslaan

en: Save Information to File...
nl: Bewaar Informatie in bestand...

en: Save Palette as
nl: Bewaar palette op schijf

en: Save Results
nl: Bewaar Resultaten

en: Save System Information As...
nl: Systeeminformatie Opslaan Als...

en: Save Text As...
nl: Tekst Opslaan Als

en: Save palette _As...
nl: Bewaar het palette _Als...

en: Save session on exit.
nl: Bewaar sessie bij afsluiten.

en: Save the current palette in a file
nl: Bewaar het huidige palette in een bestand

en: Save the current palette with a different name
nl: Sla palette op onder andere bestandsnaam

en: Saving...
nl: Bezig met opslaan...

en: Scale
nl: Schaal

en: Search
nl: Zoeken

en: Search RGB
nl: Zoek Kleuren

en: Search Results
nl: Zoek Resultaten

en: Search Strategy:
nl: Zoekstrategie:

en: Search all databases
nl: Doorzoek alle databases

en: Search already running on another page
nl: Zoek is al bezig op een andere pagina

en: Search command line
nl: Zoek opdrachtregel

en: Search it in ->
nl: Zoek in ->

en: Searching...
nl: Bezig met zoeken...

en: Select Character
nl: Selecteer een ASCII-teken

en: Select a font for pasting
nl: Selecteer een lettertype om te plakken

en: Select a project on startup
nl: Kies een project bij starten

en: Select log events
nl: Selecteer log events

en: Select source document
nl: Kies bronbestand

en: Select type
nl: Selecteer een type

en: Select...
nl: Selecteren....

en: Selection:
nl: Selectie:

en: Serial No.
nl: Serie-nummer

en: Server to use, default search strategy, fonts
nl: Server om te gebruiken, standaard strategie, lettertypen

en: Session
nl: Sessie

en: Set the buttons to be focusable or not
nl: Instellen of de knoppen wel of niet focusbaar zijn

en: Set the character table's font.
nl: Stel lettertype in voor tekentabel

en: Settings
nl: Instellingen

en: Shell Commands
nl: Shell Opdrachten

en: Short name :
nl: korte naam:

en: Show Command
nl: Toon commando

en: Show Gnome Character Map's manual
nl: Gnome Speciale Tekens handleiding

en: Show Seconds
nl: Toon Seconden

en: Show Status Bar
nl: Toon Statusbalk

en: Show Table Header
nl: Toon Tabelkopregel

en: Show Toolbar Icons
nl: Toon Werkbalkpictogrammen

en: Show Toolbar Texts
nl: Toon Werkbalkteksten

en: Show Tooltips
nl: Toon Tooltips

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
nl: Toon `Knippen', `Kopiëren', `Plakken'

en: Show `Help'
nl: Toon `Help'

en: Show `New'
nl: Toon `Nieuw'

en: Show `Preferences'
nl: Toon `Voorkeuren'

en: Show `Properties'
nl: Toon `Eigenschappen'

en: Show `Quit'
nl: Toon `Afsluiten'

en: Show `Save', `Reload'
nl: Toon `Opslaan', `Herladen'

en: Show `Timer'
nl: Toon `Tijdmeter'

en: Show calendar log
nl: Laat kalenderlog zien

en: Show drive mount points
nl: Toon schijf koppel-punten

en: Show drive size
nl: Toon schijfruimte

en: Show free space on mounted file systems using dials.
nl: Toont vrije ruimte op aangekoppelde bestandsystemen met wijzerplaten.

en: Show line info
nl: Laat regel informatie zien

en: Show log stats
nl: Toon log statistieken

en: Show user preferences
nl: Toon gebruikersvoorkeuren

en: Show values
nl: Toon waarden

en: Show/Hide Definition Window...
nl: Laat zien/verberg het definitive scherm

en: Shut Down
nl: Afsluiten

en: Shut Down or Reboot
nl: Afsluiten of herstarten

en: Shutdown or Reboot
nl: Afsluiten of herstarten

en: Simple Calculator
nl: Rekenmachine

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
nl: Simpele dubbele precisie-rekenmachine vergelijkbaar met xcalc

en: Simple substring search
nl: Zoeken op eenvoudige substring

en: Single User Mode
nl: Eén gebruikermodus (Single User Mode)

en: Size
nl: Grootte

en: Size:
nl: Grootte:

en: Sleeping
nl: Slapend

en: Small utility to browse available X11 colors.
nl: Klein hulpmiddel om door de beschikbare X11 kleuren te bladeren.

en: Smart lookup
nl: Slim zoeken

en: Solid
nl: Vast

en: Sorry, no preferences yet.
nl: Sorry, voorkeuren niet ingesteld

en: Special properties
nl: Speciale instellingen

en: Specify geometry
nl: Geef afmetingen

en: Specify the geometry of the window.
nl: Geef de afmetingen voor dit venster.

en: Spell
nl: Spelling

en: Spell Check...
nl: Spelling Controleren...

en: Spell check done
nl: Spellingscontrole klaar

en: Spell checker
nl: Spellingscontrole

en: Spell-checking...
nl: Spellingscontrole...

en: Start date:
nl: Start datum:

en: Start directory does not exist
nl: Beginmap bestaat niet

en: Start in directory:
nl: Begin in map:

en: Start/Stop Timer
nl: Start/Stop Tijdmeter

en: String not found
nl: Tekst niet gevonden

en: Stripchart Plotter
nl: Statistiekenplotter

en: Sub-number:
nl: Sub-nummer:

en: Swap Space ("virtual memory"):
nl: Swap-ruimte ("virtueel geheugen"):

en: Switch Project Command:
nl: Commando voor Project Omschakelen:

en: Switch log
nl: Verander van logfile

en: System Colors
nl: Systeemkleuren

en: System Info
nl: Systeeminfo

en: System Information
nl: Systeeminformatie

en: System Log Viewer
nl: Systeem Log Bekijker

en: System Status:
nl: Systeemstatus:

en: TOUCHED!!
nl: Aangeraakt!!

en: Technical information about this computer
nl: Technische informatie over deze computer

en: Text File Viewer
nl: Tekstbestandtoner

en: Text copied to clipboard...
nl: Tekst gekopieerd naar klembord...

en: Text cut to clipboard...
nl: Tekst geknipt naar klembord...

en: Text pasted from clipboard...
nl: Tekst geplakt vanaf het klembord...

en: Text to copy:
nl: Tekst om te kopiëren:

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
nl: De DMA instelling voor deze schijf kan niet worden aangepast.

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
nl: Het Gnome stripchart programma tekent verschillende gebruiker-gespecificeerde parameters
    als een functie van de tijd. Het normaalste gebruik is om systeem-performance parameters
    zoals CPU belasting, CPU gebruik, netwerk verkeer niveau's en dergelijke bij te 
    houden. Andere mogelijkheden worden overgelaten aan de geinterresseerde gebruiker.

en: The Gnome Calculator
nl: De Gnome Rekenmachine

en: The Gnome Search Tool
nl: Het Gnome Zoekhulpmiddel

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
nl: De Gnome equivalent van het Microsoft Windows programma Speciale tekens let niet op het taalgebruik :-)

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
nl: De IRQ unmask optie voor deze schijf kan niet veranderd worden.

en: The device to format
nl: Het apparaat om te formatteren

en: The drive refused to keep its settings.
nl: De schijf weigerde om de instellingen te houden.

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
nl: Het volgende bericht wordt verstuurd naar %s.
     Weet u zeker dat u deze informatie wilt versturen?

en: The server you specified could not be found.
nl: De opgegeven server kon niet worden gevonden.

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
nl: Er lijkt nog een andere GTimeTracker te draaien.
    Druk op OK om GTimeTracker toch te starten of druk op Annuleren om te stoppen.

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
nl: Dit document leest een of meerdere andere documenten, kies alstublief deze documenten.

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
nl: Dit is een interface voor 'locate'. Als u een eenvoudige string
    intypt dan zal deze worden gematcht als een subset van het volledige pad,
    en als u een string intypt met jokertekens, dan moet het het hele
    pad matchen.

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
nl: Dit is de commando regel die uitgevoert kan worden vanaf het console (NB: om een bestand te printen dat met NULL's is gescheiden,
    moet u "| tr '\000' " toevoegen

en: Time Tracker tool
nl: Projectgeorienteerde Tijdmeter

en: Time tracking tool
nl: Tijdmeter

en: Timer
nl: Tijdmeter

en: Today
nl: Vandaag

en: Tolerance :
nl: Tolerantie :

en: Too many open logs. Close one and try again
nl: Teveel open logfiles.... Sluit er 1 en probeer het opnieuw

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Toolbar Segments
nl: Werkbalksegementen

en: Top
nl: Boven

en: Total
nl: Totaal

en: Total Memory:
nl: Totaal Geheugen:

en: Turn off or reset the computer
nl: De computer uitschakelen of herstarten

en: Unable to access the drive.
nl: Kon de schijf niet benaderen.

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
nl: Kon ingepakt bestand niet tonen.
    zcat niet gevonden in uw pad.

en: Unable to open logfile!
nl: Kan logfile bestand niet openen!

en: Unable to parse the geometry string '%s'
nl: Kan afmetingstring niet verwerken: '%s'

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
nl: Niet in staat gevraagde bewerking uit te voeren omdat de gebruikte
    server niet in de lucht is of omdat u niet verbonden bent met het
    Internet. Indien u niet met het Internet verbonden bent, maakt u dan
    verbinding en probeer opnieuw.

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown filesystem
nl: Onbekend bestandssysteem

en: Update Information
nl: Informatie Bijwerken

en: Update interval (ms)
nl: Verversingsinterval (ms)

en: Use Logfile
nl: Gebruik Logbestand

en: Used space
nl: Gebruikte ruimte

en: User Colors
nl: Gebruikerskleuren

en: User Listing
nl: Gebruikerslijst

en: User Name:
nl: Gebruikersnaam:

en: Value
nl: Waarde

en: Vertical
nl: Verticaal

en: View or hide the action toolbar
nl: Toon of verberg de actiewerkbalk

en: View or hide the statusbar
nl: Toon of verberg de statusregel

en: View or hide the text toolbar
nl: Toon of verberg de tekstwerkbalk

en: View properties
nl: bekijk instellingen

en: View users on the system
nl: Lijst van ingelogde gebruikers

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Where to put the window, and its size
nl: Lokatie voor het venster, en de grootte

en: Word definition
nl: Woorddefinitie

en: Word:
nl: Woord:

en: X Display Name:
nl: X-Schermnaam:

en: Yes (%d sector)
nl: Ja (%d sector)

en: Yes (%d sectors)
nl: Ja (%d sectoren)

en: You appear to have no IDE drives
nl: U lijkt geen IDE schijven te hebben

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
nl: U kunt de opdrachten in de popup menus instellen.
    Geef de naam die op het menu wilt hebben en de
    de opdracht om uit te voeren.
    In de opdracht kunt u %u gebruiken voor de huidige
    geselecteerde gebruikersnaam en %t voor de tty.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
nl: U kunt een of meerdere bekijkvormen maken voor dit document. NB u moet er minstens 1 maken.

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
nl: Je moet GDict herstarten om deze instellingen
    actief te maken.

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
nl: Alleen de super-gebruiker (root) kan de computer afsluiten herstarten.

en: Your System
nl: Uw Systeem

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
nl: Uw instellingenbestand is beschadigd.
    Wilt u een nieuwe sessie maken?

en: Zoom
nl: In-/UitZoomen

en: Zoom view
nl: In/Uit Zoomen

en: [GTT]New
nl: Nieuw

en: _Action Toolbar
nl: _Actiewerkbalk

en: _Fixed Font
nl: _Vast Lettertype

en: _Focusable Buttons
nl: _Focusbare knoppen

en: _Insert at end
nl: _Toevoegen aan einde

en: _New Project...
nl: _Nieuw Project...

en: _New Window
nl: _Nieuw Venster

en: _Open palette...
nl: _Open palette....

en: _Reload Configuration File
nl: _Herlaad Configuratiebestand

en: _Save Configuration File
nl: _Configuratiebestand opslaan

en: _Save palette
nl: Bewaar een palette op _Schijf

en: _Statusbar
nl: _Statusregel

en: _Text Toolbar
nl: _Tekstwerkbalk

en: _Timer
nl: _Tijdmeter

en: _Timer Running
nl: _Tijdmeter loopt

en: action to execute when regexps are TRUE
nl: actie die moet worden uitgevoerd als de expressie klopt

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
nl: er vond een initializatie fout bij het starten van 'guname-capplet'.

en: closing parenthesis expected
nl: sluithaakje verwacht

en: description
nl: Omschrijving

en: description:
nl: Omschrijving:

en: empty
nl: leeg

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: extra junk at end: "%s"
nl: extra troep aan einde: "%s"

en: grep options found in find list bad bad!
nl: grep opties gevonden in zoeklijst slecht slecht!

en: invalid variable identifer: %s
nl: ongeldige variabele identifier: %s

en: log name regexp
nl: Lognaam reguliere expressie

en: message regexp
nl: Zend reg expressie

en: missing variable identifer
nl: missende variabele identifier

en: no description
nl: geen omschrijving

en: no project selected
nl: geen project geselecteerd

en: no such field: %d
nl: niet bestaand veld: %d

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
nl: non-grep optie gevonden in grep-lijst, slecht slecht!

en: number expected
nl: nummer verwacht

en: process regexp
nl: Verwerk reg. expressie

en: program exited
nl: programma beëindigd

en: program started
nl: programma gestart

en: project %t started
nl: project %t gestart

en: stopped project %t
nl: gestopt project %t
