XFCE 3 - en to hu translation catalogue (293 entries)

en:    -d : apply configuration and exit (default)
hu:    -d: konfiguráció alkalmazása és kilépés (alapértelmezett)

en:    -d : display, reads configuration and exit (default)
hu:    -d: megjelenítés, konfiguráció beolvasása és kilépsé (alapértelmezett)

en:    -i : interactive
hu:    -i: interaktív

en:    -i : interactive, prompts for backdrop to display
hu:    -i: interaktív, rákérdez a megjelenítendő háttérre

en:    Where OPTIONS are :
hu:    Ahol az OPCIÓK a következők :

en: %s is part of the XFce distribution, written by Olivier Fourdan
hu: %s része az XFce disztribúciónak, melyet Olivier Fourdan írt

en: &Arrange icons
hu: Ikonok rendezése

en: &Backdrop...
hu: Háttér...

en: &Close
hu: Bezárás

en: &Mouse...
hu: Egér...

en: &Move
hu: Át&mozgatás

en: &New window
hu: Új ablak

en: &Quit
hu: Kilépés

en: &Quit XFwm
hu: XFwm elhagyása

en: &Refresh
hu: F&rissítés

en: &Resize
hu: Átmé&retezés

en: &Restart
hu: Új&raindítás

en: &Sound...
hu: Hang...

en: (De)&Iconify
hu: (Vissza)&Ikonizálás

en: (Un)&Stick
hu: Tépés/Raga&sztás

en: (Un)Ma&ximize
hu: (Vissza)Ma&ximalizálás

en: (Un)S&hade
hu: Fel/LeGördítés

en: *** WARNING ***: Cannot load image file %s
hu: *** FIGYELEM ***: Nem tudom betölteni a(z) %s kép állományt

en: *** WARNING ***: Cannot load pixmap file %s
hu: *** FIGYELEM ***: Nem tudom betölteni a(z) %s pixmap állományt

en: 24 hour mode
hu: 24 órás mód

en: About ...
hu: Magamról...

en: About...
hu: Magamról...

en: Acceleration :
hu: Gyorsulás :

en: Accept
hu: Egyetértés

en: Access Time :
hu: Elérés időpontja :

en: Add Item ...
hu: Elem hozzáadása ...

en: Add Window
hu: Új ablak

en: Add a new entry...
hu: Új elem hozzáadása...

en: Add icon...
hu: Ikon hozzáadása...

en: All
hu: Mindet

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: April
hu: Április

en: Are you sure you want to Quit ?
    This might log you off !
hu: Biztos ki akar lépni ?
    Ez akár kijelentkezést is jelenthet !

en: Are you sure you want to remove this entry ?
hu: Biztosan törölni akarja ezt az elemet ?

en: August
hu: Augusztus

en: Auto raise windows
hu: Automatikus ablakemelés

en: Backdrop settings (xfbd)
hu: Háttér beállítások (xfbd)

en: Background color...
hu: Háttérszín...

en: Browse ...
hu: Tallózás ...

en: Browse...
hu: Tallózás...

en: Button Settings
hu: Gomb beállítások

en: By Olivier Fourdan (c) 1997-2000
hu: (C) 1997-2000 Olivier Fourdan

en: Can't copy FIFO
hu: FIFO-t nem tudok másolni

en: Can't copy device file
hu: Eszköz állományt nem tudok másolni

en: Can't copy socket
hu: SOCKET-et nem tudok másolni

en: Can't find suffix in filename, using complete filename
hu: Nem található kiterjesztés az állománynévben, a teljes használata

en: Can't move file to trash, hard delete ?
hu: Az állomány nem helyezhető át a szemetesbe, töröljem véglegesen ?

en: Can't stat() file
hu: A stat()-tal nem tudok információt kérni a file-ról

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot create file
hu: Az állományt nem lehet létrehozni

en: Cannot find the file you dropped !
hu: Nem találom az idedobott állományt !

en: Cannot load configuration file
hu: Nem lehet betölteni a konfigurációs állományt

en: Cannot open configuration file
hu: A konfigurációs állomány nem megnyitható

en: Cannot open new config, Giving up...
hu: Nem lehet megnyitni az új konfigurációt, feladom...

en: Cannot reset configuration file
hu: A konfigurációs állományt nem lehet visszaállítani

en: Cannot use old version of XFce configuration files
hu: A régebbi verziójú XFce konfigurációs állományokat nem lehet használni

en: Character not allowed in filename
hu: Tiltott karakter az állománynévben

en: Clear
hu: Törlés

en: Click to focus windows
hu: Villantás az ablak fokuszálásához

en: Click to tear off popup menu
hu: Villantás a legördülő menühöz

en: Clock
hu: Óra

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Command :
hu: Parancs :

en: Command Line :
hu: Parancssor :

en: Configuration
hu: Konfiguráció

en: Configure Window
hu: Ablak konfiguráció

en: Couldn't create pixmap
hu: Nem tudtam létrehozni egy pixmap-ot

en: Creating new config file...
hu: Új konfigurációs állomány létrehozása...

en: Creation Time :
hu: Létrehozás időpontja :

en: Data mismatch error in configuration file
    Aborting
hu: Hibás adat a konfigurációs állományban
    Leállok

en: De-iconify
hu: Visszaállítás

en: De-maximize
hu: Vissza maximalizálás

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Define action ...
hu: Művelet definiálás...

en: Define screen label :
hu: Képernyő cimke definiálása :

en: Delete ...
hu: Törlés ...

en: Delete item ?
hu: Töröljem az elemet ?

en: Destroy Window
hu: Ablak elpusztítása

en: Digital mode
hu: Digitális mód

en: Display AM/PM
hu: AM/PM mutatása

en: Display seconds
hu: Másodpercek mutatása

en: Does not looks like an XFce 3 configuration file !
hu: Nem úgy néz ki, mint egy XFce 3 konfigurációs állomány !

en: Duplicate
hu: Duplázás

en: Eight
hu: Nyolc

en: Eighteen
hu: Tizennyolc

en: Eleven
hu: Tizenegy

en: Empty Trash
hu: Szemetesláda ürítése

en: Error
    Cannot allocate colors
hu: Hiba
    Szinek nem foglalhatóak le

en: Error
    Cannot open file
hu: Hiba
    Az állomány nem megnyitható

en: Error
    Color definition invalid
hu: Hiba
    Szín definíció hibás

en: Error
    File format invalid
hu: Hiba
    Hibás állomány formátum

en: Error
    Not enough Memory
hu: Hiba
    Nincs elég memória

en: Event :
hu: Esemény:

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: External
hu: Külső

en: External...
hu: Külső...

en: Fatal error in %s at %d
hu: Végzetes hiba %s-ben a %d címen

en: Fifteen
hu: Tizenöt

en: File
hu: Állomány

en: Filename :
hu: Állománynév :

en: Files related
hu: Állomány kapcsolatok

en: Find ...
hu: Keresés...

en: Five
hu: Öt

en: Focus Change
hu: Fókusz változás

en: Font Selection
hu: Betütípus választás

en: Font style
hu: Betüstílus

en: Font...
hu: Betütipus...

en: Foreground color...
hu: Előtérszín..

en: Four
hu: Négy

en: Fourteen
hu: Tizennégy

en: Friday
hu: Péntek

en: Games
hu: Játékok

en: Go home
hu: Haza

en: Go to
hu: Ugrás

en: Go to ...
hu: Ugrás ...

en: Go up
hu: Felfelé

en: Group :
hu: Csoport :

en: Help
hu: Segítség

en: Hide menubar
hu: Menüsor elrejtése

en: Hide/show calendar
hu: Kalendárium ki/be

en: Hide/show menubar
hu: Menüsor ki/be

en: Icon File :
hu: Ikon állomány :

en: Icon Style :
hu: Ikon stílus :

en: Icon font :
hu: Ikon betütipusa :

en: Icon position
hu: Ikon helyzete

en: Iconify
hu: Ikonizálás

en: Info ...
hu: Információ ...

en: Internal
hu: Belső

en: January
hu: Január

en: July
hu: Július

en: June
hu: Június

en: Label :
hu: Cimke :

en: Large
hu: Nagy

en: Left
hu: Bal

en: Load ...
hu: Betöltés ...

en: Lower Window
hu: Ablak süllyesztés

en: Mail tools/browsers
hu: Levelező eszközök/Böngészők

en: Manual/Help browser
hu: Használati utasítás

en: March
hu: Március

en: Maximize
hu: Maximizálás

en: May
hu: Május

en: Medium
hu: Közepes

en: Menu font :
hu: Menü betütipusa :

en: Message
hu: Üzenet

en: Misc. tools/Utilities
hu: Egyéb eszközök

en: Modification Time :
hu: Módosítás időpontja :

en: Modify Item ...
hu: Elem megváltoztatása ...

en: Monday
hu: Hétfő

en: Motion Settings
hu: Mozgás beállítások

en: Mouse settings (xfmouse)
hu: Egér beállítások (xfmouse)

en: Multimedia
hu: Multimédia

en: Name
hu: Név

en: Name :
hu: Név :

en: Network
hu: Hálózat

en: New Desk
hu: Új munkaasztal

en: New file ...
hu: Új állomány ...

en: Nine
hu: Kilenc

en: Nineteen
hu: Tizenkilenc

en: No
hu: Nem

en: No files marked !
hu: Egy file sincs kijelölve !

en: No item marked !
hu: Egy elem sincs kijelölve !

en: Number of popup menus :
hu: Menük száma :

en: Number of virtual desktops :
hu: Virtuális képernyők száma :

en: October
hu: Oktőber

en: Ok
hu: OK

en: One
hu: Egy

en: Open Trash
hu: Szemetesláda megnyitása

en: Open in terminal
hu: Megnyitás terminálban

en: Open with ...
hu: Megnyitás programmal ...

en: Other :
hu: Egyéb :

en: Override ?
hu: Felülbirálja ?

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Owner :
hu: Tulajdonos:

en: Palette
hu: Paletta

en: Permissions
hu: Hozzáférési jogok

en: Play Sound
hu: Hang lejátszás

en: Popups & Icons
hu: Menük és Ikonok

en: Preview Icon
hu: Ikon előzetes

en: Print manager
hu: Nyomtatási menedzser

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Properties ...
hu: Tulajdonságok...

en: Question
hu: Kérdés

en: Quit
hu: Kilépés

en: Raise Window
hu: Ablak emelés

en: Read
hu: Olvasás

en: Register ...
hu: Regisztrálás...

en: Register program for file "%s"
hu: Program regisztrálása a(z) "%s" állományhoz

en: Register program for suffix "%s"
hu: Program regisztrálása a(z) "%s" kiterjesztéshez

en: Remove
hu: Törlés

en: Rename ...
hu: Átnevezés ...

en: Rename to :
hu: Átnevezés :

en: Repaint root window of workspace
hu: A munkaterület hátterének újrarajzolása

en: Right
hu: Jobb

en: Run program ...
hu: Futtatás ...

en: S&witch to...
hu: Átkapcsolás...

en: Saturday
hu: Szombat

en: Save ...
hu: Mentés ...

en: Schedule/Appointments
hu: Határidőnapló

en: Screen label ...
hu: Képernyő cimke ...

en: Se&nd to...
hu: Küldés...

en: Select Color
hu: Szín választás

en: Select File
hu: Állomány választás

en: Select all
hu: Kijelöl mindent

en: September
hu: Szeptember

en: Set GID
hu: setgid

en: Set UID
hu: setuid

en: Settings
hu: Beállitások

en: Setup
hu: Beállítások

en: Setup...
hu: Beállítások...

en: Seven
hu: Hét

en: Seventeen
hu: Tizenhét

en: Shade
hu: Felgördülés

en: Shuffle &Down
hu: Lekeverés

en: Shuffle &Up
hu: Felkeverés

en: Shutdown
hu: Leállítás

en: Six
hu: Hat

en: Sixteen
hu: Tizenhat

en: Size (bytes)
hu: Méret (byte)

en: Size :
hu: Méret :

en: Size of icons on panel
hu: Ikonok mérete a panelen

en: Size of icons on pop-up menus
hu: Ikonok mérete a menükön

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Small
hu: Kicsi

en: Sound
hu: Hang

en: Sound file :
hu: Hangállomány :

en: Sound module (xfsound)
hu: Hang modul (xfsound)

en: Source:
hu: Forrás:

en: Startup
hu: Automatikus indítás

en: Sticky
hu: Ragadós

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Syntax error in configuration file
    Aborting
hu: Szintaktikus hiba a konfigurációs állományban
    Leállok

en: Target:
hu: Cél:

en: Ten
hu: Tíz

en: Terminals/Connections
hu: Terminálok/Kapcsolatok

en: Terminated:
hu: Terminálva:

en: Test
hu: Teszt

en: Thirteen
hu: Tizenhárom

en: Three
hu: Három

en: Threshold :
hu: Hibakorlát :

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Title font :
hu: Fejléc betütipusa :

en: Toggle Dotfiles
hu: Pont-állományok ki/be

en: Tooltips
hu: Tippek

en: Tooltips delay (ms.) :
hu: Tipp előtti várakozás (ms):

en: Top
hu: Fent

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Twelve
hu: Tizenkettő

en: Twenty
hu: Húsz

en: Two
hu: Kettő

en: Type :
hu: Tipus :

en: Un-Shade
hu: Legördülés

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown action !
hu: Ismeretlen művelet !

en: Unselect
hu: Visszajelöl

en: Usage : %s [OPTIONS]
hu: Használat: %s [OPCIÓK]

en: Use digital clock on panel
hu: Digitális óra a panelen

en: Use gradient color as wallpaper
hu: Színátmenet használata háttérként

en: Use military time (24 hours)
hu: Katonai idő használata (24 óra)

en: Use tear-off menus
hu: Legördülő menük használata

en: Virtual Screens
hu: Virtuális képernyők

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Window snapping size (0 disable) :
hu: Ablak csatolás mérete (0 kikapcsolás) :

en: Windows
hu: Ablakok

en: Workspace
hu: Munkaasztal

en: Write
hu: Írás

en: Writing/Text tools
hu: Iró/Szöveg eszközök

en: XFCE: Communication pipe closed. Exiting...
hu: XFce: Kommunikációs csatorna bezárult. Kilépek...

en: XFClock
    (c) 1997-2000 Olivier Fourdan
hu: XFClock (C) 1997-2000 Olivier Fourdan

en: XFClock - XFce Clock & Calendar
hu: XFClock - XFce Óra és Kalendárium

en: XFMouse - XFce Mouse Configuration
hu: XFMouse - XFce Egér-konfiguráció

en: XFSound - XFce Sound Manager
hu: XFSound - XFce Hang menedzser

en: XFTree, based on XTree Version %s
hu: XFTree, az XTree version %s alapján

en: XFTree: Copy
hu: XFTree: Másolás

en: XFTree: Move
hu: XFTree: Áthelyezés

en: XFbd - XFce Backdrop Manager
hu: XFbd - XFce Háttér menedzser

en: XFce : Data mismatch error in config file
    (%s)
hu: XFce: Hibás adat a konfigurációs állományban
    (%s)

en: XFce : Syntax error in configuration file
    (%s)
hu: XFce: Szintaktikus hiba a konfigurációs állományban
    (%s)

en: XFclock : Data mismatch error in config file
    (%s)
hu: XFclock : Hibás adata a konfigurációs állományban
    (%s)

en: XFclock : Syntax error in configuration file
    (%s)
hu: XFclock : Szintaktikus hiba a konfigurációs állományban
    (%s)

en: Yes
hu: Igen

en: You must provide the command
    and the label, at least !
hu: Legalább a parancsot
    és a cimkét meg kell adnia !

en: You must provide the command to execute !
hu: Meg kell adnia a végrehajtandó parancsot !

en: You've selected a desktop which is not currently
    visible in XFce panel.
hu: Olyan munkaasztalát választott, mely pillanatnyilag
    nem látható az XFce panelen.

en: bottom
hu: Lent

en: creating directory: %s
hu: könyvtár létrehozása: %s

en: directory: %s
hu: könyvtár: %s

en: geometry: %dx%d+%d+%d
hu: geometria: %dx%d+%d+%d

en: unknown
hu: ismeretlen
