gnome-pim 0.99.8.1 - en to hu translation catalogue (463 entries)

en: 	Object did not exist, creating a new one
hu: 	Az objektum nem létezik, készítek egy újat

en: 	Object has been modified on desktop and on the pilot, desktop takes precedence
hu: 	Az objektum módosítva lett a munkaasztalon és a pilotban, a munkaasztalé az előny

en: 
      Additional:
hu: 
      Második név:

en: 
      City:
hu: 
      Város:

en: 
      Country:
hu: 
      Ország:

en: 
      Ext:
hu: 
      Mellék:

en: 
      Family:
hu: 
      Vezetéknév:

en: 
      Given:
hu: 
      Keresztnév:

en: 
      Name:
hu: 
      Név:

en: 
      Postal Box:
hu: 
      Postafiók:

en: 
      Postal Code:
hu: 
      Irányítószám:

en: 
      Prefix:
hu: 
      Előtag:

en: 
      Region:
hu: 
      Régió:

en: 
      Street:
hu: 
      Utca:

en: 
      Suffix:
hu: 
      Utótag:

en: 
    Address:
hu: 
    Cím:

en: 
    Birth Date:
hu: 
    Születési dátum:

en: 
    Business Role:
hu: 
    Munkakör:

en: 
    Categories:
hu: 
    Kategóriák:

en: 
    Comment:
hu: 
    Megjegyzés:

en: 
    Delivery Label:
hu: 
    Szállítási címke:

en: 
    Geo Location:
hu: 
    Földrajzi hely:

en: 
    Mailer:
hu: 
    Küldő :

en: 
    Name:
hu: 
    Név:

en: 
    Org:
hu: 
    Szerv:

en: 
    Public Key:
hu: 
    Nyilvános kulcs:

en: 
    Telephone:
hu: 
    Telefon:

en: 
    Telephones:
hu: 
    Telefonszámok:

en: 
    Time Zone:
hu: 
    Időzóna:

en: 
    Title:
hu: 
    Megszólítás:

en: 
    Unique String:
hu: 
    Egyedi karakterlánc:

en:  changed. Save?
hu:  megváltozott. Mentsem?

en:  seconds
hu:  másodperc

en: 12-hour (AM/PM)
hu: 12 órás (de/du)

en: 1st
hu: Első

en: 24-hour
hu: 24 órás

en: 2nd
hu: Második

en: 3rd
hu: Harmadik

en: 4th
hu: Negyedik

en: 5th
hu: Ötödik

en: A new Gnomecard could not be spawned. Maybe it is not in your path.
hu: Nem tudtam lementeni a kártyát, lehet, hogy nem a te útvonaladon van.

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add a category
hu: Kategória hozzáadása

en: Add a category to the list of selected categories
hu: A listához egy általad meghatározott kategória adása

en: Add exception
hu: Kivétel hozzáadása

en: Add the contents of another card file
hu: A tartalom hozzáadása egy másik kártyához.

en: Add to-do item...
hu: Teendő elem hozzáadása...

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Address Conduit Options
hu: Címvezeték beállításai

en: Address Conduit State
hu: Címvezeték állapota

en: Address List:
hu: Címlista:

en: Address data:
hu: Címadatok:

en: Address:
hu: Címek:

en: Addresses
hu: Címek

en: Alarm Properties
hu: Riasztás beállítások

en: Alarms
hu: Figyelmeztetés

en: All day event
hu: Mindennapos esemény

en: America On-Line
hu: AOL cím

en: An error occured when trying to fetch
    pilot list from the gnome-pilot daemon
hu: Hiba lépett fel a pilot listájának
    lekérésekor a gnome-pilot daemonnal

en: An event's end time must be later than its start time.
hu: Az esemény vége később kell hogy legyen, mint a kezdete.

en: Append GnomeCard File
hu: GnomeCard fájl hozzáfűzése

en: Appointment
hu: Találkozó

en: Appointments:
hu: Találkozók:

en: Audio
hu: Hanggal

en: Audio alarms timeout after
hu: Hangos riasztás befejeződik

en: Available
hu: Elérhető

en: Beep on display alarms
hu: Sípszó riasztás megjelenítésekor

en: Birthdate:
hu: Születési dátum:

en: Bulletin Board
hu: Faliújság

en: By Card Name
hu: Kátryanév szerint

en: By E-mail
hu: E-mail szerint

en: By Last Name
hu: Vezetéknév szerint

en: By Name
hu: Név szerint

en: By Organization
hu: Szervezet szerint

en: Calendar holds %d entries
hu: A naptár %d bejegyzést tartalmaz

en: Can not bind to device %s
hu: Nem tudok bind-olni a %s eszközre

en: Can not create Pilot socket
hu: Nem tudok Pilot socket-et létrehozni

en: Car
hu: Autó

en: Card
hu: Kártya

en: Card Name
hu: Kártyanév

en: Card:
hu: Kártya:

en: Case Sensitive
hu: Kis/nagybetű

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Categories:
hu: Kategóriák:

en: Category selection
hu: Kategória kiválasztás

en: Cellular
hu: Mobil

en: Change current card
hu: Jelenlegi kártya cseréje

en: Change selected
hu: Kiválasztott módósítása

en: Church
hu: Templom

en: City:
hu: Helység:

en: Classification
hu: Osztályozás

en: Colors
hu: Színek

en: Colors for display
hu: Képernyő színei

en: Column Display
hu: Oszlop képernyő

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Conduit state
hu: Vezeték státusza

en: Confidential
hu: Bizalmas

en: Configuration utility for the address conduit.
    The address conduit syncronizes addresses from the pilot with GnomeCard file on the local host
hu: A címvezeték beállítására szolgáló alkalmazás.
    A címvezeték szinkronizálja a piloton meglévő címeket a helyi gépen levőkkel.

en: Configuration utility for the calendar conduit.
hu: A naptárvezeték beállítására szolgáló alkalmazás.

en: Copy From Pilot
hu: Pilotból tölt

en: Copy To Pilot
hu: Pilotra tölt

en: Could not create object for conduit.
    Perhaps the conduit isn't properly installed ?
hu: Nem tudok vezeték-objektumot létrehozni.
    Lehet, hogy nincs jól összerakva a kábel?

en: Could not open DatebookDB on the Pilot
hu: Nem tudom megnyitni a DatebookDB-t a Piloton

en: Could not read pilot's DateBook application block
hu: Nem tudok a pilot DateBook alkalmazásából olvasni

en: Could not start gnomecal server
hu: Nem tudom a gnomecal kiszolgálót elindítani

en: Country:
hu: Megye:

en: Create a new appointment
hu: Egy új találkozó időpontját illeszti be

en: Create a new appointment for today
hu: A mai napra illeszt be új időpontot

en: Create a new calendar
hu: Egy új naptárat készít

en: Create a new card file
hu: Egy új GnomeCard fájl létrehozása

en: Create new appointment
hu: Új találkozó

en: Create new card
hu: Új kártya hozzáadása

en: Create to-do item
hu: Teendő elem készítése

en: Current day's number:
hu: A mai nap száma:

en: Daily
hu: Napi

en: Day
hu: Nap

en: Day View
hu: Napi nézet

en: Day end:
hu: Nap vége:

en: Day numbers:
hu: Nap számok:

en: Day range
hu: Nap terjedelme

en: Day start:
hu: Nap kezdete:

en: Days
hu: Nap

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Defaults
hu: Alapértelmezett

en: Del
hu: Törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete all occurances
hu: Minden előfordulás törlése

en: Delete card
hu: Kártya törlése

en: Delete selected
hu: Kiválasztott törlése

en: Delete this appointment
hu: Találkozó törlése

en: Delete this item
hu: Elem törlése

en: Delete this occurance
hu: Ezen előfordulás törlése

en: Disabled
hu: Tiltva

en: Display
hu: Képernyőre

en: Displayed Columns
hu: megjelenyített oszlopok

en: Domestic
hu: Belföldi

en: Done
hu: Kész

en: Due Date
hu: Esedékesség dátuma

en: Due Date:
hu: Esedékesség dátuma:

en: E-mail data:
hu: E-mail adat:

en: Edit appointment
hu: Időpont szerkesztése

en: Edit card
hu: Kártya szerkesztése

en: Edit this appointment...
hu: Találkozó szerkesztése...

en: Edit this item...
hu: Elem szerkesztése...

en: Edit to-do item
hu: Teendő elem szerkesztése

en: Edit...
hu: Szerkesztés...

en: Electronic Business Card Manager
hu: Elektronikus névjegykártya-kezelő

en: Email
hu: E-mail

en: Email List:
hu: E-mail lista:

en: Empty days:
hu: Üres napok:

en: Enable debugging output of TYPE (alarms)
hu: A hibakövetés bekapcsolása TYPE-ra

en: Enable snoozing for
hu: Szundi bekapcsolása:

en: End after
hu: Vége ez után

en: End on
hu: Vége

en: End time:
hu: Befejezés időpontja:

en: Ending date
hu: Végdátum

en: Erase card
hu: Kártya törlése

en: Error %s %s.
hu: %s %s hiba

en: Error while communicating with calendar server
hu: Nem sikerült kommunikálni a naptárkiszolgálóval

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: Explanatory
hu: Magyarázat

en: Extended:
hu: Bővített:

en: Failed to get a connection from the Pilot device
hu: Nem tudok csatlakozást létrehozni a pilot eszközzel

en: File %s has changed since it was loaded
    Continue?
hu: A %s nevű fájl változott, mióta betöltötted.
    Folytatod a mentést?

en: File As:
hu: Akta mint:

en: File not found
hu: Nincs ilyen fájl

en: File to load calendar from
hu: Fájl ahonnan a naptárat tölti

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Find
hu: Keresés

en: Find Backwards
hu: Visszafelé keresés

en: Find Card
hu: Kártya keresése

en: Find:
hu: Keresés:

en: First
hu: Első

en: First Name
hu: Keresztnév

en: First card
hu: Első kártya

en: First:
hu: Keresztnév:

en: Fri
hu: P

en: Friday
hu: Péntek

en: Friends
hu: Keresés

en: Full Name
hu: Teljes név

en: General
hu: Alap

en: Geographic Position
hu: Földrajzi hely

en: Geographical
hu: Földrajzi

en: Geometry for starting up
hu: Méretek az induláshoz

en: Gnome Calendar
hu: GNOME naptár

en: GnomeCalendar Conduit
hu: GnomeCalendar vezeték

en: GnomeCard File:
hu: GnomeCard fájl:

en: Go
hu: Ugorj

en: Go back in time
hu: Visszatekint az időben

en: Go forward in time
hu: Előrenéz az időben

en: Go to
hu: Menj ...

en: Go to a specific date
hu: Egy megadott dátumra ugrik

en: Go to date
hu: Ugorj a dátumra

en: Go to present time
hu: Jelen időpontra ugrik

en: Go to today
hu: Ugorj mára

en: Gpilotd address conduit
hu: Gpilotd címvezeték

en: Hacking
hu: Hackelés

en: Headings:
hu: Fejléc:

en: Highlight items due today
hu: A ma lejáró időpontok kiemelése

en: Highlight not yet due items
hu: A nem lejárt időpontok kiemelése

en: Highlight overdue items
hu: A lejárt időpontok kiemelése

en: Highlighted day:
hu: Kiemelt nap:

en: Hobby
hu: Hobbi

en: Home
hu: Otthon

en: Hour
hu: Óra

en: Hours
hu: Óra

en: Housekeeping
hu: Házimunka

en: Identity
hu: Azonosítás

en: If used, starts in iconic mode
hu: Ha megadod, ikonméretben indul

en: If you want to debug the attributes on records
hu: Ha az attribútumokat debug-olni akarod a mezőkben

en: International
hu: Nemzetközi

en: Item Comments:
hu: Elem megjegyzés:

en: Jump to this _day
hu: Ugorj erre a _napra

en: Jump to this _month
hu: Ugorj erre a _hónapra

en: Jump to this _week
hu: Ugorj erre a _hétre

en: Jump to this _year
hu: Ugorj erre az é_vre

en: Last
hu: Utolsó

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Last card
hu: Utolsó kártya

en: Last:
hu: Vezetéknév:

en: Layout
hu: Kiosztás

en: Load the user calendar
hu: Felhasználói naptár betöltése

en: Love
hu: Szerelem

en: Mail
hu: Levéllel

en: Mail to:
hu: Levél küldése:

en: Make this appointment movable
hu: Találkozó mozgathatóvá tétele

en: Meeting
hu: Találkozó

en: Merge From Pilot
hu: Pilotról egyesít

en: Merge To Pilot
hu: Pilotra egyesít

en: Message Recorder
hu: Üzenetrögzítő

en: Middle Name
hu: Közbenső név

en: Middle:
hu: Közbenső név:

en: Minute
hu: Perc

en: Minutes
hu: Perc

en: Modify
hu: Módosítás

en: Mon
hu: H

en: Monday
hu: Hétfő

en: Money
hu: Pénz

en: Month View
hu: Havi nézet

en: Monthly
hu: Havi

en: Music
hu: Zene

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: Network
hu: Hálózat

en: New
hu: Új

en: New appointment for _today...
hu: Új találkozó _mára

en: New appointment...
hu: Új találkozó...

en: Next
hu: Következő

en: Next card
hu: Következő kártya

en: No Card Name
hu: Nincs kártyanév

en: No Card Name.
hu: Nincs kártya név

en: No appointments for this day
hu: Nincs ma egy találkozó sem

en: No description
hu: Nincs leírás

en: No filename specified. Please run address conduit capplet first.
hu: Nincs fájlnév megadva. Először futtasd a címvezeték cappletet.

en: No matching record found.
hu: Nem találtam hasonló bejegyzést.

en: No pilot configured, please choose the
    'Pilot Link Properties' capplet first.
hu: Nincs pilot beállítva, kérlek válaszd ki
    a 'Pilot Link Properties'-t a vezérlőpulton.

en: None
hu: Semmi

en: Not connected to the gnome-pilot daemon
hu: Nincs kapcsolat a gnome-pilot démonnal

en: Number:
hu: Szám:

en: Only syncs from desktop to pilot
hu: Csak a munkaasztalról szinkronizál a pilot-ra

en: Only syncs from pilot to desktop
hu: Csak a pilot-ról szinkronizál a munkaasztalra

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open GnomeCard File
hu: GnomeCard fájl megnyitása

en: Open _Default
hu: Al_apértelmezés megnyitása

en: Open calendar
hu: Naptár megnyitása

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Open secret entries
hu: Titkos bejegyzések megnyitása

en: Open the default file
hu: Alapértelmezett fájl megnyitása

en: Organization
hu: Szervezet

en: Outline:
hu: Kiemelés:

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: Pager
hu: Személyhívó

en: Paperwork
hu: Papírmunka

en: Parcel
hu: Helyi

en: Phone
hu: Telefon

en: Phone List:
hu: Telefonlista:

en: Please select categories for the current item
hu: Kérlek válassz kategóriákat a jelenlegi elemhez

en: Please select the date you want to go to.
    When you click on a day, you will be taken
    to that date.
hu: Kérlek válaszd ki a dátumot, ahova menni akarsz.
    Ha egy napra klikkelsz, arra a napra leszel
    elkalauzolva.

en: Please select the start and end hours you want
    to be displayed in the day view and week view.
    Times outside this range will not be displayed
    by default.
hu: Kérlek válaszd ki a kezdeti és a végidőpontot,
    amit látni szeretnél minden napból a napi és a
    heti nézetben. Az ezen kívül eső események nem
    jelennek meg.

en: Possible Columns
hu: Összes oszlop

en: Post Office:
hu: Posta:

en: Postal Box
hu: Postai cím

en: Postal Code:
hu: Irányítószám:

en: Preferences
hu: Tulajdonságok

en: Preferred
hu: Elsődleges

en: Prefix
hu: Előtag

en: Prefix:
hu: Előtag:

en: Prev
hu: Előző

en: Previous card
hu: Előző kártya

en: Priority
hu: Prioritás

en: Priority:
hu: Prioritás:

en: Private
hu: Személyes

en: Program
hu: Programmal

en: Public
hu: Közös

en: Public Key:
hu: Nyilvános kulcs:

en: Reached %s record.
    Continue from the %s one?
hu: Elértem a %s számú bejegyzést.
    Folytassam %s-től?

en: Recur on the
hu: Ismételd

en: Recurrence
hu: Ismétlődés

en: Recurrence rule
hu: Ismétlési szabályok

en: Region:
hu: Régió:

en: Relatives
hu: Rokonok

en: Reminder of your appointment at
hu: Emlékeztető a találkozóra

en: Remove
hu: Törlés

en: Remove a category
hu: Kategória törlése

en: Remove a category from  the list of selected categories
hu: A listából egy általad meghatározott kategória törlése

en: Repeat forever
hu: Örökké ismételd

en: Run program:
hu: Program futtatása:

en: Sat
hu: Szo

en: Saturday
hu: Szombat

en: Save
hu: Mentés

en: Save GnomeCard File As...
hu: GnomeCard fájl mentése mint...

en: Save calendar
hu: Naptár mentése

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: School
hu: Iskola

en: Search card
hu: Kártya keresése

en: Second
hu: Másodperc

en: Seconds
hu: Másodpercek

en: Security
hu: Titkosítás

en: Select program to run at alarm time
hu: Válaszd ki az figyelmeztető programot

en: Selected
hu: Kiválasztva

en: Set sort criteria
hu: Rendezési feltétel beállítása

en: Shopping
hu: Vásárlás

en: Show TO-DO items and quit
hu: Mutasd meg az Teendőket, és lépj ki

en: Show events and quit
hu: Mutasd meg az eseményeket, és lépj ki

en: Show on TODO List:
hu: Teendő listában mutassa:

en: Snooze
hu: Szundi

en: Sort
hu: Rendezés

en: Specifies ending date [for --events]
hu: Végdátumot ad meg [a --events-nek]

en: Specifies start date [for --events]
hu: Egy kezdődátumot ad meg [a --events-nek]

en: Specifies the port on which the Pilot is
hu: Megadja a portot, ahol a Pilot van

en: Start time:
hu: Kezdés időpontja:

en: Street:
hu: Utca:

en: Suffix
hu: Utótag

en: Suffix:
hu: Utótag:

en: Summary
hu: Összegzés

en: Summary:
hu: Összegzés:

en: Sun
hu: V

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Synced DateBook from Pilot to GnomeCal
hu: Szinkronizálva a pilot-ról a GnomeCal-ba

en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Synchronize Action
hu: Akció szinkronizálása

en: Syncing with the pilot...
hu: Szinkronizálás a pilottal...

en: Take from Name
hu: Vedd a névből

en: Telephone data:
hu: Telefonadatok:

en: The GNOME personal calendar and schedule manager.
hu: A GNOME személyi naptár és határidőnapló

en: The default file
hu: Az alapértelmezett fájl

en: The startup view mode (dayview, weekview, monthview, yearview)
hu: Az induló nézet (nap, hét, hó, év-nézet)

en: There are cards which are currently being modified.
    Finish any pending modifications and try again.
hu: Vannak olyan kártyák, amelyek módosítva lettek. 
    Fejezd be a módósításokat és próbáld újra.

en: Thu
hu: Cs

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Time
hu: Időpont

en: Time Left
hu: Hátralévő idő

en: Time Until Due
hu: Lejáratig az idő

en: Time Zone
hu: Időzóna

en: Time display
hu: Időpont megjelenítés

en: Time format
hu: Időpont formátum

en: Title
hu: Megszólítás

en: Title:
hu: Megszólítás:

en: To Do List
hu: Teendő lista

en: To Do List Properties
hu: Teendő lista beállítások

en: To Do List style options:
hu: Teendő lista stílusa:

en: To-Do item that is due today:
hu: Teendő elem, ami elévül ma:

en: To-Do item that is not yet due:
hu: Teendő elem, ami még nincs elévülve:

en: To-Do item that is overdue:
hu: Teendő elem, ami már elévült:

en: To-do list
hu: Teendő lista

en: Today
hu: Ma

en: Toggle Card View
hu: Kártyanézet ki/be

en: Toggle Tree View
hu: Fanézet ki/be

en: Travel
hu: Utazás

en: Tree
hu: Fa

en: Tue
hu: K

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Type:
hu: Típus:

en: Unable to open DatebookDB
hu: Nem tudom megnyitni a DatebookDB-t

en: Unable to open file: %s
hu: %s fájl megnyitása sikertelen

en: Voice
hu: Hang

en: Web Page
hu: Weblap

en: Web Page:
hu: Weblap:

en: Wed
hu: Sze

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Week
hu: Hét

en: Week View
hu: Heti nézet

en: Weekly
hu: Heti

en: Weeks
hu: Hét

en: Weeks start on
hu: A hét kezdete

en: Work
hu: Munkahely

en: Year View
hu: Éves nézet

en: Year:
hu: Év:

en: Yearly
hu: Éves

en: _Append...
hu: _Hozzáfűzés...

en: _New appointment in this day...
hu: Új találkozó _erre a napra...

en: _New appointment...
hu: Új _találkozó...

en: _New calendar
hu: Új _naptár

en: ago
hu: óta

en: am
hu: de

en: april
hu: április

en: august
hu: augusztus

en: d_Every
hu: d_Minden

en: day
hu: nap

en: day(s)
hu: nap

en: eighth
hu: nyolcadik

en: eleventh
hu: tizenegyedik

en: february
hu: február

en: fifth
hu: ötödik

en: first
hu: első

en: fortnight
hu: két hét

en: fourth
hu: negyedik

en: friday
hu: péntek

en: h
hu: ó

en: hour
hu: óra

en: hrs.
hu: óra

en: january
hu: január

en: july
hu: július

en: june
hu: június

en: last
hu: utolsó

en: lat,
hu: szél,

en: lon.
hu: hossz

en: m_Every
hu: m_Minden

en: march
hu: március

en: may
hu: május

en: min
hu: perc

en: mins.
hu: perc

en: minute
hu: perc

en: monday
hu: hétfő

en: month
hu: hónap

en: month(s)
hu: hónapokban

en: next
hu: következő

en: ninth
hu: kilencedik

en: now
hu: most

en: occurrence(s)
hu: esetek

en: october
hu: október

en: pi_accept failed
hu: pi_accept sikertelen

en: pm
hu: du

en: saturday
hu: szombat

en: sec
hu: mp

en: second
hu: másodperc

en: sept
hu: szept

en: september
hu: szeptember

en: seventh
hu: hetedik

en: sixth
hu: hatodik

en: sunday
hu: vasárnap

en: tenth
hu: tizedik

en: th day of the month
hu: -k napján a hónapnak

en: the default file
hu: az alapértelmezett fájl

en: third
hu: harmadik

en: this
hu: ez a

en: thur
hu: csüt

en: thurs
hu: csüt

en: thursday
hu: csütörtök

en: today
hu: ma

en: tomorrow
hu: holnap

en: tues
hu: kedd

en: tuesday
hu: kedd

en: twelfth
hu: tizenkettedik

en: w_Every
hu: w_Minden

en: wednes
hu: szerda

en: wednesday
hu: szerda

en: week
hu: hét

en: week(s)
hu: héten

en: y_Every
hu: y_Minden

en: year
hu: év

en: year(s)
hu: években

en: yesterday
hu: tegnap
