gnome-applets 1.2.0 - en to hu translation catalogue (1003 entries)

en:    Macro %.2d:
hu:    Makró %.2d:

en:   -n, --noX     Allow to run without X server
hu:   -n, --noX     Az X-szerverrel együtt futhat

en:  Clear
hu:  Törlés

en:  URL Activation
hu:  URL Aktiváció

en:  URL History
hu:  URL emlékezet

en:  mounted
hu:  beillesztve

en:  not mounted
hu:  nincs beillesztve

en: " reported:
hu: " jelenti:

en: "Clear" button on top?
hu: A "Törlés" gomb legfelül?

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
hu: %#.1fMb vett / %#.1fMb küldött / idő: %.1d:%.2d

en: (No
hu: (Nincs

en: (These settings do not take effect until a refresh)
hu: (Ezek nem állítódnak át frissítésig)

en: (This'll chug loads of CPU, but will prevent compressing the image twice if a
    lossy file format is used)
    Don't use this if you're using a lossless compression format, or if you cherish
    speed and don't mind imperfection in your thumbnails.
hu: (Ez sok időbe telik, de nem kell kétszer tömöríteni a képet, ha 
    veszteséges fájlformátumot használsz.)
    Ne használd, ha veszteségmentes tömörítést használsz, vagy fontosnak
    érzed a sebességet és nem érdekel a bemutatóképek tökéletlensége.

en: (c) 1997 The Free Software Foundation
hu: (C) 1997 The Free Software Foundation

en: (c) 1997 the Free Software Foundation
hu: (C) 1997 the Free Software Foundation

en: (c) 1998 The Free Software Foundation
hu: (c) 1998 the Free Software Foundation

en: + Color
hu: + Szín

en: - Color
hu: - Szín

en: A complete waste of perfectly good CPU cycles.
hu: Tökéletes pocsékolása a CPU órajeleknek.

en: A cursor position reporting applet.
    = Clicking mouse button 1 grabs the cursor.
    = Dragging with mouse button 1 held down shows the size of the region.
hu: Egy kurzorpozíció-jelző applet.
    = A bal egérgombbal való kattintás egy képpont pozícióját jelzi.
    = Az egérgombot nyomva tartva egy téglalap két sarkát kapjuk meg.

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
hu: Kis bolondos, GNOME panelra tehető xeyes.

en: A stock ticker-like applet
hu: Egy szokványos távíró-szerű applet

en: A ticker to display various information and statistics.
hu: Egy távíró applet változatos infók és statisztikák megjelenítéséhez.

en: A useful little screengrabber.
    The left/top button allows you to grab either:
    a window (click to select which one)
    or an area (click and drag to select a rectangle.)
    The right/bottom button will grab the entire desktop.
    Share and Enjoy ;)
hu: Hasznos kis képlopó.
    A bal/felső gomb segítségével lophatsz:
    - ablakot (kattints rá valamelyikre)
    - vagy területet (keretezd be a részt)
    A jobb/alsó gomb a teljes képernyőt lelopja.
    Oszd meg és élvezd ;)

en: AC-Off Battery Color:
hu: AC-Kikapcsolt szín:

en: AC-On Battery Color:
hu: AC-Bekapcsolt szín:

en: APM is disabled!  Cannot read battery charge information.
hu: Az APM ki van kapcsolva! Nem tudom kiolvasni a telepek töltöttségi értékeit.

en: ASClock
hu: AS Óra

en: ASClock Settings
hu: AS Óra beállításai

en: About...
hu: Névjegy...

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Adjust gamma
hu: Gamma hozzáadás

en: Advanced
hu: Haladó

en: AfterStep Clock
hu: AfterStep Óra

en: Alert options
hu: Figyelmeztetési beállítások

en: All post-processing, frill and spurious options will chug more CPU than a
    simple screenshot, due to the creation and then conversion of an intermediate
    image. Intensive operations may take some time on less spiffy CPUs.
hu: Az összes utófeldolgozás, sallang és hamis opció több processzoridőt zabál,
    mint egy egyszerű képernyőfotó, a közbenső képek létrehozása és átalakításai
    miatt. Az intenzív műveletek sok időbe kerülhetnek gyengébb CPU-kon.

en: Always blink when any mail is waiting.
hu: Mindig villogjon, ha levél várakozik.

en: An analog clock similar to that in CDE panel
hu: CDE-stílusú másik óra applet

en: An analog clock similar to that in CDE panel.
hu: Egy másik óraapplet, a CDE panelon találhatóhoz hasonló.

en: An applet that watches your mouse.
hu: Az egérkurzort figyelő szemek

en: An applet to launch URLs in a web browser, search using various web sites and have a ton of fun!
hu: Egy applet, mely URL-eket lő fel webböngészőkben, keres több webhelyen, és van egy tonna poénja!

en: Another Clock
hu: Másik óra

en: Another Clock Applet
hu: Analóg óra applet

en: Another update already in progress!
hu: Másik frissítés megy éppen!

en: App to use for displaying screenshots:
hu: A megjelenítő program képernyőképekhez:

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Applet Height:
hu: Applet magassága:

en: Applet Mode:
hu: Applet üzemmódja:

en: Applet Width:
hu: Applet szélessége:

en: Applet height:
hu: Applet magassága:

en: Applet size
hu: Applet mérete

en: Applet width:
hu: Applet szélessége:

en: Architecture
hu: Architektúra

en: Are you sure you want to remove this browser?
hu: Tényleg eltávolítod ezt a böngészőt?

en: Armenia
hu: Örményország

en: Armenian
hu: Örmény

en: Articles
hu: Cikkek

en: Audio Mixer
hu: Keverőpult egy potméterrel

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Automatically pick best applet size
hu: Automatikusan válaszd a legjobb méretet

en: Automatically update every
hu: Automatikus frissítés

en: Automatically update every
hu: Automatikus frissítés

en: Awaiting connection
hu: Kapcsolatra várva

en: Background
hu: Háttér

en: Background:
hu: Háttérszín:

en: Basque
hu: Baszk

en: Battery Charge Messages
hu: Elemtöltöttségi üzenetek

en: Battery Charge Monitor
hu: Teleptöltés monitor

en: Battery Monitor Settings
hu: Elemek állapota:

en: Behavior
hu: Megjelenés

en: Big
hu: Nagy

en: Bits
hu: Bit

en: Blink
hu: Villogás

en: Blinking elements in clock
hu: Villogó részek az órában

en: Blowing dust
hu: Poros szél

en: Blowing dust whirls
hu: Söprő poros forgószél

en: Blowing duststorm
hu: Porvihar

en: Blowing hail
hu: Szeles jégeső

en: Blowing ice crystals
hu: Zuhogó jég

en: Blowing ice pellets
hu: Csapkodó jéggolyók

en: Blowing precipitation
hu: Szeles zivatar

en: Blowing rainfall
hu: Szeles eső

en: Blowing sand
hu: Homokfúvás

en: Blowing sandstorm
hu: Homokvihar

en: Blowing small hail
hu: Szeles kisszemű jégeső

en: Blowing snow grains
hu: Hófúvás

en: Blowing snowfall
hu: Szeles hóesés

en: Blowing sprays
hu: Szeles permet

en: Blowing squall
hu: Viharos széllökés

en: Blowing volcanic ash
hu: Vulkanikus hamu, viharos szélben

en: Blur image
hu: Kép elmosása

en: Blur image by what factor?
hu: Milyen faktorral mossam el?

en: Brazil
hu: Brazília

en: Broken clouds
hu: Sűrű felhőzet

en: Browse...
hu: Keresés...

en: Browser
hu: Böngésző

en: Browser Command:
hu: Böngésző parancs:

en: Browser Name:
hu: Böngésző neve:

en: Buffers
hu: Pufferek

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Bulgarian
hu: Bolgár

en: CD Player
hu: CD-lejátszó

en: CD Player Applet
hu: CD-lejátszó applet

en: CPU Load
hu: Processzorhasználat

en: CPU Load Applet
hu: Processzorterhelés applet

en: CPU Load Meter
hu: Processzor-terhelés mérő

en: CPU/MEM usage
hu: Processzor-memóriahasználat

en: CPU/MEM usage meter
hu: Processzor-memóriahasználat mutató applet

en: CPU/Mem Usage Applet
hu: CPU/Memória kihasználtság

en: CPULoad
hu: Processzorhasználat

en: Cached samples: (select to play)
hu: Gyorstárazott minták: (válaszd ki a lejátszandót)

en: Calm
hu: Szélcsend

en: Can't create GNotes applet!
hu: Nem tudom elkészíteni a GNotes appletet!

en: Can't create applet!
hu: Nem tudom elkészíteni az appletet!

en: Can't create fifteen applet!
hu: Nem tudom elkészíteni az appletet!

en: Can't create life applet!
hu: Nem tudom elkészíteni a life appletet!

en: Can't create odometer applet!
hu: Nem tudom elkészíteni az odométer appletet!

en: Can't parse XML. Net connection down?
hu: Nem tudom az XML-t értelmezni. A hálózat nincs fellőve?

en: Canada
hu: Kanada

en: Cannot create applet!
hu: Nem tudom elkészíteni az appletet!

en: Cannot create directory:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Aborting
hu: Nem sikerült a könyvtár létrehozása:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Megállok

en: Cannot open /dev/apm; can't get data.
hu: Nem lehet megnyitni a '/proc/apm' fájlt. Nem tudok adatokhoz jutni.

en: Cannot open /proc/apm!  Make sure that you built APM support into your kernel.
hu: Nem tudom megnyitni a /proc/apm-t ! Tényleg van APM támogatás a kernelben?

en: Capture WM decorations when grabbing a window
hu: Az ablakkezelő dekorációkat is mentsd ablaknál

en: Caribic
hu: Karib-szigetek

en: Cdrom
hu: CDROM

en: Change
hu: változás

en: Character Picker
hu: Karaktertábla

en: Character Picker Settings
hu: Karaktertábla beállítások

en: Character picker
hu: Karaktertábla

en: Charcoal by what factor?
hu: Faszén milyen faktorral?

en: Check every:
hu: Ellenőrizz minden:

en: Choose a file to tail
hu: Válassz ki egy fájlt megjelenítéshez

en: Choose a log file
hu: Válassz egy log fájlt:

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear Sky
hu: Tiszta ég

en: Clipboard Applet
hu: Vágólap applet

en: Clock
hu: Óra

en: Clock Settings
hu: Óra beállításai

en: Clock Theme
hu: Óratéma

en: Clock and Mail Notify Applet
hu: Óra és levélfigyelő applet

en: Clock and Mailcheck
hu: Levélfigyelő és óra

en: Clock color
hu: Óra színe

en: ClockMail Settings
hu: Levélfigyelő beállítások

en: Codepage
hu: Kódlap

en: Colors
hu: Színek

en: Command
hu: Parancs

en: Command history
hu: Régebbi parancsok

en: Command line background:
hu: Parancssor háttere:

en: Command line foreground:
hu: Parancssor színe:

en: Command line height:
hu: Parancssor magassága:

en: Compressed Quality (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
hu: Tömörítési minőség (JPEG/MIFF/PNG mód) Magas: jó minőség/nagy fájl

en: Conditions:
hu: Helyzet:

en: Configure Browser
hu: A böngésző beállítása

en: Confirm connection
hu: Kapcsolat elfogadása

en: Connect command:
hu: Kapcsolódás parancsa:

en: Connect points in scope
hu: Pontok összekötése a szkópban

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Connected streams:
hu: Kapcsolódó folyamok:

en: Connecting
hu: Kapcsolódás

en: Connection status
hu: Kapcsolat állapota

en: Continent/City
hu: Kontinens/Város

en: Core Dump Module
hu: Core Dump Modul

en: Core dump catcher
hu: Core Dump elfogó

en: Core dump information (Tick-a-Stat)
hu: Core dump információ (Tick-a-Stat)

en: Core dump module (Tick-A-Stat)
hu: Core dump modul (Tick-A-Stat)

en: Could not allocate space for graph values
hu: Nem tudok a grafikonértékeknek helyet foglalni

en: Could not dup() APM file descriptor: %s
hu: Nem tudom lemásolni az APM fájlleírót: %s

en: Couldn't open mixer device %s
hu: Nem tudom a %s mixert megnyitni

en: Country
hu: Ország

en: Create Charcoal Effect
hu: Faszén effekt

en: Create Painted Effect
hu: Olajfestmény effekt

en: Create frame around image
hu: Keret készítése a kép körül

en: Create monochrome image
hu: Szürke kép létrehozása

en: Create sticky notes on your screen.
hu: Postit-ek készítése a képernyőre.

en: Create thumbnail of image too
hu: Bemutatókép készítése is

en: Creating user directory: %s
hu: Készül a felhasználói könyvtár: %s

en: Current conditions
hu: Jelenlegi állapot

en: Custom
hu: Beállított

en: Custom icon for mounted:
hu: Beállítható ikon beillesztett állapothoz

en: Custom icon for not mounted:
hu: Beállítható ikon nem beillesztett állapothoz

en: Default Height
hu: Alap magasság

en: Default List
hu: Alapértelmezett lista

en: Default Properties...
hu: Alapértelmezett tulajdonságok...

en: Default Width
hu: Alap szélesség

en: Default character list:
hu: Alapértelmezett karakterlista:

en: Delay (seconds) before taking shot (only for entire desktop shots)
hu: Várakozás (másodpercben) fotózás előtt (munkaasztalnál csak)

en: Delay between articles (10 = 1 sec):
hu: Hírek közötti szünet (10 = 1 mp):

en: Delay when wrapping text:
hu: Várakozás a szövegtörésig:

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Note
hu: Noteszlap törlése

en: Delete launcher
hu: Indító törlése

en: Despeckle Image (reduce spots)
hu: Kép folttalanítása (piszkok törlése)

en: Detailed Forecast
hu: Részletes előrejelzés (IWIN, USA)

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
hu: Részletes időjárási információ nem érhető el erről a helyről.
    Kérlek próbáld meg a helyi előrejelzést használni, az IWIN előrejelzés csak az Egyesült Államok városaira működik.

en: Device:
hu: Eszköz:

en: Dew point:
hu: Harmatpont:

en: Digits number
hu: Számjegyek száma

en: Directory to save images in:
hu: Könyvtár amibe a képek menjenek:

en: Disabled
hu: Tiltva

en: Disconnect command:
hu: Bontás parancsa:

en: Disk Usage
hu: Lemezhasználat

en: Disk Usage Applet
hu: Lemezhasználtság-mérő

en: Disk usage meter
hu: Lemezhasználat mutató applet

en: Diskusage Settings
hu: Lemezhasználtság-mérő beállításai

en: Display
hu: Képernyő

en: Display "Clear" button
hu: A "Törlés" gomb megjelenítése

en: Display "launch new window" option
hu: Mutasd az "Új ablakban indít" kapcsolót

en: Display GO Button
hu: GO gomb mutatása

en: Display Spurious Options (I got carried away)
hu: Álopciók kijelzése

en: Display arrows instead of -/+
hu: Nyilakkal jelenítsd meg -/+ helyett

en: Display only symbols and price
hu: Csak a szimbólumoket és az árakat

en: Display time in 12 hour format (AM/PM)
hu: 12 órás formátumban jelenjen meg az idő (AM/PM)

en: Display time relative to GMT (Greenwich Mean Time):
hu: Az időt GMT-hez viszonyítva mutassa (Greenwich-i idő):

en: Displays new mail and time
hu: Egy óra-applet, amelyik figyeli a levelesládát

en: Displays the time in binary representation
hu: Az időt jeleníti meg bináris alakban

en: Do you want to connect?
hu: Kapcsolódni akarsz?

en: Don't know how to make a launcher out of: '%s'
hu: Nem tudok indítót készíteni: '%s'

en: Down
hu: Le

en: Drifting drizzle
hu: Viharos szitálás

en: Drifting dust
hu: A szél hordja a port

en: Drifting dust whirls
hu: Átvonuló poros forgószél

en: Drifting duststorm
hu: Átvonuló porvihar

en: Drifting fog
hu: Ködfoltok

en: Drifting funnel cloud
hu: Mozgó tölcsérfelhők

en: Drifting hail
hu: Jégeső szélfúvással

en: Drifting haze
hu: Páraátvonulás

en: Drifting ice crystals
hu: Jégfergeteg

en: Drifting ice pellets
hu: Sodródó jéggolyók

en: Drifting mist
hu: Ködfoltok

en: Drifting precipitation
hu: Viharos csapadék

en: Drifting rain
hu: Viharos eső

en: Drifting sand
hu: Erős homokfúvás

en: Drifting sandstorm
hu: Átvonuló homokvihar

en: Drifting small hail
hu: Szeles kisszemű jégeső

en: Drifting smoke
hu: Füst erős széllel

en: Drifting snow
hu: Hófúvás

en: Drifting snow grains
hu: Hóvihar

en: Drifting sprays
hu: Átvonuló permet

en: Drifting squall
hu: Viharos széllökés

en: Drifting tornado
hu: Átvonuló tornádó

en: Drifting volcanic ash
hu: Szeles vulkanikus hamu

en: Drive Mount
hu: Lemezbeillesztő

en: Drive Mount Applet
hu: Lemezbeillesztő applet

en: Drive Mount Applet Properties
hu: Lemezbeillesztő applet beállítások

en: Drivemount command failed.
    "
hu: A beillesztés nem járt sikerrel.
    "

en: Drizzle
hu: Szitáló eső

en: Drizzle in the vicinity
hu: Szitáló eső a könyéken

en: Dust
hu: Por

en: Dust in the vicinity
hu: Por a környéken

en: Dust whirls
hu: Poros forgószél

en: Dust whirls in the vicinity
hu: Poros forgószél a közelben

en: Duststorm
hu: Porvihar

en: Duststorm in the vicinity
hu: Porvihar a környéken

en: Dutch
hu: Holland

en: ESD host to monitor:
hu: Figyelendő ESD szerver:

en: ESounD Persistent Volume Daemon version %s
hu: ESounD Persistent Volume Daemon %s verzió

en: East
hu: Kelet

en: East - NorthEast
hu: Kelet - északkelet

en: East - Southeast
hu: Kelet - délkelet

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit keymap
hu: Kiosztás szerkesztése

en: Eject
hu: Lemezkiadás

en: Eject on unmount
hu: Kiadás lecsatolás után

en: Emboss image
hu: Kép domborítása

en: Enable Full-Charge Notification
hu: A teljes töltöttségi üzenet bekapcsolva

en: Enable Low Battery Warning
hu: Alacsony töltöttségi figyelmeztetés be

en: Enable detailed forecast
hu: Részletes előrejelzés engedélyezése

en: Enable logging of events
hu: Eseménynaplózás engedélyezése

en: Enable radar map
hu: Műholdas térképek engedélyezése

en: Enable scroll buttons
hu: A görgetőgombok engedélyezése

en: Enable this module
hu: A modul engedélyezése

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: English
hu: Angol

en: Enhance image (reduce noise)
hu: Kép erősítése (zaj csökkentése)

en: Enter symbols delimited with "+" in the box below.
hu: +-al elválasztott szimbólumokat írjál a mezőbe.

en: Equalize image (Perform histogram equalization)
hu: Kép kiegyenlítése (hisztogramm kiegyenlítés)

en: Error querying battery charge.
    
    Make sure that your kernel was built with APM support.
hu: Nem sikerült az elemeket lekérdezni.
    
    Biztos, hogy a kerneledben van APM támogatás?

en: Event Log
hu: Esemény napló

en: Event log...
hu: Események...

en: Failed to get IWIN forecast data.
hu: Nem tudok IWIN előrejelzést lekérni.

en: Failed to get METAR data.
hu: A METAR adatokat nem tudtam lekérni.

en: Failed to get Met Office forecast data.
hu: Nem tudok Met Office előrejelzést lekérni.

en: Failed to get radar map image.
hu: Nem kaptam műholdas képet.

en: Few clouds
hu: Kevés felhő

en: Few ice crystals
hu: Kevés jég

en: Few ice pellets
hu: Kevés jéglabda

en: Fifteen
hu: Tizenötös játék

en: Fifteen cells game
hu: A népszerű tizenötös puzzle-játék

en: Fifteen sliding pieces
hu: 15 csúszkáló részlet

en: File '%s' does not exist
hu: A '%s' fájl nem létezik

en: File System Changed!
hu: A fájlrendszer változott!

en: File Systems
hu: Fájlrendszer

en: File Tail Module
hu: Fájl tail modul

en: File tail for
hu: Fájl tail:

en: File tail information (Tick-a-Stat)
hu: Fájl tail információ (Tick-a-Stat)

en: File tail view file (Tick-a-Stat)
hu: Fájl tail nézet (Tick-a-Stat)

en: File tailer
hu: Fájl tail-elő

en: Files, Apps
hu: Fájlok, alkalmazások

en: Filetype is determined from filename suffix.
    Default filetype (if no extension or unrecognised extension) is miff.
    Recognised suffixes are:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    and several obscure ones. Try your luck with something interesting!
    Eg .html for a client-side image map. You'll get a .gif, .html, and a .shtml
    
    Recommendations:
    Small file, pretty good quality:   jpg, 75% quality
    Slightly larger file but lossless: png, as much compression as you like.
    - compressing pngs takes longer at higher ratios, but is still lossless
hu: A fájltípust a fájlnév határozza meg.
    Az alapértelmezett fájltípus miff (ha nincs megadva kiterjesztés).
    Felismert kiterjesztések:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    és egy csomó homályos formátum. Próbálkozz szerencsével.
    Például a html egy kliens oldali image-map-ot készít. Kapsz egy .gif, .html, és egy .shtml fájlt.
    
    Ajánlatok:
    Kis fájl, jó minőség:   jpg, 75% minőség
    Kicsit nagyobb fájl, de veszteségmentes: png, amilyen módban szeretnéd.
    - a png tömörítés tovább tart magas felbontásban, de veszteségmentes.

en: Find Edges in Image
hu: Élkeresés a képen

en: Find edges by what factor?
hu: Élkeresés faktora?

en: Flag
hu: Zászló

en: Flag
    Pixmap
hu: Zászló
    Pixmap

en: Flag and Label
hu: Zászló és cimke

en: Fog
hu: Köd

en: Fog in the vicinity
hu: Köd a környéken

en: Fog with wind
hu: Szeles köd

en: Follow panel size
hu: Panelméret követése

en: Font:
hu: Betűkészlet:

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: Forecast
hu: Előrejelzés

en: Foreground
hu: Előtér

en: Format
hu: Formátum

en: Frame Width (pixels)
hu: Keret szélessége (képpontban)

en: France
hu: Franciaország

en: Frederic Devernay <devernay@istar.fr>
hu: Frédéric Devernay <devernay@istar.fr>

en: Free
hu: Szabad

en: Free Diskspace:
hu: Szabad lemezterület:

en: Freezing drizzle
hu: Jeges szitálás

en: Freezing duststorm
hu: Jeges porvihar

en: Freezing fog
hu: Jeges köd

en: Freezing hail
hu: Lefagyott jégeső

en: Freezing haze
hu: Jeges pára

en: Freezing ice crystals
hu: Lefagyott jég

en: Freezing ice pellets
hu: Lefagyó jéggolyók

en: Freezing mist
hu: Jeges köd

en: Freezing precipitation
hu: Fagyos csapadék

en: Freezing rain
hu: Fagyos eső

en: Freezing sandstorm
hu: Jeges homokvihar

en: Freezing small hail
hu: Kisszemű jégeső

en: Freezing snow
hu: Megfagyott hó

en: Freezing snow grains
hu: Fagyos jégeső

en: Freezing sprays
hu: Jeges permet

en: Freezing squall
hu: Jeges széllökések

en: Freezing tornado
hu: Jeges tornádó

en: Freezing volcanic ash
hu: Jeges vulkanukis hamu

en: French
hu: Francia

en: Frills
hu: Sallangok

en: Funnel cloud
hu: Tölcsérfelhő

en: Funnel cloud in the vicinity
hu: Tölcsérfelhő a környéken

en: Funnel cloud w/ wind
hu: Tölcsérfelhő széllel

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
hu: GKB fejlesztői oldal (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: GKB Keyboard Switcher
hu: GKB billentyűzetkiosztás átkapcsoló

en: GKB Properties
hu: GKB beállítások

en: GKB, the Gnome Keyboard Layout Switcher Applet
hu: GKB, a Gnome billentyűzet-átkapcsoló applet

en: GNOME Stock Ticker
hu: A GNOME részvényfigyelője

en: GNOME Stock Ticker Panel Applet
hu: A Gnome részvényfigyelő applet

en: GNOME Weather
hu: GNOME időjárás

en: GNOME Weather Properties
hu: Gnome Időjárás beállításai

en: GNOME weather monitor applet
hu: GNOME időjárás applet

en: GNOME weather monitor applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/
hu: GNOME időjárásfigyelő applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/

en: GNotes Settings
hu: GNotesz beállítások

en: GNotes!
hu: GNotesz

en: Game of Life
hu: Életjáték

en: Gamma value
hu: Gamma érték

en: General
hu: Alap

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Georgian
hu: Grúz

en: German
hu: Német

en: Germany
hu: Németország

en: Give audio feedback using the keyboard bell
hu: Adj hang visszajelzést a billentyűzet csengővel

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
hu: Gnome Panel applet azon karakterek kiválasztására, amelyek nincsenek a billentyűzeteden. GNU GPL-es.

en: Gnome Stock Ticker Properties
hu: Gnome Stock Ticker Beállítások

en: Gnome panel applet for copying and retrieving selections with a history list. Released under GNU General Public Licence.
hu: Gnome Panel applet kijelölések másolására és beillesztésére előzménylistával. A program GNU GPL-es.

en: Grab a shot of a specific window or area
hu: Ablak vagy képernyőterület fotózása

en: Grab a shot of your entire desktop
hu: Az egész képernyő fotózása

en: Grab hotkey
hu: Forróbillentyű megadása

en: Graph
hu: Grafika

en: Graph Battery Low Color:
hu: Grafikonon kifogyott szín:

en: Graph Direction:
hu: Grafikon irány:

en: Graph Tick Color:
hu: Grafikonon pillanatnyi szín:

en: Great Britain
hu: Nagy Britannia

en: Hail
hu: Jégeső

en: Hail in the vicinity
hu: Jégeső a környéken

en: Hail showers
hu: Zuhogó jégeső

en: Hailstorm
hu: Viharos jégeső

en: Hard Disk
hu: Merevlemez

en: Haze
hu: Pára

en: Haze in the vicinity
hu: Pára a környéken

en: Haze with wind
hu: Pára széllel

en: Heavy drizzle
hu: Erős szitálás

en: Heavy dust
hu: Sűrű por

en: Heavy dust whirls
hu: Erős poros forgószél

en: Heavy duststorm
hu: Erős porvihar

en: Heavy hail
hu: Erős jégeső

en: Heavy ice crystals
hu: Nagy jégdarabok

en: Heavy ice pellets
hu: Nagy jéglabdák

en: Heavy precipitation
hu: Erős csapadék

en: Heavy rain
hu: Erős esőzés

en: Heavy sand
hu: Erős homokfúvás

en: Heavy sandstorm
hu: Erőteljes homokvihar

en: Heavy small hail
hu: Erős kisszemű jégeső

en: Heavy snow
hu: Hószakadás

en: Heavy snow grains
hu: Sűrű hóesés

en: Heavy sprays
hu: Sűrű permet

en: Heavy squall
hu: Erős széllökések

en: Height:
hu: Magasság:

en: Help
hu: Súgó

en: Help...
hu: Súgó...

en: Hide Note
hu: Noteszlap elrejtése

en: Hide Notes
hu: Rejtsd el a feljegyzéseket

en: History
hu: Napló

en: Hotkey for switching between layouts
hu: A kiosztások között kapcsoló forróbillentyű

en: Hour needle color
hu: Óramutató színe

en: Humidity:
hu: Páratartalom:

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Ice crystal storm
hu: Jégvihar

en: Ice crystals
hu: Jég

en: Ice crystals in the vicinity
hu: Jég a közelben

en: Ice pellet storm
hu: Jéggolyó vihar

en: Ice pellets
hu: Jéglabdák

en: Ice pellets in the vicinity
hu: Jéglabdák a közelben

en: Icon:
hu: Ikon:

en: Idle
hu: Üresjárat

en: Image filename:
hu: Kép neve:

en: Implode Image
hu: Kép felrobbantása

en: Implode by what factor?
hu: Robbantás milyen faktorral?

en: Info and status ticker
hu: Infó- és állapotkijelző

en: Inigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>
hu: Ińigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>

en: Internal error: invalid mode in battery_set_mode
hu: Belső hiba: hibás mód a battery_set_mode-ban

en: Interval:
hu: Intervallum:

en: Invalid
hu: Helytelen

en: Invalid location chosen!
    Properties remain unchanged.
hu: Rossz helyet választottál!
    A beállítások nem változnak.

en: Invert colours in image
hu: A színek megfordítása

en: JBC Binary Clock
hu: JBC Bináris Óra

en: Jamaica
hu: Jamaika

en: Jon's Binary Clock
hu: Jon bináris órája

en: Just another clock
hu: AfterStep stílusú óra

en: Keymaps
hu: Kiosztások

en: Label
hu: Címke

en: Language
hu: Nyelv

en: Launch new window
hu: Új ablakban indít

en: Launcher Properties
hu: Indító Tulajdonságok...

en: Launcher properties...
hu: Indító tulajdonságai...

en: Left to Right
hu: Balról jobbra

en: Length
hu: Hosszúság

en: Light drizzle
hu: Enyhe szitálás

en: Light dust
hu: Ritka por

en: Light dust whirls
hu: Világos poros forgószél

en: Light duststorm
hu: Enyhe porvihar

en: Light fog
hu: Ritka köd

en: Light funnel cloud
hu: Világos tölcsérfelhő

en: Light hail
hu: Enyhe jégeső

en: Light haze
hu: Enyhén párás

en: Light mist
hu: Ritka köd

en: Light precipitation
hu: Enyhe csapadék

en: Light rain
hu: Csendes eső

en: Light sand
hu: Enyhe homokfúvás

en: Light snow
hu: Hószállingózás

en: Light snow grains
hu: Enyhe havazás

en: Light sprays
hu: Ritka permet

en: Light squall
hu: Enyhe széllökések

en: Light standstorm
hu: Enyhe homokvihar

en: Line (s):
hu: Vonal (mp):

en: Line delay
hu: Vonal késleltetés

en: Load Average
hu: Terhelési átlag

en: Load Average Applet
hu: Terhelési átlag applet

en: Load Average Module
hu: Terhelési átlag modul

en: Load Average information (Tick-a-Stat)
hu: Átlagos terhelési információk (Tick-a-Stat)

en: Load Graph
hu: Terhelési grafikon

en: Load average is at a critical point, help me!
hu: A terhelési átlag kritikus pontnál van, segíts!

en: Load average monitor
hu: Átlagos terhelés figyelője

en: Load average over 1 minute
hu: Átlagos terhelés 1 percre

en: Load average over 15 minutes
hu: Átlagos terhelés 15 percre

en: Load average over 5 minutes
hu: Átlagos terhelés 5 percre

en: Load average threshhold:
hu: Terhelési átlag küszöbe:

en: Loading headlines...
hu: Szalagcímek letöltése....

en: Location
hu: Hely

en: Location vector needs to be 4 elements long
hu: A helyvektor négyelemű kell legyen

en: Location:
hu: Hely:

en: Log path:
hu: Naplófájl:

en: Low Battery Color:
hu: Kifogyott szín:

en: Low Charge Threshold:
hu: Alacsony töltöttségi küszöb:

en: Lower Note
hu: Noteszlap lenyomása

en: Lower Notes
hu: Nyomd le a feljegyzéseket

en: Macros
hu: Makrók

en: Mail
hu: Levél

en: Mail file:
hu: Levelesláda:

en: Main Volume and Mute
hu: Master hangerő és némítás

en: Manager...
hu: Kezelő...

en: MemLoad
hu: Memóriafoglaltság

en: Memory Load
hu: Memóriahasználat

en: Memory Load Applet
hu: Memóriahasználat applet

en: Memory Load Meter
hu: Memóriahasználat-jelző

en: Mini-Commander Properties
hu: Mini-Commander beállítások

en: Minimum number of cells: (for autosize)
hu: Minimális cellaszám: (automatikus mérethez)

en: Minute needle color
hu: Percmutató színe

en: Mirror image horizontally
hu: Kép tükrözése vízszintesen

en: Mirror image vertically
hu: Kép tükrözése függőlegesen

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Mist
hu: Köd

en: Mist in the vicinity
hu: Köd a környéken

en: Mist with wind
hu: Szeles köd

en: Mixer
hu: Hangerőszabályzó

en: Mixer device %s has neither volume nor PCM channels.
hu: A %s keverőeszköznek nincs se hangerő, se PCM csatornája.

en: Modem Lights
hu: Modem LED-ek

en: Modem Lights Applet
hu: Modem LED applet

en: Modem Lights Settings
hu: Modem LED beállítások

en: Modem lock file:
hu: Modem zárolás fájlja:

en: Modem options
hu: Modem beállításai

en: Moderate drizzle
hu: Közepes szitálás

en: Moderate dust
hu: Közepesen poros

en: Moderate dust whirls
hu: Mérsékelt poros forgószél

en: Moderate duststorm
hu: Közepes erősségű porvihar

en: Moderate fog
hu: Közepes sűrűségű köd

en: Moderate funnel cloud
hu: Mérsékelt tölcsérfelhő

en: Moderate hail
hu: Közepes erősségű jégeső

en: Moderate haze
hu: Párás

en: Moderate ice crystals
hu: Kis mennyiségű jég

en: Moderate ice pellets
hu: Közepes méretű jéglabdák

en: Moderate mist
hu: Közepes sűrűségű köd

en: Moderate precipitation
hu: Közepes erősségű csapadék

en: Moderate rain
hu: Közepes erősségű eső

en: Moderate sand
hu: Közepes erősségű homokfúvás

en: Moderate sandstorm
hu: Közepes erősségű homokvihar

en: Moderate small hail
hu: Közepes erősségű kisszemű jégeső

en: Moderate smoke
hu: Közepes sűrűségű füst

en: Moderate snow
hu: Hóesés

en: Moderate snow grains
hu: Közepes erősségű havazás

en: Moderate sprays
hu: Közepes erősségű permet

en: Moderate squall
hu: Közepes erejű széllökések

en: Moderate tornado
hu: Közepes erősségű tornádó

en: Moderate volcanic ash
hu: Közepes sűrűségű vulkanikus hamu

en: Modules
hu: Modulok

en: Monitor sound input (only use if sound card is FULL DUPLEX)
hu: Hangbemenet figyelése (csak ha FULL DUPLEX hangkártyád van)

en: Mount and unmount drives
hu: Meghajtók beillesztése és leválasztása

en: Mount point:
hu: Beillesztési pont

en: Mouse movements counter
hu: Egérmozgás mérő

en: My Title
hu: Fejlécem

en: Name
hu: Név

en: Net Load
hu: Hálózathasználat

en: NetLoad
hu: Hálózati forgalom

en: Network
hu: Hálózat

en: Network Activity Meter
hu: Kijelzi a hálózati forgalmat

en: Network Load
hu: Hálózathasználat

en: Network Load Applet
hu: Hálózati forgalmat mérő applet

en: New Symbol:
hu: Új szimbólum:

en: New Window Option:
hu: Új ablak kapcsolója:

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: News and Information Module
hu: Hírek és információk modul

en: News and information ticker
hu: Hírek és információk ticker

en: No New Window Option:
hu: Nem új ablak kapcsoló:

en: No articles
hu: Nincsenek cikkek

en: No data available or properties not set
hu: Nincs elérhető adat, vagy a tulajdonságok nincsenek beállítva

en: No title
hu: Nincs cím

en: No url
hu: Nincs url

en: None (default)
hu: Nincs (alapértelmezett)

en: Normal
hu: Normál

en: Normalize image (Span full range of color values to enhance contrast)
hu: Kép normalizálása (a teljes színskála feszítése a kontraszt javítására)

en: North
hu: Észak

en: North - NorthEast
hu: Észak - északkelet

en: North - Northwest
hu: Észak - északnyugat

en: Northeast
hu: Északkelet

en: Northwest
hu: Északnyugat

en: Norway
hu: Norvégia

en: Norwegian
hu: Norvég

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolódva

en: Number of columns of buttons:
hu: A gombok oszlopainak száma

en: Number of messages to consider mailbox full:
hu: A levelesládában tárolható levelek száma:

en: Number of rows of buttons:
hu: A gombok sorainak száma:

en: Odometer
hu: Odométer

en: Odometer setting
hu: Gnome Pager beállítások

en: Options
hu: Beállítások

en: Other
hu: Más

en: Outline
hu: Kihúzás

en: Overcast
hu: Borús

en: Paint what radius around each pixel?
hu: Milyen sugárral rajzoljam körbe?

en: Partial drizzle
hu: Szórványos szitálás

en: Partial dust
hu: Elszórtan por

en: Partial dust whirls
hu: Poros forgószél helyenként

en: Partial duststorm
hu: Helyenként porvihar

en: Partial fog
hu: Szórványos ködfoltok

en: Partial funnel clouds
hu: Helyenként tölcsérfelhő

en: Partial hail
hu: Szórványos jégeső

en: Partial haze
hu: Elszórtan párás

en: Partial ice crystals
hu: Részleges jég

en: Partial ice pellets
hu: Részleges jéglabdák

en: Partial mist
hu: Szórványos köd

en: Partial precipitation
hu: Szórványos csapadék

en: Partial rainfall
hu: Szórványos esőzés

en: Partial sand
hu: Elszórtan homokfúvás

en: Partial sandstorm
hu: Helyenként hóvihar

en: Partial small hail
hu: Szórványos kisszemű jégeső

en: Partial smoke
hu: Szórványosan füst

en: Partial snow grains
hu: Szórványos havazás

en: Partial snowfall
hu: Szórványos hóesés

en: Partial sprays
hu: Elszórtan permet

en: Partial squall
hu: Helyenként széllökések

en: Partial tornado
hu: Helyenként tornádó

en: Partial volcanic ash
hu: Elszórtan vulkanikus hamu

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Patches of drizzle
hu: Helyenként szitálás

en: Patches of dust
hu: Helyenként por

en: Patches of dust whirls
hu: Poros forgószél foltok

en: Patches of fog
hu: Helyenként köd

en: Patches of funnel clouds
hu: Tölcsérfelhő foltok

en: Patches of hail
hu: Helyenként jégeső

en: Patches of haze
hu: Helyenként párás

en: Patches of ice crystals
hu: Jég foltok

en: Patches of ice pellets
hu: Jéglabda-foltok

en: Patches of mist
hu: Helyenként köd

en: Patches of precipitation
hu: Helyenként csapadék

en: Patches of rain
hu: Helyi esőzések

en: Patches of sand
hu: Helyenként homokfúvás

en: Patches of small hail
hu: Helyenként kisszemű jégeső

en: Patches of smoke
hu: Helyenként füst

en: Patches of snow
hu: Helyenként hóesés

en: Patches of snow grains
hu: Helyenként hóesés

en: Patches of sprays
hu: Helyenként permet

en: Patches of volcanic ash
hu: Helyenként vulkanikus hamu

en: Path to monitor:
hu: Figyelendő útvonal:

en: Path to tail:
hu: Tail-olandó fájl:

en: Peak indicator
hu: Csúcsjelző

en: Peak indicator falloff speed
hu: Csúcsjelző (peak) visszaesési sebessége

en: Place Esound in standby
hu: Esound takarékra tétele

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portugal
hu: Portugália

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Post Processing
hu: Utófeldolgozás

en: Precipitation in the vicinity
hu: Csapadék a környéken

en: Prefix to attach to thumbnail filename:
hu: A bemutatókép fájlnevének előtagja:

en: Press a key...
hu: Nyomj meg egy billentyűt....

en: Pressure:
hu: Nyomás:

en: Properties...
hu: Tulajdonságok...

en: Proxy Host:
hu: Proxy kiszolgáló:

en: Proxy Port:
hu: Proxy port:

en: Proxy URL is not of the form http://host:port/
    Properties remain unchanged.
hu: A proxy URL nem http://host:port/ formában van
    A beállítások nem változnak.

en: Querying available channels of mixer device %s failed
hu: A %s keverőeszköz elérhető csatornáinak lekérdezése sikertelen volt

en: Radar map
hu: Műholdas térkép

en: Radius to around each pixel to spread?
hu: Milyen sugárral szórjak minden pontot?

en: Radius to swirl pixels around?)
hu: Milyen sugárral csavarjam a képpontokat?

en: Raging tornado
hu: Tomboló tronádó

en: Rain
hu: Eső

en: Rain in the vicinity
hu: Eső a környéken

en: Rain showers
hu: Felhőszakadás

en: Raise Note
hu: Noteszlap előhúzása

en: Raise Notes
hu: Hozd elő a feljegyzéseket

en: Randomize
hu: Véletlenít

en: Rate
hu: Ráta

en: Readout
hu: Kiolvasás

en: Receive data
hu: Adat fogadása

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Regex %.2d:
hu: Regkif %.2d:

en: Regions
hu: Régiók

en: Released under the GNU general public license.
    
    CPU Load Meter Applet.
hu: GNU GPL-es program.
    
    A processzor terhelését mérő applet.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Load Average Meter Applet.
hu: GNU GPL-es program.
    
    A processzor terhelését mérő applet.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Memory Load Applet.
hu: GNU GPL-es program.
    
    Memóriahasználatot mérő applet.

en: Released under the GNU general public license.
    
    Network Load Meter Applet.
hu: GNU GPL-es program.
    
    Hálózati forgalmat mérő applet

en: Released under the GNU general public license.
    
    Swap Load Meter Applet.
hu: GNU GPL-es program.
    
    A lapozóterület használtságát mérő applet

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
hu: GNU Általános közengedély alatt jött ki.
    A modem állapotát jelző applet.
    A lámpák jobbról vagy fölülről: RX (küldött) és TX (fogadott)

en: Released under the GNU general public license.
    Basic digital clock with date in a tooltip. Optional 12/24 time display. Mail blinking can be for any unread mail, or only briefly when new mail arrives.
hu: GNU GPL alatt jött ki.
    Sima digitális óra dátummal a segédszövegben. Választható a 12/24 órás mód. Villog a levél, ha várakozik olvasatlan levél, vagy csak ha új levél érkezett.

en: Released under the GNU general public license.
    Displays time in Binary Coded Decimal
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.
hu: GNU GPL-es program.
    BCD óra, lásd
    http://snoopy.net/~jon/jbc/

en: Released under the GNU general public license.
    Monitors the amount of space in use and available on your disk drives.
hu: GNU GPL-es program.
    A lemezegységeken található foglalt és üres helyet figyeli.

en: Released under the GNU general public license.
    Mounts and Unmounts drives.
hu: GNU GPL-es program.
    Lemezes egységek fájlrendszerből ki- és beillesztését végzi.

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove Selected
hu: A kijelölt törlése

en: Reset
hu: Nullázás

en: Resume Esound
hu: Esound újraélesztése

en: Retrieval failed
hu: A lekérés nem sikerült

en: Right to Left
hu: Jobbról balra

en: Rotate image clockwise by how many degrees?
hu: Óra járásával megegyező irányban forgatás hány fokkal?

en: Run Audio Mixer...
hu: Mixer futtatása...

en: Run CD Player...
hu: CD-lejátszó futtatása...

en: Run gtop...
hu: Gtop futtatása...

en: Russia
hu: Oroszország

en: Russian
hu: Orosz

en: Sam Lloyd's all-time favorite game, now for your delight in the Gnome Panel. Guaranteed to be a productivity buster.
hu: Sam Lloyd örökzöld játéka, a GNOME panelra ültetve. Garantáltan akadályoz a munkában.

en: Samples
hu: Minták

en: Sand
hu: Homok

en: Sand in the vicinity
hu: Homok a közelben

en: Sandstorm
hu: Homokvihar

en: Sandstorm in the vicinity
hu: Homokvihar a környéken

en: Scale size to panel
hu: A panel méretéhez igazítsd

en: Scattered clouds
hu: Szakadozott felhőzet

en: Scope (scale 1:X, where X = ? )
hu: Szkóp (skála 1:X, ahol X = ? )

en: Scramble pieces
hu: Keverés

en: Screen Shooter is a screenshot grabber
hu: A képlövő egy képernyőtartalom képesítő

en: Screen refresh (frames per second)
hu: Képernyő frissítése (kép / másodperc)

en: Screen-Shooter Applet
hu: Képernyőlopó applet

en: Screen-Shooter Settings
hu: Képlopó beállításai

en: ScreenShooter
hu: Képlövő

en: Script or program to launch:
hu: Az indítandó program:

en: Script/program will be launched after image creation with the image filenames
    specified on the commandline as follows:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Hint: I use a script to update my website screenshot page.
    An example script should've been included in the tarball, or at my website.
hu: A program (vagy szkript) a kép elkészítése után lesz elindítva, a fájlnév
    átadásával, mint a következő példa mutatja:
    {Szkript_neve} {Fájlnév} {Indexkép_neve}
    Javaslat: Én egy szkriptet használok a képernyőfotó weblapom frissítésére.
    Egy példa szkriptet találsz a csomagban, vagy a weblapomon.

en: Scroll left to right
hu: Balról jobbra görgetés

en: Scroll speed between lines (Smooth scroll):
hu: Görgetési sebesség (sima görgetésnél):

en: Scrolling
hu: Görgetés

en: Second needle color
hu: Másodpercmutató színe

en: Seconds
hu: másodpercben

en: Select Font
hu: Betűkészlet kiválasztása

en: Select icon for mounted
hu: Beillesztett állapot ikonja

en: Select icon for unmounted
hu: Nem beillesztett állapot ikonja

en: Select layout
hu: Válassz kiosztást

en: Send data
hu: Adat küldése

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Server information:
hu: Kiszolgáló adatai:

en: Set options as default
hu: A beállítások alapértelmezetté tétele

en: Shallow drizzle
hu: Felszínes szitálás

en: Shallow dust whirls
hu: Felszíni poros forgószél

en: Shallow duststorm
hu: Felületes porvihar

en: Shallow fog
hu: Ködfoltok

en: Shallow funnel cloud
hu: Felszínes tölcsérfelhő

en: Shallow hail
hu: Felszínes jégeső

en: Shallow haze
hu: Felszíni pára

en: Shallow ice pellets
hu: Szórványos jéglabdák

en: Shallow mist
hu: Felszínes köd

en: Shallow precipitation
hu: Felszínes csapadék

en: Shallow rain
hu: Felszínes esőzés

en: Shallow sandstorm
hu: Felszíni homokvihar

en: Shallow small hail
hu: Felszínes kicsi jégeső

en: Shallow smoke
hu: Felszíni füst

en: Shallow snow
hu: Felszínes hóesés

en: Shallow snow grains
hu: Felszínes hódara

en: Shallow sprays
hu: Felszíni permet

en: Shallow volcanic ash
hu: Felszíni vulkanikus hamu

en: Shared
hu: Megosztott

en: Sharpen Image by what factor?
hu: Kép élesítése milyen mértékben?

en: Show Notes
hu: Mutasd a feljegyzéseket

en: Show backtrace dialog on new core files
hu: Mutasd meg a core fájl visszakövetés ablakát

en: Show connect time and throughput
hu: A kapcsolati idő és átvitel kijelzése

en: Show date
hu: Mutassa a dátumot

en: Show expanded filename
hu: Mutasd a teljes fájlnevet

en: Show frame
hu: Mutassa a keretet

en: Show handle
hu: Mutassa a fület

en: Show last news from slashdot.org
hu: A legfrissebb híreket mutatja a slashdot.org-ról

en: Show modem status
hu: A Modem LED-jeit mutatja a panelon

en: Show pop up dialog for new lines.
hu: Felbukkanó ablak mutatása az új sorokhoz.

en: Show pop-up dialog for this event
hu: Pop-up ablak ennél az eseménynél

en: Show seconds needle
hu: Mutassa a másodpercmutatót

en: Show time
hu: Mutassa az időt

en: Show:
hu: Mutatva:

en: Showers
hu: Zuhogó eső

en: Showers of ice crystals
hu: Jégzápor

en: Showers of ice pellets
hu: Jéggolyó zuhany

en: Showers of small hail
hu: Zuhogó kisszemű jégeső

en: Showers of volcanic ash
hu: Szakadó vulkanikus hamu

en: Showers, type unknown
hu: Zuhogó csapadék, állaga ismeretlen

en: Shows Cursor Position
hu: A kurzorpozíció mutatása

en: Since you are root, would you like to set the system's default timezone?
hu: Root vagy. Meg akarod változtatni a rendszer alapértelmezett időzónáját is?

en: Site
hu: Hely

en: Size
hu: Méret

en: Size of URL history:
hu: Az URL emlékezet mérete:

en: Size of button: (pixels)
hu: A gomb mérete

en: Size:
hu: Méret:

en: Sky:
hu: Ég:

en: SlashApp Article List
hu: Slahapp cikklista

en: Slovak
hu: Szlovák

en: Slovak Republic
hu: Szlovákia

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Slovenian
hu: Szlovén

en: Small Launchers
hu: Kis indítók

en: Small hail
hu: Kisszemű jégeső

en: Small hail in the vicinity
hu: Kisszemű jégeső a környéken

en: Small hailstorm
hu: Viharos kisszemű jégeső

en: Smoke
hu: Füst

en: Smoke in the vicinity
hu: Füst a környéken

en: Smoke w/ thunders
hu: Füst villámlással

en: Smoke with wind
hu: Szél és füst

en: Smooth scroll
hu: Sima görgetés

en: Smooth type
hu: Simítás típusa

en: Snow
hu: Havazás

en: Snow grain showers
hu: Hószakadás

en: Snow grains
hu: Havazás

en: Snow grains in the vicinity
hu: Hóesés a környéken

en: Snow in the vicinity
hu: Havazás a környéken

en: Snow showers
hu: Zuhogó hó

en: Snowstorm
hu: Hóvihar

en: Solarise Image
hu: Kép naposítása

en: Solarize factor?
hu: Naposítás milyen faktorral?

en: Sound Monitor - Manager
hu: Sound Monitor - Kezelő

en: Sound Monitor Applet Settings
hu: Sound Monitor Applet beállításai

en: Sound Monitor for Esound
hu: Sound Monitor az Esound-hoz

en: Sound monitor interface to Esound
    
    Released under the GNU general public license.
hu: Hangfigyelő felület az Esoundhoz
    
    GNU general public license alatt jelent meg.

en: South
hu: Dél

en: South - Southeast
hu: Dél - délkelet

en: South - Southwest
hu: Dél - délnyugat

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: Southeast
hu: Délkelet

en: Southwest
hu: Délnyugat

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Speed
hu: Sebesség

en: Speed:
hu: Sebesség:

en: Sprays
hu: Permetek

en: Sprays in the vicinity
hu: Permet a környéken

en: Spread image pixels
hu: Képpontok szétkenése

en: Spurious
hu: Hamis

en: Spurious 2
hu: Hamis 2

en: Squall
hu: Széllökés

en: Squall in the vicinity
hu: Széllökés a környéken

en: Start Esound
hu: Esound indítása

en: Start program
hu: Program indítása

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
hu: Helyi időjárási információ nem érhető el erről a helyről.
    Kérlek próbáld meg a helyi előrejelzést használni, az IWIN előrejelzés csak az Egyesült Államok városaira működik.

en: Stock Change:
hu: Részvénycsere:

en: Stock Symbol:
hu: Részvényszimbólum:

en: Streams
hu: Folyamok

en: Swap Load
hu: Lapozóterület-használat

en: Swap Load Applet
hu: Lapozóterület-használat applet

en: Swap Load Meter
hu: Lapozóterület-használat mérő

en: SwapLoad
hu: Lapozóterület-használat

en: Sweden
hu: Svédország

en: Swedish
hu: Svéd

en: Swirl pixels. My favorite :-)
hu: Képpontok csavarása. A kedvencem :-)

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: System
hu: Rendszer

en: Szabolcs BAN <shooby@gnome.hu>
hu: Bán Szabolcs <shooby@gnome.hu>

en: Temperature:
hu: Hőmérséklet:

en: Test Module
hu: Tesztmodul

en: Testing line from test module :)
hu: Tesztsor a tesztmodulból :)

en: Text
hu: Szöveg

en: Text to display:
hu: Következő a megjelenítéshez:

en: Text:
hu: Szöveg:

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
hu: A CD-lejátszó applet egy egyszerű CD-lejátszó a panelon

en: The CPU/Mem usage applet displays your system resources with 3 colorful stacked bar graphs (processor, memory, swap)
hu: A CPU/Mem kihasználtságát mérő applet a rendszererőforrások használatát jelzi ki három színes grafikonnal (processzor, memória, swap)

en: The GNOME Battery Monitor Applet
hu: GNOME telepmérő

en: The GNOME KeyBoard Switcher Applet
hu: GNOME billentyűzet-átkapcsoló applet

en: The GNOME Stock Ticker
hu: A GNOME Stock Ticker

en: The Game of Life (to waste your time)
hu: Életjáték (az időd pocsékolására)

en: The Load average is very high.
hu: A terhelési átlag nagyon magas.

en: The QuickLaunch Applet
hu: QuickLaunch Applet

en: The Web Browser Controller
hu: Webböngésző távirányítója

en: The battery is fully charged.
hu: Az elem teljesen feltöltött.

en: The battery is low.
hu: Az elem kimerült.

en: The core dump module is
    processing a core file...
hu: A core dump modul
    core fájlt kérdez le...

en: The keymap switching command returned with error!
hu: A billentyűzet-átkapcsoló parancs hibával tért vissza!

en: The mixer applet gives you instant access to setting the master volume level on your soundcard device
hu: A mixer applet közvetlen elérést nyújt a hangkártyád master hangerőszabályzójához a panelon

en: The specified filename:
    %s
    expands to:
    %s
    when passed to a shell
hu: A megadott fájlnév:
    %s
    ez lett belőle:
    %s
    mikor átadtam a shell-nek

en: The unique information and status ticker.
hu: A páratlan infó és státusz kijelző.

en: Theme
hu: Téma

en: Theme Name
hu: Téma neve

en: Theme file (directory):
hu: Témafájl

en: Theme file:
hu: Témafájl:

en: Themes
hu: Témák

en: Themes:
hu: Témák:

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the directory box
    Screenshot aborted
hu: Szótágulási hiba volt :>>
    Asszem valami jópofa dolgot írtál a könyvtár beviteli mezőjébe
    Fotózás abbamaradt

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
hu: Szótágulási hiba volt :>>
    Asszem valami jópofa dolgot írtál a fájlnév mezőjébe

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
    Screenshot aborted
hu: Szótágulási hiba volt :>>
    Asszem valami jópofa dolgot írtál a fájlnév mezőjébe
    Fotózás abbamaradt

en: These characters will appear when the panel is started. To return to this list, hit <space> while the applet has focus.
hu: Ezek a karakterek a panel újraindítása után jelennek meg. A listához való visszatéréshez üss <szóköz>-t, amikor az applet van a fókuszban.

en: Thick fog
hu: Sűrű köd

en: Thick funnel cloud
hu: Gyenge tölcsérfelhő

en: Thick haze
hu: Sűrű pára

en: Thick mist
hu: Sűrű köd

en: Thick smoke
hu: Sűrű füst

en: Thick volcanic ash
hu: Sűrű vulkanikus hamu

en: Thin smoke
hu: Ritka füst

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, changeable macros and an optional built-in clock.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Ez a GNOME applet egy parancssort ad a panelhoz. Parancskiegészítés, napló, makrók, más tulajdonságok, és óra is bele van építve.
    
    Ez a program szabad termék, a GPL vonatkozik rá, és a Free Software Foundation által lett megjelentetve, a kettes, vagy bármely általad választott licencverzióval.

en: This applet adds some pretty small icons for your launchers to your panel, like the windowish QuickLaunch toolbar, avoiding that annoying huge GNOME launchers.
hu: Ez az applet aranyos kis ikonokat nyújt, mint a windowsos QuickLauncheszköz, a nagy indítóikonok helyettesítésére.

en: This applet monitors the charge of your laptop's battery.  Click on it to change display modes.
hu: A laptopod elemeinek állapotát mutatja ez az applet. Kattints rá a kijelzés módjának változtatásához.

en: This applet switches between keyboard maps. It uses setxkbmap, or xmodmap.
    Mail me your flag, please (60x40 size), I will put it to CVS.
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> for her solidarity.
hu: Ez az applet a billentyűzetkiosztások közötti átkapcsolásra szolgál. A program setxkbmap-ot és xmodmap-ot használ. A http://projects.gnome.hu/gkb helyen található a fejlesztői oldal. Küldhetsz még ikonokat... 
    Viszlát és kösz a halakat...
    Köszönöm Nagy Balázsnak <julian7@kva.hu> segítségét, és Kovács Emesének <emese@eik.bme.hu> a szolidaritást.

en: This is the test module's description line.
hu: Ez egy tesztmodul leíró sora.

en: This module can display news and other information.
hu: Ez a modul híreket és egyéb információkat mutathat.

en: This module monitors a file for appended text,
     and prints it. Useful for log files.
hu: A modul figyeli a fájlt, és ha lett szöveg
     hozzáírva, kiírja azt. Naplóállományokhoz hasznos.

en: This module monitors a path for core dumps, if one is
     found it is time stamped and a backtrace logged (using gdb).
hu: Ez a modul egy core dump-ot monitoroz, amit az applet talál,
     az idő és a visszakövetés (backtrack) lejegyzésre kerül (gdb-vel).

en: This module monitors the system load average,
     and displays warning when it rises above certain points.
hu: Ez a modul az átlagos terhelés értéket figyeli,
     és jelez ha egy adott értéken felülre kerül.

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.  The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application.  It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.  Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
hu: Ez a program ismert webkiszolgálókhoz csatlakozik és letölti onnan a részvényárfolyamokat. A GNOME Tőzsdekövető egy szabadon terjeszthető és ingyenes Internet-alapú alkalmazás. SEMMILYEN GARANCIÁT SEM VÁLLALUNK. Ne használd a GNOME Tőzsdekövetőt a pénzügyi döntések meghozatalához. A program csak információs célt szolgál.

en: Thumbnail Size (percentage of original)
hu: Bemutatókép mérete (az eredeti százalékában)

en: Thumbnail compression (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
hu: Bemutatókép tömörítése (JPG/MIFF/PNG mód) magas: jó minőség/nagy fájl

en: Thumbnails
hu: Bemutatóképek

en: Thunderous duststorm
hu: Porvihar villámokkal

en: Thunderous sandstorm
hu: Villámokkal kísért homokvihar

en: Thunderous squall
hu: Viharos széllökés

en: Thunderous tornado
hu: Villámokkal kísért tornádó

en: Thunderstorm
hu: Vihar

en: Tick-a-Stat event log
hu: Tick-a-Stat eseménynapló

en: Tick-a-Stat script encountered an error:
hu: Tick-a-Stat szkript hibát talált:

en: Time
hu: Idő

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Tornado
hu: Tornádó

en: Tornado in the vicinity
hu: Tornádó a közelben

en: Turkey
hu: Törökország

en: Turkish
hu: Török

en: Type
hu: Típus

en: URL bar width:
hu: Az URL-sáv szélessége:

en: Unable to create user directory: %s
hu: Nem lehet a felhasználói könyvtárat létrehozni: %s

en: Unable to initialize request. Shouldn't happen
hu: Nem tudom elkezdeni a kérést. Nem lehet

en: Unable to parse document
hu: Nem tudom a dokumentumot értelmezni

en: Unable to prepare request.
hu: Nem tudom előkészíteni a kérést.

en: Unable to process request.
hu: Nem tudom elvégezni a kérést.

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown observation time
hu: Ismeretlen megfigyelési idő

en: Unknown precipitation
hu: Ismeretlen csapadék

en: Unknown thunderstorm
hu: Ismeretlen zivatar

en: Up
hu: Fel

en: Update
hu: Frissítés

en: Update (m):
hu: Frissítés (p):

en: Update Frequency (seconds):
hu: Kép frissítésének gyakorisága (mp):

en: Update Frequency in minutes:
hu: Frissítések gyakorisága percben:

en: Update Interval (seconds):
hu: Kép frissítésének gyakorisága:

en: Update failed! Maybe another update was already in progress?
hu: Sikertelen frissítés! Talán egy másik frissítés van éppen folyamatban?

en: Update in seconds:
hu: Kép frissítésének gyakorisága:

en: Update interval
hu: Frissítések közötti időtartam

en: Update...
hu: Frissítés...

en: Update:
hu: Frissítés:

en: Updates
hu: Frissítések

en: Updates per second
hu: Másodpercenkénti frissítések

en: Updating...
hu: Frissítés...

en: Use ISDN
hu: Használjon ISDN-t

en: Use Metric
hu: Méterben számol

en: Use Proxy
hu: Proxy használata

en: Use all room on panel
hu: Az összes hely felhasználása

en: Use automount friendly status test
hu: Automount-barát állapotellenőrzés

en: Use custom browser:
hu: Egyéni böngésző használata

en: Use default MIME handler
hu: Alapértelmezett MIME kezelő használata

en: Use default properties
hu: Alapértelmezés használata

en: Use high-quality intermediate for generating thumbnail
hu: Jó minőségű közbenső bemutatókép generálása

en: Use metric system units
hu: Metrikus mértékegységrendszer használata

en: Use panel size hint
hu: A panel méret jelzés használata

en: Use proxy
hu: Proxy használata

en: Used
hu: Felhasznált

en: Used Diskspace:
hu: Használt lemezterület:

en: User
hu: Felhasználó

en: Username:
hu: Felhasználó:

en: Variable
hu: Változó

en: Verify owner of lock file
hu: Lockfájl tulajdonos ellenőrzés

en: View screenshot after saving it
hu: A képernyőkép megnézése mentés után

en: Visibility:
hu: Láthatóság:

en: Visit Weather.com
hu: A Weather.com meglátogatása

en: Visit the author's Website
hu: Látogasd meg a szerző honlapját

en: Volcanic ash
hu: Vulkanikus hamu

en: Volcanic ash in the vicinity
hu: Vulkanikus hamu a környéken

en: Volcanic ash w/ thunders
hu: Vulkanikus hamu, villámlással

en: Volume
hu: Hangerő

en: Wallon
hu: Vallon

en: Warn if the battery charge dips below:
hu: Figyelmeztessen, ha a töltöttség ez alatt van:

en: Warning options
hu: Figyelmeztetés opció

en: Warning: Your password will be saved as
    unencrypted text in a private configuration
    file.
hu: Figyelmeztetés: A jelszavad kódolatlan 
    formában lesz mentve a saját konfigurációs 
    fájlba.

en: WeatherInfo missing location
hu: Nincs adat erről a helyről a WeatherInfoban

en: WebControl
hu: WEB-indítópult

en: WebControl Properties
hu: WebControl beállításai

en: West
hu: Nyugat

en: West - Northwest
hu: Nyugat - északnyugat

en: West - Southwest
hu: Nyugat - délnyugat

en: When clicked, run:
hu: Amikor rákattintasz, futtassa:

en: When finished, send image and thumbnail filenames to script/program below
hu: Ha kész vagy, küldd el a fájlt és az indexképet a következő programnak

en: When new mail is received run:
hu: Levél érkezéskor induljon:

en: Where Am I?
hu: Hol vagyok?

en: Where command can be:
    * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu
hu: Ahol a parancs a következő lehet:
    * xmodmap /teljes/eleres/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu

en: Who said NeXT is dead?
hu: Ki mondta, hogy a NeXT halott?

en: Width:
hu: Szélesség:

en: Wind:
hu: Szél:

en: Windy drizzle
hu: Szeles esőszitálás

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
hu: Kapcsolódva vagy.
    Le akarsz bontani?

en: You clicked on me
hu: Rám kattintottál

en: You have enabled the "Monitor sound input" option.
    
    If your sound card is not fully 100% FULL DUPLEX (can do input and output simultaneously),
    then this may touch bugs in sound drivers/esound that may hang the system.
    
    You have been warned!
hu: Engedélyezted a "Hangbemenet figyelése" opciót.
    
    Ha a hangkártyád nem 100% FULL DUPLEX (nem tud be- és kimenetet is kezelni egyszerre),
    hibákat találhatsz a hangkártya-meghajtódban, ami leállíthatja a rendszered.
    
    Figyelmeztettelek!

en: You win!
    Moves
hu: Győztél!
    Lépések

en: Yugoslavia
hu: Jugoszlávia

en: Yugoslavian
hu: Jugoszláv

en: a GNOME applet that tracks and measures the movements of your mouse pointer across the desktop.
hu: egy GNOME applet amely jegyzi és visszajelzi az egered által megtett utat a munkaasztalodon.

en: active
hu: aktív

en: all entries in URL history
hu: minden bejegyzés az URL emlékezetben

en: autocompleted
hu: automatikusan kiegészítve

en: body
hu: törzs

en: child exited
hu: gyermekfolyamat kilépett

en: clock off
hu: óra kikapcsolva

en: completed
hu: befejezve

en: completing...
hu: kiegészítés...

en: date
hu: dátum

en: date on
hu: dátum bekapcsolva

en: drop launchers from
    the menu here
hu: dobd le a menüből az
    indítókat ide

en: enabled
hu: engedve

en: end of history list
hu: történeti lista vége

en: fork error
hu: indítási hiba

en: gEyes Settings
hu: gEyes beállítások

en: georgian-academy
hu: grúz-akadémiai

en: history list empty
hu: a történeti lista üres

en: image
hu: kép

en: ioctl failed on /dev/apm.
hu: ioctl hiba a /dev/apm fájlnál

en: keymap_%d/country=Hungary
hu: keymap_%d/country=Magyarország

en: keymap_%d/country=United States
hu: keymap_%d/country=Egyesült Államok

en: keymap_%d/lang=English
hu: keymap_%d/lang=Angol

en: keymap_%d/lang=Hungarian
hu: keymap_%d/lang=Magyar

en: keymap_%d/name=Hungarian 105 keys latin2
hu: keymap_%d/name=Magyar 105 gombos latin2

en: keymap_%d/name=US 105 key keyboard (with windows keys)
hu: keymap_%d/name=US 105 gombos (windows billentyűkkel)

en: kilometers
hu: kilométer

en: knots
hu: csomó

en: miles
hu: mérföld

en: minute(s)
hu: másodpercenként

en: no /bin/sh
hu: nincs /bin/sh

en: no file specified
hu: nincs fájl megadva

en: not connected
hu: nincs kapcsolódva

en: not found
hu: nincs ilyen

en: not unique
hu: nem egyedi

en: off
hu: ki

en: options:
hu: beállítások:

en: orient. changed
hu: elhelyezkedés változott

en: ready...
hu: kész...

en: saving prefs...
hu: beállítások mentése..

en: size changed
hu: méret változott

en: smooth
hu: sima

en: starting...
hu: töltődik...

en: time & date on
hu: idő és dátum bekapcsolva

en: time on
hu: idő bekapcsolva

en: topic
hu: cikk

en: unable to create user directory: %s
hu: Nem tudom a felhasználói könyvtárat létrehozni: %s

en: warning: mixer has no volume channel - using PCM instead.
hu: figyelmeztetés: a keverőnek nincs hangerőcsatornája - a PCM lesz erre használva.

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
hu: figyelmeztetés: ez a gmix verzió más soundcard.h-val volt
    fordítva.
