nautilus - en to gl translation catalogue (1237 entries)

en:  (another copy)
gl:  (outra copia)

en:  (containing %d items)
gl:  (contendo %d elementos)

en:  (containing 0 items)
gl:  (contendo 0 elementos)

en:  (containing 1 item)
gl:  (contendo 1 elemento)

en:  (containing a total of %d items)
gl:  (contendo un total de %d elementos)

en:  (containing a total of 0 items)
gl:  (contendo un total de 0 elementos)

en:  (containing a total of 1 item)
gl:  (contendo un total de 1 elemento)

en:  (copy)
gl:  (copia)

en:  (see "
gl:  (mire "

en:  (see also "
gl:  (mire tamén "

en:  _Advanced
gl:  _Avanzado

en:  _Beginner
gl:  _Principiante

en:  _Intermediate
gl:  _Intermedio

en: "%s" cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it immediately?
gl: Non é posible mover "%s" ó lixo. ¿Quere borralo inmediatamente?

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
gl: Non se atopou "%s". Se cadra foi borrado recentemente.

en: "%s" is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
gl: "%s" é un ficheiro de texto executable. ¿Desexa executalo, ou visualizar os seus contidos

en: "%s" is not a valid location. Please check the spelling and try again.
gl: "%s" non é unha localización válida. Comprobe a escrita e probe de novo.

en: "%s" selected
gl: "%s" seleccionado

en: "%s" selected (%s)
gl: "%s" seleccionado (%s)

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
gl: %A, %d de %B de %Y ás %-H:%M:%S

en: %I:%M %p, %x
gl: %H:%M, %x

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
gl: %a, %-d %b %Y ás %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
gl: %a, %d %b %Y ás %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
gl: %-d %b %Y ás %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
gl: %-d %b %Y, %-H:%M

en: %d folders selected
gl: %d cartafoles seleccionados

en: %d items selected (%s)
gl: %d elementos seleccionados (%s)

en: %d items, totalling %s
gl: %d elementos, cun total de %s

en: %d of the selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete those %d items immediately?
gl: Non é posible mover ó lixo %d dos elementos seleccionados. ¿Quere borrar eses %d elementos inmediatamente?

en: %d other items selected (%s)
gl: %d outros elementos seleccionados (%s)

en: %dnd link to %s
gl: %dª ligazón a %s

en: %drd link to %s
gl: %dª ligazón a %s

en: %dst link to %s
gl: %dª ligazón a %s

en: %dth link to %s
gl: %dª ligazón a %s

en: %ld of %ld
gl: %ld de %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
gl: %d/%-m/%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
gl: %d/%m/%y

en: %s
    
    This is a sample Nautilus content view component.
gl: %s
    
    Este é un compoñente de exemplo da visualización de contidos de Nautilus.

en: %s
    
    You clicked the Sample toolbar button.
gl: %s
    
    Vostede premeu no botón de exemplo da barra de ferramentas.

en: %s (%dnd copy)%s
gl: %s (%dª copia)%s

en: %s (%drd copy)%s
gl: %s (%dª copia)%s

en: %s (%dst copy)%s
gl: %s (%dª copia)%s

en: %s (%dth copy)%s
gl: %s (%dª copia)%s

en: %s (another copy)%s
gl: %s (outra copia)%s

en: %s (copy)%s
gl: %s (copia)%s

en: %s Properties
gl: Propiedades de %s

en: %s Viewer
gl: Visualizador de %s

en: %s's Home
gl: Persoal de %s

en: %u files
gl: %u ficheiros

en: %u folders
gl: %u cartafoles

en: %u items
gl: %u elementos

en: (none)
gl: (nada)

en: (some contents unreadable)
gl: (algúns contidos son ilexibles)

en: .bashrc (copy)
gl: .bashrc (copia)

en: .foo (copy).txt
gl: .chou (copia).txt

en: .foo.txt
gl: .chou.txt

en: 0 files
gl: 0 ficheiros

en: 0 folders
gl: 0 cartafoles

en: 0 items
gl: 0 elementos

en: 00/00/00, 00:00 PM
gl: 00/00/00, 00:00

en: 1 file
gl: 1 ficheiro

en: 1 folder
gl: 1 cartafol

en: 1 folder selected
gl: 1 cartafol seleccionado

en: 1 item
gl: 1 elemento

en: 1 item, with size %s
gl: 1 elemento, con tamaño %s

en: 1 other item selected (%s)
gl: outro elemento seleccionado (%s)

en: ? items
gl: ? elementos

en: A
gl: R

en: A _Viewer...
gl: Un _visualizador...

en: AFFS Volume
gl: Volume AFFS

en: AFS Network Volume
gl: Volume de rede AFFS

en: APPENDIX
gl: APÉNDICE

en: About Nautilus
gl: Acerca do Nautilus

en: Accessed:
gl: Accedido:

en: Acoustic
gl: Acústico

en: Activate items with a double click
gl: Activar elementos cun clic dobre

en: Activate items with a single click
gl: Activar elementos cun clic simple

en: Add New Site
gl: Engadir novo sitio

en: Add New Theme...
gl: Engadir novo tema...

en: Add a New Color...
gl: Engadir unha nova cor...

en: Add a New Emblem...
gl: Engadir un novo emblema...

en: Add a New Pattern...
gl: Engadir un novo patrón...

en: Add a New Site:
gl: Engadir un novo sitio:

en: Add a bookmark for the current location to this menu
gl: Engadir un marcador para o sitio actual neste menú

en: Add new...
gl: Engadir novo...

en: Alternative
gl: Alternativo

en: Always
gl: Sempre

en: Always list folders before files
gl: Amosar sempre os cartafoles antes dos ficheiros

en: Ambient
gl: Ambiente

en: An _Application...
gl: Unha _aplicación...

en: An error occurred while loading this search's contents: %s
gl: Ocorreu un erro cargando os contidos desta busca: %s

en: Apparition
gl: Aparición

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Arabic
gl: Árabe

en: Arabic (IBM-864)
gl: Árabe (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
gl: Árabe (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
gl: Árabe (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
gl: Árabe (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (Windows-1256)
gl: Árabe (Windows-1256)

en: Are you sure you want Nautilus to forget which locations you have visited?
gl: ¿Está seguro de que quere que o Nautilus esqueza os lugares visitados?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the Trash?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar "%s" permanentemente do lixo?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar permanentemente "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete all of the items in the Trash?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar permanentemente os elementos do lixo?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the Trash?
gl: ¿Está seguro de que quere eliminar permanentemente do lixo os %d elementos seleccionados?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
gl: ¿Está seguro de que quere eliminar permanentemente os %d elementos seleccionados?

en: Armenian (ARMSCII-8)
gl: Armenio (ARMSCII-8)

en: Artist
gl: Artista

en: Ask before emptying the Trash or deleting files
gl: Preguntar antes de baleirar o lixo ou borrar ficheiros

en: Ask each time
gl: Preguntar cada vez

en: Audio CD
gl: CD Audio

en: Authors
gl: Autores

en: Auto-detected Volume
gl: Volume auto-detectado

en: Back
gl: Atrás

en: Background
gl: Fondo

en: Backgrounds and Emblems
gl: Fondos e emblemas

en: Ballad
gl: Balada

en: Baltic
gl: Báltico

en: Baltic (ISO-8859-13)
gl: Báltico (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
gl: Báltico (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
gl: Báltico (Windows-1257)

en: Basic
gl: Básica

en: Bit Rate
gl: Taxa de bits

en: Black
gl: Negro

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Broken Link
gl: Ligazón estragada

en: Built-in Bookmarks
gl: Marcadores integrados

en: By Emblems
gl: Polos emblemas

en: By Modification Date
gl: Pola data de modificación

en: By Modification _Date
gl: Pola data de modificación

en: By Name
gl: Polo nome

en: By Size
gl: Polo tamaño

en: By Type
gl: Polo tipo

en: By _Emblems
gl: Polos emblemas

en: By _Name
gl: Polo nome

en: By _Size
gl: Polo tamaño

en: By _Type
gl: Polo tipo

en: CD-ROM Drive
gl: Unidade de CD-ROM

en: CDROM Volume
gl: Volume de CD-ROM

en: C_lear Text
gl: _Limpar texto

en: Can't Change Trash Location
gl: Non se pode alterar a localización do lixo

en: Can't Copy Into Self
gl: Non se pode copiar a si mesmo

en: Can't Copy Over Self
gl: Non se pode copiar sobre si mesmo

en: Can't Copy Trash
gl: Non se pode copiar o lixo

en: Can't Copy to Trash
gl: Non se pode copiar ó lixo

en: Can't Display Location
gl: Non se pode amosar a localización

en: Can't Move Into Self
gl: Non se pode mover a si mesmo

en: Can't Open Location
gl: Non se pode abrir a localización

en: Can't Play Remote Files
gl: Non é posible reproducir ficheiros remotos

en: Can't Read Folder
gl: Non é posible ler o cartafol

en: Can't create nautilus-launcher-applet!
gl: ¡Non é posible crear a nautilus-launcher-applet!

en: Can't create nautilus-preferences-applet!
gl: ¡Non se pode crear nautilus-preferences-applet!

en: Can't delete current theme
gl: Non se pode borrar o tema actual

en: Can't execute remote links
gl: Non é posible executar ligazóns remotas

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
gl: Non se atopa a descrición mesmo de "x-directory/normal". Isto probablemente signifique que o ficheiro gnome-vfs.keys non está no lugar correcto ou que non se atopa por algunha outra razón.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Group Change?
gl: ¿Cancelar a mudanza do grupo?

en: Cancel Open?
gl: ¿Cancelar a apertura?

en: Cancel Owner Change?
gl: ¿Cancelar a mudanza do dono?

en: Cancel Remove
gl: Cancelar a eliminación

en: Cancel Rename?
gl: ¿Cancelar o renomeamento?

en: Celtic
gl: Celta

en: Celtic (ISO-8859-14)
gl: Celta (ISO-8859-14)

en: Central European
gl: Europa Central

en: Central European (IBM-852)
gl: Europa Central (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
gl: Europa Central (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
gl: Europa Central (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
gl: Europa Central (Windows-1250)

en: Chamber Music
gl: Música de Cámara

en: Change Desktop Background
gl: Cambiar o fondo do escritorio

en: Change the visibility of this window's location bar
gl: Troca a visibilidade da barra de localización desta fiestra

en: Change the visibility of this window's sidebar
gl: Troca a visibilidade da barra lateral desta fiestra

en: Change the visibility of this window's status bar
gl: Troca a visibilidade da barra de estado desta fiestra

en: Change the visibility of this window's toolbar
gl: Troca a visibilidade da barra de ferramentas desta fiestra

en: Changing group
gl: Mudando o grupo

en: Changing owner
gl: Mudando o dono

en: Charset Encoding
gl: Codificación de Caracteres

en: Checking Your Internet Connection
gl: Comprobando a conexión á Internet

en: Chinese
gl: Chinés

en: Chinese Simplified (GB2312)
gl: Chinés Simplificado (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
gl: Chinés Simplificado (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
gl: Chinés Simplificado (HZ)

en: Chinese Traditional (Big5)
gl: Chinés Tradicional (Big5)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
gl: Chinés Tradicional (EUC-TW)

en: Choose
gl: Pechar

en: Choose Your User Level
gl: Escolla o seu nivel de usuario

en: Choose a program with which to open the selected item
gl: Escolla un programa para abrir o elemento seleccionado

en: Choose a view for "%s".
gl: Escolla unha vista para "%s".

en: Choose an application with which to open "%s".
gl: Escolla unha aplicación coa que abrir "%s".

en: Choose another application with which to open the selected item
gl: Escolla outra aplicación para abrir o elemento seleccionado

en: Choose another viewer with which to view the selected item
gl: Escolla outro visualizador para ver o elemento seleccionado

en: Choose the order for information to appear beneath icon names.
    More information appears as you zoom in closer
gl: Escolla a orde da información que aparece baixo os nomes das iconas.
    Aparece máis información a medida que se vai achegando.

en: Chorus
gl: Coro

en: Christian Rap
gl: Rap Cristián

en: Classic Rock
gl: Rock Clásico

en: Classical
gl: Clásico

en: Clear Text
gl: Limpar texto

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
gl: Baleirar os contidos do menú Ir e das listas Atrás/Adiante

en: Click Behavior
gl: Comportamento do clic

en: Click on a color to remove it
gl: Prema nunha cor para eliminala

en: Click on a pattern to remove it
gl: Prema nun patrón para eliminalo

en: Click on a theme to change the appearance of Nautilus.
gl: Prema nun tema para mudar a aparencia do Nautilus.

en: Click on a theme to remove it.
gl: Prema nun tema para eliminalo.

en: Click on an emblem to remove it
gl: Prema nun emblema para eliminalo

en: Close
gl: Pechar

en: Close _All Windows
gl: Pechar _tódalas fiestras

en: Close all Nautilus windows
gl: Pechar tódalas fiestras do Nautilus

en: Close this window
gl: Pechar esta fiestra

en: Color name:
gl: Nome da cor:

en: Color value:
gl: Valor da cor:

en: Colors
gl: Cores

en: Colors:
gl: Cores:

en: Comedy
gl: Comedia

en: Computer
gl: Ordenador

en: Configuration Files
gl: Ficheiros de configuración

en: Conflict while copying
gl: Conflicto ao copiar

en: Content searches are not available
gl: Buscas de contidos non dispoñibles

en: Contents:
gl: Contidos:

en: Conventions
gl: Convencións

en: Copy Files
gl: Copiar ficheiros

en: Copy Text
gl: Copiar texto

en: Copy the selected text to the clipboard
gl: Copiar o texto seleccionado ó portarretallos

en: Copying
gl: Copiando

en: Copying files
gl: Copiando ficheiros

en: Copyright (C) 1999-2001 Eazel, Inc.
gl: Copyright © 1999-2001 Eazel, Inc.

en: Couldn't Create Required Folder
gl: Non foi posible crear o cartafol necesario

en: Couldn't Create Required Folders
gl: Non foi posible crear os cartafoles necesarios

en: Couldn't add theme
gl: Non foi posible engadir o tema

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
gl: Non foi posible mudar o grupo de "%s" porque está nun disco de só lectura

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
gl: Non foi posible mudar o nome de "%s" porque está nun disco de só lectura

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
gl: Non foi posible mudar o dono de "%s" porque está nun disco de só lectura

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
gl: Non foi posible mudar os permisos de "%s" porque está nun disco de só lectura

en: Couldn't delete pattern
gl: Non foi posible borrar o patrón

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot determine what type of file it is.
gl: Non foi posible amosar "%s", xa que o Nautilus non pode determinar que tipo de ficheiro é.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot handle %s: locations.
gl: Non foi posible mostrar "%s", xa que Nautilus non pode manexar localizacións do tipo %s:.

en: Couldn't display "%s", because access was denied.
gl: Non foi posible mostrar "%s", porque o acceso foi denegado.

en: Couldn't display "%s", because the attempt to log in failed.
gl: Non foi posible mostrar "%s", porque fallou a autenticación.

en: Couldn't find "%s". Please check the spelling and try again.
gl: Non se atopou "%s". Comprobe a ortografía e tente de novo.

en: Couldn't install color
gl: Non foi posible instalar a cor

en: Couldn't install emblem
gl: Non foi posible instalar o emblema

en: Couldn't install pattern
gl: Non foi posible instalar o patrón

en: Couldn't install theme
gl: Non foi posible instalar o tema

en: Couldn't load %s
gl: Non foi posible cargar %s

en: Couldn't remove theme
gl: Non foi posible eliminar o tema

en: Create a New Color:
gl: Crear unha nova cor:

en: Create a New Emblem:
gl: Crear un novo emblema:

en: Create a new empty folder inside this folder
gl: Crear un novo cartafol baleiro dentro deste cartafol

en: Create a symbolic link for each selected item
gl: Crear unha ligazón simbólica para cada elemento seleccionado

en: Create the initial window with the given geometry.
gl: Crear a fiestra inicial coa xeometría indicada.

en: Creating Properties window
gl: Creando a fiestra de propiedades

en: Creating links to files
gl: Creando ligazóns ós ficheiros

en: Croatian (MacCroatian)
gl: Croata (MacCroatian)

en: Cu_t File
gl: Co_rtar ficheiro

en: Cu_t Files
gl: Co_rtar ficheiros

en: Cult
gl: Culto

en: Cut Files
gl: Cortar ficheiros

en: Cut Text
gl: Cortar texto

en: Cut _Text
gl: Cortar _texto

en: Cut the selected text to the clipboard
gl: Cortar o texto seleccionado ó portarretallos

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Cyrillic (IBM-855)
gl: Cirílico (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
gl: Cirílico (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
gl: Cirílico (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
gl: Cirílico (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
gl: Cirílico (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (IBM-866)
gl: Cirílico/Ruso (IBM-866)

en: Cyrillic/Russian (KOI8-R)
gl: Cirílico/Ruso (KOI8-R)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
gl: Cirílico/Ucraíno (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
gl: Cirílico/Ucraíno (MacUkrainian)

en: DVD Volume
gl: Volume de DVD

en: Danger
gl: Perigo

en: Danube
gl: Danubio

en: Date Modified
gl: Data de modificación

en: De_lete
gl: _Borrar

en: De_lete...
gl: _Borrar...

en: Decoding Update...
gl: Descodificando a actualización...

en: Default
gl: Predeterminado

en: Default View
gl: Vista por omisión

en: Default non-smooth font:
gl: Fonte non suave por omisión:

en: Default smooth font:
gl: Fonte suave por omisión:

en: Default zoom level:
gl: Nivel de zoom por omisión:

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete From Trash?
gl: ¿Borrar do lixo

en: Delete Immediately?
gl: ¿Borrar inmediatamente?

en: Delete Trash Contents?
gl: ¿Borrar os contidos do lixo?

en: Delete all items in the Trash
gl: Borrar tódolos elementos do lixo

en: Delete all selected items permanently
gl: Borrar permanentemente tódolos elementos seleccionados

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
gl: Borrar tódolos elementos seleccionados, sen movelos ao lixo

en: Delete from _Trash
gl: Borrar do _lixo

en: Delete from _Trash...
gl: Borrar do _lixo...

en: Delete?
gl: ¿Borrar?

en: Deleting
gl: Borrando

en: Deleting files
gl: Borrando ficheiros

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Disks
gl: Discos

en: Display
gl: Visualizar

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
gl: Amosar unha fiestra que permite editar os marcadores deste menú

en: Display credits for the creators of Nautilus
gl: Amosar os créditos dos creadores do Nautilus

en: Display files when they are clicked
gl: Visualizar os ficheiros ó premelos

en: Display icons in the opposite order
gl: Amosar as iconas en orde inversa

en: Display location bar in new windows
gl: Amosar a barra de localización nas novas fiestras

en: Display on-line help for Nautilus
gl: Amosar a axuda online do Nautilus

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
gl: Amosar os patróns, cores e emblemas que se poden usar para personalizar a aparencia

en: Display quick reference pages for Nautilus
gl: Amosar as páxinas de referencia rápida do Nautilus

en: Display sidebar in new windows
gl: Amosar a barra lateral nas novas fiestras

en: Display status bar in new windows
gl: Amosar a barra de estado nas novas fiestras

en: Display this location with "%s"
gl: Visualizar esta localización con "%s"

en: Display toolbar in new windows
gl: Amosar a barra de ferramentas nas novas fiestras

en: Distinguished
gl: Distinguido

en: Do you want to view these %d locations in separate windows?
gl: ¿Desexa ver estes %d lugares en fiestras separadas?

en: Documents by Subject
gl: Documentos por asunto

en: Don't include in the menu for "%s" items
gl: Non incluír no menú para os elementos "%s"

en: Don't verify my connection or check for updates
gl: Non verificar a conexión ou comprobar as actualizacións

en: Done
gl: Feito

en: Downloading Nautilus updates...
gl: Descargando actualizacións de Nautilus...

en: Drag a color to an object to change it to that color
gl: Solte unha cor sobre un obxecto para mudalo a esa cor

en: Drag a pattern tile to an object to change it
gl: Solte un patrón sobre un obxecto para mudalo

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
gl: Solte un emblema sobre un obxecto para engadilo ó obxecto

en: Drag to seek within track
gl: Arrastre para moverse ao longo da pista

en: Duet
gl: Dueto

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Duplicate each selected item
gl: Duplicar cada elemento seleccionado

en: Easy Listening
gl: Fácil de escoitar

en: Edit
gl: Editar

en: Edit various Nautilus preferences
gl: Editar diversas preferencias do Nautilus

en: Electronic
gl: Electrónico

en: Emblems
gl: Emblemas

en: Emblems:
gl: Emblemas:

en: Empty
gl: Baleiro

en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Empty Trash...
gl: Baleirar o lixo...

en: Emptying the Trash
gl: Baleirando o lixo

en: English (US-ASCII)
gl: Inglés (US-ASCII)

en: Enhanced DOS Volume
gl: Volume DOS mellorado

en: Error "%s" creating new folder.
gl: Erro "%s" creando o novo cartafol.

en: Error "%s" while copying "%s".
    
    Would you like to continue?
gl: Erro "%s" ó copiar "%s".
    
    ¿Desexa continuar?

en: Error "%s" while copying.
    
    Would you like to continue?
gl: Erro "%s" ó copiar.
    
    ¿Desexa continuar?

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
    
    Would you like to continue?
gl: Erro "%s" ó crear unha ligazón a "%s".
    
    ¿Desexa continuar?

en: Error "%s" while deleting "%s".
    
    Would you like to continue?
gl: Erro "%s" ó borrar "%s".
    
    ¿Desexa continuar?

en: Error "%s" while deleting.
    
    Would you like to continue?
gl: Erro "%s" ó borrar.
    
    ¿Desexa continuar?

en: Error "%s" while linking.
    
    Would you like to continue?
gl: Erro "%s" ó ligar.
    
    ¿Desexa continuar?

en: Error "%s" while moving "%s".
    
    Would you like to continue?
gl: Erro "%s" ó mover "%s".
    
    ¿Desexa continuar?

en: Error "%s" while moving.
    
    Would you like to continue?
gl: Erro "%s" ó mover.
    
    ¿Desexa continuar?

en: Error Displaying Folder
gl: Erro visualizando o cartafol

en: Error Setting Group
gl: Erro establecendo o grupo

en: Error Setting Owner
gl: Erro establecendo o dono

en: Error Setting Permissions
gl: Erro establecendo os permisos

en: Error creating new folder
gl: Erro creando o novo cartafol

en: Error creating new folder.
    
    There is no space on the destination.
gl: Erro creando o novo cartafol.
    
    Non hai espacio no destino.

en: Error creating new folder.
    
    You do not have permissions to write to the destination.
gl: Erro creando o novo cartafol.
    
    Non ten permisos para escribir no destino.

en: Error during search
gl: Erro realizando a busca

en: Error reading file index
gl: Erro ao ler o índice de ficheiros

en: Error while copying to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
gl: Erro ó copiar a "%s".
    
    O disco de destino é de só lectura.

en: Error while copying to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
gl: Erro ó copiar a "%s".
    
    Non hai espacio dabondo no destino.

en: Error while copying to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
gl: Erro ó copiar a "%s".
    
    Non ten permisos para escribir neste cartafol.

en: Error while copying.
gl: Erro ó copiar.

en: Error while copying.
    
    "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
gl: Erro ó copiar.
    
    Non é posible copiar "%s" porque non ten permisos para lelo.

en: Error while creating link in "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
gl: Erro creando a ligazón en "%s".
    
    Non espacio dabondo no destino.

en: Error while creating links in "%s".
    
    The destination disk is read-only.
gl: Erro ó crear as ligazóns en "%s".
    
    O disco de destino é de só lectura.

en: Error while creating links in "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
gl: Erro ó crear as ligazóns en "%s".
    
    Non ten permisos para escribir neste cartafol.

en: Error while deleting.
gl: Erro ó borrar.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
gl: Erro ó borrar.
    
    Non é posible borrar "%s" porque está nun disco de só lectura.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
gl: Erro ó borrar.
    
    Non é posible borrar "%s" porque non ten permisos para modificar o cartafol do nivel superior.

en: Error while linking.
gl: Erro ó ligar.

en: Error while moving items to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
gl: Erro ó mover elementos a "%s".
    
    O disco de destino é de só lectura.

en: Error while moving items to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
gl: Erro ó mover elementos a "%s".
    
    Non ten permisos para escribir neste cartafol.

en: Error while moving to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
gl: Erro ó mover a "%s".
    
    Non hai espacio dabondo no destino.

en: Error while moving.
gl: Erro ó mover.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
gl: Erro ó mover.
    
    Non é posible mover "%s" porque está nun disco de só lectura.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
gl: Erro ó mover.
    
    Non é posible mover "%s" porque non ten permisos para modificar o cartafol do nivel superior.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved to the Trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
gl: Erro ó mover.
    
    Non é posible mover "%s" ó lixo porque non ten permisos para modificar o cartafol do nivel superior.

en: Ethnic
gl: Étnica

en: Every indexed file on your computer matches the criteria you selected. You can check the spelling on your selections or add more criteria to narrow your results.
gl: Tódolos ficheiros indexados no ordenador coinciden cos criterios seleccionados. Pode revisar as escollas ou engadir máis criterios para reducir os resultados.

en: Executable Text Files
gl: Ficheiros de texto executables

en: Execute
gl: Execución

en: Execute files when they are clicked
gl: Executar os ficheiros ó premelos

en: Ext2 Linux Volume
gl: Volume Ext2 de Linux

en: Ext3 Linux Volume
gl: Volume Ext3 de Linux

en: F_onts
gl: F_ontes

en: Factory for Nautilus shell and file manager
gl: Fábrica para a shell e o xestor de ficheiros Nautilus

en: Factory for annotation view
gl: Fábrica para a vista de anotacións

en: Factory for music view
gl: Fábrica para a vista de música

en: Factory for news view
gl: Fábrica para a vista de novas

en: Factory for text view
gl: Fábrica para a vista de texto

en: Fast searches are not available
gl: Buscas rápidas non dispoñibles

en: Fast searches are not enabled on your computer
gl: As buscas rápidas non están dispoñibles no seu ordenador

en: Fewer Options
gl: Menos opcións

en: Fibers
gl: Fibras

en: Figure %d
gl: Figura %d

en: Figure %s
gl: Figura %s

en: File "%s" already exists.
    
    Would you like to replace it?
gl: O ficheiro "%s" xa existe.
    
    ¿Desexa sobrescribilo?

en: File Group:
gl: Grupo do ficheiro:

en: File Owner:
gl: Dono do ficheiro:

en: File Types and Programs
gl: Tipos de ficheiros e programas

en: File too large
gl: Ficheiro demasiado grande

en: Files copied:
gl: Ficheiros copiados:

en: Files deleted:
gl: Ficheiros borrados:

en: Files linked:
gl: Ficheiros ligados:

en: Files moved:
gl: Ficheiros movidos:

en: Files thrown out:
gl: Ficheiros eliminados:

en: Find
gl: Buscar

en: Find:
gl: Buscar:

en: Finished
gl: Finalizado

en: Finishing Creating Links...
gl: Acabando de crear ligazóns...

en: Finishing Move...
gl: Acabando de mover...

en: Fleur De Lis
gl: Flor de Lis

en: Floppy
gl: Disquete

en: Font:
gl: Fonte:

en: Fonts
gl: Fontes

en: For users who are comfortable with GNOME and %s,
    but don't describe themselves as ``technical.''
gl: Para usuarios que están confortables con GNOME e %s,
    pero non se describen como ``técnicos.''

en: For users who have GNOME and %s experience, and
    like to see every detail of the operating system.
gl: Para usuarios que teñen experiencia en GNOME e %s,
    e queren ver tódolos detalles do sistema operativo.

en: For users who have no previous experience with GNOME
    and %s.
gl: Para usuarios que non teñen experiencia previa con GNOME
    e %s.

en: For_get History
gl: _Esquecer a historia

en: Forget
gl: Esquecer

en: Forget History?
gl: ¿Esquecer a historia?

en: Forward
gl: Adiante

en: Fossil
gl: Fósil

en: From:
gl: De:

en: GConf error:
      %s
gl: Erro do GConf:
      %s

en: GConf error:
      %s
    All further errors shown only on terminal
gl: Erro do GConf:
      %s
    Tódolos erros posteriores se amosarán só no terminal

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: GMC to Nautilus Transition
gl: Transición do GMC ó Nautilus

en: GNOME Documentation
gl: Documentación de GNOME

en: Game
gl: Xogo

en: Games
gl: Xogos

en: Generic Image Viewer
gl: Visualizador de Imaxes Xenérico

en: Go There
gl: Ir para alí

en: Go To:
gl: Ir a:

en: Go to the home location
gl: Ir á localización inicial

en: Go to the location specified by this bookmark
gl: Ir para o lugar indicado por este marcador

en: Go to the next visited location
gl: Ir á seguinte localización visitada

en: Go to the previous visited location
gl: Ir á anterior localización visitada

en: Granite
gl: Granito

en: Greek
gl: Grego

en: Greek (ISO-8859-7)
gl: Grego (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
gl: Grego (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
gl: Grego (Windows-1253)

en: Group:
gl: Grupo:

en: HTTP Proxy Settings
gl: Configuración do proxy HTTP

en: Hardware
gl: Harddware

en: Hardware Device Volume
gl: Volume de dispositivos de hardware

en: Hardware Overview
gl: Resume do hardware

en: Hardware Viewer
gl: Visualizador do hardware

en: Hardware view
gl: Vista do hardware

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hebrew (IBM-862)
gl: Hebreo (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
gl: Hebreo (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
gl: Hebreo (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
gl: Hebreo (Windows-1255)

en: Help
gl: Axuda

en: Hide Location _Bar
gl: Agochar a barra de _localización

en: Hide St_atus Bar
gl: Agochar barra de e_stado

en: Hide _Sidebar
gl: Agochar a barra _lateral

en: Hide _Toolbar
gl: Agochar a barra de _ferramentas

en: History
gl: Historia

en: History sidebar panel
gl: Panel lateral da historia

en: History sidebar panel for Nautilus
gl: Panel lateral da historia do Nautilus

en: Home
gl: Inicio

en: Home Directory
gl: Directorio persoal

en: Humour
gl: Humor

en: I could not initialize Bonobo
gl: Non foi posible inicializar Bonobo

en: IMAGE
gl: IMAXE

en: ISO 9660 Volume
gl: Volume ISO 9660

en: Icelandic (MacIcelandic)
gl: Islandés (MacIcelandic)

en: Icon & List Views
gl: Vistas de iconas e lista

en: Icon Captions
gl: Texto das iconas

en: Icon View
gl: Vista de iconas

en: Icons
gl: Iconas

en: Icons Viewer
gl: Visualizador de iconas

en: Image
gl: Imaxe

en: Image Viewer
gl: Visualizador de imaxes

en: Image:
gl: Imaxe:

en: Images Only
gl: Só imaxes

en: Important
gl: Importante

en: Include in the menu for "%s" items
gl: Incluír no menú para os elementos "%s"

en: Include in the menu just for "%s"
gl: Incluír no menú só para "%s"

en: Indexed searches are not available
gl: Buscas indexadas non dispoñibles

en: Indexing Status
gl: Estado da indexación

en: Indexing is %d%% complete.
gl: O indexado está completo ó %d%%.

en: Instrumental Pop
gl: Pop Instrumental

en: Instrumental Rock
gl: Rock Instrumental

en: International
gl: Internacional

en: Introductory Documents
gl: Documentos introductorios

en: Invalid RSS URL
gl: URL RSS non válido

en: Is in the menu for "%s" items.
gl: Está no menú para os elementos "%s".

en: Is in the menu for "%s".
gl: Está no menú para "%s".

en: Is in the menu for all "%s" items.
gl: Está no menú para tódolos elementos "%s".

en: Is not in the menu for "%s" items.
gl: Non está no menú para os elementos "%s".

en: Is the default for "%s" items.
gl: É o predeterminado para os elementos "%s".

en: Is the default for "%s".
gl: É o predeterminado para "%s".

en: Is the default for all "%s" items.
gl: É o predeterminado para tódolos elementos "%s".

en: Items %s
gl: Elementos %s

en: Items containing "medusa" in their names and that are folders
gl: Elementos que teñen "medusa" no nome e son cartafoles

en: Items containing "stuff" in their names
gl: Elementos que teñen "stuff" no seu nome

en: Items containing "stuff" in their names and that are regular files
gl: Elementos que teñen "stuff" no nome e son ficheiros regulares

en: Items containing "stuff" in their names, that are regular files and smaller than 2000 bytes
gl: Elementos que teñen "stuff" no nome, son ficheiros regulares e teñen menos de 2000 bytes.

en: Items that are regular files
gl: Elementos que son ficheiros regulares

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Japanese (EUC-JP)
gl: Xaponés (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
gl: Xaponés (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
gl: Xaponés (Shift_JIS)

en: Keep icons sorted by emblems in rows
gl: Manter as iconas ordenadas polos emblemas en ringleiras

en: Keep icons sorted by modification date in rows
gl: Manter as iconas ordenadas pola data de modificación en ringleiras

en: Keep icons sorted by name in rows
gl: Manter as iconas ordenadas polo nome en ringleiras

en: Keep icons sorted by size in rows
gl: Manter as iconas ordenadas polo tamaño en ringleiras

en: Keep icons sorted by type in rows
gl: Manter as iconas ordenadas polo tipo en ringleiras

en: Kernel Routines
gl: Rutinas do núcleo

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Keyword:
gl: Palabra chave:

en: Korean (EUC-KR)
gl: Coreano (EUC-KR)

en: Last Changed:
gl: Última modificación:

en: Latin
gl: Latino

en: Launch Nautilus when GNOME starts up.
gl: Lanzar o Nautilus ao iniciar GNOME.

en: Lay Out Items
gl: Colocar elementos

en: Leave icons wherever they are dropped
gl: Deixar as iconas onde sexan soltadas

en: Lemon
gl: Limón

en: Linking
gl: Ligando

en: Linux Documentation Project
gl: Proxecto de documentación de Linux (LDP)

en: List
gl: Lista

en: List View
gl: Vista de lista

en: List Viewer
gl: Visualizador de listas

en: Loading %s
gl: Cargando %s

en: Local Files Only
gl: Só Ficheiros Locais

en: Local Images Only
gl: Só imaxes locais

en: Location
gl: Lugar

en: Location:
gl: Lugar:

en: Look Up Selected Text in Dictionary
gl: Buscar o texto seleccionado no diccionario

en: Look up the selected text in the Merriam-Webster dictionary
gl: Buscar o texto seleccionado no diccionario inglés Merriam-Webster

en: MIME Type:
gl: Tipo MIME:

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: MSDOS Volume
gl: Volume MSDOS

en: Make Folder Appearance Details Public
gl: Facer que os detalles da aparencia do cartafol sexan públicos

en: Make Link
gl: Crear ligazón

en: Make _Link
gl: Crear _ligazón

en: Make _Links
gl: Crear _ligazóns

en: Make the selected icon stretchable
gl: Facer que a icona seleccionada sexa alongable

en: Manila Paper
gl: Papel de Manila

en: Manually
gl: Manualmente

en: Maximum items per site
gl: Número máximo de elementos por sitio

en: Maximum number of items displayed per site
gl: Máximo número de elementos visualizados por sitio

en: Meditative
gl: Meditación

en: Minix Volume
gl: Volume Minix

en: Missing Site Name Error
gl: Erro por falta do nome do sitio

en: Missing URL Error
gl: Erro por falta do URL

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Modify "%s"
gl: Modificar "%s"

en: Modify...
gl: Modificar...

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
gl: Lun, 00 out 0000 ás 00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
gl: Lun, 00 out 0000 ás 00:00:00

en: More Options
gl: Máis opcións

en: More Than One Image
gl: Máis dunha imaxe

en: Mount Error
gl: Erro ó montar

en: Mount or unmount disks
gl: Montar ou desmontar discos

en: Move each selected item to the Trash
gl: Mover tódolos elementos seleccionados ó Lixo

en: Move existing desktop icons to the Nautilus desktop.
gl: Mover as iconas de escritorio existentes ao escritorio do Nautilus.

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
gl: Mover ou copiar os ficheiros seleccionados previamente por un comando de cortar ou copiar ficheiros

en: Move to Trash
gl: Mover ao lixo

en: Move to _Trash
gl: Mover ó _lixo

en: Moving
gl: Movendo

en: Moving files
gl: Movendo ficheiros

en: Moving files to the Trash
gl: Movendo ficheiros ó lixo

en: Music
gl: Música

en: Music Viewer
gl: Visualizador de música

en: Music view
gl: Vista de música

en: Music view factory
gl: Fábrica da vista de música

en: NFS Network Volume
gl: Volume de rede NFS

en: Name
gl: Nome

en: National Folk
gl: Folk Nacional

en: Native American
gl: Nativo Americano

en: Nautilus File Manager and Graphic Shell
gl: Xestor de ficheiros e shell gráfica Nautilus

en: Nautilus First Time Setup
gl: Configuración inicial do Nautilus

en: Nautilus Image Viewer
gl: Visualizador de imaxes do Nautilus

en: Nautilus JavaScript Warning
gl: Aviso de JavaScript do Nautilus

en: Nautilus Quick _Reference
gl: _Referencia rápida do Nautilus

en: Nautilus Release _Notes
gl: _Notas da versión do Nautilus

en: Nautilus Themes
gl: Temas do Nautilus

en: Nautilus Tree view
gl: Vista de árbore do Nautilus

en: Nautilus User _Manual
gl: _Manual de usuario do Nautilus

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the factory.Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
gl: Non é posible usar agora o Nautilus, por mor dun erro inesperado do OAF ó tentar localizar a fábrica. Pode que o problema se resolva matando o oafd e reiniciando o Nautilus.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the shell object. Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
gl: Non é posible usar agora Nautilus, por mor dun erro non esperado do OAF ao tentar localizar un obxecto da shell. Se mata o oafd e reinicia o Nautilus, podería arranxar o problema.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to register the file manager view server.
gl: Non é posible usar agora o Nautilus, por mor dun erro inesperado do OAF ó tentar rexistrar o servidor de vistas do xestor de ficheiros.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
gl: Non é posible usar agora o Nautilus, por mor dun erro inesperado.

en: Nautilus cannot display "%s".
gl: Nautilus non pode amosar "%s".

en: Nautilus could not create the following required folders:
    
    %s
    
    Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
gl: Nautilus non puido crear os seguintes cartafoles necesarios:
    
    %s
    
    Antes de executar o Nautilus, cre estes cartafoles, ou modifique os permisos de xeito que o Nautilus poida crealos.

en: Nautilus could not create the required folder "%s". Before running Nautilus, please create this folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
gl: Nautilus non puido crear o cartafol necesario "%s". Antes de executar o Nautilus, cree este cartafol, ou modifique os permisos de xeito que o Nautilus poida crealo.

en: Nautilus factory
gl: Fábrica do Nautilus

en: Nautilus found more search results than it can display. Some matching items will not be displayed.
gl: O Nautilus atopou máis resultados de busca dos que pode mostrar. Algúns elementos coincidentes non aparecerán.

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying "%s".
gl: Nautilus non instalou un visualizador capaz de mostrar "%s".

en: Nautilus is a graphical shell
    for GNOME that makes it
    easy to manage your files
    and the rest of your system.
gl: Nautilus é unha shell gráfica
    para GNOME que fai máis sinxelo
    xestionar os seus ficheiros e
    o resto do seu sistema.

en: Nautilus is searching your disks for trash folders.
gl: Nautilus está buscando nos discos os cartafoles de lixo.

en: Nautilus shell
gl: Shell do Nautilus

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
gl: O Nautilus non puido montar a disqueteira. O disquete está probablemente nun formato que non pode ser montado.

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
gl: O Nautilus non puido montar o disquete. Probablemente non hai ningún na unidade.

en: Nautilus was unable to mount the selected floppy drive.
gl: O Nautilus non puido montar a unidade de disquete seleccionada.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume.
gl: O Nautilus non puido montar o volume seleccionado.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
gl: O Nautilus non puido montar o volume seleccionado. Probablemente está nun formato que non pode ser montado.

en: Nautilus was unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
gl: O nautilus non puido montar o volume. Probablemente non hai ningún medio no dispositivo.

en: Nautilus was unable to unmount the selected volume.
gl: O Nautilus non puido desmontar o volume seleccionado.

en: Nautilus...
        Is a great file manager for the GNOME desktop.
        Provides a simple intuitive way to access Internet services.
        Is an extensible framework for GNOME developers.
        Provides a powerful delivery platform for service providers.
    
    Click Next to begin customizing your Nautilus environment.
gl: O Nautilus...
        É un gran xestor de ficheiros para o escritorio GNOME.
        Fornece un xeito simple e intuitivo para acceder aos servicios de Internet.
        É un ambiente de desenvolvemento extensible para os desenvolvedores de GNOME.
        Fornece unha potente plataforma de entrega para provedores de servicios.
    
    Prema Seguinte para iniciar a personalización do ambiente Nautilus.

en: Navigation
gl: Navegación

en: Never
gl: Nunca

en: New
gl: Novo

en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: New Terminal
gl: Novo terminal

en: New Window
gl: Nova fiestra

en: New _Window
gl: Nova _fiestra

en: News
gl: Novas

en: News Panel
gl: Panel de novas

en: News and Media
gl: Novas e medios

en: News sidebar panel
gl: Panel lateral para as novas

en: Next
gl: Seguinte

en: No Applications Available
gl: Sen aplicacións dispoñibles

en: No Update Available... Press Next to Continue.
gl: Non hai actualización dispoñible... Prema Seguinte apra continuar.

en: No Viewers Available
gl: Sen visualizador dispoñible

en: No applications are available for "%s".
gl: Non hai ningunha aplicación dispoñible para "%s".

en: No description available for the "%s" theme
gl: Non hai unha descrición dispoñible para o tema "%s"

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
gl: Non se atopou a descrición do tipo mime "%s" (o ficheiro é "%s"), por favor, informe na lista de correo de gnome-vfs.

en: No matches.
gl: Non hai coincidencias.

en: No proxy server required.
gl: Non é necesario un servidor proxy.

en: No viewers are available for "%s".
gl: Non hai ningún visualizador dispoñible para "%s".

en: Noise
gl: Ruído

en: Nordic (ISO-8859-10)
gl: Nórdico (ISO-8859-10)

en: Normal Size
gl: Tamaño normal

en: Not an Image
gl: Non é unha Imaxe

en: Notes
gl: Notas

en: Notes sidebar panel
gl: Panel lateral de notas

en: Notes sidebar panel for Nautilus
gl: Panel lateral de notas do Nautilus

en: Numbers
gl: Números

en: OK
gl: Aceptar

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
gl: 00 Out 0000 ás 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
gl: 00 out 0000, 00:00

en: Oh No
gl: Oh, non

en: Oldies
gl: Antigo

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.
gl: Unha vez cada día, os ficheiros e os contidos textuais son indexados, de xeito que as buscas sexan máis rápidas.

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.  Your files are currently being indexed.
gl: Unha vez cada día, os ficheiros e os contidos textuais son indexados, de xeito que as buscas sexan máis rápidas. Neste intre os ficheiros están a ser indexados.

en: Open
gl: Abrir

en: Open %d Windows?
gl: ¿Abrir %d fiestras?

en: Open Scripts Folder
gl: Abrir o cartafol de scripts

en: Open Wit_h
gl: Abrir _con

en: Open With
gl: Abrir con

en: Open _in %d New Windows
gl: Abrir en %d nova_s fiestras

en: Open _in New Window
gl: Abrir nunha _nova fiestra

en: Open _in This Window
gl: Abrir n_esta fiestra

en: Open a new GNOME terminal window
gl: Abrir unha nova fiestra de terminal de GNOME

en: Open another Nautilus window for the displayed location
gl: Abrir outra fiestra do Nautilus para a localización amosada

en: Open each file or folder in a separate window
gl: Abrir cada ficheiro ou cartafol nunha fiestra distinta

en: Open each selected item in a new window
gl: Abrir cada elemento seleccionado nunha nova fiestra

en: Open in New Window
gl: Abrir nunha nova fiestra

en: Open the selected item in this window
gl: Abrir o elemento seleccionado nesta fiestra

en: Open with %s
gl: Abrir con %s

en: Open with Other
gl: Abrir con outro

en: Open with...
gl: Abrir con...

en: Opening "%s"
gl: Abrindo "%s"

en: Opening New Windows
gl: Apertura de novas fiestras

en: Opera
gl: Ópera

en: Orange
gl: Laranxa

en: Other
gl: Outro

en: Other Application...
gl: Outras aplicacións...

en: Other Viewer...
gl: Outro visualizador...

en: Other _Application...
gl: Outras _aplicacións...

en: Other _Viewer...
gl: Outro _visualizador...

en: Others:
gl: Outros:

en: Owner:
gl: Dono:

en: PREFACE
gl: PREFACIO

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Paste Files
gl: Pegar ficheiros

en: Paste Text
gl: Pegar texto

en: Paste the text stored on the clipboard
gl: Pegar o texto almacenado no portarretallos

en: Patterns
gl: Patróns

en: Patterns:
gl: Patróns:

en: Pause
gl: Pausa

en: Perform a quick set of self-check tests.
gl: Facer unha serie rápida de auto-comprobacións.

en: Permissions
gl: Permisos

en: Personal
gl: Persoal

en: Play
gl: Reproducir

en: Port:
gl: Porto:

en: Portals
gl: Portais

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
gl: Preparar os ficheiros seleccionados para seren copiados cun comando de pegar

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
gl: Preparar os ficheiros seleccionados para seren movidos cun comando de pegar

en: Preparing To Copy...
gl: Preparando para copiar...

en: Preparing To Move...
gl: Preparando para mover...

en: Preparing to Create Links...
gl: Preparando para crear ligazóns...

en: Preparing to Delete files...
gl: Preparando para borrar ficheiros...

en: Preparing to Empty the Trash...
gl: Preparando para baleirar o lixo...

en: Preparing to Move to Trash...
gl: Preparando para mover ó lixo...

en: Preview Sound Files
gl: Previsualizar os ficheiros de son

en: Previous
gl: Anterior

en: Progressive Rock
gl: Rock Progresivo

en: Proxy address:
gl: Enderezo do proxy:

en: Proxy requires a username and password:
gl: O proxy precisa dun nome de usuario e un contrasinal:

en: Psychedelic
gl: Psicodélico

en: Psychedelic Rock
gl: Rock Psicodélico

en: Purple Marble
gl: Mármore púrpura

en: Q
gl: P

en: Quit
gl: Saír

en: Quit Nautilus.
gl: Saír do Nautilus.

en: R_emove Custom Image
gl: _Quitar as imaxes personalizadas

en: R_emove Custom Images
gl: _Quitar a imaxe personalizada

en: Re_versed Order
gl: Orde _inversa

en: Read
gl: Lectura

en: Redo Edit
gl: Refacer editar

en: Redo Typing
gl: Refacer insertar

en: Redo the edit
gl: Refacer a edición

en: Refresh
gl: Actualizar

en: ReiserFS Linux Volume
gl: Volume ReiserFS de Linux

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove Custom Icon
gl: Quitar a icona personalizada

en: Remove Custom Images
gl: Quitar as imaxes personalizadas

en: Remove Site
gl: Eliminar sitio

en: Remove Theme...
gl: Eliminar tema...

en: Remove a Color...
gl: Eliminar unha cor...

en: Remove a Pattern...
gl: Eliminar un patrón...

en: Remove a Site:
gl: Eliminar un sitio:

en: Remove an Emblem...
gl: Eliminar un emblema...

en: Remove any custom images from selected icons
gl: Quitar as imaxes personalizadas das iconas seleccionadas

en: Remove any custom pattern or color from the background of this location
gl: Quitar os patróns ou cores do fondo desta localización

en: Remove any custom pattern or color from the desktop background
gl: Quitar os patróns ou cores do fondo do escritorio

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
gl: Eliminar o texto seleccionado sen colocalo no portarretallos

en: Remove...
gl: Eliminar...

en: Rename
gl: Renomear

en: Rename selected icon
gl: Renomear a icona seleccionada

en: Renaming "%s" to "%s".
gl: Renomeando "%s" a "%s".

en: Renaming Error
gl: Erro ó renomear

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace All
gl: Substituír todos

en: Reset Background
gl: Restablecer o fondo

en: Reset Desktop Background
gl: Restablecer o fondo do escritorio

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restart Nautilus.
gl: Reiniciar o Nautilus.

en: Restore Icons' Original Sizes
gl: Restaurar os tamaños orixinais das iconas

en: Restore each selected icon to its original size
gl: Restaurar cada icona seleccionada ó seu tamaño orixinal

en: Restore the changed name
gl: Restaurar nome cambiado

en: Restore the old name
gl: Restaurar nome anterior

en: Retry
gl: Retentar

en: Reversed Order
gl: Orde inversa

en: Rhythmic Soul
gl: Soul Rítmico

en: Romanian (MacRomanian)
gl: Romanés (MacRomanian)

en: Root Volume
gl: Volume raíz

en: Run
gl: Executar

en: Run or Display?
gl: ¿Executar ou visualizar?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
gl: Executar ou xestionar os scripts de ~/Nautilus/scripts

en: Sample
gl: Exemplo

en: Satire
gl: Sátira

en: Search
gl: Buscar

en: Search Complexity Options
gl: Opcións de complexidade da busca

en: Search Engines
gl: Motores de busca

en: Search Google for Selected Text
gl: Buscar en Google o texto seleccionado

en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: Search Service Not Available
gl: Servicio de busca non dispoñible

en: Search for files by file name and file properties
gl: Buscar ficheiros polo seu nome e as súas propiedades

en: Search for files by file name only
gl: Buscar ficheiros unicamente polo seu nome

en: Search for items that are too new
gl: Busca de elementos demasiado novos

en: Search results may not include items modified after %s, when your drive was last indexed.
gl: Os resultados da busca non inclúen os elementos modificados despois de %s, cando a unidade foi indexada por última vez.

en: Search the World Wide Web
gl: Buscar na World Wide Web

en: Search this computer for files
gl: Buscar ficheiros neste ordenador

en: Searching Disks
gl: Buscando nos discos

en: Searching Unavailable
gl: Busca non dispoñible

en: Select A Category:
gl: Seleccionar unha categoría:

en: Select All
gl: Seleccionar Todo

en: Select All Files
gl: Seleccionar tódolos ficheiros

en: Select Custom Icon...
gl: Seleccionar unha icona personalizada...

en: Select Sites
gl: Seleccionar sitios

en: Select Sites:
gl: Seleccionar sitios:

en: Select _All
gl: Seleccionar Todo

en: Select _All Files
gl: Seleccionar _tódolos ficheiros

en: Select a color to add:
gl: Seleccione unha cor para engadir:

en: Select a theme folder to add as a new theme:
gl: Seleccione un cartafol de tema para engadir un novo tema:

en: Select all items in this window
gl: Seleccionar tódolos elementos desta fiestra

en: Select all the text in a text field
gl: Seleccionar todo o texto nun campo de texto

en: Select an icon:
gl: Seleccione unha icona:

en: Select an image file for the album cover:
gl: Seleccione unha imaxe para a carátula do álbum:

en: Select an image file for the new emblem:
gl: Seleccione unha imaxe para o novo emblema:

en: Select an image file to add as a pattern:
gl: Seleccione unha imaxe para engadir como patrón:

en: Services
gl: Servicios

en: Set Cover Image
gl: Definir Carátula

en: Set Group ID
gl: Establecer o ID de grupo

en: Set User ID
gl: Establecer o ID de usuario

en: Show Count of Items in Folders
gl: Mostrar a conta dos elementos nos cartafoles

en: Show Desktop
gl: Amosar o escritorio

en: Show Indexing Status
gl: Amosar o estado da indexación

en: Show Location _Bar
gl: Amosar a barra de _localización

en: Show Properties
gl: Amosar as propiedades

en: Show St_atus Bar
gl: Amosar a barra de e_stado

en: Show Text in Icons
gl: Mostrar texto nas iconas

en: Show Thumbnails for Image Files
gl: Mostrar unha reducción para os ficheiros de imaxe

en: Show Trash
gl: Amosar o lixo

en: Show _Indexing Status
gl: Amosar o estado da _indexación

en: Show _Properties
gl: Amosar as _propiedades

en: Show _Sidebar
gl: Amosar a barra _lateral

en: Show _Toolbar
gl: Amosar a barra de _ferramentas

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
gl: Mostrar unha fiestra que lle permite establecer o patrón ou a cor do fondo do escritorio

en: Show backup files (file names end with "~")
gl: Amosar os ficheiros de backup (o seu nome termina en "~")

en: Show hidden files (file names start with ".")
gl: Amosar os ficheiros agochados (o seu nome empeza por ".")

en: Show only folders (no files) in the tree
gl: Mostrar unicamente cartafoles (non ficheiros) na árbore

en: Show the contents at the normal size
gl: Amosar os contidos co tamaño normal

en: Show the contents in less detail
gl: Amosar os contidos con menos detalle

en: Show the contents in more detail
gl: Amosar os contidos con máis detalle

en: Show the contents of the Trash
gl: Amosar os contidos do lixo

en: Show/Hide Options
gl: Amosar/Agochar opcións

en: Sidebar Panel Failed
gl: O panel lateral fallou

en: Sidebar Panels
gl: Paneis laterais

en: Silver
gl: Prata

en: Site Name:
gl: Nome do sitio:

en: Site RSS URL:
gl: URL RSS do sitio:

en: Size
gl: Tamaño

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Skip
gl: Omitir

en: Sky
gl: Ceo

en: Smooth Graphics
gl: Gráficos suaves

en: Smoother Graphics
gl: Gráficos máis suaves

en: Solaris/BSD Volume
gl: Volume de Solaris/BSD

en: Sorry, but "%s" is an existing keyword.  Please choose a different name for it.
gl: "%s" é unha palabra chave xa existente. Escolla un nome diferente.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
gl: "%s" non é un nome de ficheiro válido.

en: Sorry, but "%s" is not a valid theme folder.
gl: "%s" non é un cartafol válido de temas.

en: Sorry, but %s is too large for Nautilus to load all of it.
gl: %s é demasiado grande para que o Nautilus o cargue enteiro.

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file!
gl: '%s' non é un ficheiro de imaxe usable.

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file.
gl: Desculpe, mais '%s' non é un ficheiro de imaxe usable.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
gl: Non foi posible borrar o emblema %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
gl: As palabras chave dos emblemas só poden conter letras, espacios e números.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
gl: Non foi posible borrar o patrón %s.

en: Sorry, but that theme could not be removed!
gl: Non foi posible eliminar ese tema

en: Sorry, but the "%s" theme couldn't be installed.
gl: Non foi posible instalar o tema "%s".

en: Sorry, but the Medusa search service is not available because it is not installed.
gl: O servicio de busca Medusa non está dispoñible porque non está instalado.

en: Sorry, but the image at %s couldn't be installed as an emblem.
gl: Non foi posible instalar a imaxe %s como un emblema.

en: Sorry, but the medusa search service is not available.
gl: O servicio de busca Medusa non está dispoñible.

en: Sorry, but the music view can't play non-local files yet.
gl: Desculpe, mais a vista de música aínda non pode reproducir ficheiros non locais

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
gl: Non foi posible instalar o patrón %s.

en: Sorry, but the specified url doesn't seem to be a valid RSS file!
gl: ¡O url indicado non semella ser un ficheiro RSS válido!

en: Sorry, but there was an error reading %s.
gl: Desculpe, pero houbo un erro lendo %s.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site due to security considerations.
gl: Non pode executar comandos nun sitio remoto por consideracións de seguridade.

en: Sorry, but you can't remove the current theme. Please change to another theme before removing this one.
gl: Non pode eliminar o tema actual. Mude a outro tema antes de eliminar este.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
gl: Non indicou un nome de ficheiro válido.

en: Sorry, but you have not specified a URL for the site!
gl: ¡Non indicou un URL para o sitio!

en: Sorry, but you have not specified a name for the site!
gl: ¡Non indicou un nove para o sitio!

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
gl: Ten que especificar unha palabra chave non baleira para o novo emblema.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
gl: Ten que especificar un nome non baleiro para a nova cor.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
gl: Non foi posible mudar o grupo de "%s".

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
gl: Non foi posible mudar o dono de "%s".

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
gl: Non foi posible mudar os permisos de "%s".

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
gl: Non foi posible visualizar tódolos contidos de "%s".

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
gl: Non foi posible renomear "%s" a "%s".

en: Sound Clip
gl: Clip Musical

en: Soundtrack
gl: Banda sonora

en: South European (ISO-8859-3)
gl: Europa do Sur (ISO-8859-3)

en: Special
gl: Especial

en: Special Flags:
gl: Flags especiais:

en: Speech
gl: Voz

en: Start
gl: Iniciar

en: Status
gl: Estado

en: Sticky
gl: Pegañento

en: Stop
gl: Parar

en: Stretch Icon
gl: Alongar icona

en: Stucco
gl: Parar

en: Switch
gl: Trocar

en: Switch to Manual Layout?
gl: ¿Trocar a Colocación Manual?

en: Symphonic Rock
gl: Rock Sinfónico

en: Symphony
gl: Sinfonía

en: System Administration
gl: Administración do sistema

en: System Calls
gl: Chamadas ó Sistema

en: System Volume
gl: Volume de Sistema

en: Table %d.
gl: Táboa %d.

en: Table of Contents
gl: Táboa de Contidos

en: Tabs
gl: Pestanas

en: Text
gl: Texto

en: Text Viewer
gl: Visualizador de texto

en: Text view
gl: Vista de texto

en: Text view factory
gl: Fábrica da vista de texto

en: The %d selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them immediately?
gl: Non é posible mover ó lixo os %d elementos seleccionados. ¿Quere borralos inmediatamente?

en: The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
gl: Os %d elementos seleccionados serán copiados cando seleccione o comando de pegar ficheiros

en: The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
gl: Os %d elementos seleccionados serán movidos cando seleccione o comando de pegar ficheiros

en: The Gimp
gl: O Gimp

en: The News panel displays current headlines from your favorite websites.  Click the 'Select Sites' button to select the sites to display.
gl: O panel de novas amosa as cabeceiras actuais dos seus sitios web favoritos. Prema o botón 'Seleccionar sitios' para escoller os sitios para mostrar.

en: The Trash must remain on the desktop.
gl: O lixo ten que ficar no escritorio.

en: The file that you dropped is not an image.  You can only use local images as custom icons.
gl: O ficheiro que soltou non é unha imaxe.  Só pode usar imaxes locais para as iconas personalizadas

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle. Some files will not be displayed.
gl: O cartafol "%s" contén máis ficheiros dos que pode manexar o Nautilus. Algúns deles non serán mostrados.

en: The location "%s" no longer exists.
gl: A localización "%s" xa non existe.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
gl: O nome "%s" xa está a ser usado neste cartafol. Utilice un nome diferente.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
gl: O nome "%s" non é válido porque contén o carácter "/". Utilice un nome diferente.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
gl: O nome "%s" non é válido. Utilice un nome diferente.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
gl: Non foi posible determinar os permisos de "%s".

en: The search you have selected is newer than the index on your system.  The search will return no results right now.  You can create a new  index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
gl: A busca seleccionada é posterior ao índice do seu sistema. A procura non devolverá resultados.  Pode crear un novo índice executando "medusa-indexd" como root na liña de comandos.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
gl: Non existe "%s" neste cartafol. ¿Se cadra foi movido ou borrado?

en: There is no index of your files right now.
gl: Non hai un índice dos ficheiros neste momento.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
gl: Non hai nada no portarretallos para pegar.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
gl: Esta carpeta usa colocación automática. ¿Quere trocar a colocación manual e deixar estes elementos onde os deixou?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
gl: Esta carpeta usa colocación automática. ¿Quere trocar a colocación manual e deixar estes elementos onde os deixou? Isto estragará a disposición manual almacenada.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
gl: Esta carpeta usa colocación automática. ¿Quere trocar a colocación manual e deixar este elemento onde o deixou?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
gl: Esta carpeta usa colocación automática. ¿Quere trocar a colocación manual e deixar este elemento onde o deixou? Isto estragará a disposición manual almacenada.

en: This is a sample merged menu item
gl: Este é un elemento de menú de exemplo

en: This is the default theme for Nautilus.
gl: Este é o tema predeterminado do Nautilus.

en: This link can't be used, because it has no target. Do you want to put this link in the Trash?
gl: Non se pode usar esta ligazón, xa que non ten destino. ¿Quere pór esta ligazón no lixo?

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist. Do you want to put this link in the Trash?
gl: Non se pode usar esta ligazón, xa que o seu destino "%s" non existe. ¿Quere pórr esta ligazón no lixo?

en: This theme uses photo-realistic folders.
gl: Este tema usar cartafoles foto-realísticos.

en: This will open %d separate windows. Are you sure you want to do this?
gl: Isto abrirá %d fiestras separadas. ¿Está seguro de que quere facer isto?

en: Throw Away
gl: Eliminar

en: Time
gl: Tempo

en: Title
gl: Título

en: To do a content search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now.
gl: Para facer unha busca de contidos, requírese un índice dos ficheiros do sistema. Non é posible acceder a ese índice neste intre.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now so a slower search will be performed that doesn't use the index.
gl: Para facer unha busca rápida, requírese un índice dos ficheiros do sistema. Non é posible acceder neste intre a ese índice, polo que se realizará unha busca máis lenta que non o necesita.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  No index is available right now. You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, searches will take several minutes.
gl: Para facer unha busca rápida, requírese un índice dos ficheiros do sistema. Este índice non está dispoñible neste momento. Pode crear un novo executando "medusa-indexd" como root na liña de comandos.  Ata que o índice completo estea dispoñible, as procuras levarán varios minutos.

en: To:
gl: A:

en: Too Many Files
gl: Demasiados ficheiros

en: Too Many Matches
gl: Demasiadas coincidencias

en: Track
gl: Pista

en: Trash
gl: Lixo

en: Trash Behavior
gl: Comportamento do Lixo

en: Tree
gl: Árbore

en: Turkish
gl: Turco

en: Turkish (IBM-857)
gl: Turco (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
gl: Turco (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
gl: Turco (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
gl: Turco (Windows-1254)

en: Type
gl: Tipo

en: Type:
gl: Tipo:

en: Unable to Play File
gl: Non é posible reproducir o ficheiro

en: Unable to replace file.
gl: Non se pode substituír o ficheiro.

en: Undo Edit
gl: Desfacer editar

en: Undo Typing
gl: Desfacer insertar

en: Undo the edit
gl: Desfacer a edición

en: Undo the last text change
gl: Desfacer o último cambio no texto

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
gl: GnomeVFSXferProgressStatus %d descoñecido

en: Unmount Error
gl: Erro ó desmontar

en: Unmount Volume
gl: Desmontar volume

en: Up
gl: Arriba

en: Update Complete. Click Next to Continue.
gl: Actualización completa. Prema Seguinte para continuar.

en: Updating Nautilus...
gl: Actualizando o Nautilus...

en: Uptime is %d days, %d hours, %d minutes
gl: O tempo activo é %d días, %d horas, %d minutos

en: Urgent
gl: Urxente

en: Use "%s" to open the selected item
gl: Usar "%s" para abrir o elemento seleccionado

en: Use Emacs-style keyboard shortcuts in text fields
gl: Usar os atallos de teclado estilo Emacs nos campos de texto

en: Use Google to search the web for the selected text
gl: Usar Google para buscar o texto seleccionado na web

en: Use HTTP Proxy
gl: Usar Proxy HTTP

en: Use Nautilus to draw the desktop
gl: Usar o Nautilus para debuxar o escritorio

en: Use Nautilus to draw the desktop.
gl: Usar o Nautilus para debuxar o escritorio.

en: Use as default for "%s" items
gl: Usar como predeterminado para os elementos "%s"

en: Use as default just for "%s"
gl: Usar como predeterminado só para "%s"

en: Use preferences appropriate for beginners
gl: Usar preferencias apropiadas para iniciantes

en: Use preferences appropriate for experts
gl: Usar preferencias apropiadas para expertos

en: Use preferences appropriate for most people
gl: Usar preferencias apropiadas para a maioría da xente

en: Use smoother (but slower) graphics
gl: Usar gráficos máis suaves (pero máis lentos)

en: Use the Courier Font
gl: Usar a fonte Courier

en: Use the Fixed Font
gl: Usar a fonte Fixed

en: Use the GTK System Font
gl: Usar a fonte do sistema de GTK

en: Use the Helvetica Font
gl: Usar a fonte Helvetica

en: Use the Lucida Font
gl: Usar a fonte Lucida

en: Use the Times Font
gl: Usar a fonte Times

en: Use this proxy server:
gl: Usar este servidor proxy:

en: Use your home folder as the desktop
gl: Usar o seu cartafol persoal como o escritorio

en: User Defined
gl: Definido polo Usuario

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
gl: Usa cartafoles manila e fondos gris-verde.

en: Verify my connection and check for updates
gl: Verificar a conexión e comprobar as actualizacións

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Vietnamese (TCVN)
gl: Vietnamita (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
gl: Vietnamita (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
gl: Vietnamita (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
gl: Vietnamita (Windows-1258)

en: View as %s
gl: Ver como %s

en: View as Hardware
gl: Ver como hardware

en: View as Icons
gl: Ver como iconas

en: View as Image
gl: Ver como imaxe

en: View as List
gl: Ver como lista

en: View as Music
gl: Ver como música

en: View as Other
gl: Ver como outro

en: View as Text
gl: Ver como texto

en: View as Web Page
gl: Ver como páxina Web

en: View as...
gl: Ver como...

en: View in Multiple Windows?
gl: ¿Ver en múltiples fiestras?

en: View new folders using:
gl: Ver os novos cartafoles usando:

en: View or modify the properties of each selected item
gl: Ver ou modificar as propiedades dos elementos seleccionados

en: Violet
gl: Violeta

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
gl: Hebreo Visual (ISO-8859-8)

en: We_b Search
gl: Busca na _Web

en: Web Page
gl: Páxina Web

en: Web Page Viewer
gl: Visualizador de páxinas Web

en: Web Proxy Configuration
gl: Configuración do proxy Web

en: Web Search
gl: Busca na Web

en: Web Services
gl: Servicios Web

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
gl: Mércores, 00 de setembro de 0000 ás 00:00:00

en: Welcome to Nautilus
gl: Benvido ó Nautilus

en: Western
gl: Occidental

en: Western (IBM-850)
gl: Occidental (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
gl: Occidental (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
gl: Occidental (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
gl: Occidental (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
gl: Occidental (Windows-1252)

en: Where
gl: Onde

en: White
gl: Branco

en: Windows & Desktop
gl: Fiestras e escritorio

en: Windows NT Volume
gl: Volume de Windows NT

en: Windows Shared Volume
gl: Volume compartido de Windows

en: Windows VFAT Volume
gl: Volume VFAT de Windows

en: Write
gl: Escritura

en: XFS Linux Volume
gl: Volume XFS de Linux

en: XIAFS Volume
gl: Volume XIAFS

en: Xenix Volume
gl: Volume Xenix

en: You are about to run Nautilus as root.
    
    As root, you can damage your system if you are not careful, and
    Nautilus will not stop you from doing it.
gl: Vai executar o Nautilus como root.
    
    Como superusuario, pode danar o sistema se non leva coidado, e
    o Nautilus non lle impedirá facelo.

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
gl: Vostede non é o dono, polo que non pode cambiar estes permisos.

en: You can configure which programs are offered for which file types in the GNOME Control Center.
gl: Pode configurar que programas se ofrecen para cada tipo de ficheiro no centro de control de GNOME.

en: You cannot copy a file over itself.
gl: Non pode copiar un ficheiro sobre si mesmo.

en: You cannot copy a folder into itself.
gl: Non se pode copiar un cartafol a si mesmo.

en: You cannot copy items into the Trash.
gl: Non pode copiar elementos ó lixo.

en: You cannot copy the Trash.
gl: Non pode copiar ó lixo.

en: You cannot copy this trash folder.
gl: Non pode copiar este cartafol de lixo.

en: You cannot move a folder into itself.
gl: Non se pode mover un cartafol a si mesmo.

en: You cannot move this trash folder.
gl: Non pode mover este cartafol do lixo.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
gl: Non ten os permisos necesarios para mudar o grupo de "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
gl: Non ten os permisos necesarios para renomear "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
gl: Non ten os permisos necesarios para ver os contidos de "%s".

en: Your files were last indexed at %s
gl: Os ficheiros foron indexados por última vez o %s

en: Your user level adjusts Nautilus to your degree of experience
    using GNOME and %s. Choose a level that's comfortable for
    you - you can always change it later.
gl: O nivel de usuairo axusta o Nautilus ao seu grado de experiencia
    usando GNOME e %s. Escolla un nivel que lle sexa confortable -
    sempre pode cambialo máis tarde.

en: ZDNet Linux Hardware Database
gl: Base de datos de hardware de Linux da ZDNet

en: ZDNet Linux Resource Center
gl: Centro de recursos de Linux da ZDNet

en: Zip Drive
gl: Unidade Zip

en: Zoom In
gl: Achegar

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Zoom _In
gl: A_chegar

en: Zoom _Out
gl: A_fastar

en: [File name] contains [help]
gl: [O nome do ficheiro] contén [axuda]

en: [File name] ends with [.c]
gl: [O nome do ficheiro] termina en [.c]

en: [File name] matches glob [*.c]
gl: [O nome do ficheiro] coincide co patrón [*.c]

en: [File name] matches regexp ["e??l.$"]
gl: [O nome do ficheiro] coincide coa expresión regular ["e??l.$"]

en: [File name] starts with [nautilus]
gl: [O nome do ficheiro] empeza por [nautilus]

en: [File owner] is [root]
gl: [O dono do ficheiro] é [root]

en: [File owner] is not [root]
gl: [O dono do ficheiro] non é [root]

en: [File size is] larger than [400K]
gl: [O tamaño do ficheiro é] meirande que [400K]

en: [File size is] smaller than [300K]
gl: [O tamaño do ficheiro é] máis pequeno que [300K]

en: [File type is] application
gl: [O tipo do ficheiro é] unha aplicación

en: [File type is] folder
gl: [O tipo do ficheiro é] un cartafol

en: [File type is] music
gl: [O tipo do ficheiro é] música

en: [File type is] regular file
gl: [O tipo do ficheiro é] un ficheiro normal

en: [File type is] text file
gl: [O tipo do ficheiro é] un ficheiro de texto

en: [File type] is [folder]
gl: [O tipo do ficheiro] é [cartafol]

en: [File type] is not [folder]
gl: [O tipo do ficheiro] non é [cartafol]

en: [Items ]containing "%s" in their names
gl: [Elementos ]que teñen "%s" no nome.

en: [Items ]containing one of the words "%s"
gl: [Elementos ]que conteñen algunha das palabras "%s"

en: [Items ]ending with %s
gl: [Elementos ]que terminan en %s

en: [Items ]larger than %s bytes
gl: [Elementos ]meirandes que %s bytes

en: [Items ]marked with "%s"
gl: [Elementos ]marcados con "%s"

en: [Items ]matching the file pattern "%s"
gl: [Elementos ]que coinciden co patrón de ficheiro "%s"

en: [Items ]matching the regular expression "%s"
gl: [Elementos ]que coinciden coa expresión regular "%s"

en: [Items ]modified after %s
gl: [Elementos ]modificados despois de %s

en: [Items ]modified before %s
gl: [Elementos ]modificados antes de %s

en: [Items ]modified on %s
gl: [Elementos ]modificados o %s

en: [Items ]modified today
gl: [Elementos ]modificados hoxe

en: [Items ]modified yesterday
gl: [Elementos ]modificados onte

en: [Items ]not containing "%s" in their names
gl: [Elementos ]que non conteñen "%s" no nome

en: [Items ]not marked with "%s"
gl: [Elementos ]non marcados con "%s"

en: [Items ]not modified on %s
gl: [Elementos ]non modificados o %s

en: [Items ]not owned by "%s"
gl: [Elementos ]non posuídos por "%s"

en: [Items ]of %s bytes
gl: [Elementos ]de %s bytes

en: [Items ]owned by "%s"
gl: [Elementos ]posuídos por "%s"

en: [Items ]smaller than %s bytes
gl: [Elementos ]máis pequenos que %s bytes

en: [Items ]starting with "%s"
gl: [Elementos ]que empezan por "%s"

en: [Items ]that are %s
gl: [Elementos ]que son '%s'

en: [Items ]that are not %s
gl: [Elementos ]que non son '%s'

en: [Items ]with all the words "%s"
gl: [Elementos ]que conteñen tódalas palabras "%s"

en: [Items ]with owner UID "%s"
gl: [Elementos ]co UID de dono "%s"

en: [Items ]with owner UID other than "%s"
gl: [Elementos ]co UID de dono distinto de "%s"

en: [Items ]without all the words "%s"
gl: [Elementos ]que non conteñen ningunha das palabras "%s"

en: [Items ]without any of the words "%s"
gl: [Elementos ]que non conteñen algunha das palabras "%s"

en: [Items larger than 400K] and [without all the words "apple orange"]
gl: [Elementos maiores de 400K] e [sen ningunha das palabras "mazá laranxa"]

en: [Items larger than 400K], [owned by root and without all the words "apple orange"]
gl: [Elementos maiores de 400K], [posuídos por root e sen ningunha das palabras "mazá laranxa"]

en: [Items that are ]applications
gl: [Elementos que son ]aplicacións

en: [Items that are ]folders
gl: [Elementos que son ]cartafoles

en: [Items that are ]music
gl: [Elementos que son ]música

en: [Items that are ]regular files
gl: [Elementos que son ]ficheiros regulares

en: [Items that are ]text files
gl: [Elementos que son ]ficheiros de texto

en: [Last modified date] is [1/24/00]
gl: [A última data de modificación] é o [24/1/00]

en: [Last modified date] is after [1/24/00]
gl: [A última data de modificación] é posterior ó [24/1/00]

en: [Last modified date] is before [1/24/00]
gl: [A última data de modificación] é anterior ó [24/1/00]

en: [Last modified date] is not [1/24/00]
gl: [A última data de modificación] non é o [24/1/00]

en: [Last modified date] is today
gl: [A última data de modificación] é hoxe

en: [Last modified date] is yesterday
gl: [A última data de modificación] é onte

en: _About Nautilus...
gl: _Acerca do Nautilus...

en: _Add Bookmark
gl: _Engadir marcador

en: _Back
gl: A_trás

en: _Backgrounds and Emblems...
gl: _Fondos e emblemas...

en: _Bookmarks
gl: _Marcadores

en: _Close Window
gl: _Pechar a fiestra

en: _Copy File
gl: Co_piar ficheiro

en: _Copy Files
gl: Co_piar ficheiros

en: _Copy Text
gl: _Copiar texto

en: _Duplicate
gl: _Duplicar

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Edit Bookmarks...
gl: _Editar os marcadores...

en: _Edit Preferences...
gl: _Editar as preferencias...

en: _Empty Trash
gl: _Baleirar o lixo

en: _Empty Trash...
gl: _Baleirar o lixo...

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Find
gl: _Buscar

en: _Forward
gl: A_diante

en: _GTK System Font
gl: Fonte do sistema de _GTK

en: _Go
gl: _Ir

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Home
gl: _Inicio

en: _Lay Out Items
gl: _Colocar elementos

en: _Location...
gl: _Lugar...

en: _Make Link
gl: _Crear ligazón

en: _Manually
gl: _Manualmente

en: _New Folder
gl: _Novo cartafol

en: _Normal Size
gl: Tamaño _Normal

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open Scripts Folder
gl: _Abrir o cartafol de scripts

en: _Paste Files
gl: _Pegar ficheiros

en: _Paste Text
gl: _Pegar texto

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Refresh
gl: _Actualizar

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Restore Icon's Original Size
gl: _Restaurar o tamaño orixinal da icona

en: _Restore Icons' Original Sizes
gl: _Restaurar os tamaños orixinais das iconas

en: _Sample
gl: _Exemplo

en: _Show Trash
gl: _Amosar o lixo

en: _Stretch Icon
gl: _Alongar Icona

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Up a Level
gl: _Subir un nivel

en: _View
gl: _Vista

en: _View as...
gl: _Ver como...

en: animation to indicate on-going activity
gl: animación para indicar actividade a se realizar

en: another link to %s
gl: outra ligazón a %s

en: by
gl: por

en: by Modification _Date
gl: pola _data de modificación

en: by _Emblems
gl: polos _emblemas

en: by _Name
gl: polo _nome

en: by _Size
gl: polo _tamaño

en: by _Type
gl: polo ti_po

en: date accessed
gl: data de acceso

en: date changed
gl: data de cambio

en: date modified
gl: data de modificación

en: default for "%s"
gl: predeterminado para "%s"

en: default for this file
gl: predeterminado para este ficheiro

en: foo
gl: chou

en: foo (10th copy)
gl: chou (10ª copia)

en: foo (10th copy).txt
gl: chou (10ª copia).txt

en: foo (11th copy)
gl: chou (11ª copia)

en: foo (11th copy).txt
gl: chou (11ª copia).txt

en: foo (12th copy)
gl: chou (12ª copia)

en: foo (12th copy).txt
gl: chou (12ª copia).txt

en: foo (13th copy)
gl: chou (13ª copia)

en: foo (13th copy).txt
gl: chou (13ª copia).txt

en: foo (14th copy)
gl: chou (14ª copia)

en: foo (14th copy).txt
gl: chou (14ª copia).txt

en: foo (21st copy)
gl: chou (21ª copia)

en: foo (21st copy).txt
gl: chou (21ª copia).txt

en: foo (22nd copy)
gl: chou (22ª copia)

en: foo (22nd copy).txt
gl: chou (22ª copia).txt

en: foo (23rd copy)
gl: chou (23ª copia)

en: foo (23rd copy).txt
gl: chou (23ª copia).txt

en: foo (24th copy)
gl: chou (24ª copia)

en: foo (24th copy).txt
gl: chou (24ª copia).txt

en: foo (25th copy)
gl: chou (25ª copia)

en: foo (25th copy).txt
gl: chou (25ª copia).txt

en: foo (3rd copy)
gl: chou (3ª copia)

en: foo (3rd copy).txt
gl: chou (3ª copia).txt

en: foo (another copy)
gl: chou (outra copia)

en: foo (another copy).txt
gl: chou (outra copia).txt

en: foo (copy)
gl: chou (copia)

en: foo (copy).txt
gl: chou (copia).txt

en: foo foo
gl: chou chou

en: foo foo (100000000000000th copy).txt
gl: chou chou (100000000000000ª copia).txt

en: foo foo (24th copy)
gl: chou chou (24ª copia)

en: foo foo (24th copy).txt
gl: chou chou (24ª copia).txt

en: foo foo (25th copy)
gl: chou chou (25ª copia)

en: foo foo (25th copy).txt
gl: chou chou (25ª copia).txt

en: foo foo (3rd copy).txt
gl: chou chou (3ª copia).txt

en: foo foo (another copy).txt
gl: chou chou (outra copia).txt

en: foo foo (copy)
gl: chou chou (copia)

en: foo foo (copy).txt
gl: chou chou (copia).txt

en: foo foo (copy).txt txt
gl: chou chou (copia).txt txt

en: foo foo.txt
gl: chou chou.txt

en: foo foo.txt txt
gl: chou chou.txt txt

en: foo. (another copy)
gl: chou. (outra copia)

en: foo. (copy)
gl: chou. (copia)

en: foo.. (copy).txt
gl: chou.. (copia).txt

en: foo...
gl: chou...

en: foo... (copy)
gl: chou... (copia)

en: foo...txt
gl: chou...txt

en: foo.txt
gl: chou.txt

en: group
gl: grupo

en: hardware view
gl: vista de hardware

en: image indicating that the news has changed
gl: imaxe indicando que as novas cambiaron

en: in menu for "%s"
gl: no menú para "%s"

en: in menu for this file
gl: no menú deste ficheiro

en: link
gl: ligazón

en: link (broken)
gl: ligazón (estragada)

en: link to %s
gl: ligazón a %s

en: name of icon for the hardware view
gl: nome da icona para a vista de hardware

en: name of icon for the mozilla view
gl: nome da icona para a vista do mozilla

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
gl: nautilus: --check non se pode usar con URIs.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
gl: nautilus: --check non se pode usar con outras opcións.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
gl: nautilus: --geometry non se pode usar con máis dun URI.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
gl: nautilus: --quit non se pode usar con URIs.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
gl: nautilus: --restart non se pode usar con URIs.

en: nd copy)
gl: ª copia)

en: none
gl: ningún

en: not in menu
gl: non no menú

en: nothing
gl: nada

en: octal permissions
gl: permisos en octal

en: on the desktop
gl: no escritorio

en: owner
gl: dono

en: permissions
gl: permisos

en: pointing at "%s"
gl: apuntando a "%s"

en: program
gl: programa

en: rd copy)
gl: ª copia)

en: search by text
gl: buscar por texto

en: search by text and properties
gl: buscar por texto e propiedades

en: see
gl: mire

en: see also
gl: mire tamén

en: size
gl: tamaño

en: st copy)
gl: ª copia)

en: summary of hardware info
gl: resume da información do hardware

en: th copy)
gl: ª copia)

en: the section
gl: a sección

en: today
gl: hoxe

en: today at %-I:%M %p
gl: hoxe ás %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
gl: hoxe ás %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
gl: hoxe ás 00:00

en: today at 00:00:00 PM
gl: hoxe ás 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
gl: hoxe, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
gl: hoxe, 00:00

en: type
gl: tipo

en: unknown
gl: descoñecido

en: unknown MIME type
gl: tipo MIME descoñecido

en: unknown type
gl: tipo descoñecido

en: unreadable
gl: ilexible

en: untitled folder
gl: cartafol sen título

en: yesterday
gl: onte

en: yesterday at %-I:%M %p
gl: onte ás %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
gl: onte ás %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
gl: onte ás 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
gl: onte ás 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
gl: onte,s %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
gl: onte, 00:00
