gnomeicu - en to gl translation catalogue (393 entries)

en: 
    Reason:
gl: 
    Razón:

en:    to
gl:    a

en:   Add To List
gl:   Engadir á Lista

en:   Authorize User
gl:   Autorizar Usuario

en:   Away
gl:   Ausente

en:   Chat Request...
gl:   Petición de Conversa...

en:   Contact List...
gl:   Lista de Contactos...

en:   Do Not Disturb
gl:   Non Amolar

en:   File Request...
gl:   Petición de Ficheiro...

en:   Free for Chat
gl:   Libre para Conversa

en:   History...
gl:   Historia...

en:   Lists
gl:  Listas

en:   Message...
gl:   Mensaxe...

en:   Not Available
gl:   Non Dispoñible

en:   Occupied
gl:   Ocupado

en:   Offline
gl:   Desconectado

en:   Online
gl:   Conectado

en:   Read Away Message
gl:   Ler Mensaxe de Ausente

en:   Read Do not Disturb Message
gl:   Ler Mensaxe de Non Amolar

en:   Read N/A Message
gl:   Ler Mensaxe de Non Dispoñible

en:   Read Occupied Message
gl:   Ler Mensaxe de Ocupado

en:   Remove User...
gl:   Quitar Usuario...

en:   Rename User...
gl:   Renomear Usuario...

en:   User Info...
gl:   Información de Usuario...

en: %s has added you to her list
gl: %s engadiulle á súa lista

en: %s has added you to his list
gl: %s engadiulle á súa lista

en: %s has added you to his/her list
gl: %s engadiulle á súa lista

en: %s is online
gl: %s está conectado

en: %u: %u Users Online
    %s
gl: %u: %u Usuarios Conectados
    %s

en: %u: 0 Users Online
gl: %u: 0 Usuarios Conectados

en: %u: 0 Users Online
    %s
gl: %u: 0 Usuarios Conectados
    %s

en: %u: 1 User Online
    %s
gl: %u: 1 Usuario Conectado
    %s

en: About
gl: Acerca de

en: About...
gl: Acerca de...

en: About:
gl: Acerca de:

en: Accept Chat Request from %s?
gl: ¿Aceptar Petición de Conversa de %s?

en: Accept file from %s?
gl: ¿Aceptar ficheiro de %s?

en: Add a contact to your list
gl: Engadir un contacto á súa lista

en: Add all files in directory
gl: Engadir tódolos ficheiros do directorio

en: Add selected files
gl: Engadir ficheiros seleccionados

en: Add to List
gl: Engadir á Lista

en: Add/Remove contacts to/from your ignore list
gl: Engadir/Quitar contactos na súa lista de ignorados

en: Add/Remove contacts to/from your invisible list
gl: Engadir/Quitar contactos á/da súa lista de invisibles

en: Add/Remove contacts to/from your online notification list
gl: Engadir/Quitar contactos na súa lista de notificacións

en: Add/Remove contacts to/from your visible list
gl: Engadir/Quitar contactos na súa lista de visibles

en: Added to Users List
gl: Engadido a Lista de Usuarios

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Age:
gl: Idade:

en: Algeria
gl: Alxeria

en: Allow
gl: Permitir

en: Allow others to see me on websites
gl: Permitir que outros me vexan en páxinas web

en: American Samoa
gl: Samoa Americana

en: Anguilla
gl: Anguila

en: Antigua
gl: Antiga

en: Are you sure you wish to remove
    %s from your contact list?
gl: ¿Está seguro de querer quitar a
    %s da súa lista de contactos?

en: Argentina
gl: Arxentina

en: Auth Request from %s:
gl: Petición de Autorización de %s:

en: Auth:
gl: Autoriz:

en: Authorization Request
gl: Petición de Autorización

en: Authorization notification received
gl: Recibida notificación de autorización

en: Authorization request received
gl: Recibida petición de autorización

en: Authorized By User
gl: Autorizado por Usuario

en: Auto Away
gl: Ausente Automático

en: Auto N/A time out is
gl: O tempo de espera para o N/D automático é de

en: Auto away time out is
gl: O tempo de espera para o ausente automático é de

en: Automatically Popup Message Windows
gl: Amosar automáticamente as fiestras coas mensaxes

en: Automatically Show Entire Reply Dialog
gl: Amosar automáticamente o diálogo de resposta

en: Automatically hide main window after
gl: Ocultar automáticamente a fiestra principal despóis de

en: Away
gl: Ausente

en: Away Message %d
gl: Mensaxe %d de Ausente

en: Away Messages
gl: Mensaxes de Ausente

en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

en: Background
gl: Fondo

en: Batch
gl: Lote

en: Belarus
gl: Bielorrusia

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Belize
gl: Belice

en: Benin
gl: Benín

en: Bermuda
gl: Bermudas

en: Bhutan
gl: Bután

en: Birthday:
gl: Data de Nacem.:

en: Botswana
gl: Botsuana

en: Brazil
gl: Brasil

en: Cambodia
gl: Camboxa

en: Cameroon
gl: Camerún

en: Canada
gl: Canadá

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot listen to socket, port %u
gl: Non se pode escoitar no socket, porto %u

en: Cape Verde Islands
gl: Illas de Cabo Verde

en: Cayman Islands
gl: Illas Caymán

en: Cellular:
gl: Móbil:

en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

en: Change Status
gl: Mudar Estado

en: Change User _Info...
gl: Cambiar _Información de Usuario...

en: Change your personal information
gl: Cambia-la súa información persoal

en: Chat Request
gl: Petición de Conversa

en: Chat Request Refused
gl: Petición de Conversa Rexeitada

en: Chat beep sound
gl: Son para o bip no chat

en: Chat request received
gl: Recibida petición de chat

en: Check spelling in messages
gl: Verifica-la ortografía nas mensaxes

en: Christmas Island
gl: Illa Christmas

en: City:
gl: Cidade:

en: Clear
gl: Baleirar

en: Clear all stored history?
gl: ¿Baleirar todo o histórico almacenado?

en: Close
gl: Pechar

en: Close Chat
gl: Pechar Conversa

en: Colors
gl: Cores

en: Comoros
gl: Comores

en: Company:
gl: Compañía:

en: Configure GnomeICU
gl: Configurar GnomeICU

en: Connect to server on startup
gl: Conectarse ó servidor ó iniciar

en: Connected for a session.
gl: Conectado para unha sesión.

en: Contact Information
gl: Información do Contacto

en: Contact List
gl: Lista de Contactos

en: Contact List Received
gl: Recibida Lista de Contactos

en: Cook Islands
gl: Illas Cook

en: Country:
gl: País:

en: Croatia
gl: Croacia

en: Current File
gl: Ficheiro Actual

en: Current File:
gl: Ficheiro Actual:

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: DELETED
gl: BORRADO

en: Default
gl: Por Omisión

en: Delete
gl: Borrar

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Department:
gl: Departamento:

en: Description:
gl: Descripción:

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Diego Garcia
gl: Diego García

en: Djibouti
gl: Xibutí

en: Do Not Disturb
gl: Non Molestar

en: Do not Disturb
gl: Non Amolar

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Drag the users you wish to add to your
    notify list into this window, and then click
    the "Apply" button below.
gl: Arrastre a esta fiestra os usuarios que queira
    que sexan engadidos á lista de notificaciones, e
    prema no botón "Aplicar" de abaixo.

en: Egypt
gl: Exipto

en: El Salvador
gl: O Salvador

en: Enable beeps
gl: Activar bips

en: Enable sounds
gl: Activar sons

en: Enable sounds only when online
gl: Activar sons só en estado conectado

en: Enable/Disable Sound
gl: Activar/Desactivar Son

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: F. Name:
gl: Nome:

en: Faeroe Islands
gl: Illas Feroe

en: Falkland Islands
gl: Illas Falkland (Malvinas)

en: Female
gl: Muller

en: File Request
gl: Petición de Ficheiro

en: File save error.
gl: Erro ó gardar o ficheiro.

en: File transfer completed: %s
gl: Transferencia de ficheiro completa: %s

en: File transfer refused: %s
gl: Transferencia de ficheiro rexeitada: %s

en: File transfer terminated: %s
gl: Transferencia de ficheiro rematada: %s

en: File transfer:
    Completed transfer of %s from %s.
gl: Transferencia de ficheiro:
    Transferencia completa de %s dende %s.

en: File transfer:
    Completed transfer of %s to %s.
gl: Transferencia de ficheiro:
    Transferencia completa de %s para %s.

en: Files recieved successfully
gl: Ficheiros recibidos correctamente

en: Files:
gl: Ficheiros:

en: Finland
gl: Finlandia

en: First Name
gl: Nome

en: First Name:
gl: Nome:

en: Foreground
gl: Primeiro Plano

en: France
gl: Francia

en: Free For Chat
gl: Libre para Conversa

en: Free for Chat
gl: Libre para Conversa

en: French Antilles
gl: Antillas Francesas

en: French Guiana
gl: Güiana Francesa

en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

en: Functions >>
gl: Funcións >>

en: Gabon
gl: Gabón

en: General
gl: Xeral

en: Georgia
gl: Xeorxia

en: Germany
gl: Alemaña

en: Ghana
gl: Gana

en: Gibraltar
gl: Xibraltar

en: Gnome Internet Communication Utility
gl: Utilidade de Comunicación en Internet de Gnome

en: GnomeICU is a small, fast and functional clone of Mirabilis' ICQ program, specifically designed for Linux and X.
gl: GnomeICU é un pequeno, rápido e funcional clon do programa de ICQ de Mirabilis, deseñado especificamente para Linux e X.

en: GnomeICU: Authorization Request
gl: GnomeICU: Petición de Autorización

en: GnomeICU: Away Color
gl: GnomeICU: Cor de Ausente

en: GnomeICU: Away Message
gl: GnomeICU: Mensaxe de Ausente

en: GnomeICU: Chat Request
gl: GnomeICU: Petición de Conversa

en: GnomeICU: Do not Disturb Color
gl: GnomeICU: Cor de Non Amolar

en: GnomeICU: File Offer
gl: GnomeICU: Ficheiro Ofrecido

en: GnomeICU: File Transfer
gl: GnomeICU: Transferencia de Ficheiros

en: GnomeICU: Free for Chat Color
gl: GnomeICU: Cor de Libre para Conversa

en: GnomeICU: Ignore List
gl: GnomeICU: Lista de Ignorados

en: GnomeICU: Invisible Color
gl: GnomeICU: Cor de Invisible

en: GnomeICU: Invisible List
gl: GnomeICU: Lista de Invisibles

en: GnomeICU: Message History: %s
gl: GnomeICU: Historia de Mensaxes: %s

en: GnomeICU: New User
gl: GnomeICU: Novo Usuario

en: GnomeICU: Not Available Color
gl: GnomeICU: Cor de Non Dispoñible

en: GnomeICU: Occupied Color
gl: GnomeICU: Cor de Ocupado

en: GnomeICU: Offline Color
gl: GnomeICU: Cor de Desconectado

en: GnomeICU: Online Color
gl: GnomeICU: Cor de Conectado

en: GnomeICU: Online Notify List
gl: GnomeICU: Lista de Notificacións

en: GnomeICU: Preferences
gl: GnomeICU: Preferencias

en: GnomeICU: Remove Contact
gl: GnomeICU: Quitar Contacto

en: GnomeICU: Rename User
gl: GnomeICU: Renomear Usuario

en: GnomeICU: Save Chat Session
gl: GnomeICU: Gardar Sesión de Conversa

en: GnomeICU: Send Contact List
gl: GnomeICU: Enviar Lista de Contactos

en: GnomeICU: Send File
gl: GnomeICU: Enviar Ficheiro

en: GnomeICU: Send URL
gl: GnomeICU: Enviar URL

en: GnomeICU: User Information
gl: GnomeICU: Información de Usuario

en: GnomeICU: Visible List
gl: GnomeICU: Lista de Visibles

en: Go To
gl: Ir

en: Greece
gl: Grecia

en: Greenland
gl: Gronlandia

en: Grenada
gl: Granada

en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

en: Guyana
gl: Güiana

en: Haiti
gl: Haití

en: Hide Email
gl: Ocultar Email

en: Hide Main Window
gl: Oculta-la fiestra principal

en: Hide Tooltips
gl: Agochar Axudiñas

en: Hide/Show Main Window
gl: Ocultar/Amosar a Fiestra Principal

en: Home Page:
gl: Páxina Web:

en: Hungary
gl: Hungría

en: ICQ Server:
gl: Servidor ICQ:

en: Iceland
gl: Islandia

en: Icon Theme
gl: Tema de Iconas

en: Incoming
gl: Entrante

en: Incoming File
gl: Ficheiro entrante

en: Incoming message received
gl: Mensaxe recibida

en: Invi_sible List...
gl: Lista de I_nvisibles...

en: Iran
gl: Irán

en: Ireland
gl: Irlanda

en: Italy
gl: Italia

en: Ivory Coast
gl: Costa do Marfil

en: Japan
gl: Xapón

en: Jordan
gl: Xordania

en: Kenya
gl: Quenia

en: Kuwait
gl: Kuvait

en: L. Name:
gl: Apelido(s):

en: Last Name
gl: Apelido(s)

en: Last Name:
gl: Apelido(s):

en: Libya
gl: Libia

en: Local File Name:
gl: Nome de Ficheiro Local:

en: Location
gl: Lugar

en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: Malawi
gl: Malaui

en: Malaysia
gl: Malaisia

en: Male
gl: Varón

en: Mali
gl: Malí

en: Mexico
gl: México

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: Monaco
gl: Mónaco

en: Morocco
gl: Marrocos

en: N/A
gl: N/D

en: Name:
gl: Nome:

en: Netherlands
gl: Países Baixos

en: Netherlands Antilles
gl: Antillas Holandesas

en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

en: New Zealand
gl: Nova Celandia

en: Next message from %s
gl: Seguinte mensaxe de %s

en: Nick:
gl: Sobrenome:

en: Nickname
gl: Sobrenome

en: Nickname:
gl: Sobrenome:

en: Nigeria
gl: Nixeria

en: No history to save.
gl: Non hai histórico para gardar.

en: No message history available.
gl: Non hai histórico de mensaxes dispoñible.

en: No messages available.
gl: Non hai mensaxes dispoñibles.

en: No more occurrences found.
gl: Non se atoparon máis cadeas.

en: No reason given
gl: Non se indicou ningunha razón

en: Norway
gl: Noruega

en: Not Available
gl: Non Dispoñible

en: Not In List
gl: Non está na Lista

en: Not entered
gl: Non indicado

en: Not specified
gl: Non especificado

en: Notify of being added to foreign contact list
gl: Notificación ó ser engadido a unha lista de contactos

en: Occupied
gl: Ocupado

en: Offline
gl: Desconectado

en: Offline
gl: Desconectado

en: Ok
gl: Aceptar

en: Old Email:
gl: Email Vello:

en: Oman
gl: Omán

en: On Invisible List
gl: Na Lista de Invisibles

en: On Notify List
gl: Na Lista de Notificacións

en: On Visible List
gl: Na Lista de Visibles

en: Online
gl: Conectado

en: Online
gl: Conectado

en: Online Notify Includes Returning from Away and N/A
gl: A notificación de conectado inclúe o retorno dende Ausente e N/D

en: Open File
gl: Abrir Ficheiro

en: Other Email:
gl: Outro Email:

en: Outgoing
gl: Saínte

en: Packets
gl: Paquetes

en: Pakistan
gl: Paquistán

en: Panama
gl: Panamá

en: Papua New Guinea
gl: Papúa-Nova Guinea

en: Paraguay
gl: Paraguai

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Peru
gl: Perú

en: Philippines
gl: Filipinas

en: Phone:
gl: Teléfono:

en: Please enter a new alias for %s:
gl: Por favor introduza un novo alias para %s:

en: Please enter your UIN
gl: Introduza o seu UIN

en: Please enter your password
gl: Introduza o seu contrasinal

en: Poland
gl: Polonia

en: Port Number:
gl: Número de Porto:

en: Port:
gl: Porto:

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Range: From
gl: Rango: De

en: Reason:
gl: Razón:

en: Receive Message
gl: Recibir Mensaxe

en: Receive URL
gl: Recepción de URL

en: Received URL from %s:
gl: Recibida URL de %s:

en: Refuse
gl: Rexeitar

en: Refuse packets from unknown contacts
gl: Rexeitar paquetes que veñan de contactos descoñecidos

en: Remove User
gl: Quitar Usuario

en: Remove User's History file
gl: Borrar ficheiro da historia do usuario

en: Require Auth
gl: Requirir Autorización

en: Required
gl: Requirido

en: Romania
gl: Romanía

en: Run Program On Event
gl: Executar programa ó producirse un evento

en: Russia
gl: Rusia

en: San Marino
gl: San Mariño

en: Save
gl: Gardar

en: Save As
gl: Gardar Como

en: Save Chat
gl: Gardar Conversa

en: Search
gl: Buscar

en: Search Again
gl: Buscar Novamente

en: Select destination directory
gl: Seleccionar directorio de destino

en: Send
gl: Enviar

en: Send "User is Away" Messages
gl: Enviar Mensaxes de "Usuario está Ausente"

en: Send Chat Request to %s:
    
    Reason:
gl: Enviar Petición de Conversa a %s:
    
    Razón:

en: Send File to %s:
gl: Enviar Ficheiro a %s:

en: Send Focus
gl: Enviar Foco

en: Send URL to: %s
gl: Enviar URL a: %s

en: Server
gl: Servidor

en: Set Away Message:
gl: Establecer Mensaxe de Ausente:

en: Set Background Color
gl: Establece-la Cor de Fondo

en: Set Foreground Color
gl: Establece-la Cor de Primeiro Plano

en: Sex:
gl: Sexo:

en: Show Again
gl: Amosar de novo

en: Show Main Window on Startup
gl: Amosa-la Fiestra Principal ó Iniciar

en: Singapore
gl: Singapur

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Sort the online contact list
gl: Ordenar a lista de contactos conectados

en: Sound
gl: Son

en: Sounds
gl: Sons

en: Spain
gl: España

en: Startup without applet support
gl: Comezo sen soporte para applet

en: State:
gl: Estado:

en: Status:
gl: Estado:

en: Street:
gl: Rúa:

en: Suriname
gl: Surinam

en: Sweden
gl: Suecia

en: Switzerland
gl: Suíza

en: TCP Port Range
gl: Rango de Portos TCP

en: Thailand
gl: Tailandia

en: The following contact list was sent by %s.
    Please remove the users you don't want to add
     and then click the "Add to List"
     button below.
gl: A seguinte lista de contactos foi enviada por %s.
    Quite os usuarios que non queira engadir
     e prema o botón "Engadir á Lista" de
     embaixo.

en: The following files have been successfully retrieved.
gl: Os seguintes ficheiros recibíronse correctamente.

en: Time Zone:
gl: Zona Horaria:

en: Time/Date:
gl: Hora/Data:

en: Tunisia
gl: Tunicia

en: Turkey
gl: Turquía

en: URL received
gl: Recibida URL

en: USA
gl: Estados Unidos

en: Ukraine
gl: Ucraína

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Uruguay
gl: Uruguai

en: Use the defined UIN
gl: Usar o UIN definido

en: User
gl: Usuario

en: User %s cannot be disturbed:
gl: O Usuario %s non pode ser amolado:

en: User %s is Away:
gl: O Usuario %s está Ausente:

en: User %s is Not Available:
gl: O Usuario %s non está Dispoñible:

en: User %s is Occupied:
gl: O Usuario %s está Ocupado:

en: User Information
gl: Información de Usuario

en: User Offline
gl: Usuario Desconectado

en: User Online
gl: Usuario Conectado

en: User is in an unknown mode:
gl: O Usuario está nun modo descoñecido:

en: User logged off
gl: Usuario desconectado

en: User logged on
gl: Usuario conectado

en: User's Info
gl: Información de Usuario

en: Vatican City
gl: Cidade do Vaticano

en: View
gl: Ver

en: Web Message
gl: Mensaxe Web

en: Welcome to GnomeICU
gl: Benvido a GnomeICU

en: Work
gl: Traballo

en: Yemen
gl: Iemen

en: You are authorized to add %s to your list
gl: Está autorizado a engadir a %s á súa lista

en: Yugoslavia
gl: Iugoslavia

en: Zimbabwe
gl: Cimbabue

en: Zip:
gl: C.P:

en: _Add Contact...
gl: _Engadir Contacto...

en: _Away Messages
gl: Mensaxes de _Ausencia

en: _Hide Main Window
gl: _Ocultar Fiestra Principal

en: _Ignore List...
gl: Lista de _Ignorados...

en: _Lists
gl: _Listas

en: _Miscellaneous
gl: _Varios

en: _Networking
gl: _Rede

en: _Online Notify List...
gl: Lista de _Notificacións...

en: _Visible List...
gl: Lista de _Visibles...

en: gnomeicu: broken pipe (saving configuration)
gl: gnomeicu: canle rota (gardando configuración)

en: minutes
gl: minutos

en: secs
gl: segs
