gnome-pim - en to gl translation catalogue (470 entries)

en: 	Object did not exist, creating a new one
gl: 	O obxecto non existía, creando un novo

en: 	Object has been modified on desktop and on the pilot, desktop takes precedence
gl: 	O obxecto foi modificado no escritorio e no pilot, o escritorio ten precedencia

en: 
      Additional:
gl: 
      Outros:

en: 
      City:
gl: 
      Cidade:

en: 
      Country:
gl: 
      País:

en: 
      Family:
gl: 
      Apelido(s):

en: 
      Given:
gl: 
      Nome:

en: 
      Name:
gl: 
      Nome:

en: 
      Postal Box:
gl: 
      Apdo. correos:

en: 
      Postal Code:
gl: 
      Cód. Postal:

en: 
      Prefix:
gl: 
      Prefixo:

en: 
      Region:
gl: 
      Rexión:

en: 
      Street:
gl: 
      Rúa:

en: 
      Suffix:
gl: 
      Sufixo:

en: 
      Unit2:
gl: 
      Unidade2:

en: 
      Unit3:
gl: 
      Unidade3:

en: 
      Unit4:
gl: 
      Unidade4:

en: 
      Unit:
gl: 
      Unidade:

en: 
    Address:
gl: 
    Enderezo:

en: 
    Birth Date:
gl: 
    Data de nacemento:

en: 
    Business Role:
gl: 
    Posto de traballo:

en: 
    Categories:
gl: 
    Categorías:

en: 
    Comment:
gl: 
    Comentario:

en: 
    Delivery Label:
gl: 
    Etiqueta de entrega:

en: 
    Geo Location:
gl: 
    Pos. xeográfica:

en: 
    Name:
gl: 
    Nome:

en: 
    Public Key:
gl: 
    Chave pública:

en: 
    Telephone:
gl: 
    Teléfono:

en: 
    Telephones:
gl: 
    Teléfonos:

en: 
    Time Zone:
gl: 
    Zona horaria:

en: 
    Title:
gl: 
    Título:

en: 
    Unique String:
gl: 
    Identificador único:

en:  changed. Save?
gl:  cambiou. ¿Gardar?

en:  seconds
gl:  segundos

en: %A %b %d, %H:%M
gl: %A, %d de %B, %H:%M

en: %B %Y
gl: %B de %Y

en: %a %b %d %Y
gl: %a %d de %b de %Y

en: (C) 1998 the Free Software Foundation
gl: (C) 1998 a Free Software Foundation

en: 12-hour (AM/PM)
gl: 12 horas (AM/PM)

en: 1st
gl: primeiro

en: 24-hour
gl: 24 horas

en: 2nd
gl: segundo

en: 3rd
gl: terceiro

en: 4th
gl: cuarto

en: 5th
gl: quinto

en: A new Gnomecard could not be spawned. Maybe it is not in your path.
gl: Non foi posible abrir un novo GnomeCard. Pode ser que non estea no seu camiño de busca.

en: Add
gl: Engadir

en: Add a category
gl: Engadir unha categoría

en: Add a category to the list of selected categories
gl: Engadir unha categoría á lista de categorías seleccionadas

en: Add exception
gl: Engadir excepción

en: Add the contents of another card file
gl: Engadir os contidos doutro ficheiro de tarxetas

en: Add to-do item...
gl: Engadir tarefa a facer...

en: Add...
gl: Engadir...

en: Address Conduit Options
gl: Opcións do conducto de enderezos

en: Address Conduit State
gl: Estado do conducto de enderezos

en: Address List:
gl: Lista de enderezos:

en: Address data:
gl: Información do enderezo:

en: Address:
gl: Enderezos:

en: Addresses
gl: Enderezos

en: Alarm Properties
gl: Propiedades da alarma

en: Alarms
gl: Alarmas

en: All day event
gl: O evento dura todo o día

en: An error occured when trying to fetch
    pilot list from the gnome-pilot daemon
gl: Houbo un erro obtendo a lista de pilots
    do servidor gnome-pilot

en: An event's end time must be later than its start time.
gl: O remate dun evento ten que ser posterior ao seu comezo.

en: Append GnomeCard File
gl: Anexar ficheiro de GnomeCard

en: Appointment
gl: Cita

en: Appointments:
gl: Citas:

en: Audio
gl: Sonido

en: Audio alarms timeout after
gl: As alarmas sonoras expiran despois de

en: Available
gl: Dispoñible

en: Beep on display alarms
gl: Facer un pitido ao mostrar as alarmas

en: Birthdate:
gl: Data de nacemento:

en: Bulletin Board
gl: BBS

en: By Card Name
gl: Polo nome da tarxeta

en: By E-mail
gl: Polo e-mail

en: By Last Name
gl: Polo apelido

en: By Name
gl: Polo nome

en: By Organization
gl: Pola organización

en: CIS
gl: CompuServe

en: Calendar holds %d entries
gl: A axenda ten %d entradas

en: Can not bind to device %s
gl: Non se pode asociar ao dispositivo %s

en: Can not create Pilot socket
gl: Non se pode crear o socket do Pilot

en: Car
gl: Coche

en: Card
gl: Tarxeta

en: Card Name
gl: Nome da tarxeta

en: Card:
gl: Tarxeta:

en: Case Sensitive
gl: Distinguir maiúsculas/minúsculas

en: Categories
gl: Categorías

en: Categories:
gl: Categorías:

en: Category selection
gl: Selección de categoría

en: Cellular
gl: Móbil

en: Change current card
gl: Cambiar a tarxeta actual

en: Change selected
gl: Cambiar a seleccionada

en: Church
gl: Igrexa

en: City:
gl: Cidade:

en: Classification
gl: Clasificación

en: Colors
gl: Cores

en: Colors for display
gl: Cores da representación

en: Column Display
gl: Vista das columnas

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Conduit state
gl: Estado do conducto

en: Confidential
gl: Confidencial

en: Configuration utility for the address conduit.
    The address conduit syncronizes addresses from the pilot with GnomeCard file on the local host
gl: Utilidade de configuración para o conducto de enderezos.
    O conducto de enderezos sincroniza os enderezos do pilot do ficheiro do GnomeCard na máquina local

en: Configuration utility for the calendar conduit.
gl: Utilidade de configuración para o conducto da axenda.

en: Copy From Pilot
gl: Copiar do Pilot

en: Copy To Pilot
gl: Copiar ao Pilot

en: Could not create object for conduit.
    Perhaps the conduit isn't properly installed ?
gl: Non foi posible crear o obxecto para o conducto.
    ¿Pode que o conducto non estea ben instalado?

en: Could not open DatebookDB on the Pilot
gl: Non foi posible abrir a DatebookDB no Pilot

en: Could not read pilot's DateBook application block
gl: Non foi posible ler o bloque de aplicación DateBook do pilot

en: Could not start gnomecal server
gl: Non foi posible iniciar o servidor gnomecal

en: Country:
gl: País:

en: Create a new appointment
gl: Crear unha nova cita

en: Create a new appointment for today
gl: Crear unha nova cita para hoxe

en: Create a new calendar
gl: Crear un nova axenda

en: Create a new card file
gl: Crear un novo ficheiro de tarxetas

en: Create new appointment
gl: Crear unha nova cita

en: Create new card
gl: Crear nova tarxeta

en: Create to-do item
gl: Crear tarefa a facer

en: Current day's number:
gl: Número do día de hoxe:

en: DATE
gl: DATA

en: Daily
gl: Diariamente

en: Day
gl: Día

en: Day View
gl: Día

en: Day end:
gl: Remate do día:

en: Day numbers:
gl: Números dos días:

en: Day range
gl: Duración do día

en: Day start:
gl: Comezo do día:

en: Days
gl: Días

en: Default
gl: Predeterminado

en: Defaults
gl: Por defecto

en: Del
gl: Borrar

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete all occurances
gl: Quitar tódalas ocorrencias

en: Delete card
gl: Borrar tarxeta

en: Delete selected
gl: Quitar a seleccionada

en: Delete this appointment
gl: Eliminar esta cita

en: Delete this item
gl: Quitar este elemento

en: Delete this occurance
gl: Quitar esta ocorrencia

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Display
gl: Visual

en: Displayed Columns
gl: Columnas amosadas

en: Domestic
gl: Nacional

en: Done
gl: Feito

en: Due Date
gl: Data límite

en: Due Date:
gl: Data límite:

en: E-mail data:
gl: Información de correo electrónico:

en: Edit appointment
gl: Editar cita

en: Edit card
gl: Editar tarxeta

en: Edit this appointment...
gl: Editar esta cita...

en: Edit this item...
gl: Editar este elemento...

en: Edit to-do item
gl: Editar tarefa a facer

en: Edit...
gl: Editar...

en: Electronic Business Card Manager
gl: Xestor de tarxetas electrónicas

en: Email List:
gl: Lista de enderezos:

en: Empty days:
gl: Días baleiros:

en: Enable debugging output of TYPE (alarms)
gl: Activar a saída de depuración de TIPO (alarms)

en: Enable snoozing for
gl: Activar a repetición da alarma cada

en: End after
gl: Rematar despois de

en: End on
gl: Rematar o

en: End time:
gl: Data de remate:

en: Ending date
gl: Data de remate

en: Erase card
gl: Borrar tarxeta

en: Error %s %s.
gl: Erro %s %s.

en: Error while communicating with calendar server
gl: Erro ao comunicarse co servidor de axenda

en: Exceptions
gl: Excepcións

en: Explanatory
gl: Explicacións

en: Extended:
gl: Estendido:

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Failed to get a connection from the Pilot device
gl: Fallo ao obter unha conexión do dispositivo Pilot

en: File %s has changed since it was loaded
    Continue?
gl: O ficheiro %s modificouse dende que foi cargado
    ¿Continuar?

en: File As:
gl: Gardar como:

en: File not found
gl: Non se atopou o ficheiro

en: File to load calendar from
gl: Ficheiro de onde cargar a axenda

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Find
gl: Buscar

en: Find Backwards
gl: Buscar para atrás

en: Find Card
gl: Buscar tarxeta

en: Find:
gl: Buscar:

en: First
gl: Primeira

en: First Name
gl: Nome

en: First card
gl: Primeira tarxeta

en: First:
gl: Nome:

en: Fri
gl: Ven

en: Friday
gl: venres

en: Friends
gl: Amigos

en: Full Name
gl: Nome completo

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: General
gl: Xeral

en: Geographic Position
gl: Posición xeográfica

en: Geographical
gl: Xeografía

en: Geometry for starting up
gl: Xeometría inicial

en: Gnome Calendar
gl: Axenda de Gnome

en: GnomeCalendar Conduit
gl: Conducto de GnomeCalendar

en: GnomeCard File:
gl: Ficheiro do GnomeCard:

en: Go
gl: Ir

en: Go back in time
gl: Ir a unha data anterior

en: Go forward in time
gl: Ir a unha data posterior

en: Go to
gl: Ir a

en: Go to a specific date
gl: Ir a unha data específica

en: Go to date
gl: Ir á data

en: Go to present time
gl: Ir á data actual

en: Go to today
gl: Ir ao día de hoxe

en: Gpilotd address conduit
gl: Conducto de enderezos de Gpilotd

en: Headings:
gl: Títulos:

en: Highlight items due today
gl: Salientar as tarefas que hai que facer hoxe

en: Highlight not yet due items
gl: Salientar as tarefas que aínda hai que facer

en: Highlight overdue items
gl: Salientar as tarefas con retraso

en: Highlighted day:
gl: Días seleccionados:

en: Home
gl: Casa

en: Hour
gl: Hora

en: Hours
gl: Horas

en: Housekeeping
gl: Traballo na casa

en: ISDN
gl: RDSI

en: Identity
gl: Identidade

en: If used, starts in iconic mode
gl: Comezar en modo minimizado

en: If you want to debug the attributes on records
gl: Se quere facer depuración dos atributos nos rexistros

en: International
gl: Internacional

en: Item Comments:
gl: Comentarios do elemento:

en: Jump to this _day
gl: Saltar a este _día

en: Jump to this _month
gl: Ir a este _mes

en: Jump to this _week
gl: Saltar a esta _semana

en: Jump to this _year
gl: Saltar a este _ano

en: Last
gl: Derradeira

en: Last Name
gl: Apelido(s)

en: Last card
gl: Derradeira tarxeta

en: Last:
gl: Apelido(s):

en: Layout
gl: Disposición

en: Load the user calendar
gl: Cargar a axenda do usuario

en: Love
gl: Amor

en: Mail
gl: Correo

en: Mail to:
gl: Enviar unha mensaxe a:

en: Make this appointment movable
gl: Facer esta cita movible

en: Meeting
gl: Reunión

en: Merge From Pilot
gl: Mesturar do Pilot

en: Merge To Pilot
gl: Mesturar ao Pilot

en: Message Recorder
gl: Contestador

en: Middle Name
gl: Outros nomes

en: Middle:
gl: Outros:

en: Minute
gl: Minuto

en: Minutes
gl: Minutos

en: Modem
gl: Módem

en: Modify
gl: Modificar

en: Mon
gl: Lun

en: Monday
gl: luns

en: Money
gl: Cartos

en: Month View
gl: Mes

en: Monthly
gl: Mensualmente

en: Music
gl: Música

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Network
gl: Rede

en: New
gl: Novo

en: New appointment for _today...
gl: Nova cita para _hoxe...

en: New appointment...
gl: Nova cita...

en: Next
gl: Seg

en: Next card
gl: Tarxeta seguinte

en: No Card Name
gl: Sen nome de tarxeta

en: No Card Name.
gl: Sen nome de tarxeta.

en: No appointments for this day
gl: Non hai citas para este día

en: No description
gl: Sen descrición

en: No filename specified. Please run address conduit capplet first.
gl: Non se indicou ningún ficheiro. Execute primeiro a capplet do conducto de enderezos.

en: No matching record found.
gl: Non se atopou ningún rexistro coincidente.

en: No pilot configured, please choose the
    'Pilot Link Properties' capplet first.
gl: Non se configurou ningún pilot, escolla
    primeiro a capplet 'Propiedades da ligazón co Pilot'.

en: None
gl: Ningunha

en: Not connected to the gnome-pilot daemon
gl: Non conectado co servidor gnome-pilot

en: Number:
gl: Número:

en: Ok
gl: Aceptar

en: Only syncs from desktop to pilot
gl: Só sincroniza do escritorio ao pilot

en: Only syncs from pilot to desktop
gl: Só sincroniza do pilot ao escritorio

en: Open
gl: Abrir

en: Open GnomeCard File
gl: Abrir ficheiro de GnomeCard

en: Open _Default
gl: Abrir _predeterminado

en: Open calendar
gl: Abrir axenda

en: Open file
gl: Abrir ficheiro

en: Open secret entries
gl: Abrir as entradas secretas

en: Open the default file
gl: Abrir o ficheiro por defecto

en: Organization
gl: Organización

en: Outline:
gl: Esquema:

en: Owner:
gl: Dono:

en: PORT
gl: PORTO

en: Pager
gl: Beeper

en: Paperwork
gl: Traballo sobre o papel

en: Parcel
gl: Paquetes

en: Phone
gl: Teléfono

en: Phone List:
gl: Lista de teléfonos:

en: Please select categories for the current item
gl: Seleccione as categorías para o elemento actual

en: Please select the date you want to go to.
    When you click on a day, you will be taken
    to that date.
gl: Seleccione a data á que quere ir.
    Cando prema nun día, será levado a esa data.

en: Please select the start and end hours you want
    to be displayed in the day view and week view.
    Times outside this range will not be displayed
    by default.
gl: Seleccione a hora de comezo e de remate que
    queira que aparezan nas vistas de día e de semana
    As horas fóra deste intervalo non se amosarán
    por defecto.

en: Possible Columns
gl: Columnas posibles

en: Post Office:
gl: Oficina de correos:

en: Postal Box
gl: Apartado de correos

en: Postal Code:
gl: Código postal:

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preferred
gl: Preferido

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Prefix:
gl: Prefixo:

en: Prev
gl: Ant

en: Previous card
gl: Tarxeta anterior

en: Priority
gl: Prioridade

en: Priority:
gl: Prioridade:

en: Private
gl: Privada

en: Program
gl: Programa

en: Public
gl: Pública

en: Public Key:
gl: Chave pública:

en: Reached %s record.
    Continue from the %s one?
gl: Atinxiuse rexistro %s.
    ¿Seguir dende o %s?

en: Recur on the
gl: Repetir o

en: Recurrence
gl: Repetición

en: Recurrence rule
gl: Regra de repetición

en: Region:
gl: Rexión:

en: Relatives
gl: Familia

en: Reminder of your appointment at
gl: Recordatorio da súa cita ás

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove a category
gl: Quitar unha categoría

en: Remove a category from  the list of selected categories
gl: Quitar unha categoría da lista de categorías seleccionadas

en: Repeat forever
gl: Repetir indefinidamente

en: Run program:
gl: Executar programa:

en: Sat
gl: Sáb

en: Saturday
gl: sábado

en: Save
gl: Gardar

en: Save GnomeCard File As...
gl: Gardar ficheiro de GnomeCard como...

en: Save calendar
gl: Gardar axenda

en: Save changes
gl: Gardar as modificacións

en: School
gl: Escola

en: Search card
gl: Buscar tarxeta

en: Second
gl: Segundo

en: Seconds
gl: Segundos

en: Security
gl: Seguridade

en: Select program to run at alarm time
gl: Seleccionar o programa para executar á hora da alarma

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Set sort criteria
gl: Establecer o criterio de orde

en: Shopping
gl: Tendas

en: Show TO-DO items and quit
gl: Mostrar as tarefas a facer e saír

en: Show events and quit
gl: Mostrar os eventos e saír

en: Show on TODO List:
gl: Amosar na lista de tarefas:

en: Snooze
gl: Repetición da alarma

en: Sort
gl: Ordenar

en: Specifies ending date [for --events]
gl: Indica a data de remate [para --events]

en: Specifies start date [for --events]
gl: Indica a data de comezo [para --events]

en: Specifies the port on which the Pilot is
gl: Indica o porto onde está o Pilot

en: Start time:
gl: Data de comezo:

en: Street:
gl: Rúa:

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Suffix:
gl: Sufixo:

en: Summary
gl: Resume

en: Summary:
gl: Resume:

en: Sun
gl: Dom

en: Sunday
gl: domingo

en: Synced DateBook from Pilot to GnomeCal
gl: Sincronizado o DateBook do Pilot a GnomeCal

en: Synchronize
gl: Sincronizar

en: Synchronize Action
gl: Sincronizar acción

en: Syncing with the pilot...
gl: Sincronizando co pilot...

en: TYPE
gl: TIPO

en: Take from Name
gl: Coller do nome

en: Telephone data:
gl: Información do teléfono:

en: The GNOME personal calendar and schedule manager.
gl: A axenda e calendario persoais de GNOME.

en: The default file
gl: O ficheiro por defecto

en: The startup view mode (dayview, weekview, monthview, yearview)
gl: Modo de vista inicial (vista de día (dayview), de semana (weekview), de mes (monthview), de ano (yearview))

en: There are cards which are currently being modified.
    Finish any pending modifications and try again.
gl: Hai tarxetas a seren modificadas.
    Remate as modificacións que falten e tente de novo.

en: Thu
gl: Xov

en: Thursday
gl: xoves

en: Time
gl: Data

en: Time Left
gl: Tempo que queda

en: Time Until Due
gl: Tempo que falta

en: Time Zone
gl: Zona horaria

en: Time display
gl: Visualización da data

en: Time format
gl: Formato da hora

en: Title
gl: Título

en: Title:
gl: Título:

en: To Do List
gl: Lista de tarefas

en: To Do List Properties
gl: Propiedades da lista de tarefas

en: To Do List style options:
gl: Opcións de estilo da lista de tarefas:

en: To-Do item that is due today:
gl: Tarefa que hai que facer hoxe:

en: To-Do item that is not yet due:
gl: Tarefa que aínda está por facer:

en: To-Do item that is overdue:
gl: Tarefa que xa debería estar feita:

en: To-do list
gl: Lista de tarefas a facer

en: Today
gl: Hoxe

en: Toggle Card View
gl: Trocar a vista da tarxeta

en: Toggle Tree View
gl: Trocar a vista de árbore

en: Travel
gl: Viaxe

en: Tree
gl: Árbore

en: Tue
gl: Mar

en: Tuesday
gl: martes

en: Type:
gl: Tipo:

en: Unable to open DatebookDB
gl: Non se pode abrir a DatebookDB

en: Unable to open file: %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro: %s

en: VIEW
gl: VISTA

en: Video
gl: Vídeo

en: Voice
gl: Voz

en: Web Page
gl: Páxina Web

en: Web Page:
gl: Páxina Web:

en: Wed
gl: Mér

en: Wednesday
gl: mércores

en: Week
gl: Semana

en: Week View
gl: Semana

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Weeks
gl: Semanas

en: Weeks start on
gl: As semanas comezan o

en: Work
gl: Traballo

en: Year View
gl: Ano

en: Year:
gl: Ano:

en: Yearly
gl: Anualmente

en: _Append...
gl: _Engadir...

en: _New appointment in this day...
gl: Nova cita para _hoxe...

en: _New appointment...
gl: _Nova cita...

en: _New calendar
gl: _Nova axenda

en: ago
gl: atrás

en: april
gl: abril

en: august
gl: agosto

en: d_Every
gl: d_Cada

en: day
gl: día

en: day(s)
gl: día(s)

en: december
gl: decembro

en: eighth
gl: oitavo

en: eleventh
gl: décimo primeiro

en: february
gl: febreiro

en: fifth
gl: quinto

en: first
gl: primeiro

en: fortnight
gl: quincena

en: fourth
gl: cuarto

en: friday
gl: venres

en: hour
gl: hora

en: january
gl: xaneiro

en: july
gl: xullo

en: june
gl: xuño

en: last
gl: último

en: lon.
gl: lonx.

en: m_Every
gl: m_Cada

en: march
gl: marzo

en: may
gl: maio

en: minute
gl: minuto

en: monday
gl: luns

en: month
gl: mes

en: month(s)
gl: mes(es)

en: next
gl: vindeiro

en: ninth
gl: noveno

en: november
gl: novembro

en: now
gl: agora

en: occurrence(s)
gl: ocorrencia(s)

en: october
gl: outubro

en: pi_accept failed
gl: pi_accept fallou

en: saturday
gl: sábado

en: sec
gl: seg

en: second
gl: segundo

en: sept
gl: setem

en: september
gl: setembro

en: seventh
gl: sétimo

en: sixth
gl: sexto

en: sunday
gl: domingo

en: tenth
gl: décimo

en: th day of the month
gl: día do mes

en: the default file
gl: o ficheiro por defecto

en: third
gl: terceiro

en: this
gl: este

en: thur
gl: xov

en: thurs
gl: xov

en: thursday
gl: xoves

en: today
gl: hoxe

en: tomorrow
gl: mañá

en: tues
gl: mar

en: tuesday
gl: martes

en: twelfth
gl: décimo segundo

en: w_Every
gl: w_Cada

en: wednes
gl: mérc

en: wednesday
gl: mércores

en: week
gl: semana

en: week(s)
gl: semana(s)

en: y_Every
gl: y_Cada

en: year
gl: ano

en: year(s)
gl: ano(s)

en: yesterday
gl: onte
