gnome-pilot - en to gl translation catalogue (193 entries)

en: 
    BEWARE!!
    This is a tool for certain parts of the gnome-pilot package.
    Unless you know what you're doing, don't use this tool.
gl: 
    ¡¡COIDADO!!
    Esta é unha ferramenta para certas partes do paquete gnome-pilot.
    A menos que saiba o que está a facer, non use esta utilidade.

en: # of old backups to keep
gl: número de copias de seguridade antigas a manter

en: %s not modified since last sync
gl: %s non modificado dende a última sincronización

en: (unknown DB)
gl: (base de datos descoñecida)

en: About to retrieve UserName and ID from the pilot.
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
gl: A piques de obte-lo Nome de Usuario e o ID do pilot.
    Poña o pilot en %s (%s) e prema o botón HotSync.

en: About to send the following data to the pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
gl: A piques de enviar os seguintes datos ó pilot.
    Nome de Usuario: %s
    ID: %d
    Poña o pilot en %s (%s) e prema o botón HotSync.

en: About...
gl: Acerca de...

en: Add...
gl: Engadir...

en: Advanced
gl: Avanzado

en: An error occured while getting the pilot's user data
gl: Ocorreu un erro ó obte-los datos de usuario do pilot

en: Applet options
gl: Opcións da applet

en: Are you sure you want to delete %s pilot?
gl: ¿Está seguro de querer borrar o pilot %s?

en: Backup directory
gl: Directorio de copia de seguridade

en: CONDUIT
gl: CONDUCTO

en: CRADLENAME
gl: NOME_DO_SOPORTE

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
gl: Non se pode conectar ó Demo GnomePilot

en: Cannot find pilot-applet.glade
gl: Non se pode atopar pilot-applet.glade

en: Cannot run druid if pilots or cradles already configured
gl: Non se pode executa-lo druida se xa están configurados os pilots ou os soportes

en: Check the permissions on the device and retry
gl: Comprobe os permisos no dispositivo e tente de novo

en: Choose Device
gl: Escoller Dispositivo

en: Choose Pilot
gl: Escoller Pilot

en: Completed events for cradle %s (%s)
gl: Eventos completados para o soporte %s (%s)

en: Conduit %s cannot be requested
gl: Non se pode solicitar o conducto %s

en: Conduit %s requested, but not found
gl: Solicitouse o conducto %s, pero non se atopou

en: Conduit %s's first synchronization...
gl: Primeira sincronización do conducto %s...

en: Conduit Settings...
gl: Configuración do Conducto...

en: Conduit did not return a record
gl: O conducto non devolveu un rexistro

en: Conduits initialization failed, aborting operation
gl: Fallou a inicialización dos conductos, cancelando a operación

en: Copy from pilot
gl: Copiar do pilot

en: Copy to pilot
gl: Copiar ó pilot

en: Copying from pilot...
gl: Copiando do pilot...

en: Copying to pilot...
gl: Copiando ó pilot...

en: Could not create backup file %s
gl: Non se puido crea-lo ficheiro de copia de seguridade %s

en: Could not open device %s (%s): reason: "%s".
gl: Non se puido abri-lo dispositivo %s (%s): razón: "%s".

en: Cradle %s has %d events
gl: O soporte %s ten %d eventos

en: Cradle Settings
gl: Propiedades do Soporte

en: DIRECTORY
gl: DIRECTORIO

en: Delete
gl: Borrar

en: Device Settings
gl: Propiedades do Dispositivo

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Directory
gl: Directorio

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Display notices
gl: Amosar avisos

en: Edit...
gl: Editar...

en: Enable
gl: Activar

en: Enabled
gl: Activado

en: Error in conduit, newly added record could not be found
gl: Erro no conducto, non se puido atopa-lo rexistro recén engadido

en: Error initializing gpilotd capplet
gl: Erro inicializando a capplet de gpilotd

en: Error loading pilot state, aborting
gl: Erro cargando o estado do pilot, abortando

en: Execute when clicked
gl: Executar ó premer

en: Execution of %s failed
gl: Fallou a execución de %s

en: Exiting (caught SIGINT)...
gl: Saíndo (recibido SIGINT)...

en: Exiting (caught SIGTERM)...
gl: Saíndo (recibido SIGTERM)...

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Failed sending request to gpilotd
gl: Fallo ó envia-la petición ó gpilotd

en: Following files failed :
gl: Fallaron os seguintes ficheiros:

en: GNOME PilotSync Properties
gl: Propiedades de PilotSync de GNOME

en: Get User Name and ID from existing pilot that was used before.
gl: Obte-lo Nome de Usuario e o ID dun pilot existente que xa foi usado antes.

en: Getting userinfo...
gl: Obtendo a información de usuario...

en: Gnome Pilot Settings
gl: Propiedades de Gnome Pilot

en: GnomePilot could not open device %s (%s).
    Reason: "%s".
gl: GnomePilot non puido abri-lo dispositivo %s (%s).
    Razón: "%s".

en: HotSync button pressed, synchronizing pilot
gl: Premeuse o botón HotSync, sincronizando co pilot

en: ID for the pilot
gl: ID para o pilot

en: Initial Sync
gl: Sincronización Inicial

en: Install delayed
gl: Instalación retrasada

en: Install file
gl: Instalar ficheiro

en: Install immediately
gl: Instalación inmediata

en: Installing %s from %s...
gl: Instalando %s dende %s...

en: Installing to %s:
gl: Instalando en %s:

en: Instantiating %d conduits...
gl: Instanciando %d conductos...

en: It wasn't possible to create the specified base directory.
    Please verify the permitions on the specified path or choose another directory
gl: Non foi posible crea-lo directorio base especificado.
    Verifique os permisos no camiño especificado ou escolla outro directorio

en: Last sync log...
gl: Rexistro da última sincronización...

en: List the specifed pilot's bases
gl: Lista-las bases dos pilots especificados

en: Loading conduit "%s" failed!
gl: ¡Fallo ó carga-lo conducto "%s"!

en: Loading conduit "%s" failed!
gl: ¡Fallo ó carga-lo conducto "%s"!

en: Local basedir
gl: Directorio base local

en: Making backup of %s
gl: Facendo unha copia de seguridade de %s

en: Merge from pilot
gl: Mesturar do pilot

en: Merge to pilot
gl: Mesturar ó pilot

en: Merging from pilot...
gl: Mesturando do pilot...

en: Merging to pilot...
gl: Mesturando ó pilot...

en: Monitor all pilots
gl: Monitorizar tódolos pilots

en: Monitor the specified pilots actions
gl: Monitoriza-las accións dos pilots especificados

en: Name
gl: Nome

en: No accessible devices available
gl: Non hai dispoñible ningún dispositivo accesible

en: No cradles configure.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
gl: Non hai ningún soporte configurado.
    Execute a capplet do gpilotd (usando gnomecc)
    para configurar gnome-pilot.

en: No directory to restore from.
gl: Non hai ningún directorio do que restaurar.

en: No files to install
gl: Non hai ficheiros para instalar

en: No pilots configured.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
gl: Ningún pilot configurado.
    Execute a capplet do gpilotd (usando gnomecc)
    para configurar gnome-pilot.

en: No, I've never used sync software with this pilot before.
gl: Non, nunca usei antes software de sincronización con este pilot.

en: Not connected to gpilotd.
    Please restart daemon.
gl: Non conectado a gpilotd.
    Reinicie o demo.

en: Not connected. Please restart daemon.
gl: Non conectado. Reinicie o demo.

en: Not connected. Restart daemon to reconnect
gl: Non conectado. Reinicie o demo para reconectar

en: Number of devices is configured to 0
gl: O número de dispositivos está configurado a 0

en: Number of pilots is configured to 0
gl: O número de pilots está configurado a 0

en: On host %d
gl: Na máquina %d

en: On host %s
gl: Na máquina %s

en: Only backup changed bases
gl: Só facer copia de seguridade das bases modificadas

en: PILOTID
gl: ID_DO_PILOT

en: PILOTNAME
gl: NOME_DO_PILOT

en: Pause daemon
gl: Parar demo

en: Pilot Attributes
gl: Atributos do Pilot

en: Pilot ID
gl: ID do pilot

en: Pilot ID is %ld, name is %s, owner is %s
gl: O ID do Pilot é %ld, o nome é %s, o dono é %s

en: Pilot Identification
gl: Identificación do Pilot

en: Pilot Link Settings...
gl: Propiedades da Ligazón co Pilot...

en: Pilot Name
gl: Nome do Pilot

en: Pilot Settings
gl: Propiedades do Pilot

en: Pilot is currently synchronizing.
    Please wait for it to finish.
gl: O Pilot está neste intre a se sincronizar.
    Agarde a que remate.

en: Pilot sync is currently in progress.
    Are you sure you want to restart daemon?
gl: Estase a desenvolver unha sincronización co Pilot.
    ¿Está seguro de querer reinicia-lo demo?

en: Pilot to install to
gl: Pilot ó cal facer a instalación

en: Port
gl: Porto

en: Press synchronize on the cradle to install
     or cancel the operation.
gl: Prema sincronizar no soporte para instalar
     ou cancele a operación.

en: Press synchronize on the cradle to restore
     or cancel the operation.
gl: Prema sincronizar no soporte para restaurar
     ou cancele a operación.

en: Properties...
gl: Propiedades...

en: Read/Write permissions failed on
gl: Fallo dos permisos de lectura/escritura en

en: Ready to synchronize
gl: Preparado para sincronizar

en: Remove local base if deleted on pilot
gl: Borrar a base local se foi borrada no pilot

en: Rereading configuration...
gl: Re-lendo a configuración...

en: Restart daemon
gl: Reiniciar demo

en: Restore Pilot
gl: Restaurar Pilot

en: Restore directory
gl: Restaurar directorio

en: Restore request failed
gl: Petición de restaurar fallida

en: Restore...
gl: Restaurar...

en: Resume daemon
gl: Reactivar demo

en: Run conduit
gl: Executar conducto

en: Serial
gl: Serie

en: Set User Name and ID to a new pilot.
gl: Establecer o Nome de Usuario e o ID nun novo pilot.

en: Set user id and name
gl: Establecer o id de usuario e o nome

en: Setting userinfo...
gl: Establecendo a información de usuario...

en: Setup did not complete and settings will not
    be saved. Are you sure you want to quit?
gl: A configuración non se completou e as propiedades
    non foron gardadas. ¿Está seguro de querer saír?

en: Specify a cradle to operate on (defaults to Cradle0)
gl: Especificar un soporte no que operar (por defecto é Cradle0)

en: Specify pilot to operate on (defaults to MyPilot)
gl: Especifica-lo pilot no que operar (por defecto é MyPilot)

en: Speed
gl: Velocidade

en: Start druid only
gl: Iniciar só o druida

en: Success
gl: Correcto

en: Sync Action
gl: Acción de Sincronización

en: Sync Type
gl: Tipo de Sincronización

en: Sync continues
gl: A sincronización continúa

en: Sync cradle
gl: Sincronizar soporte

en: Synchronization ended
gl: A sincronización rematou

en: Synchronization ended early
gl: A sincronización rematou antes de tempo

en: Synchronize
gl: Sincronizar

en: Synchronizing %s
gl: Sincronizando %s

en: Synchronizing...
gl: Sincronizando...

en: The base directory %s is invalid.
    Please fix it or use gnomecc to choose another directory.
gl: O directorio base %s non é válido.
    Arránxeo ou use gnomecc para escoller outro directorio.

en: The gnome-pilot daemon is already running
gl: O demo gnome-pilot xa está a se executar

en: The path specified for the base directory is invalid.
    Please choose another directory
gl: O camiño especificado para o directorio base é inválido.
    Escolla outro directorio

en: The request to get pilot id failed
gl: A petición para obter o id do pilot fallou

en: The request to set pilot id failed
gl: A petición para establecer o id do pilot fallou

en: The specified base directory exists but has the wrong permissions.
    Please fix or choose another directory
gl: O directorio base especificado existe pero ten os permisos erróneos.
    Arránxeo ou escolla outro directorio

en: The specified base directory exists but is not a directory.
    Please make it a directory or choose another directory
gl: O directorio base especificado existe pero non é un directorio.
    Faga que sexa un directorio ou escolla outro directorio

en: There's no last sync on record.
gl: Non hai ningunha última sincronización no rexistro.

en: Trying to connect to the GnomePilot Daemon
gl: Tentando conectarse ó Demo GnomePilot

en: Type
gl: Tipo

en: USERNAME
gl: NOME_USUARIO

en: Unable to bind to pilot
gl: Non se pode conectar co pilot

en: Unable to delete all records in local database, aborting operation.
gl: Non se poden borrar tódolos rexistros na base de datos local, cancelando a operación.

en: Unable to delete all records in pilot database, aborting operation.
gl: Non se poden borrar tódolos rexistros na base de datos do pilot, cancelando a operación.

en: Unable to find home directory for uid %d
gl: Non se puido atopa-lo directorio persoal para o uid %d

en: Unable to get pilot names
gl: Non se puideron obte-los nomes dos pilots

en: Unable to open or create file %s with read/write privs
gl: Non se pode abrir ou crea-lo ficheiro %s con privilexios de lectura/escritura

en: Unknown device type
gl: Tipo de dispositivo descoñecido

en: Unknown pilot - no pilots matches ID %ld
    Use gnomecc to set pilot's ID
gl: Pilot descoñecido - ningún pilot concorda co ID %ld
    Utilice gnomecc para establece-lo ID do pilot

en: Unknown pilot, no userID/username match %ld
gl: Pilot descoñecido, ningún ID ou nome de usuario concorda con %ld

en: Unpause daemon
gl: Activar o demo

en: Use conduit settings
gl: Utiliza-la configuración do conducto

en: User Name
gl: Nome de Usuario

en: User Name and ID to set on the Pilot
gl: Nome de Usuario e ID a poñer no Pilot

en: UserName
gl: Nome de Usuario

en: Username to set
gl: Nome de usuario a establecer

en: Using conduit settings for sync...
gl: Usando as propiedades do conducto para a sincronización...

en: Watching %s (%s)
gl: Observando %s (%s)

en: Welcome to gnome-pilot!
gl: ¡Benvido a gnome-pilot!

en: Woke on %s
gl: Espertado %s

en: Yes, I've used sync software with this pilot before.
gl: Si, xa usei antes software de sincronización con este pilot.

en: You must have at least one device setup
gl: Ten que ter polo menos un dispositivo configurado

en: You seem to be running gnome-pilot for the first time.
    The following steps will setup gnome-pilot for syncing. 
    You can always change any options later from
    PilotLink panel in Gnome Control Center.
    
    Press 'Next' to continue.
    Press 'Cancel' for manual setup.
gl: Semella que está a executar gnome-pilot por primeira vez.
    Os seguintes pasos configurarán gnome-pilot para sincronizacións.
    Sempre pode cambia-las opcións máis tarde dende o Panel
    PilotLink no Centro de Control de Gnome.
    
    Prema 'Seguinte' para continuar.
    Prema 'Cancelar' para unha configuración manual.

en: conduit to operate on
gl: conducto no que operar

en: disable specified conduit
gl: desactiva-lo conducto especificado

en: enable specified conduit
gl: activa-lo conducto especificado

en: enable, and set firstsync to slow
gl: activar, e establece-la primeira sincronización a lenta

en: fault: no request found for pilot %d, request %d
gl: fallo: non se atopou a petición para o pilot %d, petición número %d

en: instantiate and destroy the conduit
gl: instanciar e destruí-lo conducto

en: list all attributes
gl: listar tódolos atributos

en: list attributes
gl: listar atributos

en: list available conduits and their state
gl: lista-los conductos dispoñibles e o seu estado

en: lists available conduits
gl: lista os conductos dispoñibles

en: module loading not supported, fatal!
gl: carga de módulos non soportada, ¡erro grave!

en: non-backup conduit in backup conduit list
gl: conducto que non fai copias de seguridade na lista de conductos con copia de seguridade

en: specify pilot to operate on
gl: especifica-lo pilot no que operar

en: unknown syncing action (%d = %s).
gl: acción de sincronización descoñecida (%d = %s).
