gnome-games 1.2.0 - en to gl translation catalogue (333 entries)

en: 
    Game Over.
gl: 
    Xogo Rematado.

en:  of
gl:  de

en: %s wins the game with %d points
gl: %s gaña a partida con %d puntos

en: (C) 1997-1999 the Free Software Foundation
gl: (C) 1997-1999 a Free Software Foundation

en: ... Game paused ...
gl: ... Xogo parado ...

en: 1's [total of 1s]
gl: 1's [total de 1s]

en: 2's [total of 2s]
gl: 2's [total de 2s]

en: 3's [total of 3s]
gl: 3's [total de 3s]

en: 4's [total of 4s]
gl: 4's [total de 4s]

en: 5's [total of 5s]
gl: 5's [total de 5s]

en: 6's [total of 6s]
gl: 6's [total de 6s]

en: AisleRiot provides a rule-based solitaire card engine that allows many different games to be played
gl: AisleRiot fornece un motor de xogos tipo solitario baseados en regras, que permite ter moitos xogos diferentes

en: Already used! Where do you want to put that?
gl: ¡Xa está usado! ¿Onde quere poñer iso?

en: Already used! Where do you want to put that?
gl: ¡Xa está usado! ¿Onde quere poñer iso?

en: Animation
gl: Animación

en: Background Pixmap:
gl: Pixmap do Fondo:

en: Background:
gl: Fondo:

en: Base Card:
gl: Carta Base:

en: Base Card:  Ace
gl: Carta Base:  As

en: Base Card:  Jack
gl: Carta Base:  Príncipe

en: Base Card:  King
gl: Carta Base:  Rei

en: Base Card:  Queen
gl: Carta Base:  Raíña

en: Biiiig
gl: Graaande

en: Block Pixmap:
gl: Pixmap dos Bloques:

en: Blue
gl: Azul

en: Board size
gl: Tamaño do taboleiro

en: Bonus
gl: Bnus

en: Boo hoo... I can't play...
gl: Buaaa... Non podo xogar...

en: Card Games:    Jonathan Blandford (jrb@redhat.com)
gl: Xogos de Cartas:      Jonathan Blandford (jrb@redhat.com)

en: Cards
gl: Cartas

en: Cheater! Any high scores will not be recorded.
gl: ¡ Trampón ! Non se gardarán as puntuacióins máximas.

en: Clear
gl: Limpar

en: Code: Pista
gl: Código: Pista

en: Color:
gl: Cor:

en: Colours
gl: Cores

en: Complete
gl: Completa

en: Configuration
gl: Configuración

en: Configure Freecell
gl: Configurar Freecell

en: Confirm before quitting game
gl: Confirmar antes de saír

en: Congratulations
    
    You Won!!!
gl: Noraboa
    
    ¡¡Vostede gañou!!

en: Congratulations, You Have Defeated the Robots!! 
    But Can You do it Again?
gl: Felicitacións, ¡¡Vostede venceu ós Robos!! 
    ¿Pero pode facelo de novo?

en: Congratulations, you win!
gl: ¡Noraboa, vostede gañou!

en: Congratulations.  You won.
    Do you want to play again?
gl: Noraboa.  Vostede gañou.
    ¿Quere xogar de novo?

en: Consider moving something into an empty slot
gl: Considere mover algo a un espacio baleiro

en: Consistency is key
gl: A consistencia é a chave

en: Could not find '%s' pixmap file
gl: Non se puido atopa-lo ficheiro pixmap '%s'

en: Could not find '%s' pixmap file for Gnome Robots
gl: Non se puido atopa-lo ficheiro pixmap '%s' para Gnome Robots

en: Could not find '%s' pixmap file for Iagno
gl: Non se puido atopa-lo pixmap '%s' para Iagno

en: Could not find '%s' pixmap file for gataxx
gl: Non se puido atopa-lo ficheiro pixmap '%s' para gataxx

en: Could not find file %s
gl: Non se puido atopa-lo ficheiro %s

en: Custom
gl: Persoalizado

en: Custom size
gl: Tamaño persoalizado

en: Cyan
gl: Cian

en: Dark
gl: Negras

en: Dark must pass, Light's move
gl: As negras teñen que pasar, moven as brancas

en: Dark player wins!
gl: Gañan as negras!

en: Dark's move
gl: Movemento das negras

en: Dark:
gl: Negras:

en: Deal a card
gl: Coller unha carta

en: Deal a card from the deck
gl: Coller unha carta da baralla

en: Deal a new card from the deck
gl: Coller unha nova carta da baralla

en: Deal a new game
gl: Xogar unha nova partida

en: Deal another card
gl: Coller outra carta

en: Deal another round
gl: Repartir outra rolda

en: Deal the cards
gl: Reparti-las cartas

en: Debugging mode
gl: Modo debug

en: Density of blocks in a pre-filled row:
gl: Densidade de bloques nunha ringleira pre-enchida:

en: Device
gl: Dispositivo

en: Diamonds:
gl: Diamantes:

en: Display computer thoughts
gl: Amosa-los pensamentos do ordenador

en: Do you really want to end this game?
gl: ¿Desexa realmente rematar esta partida?

en: Do you really want to quit the game?
gl: ¿Quere realmente saír do xogo?

en: Do you really want to quit?
gl: ¿Desexa saír realmente?

en: Do you really want to start a new game?
gl: ¿Quere realmente comezar unha nova partida?

en: Down:
gl: Abaixo:

en: Exit
gl: Saír

en: Exit this game?
gl: ¿Saír desta partida?

en: Extra large (920x660)
gl: Extra Grande (920x660)

en: FILENAME
gl: NOME_DE_FICH

en: Faces: tigert
gl: Debuxos: tigert

en: Field size
gl: Tamaño do cadro

en: Filename
gl: Nome de Ficheiro

en: Fill Screen
gl: Encher Pantalla

en: Finger-twitching good
gl: Ben, mais cos dedos cruzados

en: Fishing wire makes bad dental floss
gl: Un cabo de pesca non é un bo fío dental

en: Flags:
gl: Bandeiras:

en: Freecell Properties
gl: Propiedades do Freecell

en: Full House [25]
gl: Casa Chea [25]

en: GTali setup
gl: Configuración do GTali

en: Game
gl: Xogo

en: Game Status
gl: Estado do Xogo

en: Game Type:
gl: Tipo de Xogo:

en: Game _options...
gl: _Opcións do xogo...

en: Game over!
gl: ¡Xogo rematado!

en: Game title
gl: Título do xogo

en: Game title:
gl: Título do Xogo:

en: Gnibbles Preferences
gl: Preferencias do Gnibbles

en: GnobotsII Preferences
gl: Preferencias do Gnobots II

en: Gnome Mahjongg
gl: Mahjongg de Gnome

en: Gnome Mine Preferences
gl: Preferencias do Gnome Minas

en: Gnome Mines
gl: Gnome Minas

en: Gnome Robots Game
gl: Xogo de Robots de Gnome

en: Gnome-Stones Preferences
gl: Preferencias do Gnome-Stones

en: Gnometris setup
gl: Configuración do Gnometris

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Graphics:
gl: Gráficos:

en: Gray
gl: Gris

en: Green
gl: Verde

en: Have you read the help file?
gl: ¿Leche-lo ficheiro de axuda?

en: Height of grid
gl: Altura do enreixado

en: Help
gl: Axuda

en: Hint
gl: Axudiña

en: How many computers to play (max of %d) ?
gl: ¿Cantos ordenadores van xogar (máx: %d)?

en: How many wish to play (max of %d)?
gl: ¿Cantas persoas queren xogar (máx: %d)?

en: Huge (1840x1320)
gl: Xigante (1840x1320)

en: Human
gl: Humano

en: Human Players
gl: Xogadores humanos:

en: Increasing Number of Robots per Level
gl: Número de Robots a incrementar por nivel

en: Increasing Number of Type 1 Robots per Level
gl: Número de Robots tipo 1 a incrementer por nivel

en: Increasing Number of Type 2 Robots per Level
gl: Número de Robots tipo 2 a incrementar por nivel

en: Initial Number of Robots
gl: Número Inicial de Robots

en: Initial Number of Type 1 Robots
gl: Número Inicial de Robots Tipo 1

en: Initial Number of Type 2 Robots
gl: Número Inicial de Robots Tipo 2

en: Initializing scheme...
gl: Inicializando scheme...

en: Joystick device:
gl: Dispositivo de Joystick:

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Klotski clone
    (Comments to: Lars.Rydlinge@HIG.SE)
gl: Clon do Klotski
    (Comentarios a: Lars.Rydlinge@HIG.SE)

en: LEVEL
gl: NIVEL

en: Large (736x528)
gl: Grande (736x528)

en: Left:
gl: Esquerda:

en: Level completed. Well done.
gl: Nivel completado. Ben feito.

en: Level one
gl: Nivel un

en: Level three
gl: Nivel tres

en: Level two
gl: Nivel dous

en: Level:
gl: Nivel:

en: Level:
gl: Nivel:

en: Levels in random order
gl: Niveis en orde aleatoria

en: Light
gl: Brancas

en: Light must pass, Dark's move
gl: As brancas teñen que pasar, moven as negras

en: Light player wins!
gl: ¡Gañan as brancas!

en: Light's move
gl: Movemento das brancas

en: Light:
gl: Brancas:

en: Lines:
gl: Liñas:

en: Lives:
gl: Vidas:

en: Loading images...
gl: Cargando imaxes...

en: Look both ways before you cross the street
gl: Mira ós dous lados antes de cruza-la rúa

en: Main program:  Jonathan Blandford (jrb@redhat.com)
gl: Programa principal:   Jonathan Blandford (jrb@redhat.com)

en: Make it the default scenario
gl: Facelo o escenario por defecto

en: Maps
gl: Mapas

en: Maximum Number of Robots
gl: Número Máximo de Robots

en: Maximum Number of Type 1 Robots
gl: Número Máximo de Robots Tipo 1

en: Maximum Number of Type 2 Robots
gl: Número Máximo de Robots Tipo 2

en: Medium
gl: Medio

en: Medium (460x330)
gl: Medio (460x330)

en: Mine size:
gl: Tamaño da mina:

en: Minesweeper clone
gl: Clon do Buscaminas

en: Modify the options for this game
gl: Modifica-las opcións deste xogo

en: Move the selected piece down
gl: Move-la peza escollida para abaixo

en: Move the selected piece left
gl: Move-la peza escollida para a esquerda

en: Move the selected piece right
gl: Move-la peza escollida para a dereita

en: Move the selected piece up
gl: Move-la peza escollida para arriba

en: Moves:
gl: Movementos:

en: My second day
gl: O meu segundo día

en: NAME
gl: NOME

en: NUMBER
gl: NÚMERO

en: NW
gl: NO

en: Never blow in a dog's ear
gl: Nunca sopres na orella dun can

en: New
gl: Novo

en: New Game
gl: Nova partida

en: New _game of...
gl: Nova _partida de...

en: Nibbles newbie
gl: Novo co Nibbles

en: No
gl: Non

en: No good! Where do you want to put that?
gl: ¡Non está ben! ¿Onde quere poñer iso?

en: No more moves
gl: Non hai máis movementos

en: None
gl: Ningunha

en: Not enough lines on the terminal
gl: Non hai liñas abondo no terminal

en: Not too shabby
gl: Non tan malo

en: Number of computer opponents
gl: Número de opoñentes manexados polo ordenador

en: Number of human opponents
gl: Número de opoñentes humanos

en: Number of mines
gl: Número de minas

en: Number of mines:
gl: Número de minas:

en: Number of opponents:
gl: Número de opoñentes:

en: Number of players:
gl: Número de xogadores:

en: Number of players:
gl: Número de xogadores:

en: Number of pre-filled rows:
gl: Número de ringleiras pre-enchidas:

en: Odessa is a better game.  Really.
gl: Odessa é un xogo mellor.  De verdade.

en: Options
gl: Opcións

en: Original idea from KDE's same game program.
gl: Idea orixinal do programa de KDE co mesmo nome.

en: Partial
gl: Parcial

en: Pause
gl: Pausa

en: Place something on empty slot
gl: Coloque algo nun espacio baleiro

en: Play on a 2x2 board
gl: Xogar nun taboleiro 2x2

en: Play on a 3x3 board
gl: Xogar nun taboleiro 3x3

en: Play on a 4x4 board
gl: Xogar nun taboleiro 4x4

en: Play on a 5x5 board
gl: Xogar nun taboleiro 5x5

en: Play on a 6x6 board
gl: Xogar nun taboleiro 6x6

en: Players
gl: Xogadores

en: Playing %dx%d board
gl: Xogando nun taboleiro de %dx%d

en: Playing level %s
gl: Xogando no nivel %s

en: Predefined Set 1
gl: Conxunto Predefinido 1

en: Predefined Set 2
gl: Conxunto Predefinido 2

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preview next block
gl: Previsualiza-lo seguinte bloque

en: Property
gl: Propiedade

en: Purple
gl: Púrpura

en: Puzzle solved!
gl: ¡Problema solucionado!

en: Puzzle solved! Well done!
gl: ¡Problema solucionado! ¡Ben feito!

en: Quick Moves
gl: Movementos Rápidos

en: Quick Moves (cut computer delay in half)
gl: Movementos Rápidos (o ordenador ten un retraso da metade)

en: Quit Aisleriot
gl: Saír do Aisleriot

en: Quit Freecell
gl: Saír do Freecell

en: Random block colors
gl: Cores dos bloque aleatorios

en: Red
gl: Vermello

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo the last move
gl: Reface-lo último movemento

en: Reimplement the popular solitaire card game.
gl: Reimplementación do popular xogo de cartas solitario.

en: Relative movement
gl: Movemento relativo

en: Remaining:
gl: Restante:

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Right:
gl: Dereita:

en: Robot Score
gl: Puntuación do Robot

en: Rotate counterclockwise
gl: Rotar no sentido das agullas do reloxio

en: Rules
gl: Regras

en: SIZE
gl: TAMAÑO

en: SW
gl: SO

en: Safe Moves
gl: Movementos Seguros

en: Scenario
gl: Escenario

en: Score
gl: Puntuación

en: Score:
gl: Puntuación:

en: Score:
gl: Puntuación:

en: Score: HoraPe
gl: Puntuación: HoraPe

en: Seconds left: %d
gl: Segundos que quedan: %d

en: Select
gl: Escoller

en: Select Game
gl: Escoller Xogo

en: Select Map:
gl: Escoller Mapa:

en: Select a new game
gl: Escoller un novo xogo

en: Select a new game variation
gl: Seleccionar unha nova variación do xogo

en: Select scenario:
gl: Seleccionar escenario:

en: Send comments and bug reports to: itp@gnu.org
    Tiles under the General Public License.
gl: Mande os comentarios e os informes de erro a: itp@gnu.org
    Debuxos baixo a Licencia Pública Xeral (GPL).

en: Send comments and bug reports to: sjm@acm.org, itp@gnu.org
gl: Envíe os comentarios e os informes de erro a: sjm@acm.org, itp@gnu.org

en: Set starting level (1-10)
gl: Establece-lo nivel de comezo (1-10)

en: Show grid
gl: Amosar enreixado

en: Show high scores and exit
gl: Amosar puntuacións máximas e saír

en: Size of board (2-6)
gl: Tamaño do taboleiro (2-6)

en: Size of mines
gl: Tamaño das minas

en: Small (368x264)
gl: Pequeno (368x264)

en: Sol_ve
gl: _Solucionar

en: Solve the game
gl: Soluciona-la partida

en: Sorry, there are no more valid moves.
gl: Non hai máis movementos válidos.

en: Sorry, this feature is not (yet) implemented.
gl: Esta característica (aínda) non está implementada.

en: Sound
gl: Son

en: Sounds
gl: Sons

en: Speed
gl: Velocidade

en: Standard Robots Keys
gl: Teclas de Robots estándar

en: Start a new game of a different variation
gl: Comezar unha nova partida cunha distinta variación

en: Starting Level:
gl: Nivel de Comezo:

en: Starting level:
gl: Nivel de comezo:

en: Suggest a move
gl: Suxerir un movemento

en: Super Safe Moves
gl: Movementos Super Seguros

en: Tetravex clone
    (Comments to: Lars.Rydlinge@HIG.SE)
gl: Clon do Tetravex
    (Comentarios a: Lars.Rydlinge@HIG.SE)

en: That move is invalid.
gl: Ese movemento non é válido.

en: The Same Gnome
gl: O Same Gnome

en: The game is over.
    No hints are available
gl: O xogo rematou.
    Non hai axudas dispoñibles.

en: This game does not have hint support yet.
gl: Este xogo aínda non ten soporte de axudas.

en: This game is unable to provide a hint.
gl: Este xogo non pode dar axudas.

en: This session: %d%%
gl: Esta sesión: %d%%

en: Time:
gl: Tempo:

en: Time:
gl: Tempo:

en: Tiny
gl: Pequeno

en: Tiny (184x132)
gl: Anano (184x132)

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo the last move
gl: Desface-lo último movemento

en: Unknown color
gl: Cor descoñecida

en: Unknown value
gl: Valor descoñecido

en: Up:
gl: Arriba:

en: Value
gl: Valor

en: View the scores
gl: Mira-las puntuacións

en: W
gl: O

en: Warn on invalid moves
gl: Avisar nos movementos inválidos

en: Warnings
gl: Avisos

en: Welcome to Gnome Klotski
gl: Benvido ó Klotski de Gnome

en: Welcome to Iagno!
gl: ¡Benvido a Iagno!

en: Welcome to Same Gnome!
gl: ¡Benvido a Same Gnome!

en: Welcome to gataxx!
gl: ¡Benvido a gataxx!

en: Welcome to the game of Tali
gl: Benvido ó xogo de Tali

en: What is the name of player #%d ?
gl: ¿Cal é o nome do xogador #%d ?

en: Where do you want to put that?
gl: ¿Onde quere poñer iso?

en: Width of grid
gl: Largura do enreixado

en: Worm %d
gl: Verme %d

en: Worm %d:
gl: Verme %d:

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Yes
gl: Si

en: You Cannot Change the Game Type When Playing
gl: Non pode cambia-lo tipo de xogo cando está a xogar

en: You gained an extra life!
gl: ¡Vostede gañou unha vida extra!

en: _Advanced
gl: _Avanzado

en: _Down
gl: A_baixo

en: _Left
gl: _Esquerda

en: _Medium
gl: _Medio

en: _Move
gl: _Mover

en: _Novice
gl: _Principiante

en: _Right
gl: _Dereita

en: _Select...
gl: _Seleccionar...

en: _Sound
gl: _Son

en: _Up
gl: _Arriba

en: ace
gl: ás

en: aces
gl: ases

en: classic robots
gl: robots clásico

en: cows
gl: vacas

en: current: %d losses
gl: actual: %d derrotas

en: current: %d wins
gl: actual: %d victorias

en: diamonds
gl: diamantes

en: eggs
gl: ovos

en: eight
gl: oito

en: five
gl: cinco

en: four
gl: catro

en: gnomes
gl: gnomos

en: hearts
gl: corazóns

en: king
gl: rei

en: kings
gl: reis

en: mice
gl: ratos

en: nightmare
gl: pesadelo

en: nine
gl: nove

en: queen
gl: raíña

en: queens
gl: raíñas

en: seven
gl: sete

en: six
gl: seis

en: spades
gl: espadas

en: ten
gl: dez

en: three
gl: tres

en: two
gl: dous

en: windows
gl: fiestras

en: wins: %d, losses: %d
gl: victorias: %d, derrotas: %d

en: won: %d, lost: %d
gl: gañadas: %d, perdidas: %d
