gdm - en to gl translation catalogue (415 entries)

en: 
    Could not delete session %s
       Error: %s
gl: 
    Non foi posible borrar a sesión %s
       Erro: %s

en: 
    Could not remove session %s
       Error: %s
gl: 
    Non foi posible eliminar a sesión %s
       Erro: %s

en: 
    Could not write contents to session %s
       Error: %s
gl: 
    Non foi posible escribir os contidos á sesión %s
       Erro: %s

en: 
    Could not write session %s
       Error: %s
gl: 
    Non foi posible escribir a sesión %s
       Erro: %s

en: 
    The system administrator has disabled your account.
gl: 
    O administrador do sistema desactivou a súa conta.

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
gl: 
    O administrador de sistema non pode conectarse nesta pantalla

en: %a %b %d, %I:%M %p
gl: %a, %d de %b, %H:%M

en: %s language selected
gl: Lingua %s elixida

en: %s session selected
gl: Sesión %s elixida

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
gl: %s: %s é maior do que o administrador especificou como máximo tamaño de ficheiro.

en: %s: %s is not a regular file.
gl: %s: %s non é un ficheiro regular.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
gl: %s: %s non pertence ó uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
gl: %s: %s é escribible polo grupo.

en: %s: %s is writable by group/other.
gl: %s: %s é escribible polo grupo e outros.

en: %s: %s is writable by other.
gl: %s: %s é escribible por outros.

en: %s: Can't open fifo!
gl: %s: ¡Non se pode abrir unha canalización fifo!

en: %s: Cannot find a free display number
gl: %s: Non se atopa ningún número de display libre

en: %s: Cannot get local addresses!
gl: %s: ¡Non se poden obter os enderezos locais!

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
gl: %s: O chooser non foi atopado ou non se pode executar polo usuario gdm

en: %s: Could not bind socket
gl: %s: Non foi posible facer bind do socket

en: %s: Could not get address from hostname!
gl: %s: ¡Non foi posible obter o enderezo a partir do nome de máquina!

en: %s: Could not get server hostname: %s!
gl: %s: ¡Non foi posible obter o nome do servidor: %s!

en: %s: Could not make FIFO
gl: %s: Non foi posible crear unha FIFO

en: %s: Could not make socket
gl: %s: Non foi posible crear o socket

en: %s: Could not open FIFO
gl: %s: Non foi posible abrir a FIFO

en: %s: Directory %s does not exist.
gl: %s: O directorio %s non existe.

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
gl: %s: Display %s activo.  Tentando con outro número de display.

en: %s: Empty server command for display %s
gl: %s: Comando de servidor baleiro para o display %s

en: %s: Empty server command, using standard one.
gl: %s: Comando de servidor baleiro, usando un estándar.

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
gl: %s: Erro activando o manexador de sinal CHLD

en: %s: Error setting up HUP signal handler
gl: %s: Erro activando o manexador do sinal HUP

en: %s: Error setting up INT signal handler
gl: %s: Erro activando o manexador do sinal INT

en: %s: Error setting up TERM signal handler
gl: %s: Erro activando o manexador do sinal TERM

en: %s: Error setting up USR1 signal handler
gl: %s: Erro activando o manexador do sinal HUP

en: %s: Error setting up USR2 signal handler
gl: %s: Erro activando o manexador do sinal USR2

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
gl: %s: O greeter non foi atopado ou non se pode executar polo usuario gdm

en: %s: Xdmcp disabled and no local servers defined. Adding /usr/bin/X11/X on :%d to allow configuration!
gl: %s: Xdmcp desactivado e non hai servidores locais definidos. Engadindo /usr/bin/X11/X en :%d para permitir a configuración

en: (memory buffer
gl: (buffer de memoria

en: (memory buffer)
gl: (buffer de memoria)

en: A command line must start with a forward slash ('/')
gl: Unha liña de comando debe empezar cunha barra ('/')

en: A descriptive server name must be supplied
gl: Debe indicar un nome de servidor descriptivo

en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
gl: Unha aplicación gráfica para configurar o Xestor de Pantallas de GNOME (GDM)

en: A session name must be unique and not empty
gl: O nome de sesión debe ser único e non baleiro

en: A-M|American English
gl: A-M|Inglés americano

en: A-M|British English
gl: A-M|Inglés británico

en: A-M|Catalan
gl: A-M|Catalán

en: A-M|Chinese (simplified)
gl: A-M|Chinés (simplificado)

en: A-M|Chinese (traditional)
gl: A-M|Chinés (tradicional)

en: A-M|Croatian
gl: A-M|Croata

en: A-M|Czech
gl: A-M|Checo

en: A-M|Danish
gl: A-M|Dinamarqués

en: A-M|Dutch
gl: A-M|Holandés

en: A-M|English
gl: A-M|Inglés

en: A-M|Finnish
gl: A-M|Finlandés

en: A-M|French
gl: A-M|Francés

en: A-M|Galician
gl: A-M|Galego

en: A-M|German
gl: A-M|Alemán

en: A-M|Greek
gl: A-M|Grego

en: A-M|Hebrew
gl: A-M|Hebreo

en: A-M|Hungarian
gl: A-M|Húngaro

en: A-M|Icelandic
gl: A-M|Islandés

en: A-M|Italian
gl: A-M|Italiano

en: A-M|Japanese
gl: A-M|Xaponés

en: A-M|Korean
gl: A-M|Coreano

en: A-M|Lithuanian
gl: A-M|Lituano

en: ADDRESS
gl: ENDEREZO

en: Add server
gl: Engadir servidor

en: Add session
gl: Engadir sesión

en: Allow logging in as root (administrator) user from a remote host using GDM.  This is only relevant if you enable the XDMCP protocol.
gl: Permitir entrar como usuario root (administrador) dende unha máquina remota usando o GDM.  Isto só afecta se activa o protocolo XDMCP.

en: Allow logging in as root (administrator) user.
gl: Permitir entrar como usuario root (administrador).

en: Allow remote timed logins
gl: Permitir login temporizado remoto

en: Allow root to login remotely with GDM
gl: Permitir que o root se conecte remotamente co GDM

en: Allow root to login with GDM
gl: Permitir que o root entre co GDM

en: Allow users to run the configurator from the system menu
gl: Permitir que os usuarios executen o configurador dende o menú de sistema

en: Always restart X servers
gl: Reiniciar sempre os servidores X

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply the current changes
gl: Aplicar as modificacións actuais

en: Are you sure you want to reboot the machine?
gl: ¿Desexa realmente reiniciar a máquina?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
gl: ¿Desexa realmente apagar a máquina?

en: Are you sure you want to suspend the machine?
gl: ¿Desexa realmente suspender a máquina?

en: Are you sure you wish to restart GDM
    now and lose any unsaved data?
gl: ¿Desexa realmente reiniciar agora o
    GDM e perder os datos non gardados?

en: Authentication failed
gl: Autenticación fallida

en: Authentication failure!
gl: ¡Autenticación fallida!

en: Authorization Details
gl: Detalles da autorización

en: Automatic login
gl: Login automático

en: Automatic login:
gl: Login automático:

en: Available Sessions
gl: Sesións dispoñibles

en: Background
gl: Fondo

en: Background color:
gl: Cor de fondo:

en: Background image:
gl: Imaxe de fondo:

en: Background program
gl: Programa para o fondo

en: Background program:
gl: Programa para o fondo:

en: Background type:
gl: Tipo de fondo:

en: Basic
gl: Básico

en: Browse
gl: Examinar

en: COMMAND
gl: COMANDO

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
gl: Non se pode abrir a imaxe por defecto: %s. ¡Desactivando o visualizador de caras!

en: Can't open default host icon: %s
gl: Non se puido abrir a icona por defecto do host: %s

en: Can't open icon file: %s. Suspending iconify feature!
gl: Non se pode abrir o ficheiro de icona: %s. ¡Non se porán iconas!

en: Can't set PAM_TTY=%s
gl: Non se puido por PAM_TTY=%s

en: Choose an icon
gl: Escolla unha icona

en: Choose server
gl: Escoller servidor

en: Choose the X server to start
gl: Escolla o servidor X para iniciar

en: Client address to return in response to xdm
gl: Enderezo do cliente para devolver na resposta ao xdm

en: Color
gl: Cor

en: Command
gl: Comando

en: Command line:
gl: Liña de comandos:

en: Configurator command:
gl: Comando do configurador:

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
gl: Configurar GDM (este xestor de login). Isto precisará do contrasinal de root.

en: Configure...
gl: Configurar...

en: Connect
gl: Conectar

en: Connection Settings
gl: Opcións da conexión

en: Connection type to return in response to xdm
gl: Tipo de conexión para devolver na resposta ao xdm

en: Could not find a free display number
gl: Non se atopopu un número de display libre

en: Could not set signal mask!
gl: ¡Non se puido poñer a máscara dos sinais!

en: Couldn't authenticate user
gl: Non se puido autentificar %s

en: Couldn't open session for %s
gl: Non se puido abrir a sesión para %s

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
gl: Non se puido pór acct. mgmt para %s

en: Couldn't set credentials for %s
gl: Non se puido por as credenciais para %s

en: Create new session
gl: Crear unha nova sesión

en: Custom command line:
gl: Liña de comandos personalizada:

en: Debugging
gl: Depuración

en: Default
gl: Predeterminada

en: Default $PATH:
gl: $PATH por omisión:

en: Default font:
gl: Fonte por omisión:

en: Default locale:
gl: Locale por omisión:

en: Delete server
gl: Eliminar servidor

en: Denied XDMCP query from host %s
gl: O host %s denegou a petición XDMCP

en: Determines whether GDM should kill X clients started by the init scripts when the user logs in.
gl: Determina se o GDM debe matar os clientes de X iniciados polos scripts de inicio cando o usuario se conecta.

en: Directories
gl: Directorios

en: Display %s is busy, there is another X server already running
gl: O display %s está activo, hai xa outro servidor X a se executar

en: Do note allow the user to drag the login window around
gl: Non permitir que o usuario mova a fiestra de conexión

en: Edit server
gl: Editar servidor

en: Enable XDMCP
gl: Habilitar XDMCP

en: Enable XDMCP, a protocol to allow others to log in remotely
gl: Habilitar XDMCP, un protocolo que permite a outros conectarse remotamente

en: Enter a name for the new session
gl: Escriba un nome para a nova sesión

en: Enter the root password
    to run the configuration.
gl: Escriba o contrasinal de root
    para executar a configuración.

en: Environment
gl: Ambiente

en: Error reading session script!
gl: ¡Erro ao ler o script da sesión!

en: Error reading this session script
gl: Erro ao ler este script de sesión

en: Exclude these users:
gl: Excluír estes usuarios:

en: Exit the application
gl: Saír da aplicación

en: Expert
gl: Experto

en: Extra arguments:
gl: Argumentos extra:

en: Failed to restart self
gl: Fallo ao reiniciar

en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
gl: Fallo ao iniciar o servidor X varias veces nun curto intervalo de tempo; desactivando o display %s

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro %s para lectura
    Erro: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro %s para escritura
    Erro: %s

en: GDM Configuration Utility
gl: Utilidade de configuración do GDM

en: GDM Configurator
gl: Configurador do GDM

en: GDM Host Chooser
gl: Selector de servidor do GDM

en: GDM is not running.
    Please ask your system administrator to start it.
gl: O GDM non está a se executar.
    Pídalle ao administrador do seu sistema que o arrinque.

en: GDM runs as this group:
gl: O GDM execútase con este grupo:

en: GDM runs as this user:
gl: O GDM execútase como este usuario:

en: GNOME Desktop Manager
gl: Xestor de Escritorio de GNOME

en: GNOME Display Manager Configurator
gl: Configurador do Xestor de Display de GNOME

en: Gdm restarting ...
gl: Gdm reiniciando ...

en: General Appearance
gl: Aparencia xeral

en: Halt command:
gl: Comando para apagar:

en: Help
gl: Axuda

en: Hosts
gl: Servidores

en: How to use this application
gl: Como usar esta aplicación

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
gl: Non se pode iniciar o servidor X (a interface gráfica).  É probable que non estea configurado correctamente.  ¿Quere ver a saída do servidor X para diagnosticar o problema?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
gl: Non se pode iniciar o servidor X (a interface gráfica).  É probable que non estea configurado correctamente.  Tera que entrar nunha consola e executar novamente o programa de configuración de X.  Logo reinicie o GDM.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
gl: Este servidor X será desactivado por agora.  Reinicie o GDM cando estea configurado correctamente.

en: I will now try to restart the X server again.
gl: Non se tentará reiniciar o servidor X de novo.

en: Iconify the login window
gl: Iconificar a fiestra de autenticación

en: Image
gl: Imaxe

en: Information
gl: Información

en: Invalid server command '%s'
gl: Comando de servidor '%s' non válido

en: Kill 'init' clients
gl: Matar os clientes do 'init'

en: Language
gl: Lingua

en: Last
gl: Último

en: Limits
gl: Límites

en: Listen on UDP port:
gl: Escoitar no porto UDP:

en: Locale file:
gl: Ficheiro de locale:

en: Localization
gl: Localización

en: Lock position
gl: Fixar posición

en: Login a user automatically after a specified number of seconds
gl: Entrar automaticamente como un usuario tralo número de segundos indicado

en: Login a user automatically on first bootup
gl: Entrar automaticamente como un usuario ao arrincar

en: Manually set position
gl: Establecer manualmente a posición

en: Maximum remote sessions:
gl: Máximo de sesións demotas:

en: Maximum wait time:
gl: Máximo tempo de espera:

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: N-Z|Brazilian Portuguese
gl: N-Z|Portugués do Brasil

en: N-Z|Norwegian (bokmal)
gl: N-Z|Noruegués (bokmal)

en: N-Z|Norwegian (nynorsk)
gl: N-Z|Noruegués (nynorsk)

en: N-Z|Polish
gl: N-Z|Polaco

en: N-Z|Romanian
gl: N-Z|Romanés

en: N-Z|Russian
gl: N-Z|Ruso

en: N-Z|Slovak
gl: N-Z|Eslovaco

en: N-Z|Slovenian
gl: N-Z|Esloveno

en: N-Z|Spanish
gl: N-Z|Castelán

en: N-Z|Swedish
gl: N-Z|Sueco

en: N-Z|Turkish
gl: N-Z|Turco

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: New login
gl: Nova conexión

en: No
gl: Non

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
gl: ¡Non foi posible cargar ningunha interface! (ficheiro: %s)

en: No picture selected.
gl: Ningunha imaxe seleccionada.

en: No serving hosts were found.
gl: Non se atopou ningún servidor.

en: None
gl: Ningún

en: On remote login screens only set color to reduce network traffic
gl: Nas pantallas remotas, usar só a cor para reducir o tráfico de rede

en: Only color on remote displays
gl: Só cor nos clientes remotos

en: Only root wants to run gdm
gl: Só o root precisa de executar o gdm

en: Open a session to the selected host
gl: Abrir unha sesión no servidor seleccionado

en: Options
gl: Opcións

en: Other
gl: Outro

en: Other|POSIX/C English
gl: Outros|POSIC/C Inglés

en: PID file:
gl: Ficheiro PID:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Paths
gl: Camiños

en: Permissions:
gl: Permisos:

en: Pick a Font
gl: Escolla unha fonte

en: Pick a color
gl: Escolla unha cor

en: Ping interval (minutes):
gl: Intervalo entre pings (minutos):

en: Please insert 25 cents to log in.
gl: Por favor, introduza 20 céntimos para conectarse.

en: Please wait: scanning local network for XDMCP-enabled hosts...
gl: Por favor, agarde: examinando os servidores con XDMCP na rede local...

en: Position
gl: Posición

en: Probe the network
gl: Analizar a rede

en: Quit
gl: Saír

en: Reboot
gl: Reiniciar

en: Reboot command:
gl: Comando para reiniciar:

en: Reboot your computer
gl: Reiniciar o ordenador

en: Reboot...
gl: Reiniciar...

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Remember this setting
gl: Lembrar esta escolla

en: Remove session
gl: Eliminar sesión

en: Rescan
gl: Examinar de novo

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restart after logout
gl: Reiniciar ao saír da sesión

en: Restart now
gl: Reiniciar agora

en: Root login disallowed on display '%s'
gl: Non se permite facer login como root no display '%s'

en: Scale background image to fit
gl: Escalar a imaxe de fondo para que encaixe

en: Scale background image to fit the entire screen. If this is not set then the image will be tiled on the background.
gl: Escalar a imaxe de fondo para que encaixe en toda a pantalla. Se non está activado, a imaxe aparecerá coma un mosaico.

en: Scan every 'x' seconds:
gl: Examinar cada 'x' segundos:

en: Seconds before login:
gl: Segundos antes de entrar:

en: Security
gl: Seguridade

en: Select GNOME session
gl: Seleccionar a sesión de GNOME

en: Select a logo to be displayed during login
gl: Seleccione un logo para visualizar na autenticación

en: Select a photo
gl: Seleccione unha fotografía

en: Send a query to the local network and list all servers that respond
gl: Enviar unha consulta á rede local e listar os servidores que respondan

en: Server
gl: Servidor

en: Server name '%s' not found, using standard server
gl: Nome de servidor '%s' non atopado, usando o servidor estándar

en: Servers
gl: Servidores

en: Session
gl: Sesión

en: Session configuration
gl: Configuración da sesión

en: Session directory:
gl: Directorio de sesións:

en: Set the initial position of the login window to the values below
gl: Establecer a posición inicial da fiestra de conexión aos valores de embaixo

en: Setup my GDM Face
gl: Configurar a miña cara para o GDM

en: Show the 'system' menu, (for reboot, shutdown etc.)
gl: Amosar o menú de sistema (para reiniciar, apagar, etc...)

en: Show title bar on login window
gl: Amosar a barra de título na fiestra de conexión

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
gl: Apagar o seu ordenador para poder desconectalo.

en: Shut down...
gl: Apagar...

en: Socket for xdm communication
gl: Socket para a comunicación co xdm

en: Standard X server:
gl: Servidor X estándar:

en: Standard server
gl: Servidor estándar

en: Static Servers (servers to always run)
gl: Servidores estáticos (sempre se executan)

en: Suspend command:
gl: Comando para suspender:

en: Suspend your computer
gl: Suspender o ordenador

en: Suspend...
gl: Suspender...

en: System
gl: Sistema

en: TYPE
gl: TIPO

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
gl: O servidor X non está dispoñible, posiblemente o gdm está mal configurado.

en: The background should be a color
gl: Usar unha cor para o fondo

en: The background should be an image
gl: Usar unha imaxe para o fondo

en: The background should be the standard background
gl: Usar o fondo estándar

en: The color to use on the background
gl: Cor para usar no fondo

en: The configuration file: %s
    does not exist! Using default values.
gl: O ficheiro de configuración: %s
    non existe. Usando os valores predeterminados.

en: The font to use on the welcome message
gl: A fonte para usar na mensaxe de benvida

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
gl: O número de display indicado estaba activo, o servidor iniciouse no display %s.

en: The system administrator has
    disabled your account.
gl: O administrador do sistema
    desactivou a súa conta.

en: The welcome message displayed on the login window
gl: A mensaxe de benvida amosada na fiestra de conexión

en: This is %n
gl: Isto é %n

en: This is the locale that GDM uses when it cannot find what the system locale is set to.  This should be in the standard format such as "en_US" for American English or "cs_CZ" for Czech
gl: Este é o locale que o GDM usa cando non atopa o locale que ten configurado o sistema.  Debería estar en formato estándar, como "en_US" para inglés americano, ou "gl_ES" para galego

en: Timed login
gl: Login temporizado

en: Timed login:
gl: Login temporizado:

en: TimedLoginDelay was less then 5.  I'll just use 5.
gl: TimedLoginDelay menor que 5.  Usarase 5.

en: Too many X sessions running.
gl: Demasiadas sesións X a se executar.

en: Unknown error occured.
gl: Ocorreu un erro descoñecido.

en: Unknown server type requested, using standard server.
gl: Solicitouse un tipo de servidor descoñecido, usando o servidor estándar

en: User %s not allowed to log in
gl: Non se lle permite entrar ao usuario %s

en: User %s will login in %d seconds
gl: O usuario %s entrará en %d segundos

en: Username:
gl: Usuario:

en: Welcome message:
gl: Mensaxe de benvida:

en: Welcome to %n
gl: Benvido a %n

en: Welcome to %s
gl: Benvido a %s

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
gl: ¿Quere que se tente executar o programa de configuración de X?  Advirta que necesitará o contrasinal de root para isto.

en: X position:
gl: Posición X:

en: X-server setup
gl: Configuración do servidor X

en: XSession
gl: Sesión X

en: Xinerama screen:
gl: Pantalla xinerama:

en: Xnest server:
gl: Servidor Xnest:

en: Y position:
gl: Posición Y:

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
gl: Non se atopou nada no directorio de sesións.

en: Yes
gl: Si

en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
gl: Elixiu %s para esta sesión, mentres que a súa configuración por defecto é %s.
    ¿Quere que %s sea a súa configuración por defecto para futuras sesións?

en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
gl: Ten que ser o superusuario (root) para configurar o GDM.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
gl: O seu tipo anterior de sesión, %s, non está instalado nesta máquina.
    ¿Quere facer que %s sexa o tipo por defecto para futuras sesións?

en: _Configuration
gl: _Configuración

en: deal_with_x_crashes: Running the XKeepsCrashing script
gl: deal_with_x_crashes: Executando o script XKeepsCrashing

en: expert
gl: experto

en: focus_first_x_window: cannot fork
gl: focus_first_x_window: non se pode facer fork

en: focus_first_x_window: cannot open display %s
gl: focus_first_x_window: non se pode abrir o display %s

en: gdm already running. Aborting!
gl: gdm aínda funcionando. ¡Abortando!

en: gdm_auth_user_add: Could not lock cookie file %s
gl: gdm_auth_user_add: Non se pode bloquear o ficheiro de cookies %s

en: gdm_auth_user_add: Could not open cookie file %s
gl: gdm_auth_user_add: Non foi posible abrir o ficheiro de cookies %s

en: gdm_auth_user_remove: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
gl: gdm_auth_user_remove: Ignorando ficheiro de cookies sospeitoso %s

en: gdm_child_action: Aborting display %s
gl: gdm_child_action: Abortando o display %s

en: gdm_child_action: Halt failed: %s
gl: gdm_child_action: Fallo ao terminar: %s

en: gdm_child_action: Master halting...
gl: gdm_child_action: Mestre terminando...

en: gdm_child_action: Master rebooting...
gl: gdm_child_action: Mestre reiniciando...

en: gdm_child_action: Master suspending...
gl: gdm_child_action: Mestre reiniciando...

en: gdm_child_action: Reboot failed: %s
gl: gdm_child_action: Fallo ao reiniciar: %s

en: gdm_child_action: Suspend failed: %s
gl: gdm_child_action: Fallo ao suspender: %s

en: gdm_chooser_parse_config: No configuration file: %s. Aborting.
gl: gdm_chooser_parse_config: Non hai ficheiro de configuración: %s. Abortando.

en: gdm_config_parse: Authdir %s does not exist. Aborting.
gl: gdm_config_parse: O directorio de autenticación %s non existe. Abortando.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not a directory. Aborting.
gl: gdm_config_parse: O directorio de autenticación %s non e un directorio. Abortando.

en: gdm_config_parse: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
gl: gdm_config_parse: O directorio de autenticación %s non pertence ao usuario %s, grupo %s. Abortando.

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
gl: gdm_config_parse: Non se atopa o grupo de gdm (%s). ¡Abortando!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm group (%s). Trying 'nobody'!
gl: gdm_config_parse: Non se atopa o grupo de gdm (%s). Tentando con 'nobody'

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
gl: gdm_config_parse: Non se atopa o usuario de gdm (%s). ¡Abortando!

en: gdm_config_parse: Can't find the gdm user (%s). Trying 'nobody'!
gl: gdm_config_parse: Non se atopa o usuario de gdm (%s). Tentando con 'nobody'

en: gdm_config_parse: Invalid server line in config file. Ignoring!
gl: gdm_config_parse: Liña de servidor non válida no ficheiro de configuración. ¡Ignórase!

en: gdm_config_parse: No authdir specified.
gl: gdm_config_parse: Non se indicou o directorio de autenticación.

en: gdm_config_parse: No configuration file: %s. Using defaults.
gl: gdm_config_parse: Non hai ficheiro de configuracion: %s. Usando os predeterminados.

en: gdm_config_parse: No greeter specified.
gl: gdm_config_parse: Non se indicou un greeter.

en: gdm_config_parse: No sessions directory specified.
gl: gdm_config_parse: Non se indicou o directorio de sesións.

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
gl: gdm_config_parse: O root non pode facer login automático, desactivándoo

en: gdm_config_parse: Root cannot be autologged in, turing off timed login
gl: gdm_config_parse: O root non pode facer login automático, desactivando o login temporizado

en: gdm_config_parse: The gdm group should not be root. Aborting!
gl: gdm_config_parse: O grupo de gdm non debería ser root. ¡Abortando!

en: gdm_config_parse: The gdm user should not be root. Aborting!
gl: gdm_config_parse: O usuario de gdm non debería ser root. ¡Abortando!

en: gdm_config_parse: TimedLoginDelay less then 5, so I will just use 5.
gl: gdm_config_parse: TimedLoginDelay menor que 5, usarase 5.

en: gdm_config_parse: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
gl: gdm_config_parse: XDMCP foi habilitado mais non ten soporte, desactivándoo

en: gdm_config_parse: Xdmcp disabled and no local servers defined. Aborting!
gl: gdm_config_parse: Xdmcp desactivado e non hai servidores locais definidos. ¡Abortando!

en: gdm_config_parse_most: Invalid server line in config file. Ignoring!
gl: gdm_config_parse_most: Liña de servidor non válida no ficheiro de configuración. ¡Ignorando!

en: gdm_daemonify: fork() failed!
gl: gdm_daemonify: ¡fallou a chamada fork()!

en: gdm_daemonify: setsid() failed: %s!
gl: gdm_daemonify: ¡fallou a chamada setsid(): %s!

en: gdm_login_parse_config: No configuration file: %s. Using defaults.
gl: gdm_login_parse_config: Non hai ficheiro de configuración: %s. Usando os predeterminados.

en: gdm_login_session_init: Session script directory not found!
gl: gdm_login_session_init: ¡Directorio do script da sesión non atopado!

en: gdm_parse_enriched_login: Failed creating pipe
gl: gdm_parse_enriched_login: Fallo ao crear a canalización

en: gdm_parse_enriched_login: Failed executing: %s
gl: gdm_parse_enriched_login: Fallo ao executar: %s

en: gdm_parse_enriched_string: String too long!
gl: gdm_parse_enriched_string: !Cadea de texto demasiado longa!

en: gdm_server_spawn: Can't fork Xserver process!
gl: gdm_server_spawn: ¡Non se pode crear o proceso para o servidor X!

en: gdm_server_spawn: Could not open logfile for display %s!
gl: gdm_server_spawn: ¡Non se puido abrir o ficheiro de rexistro para o display %s!

en: gdm_server_spawn: Error setting HUP to SIG_DFL
gl: gdm_server_spawn: Erro poñendo HUP a SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TERM to SIG_DFL
gl: gdm_server_spawn: Erro poñendo TERM a SIG_DFL

en: gdm_server_spawn: Error setting TTIN to SIG_IGN
gl: gdm_server_spawn: Erro poñendo TTIN a SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting TTOU to SIG_IGN
gl: gdm_server_spawn: Erro poñendo TTOU a SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Error setting USR1 to SIG_IGN
gl: gdm_server_spawn: Erro poñendo USR1 a SIG_IGN

en: gdm_server_spawn: Xserver not found: %s
gl: gdm_server_spawn: Non se atopa o servidor X: %s

en: gdm_server_start: Error setting up ALRM signal handler
gl: gdm_server_start: Erro poñendo o manexador do sinal ALARM

en: gdm_server_start: Error setting up CHLD signal handler
gl: gdm_server_start: Erro poñendo o manexador do sinal CHLD

en: gdm_server_start: Error setting up USR1 signal handler
gl: gdm_server_start: Erro poñendo o manexador do sinal USR1

en: gdm_signals_init: Error setting up HUP signal handler
gl: gdm_signals_init: Erro poñendo o manexador do sinal HUP

en: gdm_signals_init: Error setting up INT signal handler
gl: gdm_signals_init: Erro poñendo o manexador de sinal INT

en: gdm_signals_init: Error setting up TERM signal handler
gl: gdm_signals_init: Erro poñendo o manexador de sinal TERM

en: gdm_slave_chooser: Can't fork gdmchooser process
gl: gdm_slave_chooser: Non se pode crear o proceso gdmchooser

en: gdm_slave_chooser: Error starting chooser on display %s
gl: gdm_slave_chooser: Erro iniciando o chooser no display %s

en: gdm_slave_exec_script: Can't fork script process!
gl: gdm_slave_exec_script: ¡Non se pode crear o proceso para o script!

en: gdm_slave_exec_script: Failed starting: %s
gl: gdm_slave_exec_script: Fallo comenzando: %s

en: gdm_slave_greeter: Can't fork gdmgreeter process
gl: gdm_slave_greeter: Non se pode crear o proceso gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Can't init pipe to gdmgreeter
gl: gdm_slave_greeter: Non se pode comezar unha canle con gdmgreeter

en: gdm_slave_greeter: Error starting greeter on display %s
gl: gdm_slave_greeter: Erro comezando o greeter no display %s

en: gdm_slave_init: Error setting up ALRM signal handler
gl: gdm_slave_init: Erro activando o manexador do sinal ALRM

en: gdm_slave_init: Error setting up CHLD signal handler
gl: gdm_slave_init: Erro activando o manexador do sinal CHLD

en: gdm_slave_init: Error setting up TERM/INT signal handler
gl: gdm_slave_init: Erro activando o manexador dos sinais TERM/INT

en: gdm_slave_session_start: Could not become %s. Aborting.
gl: gdm_slave_session_start: Imposible converterse en %s. Abortando.

en: gdm_slave_session_start: Could not find/run session `%s'
gl: gdm_slave_session_start: Non foi posible atopar/executar a sesión `%s'

en: gdm_slave_session_start: Could not start session `%s'
gl: gdm_slave_session_start: Non se puido comezar a sesión `%s'

en: gdm_slave_session_start: Error forking user session
gl: gdm_slave_session_start: Erro creando sesión de usuario

en: gdm_slave_session_start: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
gl: gdm_slave_session_init: A execución do script PreSession devolveu un valor maior que cero. Abortando.

en: gdm_slave_session_start: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
gl: gdm_slave_session_start: ¡O usuario autentificouse, pero getpwnam(%s) fallou!

en: gdm_slave_xioerror_handler: Fatal X error - Restarting %s
gl: gdm_slave_xioerror_handler: Erro moi grave de X - Reiniciando %s

en: gdm_xdmcp_close: No XDMCP support
gl: gdm_xdmcp_close: Non hai soporte de XDMCP

en: gdm_xdmcp_decode: Could not create XDMCP buffer!
gl: gdm_xdmcp_decode: ¡Non se puido crear o buffer XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode: Could not read XDMCP header!
gl: gdm_xdmcp_decode: ¡Non se puido ler a cabeceira XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode: Incorrect XDMCP version!
gl: gdm_xdmcp_decode: ¡Versión incorrecta de XDMCP!

en: gdm_xdmcp_decode_packet: Unknown opcode from host %s
gl: gdm_xdmcp_decode_packet: Código de operación descoñecido dende o host %s

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Bad address
gl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Enderezo erróneo

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not extract authlist from packet
gl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Non se puido extraer a lista de autentificación do paquete

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display address
gl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Non se puido ler o enderezo do display

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Could not read display port number
gl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Non se puido ler o porto do display

en: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Error in checksum
gl: gdm_xdmcp_handle_forward_query: Erro na comprobación da suma (checksum)

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Display Number
gl: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Non se puido ler o Número de Display

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Could not read Session ID
gl: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Non se puido ler o ID de Sesión

en: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Got KEEPALIVE from banned host %s
gl: gdm_xdmcp_handle_keepalive: Recibido KEEPALIVE dende o hóspede desterrado %s

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Class
gl: gdm_xdmcp_handle_manage: Non foi posible ler a Clase de Display

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Display Number
gl: gdm_xdmcp_handle_manage: Non se puido ler o Número do Display

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Could not read Session ID
gl: gdm_xdmcp_handle_manage: Non se puido ler o ID de Sesión

en: gdm_xdmcp_handle_manage: Got Manage from banned host %s
gl: gdm_xdmcp_handle_manage: Recibido Manage dende o hóspede desterrado %s

en: gdm_xdmcp_handle_query: Could not extract authlist from packet
gl: gdm_xdmcp_handle_query: Non se puido extraer a lista de autentificación do paquete

en: gdm_xdmcp_handle_query: Error in checksum
gl: gdm_xdmcp_handle_query: Erro na comprobación da suma (checksum)

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Data
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Non se puideron ler os Datos da Autentificación

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authentication Names
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Non se puideron ler os Nomes de Autentifiación

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Authorization List
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Non se puido ler a Lista de Autentificación

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Client Address
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Non se puido ler o Enderezo do Cliente

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Connection Type
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Non se puido ler o Tipo de Conexión

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Display Number
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Non se puido ler o Número de Display

en: gdm_xdmcp_handle_request: Could not read Manufacturer ID
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Non se puido ler o ID do Manofacturador

en: gdm_xdmcp_handle_request: Failed checksum from %s
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Fallou a comprobación da suma (checksum) para %s

en: gdm_xdmcp_handle_request: Got REQUEST from banned host %s
gl: gdm_xdmcp_handle_request: Recibido REQUEST dende o hóspede desterrado %s

en: gdm_xdmcp_init: Could not bind to XDMCP socket!
gl: gdm_xdmcp_init: ¡Non se puido facer un bind do socket XDMCP!

en: gdm_xdmcp_init: Could not create socket!
gl: gdm_xdmcp_init: ¡Non se puido crear o socket!

en: gdm_xdmcp_init: Could not get server hostname: %s!
gl: gdm_xdmcp_init: ¡Non se puido obter o nome do servidor: %s!

en: gdm_xdmcp_init: No XDMCP support
gl: gdm_xdmcp_init: Non hai soporte de XDMCP

en: gdm_xdmcp_run: No XDMCP support
gl: gdm_xdmcp_run: Non hai soporte de XDMCP

en: gdmaskpass only runs as root
gl: gdmaskpass só se executa como root

en: main: Error setting up CHLD signal handler
gl: main: Erro poñendo o manexador de sinal CHLD

en: main: Error setting up HUP signal handler
gl: main: Erro poñendo o manexador do sinal HUP

en: main: Error setting up INT signal handler
gl: main: Erro poñendo o manexador do sinal INT

en: main: Error setting up TERM signal handler
gl: main: Erro poñendo o manexador do sinal TERM

en: y = Yes or n = No? >
gl: y = Si ou n = Non >
