evolution - en to gl translation catalogue (2540 entries)

en: 
    
    There are no items to show in this view
    
    Double-click here to create a new Contact.
gl: 
    
    Non hai elementos para amosar nesta vista
    
    Faga dobre clic aquí para crear un novo Contacto.

en: 
      Additional:
gl: 
      Adicional:

en: 
      City:
gl: 
      Cidade:

en: 
      Country:
gl: 
      País:

en: 
      Family:
gl: 
      Familia:

en: 
      Given:
gl: 
      Entregado:

en: 
      Name:
gl: 
      Nome:

en: 
      Postal Box:
gl: 
      Apdo. de Correos:

en: 
      Postal Code:
gl: 
      Código Postal:

en: 
      Prefix:
gl: 
      Prefixo:

en: 
      Region:
gl: 
      Rexión:

en: 
      Street:
gl: 
      Rúa:

en: 
      Suffix:
gl: 
      Sufixo:

en: 
      Unit2:
gl: 
      Unidade2:

en: 
      Unit3:
gl: 
      Unidade3:

en: 
      Unit4:
gl: 
      Unidade4:

en: 
      Unit:
gl: 
      Unidade:

en: 
    Address:
gl: 
    Enderezo:

en: 
    Birth Date:
gl: 
    Data de Nacemento:

en: 
    Business Role:
gl: 
    Posto Laboral:

en: 
    Categories:
gl: 
    Categorías:

en: 
    Comment:
gl: 
    Comentario:

en: 
    Delivery Label:
gl: 
    Etiqueta de Entrega:

en: 
    E-mail:
gl: 
    Correo Electrónico:

en: 
    E-mail:
gl: 
    Correo Electrónico:

en: 
    Geo Location:
gl: 
    Localización Xeográfica:

en: 
    Mailer:
gl: 
    Cliente de Correo:

en: 
    Name:
gl: 
    Nome:

en: 
    Public Key:
gl: 
    Clave Pública:

en: 
    Telephone:
gl: 
    Teléfono:

en: 
    Telephones:
gl: 
    Teléfonos:

en: 
    Time Zone:
gl: 
    Fuso Horario:

en: 
    Unique String:
gl: 
    Cadea Exclusiva:

en:  (Completed
gl:  (Completada

en:  (Due
gl:  (Pendente

en:  (default)
gl:  (por defecto)

en:  _Refresh List
gl: _Actualizar Lista

en:  _Remove
gl: _Eliminar

en:  ago
gl:  atrás

en:  color
gl:  cor

en:  to
gl:  a

en: % Complete
gl: % Completo

en: %02i minute divisions
gl: %02i divisións de minuto

en: %A %d %B
gl: %A, %d de %B

en: %A %d %B %Y
gl: %A, %d de %B de %Y

en: %A, %B %d, %Y
gl: %A, %d de %B de %Y

en: %A, %B %e %Y
gl: %A, %e de %B de %Y

en: %B %Y
gl: %B de %Y

en: %I:%M:%S %p
gl: %H:%M:%S

en: %a %b %d
gl: %a, %d de %b

en: %a %b %d %Y
gl: %a, %d de %b de %Y

en: %a %d %Y
gl: %a %d de %Y

en: %a %l:%M %p
gl: O %A ás %k:%M

en: %a %m/%d/%Y
gl: %a %d/%m/%Y

en: %a %m/%d/%Y %H:%M
gl: %a %d/%m/%Y %H:%M

en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
gl: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
gl: %a %d/%m/%Y %I:%M %p

en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
gl: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: %b %d %Y
gl: %d de %B de %Y

en: %b %d %l:%M %p
gl: O %d de %B ás %k:%M

en: %d %B
gl: %d de %b

en: %d %B %Y
gl: %d de %B de %Y

en: %d %b
gl: %d de %b

en: %d cards
gl: %d tarxetas

en: %d days
gl: %d días

en: %d hidden
gl: %d oculta(s)

en: %d hours
gl: %d horas

en: %d minutes
gl: %d minutos

en: %d new
gl: %d nova(s)

en: %d seconds
gl: %d segundos

en: %d selected
gl: %d seleccionada(s)

en: %d unsent
gl: %d sen enviar

en: %d weeks
gl: %d semanas

en: %m/%d/%Y
gl: %d/%m/%Y

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
gl: %s  Fixo cambios. ¿Quere esquecer estes cambios e pechar o editor?

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
gl: %s  Fixo cambios. ¿Quere esquecer estes cambios e actualizar o editor?

en: %s  You have made no changes, close the editor?
gl: %s Non fixo cambios, ¿quere pechar o editor?

en: %s  You have made no changes, update the editor?
gl: %s  Non fixo cambios, ¿quere actualizar o editor?

en: %s (%d%% complete)
gl: %s (%d%% completa)

en: %s - Message
gl: %s - Mensaxe

en: %s already exists
    Do you want to overwrite it?
gl: %s xa existe
    ¿Quere sobrescribilo?

en: %s attachment
gl: %s anexo

en: %s mailing list
gl: lista de correo %s

en: %s server %s
gl: Servidor %s %s

en: %s service for %s on %s
gl: Servicio %s para %s en %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
gl: %sIntroduza o contrasinal IMAP para %s@%s

en: %sPlease enter the POP3 password for %s@%s
gl: %sIntroduza o contrasinal POP3 para %s@%s

en: %sPlease enter the SMTP password for %s@%s
gl: %sIntroduza o contrasinal SMTP para %s@%s

en: '.' and '..' are reserved folder names.
gl: '.' e '..' son nomes de cartafol reservados.

en: (No folder displayed)
gl: (Ningún cartafol visualizado)

en: (No name)
gl: (Sen nome)

en: (No subject)
gl: (Sen asunto)

en: (None)
gl: (Nada)

en: (SSL is not supported in this build of evolution)
gl: (SSL non está soportado nesta versión de evolution)

en: (Unknown error)
gl: (Erro descoñecido)

en: (Unknown)
gl: (Descoñecido)

en: (Untitled Message)
gl: (Mensaxe Sen Título)

en: (Untitled)
gl: (Sen_título)

en: (match-all) requires a single bool result
gl: (coinciden-todas) require un único resultado booleano

en: (none)
gl: (ningún)

en: (unknown host)
gl: (máquina descoñecida)

en: * Click here to add a contact *
gl: * Prema aquí para engadir un contacto *

en: --to--
gl: --a--

en: 05 minutes
gl: 05 minutos

en: 1 card
gl: 1 tarxeta

en: 1 day
gl: 1 día

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: 1 minute
gl: 1 minuto

en: 1 second
gl: 1 segundo

en: 1 week
gl: 1 semana

en: 10 minutes
gl: 10 minutos

en: 10 pt. Tahoma
gl: 10 ptos. Tahoma

en: 10th
gl: 10

en: 11th
gl: 11

en: 12th
gl: 12

en: 13th
gl: 13

en: 14th
gl: 14

en: 15 minutes
gl: 15 minutos

en: 15th
gl: 15

en: 16th
gl: 16

en: 17th
gl: 17

en: 18th
gl: 18

en: 19th
gl: 19

en: 1st
gl: 1

en: 20th
gl: 20

en: 21st
gl: 21

en: 22nd
gl: 22

en: 23rd
gl: 23

en: 24th
gl: 24

en: 25th
gl: 25

en: 26th
gl: 26

en: 27th
gl: 27

en: 28th
gl: 28

en: 29th
gl: 29

en: 2nd
gl: 2

en: 30 minutes
gl: 30 minutos

en: 30th
gl: 30

en: 31st
gl: 31

en: 3rd
gl: 3

en: 4th
gl: 4

en: 5th
gl: 5

en: 60 minutes
gl: 60 minutos

en: 6th
gl: 6

en: 7th
gl: 7

en: 8 pt. Tahoma
gl: 8 ptos. Tahoma

en: 8th
gl: 8

en: 9th
gl: 9

en: <b>%s</b> has cancelled a meeting.
gl: <b>%s</b> cancelou unha reunión.

en: <b>%s</b> has cancelled a task.
gl: <b>%s</b> cancelou unha tarefa.

en: <b>%s</b> has published free/busy information.
gl: <b>%s</b> publicou información de libre/ocupado.

en: <b>%s</b> has published meeting information.
gl: <b>%s</b> publicou información sobre unha reunión.

en: <b>%s</b> has published task information.
gl: <b>%s</b> publicou información sobre tarefa.

en: <b>%s</b> has replied to a free/busy request.
gl: <b>%s</b> respostou a unha petición de libre/ocupado.

en: <b>%s</b> has replied to a meeting request.
gl: <b>%s</b> respostou a unha petición de xuntanza.

en: <b>%s</b> has replied to a task assignment.
gl: <b>%s</b> respostou a unha asignación de tarefa.

en: <b>%s</b> has sent an unintelligible message.
gl: <b>%s</b> enviou unha mensaxe inintelixible.

en: <b>%s</b> requests you perform a task.
gl: <b>%s</b> require que se encargue dunha tarefa.

en: <b>%s</b> requests your free/busy information.
gl: <b>%s</b> require a súa información libre/ocupado.

en: <b>%s</b> requests your presence at a meeting.
gl: <b>%s</b> require a súa presencia nunha reunión.

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing meeting.
gl: <b>%s</b> desexa asistir a unha reunión existente.

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing task.
gl: <b>%s</b> desexa asistir a unha tarefa existente.

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest meeting information.
gl: <b>%s</b> desexa recibir a última información sobre a reunión.

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest task information.
gl: <b>%s</b> desexa recibir a última información sobre a tarefa.

en: <br> Please review the following information, and then select an action from the menu below.
gl: <br> Por favor, olle a seguinte información, e escolla unha acción do menú de embaixo.

en: <click here to select a date>
gl: <prema aquí para seleccionar unha data>

en: <click here to select a folder>
gl: <prema aquí para seleccionar un cartafol>

en: <dd><b>The weather server could not be contacted</b></dd>
gl: <dd><b>Non se puido contactar co servidor de tempo</b></dd>

en: <i>None</i>
gl: <i>Ningunha</i>

en: A Bonobo control for an address popup.
gl: Un control de Bonobo para un menú emerxente de enderezo.

en: A Bonobo control for displaying an address.
gl: Un control de Bonobo para amosar un enderezo.

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
gl: Xa existe un ficheiro con ese nome.
    ¿Sobrescribilo?

en: A folder with the same name already exists
gl: Xa existe un cartafol co mesmo nome

en: A password transition is needed
gl: Precísase unha transición de contrasinal

en: A sample Bonobo control which displays an addressbook.
gl: Un control Bonobo de exemplo que amosa un libro de enderezos.

en: A sample Bonobo control which displays an calendar.
gl: Unha control Bonobo de exemplo que amosa unha axenda.

en: AUTH request failed.
gl: A petición AUTH fallou.

en: AUTH request timed out: %s
gl: A petición AUTH expirou: %s

en: A_dd
gl: Enga_dir

en: A_ll day event
gl: Evento de día comp_leto

en: Accepted
gl: Aceptado

en: Account
gl: Conta

en: Account Information
gl: Información de Contas

en: Account Management
gl: Xestión de Contas

en: Account Name
gl: Nome da Conta

en: Accounts
gl: Contas

en: Active connections
gl: Conexións activas

en: Add Addressbook
gl: Engadir Libro de Enderezos

en: Add Anyway
gl: Engadir de Todas Maneiras

en: Add Filter Rule
gl: Engadir Regra de Filtrado

en: Add Rule
gl: Engadir Regra

en: Add Sender to Address Book
gl: Engadir o Autor ao Libro de Enderezos

en: Add a news feed
gl: Engadir fonte de novas

en: Add action
gl: Engadir acción

en: Add address to existing contact "%s"
gl: Engadir un enderezo a un contacto existente "%s"

en: Add attachment...
gl: Engadir anexo...

en: Add criterion
gl: Engadir criterio

en: Add folder to your list of subscribed folders
gl: Engadir o cartafol á lista de cartafoles subscritos

en: Add to Contacts
gl: Engadir a Contactos

en: Add to Saved Searches
gl: Engadir ás Buscas Gardadas

en: Add to _Shortcut Bar
gl: Engadir á Barra de _Atallos

en: Address Cards
gl: Tarxetas de Enderezos

en: Address _2:
gl: Enderezo _2:

en: Addressbook
gl: Libro de Enderezos

en: Addressbook Sources
gl: Fontes do Libro de Enderezos

en: Addressbook...
gl: Libro de Enderezos...

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Advanced Search
gl: Busca Avanzada

en: Advanced...
gl: Avanzado...

en: Afghanistan
gl: Afganistán

en: Al_l stations:
gl: Tóda_las estacións:

en: Alarm Repeat
gl: Repetición da Alarma

en: Alarm notification service
gl: Servicio de notificación de alarma

en: Alarms
gl: Alarmas

en: Algeria
gl: Alxeria

en: All _People and One Resource
gl: Tódalas _Persoas e Un Recurso

en: All _folders:
gl: Tódolos carta_foles:

en: All folders
gl: Todos os cartafoles

en: All news _feeds:
gl: Tódalas _fontes de novas:

en: American Samoa
gl: Samoa Americana

en: An error occurred in copying files into
    `%s'.
gl: Ocorreu un erro ao copiar ficheiros a
    `%s'.

en: An organizer must be set.
gl: Debe estabrecerse un organizador.

en: Anguilla
gl: Anguila

en: Anni_versary:
gl: Ani_versario:

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Answered
gl: Respondida

en: Antarctica
gl: Antártida

en: Antigua And Barbuda
gl: Antiga e Barbuda

en: Any Category
gl: Calquera Categoría

en: Any field contains
gl: Calquera campo contén

en: Apply Filters
gl: Aplicar Filtros

en: Apply filter rules to the selected messages
gl: Aplica-las regras de filtrado ás mensaxes seleccionadas

en: Apply filters to new messages in INBOX on this server
gl: Aplicar filtros ás mensaxes novas de INBOX neste servidor

en: Appointment
gl: Cita

en: Appointment - %s
gl: Cita - %s

en: Appointments
gl: Citas

en: April
gl: abril

en: Are you sure want to delete this untitled journal entry?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar esta entrada de diario sen título?

en: Are you sure you want
    to delete this contact?
gl: ¿Está seguro de que quere
    borrar este contacto?

en: Are you sure you want to cancel and delete this journal entry?
gl: ¿Está seguro de que quere cancelar e borrar esta entrada de diario?

en: Are you sure you want to cancel and delete this meeting?
gl: ¿Está seguro de que quere cancelar e borrar esta cita?

en: Are you sure you want to cancel and delete this task?
gl: ¿Está seguro de que quere cancelar e borrar esta tarefa?

en: Are you sure you want to delete %d appointments?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar %d citas?

en: Are you sure you want to delete %d journal entries?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar %d entradas de diario?

en: Are you sure you want to delete %d tasks?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar %d tarefas?

en: Are you sure you want to delete the appointment `%s'?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar a cita `%s'?

en: Are you sure you want to delete the journal entry `%s'?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar a entrada de diario `%s'?

en: Are you sure you want to delete the task `%s'?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar a tarefa `%s'?

en: Are you sure you want to delete this account?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar esta conta?

en: Are you sure you want to delete this news account?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar esta conta de novas?

en: Are you sure you want to delete this untitled appointment?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar esta cita sen título?

en: Are you sure you want to delete this untitled task?
gl: ¿Está seguro de que quere borrar esta tarefa sen título?

en: Are you sure you want to edit all %d messages?
gl: ¿Está seguro de que quere editar todas as %d mensaxes?

en: Are you sure you want to open all %d messages in separate windows?
gl: ¿Está seguro de que quere abrir todas as %d mensaxes en fiestras separadas?

en: Are you sure you want to resend all %d messages?
gl: ¿Está seguro de que quere re-enviar as %d mensaxes?

en: Argentina
gl: Arxentina

en: Assign Color
gl: Asignar Cor

en: Assign Score
gl: Asignar Puntuación

en: Assign Task
gl: Asignar Tarefa

en: Assign this task to others
gl: Asignar esta tarefa a outros

en: Assigned
gl: Asignada

en: Assignment
gl: Asignación

en: Assistant
gl: Asistente

en: Assistant Phone
gl: Teléfono do Asistente

en: Attach
gl: Anexar

en: Attach a file
gl: Anexar un ficheiro

en: Attach a file to the message
gl: Anexar un ficheiro á mensaxe

en: Attachment
gl: Anexo

en: Attachment properties
gl: Propiedades do anexo

en: Attachments
gl: Anexos

en: Attendee
gl: Asistente

en: Audio Alarm Options
gl: Opcións das Alarmas Sonoras

en: August
gl: agosto

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Authentication failed.
gl: A autenticación fallou.

en: Authentication mechanism is too weak
gl: O mecanismo de autenticación é feble de máis

en: Authentication required
gl: Autenticación requirida

en: Automatic
gl: Automático

en: Azerbaijan
gl: Acerbaixán

en: B_usy
gl: Oc_upado

en: Bad Address
gl: Enderezo Incorrecto

en: Bad Free/Busy Message
gl: Mensaxe de Libre/Ocupado Incorrecta

en: Bad Meeting Message
gl: Mensaxe Incorrecta sobre a Xuntanza

en: Bad Task Message
gl: Mensaxe Incorrecta sobre a Tarefa

en: Bad authentication response from server.
gl: Mala resposta de autenticación do servidor.

en: Bad authentication response from server.
gl: Mala resposta de autenticación do servidor.

en: Bad certificate from %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept anyway?
gl: Certificado incorrecto de %s:
    
    %s
    
    ¿Desexa aceptar de todas maneiras?

en: Baltic
gl: Báltico

en: Basic
gl: Básico

en: Basics
gl: Básico

en: Belarus
gl: Bielorrusia

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Belize
gl: Belice

en: Bermuda
gl: Bermudas

en: Bhutan
gl: Bután

en: Blank forms at end:
gl: Formularios en branco ao final:

en: Blowing dust
gl: Po con vento

en: Blowing dust whirls
gl: Remuíños de po con vento

en: Blowing duststorm
gl: Treboada de po con vento

en: Blowing hail
gl: Pedrisco con vento

en: Blowing ice crystals
gl: Cristais de xeo con vento

en: Blowing ice pellets
gl: Boliñas de xeo con vento

en: Blowing precipitation
gl: Precipitación con vento

en: Blowing rainfall
gl: Chuvascada con vento

en: Blowing sand
gl: Area con vento

en: Blowing sandstorm
gl: Treboada de area con vento

en: Blowing small hail
gl: Treboada de vento e sarabia

en: Blowing snow grains
gl: Folerpas de neve con vento

en: Blowing snowfall
gl: Treboada de vento e neve

en: Blowing squall
gl: Refachos con vento

en: Blowing volcanic ash
gl: Cinza volcánica con vento

en: Body
gl: Corpo

en: Body contains
gl: O corpo contén

en: Body does not contain
gl: O corpo non contén

en: Body or subject contains
gl: O corpo ou o asunto contén

en: Bosnia And Herzegowina
gl: Bosnia e Hercegovina

en: Botswana
gl: Botsuana

en: Bottom:
gl: Inferior:

en: Bouvet Island
gl: Illa Bouvet

en: Brazil
gl: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
gl: Territorios Británicos do Océano Índico

en: British Virgin Islands
gl: Illas Virxes Británicas

en: Broken clouds
gl: Nubes escachadas

en: Bug buddy could not be run.
gl: Non foi posible executar o Bug buddy.

en: Bug buddy was not found in your $PATH.
gl: Non se atopou o Bug buddy no seu $PATH.

en: Business
gl: Traballo

en: Business 2
gl: Traballo 2

en: Business Address
gl: Enderezo do Traballo

en: Business Fax
gl: Fax do Traballo

en: Business Phone
gl: Teléfono do Traballo

en: Business Phone 2
gl: Teléfono do Traballo 2

en: Busy
gl: Ocupado

en: By Company
gl: Por Compañía

en: By Sender
gl: Por Autor

en: By Status
gl: Por Estado

en: By Subject
gl: Por Asunto

en: C_lose
gl: P_echar

en: C_ontacts...
gl: C_ontactos...

en: C_ontaining:
gl: C_ontén:

en: C_ut
gl: Co_rtar

en: Ca_tegories...
gl: Ca_tegorías...

en: Calendar
gl: Axenda

en: Calendar Message
gl: Mensaxe da Axenda

en: Calendar and Tasks Settings
gl: Preferencias da Axenda e as Tarefas

en: Callback
gl: Resposta

en: Callback Phone
gl: Teléfono de Resposta

en: Cambodia
gl: Camboia

en: Cameroon
gl: Camerún

en: Canada
gl: Canadá

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Mee_ting
gl: Cancelar Xun_tanza

en: Cancel Operation
gl: Cancelar Operación

en: Cancel Task
gl: Cancelar Tarefa

en: Cancel the current mail operation
gl: Cancela-la operación de correo actual

en: Cancel the meeting for this item
gl: Cancela-la xuntanza deste elemento

en: Cancel this task
gl: Cancelar esta tarefa

en: Cancelled
gl: Cancelada

en: Cancelled.
gl: Cancelado.

en: Cancelling...
gl: Cancelando...

en: Cannot append message to maildir folder: %s: %s
gl: Non se pode engadir a mensaxe ao cartafol maildir: %s: %s

en: Cannot append message to mbox file: %s: %s
gl: Non se pode engadir a mensaxe ao ficheiro mbox: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s: %s
gl: Non é posible engadir a mensaxe ó cartafol mh: %s: %s

en: Cannot append message to spool file: %s: %s
gl: Non se pode engadir a mensaxe ao ficheiro de spool: %s: %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
gl: Non se puido crear unha canalización de axuda ao bloqueo: %s

en: Cannot copy a folder over itself.
gl: Non se pode copiar un cartafol a si mesmo.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
gl: Non se pode crear bloqueo de cartafol en %s: %s

en: Cannot create output file: %s:
     %s
gl: Non é posible crear ficheiro de saída: %s:
     %s

en: Cannot create the directory
    %s
    Error: %s
gl: Non se pode crear o directorio
    %s
    Erro: %s

en: Cannot create the specified folder:
    %s
gl: Non se pode crear o cartafol indicado:
    %s

en: Cannot delete folder:
    %s
gl: Non foi posible borrar o cartafol:
    %s

en: Cannot fork locking helper: %s
gl: Non se pode lanza-lo axudante ao bloqueo: %s

en: Cannot get folder: %s: %s
gl: Non é posible obter o cartafol: %s: %s

en: Cannot get message: %s
      %s
gl: Non é posible obter a mensaxe: %s
      %s

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
gl: Non é posible obter a mensaxe: %s do cartafol %s
      %s

en: Cannot initialize Evolution's composer.
gl: Non foi posible inicializar o compositor de Evolution.

en: Cannot initialize Evolution's mail component.
gl: Non se pode inicializar o compoñente de correo de Evolution.

en: Cannot initialize the Bonobo component system.
gl: Non se pode inicializar o sistema de compoñentes de Bonobo.

en: Cannot make a folder a child of one of its descendants
gl: Non se pode converter un cartafol nun fillo dun dos seus descendentes

en: Cannot move a folder into one of its descendants.
gl: Non se pode mover un cartafol a un dos seus descendentes

en: Cannot move a folder over itself.
gl: Non se pode mover un cartafol a si mesmo.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
gl: Non foi posible abrir a ruta do directorio MH: %s: %s

en: Cannot open mailbox: %s: %s
gl: Non se pode abri-la caixa do correo: %s: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
gl: Non se pode abri-la ruta do directorio maildir: %s: %s

en: Cannot open message
gl: Non se pode abrir a mensaxe

en: Cannot open temporary mailbox: %s
gl: Non é posible abrir a caixa de correo temporal: %s

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
gl: Non se pode analizar a expresión de busca: %s:
    %s

en: Cannot register on OAF
gl: Non se pode rexistrar en OAF

en: Cannot register storage with shell
gl: Non se pode rexistrar o armacenamento co shell

en: Cannot send message: no recipients defined.
gl: Non se pode enviar a mensaxe: non se definiron destinatarios.

en: Cannot send message: sender address not defined.
gl: Non se pode enviar a mensaxe: enderezo do autor non definido.

en: Cannot send message: sender address not valid.
gl: Non se pode enviar a mensaxe: enderezo do autor non válido

en: Cannot set up local storage -- %s
gl: Non se pode activar o armacenamento local -- %s

en: Cape Verde
gl: Cabo Verde

en: Car
gl: Automóbil

en: Car Phone
gl: Teléfono do Automóbil

en: Card ID already exists
gl: O ID da Tarxeta xa existe

en: Card View
gl: Vista de Tarxeta

en: Card not found
gl: Tarxeta non atopada

en: Card:
gl: Tarxeta:

en: Case Sensitive
gl: Distinguir Maiúsculas

en: Categories
gl: Categorías

en: Category is
gl: A categoría é

en: Cayman Islands
gl: Illas Caymán

en: Central African Republic
gl: República Centroafricana

en: Central European
gl: Europeo Central

en: Chair
gl: Presidencia

en: Chair Persons
gl: Presidentes

en: Change Anyway
gl: Cambiar de Todas Maneiras

en: Change the name of this folder
gl: Cambiar o nome deste cartafol

en: Change the properties of this folder
gl: Cambiar as propiedades deste cartafol

en: Change the settings for the summary
gl: Cambiar as propiedades do resumo

en: Change this folder's properties
gl: Modificar as propiedades deste cartafol

en: Changed Contact:
gl: Contacto Cambiado:

en: Changing folder "%s" to "%s" format
gl: Cambiando o cartafol "%s" ó formato "%s"

en: Character Encoding
gl: Codificación dos Caracteres

en: Check Address
gl: Comprobar Enderezo

en: Check Full Name
gl: Comprobar Nome Completo

en: Check for new messages in all folders
gl: Comprobar as novas mensaxes en tódolos cartafoles

en: Checking Service
gl: Comprobando Servicio

en: Checking for new mail
gl: Comprobando o novo correo

en: Chinese
gl: Chinés

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
    
    You can select "Automatic" if you do not know, and Evolution will attempt to work it out.
gl: Escolla o ficheiro que quere importar a Evolution, e seleccione qué tipo de ficheiro é na lista.
    
    Pode seleccionar "Automático" se non o sabe, e Evolution tentará averigualo.

en: Christmas Island
gl: Illa Christmas

en: Classification
gl: Clasificación

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear sky
gl: Ceo limpo

en: Clearsigning is not supported by this cipher
gl: Non está soportado asinar en claro por este cifrado

en: Click "Import" to begin importing the file into Evolution.
gl: Prema en "Importar" para comezar a importar o ficheiro a Evolution.

en: Click OK to close these connections and go offline
gl: Prema en Aceptar para pechar estas conexións e desconectar

en: Click here for the address book
gl: Prema aquí para o libro de enderezos

en: Click here to add an attendee
gl: Prema aquí para engadir un asistente

en: Click to add a task
gl: Prema para engadir unha tarefa

en: Close
gl: Pechar

en: Close the current file
gl: Pechar o ficheiro actual

en: Close this item
gl: Pechar este elemento

en: Close this window
gl: Pechar esta fiestra

en: Closing connections...
gl: Pechando as conexións...

en: Co_ntacts:
gl: Co_ntactos:

en: Cocos (Keeling) Islands
gl: Illas Cocos (Keeling)

en: Color for overdue tasks
gl: Cor para tarefas retrasadas

en: Color for tasks due today
gl: Cor para tarefas para hoxe

en: Command not implemented
gl: Comando non implementado

en: Command parameter not implemented
gl: Parámetro do comando non implementado

en: Comment contains
gl: O comentario contén

en: Common Name
gl: Nome Común

en: Comoros
gl: Comores

en: Company
gl: Compañía

en: Company Phone
gl: Teléfono da Compañía

en: Compare against
gl: Comparar con

en: Complete
gl: Completo

en: Complete.
gl: Completado.

en: Completed
gl: Completada

en: Completed
gl: Completada

en: Completion Date
gl: Data na que se completa

en: Compose _New Message
gl: Redactar unha _Nova Mensaxe

en: Compose a message
gl: Compoñer unha mensaxe

en: Compose a reply to all of the recipients of the selected message
gl: Redactar unha resposta para tódolos destinatarios da mensaxe seleccionada

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
gl: Compoñer unha resposta á lista de correo da mensaxe seleccionada

en: Compose a reply to the sender of the selected message
gl: Redactar unha resposta para o autor da mensaxe seleccionada

en: Composer
gl: Compoñedor

en: Con_fidential
gl: Con_fidencial

en: Confidential
gl: Confidencial

en: Configuration Database not found
gl: Non se atopou a Base de Datos de configuracións

en: Configure the calendar's settings
gl: Configura-la axenda

en: Configure the task view's settings
gl: Configura-la vista da tarefa

en: Conflicting Contact:
gl: Contacto Conflictivo:

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email 
    using Evolution. 
    
    Click "Finish" to save your settings.
gl: Noraboa, completou a configuración do correo.
    
    Agora está preparado para enviar e recibir correo 
    usando Evolution.  
    
    Prema "Finalizar" para gardar a nova configuración.

en: Connecting to server...
gl: Conectando ao servidor...

en: Connection cancelled
gl: Conexión cancelada

en: Contact Editor
gl: Editor de Contactos

en: Contact List Editor
gl: Editor de Listas de Contactos

en: Contact Quick-Add
gl: Engadir Contacto Rapidamente

en: Contacts
gl: Contactos

en: Control that displays an Evolution addressbook minicard.
gl: Control que amosa unha minitarxeta de libro de enderezos de Evolution.

en: Cook Islands
gl: Illas Cook

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy Link Location
gl: Copiar Localización da Ligazón

en: Copy folder
gl: Copiar cartafol

en: Copy message(s) to
gl: Copiar mensaxe(s) a

en: Copy selected messages
gl: Copiar as mensaxes seleccionadas

en: Copy selected messages to another folder
gl: Copiar as mensaxes seleccionadas a outro cartafol

en: Copy selected task
gl: Copia-la tarefa seleccionada

en: Copy the selection
gl: Copiar a selección

en: Copy this folder
gl: Copiar este cartafol

en: Copy to Folder
gl: Copiar ó Cartafol

en: Copying
gl: Copiando

en: Copying messages to %s
gl: Copiando as mensaxes a %s

en: Cote d'Ivoire
gl: Costa de Marfín

en: Could not authenticate to KPOP server: %s
gl: Non foi posible autenticarse co servidor KPOP: %s

en: Could not check POP server for new messages: %s
gl: Non foi posible comprobar se hai mensaxes novas no servidor POP: %s

en: Could not check mail file %s: %s
gl: Non foi posible comprobar o ficheiro de correo %s: %s

en: Could not close source folder %s: %s
gl: Non foi posible pechar o cartafol orixe %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
gl: Non foi posible pechar o cartafol temporal: %s

en: Could not connect to %s (port %d): %s
gl: Non foi posible conectarse a %s (porto %d): %s

en: Could not connect to POP server on %s.
gl: Non foi posible conectarse ó servidor POP en %s.

en: Could not connect to server: %s
gl: Non foi posible conectarse ó servidor: %s.

en: Could not create a PGP decryption context.
gl: Non foi posible crear un contexto de descifrado PGP.

en: Could not create a PGP encryption context.
gl: Non foi posible crear un contexto de cifrado PGP.

en: Could not create a PGP signature context.
gl: Non foi posible crear un contexto de sinatura PGP.

en: Could not create a PGP verification context.
gl: Non foi posible crear un contexto de verificación PGP.

en: Could not create a S/MIME certsonly context.
gl: Non foi posible crear un contexto de só certificación S/MIME.

en: Could not create a S/MIME decode context.
gl: Non foi posible crear un contexto de descodificación S/MIME.

en: Could not create a S/MIME encryption context.
gl: Non foi posible crear un contexto de cifrado S/MIME.

en: Could not create a S/MIME envelope context.
gl: Non foi posible crear un contexto de sobre S/MIME.

en: Could not create a S/MIME signature context.
gl: Non foi posible crear un contexto de sinatura S/MIME.

en: Could not create composer window, because you have not yet
    configured any identities in the mail component.
gl: Non foi posible crear a fiestra do compositor, porque aínda
    non configurou ningunha identidade no compoñente de correo.

en: Could not create directory %s:
    %s
gl: Non foi posible crear o directorio %s:
    %s

en: Could not create directory %s: %s
gl: Non foi posible crear o directorio %s: %s

en: Could not create file `%s':
    %s
gl: Non foi posible crear o ficheiro `%s':
    %s

en: Could not create folder `%s':
    %s
gl: Non foi posible crear o cartafol `%s':
    %s

en: Could not create lock file for %s: %s
gl: Non foi posible crear o ficheiro de bloqueo para %s: %s

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
gl: Non foi posible crear unha canalización para o sendmail: %s: correo non enviado

en: Could not create pipe: %s
gl: Non foi posible crear unha canalización: %s

en: Could not create temporary directory: %s
gl: Non foi posible crear o directorio temporal: %s

en: Could not create the alarm notify service factory
gl: Non foi posible crear a fábrica do servicio de notificacións de alarma

en: Could not create the calendar view.  Please check your ORBit and OAF setup.
gl: Non foi posible crear o visor da axenda. Comprobe a súa configuración de ORBit e OAF.

en: Could not delete folder `%s':
    %s
gl: Non foi posible borrar o cartafol `%s':
    %s

en: Could not delete folder `%s': %s
gl: Non foi posible borrar o cartafol `%s': %s

en: Could not delete folder index file `%s': %s
gl: Non foi posible borrar o ficheiro de índice de cartafol `%s': %s

en: Could not delete folder summary file `%s': %s
gl: Non foi posible borrar o ficheiro de resumo de cartafol `%s': %s

en: Could not execute %s: mail not sent.
gl: Non foi posible executar %s: correo non enviado.

en: Could not fetch message: %s
gl: Non foi posible recoller a mensaxe: %s

en: Could not find 'From' address in message
gl: Non foi posible atopar o enderezo 'De' na mensaxe

en: Could not find message body in FETCH response.
gl: Non foi posible atopar o corpo da mensaxe na resposta FETCH.

en: Could not find widget for a field: `%s'
gl: Non se puido atopa-lo control dun campo: `%s'

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
gl: Non foi posible facer fork para o sendmail: %s: correo non enviado

en: Could not fork: %s
gl: Non foi posible facer fork: %s

en: Could not get Kerberos ticket:
    %s
gl: Non foi posible obter un billete de Kerberos:
    %s

en: Could not get group list from server.
gl: Non foi posible recibir a lista de grupos do servidor.

en: Could not initialize Bonobo
gl: Non foi posible inicializar Bonobo

en: Could not initialize GNOME
gl: Non foi posible inicializar GNOME

en: Could not initialize gnome-vfs
gl: Non foi posible inicializar gnome-vfs

en: Could not load %s: %s
gl: Non foi posible cargar %s: %s

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
gl: Non foi posible cargar %s: Non se soporta a carga de módulos neste sistema.

en: Could not load %s: No initialization code in module.
gl: Non foi posible cargar %s: Non hai código de inicialización no módulo.

en: Could not load summary for %s
gl: Non foi posible carga-lo resumo de %s

en: Could not load the tasks in `%s'
gl: Non foi posible cargar as tarefas en `%s'

en: Could not lock '%s'
gl: Non se puido bloquear '%s'

en: Could not lock '%s': protocol error with lock-helper
gl: Non se puido bloquear '%s': erro de protocolo con lock-helper

en: Could not open `%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
gl: Non se puido abrir `%s':
    %s
    Os cambios que se fixeron a este cartafol non se han resincronizar.

en: Could not open `%s'; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
gl: Non se puido abrir `%s'; non se migrarán obxectos do cartafol da axenda ao de tarefas.

en: Could not open cache directory: %s
gl: Non foi posible abrir o directorio de caché: %s

en: Could not open directory for news server: %s
gl: Non foi posible abrir o directorio para o servidor de novas: %s

en: Could not open file `%s':
    %s
gl: Non foi posible abrir o ficheiro `%s':
    %s

en: Could not open folder `%s':
    %s
gl: Non é posible abrir o cartafol `%s':
    %s

en: Could not open folder: message listing was incomplete.
gl: Non foi posible abrir o cartafol: o listado de mensaxes era incompleto.

en: Could not open mail file %s: %s
gl: Non foi posible abrir o ficheiro de correo %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
gl: Non foi posible abrir o ficheiro de correo temporal %s: %s

en: Could not open the folder in `%s'
gl: Non foi posible abrir o cartafol en `%s'

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
gl: Non se puido procesar a mensaxe MIME. Mostrando como fonte.

en: Could not parse URL `%s'
gl: Non foi posible analizar o URL `%s'

en: Could not read pilot's Address application block
gl: Non foi posible ler o bloque de aplicación Enderezo do pilot

en: Could not read pilot's Calendar application block
gl: Non foi posible ler o bloque de aplicación da Axenda do pilot

en: Could not read pilot's ToDo application block
gl: Non foi posible ler o bloque de aplicación ToDo (PorFacer) do pilot

en: Could not rename folder %s to %s: %s
gl: Non foi posible renomear o cartafol %s a %s: %s

en: Could not rename folder: %s
gl: Non foi posible renomear o cartafol: %s

en: Could not retrieve message from POP server %s: %s
gl: Non foi posible recibir a mensaxe do servidor POP %s: %s

en: Could not scan folder `%s': %s
gl: Non foi posible examina-lo cartafol `%s': %s

en: Could not send message: %s
gl: Non foi posible enviar a mensaxe: %s

en: Could not start wombat
gl: Non foi posible iniciar wombat

en: Could not start wombat server
gl: Non foi posible iniciar o servidor wombat

en: Could not sync spool folder %s: %s
gl: Non se puido sincroniza-lo cartafol spool %s: %s

en: Could not sync spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in `%s'
gl: Non foi posible sincronizar o cartafol spool %s: %s
    O cartafol pode estar corrupto, copia gardada en `%s'

en: Could not sync temporary folder %s: %s
gl: Non foi posible sincroniza-lo cartafol temporal %s: %s

en: Could not update files correctly
gl: Non foi posible actualizar os ficheiros correctamente

en: Could not write data: %s
gl: Non foi posible escribir os datos: %s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
gl: Non se puido grava-la entrada de rexistro: %s
    As posteriores operacións deste servidor non se han repetir cando
    se volte conectar á rede.

en: Countr_y:
gl: _País:

en: Create Ru_le From Message
gl: Crear Reg_ra Dende Mensaxe

en: Create _New Folder...
gl: Crear un _Novo Cartafol...

en: Create _Virtual Folder From Message
gl: Crear Cartafol _Virtual Dende Mensaxe

en: Create a New All Day _Event
gl: Crear un Novo _Evento de Todo o Día

en: Create a New _Task
gl: Crear unha Nova _Tarefa

en: Create a _New Appointment
gl: Crear unha _Nova Cita

en: Create a link to this folder in the shortcut bar
gl: Crear unha ligazón a este cartafol na barra de atallos

en: Create a new appointment
gl: Crear unha nova cita

en: Create a new contact "%s"
gl: Crear un novo contacto "%s"

en: Create a new folder
gl: Crear un novo cartafol

en: Create a new shortcut
gl: Crear un novo atallo

en: Create a new shortcut group
gl: Crear un novo grupo de atallos

en: Create a new task
gl: Crear unha nova tarefa

en: Create a rule to filter messages from this sender
gl: Crear unha regra para filtrar mensaxes deste autor

en: Create a rule to filter messages to these recipients
gl: Crear unha regra para filtrar mensaxes a estes destinatarios

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
gl: Crear unha regra para filtrar mensaxes a esta lista de correo

en: Create a rule to filter messages with this subject
gl: Crear unha regra para filtrar mensaxes con este asunto

en: Create a virtual folder for these recipients
gl: Crear un cartafol virtual para estes destinatarios

en: Create a virtual folder for this mailing list
gl: Crear un cartafol virtual para esta lista de correo

en: Create a virtual folder for this sender
gl: Crear un cartafol virtual para este autor

en: Create a virtual folder for this subject
gl: Crear un cartafol virtual para este asunto

en: Create an event for the whole day
gl: Crear un evento para todo o día

en: Create new appointments with a default _reminder
gl: _Crear novas citas cun recordatorio por defecto

en: Create new contact
gl: Crear un novo contacto

en: Create new contact list
gl: Crear unha nova lista de contactos

en: Create new shortcut group
gl: Crear un novo grupo de atallos

en: Create or edit mail accounts and other preferences
gl: Crear ou editar contas de correo e outras preferencias

en: Create or edit rules for filtering new mail
gl: Crear ou editar regras para filtrar correo novo

en: Create or edit virtual folder definitions
gl: Crear ou editar as definicións de cartafoles virtuais

en: Create vFolder from Search
gl: Crear un CartafolV da Busca

en: Croatia
gl: Croacia

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Current store format:
gl: Formato de armacenamento actual:

en: Cursor could not be loaded
gl: Non foi posible cargar o cursor

en: Customise My Evolution
gl: Personalizar My Evolution

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut selected messages
gl: Cortar as mensaxes seleccionadas

en: Cut selected task
gl: Corta-la tarefa seleccionada

en: Cut the selection
gl: Cortar a selección

en: Cyprus
gl: Chipre

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: DATA request timed out: %s: mail not sent
gl: A petición DATA expirou: %s: correo non enviado

en: DATA response error: %s: mail not sent
gl: Erro na resposta DATA: %s: correo non enviado

en: DATA response error: message termination: %s: mail not sent
gl: Erro na resposta DATA: remate da mensaxe: %s: correo non enviado

en: DATA send timed out: message termination: %s: mail not sent
gl: O envío de DATA expirou: remate da mensaxe: %s: correo non enviado

en: Date
gl: Data

en: Date & Time
gl: Data e Hora

en: Date Completed:
gl: Data Completada:

en: Date received
gl: Data de recepción

en: Date sent
gl: Data de envío

en: Date/Time:
gl: Data/Hora:

en: Date:
gl: Data:

en: Day
gl: Día

en: Day View
gl: Vista Diaria

en: Days
gl: Días

en: De_fault
gl: Por de_fecto

en: De_lete
gl: E_liminar

en: December
gl: decembro

en: Declined
gl: Rexeitado

en: Decryption is not supported by this cipher
gl: Non está soportado o descifrado desta cifra

en: Default Forward style is:
gl: O estilo de Remitir por defecto é:

en: Default character encoding:
gl: Codificación de caracteres por defecto:

en: Define Views
gl: Definir Vistas

en: Delegate To:
gl: Delegar En:

en: Delegated
gl: Delegado

en: Delegated From
gl: Delegada Por

en: Delegated To
gl: Delegada En

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete Contact?
gl: ¿Borrar Contacto?

en: Delete _All Occurrences
gl: Borrar _Tódalas Ocorrencias

en: Delete after %s day(s)
gl: Borrar despois de %s día(s)

en: Delete all but signature
gl: Borrar todo agás a sinatura

en: Delete selected contacts
gl: Elimina-los contactos seleccionados

en: Delete selected tasks
gl: Borrar a tarefa seleccionada

en: Delete the appointment
gl: Borrar esta cita

en: Delete this _Occurrence
gl: Borrar esta _Ocorrencia

en: Delete this folder
gl: Borrar este cartafol

en: Delete this item
gl: Borrar este elemento

en: Delete this list
gl: Borrar esta lista

en: Delete...
gl: Eliminar...

en: Deleted
gl: Eliminada

en: Denmark
gl: Dinamarca

en: Department
gl: Departamento

en: Description contains
gl: A descrición contén

en: Description:
gl: Descrición:

en: Details
gl: Detalles

en: Dictionary.com Word of the Day
gl: Palabra do Día de Dictionary.com

en: Digital IDs...
gl: IDs dixitais...

en: Dimensions:
gl: Dimensións:

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disable Queries
gl: Desactivar Peticións

en: Disable splash screen
gl: Desactivar a pantalla inicial

en: Disconnecting from %s
gl: Desconectando de %s

en: Display
gl: Amosar

en: Display a different folder
gl: Amosar un cartafol diferente

en: Display a message
gl: Amosar unha mensaxe

en: Display options
gl: Opcións de Vista

en: Display the next important message
gl: Amosa-la seguinte mensaxe importante

en: Display the next message
gl: Amosa-la seguinte mensaxe

en: Display the next unread message
gl: Amosa-la seguinte mensaxe sen ler

en: Display the next unread thread
gl: Amosar o seguinte fío sen ler

en: Display the previous important message
gl: Amosar a anterior mensaxe importante

en: Display the previous message
gl: Amosa-la mensaxe anterior

en: Display the previous unread message
gl: Amosar a anterior mensaxe sen ler

en: Djibouti
gl: Xibutí

en: Do Not Exist
gl: Non Existe

en: Do not ask me again.
gl: Non preguntar de novo

en: Do you really want to remove group
    `%s' from the shortcut bar?
gl: ¿Realmente desexa eliminar o grupo
    `%s' da barra de atallos?

en: Do you want to save changes?
gl: ¿Quere gardar os cambios?

en: Dominican Republic
gl: República Dominicana

en: Don't ask me again
gl: Non preguntar de novo

en: Don't delete
gl: Non borrar

en: Don't import
gl: Non importar

en: Don't remove
gl: Non eliminar

en: Don't show this message again.
gl: Non amosar esta mensaxe outra vez

en: Done
gl: Feito

en: Draft
gl: Borrador

en: Drafts
gl: Borradores

en: Drifting drizzle
gl: Chuvisca cambiante

en: Drifting dust
gl: Po cambiante

en: Drifting dust whirls
gl: Remuíños de po cambiantes

en: Drifting duststorm
gl: Treboada de po cambiante

en: Drifting fog
gl: Néboa cambiante

en: Drifting funnel cloud
gl: Nube funil cambiante

en: Drifting hail
gl: Pedrisco cambiante

en: Drifting haze
gl: Calixe cambiante

en: Drifting ice crystals
gl: Cristais de xeo cambiantes

en: Drifting ice pellets
gl: Boliñas de xeo cambiantes

en: Drifting mist
gl: Brétema parcial

en: Drifting precipitation
gl: Precipitación cambiante

en: Drifting rain
gl: Chuvia cambiante

en: Drifting sand
gl: Area cambiante

en: Drifting sandstorm
gl: Treboada de area cambiante

en: Drifting small hail
gl: Sarabia cambiante

en: Drifting smoke
gl: Fume cambiante

en: Drifting snow
gl: Neve cambiante

en: Drifting snow grains
gl: Folerpas de neve cambiantes

en: Drifting squall
gl: Refachos de vento cambiantes

en: Drifting tornado
gl: Tornado cambiante

en: Drifting volcanic ash
gl: Cinza volcánica cambiante

en: Drizzle
gl: Chuvisca

en: Drizzle in the vicinity
gl: Chuvisca nas proximidades

en: Due
gl: Pendente

en: Due Date
gl: Data Límite

en: Duplicate Contact Detected
gl: Detectado un Contacto Duplicado

en: Dust
gl: Po

en: Dust in the vicinity
gl: Po nas proximidades

en: Dust whirls
gl: Remuíños de po

en: Dust whirls in the vicinity
gl: Remuíños de po nas proximidades

en: Duststorm
gl: Treboada de po

en: Duststorm in the vicinity
gl: Treboada de po nas proximidades

en: E-mail
gl: Correo Electrónico

en: EBook not loaded
gl: EBook non cargado

en: EMail: %s
    Common Name: %s
    Organization Unit: %s
    Organization: %s
    Locality: %s
    State: %s
    Country: %s
gl: Enderezo de Correo: %s
    Nome Común: %s
    Unidade en Organización: %s
    Organización: %s
    Localidade: %s
    Estado: %s
    País: %s

en: E_nable
gl: A_ctivar

en: E_xit
gl: _Saír

en: East
gl: Este

en: East - NorthEast
gl: Este - Nordés

en: East - Southeast
gl: Este - Sureste

en: East Timor
gl: Timor Oriental

en: Edit Addressbook
gl: Editar o Libro de Enderezos

en: Edit Appointment
gl: Editar Cita

en: Edit Contact Info
gl: Editar Información de Contacto

en: Edit Filters
gl: Editar Filtros

en: Edit Full
gl: Editar Completo

en: Edit Rule
gl: Editar Regra

en: Edit VFolders
gl: Editar CartafolesV

en: Edit...
gl: Editar...

en: Egypt
gl: Exipto

en: El Salvador
gl: O Salvador

en: Email
gl: Correo Electrónico

en: Email 2
gl: Correo Electrónico 2

en: Email 3
gl: Correo Electrónico 3

en: Empty Message
gl: Mensaxe Baleira

en: Empty _Trash
gl: Baleirar _Lixo

en: Enable
gl: Activado

en: Enable Queries (Dangerous!)
gl: Activar Peticións (¡Perigoso!)

en: Enabled
gl: Activado

en: Encrypt this message with PGP
gl: Cifrar esta mensaxe con PGP

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Cetificate
gl: Cifrar esta mensaxe co seu Certificado de Cifrado S/MIME

en: Encryption is not supported by this cipher
gl: Non se soporta o cifrado con esta cifra

en: Encryption required for requested authentication mechanism
gl: Necesítase cifrado para o mecanismo de autenticación solicitado

en: End Date
gl: Data Final

en: Enter Delegate
gl: Introducir Delegado

en: Enter folder URI
gl: Introduza o URI do cartafol

en: Enter the URL of the news feed you wish to add
gl: Introduza o URL da fonte de novas que desexe engadir

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
gl: Introduza os enderezos que recibirán unha copia da mensaxe

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
gl: Introduza os enderezos que recibirán unha copia da mensaxe sen apareceren na lista de destinatarios.

en: Enter the character set to use
gl: Introduza o conxunto de caracteres a usar

en: Enter the recipients of the message
gl: Introduza os destinatarios da mensaxe

en: Equatorial Guinea
gl: Guinea Ecuatorial

en: Error
gl: Erro

en: Error accessing file: %s
gl: Erro ao acceder ao ficheiro: %s

en: Error adding card
gl: Erro ao engadi-la tarxeta

en: Error adding list
gl: Erro ao engadi-la lista

en: Error autosaving message: %s
     %s
gl: Erro ao autogardar a mensaxe: %s:
     %s

en: Error copying mail temp file: %s
gl: Erro ao copiar o ficheiro temporal de correo: %s

en: Error creating SASL authentication object.
gl: Erro ao crear o obxecto de autenticación SASL.

en: Error executing filter search: %s: %s
gl: Erro ao executar a busca por filtro: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
gl: Erro ao executar o filtro: %s: %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
gl: Erro ao executar a expresión de busca: %s:
    %s

en: Error in regular expression '%s':
    %s
gl: Erro na expresión regular '%s':
    %s

en: Error loading %s
gl: Erro ao cargar %s

en: Error loading file: %s
gl: Erro ao cargar o ficheiro: %s

en: Error loading filter information:
    %s
gl: Erro ao cargar a información do filtro:
    %s

en: Error modifying card
gl: Erro ao modifica-la tarxeta

en: Error modifying list
gl: Erro ao modifica-la lista

en: Error parsing filter: %s: %s
gl: Erro ao analizar o filtro: %s: %s

en: Error reading mail file: %s
gl: Erro ao ler o ficheiro de correo: %s

en: Error removing card
gl: Erro ao elimina-la tarxeta

en: Error removing list
gl: Erro ao elimina-la lista

en: Error saving file: %s
gl: Erro ao gardar o ficheiro: %s

en: Error saving messages to: %s:
     %s
gl: Erro ao gardar as mensaxes en: %s:
     %s

en: Error saving shortcuts.
gl: Erro ao gardar os atallos.

en: Error starting %s
gl: Erro ao iniciar %s

en: Error while '%s':
    %s
gl: Erro durante '%s':
    %s

en: Error while communicating with calendar server
gl: Erro ao se comunicar co servidor de axenda

en: Error while performing operation:
    %s
gl: Erro ao efectuar a operación:
    %s

en: Error while reading file %s:
    %s
gl: Erro ao le-lo ficheiro %s:
    %s

en: Error writing mail temp file: %s
gl: Erro ao escribir o ficheiro temporal de correo: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
gl: Erro ao escribir á caixa de correo temporal: %s

en: Esq.
gl: Don

en: Ethiopia
gl: Etiopía

en: Evaluation of the search expression did not yield a boolean value
gl: A avaliación da expresión de búsqueda non produce un valor booleano

en: Every
gl: Cada

en: Evolution - Create new folder
gl: Evolution - Crear un novo cartafol

en: Evolution Account Assistant
gl: Asistente de Contas de Evolution

en: Evolution Account Editor
gl: Editor de Contas de Evolution

en: Evolution Addressbook minicard viewer
gl: Visor de minitarxetas do Libro de Enderezos de Evolution

en: Evolution Import Assistant
gl: Asistente de Importación de Evolution

en: Evolution Importer Assistant
gl: Asistente Importador de Evolution

en: Evolution News Editor
gl: Editor de Novas de Evolution

en: Evolution _Window
gl: _Fiestra de Evolution

en: Evolution calendar executive summary component.
gl: Compoñente do resumo executivo da axenda de Evolution.

en: Evolution calendar iTip/iMip viewer
gl: Visor da axenda iTip/iMip de Evolution

en: Evolution can import data from the following files:
gl: Evolution pode importar datos dos seguintes ficheiros:

en: Evolution component for handling contacts.
gl: Compoñente de Evolution para manexar contactos.

en: Evolution component for handling mail.
gl: Compoñente de evolution para manexar o correo.

en: Evolution component for handling the calendar.
gl: Compoñente de Evolution para manexar a axenda.

en: Evolution component for the executive summary.
gl: Compoñente de Evolution para o resumo executivo

en: Evolution has detected an old
    Executive-Summary directory.
    This needs to be removed before
    Evolution will run.
    Do you want me to remove this directory?
gl: Evolution detectou un directorio de
    Resumo Executivo antigo. Ten que se
    eliminar antes de executar Evolution.
    ¿Quere eliminar este directorio?

en: Evolution has found Elm mail files
    Would you like to import them into Evolution?
gl: Evolution atopou ficheiros de correo de Elm.
    ¿Gostaríalle importalos a Evolution?

en: Evolution has found GnomeCard files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
gl: Evolution atopou ficheiros GnomeCard.
    ¿Gostaríalle importalos a Evolution?

en: Evolution has found Netscape mail files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
gl: Evolution atopou ficheiros de correo de Netscape.
    ¿Gostaríalle importalos a Evolution?

en: Evolution has found Pine mail files.
    Would you like to import them into Evolution?
gl: Evolution atopou ficheiros de correo de Pine.
    ¿Gostaríalle importalos a Evolution?

en: Evolution has taken the tasks that were in your calendar folder and automatically migrated them to the new tasks folder.
gl: Evolution colleu as tarefas que estaban no cartafol da axenda e migrounas automaticamente ao novo cartafol de tarefas.

en: Evolution has tried to take the tasks that were in your calendar folder and migrate them to the new tasks folder.
    Some of the tasks could not be migrated, so this process may be attempted again in the future.
gl: Evolution tentou coller as tarefas que estaban no cartafol da axenda e migralas automaticamente ao novo cartafol de tarefas.
    Non foi posible migrar algunhas das tarefas, así que pode tentar facerse este proceso outra vez no futuro.

en: Evolution installation
gl: Instalación de Evolution

en: Evolution is importing your old Elm mail
gl: Evolution está importando o seu correo de Elm antigo

en: Evolution is importing your old Netscape data
gl: Evolution está importando os datos antigos de Netscape

en: Evolution mail composer.
gl: Compositor de correo de Evolution.

en: Evolution mail executive summary component.
gl: Compoñente de resumo executivo do correo de Evolution.

en: Evolution mail folder display component.
gl: Compoñente de mostra de cartafoles de correo de Evolution.

en: Evolution mail folder factory component.
gl: Compoñente de fábrica de cartafoles de correo de Evolution.

en: Evolution's addressbook name selection interface.
gl: Interface de selección de nome do Libro de Enderezos de Evolution

en: Exceptions
gl: Excepcións

en: Execute actions
gl: Executar accións

en: Executive summary component could not initialize Bonobo.
gl: O compoñente Resumo Executivo non puido inicializar Bonobo.

en: Exist
gl: Existe

en: Exit the program
gl: Saír do programa

en: Expression
gl: Expresión

en: Expunging deleted messages
gl: Eliminando as mensaxes borradas

en: Expunging folder
gl: Limpando o cartafol

en: External Viewer
gl: Visualizador Externo

en: F_ind
gl: B_uscar

en: F_older
gl: _Cartafol

en: F_ont...
gl: F_onte...

en: F_ree
gl: Lib_re

en: Factory for the Addressbook Minicard control
gl: Fábrica para o control de Minitarxetas do Libro de Enderezos

en: Factory for the Addressbook's address displayer
gl: Fábrica para o visor de enderezos do Libro de Enderezos

en: Factory for the Addressbook's address popup
gl: Fábrica para o menú emerxente de enderezos do Libro de Enderezos

en: Factory for the Addressbook's name selection interface
gl: Fábrica para a interface de selección de nome do Libro de Enderezos de Evolution

en: Factory for the Calendar Summary component.
gl: Fábrica para o compoñente Resume da Axenda.

en: Factory for the Evolution composer.
gl: Fábrica para o compositor de Evolution.

en: Factory for the Mail Summary component.
gl: Fábrica para a compoñente Resumo de Correo.

en: Factory for the alarm notification service
gl: Fábica para o servicio de notificación de alarmas

en: Factory for the calendar iTip view control
gl: Fábrica para o control vista iTip da axenda

en: Factory for the sample Addressbook control
gl: Fábrica para o control de exemplo do Libro de Enderezos

en: Factory for the sample Calendar control
gl: Fábrica para o control Axenda de exemplo

en: Factory to centralize calendar component editor dialogs
gl: Fábrica para centraliza-los diálogos editores de compoñentes da axenda

en: Factory to import Outlook Express 4 mails into Evolution
gl: Fábrica para importar correo de Outlook Express 4 a Evolution

en: Factory to import VCard files into Evolution.
gl: Fábrica para importar ficheiros VCard a Evolution.

en: Factory to import mbox into Evolution
gl: Fábrica para importar mbox a Evolution.

en: Failed at message %d of %d
gl: Fallou na mensaxe %d de %d

en: Failed on message %d
gl: Fallo na mensaxe %d

en: Failed on message %d of %d
gl: Fallou na mensaxe %d de %d

en: Failed to decode message.
gl: Non se puido descodifica-la mensaxe.

en: Failed to find a common bulk algorithm.
gl: Non se puido atopar un algoritmo bulk común.

en: Failed to find certificate for "%s".
gl: Non se puido atopa-lo certificado de "%s".

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
gl: Non se puido obter un bloqueo usando fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
gl: Non se puido obter un bloqueo usando flock(2): %s

en: Failed to send username to server
gl: Non se puido enviar o nome de usuario ao servidor

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
gl: Non se puido armacenar o correo no ficheiro temporal %s: %s

en: Failed to verify certificates.
gl: Non se puido verifica-los certificados.

en: Failure in name lookup: %s
gl: Fallo na búsqueda do nome: %s

en: Falkland Islands
gl: Illas Falkland (Malvinas)

en: Faroe Islands
gl: Illas Feroe

en: Fatal mail parser error near position %ld in folder %s
gl: Erro grave do analizador de correo preto da posición %ld no cartafol %s

en: February
gl: febreiro

en: Fetching Mail
gl: Recibindo Correo

en: Fetching summary information for new messages
gl: Recollendo información de resumo para as mensaxes novas

en: Few clouds
gl: Poucas nubes

en: Few ice crystals
gl: Poucos cristais de xeo

en: Few ice pellets
gl: Poucas boliñas de xeo

en: File A_s:
gl: Ar_quivar coma:

en: File As
gl: Arquivar coma

en: File exists, overwrite?
gl: O ficheiro existe, ¿sobrescribir?

en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

en: File type:
gl: Tipo de ficheiro:

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: Filter Rules
gl: Regras de Filtrado

en: Filter on Mailing List
gl: Filtrar pola Lista de Correo

en: Filter on Mailing List (%s)
gl: Filtrar pola Lista de Correo (%s)

en: Filter on Mailing _List...
gl: Filtrar pola _Lista de Correo...

en: Filter on Re_cipients
gl: Filtrar polos D_estinatarios

en: Filter on Se_nder...
gl: Filtrar polo A_utor...

en: Filter on Sen_der
gl: Filtrar polo Au_tor

en: Filter on Sub_ject
gl: Filtrar polo As_unto

en: Filter on _Mailing List
gl: Filtrar pola Lista de _Correo

en: Filter on _Recipients...
gl: Filtrar polos _Destinatarios...

en: Filter on _Subject...
gl: Filtrar polo A_sunto...

en: Filtering Folder
gl: Filtrando o Cartafol

en: Filters
gl: Filtros

en: Find Now
gl: Buscar Agora

en: Find in Message
gl: Buscar na Mensaxe

en: Find:
gl: Buscar:

en: Finland
gl: Finlandia

en: First day of wee_k:
gl: _Primeiro día da semana:

en: Flagged
gl: Marcada

en: Fog
gl: Néboa

en: Fog in the vicinity
gl: Néboa nas proximidades

en: Fog with wind
gl: Néboa con vento

en: Folder
gl: Cartafol

en: Folder `%s' does not exist.
gl: O cartafol `%s' non existe.

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
gl: O cartafol `%s' non está baleiro. Non borrado.

en: Folder `%s/%s' does not exist.
gl: O cartafol `%s/%s' non existe.

en: Folder containing appointments and events
gl: Cartafol que contén citas e eventos

en: Folder containing contact information
gl: Cartafol que contén información de contacto

en: Folder containing mail
gl: Cartafol que contén correo

en: Folder containing the Evolution Summary
gl: Cartafol que contén o Resumo de Evolution

en: Folder containing to-do items
gl: Cartafol que contén elementos para-facer

en: Folder name cannot contain the Return character.
gl: O nome do cartafol non pode conter o carácter Return.

en: Folder name:
gl: Nome do cartafol:

en: Folder type:
gl: Tipo do cartafol:

en: Folder was destroyed and recreated on server.
gl: O cartafol foi destruido e rexenerado no servidor.

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Folders whose names begin with:
gl: Cartafoles con nomes que comezan por:

en: Fonts
gl: Fontes

en: Footer:
gl: Ao pé:

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
gl: Para conectarse a servidores POP e descargar correo deles.

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
gl: Para entregar correo por conexión a un servidor de correo remoto usando SMTP.

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
gl: Para entregar o correo pasándollo ó programa "sendmail" no sistema local.

en: For reading and storing local mail in standard mbox spool files.
gl: Para ler e armacenar correo local en ficheiros spool estándar de tipo mbox.

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
gl: Para ler e almacenar correo en servidores IMAP.

en: For reading mail as a query of another set of folders
gl: Para ler correo coma unha petición de outro conxunto de cartafoles

en: For retrieving local mail from standard mbox formated spools.
gl: Para recibir correo local dende spools estándar con formato mbox.

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
gl: Para armacenar correo local en directorios de correo tipo MH

en: Force images in HTML mail to be loaded
gl: Forzar a carga das imaxes nas mensaxes HTML

en: Forget _Passwords
gl: Esquecer _Contrasinais

en: Forget remembered passwords so you will be prompted for them again
gl: Esquecer tódalas claves, de maneira que se lle volven pedir.

en: Format
gl: Formato

en: Forward
gl: Remitir

en: Forward As
gl: Remitir Coma

en: Forward Contact
gl: Remitir Contacto

en: Forward _Attached
gl: Remitir _Anexo

en: Forward _Inline
gl: Remitir _Inline

en: Forward _Quoted
gl: Remitir _Citado

en: Forward as i_Calendar
gl: Remitir como i_Calendar

en: Forward the selected message in the body of a new message
gl: Remiti-lo correo seleccionado no corpo dunha nova mensaxe

en: Forward the selected message quoted like a reply
gl: Remiti-lo correo seleccionado citado coma unha resposta

en: Forward the selected message to someone
gl: Remiti-lo correo seleccionado a alguén

en: Forward the selected message to someone as an attachment
gl: Remiti-lo correo seleccionado a alguén coma un anexo

en: Forward this item via email
gl: Remitir este elemento por correo

en: Forwarded Message
gl: Mensaxe Remitida

en: Forwarded message
gl: Mensaxe remitida

en: Forwarded message - %s
gl: Mensaxe remitida - %s

en: Forwarded messages
gl: Mensaxes remitidas

en: Fr
gl: Ve

en: France
gl: Francia

en: Free
gl: Libre

en: Free-busy URL
gl: URL libre-ocupado

en: Free/Busy Information
gl: Información de Libre/Ocupado

en: Free/Busy Reply
gl: Resposta de Libre/Ocupado

en: Free/Busy Request
gl: Petición de Libre/Ocupado

en: Freezing drizzle
gl: Chuvisca conxelante

en: Freezing duststorm
gl: Treboada de po conxelante

en: Freezing fog
gl: Néboa conxelante

en: Freezing hail
gl: Pedrisco conxelante

en: Freezing haze
gl: Calixe conxelante

en: Freezing ice crystals
gl: Cristais de xeo conxelantes

en: Freezing ice pellets
gl: Boliñas de xeo conxelantes

en: Freezing mist
gl: Brétema conxelante

en: Freezing precipitation
gl: Precipitación conxelante

en: Freezing rain
gl: Chuvia conxelante

en: Freezing sandstorm
gl: Treboada de area conxelante

en: Freezing small hail
gl: Sarabia conxelante

en: Freezing snow
gl: Neve conxelante

en: Freezing snow grains
gl: Folerpas de neve conxelantes

en: Freezing squall
gl: Refachos de vento conxelantes

en: Freezing tornado
gl: Tornado conxelante

en: Freezing volcanic ash
gl: Cinza volcánica conxelante

en: French Guiana
gl: Güiana Francesa

en: French Polynesia
gl: Polinesia Francesa

en: French Southern Territories
gl: Territorios Franceses do Sul

en: Friday
gl: Venres

en: From
gl: De

en: From:
gl: De:

en: Full Name
gl: Nome Completo:

en: Function not implemented in this storage
gl: Función non implementada neste medio de armacenamento

en: Funnel cloud
gl: Nube funil

en: Funnel cloud in the vicinity
gl: Nube funil nas proximidades

en: Funnel cloud w/ wind
gl: Nube funil con vento

en: Gabon
gl: Gabón

en: General
gl: Xeral

en: Generating message list
gl: Xerando a lista de mensaxes

en: Generic error
gl: Erro xenérico

en: Geographical Position
gl: Posición Xeográfica

en: Georgia
gl: Xeorxia

en: Germany
gl: Alemaña

en: Get Digital ID...
gl: Obter ID Dixital...

en: Getting Folder Information
gl: Obtendo Información do Cartafol

en: Getting message %d (%d%%)
gl: Recibindo a mensaxe %d (%d%%)

en: Getting message %d of %d
gl: Recibindo a mensaxe %d de %d

en: Ghana
gl: Gana

en: Gibraltar
gl: Xibraltar

en: Go To
gl: Ir A

en: Go To Date
gl: Ir á Data

en: Go To Today
gl: Ir a hoxe

en: Go back
gl: Atrás

en: Go forward
gl: Adiante

en: Go to _Date
gl: Ir á _Data

en: Go to _Today
gl: Ir a _Hoxe

en: Go to a specific date
gl: Ir á data especificada

en: Go to folder...
gl: Ir ó cartafol...

en: Go to today
gl: Ir ó día de hoxe

en: Greece
gl: Grecia

en: Greek
gl: Grego

en: Greenland
gl: Grenlandia

en: Grenada
gl: Granada

en: Group
gl: Grupo

en: Group name:
gl: Nome do grupo:

en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

en: Guinea-bissau
gl: Guinea-Bissau

en: Guyana
gl: Güiana

en: HELO request timed out: %s: non-fatal
gl: A petición HELO expirou: %s: non fatal

en: HELO response error: %s: non-fatal
gl: Erro na resposta HELO: %s: non fatal

en: HTML signature file:
gl: Ficheiro de sinatura HTML:

en: Hail
gl: Pedrisco

en: Hail in the vicinity
gl: Pedrisco nas proximidades

en: Hail showers
gl: Precipitacións abundantes de pedrisco

en: Hailstorm
gl: Treboada de pedrisco

en: Haiti
gl: Haití

en: Haze
gl: Calixe

en: Haze in the vicinity
gl: Calixe nas proximidades

en: Haze with wind
gl: Calixe con vento

en: Header
gl: Cabeceira

en: Header/Footer
gl: Cabeceira/Ao pé

en: Headings
gl: Encabezados

en: Headings for each letter
gl: Encabezados para cada carta

en: Heard And McDonald Islands
gl: Illas Heard e McDonald

en: Heavy drizzle
gl: Chuvisca forte

en: Heavy dust
gl: Po forte

en: Heavy dust whirls
gl: Remuíños de po intensos

en: Heavy duststorm
gl: Treboada de po forte

en: Heavy hail
gl: Pedrisco forte

en: Heavy ice crystals
gl: Moitos cristais de xeo

en: Heavy ice pellets
gl: Moitas boliñas de xeo

en: Heavy precipitation
gl: Precipitación forte

en: Heavy rain
gl: Chuvia forte

en: Heavy sand
gl: Area forte

en: Heavy sandstorm
gl: Treboada de area forte

en: Heavy small hail
gl: Sarabia forte

en: Heavy snow
gl: Neve forte

en: Heavy snow grains
gl: Folerpas de neve fortes

en: Heavy squall
gl: Refachos fortes de vento

en: Height:
gl: Altura:

en: Help message
gl: Mensaxe de axuda

en: Hide
gl: Agochar

en: Hide S_elected Messages
gl: Agocha-las Mensaxes S_eleccionadas

en: Hide _Deleted Messages
gl: Agocha-las Mensaxes _Borradas

en: Hide _Read Messages
gl: Agochar as Mensaxes _Lidas

en: Hide deleted messages rather than displaying them with a line through them
gl: Ocutar as mensaxes eliminadas no canto de amosalas cunha liña que as atravese

en: Hide the shortcut bar
gl: Agochar a barra de atallos

en: High
gl: Alta

en: Higher
gl: Máis alta

en: Highest
gl: A máis alta

en: Holy See
gl: Santa Sé

en: Home
gl: Particular

en: Home 2
gl: Particular 2

en: Home Address
gl: Enderezo Particular

en: Home Fax
gl: Fax Particular

en: Home Phone
gl: Teléfono Particular

en: Home Phone 2
gl: Particular 2

en: Host
gl: Servidor

en: Host lookup failed: %s: host not found
gl: Fallo na busca do servidor: %s: servidor non atopado

en: Host lookup failed: %s: unknown reason
gl: Fallo na busca do servidor: %s: motivo descoñecido

en: Hours
gl: Horas

en: How many days should the calendar display at once?
gl: ¿Cantos días deberían aparecer na axenda ao mesmo tempo?

en: Hungary
gl: Hungría

en: I/O error
gl: Erro de E/S

en: IMAP command failed: %s
gl: O comando IMAP fallou: %s

en: IMAP server %s does not support requested authentication type %s
gl: O servidor IMAP %s non soporta o tipo de autenticación %s solicitado.

en: IMAP server response did not contain %s information
gl: A resposta do servidor IMAP non contiña información sobre %s

en: ISDN
gl: RDSI

en: Ice crystal storm
gl: Treboada de cristais de xeo

en: Ice crystals
gl: Cristais de xeo

en: Ice crystals in the vicinity
gl: Cristais de xeo nas proximidades

en: Ice pellet storm
gl: Treboada de boliñas de xeo

en: Ice pellets
gl: Boliñas de xeo

en: Ice pellets in the vicinity
gl: Boliñas de xeo nas proximidades

en: Iceland
gl: Islandia

en: Identity
gl: Identidade

en: If
gl: Se

en: If you can no longer open this mailbox, then
    you may need to repair it manually.
gl: Se non pode abrir máis esta caixa de correo, poida
    que teña que reparala a man.

en: Immediately follow each other
gl: Segue inmediatamente unha á outra

en: Import
gl: Importar

en: Important
gl: Importante

en: Importers
gl: Importadores

en: Importing
gl: Importando

en: Importing %s
    Importer not ready.
    Waiting 5 seconds to retry.
gl: Importando %s
    O importador non está preparado.
    Agardando 5 segundos antes de tentalo de novo.

en: Importing %s
    Importing item %d.
gl: Importando %s
    Importando elemento %d.

en: Importing %s
    Importing item 1.
gl: Importando %s
    Importando elemento 1.

en: Importing %s as %s
gl: Importando %s coma %s

en: Importing %s.
    Starting %s
gl: Importando %s.
    Comezando %s

en: Importing...
gl: Importando...

en: Imports Outlook Express 4 files into Evolution
gl: Importa ficheiros de Outlook Express 4 a Evolution

en: Imports VCard files into Evolution.
gl: Importa ficheiros VCard a Evolution.

en: Imports mbox files into Evolution
gl: Importa ficheiros mbox a Evolution

en: In HTML mail
gl: En correo HTML

en: In Process
gl: En Progreso

en: In Progress
gl: En Progreso

en: Inbox
gl: Entrada

en: Include:
gl: Incluír:

en: Incoming
gl: Entrante

en: Information
gl: Información

en: Inline Text _File...
gl: Introducir _Ficheiro de Texto...

en: Insert File
gl: Inserir Ficheiro

en: Insert a file as text into the message
gl: Inserir un ficheiro como texto dentro da mensaxe

en: Insert text file...
gl: Inserir ficheiro de texto...

en: Invalid
gl: Non válido

en: Invalid arguments
gl: Argumentos non válidos

en: Invalid email address trace information:
    %s
gl: Información de traza de enderezo de correo non válida:
    %s

en: Invalid message contents
gl: Contido da mensaxe non válido

en: Invalid opaque trace information:
    %s
gl: Información de traza opaca non válida:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
gl: Información de traza non válida:
    %s

en: Invalid type in body-contains, expecting string
gl: Tipo inválido no contido do corpo, esperábase unha cadea

en: Ireland
gl: Irlanda

en: It is possible that the mail server may reveal the recipients by adding an Apparently-To header.
    Send anyway?
gl: É posible que o servidor de correo revele os destinatarios engadindo unha cabeceira Apparently-To.
    ¿Enviar de todas maneiras?

en: Italy
gl: Italia

en: Item sent!
gl: ¡Elemento enviado!

en: Jamaica
gl: Xamaica

en: January
gl: xaneiro

en: Japan
gl: Xapón

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Jordan
gl: Xordania

en: Journal entry - %s
gl: Entrada de diario - %s

en: Jr.
gl: fillo

en: July
gl: xullo

en: June
gl: xuño

en: Kazakhstan
gl: Kazakhstán

en: Kenya
gl: Quenia

en: Kiribati
gl: Quiribati

en: Korean
gl: Coreano

en: Kuwait
gl: Kuvait

en: Kyrgyzstan
gl: Kirgizstán

en: Landscape
gl: Horizontal

en: Language
gl: Idioma

en: Latvia
gl: Letonia

en: Leave messages on server
gl: Deixar as mensaxes no servidor

en: Lebanon
gl: Líbano

en: Left:
gl: Esquerda:

en: Lesotho
gl: Lesoto

en: Letter tabs on side
gl: Pestanas coas letras no lateral

en: Light drizzle
gl: Chuvisca lene

en: Light dust
gl: Po suave

en: Light dust whirls
gl: Remuíños de po lenes

en: Light duststorm
gl: Treboada de po lene

en: Light fog
gl: Néboa lene

en: Light funnel cloud
gl: Nube funil lixeira

en: Light hail
gl: Pedrisco lene

en: Light haze
gl: Calixe lixeira

en: Light mist
gl: Brétema lene

en: Light precipitation
gl: Precipitación lene

en: Light rain
gl: Chuvia lene

en: Light sand
gl: Area suave

en: Light snow
gl: Neve lene

en: Light snow grains
gl: Folerpas de neve lenes

en: Light squall
gl: Refachos lenes de vento

en: Light standstorm
gl: Treboada de area lene

en: List _name:
gl: _Nome da lista:

en: Lithuania
gl: Lituania

en: Load _Images
gl: Cargar _Imaxes

en: Loading Calendar
gl: Cargando Axenda

en: Loading calendar...
gl: Cargando axenda...

en: Loading message content
gl: Cargado o contido da mensaxe

en: Local Folders
gl: Cartafoles Locais

en: Local delivery
gl: Entrega local

en: Local mail file %s
gl: Ficheiro local de correo %s

en: Local stores do not have an inbox
gl: Os armacenamentos locais non teñen un inbox

en: Low
gl: Baixa

en: Lower
gl: Máis baixa

en: Lowest
gl: A máis baixa

en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

en: MAIL FROM request timed out: %s: mail not sent
gl: A petición MAIL FROM expirou: %s: correo non enviado

en: MAIL FROM response error: %s: mail not sent
gl: Erro na resposta MAIL FROM: %s: correo non enviado

en: MH-format mail directories
gl: Directorios de correo en formato MH

en: MIME type:
gl: Tipo MIME:

en: MTWTFSS
gl: LMMXVSD

en: Ma_x number of items shown:
gl: Má_ximo número de elementos a amosar:

en: Mail
gl: Correo

en: Mail Alarm Options
gl: Opcións das Alarmas de Correo

en: Mail Configuration
gl: Configuración do Correo

en: Mail Settings
gl: Configuración de Correo

en: Mail configuration interface
gl: Interface de configuración do correo

en: Mail delivery via the sendmail program
gl: Entrega de correo a través do programa sendmail

en: Mail from %s
gl: Mensaxe de %s

en: Mail storage folder (internal)
gl: Cartafol de armacenamento de correo (interno)

en: Mail summary
gl: Resumo de correo

en: Mail to %s
gl: Mensaxe para %s

en: Mailbox Format
gl: Formato mailbox

en: Mailbox location
gl: Localización da caixa do correo

en: Mailing list
gl: Lista de Correo

en: Main toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Make this Occurrence _Movable
gl: Facer esta Ocorrencia _Movible

en: Make this my _default account
gl: Facer esta a miña conta por _defecto

en: Malawi
gl: Malaui

en: Malaysia
gl: Malaisia

en: Maldives
gl: Maldivas

en: Malformed external-body part.
gl: Parte external-body mal formada.

en: Manage Subscriptions
gl: Xestionar Subscripcións

en: Manager
gl: Xestor

en: Mar_k as Read
gl: Marcar como _Lida

en: March
gl: marzo

en: Margins
gl: Marxes

en: Mark All as R_ead
gl: Marcar Todas como L_idas

en: Mark all visible messages as read
gl: Marcar as mensaxes visibles como se foran lidas

en: Mark as I_mportant
gl: Marcar como I_mportante

en: Mark as U_nread
gl: Marcar como _Non Lida

en: Mark as Unim_portant
gl: Marcar coma Non Im_portante

en: Mark as Unimp_ortant
gl: Marcar como Non Imp_ortante

en: Mark as _Important
gl: Marcar coma _Importante

en: Mark the selected messages as having been read
gl: Marcar as mensaxes seleccionadas como se foran lidas

en: Mark the selected messages as important
gl: Marcar as mensaxes seleccionadas coma importante

en: Mark the selected messages as not having been read
gl: Marcar as mensaxes seleccionadas como se non foran lidas

en: Mark the selected messages as unimportant
gl: Marcar as mensaxes seleccionadas coma non importantes

en: Mark the selected messages for deletion
gl: Marcar as mensaxes seleccionadas para borralas

en: Marshall Islands
gl: Illas Marshall

en: Martinique
gl: Martinica

en: Matches:
gl: Aparicións:

en: Mauritius
gl: Mauricio

en: May
gl: maio

en: Mayotte
gl: Maiote

en: Meeting
gl: Xuntanza

en: Meeting Cancellation
gl: Cancelación da Xuntanza

en: Meeting Information
gl: Información da Xuntanza

en: Meeting Proposal
gl: Proposta de Xuntanza

en: Meeting Reply
gl: Resposta de Xuntanza

en: Meeting Update
gl: Actualización da Xuntanza

en: Meeting Update Request
gl: _Solicitude de Actualización de Xuntanza

en: Meeting _end time:
gl: Hora do _final da reunión:

en: Meeting _start time:
gl: Hora do _inicio da reunión:

en: Member
gl: Membro

en: Members
gl: Membros

en: Merge E-Mail Address
gl: Mestura-lo Enderezo de Correo

en: Message
gl: Mensaxe

en: Message %s not found.
gl: Mensaxe %s non atopada.

en: Message Alarm Options
gl: Opcións das Alarmas de Mensaxes

en: Message Body
gl: Corpo da Mensaxe

en: Message Header
gl: Cabeceira da Mensaxe

en: Message construction failed: Corrupt mailbox?
gl: Contrucción da mensaxe fallida: ¿mailbox corrompido?

en: Message contains
gl: A mensaxe contén

en: Message storage
gl: Armacenamento da mensaxe

en: Message to Display
gl: Mensaxe a Amosar

en: Message was received
gl: Recibiuse a mensaxe

en: Message was sent
gl: Enviouse a mensaxe

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Mexico
gl: México

en: Minutes
gl: Minutos

en: Miss
gl: Sriña.

en: Mist
gl: Brétema

en: Mist in the vicinity
gl: Brétema nas proximidades

en: Mist with wind
gl: Brétema con vento

en: Mo
gl: Lu

en: Mobile
gl: Móbil

en: Mobile Phone
gl: Teléfono Móbil

en: Moderate drizzle
gl: Chuvisca moderada

en: Moderate dust
gl: Po moderado

en: Moderate dust whirls
gl: Remuíños de po moderados

en: Moderate duststorm
gl: Treboada de po moderada

en: Moderate fog
gl: Néboa moderada

en: Moderate funnel cloud
gl: Nube funil moderada

en: Moderate hail
gl: Pedrisco moderado

en: Moderate haze
gl: Calixe moderada

en: Moderate ice crystals
gl: Cristais de xeo moderados

en: Moderate ice pellets
gl: Boliñas de xeo moderadas

en: Moderate mist
gl: Brétema moderada

en: Moderate precipitation
gl: Precipitación moderada

en: Moderate rain
gl: Chuvia moderada

en: Moderate sand
gl: Area moderada

en: Moderate sandstorm
gl: Treboada de area moderada

en: Moderate small hail
gl: Sarabia moderada

en: Moderate smoke
gl: Fume moderado

en: Moderate snow
gl: Neve moderada

en: Moderate snow grains
gl: Folerpas de neve moderadas

en: Moderate squall
gl: Refachos moderados de vento

en: Moderate tornado
gl: Tornado moderado

en: Moderate volcanic ash
gl: Cinza volcánica moderada

en: Monaco
gl: Mónaco

en: Monday
gl: Luns

en: Month
gl: Mes

en: Month View
gl: Vista Mensual

en: Morocco
gl: Marrocos

en: Move
gl: Mover

en: Move folder
gl: Mover cartafol

en: Move message(s) to
gl: Mover mensaxe(s) a

en: Move selected messages to another folder
gl: Mover as mensaxes seleccionadas a outro cartafol

en: Move this folder to another place
gl: Mover este cartafol a outro sitio

en: Move to Folder
gl: Mover a un Cartafol

en: Movemail program failed: %s
gl: O programa movemail fallou: %s

en: Moving
gl: Movendo

en: Moving messages to %s
gl: Movendo mensaxes a %s

en: Mr.
gl: Sr.

en: Mrs.
gl: Sra.

en: Ms.
gl: Sra.

en: Multiple Messages
gl: Múltiples Mensaxes

en: Multiple Unseen Messages
gl: Múltiples Mensaxes Non Vistas

en: Multiple VCards
gl: Varias VCards

en: My Weather
gl: O Meu Tempo

en: NNTP Server:
gl: Servidor NNTP:

en: NT Login
gl: Login de NT

en: Name
gl: Nome:

en: Name:
gl: Nome:

en: Namespace
gl: Espacio de nomes

en: Nauru
gl: Naurú

en: Needs Action
gl: Precisa dunha Acción

en: Netherlands
gl: Países Baixos

en: Netherlands Antilles
gl: Antillas Holandesas

en: New
gl: Novo

en: New All Day _Event
gl: Novo _Evento de Día Completo

en: New Appointment
gl: Nova Cita

en: New Caledonia
gl: Nova Caledonia

en: New Contact
gl: Novo Contacto

en: New Contact List
gl: Nova Lista de Contactos

en: New Contact _List
gl: Nova _Lista de Contactos

en: New Contact:
gl: Novo Contacto:

en: New List
gl: Nova Lista

en: New Mail Message
gl: Nova Mensaxe de Correo

en: New Message
gl: Nova Mensaxe

en: New Task
gl: Nova Tarefa

en: New VFolder
gl: Novo CartafolV

en: New Zealand
gl: Nova Celandia

en: New _Appointment
gl: Nova C_ita

en: New _Appointment...
gl: Nova _Cita...

en: New _Contact
gl: Novo C_ontacto

en: New _Mail Message
gl: Nova _Mensaxe

en: New _Task
gl: Nova T_arefa

en: New phone type
gl: Novo tipo de teléfono

en: New store format:
gl: Novo formato de armacenamento:

en: New...
gl: Nova...

en: News
gl: Novas

en: News Feed
gl: Fonte de Novas

en: News Feed Settings
gl: Configuración da Fonte de Novas

en: Next
gl: Seguinte

en: Next Important Message
gl: Seguinte Mensaxe Importante

en: Next Message
gl: Seguinte Mensaxe

en: Next Thread
gl: Seguinte Fío

en: Next Unread Message
gl: Seguinte Mensaxe Sen Ler

en: Nickname
gl: Alcume

en: Niger
gl: Níxer

en: Nigeria
gl: Nixeria

en: No
gl: Non

en: No Information
gl: Sen Información

en: No Message Selected
gl: Ningunha Mensaxe Seleccionada

en: No appointments
gl: Non hai citas

en: No cards
gl: Sen tarxetas

en: No description available.
gl: Non hai unha descrición dispoñible.

en: No error
gl: Sen erros

en: No folder name specified.
gl: Non se especificou un nome de cartafol

en: No message with uid %s
gl: Non existe a mensaxe con UID %s

en: No provider available for protocol `%s'
gl: Non hai ningún fornecedor dispoñible para o protocolo `%s'

en: No server has been selected
gl: Non se seleccionou ningún servidor

en: No such folder %s
gl: Non existe o cartafol %s

en: No such folder `%s'.
gl: Non existe o cartafol `%s'.

en: No such message
gl: Non existe a mensaxe

en: No such message %s in %s
gl: Non existe a mensaxe %s en %s

en: No such message: %s
gl: Non existe a mensaxe: %s

en: No summary
gl: Sen resumo

en: No support for authentication type %s
gl: Non hai soporte para o tipo de autenticación %s

en: No tasks
gl: Non hai tarefas

en: No_tes:
gl: No_tas:

en: Non-Participant
gl: Non-Participante

en: Non-Participants
gl: Non-Participantes

en: None
gl: Nada

en: Norfolk Island
gl: Illa Norfolk

en: North
gl: Norte

en: North - NorthEast
gl: Norte - Nordés

en: North - Northwest
gl: Norte - Noroeste

en: Northeast
gl: Nordés

en: Northern Mariana Islands
gl: Illas Marianas do Norte

en: Northwest
gl: Noroeste

en: Norway
gl: Noruega

en: Not Started
gl: Non Iniciada

en: Not enough space to create the folder
gl: Non hai espacio dabondo para crear o cartafol

en: Note
gl: Nota

en: Note: When converting between mailbox formats, a failure
    (such as lack of disk space) may not be automatically
    recoverable.  Please use this feature with care.
gl: Nota: Cando se convirte entre formatos de caixa de correos,
    un fallo (como por exemplo a falta de espacio no disco)
    poida que non sexa recuperable automaticamente. Por favor,
    use esta característica con cuidado.

en: November
gl: novembro

en: Now
gl: Agora

en: Number of columns:
gl: Número de columnas:

en: OK
gl: Aceptar

en: O_verdue tasks:
gl: Tarefas _retrasadas:

en: Obtain the latest meeting information
gl: Obter a última información sobre a reunión

en: Obtain the latest task information
gl: Obte-la última información sobre a tarefa

en: October
gl: outubro

en: Office
gl: Oficina

en: Oman
gl: Omán

en: On %a, %Y-%m-%d at %H:%M, %%s wrote:
gl: O %a, %Y-%m-%d ás %H:%M, %%s escribiu:

en: One
gl: Único

en: One mont_h
gl: Un m_es

en: One w_eek
gl: Unha sema_na

en: Open
gl: Abrir

en: Open Link in Browser
gl: Abrir Ligazón no Navegador

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: Open a window for composing a mail message
gl: Abrir unha fiestra para compoñer unha mensaxe de correo

en: Open file
gl: Abrir ficheiro

en: Open in %s...
gl: Abrir en %s...

en: Open in New Window
gl: Abrir nunha Nova Fiestra

en: Open in New _Window
gl: Abrir nunha Nova _Fiestra

en: Open the folder linked to this shortcut
gl: Abrir o cartafol ligado a este atallo

en: Open the folder linked to this shortcut in a new window
gl: Abri-lo cartafol ligado a este atallo nunha nova fiestra

en: Open the selected message in a new window
gl: Abrir a mensaxe seleccionada nunha nova fiestra

en: Open the selected message in the composer to re-send it
gl: Abri-la mensaxe seleccionada no compositor para re-enviala

en: Open this folder in an other window
gl: Abrir este cartafol noutra fiestra

en: Opening folder %s
gl: Abrindo cartafol %s

en: Opening store %s
gl: Abrindo armacenamento %s

en: Operation cancelled
gl: Operación cancelada

en: Operation not supported
gl: Operación non soportada

en: Optional Information
gl: Información Opcional

en: Optional Participant
gl: Participante Opcional

en: Optional Participants
gl: Participantes Opcionais

en: Options
gl: Opcións

en: Organi_zation:
gl: Organi_zación:

en: Organization
gl: Organización

en: Organizer:
gl: Organizador:

en: Orientation
gl: Orientación

en: Original Contact:
gl: Contacto Orixinal:

en: Other
gl: Outro

en: Other Address
gl: Outro Enderezo

en: Other Contacts
gl: Outros Contactos

en: Other Fax
gl: Outro Fax

en: Other Phone
gl: Outro Teléfono

en: Other error
gl: Outro erro

en: Other...
gl: Outro...

en: Out of Office
gl: Fóra da Oficina

en: Outbox
gl: Saída

en: Outgoing
gl: Saínte

en: Overcast
gl: Nubrado

en: Override server-supplied folder namespace
gl: Ignora-lo espacio de nomes de cartafoles proporcionado polo servidor

en: Overwrite file?
gl: ¿Sobrescribir ficheiro?

en: PGP Encrypt
gl: Cifrar con PGP

en: PGP Sign
gl: Asinar con PGP

en: POP Before SMTP auth using a non-pop source
gl: Autorización POP antes de SMTP usando unha fonte non-pop

en: POP Before SMTP auth using an unknown transport
gl: Autorización POP antes de SMTP usando un transporte descoñecido

en: POP Source URI
gl: URI da Fonte POP

en: POP before SMTP
gl: POP antes de SMTP

en: Page
gl: Páxina

en: Page Setup:
gl: Configuración de Páxina:

en: Pager
gl: Buscapersoas

en: Pakistan
gl: Paquistán

en: Panama
gl: Panamá

en: Paper
gl: Papel

en: Paper source:
gl: Orixe do papel:

en: Papua New Guinea
gl: Papúa Nova Guinea

en: Paraguay
gl: Paraguai

en: Partial drizzle
gl: Chuvisca parcial

en: Partial dust
gl: Po parcial

en: Partial dust whirls
gl: Remuíños de po parciais

en: Partial duststorm
gl: Treboada de po parcial

en: Partial fog
gl: Néboa parcial

en: Partial funnel clouds
gl: Nubes funil parciais

en: Partial hail
gl: Pedrisco parcial

en: Partial haze
gl: Calixe parcial

en: Partial ice crystals
gl: Cristais de xeo parciais

en: Partial ice pellets
gl: Boliñas de xeo parciais

en: Partial mist
gl: Brétema parcial

en: Partial precipitation
gl: Precipitación parcial

en: Partial rainfall
gl: Chuvia parcial

en: Partial sand
gl: Area parcial

en: Partial sandstorm
gl: Treboada de area parcial

en: Partial small hail
gl: Sarabia parcial

en: Partial smoke
gl: Fume parcial

en: Partial snow grains
gl: Folerpas de neve parciais

en: Partial snowfall
gl: Neve parcial

en: Partial squall
gl: Refachos de vento espallados

en: Partial tornado
gl: Tornado parcial

en: Partial volcanic ash
gl: Cinza volcánica parcial

en: Password
gl: Contrasinal

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste message in the clipboard
gl: Pegar a mensaxe do portarretallos

en: Paste task from the clipboard
gl: Pegar a tarefa dende o portarretallos

en: Paste the clipboard
gl: Pegar o contido do portarretallos

en: Patches of drizzle
gl: Chuviscas espalladas

en: Patches of dust
gl: Po espallado

en: Patches of dust whirls
gl: Remuíños de po espallados

en: Patches of fog
gl: Néboa espallada

en: Patches of funnel clouds
gl: Nubes funil espalladas

en: Patches of hail
gl: Pedrisco espallado

en: Patches of haze
gl: Calixe espallada

en: Patches of ice crystals
gl: Cristais de xeo espallados

en: Patches of ice pellets
gl: Boliñas de xeo espalladas

en: Patches of mist
gl: Brétema espallada

en: Patches of precipitation
gl: Precipitacións espalladas

en: Patches of rain
gl: Chuvia espallada

en: Patches of sand
gl: Area espallada

en: Patches of small hail
gl: Sarabia espallada

en: Patches of smoke
gl: Fume espallado

en: Patches of snow
gl: Neve espallada

en: Patches of snow grains
gl: Folerpas de neve espalladas

en: Patches of volcanic ash
gl: Cinza volcánica espallada

en: Performing query on unknown header: %s
gl: Efectuando petición sobre a cabeceira descoñecida: %s

en: Permanently remove all deleted messages from all folders
gl: Eliminar tódalas mensaxes borradas en tódolos cartafoles de xeito permanente

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
gl: Eliminar as mensaxes borradas neste cartafol de xeito permanente

en: Permission denied
gl: Permiso denegado

en: Peru
gl: Perú

en: Philippines
gl: Filipinas

en: Phone List
gl: Lista de Teléfonos

en: Phone Types
gl: Tipos de Teléfono

en: Pick a color
gl: Escoller unha cor

en: Play a sound
gl: Tocar un son

en: Play sound:
gl: Tocar un son:

en: Please click "OK" to install the files, or "Cancel" to exit.
gl: Prema "Aceptar" para instalar os ficheiros, ou "Cancelar" para saír.

en: Please enter information about the way you will send mail. If you are not sure, ask your system
    administrator or Internet Service Provider.
gl: Por favor, introduza información sobre o xeito no que envía correo. Se non está seguro, pregunte ao
    seu administrador de sistemas ou fornecedor de acceso a Internet.

en: Please enter information about your incoming mail server below. If you are not sure, ask your system
    administrator or Internet Service Provider.
gl: Por favor, introduza informacion sobre o seu servidor de correo entrante. Se non está seguro, pregunte
    ao seu administrador de sistemas ou fornecedor de acceso a Internet.

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
gl: Introduza o contrasinal NNTP para %s@%s

en: Please enter your %s passphrase
gl: Introduza o seu contrasinal %s

en: Please enter your %s passphrase for %s
gl: Introduza o seu contrasinal %s para %s

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in,
    unless you wish to include this information in email you send.
gl: Introduza o seu nome e enderezo de correo embaixo. Os campos "opcionais" de embaixo non precisan que se enchan,
    a menos que queira incluír esta información no correo que envíe.

en: Please enter your password for %s
gl: Introduza o seu contrasinal para %s

en: Please indicate the nickname of a certificate to sign with.
gl: Por favor, indique o alcume dun certificado co que asinar.

en: Please select a server.
gl: Seleccione un servidor.

en: Please select among the following options
gl: Escolla unha das seguintes opcións

en: Please wait
gl: Agarde, por favor

en: Please wait...
    Scanning for existing setups
gl: Agarde...
    Buscando configuracións existentes

en: Pointer to FTP site (%s)
gl: Punteiro a sitio FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s)
gl: Punteiro a ficheiro local (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
gl: Punteiro a ficheiro local (%s) válido no sitio "%s"

en: Pointer to remote data (%s)
gl: Punteiro a datos remotos (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
gl: Punteiro a datos externos descoñecidos (tipo "%s")

en: Poland
gl: Polonia

en: Portrait
gl: Vertical

en: Precipitation in the vicinity
gl: Precipitación nas proximidades

en: Preview
gl: Previsualizar

en: Preview the message to be printed
gl: Previsualizar a mensaxe que se vai imprimir

en: Preview the printed item
gl: Previsualizar o elemento imprimido

en: Preview:
gl: Previsualización:

en: Previews the calendar to be printed
gl: Previsualiza a axenda que se vai imprimir

en: Previews the contacts to be printed
gl: Previsualiza os contactos que se han imprimir

en: Previous
gl: Anterior

en: Previous Important Message
gl: Anterior Mensaxe Importante

en: Previous Message
gl: Anterior Mensaxe

en: Previous Unread Message
gl: Anterior Mensaxe Sen Ler

en: Pri_vate
gl: Pri_vado

en: Primary
gl: Principal

en: Primary Email
gl: Correo Electrónico Principal

en: Primary Phone
gl: Teléfono Principal

en: Print
gl: Imprimir

en: Print Calendar
gl: Imprimir Axenda

en: Print En_velope...
gl: Imprimir So_bre...

en: Print Envelope
gl: Imprimir Sobre

en: Print Item
gl: Imprimir Elemento

en: Print Message
gl: Imprimir Mensaxe

en: Print Pre_view
gl: Pre_visualización da Impresión

en: Print Preview
gl: Previsualización da Impresión

en: Print Setup
gl: Configuración da Impresión

en: Print Summary
gl: Imprimir Resumo

en: Print card
gl: Imprimir tarxeta

en: Print cards
gl: Imprimir tarxetas

en: Print envelope
gl: Imprimir sobre

en: Print selected contacts
gl: Imprimi-los contactos seleccionados

en: Print summary
gl: Imprimir resumo

en: Print this calendar
gl: Imprimir esta axenda

en: Print this item
gl: Imprimir este elemento

en: Print this message
gl: Imprimir esta mensaxe

en: Print using gray shading
gl: Imprimir usando sombreado de grises

en: Print...
gl: Imprimir...

en: Printing of Summary failed
gl: A impresión do Resumo fallou

en: Printing of message failed
gl: A impresión da mensaxe fallou

en: Priority
gl: Prioridade

en: Private
gl: Privado

en: Profession
gl: Profesión

en: Program Alarm Options
gl: Opcións de Alarma do Programa

en: Progress
gl: En Progreso

en: Prompt when sending messages with an _empty subject
gl: Avisar cando se envíen mensaxes cun asunto baleiro

en: Prompt when sending messages with only _Bcc recipients defined
gl: Avisar cando se envíen mensaxes con só destinatarios _Bcc definidos

en: Properties
gl: Propiedades

en: Properties for "%s"
gl: Propiedades de "%s"

en: Properties...
gl: Propiedades...

en: Protocol not supported
gl: Protocolo non soportado

en: Pu_blic
gl: Pú_blico

en: Public
gl: Público

en: Publish Free/Busy information for this calendar
gl: Publicar información de Libre/Ocupado para esta axenda

en: Puerto Rico
gl: Porto Rico

en: QUIT request timed out: %s: non-fatal
gl: A petición QUIT expirou: %s: non fatal

en: QUIT response error: %s: non-fatal
gl: Erro na resposta QUIT: %s: non fatal

en: Qmail maildir
gl: Maildir de Qmail

en: Querying Addressbook...
gl: Buscando no Libro de Enderezos...

en: Question
gl: Pregunta

en: Quoted
gl: Citado

en: Quotes of the Day
gl: Citas do Día

en: RCPT TO request timed out: %s: mail not sent
gl: A petición RCPT TO expirou: %s: correo non enviado

en: RCPT TO response error: %s: mail not sent
gl: Erro na resposta RCPT TO: %s: correo non enviado.

en: RSET request timed out: %s
gl: A petición RSET expirou: %s

en: RSET response error: %s
gl: Erro na resposta RSET: %s

en: Raging tornado
gl: Tornado furioso

en: Rain
gl: Choiva

en: Rain in the vicinity
gl: Chuvia nas proximidades

en: Rain showers
gl: Chuvia abundante

en: Re_fresh Meeting
gl: Re_frescar Xuntanza

en: Re_fresh Task
gl: Re_frescar Tarefa

en: Re_move
gl: Eli_minar

en: Re_name this Group...
gl: Re_nomear este Grupo...

en: Read
gl: Ler

en: Really delete account?
gl: ¿Borrar esta conta de verdade?

en: Received
gl: Recibido

en: Receiving Email
gl: Recepción de Correo

en: Receiving Mail
gl: Recepción de Correo

en: Receiving Options
gl: Opcións de Recepción

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: Recipients contain
gl: Os destinatarios conteñen

en: Recurrence
gl: Recorrencia

en: Recurrence Rule
gl: Regra de Recorrencia

en: Recurring
gl: Recorrendo

en: Refresh List
gl: Actualizar Lista

en: Refresh List of Folders
gl: Actualizar a Lista de Cartafoles

en: Refresh _time (seconds):
gl: _Tempo de refresco (segundos):

en: Refreshing folder
gl: Refrescando o cartafol

en: Regex Match
gl: Busca por Expresión Regular

en: Regions
gl: Rexións

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
gl: Fallo na compilación da expresión regular: %s: %s

en: Reload
gl: Recargar

en: Reload the view
gl: Recargar a vista

en: Remember this password
gl: Lembrar este contrasinal

en: Reminder
gl: Recordatorio

en: Reminders
gl: Recordatorios

en: Removal Complete
gl: Eliminación Completa

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove All
gl: Eliminar Todos

en: Remove folder from your list of subscribed folders
gl: Eliminar o cartafol da lista de cartafoles subscritos

en: Remove selected items from the attachment list
gl: Eliminar os elementos seleccionados da lista de anexos

en: Remove this shortcut from the shortcut bar
gl: Eliminar este atallo da barra de atallos

en: Remove this shortcut group
gl: Eliminar este grupo de atallos

en: Removing folder %s
gl: Eliminando o cartafol %s

en: Rename Shortcut Group
gl: Renomear Grupo de Atallos

en: Rename selected shortcut group to:
gl: Renomear o grupo de atallos seleccionado a:

en: Rename selected shortcut to:
gl: Renomea-lo atallo seleccionado a:

en: Rename shortcut
gl: Renomear atallo

en: Rename this shortcut
gl: Renomear este atallo

en: Rename this shortcut group
gl: Renomear este grupo de atallos

en: Repeat the alarm
gl: Repetir a alarma

en: Replied to
gl: Respondido a

en: Reply
gl: Responder

en: Reply to All
gl: Responder a Todos

en: Reply to _All
gl: Responder a _Todos

en: Reply to _List
gl: Responder á _Lista

en: Reply-To
gl: Responder-A

en: Reply-To:
gl: Responder-A:

en: Repository offline
gl: Repositorio desconectado

en: Republic Of Korea
gl: República de Corea

en: Republic Of Moldova
gl: República de Moldavia

en: Requested action aborted: error in processing
gl: Abortouse a acción solicitada: erro ao procesar

en: Requested action not taken: insufficient system storage
gl: A acción pedida non foi levada a cabo: insuficiente armacenamento no sistema

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
gl: A acción pedida non foi levada a cabo: nome de caixa de correo non admitido

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
gl: A acción pedida non foi levada a cabo: caixa de correo non dispoñible

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
gl: Abortouse a acción solicitada: excedeuse da asignación de armacenamento

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
gl: A acción de correo pedida non foi levada a cabo: caixa de correo non dispoñible

en: Requested mail action okay, completed
gl: Acción de correo pedida exitosa, completada

en: Required Information
gl: Información Requirida

en: Required Participant
gl: Participantes Requiridos

en: Required Participants
gl: Participantes Requiridos

en: Required People and _One Resource
gl: Persoas Requiridas e _Un Recurso

en: Resolving: %s
gl: Resolvendo: %s

en: Resource
gl: Recurso

en: Resynchronizing with server
gl: Volvendo a sincronizar co servidor

en: Retrieving %d message(s)
gl: Recibindo %d mensaxe(s)

en: Retrieving POP message %d
gl: Recibindo a mensaxe POP %d

en: Retrieving POP summary
gl: Recibindo o resumo de POP

en: Retrieving message %s
gl: Recibindo a mensaxe %s

en: Reunion
gl: Xuntanza

en: Reverse on even pages
gl: Inverter nas páxinas pares

en: Right:
gl: Dereita:

en: Role
gl: Papel

en: Romania
gl: Romanía

en: Room
gl: Cuarto

en: Rule name:
gl: Nome da regra:

en: Rules
gl: Regras

en: Run a program
gl: Executar un programa

en: Run program:
gl: Executar un programa:

en: Russian Federation
gl: Federación Rusa

en: Rwanda
gl: Ruanda

en: S/MIME Encrypt
gl: Cifrar con S/MIME

en: S/MIME Sign
gl: Sinatura S/MIME

en: SMTP Authentication
gl: Autenticación SMTP

en: SMTP Greeting
gl: Saúdo SMTP

en: SMTP mail delivery via %s
gl: Entrega de correo SMTP vía %s

en: SMTP server %s
gl: Servidor de SMTP %s

en: SMTP server %s does not support requested authentication type %s
gl: O servidor SMTP %s non soporta o tipo de autenticación %s requirida

en: SMTWTFS
gl: DLMMXVS

en: S_earch Message...
gl: Buscar M_ensaxe...

en: Sa
gl: Sá

en: Saint Kitts And Nevis
gl: Santo Cristobo e Nevis

en: Saint Lucia
gl: Santa Lucía

en: Saint Vincent And The Grena-dines
gl: San Vicente e Granadinas

en: Sand
gl: Area

en: Sand in the vicinity
gl: Area nas proximidades

en: Sandstorm
gl: Treboada de area

en: Sandstorm in the vicinity
gl: Treboada de area nas proximidades

en: Sao Tome And Principe
gl: San Tomé e Príncipe

en: Saturday
gl: Sábado

en: Saudi Arabia
gl: Arabia Saudí

en: Save
gl: Gardar

en: Save As
gl: Gardar Como

en: Save As...
gl: Gardar Como...

en: Save Attachment
gl: Gardar Anexo

en: Save Image as...
gl: Gardar Imaxe coma...

en: Save Link as (FIXME)
gl: Gardar Ligazón coma (AMÁÑAME)

en: Save Message As...
gl: Gardar Mensaxe Como...

en: Save Messages As...
gl: Gardar Mensaxes Como...

en: Save Search
gl: Gardar Busca

en: Save _As...
gl: Gardar _Como...

en: Save _Draft
gl: Gardar _Borrador

en: Save and Close
gl: Gardar e Pechar

en: Save as VCard
gl: Gardar como VCard

en: Save as...
gl: Gardar como...

en: Save in addressbook
gl: Gardar no libro de enderezos

en: Save in folder...
gl: Gardar no cartafol...

en: Save selected contacts as a VCard.
gl: Garda-los contactos seleccionados coma unha VCard.

en: Save signature
gl: Gravar sinatura

en: Save the contact and close the dialog box
gl: Gardar o contacto e pechar a caixa de diálogo

en: Save the current file
gl: Gardar o ficheiro actual

en: Save the current file with a different name
gl: Gardar o ficheiro actual cun nome diferente

en: Save the item and close the dialog box
gl: Gardar o elemento e pechar a caixa de diálogo

en: Save the list and close the dialog box
gl: Gardar a lista e pechar a caixa de diálogo

en: Save the message as a text file
gl: Gardar a mensaxe coma un ficheiro de texto

en: Save the message in a specified folder
gl: Gardar a mensaxe nun cartafol específico

en: Save this item to disk
gl: Gravar este elemento no disco

en: Save to Disk...
gl: Gardar ó Disco...

en: Saving %d messsage(s)
gl: Gardando %d mensaxe(s)

en: Saving attachment
gl: Gardando anexo

en: Saving message to folder
gl: Gardando a mensaxe no cartafol

en: Scanning %s
gl: Examinando %s

en: Scanning directory
gl: Explorando o directorio

en: Scanning folders in "%s"
gl: Examinando os cartafoles en "%s"

en: Scanning folders under %s on "%s"
gl: Examinando os cartafoles baixo %s en "%s"

en: Scanning for changed messages
gl: Buscando mensaxes cambiadas

en: Scanning for new messages
gl: Buscando mensaxes novas

en: Scanning root-level folders on "%s"
gl: Examinando os cartafoles de nivel raíz en "%s"

en: Scattered clouds
gl: Nubes espalladas

en: Schedule _Meeting
gl: _Programar Xuntanza

en: Schedule a meeting for this item
gl: Programar unha xuntanza para este elemento

en: Score
gl: Puntuación

en: Score Rules
gl: Regras de Puntuación

en: Se_nd list to other...
gl: E_nviar a lista a outro...

en: Sear_ch
gl: Bus_car

en: Search
gl: Buscar

en: Search Editor
gl: Editor de Buscas

en: Search Forward
gl: Buscar Cara a Adiante

en: Search _base:
gl: _Base da busca:

en: Search for text in the body of the displayed message
gl: Buscar texto no corpo da mensaxe amosada

en: Search s_cope:
gl: Ámbito da busca:

en: Sections:
gl: Seccións:

en: Secure MIME
gl: MIME Seguro

en: Security
gl: Seguridade

en: Seen
gl: Vista

en: Select All
gl: Seleccionar Todo

en: Select Contacts from Addressbook
gl: Seleccionar Contactos do Libro de Enderezos

en: Select Filter Log file...
gl: Seleccionar un ficheiro de rexistro para o filtro...

en: Select Folder
gl: Seleccionar Cartafol

en: Select Names
gl: Seleccionar Nomes

en: Select PGP binary
gl: Seleccionar un binario PGP

en: Select _All
gl: Seleccionar _Todo

en: Select _Thread
gl: Seleccionar _Fío

en: Select a Time Zone
gl: Seleccionar un Fuso Horario

en: Select a destination folder for importing this data
gl: Escolla un cartafol de destino para importar estes datos

en: Select a file
gl: Seleccionar un ficheiro

en: Select all and only the messages that are not currently selected
gl: Seleccionar todas e unicamente as mensaxes non seleccionadas actualmente

en: Select all contacts
gl: Seleccionar tódolos contactos

en: Select all messages in the same thread as the selected message
gl: Seleccionar todas as mensaxes do mesmo fío que a mensaxe seleccionada

en: Select all visible messages
gl: Seleccionar tódalas mensaxes visibles

en: Select an Action
gl: Escolla unha Acción

en: Select folder
gl: Seleccionar cartafol

en: Select the folder that you want to open
gl: Seleccione o cartafol a abrir

en: Select the folder you want the shortcut to point to:
gl: Escolla o cartafol ao que quere que apunte o atallo:

en: Selected day (%a %b %d %Y)
gl: Día seleccionado (%a, %d de %b de %Y)

en: Selected month (%b %Y)
gl: Mes seleccionado (%b de %Y)

en: Selected week (%s - %s)
gl: Semana seleccionada (%s - %s)

en: Selected year (%Y)
gl: Ano seleccionado (%Y)

en: Selection:
gl: Selección:

en: Send
gl: Enviar

en: Send / Receive
gl: Enviar / Recibir

en: Send HTML Mail?
gl: ¿Enviar Correo HTML?

en: Send Message to Contact
gl: Enviar unha Mensaxe a un Contacto

en: Send _Later
gl: Enviar máis _Tarde

en: Send _Message to Contact...
gl: Enviar unha _Mensaxe ao Contacto...

en: Send _later
gl: Enviar máis _tarde

en: Send _message to list...
gl: Enviar unha _mensaxe á lista...

en: Send a mess to the selected contacts.
gl: Enviar unha mensaxe aos contactos seleccionados.

en: Send an email
gl: Enviar unha mensaxe

en: Send message to contact
gl: Enviar mensaxe a un contacto

en: Send queued mail and retrieve new mail
gl: Enviar o correo na cola e recibir o correo novo

en: Send selected contacts to another person.
gl: Envia-los contactos seleccionados a outra persoa.

en: Send the debugging output of all components to a file.
gl: Enviar a saída da depuración de todos os compoñentes a un ficheiro.

en: Send the mail in HTML format
gl: Enviar a mensaxe en formato HTML

en: Send the message later
gl: Enviar a mensaxe máis tarde

en: Send this message now
gl: Enviar esta mensaxe agora

en: Sender
gl: Autor

en: Sender contains
gl: O autor contén

en: Sending "%s"
gl: Enviando "%s"

en: Sending Email
gl: Enviando Correo

en: Sending Mail
gl: Enviando Correo

en: Sending message
gl: Enviando a mensaxe

en: Sending message %d of %d
gl: Enviando a mensaxe %d de %d

en: Sent
gl: Enviada

en: Sent and Draft Messages
gl: Mensaxes Enviadas e Borradores

en: September
gl: setembro

en: Server Configuration
gl: Configuración do Servidor

en: Server Message:
gl: Mensaxe do Servidor:

en: Server Name
gl: Nome do Servidor

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
gl: O desafío do servidor contiña un elemento "Quality of Protection" ("Calidade da Protección") non válido

en: Server challenge invalid
gl: Desafío do servidor non válido

en: Server challenge too long (>2048 octets)
gl: Desafío do servidor longo de máis (>2048 octetos)

en: Server rejected username
gl: O servidor rexeitou o nome de usuario

en: Server rejected username/password
gl: O servidor rexeitou o nome de usuario/contrasinal

en: Server response contained incomplete authorization data
gl: A resposta do servidor contiña datos incompletos de autorización

en: Server response did not contain authorization data
gl: A resposta do servidor non contiña datos de autorización

en: Server response does not match
gl: A resposta do servidor non coincide

en: Server response ended too soon.
gl: A resposta do servidor rematou cedo de máis.

en: Service closing transmission channel
gl: Servicio pechando a canle de transmisión

en: Service not available, closing transmission channel
gl: Servicio non dispoñible, pechando a canle de transmisión

en: Service ready
gl: Servicio preparado

en: Set Status
gl: Establecer Estado

en: Settings
gl: Opcións

en: Setup the page settings for your current printer
gl: Configurar as opcións de páxina para a impresora actual

en: Seychelles
gl: Seichelles

en: Sh_ow Hidden Messages
gl: Am_osar as Mensaxes Ocultas

en: Shading
gl: Sombreado

en: Shallow drizzle
gl: Chuvisca superficial

en: Shallow dust whirls
gl: Remuíños de po pouco intensos

en: Shallow duststorm
gl: Treboada de po superficial

en: Shallow fog
gl: Néboa pouco intensa

en: Shallow funnel cloud
gl: Nube funil pouco intensa

en: Shallow hail
gl: Pedrisco superficial

en: Shallow haze
gl: Calixe pouco intensa

en: Shallow ice pellets
gl: Boliñas de xeo superficiais

en: Shallow mist
gl: Brétema pouco intensa

en: Shallow precipitation
gl: Precipitación superficial

en: Shallow rain
gl: Chuvia superficial

en: Shallow sandstorm
gl: Treboada de area superficial

en: Shallow small hail
gl: Sarabia superficial

en: Shallow smoke
gl: Fume pouco intenso

en: Shallow snow
gl: Neve superficial

en: Shallow snow grains
gl: Folerpas de neve pouco intensas

en: Shallow volcanic ash
gl: Cinza volcánica superficial

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Show / hide attachments
gl: Amosar / agochar anexos

en: Show All
gl: Ver Todos

en: Show Details
gl: Amosa-los Detalles

en: Show Email _Source
gl: Amosar o Código _Fonte da Mensaxe

en: Show Full _Headers
gl: Amosa-las _Cabeceiras Completas

en: Show Time As
gl: Amosa-lo Tempo Coma

en: Show _Only Working Hours
gl: Amosar _Só as Horas de Traballo

en: Show _Zoomed Out
gl: Amozar sen _Zoom

en: Show _all tasks
gl: _Amosar tódalas tarefas

en: Show _attachments
gl: Amosar _anexos

en: Show _folders from server:
gl: Amosar _cartafoles desde o servidor:

en: Show _today's tasks
gl: Amosa-las _tarefas de hoxe

en: Show appointment _end times in week and month views
gl: Amosar os prazos _finais das citas nas vistas semanal e mensual

en: Show attachments
gl: Amosar anexos

en: Show contacts matching the following criteria:
gl: Amosar contactos que cumpran os seguintes criterios:

en: Show message in the normal style
gl: Amosa-la mensaxe no estilo normal

en: Show message preview window
gl: Amosar a fiestra de previsualización da mensaxe

en: Show message with all email headers
gl: Amosa-la mensaxe con tódalas cabeceiras

en: Show messages that have been temporarily hidden
gl: Amosar mensaxes ocultas temporalmente

en: Show one day
gl: Amosar un día

en: Show one month
gl: Amosar un mes

en: Show one week
gl: Amosar unha semana

en: Show only subscribed folders
gl: Amosar só os cartafoles subscritos

en: Show the raw email source of the message
gl: Amosa-lo código fonte sen procesar da mensaxe

en: Show the shortcuts as large icons
gl: Amosar os atallos como iconas grandes

en: Show the shortcuts as small icons
gl: Amosar os atallos como iconas pequenas

en: Show the working week
gl: Amosar a semana laboral

en: Show week _numbers in date navigator
gl: Amosa-los _números das semanas no navegador de datas

en: Showers
gl: Chuvieira

en: Showers of ice crystals
gl: Precipitacións abundantes de cristais de xeo

en: Showers of ice pellets
gl: Precipitacións abundantes de boliñas de xeo

en: Showers of small hail
gl: Precipitacións abundantes de sarabia

en: Showers, type unknown
gl: Precipitacións abundantes, tipo descoñecido

en: Sierra Leone
gl: Serra Leoa

en: Sign this message with your PGP key
gl: Asinar esta mensaxe coa súa clave PGP

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
gl: Asinar esta mensaxe co seu Certificado de Sinatura S/MIME

en: Signature file:
gl: Ficheiro de sinatura:

en: Signing is not supported by this cipher
gl: As sinaturas non están soportadas por este cifrado

en: Simplified
gl: Simplificado

en: Since the contact list you are sending to is configured to hide the list's addresses, this message will contain only Bcc recipients.
gl: Xa que a lista de contactos á que envía está configurada para agocha-los enderezos da lista, esta mensaxe só ha conter destinatarios Bcc.

en: Singapore
gl: Singapur

en: Size
gl: Tamaño

en: Size (kB)
gl: Tamaño (kB)

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Slovakia
gl: Eslovaquia

en: Slovenia
gl: Eslovenia

en: Small hail
gl: Sarabia

en: Small hail in the vicinity
gl: Sarabia nas proximidades

en: Small hailstorm
gl: Treboada de sarabia

en: Smoke
gl: Fume

en: Smoke in the vicinity
gl: Fume nas proximidades

en: Smoke with wind
gl: Fume con vento

en: Snoo_ze
gl: A_diar

en: Snooze time (minutes)
gl: Tempo de adiamento (minutos)

en: Snow
gl: Neve

en: Snow grain showers
gl: Folerpas de neve abundantes

en: Snow grains
gl: Folerpas de neve

en: Snow grains in the vicinity
gl: Folerpas de neve nas proximidades

en: Snow in the vicinity
gl: Neve nas proximidades

en: Snow showers
gl: Neve abundante

en: Snowstorm
gl: Treboada de neve

en: Solomon Islands
gl: Illas Salomón

en: Source
gl: Fonte

en: Source Account
gl: Conta Fonte

en: Source Information
gl: Información da Fonte

en: Sources
gl: Fontes

en: South
gl: Sur

en: South - Southeast
gl: Sur - Sureste

en: South - Southwest
gl: Sur - Suroeste

en: South Africa
gl: Sudáfrica

en: South Georgia And The South Sandwich Islands
gl: Xeorxia do Sul e Illas Sandwich do Sul

en: Southeast
gl: Sureste

en: Southwest
gl: Suroeste

en: Spain
gl: España

en: Special Folders
gl: Cartafoles Especiais

en: Specific header
gl: Cabeceira específica

en: Specify a folder to copy folder "%s" into:
gl: Indique un cartafol no que copia-lo cartafol "%s":

en: Specify a folder to move folder "%s" into:
gl: Indique un cartafol no que move-lo cartafol "%s":

en: Specify where to create the folder:
gl: Especifica ónde crear o cartafol:

en: Spool `%s' does not exist or is not a regular file
gl: O spool `%s' non existe ou non é un ficheiro normal

en: Spool folders cannot be deleted
gl: Os cartafoles spool non se poden eliminar

en: Spool folders cannot be renamed
gl: Non se pode renomear os cartafoles spool

en: Spool mail file %s
gl: Ficheiro spool de correo %s

en: Spouse
gl: Cónxuxe

en: Squall
gl: Refachos de vento

en: Squall in the vicinity
gl: Refachos de vento nas proximidades

en: St. Helena
gl: Santa Helena

en: St. Pierre And Miquelon
gl: St. Pierre e Miquelón

en: Sta_rt Date:
gl: Data de _Inicio:

en: Sta_rt of day:
gl: _Inicio do día:

en: Standard Unix mbox
gl: mbox estándar de Unix

en: Standard Unix mbox spools
gl: Spools mbox estándar de Unix

en: Start Date
gl: Data de _Inicio:

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
gl: Comeza a introducción da mensaxe; remate con <CRLF>.<CRLF>

en: Start on a new page
gl: Iniciar nunha nova páxina

en: Starting Intelligent Importers
gl: Iniciando os Importadores Intelixentes

en: Starting import
gl: Comezando a importación

en: Status
gl: Estado

en: Stop
gl: Parar

en: Stop Loading
gl: Parar a Carga

en: Stop Processing
gl: Parar o Procesamento

en: Store root %s is not a regular directory
gl: O raíz de armacenamento %s non é un directorio normal.

en: Store root %s is not an absolute path
gl: A raíz de almacenamento %s non é unha ruta absoluta

en: Style name:
gl: Nome do estilo:

en: Su
gl: Do

en: Su_mmary:
gl: _Resumo:

en: Su_n
gl: _Dom

en: Subject
gl: Asunto

en: Subject contains
gl: O asunto contén

en: Subject does not contain
gl: O asunto non contén

en: Subject is %s
gl: O asunto é %s

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Submit Bug Report
gl: Enviar un Informe de Erro

en: Submit _Bug Report
gl: _Enviar un Informe de Erro

en: Submit a bug report using Bug Buddy
gl: Enviar un informe de erro usando o Bug Buddy

en: Subscribe
gl: Subscribir

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
gl: Subcribirse ou desuscribirse dos cartafoles en servidores remotos

en: Subscribing to folder "%s"
gl: Subscribíndose ao cartafol "%s"

en: Success
gl: Éxito

en: Sudan
gl: Sudán

en: Suggest automatic display of attachment
gl: Suxerir que se amose o anexo automaticamente

en: Summary
gl: Resumo

en: Summary Settings
gl: Preferencias do Resumo

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
gl: O resumo e o cartafol non concordan, mesmo logo de sincronizar

en: Summary contains
gl: O resumo contén

en: Summary:
gl: Resumo:

en: Sunday
gl: Domingo

en: Suriname
gl: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
gl: Illas Svalbard e Jan Mayen

en: Swaziland
gl: Suazilandia

en: Sweden
gl: Suecia

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Syncing folder
gl: Sincronizando cartafol

en: Syncing folders
gl: Sincronizando cartafoles

en: Syntax error in parameters or arguments
gl: Erro de sintaxe nos parámetros ou argumentos

en: Syntax error, command unrecognized
gl: Erro de sintaxe, comando non recoñecido

en: System status, or system help reply
gl: Resposta do estado do sistema ou da axuda do sistema

en: T_hu
gl: _Xov

en: T_ue
gl: _Mar

en: Taiwan
gl: Taiwán

en: Tajikistan
gl: Tajikistán

en: Tas_ks due today:
gl: Tarefas para _hoxe:

en: Task
gl: Tarefa

en: Task - %s
gl: Tarefa - %s

en: Task Cancellation
gl: Cancelación de Tarefa

en: Task Information
gl: Información da Tarefa

en: Task Proposal
gl: Proposta de Tarefas

en: Task Reply
gl: Resposta á Tarefa

en: Task Update
gl: Actualización de Tarefa

en: Task Update Request
gl: Petición de Actualización de Tarefa

en: Task sort
gl: Ordeamento das tarefas

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Tasks Settings...
gl: Preferencias das Tarefas...

en: Temporarily hide all messages that have already been read
gl: Agochar temporalmente tódalas mensaxes lidas

en: Temporarily hide the selected messages
gl: Agochar temporalmente as mensaxes seleccionadas

en: Temporary authentication failure
gl: Fallo temporal de autenticación

en: Tentative
gl: Tentativa

en: Test
gl: Proba

en: Th
gl: Xo

en: Thailand
gl: Tailandia

en: That person is already attending the meeting!
gl: ¡Esa persoa xa asiste á xuntanza!

en: The Evolution groupware suite
gl: A suite de traballo en grupo Evolution

en: The Evolution shell.
gl: O shell de Evolution.

en: The Personal Addressbook Server
gl: O Servidor Persoal de Libro de Enderezos

en: The Personal Calendar Server; calendar factory
gl: O Servidor Persoal de Axenda; fábrica de axendas

en: The URI of the tasks folder to display
gl: O URI do cartafol de tarefas a amosar

en: The URI that the Folder Browser will display
gl: O URI que ha amosar o Navegador de Cartafoles

en: The URI that the calendar will display
gl: O URI que ha amosar a axenda

en: The changed email or name of this contact already
    exists in this folder.  Would you like to add it anyway?
gl: O enderezo ou nome cambiado deste contacto xa existe neste
    cartafol.  ¿Gostaríalle engadilo de todas maneiras?

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
gl: A data ten que se introducir no formato: 
    
    %s

en: The directory `%s' exists but is not the
    Evolution directory.  Please move it in order
    to allow installation of the Evolution user files.
gl: O directorio `%s' existe pero non é o
    directorio de Evolution. Móvao para poder
    instalar os ficheiros de usuario de Evolution.

en: The encryption certificate for "%s" does not exist.
gl: O certificado de cifrado de "%s" non existe.

en: The file `%s' is not a directory.
    Please move it in order to allow installation
    of the Evolution user files.
gl: O ficheiro `%s' non é un directorio.
    Móvao para poder instalar os ficheiros de
    usuario de Evolution.

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
gl: O cartafol parece estar corrompido sen recuperación posible.

en: The following connections are currently active:
gl: As seguintes conexións están activas nestes intres:

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
gl: A posición xeográfica ten que se introducir no formato: 
    
    45.436845,125.862501

en: The information below is required in order to add an addressbook.
gl: A información de embaixo é necesaria para engadir un libro de enderezos.

en: The item could not be sent!
gl: ¡Non se puido envia-lo elemento!

en: The journal entry has changed. Send an updated version?
gl: A entrada do diario cambiou. ¿Enviar unha versión actualizada?

en: The meeting information has changed. Send an updated version?
gl: A información da xuntanza cambiou. ¿Enviar unha versión actualizada?

en: The meeting status has changed. Send an updated version?
gl: Mudou o estado da xuntanza. ¿Enviar unha versión actualizada?

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when the filter is run;
    "a week ago", for example.
gl: A data da mensaxe hase comparar cun momento
    relativo a cando se execute o filtro;
    "hai unha semana" por exemplo.

en: The message's date will be compared against
    the time that you specify here.
gl: A data da mensaxe hase comparar co momento
    que especifique aquí.

en: The message's date will be compared against
    whatever the time is when the filter is run
    or vfolder is opened.
gl: A data da mensaxe hase comparar co momento
    que sexa cando se execute o filtro ou se
    abra o cartafolv.

en: The method required to load `%s' is not supported
gl: O método requirido para cargar `%s' non está soportado

en: The method required to load `%s' is not supported; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
gl: Non está soportado o método requirido para cargar `%s'; non se migrarán obxectos do cartafol da axenda ao de tarefas.

en: The method required to open `%s' is not supported
gl: O método requirido para cargar `%s' non está soportado

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
gl: O nome ou enderezo de correo deste contacto xa existe neste
    cartafol.  ¿Gostaríalle engadilo de todas maneiras?

en: The parent folder is not allowed to contain subfolders
gl: Non se lle permite ao cartafol pai conter subcartafoles

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
gl: A porcentaxe ten que ser un valor entre 0 e 100, inclusive

en: The signature certificate for "%s" does not exist.
gl: O certificado da sinatura de "%s" non existe.

en: The specified folder cannot be modified or removed
gl: O cartafol especificado non se pode modificar ou eliminar

en: The specified folder name is not valid: %s
gl: O nome de cartafol indicado non é válido: %s

en: The specified folder type is not valid
gl: O tipo do cartafol indicado non é válido

en: The specified folder was not found
gl: Non se atopou o cartafol indicado

en: The specified type is not supported in this storage
gl: O tipo especificado non está soportado neste almacenamento

en: The task information has changed. Send an updated version?
gl: A información da tarefa cambiou. ¿Enviar unha versión actualizada?

en: The time must be in the format: %s
gl: A data ten que ser introducida no formato: %s

en: The type of the selected folder is not valid for
    the requested operation.
gl: O tipo do cartafol seleccionado non é válido para
    a operación solicitada.

en: Then
gl: Entón

en: There is no importer that is able to handle
    %s
gl: Non hai importador capaz de manexar
    %s

en: Thick fog
gl: Néboa espesa

en: Thick funnel cloud
gl: Nube funil espesa

en: Thick haze
gl: Calixe espesa

en: Thick mist
gl: Brétema espesa

en: Thick smoke
gl: Fume espeso

en: Thick volcanic ash
gl: Cinza volcánica espesa

en: Thin smoke
gl: Fume lixeiro

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
gl: Esta cita contén recorrencias que Evolution non pode editar.

en: This contact belongs to these categories:
gl: Este contacto pertence a estas categorías:

en: This event has been changed.
gl: Este evento foi modificado.

en: This event has been deleted.
gl: Este evento foi eliminado.

en: This folder cannot contain messages.
gl: Este cartafol non pode conter mensaxes.

en: This information is not required for most ldap servers.
gl: Esta información non é obrigatoria nos máis dos servidores ldap.

en: This information is used by your ldap server to specify which nodes are used in a search. Contact your server administrator for more information.
gl: Esta información emprégaa o servidor ldap para especificar que nodos se empregan nunha busca. Póñase en contacto co administrador do seu servidor para obter máis información.

en: This is a provider for reading from and posting toUSENET newsgroups.
gl: Este é un provedor para ler e enviar aos grupos de novas de USENET.

en: This is the base node for all your searches on the ldap server. Contact your server administrator for more information.
gl: Este é o nodo base para tódalas buscas no servidor ldap. Póñase en contacto co administrador do seu servidor para obter máis información.

en: This is the name of the server where your addressbook is located.
gl: Este é o nome do servidor onde se atopa o libro de enderezos.

en: This is the port that your ldap server uses.
gl: Este e o porto que usa o servidor ldap.

en: This journal entry has been changed.
gl: Esta entrada de diario foi modificada.

en: This journal entry has been deleted.
gl: Esta entrada de diario foi eliminada

en: This message contains only Bcc recipients.
gl: Esta mensaxe só contén destinatarios Bcc.

en: This message has no subject.
    Really send?
gl: Esta mensaxe non ten asunto.
    ¿Enviar realmente?

en: This message has not been sent.
    
    Do you wish to save your changes?
gl: Esta mensaxe non foi enviada.
    
    ¿Desexa gardar os cambios?

en: This message is digitally signed and has been found to be authentic.
gl: Esta mensaxe está asinada dixitalmente e comprobouse a autenticidade.

en: This message is digitally signed but can not be proven to be authentic.
gl: Esta mensaxe está asinada dixitalmente pero non se puido comprobar a súa autenticidade

en: This message is not currently available
gl: Esta mensaxe non está dispoñible actualmente.

en: This name will be used to identify your account. It is for display purposes only.
gl: Este nome hase empregar para identifica-la conta. Só se empregará para amosar.

en: This new version of Evolution needs to install additional files
    into your personal Evolution directory
gl: Esta nova versión de Evolution necesita instalar ficheiros
    adicionais no seu directorio persoal de Evolution

en: This operation will permanently erase all messages marked as deleted. If you continue, you will not be able to recover these messages.
    
    Really erase these messages?
gl: Esta operación ha eliminar permanentemente todas as mensaxes marcadas como eliminadas. Se continúa, non será capaz de recuperar estas mensaxes.
    
    ¿Eliminar realmente estas mensaxes?

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
gl: Esta opción autenticarase co servidor NNTP usando un contrasinal sen cifrar.

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
gl: Esta opción ha autorizar unha conexión POP antes de tentar SMTP

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
gl: Esta opción conectarase ó servidor IMAP usando un contrasinal sen cifrar.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
gl: Esta opción conectarase ó servidor POP usando un contrasinal sen cifrar. Esta é a única opción que soportan moitos servidores POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
gl: Esta opción conectarase ó servidor POP usando un contrasinal cifrado a través do protocolo APOP. Pode que isto non funcione para tódolos usuarios, mesmo nalgúns servidores que indican que o soportan.

en: This option will connect to the server using Kerberos 4 authentication.
gl: Esta opción conectarase ó servidor usando autenticación Kerberos 4.

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
gl: Esta opción conectarase ó servidor usando un contrasinal seguro CRAM-MD5, se o servidor o soporta.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
gl: Esta opción conectarase ó servidor usando un contrasinal seguro DIGEST-MD5, se o servidor o soporta.

en: This option will connect to the server using a simple password.
gl: Esta opción conectarase ó servidor usando un simple contrasinal.

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
gl: Esta opción conectarase ó servidor usando un login anónimo.

en: This signature has been changed, but hasn't been saved.
    
    Do you wish to save your changes?
gl: Esta sinatura cambiou, pero non se gravou.
    
    ¿Desexa gardar os cambios?

en: This task has been changed.
gl: Esta tarefa foi modificada.

en: This task has been deleted.
gl: Esta tarefa foi eliminada.

en: This version of Evolution does not have LDAP support
    compiled in to it.  If you want to use LDAP in Evolution
    you must compile the program from the CVS sources after
    retrieving OpenLDAP from the link below.
gl: Esta versión de Evolution non ten soporte LDAP
    compilado nela. Se quere usar LDAP en Evolution
    debe compilar o programa desde as fontes do CVS
    logo de obter OpenLDAP desde o enlace de abaixo.

en: This will connect to the POP server and use Kerberos 4 to authenticate to it.
gl: Isto conectarase ó servidor POP e usará Kerberos 4 para autenticarse con el.

en: Threaded Message list
gl: Lista de Mensaxes por Fíos

en: Thunderous duststorm
gl: Treboada de po con tronos

en: Thunderous sandstorm
gl: Treboada de area con tronos

en: Thunderous squall
gl: Refachos treboentos de vento

en: Thunderous tornado
gl: Tornado treboento

en: Thunderstorm
gl: Treboada

en: Thursday
gl: Xoves

en: Time
gl: Hora

en: Time Zones
gl: Fusos Horarios

en: Time _zone:
gl: Fuso _horario:

en: Time di_visions:
gl: Di_visións horarias:

en: Time format:
gl: Formato da hora:

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
gl: A operación expirou tentando obter o ficheiro de bloqueo sobre %s. Ténteo de novo máis tarde.

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Title
gl: Título

en: To
gl: Para

en: To:
gl: Para:

en: Today
gl: Hoxe

en: Today %l:%M %p
gl: Hoxe ás %k:%M

en: Toggle
gl: Trocar

en: Toggle whether to show the folder bar
gl: Trocar a mostra da barra de cartafoles

en: Toggle whether to show the shortcut bar
gl: Trocar a mostra da barra de atallos

en: Toggle whether we are working offline.
gl: Trocar entre traballo conectado e desconectado

en: Toggles whether the BCC field is displayed
gl: Trocar a mostra do campo BCC

en: Toggles whether the CC field is displayed
gl: Trocar a mostra do campo CC

en: Toggles whether the From chooser is displayed
gl: Trocar a mostra do selector de De

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
gl: Trocar a mostra do campo Responder-A

en: Tokelau
gl: Toquelau

en: Top:
gl: Superior:

en: Tornado in the vicinity
gl: Tornado nas proximidades

en: Traditional
gl: Tradicional

en: Transaction failed
gl: A transacción fallou

en: Trash
gl: Lixo

en: Trinidad And Tobago
gl: Trinidad e Tobago

en: Tu
gl: Ma

en: Tuesday
gl: Martes

en: Tunisia
gl: Tunicia

en: Turkey
gl: Turquía

en: Turkish
gl: Turco

en: Turkmenistan
gl: Turkmenistán

en: Turks And Caicos Islands
gl: Illas Turk e Caicos

en: Type
gl: Tipo:

en: Type an email address or drag a contact into the list below:
gl: Escriba un enderezo de correo ou arraste un contacto á lista de abaixo:

en: Type:
gl: Tipo:

en: U.S. Virgin Islands
gl: Illas Virxes

en: URL
gl: URL:

en: URL '%s' needs a host component
gl: O URL '%s' necesita unha parte co nome de máquina

en: URL '%s' needs a path component
gl: O URL '%s' necesita unha parte coa ruta

en: URL '%s' needs a username component
gl: O URL '%s' necesita unha parte co nome do usuario

en: USENET News via %s
gl: Novas USENET via %s

en: USENET news
gl: Novas USENET

en: Ukraine
gl: Ucraína

en: Ukrainian
gl: Ucraniano

en: Un-delete the selected messages
gl: Recuperar as mensaxes seleccionadas

en: Unable to add message to summary: unknown reason
gl: Incapaz de engadir a mensaxe ao resumo: motivo descoñecido

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
gl: Non foi posible autenticarse co servidor IMAP.
    %s

en: Unable to authenticate to SMTP server.
    %s
gl: Non foi posible autenticarse co servidor SMTP.
    %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending password: %s
gl: Non foi posible conectarse ó servidor POP.
    Erro enviando o contrasinal: %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending username: %s
gl: Non foi posible conectarse ó servidor POP.
    Erro enviando o nome de usuario: %s

en: Unable to connect to POP server.
    No support for requested authentication mechanism.
gl: Non foi posible conectarse ó servidor POP.
    Non hai soporte para o mecanismo de autenticación solicitado.

en: Unable to create output file: %s
     %s
gl: Non foi posible crear o ficheiro de saída: %s
     %s

en: Unable to load grouplist file for %s: %s
gl: Incapaz de cargar o ficheiro grouplist para %s: %s

en: Unable to obtain current version!
gl: ¡Non foi posible obter a versión actual!

en: Unable to open addressbook
gl: Non se pode abrir o libro de enderezos

en: Unable to open or create .newsrc file for %s: %s
gl: Non foi posible abrir ou crear o ficheiro .newsrc para %s: %s

en: Unable to open spool folder
gl: Incapaz de abrir o cartafol spool

en: Unable to open the drafts folder for this account.
    Would you like to use the default drafts folder?
gl: Incapaz de abrir o cartafol de borradores para esta conta.
    ¿Gostaríalle usar o cartafol de borradores por defecto?

en: Unable to process spool folder
gl: Incapaz de procesar o cartafol spool

en: Unable to retrieve message from editor
gl: Non foi posible recibir a mensaxe do editor

en: Unable to save grouplist file for %s: %s
gl: Incapaz de gardar o ficheiro grouplist para %s: %s

en: Unable to seek on file: %s
    %s
gl: Non é posible desprazarse no ficheiro: %s
    %s

en: Unable to truncate file: %s
    %s
gl: Non foi posible trunca-lo ficheiro: %s
    %s

en: Undefined
gl: Indefinida

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
gl: Resposta positiva inesperada do servidor IMAP: %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
gl: Resposta inesperada do servidor IMAP: %s

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: United Republic Of Tanzania
gl: República Unida de Tanzania

en: United States
gl: Estados Unidos

en: United States Minor Outlying Islands
gl: Illas Exteriores Menores dos EEUU

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown Alarm Options
gl: Opcións de Alarma Descoñecidas

en: Unknown authentication state.
gl: Estado de autenticación descoñecido.

en: Unknown character set: %s
gl: Xogo de caracteres descoñecido: %s

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown error: %s
gl: Erro descoñecido: %s

en: Unknown precipitation
gl: Precipitación descoñecida

en: Unknown thunderstorm
gl: Treboada descoñecida

en: Unmatched
gl: Non concorda

en: Unnamed Contact
gl: Contacto Sen Nome

en: Unseen
gl: Non vista

en: Unsubscribe
gl: Desubscribir

en: Unsubscribing to folder "%s"
gl: Desubscribíndose do cartafol "%s"

en: Untitled
gl: Sen título

en: Untitled Message
gl: Mensaxes Sen Título

en: Update complete
gl: Actualización completada

en: Updating...
gl: Actualizando...

en: Uruguay
gl: Uruguai

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
     Use the right mouse button to zoom out.
gl: Empregue o botón esquerdo do rato para achegarse a unha zona do mapa e escoller un fuso horario.
     Empregue o botón dereito para alonxarse.

en: User canceled operation.
gl: O usuario cancelou a operación.

en: User not local; please try <forward-path>
gl: Usuario non local; ténteo con <ruta-de-envío>

en: User not local; will forward to <forward-path>
gl: O usuario non é local; remitirase a <ruta de envío>

en: Uzbekistan
gl: Uzbekistán

en: VCard for %s
gl: VCard de %s

en: VFolder on Mailing List
gl: CartafolV pola Lista de Correo

en: VFolder on Mailing List (%s)
gl: CartafolV pola Lista de Correo (%s)

en: VFolder on Mailing _List
gl: CartafolV pola _Lista de Correo

en: VFolder on Mailing _List...
gl: CartafolV pola _Lista de Correo

en: VFolder on Se_nder
gl: CartafolV polo Au_tor

en: VFolder on Se_nder...
gl: CartafolV polo Au_tor

en: VFolder on _Recipients
gl: CartafolV polos _Destinatarios

en: VFolder on _Recipients...
gl: CartafolV polos _Destinatarios

en: VFolder on _Subject
gl: CartafolV polo A_sunto

en: VFolder on _Subject...
gl: CartafolV polo A_sunto

en: VFolders
gl: CartafolesV

en: Verifying is not supported by this cipher
gl: A verificación non está soportada neste cifrado

en: View Inline
gl: Ver Inline

en: View Inline (via %s)
gl: Ver Inline (mediante %s)

en: View the selected folder
gl: Ver o cartafol seleccionado

en: Virtual Folder _Editor...
gl: _Editor de Cartafoles Virtuais...

en: Virtual Folders
gl: Cartafoles Virtuais

en: Virtual Trash
gl: Lixo Virtual

en: Virtual Trash folder
gl: Cartafol de Lixo Virtual

en: Virtual folder email provider
gl: Fornecedor de correo do cartafol virtual

en: Volcanic ash
gl: Cinza volcánica

en: Volcanic ash in the vicinity
gl: Cinza volcánica nas proximidades

en: W
gl: O

en: Waiting...
gl: Agardando...

en: Wallis And Futuna Islands
gl: Illas Wallis e Futuna

en: Wants to receive _HTML mail
gl: Quere recibir correo en _HTML

en: Warning
gl: Advertencia

en: Warning!
gl: ¡Aviso!

en: We
gl: Me

en: We were unable to open this addressbook.  Please check that the
    path exists and that you have permission to access it.
gl: Non foi posible abrir este libro de enderezos. Por favor, comprobe
    que a ruta existe e que ten permisos para acceder a ela.

en: We were unable to open this addressbook.  This either
    means you have entered an incorrect URI, or the LDAP server
    is down
gl: Non foi posible abrir este libro de enderezos.  Isto significa
    que introduciu un URI incorrecto ou que o servidor LDAP está
    fóra de servicio

en: Weather
gl: Tempo

en: Weather settings
gl: Configuración do tempo

en: Web Site
gl: Sitio Web

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Week
gl: Semana

en: Week View
gl: Vista Semanal

en: Welcome response error: %s: possibly non-fatal
gl: Erro na resposta de benvida: %s: posiblemente non fatal

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of
    importing external files into Evolution.
gl: Benvido ao Asistente de Importación de Evolution.
    Este asistente guiarao no proceso de importación de
    ficheiros externos a Evolution.

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Next" to begin.
gl: Benvido ó Asistente da Configuración de Correo de Evolution.
    
    Prema en "Seguinte" para comezar.

en: West
gl: Oeste

en: West - Northwest
gl: Oeste - Noroeste

en: West - Southwest
gl: Oeste - Suroeste

en: Western European
gl: Europeo Occidental

en: Western Sahara
gl: Sahara Occidental

en: Width:
gl: Largura:

en: Windy drizzle
gl: Chuvisca con ventos

en: With Category
gl: Coa Categoría

en: With these arguments:
gl: Con estes argumentos:

en: Work Offline
gl: Traballar Desconectado

en: Work Week
gl: Semana Laboral

en: Work Week View
gl: Vista de Semana Laboral

en: Working
gl: Traballando

en: Writing to tmp mailbox failed: %s: %s
gl: Erro escribindo á caixa de correo temporal: %s: %s

en: Yemen
gl: Iemen

en: Yes
gl: Si

en: Yesterday %l:%M %p
gl: Onte ás %k:%M

en: You are almost done with the mail configuration process. The identity, incoming mail server and
    outgoing mail transport method which you provided will be grouped together to
    make an Evolution mail account. Please enter a name for this account in the space below.
    This name will be used for display purposes only.
gl: Case rematou co proceso de configuración do correo. A identidade, servidor de correo entrente e método
    de transporte de correo saínte que proporcionou hanse agrupar para crear unha conta
    de correo de Evolution. Introduza un nome para esta conta no espacio de embaixo.
    Este nome só se emprega para amosalo.

en: You cannot change the format of a non-local folder.
gl: Non se pode cambia-lo formato dun cartafol non local.

en: You cannot copy messages from this trash folder.
gl: Non pode copiar mensaxes deste cartafol de lixo.

en: You didn't enter a password.
gl: Non introduciu un contrasinal.

en: You have not configured the mail client.
    You need to do this before you can send,
    receive or compose mail.
    Would you like to configure it now?
gl: Non configurou o cliente de correo.
    Ten que facer isto antes de poder enviar,
    recibir ou compoñer correo.
    ¿Quere configuralo agora?

en: You have not filled in all of the required information.
gl: Non encheu toda a información requirida.

en: You have not set a mail transport method
gl: Non definiu ningún método de envío de correo

en: You may not create two accounts with the same name.
gl: Non pode crear dúas contas co mesmo nome

en: You may only edit messages saved
    in the Drafts folder.
gl: Só pode editar mensaxes gardadas
    no cartafol de Borradores.

en: You may only resend messages
    in the Sent folder.
gl: Só pode reenviar mensaxes
    do cartafol de Enviadas.

en: You must be working online to complete this operation
gl: Debe estar traballando conectado para completar esta operación

en: You must configure an account before you can send this email.
gl: Ten que configurar unha conta antes de poder enviar este correo.

en: You must specify recipients in order to send this message.
gl: Ten que especificar destinatarios para poder enviar esta mensaxe.

en: You need to configure a mail transport
    before you can compose mail.
gl: Ten que configurar un transporte de correo
    antes de poder compoñelo.

en: You need to configure an identity
    before you can compose mail.
gl: Ten que configurar unha identidade
    antes de poder escribir correo.

en: Yugoslavia
gl: Iugoslavia

en: Zimbabwe
gl: Cimbabue

en: _12 hour (AM/PM)
gl: _12 horas (AM/PM)

en: _24 hour
gl: _24 horas

en: _Account name:
gl: Nome da Cont_a:

en: _Actions
gl: _Accións

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Address:
gl: _Enderezo:

en: _Addressbook Sources...
gl: _Fontes do Libro de Enderezos...

en: _All People and Resources
gl: _Tódalas Persoas e Recursos

en: _Always load images off the net
gl: Cargar _sempre as mensaxes da rede

en: _Apply Filters
gl: _Aplicar Filtros

en: _Appointment...
gl: _Cita...

en: _Ask for confirmation when deleting items
gl: _Pedir confirmación ao eliminar elementos

en: _Attachment...
gl: _Anexo...

en: _Autopick
gl: _Autoescoller

en: _Bcc Field
gl: Campo _Bcc

en: _Calendar Settings...
gl: _Preferencias da Axenda...

en: _Category:
gl: _Categoría:

en: _Cc Field
gl: Campo _Cc

en: _Change Organizer
gl: _Cambiar Organizador

en: _City:
gl: _Cidade:

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Compress weekends in month view
gl: _Comprimi-las fins de semana na vista mensual

en: _Contact
gl: _Contacto

en: _Contact List
gl: Lista de _Contactos

en: _Contacts...
gl: _Contactos...

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Copy to Folder
gl: _Copiar ó Cartafol

en: _Copy to Folder...
gl: _Copiar a un Cartafol...

en: _Copy...
gl: _Copiar...

en: _Create Filter From Message
gl: _Crear Filtro Dende Mensaxe

en: _Current View
gl: _Vista Actual

en: _Custom recurrence
gl: Recorrencia _Personalizada

en: _Delegate To...
gl: _Delegar En...

en: _Delete
gl: _Borrar

en: _Delete Selected Tasks
gl: _Borra-las Tarefas Seleccionadas

en: _Delete all
gl: _Borrar todo

en: _Delete this Appointment
gl: _Borrar esta Cita

en: _Delete this Task
gl: _Borrar esta Tarefa

en: _Display
gl: _Amosar

en: _Display folders:
gl: _Amosar cartafoles:

en: _Display stations:
gl: _Amosar estacións:

en: _Displayed feeds:
gl: Fontes _amosadas:

en: _Due Date:
gl: _Data Límite

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Edit appointment
gl: _Editar cita

en: _Edit as New Message...
gl: _Editar coma unha Nova Mensaxe

en: _Email Address:
gl: _Enderezo de Correo:

en: _Empty trash folders on exit
gl: _Baleirar os cartafoles de lixo ao sair

en: _End of day:
gl: _Final do día:

en: _End time:
gl: Hora de _finalización:

en: _Expunge
gl: _Limpar

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Filters...
gl: _Filtros...

en: _First:
gl: _Nome:

en: _Five days
gl: _Cinco días

en: _Folder
gl: _Cartafol

en: _Folder Bar
gl: Barra de _Cartafoles

en: _Folder:
gl: Carta_fol:

en: _Font...
gl: _Fonte...

en: _Forward
gl: _Remitir

en: _Forward Contact...
gl: _Remitir Contacto...

en: _Forward Message
gl: _Remitir Mensaxe

en: _Fri
gl: _Ven

en: _From Field
gl: Campo _Desde

en: _Full Name:
gl: _Nome Completo:

en: _General
gl: _Xeral

en: _Go to Date...
gl: _Ir á Data...

en: _Go to Folder...
gl: _Ir ó Cartafol...

en: _HTML Signature:
gl: Sinatura _HTML:

en: _Help
gl: A_xuda

en: _Hide addresses when sending mail to this list
gl: _Agochar enderezos cando se envíe correo a esta lista

en: _Hide completed tasks after
gl: _Agocha-las tarefas completadas despois de

en: _Hide the Shortcut Bar
gl: Agochar a Barra de _Atallos

en: _Highlight citations with
gl: _Resaltar as citas con

en: _Host:
gl: _Servidor:

en: _Insert
gl: _Inserir

en: _Invert Selection
gl: _Inverter Selección

en: _Invite Others...
gl: _Convidar Outros...

en: _Job title:
gl: _Posto de traballo:

en: _Large Icons
gl: Iconas _Grandes

en: _Last:
gl: _Apelidos:

en: _Load images if sender is in addressbook
gl: _Cargar imaxes se o autor está no libro de enderezos

en: _Log filter actions to:
gl: _Rexistrar as accións do filtro a:

en: _Mail
gl: _Correo

en: _Mail Message
gl: Enviar _Mensaxe

en: _Mail Settings...
gl: _Preferencias de Correo...

en: _Manager's Name:
gl: Nome do _Administrador:

en: _Mark Tasks as Complete
gl: _Marca-las Tarefas como Completas

en: _Mark as Complete
gl: _Marcar como Completa

en: _Mark messages as Read after
gl: _Marcar mensaxes como Lidas despois de

en: _Message Display
gl: Visualización das _Mensaxes

en: _Message Recipients:
gl: Destinatarios da _Mensaxe:

en: _Middle:
gl: _Outros nomes:

en: _Modify
gl: _Modificar

en: _Mon
gl: _Lun

en: _Move to Folder
gl: _Mover ó Cartafol

en: _Move to Folder...
gl: _Mover ó Cartafol..

en: _Move...
gl: _Mover...

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _Never load images off the net
gl: _Nunca cargar as imaxes da rede

en: _New
gl: _Novo

en: _New Folder
gl: _Novo Cartafol

en: _New Group...
gl: _Novo Grupo...

en: _News Feeds
gl: Fontes de _Novas

en: _Nickname:
gl: _Alcume:

en: _No recurrence
gl: Se_n recorrencia

en: _Normal Display
gl: Visualización _Normal

en: _Office:
gl: _Oficina:

en: _One day
gl: _Un día

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Open Message
gl: _Abrir Mensaxe

en: _Open...
gl: _Abrir...

en: _Options
gl: _Opcións

en: _Options...
gl: _Opcións...

en: _Organization:
gl: _Organización:

en: _Other
gl: _Outro

en: _Other Organizer
gl: _Outro Organizador

en: _PGP binary path:
gl: Ruta do binario _PGP:

en: _PO Box:
gl: _Apdo. de Correos:

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Path:
gl: _Ruta:

en: _Port:
gl: _Porto:

en: _Preview Pane
gl: _Panel de Previsualización

en: _Print
gl: _Imprimir

en: _Print...
gl: _Imprimir...

en: _Priority:
gl: _Prioridade:

en: _Properties...
gl: _Propiedades...

en: _Publish Free/Busy Information
gl: _Publicar Información de Libre/Ocupado

en: _Remember this password
gl: _Lembrar este contrasinal

en: _Remove
gl: Elimina_r

en: _Remove this Group...
gl: _Eliminar este Grupo...

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Rename...
gl: _Renomear...

en: _Reply to Sender
gl: _Responder ó Autor

en: _Reply-To Field
gl: Campo _Responder-A

en: _Required People
gl: Persoas _Requiridas

en: _Sat
gl: _Sáb

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Save As...
gl: Gardar _Como...

en: _Save as VCard
gl: _Gardar coma VCard

en: _Schedule
gl: _Programar

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Search for Contacts
gl: _Buscar Contactos

en: _Security
gl: _Seguridade

en: _Select All
gl: _Seleccionar Todo

en: _Send / Receive
gl: _Enviar / Recibir

en: _Send mail in HTML format by default.
gl: _Enviar as mensaxes en formato HTML por defecto.

en: _Server name:
gl: Nome do _Servidor:

en: _Shortcut
gl: _Atallo

en: _Shortcut Bar
gl: Barra de _Atallos

en: _Signature file:
gl: Ficheiro de _Sinatura:

en: _Simple recurrence
gl: Recorrencia _simple

en: _Small Icons
gl: Iconas _Pequenas

en: _Start time:
gl: Hora de _comezo:

en: _State/Province:
gl: E_stado/Provincia:

en: _Status:
gl: E_stado:

en: _Subscribe
gl: _Subscribir

en: _Subscribe to Folders...
gl: Subscribirse a Cartafoles...

en: _Suffix:
gl: _Sufixo:

en: _Summary Settings...
gl: Preferencias do Re_sumo...

en: _Task
gl: _Tarefa

en: _Task List
gl: Lista de _Tarefas

en: _Task...
gl: _Tarefa...

en: _Threaded Message List
gl: Lis_ta de Mensaxes por Fíos

en: _Title:
gl: _Tratamento:

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Undelete
gl: _Recuperar

en: _Unsubscribe
gl: _Desubscribir

en: _Update Free/Busy
gl: _Actualizar Libres/Ocupadas

en: _Username:
gl: Nome de _Usuario:

en: _View
gl: _Vista

en: _Weather
gl: _Tempo

en: _Web page address:
gl: Enderezo da páxina _Web:

en: _Wed
gl: Mé_r

en: _Work Offline
gl: _Traballar Desconectado

en: _ZIP Code:
gl: Código _Postal:

en: `%s' is not a directory.
gl: `%s' non é un directorio.

en: `%s' is not a maildir directory.
gl: `%s' non é un directorio maildir.

en: `%s' is not a regular file.
gl: `%s' non é un ficheiro normal.

en: a time relative to the current time
gl: unha hora relativa á hora actual

en: a time you specify
gl: unha hora que especifique

en: address card
gl: tarxeta de enderezo

en: after
gl: despois

en: ago
gl: atrás

en: an unknown sender
gl: un remitente descoñecido

en: attachment
gl: anexo

en: before
gl: antes

en: before the start of the appointment
gl: antes do comezo da cita

en: calendar information
gl: información de axenda

en: contact-list-editor
gl: editor-de-contactos

en: contains
gl: contén

en: contains? expects 2 arguments
gl: contains? espera 2 argumentos

en: contains? expects argument 1 to be a string
gl: contains? espera que o argumento 1 sexa unha cadea

en: contains? expects argument 1 to be one of "any", "summary", "description"
gl: contains? espera que o argumento 1 sexa un de "any", "summary", "description"

en: contains? expects argument 2 to be a string
gl: contains? espera que o argumento 2 sexa unha cadea

en: date-end
gl: data-finalización

en: date-start
gl: data-comezo

en: day
gl: día

en: day(s)
gl: día(s)

en: days
gl: días

en: description
gl: descrición

en: does not contain
gl: non contén

en: does not end with
gl: non remata en

en: does not exist
gl: non existe

en: does not sound like
gl: non soa como

en: does not start with
gl: non comeza por

en: end of appointment
gl: fin da cita

en: ends with
gl: remata en

en: exists
gl: existe

en: extra times every
gl: veces cada

en: for
gl: para

en: forever
gl: para sempre

en: get-vtype expects 0 arguments
gl: get-vtype espera 0 argumentos

en: has-categories? expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
gl: has-categories? espera que tódolos argumentos sexan cadeas ou un e só un argumento sexa un falso booleano (#f)

en: has-categories? expects at least 1 argument
gl: has-categories? espera polo menos 1 argumento

en: hour
gl: hora

en: hour(s)
gl: hora(s)

en: hours
gl: horas

en: if all criteria are met
gl: se se cumpren tódolos criterios

en: if any criteria are met
gl: se se cumpre algún criterio

en: inHg
gl: polHg

en: incoming
gl: entrante

en: init_bonobo(): could not initialize Bonobo
gl: init_bonobo(): non foi posible inicializar Bonobo

en: init_corba(): could not initialize GNOME
gl: init_corba(): non foi posible inicializar GNOME

en: is
gl: é

en: is greater than
gl: é maior que

en: is less than
gl: é menor que

en: is not
gl: non é

en: is-completed? expects 0 arguments
gl: is-completed? espera 0 argumentos

en: kilometers
gl: quilómetros

en: knots
gl: nós

en: make-time argument 1 must be an ISO 8601 date/time string
gl: o argumento 1 de make-time debe ser unha cadea data/hora ISO 8601

en: make-time expects 1 argument
gl: make-time espera 1 argumento

en: make-time expects argument 1 to be a string
gl: make-time espera que o argumento 1 sexa unha cadea

en: miles
gl: millas

en: minute
gl: minuto

en: minute(s)
gl: minutos

en: minutes
gl: minutos

en: month
gl: mes

en: month(s)
gl: mes(es)

en: months
gl: meses

en: newswindow1
gl: fiestranovas1

en: not a maildir directory
gl: non é un directorio maildir.

en: now
gl: agora

en: occur-in-time-range? expects 2 arguments
gl: occur-in-time-range? espera 2 argumentos

en: occur-in-time-range? expects argument 1 to be a time_t
gl: occur-in-time-range? espera que o argumento 1 sexa un time_t

en: occur-in-time-range? expects argument 2 to be a time_t
gl: occur-in-time-range? espera que o argumento 2 sexa un time_t

en: occurrences
gl: ocorrencias

en: on
gl: o

en: on or after
gl: en ou despois

en: on or before
gl: en ou antes

en: on the
gl: no

en: outgoing
gl: saínte

en: placeholder
gl: [gardasitio]

en: second
gl: segundo

en: seconds
gl: segundos

en: seconds.
gl: segundos.

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
gl: sendmail saíu co sinal %s: correo non enviado.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
gl: sendmail saíu con estado %d: correo non enviado.

en: setup_vfs(): could not initialize GNOME-VFS
gl: setup_vfs(): non foi posible inicializar GNOME-VFS

en: sounds like
gl: soa como

en: specific folders only
gl: cartafoles específicos namais

en: start of appointment
gl: comezo da cita

en: starts with
gl: comeza por

en: the current time
gl: a hora actual

en: time-add-day expects 2 arguments
gl: time-add-day espera 2 argumentos

en: time-add-day expects argument 1 to be a time_t
gl: time-add-day espera que o argumento 1 sexa un time_t

en: time-add-day expects argument 2 to be an integer
gl: time-add-day espera que o argumento 2 sexa un enteiro

en: time-day-begin expects 1 argument
gl: time-day-begin espera 1 argumento

en: time-day-begin expects argument 1 to be a time_t
gl: time-day-begin espera que o argumento 1 sexa un time_t

en: time-day-end expects 1 argument
gl: time-day-end espera 1 argumento

en: time-day-end expects argument 1 to be a time_t
gl: time-day-end espera que o argumento 1 sexa un time_t

en: time-now expects 0 arguments
gl: time-now espera 0 argumentos

en: until
gl: ata

en: vFolder Sources
gl: Fontes de CartafolV

en: was after
gl: foi posterior a

en: was before
gl: foi anterior a

en: week
gl: semana

en: week(s)
gl: semana(s)

en: weeks
gl: semanas

en: with all active remote folders
gl: con todos os cartafoles remotos activos

en: with all local and active remote folders
gl: con todos os cartafoles locais e cos remotos activos

en: with all local folders
gl: con todos os cartafoles locais

en: year
gl: ano

en: year(s)
gl: ano(s)

en: years
gl: anos
