control-center 1.2.0 - en to gl translation catalogue (242 entries)

en:  (Not found)
gl:  (Non se atopou)

en:  Browse...
gl: Buscar...

en: %s (Current)
gl: %s (Actual)

en: About
gl: Acerca de

en: About the GNOME control-center.
gl: Acerca do centro de control de GNOME

en: Acceleration
gl: Aceleración

en: Add New Window Manager
gl: Engadir outro Xestor de Fiestras

en: Add...
gl: Engadir...

en: Another item
gl: Outro elemento

en: Applications
gl: Aplicación

en: At the mouse pointer
gl: Xunto ó punteiro do rato

en: Auto
    Preview
gl: Previsualización
    Automática

en: Available Themes
gl: Temas Dispoñibles

en: Background
gl: Propiedades do tapiz

en: Bottom
gl: Debaixo

en: By Its
gl: Lagarto

en: COLOR
gl: COR

en: Can detach and move menus
gl: As barras de menu pódense desprender e mover

en: Can detach and move toolbars
gl: As barras de ferramentas pódense desprender e mover

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
gl: Non se pode atopar un hbox, usarase unha selección de ficheiro normal

en: Catcha
gl: Ten

en: Center of the screen
gl: Centro da pantalla

en: Centered
gl: Centrado

en: Choose a window manager
gl: Excoller un xestor de fiestras para usar con GNOME

en: Click on keypress
gl: Clic ó pulsar unha tecla

en: Click volume
gl: Volume do clic

en: Close
gl: Pechar

en: Color
gl: Cor

en: Command
gl: Comando

en: Command '%s' failed
gl: Fallou o comando '%s'

en: Command cannot be empty
gl: O comando non pode estar baleiro

en: Command:
gl: Comando:

en: Configuration Command:
gl: Comando de Configuración:

en: Configuration of the desktop's background
gl: Configuración do tapiz do escritorio

en: Configure GNOME's use of sound
gl: Configurar o son de GNOME

en: Configure how document types are handled
gl: Configurar como se manexan os tipos de documentos

en: Configure the global settings of your GNOME applications
gl: Configure as opcións globáis das aplicacións de GNOME

en: Configure the settings of your Multimedia devices
gl: Configurar os dispositivos multimedia.

en: Configure which programs are used to display URLs
gl: Configura os programas que se van usar para amosar as URL

en: Configure your external devices
gl: Configurar os dispositivos externos.

en: Control Center
gl: Centro de control

en: Control Center Menu
gl: Menú do Centro de Control de GNOME

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
gl: Non se puido comezar '%s'.
    Volvendo ó xestor de fiestras anterior '%s'

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
gl: Non se puido volver ó xestor de fiestras anterior.
    Por favor, execute un xestor de fiestras manualmente. Pode
    facelo escollendo "Executar Programa" no
    menú inferior

en: Default MDI Mode
gl: Modo MDI por defecto

en: Default value
gl: Valor por defecto

en: Delete
gl: Eliminar

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Desktop Properties manager.
gl: Propiedades do Escritorio.

en: Dialog Behavior
gl: Comportamento dos Diálogos

en: Dialog Layout
gl: Distribución do Diálogo

en: Dialog buttons
gl: Botóns de Diálogo

en: Dialog buttons have icons
gl: Os botóns dos diálogos teñen iconos

en: Dialog hints
gl: Trato dos diálogos

en: Dialog position
gl: Posición do diálogo

en: Dialogs
gl: Diálogos

en: Dialogs are like other windows
gl: Os diálogos son coma as demais fiestras

en: Dialogs are treated specially by window manager
gl: O manexador de fiestras trata de maneira especial os diálogos

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Discard all changes
gl: Desfacer tódolos cambios

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
gl: Mostrar papel tapiz: mosaico, centrado, escalado ou relación

en: Distribution Version:
gl: Ver. da Distribución:

en: Document Handlers
gl: Manexadores de Documentos

en: Duration (ms)
gl: Duración (ms)

en: Edit Window Manager
gl: Editar o Xestor de Fiestras

en: Edit...
gl: Editar...

en: Eenie
gl: A

en: Enable auto-repeat
gl: Activar auto-repetición

en: Enable sound server startup
gl: Activar servidor de son na inicialización

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
gl: Erro comezando o applet `url-properties'.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
gl: Erro instalando o tema:
    '%s'
    %s

en: Event
gl: Evento

en: Extension
gl: Extensión

en: Extension:
gl: Extensión:

en: Fast
gl: Rápido

en: File to Play
gl: Ficheiro a Reproducir

en: GNOME Control Center
gl: Centro de Control de GNOME

en: GNOME MDI Options
gl: Opcións do Multidocumento (MDI) de GNOME

en: General
gl: Xeral

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
gl: Dirección do degradado: vertical ou horizontal

en: Help browser
gl: Visor de axuda

en: Help browser (new window)
gl: Nova fiestra do visor de axuda

en: Help on control-center
gl: Axuda do centro de control

en: Help with '%s' settings
gl: Axuda coa configuración de '%s'

en: Help with the GNOME control-center.
gl: Axuda do centro de control de GNOME

en: Help with the current configuration page.
gl: Axuda coa páxina de configuración actual

en: Home directory doesn't exist!
gl: 'O directorio `Home' non existe!

en: Horizontal Gradient
gl: Degradado Horizontal

en: Host Name:
gl: Nome da Máquina:

en: IMAGE
gl: IMAXE

en: IMAGE-FILE
gl: IMAXE

en: IOR of the control-center
gl: IOR do centro de control

en: Ice WM
gl: IceWM

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
gl: Ignorar a acción por defecto. Usado para casos de inicio de sesión personalizada

en: Initialize session settings
gl: Inicializar a configuración da sesión

en: Install new
    theme...
gl: Instalar un
    novo tema...

en: Item 1
gl: Elemento 1

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard Properties
gl: Propiedades do teclado

en: Keyboard bell
gl: Campá do teclado

en: Keyboard click
gl: Clic do teclado

en: Keyboard repeat rate
gl: Taxa de repetición do teclado

en: Large
gl: Grande

en: Left
gl: Esquerda

en: Left handed
gl: Esquerdeiro

en: Left-justify buttons
gl: Aliñar botóns á esquerda

en: Let window manager decide
gl: Deixar que o xestor de fiestras decida

en: Look and Feel
gl: Aspecto

en: Look and Feel Properties
gl: Modifica o aspecto que ten a interface gráfica.

en: MDI
gl: Multi-Documento

en: MDI notebook tab position
gl: Posición das pestanas dos cadernos de notas MDI

en: MODE
gl: MODO

en: Meenie
gl: Saia

en: Menu Options
gl: Opcións de Menú

en: Menu items have icons
gl: Os elementos do menú teñen iconos

en: Menus have relieved border
gl: As barras de menú teñen un borde en relevo

en: Moe
gl: Carolina

en: Mouse
gl: Rato

en: Mouse Properties
gl: Propiedades do rato.

en: Mouse buttons
gl: Botóns do rato

en: Mouse motion
gl: Movemento do rato

en: Multi-capplet id.
gl: Id. do capplet múltiple

en: Mynie
gl: Da

en: Name cannot be empty
gl: O nome non pode estar baleiro

en: Name:
gl: Nome:

en: Netscape (new window)
gl: Nova fiestra de Netscape

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
gl: Non hai axuda dispoñible/instalada para esta configuración. Por favor asegúrese de que ten a Guía de Usuario de GNOME instalada no seu sistema.

en: Notebook
gl: Caderno de notas

en: OK
gl: Aceptar

en: ORIENT
gl: DIRECCION

en: One
gl: Un

en: Operating System:
gl: Sistema Operativo:

en: Peripherals
gl: Periféricos

en: Pitch (Hz)
gl: Tono (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
gl: Por diálogos sobre a fiestra da aplicación cando sexa posible

en: Play
gl: Reproducir

en: Preview
gl: Vista previa

en: Previous window manager did not die
gl: O xestor de fiestras anterior non morreu

en: Primary Color
gl: Cor principal

en: Processor Type:
gl: Tipo de Procesador:

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Put buttons on edges
gl: Por botóns nos lados

en: Radio Button 1
gl: Botón de radio 1

en: Radio Button 2
gl: Botón de radio 2

en: Remove
gl: Quitar

en: Repeat Delay
gl: Retardo da repetición

en: Repeat rate
gl: Taxa de repetición

en: Revert
gl: Desfacer

en: Right
gl: Dereita

en: Right handed
gl: Dereiteiro

en: Right-justify buttons
gl: Aliñar botóns á dereita

en: Run Configuration Tool for %s
gl: Executar a ferramenta de configuración de %s

en: Sample Button
gl: Botón de exemplo

en: Sample Check Button
gl: Botón Check de exemplo

en: Sample Text Entry Field
gl: Cadro de texto de exemplo

en: Save Session Later
gl: Gardar Sesión máis tarde

en: Save Session Now
gl: Gardar sesión agora

en: Scaled
gl: Redimensionado

en: Scaled (keep aspect)
gl: Redimensionado (gardando relación)

en: Secondary Color
gl: Cor secundaria

en: Select a theme to install
gl: Elixir un tema para instalar

en: Select sound file
gl: Elixir ficheiro de son

en: Select which desktop theme to use
gl: Escoller qué tema usar para o escritorio

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
gl: Os temas elixidos dende arriba serán comprobados pola previsualización aquí.

en: Session
gl: Sesión

en: Session Management Settings
gl: Parámetros de la Gestión de Sesión

en: Set
gl: Por

en: Set background image.
gl: Por imaxe de fondo.

en: Set parameters from saved state and exit
gl: Recuperar os parámetros do estado gardado e saír

en: Sets the default feel of GNOME applications
gl: Configurar o aspecto por defecto das aplicacións de GNOME.

en: Sets the wallpaper to the value specified
gl: Pon o papel tapiz elixido

en: Slow
gl: Lento

en: Small
gl: Pequeno

en: Solid
gl: Sólido

en: Sorry, no help is available for these settings.
gl: Non hai axuda dispoñible para esta configuración.

en: Sound
gl: Son

en: Sound Events
gl: Eventos de son

en: Sounds for events
gl: Sons para eventos

en: Specifies end background color for gradient
gl: Indica a cor final para un degradado

en: Specifies the background color
gl: Especifica a cor de fondo

en: Spread buttons out
gl: Repartir botóns

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
gl: Comezando %s
    (O tempo límite da operación é de %d segundos)

en: Statusbar Options
gl: Opcións da barra de estado

en: Statusbar is interactive when possible
gl: A barra de estado será interactiva cando sexa posible

en: Statusbar progress meter is on the right
gl: A barra de estado ten un indicador de progreso á dereita

en: Submenu
gl: Submenú

en: Submenus can be torn off
gl: Os submenús pódense desligar

en: Test
gl: Proba

en: Test settings
gl: Probar configuración

en: The GNOME configuration tool
gl: A ferramenta de configuración de GNOME

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
gl: Os seguintes módulos sufriron cambios, pero non foron actualizados. Se quere editalos, faga doble clic na entrada apropiada.

en: The sound file for this event does not exist.
gl: O ficheiro de son para este evento non existe.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
gl: O ficheiro de son para este evento non existe.
    Terá que instala-lo paquete gnome-audio para ter
    un conxunto de sons por defecto

en: Theme Selector
gl: Escoller temas

en: Theme does not exist
gl: O tema non existe

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
gl: Esta copia do centro de control de GNOME non foi compilada con soporte de son

en: Threshold
gl: Umbral

en: Tiger
gl: Un

en: Tiled
gl: Mosaico

en: Toe
gl: Pintado

en: Toolbar Options
gl: Opcións da barra de ferramentas

en: Toolbar buttons have relieved border
gl: Os botóns da barra de ferramentas teñen borde en relevo

en: Toolbars have line separators
gl: As barras de ferramentas teñen liñas separadoras

en: Toolbars have relieved border
gl: As barras de ferramentas teñen un borde en relevo

en: Toolbars have text labels
gl: As barras de ferramentas teñen etiquetas de texto

en: Top
gl: Enriba

en: Toplevel
gl: Primeiro plano

en: Try
gl: Probar

en: Two
gl: Dous

en: URL Handlers
gl: Xestores de URL

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown file format
gl: Formato de ficheiro descoñecido

en: Use GNOME to set background
gl: Usa GNOME para por o fondo

en: Use a gradient fill for the background
gl: Utiliza un recheo con degradado para o fondo

en: Use a solid fill for the background
gl: Utiliza un recheo sólido para o fondo

en: Use custom font.
gl: Usar fonte habitual.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
gl: Usar barra de estado en vez dun diálogo cando sexa posible

en: User Font
gl: Fonte de usuario

en: User Interface
gl: Interface de usuario

en: User Name:
gl: Nome de Usuario:

en: Vertical Gradient
gl: Degradado Vertical

en: Wallpaper
gl: Papel tapiz

en: Wallpaper Selection
gl: Escoller papel tapiz

en: Warning:
gl: Advertencia:

en: Window Maker
gl: WindowMaker

en: Window Manager
gl: Xestor de fiestras

en: Window manager is session managed
gl: O xestor de fiestras está xestionado pola sesión

en: X ID of the socket it's plugged into
gl: ID X do socket no que está conectado

en: You cannot delete the current Window Manager
gl: Non pode eliminar o Xestor de Fiestras actual

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
gl: O seu xestor de fiestras cambiou. Para que este cambio sexa efectivo
    terá que gardar a súa sesión actual. Isto faise ou ben elixindo
    "Gardar a sesión actual" debaixo de "Configuración" no menú
    principal, ou activando "Gardar sesión actual" cando saia.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
gl: O seu xestor de fiestras actual cambiou. Para facer efectivo este
    cambio, terá que gardar a súa sesión actual. Pode facelo agora
    mesmo, escollendo "Gardar sesión agora" debaixo, ou pode gardar
    a sesión despois. Isto faise ou ben elixindo "Gardar a sesión actual"
    debaixo de "Configuración" no menú principal, ou activando "Gardar
    sesión actual" cando saia.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
gl: Ocorreu un erro de inicialización cando se executaba 'background-properties-capplet'.
    terminando...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
gl: Ocorreu un erro de inicialización cando se executaba 'keyboard-properties-capplet'.
    terminando...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
gl: Ocorreu un erro de inicialización cando se executaba 'mouse-properties-capplet'.
    terminando...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
gl: Ocorreu un erro de inicialización cando se executaba 'sound-properties-capplet'.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
gl: Ocorreu un erro de inicialización cando se executaba 'wm-properties-capplet'.
    terminando...

en: capplet-command to be run.
gl: comando capplet a executar.

en: handler:
gl: manexador:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
gl: Identificador do capplet -- asignado polo centro de control

en: none
gl: ningún

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
gl: wm-properties-capplet: Non se puido inicializar o xestor de fiestras.
    	'%s' non principiou

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
gl: wm-properties-capplet: Non se puido inicializar o xestor de fiestras.
    	Outro xestor de fiestras está funcionando e non se puido matar
