gnome-utils 1.4.1.1 - en to eu translation catalogue (733 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
eu: 
    ... Errore gehiegi bistaratzeko...

en:     Device:
eu:     Gailua:

en:     Filesystem Type:
eu:     Fitxategi-sistemaren mota:

en:  %s: Character code %d
eu:  %s: %d karaktere-kodea

en: %2d%% full
eu: %2d%% beteta

en: %ld bytes
eu: %ld byte

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
eu: %ld megabyte, %ld libre (%ld supererabiltzailea); %ld inodo, %ld libre.

en: %ld%% memory used.
eu: Erabilitako memoria: %ld%% .

en: %ld%% swap used.
eu: Swap-aren %ld%% erabilita.

en: %s
    You will lose any unsaved work.
eu: %s
    Gorde ez dituzun lanak galduko dituzu.

en: %s could not be opened.
eu: Ezin izan da %s ireki.

en: %s is not a regular file.
eu: %s ez da fitxategi arrunta.

en: %s is not user readable. Either run the program as root or ask the sysadmin to change the permissions on the file.
eu: Erabiltzaileak ezin du %s irakurri. Fitxategiaren baimenak aldatzeko, programa root gisa exekutatu edo sistemako administratzaileari eskatu.

en: %s not a log file.
eu: %s ez da egunkari-fitxategia.

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
eu: '%s' dokumentua aldatu da; gorde nahi duzu ?

en: (1 Sector)
eu: (1. sektorea)

en: (C) 1998,2000 the Free Software Foundation
eu: (C) 1998,2000 Free Software Foundation

en: (Dual Port Cache)
eu: (Ataka bikoitzeko cachea)

en: (Dual Port)
eu: (Ataka bikoitza)

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal-*-14-*-*-*-*-*-*-*
eu: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-14-*-*-*-*-*-*

en: 32-bit
eu: 32 bit

en: <- Remove
eu: <- Kendu

en: <- Remove all
eu: <- Kendu denak

en: <empty>
eu: <hutsik>

en: About
eu: Honi buruz

en: About this application
eu: Aplikazio honi buruz

en: About...
eu: Honi buruz...

en: Action Toolbar
eu: Ekintzaren tresna-barra

en: Action database
eu: Ekintzaren datu-basea

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Actions...
eu: Ekintzak...

en: Active User Listing
eu: Erabiltzaile aktiboen zerrenda

en: Active/Idle
eu: Aktibo/Inaktibo

en: Add
eu: Gehitu

en: Add ->
eu: Gehitu ->

en: Add >>
eu: Gehitu >>

en: Add Color
eu: Gehitu kolorea

en: Add Parameter After
eu: Gehitu parametroa ondoren

en: Add Parameter Before
eu: Gehitu parametroa aurretik

en: Add a file or folder to the archive
eu: Gehitu fitxategia edo karpeta artxiboari

en: Add all ->
eu: Gehitu denak ->

en: Add file or folder
eu: Gehitu fitxategia edo karpeta

en: Add file or folder...
eu: Gehitu fitxategia edo karpeta...

en: Add some defaults
eu: Gehitu lehenespen batzuk

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Address to mail to:
eu: Helbide honetara bidali:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Append it to ->
eu: Erantsi honi ->

en: Applet
eu: Applet-a

en: Apply Parameter Changes
eu: Aplikatu parametro-aldaketak

en: April
eu: apirilak

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Are you sure you want to reboot the system?
eu: Ziur zaude sistema berrabiarazi nahi duzula?

en: Are you sure you want to shut down the computer?
eu: Ziur zaude ordenagailua itzali nahi duzula?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
eu: Ziur zaude 2. exekuzio-mailara aldatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
eu: Ziur zaude 3. exekuzio-mailara aldatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
eu: Ziur zaude 4. exekuzio-mailara aldatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
eu: Ziur zaude 5. exekuzio-mailara aldatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
eu: Ziur zaude erabiltzaile bakarreko modura aldatu nahi duzula?

en: Are you sure?
eu: Ziur zaude?

en: August
eu: abuztuak

en: Available documents
eu: Erabilgarri dauden dokumentuak

en: Available views
eu: Erabilgarri dauden ikuspegiak

en: Begin
    Comments :
eu: Hasi
    Iruzkinak :

en: Blue :
eu: Urdina:

en: Bottom
eu: Behean

en: Browse
eu: Arakatu

en: CPU %d
eu: %d PUZa

en: CPU Information
eu: PUZari buruzko informazioa

en: Cache
eu: Cachea

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Can't write to actions database!
eu: Ezin da ekintzen datu-basean idatzi!

en: Cannot connect to server
eu: Ezin da zerbitzariarekin konektatu

en: Cannot create applet!
eu: Ezin da applet-a sortu!

en: Cannot create pid-file!
eu: Ezin da pid fitxategia sortu!

en: Cannot find proper icons anywhere!
eu: Ezin dira ikono egokiak aurkitu!

en: Cannot find the archive (tar) program!
    This is the program used for creating archives.
eu: Ezin da artxibo-programa (tar) aurkitu!
    Artxiboak sortzeko programa hau erabiltzen da.

en: Cannot open action data base <%s>! Open failed.
eu: Ezin da <%s> ekintzaren datu-basea ireki! Irekitzeak huts egin du.

en: Cannot open description data base <%s>! Open failed.
eu: Ezin da <%s> datu-basearen azalpena ireki! Huts egin du irekitzeak.

en: Cannot open logfile %s for append
eu: Ezin da %s egunkari-fitxategia aurkitu eransteko

en: Cannot open regexp data base <%s>! Open failed.
eu: Ezin da regexp-en <%s> datu-basea ireki!  Irekitzeak huts egin du.

en: Cannot run tar/gtar
eu: Ezin da tar/gtar exekutatu

en: Cannot save file
eu: Ezin da fitxategia gorde.

en: Cannot start the archive (tar) program
eu: Ezin da artxibo-programa(tar) hasi

en: Category
eu: Kategoria

en: Character Table's Font...
eu: Karaktere-taularen letra-tipoa...

en: Character code:
eu: Karaktere-kodea:

en: Character:
eu: Karakterea:

en: Chart
eu: Diagrama

en: Check word spelling
eu: Egiaztatu ortografia

en: Choose logs to monitor
eu: Aukeratu kontrolatzeko egunkariak

en: Clear _Daily Counter
eu: _Garbitu eguneroko kontagailua

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
eu: Klik egin Ados botoian itzaltzeko edo berrabiarazteko. Irekita dauden aplikazioetan
    gorde ez duzun informazioa galduko duzu.

en: Click this button to add
    some sample commands.
eu: Egin klik botoi honetan
    mostrako komando batzuk gehitzeko.

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
eu: MIT hiztegiaren zerbitzariaren bezeroa.
    Web orria: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Close
eu: Itxi

en: Close document
eu: Itxi dokumentua

en: Close log
eu: Itxi egunkaria

en: Close the current document
eu: Itxi uneko dokumentua

en: Close the current view
eu: Itxi uneko ikuspegia

en: Close view
eu: Itxi ikuspegia

en: Color
eu: Kolorea

en: Color height :
eu: Kolorearen altuera :

en: Color width :
eu: Kolorearen zabalera :

en: Colors format :
eu: Kolore-formatua  :

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Command
eu: Komandoa

en: Command Editor
eu: Komando-editorea

en: Command Line
eu: Komando-lerroa

en: Command execution failed: fork failed
eu: Komandoaren exekuzioak huts egin du: bikoizketak huts egin du

en: Command failed ` %s ': %s
eu: ` %s ' komandoak huts egin du: %s

en: Command mangled
eu: Komandoa hondatuta

en: Commands
eu: Komandoak

en: Common properties
eu: Propietate arruntak

en: Concat
eu: Kateatu

en: Configuration file name
eu: Konfigurazio-fitxategiaren izena

en: Confirm before shutdown?
eu: Berretsi konektatu aurretik?

en: Connect to
eu: Konektatu

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Selected Project
eu: Kopiatu hautatutako proiektua

en: Copy the selection
eu: Kopiatu hautapena

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
eu: Copyright 1998, GNU Lizentzia Publiko Orokorraren arabera.

en: Could not access file permissions
eu: Ezin izan da fitxategi-baimenetara sartu

en: Could not execute the file `%s' due to a permission problem
eu: Ezin izan da `%s' fitxategia exekutatu baimen-arazoarengatik

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
eu: Ezin izan da "w" komandoa bide-izenean aurkitu.
    Programa honetarako komando hori behar da.

en: Couldn't open file `%s': %s
eu: Ezin izan da `%s' fitxategia ireki: %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
eu: Ezin izan da ` %s ' komandoa exekutatu: %s

en: Couldn't start the dictionary; most likely, http://www.dict.org could not be contacted.
eu: Ezin izan du hiztegia hasieratu; segur aski, ezin izan da http://www.dict.orghelbidearekin konektatu.

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
eu: Ezin izan da komando-lerroan zehaztu duzun
     geometria (kokalekua eta tamaina) ulertu

en: Create a document
eu: Sortu dokumentu bat

en: Create a new archive from the items
eu: Sortu elementuekin artxibo berri bat

en: Create a new document
eu: Sortu dokumentu berria

en: Create a new view
eu: Ikuspegi berria sortu

en: Create a new view for a document
eu: Sortu dokumentuaren ikuspegi berria

en: Create archive...
eu: Sortu artxiboa...

en: Create views
eu: Sortu ikuspegiak

en: Cross-reference:
eu: Erreferentzia gurutzatua:

en: Current
eu: Unekoa

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut Selected Project
eu: Ebaki hautatutako proiektua

en: Cut the selection
eu: Ebaki hautapena

en: Cut to Clipboard
eu: Ebaki arbelean

en: DEVICE
eu: GAILUA

en: DMA Mode
eu: DMA modua

en: Database:
eu: Datu-basea:

en: Date:
eu: Data:

en: Date:
eu: Data:

en: December
eu: abenduak

en: Decimal 16 bits
eu: 16 biteko hamartarra

en: Decimal 8 bits
eu: 8 biteko hamartarra

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default 16-bit
eu: Lehenetsi 16-bit

en: Default strategy:
eu: Lehenetsitako estrategia:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Color
eu: Ezabatu kolorea

en: Delete Parameter
eu: Ezabatu parametroa

en: Description
eu: Azalpena

en: Description :
eu: Azalpena:

en: Description of this entry.
eu: Sarrera honen deskribapena.

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Detailed Information...
eu: Informazio zehatza...

en: Detailed System Information
eu: Sistemari buruzko informazio zehatza

en: Device
eu: Gailua

en: Dial Orientation
eu: Dialaren orientazioa

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Disk Information
eu: Diskoari buruzko informazioa

en: Disk Logo Not Found
eu: Ez da diskoaren logoa aurkitu

en: Display
eu: Bistaratzea

en: Display document control (if exists)
eu: Bistaratu dokumentuaren kontrola (baldin badago)

en: Display documents menu (restart required).
eu: Bistaratu dokumentuen menua (berrabiarazi behar da).

en: Display handle bar
eu: Bistaratu egoera-barra

en: Display text with a fixed font
eu: Bistaratu testua letra-tipo finkoarekin

en: Distribution Version:
eu: Banaketaren bertsioa:

en: Distribution:
eu: Banaketa:

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Document properties
eu: Dokumentuaren propietateak

en: Document/View properties
eu: Dokumentuaren/Ikuspegiaren propietateak

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Domain Name:
eu: Domeinu-izena:

en: Don't ask next time.
eu: Ez galdetu hurrengoan.

en: Don't search mounted filesystems
eu: Ez bilatu muntatutako fitxategi-sistemetan

en: Don't search subdirectories
eu: Ez bilatu azpidirektorioetan

en: Double Density 3.5" (720 KB)
eu: Dentsitate bikoitza 3,5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
eu: Dentsitate bikoitza 5,25" (360 KB)

en: DoubleClick in previews:
eu: Bi aldiz klik egin aurrebista hauetan:

en: DoubleClick in views:
eu: Bi aldiz klik egin ikuspegi hauetan:

en: Drag files in to make archives
eu: Arrastatu fitxategiak artxiboak sortzeko

en: Drag this button to the destination where you want the archive to be created or press it to pop up a file selection dialog.
eu: Botoi hori artxiboa sortu nahi duzun lekuan jaregin edo fitxategi-hautapenarenelkarrizketa-koadroa irekitzeko sakatu.

en: Draw numbers
eu: Marraztu zenbakiak

en: Drop files here to add them to the archive.
eu: Hemen jaregin artxiboari gehitzeko fitxategiak.

en: Drop:
eu: Jaregin:

en: EBad block at block %lu
eu: EOkerreko blokea %lu blokean

en: ECould not determine current format type
eu: EEzin izan da uneko formatu-mota determinatu

en: EError closing device %s
eu: EErrorea %s gailua ixtean

en: EError during completion of formatting
eu: EErrorea formateoa amaitzean

en: EError formatting track #%d
eu: EErrorea #%d pista formateatzean

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
eu: EErrore generikoa %s disko-gailuan sartzerakoan.
    
    %s kode-errorea

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
eu: EErrore generikoa %s disko-gailuan sartzerakoan.
    
    Kode-errorea %s:%d

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
eu: EEz dakit zer den hori, baina oker dago.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
eu: EEz daude %s disko-gailua irekitzeko behar adina baimen.

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
eu: EArazoak %d zilindroa irakurtzean, %d espero zen , %d irakurri du

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
eu: EIrakurketa-errorea:
    Arazoak %d zilindroa irakurtzean, %d espero zen, %d irakurri du

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
eu: EEzin da disketean sartu.
    
    Egiaztatu unitatean dagoela eta 
    unitateko atea itxita dagoela.

en: EUnable to create filesystem correctly.
eu: Ezin izan da fitxategi-sistema behar bezala sortu.

en: EUnable to create filesystem.
eu: Ezin izan da fitxategi-sistema sortu.

en: EUnable to write to device %s
eu: EEzin da %s gailuan idatzi

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
eu: EEzin da disketean idatzi.
    
    Egiaztatu idazketaren kontrako babesik ez duela.

en: Easy
eu: Erraza

en: Edit
eu: Edizioa

en: Edit Params...
eu: Editatu parametroak...

en: Edit Preferences...
eu: Editatu hobespenak...

en: Edit Prefs...
eu: Editatu hobespenak...

en: Edit it
eu: Editatu

en: Edit selected colors ...
eu: Editatu hautatutako koloreak ...

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Email Information...
eu: Posta elektronikoari buruzko informazioa...

en: Empty file
eu: Fitxategi hutsa

en: Enable
eu: Gaitu

en: Enabled
eu: Gaituta

en: End
    Comments :
eu: Amaitu
    Iruzkinak :

en: Entry Start:
eu: Sarreraren hasiera:

en: Entry Stop:
eu: Sarreraren amaiera:

en: Entry changed called for a non entry option!
eu: Aukerarik ez duen sarreran aldaketa eskatu da!

en: Equation
eu: Ekuazioa

en: Error
eu: Errorea

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
eu: Errorea `%s' fitxategia ixtean: 
    %s
    Behar bada ezin izan dira datu batzuk edo guztiak idatzi.

en: Error invoking query: %s
eu: Errorea kontsulta deitzean: %s

en: Error loading file:
    %s
    %s
eu: Errorea fitxategi hau kargatzean:
    %s
    %s

en: Error parsing actions data base
eu: Errorea ekintzen datu-basea analizatzean

en: Error: [%s]
eu: Errorea: [%s]

en: Etymology:
eu: Etimologia:

en: Example:
eu: Adibidea:

en: Exec actions
eu: Exekutatu ekintzak

en: Executing arbitrary programs that you downloaded from the network might be dangerous.
    
    Are you sure you want to run `%s'?
eu: Saretik kargatu dituzun programa arbitrarioak exekutatzea arriskutsua izan daiteke.
    
    Ziur zaude `%s' exekutatu nahi duzula?

en: Exit
eu: Irten

en: Exit program
eu: Irten programatik

en: Exit the program
eu: Irten programatik

en: Export Current State
eu: Esportatu uneko egoera

en: Export log
eu: Esportatu egunkaria

en: Export log...
eu: Esportatu egunkaria...

en: Extended regular expression search
eu: Hedatutako adierazpen erregularren bilaketa

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
eu: Ezin izan da fitxategi hau deskonprimitu eta bistaratu:
    %s
    %s

en: Failed to write file:
    %s
    %s
eu: Huts egin du fitxategi hau idaztean:
    %s
    %s

en: Failure at executing `%s'
eu: Huts egin du `%s' exekutatzean

en: February
eu: otsailak

en: File
eu: Fitxategia

en: File %s exists, overwrite?
eu: %s fitxategia badago lehendik, gainidatzi nahi duzu?

en: File cannot be written
eu: Ezin da fitxategia idatzi

en: File does not exists
eu: Fitxategi hori ez dago lehendik

en: File exists, overwrite?
eu: Fitxategi hori badago lehendik, gainidatzi nahi duzu?

en: File name
eu: Fitxategi-izena

en: File name :
eu: Fitxategi-izena:

en: File not saved ...
eu: Fitxategia ez da gorde ...

en: File owner
eu: Fitxategi-jabea

en: File owner group
eu: Fitxategi-jabearen taldea

en: File saved ...
eu: Fitxategia gorde da ...

en: File system type:
eu: Fitxategi-sistema mota:

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Filenames except
eu: Fitxategi-izenak honakoak izan ezik:

en: Filter log events
eu: Iragazi egunkari-gertaerak

en: Filter..
eu: Iragazkia...

en: Find
eu: Bilatu

en: Find Words...
eu: Bilatu hitzak...

en: Find string
eu: Bilatu katea

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Float
eu: Mugikorra

en: Floppy Density:
eu: Disketearen dentsitatea:

en: Floppy Device:
eu: Disko-gailua:

en: Floppy formatted successfully.
eu: Disketea behar bezala formateatu da.

en: Floppy formatting cancelled.
eu: Disketearen formateoa ezeztatu egin da.

en: Follow symbolic links
eu: Jarraitu esteka sinbolikoak

en: Font Selector
eu: Letra-tipoaren hautatzailea

en: Font to load
eu: Kargatu behar den letra-tipoa

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Format
eu: Formateatu

en: Format a floppy
eu: Formateatu disketea

en: Format another floppy?
eu: Beste diskete bat formateatu nahi duzu?

en: Format progress.
eu: Formateatzen.

en: Free Memory:
eu: Memoria librea:

en: Free space
eu: Leku librea

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
eu: Unixen bilatu/grep/lokalizatu komandoen interfazea

en: Full find (find)
eu: Bilaketa osoa (aurkitu)

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
eu: Gcolorsel-ek ezin izan du fitxategi hau kargatu:
    
    %s
    
    Egiaztatu eman duzun bide-izena badagoela,
    eta fitxategia irekitzeko baimena baduzula.

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
eu: Gcolorsel-ek ezin izan ditu arbeleko koloreak itsatsi.

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
eu: Gcolorsel-ek ezin izan du fitxategi hau gorde:
    
    %s
    
    Egiaztatu eman duzun bide-izena badagoela,
    eta idazteko dagokion baimena baduzula.
    
    Berriro saiatu nahi duzu ?

en: GDiskFree Properties
eu: GdiskFree-ren propietateak

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
eu: GDiskFree 'df' shell utilitatearen GNOMEren inplementazioa da.

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: GNOME Archive Generator
eu: GNOMEren artxibo-sortzailea

en: GNOME contributors:
eu: GNOMEren kolaboratzaileak:

en: GNOME: The GNU Network Object Model Environment
eu: GNOME: GNU sarearen objektu-ereduaren ingurunea

en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Geometry
eu: Geometria

en: Geometry string: WxH+X+Y
eu: Geometria-katea: WxH+X+Y

en: Gnome Calculator
eu: Gnome kalkulagailua

en: Gnome Character Map
eu: Gnome-ren karaktere-mapa

en: Gnome Color Browser
eu: Gnome-ren kolore-arakatzailea

en: Gnome Search Tool
eu: Gnome-ren bilaketa-tresna

en: Grab
eu: Hartu

en: Grab a color on the screen
eu: Hartu pantailako kolore bat

en: Grab:
eu: Hartu:

en: Green :
eu: Berdea:

en: Grid
eu: Sareta

en: Header :
eu: Goiburukoa:

en: Headword:
eu: Izen nagusia:

en: Help
eu: Laguntza

en: Hex 16 bits
eu: 16 biteko hamaseitarra

en: Hex 8 bits
eu: 8 biteko hamaseitarra

en: Hide app
eu: Ezkutatu aplikazioa

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
eu: Dentsitate handia 3,5" (1,44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
eu: Dentsitate handia 5,25" (1,2 MB)

en: Horizontal
eu: Horizontalki

en: Host Name:
eu: Ostalari-izena:

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
eu: Ezin izan dut ekintza hori exekutatu. Egiaztatu :
    
    1. Ekintza bat gertaera honekin asoziatu duzula.
    2. Asoziatutako dokumentua oraindik badagoela.
    3. Asoziatutako dokumentu-mota.
    
    Joan hobespenetara edizioa menuan.

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
eu: '%s' ixtera noa.
    
    Kontuan hartu %d(r)en ikuspegiak hondatuko direla,
    eta %d dokumentu birtualak dokumentu honetako informazioa erabiltzen duela.
    
    Jarraitu nahi duzu ?

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
eu: '%s' ixtera noa.
    
    Kontuan hartu %d(r)en ikuspegiak hondatu egingo direla.
    
    Jarraitu nahi duzu ?

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
eu: '%s'(r)en azken ikuspegia ixtera noa.
    
    Dokumentu hau ere itxi egingo da, jarraitu ?

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
eu: '%s'(r)en azken ikuspegia ixtera noa.
    
    Dokumentu hau ere itxi egingo da, jarraitu?
    
    Kontuan hartu %d dokumentu birtualak dokumentu honetako informazioa erabiltzen duela.

en: IDE Status
eu: IDE egoera

en: IO Mode
eu: S/I modua

en: IRQ Unmask
eu: maskara gabeko IRQa

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
eu: Jaramonik ez sarrera estandarrari; baliteke kasu batzuetan beharrezkoa izatea.

en: Indicator
eu: Adierazlea

en: Info
eu: Informazioa

en: Info about logview
eu: Egunkari-ikuspegiari buruzko informazioa

en: Inhibit loading of last font
eu: Ez kargatu azken letra-tipoa

en: Inhibit remembering selected font for next run
eu: Hurrengorako ez gogoratu hautatutako letra-tipoaz

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert Character...
eu: Txertatu karakterea...

en: Insert character(s) by choosing character codes
eu: Txertatu karakterea(k) karaktere-kodea aukeratuz.

en: Insert character(s) by choosing character codes.
eu: Txertatu karakterea(k) karaktere-kodea aukeratuz.

en: Insert color
eu: Txertatu kolorea

en: Insert every selected character at the end of the text entry
eu: Hautatutako karaktere denak testu-sarreraren amaieran txertatu

en: Invalid user or group
eu: Erabiltzailea edo taldea baliogabekoa

en: Invoke sync before getting usage info
eu: Deitu sinkronizazioa erabilpen-informazioa lortu aurretik

en: It was not possible to open the file `%s'
eu: Ezinezkoa izan da `%s' fitxategia irekitzea

en: January
eu: urtarrilak

en: July
eu: uztailak

en: June
eu: ekainak

en: Keep settings
eu: Mantendu ezarpenak

en: Kilobytes
eu: kilobyte

en: Last date:
eu: Azken data:

en: Last modification time
eu: Azken aldatze-ordua

en: Left
eu: Ezkerrean

en: Legacy MFM/RLL drive
eu: MFM/RLL unitate zaharra

en: Line
eu: Lerroa

en: Linear
eu: Lineala

en: List
eu: Zerrenda

en: Load a palette
eu: Kargatu paleta

en: Loading file, please wait ...
eu: Fitxategia kargatzen, itxaron ...

en: Loading files, please wait ...
eu: Fitxategiak kargatzen, itxaron ...

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Locate file:
eu: Lokalizatu fitxategi hau:

en: Log information
eu: Egunkariaren informazioa

en: Log line detail for %s
eu: Egunkari-lerroko xehetasunak %s(r)entzat

en: Log line detail for <No log loaded>
eu: Egunkari lerroko xehetasunak <egunkaria ez dago kargatuta>

en: Log stats
eu: Egunkari-egoerak

en: Log:
eu: Egunkaria:

en: Logarithmic
eu: Logaritmikoa

en: Logfile
eu: Egunkari-fitxategia

en: Logo file not found
eu: Ez da Logo fitxategia aurkitu

en: Logview
eu: Egunkari-ikuspegia

en: Looking up word...
eu: Hitza bilatzen...

en: Lookup done
eu: Bilaketa egina

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
eu: M%d zilindroan datu okerrak. Jarraitzen...

en: MChecking for bad blocks...
eu: MBloke okerrak egiaztatzen...

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
eu: Bloke okerrak egiaztatzen... (denbora dezente iraun dezake)

en: MChecking for bad blocks... Done
eu: MBloke okerrak egiaztatzen... Eginda

en: MDI (Multiple Document Interface)
eu: MDI (Dokumentu anitzeko interfazea)

en: MFailed to open device %s for badblock checking
eu: MHuts egin du %s gailua irekitzean bloke okerrak egiaztatzeko

en: MFormatting the disk...
eu: MDiskoa formateatzen...

en: MFormatting the disk... Done
eu: MDiskoa formateatzen... Eginda

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
eu: MBarneko errorea: Ezin da kokaleku zuzena bilatu.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
eu: MBarneko errorea: Balio bitxia (%ld) _proba egitean

en: MMaking filesystem on disk...
eu: Disketean fitxategi-sistema sortzen...

en: MMaking filesystem on disk... Done
eu: Disketean fitxategi-sistema sortzen... Eginda

en: MVerifying the format...
eu: MFormatua egiaztatzen...

en: MVerifying the format... Done
eu: MFormatua egiaztatzen... Eginda

en: Mail To...
eu: Bidali honi...

en: Main body:
eu: Gorputz nagusia:

en: Make guname act as a control center applet
eu: Guname kontrol-zentroko applet moduan jarri

en: Manual
eu: Eskuliburua

en: March
eu: martxoak

en: May
eu: maiatzak

en: Memory
eu: Memoria

en: Memory Information
eu: Memoriari buruzko informazioa

en: Menu items
eu: Menuko elementuak

en: Message:
eu: Mezua:

en: Misc
eu: Hainbat

en: Modal
eu: Modua

en: Mode:
eu: Modua:

en: Model
eu: Modeloa

en: Modified:
eu: Aldatua:

en: Monitor
eu: Monitorea

en: Monitor log
eu: Kontrolatu egunkaria

en: Monitor options
eu: Monitorearen aukerak

en: Monitor...
eu: Monitorea...

en: Monitoring logs...
eu: Egunkariak kontrolatzen...

en: Mount Point:
eu: Muntatze-puntuak:

en: Mount point
eu: Muntatze-puntua

en: Multisector
eu: Sektore anitza

en: Name
eu: Izena

en: Name :
eu: Izena:

en: New Color
eu: Kolore berria

en: New Document
eu: Dokumentu berria

en: New Project...
eu: Proiektu berria...

en: New View
eu: Ikuspegi berria

en: New text viewer window
eu: Testu berriaren ikustailearen leihoa

en: No
eu: Ez

en: No Project Command:
eu: Proiekturik ez dagoenerako komandoa:

en: No command for this mime type
eu: Ez dago mime mota honen komandorik

en: No filename selected
eu: Ez dago fitxategi-izenik hautatuta

en: No files or folders, drop files or folders
    above to add them to the archive
eu: Ez dago fitxategi edo karpetarik, fitxategiak edo karpetak
    artxiboari gehitzeko goian jaregin

en: No information for this filesystem.
eu: Ez dago fitxategi-sistema honen gaineko informaziorik.

en: No items to archive
eu: Ez dago artxibatzeko elementurik

en: No log files to open
eu: Ez dago irekitzeko egunkari-fitxategirik

en: No matches found
eu: Ez da bat datorrenik aurkitu

en: No search string was specified!
eu: Ez da bilaketa-katerik zehaztu!

en: No such file or directory:
    %s
eu: Ez dago horrelako fitxategi edo direktoriorik:
    %s

en: None
eu: Bat ere ez

en: Not enough memory!
eu: Ez dago nahiko memoriarik!

en: Notebook
eu: Ohar-koadernoa

en: Notebook Tab position:
eu: Ohar-koadernoa fitxaren kokalekua:

en: Nothing to locate
eu: Ez dago ezer kokatzeko

en: November
eu: azaroak

en: Num. lines:
eu: Lerro-kopurua:

en: Number of files: %d
    Nuber of folders: %d
eu: Fitxategi-kopurua: %d
    Karpeta-kopurua: %d

en: October
eu: urriak

en: On ... execute ...
eu: ... , exekutatu ...

en: On Reset
eu: Aktibatu berrabiarazi

en: One or more files can not be restored :
eu: Fitxategi bat edo gehiago ezin dira leheneratu :

en: Only the superuser can use this tool
eu: Tresna hau supererabiltzaileak bakarrik erabil dezake

en: Open
eu: Ireki

en: Open Palette
eu: Ireki paleta

en: Open Text File...
eu: Ireki testu-fitxategia...

en: Open a palette
eu: Ireki paleta

en: Open log
eu: Ireki egunkaria

en: Open log...
eu: Ireki egunkaria...

en: Open new logfile
eu: Ireki egunkari-fitxategi berria

en: Operating System Release:
eu: Sistema eragilearen edizioa:

en: Operating System Version:
eu: Sistema eragilearen bertsioa:

en: Operating System:
eu: Sistema eragilea:

en: Out of memory!
eu: Memoriarik ez!

en: PROJECT
eu: PROIEKTUA

en: Param
eu: Parametroa

en: Parameter
eu: Parametroa

en: Parameter Editor
eu: Parametro-editorea

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Params...
eu: Parametroak...

en: Part of speech:
eu: Hizketaren zatia:

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste Clipboard Contents
eu: Itsatsi arbelaren edukia

en: Paste Project
eu: Itsatsi proiektua

en: Paste the clipboard
eu: Itsatsi arbela

en: Pattern
eu: Eredua

en: Pen
eu: Arkatza

en: Percent free
eu: Ehuneko librea

en: Please select a file document before.
eu: Aurrena dokumentu-fitxategi bat hautatu.

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
eu: Hautatu sortu nahi duzun dokumentu-mota.
    Izen labur bat aukera dezakezu, ez nahastu fitxategi-izenarekin.

en: Please, select the type of view you want to create.
eu: Hautatu sortu nahi duzun ikuspegi-mota.

en: Point
eu: Puntua

en: Port:
eu: Ataka:

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Prefs
eu: Hobesp.

en: Prefs...
eu: Hobespenak...

en: Print selected font name on exit
eu: Hautatutako letra-tipoaren izena irtetean inprimatu

en: Process:
eu: Prozesua:

en: Processor Speed:
eu: Prozesadorearen abiadura:

en: Processor Type:
eu: Prozesadore-mota:

en: Project
eu: Proiektua

en: Project Description:
eu: Proiektuaren azalpena:

en: Project Title
eu: Proiektuaren izenburua

en: Project Title:
eu: Proiektuaren izenburua:

en: Pronunciation:
eu: Ahoskera:

en: Props
eu: Prop.

en: Quick find (locate)
eu: Bilaketa lasterra (lokalizatu)

en: Quit
eu: Irten

en: Quit GTimeTracker
eu: Irten GtimeTracker-etik

en: ReadLogStats: out of memory
eu: ReadLogStats: memoriarik ez

en: Real Memory:
eu: Memoria erreala:

en: Reason %d
eu: %d arrazoia

en: Reboot
eu: Berrabiarazi

en: Red :
eu: Gorria:

en: Regular expression search
eu: Adierazpen erregularren bilaketa

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Reload Configuration File
eu: Birkargatu konfigurazio-fitxategia

en: Remove
eu: Kendu

en: Remove <<
eu: Kendu <<

en: Remove selected colors
eu: Kendu hautatutako koloreak

en: Remove the selected item(s)
eu: Kendu hautatutako elementua(k)

en: Revert to Defaults
eu: Itzuli lehenespenetara

en: Right
eu: Eskuinean

en: Run in analog (slide rule) mode
eu: Modu analogoan (kalkulu-erregela) exekutatzen da

en: Runlevel 2
eu: 2. Exekuzio-maila

en: Runlevel 3
eu: 3. Exekuzio-maila

en: Runlevel 4
eu: 4. Exekuzio-maila

en: Runlevel 5
eu: 5. Exekuzio-maila

en: Running: %s
eu: Exekutatzen: %s

en: Save
eu: Gorde

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Save Configuration File
eu: Gorde konfigurazio-fitxategia

en: Save Information to File...
eu: Gorde informazioa fitxategi honetan...

en: Save Palette as
eu: Gorde paleta honela

en: Save Results
eu: Gorde emaitzak

en: Save System Information As...
eu: Gorde sistemaren informazioa honela...

en: Save Text As...
eu: Gorde testua honela...

en: Save palette _As...
eu: Gorde paleta _honela...

en: Save session on exit.
eu: Gorde ezarpenak irtetean.

en: Save the current palette in a file
eu: Gorde uneko paleta fitxategian

en: Save the current palette with a different name
eu: Gorde uneko paleta beste izen batekin

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Scale
eu: Eskala

en: Search
eu: Bilatu

en: Search RGB
eu: Bilatu GBU

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Search Strategy:
eu: Bilatu estrategia:

en: Search all databases
eu: Bilatu datu-base guztietan

en: Search already running on another page
eu: Bilaketa beste orrialde batean ari da egiten

en: Search command line
eu: Bilatu komando-lerroa

en: Search it in ->
eu: Bilatu hemen ->

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: Select Character
eu: Hautatu karakterea

en: Select a project on startup
eu: Hautatu proiektu bat abioan

en: Select log events
eu: Hautatu egunkari-gertaerak

en: Select source document
eu: Hautatu iturburuko dokumentua

en: Select type
eu: Hautatu mota

en: Select...
eu: Hautatu...

en: Selection:
eu: Hautapena:

en: September
eu: irailak

en: Serial No.
eu: Serie-zenb.

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Server to use, default search strategy, fonts
eu: Erabiltzen den zerbitzaria, lehenetsitako bilaketa-estrategia, letra-tipoak

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Session
eu: Saioa

en: Set the buttons to be focusable or not
eu: Ezarri botoiak enfokagarri izateko edo ez

en: Set the character table's font.
eu: Karaktere-taularen letra-tipoa ezartzen du.

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Shell Commands
eu: Shell komandoak

en: Short name :
eu: Izen laburra :

en: Show Command
eu: Erakutsi komandoa

en: Show Gnome Character Map's manual
eu: Erakutsi Gnome-ren karaktere-maparen eskuliburua

en: Show Seconds
eu: Erakutsi segundoak

en: Show Status Bar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Show Table Header
eu: Erakutsi taularen goiburukoa

en: Show Toolbar Icons
eu: Erakutsi tresna-barrako ikonoak

en: Show Toolbar Texts
eu: Erakutsi tresna-barrako testuak

en: Show Tooltips
eu: Erakutsi argibideak

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
eu: Erakutsi 'Ebaki', 'Kopiatu', 'Itsatsi'

en: Show `Help'
eu: Erakutsi 'Laguntza'

en: Show `New'
eu: Erakutsi 'Berria'

en: Show `Preferences'
eu: Erakutsi 'Hobespenak'

en: Show `Properties'
eu: Erakutsi 'Propietateak'

en: Show `Quit'
eu: Erakutsi 'Irten'

en: Show `Save', `Reload'
eu: Erakutsi 'Gorde', 'Berritu'

en: Show `Timer'
eu: Erakutsi 'Kronometroa'

en: Show calendar log
eu: Erakutsi egunkariaren egutegia

en: Show drive mount points
eu: Erakutsi unitatearen muntatze-puntuak

en: Show drive size
eu: Erakutsi unitatearen tamaina

en: Show line info
eu: Erakutsi informazio-lerroa

en: Show log stats
eu: Erakutsi egunkariaren egoera

en: Show user preferences
eu: Erakutsi erabiltzailearen hobespenak

en: Show values
eu: Erakutsi balioak

en: Show/Hide Definition Window...
eu: Erakutsi/Ezkutatu definizio leihoa...

en: Shut Down
eu: Itzali

en: Shutdown or Reboot
eu: Itzali edo berrabiarazi

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
eu: Doitasun bikoitzeko kalkulagailua da, xcalc-en antzekoa

en: Simple substring search
eu: Azpikate arruntaren bilaketa

en: Single User Mode
eu: Erabiltzaile bakarreko modua

en: Size
eu: Tamaina

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Sleeping
eu: Lotan

en: Small utility to browse available X11 colors.
eu: Utilitate txikia, erabilgarri dauden X11 koloreak arakatzeko.

en: Smart lookup
eu: Bilaketa azkarra

en: Smooth
eu: Leuna

en: Solid
eu: Solidoa

en: Sorry, no preferences yet.
eu: Oraindik ez dago hobespenik.

en: Special properties
eu: Propietate bereziak

en: Specify geometry
eu: Zehaztu geometria

en: Specify the geometry of the window.
eu: Zehaztu leihoaren geometria.

en: Spell
eu: Ortografia

en: Spell Check...
eu: Ortografi egiaztapena...

en: Spell check done
eu: Ortografi egiaztapena egina

en: Spell checker
eu: Ortografia egiaztatzailea

en: Spell-checking...
eu: Ortografia egiaztatzen...

en: St_art
eu: _Hasi

en: Standby
eu: Egonean

en: Start
eu: Hasi

en: Start date:
eu: Hasiera-data:

en: Start directory does not exist
eu: Ez dago hasierako direktoriorik.

en: Start in directory:
eu: Direktorio honetan hasi:

en: Start/Stop Timer
eu: Hasi/Gelditu kronometroa

en: Status
eu: Egoera

en: Sto_p
eu: Ge_lditu

en: Stop
eu: Gelditu

en: String not found
eu: Ez da katea aurkitu

en: Sub-number:
eu: Azpizenbakia:

en: Swap Space ("virtual memory"):
eu: Swap lekua("memoria birtuala"):

en: Switch Project Command:
eu: Proiektuz aldatzeko komandoa:

en: Switch log
eu: Konmutatu egunkaria

en: System Colors
eu: Sistemaren koloreak

en: System Information
eu: Sistemaren informazioa

en: System Log Viewer
eu: Sistemaren egunkari-ikustailea

en: System Status:
eu: Sistema-egoera:

en: TOUCHED!!
eu: IKUTUA!!

en: Text File Viewer
eu: Testu-fitxategiaren ikustailea

en: Text copied to clipboard...
eu: Testua arbel honetan kopiatua...

en: Text cut to clipboard...
eu: Testua arbel honetara ebakia...

en: Text pasted from clipboard...
eu: Testua arbel honetatik itsatsia...

en: Text to copy:
eu: Kopiatu testu hau:

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
eu: Ezin da unitate honen DMA ezarpena aldatu.

en: The GNOME Archive Generator
eu: GNOMEren artxibo-sortzailea

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
eu: GNOMEren stripchart programak erabiltzaileak zehaztutako hainbat parametro marrazten ditu denboraren funtzio moduan.  Bere funtziorik nagusiena sistemaren performantzia-parametroen diagrama egiteada, esaterako PUZen karga, PUZen erabilpena, sareko trafikoaren mailak eta antzerakoak.  Bestelako erabilpen sinpleagoak erabiltzaile interesatuentzat ariketa moduan utzi dira.

en: The Gnome Calculator
eu: Gnome kalkulagailua

en: The Gnome Search Tool
eu: Gnome-ren bilaketa-tresna

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
eu: Microsoft Windows-en karaktere-maparen Gnome-ren baliokidea.

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
eu: Ezin da unitate honen maskara gabeko IRQ ezarpena aldatu.

en: The device %s is disconnected.
    Please attach device to continue.
eu: %s gailua deskonektaturik dago.
    Erantsi gailua jarraitzeko.

en: The device to format
eu: Formateatu behar den gailua

en: The drive refused to keep its settings.
eu: Unitateak bere ezarpenak ukatu ditu.

en: The executable is for a different platform and can not be executed on this system
eu: Exekutagarria beste plataforma baterako da eta ezin da sistema honetan exekutatu

en: The file `%s' is empty
eu: `%s' fitxategia hutsik dago

en: The file is a core file and can not be executed
eu: Fitxategi hau core fitxategia da eta ezin da exekutatu

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
eu: Mezu hau %s(r)i bidaliko zaio.
     Ziur zaude informazio hau bidali nahi duzula?

en: The server you specified could not be found.
eu: Ezin izan da zehaztu duzun zerbitzaria aurkitu.

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
eu: GTimeTracker bat irekita dagoela dirudi.
    Hala ere GtimeTracker ireki nahi baduzu, sakatu Ados, bestela, sakatu Utzi irteteko.

en: There was an error. `%s' is empty
eu: Errore bat gertatu da. `%s' fitxategia hutsik dago

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
eu: Dokumentu honek dokumentu bateko edo gehiagoko zatiak irakurtzen ditu. Aukeratu dokumentu horiek.

en: This is a library and can not be executed
eu: Hau liburutegi bat da eta ezin da exekutatu

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
eu: Interfaze hau lokalizatu behar da.  Kate arrunt bat idazten baduzu,
    bide-izen osoaren azpimultzo moduan parekatuko da, eta
    katea komodinekin idazten baduzu, bide-izen osoarekin parekatuko da.

en: This is an unknown kind of executable
eu: Exekutagarri ezezaguna da

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
eu: Komando-lerro hau erabil dezakezu bilaketa kontsola honetatik hasteko:
    (Oharra: Fitxategi bat lerro bakoitzeko eta ez tarte nulu bakoitzeko inprimatzeko,
    erantsi "| tr '\000' '\n'" azpiko lerroari)

en: Ticks
eu: Markak

en: Timer
eu: Kronometroa

en: Today
eu: Gaur

en: Tolerance :
eu: Tolerantzia :

en: Too many open logs. Close one and try again
eu: Egunkari gehiegi dago irekita. Itxi bat eta saiatu berriro

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Toolbar Segments
eu: Tresna-barraren zatiak

en: Top
eu: Goian

en: Toplevel
eu: Goi-maila

en: Total
eu: Guztira

en: Total Memory:
eu: Memoria osoa:

en: Type
eu: Mota

en: Unable to access the drive.
eu: Ezin da unitatean sartu.

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
eu: Ezin izan da konprimitutako fitxategia bistaratu.
    Ez da zcat aurkitu bide-izenean.

en: Unable to open logfile!
eu: Ezin izan da egunkari-fitxategia ireki!

en: Unable to open the device %s, formatting cannot continue.
eu: Ezin izan da %s gailua ireki, ezin da formateatzen jarraitu.

en: Unable to parse the geometry string '%s'
eu: Ezin izan da '%s' geometria-katea analizatu

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
eu: Ezin izan da agindutako eragiketa egin, erabiltzen ari zaren zerbitzaria
    ez dabilelako edo ez zaudelako Internetera
    konektatuta. Internetera konektatuta ez bazaude,
    konektatu eta saiatu berriro.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown filesystem
eu: Fitxategi-sistema ezezaguna

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update Information
eu: Eguneratu informazioa

en: Update interval (ms)
eu: Eguneratze-tartea (ms)

en: Use Logfile
eu: Erabili egunkari-fitxategia

en: Used space
eu: Erabilitako lekua

en: User Colors
eu: Erabiltzailearen koloreak

en: User Name:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Value
eu: Balioa

en: Values
eu: Balioak

en: Vertical
eu: Bertikalki

en: View or hide the action toolbar
eu: Ekintzaren tresna-barra erakutsi edo ezkutatzen du

en: View or hide the statusbar
eu: Egoera-barra erakutsi edo ezkutatzen du

en: View or hide the text toolbar
eu: Testuaren tresna-barra erakutsi edo ezkutatzen du

en: View properties
eu: Ikusi propietateak

en: Warning
eu: Abisua

en: Where to put the window, and its size
eu: Leihoa non lokalizatu eta bere tamaina

en: Word definition
eu: Hitzaren definizioa

en: Word:
eu: Hitza:

en: X Display Name:
eu: X bistaratzeko izena:

en: Yes (%d sector)
eu: Bai (%d sektore)

en: Yes (%d sectors)
eu: Bai (%d sektore)

en: You appear to have no IDE drives
eu: Badirudi ez duzula IDE diskorik

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
eu: Komandoak laster-menuetan konfigura ditzakezu.
    Menuan agertzea nahi duzun izena eta 
    exekutatu behar den komandoa sartu.
    Komandoan, %u erabil dezakezu hautatutako 
    erabiltzailearen izena adierazteko,eta %t tty-rentzat.

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
eu: Dokumentu honen ikuspegi bat edo gehiago sor ditzakezu. Kontuan hartu gutxienez ikuspegi bat sortu behar duzula.

en: You do not have the proper permissions to write to %s, formatting will not be possible.
    Contact your system administrator about getting write permissions.
eu: Ez daukazu %s(e)n idazteko behar den baimenik, ezingo da formateatu.
    Jarri harremanetan sistema-administratzailearekin idazteko baimena lortzeko.

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
eu: Ezarpen horiek aktibo izateko
    Gdict berrabiarazi behar duzu.

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
eu: Supererabiltzailea (root) izan behar duzu ordenagailua itzali edo berrabiarazteko.

en: Your System
eu: Zure sistema

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
eu: Konfigurazio-fitxategia hondatuta dago.
    Saio berri bat sortu nahi duzu ?

en: Zoom
eu: Zooma

en: Zoom view
eu: Ikusi zooma

en: [GTT]New
eu: [GTT]Berria

en: _Action Toolbar
eu: Ekint_za tresna-barra

en: _Export Current State
eu: E_sportatu uneko egoera

en: _Fixed Font
eu: Letra-tipo fi_nkoa

en: _Focusable Buttons
eu: Botoi e_nfokagarriak

en: _Insert at end
eu: T_xertatu amaieran

en: _New Project...
eu: Proiekt_u berria...

en: _New Window
eu: _Leiho berria

en: _Open palette...
eu: Ireki _paleta...

en: _Quick format
eu: For_matu bizkorra

en: _Reload Configuration File
eu: _Birkargatu konfigurazio-fitxategia

en: _Save Configuration File
eu: Gor_de konfigurazio-fitxategia

en: _Save palette
eu: Gor_de paleta

en: _Statusbar
eu: Egoe_ra-barra

en: _Text Toolbar
eu: Test_uaren tresna-barra

en: _Timer
eu: Krono_metroa

en: _Timer Running
eu: Kronometroa mart_xan

en: action to execute when regexps are TRUE
eu: regexps-ak EGIA direnean, ekintza exekutatu

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
eu: hasieratze-errorea gertatu da 'guname-capplet' abiaraztean.

en: closing parenthesis expected
eu: parentesia itxiko dela espero da

en: description
eu: azalpena

en: description:
eu: azalpena:

en: empty
eu: hutsik

en: enabled
eu: gaituta

en: extra junk at end: "%s"
eu: junk estra amaieran: "%s"

en: grep options found in find list bad bad!
eu: Bilaketa-zerrendan grep aukerak aurkitu dira. Gaizki!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
eu: ostalari-izenen zutabearen zabalera ( zutabe hau ezkutatzeko 0 ):

en: invalid variable identifer: %s
eu: aldagai-identifikatzailea ez da zuzena: %s

en: log name regexp
eu: regexp egunkari-izena

en: major
eu: nagusia

en: message regexp
eu: regexp mezua

en: minor
eu: sekundarioa

en: missing variable identifer
eu: ez dago aldagai-identifikatzailerik

en: no description
eu: deskribapenik ez

en: no project selected
eu: ez dago proiekturik hautatuta

en: no such field: %d
eu: eremu hau ez dago: %d

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
eu: grep zerrendan ez da grep aukerarik aurkitu, ez da baliozkoa!

en: number expected
eu: espero den zenbakia

en: process regexp
eu: regexp prozesua

en: program exited
eu: programatik irtenda

en: program started
eu: programa hasita

en: project %t started
eu: %t proiektua hasi da

en: stopped project %t
eu: %t proiektua gelditu da

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
eu: etiketa: [%s]
    egunkari_izena: [%s]
    prozesua: [%s]
    mezua: [%s]
    azalpena: [%s]
    ekintza: [%s]

en: tmp_list is NULL
eu: tmp_zerrenda NULUA da
