gnome-libs 1.0.53 - en to eu translation catalogue (346 entries)

en:   - OK? (yes or no)
eu:  - Ados? (bai edo ez)

en:  (press return)
eu: (sakatu SARTU)

en:  (yes or no)
eu: (bai edo ez)

en: %a %b %d %T %Y
eu: %a %Y %b %d %T

en: %s options
eu: %s aukerak

en: %s: illegal option -- %c
eu: %s: -- %c aukera ilegala

en: %s: invalid option -- %c
eu: %s: -- %c aukera baliogabea

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
eu: %s: `%c%s' aukerak ez du argumenturik onartzen

en: %s: option `%s' is ambiguous
eu: %s: `%s' aukera anbiguoa da

en: %s: option `%s' requires an argument
eu: %s: `%s' aukerak argumentu bat behar du

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
eu: %s: `--%s' aukerak ez du argumenturik onartzen

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
eu: %s: `-W.%s' aukerak ez du argumenturik onartzen

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
eu: %s: `-W %s' aukera anbiguoa da

en: %s: option requires an argument -- %c
eu: %s: aukerak --%c argumentu bat behar du

en: %s: unrecognized option `%c%s'
eu: %s: `%c%s' aukera ezezaguna

en: %s: unrecognized option `--%s'
eu: %s: `--%s' aukera ezezaguna

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
eu: (Barne-erabilera soilik) GOAD fitxategi-deskriptorea

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
eu: (Barne-erabilera soilik) aktibatu beharreko GOAD zerbitzariaren IDa

en: About
eu: Honi buruz

en: About this application
eu: Aplikazio honi buruz

en: Above Dock
eu: Atrakatu gainean

en: Accelerator
eu: Bizkortzailea

en: Accept
eu: Onartu

en: Accept run-together words
eu: Onartu hitz elkartuak

en: Accept the word for
    this session only
eu: Onartu hitza saio 
    honetarako soilik

en: Add
eu: Gehitu

en: Add/Set
eu: Gehitu/Ezarri

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Alternatives:
eu: Alternatibak:

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
eu: "%s" aplikazioak (%d prozesua) huts egin du
    ezinbesteko errore baten ondorioz.
    (%s)

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Author:
eu: Egilea:

en: Authors:
eu: Egileak:

en: Authors:
eu: Egileak:

en: Back
eu: Atzera

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Below
eu: Behean

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Bulleted List
eu: Buletdun zerrenda

en: CLASS
eu: KLASEA

en: C_lear
eu: G_arbitu

en: C_ut
eu: E_baki

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

en: Calculator...
eu: Kalkulagailua...

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
eu: Ezin da hbox-a aurkitu, fitxategi-hautapen normala erabiltzen ari da

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel Logout
eu: Utzi saioa amaitzeari

en: Centimeter
eu: zentimetroa

en: Check words longer than:
eu: Egiaztatu hau baino hitz luzeagoak:

en: Choose an icon
eu: Aukeratu ikono bat

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear the selection
eu: Hautapena garbitzen du

en: Close
eu: Itxi

en: Close the current file
eu: Uneko fitxategia ixten du

en: Close the current window
eu: Uneko leihoa ixten du

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Configure the application
eu: Aplikazioa konfiguratzen du

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy the selection
eu: Hautapena kopiatzen du

en: Copyright (C) 1998
eu: Copyright (c) 1998

en: Could not get name service!
eu: Ezin izan da izen-zerbitzurik lortu!

en: Create New _Window
eu: Sortu lei_ho berria

en: Create a new window
eu: Leiho berria sortzen du

en: Creating '/GNOME' context %s %d
eu: %s %d '/GNOME' testuingurua sortzen

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
eu: %s %d '/GNOME/Zerbitzariak' testuingurua sortzen

en: Cu_t
eu: Ebak_i

en: Cut
eu: Ebaki

en: Cut the selection
eu: Hautapena ebakitzen du

en: DISPLAY
eu: BISTARATZEA

en: Date
eu: Data

en: Debug
eu: Araztu

en: Decimeter
eu: dezimetroa

en: Default Pixmap
eu: Pixmap lehentsia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearekiko konexioa

en: Disable sound server usage
eu: Desgaitu soinu-zerbitzariaren erabilera

en: Discard accepted words on kill
eu: Baztertu onartutako hitzak amaitzean

en: Display brief usage message
eu: Bistaratu erabilera-mezu laburra

en: Dock
eu: Atrakatu

en: Documentation:
eu: Dokumentazioa:

en: Don't use X shared memory extension
eu: Ez erabili X memoria-hedapen konpartitua

en: Down
eu: Behera

en: ERROR:
eu: ERROREA:

en: E_xit
eu: I_rten

en: Edit
eu: Edizioa

en: Edit/
eu: Edizioa/

en: Enable sound server usage
eu: Gaitu soinu-zerbitzariaren erabilera

en: Enable tooltips
eu: Gaitu argibideak

en: End the current game
eu: Uneko jokoa amaitzen du

en: Error
eu: Errorea

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eu: Errorea %s aukeran: %s.
    Exekutatu '%s --help' komando-lerroko aukera erabilgarrien zerrenda ikusteko.

en: Exit the program
eu: Programatik irteten da

en: Failed to get user details for UID %d (%s)
eu: Huts egin du %d (%s) UIDaren xehetasunak hartzean

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
eu: Huts egin du CORBAren autentifikazioko cookie-a eskuratzean, irteten

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
eu: Huts egin du CORBA cookie-fitxategia (%s) irekitzean idazteko: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' CORBA cookie-fitxategia irekitzean: %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
eu: Huts egin du `%s' CORBA cookie-fitxategia irakurtzean: %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
eu: Huts egin du CORBA cookie-fitxategia (%s) idaztean: %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
eu: Huts egin du CORBA cookie-a `%s'(e)n idaztean: %s

en: Feet
eu: oina

en: Fi_les
eu: Fitxa_tegiak

en: Fi_les/
eu: Fitxa_tegiak/

en: File
eu: Fitxategia

en: File/
eu: Fitxategia/

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Files/
eu: Fitxategiak/

en: Find _Again
eu: Bilat_u berriro

en: Finish
eu: Amaitu

en: Fixed Position
eu: Kokaleku finkoa

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Font Info
eu: Letra-tipoen informazioa

en: GNOME GUI options
eu: GNOME GUI aukerak

en: GNOME options
eu: GNOMEren aukerak

en: GOAD ID of the server to activate
eu: aktibatu beharreko zerbitzariaren GOAD IDa

en: GTK options
eu: GTK aukerak

en: Game
eu: Jokoa

en: Gdk debugging flags to set
eu: ezarri beharreko Gdk arazketa-banderak

en: Gdk debugging flags to unset
eu: desezarri beharreko Gdk arazketa-banderak

en: Get a hint for your next move
eu: Hurrengo mugimendua egiteko aholkua

en: Get config entry
eu: Hartu konfigurazio-sarrera

en: Global
eu: Orokorra

en: Gnome Object Activation Directory
eu: Gnome-ren Objektuak aktibatzeko direktorioa

en: Gtk+ debugging flags to set
eu: ezarri beharreko Gtk+ arazketa-banderak

en: Gtk+ debugging flags to unset
eu: desezarri beharreko Gtk+ arazketa-banderak

en: HOST
eu: OSTALARIA

en: Height:
eu: Altuera:

en: Help
eu: Laguntza

en: Hidden
eu: Ezkutatuta

en: Host:port on which the sound server to use is running
eu: Erabili beharreko soinu-zerbitzaria dagoen ostalaria:ataka

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
eu: Ezin izan dut instalatutako zerbitzurik aurkitu.  Ez daukazu zerbitzurik
    instalatuta edo ez dakit zein bide-izenetan begiratu.
    Nolanahi ere, egiaztatu GNOMEren instalazioa.

en: ID
eu: IDa

en: ID under which GOAD knows this server
eu: GOADek zerbitzari hau ezagutzeko IDa

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: If you choose a font it will appear here
eu: Letra-tipo bat aukeratzen baduzu hemen agertuko da

en: Ignore on Arrange
eu: Ezikusi egin Antolatzean

en: Ignore this word
    this time only
eu: Ezikusi egin hitz honi 
    oraingoan soilik

en: Inch
eu: hazbetea

en: Indent
eu: Koska

en: Information
eu: Informazioa

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert the word
    in your personal dictionary
eu: Gehitu hitza
    zure hiztegi pertsonalean

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
eu: Gehitu hitza 
    zure hiztegi pertsonalean
    (maiuskulak/minuskulak nahastuta
    badaude, errespetatu)

en: Insert with case
eu: Txertatu maiuskula/minuskulaz

en: Ispell command:
eu: Ispell komandoa:

en: Kill ispell process
eu: Hil ispell prozesua

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Layer:
eu: Geruza:

en: Load an additional Gtk module
eu: Kargatu Gtk modulu gehigarria

en: Loading Icons...
eu: Ikonoak kargatzen...

en: MODULE
eu: MODULUA

en: Main dictionary:
eu: Hiztegi nagusia:

en: Make X calls synchronous
eu: Egin X deiak sinkroniko

en: Make all warnings fatal
eu: Egin abisu guztiak ezinbesteko

en: Maximized Horizontal
eu: Horizontalki maximizatuta

en: Maximized Vertical
eu: Bertikalki maximizatuta

en: Menu Accelerator Keys
eu: Menuko tekla bizkortzaileak

en: Menu Item
eu: Menu-elementua

en: Message
eu: Mezua

en: Meter
eu: metroa

en: Millimeter
eu: milimetroa

en: Minimized
eu: Ikonotuta

en: Modify the file's properties
eu: Fitxategiaren propietateak aldatzen ditu

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
eu: Segmentazio-hutsegite asko izan dira; ezin da errore-elkarrizketa bistaratu

en: NAME
eu: IZENA

en: Name
eu: Izena

en: Name/Comment translations:
eu: Izenaren/Iruzkinaren itzulpena:

en: Name:
eu: Izena:

en: New
eu: Berria

en: New...
eu: Berria...

en: New/
eu: Berria/

en: Next
eu: Hurrengoa

en: No
eu: Ez

en: No Icon
eu: Ikonorik ez

en: No Image
eu: Ez dago irudirik

en: Normal
eu: Normala

en: Numbered List
eu: Zenbakidun zerrenda

en: OK
eu: Ados

en: On Top
eu: Goian

en: Open a file
eu: Fitxategi bat irekitzen du

en: Open...
eu: Ireki...

en: PORT
eu: ATAKA

en: PREFIX
eu: AURRIZKIA

en: Paper:
eu: Papera:

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste the clipboard
eu: Arbelaren edukia itsasten du

en: Pause the game
eu: Jokoa pausarazten du

en: Personal dictionary:
eu: Hiztegi pertsonala:

en: Pick a Font
eu: Aukeratu letra-tipoa

en: Pick a color
eu: Aukeratu kolorea

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
eu: Bisitatu GNOMEren Aplikazioen hutsegiteen orria, informazio gehiago lortzeko

en: Point
eu: puntua

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Prev
eu: Aurrekoa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Print S_etup...
eu: _Prestatu inprimaketa...

en: Print the current file
eu: Uneko fitxategia inprimatzen du

en: Print...
eu: Inprimatu...

en: Program class as used by the window manager
eu: Leiho-kudeatzaileak erabilitako programa-klasea

en: Program name as used by the window manager
eu: Leiho-kudeatzaileak erabilitako programa-izena

en: Progress
eu: Lanean

en: Properties...
eu: Propietateak...

en: Question
eu: Galdera

en: Quit
eu: Irten

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo the undone action
eu: Desegindako ekintza berregiten du

en: Redo the undone move
eu: Desegindako mugimendua berregiten du

en: Remove
eu: Kendu

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Replace a string
eu: Kate bat ordezten du

en: Replace the word
eu: Ordeztu hitz hau

en: Repository ID of the server to activate
eu: Aktibatu beharreko zerbitzariaren biltegi-IDa

en: Repository ID under which GOAD knows this server
eu: GOADek zerbitzari hau ezagutzeko biltegi-IDa

en: Restart the game
eu: Jokoa berrabiarazten du

en: Revert to a saved version of the file
eu: Fitxategiaren gordetako bertsio batera itzultzen da

en: Run in Terminal
eu: Exekutatu terminalean

en: STYLE
eu: ESTILOA

en: Save
eu: Gorde

en: Save _As...
eu: Gorde _honela...

en: Save as...
eu: Gorde honela...

en: Save the current file
eu: Uneko fitxategia gordetzen du

en: Save the current file with a different name
eu: Uneko fitxategia beste izen batekin gordetzen du

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Scores...
eu: Puntuazioak...

en: Search again for the same string
eu: Kate bera berriro bilatzen du

en: Search for a string
eu: Kate bat bilatzen du

en: Select
eu: Hautatu

en: Select Color
eu: Hautatu kolorea

en: Select dictionary
eu: Hautatu hiztegia

en: Select everything
eu: Dena hautatzen du

en: Select file
eu: Hautatu fitxategia

en: Session management options
eu: Saio-kudeaketaren aukerak

en: Set Layer
eu: Ezarri geruza

en: Set Skip
eu: Ezarri Saltatzea

en: Set State
eu: Ezarri egoera

en: Set System Paper Size
eu: Ezarri sistemaren paper-tamaina

en: Set Workspace
eu: Ezarri laneko area

en: Set config entry
eu: Ezarri konfigurazio-sarrera

en: Set the papersize to the value found in $PAPERCONF. If this variable isn't set, look into the file specified by $PAPERSIZE. If this fails, too, look into the default file /etc/paperconf else fallback to the builtin value
eu: $PAPERCONFen dagoen  balioa ezartzen dio paper-tamainari. Aldagai hori ezarri gabe badago, $PAPERSIZEn zehaztutako fitxategian begiratzen du. Horrek ere huts egiten badu, /etc/paperconf fitxategi lehenetsian begiratzen du, bestela balio inkorporatua hartzen du

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Settings/
eu: Ezarpenak/

en: Setup Page...
eu: Prestatu orrialdea...

en: Setup the page settings for your current printer
eu: Orrialde-ezarpenak konfiguratzen ditu uneko inprimagailuarentzat

en: Shaded
eu: Bilduta

en: Show font size
eu: Erakutsi letra-tamaina

en: Show this help message
eu: Erakutsi laguntza-mezu hau

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
eu: Test-aplikazio soila WIN_HINTSek nola funtzionatzen duen ikusteko.
    Eta gnome_win_hints_* funtzioak probatzeko, errorerik duten ikusteko. :)

en: Skip
eu: Saltatu

en: Skip Focus
eu: Saltatu fokua

en: Skip Taskbar / WinList
eu: Saltatu ataza-barra / WinList

en: Skip Toggles:
eu: Saltatu txandakatzeak:

en: Skip Window Menu
eu: Saltatu leiho-menua

en: Sort by correctness
eu: Ordenatu zuzentasunaren arabera

en: Specify prefix of saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioaren aurrizkia

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeaketaren IDa

en: Spell
eu: Ortografia

en: Start a new game
eu: Beste joko bat hasten du

en: State Toggles:
eu: Egoera-txandakatzeak:

en: Sticky
eu: Itsaskorra

en: Submit a bug report
eu: Bidali programa-akatsaren berri-ematea

en: Table Borders
eu: Taularen ertzak

en: Table Fill
eu: Taularen betegarria

en: The GNOME Session Manager (process %ld) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
eu: GNOMEren saio-kudeatzaileak (%ld prozesua) huts egin du
    ezinbesteko errore baten (%s) ondorioz.
    Elkarrizketa hau ixten duzunean, aplikazio guztiak itxiko dira eta saioa amaituko da.
    Gorde zure fitxategi guztiak elkarrizketa hau itxi baino lehen.

en: The user chose No/Cancel with data:
eu: Erabiltzaileak Ez/Utzi aukeratu zuen datu hauekin:

en: The user chose Yes/OK with data:
eu: Erabiltzaileak Bai/Ados aukeratu zuen datu hauekin:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
eu: `%s' hitza
    ez dago hiztegian.
    Hala ere jarraitu nahi duzu?

en: This is an hbox with pixmap and text
eu: Hau pixmap-a eta testua dituen hbox-a da

en: Top Ten
eu: Hamar onenak

en: Try this before using:
eu: Probatu hau erabili aurretik:

en: Type:
eu: Mota:

en: Un-Indent
eu: Koskarik gabe

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo the last action
eu: Azken ekintza desegiten du

en: Undo the last move
eu: Azken mugimendua desegiten du

en: Unknown system error
eu: Sistema-errore ezezaguna

en: Up
eu: Gora

en: Usage: gnome_segv appname signum
eu: Erabilera: gnome_segv appname signum

en: Use Font in button with size
eu: Erabili botoiko letra-tipoa tamainarekin

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Valid chars in words:
eu: Baliozko karaktereak hitzetan:

en: View
eu: Ikusi

en: View the scores
eu: Puntuazioak erakusten ditu

en: View/
eu: Ikusi/

en: WIN_HINTS Test
eu: WIN_HINTS Testa

en: Warning
eu: Abisua

en: Warning:
eu: Abisua:

en: Weird number in reply callback
eu: Zenbaki bitxia erantzuneko atzeradeian

en: Width:
eu: Zabalera:

en: Windows
eu: Leihoak

en: Windows/
eu: Leihoak/

en: Word:
eu: Hitza:

en: Workspaces:
eu: Laneko areak:

en: X display to use
eu: Erabili beharreko X bistaratzea

en: Yes
eu: Bai

en: _About...
eu: H_oni buruz...

en: _Close
eu: It_xi

en: _Close This Window
eu: It_xi leiho hau

en: _Copy
eu: K_opiatu

en: _Edit
eu: _Edizioa

en: _Edit/
eu: _Edizioa/

en: _End game
eu: _Amaitu jokoa

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _File/
eu: _Fitxategia/

en: _Find...
eu: Bila_tu...

en: _Game
eu: _Jokoa

en: _Help
eu: L_aguntza

en: _Help with this
eu: _Lagundu honekin

en: _Hint
eu: _Aholkua

en: _New
eu: _Berria

en: _New game
eu: _Joko berria

en: _New/
eu: _Berria/

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Pause game
eu: _Pausatu jokoa

en: _Preferences...
eu: _Hobespenak...

en: _Print
eu: I_nprimatu

en: _Properties...
eu: _Propietateak...

en: _Redo
eu: B_erregin

en: _Redo move
eu: _Berregin mugimendua

en: _Replace...
eu: Orde_ztu...

en: _Restart game
eu: _Berrabiarazi jokoa

en: _Revert
eu: It_zuli

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Scores...
eu: _Puntuazioak...

en: _Select All
eu: Hautatu _dena

en: _Settings
eu: E_zarpenak

en: _Settings/
eu: E_zarpenak/

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Undo move
eu: _Desegin mugimendua

en: _View
eu: _Ikusi

en: _View/
eu: _Ikusi/

en: _Windows
eu: _Leihoak

en: _Windows/
eu: _Leihoak/

en: get
eu: hartu

en: n
eu: e

en: no
eu: ez

en: set
eu: ezarri

en: winhints-test
eu: winhints-testa

en: wmhints-test
eu: wmhints-testa

en: y
eu: b

en: yes
eu: bai
