nautilus 0.8.3 - en to el translation catalogue (1435 entries)

en:  (another copy)
el:  (επιπλέον αντίγραφο)

en:  (containing %d items)
el:  (περιέχουν %d αντικείμενα)

en:  (containing 0 items)
el:  (περιέχουν 0 αντικείμενα)

en:  (containing 1 item)
el:  (περιέχουν 1 αντικείμενο)

en:  (copy)
el:  (αντίγραφο)

en:  (see "
el:  (δείτε "

en:  (see also "
el:  (επίσης δείτε "

en:  -_,;.?/&
el:  -_,;.?/&·

en:  _Advanced
el: _Προχωρημένος

en:  _Beginner
el: _Αρχάριος

en:  _Intermediate
el: _Μέσος χρήστης

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
el: Το "%s" δε μπορεί να ανοίξει το "%s" διότι το "%s" δε μπορεί να προσπελάσει αρχεία στις "%s" τοποθεσίες.  Δεν υπάρχουν άλλες εφαρμογές για την εμφάνιση αυτού του αρχείου.  Αν αντιγράψετε αυτό το αρχείο στον υπολογιστή σας, ίσως μπορέσετε να το ανοίξετε.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  Would you like to choose another application?
el: Το "%s" δε μπορεί να ανοίξει το "%s" διότι το "%s" δε μπορεί να προσπελάσει τις "%s" τοποθεσίες. Θέλετε να επιλέξετε άλλη εφαρμογή;

en: "%s" cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it immediately?
el: Το "%s" δε μπορεί να μετακινηθεί στα Απορρίμματα. Θέλετε να το διαγράψετε αμέσως;

en: "%s" could not be copied to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to copy "%s", rename it and try again.
el: Το "%s" δε μπόρεσε να αντιγραφεί στη νέα θέση διότι το όνομά του χρησιμοποιείται για ένα ειδικό αντικείμενο που δε μπορεί να διαγραφεί ή να αντικατασταθεί.
    
    Αν θέλετε σίγουρα να αντιγράψετε το "%s", μετονομάστε το και δοκιμάστε ξανά.

en: "%s" could not be moved to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to move "%s", rename it and try again.
el: Το "%s" δε μπόρεσε να μετακινηθεί στη νέα θέση διότι το όνομά του χρησιμοποιείτε ήδη από ένα ειδικό αντικείμενο που δε μπορεί να μετακινηθεί ή να διαγραφεί.
    Αν θέλετε να μετακινήσετε το "%s", μετονομάστε το και δοκιμάστε ξανά.

en: "%s" is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
el: Το "%s" είναι ένα εκτελέσιμο αρχείο κειμένου. Θέλετε να το εκτελέσετε ή να εμφανίσετε τα περιεχόμενά του;

en: "%s" is not a valid location. Please check the spelling and try again.
el: Το "%s" δεν είναι έγκυρη διαδρομή. Παρακαλώ ελέγξτε την ορθογραφία και δοκιμάστε ξανά.

en: "%s" selected
el: Επιλέχθησαν "%s"

en: "%s" selected (%s)
el: Επιλέχθησαν "%s" (%s)

en: %d folders selected
el: Επιλέχθησαν %d φάκελοι

en: %d items selected (%s)
el: Επιλέχθησαν %d αντικείμενα (%s)

en: %d items, totalling %s
el: %d αντικείμενα, σε σύνολο %s

en: %d of the selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete those %d items immediately?
el: %d από τα επιλεγμένα αντικείμενα δε μπορούν να μετακινηθούν στα Απορρίμματα. Θέλετε να διαγράψετε αυτά τα %d αντικείμενα αμέσως;

en: %d other items selected (%s)
el: Επιλέχθηκαν %d άλλα αντικείμενα (%s)

en: %dnd link to %s
el: %dος σύνδεσμος στο %s

en: %drd link to %s
el: %dος σύνδεσμος στο %s

en: %dst link to %s
el: %dος σύνδεσμος στο %s

en: %dth link to %s
el: %dος σύνδεσμος στο %s

en: %ld of %ld
el: %ld από %ld

en: %s
    
    Loser sidebar.
el: %s
    
    Πλευρική μπάρα αποτυχίας.

en: %s
    
    This is a Nautilus content view that fails on demand.
el: %s
    
    Αυτή είναι μια όψη περιεχομένου που αποτυγχάνει βάση αίτησης.

en: %s
    
    This is a sample Nautilus content view component.
el: %s
    
    Αυτό είναι συστατικό-δείγμα όψης περιεχομένου του Ναυτίλου.

en: %s
    
    You can configure which programs are offered for which file types with the "File Types and Programs" part of the GNOME Control Center. Do you want to go there now?
el: %s
    
    Μπορείτε να ρυθμίσετε ποια προγράμματα να αντιστοιχούνται με ποια είδη αρχείων στο "Είδη Αρχείων και Προγράμματα", μέρος του Κέντρου Ελέγχου του GNOME. Θέλετε να πάτε εκεί τώρα;

en: %s
    
    You clicked the Sample toolbar button.
el: %s
    
    Πατήσατε το κουμπί Δείγμα της εργαλειοθήκης.

en: %s (%dnd copy)%s
el: %s (%dρο αντίγραφο)%s

en: %s (%drd copy)%s
el: %s (%dτο αντίγραφο)%s

en: %s (%dst copy)%s
el: %s (%dτο αντίγραφο)%s

en: %s (%dth copy)%s
el: %s (%d-στό αντίγραφο)%s

en: %s (another copy)%s
el: %s (άλλο αντίγραφο)%s

en: %s (copy)%s
el: %s (αντίγραφο)%s

en: %s Properties
el: Ιδιότητες %s

en: %s Viewer
el: Προβολέας %s

en: %s's Home
el: Ο Αρχικός Κατάλογος του %s

en: %u files
el: %u αρχεία

en: %u folders
el: %u φάκελοι

en: %u items
el: %u αντικείμενα

en: (none)
el: (κενό)

en: (some contents unreadable)
el: (μερικά από τα περιεχόμενα είναι μη αναγνώσιμα)

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-120-*-*-p-*-*-*,*-r-*
el: -greek-helvetica-bold-r-normal-*-*-120-*-*-p-*-*-*,*-r-*

en: -adobe-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*
el: -greek-helvetica-bold-r-normal-*-*-180-*-*-p-*-*-*,*-r-*

en: -bitstream-courier-medium-r-normal-*-9-*-*-*-*-*-*-*
el: -greek-courier-medium-r-normal-*-12-*-*-*-m-*-*-*

en: .bashrc (copy)
el: .bashrc (αντίγραφο)

en: .foo (copy).txt
el: .φου (αντίγραφο).txt

en: .foo.txt
el: .φου.txt

en: 0 files
el: 0 αρχεία

en: 0 folders
el: 0 φάκελοι

en: 0 items
el: 0 αντικείμενα

en: 1 file
el: 1 αρχείο

en: 1 folder
el:  1 φάκελος

en: 1 folder selected
el: Επιλέχθηκε ένας φάκελος

en: 1 item
el: 1 αντικείμενο

en: 1 item, with size %s
el: ένα αντικείμενο, με μέγεθος %s

en: 1 other item selected (%s)
el: Επιλέχθηκε 1 άλλο αντικείμενο (%s)

en: ? bytes
el: ; byte

en: ? items
el: ; αντικείμενα

en: A
el: Α

en: A Cappella
el: Α Καπέλλα

en: A Teal variation of the Crux theme.
el: Μια παραλλαγή Αγριόπαπια του θέματος Καίριο.

en: A _Viewer...
el: Ένα Πρόγραμμα _Προβολής...

en: APPENDIX
el: ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ

en: About Nautilus
el: Σχετικά με το Ναυτίλο

en: About Scripts
el: Σχετικά με τα Προγράμματα Εντολών

en: Accessed:
el: Προσπελάστηκε:

en: Acid
el: Άσιντ

en: Acid Jazz
el: Άσιντ Τζαζ

en: Acid Punk
el: Άσιντ Πανκ

en: Acoustic
el: Ακουστικά

en: Activate items with a double click
el: Ενεργοποίηση αντικειμένων με διπλό πάτημα

en: Activate items with a single click
el: Ενεργοποίηση αντικειμένων με ένα πάτημα

en: Add a bookmark for the current location to this menu
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη για τη τρέχουσα τοποθεσία σε αυτό το μενού

en: Add or remove sets of links by clicking on the checkboxes below.
el: Προσθήκη η αφαίρεση συνόλων τοποθεσιών μέσω τικ παρακάτω.

en: Alt
el: Ενναλακτικά

en: Alternative
el: Ενναλακτικά

en: Always
el: Πάντα

en: Always list folders before files
el: Πάντα εμφάνιση φακέλων πριν των αρχείων

en: Ambient
el: Άμπιεντ

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
el: Μια παραλλαγή Μελιτζάνα του θέματος Καίριο.

en: An _Application...
el: Μία _Εφαρμογή...

en: An error occurred while loading this search's contents: %s
el: Προέκυψε σφάλμα κατά τη φόρτωση των περιεχομένων της αναζήτησης: %s

en: Anime
el: Άνιμι

en: Apparition
el: Φάντασμα

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Arabic (IBM-864)
el: Αραβικά (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
el: Αραβικά (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
el: Αραβικά (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
el: Αραβικά (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (Windows-1256)
el: Αραβικά (Windows-1256)

en: Are you sure you want Nautilus to forget which locations you have visited?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε ο Ναυτίλος να λησμονήσει τις τοποθεσίες που έχετε επισκεφτεί;

en: Are you sure you want to forget history? If you do, you will be doomed to repeat it.
el: Σίγουρα θέλετε να λησμονήσετε το ιστορικό; Αν ναι, είστε καταδικασμένος/η να το επαναλάβετε.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the Trash?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά το "%s" από τα Απορρίμματα;

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά το "%s";

en: Are you sure you want to permanently delete all of the items in the Trash?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά όλα τα περιεχόμενά των Απορριμμάτων;

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the Trash?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά τα %d επιλεγμένα αντικείμενα από τα Απορρίμματα;

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε οριστικά τα %d επιλεγμένα αντικείμενα;

en: Armenian (ARMSCII-8)
el: Αρμενικά (ARMSCII-8)

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Ask before emptying the Trash or deleting files
el: Ερώτηση πριν το άδειασμα των Απορριμμάτων ή τη διαγραφή αρχείων

en: Ask each time
el: Ερώτηση κάθε φορά

en: Audio CD
el: CD Μουσικής

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: Avantgarde
el: Αβάντγκαρντ

en: Azul
el: Μπλε

en: Back
el: Πίσω

en: Backgrounds and Emblems
el: Παρασκήνια και Εμβλήματα

en: Ballad
el: Μπαλάντες

en: Baltic
el: Βαλτική

en: Baltic (ISO-8859-13)
el: Βαλτικής (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
el: Βαλτικής (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
el: Βαλτικής (Windows-1257)

en: Basic
el: Βασικό

en: Bass
el: Μπάς

en: Beat
el: Μπιτ

en: Bebob
el: Μπίμποπ

en: Big Band
el: Μπιγκ Μπαντ

en: Bit Rate
el: Ρυθμός bit

en: Black
el: Μαύρο

en: Black Metal
el: Μπλακ Μέταλ

en: Blue Ridge
el: Μπλε Ράβδωση

en: Blue Rough
el: Μπλε Τραχύ

en: Blue Type
el: Μπλε Τύπος

en: Bluegrass
el: Μπλούγκρας

en: Blues
el: Μπλουζ

en: Bookmark for Nonexistent Location
el: Σελιδοδείκτης σε Μη Υπαρκτή Τοποθεσία

en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

en: Booty Bass
el: Μπούτι Μπας

en: BritPop
el: Βρετανικό Ποπ

en: Broken Link
el: Διακοπείσα Σωλήνωση

en: Brushed Metal
el: Βουρτσισμένο Μέταλλο

en: Bubble Gum
el: Τσιχλόφουσκα

en: Built-in Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες Συστήματος

en: Burlap
el: Λινάτσα

en: By Emblems
el: Βάση Εμβλήματος

en: By Modification Date
el: Βάση Ημερομηνίας Τροποποίησης

en: By Modification _Date
el: Βάση Ημερομηνίας _Τροποποίησης

en: By Name
el: Βάση Ονόματος

en: By Size
el: Βάση Μεγέθους

en: By Type
el: Βάση Είδους

en: By _Emblems
el: Βάση _Εμβλήματος

en: By _Name
el: Βάση _Ονόματος

en: By _Size
el: Βάση _Μεγέθους

en: By _Type
el: Βάση _Είδους

en: CD-ROM
el: Συσκευή CD-ROM

en: CNET Linux Center
el: CNET Κέντρο Linux

en: C_lear Text
el: _Καθαρισμός Κειμένου

en: Cabaret
el: Καμπαρέ

en: Camouflage
el: Παραλλαγή

en: Can't Change Trash Location
el: Δε μπορείτε να Αλλάξετε τη Θέση των Απορριμάτων

en: Can't Copy Into Self
el: Αδύνατη η Αντιγραγή Μέσα στο Ίδιο

en: Can't Copy Over Self
el: Αδύνατη η Αντιγραφή Πάνω στο Ίδιο

en: Can't Copy Trash
el: Αδύνατη η Αντιγραφή των Απορριμάτων

en: Can't Copy to Trash
el: Δε μπορεί να γίνει Αντιγραγή στα Απορρίματα

en: Can't Display Location
el: Αδύνατη η Εμφάνιση της Τοποθεσίας

en: Can't Move Into Self
el: Αδύνατη η Μεταφορά Μέσα στο Ίδιο

en: Can't Open Location
el: Αδύνατο το Άνοιγμα Τοποθεσίας

en: Can't Play Remote Files
el: Αδύνατη η Αναπαραγωγή Απομακρυσμένων Αρχείων

en: Can't Read Folder
el: Αδύνατη η Ανάγνωση Καταλόγου

en: Can't create nautilus-launcher-applet!
el: Αδύνατη η δημιουργία του nautilus-launcher-applet!

en: Can't create nautilus-preferences-applet!
el: Αδύνατη η δημιουργία του nautilus-preferences-applet!

en: Can't delete current theme
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του τρέχοντος θέματος

en: Can't execute remote links
el: Δεν είναι δυνατή η εκτέλεση απομακρυσμένων συνδέσμων

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση περιγραφής ακόμα και για το "x-directory/normal". Αυτό πιθανότατα σημαίνει ότι το αρχείο σας gnome-vfs.keys είναι σε λάθος μέρος ή δε μπορεί να βρεθεί για κάποιο άλλο λόγο.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel Group Change?
el: Ακύρωση Αλλαγής Ομάδας;

en: Cancel Open?
el: Ακύρωση Ανοίγματος;

en: Cancel Owner Change?
el: Ακύρωση Αλλαγής Ιδιοκτήτη;

en: Cancel Remove
el: Ακύρωση Αφαίρεσης

en: Cancel Rename?
el: Ακύρωση Μετανομασίας;

en: Cancel Showing Properties Window?
el: Ακύρωση της Εμφάνισης του Παραθύρου Ιδιοτήτων

en: Caveat
el: Περιοριστικός Όρος

en: Celtic
el: Κελτικά

en: Celtic (ISO-8859-14)
el: Κελτικά (ISO-8859-14)

en: Central European
el: Κεντρική Ευρώπη

en: Central European (IBM-852)
el: Κεντρικής Ευρώπης (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
el: Κεντρικής Ευρώπης (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
el: Κεντρικής Ευρώπης (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
el: Κεντρικής Ευρώπης (Windows-1250)

en: Certified
el: Πιστοποιημένο

en: Chalk
el: Κιμωλία

en: Chamber Music
el: Μουσική Τσάμπερ

en: Change Desktop Background
el: Αλλαγή Παρασκηνίου Επιφάνειας Εργασίας

en: Change the visibility of this window's location bar
el: Αλλαγή της ορατότητας της γραμμής τοποθεσίας του παραθύρου αυτού

en: Change the visibility of this window's sidebar
el: Αλλαγή της ορατότητας της πλευρικής μπάρας του παραθύρου αυτού

en: Change the visibility of this window's status bar
el: Αλλαγή της ορατότητας της εργαλειοθήκης του παραθύρου αυτού

en: Change the visibility of this window's toolbar
el: Αλλαγή της ορατότητας της εργαλειοθήκης αυτού του παραθύρου

en: Changing group
el: Αλλαγή ομάδας

en: Changing owner
el: Αλλαγή ιδιοκτήτη

en: Chanson
el: Τσάνσον

en: Charcoal
el: Κάρβουνο

en: Charset Encoding
el: Κωδικοποίηση Χαρακτήρων

en: Checking Your Internet Connection
el: Έλεγχος για Σύνδεση με Internet

en: Chinese
el: Κινέζικα

en: Chinese Simplified (GB2312)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα (HZ)

en: Chinese Traditional (Big5)
el: Κινέζικα Παραδοσιακά (Big5)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
el: Κινέζικα Παραδοσιακά (EUC-TW)

en: Choose
el: Επιλέξτε

en: Choose Your User Level
el: Επιλέξτε Επίπεδο Χρήστη

en: Choose a program with which to open the selected item
el: Επιλογή προγράμματος για το άνοιγμα του επιλεγμένου αντικειμένου

en: Choose a view for "%s".
el: Επιλογή όψης για το "%s".

en: Choose an application with which to open "%s".
el: Επιλογή εφαρμογής για το άνοιγμα του "%s".

en: Choose another application with which to open the selected item
el: Επιλογή άλλου προγράμματος για το άνοιγμα του επιλεγμένου αντικειμένου

en: Choose another viewer with which to view the selected item
el: Επιλογή άλλου προγράμματος προβολής για την προβολή του επιλεγμένου αντικειμένου

en: Chorus
el: Χορωδία

en: Christian Gangsta Rap
el: Κρίστιαν Γκάνγκστα Ραπ

en: Christian Rap
el: Χριστιανικά Ραπ

en: Christian Rock
el: Χριστιανικά Ρόκ

en: Classic Rock
el: Κλασσικά Ροκ

en: Classical
el: Κλασσική Μουσική

en: Clean Up by Name
el: Εκκαθαρισμός βάση Ονόματος

en: Clear Text
el: Καθαρισμός Κειμένου

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
el: Καθαρισμός των περιεχομένων του μενού Πήγαινε και των λιστών Πίσω/Μπροστά

en: Click Behavior
el: Συμπεριφορά Πατήματος

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with a
    window showing your home folder.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
el: Πατήστε το Τερματισμός για να ξεκινήσετε το Ναυτίλο. Θα αρχίσετε με ένα
    παράθυρο που δείχνει τον αρχικό σας φάκελο.
    
    Ελπίζουμε να απολαύσετε το Ναυτίλο!

en: Click on a color to remove it
el: Κάντε κλικ στο χρώμα για να το αφαιρέσετε

en: Click on a pattern to remove it
el:  Κάντε κλικ στο σχέδιο για να το αφαιρέσετε

en: Click on a theme to remove it.
el: Κάντε κλικ στο θέμα για να το αφαιρέσετε.

en: Click on an emblem to remove it
el: Κάντε κλικ στο έμβλημα για να το αφαιρέσετε

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close _All Windows
el: _Κλείσιμο Όλων των Παραθύρων

en: Close all Nautilus windows
el: Κλείσιμο όλων των παραθύρων του Ναυτίλου

en: Close this window
el: Κλείσιμο αυτού του παραθύρου

en: Club
el: Κλαμπ

en: Club-House
el: Κλαμπ-Χάουζ

en: Color name:
el: Όνομα χρώματος:

en: Color value:
el: Τιμή χρώματος:

en: Colors
el: Χρώματα

en: Colors:
el: Χρώματα:

en: Comedy
el: Κωμικά

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Concrete
el: Σκυρόδεμα

en: Configuration Files
el: Αρχεία Ρυθμίσεων

en: Conflict while copying
el: Σύγκρουση κατά την αντιγραφή

en: Contemporary Christian
el: Σύγχρονα Χριστιανικά

en: Content Loser
el: Αποτυχία Περιεχομένου

en: Content Loser Viewer
el: Παρουσίαση Αποτυχίας Περιεχομένου

en: Content searches are not available
el: Οι αναζητήσεις περιεχομένου δεν είναι διαθέσιμες

en: Contents:
el: Περιεχόμενα:

en: Conventions
el: Συμβάσεις

en: Cool
el: Δροσερό

en: Copy Files
el: Αντιγραφή Αρχείων

en: Copy Text
el: Αντιγραφή Κειμένου

en: Copy the selected text to the clipboard
el: Αντιγραφή του επιλεγμένου στο τεμάχιο

en: Copying
el: Αντιγραφή

en: Copying files
el: Αντιγραφή αρχείων

en: Copyright
el: Πνευματικά Δικαιώματα

en: Cork
el: Φελλός

en: Couldn't Create Required Folder
el: Aδύνατη η Δημιουργία Απαιτούμενου Φακέλου

en: Couldn't Create Required Folders
el: Aδύνατη η Δημιουργία Απαιτούμενου Φακέλου

en: Couldn't add theme
el: Αδύνατη η πρόσθεση θέματος

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
el: Δε μπόρεσε να αλλάξει η ομάδα του "%s" διότι βρίσκετε σε δίσκο μόνο για ανάγνωση

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
el: Δε μπόρεσε να αλλάξει το όνομα του "%s" διότι βρίσκετε σε δίσκο μόνο για ανάγνωση

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
el: Δε μπόρεσε να αλλάξει ο ιδιοκτήτης του "%s" διότι βρίσκετε σε δίσκο μόνο για ανάγνωση

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
el: Δε μπόρεσε να αλλάξουν τα δικαιώματα του "%s" διότι βρίσκετε σε δίσκο μόνο για ανάγνωση

en: Couldn't delete pattern
el: Αδύνατη η διαγραφή σχεδίου

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot determine what type of file it is.
el: Αδύνατη η εμφάνιση του "%s" διότι ο Ναυτίλος δε μπορεί να διακρίνει το είδος του αρχείου.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot handle %s: locations.
el: Αδύνατη η εμφάνιση του "%s" διότι ο Ναυτίλος δε μπορεί να χειριστεί διαδρομές %s:.

en: Couldn't display "%s", because access was denied.
el: Αδύνατη η εμφάνιση του "%s" διότι η πρόσβαση απαγορεύτηκε.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found. Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
el: Αδύνατη η εμφάνιση του "%s" διότι δε βρέθηκε σύστημα "%s". Παρακαλώ ελέγξτε ότι η ορθογραφία είναι σωστή και ότι οι ρυθμίσεις διαμεσολαβητή είναι σωστές.

en: Couldn't display "%s", because the attempt to log in failed.
el: Αδύνατη η εμφάνιση του "%s" διότι απέτυχε η προσπάθεια αυθεντικοποίησης.

en: Couldn't display "%s", because the host name was empty. Check that your proxy settings are correct.
el: Αδύνατη η εμφάνιση του "%s" διότι το όνομα συστήματος είναι κενό. Ελέγξτε ότι οι ρυθμίσεις διαμεσολαβητή είναι σωστές.

en: Couldn't find "%s". Please check the spelling and try again.
el: Αδύνατη η εύρεση του "%s". Παρακαλώ ελέγξτε την ορθογραφία και δοκιμάστε ξανά.

en: Couldn't install color
el: Αδύνατη η εγκατάσταση χρώματος

en: Couldn't install emblem
el: Αδύνατη η εγκατάσταση εμβλήματος

en: Couldn't install pattern
el: Αδύνατη η εγκατάσταση σχεδίου

en: Couldn't install theme
el: Αδύνατη η εγκατάσταση θέματος

en: Couldn't remove theme
el: Αδύνατη η διαγραφή θέματος

en: Countertop
el: Αντικορυφή

en: Country
el: Κάντρι

en: Create a New Color:
el: Δημιουργία Νέου Χρώματος:

en: Create a New Emblem:
el: Δημιουργία Νέου Εμβλήματος:

en: Create a new empty folder inside this folder
el: Δημιουργία νέου κενού φακέλου μέσα σε αυτό το φάκελο

en: Create a symbolic link for each selected item
el: Δημιουργία συμβολικού συνδέσμου για κάθε επιλεγμένο αντικείμενο

en: Create the initial window with the given geometry.
el: Δημιουργία του αρχικού παραθύρου με την δοθείσα γεωμετρία.

en: Creating Properties window
el: Δημιουργία παραθύρου Ιδιοτήτων

en: Creating links to files
el: Δημιουργία συνδέσμων στα αρχεία

en: Croatian (MacCroatian)
el: Κροατικά (MacCroatian)

en: Crossover
el: Κροσόβερ

en: Crux-Eggplant
el: Καίριο-Μελιτζάνα

en: Crux-Teal
el: Καίριο-Αγριοόπαπια

en: Cu_t File
el: Αποκοπή _Αρχείου

en: Cu_t Files
el: Αποκοπή _Αρχείων

en: Cult
el: Κάλτ

en: Cut Files
el: Αποκοπή Αρχείων

en: Cut Text
el: Αποκοπή Κειμένου

en: Cut _Text
el: Αποκοπή _Κειμένου

en: Cut the selected text to the clipboard
el: Αποκοπή του επιλεγμένου από το τεμάχιο

en: Cyrillic
el: Κυριλλικά

en: Cyrillic (IBM-855)
el: Κυριλλικά (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
el: Κυριλλικά (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
el: Κυριλλικά (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
el: Κυριλλικά (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
el: Κυριλλικά (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (IBM-866)
el: Κυριλλικά/Ρωσικά (IBM-866)

en: Cyrillic/Russian (KOI8-R)
el: Κυριλλικά/Ρωσικά (KOI8-R)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
el: Κυριλλικά/Ουκρανικά (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
el: Κυριλλικά/Ουκρανικά (MacUkrainian)

en: Dance
el: Χορευτικά

en: Dance Hall
el: Ντανς Χωλ

en: Danger
el: Κίνδυνος

en: Danube
el: Δούναβης

en: Dark Cork
el: Σκοτεινός φελλός

en: Dark GNOME
el: Σκοτεινό GNOME

en: Darkwave
el: Ντάρκγουέιβ

en: Date Modified
el: Ημερομηνία Τροποποίησης

en: De_lete
el: Δια_γραφή

en: De_lete...
el: Δια_γραφή...

en: Death Metal
el: Ντεθ Μέταλ

en: Decoding Update...
el: Αποσυμπίεση Ενημέρωσης...

en: Deep Teal
el: Κιρκίρι

en: Default
el: Εξ΄ ορισμού

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete From Trash?
el: Διαγραφή Από Τα Απορρίμματα;

en: Delete Immediately?
el: Διαγραφή Αμέσως;

en: Delete Trash Contents?
el: Διαγραφή Περιεχομένων Απορριμμάτων;

en: Delete all items in the Trash
el: Διαγραφή όλων των αντικειμένων από τα Απορρίμματα

en: Delete all selected items permanently
el: Οριστική διαγραφή των επιλεγμένων αντικειμένων

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
el: Διαγραφή κάθε επιλεγμένου αντικειμένου, χωρίς μετακίνηση στα Απορρίμματα

en: Delete from _Trash
el: Διαγραφή από τα _Απορρίμματα

en: Delete from _Trash...
el: Διαγραφή από τα _Απορρίμματα...

en: Delete?
el: Διαγραφή;

en: Deleting
el: Διαγράφονται

en: Deleting files
el: Διαγραφή αρχείων

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Development
el: Ανάπτυξη Εφαρμογών

en: Devices
el: Συσκευές

en: Disco
el: Ντίσκο

en: Disks
el: Δίσκοι

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display %s tab in sidebar
el: Εμφάνιση της καρτέλας %s στην πλευρική μπάρα

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
el: Εμφάνιση παραθύρου που επιτρέπει την επεξεργασία των αγαπημέννω σε αυτό το μενού

en: Display credits for the creators of Nautilus
el: Εμφάνιση μνείας των δημιουργών του Ναυτίλου

en: Display files when they are clicked
el: Εμφάνιση των αρχείων όταν πατηθούν

en: Display icons in the opposite order
el: Εμφάνιση των εικονιδίων σε αντίστροφη σειρά

en: Display location bar in new windows
el: Εμφάνιση μπάρας τοποθεσίας στα νέα παράθυρα

en: Display on-line help for Nautilus
el: Εμφάνιση ενεργής βοήθειας για το Ναυτίλο

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
el: Εμφάνιση σχεδίων, χρωμάτων και εμβλημάτων που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στην παραμετροποίηση της εμφάνισης

en: Display quick reference pages for Nautilus
el: Εμφάνιση σελιδών γρήγορης αναφοράς για το Ναυτίλο

en: Display release notes for Nautilus
el: Εμφάνιση σημειώσεων έκδοσης του Ναυτίλο

en: Display sidebar in new windows
el: Εμφάνιση πλάγιας μπάρας στα νέα παράθυρα

en: Display status bar in new windows
el: Εμφάνιση μπάρας κατάστασης στα νέα παράθυρα

en: Display the latest contents of the current location
el: Εμφάνιση των πιο πρόσφατων περιεχομένων της τρέχουσας τοποθεσίας

en: Display toolbar in new windows
el: Εμφάνιση της εργαλειοθήκης στα νέα παράθυρα

en: Distinguished
el: Διαπρεπές

en: Do you want to view these %d locations in separate windows?
el: Θέλετε να δείτε αυτές τις %d τοποθεσίες σε διαφορετικά παράθυρα;

en: Don't include in the menu for "%s" items
el: Να μην συμπεριληφθεί στο μενού για "%s" αντικείμενα

en: Don't include the built-in bookmarks in the Bookmarks menu
el: Να μη συμπεριληφθούν οι σελιδοδείκτες συστήματος στο μενού Σελιδοδεικτών

en: Don't verify my connection or check for updates
el: Να μην επιβεβαιωθεί η σύνδεσή μου ή να γίνει έλεγχος ενημερώσεων

en: Done
el: Έγινε

en: Dots
el: Σημεία

en: Downloading Nautilus updates...
el: Μεταφόρτωση των ενημερώσεων του Ναυτίλου...

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Drag a color to an object to change it to that color
el: Σύρτε ένα χρώμα σε ένα αντικείμενο για να του το αλλάξετε

en: Drag a pattern tile to an object to change it
el: Σύρτε ένα σχέδιο πλακιδίου σε ένα αντικείμενο για να το αλλάξετε

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
el: Σύρτε ένα έμβλημα σε ένα αντικείμενο για να του το προσθέσετε

en: Drag to seek within track
el: Σύρτε για να προσπελάσετε μέσα στην τροχιά

en: Dream
el: Ντριμ

en: Drum & Bass
el: Ντραμ & Μπας

en: Drum Solo
el: Σόλο Ντραμ

en: Duet
el: Ντουέτο

en: Duplicate
el: Δημιουργία αντιγράφου

en: Duplicate each selected item
el: Δημιουργία αντιγράφου για κάθε επιλεγμένο αντικείμενο

en: Easy Listening
el: Ευήκουα

en: Eclipse
el: Έκλειψη

en: Edit
el: Διόρθωση

en: Edit various Nautilus preferences
el: Επεξεργασία διαφόρων προτιμήσεων του Ναυτίλου

en: Electronic
el: Ηλεκτρονική

en: Emblems
el: Εμβλήματα

en: Emblems:
el: Εμβλήματα:

en: Empty
el: Κενό

en: Empty Trash
el: Άδειασμα Απορριμάτων

en: Empty Trash...
el: Άδειασμα Απορριμάτων...

en: Emptying the Trash
el: Άδειασμα των Απορριμάτων

en: English (US-ASCII)
el: Αγγλικά (US-ASCII)

en: Envy
el: Φθόνος

en: Erase
el: Διαγραφή

en: Error "%s" creating new folder.
el: Σφάλμα "%s" κατά τη δημιουργία νέου φακέλου.

en: Error "%s" while copying "%s".
    
    Would you like to continue?
el: Σφάλμα "%s" κατά την αντιγραφή του "%s".
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Error "%s" while copying.
    
    Would you like to continue?
el: Σφάλμα "%s" κατά την αντιγραφή.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
    
    Would you like to continue?
el: Σφάλμα "%s" κατά τη δημιουργία συνδέσμου στο "%s".
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Error "%s" while deleting "%s".
    
    Would you like to continue?
el: Σφάλμα "%s" κατά τη διαγραφή του "%s".
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Error "%s" while deleting.
    
    Would you like to continue?
el: Σφάλμα "%s" κατά τη διαγραφή.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Error "%s" while linking.
    
    Would you like to continue?
el: Σφάλμα "%s" κατά τη σύνδεση.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Error "%s" while moving "%s".
    
    Would you like to continue?
el: Σφάλμα "%s" κατά τη μετακίνηση του "%s".
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Error "%s" while moving.
    
    Would you like to continue?
el: Σφάλμα "%s" κατά τη μεταφορά.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Error Displaying Folder
el: Σφάλμα στην Εμφάνιση του Φακέλου

en: Error Setting Group
el: Σφάλμα Καθορισμού Ομάδας

en: Error Setting Owner
el: Σφάλμα Καθορισμού Ιδιοκτήτη

en: Error Setting Permissions
el: Σφάλμα Καθορισμού Δικαιωμάτων

en: Error creating new folder
el: Σφάλμα δημιουργίας νέου φακέλου

en: Error creating new folder.
    
    There is no space on the destination.
el: Σφάλμα δημιουργίας νέου καταλόγου.
    
    Δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος στον προορισμό.

en: Error creating new folder.
    
    You do not have permissions to write to the destination.
el: Σφάλμα δημιουργίας νέου καταλόγου.
    
    Δεν έχετε δικαίωμα εγγραφής στον προορισμό.

en: Error during search
el: Σφάλμα κατά την αναζήτηση

en: Error while copying to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή στο "%s".
    
    Ο δίσκος προορισμού είναι μόνο για ανάγνωση.

en: Error while copying to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή στο "%s".
    
    Δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος στο προορισμό.

en: Error while copying to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή στο "%s".
    
    Δεν έχετε δικαίωμα εγγραφής σε αυτό το φάκελο.

en: Error while copying.
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή.

en: Error while copying.
    
    "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή.
    
    Το "%s" δε μπορεί να αντιγραφεί διότι δεν έχετε δικαίωμα ανάγνωσής του.

en: Error while creating link in "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία συνδέσμου στο "%s".
    
    Δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος στο προορισμό.

en: Error while creating links in "%s".
    
    The destination disk is read-only.
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία συνδέσεων στο "%s".
    
    Ο δίσκος προορισμού είναι μόνο για ανάγνωση.

en: Error while creating links in "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία συνδέσεων στο "%s".
    
    Δεν έχετε δικαίωμα εγγραφής σε αυτό το φάκελο.

en: Error while deleting.
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή.
    
    Το "%s" δε μπορεί να διαγραφεί διότι βρίσκεται σε δίσκο μόνο για ανάγνωση.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή.
    
    Το "%s" δε μπορεί να μετακινηθεί διότι δεν έχετε δικαίωματα τροποποίησης στο γονικό φάκελο.

en: Error while linking.
el: Σφάλμα κατά τη σύνδεση.

en: Error while moving items to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
el: Σφάλμα κατά τη μετακίνηση αντικειμένων στο "%s".
    
    Ο δίσκος προορισμού είναι μόνο για ανάγνωση.

en: Error while moving items to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
el: Σφάλμα κατά τη μετακίνηση αντικειμένων στο "%s".
    
    Δεν έχετε δικαίωμα εγγραφής σε αυτό το φάκελο.

en: Error while moving to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
el: Σφάλμα κατά τη μετακίνηση στο "%s".
    
    Δεν υπάρχει διαθέσιμος χώρος στο προορισμό.

en: Error while moving.
el: Σφάλμα κατά τη μεταφορά.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
el: Σφάλμα κατά τη μετακίνηση.
    
    Το "%s" δε μπορεί να μετακινηθεί διότι βρίσκεται σε δίσκο μόνο για ανάγνωση.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
el: Σφάλμα κατά τη μετακίνηση.
    
    Το "%s" δε μπορεί να μετακινηθεί διότι δεν έχετε δικαίωματα τροποποίησης στο γονικό φάκελο.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved to the Trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
el: Σφάλμα κατά τη μετακίνηση.
    
    Το "%s" δε μπορεί να μετακινηθεί στα Απορρίμματα διότι δεν έχετε δικαίωμα τροποποίησης στο γονικό φάκελο.

en: Ethnic
el: Έθνική

en: Euro-House
el: Γιούρο-Χάουζ

en: Euro-Techno
el: Γιουρο-Τέκνο

en: Eurodance
el: Ευροχορευτικά

en: Every indexed file on your computer matches the criteria you selected. You can check the spelling on your selections or add more criteria to narrow your results.
el: Κάθε αντιστοιχισμένο αρχείο στον υπολοηγιστή σας ταιριάζει με τα κριτήρια που επιλέξατε. Μπορείτε να ελέγξετε την ορθογραφία των επιλογών σας ή να προσθέσετε συνθήκες για να περιορίσετε τα αποτελέσματα.

en: Executable Text Files
el: Εκτελέσιμα Αρχεία Κειμένου

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Execute files when they are clicked
el: Εκτέλεση αρχείων όταν πατηθούν μία φορά

en: Factory for Nautilus component adapter factories
el: Εργοστάσιο για εργοστάσια προσαρμοστών συστατικών των Ναυτίλου

en: Factory for Nautilus component adapter factories
el: Εργοστάσιο για εργοστάσια προσαρμοστών συστατικών των Ναυτίλου

en: Factory for Nautilus shell and file manager
el: Εργοστάσιο για το φλοιό του Ναυτίλου και τον διαχειριστή αρχείων

en: Factory for annotation view
el: Εργοστάσιο για όψη επισημείωσης

en: Factory for hardware view
el: Εργοστάσιο για όψη υλικού

en: Factory for history views
el: Εργοστάσιο για όψης ιστορικού

en: Factory for music view
el: Εργοστάσιο για όψη μουσικής

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
el: Εργοστάσιο αντικειμένων που πακετάρουν συνήθη Συστατικά Bonobo ή Προσαρτήσιμα ώστε να φαίνονται ως όψεις του Ναυτίλου

en: Factory for text view
el: Εργοστάσιο για όψη κειμένου

en: Fast searches are not available
el: Οι γρήγορες αναζητήσεις δεν είναι διαθέσιμες

en: Fast-Fusion
el: Φάστ-Φούσιον

en: Favorite
el: Αγαπημένο

en: Fewer Options
el: Λιγότερες Επιλογές

en: Fibers
el: Ίνες

en: Figure %d
el: Σχήμα %d

en: Figure %s
el: Σχήμα %s

en: File "%s" already exists.
    
    Would you like to replace it?
el: Το αρχείο '%s' υπάρχει ήδη.
    
    Θέλετε να το αντικαταστήσετε;

en: File Group:
el: Ομάδα Αρχείου:

en: File Owner:
el: Ιδιοκτήτης αρχείου:

en: File Types and Programs
el: Είδη Αρχείων και Εφαρμογές

en: File too large
el: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο

en: Files copied:
el: Αρχεία που αντιγράφησαν:

en: Files deleted:
el: Διεγραμμένα αρχεία:

en: Files linked:
el: Αρχεία που συνδέθηκαν:

en: Files moved:
el: Αρχεία που μετακινήθηκαν:

en: Files thrown out:
el: Αρχεία που πετάχτηκαν:

en: Find
el: Αναζήτηση

en: Find Them!
el: Βρες τα!

en: Find:
el: Αναζήτηση:

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: Finishing Creating Links...
el: Ολοκλήρωση Δημιουργίας Συνδέσμων...

en: Finishing Move...
el: Ολοκλήρωση Μετακίνησης...

en: Fire Engine
el: Μηχανή Φωτιάς

en: Fleur De Lis
el: Φλορ Ντε Λις

en: Floppy
el: Δισκέτα

en: Floral
el: Λουλουδένιο

en: Folk
el: Φολκ

en: Folk/Rock
el: Φολκ/Ροκ

en: Folklore
el: Δημοτικά

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: For_get History
el: Λησμόνηση _Ιστορικού

en: Forget
el: Λησμόνηση

en: Forget History?
el: Λησμόνηση Ιστορικού;

en: Forward
el: Μπροστά

en: Fossil
el: Απολίθωμα

en: Freestyle
el: Ελεύθερη μορφή

en: From:
el: Από:

en: Funk
el: Φανκ

en: Fusion
el: Φιούζιον

en: GConf error:
      %s
el: Σφάλμα GConf:
      %s

en: GConf error:
      %s
    All further errors shown only on terminal
el: Σφάλμα GConf:
      %s
    Τα παραιτέρω σφάλμα θα εμφανιστούν μόνο στο τερματικό.

en: GEOMETRY
el: ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

en: GMC to Nautilus Transition
el: Μετάβαση από το GMC στο Ναυτίλο

en: GNOME Documentation
el: Τεκμηρίωση του GNOME

en: Game
el: Παιγνίδι

en: Games
el: Παιγνίδια

en: Gangsta Rap
el: Γκάνκστα Ραπ

en: Generic Image Viewer
el: Γενική Παρουσίαση Εικόνων

en: Generic image control factory
el: Γενικό εργοστάσιο ελέγχου εικόνων

en: Go There
el: Πήγαινε Εκεί

en: Go To:
el: Επίσκεψη Του:

en: Go to Nonexistent Location
el: Πήγαινε σε Μη Υπαρκτή Τοποθεσία

en: Go to the home location
el: Πήγαινε στην αρχική τοποθεσία

en: Go to the location specified by this bookmark
el: Πήγαινε στη τοποθεσία που καθορίζετε από το φυλλομετρητή

en: Go to the next visited location
el: Πήγαινε στην επόμενη τοποθεσία της λίστας ιστορικού

en: Go to the previous visited location
el: Πήγαινε στην προηγούμενη τοποθεσία της λίστα ιστορικού

en: Goa
el: Γκόα

en: Gospel
el: Γκόσπελ

en: Gothic
el: Γκόθικ

en: Gothic Rock
el: Γκόθικ Ροκ

en: Granite
el: Γρανίτης

en: Grapefruit
el: Γκρέιπφρουτ

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Greek (ISO-8859-7)
el: Ελληνικά (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
el: Ελληνικά (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
el: Ελληνικά (Windows-1253)

en: Green Weave
el: Πράσινο Πλέξιμο

en: Group:
el: Ομάδα:

en: Grunge
el: Γκρουντζ

en: HTTP Proxy Settings
el: Ρυθμίσεις Διαμεσολαβητή HTTP

en: Hard Rock
el: Χάρντ Ροκ

en: Hardcore
el: Χαρντ Κόρ

en: Hardware
el: Υλικό

en: Hardware Overview
el: Επισκόπηση Υλικού

en: Hardware Viewer
el: Προβολή Υλικού

en: Hardware view
el: Προβολή υλικού

en: Heavy Metal
el: Χέβι Μέταλ

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hebrew (IBM-862)
el: Εβραϊκά (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
el: Εβραϊκά (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
el: Εβραϊκά (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
el: Εβραϊκά (Windows-1255)

en: Help
el: Βοήθεια

en: Help Navigation Tree
el: Δέντρο Εξερεύνησης Βοήθειας

en: Help sidebar panel
el: Πλάγιο ταμπλώ Βοήθειας

en: Hide Location _Bar
el: Απόκρυψη Μπάρας _Τοποθεσίας

en: Hide St_atus Bar
el: Απόκρυψη _Γραμμής Κατάστασης

en: Hide _Sidebar
el: Απόκρυψη _Πλευρικής Μπάρας

en: Hide _Toolbar
el: Απόκρυψη _Εργαλειοθήκης

en: Hip-Hop
el: Χιπ-Χοπ

en: History
el: Ιστορικό

en: History sidebar panel
el: Πλάγιο ταμπλώ ιστορικού

en: History sidebar panel for Nautilus
el: Πλάγιο ταμπλώ ιστορικού του Ναυτίλου

en: Home
el: Αρχή

en: Home Directory
el: Αρχικός Κατάλογος

en: House
el: Χάουζ

en: Humour
el: Ευτράπελα

en: I could not initialize Bonobo
el: Ανεπιτυχής προσπάθεια αρχικοποίησης του Μπονόμπο

en: IMAGE
el: ΕΙΚΟΝΑ

en: ISO 9660 Volume
el: Τόμος ISO 9660

en: Ice
el: Πάγος

en: Icelandic (MacIcelandic)
el: Ισλανδικά (MacIcelandic)

en: Icon & List Views
el: Όψεις Εικονιδίων και Λιστών

en: Icon Captions
el: Λεζάντες Εικονιδίων

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Icons Viewer
el: Προβολή Εικονιδίων

en: If you have been using the GNOME Midnight Commander
    these settings move your desktop icons to Nautilus and
    make Nautilus the default desktop.
el: Αν χρησιμοποιούσατε το Midnight Commander του GNOME
    αυτές οι ρυθμίσεις μετακινούν τα εικονίδια της επιφάνειας
    εργασίας στο Ναυτίλο και κάνουν τον Ναυτίλο την εξ' ορισμού
    επιλογή.

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Viewer
el: Προβολή Εικόνων

en: Image:
el: Εικόνα:

en: Images Only
el: Μόνο Εικόνες

en: Important
el: Σημαντικό

en: Include a Delete command that bypasses Trash
el: Συμπερίληψη μιας εντολής Διαγραφής που παρακάμπτει τα Απορρίμματα

en: Include in the menu for "%s" items
el: Συμπερίληψη στο μενού για "%s" αντικείμενα

en: Include in the menu just for "%s"
el: Συμπερίληψη στο μενού μόνο για το "%s"

en: Indexed searches are not available
el: Οι αναζητήσεις βάση ευρετηρίου δεν είναι διαθέσιμες

en: Indexing Status
el: Κατάσταση Δημιουργίας Ευρετηρίου

en: Indexing is %d%% complete.
el: Η δημιουργία ευρετηρίου είναι κατά %d%% ολοκληρωμένη.

en: Indie
el: Ίντι

en: Indigo
el: Λουλάκι

en: Industrial
el: Ιντούστριαλ

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Instrumental
el: Ενόργανη μουσική

en: Instrumental Pop
el: Ενόργανη Ποπ

en: Instrumental Rock
el: Ενόργανη Ροκ

en: Internal use only
el: Μόνο για εσωτερική χρήση

en: International
el: Διεθνή

en: Is in the menu for "%s" items.
el: Είναι στο μενού για "%s" αντικείμενα.

en: Is in the menu for "%s".
el: Είναι στο μενού για το "%s".

en: Is in the menu for all "%s" items.
el: Είναι στο μενού για όλα τα "%s" αντικείμενα.

en: Is not in the menu for "%s" items.
el: Δεν είναι στο μενού για "%s" αντικείμενα.

en: Is the default for "%s" items.
el: Είναι το εξ' ορισμού για "%s" αντικείμενα.

en: Is the default for "%s".
el: Είναι το εξ' ορισμού για το "%s".

en: Is the default for all "%s" items.
el: Είναι το εξ' ορισμού για όλα τα "%s" αντικείμενα.

en: Items %s
el: Αντικείμενα %s

en: Items containing "medusa" in their names and that are folders
el: Αντικείμενα που περιέχουν τη λέξη "μέδουσα" στο όνομά τους και είναι φάκελοι

en: Items containing "stuff" in their names
el: Αντικείμενα που περιέχουν το "πράγμα" στο όνομά τους

en: Items containing "stuff" in their names and that are regular files
el: Αντικείμενα που περιέχουν "πράγμα" στο όνομά τους και είναι κανονικά αρχεία

en: Items containing "stuff" in their names, that are regular files and smaller than 2000 bytes
el: Αντικείμενα που περιέχουν "πράγμα" στο όνομά τους, είναι κανονικά αρχεία και είναι μικρότερα των 2000 byte

en: Items that are regular files
el: Αντικείμενα που είναι κανονικά αρχεία

en: JPop
el: ΤζαίιΠοπ

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: Japanese (EUC-JP)
el: Γιαπωνέζικα (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
el: Γιαπωνέζικα (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
el: Γιαπωνέζικα (Shift_JIS)

en: Jazz
el: Τζαζ

en: Jazz+Funk
el: Τζαζ+Φανκ

en: Jungle
el: Τζανγκλ

en: Keep icons sorted by emblems in rows
el: Διατήρηση της ταξινόμησης των εικονιδίων βάση εμβλήματος σε γραμμές

en: Keep icons sorted by modification date in rows
el: Διατήρηση της ταξινόμησης των εικονιδίων βάση ημερομηνία τροποποίησης σε γραμμές

en: Keep icons sorted by name in rows
el: Διατήρηση της ταξινόμησης των εικονιδίων βάση ονόματος σε γραμμές

en: Keep icons sorted by size in rows
el: Διατήρηση της ταξινόμησης των εικονιδίων βάση μεγέθους σε γραμμές

en: Keep icons sorted by type in rows
el: Διατήρηση της ταξινόμησης των εικονιδίων βάση είδους σε γραμμές

en: Kernel Routines
el: Ρουτίνες Πυρήνα

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις Κειμένου

en: Keyword:
el: Λέξη κλειδί:

en: Kill Content Loser
el: Σκότωμα Αποτυχίας Περιεχομένου

en: Kill Sidebar Loser
el: Σκότωμα Αποτυχίας Πλευρικής Μπάρας

en: Kill the Loser content view
el: Σκότωμα της όψης Αποτυχίας περιεχομένου

en: Kill the Loser sidebar panel
el: Σκότωμα της Αποτυχίας πλευρικού ταμπλώ

en: Korean (EUC-KR)
el: Κορεάτικα (EUC-KR)

en: Last Changed:
el: Τελευταία Αλλαγή:

en: Latin
el: Λάτιν

en: Launch Nautilus when GNOME starts up.
el: Εκτέλεση του Ναυτίλου κατά την εκκίνηση του GNOME.

en: Lay Out Items
el: Διάταξη Αντικειμένων

en: Leaf
el: Φύλλο

en: Leave icons wherever they are dropped
el: Να απομένουν τα εικονίδια εκεί που ρίπτονται

en: Legal Notice
el: Νομική Γνωστοποίηση

en: Lemon
el: Λεμόνι

en: Library Functions
el: Συναρτήσεις Βιβλιοθήκης

en: Link Target:
el: Στόχος Συνδέσμου:

en: Link sets
el: Σύνολα τοποθεσιών

en: Linking
el: Σύνδεση

en: Linux Documentation Project
el: Έργο Τεκμηρίωσης του Linux

en: Linux Resources
el: Πηγές για το Linux

en: Linux Weekly News
el: Εβδομαδιαία Νέα Linux (LWN)

en: List
el: Λίστα

en: List Viewer
el: Προβολή Λίστας

en: Lo-Fi
el: Χαμηλής Πιστότητας

en: Local Files Only
el: Μόνο Τοπικά Αρχεία

en: Local Images Only
el: Τοπικές Εικόνες Μόνο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Look Up Selected Text in Dictionary
el: Αναζήτηση Επιλεγμένου Κειμένου στο Λεξικό

en: Look up the selected text in the Merriam-Webster dictionary
el: Αναζήτηση  του επιλεγμένου κειμένου στο λεξικό Merriam-Webster

en: MIME Type:
el: Είδος MIME:

en: MIME type
el: Είδος MIME

en: MSDOS Volume
el: Τόμος MSDOS

en: Make Folder Appearance Details Public
el: Να γίνουν οι Λεπτομέρειες Παρουσιαστικού του Φακέλου Δημόσιες

en: Make the selected icon stretchable
el: Να γίνει το επιλεγμένο εικονίδιο ελαστικό

en: Mango
el: Μάνγκο

en: Manila Paper
el: Χαρτί Μανίλα

en: Manual
el: Εγχειρίδιο

en: Manually
el: Χειροκίνητα

en: Meditative
el: Στοχαστικά

en: Merengue
el: Μερένγκε

en: Metal
el: Μέταλ

en: Modified:
el: Τροποποιημένο:

en: Modify "%s"
el: Τροποποίηση του "%s"

en: Modify...
el: Τροποποίηση...

en: More Options
el: Περισσότερες Επιλογές

en: More Than One Image
el: Περισσότερες Από Μία Εικόνα

en: Moss Ridge
el: Ακρώρεια Βρύων

en: Mount Error
el: Σφάλμα Προσάρτησης

en: Mount or unmount disks
el: Προσάρτηση και αποπροσάρτηση δίσκων

en: Move each selected item to the Trash
el: Μετακίνηση κάθε επιλεγμένου αντικειμένου στα Απορρίμματα

en: Move existing desktop icons to the Nautilus desktop.
el: Μετακίνηση των υπαρχόντων εικονιδίων επιφάνειας εργασίας σε αυτήν του Ναυτίλου.

en: Move to Trash
el: Μεταφορά στα Απορρίματα

en: Move to _Trash
el: Μετακίνηση στα _Απορρίμματα

en: Moving
el: Γίνετε μετακίνηση

en: Moving files
el: Μετακίνηση αρχείων

en: Moving files to the Trash
el: Μεταφορά αρχείων στα Απορρίματα

en: Mozilla Nautilus view
el: Όψη Mozilla του Ναυτίλου

en: Mozilla Nautilus view factory
el: Εργοστάσιο όψης Mozilla του Ναυτίλου

en: Mozilla content view component
el: Συστατικό εμφάνισης περιεχομένο του Mozilla

en: Mozilla content view component's factory
el: Εργοστάσιο συστατικού εμφάνισης περιεχομένου Mozilla

en: Mud
el: Λάσπη

en: Music
el: Μουσική

en: Music Viewer
el: Όψη Μουσικής

en: Music view
el: Όψη μουσικής

en: Music view factory
el: Εργοστάσιο μουσική όψης

en: Musical
el: Μιούζικαλ

en: Name
el: Όνομα

en: National Folk
el: Εθνικά Φολκ

en: Native American
el: Αμερικάνικα Ιθαγεννών

en: Nautilus
el: Ναυτίλος

en: Nautilus Content Loser
el: Αποτυχία Περιεχομένου Ναυτίλου

en: Nautilus File Manager and Graphic Shell
el: Ο Διαχειριστής Αρχείων και Γραφικός Φλοιός Ναυτίλος

en: Nautilus First Time Setup
el: Ρύθμιση Πρώτης Φοράς του Ναυτίλου

en: Nautilus Image Viewer
el: Παρουσίαση Εικόνων του Ναυτίλου

en: Nautilus Image viewer factory
el: Εργοστάσιο παρουσίασης εικόνων του Ναυτίλου

en: Nautilus Quick _Reference
el: _Γρήγορη Αναφορά του Ναυτίλου

en: Nautilus Release _Notes
el: _Σημειώσεις Έκδοσης Ναυτίλου

en: Nautilus Sample view
el: Όψη Δείγματος του Ναυτίλου

en: Nautilus Sample view factory
el: Εργοστάσιο όψης Δείγματος Ναυτίλου

en: Nautilus Sidebar Loser
el: Αποτυχία Πλευρικής Μπάρας Ναυτίλου

en: Nautilus Tree sidebar panel
el: Ταμπλώ πλευρικής μπάρας Δέντρου του Ναυτίλου

en: Nautilus Tree view
el: Όψη Δέντρου του Ναυτίλου

en: Nautilus User _Manual
el: _Εγχειρίδιο Χρήστη Ναυτίλου

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the factory.Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
el: Ο Ναυτίλος δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί τώρα λόγω μη αναμενώμενου σφάλματος από το OAF κατά την προσπάθεια εντοπισμού του εργοστασίου. Ο τερματισμός του oafd και η επανεκκίνηση του Ναυτίλου μπορεί να βοηθήσει στη λύση του προβλήματός.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the shell object. Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
el: Ο Ναυτίλος δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί τώρα λόγω μη αναμενώμενου σφάλματος από το OAF κατά την προσπάθεια εντοπισμού του αντικειμένου φλοιού. Ο τερματισμός του oafd και η επανεκκίνηση του Ναυτίλου μπορεί να βοηθήσει στη λύση του προβλήματός.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to register the file manager view server.
el: Ο Ναυτίλος δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί τώρα λόγω μη αναμενώμενου σφάλματος από το OAF κατά την προσπάθεια δήλωσης του εξυπηρετητή όψης διαχειριστή αρχείων.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
el: Ο Ναυτίλος δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί τώρα λόγω ενός μη αναμενόμενου σφάλματος.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
el: Ο Ναυτίλος δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί τώρα. Η εκτέλεση της εντολής "nautilus-clean.sh -x" στον υπολογιστή σας μπορεί να λύσει το πρόβλημα. Αν όχι, δοκιμάστε να επανεκκινήσετε τον υπολογιστή σας ή να εγκαταστήσετε τον Ναυτίλο ξανά.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    OAF couldn't locate the Nautilus_shell.oaf file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the oaf library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.oaf file.
    
    Running "nautilus-clean.sh -x" will kill all OAF and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing oafd and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of oaf was installed.
el: Ο Ναυτίλος δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί τώρα. Η εκτέλεση της εντολής "nautilus-clean.sh -x" στον υπολογιστή σας μπορεί να λύσει το πρόβλημα. Αν όχι, δοκιμάστε να επανεκκινήσετε τον υπολογιστή σας ή να εγκαταστήσετε τον Ναυτίλο ξανά.
    
    Το OAF δε μπόρεσε να εντοπίσει το αρχείο Nautilus_shell.oaf. Μια αιτία μπορεί να είναι ότι το LD_LIBRARY_PATH δεν περιλαμβάνει τον κατάλογο της βιβλιοθήκης oaf. Μια άλλη πιθανή αιτία είναι μια κακή εγκατάσταση με το αρχείο Nautilus_Shell.oaf να λείπει.
    
    Εκτελώντας το "nautilus-clean.sh -x" θα τερματίσει όλες τις διεργασίες OAF και GConf, οι οποίες μπορεί να είναι αναγκαίες από άλλες εφαρμογές.
    
    Τέλος, είναι πιθανό να συμβεί αυτό το πρόβλημα λόγω λάθος έκδοση του oaf.

en: Nautilus cannot display "%s".
el: Ο Ναυτίλος δε μπορεί να απεικονίσει το "%s".

en: Nautilus component adapter factory
el: Εργοστάσιο υποδοχής συστατικών του Ναυτίλου

en: Nautilus content loser component's factory
el: Εργοστάσιο συστατικού αποτυχίας περιεχομένου Ναυτίλου

en: Nautilus content loser factory
el: Εργοστάσιο αποτυχίας περιεχομένου Ναυτίλου

en: Nautilus content view that fails on command
el: Όψη περιεχομένου Ναυτίλου που αποτυγχάνει κατά βούληση χρήστη

en: Nautilus could not create the following required folders:
    
    %s
    
    Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να δημιουργήσει τους επόμενους απαιτούμενους φακέλους:
    
    %s
    
    Πριν την εκτέλεση του Ναυτίλου, παρακαλώ δημιουργήστε αυτούς τους φακέλους ή καθορίστε τα δικαιώματα ούτως ώστε ο Ναυτίλος να μπορέσει να τον δημιουργήσει.

en: Nautilus could not create the required folder "%s". Before running Nautilus, please create this folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να δημιουργήσει τον απαιτούμενο φάκελο "%s". Πριν την εκτέλεση του Ναυτίλου, παρακαλώ δημιουργήστε τον φάκελο ή καθορίστε τα δικαιώματα ούτως ώστε ο Ναυτίλος να μπορέσει να τον δημιουργήσει.

en: Nautilus factory
el: Εργοστάσιο Ναυτίλου

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
el: Συστατικό διαχειριστή αρχείων Ναυτίλου που εμφανίζει μια κυλιόμενη λίστα

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
el: Συστατικό διαχειριστή αρχείων Ναυτίλου που εμφανίζει μια κυλιόμενη λίστα των αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
el: Συστατικό διαχειριστή αρχείων Ναυτίλου που εμφανίζει ένα δισδιάστατο διάστημα εικονιδίου

en: Nautilus file manager desktop icon view
el: Προβολή εικονιδίων επιφάνειας εργασίας διαχειριστή αρχείων Ναυτίλου

en: Nautilus file manager icon view
el: Προβολή εικονιδίων διαχειριστή αρχείων Ναυτίλου

en: Nautilus file manager list view
el: Προβολή λίστας διαχειριστή αρχείων Ναυτίλου

en: Nautilus file manager search results list view
el: Προβολή λίστας αποτελεσμάτων αναζήτησης διαχειριστή αρχείων Ναυτίλου

en: Nautilus found more search results than it can display. Some matching items will not be displayed.
el: Ο Ναυτίλος βρήκε περισσότερα αποτελέσματα αναζήτησης από αυτά που μπορεί να εμφανίσει. Μερικά αποτελέσματα δε θα εμφανιστούν.

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying "%s".
el: Ο Ναυτίλος δεν έχει εγκατεστημένο πρόγραμμα παρουσίασης για την εμφάνιση του "%s".

en: Nautilus is a graphical shell
    for GNOME that makes it
    easy to manage your files
    and the rest of your system.
el: Ο Ναυτίλος είναι ένας γραφικός φλοιός
    για το GNOME που κάνει ευκολότερη
    τη διαχείρηση των αρχείων σας
    και του υπολοίπου του συστήματός σας.

en: Nautilus is searching your disks for trash folders.
el: Ο Ναυτίλος ψάχνει στους δίσκους σας για φακέλους απορριμμάτων.

en: Nautilus metafile factory
el: Εργοστάσιο μετά-αρχείων Ναυτίλου

en: Nautilus shell
el: Φλοιός Ναυτίλου

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
el: Λειτουργίες φλοιού του Ναυτίλου που μπορούν να εκτελεστούν από παρεπόμενες κλήσεις γραμμής εντολών

en: Nautilus sidebar loser component's factory
el: Εργοστάσιο συστατικού αποτυχίας πλευρικής μπάρας Ναυτίλου

en: Nautilus sidebar loser factory
el: Εργοστάσιο αποτυχίας πλευρικής μπάρας Ναυτίλου

en: Nautilus sidebar view that fails on command
el: Όψη πλευρικής μπάρας Ναυτίλου που αποτυγχάνει κατά βούληση χρήστη

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να προσαρτήσει τη δισκέτα. Πιθανόν η δισκέτα να είναι σε μορφή που δε μπορεί να προσαρτηθεί.

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να προσαρτήσει τη δισκέτα. Πιθανόν να μην υπάρχει δισκέτα στον οδηγό δισκέτας.

en: Nautilus was unable to mount the selected floppy drive.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να προσαρτήσει την επιλεγμένη δισκέτα.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να προσαρτήσει τον επιλεγμένο τόμο.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να προσαρτήσει τον επιλεγμένο τόμο. Πιθανόν ο τόμος να είναι σε μορφοποίηση που δε μπορεί να προσαρτηθεί.

en: Nautilus was unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να προσαρτήσει τον τόμο. Πιθανόν να μην υπάρχουν μέσα στη συσκευή.

en: Nautilus was unable to unmount the selected volume.
el: Ο Ναυτίλος δε μπόρεσε να αποπροσαρτήσει τον επιλεγμένο τόμο.

en: Navigation
el: Περιήγηση

en: Negerpunk
el: Νέγκερ πάνκ

en: Never
el: Ποτέ

en: New
el: Νέο

en: New Age
el: Νιου Έιτζ

en: New Folder
el: Νέος Φάκελος

en: New Terminal
el: Νέο τερματικό

en: New Wave
el: Νέο Κύμμα

en: New Window
el: Νέο Παράθυρο

en: New _Window
el: Νέο _Παράθυρο

en: Next
el: Επόμενο

en: No Applications Available
el: Καμία Εφαρμογή Διαθέσιμη

en: No Update Available... Press Next to Continue.
el: Δεν Υπάρχει Διαθέσιμη Ενημέρωση... Πατήστε Επόμενο για να Συνεχίσετε.

en: No Viewers Available
el: Κανένα Πρόγραμμα Προβολής Διαθέσιμο

en: No applications are available for "%s".
el: Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή διαθέσιμη για το "%s".

en: No description available for the "%s" theme
el: Δεν υπάρχει περιγραφή διαθέσιμη για το θέμα "%s"

en: No matches.
el: Δε βρέθηκαν ταιριάσματα.

en: No proxy server required.
el: Δεν απαιτείται εξυπηρετητής διαμεσολάβησης.

en: No viewers are available for "%s".
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα προγράμματα προβολής για το "%s"

en: Noise
el: Θόρυβος

en: Nordic (ISO-8859-10)
el: Σκανδιναβικά (ISO-8859-10)

en: Normal Size
el: Κανονικό Μέγεθος

en: Not an Image
el: Δεν είναι Εικόνα

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Notes sidebar panel
el: Πλευρικό ταμπλώ σημειώσεων

en: Notes sidebar panel for Nautilus
el: Πλευρικό ταμπλώ σημειώσεων του Ναυτίλου

en: Number View:
el: Προβολή Αριθμών:

en: Numbers
el: Αριθμοί

en: OK
el: Εντάξει

en: Ocean Strips
el: Λωρίδες Ωκεανού

en: Oh No
el: Ωχ Όχι

en: Oldies
el: Παλιά

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.
el: Μια φορά την ημέρα τα αρχεία σας και το περιεχόμενα κειμένου καταλογραφούνται με σκοπό οι αναζητήσεις σας να είναι γρηγορότερες.

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.  Your files are currently being indexed.
el: Μια φορά την ημέρα τα αρχεία σας και το περιεχόμενα κειμένου καταλογραφούνται με σκοπό οι αναζητήσεις σας να είναι γρηγορότερες. Τα αρχεία σας καταλογραφούνται αυτή τη στιγμή.

en: One of the sidebar panels encountered an error and can't continue. Unfortunately I couldn't tell which one.
el: Ένα από τα πλευρικά ταμπλώ παρουσίασε ένα σφάλμα και δε μπορεί να συνεχίσει. Δυστυχώς δεν είναι δυνατός ο ακριβής εντοπισμός του.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
el: Μόνο δημιουργία παραθύρων για καθορισμένα URI.

en: Onyx
el: Όνυχας

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open %d Windows?
el: Να ανοιχτούν %d Παράθυρα;

en: Open Wit_h
el: Άνοιγμα _Με

en: Open With
el: Άνοιγμα Με

en: Open _in %d New Windows
el: Άνοιγμα _σε %d Νέα Παράθυρα

en: Open _in New Window
el: Άνοιγμα _σε Νέο Παράθυρο

en: Open _in This Window
el: Άνοιγμα _σε Αυτό το Παράθυρο

en: Open a new GNOME terminal window
el: Άνοιγμα νέου παραθύρου τερματικού GNOME

en: Open another Nautilus window for the displayed location
el: Άνοιγμα επιπλέον παραθύρου του Ναυτίλου για την τοποθεσία που εμφανίζεται

en: Open each file or folder in a separate window
el: Άνοιγμα κάθε αρχείο ή φάκελο σε ξεχωριστό παράθυρο

en: Open each selected item in a new window
el: Άνοιγμα κάθε επιλεγμένου αντικειμένου σε νέο παράθυρο

en: Open in New Window
el: Άνοιγμα σε Νέο Παράθυρο

en: Open the selected item in this window
el: Άνοιγμα του επιλεγμένου αντικειμένου σε αυτό το παράθυρο

en: Open with %s
el: Άνοιγμα με %s

en: Open with Other
el: Άνοιγμα με Άλλο

en: Open with...
el: Άνοιγμα με...

en: Opening "%s"
el: Άνοιγμα του "%s"

en: Opening New Windows
el: Άνοιγμα Νέων Παραθύρων

en: Opera
el: Όπερα

en: Orange
el: Πορτοκαλί

en: Other
el: Άλλα

en: Other Application...
el: Άλλη Εφαρμογή...

en: Other Viewer...
el: Άλλο Πρόγραμμα Προβολής...

en: Other _Application...
el: Άλλη _Εφαρμογή...

en: Other _Viewer...
el: Άλλο Πρόγραμμα _Προβολής...

en: Others:
el: Άλλοι:

en: Owner:
el: Ιδιοκτήτης:

en: PREFACE
el: ΠΡΟΕΙΣΑΓΩΓΗ

en: Pale Blue
el: Χλωμό Μπλε

en: Password:
el: Κωδικός:

en: Paste Files
el: Επικόλληση Αρχείων

en: Paste Text
el: Επικόλληση Κειμένου

en: Paste the text stored on the clipboard
el: Επικόλληση του αποθηκευμένου κειμένου στο τεμάχιο

en: Patterns
el: Σχέδια

en: Patterns:
el: Σχέδια:

en: Pause
el: Παύση

en: Perform a quick set of self-check tests.
el: Εκτέλεση μια γρήγορη ομάδα από δοκιμές εγκυρότητας.

en: Permissions
el: Δικαιώματα

en: Personal
el: Προσωπικά

en: Play
el: Εκτέλεση

en: Polka
el: πόλκα

en: Polsk Punk
el: Πολσκ Πανκ

en: Pop
el: Ποπ

en: Pop-Folk
el: Ποπ-Φολκ

en: Pop/Funk
el: Ποπ/Φανκ

en: Porn Groove
el: Πορν Γκρουβ

en: Port:
el: Θύρα:

en: Portals
el: Δικτυακοί Τόποι

en: Power Ballad
el: Μπαλάντα Πάουερ

en: Pranks
el: Φάρσες

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
el: Προετοιμασία των επιλεγμένων αρχείων προς αντιγραφή μέσω εντολής Επικόλληση Αρχείων

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
el: Προετοιμασία των επιλεγμένων αρχείων προς μετακίνηση μέσω εντολής Επικόλληση Αρχείων

en: Preparing To Copy...
el: Προετοιμασία Για Αντιγραφή...

en: Preparing To Move...
el: Προετοιμασία Για Μετακίνηση...

en: Preparing to Create Links...
el: Προετοιμασία Δημιουργίας Συνδέσμων...

en: Preparing to Delete files...
el: Προετοιμασία για Διαγραφή αρχείων...

en: Preparing to Empty the Trash...
el: Προετοιμασία Αδειάσματος των Απορριμμάτων...

en: Preparing to Move to Trash...
el: Προετοιμασία Μεταφοράς στα Απορρίματα...

en: Preview Release %s: %s
el: Έκδοση Προεπισκόπηση %s: %s

en: Preview Sound Files
el: Προεπισκόπιση Αρχείων Ήχου

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Primus
el: Πρίμους

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
el: Παράγει αντικείμενα μετα-αρχείων για τη προσπέλαση μετα-δεδομένων του Ναυτίλου

en: Progressive Rock
el: Προοδευτική Ροκ

en: Proxy address:
el: Διεύθυνση διαμεσολαβητή:

en: Psychedelic
el: Ψυχαδελικά

en: Psychedelic Rock
el: Ψυχεδελική Ροκ

en: Punk
el: Πάνκ

en: Punk Rock
el: Πανκ Ροκ

en: Purple Marble
el: Μωβ Χαλίκια

en: Q
el: Ε

en: Quit
el: Τερματισμός

en: Quit Nautilus.
el: Τερματισμός του Ναυτίλου.

en: R_emove Custom Image
el: Α_φαίρεση Εικόνας Χρήστη

en: R_emove Custom Images
el: Α_φαίρεση Εικόνων Χρήστη

en: Rap
el: Ραπ

en: Rave
el: Ρέιβ

en: Re_versed Order
el: Αντίστροφη Σειρά

en: Read
el: Ανάγνωση

en: Red Hat Network
el: Δίκτυο Red Hat

en: Redo Edit
el: Επανάληψη Επεξεργασίας

en: Redo Typing
el: Επαναφορά Πληκτρολόγησης

en: Redo the edit
el: Επανάληψη της επεξεργασίας

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Reggae
el: Ρέγγε

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove Custom Icon
el: Διαγραφή Εικονιδίου Χρήστη

en: Remove Custom Images
el: Αφαίρεση Παραμετροποιημένων Εικόνων

en: Remove any custom images from selected icons
el: Αφαίρεση κάθε παραμετροποιημένης εικόνας από τα επιλεγμένα εικονίδια

en: Remove any custom pattern or color from the background of this location
el: Αφαίρεση κάθε παραμετροποιημένου σχεδίου ή χρώμα από το παρασκήνιο αυτής της τοποθεσίας

en: Remove any custom pattern or color from the desktop background
el: Απομάκρυνση οτιδήποτε παραμετροποιημένου σχεδίου ή χρώματος από το παρασκήνιο της επιφάνειας εργασίας

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
el: Διαγραφή του επιλεγμένου κειμένου χωρίς να τοποθετηθεί στο τεμάχιο

en: Rename
el: Μετανομασία

en: Rename selected icon
el: Μετανομασία επιλεγμένου εικονιδίου

en: Renaming "%s" to "%s".
el: Μετονομασία του "%s" σε "%s".

en: Renaming Error
el: Σφάλμα Μετανομασίας

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Replace All
el: ΞΞ½ΟΞΉΞΊΞ±ΟΞ¬ΟΟΞ±ΟΞ· ΞΞ»ΟΞ½

en: Report Profiling
el: Αναφορά Ελέγχου Απόδοσης

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
el: Επανατοποθέτηση εικονιδίων για να ταιριάξουν καλύτερα στο παράθυρο και να αποφευχθεί επικάλυψη

en: Reset Background
el: Αρχικοποίηση Παρασκηνίου

en: Reset Desktop Background
el: Αρχικοποίηση Παρασκηνίου Επιφάνειας Εργασίας

en: Reset Profiling
el: Αρχικοποίηση Ελέγχου Απόδοσης

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Restart Nautilus.
el: Επανεκκίνηση του Ναυτίλου.

en: Restore Icons' Original Sizes
el: Επαναφορά των Εικονιδίων στα Αρχικά τους Μεγέθη

en: Restore each selected icon to its original size
el: Επαναφορά κάθε επιλεγμένου εικονιδίου στο αρχικό του μέγεθος

en: Restore the changed name
el: Επαναφορά του αλλαγμένου ονόματος

en: Restore the old name
el: Επαναφορά παλαιού ονόματος

en: Retro
el: Ρετρό

en: Retry
el: Επανάληψη

en: Reveal each selected item in its original folder
el: Παρουσίαση κάθε επιλεγμένου αντικειμένου στο προγρατικό του φάκελο

en: Reveal in %d _New Windows
el: Παρουσίαση σε %d _Νέα Παράθυρα

en: Reveal in New Window
el: Παρουσίαση σε Νέο Παράθυρο

en: Reversed Order
el: Αντίστροφη Σειρά

en: Revival
el: Ρεβάιβαλ

en: Rhythmic Soul
el: Ρυθμίκή Σόουλ

en: Ridged Paper
el: Χαρτί με Πτυχώσεις

en: Rock
el: Ροκ

en: Rock & Roll
el: Ροκ & Ρολ

en: Romanian (MacRomanian)
el: Ρουμανικά (MacRomanian)

en: Rough Paper
el: Σκληρό Χαρτί

en: Ruby
el: Ρουμπίνι

en: Run
el: Εκτέλεση

en: Run "%s" on any selected items
el: Εκτέλεση του "%s" σε κάθε επιλεγμένο αντικείμενο

en: Run or Display?
el: Εκτέλεση ή Εμφάνιση;

en: Salsa
el: Σάλσα

en: Samba
el: Σάμπα

en: Sample
el: Δείγμα

en: Sample Viewer
el: Προβολή Δειγμάτων

en: Sample content view component
el: Συστατικό όψης περιεχομένου δείγματος

en: Sample content view component's factory
el: Εργοστάσιο συστατικού όψης περιεχομένου δείγματος

en: Satire
el: Σατυρικό

en: Scripts
el: Προγράμματα Εντολών

en: Sea Foam
el: Αφρός Θαλάσσης

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Complexity Options
el: Επιλογές Πολυπλοκότητας Αναζητήσεων

en: Search Engine Location
el: Τοποθεσία Μηχανής Αναζήτησης

en: Search Engines
el: Μηχανές Αναζήτησης

en: Search Google for Selected Text
el: Αναζήτηση με το Google για το Επιλεγμένο Κείμενο

en: Search List
el: Λίστα Αναζήτησης

en: Search Results
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: Search Service Not Available
el: Η Υπηρεσία Αναζήτησης Δεν Είναι Διαθέσιμη

en: Search for files by file name and file properties
el: Αναζήτηση αρχείων βάση ονόματος και ιδιοτήτων

en: Search for files by file name only
el: Αναζήτηση αρχείων βάση ονόματος αρχείου μόνο

en: Search for items that are too new
el: Αναζήτηση αντικειμένων που είναι πολύ πρόσφατα

en: Search results may not include items modified after %s, when your drive was last indexed.
el: Τα αποτελέσματα μπορεί να μην περιλαμβάνουν αντικείμενα που τροποποιήθηκαν μετά τις %s, όταν το ευρετήριο του δίσκου σας ανανεώθηκε για τελευταία φορά.

en: Search the World Wide Web
el: Αναζήτηση στο Παγκόσμιο Ιστό

en: Search this computer for files
el: Αναζήτηση σε αυτόν τον υπολογιστή για αρχεία

en: Searching Disks
el: Αναζήτηση των Δίσκων

en: Searching Unavailable
el: Αναζήτηση Δεν είναι Διαθέσιμη

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running. Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
el: Η αναζήτηση δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή διότι είτε δεν έχει γίνει καταλογράφηση είτε η υπηρεσία αναζήτησης δεν εκτελείτε. Επιβεβαιώστε ότι έχετε εκκινήσει την υπηρεσία αναζήτησης Μέδουσα και αν δεν έχετε κάνει καταλογράφηση, ότι το πρόγραμμα καταλογράφησης Μέδουσα εκτελείτε.

en: See
el: Δείτε

en: See also
el: Επίσης δείτε

en: Select A Category:
el: Επιλέξτε Μια Κατηγορία:

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Select All Files
el: Επιλογή Όλων των Αρχείων

en: Select Custom Icon...
el: Επιλογή Εικονιδίου Χρήστη...

en: Select _All
el: _Επιλογή Όλων

en: Select _All Files
el: Επιλογή Ό_λων των Αρχείων

en: Select a color to add:
el: Επιλέξτε ένα χρώμα για να προσθέσετε:

en: Select a theme folder to add as a new theme:
el: Επιλέξτε κατάλογο θέματος για να προσθέσετε ως νέο θέμα:

en: Select all items in this window
el: Επιλογή όλων των αντικειμένων σε αυτό το παράθυρο

en: Select all the text in a text field
el: Επιλογή όλου του κειμένου στο πεδίο κειμένου

en: Select an icon:
el: Επιλέξτε εικονίδιο:

en: Select an image file for the album cover:
el: Επιλέξτε ένα αρχείο εικόνας για το εξώφυλλο του άλμπουμ:

en: Select an image file for the new emblem:
el: Επιλέξτε ένα αρχείο εικόνας για το νέο έμβλημα:

en: Select an image file to add as a pattern:
el: Επιλέξτε ένα αρχείο εικόνας για να προσθέσετε ως σχέδιο:

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: Set Cover Image
el: Καθορισμός Εικόνας Εξωφύλλου

en: Set Group ID
el: Καθορισμός Ταυτότητας Ομάδας

en: Set User ID
el: Καθορισμός Ταυτότητας Ιδιοκτήτη

en: Shale
el: Αργιλικός σχιστόλιθος

en: Show Count of Items in Folders
el: Εμφάνιση Μετρητή Αντικειμένων στους Φακέλους

en: Show Desktop
el: Εμφάνιση Επιφάνειας Εργασίας

en: Show Indexing Status
el: Εμφάνιση Κατάσταση Δημιουργίας Ευρετηρίου

en: Show Location _Bar
el: Εμφάνιση _Γραμμής Τοποθεσίας

en: Show Properties
el: Προβολή Ιδιοτήτων

en: Show St_atus Bar
el: Εμφάνιση _Γραμμής Κατάστασης

en: Show Text in Icons
el: Εμφάνιση Κειμένου στα Εικονίδια

en: Show Thumbnails for Image Files
el: Εμφάνιση Δειγμάτων για Αρχεία Εικόνων

en: Show Trash
el: Εμφάνιση Απορριμμάτων

en: Show _Indexing Status
el: Εμφάνιση Κατάσταση _Δημιουργίας Ευρετηρίου

en: Show _Properties
el: Εμφάνιση _Ιδιοτήτων

en: Show _Sidebar
el: Εμφάνιση _Πλευρικής Μπάρας

en: Show _Toolbar
el: Εμφάνιση _Εργαλειοθήκης

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
el: Εμφάνιση παραθύρου που σας επιτρέπει να καθορίσετε σχήμα παρασκηνίου ή χρώμα της επιφάνειας εργασίας

en: Show backup files (file names end with "~")
el: Εμφάνιση αντιγράφων ασφάλειας (που το όνομά τους αρχίζει από "~")

en: Show hidden files (file names start with ".")
el: Εμφάνιση κρυφών αρχείων (που το όνομά τους αρχίζει από ".")

en: Show only folders (no files) in the tree
el: Εμφάνιση μόνο φακέλων (όχι αρχεία) στο δέντρο

en: Show special flags in Properties window
el: Εμφάνιση ειδικών σημαίων στο παράθυρο Ιδιοτήτων

en: Show status of indexing used when searching
el: Εμφάνιση κατάστασης χρήσης του ευρετηρίου κατά την αναζήτηση

en: Show the contents at the normal size
el: Εμφάνιση των περιεχομένων στο κανονικό μέγεθος

en: Show the contents in less detail
el: Εμφάνιση των περιεχομένων με λιγότερη λεπτομέρεια

en: Show the contents in more detail
el: Εμφάνιση των περιεχομένων με περισσότερη λεπτομέρεια

en: Show the contents of the Trash
el: Εμφάνιση των περιεχομένων των Απορριμμάτων

en: Show/Hide Options
el: Εμφάνιση/Απόκρυψη Επιλογών

en: Showtunes
el: Σόουτιούνς

en: Sidebar Loser
el: Αποτυχία Πλευρικής Μπάρας

en: Sidebar Panel Failed
el: Αποτυχία Πλευρικού Ταμπλώ

en: Sidebar Panels
el: Πλευρικά Ταμπλώ

en: Sierra
el: Σιέρα

en: Silver
el: Ασημί

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Ska
el: Σκα

en: Skip
el: Προσπέραση

en: Sky
el: Ουρανός

en: Sky Ridge
el: Ακρώρεια Ουρανού

en: Slow Jam
el: Αργή Τζαμ

en: Slow Rock
el: Αργή Ροκ

en: Smooth Graphics
el: Ομαλά Γραφικά

en: Smoother Graphics
el: Ομαλότερα Γραφικά

en: Snow Ridge
el: Ακρώρεια Χιονιού

en: Software
el: Λογισμικό

en: Sonata
el: Σονάτα

en: Sorry, but "%s" is an existing keyword.  Please choose a different name for it.
el: Συγγνώμη, αλλά το "%s" είναι ένα υπάρχον λεκτικό. Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα για αυτό.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
el: Συγγνώμη, αλλά το "%s" δεν είναι έγκυρο όνομα αρχείου.

en: Sorry, but "%s" is not a valid theme folder.
el: Συγγνώμη, αλλά το "%s" δεν είναι έγκυρος φάκελος θέματος.

en: Sorry, but %s is too large for Nautilus to load all of it.
el: Συγγνώμη, αλλά το %s είναι υπερβολικά μεγάλο για να το φορτώσει όλο ο Ναυτίλος.

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file!
el: Συγγνώμη, αλλά το '%s' δεν είναι ένα χρησιμοποιήσιμο αρχείο εικόνας!

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file.
el: Συγνώμμη αλλά το '%s' δεν είναι χρησιμοποιήσιμο αρχείο εικόνας.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
el: Συγγνώμη, αλλά το έμβλημα %s δε μπόρεσε να διαγραφεί.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
el: Συγγνώμη, αλλά τα λεκτικά εμβλημάτων μπορεί να περιέχουν μόνο χαρακτήρες, διαστήματα ή αριθμούς.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
el: Συγγνώμη, αλλά το σχήμα %s δε μπόρεσε να διαγραφεί.

en: Sorry, but that theme could not be removed!
el: Συγγνώμη, αλλά δε μπόρεσε να διαγραφεί το θέμα αυτό!

en: Sorry, but the "%s" theme couldn't be installed.
el: Συγγνώμη, αλλά το θέμα "%s" δε μπόρεσε να εγκατασταθεί.

en: Sorry, but the Medusa search service is not available because it is not installed.
el: Συγγνώμη, αλλά η υπηρεσία αναζήτησης Μέδουσα δεν είναι διαθέσιμη διότι δεν είναι εγκατεστημένη.

en: Sorry, but the image at %s couldn't be installed as an emblem.
el: Συγγνώμη, αλλά η εικόνα στο %s δε μπόρεσε να εγκατασταθεί ως έμβλημα.

en: Sorry, but the medusa search service is not available.
el: Συγγνώμη αλλά η υπηρεσία αναζήτησης μέδουσα δεν είναι διαθέσιμη.

en: Sorry, but the music view can't play non-local files yet.
el: Συγγνώμη, αλλά η όψη μουσικής δε μπορεί να αναπαραγάγει μη-τοπικά αρχεία ακόμα.

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. Either another program is using or blocking the sound card, or your sound card is not configured properly. Try quitting any applications that may be blocking use of the sound card.
el: Συγγνώμη, αλλά η όψη μουσικής αδυνατή να παίξει τη μουσική αυτή τη στιγμή. Είτε κάποιο άλλο πρόγραμμα κάνει χρήση ή μπλοκάρει την κάρτα ήχου, είτε η κάρτα ήχου δεν είναι ρυθμίσμένη σωστά. Δοκιμάστε να τερματίσετε τις εφαρμογές που πιθανόν εμποδίζουν τη χρήση της κάρτα ήχου.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
el: Συγγνώμη, αλλά το σχέδιο %s δε μπόρεσε να εγκατασταθεί.

en: Sorry, but there was an error reading %s.
el: Συγγνώμη, αλλά συνέβει ένα σφάλμα στην ανάγνωση του %s.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site due to security considerations.
el: Συγγνώμη, αλλά δε μπορείτε να εκτελέσετε εντολές από ένα απομακρυσμένο σύστημα λόγω των συνεπειών ασφάλειας.

en: Sorry, but you can't remove the current theme. Please change to another theme before removing this one.
el: Συγγνώμη, αλλά δε μπορείτε να διαγράψετε το τρέχον θέμα. Παρακαλώ αλλάξτε το με άλλο θέμα πριν το διαγράψετε.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
el: Συγγνώμη, αλλά δε μπορείτε να αντικαταστήσετε την εικόνα αρχικοποίησης.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
el: Συγγνώμη, αλλά δε δώσατε ένα έγκυρο όνομα αρχείου.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
el: Συγγνώμη, αλλά πρέπει να καθορίσετε ένα μη κενό λεκτικό για το νέο έμβλημα.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
el: Συγγνώμη, αλλά πρέπει να καθορίσετε ένα μη-κενό όνομα για το νέο χρώμα.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
el: Συγγνώμη, δε μπόρεσε να αλλάξει η ομάδα του "%s".

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
el: Συγγνώμη, δε μπόρεσε να αλλάξει ο ιδιοκτήτης του "%s".

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
el: Συγγνώμη, δε μπόρεσαν να αλλάξουν τα δικαιώματα του "%s".

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
el: Συγγνώμη, δε μπόρεσαν να εμφανιστούν όλο το περιεχόμενο του "%s".

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
el: Συγγνώμη, δεν ήταν δυνατή η μετανομασία του "%s" σε "%s".

en: Sorting Order
el: Φορά Ταξινόμησης

en: Soul
el: Σόουλ

en: Sound Clip
el: Ηχητικό Απόκομμα

en: Soundtrack
el: Ηχοτροχιά

en: South European (ISO-8859-3)
el: Νότιας Ευρώπης (ISO-8859-3)

en: Southern Rock
el: Νότιο Ροκ

en: Space
el: Σπαίις

en: Special
el: Ειδικό

en: Special Flags:
el: Ειδικές Σημαίες:

en: Speech
el: Φωνή

en: Speed Tradeoffs
el: Αντισταθμίσεις Ταχύτητας

en: Start
el: Εκκίνηση

en: Start Profiling
el: Εκκίνηση Ελέγχου Απόδοσης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Sticky
el: Απανταχού παρόν

en: Stop
el: Διακοπή

en: Stop Profiling
el: Διακοπή Ελέγχου Απόδοσης

en: Stop loading this location
el: Διακοπή φόρτωσης αυτής της τοποθεσίας

en: Stretch Icon
el: Τέντωμα Εικονιδίου

en: Stucco
el: Στόκος

en: Swing
el: Σγουίνκ

en: Switch
el: Αλλαγή

en: Switch to Manual Layout?
el: Μεταλλαγή στη Χειρωνακτική Διάταξη;

en: Symphonic Rock
el: Συμφωνική Ροκ

en: Symphony
el: Συμφωνία

en: Synthpop
el: Συνθποπ

en: System Administration
el: Διαχείριση Συστήματος

en: System Calls
el: Κλήσεις Συστήματος

en: Table %d.
el: Πίνακας %d.

en: Table of Contents
el: Πίνακας Περιεχομένων

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Tahoe
el: Ταχόε

en: Tangerine
el: Μανταρίνι

en: Tango
el: Τανγκό

en: Techno
el: Τέκνο

en: Techno-Industrial
el: Τέκνο-Ιντούστριαλ

en: Terracotta
el: Πήλινο

en: Terror
el: Τέρορ

en: Text
el: Κείμενο

en: Text View:
el: Προβολή Κειμένου:

en: Text Viewer
el: Προβολή Κειμένου

en: Text view
el: Προβολή κειμένου

en: Text view factory
el: Εργοστάσιο όψης κειμένου

en: Thai (TIS-620)
el: Ταϋλανδέζικα (TIS-620)

en: The %d selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them immediately?
el: Τα %d επιλεγμένα αντικείμενα δε μπορούν να μετακινηθούν στα Απορρίμματα. Θέλετε να τα διαγράψετε αμέσως;

en: The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
el: Τα %d επιλεγμένα αντικείμενα θα αντιγραφούν αν επιλέξτε την εντολή Επικόλληση Αρχείων

en: The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
el: Τα %d επιλεγμένα αντικείμενα θα μετακινηθούν αν επιλέξτε την εντολή Επικόλληση Αρχείων

en: The %s sidebar panel encountered an error and can't continue. If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
el: Το πλευρικό ταμπλώ %s παρουσίασε ένα σφάλμα και δε μπορεί να συνεχίσει. Αν αυτό συνεχίσει να συμβαίνει, ίσως θελήσετε να το απενεργοποιήσετε.

en: The %s view encountered an error and can't continue. You can choose another view or go to a different location.
el: Η όψη %s παρουσίασε ένα σφάλμα και δε μπορεί να συνεχίσει. Μπορείτε να επιλέξτε μια άλλη όψη ή να πάτε σε διαφορετική τοποθεσία.

en: The %s view encountered an error while starting up.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την εκκίνηση της προβολής %s.

en: The Gimp
el: Το Gimp

en: The Trash must remain on the desktop.
el: Τα Απορρίματα πρέπει να παραμείνουν στην επιφάνειας εργασίας.

en: The file that you dropped is not an image.  You can only use local images as custom icons.
el: Το αρχείο που ρίξατε δεν είναι εικόνα. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο τοπικές εικόνες ως παραμετροποιημένα εικονίδια.

en: The file that you dropped is not local.  You can only use local images as custom icons.
el: Το αρχείο που ρίξατε δεν είναι τοπικό. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο τοπικές εικόνες ως παραμετροποιημένα εικονίδια.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle. Some files will not be displayed.
el: Ο φάκελος "%s" περιέχει περισσότερα αρχεία από τον αριθμό που ο Ναυτίλος μπορεί να χειριστεί. Μερικά αρχεία δε θα εμφανιστούν.

en: The location "%s" does not exist. Do you want to remove any bookmarks with this location from your list?
el: Η τοποθεσία "%s" δεν υπάρχει. Θέλετε να διαγράψετε τους σελιδοδείκτες με αυτήν την τοποθεσία από την λίστα σας;

en: The location "%s" no longer exists.
el: Η τοποθεσία "%s" δεν υπάρχει πια.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
el: Το όνομα "%s" χρησιμοποιείται ήδη σε αυτόν τον φάκελο. Παρακαλώ δοκιμάστε άλλο όνομα.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
el: Το όνομα "%s" δεν είναι έγκυρο διότι περιέχει το χαρακτήρα "/". Παρακαλώ χρησιμοποιήστε διαφορετικό όνομα.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
el: Το όνομα "%s" δεν είναι έγκυρο. Παρακαλώ χρησιμοποιήστε άλλο όνομα.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
el: Τα δικαιώματα του "%s" δε μπόρεσαν να εξακριβωθούν.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
el: Δεν υπάρχει "%s" σε αυτό το φάκελο. Ίσως να έχει μετακινηθεί ή διαγραφεί μόλις τώρα;

en: There is nothing on the clipboard to paste.
el: Δεν υπάρχει τίποτα στο τεμάχιο για να επικολληθεί.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
el: Αυτός ο φάκελος χρησιμοποιεί την αυτόματη διάταξη. Θέλετε να μεταβείτε σε χειρωνακτική διάταξη και να αφήσετε τα αντικείμενα εκεί που τα ρίξατε;

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
el: Αυτός ο φάκελος χρησιμοποιεί την αυτόματη διάταξη. Θέλετε να μεταβείτε σε χειρωνακτική διάταξη και να αφήσετε τα αντικείμενα εκεί που τα ρίξατε; Αυτό θα επιφέρει αλλαγές στην αποθηκευμένη χειρωνακτική διάταξη.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
el: Αυτός ο φάκελος χρησιμοποιεί την αυτόματη διάταξη. Θέλετε να μεταβείτε σε χειρωνακτική διάταξη και να αφήσετε το αντικείμενο εκεί που το ρίξατε;

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
el: Αυτός ο φάκελος χρησιμοποιεί την αυτόματη διάταξη. Θέλετε να μεταβείτε σε χειρωνακτική διάταξη και να αφήσετε το αντικείμενο εκεί που το ρίξατε; Αυτό θα επιφέρει αλλαγές στην αποθηκευμένη χειρωνακτική διάταξη.

en: This is a placeholder for the CPU page.
el: Αυτή είναι θέση για τη σελίδα ΚΜΕ.

en: This is a placeholder for the IDE page.
el: Αυτή είναι θέση για τη σελίδα IDE.

en: This is a placeholder for the RAM page.
el: Αυτή είναι θέση για τη σελίδα RAM.

en: This is a sample merged menu item
el: Αυτό είναι ένα δείγμα αντικειμένου συνενωμένου μενού

en: This is a sample merged toolbar button
el: Αυτό είναι ένα δείγμα κουμπιού συνενωμένης εργαλειοθήκης

en: This is the default theme for Nautilus.
el: Αυτό είναι το εξ΄ ορισμού θέμα του Ναυτίλου.

en: This link can't be used, because it has no target. Do you want to put this link in the Trash?
el: Αυτός ο σύνδεσμος δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί διότι δεν έχει στόχο. Θέλετε να τοποθετήσετε αυτόν το σύνδεσμο στα Απορρίμματα;

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist. Do you want to put this link in the Trash?
el: Αυτός ο σύνδεσμος δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί διότι ο στόχος του "%s" δεν υπάρχει. Θέλετε να τον τοποθετήσετε στα Απορρίμματα;

en: This theme uses photo-realistic folders.
el: Αυτό το θέμα χρησιμοποιεί φωτορεαλιστικούς φακέλους.

en: This will open %d separate windows. Are you sure you want to do this?
el: Αυτό θα ανοίξει %d διαφορετικά παράθυρα. Πράγματι θέλετε να το κάνετε;

en: Thrash Metal
el: Θράς Μέταλ

en: Throw Away
el: Πέταγμα

en: Tighter Layout
el: Εφαρμοστή Διάταξη

en: Time
el: Χρόνος

en: Title
el: Τίτλος

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  Your computer is currently creating that index.  Content searches will be available when the index is complete.
el: Για να κάνετε μια αναζήτηση περιεχομένου, το Ευρετήριο απαιτεί ένα πίνακα των περιεχομένων του συστήματός σας. Ο υπολογιστή σας δημιουργεί αυτή τη στιγμή αυτό το ευρετήριο. Οι αναζητήσεις περιεχομένου θα είναι διαθέσιμες όταν το ευρετήριο ολοκληρωθεί.

en: To do a content search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now.
el: Για να κάνετε μια αναζήτηση περιεχομένου, η Εύρεση απαιταί ένα πίνακα των αρχείων του συστήματός σας. Το Ευρετήριο δε μπορεί να προσπελάσει τον πίνακα αυτή τη στιγμή.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now so a slower search will be performed that doesn't use the index.
el: Για να κάνετε μια γρήγορη αναζήτηση, το Ευρετήριο απαιτεί ένα πίνακα από τα αρχεία του συστήματός σας. Το Ευρετήριο δε μπορεί να χρησιμοποιήσει τον πίνακα αυτή τη φορά οπότε θα πραγματοποιηθεί μια πιο αργή αναζήτηση που δεν κάνει χρήση πίνακα.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Your computer is currently creating that index.   Because Find cannot use an index, this search may take several minutes.
el: Για να κάνετε μια γρήγορη αναζήτηση, το Ευρετήριο απαιτεί ένα πίνακα των αρχείων του συστήματός σας. Ο υπολογιστή σας δημιουργεί αυτή τη στιγμή αυτό το ευρετήριο. Επειδή το Ευρετήριο δε μπορεί να χρησιμοποιήσει ένα πίνακα, η αναζήτηση μπορεί να διαρκέσει μερικά λεπτά.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system. Your system administrator has disabled fast search on your computer, so no index is available.
el: Για να κάνετε μια γρήγορη αναζήτηση, το Ευρετήριο απαιτεί ένα πίνακα των αρχείων του συστήματός σας. Ο διαχειριστής σας έχει απενεργοποιήσει τη γρήγορη αναζήτηση στον υπολογιστή σας, οπότε δεν υπάρχει διαθέσιμος πίνακας.

en: To verify your Internet connection and make sure you have
    the latest Nautilus updates, Nautilus will now connect to
    Eazel's web site. This will take seconds if your copy of
    Nautilus is recent; longer (but no more than a minute or two)
    if you need an update.
    
    If you know your computer uses a proxy connection, click
    Verify and Nautilus will use it.
el: Για να ελέγξετε τη σύνδεση του Internet και να επιβεβαιώσετε ότι
    έχετε τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις του Ναυτίλου, ο Ναυτίλος θα
    θα συνδεθεί τώρα στο δικτυακό τόπο της Eazel. Αυτό θα διαρκέσει
    δευτερόλεπτα αν το αντίγραφο σας του Ναυτίλου είναι πρόσφατο· 
    περισσότερο (αλλά όχι περισσότερο από μερικά λεπτά) αν απαιτήται
    ανανέωση.

en: To:
el: Πρός:

en: Toggle using a tighter layout scheme
el: Αλλαγή μεταξύ εφαρμοστού σχήματος διάταξης

en: Too Many Files
el: Πάρα Πολλά Αρχεία

en: Too Many Matches
el: Πάρα Πολλά Ταιριάσματα

en: Top 40
el: Καλύτερα 40

en: Track
el: Τροχιά

en: Trailer
el: Απόσπασμα

en: Trance
el: Τρανς

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Trash Behavior
el: Συμπεριφορά Απορριμμάτων

en: Tree
el: Δέντρο

en: Tribal
el: Τράιμπαλ

en: Trip-Hop
el: Τριπ-Χοπ

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Turkish (IBM-857)
el: Τουρκικά (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
el: Τουρκικά (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
el: Τουρκικά (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
el: Τουρκικά (Windows-1254)

en: Type
el: Τύπος

en: Type:
el: Τύπος:

en: Unable to Play File
el: Αδύνατη η Αναπαραγωγή Αρχείου

en: Unable to replace file.
el: Αδύνατη η αντικατάσταση αρχείου.

en: Undo Edit
el: Αναίρεση Επεξεργασίας

en: Undo Typing
el: Αναίρεση Πληκτρολόγησης

en: Undo the edit
el: Αναίρεση της επεξεργασίας

en: Undo the last text change
el: Ακύρωση της τελευταίας αλλαγής κειμένου

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
el: Άγνωστο GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
el: Σφάλμα Αποπροσάρτησης

en: Unmount Volume
el: Αποπροσάρτηση Τόμου

en: Up
el: Επάνω

en: Up to Table of Contents
el: Στον Πίνακα Περιεχομένων

en: Update Complete. Click Next to Continue.
el: Η Ενημέρωση Ολοκληρώθηκε. Πατήστε Επόμενο για να Συνεχίσετε.

en: Updating Nautilus...
el: Ενημέρωση του Ναυτίλου...

en: Urgent
el: Επείγον

en: Use "%s" to open the selected item
el: Χρήση του "%s" για το άνοιγμα του επιλεγμένου αντικειμένου

en: Use Emacs-style keyboard shortcuts in text fields
el: Χρήση συντομεύσεων πληκτρολογίου τύπου-Emacs στα πεδία κειμένου

en: Use Google to search the web for the selected text
el: Χρήση του Google για την αναζήτηση στο WWW για το επιλεγμένο κείμενο

en: Use HTTP Proxy
el: Χρήση Διαμεσολαβητή HTTP:

en: Use Nautilus to draw the desktop
el: Χρήση του Ναυτίλου στη σχεδίαση της επιφάνειας εργασίας

en: Use Nautilus to draw the desktop.
el: Χρήση του Ναυτίλου για τη σχεδίαση της επιφάνειας εργασίας.

en: Use as default for "%s" items
el: Χρήση ως εξ' ορισμού για "%s" αντικείμενα

en: Use as default just for "%s"
el: Χρήση ως εξ' ορισμού μόνο για το "%s"

en: Use smoother (but slower) graphics
el: Χρήση ομαλότερων (αλλά αργότερων) γραφικών

en: Use the Courier Font
el: Χρήση Γραμματοσειράς Courier

en: Use the Helvetica Font
el: Χρήση Γραμματοσειράς Helvetica

en: Use the Lucida Font
el: Χρήση Γραμματοσειράς Lucida

en: Use the Times Font
el: Χρήση Γραμματοσειράς Times

en: Use this proxy server:
el: Χρήση αυτού του εξυπηρετητή διαμεσολάβησης:

en: User Defined
el: Οριζόμενα από το Χρήστη

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
el: Χρησιμοποιεί φακέλου χρώματος μανίλα και γριζοπράσινο παρασκήνιο.

en: Verify my connection and check for updates
el: Επιβεβαίωση της σύνδεσης και έλεγχος για ενημερώσεις

en: Verifying your Internet connection and checking for updates...
el: Γίνετε επιβεβαίωση της σύνδεσης με Internet και έλεγχος για ενημερώσεις...

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: Vietnamese (TCVN)
el: Βιετναμέζικα (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
el: Βιετναμέζικα (VISCII)

en: View Failed
el: Αποτυχία Προβολής

en: View as %s
el: Προβολή ως %s

en: View as Content Loser
el: Προβολή ως Αποτυχία Περιεχομένου

en: View as Hardware
el: Προβολή ως Υλικό

en: View as Icons
el: Προβολή ως Εικονίδια

en: View as Image
el: Προβολή ως Εικόνα

en: View as List
el: Προβολή ως Λίστα

en: View as Music
el: Προβολή ως Μουσική

en: View as Other
el: Προβολή ως Άλλο

en: View as Sample
el: Προβολή ως Δείγμα

en: View as Text
el: Προβολή ως Κείμενο

en: View as Web Page
el: Προβολή ως Ιστοσελίδα

en: View in Multiple Windows?
el: Προβολή σε Πολλαπλά Παράθυρα;

en: View or modify the properties of each selected item
el: Έμφανιση ή τροποποίηση των ιδιοτήτων κάθε επιλεγμένου αντικειμένου

en: Violet
el: Βιολετί

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
el: Οπτικά Εβραϊκά (ISO-8859-8)

en: Vocal
el: Φωνητικά

en: Wavy White
el: Κυμματιστό Λευκό

en: We are having trouble making an external web connection.
    Sometimes, firewalls require you to specify a web proxy server.
    Fill in the name or port of your proxy server, if any, below.
el: Υπάρχει πρόβλημα στη σύνδεση τύπου WWW με εξωτερικό σύστημα.
    Μερικές φορές, οι firewalls απαιτούν να καθορίσετε ένα διαμεσολαβητή
    WWW. Συμπληρώστε το όνομα ή τη θύρα του διαμεσολαβητή, αν υπάρχει, παρακάτω.

en: We_b Search
el: Αναζήτηση _WWW

en: Web Page
el: Ιστοσελίδα

en: Web Page Viewer
el: Παρουσίαση Ιστοσελίδας

en: Web Proxy Configuration
el: Ρύθμιση του Διαμεσολαβητή WWW

en: Web Search
el: Αναζήτηση WWW

en: Web Services
el: Υπηρεσίες Web

en: Welcome to Nautilus
el: Καλώς ορίσατε στο Ναυτίλο

en: Western
el: Δυτική Ευρώπη

en: Western (IBM-850)
el: Δυτικής Ευρώπης (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
el: Δυτικής Ευρώπης (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
el: Δυτικής Ευρώπης (Windows-1252)

en: Where
el: Που

en: White
el: Λευκά

en: White Ribs
el: Λευκές Ραβδώσεις

en: Windows & Desktop
el: Παράθυρα & Επιφάνεια Εργασίας

en: Write
el: Εγγραφή

en: You are about to run Nautilus as root.
    
    As root, you can damage your system if you are not careful, and
    Nautilus will not stop you from doing it.
el: Πρόκειτε να εκτελέσετε το Ναυτίλο ως διαχειριστής.
    
    Ως διαχειριστής, ενδέχετε να προξενήσετε βλάβη στο σύστημά σας εάν
    δεν είσαστε προσεκτικοί, και ο Ναυτίλος δε θα σας αποτρέψει.

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
el: Δεν είστε ο ιδιοκτήτης, οπότε δε μπορείτε να αλλάξετε τα δικαιώματα αυτά.

en: You can configure which programs are offered for which file types in the GNOME Control Center.
el: Μπορείτε να ρυθμίσετε ποια προγράμματα να συνδέονται με ποια είδη αρχείων στο Κέντρο Ελέγχου του GNOME.

en: You can't assign more than one custom icon at a time! Please drag just one image to set a custom icon.
el: Δε μπορείτε να καθορίσετε περισσότερα από ένα παραμετροποιημένα εικονίδια! Παρακαλώ σύρτε μόνο μια εικόνα για να θέσετε το παραμετροποιημένο εικονίδιο.

en: You cannot copy a file over itself.
el: Δε μπορείτε να αντιγράψετε ένα αρχείο πάνω στο ίδιο το αρχείο.

en: You cannot copy a folder into itself.
el: Δε μπορείτε να αντιγράψετε ένα φάκελο στον εαυτό του.

en: You cannot copy items into the Trash.
el: Δε μπορείτε να αντιγράψετε τα αντικείμενα στα Απορρίμματα.

en: You cannot copy the Trash.
el: Δε μπορείτε να αντιγράψετε τα Απορρίματα.

en: You cannot copy this trash folder.
el: Δε μπορείτε να αντιγράψετε αυτόν το φάκελο απορριμμάτων.

en: You cannot move a folder into itself.
el: Δε μπορείτε να μετακινήσετε ένα φάκελο μέσω στο εαυτό του.

en: You cannot move this trash folder.
el: Δε μπορείτε να μετακινήσετε τον φάκελο απορριμμάτων.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
el: Δεν έχετε τα αναγκαία δικαιώματα για την αλλαγή της ομάδας του "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
el: Δεν έχετε τα αναγκαία δικαιώματα για τη μετονομασία του "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
el: Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να εμφανίσετε τα περιεχόμενα του "%s".

en: You have tried to kill the Content Loser
el: Δοκιμάσατε να σκοτώσετε την Αποτυχία Περιεχομένου

en: You have tried to kill the Sidebar Loser
el: Δοκιμάσατε να σκοτώσετε την Αποτυχία Πλευρικής Μπάρας

en: Your files were last indexed at %s
el: Τα αρχεία σας ανανεώθηκαν στο ευρετήριο τελευταία φορά στις %s

en: ZDNet Linux Hardware Database
el: Κέντρο Βάσης Δεδομένων Υλικού ZDNet

en: ZDNet Linux Resource Center
el: ZDNet Κέντρο Πόρων για το Linux

en: Zip Drive
el: Συσκευή Zip

en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

en: Zoom _In
el: Με_γένθυση

en: Zoom _Out
el: Σ_μίκρυνση

en: [File content] does not include all of [apple orange]
el: [Περιεχόμενο αρχείου] να μην περιλαμβάνει όλα από [μήλο πορτοκάλι]

en: [File content] includes all of [apple orange]
el: [Περιεχόμενο αρχείου] να περιλαμβάνει όλα από [μήλο πορτοκάλι]

en: [File content] includes any of [apply orange]
el: [Περιεχόμενο αρχείου] να περιλαμβάνει οποιοδήποτε από [μήλο πορτοκάλι]

en: [File content] includes none of [apple orange]
el: [Περιεχόμενο αρχείου] να μην περιλαμβάνει κανένα από [μήλο πορτοκάλι]

en: [File name] contains [help]
el: [Όνομα αρχείου] να περιέχει [βοήθεια]

en: [File name] ends with [.c]
el: [Όνομα αρχείου] να τελειώνει σε [.c]

en: [File name] matches glob [*.c]
el: [Όνομα αρχείου] να ταιριάζει με [*.c]

en: [File name] matches regexp ["e??l.$"]
el: [Όνομα αρχείου] να ταιριάζει βάση καν.έκφρασης με ["e??l.$"]

en: [File name] starts with [nautilus]
el: [Όνομα αρχείου] να αρχίζει με [ναυτίλος]

en: [File owner] is [root]
el: [Ιδιοκτήτης αρχείου] να είναι [διαχειριστής]

en: [File owner] is not [root]
el: [Ιδιοκτήτης αρχείου] να μην είναι [διαχειριστής]

en: [File size is] larger than [400K]
el: [Μέγεθος αρχείου να είναι] μεγαλύτερο από [400K]

en: [File size is] smaller than [300K]
el: [Μέγεθος αρχείου να είναι] μικρότερο από [300K]

en: [File type is] application
el: [Είδος αρχείου να είναι] εφαρμογή

en: [File type is] folder
el: [Είδος αρχείου να είναι] φάκελος

en: [File type is] music
el: [Είδος αρχείου να είναι] μουσική

en: [File type is] regular file
el: [Είδος αρχείου να είναι] κανονικό αρχείο

en: [File type is] text file
el: [Είδος αρχείου να είναι] αρχείο κειμένου

en: [File type] is [folder]
el: [Είδος αρχείου] να είναι [φάκελος]

en: [File type] is not [folder]
el: [Είδος αρχείου] να μην είναι [φάκελος]

en: [Items ]containing "%s" in their names
el: [Αντικείμενα ]περιέχουν "%s" στο όνομά τους

en: [Items ]containing one of the words "%s"
el: [Αντικείμενα ]που περιέχουν μια από τις λέξεις "%s"

en: [Items ]ending with %s
el: [Αντικείμενα ]τελειώνουν με %s

en: [Items ]larger than %s bytes
el: [Αντικείμενα ]μεγαλύτερα από %s byte

en: [Items ]marked with "%s"
el: [Αντικείμενα ]μαρκαρισμένα με "%s"

en: [Items ]matching the file pattern "%s"
el: [Αντικείμενα ]ταιριάζουν στη έκφραση αρχείων "%s"

en: [Items ]matching the regular expression "%s"
el: [Αντικείμενα ]ταιριάζουν στην κανονικής έκφραση "%s"

en: [Items ]modified after %s
el: [Αντικείμενα ]που τροποποιήθηκαν μετά τις %s

en: [Items ]modified before %s
el: [Αντικείμενα ]που τροποποιήθηκαν πριν τις %s

en: [Items ]modified on %s
el: [Αντικείμενα ]που τροποποιήθηκαν στις %s

en: [Items ]modified today
el: [Αντικείμενα ]που τροποποιήθηκαν σήμερα

en: [Items ]modified within a month of %s
el: [Αντικείμενα ]που τροποποιήθηκαν μέσα στον μήνα %s

en: [Items ]modified within a week of %s
el: [Αντικείμενα ]που τροποποιήθηκαν μέσα στην βδομάδα %s

en: [Items ]modified yesterday
el: [Αντικείμενα ]που τροποποιήθηκαν χθες

en: [Items ]not containing "%s" in their names
el: [Αντικείμενα ]δεν περιέχουν το "%s" στο όνομά τους

en: [Items ]not marked with "%s"
el: [Αντικείμενα ]που δεν είναι μαρκαρισμένα με "%s"

en: [Items ]not modified on %s
el: [Αντικείμενα ]που δεν τροποποιήθηκαν στις %s

en: [Items ]not owned by "%s"
el: [Αντικείμενα ]δεν ανήκουν από το "%s"

en: [Items ]of %s bytes
el: [Αντικείμενα ]των %s byte

en: [Items ]owned by "%s"
el: [Αντικείμενα ]ανήκουν στο "%s"

en: [Items ]smaller than %s bytes
el: [Αντικείμενα ]μικρότερα από %s byte

en: [Items ]starting with "%s"
el: [Αντικείμενα ]αρχίζουν με "%s"

en: [Items ]that are %s
el: [Αντικείμενα ]που είναι %s

en: [Items ]that are not %s
el: [Αντικείμενα ]που δεν είναι %s

en: [Items ]with all the words "%s"
el: [Αντικείμενα ]με όλες τις λέξεις "%s"

en: [Items ]with owner UID "%s"
el: [Αντικείμενα ]με ταυτότητα ιδιοκτήτη UID "%s"

en: [Items ]with owner UID other than "%s"
el: [Αντικείμενα ]με ταυτότητα ιδιοκτήτη UID διαφορετικό από "%s"

en: [Items ]without all the words "%s"
el: [Αντικείμενα ]χωρίς όλες τις λέξεις "%s"

en: [Items ]without any of the words "%s"
el: [Αντικείμενα ]χωρίς καμία από τις λέξεις "%s"

en: [Items larger than 400K] and [without all the words "apple orange"]
el: [Αντικείμενα μεγαλύτερα των 400K] και [χωρίς όλες τις λέξεις "μήλο πορτοκάλι"]

en: [Items larger than 400K], [owned by root and without all the words "apple orange"]
el: [Αντικείμενα μεγαλύτερα των 400K], [που ανήκουν στο διαχειριστή και χωρίς όλες τις λέξεις "μήλο πορτοκάλι"]

en: [Items that are ]applications
el: [Αντικείμενα που είναι ]εφαρμογές

en: [Items that are ]folders
el: [Αντικείμενα που είναι ]φάκελοι

en: [Items that are ]music
el: [Αντικείμενα που είναι ]μουσική

en: [Items that are ]regular files
el: [Αντικείμενα που είναι ]κανονικά αρχεία

en: [Items that are ]text files
el: [Αντικείμενα που είναι ]αρχεία κειμένου

en: [Last modified date] is [1/24/00]
el: [Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης] να είναι [1/24/00]

en: [Last modified date] is after [1/24/00]
el: [Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης] να είναι μετά από [1/24/00]

en: [Last modified date] is before [1/24/00]
el: [Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης] να είναι πριν από [1/24/00]

en: [Last modified date] is not [1/24/00]
el: [Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης] να μην είναι [1/24/00]

en: [Last modified date] is today
el: [Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης] να είναι σήμερα

en: [Last modified date] is within a month of [1/24/00]
el: [Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης] να είναι στον μήνα του [1/24/00]

en: [Last modified date] is within a week of [1/24/00]
el: [Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης] να είναι στην εβδομάδα του [1/24/00]

en: [Last modified date] is yesterday
el: [Τελευταία ημερομηνία τροποποίησης] να είναι χτες

en: [Search for] Content [includes all of "fish tree"]
el: [Αναζήτηση για] Περιεχόμενο [που περιλαμβάνει όλα από "ψάρι δέντρο"]

en: [Search for] Last Modified [before yesterday]
el: [Αναζήτηση για] Τελευταία Τροποποίηση [πριν από χτες]

en: [Search for] Name [contains "fish"]
el: [Αναζήτηση για] Όνομα [που περιέχει "ψάρι"]

en: [Search for] Owner [is not root]
el: [Αναζήτηση για] Ιδιοκτήσης [να μην είναι διαχειριστής]

en: [Search for] Size [larger than 400K]
el: [Αναζήτηση για] Μέγεθος [μεγαλύτερο από 400K]

en: [Search for] Type [is regular file]
el: [Αναζήτηση για] Είδος [είναι κανονικό αρχείο]

en: [Search for] With Emblem [includes "Important"]
el: [Αναζήτηση για] Με Έμβλημα [που περιλαμβάνει "Σημαντικό"]

en: [With emblem] marked with [Important]
el: [Με έμβλημα] μαρκαρισμένο ως [Σημαντικό]

en: [With emblem] not marked with [Important]
el: [Με έμβλημα] να μην είναι μαρκαρισμένο ως [Σημαντικό]

en: _About Nautilus...
el: _Περί του Ναυτίλου...

en: _Add Bookmark
el: _Πρόσθεση σελιδοδείκτη

en: _Back
el: _Πίσω

en: _Backgrounds and Emblems...
el: _Παρασκήνια και Εμβλήματα...

en: _Bookmarks
el: _Σελιδοδείκτες

en: _Clean Up by Name
el: _Εκκαθάριση βάση Ονόματος

en: _Close Window
el: _Κλείσιμο παραθύρου

en: _Copy File
el: _Αντιγραφή Αρχείου

en: _Copy Files
el: _Αντιγραφή Αρχείων

en: _Copy Text
el: _Αντιγραφή Κειμένου

en: _Duplicate
el: _Δημιουργία Αντιγράφου

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Edit Bookmarks...
el: _Επεξεργασία Σελιδοδεικτών...

en: _Edit Preferences...
el: _Επεξεργασία Προτιμήσεων...

en: _Empty Trash
el: Άδειασμα Απορρι_μμάτων

en: _Empty Trash...
el: Άδειασμα Απορρι_μμάτων

en: _Feedback
el: _Ανάδραση

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Find
el: _Αναζήτηση

en: _Forward
el: _Μπροστά

en: _Go
el: _Πήγαινε

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Home
el: _Αρχική σελίδα

en: _Kill Content Loser
el: _Σκότωμα Αποτυχίας Περιεχομένου

en: _Kill Sidebar Loser
el: _Σκότωμα Αποτυχίας Πλευρικής Μπάρας

en: _Lay Out Items
el: _Τακτοποίηση Αντικειμένων

en: _Manually
el: _Χειροκίνητα

en: _New Folder
el: _Νέος Φάκελος

en: _Normal Size
el: _Κανονικό Μέγεθος

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: _Paste Files
el: _Επικόλληση Αρχείων

en: _Paste Text
el: _Επικόλληση Κειμένου

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Profiler
el: _Έλεγχος Απόδοσης

en: _Refresh
el: _Ανανέωση

en: _Rename
el: _Μετανομασία

en: _Report Profiling
el: _Αναφορά Ελέγχου Απόδοσης

en: _Reset Profiling
el: _Αρχικοποίηση Ελέγχου Απόδοσης

en: _Restore Icon's Original Size
el: _Επαναφορά Εικονιδίου στο Αρχικό του Μέγεθος

en: _Restore Icons' Original Sizes
el: _Επαναφορά Εικονιδίων στα Αρχικά τους Μεγέθη

en: _Reveal in New Window
el: _Παρουσίαση σε Νέο Παράθυρο

en: _Sample
el: _Δείγμα

en: _Show Trash
el: _Εμφάνιση των Απορριμμάτων

en: _Start Profiling
el: _Εκκίνηση Ελέγχου Απόδοσης

en: _Stop Profiling
el: _Διακοπή Ελέγχου Απόδοσης

en: _Stretch Icon
el: _Τέντωμα Εικονιδίου

en: _Undo
el: _Αναίρεση

en: _Up a Level
el: _Επάνω ένα Επίπεδο

en: _View
el: _Προβολή

en: animation to indicate on-going activity
el: κινούμενα σχέδια για την υπόδειξη της προόδου της λειτουργίας

en: another link to %s
el: άλλος σύνδεσμος στο %s

en: by
el: από

en: by Modification _Date
el: βάση Ώρας _Τροποποίησης

en: by _Emblems
el: βάση _Εμβλήματος

en: by _Name
el: βάση _Ονόματος

en: by _Size
el: βάση _Μεγέθους

en: by _Type
el: βάση _Είδους

en: date accessed
el: ημερομηνία προσπέλασης

en: date changed
el: ημερομηνία αλλαγής

en: date modified
el: ημερομηνία τροποποίησης

en: default for "%s"
el: εξ' ορισμού για το "%s"

en: default for this file
el: εξ' ορισμού για αυτό το αρχείο

en: foo
el: φου

en: foo (10th copy)
el: φου (10το αντίγραφο)

en: foo (10th copy).txt
el: φου (10το αντίγραφο).txt

en: foo (11th copy)
el: φου (11το αντίγραφο)

en: foo (11th copy).txt
el: φου (11το αντίγραφο).txt

en: foo (12th copy)
el: φου (12το αντίγραφο)

en: foo (12th copy).txt
el: φου (12το αντίγραφο).txt

en: foo (13th copy)
el: φου (13το αντίγραφο)

en: foo (13th copy).txt
el: φου (13το αντίγραφο).txt

en: foo (14th copy)
el: φου (14το αντίγραφο)

en: foo (14th copy).txt
el: φου (14το αντίγραφο).txt

en: foo (21st copy)
el: φου (21το αντίγραφο)

en: foo (21st copy).txt
el: φου (21το αντίγραφο).txt

en: foo (22nd copy)
el: φου (22ρο αντίγραφο)

en: foo (22nd copy).txt
el: φου (22ρο αντίγραφο).txt

en: foo (23rd copy)
el: φου (23το αντίγραφο)

en: foo (23rd copy).txt
el: φου (23το αντίγραφο).txt

en: foo (24th copy)
el: φου (24το αντίγραφο)

en: foo (24th copy).txt
el: φου (24το αντίγραφο).txt

en: foo (25th copy)
el: φου (25το αντίγραφο)

en: foo (25th copy).txt
el: φου (25το αντίγραφο).txt

en: foo (3rd copy)
el: φου (3το αντίγραφο)

en: foo (3rd copy).txt
el: φου (3το αντίγραφο).txt

en: foo (another copy)
el: φου (άλλο αντίγραφο)

en: foo (another copy).txt
el: φου (άλλο αντίγραφο).txt

en: foo (copy)
el: φου (αντίγραφο)

en: foo (copy).txt
el: φου (αντίγραφο).txt

en: foo foo
el: φου φου

en: foo foo (100000000000000th copy).txt
el: φου φου (100000000000000το αντίγραφο).txt

en: foo foo (24th copy)
el: φου φου (24το αντίγραφο)

en: foo foo (24th copy).txt
el: φου φου (24το αντίγραφο).txt

en: foo foo (25th copy)
el: φου φου (25το αντίγραφο)

en: foo foo (25th copy).txt
el: φου φου (25το αντίγραφο).txt

en: foo foo (3rd copy).txt
el: φου φου (3το αντίγραφο).txt

en: foo foo (another copy).txt
el: φου φου (άλλο αντίγραφο).txt

en: foo foo (copy)
el: φου φου (αντίγραφο)

en: foo foo (copy).txt
el: φου φου (αντίγραφο).txt

en: foo foo (copy).txt txt
el: φου φου (αντίγραφο).txt txt

en: foo foo.txt
el: φου φου.txt

en: foo foo.txt txt
el: φου φου.txt txt

en: foo. (another copy)
el: φου. (άλλο αντίγραφο)

en: foo. (copy)
el: φου. (αντίγραφο)

en: foo.. (copy).txt
el: φου... (αντίγραφο).txt

en: foo...
el: φου...

en: foo... (copy)
el: φου... (αντίγραφο)

en: foo...txt
el: φου...txt

en: foo.txt
el: φου.txt

en: group
el: ομάδα

en: hardware view
el: προβολή υλικού

en: in menu for "%s"
el: στο μενού για το "%s"

en: in menu for this file
el: στο μενού για αυτό το αρχείο

en: link
el: σύνδεσμος

en: link (broken)
el: σύνδεσμος (σπασμένος)

en: link to %s
el: σύνδεσμος στο %s

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
el: nautilus: το --check δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί με URI.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
el: nautilus: το --check δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί με άλλες επιλογές.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
el: nautilus: το --geometry δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί με περισσότερα από ένα URI.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
el: nautilus: το --quit δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί με URI.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
el: nautilus: το --restart δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί με URI.

en: nd copy)
el: ρο αντίγραφο)

en: none
el: κανένα

en: not in menu
el: όχι στο μενού

en: nothing
el: τίποτα

en: octal permissions
el: οκταδικά δικαιώματα

en: on the desktop
el: στην επιφάνεια εργασίας

en: owner
el: ιδιοκτήτης

en: permissions
el: δικαιώματα

en: pointing at "%s"
el: δείχνει στο "%s"

en: program
el: πρόγραμμα

en: rd copy)
el: το αντίγραφο)

en: search by text
el: αναζήτηση βάση κειμένου

en: search by text and properties
el: αναζήτηση βάση κειμένου και ιδιοτήτων

en: search type to do by default
el: εξ' ορισμού είδος αναζήτησης

en: see
el: δείτε

en: see also
el: επίσης δείτε

en: size
el: μέγεθος

en: st copy)
el: το αντίγραφο)

en: th copy)
el: νιοστό αντίγραφο)

en: the section
el: το τμήμα

en: the section here
el: το τμήμα εδώ

en: throbber
el: Φτερουγιστής

en: throbber factory
el: Εργοστάσιο φτερουγιστή

en: throbber object factory
el: Εργοστάσιο αντικειμένου φτερουγιστή

en: today at %-I:%M %p
el: σήμερα στις %-I:%M %p

en: type
el: είδος

en: unknown
el: άγνωστο

en: unknown MIME type
el: άγνωστο είδος MIME

en: unknown type
el: άγνωστος τύπος

en: unreadable
el: μη αναγνώσιμο

en: untitled folder
el: ανώνυμος φάκελος

en: yesterday at %-I:%M %p
el: χτες στις %-I:%M %p
