libgtop 1.1.6 - en to el translation catalogue (272 entries)

en: %s: illegal option -- %c
el: %s: ακατάλληλη επιλογή -- %c

en: %s: invalid option -- %c
el: %s: μη έγκυρη επιλογή -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `%c%s' δεν επιτρέπει ορίσματα

en: %s: option `%s' is ambiguous
el: %s: η επιλογή `%s' είναι ασαφής

en: %s: option `%s' requires an argument
el: %s: η επιλογή `%s' απαιτεί ένα όρισμα

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `--%s' δεν επιτρέπει ορίσματα

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
el: %s: η επιλογή `-W %s' δεν επιτρέπει ορίσματα

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
el: %s: η επιλογή `-W %s' είναι αόριστη

en: %s: option requires an argument -- %c
el: %s: η επιλογή απαιτεί όρισμα -- %c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
el: %s: μη αναγνωρίσιμη επιλογή `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
el: %s: μη αναγνωρίσιμη επιλογή `--%s'

en: Abort
el: Αποβολή

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address of beginning of code segment
el: Διεύθυνση αρχής του τμήματος κώδικα

en: Address of end of code segment
el: Διεύθυνση τέλους του τμήματος κώδικα

en: Address of the bottom of stack segment
el: Διεύθυνση πυθμένα του τμήματος στοίβας

en: Adjust on exit max value
el: Ρύθμιση στην έξοδο μέγιστη τιμή

en: Alarm clock
el: Ξυπνητήρι

en: Available blocks
el: Διαθέσιμα μπλοκ

en: Background read from tty
el: Ανάγνωση παρασκηνίου από tty

en: Background write to tty
el: Εγγραφή παρασκηνίου σε tty

en: Bad argument to system call
el: Ακατάλληλο όρισμα σε κλήση συστήματος

en: Basename of executable file in call to exec()
el: Όνομα βάσης εκτελέσιμου αρχείου στην κλήση exec()

en: Blocked
el: Φραγμένο

en: Broken pipe
el: Διακοπείσα σωλήνωση

en: Buffers
el: Ενταμιευτές

en: Bus error
el: Σφάλμα διαύλου

en: Bytes In
el: Byte Εισερχόμενα

en: Bytes Out
el: Byte Εξερχόμενα

en: Bytes Total
el: Byte Συνολικά

en: CPU          (0x%08lx): %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f
el: ΚΜΕ          (0x%08lx): %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f %12.0f

en: CPU          (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f
el: ΚΜΕ          (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f

en: CPU %3d      (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f
el: ΚΜΕ %3d      (0x%08lx): %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f %12.3f

en: CPU %3d      (0x%08lx): %12lu %12lu %12lu %12lu %12lu
el: ΚΜΕ %3d      (0x%08lx): %12lu %12lu %12lu %12lu %12lu

en: CPU Time in System Mode
el: Χρόνος CPU σε Τρόπο Συστήματος

en: CPU Time in User Mode
el: Χρόνος CPU σε Τρόπο Χρήστη

en: CPU Time in User Mode (nice)
el: Χρόνος CPU σε Τρόπο Χρήστη (ευγενή)

en: CPU Time in the Idle Task
el: Χρόνος CPU στην Αδρανή Εργασία

en: CPU Usage
el: Χρήση ΚΜΕ

en: CPU limit exceeded
el: Το όριο ΚΜΕ έχει ξεπεραστεί

en: Cached
el: Στην κρύπτη

en: Child status has changed
el: Η κατάσταση θυγατρικής διεργασίας έχει αλλάξει

en: Cmd
el: Εντολή

en: Collisions
el: Συγκρούσεις

en: Command line arguments of the process
el: Ορίσματα γραμμής εντολών διεργασίας

en: Continue
el: Συνέχιση

en: Current limit in bytes on the rss of the process (usually 2,147,483,647).
el: Τρέχον όριο σε bytes στο rss της διεργασίας (συνήθως 2.147.483.547)

en: DEBUG
el: ΕΚΣΦΑΛΜΆΤΩΣΗ

en: Data resident set size
el: Μέγεθος τιθέμενων παραμένοντων δεδομένων

en: Default max size of queue
el: Εξ ορισμού μέγιστο μέγεθος ουράς

en: Dirty Size
el: Μέγεθος ακάθαρτου

en: Don't fork into background
el: Να μη γίνει δικράνωση στο παρασκήνιο

en: EMT error
el: Σφάλμα EMT

en: Effective Group ID
el: Ενεργή Ταυτότητα Ομάδας

en: Effective User ID
el: Ενεργή Ταυτότητα Χρήστη

en: Enable debugging
el: Ενεργοποίηση εκσφαλμάτωσης

en: Enable verbose output
el: Ενεργοποίηση περιφραστικής εξόδου

en: End_Code
el: Τέλος_Κώδικα

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
el: Σφάλμα στην επιλογή %s: %s.
    Εκτελέστε '%s --help' για να δείτε την πλήρη λίστα των διαθέσιμων επιλογών γραμμής εντολής.

en: Errors In
el: Σφάλματα Εισερχόμενα

en: Errors Out
el: Σφάλματα Εξερχόμενα

en: Errors Total
el: Σφάλματα Συνολικά

en: File System Usage
el: Χρήση Συστήματος Αρχείων

en: File size limit exceeded
el: Το όριο μεγέθους αρχείου έχει ξεπεραστεί

en: Floating-point exception
el: Εξαίρεση κιν. υποδιαστολής

en: Free Memory
el: Ελεύθερη Μνήμη

en: Free Swap Space
el: Ελεύθερος Χώρος Ενναλαγής

en: Free blocks
el: Ελεύθερα μπλοκ

en: Free blocks available to non-superusers
el: Ελεύθερα μπλοκ διαθέσιμα σε μη-υπερχρήστες

en: Free blocks available to the superuser
el: Ελεύθερα μπλοκ διαθέσιμα στον υπερχρήστη

en: Free file nodes
el: Ελεύθεροι κόμβοι αρχείων

en: Free memory size in kB
el: Ελεύθερο μέγεθος μνήμης σε kB

en: Frequency
el: Συχνότητα

en: Full device number of controlling terminal
el: Πλήρης αριθμός συσκευής του ενεργού τερματικού

en: GID of process
el: GID διεργασίας

en: Group ID
el: Ταυτότητα Ομάδας

en: Hangup
el: Αποτελμάτωση

en: I/O now possible
el: Η Ε/Ε είναι τώρα δυνατή

en: Idle
el: Ανενεργό

en: Idle (%)
el: Ανενεργό (%)

en: Idletime
el: Χρόνος ανενεργίας

en: Illegal instruction
el: Ακατάλληλη εντολή

en: Information request
el: Αίτηση πληροφορίας

en: Input bytes
el: Byte Εισόδου

en: Interface Flags
el: Σημαίες Διασύνδεσεις

en: Interrupt
el: Διακοπή

en: Invoked from inetd
el: Εκτελεσμένο από το inetd

en: Kernel flags of the process.
    
    On Linux, currently every flag has the math bit set, because crt0.s checks for math emulation, so this is not included in the output.
    
    This is probably a bug, as not every process is a compiled C program.
    
    The math bit should be a decimal 4, and the traced bit is decimal 10.
el: Σημαίες πυρήνα της διεργασίας
    
    Στο Linux, το math bit έχει τεθεί σε κάθε σημαία προς το παρόν, επειδή
    το crt0.s ελέγχει για μαθηματική προσομοίωση· έτσι δε συμπεριλαμβάνεται
    στην έξοδο.
    
    Αυτό είναι πιθανότατα λάθος, αφού δεν είναι κάθε διεργασία μεταγλωττισμένο
    C πρόγραμμα.
    
    Το math bit θα έπρεπε να είναι ένα δεκαδικό 4, και το traced bit είναι
    δεκαδικό 10.

en: Kernel scheduling priority
el: Προτεραιότητα χρονοδρομολόγησης πυρήνα

en: Keyboard stop
el: Σταμάτημα πληκτρολογίου

en: Kill
el: Σκότωμα

en: Last PID
el: Τελευταίο PID

en: Length in bytes of the returned string.
el: Μήκος σε byte του επιστρεφόμενου αλφαριθμητικού.

en: List of currently mounted filesystems
el: Λίστα των τρεχόντων προσαρτημένων συστημάτων αρχείων

en: List of running Processes
el: Λίστα εκτελούμενων Διεργασιών

en: Load Average
el: Μέσο Φορτίο

en: Load Averange
el: Μέσος Φόρτος

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Mask of blocked signals
el: Μάσκα φραγμένων σημάτων

en: Mask of caught signals
el: Μάσκα πιασμένων σημάτων

en: Mask of ignored signals
el: Μάσκα αγνοημένων σημάτων

en: Mask of pending signals
el: Μάσκα αναμένοντων σημάτων

en: Max number of arrays
el: Μέγιστος αριθμός πινάκων

en: Max number of segments
el: Μεγ. αριθμός τμημάτων

en: Max number of undo entries per process
el: Μέγιστος αριθμός εγγραφών αναίρεσης ανά διεργασία

en: Max ops per semop call
el: Μέγιστος αριθμός λειτουργιών ανά κλήση σηματοφόρου

en: Max queues system wide
el: Μέγιστος αριθμός ουρών σε ολόκληρο το σύστημα

en: Max segment size
el: Μέγ. μέγεθος τμήματος

en: Max semaphores per array
el: Μέγιστος αριθμός σηματοφόρων ανά πίνακα

en: Max semaphores system wide
el: Μέγιστος αριθμός σηματοφορέων συστήματος

en: Max shared segments per process
el: Μέγ. αριθμός διαμοιραζόμενων τμημάτων ανά διεργασία

en: Max size of message
el: Μέγιστο μέγεθος μηνύματος

en: Max total shared memory
el: Μέγιστη συνολική διαμοιραζόμενη μνήμη

en: Maximum Transfer Unit
el: Μέγιστη Μονάδα Μεταφοράς

en: Memory Usage
el: Χρήση Μνήμης

en: Memory in locked pages in kB
el: Μνήμη σε κλειδωμένες σελίδες σε kB

en: Memory used from user processes in kB
el: Μνήμη χρησιμοποιούμενη από διεργασίες χρήστη σε kB

en: Message Queue Limits
el: Όρια Ουράς Μηνυμάτων

en: Message segment size
el: Μέγεθος Τμήματος Μηνύματος (MSS)

en: Min segment size
el: Ελάχ. μέγεθος τμήματος

en: Mount List
el: Λίστα Προσαρτήσεων

en: NO-DAEMON
el: ΧΩΡΊΣ-ΔΑΊΜΟΝΑ

en: Network Load
el: Φόρτος Δικτύου

en: Nice
el: Ωραιοποίηση

en: Nice (%)
el: Ωραιοποίηση (%)

en: Number of Tasks
el: Αριθμός Εργασιών

en: Number of clock ticks since system boot
el: Αριθμός χτύπων ρολογιού από την εκκίνηση του συστήματος

en: Number of clock ticks the system spent in system mode
el: Αριθμός χτύπων ρολογιού που το σύστημα κατανάλωσε σε τρόπο συστήματος

en: Number of clock ticks the system spent in the idle task
el: Αριθμός χτύπων ρολογιού που το σύστημα κατανάλωσε στην αδρανή εργασία

en: Number of clock ticks the system spent in user mode
el: Αριθμός χτύπων ρολογιού που το σύστημα κατανάλωσε σε τρόπο χρήστη

en: Number of clock ticks the system spent in user mode (nice)
el: Αριθμός χτύπων ρολογιού που το σύστημα κατανάλωσε σε τρόπο χρήστη (ευγενή)

en: Number of entries in message map
el: Αριθμός καταχωρήσεων στο χάρτη μηνυμάτων

en: Number of entries in semaphore map
el: Αριθμός εγγραφών στο χάρτη σηματοφορέων

en: Number of input bytes
el: Αριθμός byte εισόδου

en: Number of jobs running simultaneously averaged over 1, 5 and 15 minutes
el: Μέσος αριθμός εργασιών που εκτελούνται ταυτόχρονα τα τελευταία 1, 5 και 15 λεπτά

en: Number of list elements
el: Αριθμός στοιχείων λίστας

en: Number of output bytes
el: Αριθμός byte εξόδου

en: Number of pages of shared (mmap'd) memory
el: Αριθμός σελίδων διαμοιραζόμενης (mmap) μνήμης

en: Number of pages of virtual memory
el: Αριθμός σελίδων εικονικής μνήμης

en: Number of pages the process has in real memory, minus 3 for administrative purposes. This is just the pages which count towards text, data, or stack space. This does not include pages which have not been demand-loaded in, or which are swapped out.
el: Αριθμός σελίδων που έχει η διεργασία στην πραγματική μνήμη, μείον 3 για διαχειριστικούς λόγους. Αυτές είναι απλά οι σελίδες που μετράνε για χώρο κώδικα, δεδομένων ή στοίβας. Δεν συμπεριλαμβάνονται σελίδες που δεν έχουν φορτωθεί κατ' απαίτηση ή που έχουν μετακινηθεί στην περιοχή εναλλαγής.

en: Number of resident set (non-swapped) pages
el: Αριθμός τιθέμενων παραμένουσων σελίδων (όχι περιοχή εναλλαγής)

en: Number of system message headers
el: Αριθμός επικεφαλίδων μηνυμάτων συστήματος

en: Number of tasks currently running
el: Αριθμός εργασιών που εκτελούνται τώρα

en: Number of undo structures system wide
el: Αριθμός δομών αναίρεσης συστήματος

en: Output bytes
el: Byte Εξόδου

en: PID of parent process
el: Ταυτότητα γονικής διεργασίας

en: PPP State
el: Κατάσταση PPP

en: PPP Statistics
el: Στατιστικά PPP

en: Packets In
el: Πακέτα Εισερχόμενα

en: Packets Out
el: Πακέτα Εξερχόμενα

en: Packets Total
el: Πακέτα Συνολικά

en: Page In
el: Εισερχ. Σελίδα

en: Page Out
el: Εξερχ. Σελίδα

en: Percent:
el: Ποσοστό:

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Process Arguments
el: Ορίσματα Διεργασίας

en: Process ID
el: Ταυτότητα Διεργασίας

en: Process Kernel Data information
el: Πληροφορίες Δεδομένων Πυρήνα Διεργασίας

en: Process Memory Map
el: Χάρτης Μνήμης Διεργασίας

en: Process Memory information
el: Πληροφορίες Μνήμης Διεργασίας

en: Process Segment information
el: Πληροφορίες Τμημάτων Διεργασίας

en: Process Signal information
el: Πληροφορίες Σημάτων Διεργασίας

en: Process Status information
el: Πληροφορίες Κατάστασης Διεργασίας

en: Process Time information
el: Πληροφορίες Ώρας Διεργασίας

en: Process UID and TTY information
el: Πληροφορίες UID και TTY διεργασίας

en: Process group ID
el: Ταυτότητα ομάδας διεργασίας

en: Profiling alarm clock
el: Έλεγχος απόδοσης ξυπνητηριού

en: Quit
el: Τερματισμός

en: Real time accumulated by process (should be utime + stime)
el: Πραγματικός χρόνος συσσωρευμένος από τη διεργασία (θα έπρεπε να είναι utime + stime)

en: Resident
el: Παραμένον

en: Resident Set Size
el: Μέγεθος ανάθεσης παραμένοντος

en: Resident Set Size Limit
el: Όριο μεγέθους ανάθεσης παραμένοντος

en: Running Tasks
el: Εκτελούμενες Εργασίες

en: SMP CPU Time in System Mode
el: SMP Χρόνος CPU σε Τρόπο Συστήματος

en: SMP CPU Time in User Mode
el: SMP Χρόνος CPU σε Τρόπο Χρήστη

en: SMP CPU Time in User Mode (nice)
el: SMP Χρόνος CPU σε Τρόπο Χρήστη (ευγενή)

en: SMP CPU Time in the Idle Task
el: SMP Χρόνος CPU σε Αδρανή Εργασία

en: SMP Total CPU Time
el: SMP Συνολικός Χρόνος CPU

en: SMP kernel-mode CPU time accumulated by process
el: Συσσωρευμένος χρόνος ΚΜΕ διεργασίας σε κατάσταση πυρήνα SMP

en: SMP user-mode CPU time accumulated by process
el: Συσσωρευμένος χρόνος ΚΜΕ διεργασίας σε κατάσταση χρήστη SMP

en: Segmentation violation
el: Παραβίαση τμηματοποίησης

en: Semaphore Set Limits
el: Όρια Συνόλου Σημαφόρων

en: Semaphore max value
el: Μέγιστη τιμή σηματοφόρου

en: Server Features
el: Χαρακτηριστικά Εξυπηρετητή

en: Session
el: Συνεδρία

en: Session ID
el: Ταυτότητα συνεδρίας

en: Share
el: Διαμοιραζόμενο

en: Shared Memory
el: Διαμοιραζόμενη Μνήμη

en: Shared Memory Limits
el: Όρια Διαμοιραζόμενης Μνήμης

en: Shared memory size in kB
el: Διαμοιραζόμενο μέγεθος μνήμης σε kB

en: Shared-Lib resident set size
el: Μέγεθος τιθέμενων παραμένοντων διαμοιραζόμενων βιβλιοθηκών

en: SigCatch
el: Πιάσιμο Σήματος

en: SigIgnore
el: Αγνόηση Σήματος

en: Signal
el: Σήμα

en: Single-Char code for process state (S=sleeping)
el: Κώδικας Ενός Χαρακτήρα για την κατάσταση της διεργασίας (S=sleeping)

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size in kilobytes of message pool
el: Μέγεθος δεξαμενής μηνυμάτων σε kB

en: Size of a single list element
el: Μέγεθος ενός στοιχείου λίστας

en: Size of buffers kB
el: Μέγεθος ενταμιευτών σε kB

en: Size of cached memory in kB
el: Μέγεθος κρυφής μνήμης σε kB

en: Spin:
el: Σπινάρισμα:

en: Stack resident set size
el: Μέγεθος τιθέμενης παραμένουσας στοίβας

en: Standard unix nice level of process
el: Κανονικό επίπεδο ωραιοποίησης διεργασίας UNIX

en: Start time of process in seconds since the epoch
el: Χρόνος αρχής της διεργασίας σε δευτερόλεπτα από την εποχή

en: Start_Code
el: Αρχή_Κώδικα

en: Start_Stack
el: Αρχή_Στοίβας

en: Start_Time
el: Αρχή_Χρόνου

en: State
el: Κατάσταση

en: Stop
el: Σταμάτημα

en: Subnet
el: Επίθεμα

en: Swap Usage
el: Χρήση Εναλλαγής

en: Sys
el: Σύστημα

en: Sys (%)
el: Σύστημα (%)

en: System Uptime
el: Χρόνος Λειτουργίας Συστήματος

en: Terminal process group ID
el: Ταυτότητα ομάδας διεργασίας τερματικού

en: Termination
el: Τερματισμός

en: Text resident set size
el: Μέγεθος τιθέμενου παραμένοντος κώδικα

en: The current EIP (32-bit instruction pointer).
el: Ο τρέχων EIP (32-bit δείκτης εντολών)

en: The current value of esp (32-bit stack pointer), as found in the kernel stack page for the process.
el: Η τρέχουσα τιμή του esp (32-bit δείκτης στοίβας), όπως βρίσκεται στη σελίδα στοίβας πυρήνα για τη διεργασία.

en: The number of major faults that the process and its children have made.
el: Ο αριθμός των μείζονων λαθών που έχει κάνει η διεργασία και τα παιδιά της.

en: The number of major faults the process has made, those which have required loading a memory page from disk.
el: Ο αριθμός μείζονων λαθών που έχει κάνει η διεργασία, αυτά που έχουν απαιτήσει φόρτωμα σελίδας μνήμης από το δίσκό.

en: The number of minor faults that the process and its children have made.
el: Ο αριθμός ήσσονων λαθών που έχει κάνει η διεργασία και τα παιδιά της.

en: The number of minor faults the process has made, those which have not required loading a memory page from disk.
el: O αριθμός ήσσονων λαθών που έχει κάνει η διεργασία, αυτά που δεν έχουν απαιτήσει φόρτωμα σελίδας μνήμης από το δίσκο.

en: The time (in jiffies) before the next SIGALRM is sent to the process due to an interval timer.
el: Ο χρόνος (σε τζίφια) πριν σταλθεί το επόμενο SIGALRM στη διεργασία λόγω κάποιου χρονιστή διαλείμματος.

en: The time (in jiffies) of the process's next timeout
el: Ο χρόνος (σε τζίφια) της επόμενης λήξης χρόνου της διεργασίας

en: This is the "channel" in which the process is waiting.  This is the address of a system call, and can be looked up in a namelist if you need a textual name.  (If you have an up-to-date /etc/psdatabase, then try ps -l to see the WCHAN field in action)
el: Αυτό είναι το «κανάλι» στο οποίο περιμένει η διεργασία. Αυτή είναι η διεύθυνση μιας κλήσης συστήματος, και μπορεί να ανευβρεθεί σε μια λίστα ονομάτων αν χρειάζεστε το όνομα κειμένου. (Αν έχετε ενημερωμένο το αρχείο /etc/psdatabase, τότε δοκιμάστε ps -l για να δείτε το πεδίο WCHAN σε δράση)

en: This is the textual name of the `nwchan' field.
el: Αυτό είναι το όνομα κειμένου του πεδίου `nwchan'.

en: Tick Frequency
el: Συχνότητα Χτύπου Ρολογιού

en: Tick frequency
el: Συχνότητα χτύπων

en: Tick frequency (default is 100)
el: Συχνότητα Χτύπου Ρολογιού (εξ ορισμού είναι 100)

en: Ticks (%ld per second):
el: Χτύποι (%ld ανά δευτερόλεπτο):

en: Time in seconds since system boot
el: Χρόνος σε δεύτερα από την εκκίνηση συστήματος

en: Time in seconds the system spent in the idle task since system boot
el: Χρόνος σε δευ/πτα που το σύστημα ξόδεψε μένοντας ανενεργό από την εκκίνησή του

en: Total
el: Συνολικά

en: Total # of pages of memory
el: Συνολικός αριθμός σελίδων μνήμης

en: Total (%)
el: Συνολικα (%)

en: Total CPU Time
el: Συνολικός Χρόνος CPU

en: Total Memory
el: Συνολική Μνήμη

en: Total Swap Space
el: Συνολικός Χώρος Ενναλαγής

en: Total blocks
el: Συνολικά μπλοκ

en: Total file nodes
el: Συνολικοί κόμβοι αρχείων

en: Total number of swap pages that have been brought in since system boot
el: Συνολικός αριθμός σελίδων εναλλαγής που εισήχθησαν από την εκκίνηση συστήματος.

en: Total number of swap pages that have been brought out since system boot
el: Συνολικός αριθμός σελίδων εναλλαγής που εξήχθησαν από την εκκίνηση συστήματος.

en: Total number of tasks
el: Συνολικός αριθμός εργασιών

en: Total physical memory in kB
el: Συνολική φυσική μνήμη σε kB

en: Total size of dirty pages
el: Συνολικός αριθμός ακάθαρτων σελίδων

en: Total size of list
el: Συνολικό μέγεθος λίστας

en: Trace trap
el: Παγίδευση παρακολούθησης

en: UID of process
el: UID διεργασίας

en: Unknown system error
el: Άγνωστο σφάλμα συστήματος

en: Uptime
el: Χρόνος λειτουργίας

en: Urgent condition on socket
el: Επείγουσα συνθήκη σε υποδοχέα

en: Used Memory
el: Χρησιμοποιημένη Μνήμη

en: Used Swap Space
el: Χρησιμοποιημένος Χώρος Ενναλαγής

en: Used memory size in kB
el: Χρησιμοποιημένο μέγεθος μνήμης σε kB

en: User
el: Χρήστης

en: User (%)
el: Χρήστη (%)

en: User ID
el: Ταυότητα Χρήστη

en: User defined signal 1
el: Σήμα 1 οριζόμενο από το χρήστη

en: User defined signal 2
el: Σήμα 2 οριζόμενο από το χρήστη

en: VERBOSE
el: ΠΕΡΙΦΡΑΣΤΙΚΉ

en: Virtual
el: Εικονικό

en: Virtual alarm clock
el: Ιδεατό ξυπνητήρι

en: Window size change
el: Αλλαγή μεγέθους παραθύρου

en: cumulative stime of process and reaped children
el: αθροιστικός χρόνος stime διεργασίας και παιδιών της

en: cumulative utime of process and reaped children
el: αθροιστικός χρόνος utime διεργασίας και παιδιών της

en: kernel-mode CPU time accumulated by process
el: χρόνος ΚΜΕ της διεργασίας σε κατάσταση πυρήνα

en: read %d bytes
el: ανάγνωση %d byte

en: read data %d bytes
el: ανάγνωση δεδομένων %d byte

en: read data size
el: ανάγνωση μεγέθους δεδομένων

en: user-mode CPU time accumulated by process
el: χρόνος ΚΜΕ της διεργασίας σε κατάσταση χρήστη

en: write %d bytes
el: γράψιμο %d byte
