gnome-utils 1.2.1 - en to el translation catalogue (695 entries)

en:     Device:
el:     Συσκεύη:

en:     Filesystem Type:
el:     Τύπος Συστήματος Αρχείων:

en: %2d%% full
el: %2d%% πλήρες

en: %ld bytes
el: %ld byte

en: %ld megabytes, %ld free (%ld superuser); %ld inodes, %ld free.
el: %ld Mbyte, %ld ελεύθερα (%ld υπερχρήστη); %ld inode, %ld ελεύθεροι.

en: %ld%% memory used.
el: κατειλλημένη μνήμη %ld%%.

en: %ld%% swap used.
el: κατειλλημένη εικονική μνήμη %ld%%.

en: %s
    You will lose any unsaved work.
el: %s
    Οι μη αποθηκευμένες αλλαγές θα χαθούν.

en: %s could not be opened.
el: Το %s δεν μπόρεσε να ανοιχτεί.

en: %s is not a regular file.
el: Το %s δεν είναι κανονικό αρχείο.

en: %s not a log file.
el: To %s δεν είναι αρχείο καταγραφών.

en: '%s' document has been modified; do you wish to save it ?
el: Το ντοκουμέντο '%s' έχει τροποποιηθεί· θέλετε να το αποθηκεύσετε;

en: (1 Sector)
el: (1 Τομέας)

en: (C) 1998,2000 the Free Software Foundation
el: (C) 1998,2000 το Free Software Foundation

en: (Dual Port Cache)
el: (Δίπορτη Κρυφή Μνήμη)

en: (Dual Port)
el: (Δίπορτη)

en: 32-bit w/sync
el: 32-bit με sync

en: <- Remove
el: <- Διαγραφή

en: <- Remove all
el: <- Διαγραφή όλων

en: <empty>
el: <κενό>

en: About
el: Περί

en: About this application
el: Σχετικά με αυτήν την εφαρμογή

en: About...
el: Σχετικά με...

en: Action Toolbar
el: Εργαλειοθήκη Ενεργειών

en: Action database
el: Βάση ενεργειών

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Active User Listing
el: Κατάλογος Τρέχοντων Χρηστών

en: Active/Idle
el: Ενεργός/Ανενεργός

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add ->
el: Προσθήκη ->

en: Add Color
el: Προσθήκη Χρώματος

en: Add Parameter After
el: Προσθήκη Παραμέτρου Μετά

en: Add Parameter Before
el: Προσθήκη Παραμέτρου Πριν

en: Add all ->
el: Προσθήκη όλων ->

en: Add some defaults
el: Προσθήκη εξ' ορισμού εντολών

en: Add...
el: Προσθήκη...

en: Address to mail to:
el: Αποστολή email προς:

en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Append it to ->
el: Προσθήκη του στο ->

en: Applet
el: Εφαρμογίδιο

en: Apply Parameter Changes
el: Εφαρμογή Αλλαγών Παραμέτρων

en: April
el: Απρίλιος

en: Are you sure you want to reboot the system?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να επανεκιννήσετε τον υπολογιστή;

en: Are you sure you want to shut down the computer?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να κλείσετε τον υπολογιστή;

en: Are you sure you want to switch to runlevel 2?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να μεταβείτε σε runlevel 2;

en: Are you sure you want to switch to runlevel 3?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να μεταβείτε σε runlevel 3;

en: Are you sure you want to switch to runlevel 4?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να μεταβείτε σε runlevel 4;

en: Are you sure you want to switch to runlevel 5?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να μεταβείτε σε runlevel 5;

en: Are you sure you want to switch to single user mode?
el: Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να μεταβείτε σε κατάσταση ενός χρήστη;

en: Are you sure?
el: Είσαστε βέβαιοι;

en: Ask for a command to execute
el: Υποβολή εντολής για εκτέλεση

en: August
el: Αύγουστος

en: Available documents
el: Διαθέσιμα ντοκουμέντα

en: Available views
el: Διαθέσιμες όψεις

en: Begin
    Comments :
el: Αρχή
    Σχόλια:

en: Blue :
el: Μπλε :

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Browse
el: Εξερεύνηση

en: Browse available X11 colors.
el: Εμφανίζει τα διαθέσιμα χρώματα του συστήματος

en: CPU Information
el: Πληροφορίες CPU

en: Cache
el: Κρυφή Μνήμη

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Can't write to actions database!
el: Αδύνατη η εγγραφή στη βάση ενεργειών!

en: Cannot connect to server
el: Αδύνατη η σύνδεση στον εξυπηρετητή

en: Cannot create applet!
el: Αδύνατο το άνοιγμα εφαρμογιδίου!

en: Category
el: Κατηγορία

en: Character Table's Font...
el: Πίνακας Χαρακτήρων της Γραμματοσειράς...

en: Character:
el: Χαρακτήρας:

en: Chart
el: Γράφημα

en: Check word spelling
el: Έλεγχος ορθογραφίας λέξης

en: Choose logs to monitor
el: Επιλογή καταγραφών για παρακολούθηση

en: Clear _Daily Counter
el: Καθαρισμός _Ημερ΄ησιου Μετρητή

en: Click OK to shutdown or reboot. You will lose
    any unsaved information in open applications.
el: Κάντε κλίκ στο Εντάξει για να κλείσετε ή να επανεκκινήσετε τον υπολογιστή.
    Οι μη αποθηκευμένες αλλαγές σε ανοιχτά προγράμματα θα χαθούν.

en: Click this button to add
    some sample commands.
el: Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί για να
    προσθέσετε μερικά δείγματα εντολών.

en: Client for MIT dictionary server.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/
el: Πελάτης για τον εξυπηρετητή λεξικού του MIT.
    Web: http://gdict.dhs.org/, http://www.psilord.com/code/

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close document
el: Κλείσιμο ντοκουμέντου

en: Close log
el: Κλείσιμο καταγραφών

en: Close the current document
el: Κλείσιμο του τρέχοντος ντοκουμέντου

en: Close the current view
el: Διαγραφή παρούσας απεικόνισης

en: Close view
el: Κλείσιμο απεικόνισης

en: Color
el: Χρώμα

en: Color Browser
el: Φυλλομετρητής Χρώματος

en: Color height :
el: Ύψος χρώματος:

en: Color width :
el: Πλάτος χρώματος:

en: Colors format :
el: Μορφή χρώματος :

en: Columns
el: Στήλες

en: Command
el: Εντολή

en: Command Editor
el: Επεξεργαστής Ενεργειών

en: Command Line
el: Γραμμή Εντολών

en: Command execution failed: fork failed
el: Εκτέλεση εντολής ανεπιτυχής: ανεπιτυχές fork

en: Command failed ` %s ': %s
el: Εκτέλεση της εντολής ` %s ' ανεπιτυχής: %s

en: Command mangled
el: Η γραμμή διαμελίστηκε

en: Commands
el: Εντολές

en: Common properties
el: Τυπικές ιδιότητες

en: Concat
el: Σύζευξη

en: Configuration file name
el: Όνομα αρχείου ρυθμίσεων

en: Confirm before shutdown?
el: Επιβεβαίωση τερματισμού λειτουργίας υπολογιστή;

en: Connect to
el: Σύνδεση με

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy Selected Project
el: Αντιγραφή Επιλεγμένου Έργου

en: Copy the selection
el: Αντιγραφή του επιλεγμένου

en: Copy to Clipboard
el: Αντιγραφή στο Τεμάχιο

en: Copyright (C) 1998
el: Πνευματικά δικαιώματα (C) 1998

en: Copyright 1998, under the GNU General Public License.
el: Copyright 1998, σύμφωνα με τη Γενική Δημόσια άδεια GNU (GNU GPL).

en: Copyright 2000 John Kodis
el: Πνευματικά δικαιώματα 2000 Τζον Κόντις

en: Couldn't find the "w" command in your path.
    This command is needed for the program to work.
el: Η εντολή "w" δε βρέθηκε στη διαδρομή.
    Η εντολή αυτή απαιτείται για τη λειτουργία του προγράμματος.

en: Couldn't open file `%s': %s
el: Άνοιγμα αρχείου `%s' ανεπιτυχές: %s

en: Couldn't run command ` %s ': %s
el: Εκτέλεση της εντολής ` %s ' αδύνατη: %s

en: Couldn't understand geometry (position and size)
     specified on command line
el: Δεν κατάλαβα τη γεωμετρία (θέση και μέγεθος) που
     δόθηκε στη γραμμή εντολών

en: Create a document
el: Δημιουργία ντοκουμέντου

en: Create a new document
el: Δημιουργία νέου ντοκουμέντου

en: Create a new view
el: Δημιουργία νέας όψης

en: Create a new view for a document
el: Δημιουργία νέας απεικόνισης για το ντοκουμέντο

en: Create views
el: Δημιουργία όψεων

en: Cross-reference:
el: Αντιπαραπομπή:

en: Current
el: Τρέχον

en: Cut
el: Κοπή

en: Cut Selected Project
el: Κοπή Επιλεγμένου Έργου

en: Cut the selection
el: Αποκοπή επιλεγμένου

en: Cut to Clipboard
el: Κόψιμο στο Τεμάχιο

en: DEVICE
el: ΣΥΣΚΕΥΉ

en: DMA Mode
el: Κατάσταση DMA

en: Database:
el: Βάση:

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decimal 16 bits
el: Δεκαδικό 16 bit

en: Decimal 8 bits
el: Δεκαδικό 8 bit

en: Default
el: Εξ' ορισμού

en: Default 16-bit
el: Εξ' ορισμού 16-bit

en: Default strategy:
el: Εξ' ορισμού στρατηγική:

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Color
el: Διαγραφή Χρώματος

en: Delete Parameter
el: Διαγραφή Παραμέτρου

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description :
el: Περιγραφή :

en: Description of this entry.
el: Περιγραφή αυτής της εγγραφής.

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Detailed Information...
el: Λεπτομερείς Πληροφορίες...

en: Detailed System Information
el: Λεπτομερείς Πληροφορίες Συστήματος

en: Device
el: Συσκευή

en: Dial Orientation
el: Προσανατολισμός Καντράν

en: Disabled
el: Ανενεργό

en: Disk Information
el: Πληροφορίες Δίσκων

en: Disk Logo Not Found
el: Δε Βρέθηκε Λογότυπο Δίσκου

en: Display
el: Απεικόνιση

en: Display document control (if exists)
el: Εμφάνιση ελέγχου ντοκουμέντου (αν υπάρχει)

en: Display documents menu (restart required).
el: Εμφάνιση μενού ντοκουμέντων (απαιτεί επανεκκίνηση).

en: Display handle bar
el: Απεικόνιση μπάρας χειρισμού

en: Display text with a fixed font
el: Απεικόνιση κειμένου με γραμματοσειρά σταθερού πλάτους

en: Distribution Version:
el: Έκδοση Διανομής:

en: Distribution:
el: Διανομή:

en: Do nothing
el: Να μην κάνει κάτι

en: Document properties
el: Ιδιότητες αρχείου

en: Document/View properties
el: Ντοκουμέντο/Εμφάνιση ιδιοτήτων

en: Documents
el: Αρχεία

en: Domain Name:
el: Όνομα Περιοχής (domain):

en: Don't ask next time.
el: Μη ρωτήσεις την επόμενη φορά.

en: Don't search mounted filesystems
el: Όχι αναζήτηση σε προσαρτημένα συστήματα αρχείων

en: Don't search subdirectories
el: Όχι αναζήτηση σε υποκαταλόγους

en: Dos (FAT)
el: DOS (FAT)

en: Double Density 3.5" (720 KB)
el: Διπλής Πυκνότητας 3.5" (720 KB)

en: Double Density 5.25" (360 KB)
el: Διπλής Πυκνότητας 5.25" (360 KB)

en: DoubleClick in previews:
el: Διπλό Κλικ στις προεπισκοπήσεις:

en: DoubleClick in views:
el: Διπλό Κλικ στις απεικονίσεις:

en: Draw numbers
el: Απεικόνιση αριθμών

en: Drop:
el: Αφημένο:

en: EBad block at block %lu
el: EΑκατάλληλο μπλοκ στο μπλοκ %lu

en: ECould not determine current format type
el: EΑδύνατος ο προσδιορισμός του τρέχοντος τύπου μορφοποίησης

en: EError closing device %s
el: EΣφάλμα κλεισίματος συσκευής %s

en: EError during completion of formatting
el: EΣφάλμα κατά την ολοκλήρωση της μορφοποίησης

en: EError formatting track #%d
el: EΣφάλμα μορφοποίηση τροχίας #%d

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s
el: EΓενικό σφάλμα πρόσβασης στη συσκευή εύκαμπτου δίσκου %s.
    
    Κωδικός σφάλματος %s

en: EGeneric error accessing floppy device %s.
    
    Error code %s:%d
el: EΓενικό σφάλμα πρόσβασης στη συσκευή εύκαμπτου δίσκου %s.
    
    Κωδικός σφάλματος %s:%d

en: EI don't know what this is, but it's very wrong.
el: EΔεν καταλαβαίνω τί είναι αυτό, αλλά είναι πολύ λάθος.

en: EInsufficient permissions to open floppy device %s.
el: EΑνεπαρκή δικαιώματα για το άνοιγμα της συσκευής εύκαμπτου δίσκου %s.

en: EProblem reading cylinder %d, expected %d, read %d
el: EΠρόβλημα ανάγνωσης κυλίνδρου %d, αναμενόταν %d, αναγνώστηκε %d

en: ERead Error:
    Problem reading cylinder %d, expected %d, read %d
el: EΣφάλμα Ανάγνωσης:
    Πρόβλημα ανάγνωσης κυλίνδρου %d, αναμενόταν %d, αναγνώστηκε %d

en: EUnable to access the floppy disk.
    
    Please confirm that it is in the drive
    with the drive door shut.
el: EΑδύνατη η προσπέλαση της δισκέτας.
    
    Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι είναι στον οδηγό
    δισκέτας με την πόρτα κλειστή.

en: EUnable to create filesystem correctly.
el: EΑδύνατη η ορθή δημιουργία συστήματος αρχείων.

en: EUnable to create filesystem.
el: EΑδύνατη η δημιουργία συστήματος αρχείων.

en: EUnable to write to device %s
el: EΑδύνατη η εγγραφή στη συσκευή %s

en: EUnable to write to the floppy.
    
    Please confirm that it is not write-protected.
el: EΑδύνατη η εγγραφή στη δισκέτα.
    
    Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι δεν είναι προστατευμένη από εγγραφή.

en: Easy
el: Απλό

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Params...
el: Επεξεργασία Παραμέτρων...

en: Edit Preferences...
el: Επεξεργασία Προτιμήσεων...

en: Edit Prefs...
el: Επεξεργασία Προτιμήσεων...

en: Edit it
el: Επεξεργάσου το

en: Edit selected colors ...
el: Επεξεργασία επιλεγμένων χρωμάτων ...

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Email Information...
el: Αποστολή Πληροφορίων...

en: Empty file
el: Άδειο αρχείο

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enabled
el: Ενεργό

en: End
    Comments :
el: Τέλος
    Σχόλια:

en: Entry Start:
el: Έναρξη Καταχώρησης:

en: Entry Stop:
el: Τέλος Καταχώρησης:

en: Entry changed called for a non entry option!
el: Η αλλαγή εισαγωγής καλέστηκε για επιλογή που δεν επιτρέπει εισαγωγή!

en: Equation
el: Εξίσωση

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error closing file `%s': 
    %s
    Some or all data may not have been written.
el: Σφάλμα κατά το κλείσιμο του αρχείου `%s': 
    %s
    Ενδέχεται μερικά ή όλα τα δεδομένα να μην έχουν αποθηκευτεί.

en: Error loading file:
    %s
    %s
el: Ανάγνωση αρχείου ανεπιτυχής:
    %s
    %s

en: Error parsing actions data base
el: Σφάλμα στην ανάλυση της βάση ενεργειών

en: Error: [%s]
el: Σφάλμα: [%s]

en: Etymology:
el: Ετυμολογία:

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Exec actions
el: Εκτέλεση ενέργειας

en: Exit
el: Έξοδος

en: Exit program
el: Έξοδος από το πρόγραμμα

en: Exit the program
el: Έξοδος από το πρόγραμμα

en: Export log
el: Εξαγωγή καταγραφών

en: Extended regular expression search
el: Αναζήτηση εκτεταμένης κανονικής έκφρασης

en: FILE
el: ΑΡΧΕΙΟ

en: FONTSPEC
el: ΓΡΑΜ/ΣΕΙΡΑ

en: Failed to decompress and display the file:
    %s
    %s
el: Αποσυμπίεση και εμφάνιση του αρχείου ανεπιτυχής:
    %s
    %s

en: Failed to write file:
    %s
    %s
el: Εγγραφή στο αρχείο ανεπιτυχής:
    %s
    %s

en: February
el: Φεβρουάριος

en: File
el: Αρχείο

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File name :
el: Όνομα αρχείου:

en: File not saved ...
el: Το αρχείο δεν αποθηκεύτηκε ...

en: File owner
el: Ιδιοκτήτης αρχείου

en: File owner group
el: Ομάδα ιδιοκτήτη αρχείου

en: File saved ...
el: Το αρχείο αποθηκεύτηκε ...

en: File system type:
el: Τύπος συστήματος αρχείων:

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Filename:
el: Όνομα Αρχείου:

en: Filename:
el: Όνομα Αρχείου:

en: Filenames except
el: Ονόματα αρχείων εκτός από

en: Filter log events
el: Φιλτράρισμα γεγονότων καταγραφής

en: Filter..
el: Φιλτράρισμα...

en: Find
el: Αναζήτηση

en: Find string
el: Αναζήτηση ακολουθίας

en: Find:
el: Αναζήτηση:

en: Firmware
el: Λογισμικό υλικού

en: Float
el: Κινητής Υποδιαστολής

en: Floppy Density:
el: Πυκνότητα Δισκέτας:

en: Floppy formatted successfully.
el: Η δισκέτα μορφοποιήθηκε επιτυχώς.

en: Floppy formatting cancelled.
el: Η μορφοποίηση δισκέτας ακυρώθηκε.

en: Follow symbolic links
el: Ακολούθηση συμβολικών συνδέσμων

en: Font Selector
el: Επιλογέας Γραμματοσειράς

en: Font to load
el: Γραμματοσειρά προς απεικόνιση

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Format
el: Μορφή:

en: Format Floppy Disks
el: Μορφοποιεί Εύκαμπτους Δίσκους

en: Format a floppy
el: Μορφοποίηση δισκέτας

en: Format another floppy?
el: Μορφοποίηση άλλης δισκέτας;

en: Format progress.
el: Πρόοδος μορφοποίησης.

en: Free Memory:
el: Ελεύθερη Μνήμη:

en: Free space
el: Ελεύθερος χώρος

en: Frontend to the unix find/grep/locate commands
el: Διεπιφάνεια για τις εντολές find/grep/locate του UNIX

en: Full find (find)
el: Πλήρης αναζήτηση (find)

en: GColorsel was unable to load the file:
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have permissions for opening the file.
el: Το GColorsel δε μπόρεσε να φορτώσει το αρχείο:
    
    %s
    
    Παρακαλώ επιβεβεώστε ότι το μονοπάτι που δηλώσατε υπάρχει,
    και ότι έχετε τα δικαιώματα να ανοίξετε το αρχείο.

en: GColorsel was unable to paste colors from the clipboard.
el: Το GColorsel δεν μπόρεσε να επικολλήσει χρώματα από το τεμάχιο.

en: GColorsel was unable to save the file :
    
    %s
    
    Make sure that the path you provided exists,
    and that you have the approprate write permissions.
    
    Do you want to retry ?
el: Το GColorsel δε μπόρεσε να αποθηκεύσει το αρχείο:
    
    %s
    
    Παρακαλώ επιβεβεώστε ότι το μονοπάτι που δηλώσατε υπάρχει,
    και ότι έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα εγγραφής.
    
    Θέλετε να ξαναδοκιμάσετε;

en: GDict
el: Λεξικό

en: GDiskFree Properties
el: Ιδιότητες GDiskFree

en: GDiskFree is a GNOME implementation of the shell utility 'df'.
el: Το GDiskFree είναι η υλοποίηση του βοηθητικού προγράμματος 'df' στο GNOME.

en: GEO
el: ΓΕΩΜ

en: GEOMETRY
el: ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ

en: GNOME Character Map
el: Πίνακας Χαρακτήρων του GNOME

en: GNOME DiskFree
el: Ελεύθερος Δίσκος

en: GNOME Penguin
el: Πιγκουίνος του GNOME

en: GNOME Search Tool
el: Εργαλείο Εύρεσης Aρχείων

en: GNOME client for RFC 2229-compliant dictionary server
el: Πελάτης του GNOME για το λεξικό του MIT

en: GNOME contributors:
el: Συνεργάτες του GNOME:

en: General
el: Γενικά

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Geometry
el: Γεωμετρία

en: Geometry string: WxH+X+Y
el: Ακολουθία γεωμετρίας ΠxΥ+Χ+Ψ

en: Gnome Calculator
el: Αριθμομηχανή του Gnome

en: Gnome Character Map
el: Πίνακας Χαρακτήρων του Gnome

en: Gnome Color Browser
el: Πρόγραμμα Εξερεύνησης Χρωμάτων του Gnome

en: Gnome Search Tool
el: Εργαλείο Αναζήτησης του Gnome

en: Gnome client for the MIT dictionary server
el: Πελάτης του GNOME για το λεξικό του MIT

en: Grab
el: Ξεσήκωμα

en: Grab a color on the screen
el: Ξεσήκωμα χρώματος από την οθόνη

en: Grab:
el: Ξεσήκωμα:

en: Green :
el: Πράσινο :

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Header :
el: Κεφαλίδα :

en: Headword:
el: Λήμμα:

en: Help
el: Βοήθεια

en: Hex 16 bits
el: Δεκαεξαδικό 16 bit

en: Hex 8 bits
el: Δεκαεξαδικό 8 bit

en: Hide app
el: Απόκρυψη εφαρμογής

en: High Density 3.5" (1.44 MB)
el: Υψηλής Πυκνότητας 3.5" (1.44 MB)

en: High Density 5.25" (1.2 MB)
el: Υψηλής Πυκνότητας 5.25" (1.2 MB)

en: Horizontal
el: Οριζόντιος

en: Host Name:
el: Όνομα Συστήματος:

en: I can't execute this action. Check that :
    
    1. You have associated an action with this event.
    2. The associated document still exists.
    3. The type of the associated document.
    
    Go to preferences, in the edit menu.
el: Αδύνατη η εκτέλεση αυτής της ενέργειας. Ελέγξτε ότι: 
    
    1. Έχετε συσχετίσει μια ενέργεια με το γεγονός αυτό.
    2. Το συσχετισμένο ντοκουμέντο υπάρχει ακόμα.
    3. Το είδος του συσχετισμένου ντοκουμέντο.
    
    Δείτε της Προτιμίσεις, στο μενού Επεξεργασία.

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed,
    and that %d virtual document use data from this document.
    
    Do you want to continue ?
el: Πρόκειτε να κλείσω το '%s'.
    
    Παρακαλώ σημειώστε ότι %d απεικονίσεις θα καταστραφούν,
    και ότι %d ιδεατά ντοκουμέντα χρησιμοποιούν δεδομένα από
    αυτό το ντοκουμέντο.
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: I'm going to close '%s'.
    
    Please note that %d views will be destroyed.
    
    Do you want to continue ?
el: Πρόκειτε να κλείσω το '%s'.
    
    Παρακαλώ σημειώστε ότι %d απεικονίσεις θα καταστραφούν.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
el: Πρόκειτε να κλείσω την τελευταία απεικόνιση του '%s'.
    
    Το ντοκουμέντο αυτό θα κλείσει επίσης. Να συνεχίσω;

en: I'm going to close the last view of '%s'.
    
    This document will be closed too, continue ?
    
    Please note that %d virtual document use data from this document.
el: Πρόκειτε να κλείσω την τελευταία απεικόνιση του '%s'.
    
    Το ντοκουμέντο αυτό θα κλείσει επίσης. Να συνεχίσω;
    
    Παρακαλώ σημειώστε ότι %d ιδεατά ντοκουμέντα χρησιμοποιούν αυτό το ντοκουμέντο.

en: IDE Device Tool
el: Εργαλείο Συσκευών IDE

en: IDE Status
el: Κατάσταση IDE

en: IO Mode
el: Κατάσταση εισόδου/εξόδου (IO)

en: Ignore standard input; may be needed in some cases.
el: Αγνόηση κανονικής εισόδου -- ενδεχομένως απαραίτητο σε μερικές περιπτώσεις.

en: Indicator
el: Μετρητής

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Info about logview
el: Πληροφορίες για το logview

en: Inhibit loading of last font
el: Απενεργ. ανάγνωσης της τελευταίας γραμματοσειράς

en: Inhibit remembering selected font for next run
el: Απενεργ. αποθήκευσης επιλεγμένης γραμματοσειράς για την επόμενη εκτέλεση

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Insert Character...
el: Εισαγωγή Χαρακτήρα...

en: Insert color
el: Εισαγωγή χρώματος

en: Insert every selected character at the end of the text entry
el: Εισαγωγή κάθε επιλεγμένου χαρακτήρα στο τέλος της εισόδου κειμένου

en: Invalid user or group
el: Άκυρος χρήστης ή ομάδα

en: Invoke sync before getting usage info
el: Συγχρονισμός δίσκων πριν την ανάκτηση πληροφοριών χρήσης

en: January
el: Ιανουάριος

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Keep settings
el: Διατήρηση ρυθμίσεων

en: Kilobytes
el: Kbyte

en: Last date:
el: Τελευταίά ημερομηνία:

en: Last modification time
el: Ώρα τελευταίας αλλαγής

en: Legacy MFM/RLL drive
el: Δίσκος MFM/RLL

en: Let a cute pinguin chase your pointer
el: Επιτρέψτε ένα όμορφο πιγκουίνο να κυνηγήσει το δείκτη του ποντικιού σας

en: Line
el: Γραμμή

en: Linear
el: Γραμμικό

en: List
el: Λίστα

en: Load a palette
el: Φόρτωμα παλέττας

en: Loading file, please wait ...
el: Άνοιγμα αρχείου, παρακαλώ περιμένετε ...

en: Loading files, please wait ...
el: Φόρτωμα αρχείων, παρακαλώ περιμένετε...

en: Loading...
el: Ανάγνωση...

en: Locate file:
el: Εντοπισμός αρχείου:

en: Log information
el: Πληροφορίες καταγραφών

en: Log line detail for %s
el: Λεπτομέρεια γραμμής καταγραφής για το %s

en: Log line detail for <No log loaded>
el: Λεπτομέρεια γραμμής καταγραφής για <Δε φορτώθηκαν καταγραφές>

en: Log stats
el: Στατιστικά καταγραφών

en: Log:
el: Καταγραφή:

en: Logarithmic
el: Λογαριθμικό

en: Logfile
el: Αρχείο Μητρώου

en: Logo file not found
el: Αρχείο λογοτύπου δε βρέθηκε

en: Logview
el: Εμφάνιση Μητρώου

en: Looking up word...
el: Ανατρέξιμο λέξης...

en: Lookup done
el: Η εύρεση του λήμματος ολοκληρώθηκε

en: MBad data in cyl %d.  Continuing...
el: MΑκατάλληλα δεδομένα στον κύλινδρο %d. Συνεχίζει...

en: MChecking for bad blocks...
el: MΈλεγχος για ακατάλληλα μπλοκ...

en: MChecking for bad blocks... (this might take a while)
el: MΈλεγχος για ακατάλληλα μπλοκ... (μπορεί να διαρκέσει λίγο)

en: MChecking for bad blocks... Done
el: MΈλεγχος για ακατάλληλα μπλοκ... Έγινε

en: MDI (Multiple Document Interface)
el: ΔΠΝ (Διασύνδεση Πολλαπλών Ντοκουμέντων)

en: MFailed to open device %s for badblock checking
el: MΑποτυχία ανοίγματος της συσκευής %s για έλεγχο ακατάλληλων μπλοκ

en: MFormatting the disk...
el: MΜορφοποίηση του δίσκου...

en: MFormatting the disk... Done
el: MΜορφοποίηση του δίσκου... Έγινε

en: MInternal Error: Unable to seek to the correct location.
el: MΕσωτερικό Σφάλμα: Αδύνατη η προσπέλαση στη σωστή θέση.

en: MInternal Error: Weird value (%ld) in do_test
el: MΕσωτερικό Σφάλμα: Παράξενη τιμή (%ld) στο do_test

en: MMaking filesystem on disk...
el: MΔημιουργία συστήματος αρχείων στη δισκέτα...

en: MMaking filesystem on disk... Done
el: MΔημιουργία συστήματος αρχείων στη δισκέτα... Έγινε

en: MVerifying the format...
el: MΕπαλήθευση της μορφοποίησης...

en: MVerifying the format... Done
el: MΕπαλήθευση της μορφοποίησης... Έγινε

en: Mail To...
el: Αποστολή Σε...

en: Main body:
el: Κυρίως μέρος:

en: Make guname act as a control center applet
el: Συμπεριφορά του guname ως εφαρμογιδίου κέντρου ελέγχου

en: Manual
el: Τεκμηρίωση

en: March
el: Μάρτιος

en: Max
el: Μεγ.

en: May
el: Μάιος

en: Memory
el: Μνήμη

en: Memory Information
el: Πληροφορίες Μνήμης

en: Menu items
el: Στοιχεία μενού

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Min
el: Ελαχ.

en: Misc
el: Διάφορα

en: Mode:
el: Κατάσταση:

en: Model
el: Μοντέλο

en: Modified:
el: Τροποποιημένο:

en: Monitor
el: Παρακολούθηση

en: Monitor log
el: Παρακολούθηση καταγραφών

en: Monitor options
el: Επιλογες ελέγχου

en: Mount Point:
el: Σημείο Προσάρτησης:

en: Mount point
el: Σημείο προσάρτησης

en: Multisector
el: Πολλαπλοί τομείς

en: Name
el: Όνομα

en: Name :
el: Όνομα :

en: New Color
el: Νέο Χρώμα

en: New Document
el: Νέο Αρχείο

en: New Project...
el: Νέο Έργο...

en: New View
el: _Νέα απεικόνιση

en: New text viewer window
el: Νέο παράθυρο απεικόνισης κειμένου

en: No
el: Όχι

en: No Project Command:
el: Εντολή Τέλους Έργου:

en: No command for this mime type
el: Δεν υπάρχει εντολή για αυτό το είδος mime

en: No information for this filesystem.
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες για αυτό το σύστημα αρχείων.

en: No log files to open
el: Δεν υπάρχουν αρχεία καταγραφών προς ανάγνωση

en: No matches found
el: δε βρέθηκαν ταιριάσματα

en: No search string was specified!
el: Δεν δόθηκε αλφαριθμητικό προς αναζήτηση!

en: No such file or directory:
    %s
el: Ανύπαρκτο αρχείο ή κατάλογος:
    %s

en: None
el: Καμία

en: Not enough memory!
el: Δεν υπάρχει αρκετή μνήμη!

en: Notebook Tab position:
el: Θέση καρτέλας τετραδίου:

en: Notepad
el: Σημειωματάριο

en: Nothing to locate
el: Τίποτα για εντοπισμό

en: November
el: Νοέμβριος

en: Num. lines:
el: Αριθ. γραμμών:

en: October
el: Οκτώβριος

en: On ... execute ...
el: Στο ... εκτέλεσε ...

en: On Reset
el: Στην Επαναρχικοποίηση

en: One or more files can not be restored :
el: Ένα η περισσότερα αρχεία δεν μπορούν να επαναφερθούν:

en: Only the superuser can use this tool
el: Μόνο ο υπερχρήστης επιτρέπεται να χρησιμοποιήσει το εργαλείο αυτό

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open Palette
el: Άνοιγμα Παλέττας

en: Open Text File...
el: Άνοιγμα Αρχείου Κειμένου...

en: Open a palette
el: Άνοιγμα παλέττας

en: Open log
el: Άνοιγμα αρχείου καταγραφών

en: Open new logfile
el: Άνοιγμα νέου αρχείου καταγραφών

en: Operating System Release:
el: Αριθμός Διανομής Λειτουργικού:

en: Operating System Version:
el: Έκδοση Λειτουργικού Συστήματος:

en: Operating System:
el: Λειτουργικό Σύστημα:

en: Out of memory!
el: Η μνήμη εξαντλήθηκε!

en: PROJECT
el: ΕΡΓΟ

en: Page files as with `more' and `less'
el: Ανάγνωση αρχείων κειμένου με τρόπο παρόμοιο με τα κλασσικά `more' και `less'

en: Param
el: Παράμετρος

en: Parameter
el: Παράμετρος

en: Parameter Editor
el: Επεξεργαστής Παραμέτρων

en: Parameters
el: Παράμετροι

en: Params...
el: Παράμετροι...

en: Part of speech:
el: Μέρος του λόγου:

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Paste Clipboard Contents
el: Επικόλληση των Περιεχομένων του Τεμαχίου

en: Paste Project
el: Επικόλληση Έργου

en: Paste the clipboard
el: Επικόλληση από το τεμάχιο

en: Pattern
el: Κανονική έκφραση

en: Pen
el: Πένα

en: Percent free
el: Επί τοις εκατό ελεύθερο

en: Personal cron manager
el: Προσωπικός διαχειριστής cron

en: Personal crontab manager
el: Προσωπικός διαχειριστής συστήματος δρομολόγησης εργασιών (cron)

en: Please select a file document before.
el: Παρακαλώ επιλέξτε πρώτα ένα ντοκουμέντο.

en: Please, select the type of document to create.
    You can choose a short name, do not confuse it with the file name.
el: Παρακαλώ επιλέξτε το είδος του ντοκουμέντου που θέλετε να δημιουργήσετε.
    Μπορείτε να επιλέξετε ένα σύντομο όνομα, μην το συγχέετε με το όνομα του αρχείου.

en: Please, select the type of view you want to create.
el: Παρακαλώ, επιλέξτε το είδος της όψης που θέλετε να δημιουργήσετε.

en: Point
el: Σημείο

en: Port:
el: Θύρα:

en: Preferences
el: Προτιμίσεις

en: Preferences...
el: Προτιμήσεις...

en: Prefs
el: Προτιμήσεις

en: Prefs...
el: Προτιμήσεις...

en: Print selected font name on exit
el: Εκτύπωση επιλεγμένης γραμματοσειράς κατά την έξοδο

en: Process:
el: Διεργασία:

en: Processor Speed:
el: Ταχύτητα Επεξεργαστή:

en: Processor Type:
el: Τύπος Επεξεργαστή:

en: Project
el: Έργο

en: Project Description:
el: Περιγραφή Έργου:

en: Project Title
el: Τίτλος Έργου

en: Project Title:
el: Τίτλος Έργου:

en: Prompts the user for a program to run
el: Υποβάλει το χρήστη για πρόγραμμα προς εκτέλεση

en: Pronunciation:
el: Προφορά:

en: Props
el: Ιδιότητες

en: Quick find (locate)
el: Γρήγορη αναζήτηση (locate)

en: Quit
el: Τέλος

en: Quit GTimeTracker
el: Τερματισμός του GTimeTracker

en: ReadLogStats: out of memory
el: ReadLogStats: η μνήμη εξαντλήθηκε

en: Real Memory:
el: Πραγματική Μνήμη:

en: Reason %d
el: Αιτία %d

en: Reboot
el: Επανεκκίνηση Υπολογιστή

en: Red :
el: Κόκκινο :

en: Regular expression search
el: Αναζήτηση κανονικής έκφρασης

en: Reload
el: Επανανάγν.

en: Reload Configuration File
el: Επανανάγνωση Αρχείου Ρυθμίσεων

en: Remove
el: Διαγραφή

en: Remove selected colors
el: Διαγραφή επιλεγμένων χρωμάτων

en: Revert to Defaults
el: Επαναφορά εξ' ορισμού ρυθμίσεων

en: Run A Command...
el: Εκτέλεση Εντολής...

en: Run program...
el: Εκτέλεση...

en: Running: %s
el: Εκτελείται: %s

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save As...
el: Αποθήκευση Ως

en: Save Configuration File
el: Αποθήκευση Αρχείου Ρυθμίσεων

en: Save Information to File...
el: Αποθήκευση Πληροφοριών σε Αρχείο...

en: Save Palette as
el: Αποθήκευση Παλέττας ως

en: Save Results
el: Αποθήκευση Αποτελεσμάτων

en: Save System Information As...
el: Αποθήκευση Πληροφοριών Συστήματος Ως...

en: Save Text As...
el: Αποθήκευση Κειμένου Ως...

en: Save palette _As...
el: Αποθήκευση παλέττας _Ως...

en: Save session on exit.
el: Αποθήκευση συνεδρίας στην έξοδο.

en: Save the current palette in a file
el: Αποθήκευση της παλέττας σε αρχείο

en: Save the current palette with a different name
el: Αποθήκευση της τρέχουσας παλέττας με διαφορετικό όνομα

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Scale
el: Κλίμακα

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search RGB
el: Αναζήτηση RGB

en: Search Results
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: Search already running on another page
el: Αναζήτηση ήδη εκτελούμενων σε άλλη σελίδα

en: Search command line
el: Γραμμή εντολών αναζήτησης

en: Search it in ->
el: Αναζήτησέ το στο ->

en: Searching...
el: Αναζήτηση...

en: Select a font for pasting
el: Επιλέγει γραμματοσειρές για επικόλληση

en: Select a project on startup
el: Επιλογή έργου κατά την εκκίνηση

en: Select log events
el: Επιλογή γεγονότων καταγραφής

en: Select source document
el: Επιλογή ντοκουμέντου πηγής

en: Select type
el: Επιλογή τύπου

en: Select...
el: Επιλογή...

en: Selection:
el: Επιλογή:

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Serial No.
el: Σειριακός Αρ.

en: Server
el: Εξυπηρετητής

en: Server to use, default search strategy, fonts
el: Εξυπηρετητής προς χρήση, εξ' ορισμού στρατηγική αναζήτησης, γραμματοσειρές

en: Server:
el: Εξυπηρετητής:

en: Session
el: Συνεδρία

en: Set the buttons to be focusable or not
el: Καθορισμός αν τα κουμπιά είναι εστιαζόμενα ή όχι

en: Set the character table's font.
el: Καθορισμός της γραμματοσειράς του πίνακα χαρακτήρων.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Shell Commands
el: Εντολές Κελύφους

en: Short name :
el: Σύντομο όνομα :

en: Show Command
el: Εμφάνιση Εντολής

en: Show Gnome Character Map's manual
el: Εμφάνιση της τεκμηρίωσης του Πίνακα Χαρακτήρων του Gnome

en: Show Seconds
el: Εμφάνιση Δευτερολέπτων

en: Show Status Bar
el: Εμφάνιση Γραμμής Κατάστασης

en: Show Table Header
el: Εμφάνιση Επικεφαλίδας Πίνακα

en: Show Toolbar Icons
el: Εμφάνιση Εικονιδίων Εργαλείων

en: Show Toolbar Texts
el: Εμφάνιση Κειμένου Εργαλείων

en: Show Tooltips
el: Εμφάνιση Βοηθημάτων

en: Show `Cut', `Copy', `Paste'
el: `Κοπή', `Αντιγραφή', `Επικόλληση'

en: Show `Help'
el: `Βοήθεια'

en: Show `New'
el: `Νέο'

en: Show `Preferences'
el: `Προτιμίσεις'

en: Show `Properties'
el: `Ιδιότητες'

en: Show `Quit'
el: `Τέλος'

en: Show `Save', `Reload'
el: `Αποθήκευση', `Επανανάγνωση'

en: Show `Timer'
el: `Χρονόμετρο'

en: Show and Configure IDE Device Settings
el: Εμφανίζει και επιτρέπει τη ρύθμιση συσκευών IDE

en: Show calendar log
el: Εμφάνιση καταγραφών ημερολογίου

en: Show drive mount points
el: Εμφάνιση σημείων προσάρτησης δίσκων

en: Show drive size
el: Εμφάνιση μεγέθους δίσκων

en: Show free space on mounted file systems using dials.
el: Εμφανίζει το διαθέσιμο χώρο των προσαρτησμένων συστημάτων αρχείων

en: Show line info
el: Εμφάνιση πληροφοριών γραμμής

en: Show log stats
el: Εμφάνιση στατιστικών καταγραφών

en: Show user preferences
el: Εμφάνιση προτιμίσεων χρήστη

en: Show values
el: Εμφάνιση τιμών

en: Show/Hide Definition Window...
el: Εμφάνιση/Απόκρυψη Παραθύρου Ορισμού...

en: Shows a stripchart
el: Εμφανίζει στατιστικά όπως σε σεισμογράφο

en: Shut Down
el: Κλείσιμο Υπολογιστή

en: Shut Down or Reboot
el: Κλείσιμο συστήματος ή Επανεκκίνηση

en: Shutdown or Reboot
el: Τερματισμός ή Επανεκκίνηση Υπολογιστή

en: Simple Calculator
el: Υπολογιστής τσέπης

en: Simple double precision calculator similiar to xcalc
el: Απλή αριθμομηχανή διπλής ακριβείας παρόμοια με το xcalc

en: Simple editor (notepad)
el: Απλός επεξεργαστής κειμένου (σημειωματάριο)

en: Simple substring search
el: Αναζήτηση απλής υπακολουθίας

en: Single User Mode
el: Κατάσταση Ενός Χρήστη

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Sleeping
el: Κοιμώμενος

en: Small utility to browse available X11 colors.
el: Μικρή εφαρμογή για την εξερεύνηση των διαθέσιμων χρωμάτων στα X11.

en: Smart lookup
el: Έξυπνο ανατρέξιμο

en: Smooth
el: Ομαλό

en: Solid
el: Ενιαίο

en: Sorry, no preferences yet.
el: Με συγχωρείτε, δεν υπάρχουν ρυθμίσεις ακόμα.

en: Special properties
el: Ειδικές ιδιότητες

en: Specify geometry
el: Καθορισμός γεωμετρίας

en: Specify the geometry of the window.
el: Καθορισμός γεωμετρίας του παραθύρου.

en: Spell
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Spell Check...
el: Έλεγχος Ορθογραφίας...

en: Spell check done
el: Ο έλεγχος ορθογραφίας έγινε

en: Spell-checking...
el: Έλεγχος ορθογραφίας...

en: St_art
el: Έ_ναρξη

en: Standby
el: Αναμονή

en: Start
el: Εκκίνηση

en: Start date:
el: Ημερομηνία έναρξης:

en: Start directory does not exist
el: Ο κατάλογος έναρξης δεν υπάρχει

en: Start in directory:
el: Έναρξη στον κατάλογο:

en: Start/Stop Timer
el: Έναρξη/Τέλος Χρονομέτρου

en: Status
el: Κατάσταση

en: Sto_p
el: Τε_ρματισμός

en: Stop
el: Τέλος

en: String not found
el: Το αλφαριθμητικό δε βρέθηκε

en: Stripchart
el: Γράφημα τύπου σεισμογράφου

en: Stripchart Plotter
el: Σχεδιαστής Στατιστικών

en: Sub-number:
el: Υπό-αριθμός:

en: Swap Space ("virtual memory"):
el: Εικονική Μνήμη:

en: Switch Project Command:
el: Εντολή Αλλαγής Έργου:

en: Switch log
el: Αλλαγή καταγραφής

en: SysLog tool
el: Επιτρέπει τον έλεγχο των καταγραφών του συστήματος

en: System Colors
el: Χρώματα Συστήματος

en: System Info
el: Πληροφορίες Συστήματος

en: System Information
el: Πληροφορίες Συστήματος

en: System Log Viewer
el: Παρακολουθηση Καταγραφών Συστήματος

en: System Status:
el: Κατάσταση Συστήματος:

en: System log monitor
el: Έλεγχος καταγραφών συστήματος

en: TOUCHED!!
el: ΑΚΟΥΜΠΗΘΗΚΕ!!!

en: Technical information about this computer
el: Τεχνικές Πληροφορίες σχετικά με το σύστημα

en: Text File Viewer
el: Πρόγραμμα Απεικόνισης Αρχείων Κειμένου

en: Text copied to clipboard...
el: Αντιγραμμένο κείμενο στο τεμάχιο...

en: Text cut to clipboard...
el: Κομμένο κείμενο στο τεμάχιο...

en: Text pasted from clipboard...
el: Επικολλημένο κείμενο στο τεμάχιο...

en: Text to copy:
el: Κείμενο προς αντιγραφή:

en: The DMA setting for this drive cannot be changed.
el: Οι ρυθμίσεις DMA για αυτόν τον δίσκο δεν μπορούν να αλλαχθούν.

en: The GNOME stripchart program plots various user-specified parameters as a function of time.  Its main use is to chart system performance parameters such as CPU load, CPU utilization, network traffic levels, and the like.  Other more ingenious uses are left as an exercise for the interested user.
el: Το πρόγραμμα γραφημάτων του GNOME απεικονίζει δίαφορες παραμέτρους ως συνάρτηση του χρόνου. Η βασική λειτουργία του είναι η απεικόνιση διαφόρων παραμέτρων της απόδοσης του συστήματος, όπως φόρτος CPU load, αξιοποίηση CPU, επίπεδα κίνησης δικτύου, και τα σχετικά. Άλλες ευφυέστερες χρήσεις αφήνονται ως άσκηση για τους ενδιαφερόμενους χρήστες.

en: The Gnome Calculator
el: Η Αριθμομηχανή του Gnome

en: The Gnome Search Tool
el: Το Εργαλείο Αναζήτησης του Gnome

en: The Gnome equalivant of Microsoft Windows' Character Map. Warning: might contain bad English.
el: Η αντίστοιχη εφαρμογή του Χάρτη Χαρακτήρων των Microsoft Windows για το Gnome. Προειδοποίηση: μπορεί να περιέχει ακατάλληλα αγγλικά.

en: The IRQ unmask setting for this drive cannot be changed.
el: Η ρύθμιση IRQ unmask για αυτόν τον δίσκο δε μπορεί να αλλαχθεί.

en: The device to format
el: Η συσκευή για μορφοποίηση

en: The drive refused to keep its settings.
el: Ο δίσκος αρνήθηκε να αλλάξει τις ρυθμίσεις του.

en: The following mail will be sent to %s.
     Are you sure you want to mail this information?
el: Το ακόλουθο email θα σταλεί προς %s.
     Είσαστε βέβαιοι ότι θέλετε να στείλετε αυτές τις πληροφορίες;

en: The server you specified could not be found.
el: Ο εξυπηρετητής που ορίσατε δεν βρέθηκε.

en: There seems to be another GTimeTracker running.
    Press OK to start GTimeTracker anyway, or press Cancel to quit.
el: Φαίνεται να υπάρχει ήδη άλλος GTimeTracker.
    Πιέστε Εντάξζει για να ξεκινήσετε το GTimeTracker ούτως ή άλλως, ή πιέστε Άκυρο για τερματισμό.

en: This document read document from one or more other document. Please, choose these documents.
el: Αυτό το ντοκουμέντο μπορεί να εισάγει πληροφορίες από ένα ή περισσότερα ντοκουμέντα.Παρακαλώ επιλέξτε αυτά τα ντοκουμέντα.

en: This is an interface to locate.  If you type in a simple string it
    will be matched as a subset of the full path, and if you type
    in a string with wildcards, it will have to match the full path.
el: Αυτή είναι μια διεπιφάνεια για το locate. Εάν δώσετε απλό αλφαριθμητικό,
    θα αναζητηθεί ως μέρος πλήρους διαδρομής.  Εάν δώσετε αλφαριθμητικό με
    μπαλαντέρ, θα πρέπει να συμφωνεί με ολόκληρη τη διαδρομή.

en: This is the command line that can be used to execute this search from the console:
    (Note: to print one file per line rather then null separated,
    append "| tr '\000' '\n'" to the line below)
el: Αυτή είναι η εντολή γραμμής που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την εκτέλεση της αναζήτησης από την κονσόλα:
    (Σημείωση: για την εκτύπωση ενός αρχείου ανά γραμμή αντί για διαχωρισμό με 
    μηδενικό, προσθέστε "| tr '\000' '\n'" στην παρακάτω γραμμή)

en: Ticks
el: Μολυβιές

en: Time Tracker tool
el: Εργαλείο Προγραμματισμού Χρόνου

en: Time tracking tool
el: Εργαλείο Προγραμματισμού Χρόνου

en: Timer
el: Χρονόμετρο

en: Today
el: Σήμερα

en: Tolerance :
el: Ανοχή :

en: Too many open logs. Close one and try again
el: Πάρα πολλά ανοιχτά αρχεία καταγραφών. Κλείστε ένα και δοκιμάστε ξανά

en: Toolbar
el: Γραμμή Εργαλείων

en: Toolbar Segments
el: Τμήματα Γραμμής Εργαλείων

en: Top
el: Κορυφή

en: Total
el: Σύνολο

en: Total Memory:
el: Συνολική Μνήμη:

en: Turn off or reset the computer
el: Κλείσιμο συστήματος ή επανεκκίνηση του

en: Type
el: Είδος

en: Unable to access the drive.
el: Πρόσβαση στο δίσκο αδύνατη.

en: Unable to display compressed file.
    zcat not found in your path.
el: Εμφάνιση συμπιεσμένων αρχείων αδύνατη.
    Το zcat δε βρέθηκε στη διαδρομή.

en: Unable to open logfile!
el: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου καταγραφών!

en: Unable to parse the geometry string '%s'
el: Ανεπιτυχής αποκωδικοποίηση του αλφαριθμητικου γεωμετρίας '%s'

en: Unable to perform requested operation, either because the server
    you are using is down or because you are not connected to the
    Internet. If you are not already connected to the Internet, please
    do so and try again.
el: Αδύνατη η εκτέλεση της ζητούμενης λειτουργίας, είτε επειδή ο εξυπηρετητής
    είναι ανενεργός είτε δεν είστε συνδεδεμένος στο Internet. Αν δεν είστε
     συνδεδεμένος στο Internet, παρακαλώ συνδεθείτε και δοκιμάστε ξανά.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown filesystem
el: Άγνωστο σύστημα αρχείων

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update Information
el: Ανανέωση Πληροφοριών

en: Update interval (ms)
el: Διάστημα ανανέωσης (ms)

en: Use Logfile
el: Χρήση Μητρώου

en: Used space
el: Κατειλλημένος χώρος

en: User Colors
el: Χρώματα χρήστη

en: User Listing
el: Λίστα χρηστών

en: User Name:
el: Όνομα Χρήστη:

en: Value
el: Τιμή

en: Values
el: Τιμές

en: Vertical
el: Κατακόρυφος

en: View or hide the action toolbar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη εργαλειοθήκης ενεργειών

en: View or hide the statusbar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη μπάρας κατάστασης

en: View or hide the text toolbar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη εργαλειοθήκη κειμένου

en: View properties
el: Εμφάνιση ιδιοτήτων

en: View users on the system
el: Εμφάνιση των χρηστών του συστήματος

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Where to put the window, and its size
el: Θέση και μέγεθος παραθύρου

en: Word definition
el: Ορισμός λέξης

en: X Display Name:
el: Όνομα οθόνης X (display):

en: Yes (%d sector)
el: Ναι (%d τομέας)

en: Yes (%d sectors)
el: Ναι (%d τομείς)

en: You appear to have no IDE drives
el: Δε φαίνεται να έχετε δίσκους IDE

en: You can configure the commands on the popup menus.
    Just enter the name you want to appear on the 
    menu, and the command to execute.
    In the command, you can use %u to represent the
    currently selected username, and %t for the tty.
el: Μπορείτε να ρυθμίσετε τις εντολές του μενού.
    Απλώς εισάγετε το όνομα που θέλετε να εμφανίζεται 
    στο μενού και την εντολή προς εκτέλεση.
    Στην εντολή, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το %u για τον
    τρέχοντα χρήστη, και %t για το τερματικό (tty).

en: You can create one or more views for this document. Note that you have to create at least one view.
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε μια ή περισσότερες απεικονίσεις για αυτό το ντοκουμέντο. Σημειώστε ότι πρέπει να δημιουργήσετε τουλάχιστον μια απεικόνιση.

en: You have to restart GDict for these
    settings to become active.
el: Πρέπει να επανεκκινήσετε το GDict
    για να ενεργοποιηθούν οι ρυθμίσεις.

en: You must be the super-user (root) to shut down or restart the computer.
el: Μόνο ο υπερχρήστης (root) επιτρέπεται να κλείσει ή επανεκκινήσει τον υπολογιστή.

en: Your System
el: Το Σύστημα Σας

en: Your config file is corrupted.
    Do you want to create a new session ?
el: Το αρχείο ρυθμίσεων είναι κατεστραμμένο.
    Θέλετε να δημιουργήσετε μια νέα συνεδρία;

en: Zoom view
el: Απεικόνιση μεγένθυνσης

en: [GTT]New
el: [GTT]Νέο

en: _Action Toolbar
el: _Εργαλειοθήκη Ενεργειών

en: _Fixed Font
el: Γραμματοσειρά Στα_θερού Πλάτους

en: _Focusable Buttons
el: _Εστιαζόμενα Κουμπιά

en: _Insert at end
el: _Εισαγωγή στο τέλος

en: _New Project...
el: _Νέο Έργο...

en: _New Window
el: _Νέο Παράθυρο

en: _Open palette...
el: Άνοιγμα _παλέττας...

en: _Reload Configuration File
el: Επα_νανάγνωση Αρχείου Ρυθμίσεων

en: _Save Configuration File
el: _Αποθήκευση Αρχείου Ρυθμίσεων

en: _Save palette
el: _Αποθήκευση παλέττας

en: _Statusbar
el: _Μπάρα κατάστασης

en: _Text Toolbar
el: _Εργαλειοθήκη με κείμενο

en: _Timer
el: _Χρονόμετρο

en: _Timer Running
el: _Χρονόμετρο Τρέχει

en: action to execute when regexps are TRUE
el: ενέργεια προς εκτέλεση όταν η κανονική έκφραση είναι ΑΛΗΘΗΣ

en: an initialization error occurred while starting 'guname-capplet'.
el: σφάλμα αρχικοποίησης κατά την εκκίνηση του 'guname-capplet'.

en: closing parenthesis expected
el: αναμενόταν παρένθεση κλεισίματος

en: description
el: περιγραφή

en: description:
el: περιγραφή:

en: empty
el: κενό

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: extra junk at end: "%s"
el: επιπλέον σκουπίδια στο τέλος: "%s"

en: gfloppy
el: Μορφοποίηση Δισκέτας

en: grep options found in find list bad bad!
el: ορίσματα του grep βρέθηκαν στη λίστα αναζήτησης, κακό!

en: hostname column width ( 0 to hide this column ):
el: πλάτος στήλης ονόματος συστήματος (0 για να αποκρύψετε τη στήλη):

en: invalid variable identifer: %s
el: άκυρο όνομα μεταβλητής: %s

en: major
el: ανώτερο

en: message regexp
el: κανονική έκφραση μηνύματος

en: minor
el: κατώτερο

en: missing variable identifer
el: ανύπαρκτο όνομα μεταβλητής

en: no description
el: κενή περιγραφή

en: no project selected
el: δεν έχει επιλεχθεί έργο

en: no such field: %d
el: ανύπαρκτο πεδίο: %d

en: non-grep option found in grep list, bad bad!
el: ορίσματα γραμμής εντολών βρέθηκαν στη λίστα αναζήτησης, κακό!

en: number expected
el: αναμενόμενος αριθμός

en: process regexp
el: κανονική έκφραση διεργασίας

en: program exited
el: πρόγραμμα τερματίστηκε

en: program started
el: πρόγραμμα εκκινήθηκε

en: project %t started
el: έναρξη έργου %t

en: stopped project %t
el: τέλος έργου %t

en: tag: [%s]
    log_name: [%s]
    process: [%s]
    message: [%s]
    description: [%s]
    action: [%s]
el: ετικέτα: [%s]
    όνομα καταγραφής: [%s]
    διεργασία: [%s]
    μήνυμα: [%s]
    περιγραφή: [%s]
    ενέργεια: [%s]

en: tmp_list is NULL
el: Το tmp_list είναι κενό
