gnome-pim 1.3.2 - en to el translation catalogue (502 entries)

en: 	Object did not exist, creating a new one
el: 	Ανύπαρκτο αντικείμενο, δημιουργώ νέο

en: 	Object has been modified on desktop and on the pilot, desktop takes precedence
el: 	Το αντικείμενο έχει τροποποιηθεί και στον Η/Υ καί στο Pilot, ο Η/Υ έχει προτεραιότητα

en: 
      Additional:
el: 
      Πρόσθετα:

en: 
      City:
el: 
      Πόλη:

en: 
      Country:
el: 
      Χώρα:

en: 
      Ext:
el: 
      Επέκταση:

en: 
      Family:
el: 
    Οικογένεια:

en: 
      Given:
el: 
      Δοθέν:

en: 
      Name:
el: 
      Όνομα:

en: 
      Postal Box:
el: 
    Ταχ. θυρίδα:

en: 
      Postal Code:
el: 
    Ταχ. Κώδικας:

en: 
      Prefix:
el: 
      Πρόθεμα:

en: 
      Region:
el: 
      Περιοχή:

en: 
      Street:
el: 
      Οδός:

en: 
      Suffix:
el: 
      Επίθημα:

en: 
      Unit2:
el: 
     Μονάδα2:

en: 
      Unit3:
el: 
     Μονάδα3:

en: 
      Unit4:
el: 
     Μονάδα4:

en: 
      Unit:
el: 
     Μονάδα:

en: 
    Address:
el: 
    Διεύθυνση:

en: 
    Birth Date:
el: 
    Ημερομηνία Γέννησης:

en: 
    Business Role:
el: 
    Επιχειρ. Ρόλος:

en: 
    Categories:
el: 
    Κατηγορίες:

en: 
    Comment:
el: 
    Σχόλια:

en: 
    Delivery Label:
el: 
    Ετικέτα Παράδοσης:

en: 
    E-mail:
el: 
    Ηλεκ/κή Διεύθυνση:

en: 
    E-mail:
el: 
    Ηλεκ/κή Διεύθυνση:

en: 
    Geo Location:
el: 
    Γεωγραφ. Θέση:

en: 
    Mailer:
el: 
    Προγ. Αλλ/φίας:

en: 
    Name:
el: 
    Όνομα:

en: 
    Org:
el: 
    Οργανισμός:

en: 
    Public Key:
el: 
    Δημόσιο κλειδί:

en: 
    Telephone:
el: 
    Τηλέφωνα:

en: 
    Telephones:
el: 
    Tηλέφωνα:

en: 
    Time Zone:
el: 
    Ζώνη ώρας:

en: 
    Title:
el: 
    Τίτλος:

en: 
    Unique String:
el: 
    Μοναδ. Αλφαριθμ.:

en:  changed. Save?
el:  τροποποιήθηκε.  Αποθήκευση;

en:  seconds
el:  δευτερόλεπτα

en: (C) 1998 the Free Software Foundation
el: (C) 1998 το Free Software Foundation

en: 12-hour (AM/PM)
el: 12-ωρο (πμ/μμ)

en: 1st
el: 1η

en: 24-hour
el: 24-ωρο

en: 2nd
el: 2η

en: 3rd
el: 3η

en: 4th
el: 4η

en: 5th
el: 5η

en: ?
el: ;

en: A new Gnomecard could not be spawned. Maybe it is not in your path.
el: Εκκίνιση νέου Gnomecard ανεπιτυχής.  Πιθανόν δε βρίσκεται στη διαδρομή σας.

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add a category
el: Νέα κατηγορία

en: Add a category to the list of selected categories
el: Προσθήκη νέας κατηγορίας στον κατάλογο επιλεγμένων κατηγοριών

en: Add exception
el: Νέα εξαίρεση

en: Add the contents of another card file
el: Προσάρτηση των περιεχομένων άλλου αρχείου

en: Add to-do item...
el: Νέα εκκρεμότητα...

en: Add...
el: Νέα...

en: Address Conduit Options
el: Επιλογές Αγωγού Διευθύνσεων

en: Address Conduit State
el: Κατάσταση Αγωγού Διευθύνσεων

en: Address List:
el: Λίστα Διευθύνσεων:

en: Address data:
el: Δεδομένα διεύθυνσης

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Alarm Properties
el: Ρυθμίσεις Ειδοποίησης

en: Alarms
el: Ειδοποιήσεις

en: All day event
el: Γεγονός ημέρας

en: An error occured when trying to fetch
    pilot list from the gnome-pilot daemon
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την ανάγνωση καταλόγου
    των Pilot από το δαίμονα του gnome-pilot

en: An event's end time must be later than its start time.
el: Η ώρα λήξης μιας καταχώρησης πρέπει να είναι μετά την ώρα έναρξης.

en: Append GnomeCard File
el: Προσάρτηση αρχείου GnomeCard

en: Appointment
el: Ραντεβού

en: Appointments:
el: Ραντεβού:

en: Audio
el: Ηχητική

en: Audio alarms timeout after
el: Ηχητική ειδοποίηση λήγει μετά

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Beep on display alarms
el: Ηχητικό σήμα στη γνωστοποίηση ειδοποιήσεων

en: Birth Date
el: Ημερομηνία Γέννησης

en: Birthdate:
el: Ημερομηνία Γέννησης:

en: Bulletin Board
el: Πίνακας Ανακοινώσεων

en: By Card Name
el: Βάση Ονόματος Καρτέλας

en: By E-mail
el: Βάση E-mail

en: By Last Name
el: Βάση Επωνύμου

en: By Name
el: Βάση Ονόματος

en: By Organization
el: Βάση Εταιρείας

en: Calendar holds %d entries
el: Το ημερολόγιο έχει %d καταχωρήσεις

en: Can not bind to device %s
el: Αδυναμία δέσμευσης της συσκευής %s

en: Can not create Pilot socket
el: Αδυναμία δημιουργίας υποδοχέα για το Pilot

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
el: Αδύνατη η σύνδεση στην υπηρεσία του GnomePilot

en: Cannot initialise the GnomePilot Daemon
el: Αδύνατη η αρχικοποίηση της Υπηρεσίας GnomePilot

en: Car
el: Αυτοκ/το

en: Card
el: Καρτέλα

en: Card Name
el: Όνομα Καρτέλας

en: Card:
el: Καρτέλα:

en: Case Sensitive
el: Κεφαλαία/πεζά

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories:
el: Κατηγορίες:

en: Category selection
el: Επιλογή κατηγορίας

en: Cellular
el: Κινητό

en: Change current card
el: Τροποποίηση παρούσας καρτέλας

en: Change selected
el: Τροποποίηση επιλογής

en: Church
el: Εκκλησία

en: City:
el: Πόλη:

en: Classification
el: Ταξινόμιση

en: Colors
el: Χρώματα

en: Colors for display
el: Χρώματα για εμφάνιση

en: Column Display
el: Εμφάνιση στηλών

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment:
el: Σχόλιο:

en: Conduit state
el: Κατάσταση αγωγού

en: Confidential
el: Εμπιστευτικό

en: Configuration utility for the address conduit.
    The address conduit syncronizes addresses from the pilot with GnomeCard file on the local host
el: Εργαλείο ρύθμισης του αγωγού διευθύνσεων.
    Ο αγωγός συνδέσεων συγχρονίζει διευθύνσεις από τον πιλότο με το αρχείο GnomeCard στο τοπικό σύστημα

en: Configuration utility for the calendar conduit.
el: Βοηθητικό πρόγραμα ρύθμισης του αγωγού ημερολογίου.

en: Configuration utility for the todo conduit.
el: Βοηθητικό πρόγραμα ρύθμισης του αγωγού εκκρεμοτήτων.

en: Copy From Pilot
el: Αντιγραφή Από Pilot

en: Copy To Pilot
el: Αντιγραφή Στο Pilot

en: Could not create object for conduit.
    Perhaps the conduit isn't properly installed ?
el: Δημιουργία αντικειμένου για αγωγό αδύνατη.
    Πιθανόν ο αγωγός να μην είναι σωστά εγκατεστημένος ;

en: Could not open DatebookDB on the Pilot
el: Αδυναμία ανοίγματος DateBookDB στο Pilot

en: Could not read pilot's DateBook application block
el: Αδυναμία ανάγνωσης του τμήματος εφαρμογής DateBook από το Pilot

en: Could not start gnomecal server
el: Αδυναμία εκκίνσης του εξυπηρέτη gnomecal

en: Country:
el: Χώρα:

en: Create a new appointment
el: Δημιουργία νέου ραντεβού

en: Create a new appointment for today
el: Δημιουργία νέου σημερινού ραντεβού

en: Create a new calendar
el: Δημιουργία νέου ημερολογίου

en: Create a new card file
el: Δημιουργία νέου αρχείου καρτελών

en: Create new appointment
el: Δημιουργία νέου ραντεβού

en: Create new card
el: Δημιουργία νέας καρτέλας

en: Create to-do item
el: Νέα εκκρεμότητα

en: Current day's number:
el: Αριθμός σημερινής ημέρας:

en: DATE
el: ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

en: Daily
el: Κάθε ημέρα

en: Day
el: Ημέρα

en: Day View
el: Ημερήσια προβολή

en: Day end:
el: Ημέρα λήξης:

en: Day numbers:
el: Αριθμοί ημερών:

en: Day range
el: Διάρκεια ημέρας

en: Day start:
el: Ημέρα έναρξης:

en: Days
el: Ημέρες

en: Default
el: Εξ' ορισμού

en: Defaults
el: Εξ' ορισμού

en: Del
el: Διαγρ.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete all occurances
el: Διαγραφή όλων επαναλήψεων

en: Delete card
el: Διαγραφή καρτέλας

en: Delete selected
el: Διαγραφή επιλογής

en: Delete this appointment
el: Διαγραφή ραντεβού

en: Delete this item
el: Διαγραφή παρόντος

en: Delete this occurance
el: Διαγραφή παρούσας επανάληψης

en: Delivery Addresses
el: Διευθύνσεις Παράδοσης

en: Disabled
el: Ανενεργό

en: Display
el: Οπτική

en: Displayed Columns
el: Εμφανείς στήλες

en: Domestic
el: Εσωτερικού

en: Done
el: Έγινε

en: Due Date
el: Προθεσμία

en: Due Date:
el: Προθεσμία:

en: E-mail Addresses
el: Διεύθ. Ηλεκ. Αλληλ.

en: E-mail data:
el: Δεδομένα e-mail:

en: Edit appointment
el: Επεξεργασία ραντεβού

en: Edit card
el: Επεξεργασία καρτέλας

en: Edit this appointment...
el: Επεξεργασία ραντεβού...

en: Edit this item...
el: Επεξεργασία παρόντος...

en: Edit to-do item
el: Επεξεργασία εκκρεμότητας

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Electronic Business Card Manager
el: Διαχειριστής ηλεκτρονικών καρτελών

en: Email
el: Ηλεκτρονική Διεύθυνση

en: Email List:
el: Λίστα e-mail:

en: Empty days:
el: Κενές ημέρες:

en: Enable debugging output of TYPE (alarms)
el: Ενεργοποίηση εξόδου εξσφαλμάτωσης του τύπου TYPE (ειδοποιήσεις)

en: Enable snoozing for
el: Ενεργοποίηση παράτασης για

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: End after
el: Λήξη μετά από

en: End on
el: Λήξη στις

en: End time:
el: Ώρα τέλους:

en: Ending date
el: Ημ/νία λήξης

en: Erase card
el: Διαγραφή καρτέλας

en: Error %s %s.
el: Σφάλμα %s %s.

en: Error while communicating with calendar server
el: Σφάλμα κατά την επικοινωνία με τον εξυπηρέτη ημερολογίου

en: Event day's number:
el: Αριθμός ημέρας γεγονότος:

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Explanatory
el: Επεξήγηση

en: Extended:
el: Εκτεταμένο:

en: FILE
el: ΑΡΧΕΙΟ

en: Failed to get a connection from the Pilot device
el: Αποτυχία σύνδεσης με τη συσκευή Pilot

en: Fax
el: Φαξ

en: File %s has changed since it was loaded
    Continue?
el: Το αρχείο %s έχει μεταβληθεί αφότου διαβάστηκε
    Συνέχεια?

en: File As:
el: Καταχώρηση Ως:

en: File not found
el: Το αρχείο δε βρέθηκε

en: File to load calendar from
el: Αρχείο ημερολογίου

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Find
el: Αναζήτηση

en: Find Backwards
el: Προς τα πίσω

en: Find Card
el: Αναζήτηση καρτέλας

en: Find:
el: Αναζήτηση:

en: First
el: Αρχή

en: First Name
el: Όνομα

en: First card
el: Πρώτη καρτέλα

en: First:
el: Μικρο:

en: Fri
el: Πα

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Friends
el: Φίλοι

en: Full Name
el: Πλήρες όνομα

en: GEOMETRY
el: ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ

en: General
el: Γενικά

en: Geo. Position
el: Γεωγραφ. Θέση

en: Geographic Position
el: Γεωγραφική θέση

en: Geographical
el: Τοποθεσία

en: Geometry for starting up
el: Γεωμετρία κατά την εκκίνηση

en: Gnome Calendar
el: Ημερολόγιο του Gnome

en: GnomeCalendar Conduit
el: Αγωγός Ημερολογίου του Gnome

en: GnomeCard File:
el: Αρχείο GnomeCard:

en: Go
el: Πήγαινε

en: Go back in time
el: Μετακίνηση πρός το παρελθόν

en: Go forward in time
el: Μετακίνιση προς το μέλλον

en: Go to
el: Μετακίνηση

en: Go to a specific date
el: Μετακίνηση σε συγκεκριμένη ημ/νία

en: Go to date
el: Ημέρα

en: Go to present time
el: Μετακίνηση στο παρόν

en: Go to today
el: Σήμερα

en: Gpilotd address conduit
el: Αγωγός διευθύνσεων Gpilotd

en: Gpilotd todo conduit
el: Αγωγός εκκρεμοτήτων του Gpilotd

en: Hacking
el: Προγραμματισμό

en: Headings:
el: Επικεφαλίδες:

en: Highlight items due today
el: Τονισμός στοιχείων που λήγουν σήμερα

en: Highlight not yet due items
el: Τονισμός εμπρόθεσμων

en: Highlight overdue items
el: Τονισμός εκπρόθεσμων

en: Highlighted day:
el: Τονισμένη ημέρα:

en: Hobby
el: Χόμπυ

en: Home
el: Οικία

en: Hour
el: Ώρα

en: Hours
el: Ώρες

en: Housekeeping
el: Νοικοκυριό

en: Identity
el: Ταυτότητα

en: If used, starts in iconic mode
el: Έναρξη ως εικονίδιο

en: If you want to debug the attributes on records
el: Εάν θέλετε αποσφαλμάτωση των ιδιοτήτων εγγραφών

en: International
el: Διεθνής

en: Internet
el: Ιντερνέτ

en: Item Comments:
el: Σχόλια:

en: Jump to this _day
el: Μετακίνηση στην _ημέρα

en: Jump to this _month
el: Μετακίνιση στο _μήνα

en: Jump to this _week
el: Μετακίνηση στην _εβδομάδα

en: Jump to this _year
el: Μετακίνηση στο έ_τος

en: Last
el: Τέλος

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Last card
el: Τελευταία καρτέλα

en: Last:
el: Επώνυμο:

en: Layout
el: Διάταξη

en: Load the user calendar
el: Ανάγνωση ημερολογίου του χρήστη

en: Love
el: Έρωτας

en: Mail
el: Αλληλογραφία

en: Mail to:
el: Αποστολή αλληλογραφίας προς:

en: Make this appointment movable
el: Μετατροπή ραντεβού σε μετακινήσιμο

en: Meeting
el: Συναντήσεις

en: Merge From Pilot
el: Συγχώνευση Από Pilot

en: Merge To Pilot
el: Συγχώνευση Στο Pilot

en: Message Recorder
el: Τηλεφωνητής

en: Middle Name
el: Δεύτερο όνομα

en: Middle:
el: Δεύτερο:

en: Minute
el: Λεπτό

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Modem
el: Μόντεμ

en: Modify
el: Τροποποίηση

en: Mon
el: Δε

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Money
el: Χρήματα

en: Month View
el: Μηνιαία προβολή

en: Monthly
el: Κάθε μήνα

en: Music
el: Μουσική

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα:

en: Network
el: Δίκτυο

en: New
el: Νέο

en: New appointment for _today...
el: Νέο _σημερινό ραντεβού...

en: New appointment...
el: Νέο ραντεβού...

en: Next
el: Επόμενο

en: Next card
el: Επόμενη καρτέλα

en: No Card Name
el: Καρτέλα Χωρίς Όνομα

en: No Card Name for this card.
el: Δεν υπάρχει Όνομα Καρτέλας για την παρούσα καρτέλα.

en: No Card Name.
el: Καρτέλα Χωρίς Όνομα.

en: No appointments for this day
el: Κανένα ραντεβού για σήμερα

en: No description
el: Κενή περιγραφή

en: No filename specified. Please run address conduit capplet first.
el: Δεν καθορίστηκε αρχείο. Παρακαλώ εκτελέστε πρώτα το εφαρμογίδιο ελέγχου αγωγού διευθύνσεων.

en: No matching record found.
el: Δε βρέθηκε.

en: No pilot configured, please choose the
    'Pilot Link Properties' capplet first.
el: Δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για κανένα Pilot, παρακαλώ επιλέξτε
    πρώτα το εφαρμογίδιο ελέγχου 'Ιδιότητες Pilot Link'

en: None
el: Ποτέ

en: Not connected to the gnome-pilot daemon
el: Αποσυνδεδεμένος από το δαίμονα του gnome-pilot

en: Number:
el: Αριθμός:

en: Ok
el: Εντάξει

en: Only syncs from desktop to pilot
el: Συγχρονισμός μόνο από Η/Υ προς Pilot

en: Only syncs from pilot to desktop
el: Συγχρονισμός μόνο από Pilot προς Η/Υ

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open GnomeCard File
el: Άνοιγμα αρχείου GnomeCard

en: Open _Default
el: Άνοιγμα _προκαθορισμένου

en: Open calendar
el: Άνοιγμα ημερολογίου

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open secret entries
el: Άνοιγμα μυστικών εγγραφών

en: Open the default file
el: Άνοιγμα προκαθορισμένου αρχείου

en: Organization
el: Εταιρεία

en: Outline:
el: Σχεδιάγραμμα:

en: Owner:
el: Ιδιοκτήτης:

en: PORT
el: ΘΥΡΑ

en: Pager
el: Ειδοποίηση

en: Paperwork
el: Γραφειοκρατία

en: Parcel
el: Πακέτο

en: Phone
el: Τηλέφωνο:

en: Phone List:
el: Τηλέφωνα:

en: Please select categories for the current item
el: Παρακαλώ επιλέξτε κατηφορίες για την τρέχουσα καταχώρηση

en: Please select the date you want to go to.
    When you click on a day, you will be taken
    to that date.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τη μέρα στην οποία επιθυμείτε να μετακινηθείτε.
    Όταν κάνετε κλίκ σε κάποια ημέρα, θα μεταφερθείτε σε
    εκείνη την ημερομηνία.

en: Please select the start and end hours you want
    to be displayed in the day view and week view.
    Times outside this range will not be displayed
    by default.
el: Παρακαλώ επιλέξτε την επιθυμητή αρχική και τελική
    ώρα για τις προβολές ημέρας και μήνα.
    Ώρες εκτός αυτών δεν θα εμφανίζονται αυτόματα.

en: Possible Columns
el: Πιθανές στήλες

en: Post Office:
el: Ταχ. Γραφείο:

en: Postal Box
el: Ταχ. θυρίδα

en: Postal Code:
el: Ταχ. Κώδικας:

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Preferred
el: Προτιμώμενο

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Prefix:
el: Πρόθεμα:

en: Prev
el: Προηγ

en: Previous card
el: Προηγούμενη καρτέλα

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

en: Private
el: Προσωπικό

en: Program
el: Πρόγραμμα

en: Public
el: Κοινό

en: Public Key:
el: Δημόσιο κλειδί:

en: Reached %s record.
    Continue from the %s one?
el: Εγγραφή %s.
    Συνέχεια από την %s;

en: Recur on the
el: Επανάληψη την

en: Recurrence
el: Επανάληψη

en: Recurrence rule
el: Κανόνας επανάληψης

en: Region:
el: Περιοχή:

en: Relatives
el: Συγγενείς

en: Reminder of your appointment at
el: Υπενθύμιση ραντεβού στις

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove a category
el: Διαγραφή κατηγορίας

en: Remove a category from  the list of selected categories
el: Διαγραφή κατηγορίας από τον κατάλογο επιλεγμένων κατηγοριών

en: Repeat forever
el: Για πάντα

en: Role
el: Ρόλος

en: Run program:
el: Εκτέλεση προγράμματος:

en: Sat
el: Σα

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save GnomeCard File As...
el: Αποθήκευση αρχείου GnomeCard ως...

en: Save calendar
el: Αποθήκευση ημερολογίου

en: Save changes
el: Αποθήκευση τροποποιήσεων

en: School
el: Σχολείο

en: Search card
el: Αναζήτηση καρτέλας

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Select program to run at alarm time
el: Επιλέξτε πρόγραμμα προς εκτέλεση για ειδοποίηση

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: Set sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμισης

en: Shopping
el: Ψώνια

en: Show TO-DO items and quit
el: Εμφάνιση εκκρεμοτήτων και έξοδος

en: Show events and quit
el: Εμφάνιση γεγονότων και έξοδος

en: Show on TODO List:
el: Εμφάνιση στη Λίστα Εκκρεμοτήτων:

en: Snooze
el: Παράταση

en: Sort
el: Ταξινόμιση

en: Specifies ending date [for --events]
el: Καθορισμός ημ/νίας λήξης [για την επιλογή --events]

en: Specifies start date [for --events]
el: Καθορισμός ημ/νίας έναρξης [για την επιλογή --events]

en: Specifies the port on which the Pilot is
el: Καθορισμός της θύρας όπου συνδέεται το Pilot

en: Start time:
el: Ώρα έναρξης:

en: Street:
el: Οδός:

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Suffix:
el: Επίθεμα:

en: Summary
el: Περίληψη

en: Summary:
el: Περίληψη:

en: Sun
el: Κυ

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Synced DateBook from Pilot to GnomeCal
el: Το DateBook συγχρονίστηκε από το Pilot

en: Synchronize
el: Συγχρονισμός

en: Synchronize Action
el: Ενέργεια Συγχρονισμού

en: Syncing with the pilot...
el: Συγχρονισμός με το Pilot...

en: TYPE
el: ΕΙΔΟΣ

en: Take from Name
el: Από το όνομα

en: Telephone Numbers
el: Αριθμοί Τηλεφώνων

en: Telephone data:
el: Δεδομένα τηλεφώνου:

en: The GNOME personal calendar and schedule manager.
el: Προσωπικό ημερολόγιο και διαχειριστής προγράμματος του GNOME.

en: The default file
el: Το εξ' ορισμού αρχείο

en: The startup view mode (dayview, weekview, monthview, yearview)
el: Τύπος προβολής κατά την εκκίνηση (ημέρα, εβδομάδα, μήνας, έτος)

en: There are cards which are currently being modified.
    Finish any pending modifications and try again.
el: Ύπαρχουν κάρτες που τροποποιούνται ατή τη στιγμή.
    Παρακαλώ ολοκληρώστε τις τροποποιήσεις και ξαναπροσπαθήστε.

en: Thu
el: Πε

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time
el: Ώρα

en: Time Left
el: Εναπομένων χρόνος

en: Time Until Due
el: Εναπομείνον Χρόνος Μέχρι τη Λήξη

en: Time Zone
el: Ζώνη ώρας

en: Time display
el: Εμφάνιση ώρας

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Title
el: Τίτλος

en: Title:
el: Τίτλος:

en: To Do List
el: Λίστα Εκκρεμοτήτων

en: To Do List Properties
el: Ιδιότητες Λίστας Εκκρεμοτήτων:

en: To Do List style options:
el: Επιλογές στύλ Λίστας Εκκρεμοτήτων:

en: To-Do item that is due today:
el: Εκκρεμότητα που λήγει σήμερα:

en: To-Do item that is not yet due:
el: Εκκρεμότητα που δεν έχει λήξει ακόμα:

en: To-Do item that is overdue:
el: Εκκρεμότητα που έχει λήξει:

en: To-do list
el: Εκκρεμότητες

en: Today
el: Σήμερα

en: Toggle Card View
el: Εμφάνιση/απόκρυψη καρτέλας

en: Toggle Tree View
el: Εμφάνιση/απόκρυψη δέντρου

en: Travel
el: Ταξίδι

en: Tree
el: Δέντρο

en: Tue
el: Τρ

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Type:
el: Είδος:

en: Unable to open DatebookDB
el: Αδυναμία ανοίγματος DateBookDB

en: Unable to open file: %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου: %s

en: Unit 1
el: Μονάδα 1

en: Unit 2
el: Μονάδα 2

en: Unit 3
el: Μονάδα 3

en: Unit 4
el: Μονάδα 4

en: VIEW
el: ΟΨΗ

en: Vadim Strizhevsky <vadim@optonline.net>
el: Βαντίμ Στριζέφσκι <vadim@optonline.net>

en: Video
el: Βίντεο

en: Voice
el: Φωνή

en: Web Page
el: Ιστοσελίδα

en: Web Page:
el: Ιστοσελίδα:

en: Wed
el: Τε

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Week View
el: Εβδομαδιαία προβολή

en: Weekly
el: Κάθε εβδομάδα

en: Weeks
el: Εβδομάδες

en: Weeks start on
el: Αρχή εβδομάδας την

en: Work
el: Εργασία

en: Year View
el: Ετήσια προβολή

en: Year:
el: Έτος:

en: Yearly
el: Κάθε έτος

en: _Append...
el: _Προσάρτηση...

en: _New appointment in this day...
el: _Νέο ραντεβού αυτής της ημέρας...

en: _New appointment...
el: _Νέο ραντεβού...

en: _New calendar
el: _Νέο ημερολόγιο

en: ago
el: πρίν

en: am
el: πμ

en: april
el: απρίλιος

en: august
el: αύγουστος

en: d_Every
el: d_Κάθε

en: day
el: ημέρα

en: day(s)
el: ημέρα(-ες)

en: december
el: δεκέμβριος

en: eighth
el: όγδοο

en: eleventh
el: ενδέκατο

en: february
el: φεβρουάριος

en: fifth
el: πέμπτο

en: first
el: πρώτο

en: fortnight
el: δεκαπενθήμερο

en: fourth
el: τέταρτο

en: friday
el: παρασκευή

en: h
el:  ώρα

en: hour
el: ώρα

en: hrs.
el: ώρες

en: january
el: ιανουάριος

en: july
el: ιούλιος

en: june
el: ιούνιος

en: last
el: τελευταίο

en: lat,
el: πλάτος,

en: lon.
el: μήκος.

en: m_Every
el: m_Κάθε

en: march
el: μάρτιος

en: may
el: μάιος

en: min
el: λεπτό

en: mins.
el: λεπτά

en: minute
el: λεπτό

en: monday
el: δευτέρα

en: month
el: μήνας

en: month(s)
el: μήνα(-ες)

en: next
el: επόμενο

en: ninth
el: ένατο

en: november
el: νοέμνβριος

en: now
el: τώρα

en: occurrence(s)
el: επανάληψη(-εις)

en: october
el: οκτώβριος

en: pi_accept failed
el: αποτυχία της pi_accept

en: pm
el: μμ

en: saturday
el: σάββατο

en: sec
el: δευτ.

en: second
el: δευτερόλεπτο

en: sept
el: σεπ

en: september
el: σεπτέμβριος

en: seventh
el: έβδομο

en: sixth
el: έκτο

en: sunday
el: κυριακή

en: tenth
el: δέκατο

en: th day of the month
el: η ημέρα του μήνα

en: the default file
el: το εξ' ορισμού αρχείο

en: third
el: τρίτο

en: this
el: αυτό

en: thur
el: πε

en: thurs
el: πε

en: thursday
el: πέμπτη

en: today
el: σήμερα

en: tomorrow
el: αύριο

en: tues
el: τρ

en: tuesday
el: τρίτη

en: twelfth
el: δωδέκατο

en: w_Every
el: w_Κάθε

en: wednes
el: τε

en: wednesday
el: τετάρτη

en: week
el: εβδομάδα

en: week(s)
el: εβδομάδα(-ες)

en: y_Every
el: y_Κάθε

en: year
el: έτος

en: year(s)
el: έτος(-η)

en: yesterday
el: χθες
