galeon 1.2 - en to el translation catalogue (1163 entries)

en: %.2f%% - Downloading
el: %.2f%% - Γίνεται μεταφόρτωση

en: %dK of %sK bytes at %sK bytes/sec
el: %dK από %sK byte σε %sK byte/sec

en: %s (%d kB loaded)
el: %s (μεταφορτώθηκαν %d kB)

en: %s (%d tabs)
el: %s (%d στήλες)

en: %s (%d%% complete, %d kB of %d kB loaded%s)
el: %s (ολοκληρώθηκε %d%%, μεταφορτώθηκαν %d kB από %d kB%s)

en: %s (1 tab)
el: %s (1 στήλη)

en: %s = URL, %f = destination folder
el: %s = URL, %f = φάκελος προορισμού

en: %s at %s
el: %s σε %s

en: %s at KB/s
el: %s σε KB/s

en: %s not found
el: το %s δε βρέθηκε

en: %s not found
el: το %s δε βρέθηκε

en: %s of %s
el: %s από %s

en: , %02d:%02d:%02d remaining
el: , απομένουν %02d:%02d:%02d

en: ?Subject=Check%20this%20out%21
el: ?Subject=Παρακαλώ%20δείτε%20το%21

en: A GNOME browser based on Mozilla
el: Φυλλομετρητής GNOME βασισμένος στον Mozilla

en: A file was selected when a folder was expected.
el: Επιλέχθηκε ένα αρχείο ενώ αναμενόταν φάκελος.

en: A folder was selected when a file was expected.
el: Επιλέχθηκε ένας φάκελος ενώ αναμενόταν αρχείο.

en: AL_T text
el: ΕΝΝΑΛΑΚΤΙ_ΚΌ κείμενο

en: A_nimate images
el: _Κίνηση εικόνων

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
el: ΑαΒβΓγΔδΕεΖζΗηΘθΙιΚκΛλΜμΝνΞξΟοΠπΡρΣσΤτΥυΦφΧχΨψΩω

en: Abandon Changes
el: Εγκατάλειψη Αλλαγών

en: Abort
el: Ματαίωση

en: About _plugins
el: Περί των αρθρω_μάτων

en: About this application
el: Περί αυτής της εφαρμογής

en: Accept _from current server only
el: Αποδοχή μόνο από τον _τρέχων εξυπηρετητή

en: Action
el: Ενέργεια

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Galeon bookmark
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη Galeon

en: Add _bookmark
el: Προσθήκη σελιδο_δείκτη

en: Add _bookmark here
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη ε_δώ

en: Add _folder here
el: Προσθήκη _φακέλου εδώ

en: Add a bookmark (don't open any window)
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη (να μην ανοιχθεί παράθυρο)

en: Add a bookmark for the current page to a specified folder
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη για την τρέχουσα τοποθεσία σε καθορισμένο φάκελο

en: Add a bookmark for the current page to the default folder
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη για την τρέχουσα σελίδα στον εξ' ορισμού φάκελο

en: Add alias for r_oot bookmark
el: Προσθήκη ψευδωνύμου για το _ριζικό σελιδοδείκτη

en: Add bookmark
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη

en: Add bookmark for frame
el: Προσθήκη σελιδοδείκτη για το πλαίσιο

en: Added:
el: Προστέθηκε:

en: Advanced
el: Για Προχωρημένους

en: Afrikaans (af)
el: Αφρικαάνς (af)

en: Al_ways use these colors
el: Να γίνεται πάντα χρήση αυτών των _χρωμάτων

en: Albanian (sq)
el: Αλβανικά (sq)

en: Alias
el: Ψευδ/μο

en: Alias Error
el: Σφάλμα Ψευδωνύμου

en: All
el: Όλα

en: All Files
el: Όλα τα Αρχεία

en: Allow Java code to be executed
el: Να επιτρέπεται η εκτέλεση κώδικα Java

en: Allow JavaScript code to be executed
el: Να επιτρέπεται η εκτέλεση κώδικα JavaScript

en: Allow Java_Script
el: Ενεργοποίηση Java_Script

en: Allow _Java
el: Ενεργοποίηση _Java

en: Allow _Java (requires plugin)
el: Ενεργοποίηση _Java (απαιτεί πρόσθετο λογισμικό)

en: Allow _popups
el: Να επιτρέπονται ανα_δυόμενα παράθυρα

en: Allow cookies from this site
el: Να επιτρέπονται cookies από αυτόν το δικτυακό τόπο

en: Allow image source
el: Να επιτρέπεται η πηγή της εικόνας

en: Allow images from %s
el: Να επιτρέπονται εικόνες από %s

en: Allow images from this site to be loaded
el: Να επιτρέπονται εικόνες από αυτόν το δικτυακό τόπο

en: Allow pages to create popup windows
el: Να επιτρέπεται στις σελίδες να δημιουργούν αναδυόμενα παράθυρα

en: Allow statusbar _messages
el: Να επιτρέπονται μηνύματα στη _μπάρα κατάστασης

en: Allowed
el: Να επιτρέπεται

en: Alt text
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: Always Use
el: Να γίνεται πάντα χρήση

en: Always _use this helper
el: Να γίνεται πάντα _χρήση αυτού του βοηθητικού προγράμματος

en: Always us_e these fonts
el: Να γίνεται πάντα χρήση αυτών _γραμματοσειρών

en: An error ocurred loading / pasting bookmarks. There was an alias that pointed to an invalid bookmark
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση / επικόλληση σελιδοδεικτών. Υπήρχε ένα ψευδώνυμο που έδειχνε σε ένα μη έγκυρο σελιδοδείκτη

en: Animate images continuously
el: Συνεχής κίνηση εικόνων

en: Animate images once through
el: Κίνηση εικόνων μόνο μια φορά

en: Appendix
el: Παράρτημα

en: Apply and Close
el: Εφαρμογή και Κλείσιμο

en: Apply this sheet by default
el: Εφαρμογή εξ' ορισμού αυτού του stylesheet

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Arabic (IBM-864)
el: Αραβικά (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
el: Αραβικά (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
el: Αραβικά (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
el: Αραβικά (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
el: Αραβικά (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
el: Αραβικά (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
el: Αραβικά (Windows-1256)

en: Arabic (ar)
el: Αραβικά (ar)

en: Armenian (ARMSCII-8)
el: Αρμενικά (ARMSCII-8)

en: Ask for _destination folder on each download
el: Ερώτηση για φάκελο _προορισμού σε κάθε μεταφόρτωση

en: Ask the user
el: Ερώτηση χρήστη

en: At some locations, such as behind some corporate firewalls, you'll
    need to use a proxy to connect to the Internet.
    
    If you don't know the settings, ask your systems administrator.
    
    If you're not sure whether your location uses a proxy, you can try
    without by leaving these fields blank, and setup a proxy later in
    Galeon preferences.
el: Σε μερικές περιπτώσεις, όπως πίσω από κάποιους εταιρικούς firewalls, θα 
    χρειαστείτε ένα διαμεσολαβητή για να συνδεθείτε στο διαδίκτυο.
    
    Αν δε γνωρίζετε τις ρυθμίσεις, ρωτήστε το διαχειριστή του δικτύου σας.
    
    Αν δεν είστε σίγουροι για την ύπαρξη διαμεσολαβητή προσπαθείστε χωρίς,
    αφήνοντας τα πεδία κενά και καθορίστε το διαμεσολαβητή αργότερα μέσα από τις
    προτιμήσεις του Galeon.

en: At the _bottom of each folder
el: Στο _τέλος κάθε φακέλου

en: At the _top of each folder
el: Στην _αρχή κάθε φακέλου

en: Attempt to load URL in existing Galeon window
el: Προσπάθεια φόρτωσης URL σε υπάρχον παράθυρο του Galeon

en: Author
el: Συγγραφέας

en: AutoBookmarks
el: ΑυτόματοιΣελιδοδείκτες

en: AutoFill Anonymous
el: Ανώνυμη Αυτόματη Συμπλήρωση

en: Autoconfigure _URL:
el: Αυτόματη Ρύθμιση _URL:

en: Autodetec_t
el: Αυτόματος εντοπισ_μός

en: Automatically
el: Αυτόματα

en: Automatically _wrap around
el: Αυτόματη ανα_δίπλωση

en: Automatically reload the current site every so often
el: Συχνή αυτόματη επαναφόρτωση της τρέχουσας σελίδας

en: Autoreload
el: Αυτόματη επαναφόρτωση

en: Available Controls
el: Διαθέσιμα Εργαλεία Ελέγχου

en: Azerbaijani (az)
el: Αζερμπαϊτζανά (az)

en: Back
el: Πίσω

en: Back history
el: Ιστορικό εντολών πρoς τα πίσω

en: Baltic
el: Βαλτική

en: Baltic (ISO-8859-13)
el: Βαλτικής (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
el: Βαλτικής (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
el: Βαλτικής (Windows-1257)

en: Basque (eu)
el: Βασκική (eu)

en: Block cookies from this site
el: Φραγή cookies από αυτήν τη σελίδα

en: Block image source
el: Φραγή πηγής εικόνας

en: Block images from %s
el: Φραγή εικόνων από %s

en: Block images from this site from being loaded
el: Φραγή μεταφόρτωσης εικόνων από αυτήν την σελίδα

en: Blocked
el: Φραγμένο

en: Bookmark Name
el: Όνομα Σελιδοδείκτη

en: Bookmarklets
el: Σελιδοδεικτίδια

en: Bookmarks
el: Σελιδοδείκτες

en: Bookmarks _dock
el: Αγ_κύρωση σελιδοδεικτών

en: Bottom
el: Κάτω

en: Breton (br)
el: Μπρετόν (br)

en: Broken
el: Σπασμένο

en: Browsing
el: Εξερεύνηση

en: Bulgarian (bg)
el: Βουλγαρική (bg)

en: Byelorussian (be)
el: Λευκορωσικά (be)

en: Bypass cache
el: Παράκαμψη ήδη μεταφορτωμένων

en: Bypass cache and proxy
el: Παράκαμψη ήδη μεταφορτωμένων και διαμεσολαβητή

en: Bypass proxy
el: Παράκαμψη διαμεσολαβητή

en: C_ut
el: _Αποκοπή

en: Cache
el: Ήδη μεταφορτωμένα

en: Cancel all pending downloads?
el: Ακύρωση όλων των μεταφορτώσεων που υπολείπονται;

en: Cannot find a schema for galeon preferences. 
    Check your gconf setup, look at galeon FAQ for 
    more info
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση ενός σχήματος (schema) για τις προτιμήσεις του Galeon. 
    Ελέγξτε τις ρυθμίσεις του gconf και δείτε τις συχνές ερωτήσεις του Galeon για 
    περισσότερες πληροφορίες

en: Catalan (ca)
el: Καταλωνικά (ca)

en: Celtic (ISO-8859-14)
el: Κελτικά (ISO-8859-14)

en: Central European
el: Κεντρικής Ευρώπης

en: Central European (IBM-852)
el: Κεντρικής Ευρώπης (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
el: Κεντρικής Ευρώπης (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
el: Κεντρικής Ευρώπης (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
el: Κεντρικής Ευρώπης (Windows-1250)

en: Certificates
el: Πιστοποιητικά

en: Chapter
el: Κεφάλαιο

en: Charset Encoding
el: Κωδικοποίηση Χαρακτήρων

en: Charsets
el: Σύνολα χαρακτήρων

en: Chinese
el: Κινέζικα

en: Chinese (zh)
el: Κινέζικα (zh)

en: Chinese Simplified (GB18030)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
el: Κινέζικα Παραδοσιακά (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
el: Κινέζικα Παραδοσιακά (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
el: Κινέζικα Παραδοσιακά (EUC-TW)

en: Choose Helper App
el: Επιλογή Βοηθητικής Εφαρμογής

en: Choose Helper Application
el: Επιλογή Βοηθητικής Εφαρμογής

en: Choose destination folder
el: Επιλογή φακέλου προορισμού

en: Choose helper application
el: Επιλογή βοηθητικής εφαρμογής

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear _Disk Cache
el: Εκκαθάριση Ήδη Μεταφορτωμένων στο _Δίσκο

en: Clear _Memory Cache
el: Εκκαθάριση Ήδη Μεταφορτωμένων στη _Μνήμη

en: Clear location
el: Καθαρισμός τοποθεσίας

en: Clear the console
el: Καθαρισμός κονσόλας

en: Clear the location entry field
el: Καθαρισμός του πεδίου καταχώρησης τοποθεσίας

en: Click to (un)fold
el: Κλικ για (από)δίπλωση

en: Clone tab
el: Κλωνοποίηση στήλης

en: Close Window
el: Κλείσιμο παραθύρου

en: Close all Galeon windows
el: Κλείσιμο όλων των παραθύρων του Galeon

en: Close dock
el: Κλείσιμο αγκύρωσης

en: Close other tabs
el: Κλείσιμο άλλων στηλών

en: Close tab
el: Κλείσιμο στήλης

en: Close the current tab or window
el: Κλείσιμο της τρέχουσας στήλης ή παραθύρου

en: Colors
el: Χρώματα

en: Completions
el: Συμπληρώσεις

en: Configure Proxy Settings
el: Ρύθμισης Διαμεσολαβητή

en: Configure the application
el: Ρύθμιση της εφαρμογής

en: Confirm Session Open
el: Επιβεβαίωση Ανοίγματος Συνεδρίας

en: Confirm Window Close
el: Επιβεβαίωση Κλεισίματος Παραθύρου

en: Contents
el: Περιεχόμενα

en: Control how proxies should be used
el: Έλεγχος χρήσεως διαμεσολαβητών

en: Control whether images are animated
el: Έλεγχος για την κίνηση εικόνων

en: Control whether images are displayed
el: Έλεγχος για την προβολή εικόνων

en: Coo_kie Sites
el: Δικτυακοί τόποι με _Cookies

en: Cookie Information
el: Πληροφορίες Cookie

en: Cookie Name
el: Όνομα Cookie

en: Cookie management
el: Διαχείριση Cookies

en: Cookies that are being stored
el: Αποθηκευμένα Cookies

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy destination location
el: Αντιγραφή τοποθεσίας προορισμού

en: Copy email address
el: Αντιγραφή ηλεκτρονικής διεύθυνσης

en: Copy frame location
el: Αντιγραφή τοποθεσίας πλαισίου

en: Copy image location
el: Αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας

en: Copy link location
el: Αντιγραφή τοποθεσίας συνδέσμου

en: Copy location
el: Αντιγραφή τοποθεσίας

en: Copy source location
el: Αντιγραφή τοποθεσίας πηγής

en: Copy the selection
el: Αντιγραφή επιλεγμένου

en: Copyright
el: Πνευματικά Δικαιώματα

en: Copyright (C) 2000-2002 Marco Pesenti Gritti
el: Πνευματικά Δικαιώματα (C) 2000-2002 Marco Pesenti Gritti

en: Could not create a temporary file
el: Αδύνατη η δημιουργία προσωρινού αρχείου

en: Could not open file: %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου: %s

en: Couldn't load any bookmark from that file.
    Make sure that it is in the correct file format.
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση σελιδοδεικτών από αυτό το αρχείο.
    Επιβεβαιώστε ότι είναι αρχείο της σωστής μορφής.

en: Couldn't load session from "%s"
el: Αποτυχία φόρτωσης συνεδρίας από το "%s"

en: Couldn't save your bookmarks to the specified file!
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση των σελιδοδεικτών σας στο καθορισμένο αρχείο!

en: Create a new alias
el: Δημιουργία νέου ψευδ/ου

en: Create a new bookmark
el: Δημιουργία νέου σελιδοδείκτη

en: Create a new folder
el: Δημιουργία νέου φακέλου

en: Create a new separator
el: Δημιουργία νέου διαχωριστικού

en: Create a new tab
el: Δημιουργία νέας στήλης

en: Create a new window
el: Δημιουργία νέου παραθύρου

en: Create bookmarks from previous session
el: Δημιουργία σελιδοδεικτών από προηγούμενη συνεδρία

en: Create the initial window with the given geometry.
    see X(1) for the GEOMETRY format
el: Δημιουργία του αρχικού παραθύρου με τη δοθείσα γεωμετρία..
    βλ. X(1) για τη μορφή της γεωμετρίας

en: Croatian (MacCroatian)
el: Κροατικά (MacCroatian)

en: Croatian (hr)
el: Κροατικά (hr)

en: Current Controls
el: Τρέχοντες Έλεγχοι

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Cut the selection
el: Αποκοπή επιλεγμένου

en: Cyrillic
el: Κυριλλικά

en: Cyrillic (IBM-855)
el: Κυριλλικά (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
el: Κυριλλικά (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
el: Κυριλλικά (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
el: Κυριλλικά (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
el: Κυριλλικά (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
el: Κυριλλικά (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (CP-866)
el: Κυριλλικά/Ρωσικά (CP-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
el: Κυριλλικά/Ουκρανικά (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
el: Κυριλλικά/Ουκρανικά (MacUkrainian)

en: Czech (cs)
el: Τσέχικα (cs)

en: DYNAMIC
el: ΔΥΝΑΜΙΚΟ

en: D_ebian Packages
el: Πακέτα _Debian

en: Danish (da)
el: Δανέζικα (da)

en: Default
el: Εξ' ορισμού

en: Default (recommended)
el: Εξ' ορισμού (συνίσταται)

en: Default Dock
el: Εξ' ορισμού Αγκύρωση

en: Default Layout
el: Προεπιλεγμένη Διάταξη

en: Delete this session
el: Διαγραφή αυτής της συνεδρίας

en: Destination
el: Προορισμός

en: Detach dock
el: Απαγκύρωση

en: Detach tab
el: Απαγκύρωση στήλης

en: Detailed proxy configuration
el: Λεπτομερής ρύθμιση διαμεσολαβητή

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Details...
el: Λεπτομέρειες...

en: Dictionary
el: Λεξικό

en: Dis_k cache
el: Cache _δίσκου

en: Discard previous session
el: Απόρριψη προηγούμενης συνεδρίας

en: Display the latest content of the current page
el: Εμφάνιση των πιο πρόσφατων περιεχομένων της τρέχουσας σελίδας

en: Displays context menu immediately
el: Άμεση εμφάνιση του μενού περιεχομένου

en: Do not raise the window when opening a page in an existing Galeon process
el: Να μην γίνεται ανύψωση παραθύρου κατά το άνοιγμα σελίδας σε υπάρχουσα διεργασία του Galeon

en: Dock
el: Αγκύρωση

en: Does nothing
el: Δεν κάνει τίποτα

en: Don't Close Window
el: Να μην Κλείσει το Παράθυρο

en: Don't Open Session
el: Να μην Ανοιχτεί Συνεδρία

en: Don't Start Galeon
el: Να μην εκκινηθεί ο Galeon

en: Don't _ask me confirmation again when removing several bookmarks
el: Να μην ερωτη_θώ ξανά κατά τη διαγραφή πολλαπλών σελιδοδεικτών

en: Don't ask me again
el: Να μη γίνει ερώτηση την επόμενη φορά

en: Don't load any images
el: Να μη γίνεται φόρτωση εικόνων

en: Don't open any windows; instead act as a server for quick startup of new Galeon instances
el: Να μην ανοιχτούν παράθυρα· να λειτουργήσει ως εξυπηρετητής για γρήγορη άνοιγμα νέων παραθύρων Galeon

en: Don't save
el: Να μη γίνει αποθήκευση

en: Done.
el: Ολοκληρώθηκε.

en: Down
el: Κάτω

en: Download Paused
el: Παύση Μεταφόρτωσης

en: Download link
el: Μεταφόρτωση συνδέσμου

en: Downloader
el: Εφαρμογή μεταφόρτωσης

en: Downloading
el: Γίνεται μεταφόρτωση

en: Drag handle
el: Μετακίνηση χειριστή

en: Drag page location from here
el: Μετακίνηση τοποθεσίας σελίδας από εδώ

en: Duplicate Page
el: Δημιουργία αντιγράφου σελίδας

en: Dutch (nl)
el: Ολλανδικά (nl)

en: E_xit
el: Έ_ξοδος

en: East asian
el: Ανατολικής Ασίας

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Element properties
el: Ιδιότητες στοιχείου

en: Enable SSL Version 2
el: Ενεργοποίηση SSL Έκδοσης 2

en: Enable SSL Version 3
el: Ενεργοποίηση SSL Έκδοσης 3

en: Enable TLS
el: Ενεργοποίηση TLS

en: Enable smart bookmarks _history
el: Ενεργοποίηση ιστορικού έ_ξυπνων σελιδοδεικτών

en: Enables auto-scrolling
el: Ενεργοποίηση αυτόματος κύλισης

en: English (US-ASCII)
el: Αγγλικά (US-ASCII)

en: English (en)
el: Αγγλικά (en)

en: Enter the URL of the location to open:
el: Εισάγετε την τοποθεσία (URI) του αρχείου που θέλετε να ανοίξετε:

en: Entry width:
el: Πλάτος Καταχώρησης:

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: Errors
el: Σφάλματα

en: Esperanto (eo)
el: Εσπεράντο (eo)

en: Estonian (et)
el: Εσθονικά (et)

en: Evaluate
el: Αποτίμηση

en: Ever
el: Κάθε

en: Every time
el: Κάθε φορά

en: Example: .gnome.org, .mozilla.org
el: Παράδειγμα: .gnome.org, .mozilla.org

en: Exit
el: Έξοδος

en: Exit the program
el: Έξοδος από το πρόγραμμα

en: Exit the program, saving the current session
el: Έξοδος από το πρόγραμμα, με αποθήκευση της τρέχουσας συνεδρίας

en: Exit with _session
el: Έξοδος από συνε_δρία

en: FILE
el: ΑΡΧΕΊΟ

en: FTP download sites
el: Δικτυακοί τόποι μεταφόρτωσης FTP

en: Faeroese (fo)
el: Νησιών Φερόες (fo)

en: Failed due to connection timeout.
el: Αποτυχία λόγω λήξης του χρόνου επικοινωνίας.

en: Failed to communicate with GTM.
    
    Please check it is installed correctly. Download it from:
    	http://gtm.sourceforge.net
el: Αποτυχία επικοινωνίας με GTM.
    
    Ελέγξτε αν έχει εγκατασταθεί σωστά. Μεταφορτώστε το από:
    	http://gtm.sourceforge.net

en: Failed to connect to site.
el: Αποτυχία επικοινωνίας με το δικτυακό τόπο.

en: Failed to execute download command.
el: Αποτυχία εκτέλεσης εντολής μεταφόρτωσης.

en: False
el: Ψευδές

en: Farsi (MacFarsi)
el: Φαρσί (MacFarsi)

en: Fetch bookmark _icon
el: Λήψη _εικονιδίου σελιδοδείκτη

en: Fetch bookmark icon for the site (if available)
el: Λήψη εικονιδίου σελιδοδείκτη (αν είναι διαθέσιμο)

en: File
el: Αρχείο

en: File %s will be overwritten.
    (%li bytes, modified %s)
    If you choose yes, the contents will be lost.
    
    Do you want to continue?
el: Το αρχείο %s θα αντικατασταθεί.
    (%li byte, τροποποίηση %s)
    Αν επιλέξετε Ναι τα περιεχόμενα θα χαθούν.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε?

en: File transfer
el: Μεταφορά αρχείων

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Filtering
el: Φιλτράρισμα

en: Find
el: Εύρεση

en: Find _next
el: Εύρεση επο_μένου

en: Find bookmarks
el: Εύρεση σελιδοδεικτών

en: Find bookmarks whose
el: Εύρεση σελιδοδεικτών που

en: Find entry
el: Εύρεση καταχώρησης

en: Find in page
el: Εύρεση στη σελίδα

en: Find pre_vious
el: Εύρεση Προηγου_μένου

en: Find text...
el: Εύρεση κειμένου...

en: Find text:
el: Εύρεση κειμένου:

en: Find:
el: Εύρεση:

en: Finnish (fi)
el: Φινλανδικά (fi)

en: First visited
el: Πρώτη επίσκεψη

en: Folder
el: Φάκελος

en: Folder Name
el: Όνομα Φακέλου

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Fonts/Colors
el: Γραμματοσειρές/Χρώματα

en: Form action
el: Ενέργεια φόρμας

en: Forms on this page:
el: Φόρμες σε αυτήν τη σελίδα:

en: Forward
el: Μπροστά

en: Forward history
el: Ιστορικό εντολών προς τα μπροστά

en: French (fr)
el: Γαλλικά (fr)

en: Full screen
el: Πλήρης οθόνη

en: Fullscreen
el: Πλήρης Οθόνη

en: Fullscreen mode
el: Κατάσταση πλήρης Οθόνης

en: GConf error:
      %s
el: Σφάλμα GConf:
      %s

en: GEOMETRY
el: ΓΕΩΜΕΤΡΊΑ

en: GIF Image
el: Εικόνα GIF

en: GNOME Default
el: Προεπιλεγμένο του GNOME

en: GNOME Help Index
el: Πίνακας Περιεχομένων Βοήθειας GNOME

en: GNOME Integration
el: Ενσωμάτωση GNOME

en: GNOME User's Guide
el: Οδηγός Χρήστη GNOME

en: GNOME default
el: Προεπιλεγμένο από GNOME

en: GNOME help
el: Βοήθεια GNOME

en: Galeon Bookmarks Editor
el: Επεξεργαστής Σελιδοδεικτών Galeon

en: Galeon Crash Recovery
el: Ανάκτηση Galeon από Βίαιη Διακοπή

en: Galeon Downloader
el: Μεταφορτωτής Galeon

en: Galeon Nautilus view
el: Όψη Ναυτίλου Galeon

en: Galeon Nautilus view factory
el: Εργοστάσιο όψης Ναυτίλου Galeon

en: Galeon New User
el: Νέος Χρήστης Galeon

en: Galeon Web Browser
el: Περιηγητής Ιστοσελίδων Galeon

en: Galeon _FAQ
el: Συχ_νές Ερωτήσεις για Galeon

en: Galeon _home page
el: Αρχική Σε_λίδα Galeon

en: Galeon _manual
el: Εγχει_ρίδιο Galeon

en: Galeon already running, using existing process
el: Ο Galeon εκτελείται ήδη, χρήση της τρέχουσας διεργασίας

en: Galeon appears to have crashed or
    been killed the last time it was run.
el: Φαίνεται ότι ο Galeon δεν έκλεισε σωστά την τελευταία φορά.

en: Galeon can be configured as your default web browser when
    using other GNOME applications.
    
    Which protocols would you like Galeon to handle?
el: Ο Galeon μπορεί να ρυθμιστεί ως ο προεπιλεγμένος σας περιηγητής ιστοσελίδων
    κατά τη χρήση άλλων εφαρμογών του GNOME.
    
    Ποιά πρωτόκολλα θέλετε να χειρίζεται ο Galeon?

en: Galeon can import your bookmarks from Netscape or Mozilla.
    It can also import some of your Netscape preferences.
    
    What would you like to do?
el: Ο Galeon μπορεί να εισάγει τους σελιδοδείκτες σας που έχετε στο Netscape ή στο Mozilla.
    Μπορεί ακόμα να εισάγει και κάποιες από τις προτιμήσεις του Netscape.
    
    Τι θέλετε να κάνετε?

en: Galeon cannot handle this protocol,
    and no GNOME default handler is set
el: Ο Galeon δεν μπορεί να χειριστεί αυτό το πρωτόκολλο,
    και δεν έχει καθοριστεί εξ' ορισμού χειριστής του GNOME

en: Galeon content view component
el: Συστατικό όψης περιεχομένου Galeon

en: Galeon content view component's factory
el: Εργοστάσιο συστατικού όψης περιεχομένου Galeon

en: Galeon object already active, server registration failed
el: Είναι ήδη ενεργό ένα αντικείμενο Galeon, αποτυχία καταχώρησης εξυπηρετητή

en: Galeon question
el: Ερώτηση Galeon

en: Galeon remote startup failed.
    
    Try exiting other OAF applications
    (e.g. Evolution and Nautilus), and running
    "oaf-slay" from the command line.
el: Η απομακρυσμένη εκκίνηση του Galeon απέτυχε.
    
    Βγείτε από άλλες εφαρμογές OAF 
    (π.χ. Evolution και Ναυτίλο), και εκτελέστε
    "oaf-slay" από τη γραμμή εντολών.

en: Galeon setup is now complete!
    
    
    
    Galeon is highly configurable; there are many other
    configuration options available under the Settings menu.
el: Η εγκατάσταση του Galeon ολοκληρώθηκε!
    
    
    
    Ο Galeon είναι εξαιρετικά παραμετροποιήσιμος· και υπάρχουν πολλές άλλες
    επιλογές ρύθμισης διαθέσιμες από το μενού των Προτιμήσεων.

en: Galeon uses "Smart Bookmarks" for easy web searching.
    
    We can create a toolbar which contains some useful web searches now
    (you can edit this later from the bookmarks editor).
el: Ο Galeon χρησιμοποιεί "Έξυπνους σελιδοδείκτες" για εύκολη αναζήτηση στον Web.
    
    Μπορεί να δημιουργηθεί τώρα μια εργαλειοθήκη που να περιέχει μερικές χρήσιμες
    αναζητήσεις (μπορείτε να τις επεξεργαστείτε αργότερα από τον επεξεργαστή σελιδοδεικτών).

en: Galeon's old bookmarks format
el: Παλαιά μορφή σελιδοδεικτών Galeon

en: Galician (gl)
el: Γαλικικά (gl)

en: General
el: Γενικά

en: Georgian (GEOSTD8)
el: Γεωργιανά (GEOSTD8)

en: German (de)
el: Γερμανικά (de)

en: Get icon
el: Λήψη εικονιδίου

en: Glossary
el: Γλωσσάρι

en: Go
el: Μετάβαση

en: Go To In-Page Bookmark
el: Μετάβαση σε Εσωτερικό Στην Σελίδα Σελιδοδείκτη

en: Go To Selected URL
el: Μετάβαση στο Επιλεγμένο URL

en: Go back - Right button: History
el: Μετάβαση πίσω - Δεξί κουμπί: Ιστορικό

en: Go back in history
el: Μετάβαση πίσω στο ιστορικό

en: Go back several pages
el: Μετάβαση πίσω μερικές σελίδες

en: Go forward - Right button: History
el: Μετάβαση μπροστά - Δεξί κουμπί: Ιστορικό

en: Go forward in history
el: Μετάβαση μπροστά στο ιστορικό

en: Go forward several pages
el: Μετάβαση μπροστά μερικές σελίδες

en: Go to specified location
el: Μετάβαση σε καθορισμένη τοποθεσία

en: Go to the Galeon homepage
el: Μετάβαση στην αρχική σελίδα του Galeon

en: Go to your home page
el: Μετάβαση στην αρχική σελίδα

en: Go up a level from the current location
el: Μετάβαση ένα επίπεδο πάνω από την τρέχουσα τοποθεσία

en: Goes back in history
el: Μετάβαση πίσω στο ιστορικό

en: Google G_roups
el: Ο_μάδες Google

en: Google I_mages
el: Ει_κόνες Google

en: Graphic arts:
el: Γραφικές τέχνες:

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Greek (ISO-8859-7)
el: Ελληνικά (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
el: Ελληνικά (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
el: Ελληνικά (Windows-1253)

en: Greek (el)
el: Ελληνικά (el)

en: Group by host
el: Ομαδοποίηση κατά δικτυακό τόπο:

en: Gujarati (MacGujarati)
el: Γκουχαράτι (MacGujarati)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
el: Γκουρμούκι (MacGurmukhi)

en: HTML Files
el: Αρχεία HTML

en: HTML GNOME Documents
el: Έγγραφα HTML του GNOME

en: HTTP _version
el: Έκδοση HTT_P

en: H_ome page
el: Αρχι_κή σελίδα

en: Handlers
el: Χειριστές

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Hebrew (IBM-862)
el: Εβραϊκά (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
el: Εβραϊκά (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
el: Εβραϊκά (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
el: Εβραϊκά (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
el: Εβραϊκά (Windows-1255)

en: Hebrew (he)
el: Εβραϊκά (he)

en: Height
el: Ύψος

en: Help
el: Βοήθεια

en: Helper
el: Βοηθητική εφαρμογή

en: Helper processes _URL
el: Η βοηθητική εφαρμογή επεξεργάζεται το _URL

en: Hide toolbar
el: Απόκρυψη εργαλειοθήκης

en: High
el: Υψηλή

en: Hindi (MacDevanagari)
el: Χίντι (MacDevanagari)

en: History
el: Ιστορικό

en: Home
el: Αρχική σελίδα

en: Home Page
el: Αρχική Σελίδα

en: Hours
el: Ώρες

en: Hungarian (hu)
el: Ουγγρικά (hu)

en: I_mage properties
el: Ιδιότητες Ει_κόνας

en: I_nformation
el: _Πληροφορίες

en: Icelandic (MacIcelandic)
el: Ισλανδικά (MacIcelandic)

en: Icelandic (is)
el: Ισλανδικά (is)

en: Icons only
el: Μόνο εικονίδια

en: Identif_y as
el: Ταυτοποίηση _ως

en: Ignored
el: Αγνοημένο

en: Illegal toolbar item type
el: Μη έγκυρος τύπος αντικειμένου εργαλειοθήκης

en: Image Loading
el: Μεταφόρτωση Εικόνων

en: Image URL
el: URL Εικόνας

en: Image blocking management
el: Διαχείριση φραγής εικόνων

en: Image tit_le
el: Τίτ_λος εικόνας

en: Images on this page:
el: Εικόνες σε αυτήν τη σελίδα:

en: Import Netscape _preferences
el: Εισαγωγή προτι_μήσεων Netscape

en: Import bookmarks from _Mozilla
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών από _Mozilla

en: Import bookmarks from _Netscape
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών από _Netscape

en: Import from...
el: Εισαγωγή από...

en: Index
el: Περιεχόμενα

en: Indian
el: Ινδικά

en: Indonesian (id)
el: Ινδονησιακά (id)

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Info Pages
el: Σελίδες Ιnfo

en: Insecure
el: Χωρίς ασφάλεια

en: Insert bookmarks here...
el: Εισαγωγή σελιδοδεικτών εδώ...

en: Irish (ga)
el: Ιρλανδικά (ga)

en: Italian (it)
el: Ιταλικά (it)

en: JPEG Image
el: Εικόνα JPEG

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: Japanese (EUC-JP)
el: Γιαπωνέζικα (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
el: Γιαπωνέζικα (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
el: Γιαπωνέζικα (Shift_JIS)

en: Japanese (ja)
el: Γιαπωνέζικα (ja)

en: Java_Script console...
el: Κονσόλα Java_Script...

en: Javascript console
el: Κονσόλα JavaScript

en: Keep dialog open after all downloads have finished
el: Διατήρηση του διαλόγου ανοικτού μετά την ολοκλήρωση των μεταφορτώσεων

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Korean (EUC-KR)
el: Κορεάτικα (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
el: Κορεάτικα (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
el: Κορεάτικα (JOHAB)

en: Korean (UHC)
el: Κορεάτικα (UHC)

en: Korean (ko)
el: Κορεάτικα (ko)

en: L_ocation
el: Τοποθε_σία

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Last _modified
el: Τελευταία τροπο_ποίηση

en: Last three days
el: Τελευταίες τρεις ημέρες

en: Last two days
el: Τελευταίες δύο ημέρες

en: Last visited
el: Τελευταία επίσκεψη

en: Latvian (lv)
el: Λεττονικά (lv)

en: Left
el: Αριστερά

en: Li_nk text
el: _Κείμενο συνδέσμου

en: Link _title
el: _Τίτλος συνδέσμου

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Links on this page:
el: Σύνδεσμοι σε αυτήν τη σελίδα:

en: Lithuanian (lt)
el: Λιθουανικά (lt)

en: Load all images
el: Μεταφόρτωση όλων των εικόνων

en: Load from...
el: Μεταφόρτωση από...

en: Load images from current server only
el: Μεταφόρτωση εικόνων από τον τρέχων εξυπηρετητή μόνο

en: Load pages from the cache instead of over the network
el: Μεταφόρτωση σελίδων από τις τοπικά ευρισκόμενες αντί μέσω του δικτύου

en: Load selected bookmark in the browser
el: Μεταφόρτωση επιλεγμένου σελιδοδείκτη στο περιηγητή

en: Load the given session file
el: Φόρτωση του δοθέντος αρχείου συνεδρίας

en: Loading site...
el: Μεταφόρτωση δικτυακού τόπου...

en: Loading tab text _color
el: Φόρτωση χρώματος κειμένου σ_τήλης

en: Local disk browsing
el: Περιήγηση τοπικού δίσκου

en: Local files
el: Τοπικά αρχεία

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location entry
el: Καταχώριση τοποθεσίας

en: Log of visited pages
el: Καταγραφή αναγνωσμένων σελίδων

en: Low
el: Χαμηλή

en: MIME Type
el: Τύπος MIME

en: MIME Types
el: Τύποι MIME

en: MIME type: %s
el: Τύπος MIME: %s

en: Macedonian (mk)
el: Γλώσσα ΠΓΔΜ (mk)

en: Mailer
el: Πρόγραμμα αλληλογραφίας

en: Malay (ms)
el: Μαλαισιανά (ms)

en: Man Pages
el: Σελίδες Man

en: Manage Certificates ...
el: Διαχείριση Πιστοποιητικών ...

en: Manual _proxy configuration
el: Χειρωνακτική ρύθμιση _διαμεσολαβητή WWW

en: Match _entire word
el: Ταίριασμα ο_λόκληρης λέξης

en: Medium
el: Μεσαία

en: Memor_y cache
el: Cache _μνήμης

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Method
el: Μέθοδος

en: Migrate bookmarks and preferences
el: Μετεγκατάσταση σελιδοδεικτών και προτιμήσεων

en: Min. Size
el: Ελάχιστο Μέγεθος

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Modified:
el: Τροποποιημένο:

en: Month
el: Μήνας

en: More Bookmarklets
el: Περισσότερα Σελιδοδεικτίδια

en: More Info About...
el: Περισσότερες Πληροφορίες Περί...

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Mouse Buttons
el: Πλήκτρα ποντικιού

en: Mouse Wheel
el: Τροχός Ποντικιού

en: Move _down
el: Μετακίνηση _κάτω

en: Move _up
el: Μετακίνηση ε_πάνω

en: Move bookmark down
el: Μετακίνηση σελιδοδείκτη κάτω

en: Move bookmark up
el: Μετακίνηση σελιδοδείκτη πάνω

en: Move tab _left / up
el: Μετακίνηση στήλης προς τα αριστε_ρά / επάνω

en: Move tab _right / down
el: Μετακίνηση στήλης προς τα δε_ξιά / κάτω

en: Move the current tab left / up
el: Μετακίνηση τρέχουσας στήλης προς τα αριστερά / επάνω

en: Move the current tab right / down
el: Μετακίνηση τρέχουσας στήλης προς τα δεξιά / κάτω

en: Move the current tab to a different window
el: Μετακίνηση τρέχουσας στήλης σε διαφορετικό παράθυρο

en: Move the current tab to a new window
el: Μετακίνηση τρέχουσας στήλης σε νέο παράθυρο

en: Mozilla's bookmarks format
el: Μορφή σελιδοδεικτών Mozilla

en: Mozilla/5.001 (windows; U; NT4.0; en-us) Gecko/25250101
el: Mozilla/5.001 (windows; U; NT4.0; el_GR) Gecko/25250101

en: My Portal
el: Ο Δικτυακός μου Τόπος

en: N_icknames:
el: Ψευ_δώνυμα:

en: N_o proxy for
el: Χω_ρίς διαμεσολαβητή για

en: N_otes:
el: _Σημειώσεις:

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα:

en: Nautilus theme
el: _Θέμα Ναυτίλου

en: Netscape's bookmarks format
el: Μορφή σελιδοδεικτών Netscape

en: Network
el: Δίκτυο

en: Never
el: Ποτέ

en: Never animate images
el: Να μη γίνεται κίνηση εικόνων

en: Never use proxies
el: Χωρίς τη χρήση διαμεσολαβητών

en: New
el: Νέο

en: New _alias
el: Νέο _ψευδώνυμο

en: New _folder
el: Νέος _φάκελος

en: New _item
el: Νέο _στοιχείο

en: New _separator
el: Νέο _διαχωριστικό

en: New _tab
el: Νέα _στήλη

en: New a_utobookmarks folder
el: _Νέος φάκελος αυτόματων σελιδοδεικτών

en: New bar
el: Νέα μπάρα

en: New folder
el: Νέος φάκελος

en: New item
el: Νέο στοιχείο

en: New mime item
el: Νέο στοιχείο MIME

en: Next
el: Επόμενο

en: Nicknames:
el: Ψευδώνυμα:

en: No
el: Όχι

en: No document is loaded
el: Δε φορτώθηκε έγγραφο

en: None
el: Κανένα

en: Nordic (ISO-8859-10)
el: Σκανδιναβικά (ISO-8859-10)

en: Normal web sites
el: Κανονικοί δικτυακοί τόποι

en: Norwegian (no)
el: Νορβηγικά (no)

en: Norwegian/Bokmaal (nb)
el: Νορβηγικά/Μπόκμααλ (nb)

en: Norwegian/Nynorsk (nn)
el: Νορβηγικά/Νύνορσκ (nn)

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Nothing to close: no opened Galeon windows found.
el: Δεν υπάρχει τίποτα για κλείσιμο: δε βρέθηκαν ανοικτά παράθυρα του Galeon.

en: Off
el: Ανενεργό

en: Old versions of this page
el: Παλιές εκδόσεις αυτής της σελίδας

en: On New Page
el: Σε Νέα Σελίδα

en: On Startup
el: Κατά την Εκκίνηση

en: Once per session
el: Μία φορά ανά συνεδρία

en: One _Level (folders first)
el: Ένα Ε_πίπεδο (φάκελοι πρώτα)

en: Only change this if you want to access web pages that only accept a limited set of web browsers. You can put any string here.
el: Αλλάξτε το μόνο αν θέλετε να έχετε πρόσβαση σε ιστοσελίδες που δέχονται ένα περιορισμένο σύνολο περιηγητών WWW. Μπορείτε να βάλετε οποιαδήποτε αλφαριθμητικό εδώ.

en: Only enable close _button on current tab
el: Ενεργοποίηση _κουμπιού κλεισίματος μόνο στην ενεργή στήλη

en: Only in context _menu
el: Μόνο στο μενού περιεχο_μένου

en: Only show errors
el: Προβολή μόνο σφαλμάτων

en: Only show messages
el: Προβολή μόνο μηνυμάτων

en: Only show warnings
el: Προβολή μόνο προειδοποιήσεων

en: Op_en session...
el: Άνοιγμα συνε_δρίας...

en: Open Session
el: Άνοιγμα Συνεδρίας

en: Open URL
el: Άνοιγμα URL

en: Open _URL...
el: Άνοιγμα _URL...

en: Open _popups in tabs
el: Άνοιγμα αναδυ_ομένων παραθύρων σε στήλες

en: Open a URL
el: Άνοιγμα URL

en: Open a file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open a new tab in an existing Galeon window
el: Άνοιγμα νέας στήλης σε υπάρχον παράθυρο του Galeon

en: Open a new window in an existing Galeon process
el: Άνοιγμα νέου παραθύρου σε υπάρχουσα διεργασία του Galeon

en: Open as a panel applet
el: Άνοιγμα ως εφαρμογιδίου ταμπλώ

en: Open folder in My _Portal
el: Άνοιγμα φακέλου στον Δικτυακό μου _Τόπο

en: Open frame in Galeon
el: Άνοιγμα πλαισίου στο Galeon

en: Open frame in new tab
el: Άνοιγμα πλαισίου σε νέα στήλη

en: Open frame in new window
el: Άνοιγμα πλαισίου σε νέο παράθυρο

en: Open frame in window
el: Άνοιγμα πλαισίου σε παράθυρο

en: Open image (%s)
el: Άνοιγμα εικόνας (%s)

en: Open image in Galeon
el: Άνοιγμα εικόνας στο Galeon

en: Open image in new tab
el: Άνοιγμα εικόνας σε νέα στήλη

en: Open image in new window
el: Άνοιγμα εικόνας σε νέο παράθυρο

en: Open in Galeon
el: Άνοιγμα στο Galeon

en: Open in a new tab
el: Άνοιγμα σε νέα στήλη

en: Open in a new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open in new tab
el: Άνοιγμα σε νέα στήλη

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open new browser
el: Aνοιγμα νέου περιηγητή

en: Open new tab
el: Άνοιγμα νέας στήλης

en: Open new window
el: Άνοιγμα νέου παραθύρου

en: Open session...
el: Άνοιγμα συνεδρίας...

en: Open the Galeon FAQ (Frequently Asked Questions)
el: Άνοιγμα των Συχνών Ερωτήσεων για Galeon (FAQ ή ΣΕ)

en: Open the Galeon manual
el: Άνοιγμα εγχειριδίου Galeon

en: Open the Java console
el: Άνοιγμα κονσόλας Java

en: Open the JavaScript console
el: Άνοιγμα κονσόλας JavaScript

en: Open the bookmarks editor
el: Άνοιγμα του επεξεργαστή σελιδοδεικτών

en: Open the find dialog
el: Άνοιγμα του διαλόγου εύρεσης

en: Open the related links menu
el: Άνοιγμα του μενού σχετικών συνδέσμων

en: Open whole folder in _windows
el: Άνοιγμα όλου του φακέλου σε _παράθυρα

en: Opening a session will close all current windows.
    Are you sure you want to proceed?
el: Το άνοιγμα μιας συνεδρίας θα κλείσει όλα τα τρέχοντα παράθυρα.
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Options
el: Επιλογές

en: Other
el: Άλλα

en: PNG Image
el: Εικόνα PNG

en: P_assword Sites
el: Δικτυακοί Τόποι με Κωδι_κούς

en: Page Color...
el: Χρώμα Σελίδας...

en: Page Freshness?
el: Φρεσκάδα Σελίδας;

en: Page i_nformation...
el: Πληροφορίες σε_λίδας...

en: Page information
el: Πληροφορίες σελίδας

en: Panel mode. Ignoring server mode option.
el: Κατάσταση Ταμπλώ. Αγνοείται η επιλογή κατάστασης εξυπηρετητή.

en: Password
el: Κωδικός

en: Password management
el: Διαχείριση κωδικών

en: Passwords
el: Κωδικοί

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Paste the clipboard
el: Επικόλληση του προχείρου

en: Pastes and loads selection as URL
el: Επικολλά και φορτώνει την επιλογή ως URL

en: Pause
el: Παύση

en: Paused
el: Σε παύση

en: Performs gestures
el: Εκτέλεση χειρονομιών

en: Performs gestures, displaying menu on button release
el: Εκτέλεση χειρονομιών, εμφανίζει μενού κατά την απελευθέρωση του κουμπιού

en: Persistent Data
el: Διαρκή Δεδομένα

en: Persistent Data Manager
el: Διαχείριση Διαρκών Δεδομένων

en: Personal Toolbar Folder
el: Προσωπικός Φάκελος Εργαλειοθήκης

en: Pick a Font
el: Επιλογή Γραμματοσειράς

en: Pick an image file
el: Επιλογή αρχείου εικόνας

en: Pick the background color
el: Επιλέξτε χρώμα φόντου

en: Pick the color for visited links
el: Επιλογή χρώματος αναγνωσμένων διασυνδέσεων

en: Pick the color unvisited links
el: Επιλογή χρώματος μη αναγνωσμένων διασυνδέσεων

en: Pick the text color
el: Επιλογή χρώματος κειμένου

en: Plain Text
el: Απλό Κείμενο

en: Please name the bookmark.
el: Παρακαλώ εισάγετε όνομα σελιδοδείκτη.

en: Please name the folder.
el: Παρακαλώ εισάγετε όνομα φακέλου.

en: Please see the Galeon Manual for a full listing of available expansion characters.
el: Παρακαλώ δείτε την Τεκμηρίωση του Galeon για μια πλήρη λίστα όλων των διαθέσιμων χαρακτήρων ανάπτυξης.

en: Please specify a Home Page in the Preferences dialog.
el: Επιλέξτε μια Αρχική Σελίδα μέσα από το διάλογο Προτιμήσεων.

en: Polish (pl)
el: Πολωνικά

en: Port
el: Θύρα

en: Portuguese (pt)
el: Πορτογαλικά (pt)

en: Portuguese of Brazil (pt-BR)
el: Πορτογαλικά Βραζιλίας (pt-BR)

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print current page
el: Εκτύπωση τρέχουσας σελίδας

en: Print the current file
el: Εκτύπωση του τρέχοντος αρχείου

en: Print the current page
el: Εκτύπωση της τρέχουσας σελίδας

en: Pro_xy
el: _Διαμεσολαβητής

en: Programs
el: Προγράμματα

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Proxies
el: Διαμεσολαβητές

en: R_eversed relation
el: _Αντεστραμμένη σχέση

en: Read Cookie for Site
el: Ανάγνωση cookie για το Δικτυακό Τόπο

en: Received
el: Παρελήφθησαν

en: Recent sessions
el: Πρόσφατες συνεδρίες

en: Recursively (_folders first)
el: Αναδρομικά (_φάκελοι πρώτα)

en: Redirecting to site...
el: Ανακατεύθυνση σε εξυπηρετητή...

en: Refresh icon
el: Εικονίδιο ανανέωσης

en: Regenerate _autobookmarks
el: Επαναδημιουργία αυ_τόματων σελιδοδεικτών

en: Related _links
el: Σχετικοί _σύνδεσμοι

en: Relation
el: Σχέση

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Reload all tabs
el: Επαναφόρτωση όλων των στηλών

en: Reload all windows
el: Επαναφόρτωση όλων των ανοικτών παραθύρων

en: Reload frame
el: Επαναφόρτωση πλαισίου

en: Reload page every
el: Επαναφόρτωση σελίδας κάθε

en: Reload tab
el: Επαναφόρτωση στήλης

en: Reload the current page
el: Επαναφόρτωση τρέχουσας σελίδας

en: Remaining
el: Απομένουν

en: Remove
el: Διαγραφή

en: Remove _All Cookies
el: Διαγραφή Ό_λων των Cookies

en: Remove _All Pairs
el: Διαγραφή Ό_λων των Ζευγαριών

en: Remove _All Sites
el: Διαγραφή 'Ο_λων των Δικτυακών Τόπων

en: Remove and _Block Cookie
el: Διαγραφή και _Φραγή Cookie

en: Remove bookmark
el: Διαγραφή σελιδοδείκτη

en: Remove entry
el: Διαγραφή καταχώρησης

en: Rendering
el: Απεικόνιση

en: Report a bug in Galeon
el: Αναφορά σφάλματος του Galeon

en: Reset zoom level to 100%
el: Επαναφορά εστίασης στο 100%

en: Restore a previous session from a file
el: Ανάκτηση προηγούμενης συνεδρίας από αρχείο

en: Restore a recently-opened or -saved session
el: Ανάκτηση μιας πρόσφατα ανοιγμένης ή αποθηκευμένης συνεδρίας

en: Restore previous session
el: Ανάκτηση προηγούμενης συνεδρίας

en: Resume
el: Συνέχιση

en: Resuming...
el: Συνέχιση...

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Ricardo Fernandez Pascual <ric@users.sourceforge.net>
el: Ρικάρντο Φερνάντεθ Πασκουάλ <ric@users.sourceforge.net>

en: Right
el: Δεξιά

en: Romanian (ISO-8859-16)
el: Ρουμανικά (ISO-8859-16)

en: Romanian (MacRomanian)
el: Ρουμανικά (MacRomanian)

en: Romanian (ro)
el: Ρουμανικά (ro)

en: Run Galeon in full screen mode
el: Εκτέλεση Galeon σε πλήρη οθόνη

en: Run in _terminal
el: Εκτέλεση σε τερματι_κό

en: Run in a _terminal
el: Εκτέλεση σε ένα τερματι_κό

en: Run the first time druid again
el: Εκτέλεση ξανά του οδηγού πρώτης φοράς

en: Run with Helper App
el: Εκτέλεση με Βοηθητική Εφαρμογή

en: Russian
el: Ρωσικά

en: Russian (ru)
el: Ρωσικά (ru)

en: SGML GNOME Documents
el: Έγγραφα SGML του GNOME

en: SSL Protocol versions
el: Εκδόσεις Πρωτοκόλλου SSL

en: Sa_ve session as...
el: Απο_θήκευση συνεδρίας ως...

en: Same as --close, but exits server mode too
el: Το ίδιο όπως --close, αλλά κλείνει επίσης και την κατάσταση εξυπηρετητή

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save _as...
el: Αποθήκευση _ως...

en: Save as %s failed
el: Αποτυχία αποθήκευσης ως %s

en: Save as...
el: Αποθήκευση ως...

en: Save background as...
el: Αποθήκευση παρασκηνίου ως...

en: Save bookmark as...
el: Αποθήκευση σελιδοδείκτη ως...

en: Save folder as...
el: Αποθήκευση φακέλου ως...

en: Save image as...
el: Αποθήκευση εικόνας ως...

en: Save session as...
el: Αποθήκευση συνεδρίας ως...

en: Save the current page
el: Αποθήκευση της τρέχουσας σελίδας

en: Save the current session to a file
el: Αποθήκευση της τρέχουσας συνεδρίας σε αρχείο

en: Save to disk
el: Αποθήκευση σε δίσκο

en: Save with content
el: Αποθήκευση με περιεχόμενο

en: Saved as %s
el: Αποθηκευμένο ως %s

en: Scottish (gd)
el: Σκοτσέζικα (gd)

en: Scroll Page (fast)
el: Κύλιση σελίδας (γρήγορα)

en: Scroll Page (slow)
el: Κύλιση σελίδας (αργά)

en: Scroll Page (very fast)
el: Κύλιση σελίδας (πολύ γρήγορα)

en: Scroll Page (very slow)
el: Κύλιση σελίδας (πολύ αργά)

en: Scroll Page... (variable)
el: Κύλιση σελίδας... (μεταβλητό)

en: Scrolls by
el: Κύλιση κατά

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search for a string
el: Αναζήτηση αλφαριθμητικού

en: Search for a word or phrase in the current page
el: Αναζήτηση λέξης ή φράσης στην τρέχουσα σελίδα

en: Search for the next occurrence of a word or phrase in the current page
el: Αναζήτηση της επόμενης εμφάνισης λέξης ή φράσης στην τρέχουσα σελίδα

en: Search for the previous occurrence of a word or phrase in the current page
el: Εύρεση της προηγούμενης εμφάνισης λέξης ή φράσης στην τρέχουσα σελίδα

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Section
el: Παράγραφος

en: Secure web sites
el: Ασφαλής δικτυακοί τόποι

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Security level: %s
el: Επίπεδο ασφάλειας: %s

en: Security level: %s
    %s
el: Επίπεδο ασφάλειας: %s
    %s

en: Select Animation Folder
el: Επιλογή Φακέλου Κινούμενων

en: Select Download Folder
el: Επιλογή Φακέλου Μεταφόρτωσης

en: Select a file to add
el: Επιλογή αρχείου για προσθήκη

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select all text in the current page
el: Επιλογή όλου του κειμένου στην τρέχουσα σελίδα

en: Select the destination filename
el: Επιλογή του καταλόγου προορισμού

en: Select the file to open
el: Επιλογή αρχείου για άνοιγμα

en: Send link to...
el: Αποστολή συνδέσμου σε...

en: Send the current URL by email
el: Αποστολή του τρέχοντος URL μέσω ηλεκτρ. αλληλογραφίας

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Serbian (sr)
el: Σερβικά (sr)

en: Servers for which username/password pairs will not be stored
el: Εξυπηρετητές για τους οποίους τα ζευγάρια ονόματος χρήστη/κωδικού δε θα αποθηκευτούν

en: Servers from which images will not be loaded
el: Εξυπηρετητές από τους οποίους δε θα φορτωθούν εικόνες

en: Servers that can and cannot store cookies
el: Εξυπηρετητές που μπορούν και δεν μπορούν να αποθηκεύουν cookies

en: Set In-Page Bookmark
el: Καθορισμός Εσωτερικού Στην Σελίδα Σελιδοδείκτη

en: Set current page as home page
el: Ορισμός της τρέχουσας σελίδας ως αρχική σελίδα

en: Set size of smart bookmark entry
el: Ορισμός μεγέθους καταχώρισης έξυπνου σελιδοδείκτη

en: Set to "_My Portal"
el: Ορισμός στο "Ο Δικτυακός μου Τόπος"

en: Set to _Current Page
el: Ορισμός στην _Τρέχουσα σελίδα

en: Set to default
el: Ορισμός ως εξ' ορισμού

en: Setup Complete
el: Η Ρύθμιση Ολοκληρώθηκε

en: Shorten all _names by dropping common prefixes
el: Σύντμηση ό_λων των ονομάτων με απόρριψη κοινών προθεμάτων

en: Shorten long names by dropping _vowels
el: Σύντμηση μακρών ονομάτων με απόρριψη _φωνηέντων

en: Shorten names to fixed _width
el: Σύντμηση ονομάτων σε προκαθορισμένο π_λάτος

en: Shorten names to target _length
el: Σύντμηση ονομάτων στο _μήκος του στόχου

en: Show Folder Actions
el: Εμφάνιση Ενεργειών Φακέλου

en: Show _JavaScript entry
el: Εμφάνιση καταχώρησης _Javascript

en: Show _all bookmarks
el: Εμφάνιση ό_λων των σελιδοδεικτών

en: Show _blank page
el: Εμφάνιση κε_νής σελίδας

en: Show _everything
el: Εμφάνιση ό_λων

en: Show _home page
el: Εμφάνιση αρχι_κής σελίδας

en: Show _last page
el: Εμφάνιση τελευ_ταίας σελίδας

en: Show _menubar
el: Εμφάνιση μπάρας _μενού

en: Show _toolbar
el: Εμφάνιση εργαλειο_θήκης

en: Show blan_k page
el: Εμφάνιση κε_νής σελίδας

en: Show bookmarks toolbars
el: Εμφάνιση εργαλειοθήκης σελιδοδεικτών

en: Show edit bookmarks controls
el: Εμφάνιση παραθύρου επεξεργασίας σελιδοδεικτών

en: Show everything
el: Εμφάνιση όλων

en: Show hom_e page
el: Εμφάνιση αρχι_κής σελίδας

en: Show information about the current site
el: Προβολή πληροφοριών περί του τρέχοντος εξυπηρετητή

en: Show information about the currently installed plugins
el: Εμφάνιση πληροφοριών εγκατεστημένων αρθρωμάτων

en: Show las_t page
el: Εμφάνιση τελευ_ταίας σελίδας

en: Show menu
el: Εμφάνιση μενού

en: Show menubar
el: Εμφάνιση μπάρας μενού

en: Show only _this folder
el: Εμφάνιση μόνο αυ_τού του φακέλου

en: Show only _warnings
el: Εμφάνιση μόνο _προειδοποιήσεων

en: Show only e_rrors
el: Εμφάνιση μόνο σφαλ_μάτων

en: Show only errors
el: Εμφάνιση μόνο σφαλμάτων

en: Show only m_essages
el: Εμφάνιση μόνο μηνυ_μάτων

en: Show only messages
el: Εμφάνιση μόνο μηνυμάτων

en: Show only warnings
el: Εμφάνιση μόνο προειδοποιήσεων

en: Show statusbar
el: Εμφάνιση μπάρας κατάστασης

en: Show toolbars
el: Εμφάνιση εργαλειοθηκών

en: Shows bookmarks
el: Εμφάνιση σελιδοδεικτών

en: Simplified Chinese
el: Απλοποιημένα Κινέζικα

en: Site
el: Δικτυακός Τόπος

en: Site not found.
el: Ο δικτυακός τόπος δε βρέθηκε.

en: Size
el: Μέγεθος

en: Slovak (sk)
el: Σλοβακικά (sk)

en: Slovenian (sl)
el: Σλοβενικά (sl)

en: Smart Bookmarks
el: Έξυπνοι Σελιδοδείκτες

en: Smart Bookmarks Toolbar
el: Εργαλειοθήκη Έξυπνων Σελιδοδεικτών

en: Soc_ks host
el: Εξυπηρετητής soc_ks

en: Sort fold_er
el: Ταξινόμηση φα_κέλου

en: Source URL
el: URL Πηγής

en: South European (ISO-8859-3)
el: Νότιας Ευρώπης (ISO-8859-3)

en: Spanish (es)
el: Ισπανικά (es)

en: Specify stylesheet settings for the current page
el: Καθορισμός ρυθμίσεων stylesheet για την τρέχουσα σελίδα

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Spinner
el: Στροβιλιστής Ένδειξης Κατάστασης

en: Start
el: Εκκίνηση

en: Start Galeon
el: Εκκίνηση Galeon

en: Starting download...
el: Έναρξη μεταφόρτωσης...

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stop
el: Διακοπή

en: Stop all tabs
el: Σταμάτημα όλων των στηλών

en: Stop all windows
el: Σταμάτημα όλων των παραθύρων

en: Stop current data transfer
el: Διακοπή τρέχουσας μεταφοράς δεδομένων

en: Stop the loading of the current page
el: Διακοπή μεταφόρτωσης της τρέχουσας σελίδας

en: Stylesheets on this page:
el: Stylesheets σε αυτήν τη σελίδα:

en: Subsection
el: Υποπαράγραφος

en: Swedish (sv)
el: Σουηδικά (sv)

en: Switch to the next tab
el: Εναλλαγή στην επόμενη στήλη

en: Switch to the previous tab
el: Εναλλαγή στη προηγούμενη στήλη

en: TIME
el: ΏΡΑ

en: T_ools
el: Εργα_λεία

en: Tab Colors
el: Χρώματα Στηλών

en: Tab Names
el: Ονόματα Στηλών

en: Tabbed Browsing
el: Περιήγηση με Στήλες

en: Tabs
el: Στήλες

en: Tamil (ta)
el: Ταμίλ (ta)

en: Target lan_guage
el: _Γλώσσα προορισμού

en: Target t_ype
el: _Τύπος προορισμού

en: Text _beside icons
el: _Κείμενο δίπλα σε εικονίδια

en: Text _under icons
el: _Κείμενο κάτω από εικονίδια

en: Text beside icons
el: Κείμενο δίπλα σε εικονίδια

en: Text only
el: Μόνο κείμενο

en: Text under icons
el: Κείμενο κάτω από εικονίδια

en: Thai
el: Ταϊλανδέζικα

en: Thai (TIS-620)
el: Ταϋλανδέζικα (TIS-620)

en: The URL %s has MIME type %s
el: Το URL %s έχει τύπο MIME %s

en: The following bookmarks will be deleted. Please, make sure that no important information will be lost.
el: Θα διαγραφούν οι παρακάτω σελιδοδείκτες. Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι δε θα χαθούν σημαντικές πληροφορίες.

en: The protocol specified is not recognised.
    
    Would you like to try the GNOME default?
el: Το πρωτόκολλο που έχει καθοριστεί δεν αναγνωρίζεται.
    
    Θα θέλατε να δοκιμάσετε το εξ' ορισμού του GNOME;

en: The specified path does not exist.
el: Η καθορισμένη διαδρομή δεν υπάρχει.

en: The version of Mozilla Galeon was compiled against (%s) does not match the detected version (%s).
    
    You may experience segfaults and other oddities.  Please test with a matching version of Mozilla before reporting any bugs.
    
    Continue anyway?
el: Η έκδοση του Mozilla (%s) βάσει της οποίας έχει μεταγλωττιστεί ο Galeon δεν ταιριάζει με τη διαθέσιμη έκδοση (%s).
    
    Μπορεί να αντιμετωπίσετε σφάλματα κατάτμησης και άλλα προβλήματα.  Παρακαλώ δοκιμάστε με μια έκδοση του Mozilla που να ταιριάζει, πριν αναφέρετε σφάλματα λογισμικού.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε ούτως ή άλλως;

en: There are multiple tabs open in this window.
    Are you sure you want to close it?
el: Υπάρχουν πολλαπλές ανοικτές στήλες σε αυτό το παράθυρο.
    Είστε σίγουρος ότι θέλετε να το κλείσετε;

en: There is a file bookmarks.xml but no bookmarks.xbel in your ~/.galeon folder.
    This probably means that this is the first time that you run a post 1.0 version
    of Galeon.
    
    The bookmarks format of Galeon has changed to XBEL for enhanced interoperatibility.
    Your old bookmarks file will be loaded now and it will be left untouched for backup.
    
    Please, report any problems.
el: Στο φάκελο ~/.galeon υπάρχει ένα αρχείο bookmarks.xml αλλά δεν υπάρχει bookmarks.xbel.
    Αυτό πιθανότατα σημαίνει ότι είναι η πρώτη φορά που εκτελείτε μια έκδοση του Galeon μεγαλύτερη από 1.0.
    
    Η μορφή των σελιδοδεικτών του Galeon έχει αλλάξει στη μορφή XBEL για μεγαλύτερη λειτουργικότητα. Τώρα θα φορτωθεί το παλαιό αρχείο σελιδοδεικτών αλλά δε θα τροποποιηθεί.
    
    Παρακαλώ αναφέρατε οτιδήποτε προβλήματα.

en: This will delete all items stored in your history.
    Are you sure you want to do this?
el: Αυτό θα διαγράψει όλα τα στοιχεία του ιστορικού σας.
    Είστε σίγουρος ότι θέλετε να το κάνετε;

en: Time
el: Ώρα

en: Time elapsed
el: Χρόνος που πέρασε

en: Time of inactivity (in seconds) until the server shuts down itself. Defaults to one hour, use 0 to disable.
el: Χρόνος αδράνειας (σε δευτερόλεπτα) μέχρι ο εξυπηρετητής να κλείσει μόνος του. Η προεπιλογή είναι μία ώρα, χρησιμοποιήστε 0 για απενεργοποίηση.

en: Time remaining
el: Χρόνος που απομένει

en: Times visited
el: Φορές επίσκεψης

en: Title
el: Τίτλος

en: Today
el: Σήμερα

en: Toggle bookmark toolbars visibility
el: Μεταβολή ορατότητας εργαλειοθήκης σελιδοδείκτη

en: Toggle bookmarks sidebar
el: Μεταβολή πλευρικής στήλης σελιδοδεικτών

en: Toggle full screen mode
el: Μεταβολή κατάστασης πλήρους οθόνης

en: Toggle fullscreen mode
el: Μεταβολή μεταξύ κατάστασης πλήρους οθόνης

en: Toggle history sidebar
el: Μεταβολή πλευρικής στήλης ιστορικού

en: Toggle menubar visibility
el: Μεταβολή ορατότητας μενού

en: Toggle statusbar visiblity
el: Μεταβολή ορατότητας μπάρας κατάστασης

en: Toggle toolbar visibility
el: Μεταβολή ορατότητας εργαλειοθήκης

en: Toolbar Appearance
el: Εμφάνιση Εργαλειοθήκης

en: Toolbar Contents
el: Περιεχόμενα Εργαλειοθήκης

en: Toolbar Theme
el: Θέμα Εργαλειοθήκης

en: Toolbars
el: Εργαλειοθήκες

en: Top
el: Επάνω

en: Toussaint Frederic <fred@linuxgraphic.org>
el: Φρειδερίκος Τουσαί (fred@linuxgraphic.org)

en: Traditional Chinese
el: Παραδοσιακά Κινέζικα

en: Transferring data from site...
el: Μεταφόρτωση δεδομένων από δικτυακό τόπο...

en: Translate to English
el: Μετάφραση στα Αγγλικά

en: Translation:
el: Μετάφραση:

en: True
el: Αληθές

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Turkish (IBM-857)
el: Τουρκικά (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
el: Τουρκικά (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
el: Τουρκικά (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
el: Τουρκικά (Windows-1254)

en: Turkish (tr)
el: Τουρκικά (tr)

en: Two days ago
el: Δύο ημέρες πριν

en: URL Clicked
el: URL που πατήθηκε

en: URLs recovered on %Y-%m-%d %X
el: Ανάκτηση URL στις %Y-%m-%d %X

en: U_nderline links
el: Υπο_γράμμιση συνδέσμων

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Ukrainian (uk)
el: Ουκρανικά (uk)

en: Unable to initialize mozilla libraries
el: Αποτυχία αρχικοποίησης των βιβλιοθηκών mozilla

en: Unable to save bookmark file.
el: Ανεπιτυχής αποθήκευση αρχείου σελιδοδεικτών.

en: Unicode (UTF-16BE)
el: Unicode (UTF-16ΒΕ)

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Untitled
el: Ανώνυμο

en: Untitled folder
el: Ανώνυμος φάκελος

en: Up
el: Επάνω

en: Update Settings
el: Ανανέωση Ρυθμίσεων

en: Use GNOME Transfer _Manager (GTM)
el: Χρήση _Διαχειριστή Μεταφοράς GNOME (GTM)

en: Use _GNOME default FTP handler
el: Χρήση προεπιλεγμένου από το _GNOME χειριστή FTP

en: Use _Galeon to view GNOME Help documents
el: Χρήση του _Galeon για την ανάγνωση αρχείων βοηθείας του GNOME

en: Use _built-in downloader
el: Χρήση ενσωματω_μένης εφαρμογής μεταφόρτωσης

en: Use _command
el: Χρήση εντο_λής

en: Use a different character encoding
el: Χρήση διαφορετικής κωδικοποίησης χαρακτήρων

en: Use a different font size
el: Χρήση γραμματοσειράς διαφορετικού μεγέθους

en: Use automatic proxy configuration
el: Αυτόματη ρύθμιση του διαμεσολαβητή

en: Use default colors instead of page-requested colors
el: Χρήση προεπιλεγμένων χρωμάτων αντί για αυτών του εγγράφου

en: Use default fonts instead of page-requested fonts
el: Χρήση προεπιλεγμένων γραμματοσειρών αντί για αυτών του εγγράφου

en: Use image as background
el: Χρήση εικόνας ως παρασκήνιο

en: Use manual proxy configuration
el: Χειρωνακτική ρύθμιση διαμεσολαβητή

en: Use own _colors
el: Χρήση επιλεγμένων χρω_μάτων

en: Use own _fonts
el: Χρήση επιλεγμένων γραμματοσει_ρών

en: User Agent Identification
el: Ταυτοποίηση User Agent περιηγητή

en: User Defined
el: Καθορισμένο από το Χρήστη

en: User Interface
el: Διεπιφάνεια Χρήσης

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Username/password pairs that are being stored
el: Ζευγάρια αποθηκευμένων ονομάτων χρήστη/κωδικών

en: Version mismatch!
el: Αναντιστοιχία έκδοσης!

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: Vietnamese (TCVN)
el: Βιετναμέζικα (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
el: Βιετναμέζικα (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
el: Βιετναμέζικα (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
el: Βιετναμέζικα (Windows-1258)

en: Vietnamian (vi)
el: Βιετναμέζικα (vi)

en: View Source
el: Προβολή πηγαίου κώδικα

en: View _cookies...
el: Προβολή _cookies...

en: View _passwords...
el: Προβολή κωδι_κών...

en: View as Web Page (Galeon)
el: Προβολή ως ιστοσελίδα (Galeon)

en: View cookie _sites...
el: Προβολή δικτυακών _τόπων με cookies..

en: View page info
el: Προβολή πληροφοριών σελίδας

en: View password _sites...
el: Προβολή δικτυακών _τόπων με κωδικούς...

en: View sites for which images will not be loaded
el: Προβολή δικτυακών τόπων για τους οποίους δε θα φορτωθούν εικόνες

en: View sites for which passwords will not be stored
el: Προβολή δικτυακών τόπων για τους οποίους δε θα αποθηκευτούν κωδικοί

en: View sites from which cookies will be accepted or rejected
el: Προβολή δικτυακών τόπων από τους οποίους γίνεται αποδοχή ή απόρριψη cookies

en: View source
el: Προβολή πηγαίου κώδικα

en: View stored cookies
el: Προβολή αποθηκευμένων cookies

en: View stored passwords
el: Προβολή αποθηκευμένων κωδικών

en: View the source code of the current page
el: Προβολή πηγαίου κώδικα τρέχουσας σελίδας

en: Visited:
el: Αναγνωσμένα:

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
el: Οπτικά Εβραϊκά (ISO-8859-8)

en: Waiting for authorization...
el: Αναμονή εξουσιοδότησης...

en: Walloon (wa)
el: Γουαλούν (wa)

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Warnings
el: Προειδοποιήσεις

en: Web Page (Galeon)
el: Ιστοσελίδα (Galeon)

en: Web Page Viewer (Galeon)
el: Προβολή Ιστοσελίδων (Galeon)

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Welcome to Galeon!
    
    
    
    Galeon is a GNOME web browser based on the
    Mozilla rendering engine.
    
    The following pages will help you to setup Galeon.
el: Καλώς Ήλθατε στο Galeon!
    
    
    
    Ο Galeon είναι ένας περιηγητής του GNOME βασισμένος στη
    μηχανή απεικόνισης Mozilla.
    
    Οι ακόλουθες σελίδες θα σας βοηθήσουν να ρυθμίσετε το Galeon.

en: Western
el: Δυτικής Ευρώπης

en: Western (IBM-850)
el: Δυτικής Ευρώπης (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
el: Δυτικής Ευρώπης (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
el: Δυτικής Ευρώπης (Windows-1252)

en: What do you want to do with it?
el: Τι θέλετε να κάνετε με αυτό;

en: When Adding Bookmarks
el: Κατά την _Προσθήκη Σελιδοδεικτών

en: Wi_dth
el: _Πλάτος

en: Width
el: Πλάτος

en: Windowed mode
el: Κατάσταση παραθύρου

en: Windows
el: Παράθυρα

en: XBEL bookmarks format
el: Μορφή σελιδοδεικτών XBEL

en: XBEL bookmarks root
el: Ρίζα σελιδοδεικτών XBEL

en: Yanko Kaneti <yaneti@declera.com>
el: Γιάνκο Κανέτι <yaneti@declera.com>

en: Yes
el: Ναι

en: Yesterday
el: Χθες

en: You can always get explicit completions by hitting TAB
el: Μπορείτε να παίρνετε αναλυτική συμπλήρωση με το πάτημα του TAB

en: Your current set of bookmarks will be merged with the contents of %s.
    Do you want to continue?
el: Το τρέχον σύνολο σελιδοδεικτών σας θα συνενωθεί με τα περιεχόμενα του %s.
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Your current set of bookmarks will be replaced with the contents of %s.
    Do you want to continue?
el: Το τρέχον σύνολο σελιδοδεικτών σας θα αντικατασταθεί με τα περιεχόμενα του %s.
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Zoom control
el: Έλεγχος μεγέθυνσης

en: Zoom in
el: Μεγέθυνση

en: Zoom on First Image...
el: Μεγέθυνση στην Πρώτη Εικόνα...

en: Zoom out
el: Σμίκρυνση

en: _About...
el: _Περί...

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Add bookmark to
el: _Προσθήκη σελιδοδείκτη σε

en: _Add to context menu
el: _Προσθήκη στο μενού περιεχομένου

en: _Address
el: _Διεύθυνση

en: _Allow cookies from this site
el: Να επι_τρέπονται cookies από αυτόν το δικτυακό τόπο

en: _Allow images from this site
el: Να επι_τρέπονται εικόνες από αυτόν το δικτυακό τόπο

en: _Allow popups
el: Να επι_τρέπονται αναδυόμενα παράθυρα

en: _Always
el: _Πάντα

en: _Always accept
el: Να γίνεται πάντα αποδο_χή

en: _Always do the same with this type of file
el: Να γίνετε _πάντα η ίδια ενέργεια με αυτόν τον τύπο αρχείου

en: _Always load
el: Να γίνεται _πάντα μεταφόρτωση

en: _Always save session at exit
el: _Πάντα αποθήκευση συνεδρίας κατά την έξοδο

en: _Always show tabs
el: _Πάντα εμφάνιση στηλών

en: _Always use this helper in future
el: Να γίνετε _πάντα χρήση αυτής της βοηθητικής εφαρμογής

en: _Appearance
el: _Εμφάνιση

en: _Ask user
el: Ε_ρώτηση χρήστη

en: _Ask user for a title
el: Ε_ρώτηση χρήστη για τίτλο

en: _Auto
el: Αυ_τόματο

en: _Autocompletion enabled
el: Ενεργοποίηση αυ_τόματης συμπλήρωσης

en: _Automatic proxy configuration
el: Αυ_τόματη ρύθμιση διαμεσολαβητή

en: _Autoreload enabled
el: _Ενεργοποίηση αυτόματης επαναφόρτωσης

en: _Autoreload...
el: _Αυτόματη επαναφόρτωση...

en: _Back
el: _Πίσω

en: _Background
el: _Φόντο

en: _Block cookies from this site
el: _Φραγή cookies από αυτόν τον εξυπηρετητή

en: _Block images from this site
el: _Φραγή εικόνων από αυτόν τον εξυπηρετητή

en: _Bookmarklets Collection (requires JavaScript)
el: Συλλο_γή Σελιδοδεικτιδίων (απαιτεί JavaScript)

en: _Bookmarks
el: _Σελιδοδείκτες

en: _Bookmarks toolbars
el: Εργαλειοθήκες _Σελιδοδεικτών

en: _Clear
el: Καθαρισ_μός

en: _Clear History
el: Καθαρισμός Ιστορι_κού

en: _Clear history
el: Καθαρισμός ιστορι_κού

en: _Clear smart bookmarks after use
el: Καθαρισ_μός έξυπνων σελιδοδεικτών μετά τη χρήση

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Collapse all categories
el: _Κατάρρευση όλων των κατηγοριών

en: _Compare page
el: _Σύγκριση σελίδας

en: _Continuously
el: _Συνεχώς

en: _Copy
el: _Αντιγραφή

en: _Create Smart Bookmarks toolbar?
el: Να δημιουργη_θεί εργαλειοθήκη Έξυπνων Σελιδοδεικτών;

en: _Days before expiring history items
el: Η_μέρες πριν τη λήξη στοιχείων του ιστορικού

en: _Default charset
el: Εξ' ορισμού _σύνολο χαρακτήρων

en: _Default font
el: Εξ' ορισμού γραμματοσει_ρά

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Detach tab
el: Απο_κόλληση στήλης

en: _Dictionary
el: Λεξι_κό

en: _Disabled
el: Ανενερ_γό

en: _Display close buttons on tabs
el: Εμ_φάνιση κουμπιών κλεισίματος στις στήλες

en: _Dock
el: Αγ_κύρωση

en: _Don't import bookmarks
el: Να _μην γίνει εισαγωγή σελιδοδεικτών

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Edit bookmarks...
el: _Επεξεργασία σελιδοδεικτών...

en: _Edit toolbar...
el: _Επεξεργασία εργαλειοθήκης...

en: _Edit...
el: _Επεξεργασία...

en: _Enable proxy keep-alive
el: Ενεργο_ποίηση keep-alive διαμεσολαβητή

en: _Encoding
el: _Κωδικοποίηση

en: _Expand all categories
el: _Ανάπτυξη όλων των κατηγοριών

en: _Expires
el: _Λήγει

en: _External program
el: _Εξωτερικό πρόγραμμα

en: _FTP proxy
el: Διαμεσολαβητής _FTP

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Find bookmarks...
el: _Εύρεση σελιδοδεικτών...

en: _Find...
el: _Εύρεση...

en: _Find:
el: _Εύρεση:

en: _Fold bookmark
el: _Αναδίπλωση σελιδοδείκτη

en: _Folder
el: _Φάκελος

en: _Folder actions
el: _Ενέργειες φακέλου

en: _Forms
el: _Φόρμες

en: _Forward
el: _Μπροστά

en: _From current server only
el: _Μόνο από τον τρέχων εξυπηρετητή

en: _Full screen
el: _Πλήρης Οθόνη

en: _GNOME helpers
el: Βοηθητικές εφαρμο_γές GNOME

en: _General
el: _Γενικά

en: _Go
el: _Πήγαινε

en: _Go to bookmark target
el: _Μετάβαση στο στόχο του σελιδοδείκτη

en: _Group by host
el: _Ομαδοποίηση ανά εξυπηρετητή

en: _HTTP proxy
el: Διαμεσολαβητής _HTTP

en: _Height
el: Ύ_ψος

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Helper runs in a terminal
el: Η βοηθητι_κή εφαρμογή εκτελείται σε τερματικό

en: _History dock
el: _Αγκύρωση ιστορικού

en: _History...
el: _Ιστορικό...

en: _Host
el: _Εξυπηρετητής

en: _Icons only
el: _Εικονίδια μόνο

en: _Image
el: Ει_κόνα

en: _Image Sites
el: Εξυπηρετητές με ει_κόνες

en: _Images
el: _Εικόνες

en: _Import bookmarks...
el: _Εισαγωγή σελιδοδεικτών...

en: _In
el: _Σε

en: _Insert new tabs after current tab
el: _Εισαγωγή νέων στηλών μετά την τρέχουσα στήλη

en: _Java console...
el: _Κονσόλα Java...

en: _Jump to new tabs automatically
el: _Αυτόματη μετάβαση σε νέες στήλες

en: _Keep fullscreen window above all other windows
el: _Διατήρηση παραθύρου πλήρους οθόνης πάνω από τα άλλα παράθυρα

en: _Keep location entry on main toolbar
el: _Διατήρηση καταχώρησης τοποθεσίας στην κύρια εργαλειοθήκη

en: _Language encoding
el: _Κωδικοποίηση γλώσσας

en: _Link properties
el: Ιδιότητες συν_δέσμου

en: _Links
el: _Σύνδεσμοι

en: _LinuxPackages
el: Πακέτα _Linux

en: _Load from current server only
el: Μεταφόρτωση μόνο από τον τρέχων εξυπηρετητή

en: _Load images
el: _Μεταφόρτωση εικόνων

en: _MIME type
el: _Τύπος MIME

en: _Mail handler
el: _Χειριστής αλληλογραφίας

en: _Manual
el: Τεκμη_ρίωση

en: _Match upper/lower case
el: _Ταίριασμα κεφαλαίων/πεζών

en: _Menubar
el: _Γραμμή μενού

en: _Middle button
el: _Μεσαίο κουμπί

en: _Move tab to another window
el: _Μεταφορά στήλης σε άλλο παράθυρο

en: _Name
el: _Όνομα

en: _Name:
el: _Όνομα:

en: _Never
el: _Ποτέ

en: _Never accept
el: _Να μη γίνεται αποδοχή ποτέ

en: _Never load
el: _Να μην ποτέ μεταφόρτωση

en: _Never show this warning again
el: _Να μην εμφανιστεί αυτή η προειδοποίηση ξανά

en: _New
el: _Νέο

en: _New window
el: _Νέο παράθυρο

en: _Next tab
el: _Επόμενη στήλη

en: _No proxies
el: _Χωρίς διαμεσολαβητές

en: _None
el: _Κανένα

en: _Once
el: _Μια φορά

en: _One Level
el: Έ_να Επίπεδο

en: _Open whole folder in tabs
el: Ά_νοιγμα όλου του φακέλου σε στήλες

en: _Open...
el: Άνοι_γμα...

en: _Other application
el: Ά_λλη εφαρμογή...

en: _Out
el: Έ_ξω

en: _Page source
el: _Πηγαίος κώδικας σελίδας

en: _Passwords
el: _Κωδικοί

en: _Paste
el: Επι_κόλληση

en: _Path
el: Διαδρο_μή

en: _Preferences...
el: _Προτιμήσεις...

en: _Previous tab
el: _Προηγούμενη στήλη

en: _Print...
el: Εκ_τύπωση...

en: _Processes URL
el: _Διεργασίες URL

en: _Recursively
el: _Αναδρομικά

en: _Relation
el: _Σχέση

en: _Reload
el: _Επαναφόρτωση

en: _Remember passwords
el: Απομνη_μόνευση κωδικών

en: _Remove
el: _Διαγραφή

en: _Remove Cookie
el: _Διαγραφή Cookie

en: _Remove Pair
el: _Διαγραφή ζευγαριού

en: _Remove Site
el: _Διαγραφή Εξυπηρετητή

en: _Remove all these bookmarks
el: _Διαγραφή όλων των σελιδοδεικτών

en: _Remove bookmark
el: _Διαγραφή σελιδοδείκτη

en: _Remove bookmark folder
el: _Διαγραφή φακέλου σελιδοδεικτών

en: _Report a bug
el: Αναφο_ρά σφάλματος

en: _Rerun first time druid...
el: Επα_νέναρξη του οδηγού πρώτης φοράς...

en: _Resize entry...
el: _Αλλαγή μεγέθους καταχώρισης...

en: _Revert
el: Επανα_φορά

en: _Right button
el: _Δεξί κουμπί

en: _Run with helper
el: Εκτέλεση με _βοηθητική εφαρμογή

en: _SSL proxy
el: _Διαμεσολαβητής SSL

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: _Save to disk
el: _Αποθήκευση στο δίσκο

en: _Search in frames
el: _Αναζήτηση σε πλαίσια

en: _Select all
el: Επιλο_γή όλων

en: _Server secure
el: _Ασφαλής εξυπηρετητής

en: _Set as default folder
el: _Καθορισμός ως προεπιλεγμένου φάκελου

en: _Settings
el: _Ρυθμίσεις

en: _Settings...
el: _Ρυθμίσεις...

en: _Shorten long names by looking for common separators
el: _Σύντμηση μακρών ονομάτων με την αναζήτηση κοινών διαχωριστικών

en: _Show alternatives window as you type
el: _Προβολή παραθύρου εναλλακτικών καθώς πληκτρολογείτε

en: _Show as toolbar
el: _Προβολή ως εργαλειοθήκης

en: _Show editing controls
el: _Προβολή λειτουργιών επεξεργασίας

en: _Smart URL:
el: Έ_ξυπνο URL:

en: _Statusbar
el: _Μπάρα κατάστασης

en: _Stock Quotes
el: _Τιμές Μετοχών

en: _Stop
el: _Διακοπή

en: _Tab
el: _Στήλη

en: _Tabs appear along
el: Εμ_φάνιση στηλών

en: _Text
el: _Κείμενο

en: _Text only
el: _Κείμενο μόνο

en: _Time:
el: _Χρόνος:

en: _Title
el: _Τίτλος

en: _Toolbar
el: Εργαλειο_θήκη

en: _Unfold bookmark
el: _Αποδίπλωση σελιδοδείκτη

en: _Unviewed tab text color
el: _Χρώμα κειμένου μη αναγνωσμένης στήλης

en: _Unvisited link
el: _Μη αναγννωσμένη διασύνδεση

en: _Up
el: _Επάνω

en: _Use built-in FTP handler
el: _Χρήση ενσωματωμένου χειριστή FTP

en: _Use external program to view source files
el: _Χρήση εξωτερικού προγράμματος για την προβολή πηγαίου κώδικα

en: _Use page title
el: _Χρήση τίτλου σελίδας

en: _View
el: _Προβολή

en: _View image sites...
el: _Προβολή εξυπηρετητών εικόνων...

en: _View long description...
el: Προβολή μα_κράς περιγραφής...

en: _View with helper application
el: _Προβολή με βοηθητική εφαρμογή

en: _Visited link
el: _Αναγνωσμένος σύνδεσμος

en: _Warn before accepting a cookie
el: _Προειδοποίηση πριν την αποδοχή cookie

en: _Will open in
el: _Θα ανοιχτεί στο

en: _Work offline
el: Εργασία _χωρίς σύνδεση

en: _Zoom
el: Κ_λίμακα

en: `%s' does not exist or is not a valid image file
el: Το `%s' δεν υπάρχει ή δεν είναι έγκυρο αρχείο εικόνας

en: aeiouyAEIOUY
el: αάεέιίΐοόυύΰωώηήΑΆΕΈΙΊΪΟΌΥΎΫΩΏΗΉ

en: contains
el: περιέχει

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: doesn't contain
el: δεν περιέχει

en: ends with
el: τελειώνει με

en: f_ile
el: αρ_χείο

en: is
el: είναι

en: is not
el: δεν είναι

en: lines
el: γραμμές

en: mozilla summary info
el: πληροφορίες περίληψης mozilla

en: name
el: όνομα

en: name of icon for the mozilla view
el: όνομα εικονιδίου για την όψη mozilla

en: nicknames
el: ψευδώνυμα

en: notes
el: σημειώσεις

en: pages
el: σελίδες

en: starts with
el: αρχίζει με
