evolution 1.0.1.99 - en to el translation catalogue (3228 entries)

en: 
    
    There are no items to show in this view
    
    Double-click here to create a new Contact.
el: 
    
    Δεν υπάρχουν στοιχεία προς εμφάνιση σε αυτή την προβολή
    
    Κάντε κλικ εδώ για να προσθέσετε μια νέα Επαφή

en: 
      Additional:
el: 
      Πρόσθετο:

en: 
      City:
el: 
      Πόλη:

en: 
      Country:
el: 
     Χώρα:

en: 
      Ext:
el: 
      Εξωτ.:

en: 
      Family:
el: 
      Οικογένεια:

en: 
      Given:
el: 
      Πατρικό:

en: 
      Name:
el: 
      Όνομα:

en: 
      Postal Box:
el: 
      Ταχ.Θυρίδα:

en: 
      Postal Code:
el: 
     Ταχ.Κώδικας:

en: 
      Prefix:
el: 
     Πρόθεμα:

en: 
      Region:
el: 
      Περιοχή:

en: 
      Street:
el: 
      Οδός:

en: 
      Suffix:
el: 
      Κατάληξη:

en: 
      Unit2:
el: 
      Μονάδα2:

en: 
      Unit3:
el: 
      Μονάδα3:

en: 
      Unit4:
el: 
      Μονάδα4:

en: 
      Unit:
el: 
      Μονάδα:

en: 
    Address:
el: 
    Διεύθυνση:

en: 
    Birth Date:
el: 
    Ημερομηνία Γέννησης:

en: 
    Business Role:
el: 
    Επαγγελματική ιδιότητα:

en: 
    Categories:
el: 
    Κατηγορίες:

en: 
    Comment:
el: 
    Σχόλιο:

en: 
    Delivery Label:
el: 
    Ετικέτα Παράδοσης:

en: 
    Geo Location:
el: 
    Γεωγραφική Θέση:

en: 
    Mailer:
el: 
    Διαχειριστής ταχυδρομείου:

en: 
    Name:
el: 
    Όνομα:

en: 
    Org:
el: 
    Οργ.:

en: 
    Public Key:
el: 
    Δημόσιο Κλειδί:

en: 
    Telephone:
el: 
    Τηλέφωνο:

en: 
    Telephones:
el: 
    Τηλέφωνα:

en: 
    Time Zone:
el: 
    Ζώνη ώρας:

en: 
    Unique String:
el: 
    Μοναδικό στοιχείο:

en:  (Completed
el: (Ολοκληρωμένο

en:  (Due
el: (Λήξη

en:  (default)
el:  (εξ' ορισμού)

en:  _Check for supported types
el: _Έλεγχος για του υποστηριζόμενος τύπους

en:  _Refresh List
el:  _Ανανέωση Λίστας

en:  _Remove
el:  _Διαγραφή

en:  ago
el:  πριν

en:  color
el:  χρώμα

en:  to
el:  με

en: % Complete
el: % Ολοκληρωμένο

en: %02i minute divisions
el: %02i τμήματα λεπτών

en: %A, %B %d, %Y
el: %A, %d %B, %Y

en: %A, %B %e %Y
el: %A, %e %B  %Y

en: %a %b %d
el: %a %d %b

en: %a %b %d %Y
el: %a %d %b %Y

en: %a %d %b
el: %d %a %b

en: %a %l:%M %p
el: %l:%M %p %a

en: %a %m/%d/%Y
el: %a %d/%m/%Y

en: %a %m/%d/%Y %H
el: %a %d/%m/%Y %H

en: %a %m/%d/%Y %H:%M
el: %a %d/%m/%Y %H:%M

en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
el: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

en: %a %m/%d/%Y %I %p
el: %a %d/%m/%Y %I %p

en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
el: %a %d/%m/%Y %I:%M %p

en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
el: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: %b %d %Y
el: %d %b %Y

en: %d cards
el: %d κάρτες

en: %d days
el: %d ημέρες

en: %d hidden
el: %d κρυμμένα

en: %d hours
el: %d ώρες

en: %d minutes
el: %d λεπτά

en: %d new
el: %d νέα

en: %d seconds
el: %d δευτερόλεπτα

en: %d selected
el: %d επιλεγμένα

en: %d sent
el: %d απεσταλμένα

en: %d total
el: %d συνολικά

en: %d unsent
el: %d μη απεσταλμένα

en: %d weeks
el: %d εβδομάδες

en: %m/%d/%Y
el: %d/%m/%Y

en: %m/%d/%Y %H
el: %d/%m/%Y %H

en: %m/%d/%Y %H:%M
el: %d/%m/%Y %H:%M

en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
el: %d/%m/%Y %H:%M:%S

en: %m/%d/%Y %I %p
el: %d/%m/%Y %I %p

en: %m/%d/%Y %I:%M %p
el: %d/%m/%Y %I:%M %p

en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
el: %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: %s
    
    The error from the activation system is:
    %s
el: %s
    
    Το σφάλμα από το σύστημα ενεργοποίησης είναι:
    %s

en: %s
    
    The error from the component system is:
    %s
el: %s
    
    Το σφάλμα από το σύστημα συστατικών είναι:
    %s

en: %s
    
    Unknown error.
el: %s
    
    Άγνωστο Σφάλμα.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
el: %s  Έχετε κάνει αλλαγές. Να αγνοηθούν οι αλλαγές και να τερματιστεί ο επεξεργαστής;

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
el: %s  Δεν έχετε κάνει αλλαγές. Να αγνοηθούν οι αλλαγές και να ανανεωθεί ο επεξεργαστής;

en: %s  You have made no changes, close the editor?
el: %s  Δεν έχετε κάνει αλλαγές. Να τερματιστεί ο επεξεργαστής;

en: %s  You have made no changes, update the editor?
el: %s  Δεν έχετε κάνει αλλαγές. Να ανανεωθεί ο επεξεργαστής;

en: %s %s after the end of the appointment
el: %s %s μετά το τέλος του ραντεβού

en: %s %s after the start of the appointment
el: %s %s πριν την αρχή του ραντεβού

en: %s %s before the end of the appointment
el: %s %s πριν το τέλος του ραντεβού

en: %s %s before the start of the appointment
el: %s %s πριν την αρχή του ραντεβού

en: %s (%d%% complete)
el: %s (%d%% έχει ολοκληρωθεί)

en: %s - Message
el: %s - Μήνυμα

en: %s already exists
    Do you want to overwrite it?
el: Το %s υπάρχει ήδη.
    Θέλετε να αντικατασταθεί;

en: %s at %s
el: %s στις %s

en: %s at the end of the appointment
el: %s στο τέλος του ραντεβού

en: %s at the start of the appointment
el: %s στην αρχή του ραντεβού

en: %s attachment
el:  %s επισύναψη

en: %s for an unknown trigger type
el: %s για άγνωστο τύπο ενεργοποίησης

en: %s mailing list
el: %s λίστα ταχυδρομείου

en: %s may not be reconfigured because it is not a local folder
el: %s δεν είναι δυνατό να ρυθμιστεί ξανά γιατί δεν είναι τοπικός φάκελος

en: %s server %s
el: %s διακομιστής %s

en: %s service for %s on %s
el: %s υπηρεσία για %s στο %s

en: %s: Inbox
el: %s: Εισερχόμενα

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
el: %sΠαρακαλώ εισάγετε τον κωδικό IMAP για %s@%s

en: %sPlease enter the POP3 password for %s@%s
el: %sΠαρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης POP3 για %s@%s

en: %sPlease enter the SMTP password for %s@%s
el: %sΠαρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης SMTP για %s@%s

en: %u bytes
el: %u byte

en: '.' and '..' are reserved folder names.
el: το '.' and '..' είναι κρατημένα ονόματα φακέλων.

en: (%d not shown)
el: (%d δεν εμφανίζεται)

en: (No Description)
el: (Χωρίς Περιγραφή)

en: (No folder displayed)
el: (Δεν εμφανίζεται φάκελος)

en: (No name)
el: (Χωρίς όνομα)

en: (No subject)
el: (Χωρίς Θέμα)

en: (None)
el: (Κενό)

en: (SSL is not supported in this build of evolution)
el: (το SSL δεν υποστηρίζεται σε αυτή την έκδοση του evolution)

en: (Unknown error)
el: (Άγνωστο σφάλμα)

en: (Unknown)
el: (Άγνωστο)

en: (Untitled Message)
el: (Μήνυμα Χωρίς Τίτλο)

en: (Untitled)
el: (Χωρίς Τίτλο)

en: (none)
el: (κανένα)

en: * Click here to add a contact *
el: * Κάντε κλικ εδώ για να προσθέσετε μια επαφή *

en: --to--
el: --στο--

en: 05 minutes
el: 05 λεπτά

en: 1 card
el: 1 κάρτα

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: 1 second
el: 1 δευτερόλεπτο

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: 10 minutes
el: 10 λεπτά

en: 10th
el: 10η

en: 11th
el: 11η

en: 12th
el: 12η

en: 13th
el: 13η

en: 14th
el: 14η

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 15th
el: 15η

en: 16th
el: 16η

en: 17th
el: 17η

en: 18th
el: 18η

en: 19th
el: 19η

en: 1st
el: 1η

en: 20th
el: 20η

en: 21st
el: 21η

en: 22nd
el: 22η

en: 23rd
el: 23η

en: 24th
el: 24η

en: 25th
el: 25η

en: 26th
el: 26η

en: 27th
el: 27η

en: 28th
el: 28η

en: 29th
el: 29η

en: 2nd
el: 2η

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: 30th
el: 30η

en: 31st
el: 31η

en: 3rd
el: 3η

en: 4th
el: 4η

en: 5th
el: 5η

en: 60 minutes
el: 60 λεπτά

en: 6th
el: 6η

en: 7th
el: 7η

en: 8th
el: 8η

en: 9th
el: 9η

en: <b>%s</b> has cancelled a meeting.
el: <b>%s</b> ακύρωσε μια συνάντηση.

en: <b>%s</b> has cancelled a task.
el: <b>%s</b> έχει ακυρώσει μια εργασία.

en: <b>%s</b> has published free/busy information.
el: <b>%s</b> έχει δημοσίευση πληροφορίες διαθεσιμότητας

en: <b>%s</b> has published meeting information.
el: <b>%s</b> έχει δημοσιεύσει πληροφορίες συνάντησης.

en: <b>%s</b> has published task information.
el: <b>%s</b> έχει δημοσιεύσει πληροφορίες εργασιών.

en: <b>%s</b> has replied to a free/busy request.
el: ο/η <b>%s</b> απάντησε στην αίτηση διαθεσιμότητας.

en: <b>%s</b> has replied to a meeting request.
el: <b>%s</b> έχει απαντήσει σε μία πρόσκληση σε συνάντηση.

en: <b>%s</b> has replied to a task assignment.
el: <b>%s</b> απάντησε σε μια ανάθεση εργασίας

en: <b>%s</b> has sent an unintelligible message.
el: ο/η <b>%s</b> έστειλε ένα ακατανόητο μήνυμα.

en: <b>%s</b> requests you perform a task.
el: <b>%s</b> σας έχει ζητήσει να εκτελέσετε μια εργασία

en: <b>%s</b> requests your free/busy information.
el: ο/η <b>%s</b> ζητά πληροφορίες διαθεσιμότητας.

en: <b>%s</b> requests your presence at a meeting.
el: <b>%s</b> παρακαλεί την παρουσία σας σε μια συνάντηση.

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing meeting.
el: <b>%s</b> θα ήθελε να προσθέσει σε μια υπάρχουσα συνάντηση.

en: <b>%s</b> wishes to add to an existing task.
el: <b>%s</b> θα ήθελε να προσθέσει σε μια υπάρχουσα εργασία.

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest meeting information.
el: <b>%s</b> θα ήθελε να παραλάβει τις τελευταίες πληροφορίες συνάντησης.

en: <b>%s</b> wishes to receive the latest task information.
el: <b>%s</b> θα ήθελε την τελευταία πληροφορία εργασιών.

en: <br> Please review the following information, and then select an action from the menu below.
el: <br> Παρακαλώ διαβάστε τις παρακάτω πληροφορίες, και επιλέξτε μετά μια ενέργεια από το παρακάτω μενού.

en: <click here to select a date>
el: <κάντε κλικ εδώ για να επιλέξετε ημερομηνία>

en: <click here to select a folder>
el: <κάντε κλικ εδώ για να επιλέξετε φάκελο>

en: <dd><b>The weather server could not be contacted</b></dd>
el: <dd><b>Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή καιρού</b></dd>

en: <i>None</i>
el: <i>Κανένα</i>

en: A Bonobo control for an address popup.
el: Στοιχείο ελέγχου του Bonobo για την ανάδυση μιας διεύθυνσης.

en: A Bonobo control for displaying an address.
el: Στοιχείο ελέγχου του Bonobo για την προβολή μιας διεύθυνσης.

en: A Bonobo control which displays a task list.
el: Μηχανισμός ελέγχου του Bonobo για την εμφάνιση λίστας εργασιών.

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
el: Υπάρχει  ήδη αρχείο με αυτό το όνομα
    Να γίνει επικάλυψη;

en: A folder with the same name already exists
el: Υπάρχει ήδη φάκελος με αυτό το όνομα

en: A password transition is needed
el: Απαιτείται η ανταλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: A sample Bonobo control which displays an addressbook.
el: Δείγμα ελέγχου Bonobo για την προβολή ενός Βιβλίου Διευθύνσεων

en: A sample Bonobo control which displays an calendar.
el: Ένα παράδειγμα μηχανισμού ελέγχου για την εμφάνιση ημερολογίου.

en: AUTH request failed.
el: Η αίτηση Πιστοποίησης απέτυχε.

en: AUTH request timed out: %s
el: Αίτηση Πιστοποίησης έκτος χρόνου: %s

en: A_dd
el: _Προσθήκη

en: A_ll day event
el: Γεγονός ολόκληρης ημέρας

en: A_lways encrypt to myself when sending encrypted mail
el: Να γίνεται πάντα κρυπτογράφηση στον εαυτό μου κατά την αποστολή κρυπτογραφημένων μηνυμάτων

en: About Ximian Evolution
el: Περί του Ximian Evolution

en: About Ximian Evolution...
el: Περί του Ximian Evolution...

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Accepted
el: Αποδοχή

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Account %d
el: Λογαριασμός %d

en: Account Information
el: Πληροφορίες Λογαριασμού

en: Account Management
el: Διαχείριση Λογαριασμού

en: Account Name
el: Όνομα Λογαριασμού

en: Accounts
el: Λογαριασμοί

en: Active connections
el: Ενεργές συνδέσεις

en: Add Addressbook
el: Προσθήκη Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Add Anyway
el: Προθήκη Ούτως ή Άλλως

en: Add Filter Rule
el: Προσθήκη Κανόνα Φίλτρου

en: Add Rule
el: Προσθήκη Κανόνα

en: Add Sender to Address Book
el: Προσθήκη Αποστολέα στο Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Add a news feed
el: Προσθήκη Τροφοδοσίας Ειδήσεων

en: Add action
el: Προσθήκη ενέργειας

en: Add address to existing contact "%s"
el: Προσθήκη διεύθυνσης στην υπάρχουσα επαφή "%s"

en: Add attachment...
el: Νέα επισύναψη...

en: Add criterion
el: Προσθήκη κριτηρίου

en: Add folder to your list of subscribed folders
el: Προσθέστε τον φάκελο στην λίστα των φακέλων με συνδρομή

en: Add n_ews feed
el: Προσθήκη τροφοδοσίας ειδήσεων

en: Add to Contacts
el: Προσθήκη στις Επαφές

en: Add to Saved Searches
el: Προθήκη στις αποθηκευμένες Αναζητήσεις

en: Add to _Shortcut Bar
el: _Προσθήκη στην Γραμμή Συντομεύσεων

en: Adding card to LDAP server...
el: Προσθήκη κάρτας στον διακομιστή LDAP...

en: Address Cards
el: Κάρτες διευθύνσεων

en: Address _2:
el: Διεύθυνση _2:

en: Addressbook
el: Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Addressbook Sources
el: Πηγές Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Addressbook...
el: Βιβλίο Διευθύνσεων...

en: Advanced
el: Για Προχωρημένους

en: Advanced Search
el: Προχωρημένη Αναζήτηση

en: Advanced...
el: Για Προχωρημένους...

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Africa/Abidjan
el: Αφρική/Αμπιτζάν

en: Africa/Accra
el: Αφρική/Άκρα

en: Africa/Addis_Ababa
el: Αφρική/Αντίς Αμπέμπα

en: Africa/Algiers
el: Αφρική/Αλγέρι

en: Africa/Asmera
el: Αφρική/Ασμέρα

en: Africa/Bamako
el: Αφρική/Μπαμακό

en: Africa/Bangui
el: Αφρική/Μπάνγκουι

en: Africa/Banjul
el: Αφρική/Μπαντζούλ

en: Africa/Bissau
el: Αφρική/Μπισσάου

en: Africa/Blantyre
el: Αφρική/Μπλάντυρ

en: Africa/Brazzaville
el: Αφρική/Μπραζαβίλ

en: Africa/Bujumbura
el: Αφρική/Μπουζουμπούρα

en: Africa/Cairo
el: Αφρική/Κάιρο

en: Africa/Casablanca
el: Αφρική/Καζαμπλάνκα

en: Africa/Ceuta
el: Αφρική/Κέουτα

en: Africa/Conakry
el: Αφρική/Κόνακρυ

en: Africa/Dakar
el: Αφρική/Ντακάρ

en: Africa/Dar_es_Salaam
el: Αφρική/Νταρ-Ες-Σαλάμ

en: Africa/Djibouti
el: Αφρική/Τζιμπουτί

en: Africa/Douala
el: Αφρική/Ντουάλα

en: Africa/El_Aaiun
el: Αφρική/Ελ Αγιούν

en: Africa/Freetown
el: Αφρική/Φρητάουν

en: Africa/Gaborone
el: Αφρική/Γκαμπορόν

en: Africa/Harare
el: Αφρική/Χαράρε

en: Africa/Johannesburg
el: Αφρική/Γιοχάνεσμπουργκ

en: Africa/Kampala
el: Αφρική/Καμπάλα

en: Africa/Khartoum
el: Αφρική/Χαρτούμ

en: Africa/Kigali
el: Αφρική/Κιγκάλι

en: Africa/Kinshasa
el: Αφρική/Κινσάσα

en: Africa/Lagos
el: Αφρική/Λάγγος

en: Africa/Libreville
el: Αφρική/Λιμπρεβίλ

en: Africa/Lome
el: Αφρική/Λόμε

en: Africa/Luanda
el: Αφρική/Λουάντα

en: Africa/Lubumbashi
el: Αφρική/Λουμπουμπάσι

en: Africa/Lusaka
el: Αφρική/Λουζάκα

en: Africa/Malabo
el: Αφρική/Μαλάμπο

en: Africa/Maputo
el: Αφρική/Μαπούτο

en: Africa/Maseru
el: Αφρική/Μασερού

en: Africa/Mbabane
el: Αφρική/Μπαμπάνε

en: Africa/Mogadishu
el: Αφρική/Μογκαντίσου

en: Africa/Monrovia
el: Αφρική/Μονροβία

en: Africa/Nairobi
el: Αφρική/Ναϊρόμπι

en: Africa/Ndjamena
el: Αφρική/Ντζιαμένα

en: Africa/Niamey
el: Αφρική/Νιαμέυ

en: Africa/Nouakchott
el: Αφρική/Νουακχώτ

en: Africa/Ouagadougou
el: Αφρική/Ουαγκαντούγκου

en: Africa/Porto-Novo
el: Αφρική/Πόρτο-Νόβο

en: Africa/Sao_Tome
el: Αφρική/Σάο Τόμε

en: Africa/Timbuktu
el: Αφρική/Τιμπουκτού

en: Africa/Tripoli
el: Αφρική/Τρίπολη

en: Africa/Tunis
el: Αφρική/Τύνιδα

en: Africa/Windhoek
el: Αφρική/Ουίντχουκ

en: Al_l stations:
el: Όλοι οι _σταθμοί:

en: Alarm Repeat
el: Επανάληψη Ειδοποίησης

en: Alarm notification service
el: Υπηρεσία υπενθύμισης ειδοποίησης

en: Alarm on %s
el: Ειδοποίηση στις %s

en: Alarms
el: Ειδοποιήσεις

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: All _People and One Resource
el: Όλα τα Άτομα και ένας _Πόρος

en: All _folders:
el: Όλοι οι _φάκελοι

en: All folders
el: Όλοι οι φάκελοι

en: All news _feeds:
el: Όλες οι τροφοδοσίες _ειδήσεων:

en: Already has an owner
el: Έχει ήδη ιδιοκτήτη

en: Always _encrypt to myself when sending encrypted mail
el: Να γίνεται πάντα κρυπτογράφηση στον εαυτό μου κατά την αποστολή κρυπτογραφημένων μηνυμάτων

en: Always _sign outgoing messages when using this account
el: Να υπογράφονται πάντα τα μηνύματα στην χρήση αυτού του λογαριασμού

en: America/Adak
el: Αμερική/Αντάκ

en: America/Anchorage
el: Αμερική/Άνκορατζ

en: America/Anguilla
el: Αμερική/Αγκίλα

en: America/Antigua
el: Αμερική/Αντίγκουα

en: America/Araguaina
el: Αμερική/Αραγκουάινα

en: America/Aruba
el: Αμερική/Αρούμπα

en: America/Asuncion
el: Αμερική/Ασουνθιόν

en: America/Barbados
el: Αμερική/Μπαρμπάντος

en: America/Belem
el: Αμερική/Μπέλεμ

en: America/Belize
el: Αμερική/Μπελίζ

en: America/Boa_Vista
el: Αμερική/Μπόα Βίστα

en: America/Bogota
el: Αμερική/Μπογκοτά

en: America/Boise
el: Αμερική/Μπόιζ

en: America/Buenos_Aires
el: Αμερική/Μπουένος Άιρες

en: America/Cambridge_Bay
el: Αμερική/Κέμπριτζ Μπέυ

en: America/Cancun
el: Αμερική/Κανκούν

en: America/Caracas
el: Αμερική/Καράκας

en: America/Catamarca
el: Αμερική/Καταμάρκα

en: America/Cayenne
el: Αμερική/Καϋέν

en: America/Cayman
el: Αμερική/Κάυμαν

en: America/Chicago
el: Αμερική/Σικάγο

en: America/Chihuahua
el: Αμερική/Τσιουάουα

en: America/Cordoba
el: Αμερική/Κόρντομπα

en: America/Costa_Rica
el: Αμερική/Κόστα Ρίκα

en: America/Cuiaba
el: Αμερική/Κουϊάμπα

en: America/Curacao
el: Αμερική/Κουρασάο

en: America/Danmarkshavn
el: Αμερική/Ντάνμακσχαβν

en: America/Dawson
el: Αμερική/Ντώσον

en: America/Dawson_Creek
el: Αμερική/Ντώσον Κρηκ

en: America/Denver
el: Αμερική/Ντένβερ

en: America/Detroit
el: Αμερική/Ντητρόιτ

en: America/Dominica
el: Αμερική/Ντομίνικα

en: America/Edmonton
el: Αμερική/Έντμοντον

en: America/Eirunepe
el: Αμερική/Εϊρουνέπε

en: America/El_Salvador
el: Αμερική/Ελ Σαλβαδόρ

en: America/Fortaleza
el: Αμερική/Φορταλέζα

en: America/Glace_Bay
el: Αμερική/Γκλέις Μπέυ

en: America/Godthab
el: Αμερική/Γκόντχαμπ

en: America/Goose_Bay
el: Αμερική/Γκουζ Μπέυ

en: America/Grand_Turk
el: Αμερική/Γκραντ Τουρκ

en: America/Grenada
el: Αμερική/Γρενάδα

en: America/Guadeloupe
el: Αμερική/Γουαδελούπη

en: America/Guatemala
el: Αμερική/Γουατεμάλα

en: America/Guayaquil
el: Αμερική/Γκουαγιακίλ

en: America/Guyana
el: Αμερική/Γουϊάνα

en: America/Halifax
el: Αμερική/Χάλιφαξ

en: America/Havana
el: Αμερική/Αβάνα

en: America/Hermosillo
el: Αμερική/Ερμοσίλλο

en: America/Indiana/Indianapolis
el: Αμερική/Ινδιάνα/Ινδιανάπολη

en: America/Indiana/Knox
el: Αμερική/Ινδιάνα/Νοξ

en: America/Indiana/Marengo
el: Αμερική/Ινδιάνα/Μαρένγκο

en: America/Indiana/Vevay
el: Αμερική/Ινδιάνα/Βέβεϋ

en: America/Indianapolis
el: Αμερική/Ινδιανάπολη

en: America/Inuvik
el: Αμερική/Ινουβίκ

en: America/Iqaluit
el: Αμερική/Ικαλούιτ

en: America/Jamaica
el: Αμερική/Τζαμάικα

en: America/Jujuy
el: Αμερική/Γιούγιουι

en: America/Juneau
el: Αμερική/Γιούνω

en: America/Kentucky/Louisville
el: Αμερική/Κεντάκυ/Λούισβιλ

en: America/Kentucky/Monticello
el: Αμερική/Κεντάκυ/Μοντισέλλο

en: America/La_Paz
el: Αμερική/Λα Παζ

en: America/Lima
el: Αμερική/Λίμα

en: America/Los_Angeles
el: Αμερική/Λος Άντζελες

en: America/Louisville
el: Αμερική/Λούισβιλ

en: America/Maceio
el: Αμερική/Μασέιο

en: America/Managua
el: Αμερική/Μανάγκουα

en: America/Manaus
el: Αμερική/Μανάους

en: America/Martinique
el: Αμερική/Μαρτινίκα

en: America/Mazatlan
el: Αμερική/Μαζατλάν

en: America/Mendoza
el: Αμερική/Μεντόζα

en: America/Menominee
el: Αμερική/Μενομινέ

en: America/Merida
el: Αμερική/Μερίντα

en: America/Mexico_City
el: Αμερική/Πόλη του Μεξικού

en: America/Miquelon
el: Αμερική/Μικελόν

en: America/Monterrey
el: Αμερική/Μοντερέυ

en: America/Montevideo
el: Αμερική/Μοντεβιντέο

en: America/Montreal
el: Αμερική/Μόντρεαλ

en: America/Montserrat
el: Αμερική/Μονσεράτ

en: America/Nassau
el: Αμερική/Νασσάου

en: America/New_York
el: Αμερική/Νέα Υόρκη

en: America/Nipigon
el: Αμερική/Νιπιγκόν

en: America/Nome
el: Αμερική/Νόμε

en: America/Noronha
el: Αμερική/Νορόνα

en: America/North_Dakota/Center
el: Αμερική/Βόρεια Ντακότα/Κέντρο

en: America/Panama
el: Αμερική/Παναμάς

en: America/Pangnirtung
el: Αμερική/Πάγγνιρτουγκ

en: America/Paramaribo
el: Αμερική/Παραμαρίμπο

en: America/Phoenix
el: Αμερική/Φοίνιξ

en: America/Port-au-Prince
el: Αμερική/Πορτ-Ο-Πρενς

en: America/Port_of_Spain
el: Αμερική/Πορτ-Οβ-Σπέιν

en: America/Porto_Velho
el: Αμερική/Πόρτο Βέλο

en: America/Puerto_Rico
el: Αμερική/Πουέρτο Ρίκο

en: America/Rainy_River
el: Αμερική/Ρέινυ Ρίβερ

en: America/Rankin_Inlet
el: Αμερική/Ράνκιν_Ίνλετ

en: America/Recife
el: Αμερική/Ρεσίφε

en: America/Regina
el: Αμερική/Ρεγκίνα

en: America/Rio_Branco
el: Αμερική/Ρίο Μπράνκο

en: America/Rosario
el: Αμερική/Ροσάριο

en: America/Santiago
el: Αμερική/Σαντιάγκο

en: America/Santo_Domingo
el: Αμερική/Σάντο Ντομίνγκο

en: America/Sao_Paulo
el: Αμερική/Σάο Πάολο

en: America/Scoresbysund
el: Αμερική/Σκορέσμπυσουντ

en: America/Shiprock
el: Αμερική/Σίπροκ

en: America/St_Johns
el: Αμερική/Σαιντ Τζωνς

en: America/St_Kitts
el: Αμερική/Σαιντ Κιτς

en: America/St_Lucia
el: Αμερική/Σαντα Λουτσία

en: America/St_Thomas
el: Αμερική/Σαιντ Τόμας

en: America/St_Vincent
el: Αμερική/Σαιντ Βίνσεντ

en: America/Swift_Current
el: Αμερική/Σουίφτ Κάρρεντ

en: America/Tegucigalpa
el: Αμερική/Τεγκουσιγκάλπα

en: America/Thule
el: Αμερική/Θούλη

en: America/Thunder_Bay
el: Αμερική/Θάντερ Μπέυ

en: America/Tijuana
el: Αμερική/Τιχουάνα

en: America/Tortola
el: Αμερική/Τόρτολα

en: America/Vancouver
el: Αμερική/Βανκούβερ

en: America/Whitehorse
el: Αμερική/Γουάιτχορς

en: America/Winnipeg
el: Αμερική/Γουίννιπεγκ

en: America/Yakutat
el: Αμερική/Γιάκουτατ

en: America/Yellowknife
el: Αμερική/Γιέλοουνάιφ

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger.
    This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
el: Μια υπενθύμιση του ημερολογίου Evolution πρόκειται να ενεργοποιηθεί.
    Η υπενθύμιση αυτή έχει οριστεί να εκτέλεσει το πρόγραμμα:
    
            %s
    
    Είστε βέβαιοι για την εκτέλεση του προγράμματος;

en: An error occurred in copying files into
    `%s'.
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την αντιγραφεί αρχείων στο
    `%s'.

en: An organizer is required.
el: Χρειάζεται ένας διοργατωτής.

en: An organizer must be set.
el: Πρέπει να ορίσετε έναν διοργανωτή.

en: An unknown person
el: Ένα άγνωστο άτομο

en: Andorra
el: Ανδόρρα

en: Angola
el: Αγγόλα

en: Anguilla
el: Αγκίλα

en: Anni_versary:
el: Επέ_τειος:

en: Anniv
el: Επέτ.

en: Anniversary
el: Επέτειος

en: Anonymous
el: Ανώνυμη

en: Answered
el: Απαντημένα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antarctica/Casey
el: Ανταρκτική/Κέισυ

en: Antarctica/Davis
el: Ανταρκτική/Ντέιβις

en: Antarctica/DumontDUrville
el: Ανταρκτική/Ντυμόντ Ντ' Ουρβίλ

en: Antarctica/Mawson
el: Ανταρκτική/Μώσον

en: Antarctica/McMurdo
el: Ανταρκτική/ΜακΜέρντο

en: Antarctica/Palmer
el: Ανταρκτική/Πάλμερ

en: Antarctica/South_Pole
el: Ανταρκτική/Νότιος Πόλος

en: Antarctica/Syowa
el: Ανταρκτική/Σίοβα

en: Antarctica/Vostok
el: Ανταρκτική/Βοστόκ

en: Antigua And Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Any Category
el: Κάθε Κατηγορία

en: Any field contains
el: Κάθε πεδίο περιέχει

en: Apply Filters
el: Εφαρμογή Φίλτρων

en: Apply filter rules to the selected messages
el: Εφαρμογή φίλτρου στα επιλεγμένα μηνύματα

en: Apply filters to new messages in INBOX
el: Εφαρμογή φίλτρων στα νέα μηνύματα στα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Apply filters to new messages in INBOX on this server
el: Εφαρμογή φίλτρων στα νέα μηνύματα στα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ σ' αυτόν τον διακομιστή

en: Appointment
el: Ραντεβού

en: Appointment - %s
el: Ραντεβού - %s

en: Appointments
el: Ραντεβού

en: April
el: Απρίλιος

en: Arctic/Longyearbyen
el: Αρκτικός κύκλος/Λονγκιρμπίεν

en: Are you sure want to delete this untitled journal entry?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή της καταχώρισης ημερολογίου χωρίς τίτλο;

en: Are you sure you want
    to delete this contact?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε
    να διαγραφεί η επαφή;

en: Are you sure you want to cancel and delete this journal entry?
el: Είστε βέβαιοι για την ακύρωση και την διαγραφή της καταχώρισης του ημερολογίου;

en: Are you sure you want to cancel and delete this meeting?
el: Είστε βέβαιοι για την ακύρωση και διαγραφή της συνάντησης;

en: Are you sure you want to cancel and delete this task?
el: Είστε βέβαιοι για την ακύρωση και την διαγραφή της εργασίας;

en: Are you sure you want to delete %d appointments?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή %d ραντεβού;

en: Are you sure you want to delete %d journal entries?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή %d καταχωρίσεων ημερολογίου ;

en: Are you sure you want to delete %d tasks?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή %d εργασιών;

en: Are you sure you want to delete the appointment `%s'?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή του ραντεβού`%s';

en: Are you sure you want to delete the journal entry `%s'?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή της καταχώρισης ημερολογίου `%s';

en: Are you sure you want to delete the task `%s'?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή της εργασίας`%s';

en: Are you sure you want to delete this account?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή αυτού του λογαριασμού;

en: Are you sure you want to delete this news account?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή του λογαριασμού ειδήσεων;

en: Are you sure you want to delete this untitled appointment?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή του ραντεβού χωρίς όνομα;

en: Are you sure you want to delete this untitled task?
el: Είστε βέβαιοι για την διαγραφή της εργασίας χωρίς όνομα;

en: Are you sure you want to edit all %d messages?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επεξεργαστείτε και τα %d μηνύματα;

en: Are you sure you want to open all %d messages in separate windows?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να ανοίξετε και τα %d μηνύματα σε άλλα παράθυρα;

en: Are you sure you want to remove the "%s" folder?
el: Είστε βέβαιοι για την αφαίρεση του φακέλου "%s";

en: Are you sure you want to resend all %d messages?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να ξαναστείλετε και τα %d μηνύματα;

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Asia/Aden
el: Ασία/Άντεν

en: Asia/Almaty
el: Ασία/Αλμάτυ

en: Asia/Amman
el: Ασία/Αμμάν

en: Asia/Anadyr
el: Ασία/Αναντύρ

en: Asia/Aqtau
el: Ασία/Ακτάου

en: Asia/Aqtobe
el: Ασία/Ακτόμπε

en: Asia/Ashgabat
el: Ασία/Ασγκαμπάτ

en: Asia/Baghdad
el: Ασία/Βαγδάτη

en: Asia/Bahrain
el: Ασία/Μπαχρέιν

en: Asia/Baku
el: Ασία/Μπακού

en: Asia/Bangkok
el: Ασία/Μπανγκόγκ

en: Asia/Beirut
el: Ασία/Βηρυτός

en: Asia/Bishkek
el: Ασία/Μπίσκεκ

en: Asia/Brunei
el: Ασία/Μπρουνέι

en: Asia/Calcutta
el: Ασία/Καλκούτα

en: Asia/Choibalsan
el: Ασία/Τσοϊμπαλσάν

en: Asia/Chongqing
el: Ασία/Τσονγκίνγκ

en: Asia/Colombo
el: Ασία/Κολόμπο

en: Asia/Damascus
el: Ασία/Δαμασκός

en: Asia/Dhaka
el: Ασία/Ντάκα

en: Asia/Dili
el: Ασία/Ντίλι

en: Asia/Dubai
el: Ασία/Ντουμπάι

en: Asia/Dushanbe
el: Ασία/Ντουσάμπε

en: Asia/Gaza
el: Ασία/Γάζα

en: Asia/Harbin
el: Ασία/Χαρμπίν

en: Asia/Hong_Kong
el: Ασία/Χονγκ Κονγκ

en: Asia/Hovd
el: Ασία/Χοβντ

en: Asia/Irkutsk
el: Ασία/Ιρκούτσκ

en: Asia/Istanbul
el: Ασία/Κωνσταντινούπολη

en: Asia/Jakarta
el: Ασία/Τζακάρτα

en: Asia/Jayapura
el: Ασία/Τζαγιαπούρα

en: Asia/Jerusalem
el: Ασία/Ιερουσαλήμ

en: Asia/Kabul
el: Ασία/Καμπούλ

en: Asia/Kamchatka
el: Ασία/Καμτσάτκα

en: Asia/Karachi
el: Ασία/Καράτσι

en: Asia/Kashgar
el: Ασία/Κασγκάρ

en: Asia/Katmandu
el: Ασία/Κατμαντού

en: Asia/Krasnoyarsk
el: Ασία/Κρασνόγιαρσκ

en: Asia/Kuala_Lumpur
el: Ασία/Κουάλα Λουμπούρ

en: Asia/Kuching
el: Ασία/Κούτσινγκ

en: Asia/Kuwait
el: Ασία/Κουβέιτ

en: Asia/Macao
el: Ασία/Μακάο

en: Asia/Magadan
el: Ασία/Μαγκαντάν

en: Asia/Manila
el: Ασία/Μανίλα

en: Asia/Muscat
el: Ασία/Μουσκάτ

en: Asia/Nicosia
el: Ασία/Λευκωσία

en: Asia/Novosibirsk
el: Ασία/Νοβοσιμπίρσκ

en: Asia/Omsk
el: Ασία/Ομσκ

en: Asia/Phnom_Penh
el: Ασία/Πνομ Πενχ

en: Asia/Pontianak
el: Ασία/Ποντιάνακ

en: Asia/Pyongyang
el: Ασία/Πιονγκ Γιανγκ

en: Asia/Qatar
el: Ασία/Κατάρ

en: Asia/Rangoon
el: Ασία/Ρανγκούν

en: Asia/Riyadh
el: Ασία/Ριάντ

en: Asia/Saigon
el: Ασία/Σαϊγκόν

en: Asia/Sakhalin
el: Ασία/Σαχαλίνη

en: Asia/Samarkand
el: Ασία/Σαμαρκάνδη

en: Asia/Seoul
el: Ασία/Σεούλ

en: Asia/Shanghai
el: Ασία/Σαγγάη

en: Asia/Singapore
el: Ασία/Σιγκαπούρη

en: Asia/Taipei
el: Ασία/Ταϊπέι

en: Asia/Tashkent
el: Ασία/Τασκένδη

en: Asia/Tbilisi
el: Ασία/Τυφλίδα

en: Asia/Tehran
el: Ασία/Τεχεράνη

en: Asia/Thimphu
el: Ασία/Τιμφού

en: Asia/Tokyo
el: Ασία/Τόκιο

en: Asia/Ujung_Pandang
el: Ασία/Ουγιούνγκ Παντάνγκ

en: Asia/Ulaanbaatar
el: Ασία/Ουλάν Μπατόρ

en: Asia/Urumqi
el: Ασία/Ουρούμκι

en: Asia/Vientiane
el: Ασία/Βιεντιάνε

en: Asia/Vladivostok
el: Ασία/Βλαδιβοστόκ

en: Asia/Yakutsk
el: Ασία/Γιακούτσκ

en: Asia/Yekaterinburg
el: Ασία/Αικατερίνμπουργκ

en: Asia/Yerevan
el: Ασία/Ερεβάν

en: Ass
el: Βοηθ.

en: Assign Color
el: Ορισμός Χρώματος

en: Assign Task
el: Ανάθεση Εργασίας

en: Assign this task to others
el: Ανάθεση της εργασίας σε άλλους

en: Assigned
el: Ανάθεση

en: Assignment
el: Εργασία

en: Assistant
el: Βοηθός

en: Assistant Phone
el: Τηλέφωνο Βοηθού

en: At least one attendee is necessary
el: Απαιτείται τουλάχιστον ένας παρευρισκόμενος

en: At least one attendee is required.
el: Απαιτείται τουλάχιστον ένας παρευρισκόμενος.

en: Atlantic/Azores
el: Ατλαντικός/Αζόρες

en: Atlantic/Bermuda
el: Ατλαντικός/Βερμούδες

en: Atlantic/Canary
el: Ατλαντικός/Κανάριοι Νήσοι

en: Atlantic/Cape_Verde
el: Ατλαντικός/Πράσινο Ακρωτήριο

en: Atlantic/Faeroe
el: Ατλαντικός/Φερόες

en: Atlantic/Jan_Mayen
el: Ατλαντικός/Γιαν Μάυεν

en: Atlantic/Madeira
el: Ατλαντικός/Μαδέρα

en: Atlantic/Reykjavik
el: Ατλαντικός/Ρέυκιαβικ

en: Atlantic/South_Georgia
el: Ατλαντικός/Σάουθ Τζώρτζια

en: Atlantic/St_Helena
el: Ατλαντικός/Σάντα Ελένα

en: Atlantic/Stanley
el: Ατλαντικός/Στάνλεϋ

en: Attach
el: Επισύναψη

en: Attach a file
el: Επισύναψη αρχείου

en: Attach a file to the message
el: Επισύναψη αρχείου στο μήνυμα

en: Attachment
el: Επισύναψη

en: Attachment properties
el: Ρυθμίσεις Επισύναψης

en: Attachments
el: Επισυνάψεις

en: Attendee
el: Παρευρισκόμενος

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
el: Δεν ήταν δυνατή η ανανέωση της κατάστασης παρευρισκομένων επειδή το στοιχείο δεν υπάρχει πλέον

en: Attendee status could not be updated because of an invalid status!
el: Δεν ήταν δυνατή η ανανεωθεί της κατάστασης παρευρισκομένων λόγο μιας μη έγκυρης κατάστασης

en: Attendee status could not be updated!
el: Δεν ήταν δυνατή η ανανέωση της κατάστασης παρευρισκομένων

en: Attendee status updated
el: Η κατάσταση παρευρισκομένων ανανεώθηκε

en: Audio Alarm Options
el: Επιλογές Ηχητικής Ειδοποίησης

en: August
el: Αύγουστος

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Australia/Adelaide
el: Αυστραλία/Αδελαΐδα

en: Australia/Brisbane
el: Αυστραλία/Μπρισμπέιν

en: Australia/Broken_Hill
el: Αυστραλία/Μπρόκεν Χιλ

en: Australia/Darwin
el: Αυστραλία/Ντάργουιν

en: Australia/Hobart
el: Αυστραλία/Χόμπαρτ

en: Australia/Lindeman
el: Αυστραλία/Λίντεμαν

en: Australia/Lord_Howe
el: Αυστραλία/Λορντ Χάου

en: Australia/Melbourne
el: Αυστραλία/Μελβούρνη

en: Australia/Perth
el: Αυστραλία/Περθ

en: Australia/Sydney
el: Αυστραλία/Σύδνεϋ

en: Austria
el: Αυστρία

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Authentication failed.
el: Η πιστοποίηση απέτυχε.

en: Authentication mechanism is too weak
el: Ο μηχανισμός πιστοποίησης είναι αδύναμος

en: Authentication required
el: Απαιτείται πιστοποίηση

en: Automatic
el: Αυτόματη

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: B_usy
el: Απασχολημένος

en: Bad Address
el: Εσφαλμένη Διεύθυνση

en: Bad Free/Busy Message
el: Εσφαλμένο Μήνυμα Διαθεσιμότητας

en: Bad Meeting Message
el: Εσφαλμένο Μήνυμα Συνάντησης

en: Bad Task Message
el:  Μήνυμα Εργασίας

en: Bad authentication response from server.
el: Εσφαλμένη απάντηση πιστοποίησης από τον διακομιστή

en: Bad authentication response from server.
el: Εσφαλμένη απάντηση πιστοποίησης από τον διακομιστής.

en: Bad certificate from %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept anyway?
el: Εσφαλμένο πιστοποιητικό από %s:
    
    %s
    
    Θέλετε να το δεχτείτε ούτως η άλλως;

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Baltic
el: Βαλτικά

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Base
el: Βάση

en: Basic
el: Βασικό

en: Basics
el: Βασικά

en: Bcc
el: Ιδιαίτερη Κοινοποίηση

en: Bcc:
el: Ιδιαίτερη κοινοποίηση:

en: Begins: <b>
el: Αρχίζει στις:<b>

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελίζ

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Birth Date
el: Ημερομηνία Γέννησης

en: Blank forms at end:
el: Κενές φόρμες στο τέλος:

en: Blowing dust
el: Σκόνη με άνεμο

en: Blowing dust whirls
el: Στρόβιλος σκόνης με άνεμο

en: Blowing duststorm
el: Καταιγίδα με σκόνη και άνεμο

en: Blowing hail
el: Άνεμος με χαλάζι

en: Blowing ice crystals
el: Άνεμος με κρυστάλλους πάγου

en: Blowing ice pellets
el: Άνεμος με σβώλους πάγου

en: Blowing precipitation
el: Ατμοσφαιρική κατακρήμνιση με άνεμο

en: Blowing rainfall
el: Νεροποντή με άνεμο

en: Blowing sand
el: Άνεμος με άμμο

en: Blowing sandstorm
el: Ανεμοθύελλα με άνεμο

en: Blowing small hail
el: Άνεμος με μικρό χαλάζι

en: Blowing snow grains
el: Νιφάδες χιονιού με άνεμο

en: Blowing snowfall
el: Χιονόπτωση με άνεμο

en: Blowing spray
el: Ψεκάδες με άνεμο

en: Blowing squall
el: Ανεμόβροχο με δυνατό άνεμο

en: Blowing volcanic ash
el: Ηφαιστιακή στάχτη με άνεμο

en: Body
el: Περιεχόμενο

en: Body contains
el: Το Σώμα περιέχει

en: Body contents
el: Περιεχόμενα Σώματος

en: Body does not contain
el: Το Σώμα δεν περιέχει

en: Body or subject contains
el: Το Σώμα ή το Θέμα περιέχουν

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Bosnia And Herzegowina
el: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bottom:
el: Κάτω:

en: Bouvet Island
el: Νήσος Μπουβέ

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικά Εδάφη Ινδικού Ωκεανού

en: British Virgin Islands
el: Βρετανικές Παρθένοι Νήσοι

en: Broken clouds
el: Λίγα σύννεφα

en: Brought to you by
el: Συνεργάστηκαν

en: Brunei Darussalam
el: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: Bug buddy could not be run.
el: Δεν ήταν δυνατή η εκτέλεση του Bug buddy

en: Bug buddy was not found in your $PATH.
el: Το Bug buddy δεν βρέθηκε στο $PATH σας.

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: Bus
el: Εργ.

en: Bus 2
el: Εργ. 2

en: Bus Fax
el: Φαξ Εργ.

en: Business
el: Εργασία

en: Business 2
el: Εργασία 2

en: Business Address
el: Διεύθυνση Εργασίας

en: Business Fax
el: Φαξ Εργασίας

en: Business Phone
el: Τηλέφωνο Εργασίας

en: Business Phone 2
el: Τηλέφωνο Εργασίας 2

en: Busy
el: Απασχολημένη

en: By Company
el: Κατά Εταιρεία

en: By Sender
el: Κατά Αποστολέα

en: By Status
el: Κατά Κατάσταση

en: By Subject
el: Κατά Θέμα

en: CALUri
el: URI Ημερ.

en: CORBA error
el: Σφάλμα CORBA

en: C_elsius
el: _Κελσίου

en: C_lose
el: _Κλείσιμο

en: C_ontaining:
el: _Περιέχει:

en: C_ut
el: _Αποκοπή

en: Ca_tegories...
el: _Κατηγορίες...

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Calendar Message
el: Μήνυμα Ημερολογίου

en: Calendar URI
el: URI Ημερολογίου

en: Calendar and Tasks Settings
el: Ρυθμίσεις Ημερολογίου και Εργασιών

en: Calendar file could not be updated!
el: Δεν ήταν δυνατό να ανανεωθεί

en: Calendar information
el: Πληροφορίες ημερολογίου

en: Callback
el: Επικοινωνία

en: Callback Phone
el: Τηλέφωνο Επικοινωνίας

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel All
el: Ακύρωση Όλων

en: Cancel Mee_ting
el: Ακύρωση _Συνάντησης

en: Cancel Operation
el: Ακύρωση Λειτουργίας

en: Cancel Task
el: Ακύρωση Εργασίας

en: Cancel the current mail operation
el: Ακύρωση της τρέχουσας λειτουργίας ταχυδρομείου

en: Cancel the meeting for this item
el: Ακύρωση της συνάντησης για αυτό το στοιχείο

en: Cancel this task
el: Ακύρωση αυτής της εργασίας

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Cancelled.
el: Ακυρώθηκε.

en: Cancelling...
el: Γίνεται Ακύρωση...

en: Cannot access the Ximian Evolution shell.
el: Δεν ήταν δυνατή η πρόσβαση στο περιβάλλον του Ximian Evolution.

en: Cannot append message to maildir folder: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη μηνύματος στον φάκελο maildir: %s: %s

en: Cannot append message to mbox file: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη του μηνύματος στο αρχείο mbox: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή η προσθήκη μηνύματος στον mh φάκελο: %s: %s

en: Cannot attach file %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή η επισύναψη του αρχείου %s: %s

en: Cannot attach file %s: not a regular file
el: Δεν είναι δυνατή η επισύναψη του αρχείου %s: δεν είναι κανονικό αρχείο

en: Cannot build locking helper pipe: %s
el: Αδύνατη η κατασκευή σωλήνωσης με βοήθημα κλειδωμάτων: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατό να ελεγχθεί ο φάκελος: %s: %s

en: Cannot connect to store: %s
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με την αποθήκη: %s

en: Cannot copy a folder over itself.
el: Δεν είναι δυνατό να αντιγραφεί ο φάκελος στον εαυτό του.

en: Cannot create a folder with that name
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία φακέλου με αυτό το όνομα

en: Cannot create folder lock on %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το κλείδωμα του φακέλου στο %s: %s

en: Cannot create folder: Invalid operation on this store
el: Δεν είναι δυνατό να δημιουργηθεί ο φακέλος: Μη έγκυρη σε αυτή την αποθήκη

en: Cannot create output file: %s:
     %s
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αρχείου εξόδου: %s:
     %s

en: Cannot create the directory
    %s
    Error: %s
el: Δεν είναι δυνατό να δημιουργηθεί ο κατάλογος
    %s
    Σφάλμα: %s

en: Cannot create the specified folder:
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του συγκεκριμένου φακέλου:
    %s

en: Cannot decrypt this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η αποκρυπτογράφηση του μηνύματος: αδυναμία δημιουργίας σωλήνωσης με το GPG/PGP: %s

en: Cannot decrypt this message: no ciphertext to decrypt
el: Δεν ήταν δυνατή η αποκρυπτογράφηση του μηνύματος:  δεν υπάρχει ciphertext για αποκρυπτογράφηση

en: Cannot decrypt this message: no password provided
el: Δεν ήταν δυνατή η αποκρυπτογράφηση του μηνύματος: δεν δόθηκε κωδικός

en: Cannot delete folder metadata %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό να διαγραφεί ο φάκελος metadata %s: %s

en: Cannot delete folder:
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του φακέλου:
    %s

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του φακέλου %s: Άκυρη λειτουργία

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του φακέλου %s: Δεν υπάρχει ο φάκελος

en: Cannot encrypt this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η κρυπτογράφηση του μηνύματος: αδυναμία δημιουργίας σωλήνωσης με το GPG/PGP: %s

en: Cannot encrypt this message: no password provided
el: Δεν ήταν δυνατή η κρυπτογράφηση του μηνύματος: δεν δόθηκε κωδικός

en: Cannot encrypt this message: no plaintext to encrypt
el: Δεν ήταν δυνατή η κρυπτογράφηση του μηνύματος: δεν υπάρχει απλό κείμενο για κρυπτογράφηση

en: Cannot encrypt this message: no recipients specified
el: Δεν ήταν δυνατή η κρυπτογράφηση του μηνύματος: δεν έχουν οριστεί παραλήπτες

en: Cannot fork locking helper: %s
el: Αδύνατη η δικράνωση βοηθήματος κλειδωμάτων: %s

en: Cannot get folder: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του φακέλου: %s: %s

en: Cannot get folder: Invalid operation on this store
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει η λήψη του φακέλου: Μη έγκυρη σε αυτή την αποθήκη

en: Cannot get message: %s
      %s
el: Δεν μπορεί να γίνει η λήψη του μηνύματος: %s
      %s

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του μηνύματος: %s από τον φάκελο %s
      %s

en: Cannot initialize Evolution's Summary component.
el: Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του συστατικού ελέγχου περίληψης του Evolution.

en: Cannot initialize Evolution's composer.
el: Δεν είναι δυνατή η ενεργοποίηση του επεξεργαστή του Evolution

en: Cannot initialize Evolution's folder info component.
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση του συστατικού πληροφοριών φακέλου του Evolution.

en: Cannot initialize Evolution's mail component.
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση του συστατικού μηνυμάτων του Evolution.

en: Cannot initialize Evolution's mail config component.
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση του συστατικού ρύθμισης μηνυμάτων του Evolution.

en: Cannot initialize the Bonobo component system.
el: Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του συστήματος συστατικού Bonobo

en: Cannot initialize the Ximian Evolution shell: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του περιβάλλοντος του Ximian Evolution: %s

en: Cannot move a folder over itself.
el: Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του φακέλου στον εαυτό του.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατό να βρεθεί η θέση καταλόγου του ΜΗ: %s: %s

en: Cannot open mailbox: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του mailbox: %s: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατό να βρεθεί η θέση καταλόγου maildir: %s: %s

en: Cannot open message
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του μηνύματος

en: Cannot open temporary mailbox: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του προσωρινού mailbox: %s

en: Cannot register on OAF
el: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή στο OAF

en: Cannot register storage with shell
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει καταχώρηση αποθήκευσης με κέλυφος

en: Cannot rename folder:
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του φακέλου :
    %s

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του φακέλου %s: Άκυρη λειτουργία

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του φακέλου %s: Δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος

en: Cannot save folder metainfo to %s: %s
el: Δεν είναι δυνατό να αποθηκευτεί ο φάκελος metainfo στο %s: %s

en: Cannot save folder metainfo; you'll probably find you can't
    open this folder anymore: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατό να αποθηκευτεί ο φάκελος metainfo, μάλλον θα διαπιστώσετε
    ότι δεν μπορείτε να ανοίξετε πλέον αυτόν τον φάκελο: %s: %s

en: Cannot send message: no recipients defined.
el: Δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνύματος: δεν καθορίστηκαν παραλήπτες.

en: Cannot send message: sender address not defined.
el: Δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνύματος: δεν καθορίστηκε η διεύθυνση αποστολέα.

en: Cannot send message: sender address not valid.
el: Δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνύματος: η διεύθυνση αποστολέα δεν είναι έγκυρη.

en: Cannot set up local storage -- %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία τοπικής αποθήκευσης -- %s

en: Cannot sign this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η υπογραφή του μηνύματος: αδυναμία δημιουργίας σωλήνωσης με το GPG/PGP: %s

en: Cannot sign this message: no password provided
el: Δεν ήταν δυνατή η υπογραφή του μηνύματος: δεν έχει δοθεί κωδικός πρόσβασης

en: Cannot sign this message: no plaintext to sign
el: Δεν ήταν δυνατή η υπογραφή του μηνύματος: δεν υπάρχει απλό κείμενο για υπογραφή

en: Cannot transfer folder:
    %s
el: Αδύνατη η μεταφορά του φακέλου:
    %s

en: Cannot verify this message: couldn't create pipe to GPG/PGP: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση του μηνύματος: αδυναμία δημιουργίας σωλήνωσης με το GPG/PGP: %s

en: Cannot verify this message: couldn't create temp file: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση του μηνύματος: δεν ήταν δυνατή η δημιουργία προσωρινού αρχείο: %s

en: Cannot verify this message: no plaintext to verify
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση του μηνύματος: δεν υπάρχει απλό κείμενο για επαλήθευση

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Car
el: Αυτοκίνητο

en: Car Phone
el: Τηλέφωνο Αυτοκινήτου

en: Card ID already exists
el: Το αναγνωριστικό κάρτας υπάρχει ήδη

en: Card View
el: Προβολή Κάρτας

en: Card not found
el: Η κάρτα δεν βρέθηκε

en: Card:
el: Κάρτα:

en: Case Sensitive
el: Διάκριση πεζών κεφαλαίων

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories: %s
el: Κατηγορίες: %s

en: Category editor not available.
el: Ο επεξεργαστής κατηγορίας δεν είναι διαθέσιμος.

en: Category is
el: Η κατηγορία είναι

en: Cayman Islands
el: Νήσοι Κέυμαν

en: Cc
el: Αντίγραφο:

en: Cc:
el: Αντίγραφο:

en: Central African Republic
el: Δημοκρατία Κεντρικής Αφρικής

en: Central European
el: Κεντρικής Ευρώπης

en: Chad
el: Τσαντ

en: Chair
el: Προεδρείο

en: Chair Persons
el: Άτομα Προεδρείου

en: Change Anyway
el: Αλλαγή Ούτως ή Άλλως

en: Change the name of this folder
el: Αλλαγή του ονόματος αυτού του φακέλου

en: Change the properties of this folder
el: Αλλαγή των ιδιοτήτων αυτού του φακέλου

en: Change the settings for the summary
el: Αλλάξτε τις ρυθμίσεις της περίληψης

en: Change this folder's properties
el: Αλλαγή των ιδιοτήτων του φακέλου

en: Changed Contact:
el: Αλλαγμένη Επαφή:

en: Changing folder "%s" to "%s" format
el: Γίνεται αλλαγή του φακέλου "%s" σε φορμά "%s"

en: Character Encoding
el: Κωδικοποίηση Χαρακτήρων

en: Check Address
el: Έλεγχος Διεύθυνσης

en: Check Full Name
el: Έλεγχος Πλήρους Ονόματος

en: Check for new messages in all folders
el: Έλεγχος για νέα μηνύματα σε όλους τους φακέλους

en: Checking Service
el: Γίνεται Έλεγχος Υπηρεσίας

en: Checking for New Mail
el: Έλεγχος για Νέα Μηνύματα

en: Checking for new mail
el: Έλεγχος για νέα μηνύματα

en: Chile
el: Χιλή

en: China
el: Κίνα

en: Chinese
el: Κινέζικα

en: Choose an action:
el: Επιλέξτε μια ενέργεια:

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
    
    You can select "Automatic" if you do not know, and Evolution will attempt to work it out.
el: Επιλέξτε το αρχείο και τον τύπο του αρχείου που θέλετε να εισάγετε στο Evolution, από την λίστα
    
    Μπορείτε να επιλέξτε "Αυτόματη" αν δεν ξέρετε, και το Evolution θα δοκιμάσει να βρει την λίστα.

en: Choose the type of importer to run:
el: Επιλέξτε τον τύπο του εισαγωγέα που θα εκτελεστεί:

en: Christmas Island
el: Νήσοι Χριστουγέννων

en: Classification
el: Ταξινόμηση

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear sky
el: Καθαρός ουρανός

en: Click "Import" to begin importing the file into Evolution.
el: Κάντε κλικ στο "Εισαγωγή" για να ξεκινήσετε την εισαγωγή του αρχείου στο Evolution.

en: Click OK to close these connections and go offline
el: Κάντε κλικ στο ΟΚ για να κλείσετε τις συνδέσεις και να δουλέψετε εκτός δικτύου

en: Click here for the address book
el: Κλικ εδώ για το βιβλίου διευθύνσεων

en: Click here to add an attendee
el: Κάντε κλικ εδώ για να προσθέσετε έναν παρευρισκόμενο

en: Click to add a task
el: Κλικ εδώ για προσθήκη εργασίας

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close the current file
el: Κλείσιμο του τρέχοντος αρχείου

en: Close this item
el: Κλείσιμο αυτού του στοιχείου

en: Close this window
el: Κλείσιμο του παραθύρου

en: Closing connections...
el: Κλείσιμο συνδέσεων...

en: Co_ntacts:
el: _Επαφές:

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νήσοι Κόκος (Κήλινγκ)

en: Collaboration
el: Συνεργασία

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Color for overdue tasks
el: Χρώμα για τις εργασίες που έχουν λήξη

en: Color for tasks due today
el: Χρώμα για τις εργασίες που λήγουν σήμερα

en: Command not implemented
el: Η εντολή δεν έχει ενσωματωθεί

en: Command parameter not implemented
el: Η παράμετρος της εντολής δεν έχει ενσωματωθεί

en: Comment contains
el: Το σχόλιο περιέχει

en: Common Name
el: Κοινό Όνομα

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Comp
el: Εταιρ.

en: Company
el: Εταιρεία

en: Company Phone
el: Τηλέφωνο Εταιρείας

en: Compare against
el: Σύγκριση με

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Complete.
el: Ολοκληρώθηκε.

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Completed
el: Ολοκληρωμένο

en: Completion Date
el: Ημερομηνία Ολοκλήρωσης

en: Compose _New Message
el: Συγγραφή Νέου Μηνύματος

en: Compose a message
el: Συγγραφή νέου μηνύματος

en: Compose a reply to all of the recipients of the selected message
el: Συγγραφή απάντησης σε όλους τους παραλήπτες από αυτό το μήνυμα

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
el: Συγγραφή απάντησης στην λίστα ταχυδρομείου από αυτό το μήνυμα

en: Compose a reply to the sender of the selected message
el: Συγγραφή απάντησης στον αποστολέα του επιλεγμένου μηνύματος

en: Composer
el: Επεξεργαστής

en: Con_fidential
el: _Εμπιστευτικό

en: Confidential
el: Εμπιστευτικό

en: Configuration
el: Ρυθμίσεις

en: Configuration Database not found
el: Δεν βρέθηκε η βάση δεδομένων ρυθμίσεων

en: Configure the calendar's settings
el: Αλλαγή των ρυθμίσεων του ημερολογίου

en: Configure the task view's settings
el: Ρυθμίστε την εμφάνιση της προβολής των εργασιών

en: Confirm when Expunging a folder
el: Επιβεβαίωση στην εξάλειψη από έναν φάκελο

en: Conflicting Contact:
el: Διένεξη με την Επαφή:

en: Congo
el: Κονγκό

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email 
    using Evolution. 
    
    Click "Finish" to save your settings.
el: Συγχαρητήρια, οι ρυθμίσεις του ταχυδρομείου τελείωσε.
    
    Τώρα είστε έτοιμοι να στέλνετε και να λαμβάνετε μηνύματα
    με την χρήση του Evolution. 
    
    Επιλέξτε "Τερματισμός" για να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις σας.

en: Connecting to LDAP server...
el: Σύνδεση με τον διακομιστή LDAP...

en: Connecting to server...
el: Σύνδεση στον διακομιστή...

en: Connection cancelled
el: Η σύνδεση ακυρώθηκε

en: Contact Editor
el: Επεξεργαστής Επαφών

en: Contact List Editor
el: Επεξεργαστής Λίστας Επαφών

en: Contact Quick-Add
el: Γρήγορη Προσθήκη Επαφής

en: Contacts
el: Επαφές

en: Contacts:
el: Επαφές:

en: Control that displays an Evolution addressbook minicard.
el: Στοιχείο ελέγχου για την προβολή μινι-κάρτας του Βιβλίου Διευθύνσεων του Evolution.

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy Link Location
el: Αντιγραφή Θέσης Συντόμευσης

en: Copy folder
el: Αντιγραφή φακέλου

en: Copy message(s) to
el: Αντιγραφή μηνύματος(ων) στο

en: Copy selected messages
el: Αντιγραφή επιλεγμένων μηνυμάτων

en: Copy selected messages to another folder
el: Αντιγραφή επιλεγμένων μηνυμάτων σε άλλο φάκελο

en: Copy selected task
el: Αντιγραφή επιλεγμένης εργασίας

en: Copy the selection
el: Αντιγραφή της επιλογής

en: Copy this folder
el: Αντιγραφή αυτού του φακέλου

en: Copy to Folder
el: Αντιγραφή σε Φάκελο

en: Copying
el: Αντιγραφή

en: Copying messages to %s
el: Αντιγραφή μηνυμάτων στο %s

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Cote d'Ivoire
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Could not authenticate to KPOP server: %s
el: Δεν είναι δυνατή η πιστοποίηση στον διακομιστή KPOP: %s

en: Could not check POP server for new messages: %s
el: Δεν είναι δυνατό να γίνει έλεγχος στον διακομιστή για νέα μηνύματα: %s

en: Could not check mail file %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό να ελεγχθεί το αρχείο μηνυμάτων %s: %s

en: Could not close source folder %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το κλείσιμο του φακέλου πηγής %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το κλείσιμο του προσωρινού φακέλου:%s

en: Could not connect to %s (port %d): %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στο %s (θύρα %d) : %s

en: Could not connect to POP server on %s.
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή POP στο :%s

en: Could not connect to server: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή :%s

en: Could not create a PGP decryption context.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία περιεχομένων αποκρυπτογράφηση PGP.

en: Could not create a PGP encryption context.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία περιεχομένων κρυπτογράφηση PGP.

en: Could not create a PGP signature context.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία περιεχομένων υπογραφής PGP.

en: Could not create a PGP verification context.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία περιεχομένων επαλήθευσης PGP.

en: Could not create a S/MIME decode context.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία περιεχομένων αποκρυπτογράφηση S/MIME.

en: Could not create a S/MIME encryption context.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία περιεχομένων κρυπτογράφηση S/MIME.

en: Could not create a S/MIME envelope context.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία περιεχομένων φακέλου S/MIME.

en: Could not create a S/MIME signature context.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία περιεχομένων υπογραφής S/MIME.

en: Could not create composer window, because you have not yet
    configured any identities in the mail component.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση του παραθύρου του επεξεργαστή επειδή
    δεν έχετε ρυθμίσει καμία ταυτότητα στο συστατικό ταχυδρομείου.

en: Could not create composer window:
    Unable to activate HTML editor component.
el: Δεν ήταν δυνατή ή δημιουργία του παραθύρου του επεξεργαστή:
    Αδύνατη η ενεργοποίηση του συστατικού του επεξεργαστή HTML.

en: Could not create composer window:
    Unable to activate address selector control.
el: Δεν ήταν δυνατή ή δημιουργία του παραθύρου του επεξεργαστή:
    Αδύνατη η ενεργοποίηση του συστατικού ελέγχου του επιλογέα διευθύνσεων.

en: Could not create directory %s:
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του καταλόγου %s:
    %s

en: Could not create directory %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του καταλόγου %s: %s

en: Could not create file `%s':
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του αρχείου`%s':
    %s

en: Could not create folder `%s':
    %s
el: Δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί ο φάκελος`%s':
    %s

en: Could not create lock file for %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία αρχείου κλειδώματος για %s: %s

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία σωλήνωσης προς το sendmail: %s: το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: Could not create pipe: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η κατασκευή σωλήνωσης: %s

en: Could not create temporary directory: %s
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του προσωρινού καταλόγου: %s

en: Could not create the alarm notify service
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία της υπηρεσίας ειδοποίησης

en: Could not create the alarm notify service factory
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του εργοστασίου της υπηρεσίας ειδοποίησης

en: Could not create the calendar view.  Please check your ORBit and OAF setup.
el: Δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί προβολή ημερολογίου. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση του ORBit and OAF

en: Could not create the component editor factory
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του εργοστασίου επεξεργασίας συστατικού

en: Could not create the tasks view.  Please check your ORBit and OAF setup.
el:  Δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί η προβολή των εργασιών. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάσταση ORBit και OAF

en: Could not delete folder `%s':
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του φακέλου `%s':
    %s

en: Could not delete folder `%s': %s
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του φακέλου `%s': %s

en: Could not delete folder index file `%s': %s
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του αρχείου περιεχομένων του φακέλου `%s': %s

en: Could not delete folder summary file `%s': %s
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του αρχείου περίληψης του φακέλου `%s': %s

en: Could not execute %s: mail not sent.
el: Δεν είναι δυνατό να εκτελεστεί το %s: το μήνυμα δεν στάλθηκε.

en: Could not fetch message: %s
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του μηνύματος: %s

en: Could not file: %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η αρχειοθέτηση: %s: %s

en: Could not find 'From' address in message
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του πεδίου 'Από' στην διεύθυνση

en: Could not find widget for a field: `%s'
el: Δε βρέθηκε συστατικό για το πεδίο: `%s'

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
el: Δεν ήταν δυνατή η δικράνωση του sendmail: %s: το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: Could not fork: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δικράνωση: %s

en: Could not get Kerberos ticket:
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη του εισιτηρίου Kerberos:
    %s

en: Could not get group list from server.
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη της λίστας ομάδας από τον διακομιστή.

en: Could not get inbox for new mail store:
    %s
    No shortcut will be created.
el: Δεν ήταν δυνατή η λήψη των εισερχομένων της τοπικής αποθήκης ταχυδρομείου:
    %s
    Δεν θα δημιουργηθεί συντόμευση

en: Could not initialize Bonobo
el: Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του Bonobo

en: Could not initialize GNOME
el: Δεν ήταν δυνατή αρχικοποίηση του GNOME

en: Could not initialize gnome-vfs
el: Δεν ήταν δυνατή η προετοιμασία του gnome-vfs

en: Could not load %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί το %s: %s

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
el: Δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί το %s: Το φόρτωμα αρθρωμάτων δεν υποστηρίζεται σ' αυτό το σύστημα.

en: Could not load %s: No initialization code in module.
el: Δεν ήταν δυνατό να φορτωθεί το %s: Δεν βρέθηκε κώδικας αρχικοποίησης στο άρθρωμα.

en: Could not load summary for %s
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της περίληψης του  %s

en: Could not load the tasks in `%s'
el: Αδύνατη η φόρτωση ενεργειών στο `%s'

en: Could not lock '%s'
el: Δεν ήταν δυνατό το κλείδωμα του %s

en: Could not lock '%s': protocol error with lock-helper
el: Δεν ήταν δυνατό να κλειδωθεί το %s: σφάλμα πρωτοκόλλου με βοήθημα κλειδωμάτων

en: Could not open `%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του`%s':
    %s
    Οι αλλαγές σε αυτόν τον φάκελο δεν θα ξανασυγχρονιστούν.

en: Could not open `%s'; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
el: Δεν ήταν δυνατό να ανοιχθεί το `%s' κανένα από τα στοιχεία του ημερολογίου δεν θα ενσωματωθεί στον φάκελο εργασιών

en: Could not open directory for news server: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του καταλόγου στον διακομιστή ειδήσεων: %s

en: Could not open file `%s':
    %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου`%s':
    %s

en: Could not open file: %s: %s
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου: %s: %s

en: Could not open folder `%s':
    %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του φακέλου`%s':
    %s

en: Could not open folder: %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του φακέλου: %s: %s

en: Could not open folder: message listing was incomplete.
el: Δεν ήταν δυνατό να ανοιχτεί ο φάκελος: η ταξινόμηση των μηνυμάτων είναι ημιτελής.

en: Could not open mail file %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα το αρχείο μηνυμάτων %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα το προσωρινού αρχείο μηνυμάτων %s: %s

en: Could not open the folder in `%s'
el: Αδύνατο το άνοιγμα φακέλου στο `%s'

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση του μηνύματος MIME. Προβολή ως πηγή.

en: Could not read pilot's Address application block
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του τμήματος Διεύθυνσης του υπολογιστή Παλάμης

en: Could not read pilot's Calendar application block
el: Δεν ήταν δυνατή η ανανέωση του τμήματος ημερολογίου του Υπολογιστή Παλάμης

en: Could not read pilot's ToDo application block
el: Δεν ήταν δυνατή η ανανέωση του τμήματος Εκκρεμοτήτων του Υπολογιστή Παλάμης

en: Could not rename folder %s to %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του φακέλου %s στο %s: %s

en: Could not rename folder: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του φακέλου : %s

en: Could not retrieve message from POP server %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του μηνύματος από τον διακομιστή POP %s: %s

en: Could not save signature file.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου υπογραφής

en: Could not save summary: %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση της περίληψης:%s: %s

en: Could not scan folder `%s': %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σάρωση του φακέλου `%s': %s

en: Could not send message: %s
el: Δεν είναι δυνατή η αποστολή του μηνύματος : %s

en: Could not start the Evolution Mailer Assistant interface
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση της διεπαφής του Βοηθού Ταχυδρομείου του Evolution

en: Could not start the Evolution Mailer Assistant interface
    (%s)
el: Δεν είναι δυνατή η αρχικοποίηση της διεπαφής του Βοηθού Ταχυδρομείου του Evolution
    (%s)

en: Could not start wombat
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση του wombat

en: Could not start wombat server
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση του διακομιστή wombat

en: Could not sync temporary folder %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατό να συγχρονιστεί ο προσωρινός φάκελός %s: %s

en: Could not update files correctly
el: Δεν είναι δυνατή η σωστή ενημέρωση των αρχείων

en: Could not update object!
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του αντικειμένου!

en: Could not write data: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή δεδομένων:%s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
el: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή ημερολογίου: %s
    Οι περαιτέρω εργασίες σ' αυτόν τον διακομιστή δεν θα επαναληφθούν
    όταν ξανασυνδεθείτε στο δίκτυο.

en: Countr_y:
el: _Χώρα:

en: Create Ru_le From Message
el: Δημιουργία Κανόνα Από το Μήνυμα

en: Create _New Folder...
el: Δημιουργία _Νέου Φακέλου..

en: Create _Virtual Folder From Message
el: Δημιουργία Εικονικού Φακέλου Από το Μήνυμα

en: Create a New All Day _Event
el: Δημιουργία Γεγονός Ολόκληρης _Ημέρας

en: Create a New _Task
el: Δημιουργία νέας _Εργασίας

en: Create a _New Appointment
el: Δημιουργία Νέου _Ραντεβού

en: Create a link to this folder in the shortcut bar
el: Δημιουργία συνδέσμου με αυτόν τον φάκελο στην γραμμή συντομεύσεων

en: Create a new appointment
el: Δημιουργία νέου ραντεβού

en: Create a new contact "%s"
el: Δημιουργία νέας επαφής "%s"

en: Create a new folder
el: Δημιουργία νέου φακέλου

en: Create a new shortcut
el: Δημιουργία νέας συντόμευσης

en: Create a new shortcut group
el: Δημιουργία νέας ομάδας συντομεύσεων

en: Create a new task
el: Δημιουργία νέας εργασίας

en: Create a rule to filter messages from this sender
el: Δημιουργία κανόνα για το φιλτράρισμα μηνυμάτων από αυτόν τον αποστολέα

en: Create a rule to filter messages to these recipients
el: Δημιουργία κανόνα για το φιλτράρισμα μηνυμάτων με αυτούς του παραλήπτες

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
el: Δημιουργία κανόνα για το φιλτράρισμα μηνυμάτων για αυτή τη λίστα ταχυδρομείου

en: Create a rule to filter messages with this subject
el: Δημιουργία κανόνα για το φιλτράρισμα μηνυμάτων με αυτό το θέμα

en: Create a virtual folder for these recipients
el: Δημιουργία εικονικού φακέλου για αυτούς τους παραλήπτες

en: Create a virtual folder for this mailing list
el: Δημιουργία εικονικού φακέλου για αύτη τη λίστα ταχυδρομείου

en: Create a virtual folder for this sender
el: Δημιουργία εικονικού φακέλου για αυτόν τον αποστολέα

en: Create a virtual folder for this subject
el: Δημιουργία εικονικού φακέλου για αυτό το θέμα

en: Create an event for the whole day
el: Δημιουργείστε ένα γεγονός για ολόκληρη την ημέρα

en: Create new appointments with a default _reminder
el: Δημιουργία νέων ραντεβού με εξ' ορισμού _υπενθύμιση

en: Create new contact
el: Δημιουργία νέας επαφής

en: Create new contact list
el: Δημιουργία νέας λίστας επαφών

en: Create new shortcut group
el: Δημιουργία νέας ομάδας συντομεύσεως

en: Create or edit mail accounts and other preferences
el: Δημιουργήστε ή επεξεργαστείτε λογαριασμούς ταχυδρομείου και άλλες προτιμήσεις

en: Create or edit rules for filtering new mail
el: Δημιουργία ή επεξεργασία κανόνων για το φιλτράρισμα των μηνυμάτων

en: Create or edit virtual folder definitions
el: Δημιουργία ορισμών για τον εικονικό φάκελο

en: Create vFolder from Search
el: Δημιουργία εΦακέλου από την Αναζήτηση

en: Croatia
el: Κροατία

en: Cu_t
el: Αποκο_πή

en: Cuba
el: Κούβα

en: Current store format:
el: Τρέχον φορμά αποθήκευσης:

en: Cursor could not be loaded
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του δρομέα

en: Customise My Evolution
el: Προσωποποίηση του Δικού μου Evolution

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Cut selected messages
el: Αποκοπή επιλεγμένων μηνυμάτων

en: Cut selected task
el: Αποκοπή επιλεγμένης εργασίας

en: Cut the selection
el: Αποκοπή της επιλογής

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Cyrillic
el: Κυριλλικά

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: DATA request timed out: %s: mail not sent
el: Αίτηση DATA εκτός χρόνου: %s:το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: DATA response error: %s: mail not sent
el: Σφάλμα απάντησης DATA: %s:το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: DATA response error: message termination: %s: mail not sent
el: Σφάλμα απάντησης DATA: τερματισμός μηνύματος: %s: το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: DATA send timed out: message termination: %s: mail not sent
el: Εκτός χρόνου η αποστολή DATA: τερματισμός μηνύματος:  %s: το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date & Time
el: Ημερομηνία & Ώρα

en: Date Completed:
el: Ολοκληρώθηκε την:

en: Date received
el: Ημερομηνία παραλαβής

en: Date sent
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Date/Time:
el: Ημερομηνία/Ώρα:

en: Date:
el: Ημερ:

en: Day
el: Ημέρα

en: Day View
el: Προβολή Ημέρας

en: Days
el: Ημέρες

en: De_fault
el: Εξ ορισμού

en: De_lete
el: Δια_γραφή

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decline
el: Απόκρυψη

en: Declined
el: Άρνηση πρόσβασης

en: Decrease the text size
el: Σμίκρυνση κειμένου

en: Decryption is not supported by this cipher
el: Η αποκρυπτογράφηση δεν υποστηρίζεται από αυτό το cipher

en: Default Forward style is:
el: Το εξ' ορισμού στυλ Προώθησης είναι:

en: Default character encoding:
el: Η εξ' ορισμού κωδικοποίηση χαρακτήρων είναι:

en: Define Views
el: Καθορισμός Προβολών

en: Delegate To:
el: Εξουσιοδότηση Σε:

en: Delegated
el: Εξουσιοδοτήθηκε

en: Delegated From
el: Εξουσιοδοτημένος Από

en: Delegated To
el: Εξουσιοδότηση Σε

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete "%s"
el: Διαγραφή "%s"

en: Delete Contact?
el: Διαγραφή Επαφής;

en: Delete _All Occurrences
el: Διαγραφή Ό_λων των Εμφανίσεων

en: Delete after %s day(s)
el: Διαγραφή μετά από %s ημέρα(ες)

en: Delete all but signature
el: Διαγραφή όλων εκτός της υπογραφής

en: Delete selected contacts
el: Διαγραφή επιλεγμένων επαφών

en: Delete selected tasks
el: Διαγραφή επιλεγμένων εργασιών

en: Delete the appointment
el: Διαγραφή του ραντεβού

en: Delete this _Occurrence
el: Διαγραφή αυτής της _Εμφάνισης

en: Delete this folder
el: Διαγραφή αυτού φακέλου

en: Delete this item
el: Διαγραφή αυτού του στοιχείου

en: Delete this list
el: Διαγραφή αυτής της λίστας

en: Delete...
el: Διαγραφή...

en: Deleted
el: Διαγραμμένα

en: Deleting selected objects
el: Διαγραφή επιλεγμένων αντικειμένων

en: Denmark
el: Δανία

en: Dep
el: Τμήμ.

en: Department
el: Τμήμα

en: Description contains
el: Η περιγραφή περιέχει

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Digital IDs...
el: Ψηφιακές Ταυτότητες...

en: Dimensions:
el: Διαστάσεις:

en: Directory %s
    does not have the right permissions. Please make it
    readable and executable and restart Evolution.
el: Ο κατάλογος %s
    δεν έχει τις αναγκαίες άδειες. Παρακαλώ δώστε άδεια
    ανάγνωσης και εκτέλεσης και επανεκκινήστε το Evolution.

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disable Queries
el: Απενεργοποίηση υποβολής ερωτημάτων

en: Disable splash screen
el: Απενεργοποίηση οθόνης χαιρετισμού

en: Disconnecting from %s
el: Αποσύνδεση από το %s

en: Display
el: Προβολή

en: Display a different folder
el: Προβολή διαφορετικού φακέλου

en: Display a message
el: Εμφάνιση μηνύματος

en: Display options
el: Ρυθμίσεις Εμφάνισης

en: Display the next important message
el: Εμφάνιση επόμενου σημαντικού μηνύματος

en: Display the next message
el: Εμφάνιση επόμενου μηνύματος

en: Display the next unread message
el: Εμφάνιση επόμενου μη αναγνωσμένου μηνύματος

en: Display the next unread thread
el: Εμφάνιση επόμενου μη αναγνωσμένου θέμα

en: Display the previous important message
el: Εμφάνιση προηγούμενου σημαντικού μηνύματος

en: Display the previous message
el: Εμφάνιση προηγούμενου μηνύματος

en: Display the previous unread message
el: Εμφάνιση προηγούμενου μη αναγνωσμένου μηνύματος

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Do Not Exist
el: Δεν Υπάρχει

en: Do not ask me again.
el: Να μην ξαναγίνει η ερώτηση.

en: Do you really want to remove group
    `%s' from the shortcut bar?
el: Είστε βέβαιοι για την αφαίρεση της ομάδας
    `%s' από την γραμμή συντομεύσεων;

en: Do you want to save changes?
el: Θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές;

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Don't ask me again
el: Να μην ξαναγίνει η ερώτηση

en: Don't delete
el: Να μην διαγραφεί

en: Don't import
el: Όχι εισαγωγή

en: Don't remove
el: Να μην αφαιρεθεί

en: Don't show this message again.
el: Να μην ξαναεμφανιστεί αυτό το μήνυμα

en: Done
el: Τέλος

en: Dr.
el: Δρ.

en: Draft
el: Πρόχειρα

en: Drafts
el: Πρόχειρα

en: Drifting drizzle
el: Μετακινούμενο ψιχάλισμα

en: Drifting dust
el: Μετακινούμενη σκόνη

en: Drifting dust whirls
el: Μετακινούμενος στρόβιλος σκόνης

en: Drifting duststorm
el: Μετακινούμενη καταιγίδα

en: Drifting fog
el: Μετακινούμενη ομίχλη

en: Drifting funnel cloud
el: Μετακινούμενα στενά σύνεφφα

en: Drifting hail
el: Μετακινούμενο χαλάζι

en: Drifting haze
el: Μετακινούμενη καταχνιά

en: Drifting ice crystals
el: Μετακινούμενοι κρύσταλλοι πάγου

en: Drifting ice pellets
el: Μετακινούμενοι σβώλοι πάγου

en: Drifting mist
el: Μετακινούμενη καταχνιά

en: Drifting precipitation
el: Μετακινούμενη ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Drifting rain
el: Μετακινούμενη βροχή

en: Drifting sand
el: Μετακινούμενος άμμος

en: Drifting sandstorm
el: Μετακινούμενη ανεμοθύελλα

en: Drifting small hail
el: Μετακινούμενο μικρό χαλάζι

en: Drifting smoke
el: Μετακινούμενος καπνός

en: Drifting snow
el: Μετακινούμενη χιονόπτωση

en: Drifting snow grains
el: Μετακινούμενες νιφάδες χιονιού

en: Drifting spray
el: Μετακινούμενες ψεκάδες

en: Drifting squall
el: Μετακινούμενο ανεμόβροχο

en: Drifting tornado
el: Μετακινούμενη θύελλα

en: Drifting volcanic ash
el: Μετακινούμενη ηφαιστειακή στάχτη

en: Drizzle
el: Ψιχάλισμα

en: Drizzle in the vicinity
el: Ψιχάλισμα στην περιοχή

en: Due
el: Λήξη

en: Due Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Duplicate Contact Detected
el: Βρέθηκε Διπλή Επαφή

en: Dust
el: Σκόνη

en: Dust in the vicinity
el: Τοπική σκόνη

en: Dust whirls
el: Στρόβιλος σκόνης

en: Dust whirls in the vicinity
el: Τοπικός στρόβιλος σκόνης

en: Duststorm
el: Καταιγίδα με σκόνη

en: Duststorm in the vicinity
el: Τοπική καταιγίδα με σκόνη

en: E
el: Α

en: EBook not loaded
el: To ΕΒοοk δεν φορτώθηκε

en: EMail: %s
    Common Name: %s
    Organization Unit: %s
    Organization: %s
    Locality: %s
    State: %s
    Country: %s
el: EMail: %s
    Κοινό Όνομα: %s
    Μονάδα Οργανισμού: %s
    Οργανισμός: %s
    Τόπος: %s
    Επαρχεία: %s
    Χώρα: %s

en: E_nable
el: _Ενεργοποίηση

en: E_xit
el: Έξ_οδος

en: East
el: Ανατολικός

en: East - NorthEast
el: Ανατολικός - Βορειοανατολικός

en: East - Southeast
el: Ανατολικός - Νοτιοανατολικός

en: East Timor
el: Ανατολικό Τιμόρ

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: Edit Addressbook
el: Επεξεργασία Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Edit Appointment
el: Επεξεργασία Ραντεβού

en: Edit Contact Info
el: Επεξεργασία Πληροφοριών Επαφής

en: Edit Contact List
el: Επεξεργασία Λίστας Επαφών

en: Edit Filters
el: Επεξεργασία Φίλτρων

en: Edit Full
el: Πλήρης Επεξεργασία

en: Edit Rule
el: Επεξεργασία Κανόνα

en: Edit VFolder
el: Επεξεργασία ΕΦακέλου

en: Edit VFolders
el: Επεξεργασία ΕΦακέλων

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Empty Message
el: Κενό Μήνυμα

en: Empty _Trash
el: Άδειασμα Απορριμμάτων

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable Queries (Dangerous!)
el: Ενεργοποίηση υποβολής ερωτημάτων (Επικίνδυνο!)

en: Enabled
el: Ενεργοποίηση

en: Encrypt this message with PGP
el: Κρυπτογραφήστε αυτό το μήνυμα με PGP

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Cetificate
el: Κρυπτογραφήστε αυτό το μήνυμα με την πιστοποιημένη κρυπτογράφηση S/MIME

en: Encryption is not supported by this cipher
el: Η κρυπτογράφηση δεν υποστηρίζεται από αυτό το cipher

en: Encryption required for requested authentication mechanism
el: Απαιτείται Κρυπτογράφηση για τον μηχανισμό πιστοποίησης που ζητήθηκε

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Ends: <b>
el: Τελειώνουν στις:<b>

en: Enter Delegate
el: Εισαγωγή Αντιπροσώπου

en: Enter Password
el: Εισάγετε κωδικό πρόσβασης

en: Enter Password for %s
el: Εισάγετε κωδικό πρόσβασης για %s

en: Enter folder URI
el: Εισάγετε το URI φακέλου

en: Enter password for %s (user %s)
el: Εισαγάγετε κωδικό πρόσβασης για %s (χρήστης %s)

en: Enter the URL of the news feed you wish to add
el: Εισάγεται την ηλεκτρονική διεύθυνση των νέων που θέλετε να προσθέσετε

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
el: Εισάγετε τις διευθύνσεις όπου θα σταλεί αντίγραφο του μηνύματος

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
el: Εισάγετε τις διευθύνσεις όπου θα σταλεί αντίγραφο του μηνύματος χωρίς αυτές να εμφανιστούν στον κατάλογο παραληπτών του μηνύματος.

en: Enter the character set to use
el: Εισάγετε την κωδικοποίηση προς χρήση

en: Enter the recipients of the message
el: Εισάγετε τους παραλήπτες του μηνύματος

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουϊνέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error accessing file: %s
el: Σφάλμα κατά την προσπέλαση του αρχείου: %s

en: Error adding card
el: Σφάλμα προσθήκης κάρτας

en: Error adding list
el: Σφάλμα προσθήκης λίστας

en: Error autosaving message: %s
     %s
el: Σφάλμα κατά την αυτόματη αποθήκευση του μηνύματος: %s
     %s

en: Error copying mail temp file: %s
el: Σφάλμα κατά την αντιγραφή του μηνύματος στο πρόχειρο αρχείο: %s

en: Error creating SASL authentication object.
el: Σφάλμα κατά την δημιουργία του αντικειμένου πιστοποίησης SASL.

en: Error downloading RDF
el: Σφάλμα κατά την λήψη του RDF

en: Error executing %s.
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση του%s.

en: Error executing filter search: %s: %s
el: Σφάλμα στην εκτέλεση αναζήτησης φίλτρου: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
el: Σφάλμα στην εκτέλεση φίλτρου: %s: %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
el: Σφάλμα στην εκτέλεση έκφρασης αναζήτησης: %s:
    %s

en: Error in search expression.
el: Σφάλμα στην έκφραση αναζήτησης.

en: Error loading %s
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα του %s

en: Error loading default addressbook.
el: Σφάλμα κατά την φόρτωση του βιβλίου διευθύνσεων.

en: Error loading file: %s
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα του αρχείου: %s

en: Error loading filter information:
    %s
el: Σφάλμα κατά το φόρτωμα των πληροφοριών:
    %s

en: Error modifying card
el: Σφάλμα τροποποίησης κάρτας

en: Error modifying list
el: Σφάλμα τροποποίησης λίστας

en: Error parsing filter: %s: %s
el: Σφάλμα στην ανάλυση φίλτρου: %s: %s

en: Error reading mail file: %s
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου μηνύματος:%s

en: Error removing card
el: Σφάλμα αφαίρεσης κάρτας

en: Error removing list
el: Σφάλμα κατάργησης λίστας

en: Error saving file: %s
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου: %s

en: Error saving messages to: %s:
     %s
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση μηνυμάτων στο %s:
     %s

en: Error saving shortcuts.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση των συντομεύσεων.

en: Error starting %s
el: Σφάλμα κατά την εκκίνηση του %s

en: Error while '%s':
    %s
el: Σφάλμα κατά '%s':
    %s

en: Error while communicating with calendar server
el: Σφάλμα κατά την επικοινωνία με τον εξυπηρετητή ημερολογίου

en: Error while performing operation:
    %s
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση της λειτουργίας:
    %s

en: Error while reading file %s:
    %s
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου %s:
    %s

en: Error writing mail temp file: %s
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή του μηνύματος στο πρόχειρο αρχείο: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή του προσωρινού mailbox: %s

en: Esq.
el: Αξιότ.

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Europe/Amsterdam
el: Ευρώπη/Άμστερνταμ

en: Europe/Andorra
el: Ευρώπη/Ανδόρρα

en: Europe/Athens
el: Ευρώπη/Αθήνα

en: Europe/Belfast
el: Ευρώπη/Μπέλφαστ

en: Europe/Belgrade
el: Ευρώπη/Βελιγράδι

en: Europe/Berlin
el: Ευρώπη/Βερολίνο

en: Europe/Bratislava
el: Ευρώπη/Μπρατισλάβα

en: Europe/Brussels
el: Ευρώπη/Βρυξέλες

en: Europe/Bucharest
el: Ευρώπη/Βουκουρέστι

en: Europe/Budapest
el: Ευρώπη/Βουδαπέστη

en: Europe/Chisinau
el: Ευρώπη/Σισινάου

en: Europe/Copenhagen
el: Ευρώπη/Κοπεγχάγη

en: Europe/Dublin
el: Ευρώπη/Δουβλίνο

en: Europe/Gibraltar
el: Ευρώπη/Γιβραλτάρ

en: Europe/Helsinki
el: Ευρώπη/Ελσίνκι

en: Europe/Istanbul
el: Ευρώπη/Κωνσταντινούπολη

en: Europe/Kaliningrad
el: Ευρώπη/Καλίνιγκραντ

en: Europe/Kiev
el: Ευρώπη/Κίεβο

en: Europe/Lisbon
el: Ευρώπη/Λισαβώνα

en: Europe/Ljubljana
el: Ευρώπη/Λιουμπλιάνα

en: Europe/London
el: Ευρώπη/Λονδίνο

en: Europe/Luxembourg
el: Ευρώπη/Λουξεμβούργο

en: Europe/Madrid
el: Ευρώπη/Μαδρίτη

en: Europe/Malta
el: Ευρώπη/Μάλτα

en: Europe/Minsk
el: Ευρώπη/Μινσκ

en: Europe/Monaco
el: Ευρώπη/Μονακό

en: Europe/Moscow
el: Ευρώπη/Μόσχα

en: Europe/Nicosia
el: Ευρώπη/Λευκωσία

en: Europe/Oslo
el: Ευρώπη/Όσλο

en: Europe/Paris
el: Ευρώπη/Παρίσι

en: Europe/Prague
el: Ευρώπη/Πράγα

en: Europe/Riga
el: Ευρώπη/Ρίγα

en: Europe/Rome
el: Ευρώπη/Ρώμη

en: Europe/Samara
el: Ευρώπη/Σαμάρα

en: Europe/San_Marino
el: Ευρώπη/Άγιος Μαρίνος

en: Europe/Sarajevo
el: Ευρώπη/Σεράγιεβο

en: Europe/Simferopol
el: Ευρώπη/Σιμφερόπολ

en: Europe/Skopje
el: Ευρώπη/Σκόπια

en: Europe/Sofia
el: Ευρώπη/Σόφια

en: Europe/Stockholm
el: Ευρώπη/Στοκχόλμη

en: Europe/Tallinn
el: Ευρώπη/Ταλίν

en: Europe/Tirane
el: Ευρώπη/Τίρανα

en: Europe/Uzhgorod
el: Ευρώπη/Ούζγκοροντ

en: Europe/Vaduz
el: Ευρώπη/Βαντούζ

en: Europe/Vatican
el: Ευρώπη/Βατικανό

en: Europe/Vienna
el: Ευρώπη/Βιέννη

en: Europe/Vilnius
el: Ευρώπη/Βίλνιους

en: Europe/Warsaw
el: Ευρώπη/Βαρσοβία

en: Europe/Zagreb
el: Ευρώπη/Ζάγκρεμπ

en: Europe/Zaporozhye
el: Ευρώπη/Ζαπορόζιε

en: Europe/Zurich
el: Ευρώπη/Ζυρίχη

en: Evaluation of the search expression did not yield a boolean value
el: Η εκτίμηση της έκφρασης αναζήτησης δεν επέφερε τιμή boolean

en: Event information
el: Πληροφορίες Γεγονότος

en: Every
el: Κάθε

en: Evolution - Create new folder
el: Evolution - Δημιουργία νέου φακέλου

en: Evolution Account Assistant
el: Βοηθός Λογαριασμού Evolution

en: Evolution Account Editor
el: Επεξεργαστής Λογαριασμού Evolution

en: Evolution Addressbook minicard viewer
el: Προβολή μινι-κάρτας του Βιβλίου Διευθύνσεων του Evolution

en: Evolution Alarm
el: Ειδοποίησης Evolution

en: Evolution Error
el: Σφάλμα Evolution

en: Evolution Import Assistant
el: Βοηθός Εισαγωγής του Evolution

en: Evolution Importer Assistant
el: Βοηθός Εισαγωγέα του Evolution

en: Evolution News Editor
el: Επεξεργαστής Ειδήσεων Evolution

en: Evolution Setup Assistant
el: Βοηθός Εγκατάστασης του Evolution

en: Evolution _Window
el: Παράθυρο του _Evolution

en: Evolution calendar executive summary component.
el: Συστατικό εκτελεστικής περίληψης ημερολογίου Evolution.

en: Evolution calendar iTip/iMip viewer
el: Προβολή iTip/iMip ημερολογίου Evolution

en: Evolution can import data from the following files:
el: Δεν ήταν δυνατό για το Evolution να εισάγει δεδομένα από τα παρακάτω αρχεία:

en: Evolution component for handling contacts.
el: Στοιχείο του Evolution για τη διαχείριση των επαφών.

en: Evolution component for handling mail.
el: Συστατικό Evolution για την διαχείριση μηνυμάτων.

en: Evolution component for handling the calendar.
el: Συστατικό του Evolution για τον έλεγχο του ημερολογίου.

en: Evolution component for the executive summary.
el: Στοιχείο του Evolution για την εκτελεστική σύνοψη.

en: Evolution could not create directory
    %s:
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του καταλόγου
    %s:
    %s

en: Evolution does not recognize this type of signed message.
el: Το Evolution δεν μπορεί να αναγνωρίσει αυτόν τον τύπο υπογεγραμμένου μηνύματος.

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
el: Το Evolution δεν υποστηρίζει ακόμα υπενθύμιση ημερολογίου
    με ειδοποιήσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, ενώ ρυθμίστηκε η
    αποστολή e-mail το Evolution θα εμφανίσει ένα παράθυρο
    διαλόγου με μια κανονική υπενθύμιση.

en: Evolution has detected an old
    Executive-Summary directory.
    This needs to be removed before
    Evolution will run.
    Do you want me to remove this directory?
el: Το Evolution βρήκε έναν παλαιό κατάλογο
    Εκτελεστικής Σύνοψης 
    Θα πρέπει να αφαιρεθεί πριν 
    το Evolution μπορέσει να εκτελεστεί 
    Θέλετε να αφαιρεθεί αυτός ο κατάλογος;

en: Evolution has found Elm mail files
    Would you like to import them into Evolution?
el: Το Evolution βρήκε μηνύματα Elm
    Θέλετε να γίνει εισαγωγή στο Evolution;

en: Evolution has found GnomeCard files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
el: Το Evolution βρήκε μηνύματα Elm
    Θέλετε να εισαχθούν στο Evolution;

en: Evolution has found Netscape mail files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
el: Το Evolution βρήκε μηνύματα Netscape
    Θέλετε να εισαχθούν στο Evolution;

en: Evolution has found Pine mail files.
    Would you like to import them into Evolution?
el: Το Evolution βρήκε μηνύματα Pine
    Θέλετε να εισαχθούν στο Evolution;

en: Evolution has taken the tasks that were in your calendar folder and automatically migrated them to the new tasks folder.
el: Το Evolution πήρε τις εργασίες που ήταν στον φάκελο του ημερολογίου και τις ενσωμάτωσε αυτόματα στο νέο φάκελο εργασιών.

en: Evolution has tried to take the tasks that were in your calendar folder and migrate them to the new tasks folder.
    Some of the tasks could not be migrated, so this process may be attempted again in the future.
el: Το Evolution προσπάθησε να πάρει τις εργασίες που ήταν στον φάκελο του ημερολογίου και να τις ενσωμάτωσε αυτόματα στον νέο φάκελο εργασιών.
    Ορισμένες εργασίες δεν ενσωματώθηκαν, έτσι η διαδικασία αυτή μπορεί να επαναληφθεί στο μέλλον.

en: Evolution installation
el: Εγκατάσταση του Evolution

en: Evolution is importing your old Elm mail
el: Evolution εισάγει τα παλαιά σας Elm μηνύματα

en: Evolution is importing your old Netscape data
el: Το Evolution εισάγει τα παλαιά σας δεδομένα Netscape

en: Evolution is importing your old Pine data
el: Το Evolution εισάγει τα παλαιά σας δεδομένα Pine

en: Evolution is now exiting ...
el: Το Evolution τώρα τερματίζεται...

en: Evolution is unable to get the addressbook local storage.
    This may have been caused by the evolution-addressbook component crashing.
    To help us better understand and ultimately resolve this problem,
    please send an e-mail to Jon Trowbridge <trow@ximian.com> with a
    detailed description of the circumstances under which this error
    occurred.  Thank you.
el: Δεν ήταν δυνατό για το Evolution να φτάσει στη θέση αποθήκευσης του βιβλίου διευθύνσεων.
    Αυτό μπορεί να προήλθε από την κακή λειτουργία του στοιχείου του βιβλίου διευθύνσεων.
    Για να μας βοηθήσετε να καταλάβουμε και τελικά να λύσουμε αυτό το πρόβλημα,
    παρακαλώ στείλτε ένα μήνυμα στον Jon Trowbridge <trow@ximian.com> με μια
    λεπτομερή αναφορά κάτω από τις συνθήκες συνέβη αυτό το σφάλμα.  Ευχαριστούμε.

en: Evolution is unable to get the addressbook local storage.
    Under normal circumstances, this should never happen.
    You may need to exit and restart Evolution in order to
    correct this problem.
el: Δεν ήταν δυνατό για το Evolution να φτάσει στην θέση αποθήκευσης
    του βιβλίου διευθύνσεων.
    Κανονικά αυτό δεν έπρεπε να συμβαίνει ποτέ.
    Ίσως θα πρέπει να επανεκκινήσετε το Evolution προκειμένου
    να λυθεί το πρόβλημα.

en: Evolution mail composer.
el: Επεξεργαστής μηνυμάτων του Evolution.

en: Evolution mail executive summary component.
el: Στοιχείο εκτελεστικής σύνοψης μηνυμάτων.

en: Evolution mail folder display component.
el: Συστατικό για την προβολή φακέλου μηνυμάτων του Evolution.

en: Evolution mail folder factory component.
el: Συστατικό του Evolution για το εργοστάσιο φακέλου μηνυμάτων.

en: Evolution will use this email address to authenticate you with the server
el: Το Evolution θα χρησιμοποίηση αυτήν τη διεύθυνση για την πιστοποίησή σας στον διακομιστή

en: Evolution's addressbook name selection interface.
el: Διασύνδεση επιλογής ονομάτων του Βιβλίου Διευθύνσεων του Evolution.

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Execute actions
el: Εκτέλεση ενεργειών

en: Executive summary component could not initialize Bonobo.
el: Το στοιχείο εκτελεστικής σύνοψης δεν μπόρεσε να ενεργοποίηση το Bonobo.

en: Exist
el: Υπάρχει

en: Exists
el: Τερματίζει

en: Exit the program
el: Έξοδος από το πρόγραμμα

en: Expression
el: Έκφραση

en: Expunging deleted messages
el: Εξάλειψη των διαγραμμένων μηνυμάτων

en: Expunging folder
el: Εξαλείφεται ο φακέλος

en: External Viewer
el: Εξωτερικό Πρόγραμμα Προβολής

en: FBUrl
el: UrlΔιαθ

en: F_ind
el: Εύ_ρεση

en: F_older
el: _Φάκελος

en: F_ont...
el: _Γραμματοσειρά...

en: F_ree
el: _Ελεύθερο

en: F_ree/Busy URL:
el: _Διεύθυνση κοινοποίησης διαθεσιμότητας:

en: Factory for the Addressbook Minicard control
el: Εργοστάσιο για το στοιχείο ελέγχου της Μίνι-κάρτας του Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Factory for the Addressbook's address displayer
el: Εργοστάσιο για την προβολή του Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Factory for the Addressbook's address popup
el: Εργοστάσιο για την αναδυόμενη διεύθυνση από το Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Factory for the Addressbook's name selection interface
el: Εργοστάσιο για τη διασύνδεση επιλογής ονομάτων του Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Factory for the Calendar Summary component.
el: Εργοστάσιο για το συστατικό Περίληψης Ημερολογίου.

en: Factory for the Evolution Tasks control
el: Εργοστάσιο για το συστατικό Εργασιών Evolution

en: Factory for the Evolution composer.
el: Εργοστάσιο για τον επεξεργαστή του Evolution.

en: Factory for the Mail Summary component.
el: Συστατικό για το εργοστάσιο περίληψης Μηνυμάτων.

en: Factory for the alarm notification service
el: Εργοστάσιο για την υπηρεσία υπενθύμισης ειδοποίησης

en: Factory for the calendar iTip view control
el: Συστατικό για το συστατικό προβολής iTip ημερολογίου

en: Factory for the sample Addressbook control
el: Εργοστάσιο για το δείγμα στοιχείου ελέγχου του Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Factory for the sample Calendar control
el: Εργοστάσιο για το συστατικό δείγματος Ημερολογίου

en: Factory to centralize calendar component editor dialogs
el: Εργοστάσιο για την συγκέντρωση του συστατικού διαλόγου του ημερολογίου

en: Factory to create a component editor factory
el: Εργοστάσιο για την δημιουργία συστατικού εργοστάσιου ημερολογίου

en: Factory to import LDIF files into Evolution.
el: Εργοστάσιο για την εισαγωγή αρχείων LDIF στο Evolution.

en: Factory to import Outlook Express 4 mails into Evolution
el: Εργοστάσιο για την εισαγωγή μηνύματα Outlook Express 4 στο Evolution

en: Factory to import VCard files into Evolution.
el: Εργοστάσιο για την εισαγωγή αρχείων VCard στο Evolution

en: Factory to import mbox into Evolution
el: Εργοστάσιο για την εισαγωγή αρχείων mbox στο Evolution

en: Failed at message %d of %d
el: Αποτυχία στο μήνυμα %d από %d

en: Failed on message %d
el: Αποτυχία στο μήνυμα %d

en: Failed on message %d of %d
el: Αποτυχία στο μήνυμα %d από %d

en: Failed to decode message.
el: Αποτυχία κατά την αποκωδικοποίηση του μηνύματος.

en: Failed to find certificate for "%s".
el: Αποτυχία κατά την αναζήτηση του πιστοποιητικού "%s".

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
el: Αποτυχία κλειδώματος με χρήση fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
el: Αποτυχία κλειδώματος με χρήση flock(2): %s

en: Failed to send username to server
el: Αποτυχία κατά την αποστολή του ονόματος χρήστη στον διακομιστή

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του προσωρινού αρχείο μηνυμάτων %s: %s

en: Failed to verify certificates.
el: Αποτυχία κατά την επαλήθευση των πιστοποιητικών.

en: Falkland Islands
el: Νήσοι Φώκλαντ

en: Family Name
el: Οικογενειακό Όνομα

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόες

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Fetching Mail
el: Λήψη Μηνύματος

en: Fetching summary information for new messages
el: Λήψη πληροφορίες περίληψης για νέα μηνύματα

en: Few clouds
el: Μερικά σύννεφα

en: Few ice crystals
el: Λίγοι κρύσταλλοι πάγου

en: Few ice pellets
el: Λίγοι σβώλοι πάγου

en: Fiji
el: Φίτζι

en: File %s
    should be removed to allow Evolution to work correctly.
    Please remove this file and restart Evolution.
el: Το αρχείο %s
    πρέπει να αφαιρεθεί για να επιτραπεί στο Evolution να δουλέψει σωστά
    Παρακαλώ αφαιρέστε το αρχείο και επανεκκινήστε το  Evolution.

en: File %s does not exist
el: Το αρχείο %s δεν υπάρχει

en: File A_s:
el: Αρχειοθέτηση _Ως:

en: File As
el: Αρχειοθέτηση Ως

en: File exists, overwrite?
el: Το αρχείο υπάρχει, να γίνει επικάλυψη;

en: File name:
el: Όνομα Αρχείου:

en: File type:
el: Τύπος αρχείου:

en: Filename:
el: Όνομα Αρχείου:

en: Filter Rules
el: Κανόνες Φίλτρων

en: Filter on Mailing List
el: Φίλτρο στην Λίστα Ταχυδρομείου

en: Filter on Mailing List (%s)
el: Φίλτρο στην Λίστα Ταχυδρομείου (%s)

en: Filter on Mailing _List...
el: Φίλτρο βάση Λίστας _Ταχυδρομείου...

en: Filter on Re_cipients
el: Φίλτρο στους Παραλήπτες

en: Filter on Se_nder...
el: Φίλτρο με βάση τον Αποστολέα...

en: Filter on Sen_der
el: Φίλτρο στον Αποστολέα

en: Filter on Sub_ject
el: Φίλτρο στο Θέμα

en: Filter on _Mailing List
el: Φίλτρο στην Λίστα Ταχυδρομείου

en: Filter on _Recipients...
el: Φίλτρο βάση _Παραληπτών...

en: Filter on _Subject...
el: Φίλτρο βάση _Θέματος...

en: Filtering Folder
el: Φιλτράρισμα Φακέλου

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Find Now
el: Εύρεση Τώρα

en: Find in Message
el: Εύρεση στο Μήνυμα

en: Find:
el: Εύρεση:

en: Finland
el: Φινλανδία

en: First day of wee_k:
el: Πρώτη ημέρα της _εβδομάδας:

en: Flagged
el: Σημειωμένο

en: Fog
el: Ομίχλη

en: Fog in the vicinity
el: Ομίχλη στην περιοχή

en: Fog with wind
el: Ομίχλη με άνεμο

en: Folder
el: Φάκελος

en: Folder `%s' does not exist.
el: Ο φάκελος `%s' δεν υπάρχει.

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
el: Ο φάκελος `%s' δεν είναι άδειος. Δεν έγινε η διαγραφή.

en: Folder `%s/%s' does not exist.
el: Ο φάκελος`%s/%s' δεν υπάρχει.

en: Folder containing appointments and events
el: Φάκελος που περιέχει ραντεβού και γεγονότα

en: Folder containing contact information
el: Φάκελος που περιέχει πληροφορίες επαφών

en: Folder containing mail
el: Φάκελος που περιέχει μηνύματα

en: Folder containing the Evolution Summary
el: Φάκελος που περιέχει την περίληψη του Evolution

en: Folder containing to-do items
el: Φάκελος που περιέχει στοιχεία προς-υλοποίηση

en: Folder name cannot contain slashes.
el: Το όνομα του φακέλου δεν μπορεί να περιέχει κάθετους.

en: Folder name cannot contain the Return character.
el: Ο φάκελος δεν είναι δυνατό να περιέχει το πλήκτρο Επιστροφής.

en: Folder name:
el: Όνομα Φακέλου:

en: Folder type:
el: Τύπος Φακέλου:

en: Folder was destroyed and recreated on server.
el: Ο φάκελος καταστράφηκε και ξαναδημιουργήθηκε στον διακομιστή.

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Folders whose names begin with:
el: Φάκελοι που το όνομά τους αρχίζει από:

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Footer:
el: Υποσέλιδο:

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
el: Για την σύνδεση και λήψη μηνυμάτων από διακομιστές POP.

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
el: Για τη παράδοση μηνυμάτων με την σύνδεση σε απομακρυσμένο mailhub με χρήση SMTP.

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
el: Για την παράδοση μηνυμάτων με την προώθηση στο πρόγραμμα "sendmail" στο τοπικό σύστημα.

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
el: Για ανάγνωση και αποθήκευση μηνυμάτων σε διακομιστές IMAP.

en: For reading mail as a query of another set of folders
el: Για την ανάγνωση μηνυμάτων ως ερώτηση για κάποιους άλλους φακέλους

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
el: Για την αποθήκευση μηνυμάτων σε καταλόγους μηνυμάτων σαν ΜΗ.

en: For storing local mail in maildir directories.
el: Για την αποθήκευση τοπικών μηνυμάτων σε καταλόγους maildir

en: For_mat
el: _Μορφή

en: Force images in HTML mail to be loaded
el: Υποχρεωτική φόρτωση των εικόνων στα μηνύματα HTML

en: Forget _Passwords
el: Ξέχασε τους Κωδικούς Πρόσβασης

en: Forget remembered passwords so you will be prompted for them again
el: Ξέχασε όλους τους κωδικούς πρόσβασης που υπάρχουν στην μνήμη ώστε να ξαναζητηθούν

en: Format
el: Μορφοποίηση

en: Forward
el: Προώθηση

en: Forward As
el: Προώθηση Ως

en: Forward Contact
el: Προώθηση Επαφής

en: Forward _Attached
el: Προώθηση με _Επισύναψη

en: Forward _Inline
el: Προώθηση με _Κείμενο

en: Forward _Quoted
el: Προώθηση _με Αναφορά

en: Forward as i_Calendar
el: Προώθηση ως i_Calendar

en: Forward the selected message in the body of a new message
el: Προώθηση του επιλεγμένου μηνύματος στο σώμα ενός νέου μηνύματος

en: Forward the selected message quoted like a reply
el: Προώθηση του επιλεγμένου μηνύματος με αναφορά σαν απάντηση

en: Forward the selected message to someone
el: Προώθηση του επιλεγμένου μηνύματος σε κάποιον

en: Forward the selected message to someone as an attachment
el: Προώθηση του επιλεγμένου μηνύματος σε κάποιον ως επισύναψη

en: Forward this item via email
el: Προώθηση αυτού του στοιχείου μέσω email

en: Forwarded Message
el: Προωθημένο Μήνυμα

en: Forwarded message
el: Προωθημένο μήνυμα

en: Forwarded message - %s
el: Προωθημένο μήνυμα - %s

en: Forwarded messages
el: Προωθημένα μηνύματα

en: Fr
el: Πα

en: France
el: Γαλλία

en: Free
el: Διαθέσιμη

en: Free-busy URL
el: Διεύθυνση κοινοποίησης διαθεσιμότητας

en: Free/Busy Information
el: Πληροφορίες Διαθεσιμότητας

en: Free/Busy Reply
el: Απάντηση Διαθεσιμότητας

en: Free/Busy Request
el: Αίτηση Διαθεσιμότητας

en: Free/Busy info begins: <b>
el: Πληροφορίες ελεύθερου/απασχολημένου χρόνου αρχίζει: <b>

en: Free/Busy info ends: <b>
el: Οι πληροφορίες διαθεσιμότητας τελειώνουν στις: <b>

en: Free/Busy information
el: Πληροφορία Διαθεσιμότητας

en: Freezing drizzle
el: Παγωμένο ψιχάλισμα

en: Freezing duststorm
el: Παγωμένη καταιγίδα με σκόνη

en: Freezing fog
el: Παγωμένη ομίχλη

en: Freezing hail
el: Παγωμένο χαλάζι

en: Freezing haze
el: Παγωμένη καταχνιά

en: Freezing ice crystals
el: Παγωμένοι κρύσταλλοι πάγου

en: Freezing ice pellets
el: Παγωμένοι σβώλοι πάγου

en: Freezing mist
el: Παγωμένη καταχνιά

en: Freezing precipitation
el: Παγωμένη ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Freezing rain
el: Παγωμένη βροχή

en: Freezing sandstorm
el: Παγωμένη ανεμοθύελλα

en: Freezing small hail
el: Παγωμένο μικρό χαλάζι

en: Freezing snow
el: Παγωμένη χιονόπτωση

en: Freezing snow grains
el: Παγωμένες νιφάδες χιονιού

en: Freezing spray
el: Παγωμένες ψεκάδες

en: Freezing squall
el: Παγωμένο ανεμόβροχο

en: Freezing tornado
el: Παγωμένη θύελλα

en: Freezing volcanic ash
el: Παγωμένη ηφαιστιακή στάχτη

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουϊάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el: Γαλλικές Νότιες Περιοχές

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From
el: Από

en: From %s:
el: Από %s:

en: From:
el: Από:

en: Full Name
el: Πλήρες Όνομα

en: Function not implemented in this storage
el:  Η λειτουργία αύτη δεν έχει ενσωματωθεί σε αυτή την αποθήκη

en: Funnel cloud
el: Στενά σύννεφα

en: Funnel cloud in the vicinity
el: Τοπικά στενά σύννεφα

en: Funnel cloud w/ wind
el: Στενά σύννεφα με άνεμο

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: General
el: Γενικά

en: Generating message list
el: Δημιουργία λίστας μηνυμάτων

en: Generic error
el: Γενικό σφάλμα

en: Geographical Position
el: Γεωγραφική Θέση

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Germany
el: Γερμανία

en: Get Digital ID...
el: Λήψη ψηφιακής ταυτότητας...

en: Getting Folder Information
el: Λήψη Πληροφοριών Φακέλου

en: Getting message %d (%d%%)
el: Λήψη μηνύματος %d (%d%%)

en: Getting message %d of %d
el: Λήψη μηνύματος %d από %d

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Go To
el: Μετάβαση Στο

en: Go To Date
el: Πήγαινε στην Ημερομηνία

en: Go To Today
el: Πήγαινε στο Σήμερα

en: Go back
el: Μετάβαση Πίσω

en: Go forward
el: Μετάβαση Μπροστά

en: Go to _Date
el: Μετάβαση σε _Ημερομηνία

en: Go to _Today
el: Πήγαινε στο _Σήμερα

en: Go to a specific date
el: Μετάβαση σε συγκεκριμένη ημερομηνία

en: Go to folder...
el: Μετάβαση στο φάκελο...

en: Go to today
el: Μετάβαση στο σήμερα

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Group
el: Ομάδα

en: Group name:
el: Όνομα ομάδας:

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουάμ

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guinea
el: Γουϊνέα

en: Guinea-bissau
el: Γουϊνέα-Μπισάου

en: Guyana
el: Γουϊάνα

en: HELO request timed out: %s: non-fatal
el: Αίτηση HELO εκτός χρόνου:%s: μη-μοιραίο

en: HELO response error: %s: non-fatal
el: Σφάλμα στην απάντηση HELO:%s: μη-μοιραίο

en: HTML signature file:
el: Αρχείο υπογραφής HTML:

en: Hail
el: Χαλάζι

en: Hail in the vicinity
el: Τοπικό χαλάζι

en: Hail showers
el: Βροχές με χαλάζι

en: Hailstorm
el: Καταιγίδα με χαλάζι

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Has subfolders
el: Έχει υποφακέλους

en: Haze
el: Χαλάζι

en: Haze in the vicinity
el: Τοπική καταχνιά

en: Haze with wind
el: Kαταχνιά με άνεμο

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Header/Footer
el: Κεφαλίδα/Υποσέλιδο:

en: Headings
el: Επικεφαλίδες

en: Headings for each letter
el: Επικεφαλίδες για κάθε γράμμα.

en: Heard And McDonald Islands
el: Νησί Χερντ και Νήσοι ΜακΝτονλντ

en: Heavy drizzle
el: Έντονο ψιχάλισμα

en: Heavy dust
el: Βαριά σκόνη

en: Heavy dust whirls
el: Βαρύς στρόβιλος σκόνης

en: Heavy duststorm
el: Βαριά καταιγίδα με σκόνη

en: Heavy hail
el: Έντονο χαλάζι

en: Heavy ice crystals
el: Έντονοι κρύσταλλοι πάγου

en: Heavy ice pellets
el: Πολλοί σβώλοι πάγου

en: Heavy precipitation
el: Έντονη ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Heavy rain
el: Δυνατή βροχή

en: Heavy sand
el: Έντονη άμμος

en: Heavy sandstorm
el: Έντονη ανεμοθύελλα

en: Heavy small hail
el: Έντονο μικρό χαλάζι

en: Heavy snow
el: Έντονη χιονόπτωση

en: Heavy snow grains
el: Έντονο παγωμένο χιόνι

en: Heavy spray
el: Βαριές ψεκάδες

en: Heavy squall
el: Βαρύ ανεμόβροχο

en: Height:
el: Ύψος:

en: Help message
el: Μήνυμα βοήθειας

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide S_elected Messages
el: Απόκρυψη Ε_πιλεγμένων Μηνυμάτων

en: Hide _Deleted Messages
el: Απόκρυψη _Διαγραμμένων Μηνυμάτων

en: Hide _Read Messages
el: Απόκρυψη _Αναγνωσμένων Μηνυμάτων

en: Hide deleted messages rather than displaying them with a line through them
el: Απόκρυψη των μηνυμάτων που έχουν διαγραφεί και όχι την εμφάνιση τους με μια γραμμή στην μέση

en: Hide the shortcut bar
el: Απόκρυψη γραμμής συντομεύσεων

en: High
el: Υψηλή

en: Higher
el: Υψηλά

en: Highest
el: Υψηλότερα

en: Holy See
el: Αγία έδρα

en: Home
el: Οικία

en: Home 2
el: Οικία 2

en: Home Address
el: Διεύθυνση Οικίας

en: Home Fax
el: Φαξ Οικίας

en: Home Phone
el: Τηλέφωνο Οικίας

en: Home Phone 2
el: Τηλέφωνο Οικίας 2

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hong Kong
el: Χονγκ Κονγκ

en: Host lookup failed: %s: host not found
el: Αποτυχία συσχέτισης εξυπηρετητή: %s: εξυπηρετητής δεν βρέθηκε

en: Host lookup failed: %s: unknown reason
el: Αποτυχία συσχέτισης εξυπηρετητή: %s: άγνωστος λόγος

en: Hours
el: Ώρες

en: How many days should the calendar display at once?
el: Πόσες ημέρες θα εμφανίζει το ημερολόγιο κάθε φορά;

en: However, the message was successfully sent.
el: Παρ'όλα αυτά το μήνυμα στάλθηκε με επιτυχία.

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: I
el: Ι

en: I/O error
el: Σφάλμα Ι/Ο

en: II
el: ΙΙ

en: III
el: ΙΙΙ

en: IMAP command failed: %s
el: Η εντολή IMAP απέτυχε: %s

en: IMAP server %s does not support requested authentication type %s
el: Ο διακομιστής IMAP %s δεν υποστηρίζει την αιτούμενο τύπο πιστοποίησης %s

en: IMAP server response did not contain %s information
el: Η απάντηση του διακομιστή ΙΜΑΡ δεν περιείχε την πληροφορία %s

en: Ice crystal storm
el: Καταιγίδα με κρυστάλλους πάγου

en: Ice crystals
el: Κρύσταλλοι πάγου

en: Ice crystals in the vicinity
el: Κρύσταλλοι πάγου στην περιοχή

en: Ice pellet storm
el: Καταιγίδα με σβώλους πάγου

en: Ice pellets
el: Σβώλοι πάγου

en: Ice pellets in the vicinity
el: Σβώλοι πάγου στην περιοχή

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: Identity
el: Ταυτότητα

en: If
el: Αν

en: If this person publishes free/busy or other calendar information on the Internet, enter the address
    of that information here.
el: Αν το άτομο κοινοποιεί πληροφορίες για τη διαθεσιμότητά του ή άλλες πληροφορίες ημερολογίου στο Internet, 
    εισαγάγετε τη διεύθυνση προβολής αυτών των πληροφοριών εδώ.

en: If you can no longer open this mailbox, then
    you may need to repair it manually.
el: Αν δεν μπορείτε να ανοίξετε πλέον αυτό το maibox, τότε
    θα πρέπει να το επισκευάστε μόνοι σας.

en: Immediately follow each other
el: Το ένα αμέσως μετά το άλλο

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import File (step 3 of 3)
el: Εισαγωγή Αρχείου (βήμα 3 από 3)

en: Import a single file
el: Εισαγωγή μοναδικού αρχείου

en: Import data and settings from older programs
el: Εισαγωγή δεδομένων και ρυθμίσεις από παλαιότερα προγράμματα

en: Import data from other programs
el: Εισαγωγή δεδομένων από άλλα προγράμματα

en: Important
el: Σημαντικό

en: Importer Type (step 1 of 3)
el: Τύπος Εισαγωγέα (βήμα 1 από 3)

en: Importers
el: Εισαγωγείς

en: Importing
el: Εισάγεται

en: Importing %s
    Importer not ready.
    Waiting 5 seconds to retry.
el: Εισάγεται το %s
    ο εισαγωγέας δεν είναι έτοιμος.
    Αναμονή 5 δευτερολέπτων για επανάληψη.

en: Importing %s
    Importing item %d.
el: Εισάγεται το %s
    Εισάγεται το στοιχείο%d.

en: Importing %s
    Importing item 1.
el: Εισάγεται το %s
    Εισάγεται το στοιχείο 1.

en: Importing %s as %s
el: Εισάγεται %s ως %s

en: Importing %s.
    Starting %s
el: Εισάγεται το %s.
    Ξεκίνα το %s

en: Importing Files
el: Γίνεται Εισαγωγή Αρχείων

en: Importing...
el: Γίνεται εισαγωγή...

en: Imports LDIF files into Evolution.
el: Εισάγει αρχεία LDIF στο Evolution.

en: Imports Outlook Express 4 files into Evolution
el: Εισάγει αρχεία Outlook Express 4 στο Evolution

en: Imports VCard files into Evolution.
el: Εισαγωγή αρχείων VCard στο Evolution.

en: Imports mbox files into Evolution
el: Εισάγει αρχεία mbox στο Evolution

en: In HTML mail
el: Σε μηνύματα HTML

en: In Process
el: Σε Εξέλιξη

en: In Progress
el: Σε εξέλιξη

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Include:
el: Μαζί με:

en: Incoming
el: Εισερχόμενα

en: Increase the text size
el: Μεγέθυνση του κειμένου

en: Indexing:
el: Ταξινόμηση:

en: India
el: Ινδία

en: Indian/Antananarivo
el: Ινδικός/Ανταναναρίβο

en: Indian/Comoro
el: Ινδικός/Κομόρες

en: Indian/Maldives
el: Ινδικός/Μαλδίβες

en: Indian/Mauritius
el: Ινδικός/Μαυρίκιος

en: Indian/Mayotte
el: Ινδικός/Μαγιότ

en: Indian/Reunion
el: Ινδικός/Ρεουνιόν

en: Individual
el: Άτομο

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Information
el: Πληροφορία

en: Inline
el: Μέσα στο μήνυμα

en: Inline Text _File...
el: Αρχείο Κειμένου μέσα στο μήνυμα...

en: Input File
el: Εισαγωγή Αρχείου

en: Insert File
el: Εισαγωγή Αρχείου

en: Insert a file as text into the message
el: Εισαγωγή αρχείου σαν κείμενο στο μήνυμα

en: Insert text file...
el: Εισαγωγή αρχείου κειμένου...

en: Internal error
el: Εσωτερικό σφάλμα

en: Interrupted
el: Έγινε Διακοπή

en: Invalid
el: Μη έγκυρη

en: Invalid URI
el: Μη έγκυρο URI

en: Invalid argument
el: Μη έγκυρη παράμετρος

en: Invalid arguments
el: Μη έγκυρη παράμετρος

en: Invalid message contents
el: Μη έγκυρα περιεχόμενα στο μήνυμα

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Israel
el: Ισραήλ

en: It is possible that the mail server may reveal the recipients by adding an Apparently-To header.
    Send anyway?
el: Είναι δυνατό να αποκαλύψει ο διακομιστής ταχυδρομείου τους παραλήπτες με την προσθήκη μια εμφανή επικεφαλίδα Προς.
    Να σταλεί ούτως η άλλως;

en: Italy
el: Ιταλία

en: Item sent!
el: Το στοιχείο στάλθηκε!

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: January
el: Ιανουάριος

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Japanese
el: Γιαπωνέζικα

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Journal entry - %s
el: Ημερολογιακή καταχώριση - %s

en: Journal information
el: Πληροφορίες Ημερολογίου

en: Jr.
el: Νεότ.

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιστάν

en: LDAP Server
el: Διακομιστής LDAP

en: LDAP server containing contact information
el: Διακομιστής LDAP που περιέχει πληροφορίες επαφών

en: Landscape
el: Οριζόντια

en: Language
el: Γλώσσα

en: Laos
el: Λάος

en: Latvia
el: Λεττονία

en: Leave messages on server
el: Αντίγραφο στον διακομιστή

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Left:
el: Αριστερά:

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Letter tabs on side
el: Ετικέτες γραμμάτων στο πλάι

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Light drizzle
el: Ελαφρύ ψιχάλισμα

en: Light dust
el: Ελαφρά σκόνη

en: Light dust whirls
el: Ελαφρύς στρόβιλος σκόνης

en: Light duststorm
el: Ελαφρά καταιγίδα με σκόνη

en: Light fog
el: Ελαφρά ομίχλη

en: Light funnel cloud
el: Ελαφρά στενά σύννεφα

en: Light hail
el: Ελαφρύ χαλάζι

en: Light haze
el: Ελαφριά καταχνιά

en: Light mist
el: Ελαφρά καταχνιά

en: Light precipitation
el: Ελαφρά ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Light rain
el: Ψιλή Βροχή

en: Light sand
el: Ελαφρύς άμμος

en: Light snow
el: Ελαφρά χιονόπτωση

en: Light snow grains
el: Λίγο παγωμένο χιόνι

en: Light spray
el: Ελαφρές ψεκάδες

en: Light squall
el: Ελαφρύ ανεμόβροχο

en: Light standstorm
el: Μικρή ανεμοθύελλα

en: List _name:
el: Λίστα _ονόματος:

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Load _Images
el: Φόρτωση _Εικόνων

en: Loading Calendar
el: Φόρτωση Ημερολογίου

en: Loading calendar...
el: Φόρτωση Ημερολογίου...

en: Loading message content
el: Φόρτωμα περιεχόμενα μηνύματος

en: Loading...
el: Γίνεται φόρτωση...

en: Local Folders
el: Τοπικοί Φάκελοι

en: Local delivery
el: Τοπική παράδοση

en: Local mail file %s
el: Τοπικό αρχείο μηνυμάτων %s

en: Local stores do not have an inbox
el: Οι τοπικές αποθήκες δεν έχουν εισερχόμενα

en: Low
el: Χαμηλή

en: Lower
el: Χαμηλά

en: Lowest
el: Χαμηλότερα

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: MAIL FROM request timed out: %s: mail not sent
el: Αίτηση MAIL FROM εκτός χρόνου: %s: το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: MAIL FROM response error: %s: mail not sent
el: Σφάλμα απάντησης MAIL FROM: %s:το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: MH append message cancelled
el: Η προσθήκη μηνύματος ΜΗ ακυρώθηκε

en: MH-format mail directories
el: Κατάλογοι σε φορμά ΜΗ

en: MIME type:
el: Τύπος MIME:

en: MTWTFSS
el: ΔΤΤΠΠΣΚ

en: Ma_x number of items shown:
el: Μέγιστος αριθμός στοιχείων που θα εμφανίζονται:

en: Macau
el: Μακάο

en: Macedonia
el: Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας (ΠΓΔΜ)

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Mail
el: Μηνύματα

en: Mail Alarm Options
el: Επιλογές Ειδοποίησης Ταχυδρομείου

en: Mail Configuration
el: Ρυθμίσεις Ταχυδρομείου

en: Mail Settings
el: Ρυθμίσεις Μηνυμάτων

en: Mail append cancelled
el: Ακύρωση πρόσθεσης μηνυμάτων

en: Mail configuration interface
el: Διεπαφή ρυθμίσεων Μηνυμάτων

en: Mail delivery via the sendmail program
el: Παράδοση μηνυμάτων μέσω του προγράμματος sendmail

en: Mail from %s
el: Μήνυμα από τον/την %s

en: Mail storage folder (internal)
el: Φάκελος αποθήκευσης ταχυδρομείου (εσωτερικός)

en: Mail summary
el: Σύνοψη μηνυμάτων

en: Mailbox Format
el: Φορμά Mailbox

en: Mailbox location
el: Θέση Mailbox

en: Maildir append message cancelled
el: Ακυρώθηκε η προθήκη μηνύματος Maildir

en: Maildir-format mail directories
el: Κατάλογοι μηνυμάτων σε φορμά Maildir

en: Mailing list
el: Λίστα Ταχυδρομείου

en: Main toolbar
el: Κεντρική γραμμή εργαλείων

en: Make this Occurrence _Movable
el: Να γίνει αυτή η Εμφάνιση _Μετακινήσιμη

en: Make this my _default account
el: Αυτός είναι ο _εξ' ορισμού λογαριασμός

en: Malawi
el: Μαλάουϊ

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Malformed external-body part.
el: Κακοδιατυπωμένο εξωτερικό μέρος μηνύματος.

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Man
el: Διευθ.

en: Manage Subscriptions
el: Διαχείριση Συνδρομών

en: Manager
el: Διευθυντής

en: Mar_k as Read
el: Σήμανση _ως Αναγνωσμένα

en: March
el: Μάρτιος

en: Margins
el: Περιθώρια

en: Mark All as R_ead
el: Σήμανση Όλων ως _Αναγνωσμένα

en: Mark all visible messages as read
el: Σήμανση όλων των εμφανών μηνυμάτων ως αναγνωσμένα

en: Mark as I_mportant
el: Σήμανση ως Σημαντικό

en: Mark as U_nread
el: Σήμανση _ως Μη Αναγνωσμένα

en: Mark as Unim_portant
el: Σήμανση _ως Μη Σημαντικά

en: Mark as Unimp_ortant
el: Σήμανση ως _Ασήμαντο

en: Mark as _Important
el: Σήμανση _ως Σημαντικά

en: Mark the selected messages as having been read
el: Σήμανση των επιλεγμένων μηνυμάτων ως αναγνωσμένα

en: Mark the selected messages as important
el: Σήμανση των επιλεγμένων μηνυμάτων ως σημαντικά

en: Mark the selected messages as not having been read
el: Σήμανση των επιλεγμένων μηνυμάτων ως μη αναγνωσμένα

en: Mark the selected messages as unimportant
el: Σήμανση των επιλεγμένων μηνυμάτων ως μη σημαντικά

en: Mark the selected messages for deletion
el: Σήμανση των επιλεγμένων μηνυμάτων για διαγραφή

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Matches:
el: Ταιριάζει με:

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: May
el: Μάιος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Meeting
el: Συνάντηση

en: Meeting Cancellation
el: Ακύρωση Συνάντησης

en: Meeting Information
el: Πληροφορίες Συνάντησης

en: Meeting Proposal
el: Πρόταση Συνάντησης

en: Meeting Reply
el: Απάντηση Συνάντησης

en: Meeting Update
el: Ανανέωση Συνάντησης

en: Meeting Update Request
el: Αίτη_ση Ανανέωσης Συνάντησης

en: Meeting _end time:
el: Χρόνος _περάτωσης συνάντησης:

en: Meeting _start time:
el: Χρόνος έ_ναρξης συνάντησης:

en: Meeting begins: <b>
el: Η συνάντηση αρχίζει: <b>

en: Meeting ends: <b>
el: Η συνάντηση τελειώνει στις: <b>

en: Member
el: Μέλος

en: Members
el: Μέλη

en: Merge E-Mail Address
el: Συγχώνευση Διεύθυνσης E-mail

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message %s not found.
el: Το μήνυμα %s δεν βρέθηκε.

en: Message Alarm Options
el: Επιλογές Ειδοποίησης Μηνύματος

en: Message Body
el: Σώμα Μηνύματος

en: Message Header
el: Επικεφαλίδα Μηνύματος

en: Message construction failed: Corrupt mailbox?
el: Αποτυχία δημιουργίας μηνύματος: Κατεστραμμένο  mailbox;

en: Message contains
el: Μήνυμα περιέχει

en: Message to Display
el: Μήνυμα προς Εμφάνιση

en: Message was received
el: Το μήνυμα παραλήφθηκε

en: Message was sent
el: Το μήνυμα στάλθηκε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Micronesia
el: Μικρονησία

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Miss
el: Δις

en: Mist
el: Καταχνιά

en: Mist in the vicinity
el: Τοπική καταχνιά

en: Mist with wind
el: Καταχνιά με άνεμο

en: Mo
el: Δε

en: Mobile
el: Κινητό

en: Mobile Phone
el: Κινητό Τηλέφωνο

en: Moderate drizzle
el: Μέτριο ψιχάλισμα

en: Moderate dust
el: Μέτρια σκόνη

en: Moderate dust whirls
el: Μέτριος στρόβιλος σκόνης

en: Moderate duststorm
el: Μέτρια καταιγίδα με σκόνη

en: Moderate fog
el: Μέτρια ομίχλη

en: Moderate funnel cloud
el: Μέτρια στενά σύννεφα

en: Moderate hail
el: Μέτριο χαλάζι

en: Moderate haze
el: Μέτρια καταχνιά

en: Moderate ice crystals
el: Μέτριοι κρύσταλλοι πάγου

en: Moderate ice pellets
el: Μέτριοι σβώλοι πάγου

en: Moderate mist
el: Μέτρια καταχνιά

en: Moderate precipitation
el: Μέτρια ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Moderate rain
el: Μέτρια βροχή

en: Moderate sand
el: Μέτριος άμμος

en: Moderate sandstorm
el: Μέτρια ανεμοθύελλα

en: Moderate small hail
el: Μέτριο μικρό χαλάζι

en: Moderate smoke
el: Μέτριος καπνός

en: Moderate snow
el: Μέτρια χιονόπτωση

en: Moderate snow grains
el: Μέτριο παγωμένο χιόνι

en: Moderate spray
el: Μέτριες ψεκάδες

en: Moderate squall
el: Μέτριο ανεμόβροχο

en: Moderate tornado
el: Μέτρια θύελλα

en: Moderate volcanic ash
el: Μέτρια ηφαιστειακή στάχτη

en: Modifying card from LDAP server...
el: Τροποποίηση κάρτας στον διακομιστή LDAP...

en: Monaco
el: Μονακό

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Month
el: Μήνας

en: Month View
el: Προβολή Μήνα

en: Montserrat
el: Μονσεράτ

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Move folder
el: Μετακίνηση φακέλου

en: Move message(s) to
el: Μετακίνηση μηνύματος(ων) στο

en: Move selected messages to another folder
el: Μετακίνηση επιλεγμένων μηνυμάτων σε άλλο φάκελο

en: Move this folder to another place
el: Μετακίνηση αυτού του φακέλου σε άλλη θέση

en: Move to Folder
el: Μετακίνηση σε Φάκελο

en: Movemail program failed: %s
el: Το πρόγραμμα Movemail απέτυχε: %s

en: Moving
el: Μετακίνηση

en: Moving messages
el: Μετακίνηση μηνυμάτων

en: Moving messages to %s
el: Μετακίνηση μηνυμάτων στο %s

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Mr.
el: Κος

en: Mrs.
el: Κα

en: Ms.
el: Κα/Δις

en: Multiple Messages
el: Πολλαπλά Μηνύματα

en: Multiple VCards
el: Πολλαπλές VCards

en: My Weather
el: Ο Καιρός μου

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: N
el: Β

en: NNTP Server:
el: Διακομιστής NNTP:

en: NT Login
el: Προσπέλαση ΝΤ

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα:

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Nauru
el: Ναούρου

en: Needs Action
el: Απαιτεί Ενέργεια

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: New
el: Νέο

en: New All Day _Event
el: Νέο _Γεγονός Ολόκληρης της Ημέρας

en: New Appointment
el: Νέο Ραντεβού

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: New Contact
el: Νέα Επαφή

en: New Contact List
el: Νέα Λίστα Επαφών

en: New Contact _List
el: Νέα _Λίστα Επαφών

en: New Contact:
el: Νέα Επαφή:

en: New List
el: _Νέα Λίστα

en: New Mail Message
el: Νέο Μήνυμα Ταχυδρομείου

en: New Message
el: Νέο Μήνυμα

en: New Task
el: Νέα Εργασία

en: New VFolder
el: Νέος ΕΦάκελος

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: New _Appointment
el: Νέο Ρ_ραντεβού

en: New _Appointment...
el: Νέο Ρ_αντεβού...

en: New _Contact
el: Νέα _Επαφή

en: New _Mail Message
el: _Νέο Μήνυμα Ταχυδρομείου

en: New _Task
el: Νέα Εργασία

en: New phone type
el: Νέος τύπος τηλεφώνου

en: New store format:
el: Νέο φορμά αποθήκευσης:

en: New...
el: Νέο...

en: News
el: Ειδήσεις

en: News Feed
el: Τροφοδοσία Ειδήσεων

en: News Feed Settings
el: Ρυθμίσεις Τροφοδοσίας Ειδήσεων

en: Next
el: Επόμενο

en: Next Important Message
el: Επόμενο Σημαντικό Μήνυμα

en: Next Message
el: Επόμενο Μήνυμα

en: Next Thread
el: Επόμενο Θέμα

en: Next Unread Message
el: Επόμενο Μη Αναγνωσμένο Μήνυμα

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Nick
el: Ψευδ.

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νίουε

en: No
el: Όχι

en: No Information
el: Χωρίς Πληροφόρηση

en: No Message Selected
el: Δεν Έχει Επιλεγεί Μήνυμα

en: No appointments
el: Χωρίς Ραντεβού

en: No cards
el: Καμία κάρτα

en: No description
el: Χωρίς περιγραφή

en: No description available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

en: No error
el: Χωρίς σφάλμα

en: No filename provided.
el: Δεν έχετε δώσει όνομα αρχείου.

en: No folder name specified.
el: Δεν έχει οριστεί όνομα φακέλου.

en: No message with uid %s
el: Κανένα μήνυμα με uid %s

en: No owner
el: Χωρίς ιδιοκτήτη

en: No provider available for protocol `%s'
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμος παροχέας για το πρωτόκολλο `%s'

en: No server has been selected
el: Δεν έχει επιλεγεί διακομιστής

en: No space left
el: Δεν έχει μείνει ελεύθερος χώρος

en: No such folder %s
el: Δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος %s

en: No such folder `%s'.
el: Δεν υπάρχει ο φάκελος `%s'.

en: No such message
el: Δεν υπάρχει τέτοιο μήνυμα

en: No such message %s in %s
el: Κανένα τέτοιο μήνυμα %s στο %s

en: No such message: %s
el: Κανένα τέτοιο μήνυμα %s

en: No summary
el: Χωρίς περίληψη

en: No support for authentication type %s
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος πιστοποίησης %s

en: No tasks
el: Δεν υπάρχουν εργασίες

en: No_tes:
el: Ση_μειώσεις:

en: Non-Participant
el: Μη-Συμμετέχον

en: Non-Participants
el: Μη-Συμμετέχοντες

en: None
el: Κανένα

en: Norfolk Island
el: Νήσοι Νόρφολκ

en: Normal
el: Κανονική

en: North
el: Βόρειος

en: North - NorthEast
el: Βόρειος - Βορειοανατολικός

en: North - Northwest
el: Βόρειος - Βορειοδυτικός

en: Northeast
el: Βορειοανατολικός

en: Northern Mariana Islands
el: Νήσοι Βορείων Μαριάννων

en: Northwest
el: Βορειοδυτικός

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Not Started
el: Δεν έχει ξεκινήσει

en: Not enough space to create the folder
el: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος για την δημιουργία του φακέλου

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Note
el: Σημείωση

en: Note: When converting between mailbox formats, a failure
    (such as lack of disk space) may not be automatically
    recoverable.  Please use this feature with care.
el: Σημ: Όταν γίνεται μετατροπή μεταξύ φορμά mailbox, ένα σφάλμα
    (όπως η έλλειψη χώρου στον δίσκο) μπορεί να μην ανακτηθεί αυτόματα.
    Παρακαλώ κάντε χρήση αυτής της δυνατότητας με μεγάλη προσοχή.

en: November
el: Νοέμβριος

en: Now
el: Τώρα

en: Number of columns:
el: Αριθμός στηλών:

en: OK
el: ΟΚ

en: O_verdue tasks:
el: Εργασίες που έχουν λήξη:

en: Obtain the latest meeting information
el: Αποκτήστε τις τελευταίες πληροφορίες για τις συναντήσεις

en: Obtain the latest task information
el: Κάντε λήψη τις τελευταίας ενημέρωσης για τις εργασίες

en: October
el: Οκτώβριος

en: Off
el: Γραφ.

en: Office
el: Γραφείο

en: Old owner has died
el: Ο παλαιός ιδιοκτήτης έχει πεθάνει

en: Oman
el: Ομάν

en: On %a, %Y-%m-%d at %H:%M, %%s wrote:
el: Την %a, %d-%m-%Y στις %H:%M, ο/η %%s έγραψε:

en: One
el: Ένα

en: One mont_h
el: Ένας Μήνας

en: One w_eek
el: Μία _εβδομάδα

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open Link in Browser
el: Άνοιγμα Συνδέσμου στον Περιηγητή

en: Open a file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open a window for composing a mail message
el: Άνοιγμα παραθύρου για την σύνθεση νέου μηνύματος

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open in %s...
el: Άνοιγμα με %s...

en: Open in New Window
el: Άνοιγμα σε Νέο Παράθυρο

en: Open in New _Window
el: Άνοιγμα σε _Νέο Παράθυρο

en: Open the folder linked to this shortcut
el: Άνοιγμα του φακέλου συνδεμένο με αυτή την συντόμευση

en: Open the folder linked to this shortcut in a new window
el: Άνοιγμα του φακέλου συνδεμένο με αυτή την συντόμευση σε νέο παράθυρο

en: Open the selected message in a new window
el: Άνοιγμα επιλεγμένου μηνύματος σε νέο παράθυρο

en: Open the selected message in the composer to re-send it
el: Άνοιγμα του επιλεγμένου μηνύματος στον επεξεργαστή για να ξανά-σταλεί

en: Open this folder in an other window
el: Άνοιγμα αυτού του φακέλου σε άλλο παράθυρο

en: Opening calendar at %s
el: Άνοιγμα ημερολογίου στο %s

en: Opening folder %s
el: Άνοιγμα φακέλου %s

en: Opening store %s
el: Άνοιγμα αποθήκης %s

en: Opening tasks at %s
el: Άνοιγμα ενεργειών στο %s

en: Operation cancelled
el: Η λειτουργία ακυρώθηκε

en: Operation not supported
el: Η λειτουργία δεν υποστηρίζεται

en: Optional Information
el: Προαιρετικές Πληροφορίες

en: Optional Participant
el: Προαιρετικός Συμμετέχον

en: Optional Participants
el: Προαιρετικοί Συμμετέχοντες

en: Options
el: Επιλογές

en: Org
el: Οργ.

en: Organi_zation:
el: Οργανι_σμός:

en: Organization
el: Οργανισμός

en: Organizer:
el: Διοργανωτής:

en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: Original Contact:
el: Αρχική Επαφή:

en: Original Si_ze
el: Αρχικό _Μέγεθος

en: Other
el: Άλλα

en: Other Address
el: Άλλη Διεύθυνση

en: Other Contacts
el: Λοιπές Επαφές

en: Other Fax
el: Άλλο Φαξ

en: Other Phone
el: Άλλο Τηλέφωνο

en: Other error
el: Άλλο σφάλμα

en: Other...
el: Άλλο...

en: Out of Office
el: Εκτός Γραφείου

en: Outbox
el: Εξερχόμενα

en: Outgoing
el: Εξερχόμενα

en: Output File
el: Εξαγωγή Αρχείου

en: Overcast
el: Συννεφιά

en: Overwrite file?
el: Επικάλυψη αρχείου;

en: PGP Encrypt
el: Κρυπτογράφηση PGP

en: PGP Sign
el: Υπογραφή PGP

en: POP Before SMTP auth using a non-pop source
el: ΡΟΡ Πριν από SMTP εξουσιοδότηση με χρήση μη-pop πηγής

en: POP Before SMTP auth using an unknown transport
el: ΡΟΡ πριν από SMTP εξουσιοδότηση με άγνωστη μεταφορά

en: POP Source URI
el: Πηγή POP URI

en: POP before SMTP
el: ΡΟΡ πριν από SMTP

en: Pacific/Pitcairn
el: Ειρηνικός/Νήσοι Πίτκαιρν

en: Pacific/Tahiti
el: Ειρηνικός/Ταϊτή

en: Pacific/Wallis
el: Ειρηνικός/Γουάλις

en: Page
el: Σελίδα

en: Page Setup:
el: Ρυθμίσεις Σελίδας:

en: Pager
el: Ειδοποιητής

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palau
el: Παλάου

en: Palestinian Territory
el: Παλαιστινικά Εδάφη

en: Panama
el: Παναμάς

en: Paper
el: Χαρτί

en: Paper source:
el: Πηγή Χαρτιού:

en: Papua New Guinea
el: Παπούα-Νέα Γουϊνέα

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Partial drizzle
el: Μερικό ψιχάλισμα

en: Partial dust
el: Μερική σκόνη

en: Partial dust whirls
el: Μερικώς στρόβιλος σκόνης

en: Partial duststorm
el: Μερική καταιγίδα με σκόνη

en: Partial fog
el: Μερική ομίχλη

en: Partial funnel clouds
el: Μερικά στενά σύννεφα

en: Partial hail
el: Μερικό χαλάζι

en: Partial haze
el: Μερικώς καταχνιά

en: Partial ice crystals
el: Μερικώς κρύσταλλοι πάγου

en: Partial ice pellets
el: Μερικώς σβώλοι πάγου

en: Partial mist
el: Μερική καταχνιά

en: Partial precipitation
el: Μερική ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Partial rainfall
el: Μερική νεροποντή

en: Partial sand
el: Μερικώς άμμος

en: Partial sandstorm
el: Μερική ανεμοθύελλα

en: Partial small hail
el: Μερικό μικρό χαλάζι

en: Partial smoke
el: Μερικώς καπνός

en: Partial snow grains
el: Μερικώς παγωμένο χιόνι

en: Partial snowfall
el: Τμήματα με χιονόπτωση

en: Partial spray
el: Μερικές ψεκάδες

en: Partial squall
el: Μερικό ανεμόβροχο

en: Partial tornado
el: Μερική θύελλα

en: Partial volcanic ash
el: Μερική ηφαιστιακή στάχτη

en: Password
el: Κωδικός Πρόσβασης

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Paste message in the clipboard
el: Επικόλληση μηνύματος στο πρόχειρο

en: Paste task from the clipboard
el: Επικόλληση εργασίας από το πρόχειρο

en: Paste the clipboard
el: Επικόλληση του προχείρου

en: Patches of drizzle
el: Τμήματα με ψιχάλισμα

en: Patches of dust
el: Τμήματα με σκόνη

en: Patches of dust whirls
el: Τμήματα με στρόβιλο σκόνης

en: Patches of fog
el: Τμήματα με ομίχλη

en: Patches of funnel clouds
el: Τμήματα με στενά σύννεφα

en: Patches of hail
el: Τμήματα με χαλάζι

en: Patches of haze
el: Τμήματα με καταχνιά

en: Patches of ice crystals
el: Τμήματα με κρυστάλλους πάγου

en: Patches of ice pellets
el: Τμήματα από σβώλους πάγου

en: Patches of mist
el: Τμήματα με καταχνιά

en: Patches of precipitation
el: Τμήματα με ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Patches of rain
el: Τμήματα με βροχή

en: Patches of sand
el: Τμήματα με άμμο

en: Patches of small hail
el: Τμήματα με μικρό χαλάζι

en: Patches of smoke
el: Τμήματα από καπνό

en: Patches of snow
el: Τμήματα με χιόνι

en: Patches of snow grains
el: Τμήματα από παγωμένο χιόνι

en: Patches of spray
el: Τμήματα με ψεκάδες

en: Patches of volcanic ash
el: Τμήματα από ηφαιστειακή στάχτη

en: Path: %s, Type: %s
el: Θέση: %s, Τύπος: %s

en: Percent Complete: %i
el: %i Ολοκληρωμένο

en: Performing query on unknown header: %s
el: Γίνεται επερώτηση σε άγνωστη επικεφαλίδα: %s

en: Permanently remove all deleted messages from all folders
el: Οριστική διαγραφή όλων των διαγραμμένων μηνυμάτων από όλους τους φακέλους

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
el: Μόνιμη διαγραφή όλων των μηνυμάτων που έχουν διαγραφεί από αυτόν τον φάκελο

en: Permission denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Phone List
el: Λίστα Τηλεφώνων

en: Phone Types
el: Τύποι Τηλεφώνου

en: Pick a color
el: Διαλέξτε χρώμα

en: Pitcairn
el: Νήσοι Πίτκαιρν

en: Play a sound
el: Εκτέλεση Ήχου

en: Play sound:
el: Εκτέλεση Ήχου:

en: Please click "OK" to install the files, or "Cancel" to exit.
el: Παρακαλώ επιλέξτε "OK"για να εγκατασταθούν τα αρχεία ή "Ακύρωση" για έξοδο.

en: Please enter information about the way you will send mail. If you are not sure, ask your system
    administrator or Internet Service Provider.
el: Παρακαλώ εισάγετε τις πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο παράδοσης των μηνυμάτων. Αν δεν είστε βέβαιοι ρωτήστε τον διαχειριστή
    δικτύου σας ή τον Παροχέα Διαδικτύου.

en: Please enter information about your incoming mail server below. If you are not sure, ask your system
    administrator or Internet Service Provider.
el: Παρακαλώ εισάγετε πληροφορίες για τον διακομιστή εισερχομένων μηνυμάτων. Αν δεν είστε βέβαιοι ρωτήστε
    τον διαχειριστή δικτύου σας ή τον παροχέα διαδικτύου

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
el: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης NNTP για %s@%s

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in,
    unless you wish to include this information in email you send.
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση Τα"προαιρετικά" πεδία που εμφανίζονται παρακάτω
    δεν είναι απαραίτητο να συμπληρωθούν έκτος αν θέλετε να συμπεριλάβετε αυτές τις πληροφορίες όταν στέλνετε μηνύματα.

en: Please enter your password for %s
el: Παρακαλώ εισάγετε κωδικό πρόσβασης για %s

en: Please indicate the nickname of a certificate to sign with.
el: Παρακαλώ δηλώστε ψευδώνυμο ενός πιστοποιητικού για να γίνει υπογραφή.

en: Please select a server.
el: Παρακαλώ επιλέξτε διακομιστή.

en: Please select among the following options
el: Παρακαλώ επιλέξτε ανάμεσα ανάμεσα στις παρακάτω επιλογές

en: Please select the information that you would like to import:
el: Παρακαλώ επιλέξτε την πληροφορία που θέλετε να εισάγετε:

en: Please wait
el: Παρακαλώ περιμένετε

en: Please wait...
    Scanning for existing setups
el: Παρακαλώ περιμένετε...
    Γίνεται σάρωση για υπάρχουσες εγκαταστάσεις

en: Pointer to FTP site (%s)
el: Δείκτης σε σελίδα FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s)
el: Δείκτης σε τοπικό αρχείο (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
el: Δείκτης σε τοπικό αρχείο (%s) έγκυρο στην σελίδα "%s"

en: Pointer to remote data (%s)
el: Δείκτης σε απομακρυσμένα δεδομένα (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
el: Δείκτης σε άγνωστα εξωτερικά δεδομένα (τύπος "%s")

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portrait
el: Κατακόρυφα

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Precipitation in the vicinity
el: Τοπική ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview the message to be printed
el: Προεπισκόπηση του μηνύματος προς εκτύπωση

en: Preview the printed item
el: Προεπισκόπηση του εκτυπωμένου στοιχείου

en: Preview:
el: Προεπισκόπηση:

en: Previews the calendar to be printed
el: Προεπισκόπηση του ημερολογίου προς εκτύπωση

en: Previews the contacts to be printed
el: Προεπισκόπηση των επαφών προς εκτύπωση

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous Important Message
el: Προηγούμενο Σημαντικό Μήνυμα

en: Previous Message
el: Προηγούμενο Μήνυμα

en: Previous Unread Message
el: Προηγούμενο μη Αναγνωσμένο Μήνυμα

en: Pri_vate
el: Ιδιωτι_κό

en: Prim
el: Πρωτ.

en: Primary
el: Πρωτεύον

en: Primary Email
el: Πρωτεύον Email

en: Primary Phone
el: Πρωτεύον Τηλέφωνο

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print Calendar
el: Εκτύπωση Ημερολογίου

en: Print En_velope...
el: Εκτύπωση _Φακέλου...

en: Print Envelope
el: Εκτύπωση Φακέλου

en: Print Item
el: Εκτύπωση Στοιχείου

en: Print Message
el: Εκτύπωση Μηνύματος

en: Print Pre_view
el: _Προεπισκόπηση Εκτύπωσης

en: Print Preview
el: Προεπισκόπηση Εκτύπωσης

en: Print Setup
el: Ρυθμίσεις Εκτύπωσης

en: Print Summary
el: Εκτύπωση Περίληψης

en: Print card
el: Εκτύπωση κάρτας

en: Print cards
el: Εκτύπωση καρτών

en: Print envelope
el: Εκτύπωση φακέλου

en: Print selected contacts
el: Εκτύπωση επιλεγμένων επαφών

en: Print summary
el: Περίληψη Εκτύπωση

en: Print this calendar
el: Εκτύπωση αυτού του ημερολογίου

en: Print this item
el: Εκτύπωση αυτού του στοιχείου

en: Print this message
el: Εκτύπωση μηνύματος

en: Print using gray shading
el: Εκτύπωση σε αποχρώσεις του γκρι

en: Print...
el: Εκτύπωση...

en: Printing of Summary failed
el: Η Εκτύπωση Περίληψης απέτυχε

en: Printing of message failed
el: Απέτυχε η εκτύπωση του μηνύματος

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Priority: %s
el: _Προτεραιότητα %s

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Prof
el: Επάγγ.

en: Profession
el: Επάγγελμα

en: Program Alarm Options
el: Επιλογές Ειδοποίησης Προγράμματος

en: Progress
el: Πρόοδος

en: Prompt when sending HTML messages to contacts that don't want them
el: Ερώτηση στην αποστολή μηνυμάτων HTML σε επαφές που δεν το θέλουν

en: Prompt when sending messages with an _empty subject
el: Ερώτηση στην αποστολή μηνυμάτων με ά_δειο θέμα

en: Prompt when sending messages with only _Bcc recipients defined
el: Ερώτηση στην αποστολή μηνυμάτων όπου έχουν οριστεί μόνο παραλήπτες στην Ιδιαίτερη _κοινοποίηση (Bcc)

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Properties for "%s"
el: Ιδιότητες για "%s"

en: Properties...
el: Ιδιότητες...

en: Protocol not supported
el: Δεν υποστηρίζεται το πρωτόκολλο

en: Pu_blic
el: Δημόσιο

en: Public
el: Δημόσιο

en: Publish Free/Busy information for this calendar
el: Δημοσίευση πληροφοριών Διαθεσιμότητας για αυτό το ημερολόγιο

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: QUIT request timed out: %s: non-fatal
el: Αίτηση QUIT εκτός χρόνου:%s: μη-μοιραίο

en: QUIT response error: %s: non-fatal
el: Σφάμα απάντησης QUIT:%s: μη-μοιραίο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Querying Addressbook...
el: Υποβολή ερωτήματος στο Βιβλίο Διευθύνσεων...

en: Question
el: Ερώτηση

en: Quoted
el: Με αναφορά

en: Quotes of the Day
el: Φράσεις Ημέρας

en: RCPT TO request timed out: %s: mail not sent
el: Αίτηση RCPT TO εκτός χρόνου: %s:το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: RCPT TO response error: %s: mail not sent
el: Σφάλμα απάντησης RCPT TO: %s:το μήνυμα δεν στάλθηκε

en: RSET request timed out: %s
el: Αίτηση RSET εκτός χρόνου: %s

en: RSET response error: %s
el: Σφάλμα απάντησης RSET: %s

en: R_efresh time (seconds):
el: Χρόνος _ανανέωσης (δευτερόλεπτα):

en: Radio
el: Ραδιόφωνο

en: Raging tornado
el: Ανεμοστρόβιλος

en: Rain
el: Βροχή

en: Rain in the vicinity
el: Τοπική βροχή

en: Rain showers
el: Τοπική βροχή

en: Re_fresh Meeting
el: Α_νανέωση Συνάντησης

en: Re_fresh Task
el: _Ανανέωση Εργασίας

en: Re_member this password
el: _Απομνημόνευση αυτού του κωδικού πρόσβασης

en: Re_move
el: _Αφαίρεση

en: Re_name this Group...
el: _Μετονομασία της Ομάδας...

en: Read
el: Αναγνωσμένα

en: Really delete account?
el: Να διαγραφεί ο λογαριασμός;

en: Received
el: Ελήφθη

en: Receiving Email
el: Γίνεται Λήψη Μηνύματος

en: Receiving LDAP search results...
el: Λήψη αποτελεσμάτων αναζήτησης από LDAP...

en: Receiving Mail
el: Γίνεται Λήψη Μηνυμάτων

en: Receiving Options
el: Επιλογές Λήψης

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: Recipients contain
el: Παραλήπτες περιέχουν

en: Reconfigure /%s
el: Ρυθμίζεται ξανά ο /%s

en: Reconfiguring folder
el: Επαναρύθμιση φακέλου

en: Reconnecting to %s
el: Επανασύνδεση στο %s

en: Recurrence
el: Επανεμφάνιση

en: Recurrence Rule
el: Κανόνας Επανεμφάνιση

en: Recurring
el: Επανάληψη

en: Refresh List
el: Ανανέωση Λίστας

en: Refresh List of Folders
el: Ανανέωση της Λίστας Φακέλων

en: Refresh _time (seconds):
el: _Χρόνος ανανέωσης (δευτερόλεπτα):

en: Refreshing folder
el: Ανανεώνεται ο φακέλος

en: Regions
el: Περιοχές

en: Reload
el: Ανανέωση

en: Reload the view
el: Ανανέωση της προβολής

en: Remember this password
el: Απομνημόνευση του κωδικού πρόσβασης

en: Remember this password for the remainder of this session
el: Απομνημόνευση αυτού του κωδικού πρόσβασης για το υπόλοιπο της συνεδρίας

en: Reminder
el: Υπενθύμιση

en: Reminders
el: Υπενθυμίσεις

en: Removal Complete
el: Η Αφαίρεση Ολοκληρώθηκε

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove All
el: Αφαίρεση Όλων

en: Remove folder from your list of subscribed folders
el: Αφαιρέστε τον φάκελο από την λίστα των φακέλων με συνδρομή

en: Remove selected items from the attachment list
el: Αφαίρεση επιλεγμένων αντικειμένων από τον κατάλογο επισυνάψεων

en: Remove this shortcut from the shortcut bar
el: Αφαίρεση αυτής της συντόμευσης από την γραμμή συντομεύσεων

en: Remove this shortcut group
el: Αφαίρεση αυτής της ομάδας συντομεύσεων

en: Removing card from LDAP server...
el: Αφαίρεση κάρτας από τον διακομιστή LDAP...

en: Removing folder %s
el: Αφαιρείται ο φακέλος %s

en: Rename Shortcut Group
el: Μετονομασία Ομάδα Συντόμευσης

en: Rename folder
el: Μετονομασία φακέλου

en: Rename selected shortcut group to:
el: Μετονομασία της επιλεγμένης ομάδας συντομεύσεων σε:

en: Rename selected shortcut to:
el: Μετονομασία επιλεγμένης συντόμευσης σε:

en: Rename shortcut
el: Μετονομασία συντόμευσης

en: Rename the "%s" folder to:
el: Μετονομασία φακέλου "%s" σε:

en: Rename this shortcut
el: Μετονομασία Συντόμευσης

en: Rename this shortcut group
el: Μετονομασία ομάδας συντομεύσεων

en: Repeat the alarm
el: Επανάληψη Ειδοποίησης

en: Replied to
el: Απαντημένα στους

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply to All
el: Απάντηση σε Όλους

en: Reply to _All
el: Απάντηση σε _Όλους

en: Reply to _List
el: Απάντηση στη _Λίστα

en: Reply-To
el: Απάντηση Σε

en: Reply-To:
el: Απάντηση Σε:

en: Repository offline
el: Αρχείο φύλαξης εκτός δικτύου

en: Republic Of Korea
el: Κορέα

en: Republic Of Moldova
el: Μολδαβία

en: Requested action aborted: error in processing
el: Η αιτηθείσα ενέργεια εγκαταλείφθηκε: σφάλμα κατά την επεξεργασία

en: Requested action not taken: insufficient system storage
el: Η αιτηθείσα ενέργεια δεν εκτελέστηκε: ανεπαρκή αποθήκη συστήματος

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
el: Η αιτηθείσα ενέργεια δεν εκτελέστηκε: το όνομα του mailbox δεν επιτρέπεται

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
el: Η αιτηθείσα ενέργεια δεν εκτελέστηκε: το mailbox δεν είναι διαθέσιμο

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
el: Η αιτηθείσα ενέργεια εγκαταλείφθηκε: υπέρβαση του κατανεμημένου χώρου αποθήκευσης

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
el: Η αιτηθείσα ενέργεια ταχυδρομείου δεν εκτελέστηκε: το mailbox δεν είναι διαθέσιμο

en: Requested mail action okay, completed
el: Εντάξει η αιτηθείσα ενέργεια ταχυδρομείου, ολοκληρώθηκε

en: Required Information
el: Απαιτούμενες Πληροφορίες

en: Required Participant
el: Απαραίτητος Συμμετέχον

en: Required Participants
el: Απαραίτητοι Συμμετέχοντες

en: Required People and _One Resource
el: Απαιτούμενα Άτομα και ένας Πόρος

en: Reset the text to its original size
el: Επαναφορά του κειμένου στο κανονικό μέγεθος

en: Resource
el: Πόρος

en: Restarting search.
el: Επανεκκίνηση Αναζήτησης.

en: Resynchronizing with server
el: Ξανασυγχρονισμός με τον διακομιστή

en: Retrieving %d message(s)
el: Παραλαμβάνονται %d μήνυμα(τα)

en: Retrieving POP message %d
el: Παραλαβή μηνύματος ΡΟΡ %d

en: Retrieving POP summary
el: Παραλαβή περίληψης ΡΟΡ

en: Retrieving message %s
el: Παραλαμβάνεται το μήνυμα %s

en: Reunion
el: Ρεουνιόν

en: Reverse on even pages
el: Αναστροφή στις ζυγές σελίδες

en: Right:
el: Δεξιά:

en: Role
el: Ρόλος

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Room
el: Αίθουσα

en: Rule name:
el: 'Όνομα κανόνα:

en: Rules
el: Κανόνες

en: Run a program
el: Εκτέλεσε ένα πρόγραμμα

en: Run program:
el: Εκτέλεση προγράμματος:

en: Russian Federation
el: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: S
el: Ν

en: S/MIME Encrypt
el: Κρυπτογράφηση S/MIME

en: S/MIME Sign
el: Υπογραφή S/MIME

en: SMTP Authentication
el: Πιστοποίηση SMTP

en: SMTP Greeting
el: Χαιρετισμός SMTP

en: SMTP mail delivery via %s
el: Παράδοση μηνυμάτων μέσω %s

en: SMTP server %s
el: Διακομιστής SMTP %s

en: SMTP server %s does not support requested authentication type %s
el: Ο διακομιστής SMTP %s δεν υποστηρίζει τον τύπο πιστοποίησης %s που ζητήθηκε

en: SMTWTFS
el: ΚΔΤΤΠΠΣ

en: S_earch Message...
el: Ανα_ζήτηση Μηνύματος...

en: S_how full path for folders
el: _Εμφάνιση ολόκληρης θέσης των φακέλων

en: S_maller
el: _Μικρότερο

en: Sa
el: Σα

en: Saint Kitts And Nevis
el: Σαιντ Κίτς και Νέβις

en: Saint Lucia
el: Άγιος Λουκάς

en: Saint Vincent And The Grena-dines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναντίνες

en: Samoa
el: Σαμόα

en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

en: Sand
el: Άμμος

en: Sand in the vicinity
el: Άμμος στην περιοχή

en: Sandstorm
el: Ανεμοθύελλα

en: Sandstorm in the vicinity
el: Τοπική Ανεμοθύελλα

en: Sao Tome And Principe
el: Σάο Τόμε και Πρίντσιπε

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save As
el: Αποθήκευση Ως

en: Save As...
el: Αποθήκευση Ως...

en: Save Attachment
el: Αποθήκευση επισύναψης...

en: Save Contact as VCard
el: Αποθήκευση Επαφής ως VCard

en: Save Image as...
el: Αποθήκευση εικόνας ως...

en: Save List as VCard
el: Αποθήκευση Λίστας ως Vcard

en: Save Message As...
el: Αποθήκευση Μηνύματος Ως...

en: Save Messages As...
el: Αποθήκευση Μηνυμάτων Ως...

en: Save Search
el: Αποθήκευση Αναζήτησης

en: Save _As...
el: Αποθήκευση _Ως...

en: Save _Draft
el: Αποθήκευση _Προχείρου

en: Save and Close
el: Αποθήκευση και Κλείσιμο

en: Save as VCard
el: Αποθήκευση ως (VCard)

en: Save as...
el: Αποθήκευση ως...

en: Save in addressbook
el: Αποθήκευση στο Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Save in folder...
el: Αποθήκευση στο φάκελο...

en: Save selected contacts as a VCard.
el: Αποθήκευση επιλεγμένων επαφών ως VCard.

en: Save signature
el: Αποθήκευση υπογραφής

en: Save the contact and close the dialog box
el: Αποθήκευση της επαφής και κλείσιμο της οθόνης διαλόγου

en: Save the current file
el: Αποθήκευση του παρόντος αρχείου

en: Save the current file with a different name
el: Αποθήκευση του παρόντος αρχείου με διαφορετικό όνομα

en: Save the item and close the dialog box
el: Αποθήκευση αυτού του στοιχείου και κλείσιμο της οθόνης διαλόγου

en: Save the list and close the dialog box
el: Αποθήκευση της λίστας και κλείσιμο της οθόνης διαλόγου

en: Save the message as a text file
el: Αποθήκευση του μηνύματος ως αρχείο κειμένου

en: Save the message in a specified folder
el: Αποθήκευση του μηνύματος στον καθορισμένο φάκελο

en: Save this item to disk
el: Αποθήκευσης αυτού του στοιχείου στον δίσκο

en: Save to Disk...
el: Αποθήκευση στον Δίσκο...

en: Saving %d messsage(s)
el: Αποθηκεύετα %d μήνυμα(τα)

en: Saving attachment
el: Αποθήκευση επισύναψης

en: Saving message to folder
el: Αποθήκευση μηνύματος στον φάκελο

en: Scanning %s
el: Γίνεται σάρωση του %s

en: Scanning directory
el: Σαρώνεται ο κατάλογος

en: Scanning folders in "%s"
el: Σάρωση φακέλων στο "%s"

en: Scanning folders under %s on "%s"
el: Σάρωση φακέλων κάτω από %s στο "%s"

en: Scanning for changed messages
el: Γίνεται σάρωση για αλλαγμένα μηνύματα

en: Scanning for new messages
el: Γίνεται σάρωση για νέα μηνύματα

en: Scanning root-level folders on "%s"
el: Σάρωση των ριζικών φακέλων στο "%s"

en: Scattered clouds
el: Διεσπαρμένα σύννεφα

en: Schedule _Meeting
el: Προγραμματισμός _Συνάντησης

en: Schedule a meeting for this item
el: Προγραμματίστε μια συνάντηση για αυτό το στοιχείο

en: Scheduling
el: Δρομολόγηση

en: Se_nd list to other...
el: Α_ποστολή λίστας σε άλλους...

en: Sear_ch
el: Ανα_ζήτηση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Editor
el: Επεξεργαστής Αναζήτησης

en: Search Forward
el: Αναζήτηση Προωθημένων

en: Search _base:
el: Βάση _αναζήτησης:

en: Search for text in the body of the displayed message
el: Εύρεση κειμένου στο σώμα του μηνύματος που φαίνεται

en: Search s_cope:
el: Αναζήτηση σε _πεδίο:

en: Searching
el: Γίνεται αναζήτηση

en: Searching...
el: Γίνεται αναζήτηση...

en: Sections:
el: Τμήματα:

en: Secure MIME
el: Ασφαλές MIME

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Select Contacts from Addressbook
el: Επιλέξτε Επαφές από το Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Select Filter Log file...
el: Επιλέξτε Αρχείο Ημερολογίου Φίλτρου

en: Select Folder
el: Επιλογή Φακέλου

en: Select Importers (step 2 of 3)
el: Επιλέξτε εισαγωγείς (βήμα 2 από 3)

en: Select Names
el: Επιλογή Ονομάτων

en: Select PGP binary
el: Επιλέξτε το εκτελέσιμο PGP

en: Select _All
el: Επιλογή Ό_λων

en: Select _Thread
el: Επιλογή _Θέματος

en: Select a File (step 2 of 3)
el: Επιλέξτε ένα αρχείο (βήμα 2 από 3)

en: Select a Time Zone
el: Επιλέξτε μια Ζώνη Αλλαγής Ώρας:

en: Select a destination folder for importing this data
el: Επιλέξτε έναν φάκελο προορισμού για την εισαγωγή αυτών των δεδομένων

en: Select a file
el: Επιλέξτε ένα αρχείο

en: Select a time to compare against
el: Επιλέξτε μια ώρα για να συγκρίνετε

en: Select all and only the messages that are not currently selected
el: Επιλογή όλων και μόνο των μηνυμάτων που δεν είναι επιλεγμένα

en: Select all contacts
el: Επιλογή όλων των επαφών

en: Select all messages in the same thread as the selected message
el: Επιλογή όλων των μηνυμάτων στο ίδιο θέμα σαν το επιλεγμένο μήνυμα

en: Select all visible messages
el: Επιλογή όλων των μηνυμάτων που εμφανίζονται

en: Select an Action
el: Επιλογή Ενέργειας

en: Select folder
el: Επιλογή Φακέλου

en: Select the folder that you want to open
el: Επιλέξτε τον φάκελο που θέλετε να ανοίξετε

en: Select the folder you want the shortcut to point to:
el: Επιλέξτε τον φάκελο που θα συνδεθεί με την συντόμευση:

en: Selected day (%a %b %d %Y)
el: Επιλεγμένη ημέρα (%a %d %b %Y)

en: Selected month (%b %Y)
el: Επιλεγμένος μήνας (%b %Y)

en: Selected week (%s - %s)
el: Επιλεγμένη εβδομάδα (%s - %s)

en: Selected year (%Y)
el: Επιλεγμένος χρόνος (%Y)

en: Selection:
el: Επιλογή:

en: Send
el: Αποστολή

en: Send & Receive Mail
el: Αποστολή & Λήψη Μηνυμάτων

en: Send / Receive
el: Αποστολή / Λήψη

en: Send Free/Busy Information
el: Αποστολή πληροφοριών Διαθεσιμότητας

en: Send HTML Mail?
el: Να αποσταλεί το μήνυμα HTML;

en: Send Latest Information
el: Αποστολή τελευταίων πληροφοριών

en: Send Message to Contact
el: Αποστολή Μηνύματος στη Επαφή

en: Send _Later
el: Αποστολή _Αργότερα

en: Send _Message to Contact...
el: Αποστολή _Μηνύματος σε Επαφή...

en: Send _later
el: Αποστολή _αργότερα

en: Send _message to list...
el: Αποστολή _μηνύματος στην λίστα...

en: Send a mess to the selected contacts.
el: Στείλτε ένα μήνυμα στις επιλεγμένες επαφές.

en: Send an email
el: Αποστολή e-mail

en: Send anyway?
el: Να σταλεί ούτως η άλλως;

en: Send message to contact
el: Αποστολή μηνύματος σε επαφή

en: Send queued mail and retrieve new mail
el: Αποστολή μηνυμάτων σε αναμονή και λήψη νέων

en: Send selected contacts to another person.
el: Αποστολή των επιλεγμένων επαφών σε άλλο άτομο

en: Send the debugging output of all components to a file.
el: Αποστολή όλων των εντοπισμένων σφαλμάτων από όλα τα συστατικά σε αρχείο.

en: Send the mail in HTML format
el: Αποστολή του μηνύματος σε μορφή HTML

en: Send the message later
el: Αποστολή του μηνύματος αργότερα

en: Send this message now
el: Αποστολή του μηνύματος τώρα

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Sender contains
el: Αποστολέας περιέχει

en: Sending "%s"
el: Αποστέλλεται "%s"

en: Sending Email
el: Αποστέλλονται τα μηνύματα

en: Sending Mail
el: Αποστολή Μηνυμάτων

en: Sending message
el: Γίνεται αποστολή μηνύματος

en: Sending message %d of %d
el: Αποστολή μηνύματος %d από %d

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Sent
el: Απεσταλμένα

en: Sent _messages folder:
el: Φάκελος _απεσταλμένων μηνυμάτων:

en: Sent and Draft Messages
el: Απεσταλμένα και Πρόχειρα Μηνύματα

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Ser_ver requires authentication
el: Ο _διακομιστής απαιτεί πιστοποίηση

en: Server Configuration
el: Ρυθμίσεις Διακομιστή

en: Server Message:
el: Μήνυμα Διακομιστή:

en: Server Name
el: Όνομα Διακομιστή

en: Server _Type:
el: Είδος _Διακομιστή:

en: Server rejected username
el: Ο διακομιστής απέρριψε το όνομα χρήστη

en: Server rejected username/password
el: Ο διακομιστής απέρριψε το όνομα χρήστη/κωδικό πρόσβασης

en: Server response contained incomplete authorization data
el: Στην απάντηση του διακομιστή δεν υπάρχουν όλα τα δεδομένα εξουσιοδότησης

en: Server response did not contain authorization data
el: Στην απάντηση του διακομιστή δεν υπάρχουν δεδομένα εξουσιοδότησης

en: Server response does not match
el: Η απάντηση του διακομιστή δεν ταιριάζει

en: Server response ended too soon.
el: Η ανταπόκριση από τον διακομιστή τερματίστηκε πιο νωρίς.

en: Server unexpectedly disconnected: %s
el: Απροσδόκητη αποσύνδεση του διακομιστή: %s

en: Server: %s, Type: %s
el: Εξυπηρετητής: %s, Είδος: %s

en: Service closing transmission channel
el: Η υπηρεσία κλείνει το κανάλι μετάδοσης

en: Service not available, closing transmission channel
el: Η υπηρεσία δεν υπάρχει τερματίζεται το κανάλι μετάδοσης

en: Service ready
el: Η υπηρεσία είναι έτοιμη

en: Set Status
el: Ορισμός Κατάστασης

en: Setting up vfolder: %s
el: Ρύθμιση εφακέλου: %s

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Setup the page settings for your current printer
el: Ρυθμίστε την διαμόρφωση σελίδας για τον τρέχοντα εκτυπωτή

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Sh_ow Hidden Messages
el: _Εμφάνιση Κρυφών μηνυμάτων

en: Shading
el: Σκίαση

en: Shallow drizzle
el: Αραιό ψιχάλισμα

en: Shallow dust whirls
el: Ελαφρύς στρόβιλος σκόνης

en: Shallow duststorm
el: Ρηχή καταιγίδα με σκόνη

en: Shallow fog
el: Ρηχή ομίχλη

en: Shallow funnel cloud
el: Ρηχά στενά σύννεφα

en: Shallow hail
el: Ρηχό χαλάζι

en: Shallow haze
el: Ρηχή καταχνιά

en: Shallow ice pellets
el: Αραιοί σβώλοι πάγου

en: Shallow mist
el: Ρηχή καταχνιά

en: Shallow precipitation
el: Ρηχή ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Shallow rain
el: Αραιά βροχή

en: Shallow sandstorm
el: Ρηχή ανεμοθύελλα

en: Shallow small hail
el: Ρηχό μικρό χαλάζι

en: Shallow smoke
el: Ρηχός καπνός

en: Shallow snow
el: Αδύναμη χιονόπτωση

en: Shallow snow grains
el: Ελαφρύ παγωμένο χιόνι

en: Shallow spray
el: Ρηχές ψεκάδες

en: Shallow volcanic ash
el: Ρηχή ηφαιστειακή στάχτη

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Show / hide attachments
el: Εμφάνιση/απόκρυψη επισυνάψεων

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Show Details
el: Εμφάνιση Λεπτομερειών

en: Show Email _Source
el: Εμφάνιση _Πηγής Μηνύματος

en: Show Full _Headers
el: Εμφάνιση Όλων των _Επικεφαλίδων

en: Show Time As
el: Εμφάνιση Ώρας Ως

en: Show _Only Working Hours
el: Εμφάνιση _μόνο των ωρών Εργασίας

en: Show _Zoomed Out
el: Εμφάνιση Σμίκρυνσης

en: Show _all tasks
el: Εμφάνιση όλων των _εργασιών

en: Show _attachments
el: Εμφάνιση _επισυνάψεων

en: Show _folders from server:
el: Εμφάνιση _φακέλων από τον διακομιστή:

en: Show _today's tasks
el: Εμφάνιση _σημερινών εργασιών

en: Show appointment _end times in week and month views
el: Εμφάνιση χρόνων τέλους ραντεβού στις προβολές εβδομάδας και μήνα

en: Show attachments
el: Εμφάνιση επισυνάψεων

en: Show contacts matching the following criteria:
el: Εμφάνιση των επαφών που περιέχουν τα κριτήρια:

en: Show information about Ximian Evolution
el: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με το Ximian Evolution

en: Show message in the normal style
el: Εμφάνιση μηνύματος σε κανονική μορφή

en: Show message preview window
el: Εμφάνιση οθόνης προεπισκόπησης

en: Show message with all email headers
el: Εμφάνιση μηνύματος με όλες τις επικεφαλίδες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Show messages that have been temporarily hidden
el: Εμφάνιση των μηνυμάτων που έχουν προσωρινά αποκρυφθεί

en: Show one day
el: Εμφάνιση μίας ημέρας

en: Show one month
el: Εμφάνιση ένας μήνα

en: Show one week
el: Εμφάνιση μίας εβδομάδας

en: Show only subscribed folders
el: Εμφάνιση μόνο των φακέλων με συνδρομή

en: Show temperatures in:
el: Εμφάνιση θερμοκρασίας σε:

en: Show the raw email source of the message
el: Απλή εμφάνιση της πηγής του μηνύματος

en: Show the shortcuts as large icons
el: Εμφάνιση των συντομεύσεων ως μεγάλα εικονίδια

en: Show the shortcuts as small icons
el: Εμφάνιση των συντομεύσεων ως μικρά εικονίδια

en: Show the working week
el: Εμφάνιση της εργάσιμης εβδομάδας

en: Show week _numbers in date navigator
el: Εμφάνιση αριθμών εβδομάδων στον περιηγητή ημερολογίου

en: Showers
el: Νεροποντή

en: Showers of ice crystals
el: Χιονόνερο

en: Showers of ice pellets
el: Βροχή με σβώλους πάγου

en: Showers of small hail
el: Βροχές με μικρό χαλάζι

en: Showers of volcanic ash
el: Βροχή με ηφαιστειακή στάχτη

en: Showers, type unknown
el: Βροχές, άγνωστο είδος

en: Sierra Leone
el: Σιέρρα Λεόνε

en: Sign this message with your PGP key
el: Υπογράψτε αυτό το μήνυμα με το κλειδί PGP

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
el: Υπογράψτε αυτό το μήνυμα με την πιστοποιημένη υπογραφή S/MIME

en: Signature file:
el: Αρχείο υπογραφής:

en: Signing is not supported by this cipher
el: Η υπογραφή δεν υποστηρίζεται από αυτό το cipher

en: Simplified
el: Απλοποιημένα

en: Since the contact list you are sending to is configured to hide the list's addresses, this message will contain only Bcc recipients.
el: Μιας και η λίστα επαφών που στέλνετε είναι ρυθμισμένη να αποκρύπτει τις διευθύνσεις, αυτό το μήνυμα θα περιέχει μόνο παραλήπτες στην Ιδιαίτερη κοινοποίηση(Bcc).

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size (kB)
el: Μέγεθος (kB)

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Small hail
el: Μικρό χαλάζι

en: Small hail in the vicinity
el: Μικρό χαλάζι στην περιοχή

en: Small hailstorm
el: Μικρή καταιγίδα με χαλάζι

en: Smoke
el: Καπνός

en: Smoke in the vicinity
el: Καπνός στην περιοχή

en: Smoke with wind
el: Καπνός με άνεμο

en: Snoo_ze
el: Χρονική _Μετάθεση Υπενθύμισης

en: Snooze time (minutes)
el: Χρόνος της χρονική μετάθεσης (λεπτά)

en: Snow
el: Χιόνι

en: Snow grain showers
el: Παγωμένη χιονόπτωση

en: Snow grains
el: Παγωμένο χιόνι

en: Snow grains in the vicinity
el: Παγωμένο χιόνι στην περιοχή

en: Snow in the vicinity
el: Χιόνι στην περιοχή

en: Snow showers
el: Χιονόνερο

en: Snowstorm
el: Χιονοθύελλα

en: Solomon Islands
el: Νήσοι Σολομώντος

en: Somalia
el: Σομαλία

en: Some of your mail settings seem corrupt, please check that everything is in order.
el: Μερικές από τις ρυθμίσεις του ταχυδρομείου σας φαίνεται να είναι κατεστραμμένες, παρακαλώ ελέγξτε ότι όλα είναι σωστά.

en: Source
el: Πηγή

en: Source Account
el: Πηγαίος Λογαριασμός

en: Source Information
el: Πληροφορίες πηγών

en: Sources
el: Πηγές

en: South
el: Νότιος

en: South - Southeast
el: Νότιος - Νοτιοανατολικός

en: South - Southwest
el: Νότιος - Νοτιοδυτικός

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Georgia And The South Sandwich Islands
el: Νότια Γεωργία και Νότιο Νησί Σάντουϊτς

en: Southeast
el: Νοτιοανατολικός

en: Southwest
el: Νοτιοδυτικός

en: Spain
el: Ισπανία

en: Special Folders
el: Ειδικοί Φάκελοι

en: Specific header
el: Ακριβής επικεφαλίδα

en: Specify a folder to copy folder "%s" into:
el: Επιλέξτε έναν φάκελο για να αντιγραφεί ο φάκελος "%s":

en: Specify a folder to move folder "%s" into:
el: Επιλέξτε έναν φάκελο για να μεταφερθεί ο φάκελος "%s":

en: Specify where to create the folder:
el: Ορίστε που θα δημιουργηθεί ο φάκελος:

en: Spouse
el: Σύζυγος

en: Spray
el: Ψεκάδες

en: Spray in the vicinity
el: Τοπικές ψεκάδες

en: Squall
el: Μπουρίνι

en: Squall in the vicinity
el: Τοπικό ανεμόβροχο

en: Sr.
el: Κος

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: St. Helena
el: Αγία Ελένη

en: St. Pierre And Miquelon
el: Σαιντ Πιερ και Μικελόν

en: Sta_rt Date:
el: Ημερομηνία Έ_ναρξης:

en: Sta_rt of day:
el: Αρ_χή ημέρας:

en: Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
el: Εκκίνηση εισαγωγής μηνυμάτων; τελειώνει με <CRLF>.<CRLF>

en: Start on a new page
el: Εκκίνηση σε νέα σελίδα

en: Starting Intelligent Importers
el: Εκκίνηση των Έξυπνων Εισαγωγέων

en: Starting import
el: Εκκίνηση εισαγωγής

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status: %s
el: _Κατάσταση: %s

en: Stop
el: Τερματισμός

en: Stop Loading
el: Τερματισμός Φόρτωσης

en: Stop Processing
el: Τερματισμός Επεξεργασίας

en: Store root %s is not a regular directory
el: Η αποθήκη του root %s δεν είναι κανονικός κατάλογος

en: Store root %s is not an absolute path
el: Η αποθήκη του root %s δεν είναι απόλυτη θέση

en: Storing folder
el: Φάκελος αποθήκευσης

en: Storing folder '%s'
el: Αποθηκεύεται ο φακέλος '%s'

en: Style name:
el: Όνομα στυλ:

en: Su
el: Κυ

en: Su_mmary:
el: Περ_ίληψη:

en: Su_n
el: _Κυρ

en: Sub
el: Δευτ.

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject contains
el: Θέμα περιέχει

en: Subject does not contain
el: Θέμα δεν περιέχει

en: Subject is %s
el: Το θέμα είναι %s

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Submit Bug Report
el: Στείλτε Αναφορά Προβλήματος

en: Submit _Bug Report
el: Στείλτε _Αναφορά Προβλήματος

en: Submit a bug report using Bug Buddy
el: Δηλώστε ένα πρόβλημα με χρήση του Bug Buddy

en: Subscribe
el: Συνδρομή

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
el: Συνδρομή ή κατάργηση συνδρομής σε φακέλους σε απομακρυσμένους διακομιστές

en: Subscribing to folder "%s"
el: Συνδρομή στον φάκελο "%s"

en: Success
el: Επιτυχία

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Suggest automatic display of attachment
el: Πρόταση για αυτόματη προβολή της επισύναψης

en: Summary
el: Περίληψη

en: Summary Settings
el: Ρυθμίσεις Περίληψης

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
el: Ασυμφωνία περίληψης και φακέλου, ακόμα και μετά από συγχρονισμό

en: Summary contains
el: Η Περίληψη περιέχει

en: Summary:
el: Περίληψη:

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
el: Νήσοι Σβάλμπαρντ και Γιαν Μάγιεν

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Syncing folder
el: Συγχρονισμός φακέλου

en: Syncing folders
el: Συγχρονισμός φακέλων

en: Syntax error, command unrecognized
el: Σφάλμα σύνταξης, δεν αναγνωρίζεται η εντολή

en: System status, or system help reply
el: Κατάσταση συστήματος, ή το σύστημα βοήθειας έτοιμο

en: T_hu
el: _Πέμπ

en: T_ue
el: Τ_ρίτη

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tas_ks due today:
el: Εκκρεμότητες που λήγουν σήμερα:

en: Task - %s
el: Εργασία - %s

en: Task Cancellation
el: Ακύρωση Εργασίας

en: Task Completed: <b>
el: Η εργασία ολοκληρώθηκε: <b>

en: Task Due: <b>
el: Λήξη Εργασίας: <b>

en: Task Information
el: Πληροφορίες Εργασιών

en: Task Proposal
el: Πρόταση Εργασίας

en: Task Reply
el: Απάντηση Εργασίας

en: Task Update
el: Ανανέωση Εργασίας

en: Task Update Request
el: Αίτηση _Ανανέωση Εργασίας

en: Task begins: <b>
el: Η εργασία αρχίζει στις : <b>

en: Task information
el: Πληροφορίες Εργασιών

en: Task sort
el: Ταξινόμηση Εργασιών

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Tasks Settings...
el: Ρυθμίσεις Εργασιών...

en: Telex
el: Τηλέτυπο

en: Temporarily hide all messages that have already been read
el: Προσωρινή απόκρυψη των μηνυμάτων που έχουν αναγνωστεί

en: Temporarily hide the selected messages
el: Προσωρινή απόκρυψη των επιλεγμένων μηνυμάτων

en: Temporary authentication failure
el: Προσωρινή αποτυχία πιστοποίησης

en: Tentative
el: Δοκιμαστικά

en: Tentatively accept
el: Δοκιμαστική αποδοχή

en: Test
el: Δοκιμή

en: Text Si_ze
el: _Μέγεθος Κειμένου

en: Th
el: Πε

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: That person is already attending the meeting!
el: Αυτό το άτομο είναι ήδη σε συνάντηση!

en: The Evolution component that handles folders of type "%s"
    has unexpectedly quit. You will need to quit Evolution and restart
    in order to access that data again.
el: Το συστατικό του Evolution που διαχειρίζεται του φακέλους τύπου"%s"
    τερματίστηκαν αναπάντεχα. Θα χρειαστεί να τερματίζεται το Evolution και
    να το ξεκινήσετε πάλι για να έχετε ξανά πρόσβαση στα δεδομένα.

en: The Evolution shell.
el: Το περιβάλλον Evolution.

en: The GNOME Pilot tools do not appear to be installed on this system.
el: Τα εργαλεία GNOME Pilot φαίνεται να μην είναι εγκατεστημένα σ' αυτό το σύστημα.

en: The Personal Addressbook Server
el: Ο διακομιστής προσωπικού βιβλίου διευθύνσεων

en: The Personal Calendar Server; calendar factory
el: Ο Προσωπικός Εξυπηρετητής Ημερολογίου, Εργοστάσιο Ημερολογίου

en: The URI of the tasks folder to display
el: Το URI του φακέλου ενεργειών προς εμφάνιση

en: The URI that the Folder Browser will display
el: Το URI που θα εμφανίσει η Αναζήτηση Φακέλων

en: The URI that the calendar will display
el: Το URI που θα εμφανίσει το ημερολόγιο

en: The attachment does not contain a valid calendar message
el: Το επισυναπτόμενο αρχείο δεν περιέχει έγκυρο αρχείο ημερολογίου

en: The attachment has no viewable calendar items
el: Το επισυναπτόμενο αρχείο περιέχει στοιχεία που δεν μπορούν να προβληθούν

en: The changed email or name of this contact already
    exists in this folder.  Would you like to add it anyway?
el: Το αλλαγμένο όνομα ή η διεύθυνση e-mail αυτής της επαφής υπάρχει
    ήδη σε αυτόν τον φάκελο.  Θέλετε οπωσδήποτε να προστεθεί;

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
el: Η ημερομηνία πρέπει να έχει την παρακάτω μορφή: 
    
    %s

en: The directory `%s' exists but is not the
    Evolution directory.  Please move it in order
    to allow installation of the Evolution user files.
el: Ο κατάλογος %s' υπάρχει αλλά όχι στον κατάλογο
    του Evolution.  Παρακαλώ μετακινήστε τον για να
    συνεχίσει το Evolution την εγκατάσταση των αρχείων χρήστη.

en: The encryption certificate for "%s" does not exist.
el: Το πιστοποιητικό κρυπτογράφησης για το "%s" δεν υπάρχει.

en: The file `%s' is not a directory.
    Please move it in order to allow installation
    of the Evolution user files.
el: Το αρχείο `%s' δεν είναι κατάλογος.
    Παρακαλώ να το μεταφέρετε για να συνεχιστεί
    η εγκατάσταση των αρχείων χρήστη του Evolution.

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
el: Ο φάκελος φαίνεται να έχει ανεπανόρθωτη ζημιά.

en: The folder is not empty
el: Ο φάκελος δεν είναι άδειος

en: The following connections are currently active:
el: Οι παρακάτω συνδέσεις είναι ενεργές αυτή τη στιγμή:

en: The following vFolder(s):
    %sUsed the removed folder:
        '%s'
    And have been updated.
el: Οι παρακάτω εφάκελος(οι):
    %sΈκαναν χρήση του διαγραμμένου φακέλου:
        '%s'
    Και έχει ανανεωθεί.

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
el: Η γεωγραφική θέση πρέπει να έχει την παρακάτω μορφή: 
    
    45.436845,125.862501

en: The information below is required in order to add an addressbook.
el: Η παρακάτω πληροφορία είναι απαραίτητη για την προσθήκη ενός βιβλίου διευθύνσεων.

en: The item could not be sent!
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή του στοιχείου!

en: The journal entry has changed. Send an updated version?
el: Η καταχώριση του ημερολογίου έχει αλλάξει. Να αποσταλεί ενημερωμένη έκδοση;

en: The meeting information has changed. Send an updated version?
el: Η πληροφορίες της συνάντησης έχουν αλλάζει. Να αποσταλεί ενημερωμένη έκδοση;

en: The meeting status has changed. Send an updated version?
el: Η κατάσταση της συνάντησης έχει αλλάξει. Αποστολή ενημερωμένης έκδοσης;

en: The message contains only unsupported requests.
el: Το μήνυμα περιέχει μόνο αιτήσεις που δεν υποστηρίζονται

en: The message does not appear to be properly formed
el: Το μήνυμα φαίνετε να μην έχει διατυπωθεί σωστά

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when the filter is run;
    "a week ago", for example.
el: Η ημερομηνία του μηνύματος θα συγκριθεί με
    με ώρα σχετική όταν λειτουργεί το φίλτρο
    για παράδειγμα "πριν μια εβδομάδα".

en: The message's date will be compared against
    the time that you specify here.
el: Η ημερομηνία του μηνύματος θα συγκριθεί με
    την ώρα που δίνετε εδώ.

en: The message's date will be compared against
    whatever the time is when the filter is run
    or vfolder is opened.
el: Η ημερομηνία του μηνύματος θα συγκριθεί με
    με την ώρα που υπάρχει όταν λειτουργεί το φίλτρο
    ή αν ανοιχθεί ο εφάκελος.

en: The method required to load `%s' is not supported
el: Η μέθοδος που απαιτείται για την φόρτωση του '%s' δεν υποστηρίζεται

en: The method required to load `%s' is not supported; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
el: Η μέθοδος που χρειάζεται για να φορτωθεί το`%s' δεν υποστηρίζεται κανένα από τα στοιχεία τουφακέλου ημερολογίου δεν θα ενσωματωθεί στον φάκελο εργασιών.

en: The method required to open `%s' is not supported
el: Η μέθοδος που απαιτείται για την άνοιγμα του '%s' δεν υποστηρίζεται

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
el: Το όνομα ή η διεύθυνση e-mail αυτής της επαφής υπάρχει
    ήδη σε αυτόν τον φάκελο.  Θέλετε οπωσδήποτε να προστεθεί;

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
el: Η ποσοστιαία μονάδα πρέπει να είναι μεταξύ 0 και 100, υποχρεωτικά

en: The signature certificate for "%s" does not exist.
el: Η υπογραφή πιστοποίησης για το "%s" δεν υπάρχει.

en: The specified folder cannot be modified or removed
el: Δεν είναι δυνατό να μετονομαστεί η να μετακινηθεί ο συγκεκριμένος φάκελος

en: The specified folder name is not valid: %s
el: Το συγκεκριμένο όνομα φακέλου δεν είναι έγκυρο: %s

en: The specified folder type is not valid
el: Ο καθορισμένος τύπος φακέλου δεν είναι έγκυρος

en: The specified folder was not found
el: Ο καθορισμένος φάκελος δεν βρέθηκε

en: The specified type is not supported in this storage
el: Δεν υπάρχει υποστηρίξει για τον συγκεκριμένο τύπο σε αυτή τη αποθήκευση

en: The task information has changed. Send an updated version?
el: Η πληροφορίες της εργασία έχει αλλάξει. Να αποσταλεί ενημερωμένη έκδοση;

en: The time must be in the format: %s
el: Ο χρόνος πρέπει να έχει την μορφή: %s

en: The type of the selected folder is not valid for
    the requested operation.
el: Ο τύπος του επιλεγμένου φακέλου δεν είναι έγκυρος για
    για την επιλεγμένη λειτουργία.

en: Then
el: Τότε

en: There is no importer that is able to handle
    %s
el: Δεν υπάρχει εισαγωγέας που να μπορεί να χειριστεί το
    %s

en: Thick fog
el: Πυκνή ομίχλη

en: Thick funnel cloud
el: Πυκνά στενά σύννεφα

en: Thick haze
el: Πυκνή καταχνιά

en: Thick mist
el: Πυκνή καταχνιά

en: Thick smoke
el: Πυκνός καπνός

en: Thick volcanic ash
el: Πυκνή ηφαιστειακή στάχτη

en: Thin smoke
el: Αραιός καπνός

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
el: Αυτή η συνάντηση περιέχει επαναλήψεις που το Evolution δεν μπορεί να επεξεργαστεί.

en: This contact belongs to these categories:
el: Αυτή η επαφή ανήκει στις κατηγορίες:

en: This event has been changed.
el: Το συμβάν έχει αλλάξει.

en: This event has been deleted.
el: Το συμβάν έχει διαγραφεί.

en: This folder cannot contain messages.
el: Αυτός ο φάκελος δεν μπορεί να περιέχει μηνύματα.

en: This information is not required for most ldap servers.
el: Η παρακάτω πληροφορία δεν είναι απαραίτητη για τους περισσότερους διακομιστές ldap.

en: This information is used by your ldap server to specify which nodes are used in a search. Contact your server administrator for more information.
el: Ο διακομιστής ldap χρησιμοποιεί αυτήν την πληροφορία για να ορίσει ποιοι κόμβοι χρησιμοποιούνται σε μια αναζήτηση. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή δικτύου για περισσότερες πληροφορίες.

en: This is a digitally signed message part
el: Αυτό το σημείο του μηνύματος είναι ψηφιακά υπογεγραμμένο

en: This is a provider for reading from and posting toUSENET newsgroups.
el: Αυτός είναι ένας παροχέας για την ανάγνωση και δημοσίευση μηνυμάτων σε ομάδες ειδήσεων USENET

en: This is an email reminder, but Evolution does not yet support this kind of reminders.  You will not be able to edit the options for this reminder.
el: Αυτή είναι μια υπενθύμιση email, αλλά το Evolution δεν υποστηρίζει ακόμα αυτού του είδους υπενθυμίσεις.  Δεν θα μπορέσετε να επεξεργαστείτε τις επιλογές για αυτή την ειδοποίηση.

en: This is an encrypted message part
el: Αυτό το σημείο του μηνύματος είναι κρυπτογραφημένο

en: This is the base node for all your searches on the ldap server. Contact your server administrator for more information.
el: Αυτός είναι ο βασικός κόμβος για όλες τις αναζητήσεις σας στον διακομιστή ldap. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή δικτύου για περισσότερες πληροφορίες.

en: This is the name of the server where your addressbook is located.
el: Αυτό είναι το όνομα του διακομιστή όπου βρίσκεται το Βιβλίο Διευθύνσεων

en: This is the port that your ldap server uses.
el: Αυτή είναι η θύρα που χρησιμοποιεί ο διακομιστής ldap.

en: This journal entry has been changed.
el: Η καταχώριση του ημερολογίου έχει αλλάξει.

en: This journal entry has been deleted.
el: Η καταχώριση του ημερολογίου έχει διαγραφεί.

en: This message contains invalid recipients:
el: Αυτό το μήνυμα δεν περιέχει έγκυρους παραλήπτες:

en: This message contains only Bcc recipients.
el: Αυτό το μήνυμα περιέχει μόνο παραλήπτες στο Ιδιαίτερης κοινοποίησηςBcc).

en: This message has no subject.
    Really send?
el: Αυτό το μήνυμα δεν έχει θέμα.
    Να σταλεί;

en: This message has not been sent.
    
    Do you wish to save your changes?
el: Αυτό το μήνυμα δεν έχει σταλεί.
    
    Θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές;

en: This message is digitally signed and has been found to be authentic.
el: Αυτό το μήνυμα είναι ψηφιακά υπογεγραμμένο και βρέθηκε να είναι αυθεντικό.

en: This message is digitally signed but can not be proven to be authentic.
el: Αυτό το μήνυμα είναι ψηφιακά υπογεγραμμένο και δεν βρέθηκε να είναι αυθεντικό.

en: This message is digitally signed. Click the lock icon for more information.
el: Αυτό το μήνυμα είναι ψηφιακά υπογεγραμμένο. Κάντε κλικ στο εικονίδιο με το λουκέτο για περισσότερες πληροφορίες.

en: This message is not currently available
el: Το μήνυμα δεν είναι διαθέσιμο αύτη την στιγμή

en: This name will be used to identify your account. It is for display purposes only.
el: Αυτό το όνομα θα χρησιμοποιηθεί για την αναγνώριση του λογαριασμού. Είναι μόνο για την προβολή του λογαριασμού.

en: This new version of Evolution needs to install additional files
    into your personal Evolution directory
el: Η νέα έκδοση του Evolution πρέπει να εγκαταστήσει συμπληρωματικά αρχεία
    στον προσωπικό σας κατάλογο Evolution

en: This operation will permanently erase all messages marked as deleted. If you continue, you will not be able to recover these messages.
    
    Really erase these messages?
el: Με αυτή την λειτουργία θα διαγράψετε μόνιμα όλα τα μηνύματα που έχετε σημείωσει ως διαγραμμένα, δεν θα μπορέσετε να τα ανακτήσετε.
    
    Είστε βέβαιοι για την διαγραφή των μηνυμάτων;

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
el: Με την επιλογή αυτή θα γίνει πιστοποίηση με τον διακομιστή NNTP με την χρήση κωδικού πρόσβασης σε μορφή απλού κειμένου.

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
el: Με την επιλογή αυτή θα γίνει πρώτα η εξουσιοδότηση ΡΟΡ πριν από την προσπάθεια SMTP

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
el: Με την επιλογή αύτη θα γίνει σύνδεση στον διακομιστή IMAP με χρήση κωδικού απλού κειμένου.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
el: Με την επιλογή αύτη θα γίνει σύνδεση στον διακομιστή ΡΟΡ με την χρήση κωδικού πρόσβασης σε μορφή απλού κειμένου. Είναι η επιλογή που υποστηρίζουν οι πιο πολλοί διακομιστές POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
el: Με την επιλογή αυτή θα γίνει σύνδεση στον διακομιστή ΡΟΡ με την χρήση κρυπτογραφημένου κωδικού πρόσβασης. Αυτό μπορεί να μην λειτουργεί για όλους του χρήστες, ακόμα και αν οι διακομιστές υποστηρίζουν το αντίθετο.

en: This option will connect to the server using Kerberos 4 authentication.
el: Με την επιλογή αυτή θα συνδεθεί στον διακομιστή με την πιστοποίηση Kerberos 4.

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
el: Με την επιλογή αυτή θα συνδεθεί στον διακομιστή με ασφαλή CRAM-MD5 κωδικό, αν το υποστηρίζει ο διακομιστής.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
el: Με την επιλογή αυτή θα συνδεθεί στον διακομιστή με ασφαλή DIGEST-MD5 κωδικό, αν το υποστηρίζει ο διακομιστής.

en: This option will connect to the server using a simple password.
el: Με την επιλογή αυτή θα γίνει σύνδεση στον διακομιστή με χρήση ενός κωδικού.

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
el: Με την επιλογή αυτή θα συνδεθεί στον διακομιστή με ανώνυμη προσπέλαση

en: This signature has been changed, but hasn't been saved.
    
    Do you wish to save your changes?
el: Η υπογραφή έχει αλλάξει αλλά δεν έχει αποθηκευτεί.
    
    Θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές τώρα;

en: This task has been changed.
el: Η εργασία έχει αλλάξει.

en: This task has been deleted.
el: Η εργασία έχει διαγραφεί.

en: This version of Evolution does not have LDAP support
    compiled in to it.  If you want to use LDAP in Evolution
    you must compile the program from the CVS sources after
    retrieving OpenLDAP from the link below.
el: Το Evolution δεν διαθέτει στην σύνθεσή του υποστήριξη LDAP.
    Αν θέλετε να κάνετε χρήση LDAP στο Evolution θα πρέπει να
    συνθέσετε το πρόγραμμα από τις πηγές CVS αφού κάνετε
    λήψη του OpenLDAP από τον παρακάτω σύνδεσμο.

en: This will connect to the POP server and use Kerberos 4 to authenticate to it.
el: Με επιλογή αυτή θα γίνει σύνδεση στον διακομιστή ΡΟΡ με την χρήση πιστοποίησης Kerberos 4.

en: Threaded Message list
el: Λίστα μηνυμάτων κατά θέμα

en: Thunderous duststorm
el: Καταιγίδα με σκόνη και κεραυνούς

en: Thunderous sandstorm
el: Ανεμοθύελλα με κεραυνούς

en: Thunderous smoke
el: Μερικώς καπνός

en: Thunderous squall
el: Ανεμόβροχο με κεραυνούς

en: Thunderous tornado
el: Θύελλα με κεραυνούς

en: Thunderous volcanic ash
el: Ηφαιστιακή στάχτη με κεραυνούς

en: Thunderstorm
el: Καταιγίδα

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time
el: Χρόνος

en: Time Zones
el: Ζώνη Αλλαγής Ώρας:

en: Time _zone:
el: _Ζώνη αλλαγής ώρας:

en: Time di_visions:
el: _Διαιρέσεις ώρας:

en: Time format:
el: Μορφή ώρας:

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
el: Εκτός χρόνου για την λήψη αρχείου κλειδώματος στο %s. Προσπαθήστε αργότερα.

en: Timezone
el: Ζώνη αλλαγής ώρας:

en: Title
el: Τίτλος

en: To
el: Προς

en: To:
el: Προς:

en: Today
el: Σήμερα

en: Today %l:%M %p
el: Σήμερα %l:%M %p

en: Toggle
el: Εναλλαγή

en: Toggle whether to show the folder bar
el: Εναλλαγή της εμφάνισης της γραμμής συντομεύσεων

en: Toggle whether to show the shortcut bar
el: Εναλλαγή της εμφάνισης της γραμμής συντομεύσεων

en: Toggle whether we are working offline.
el: Εναλλαγή της σύνδεσης στο δίκτυο.

en: Toggles whether the BCC field is displayed
el: Εναλλαγή της προβολής του πεδίου ιδιαίτερης κοινοποίησης

en: Toggles whether the CC field is displayed
el: Εναλλαγή της προβολής του πεδίου κοινοποίησης

en: Toggles whether the From chooser is displayed
el: Εναλλαγή της εμφάνισης του επιλογέα Από

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
el: Εναλλαγή της προβολής του πεδίου Απάντησης

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Tonga
el: Τόγκα

en: Top:
el: Κορυφή:

en: Tornado
el: Θύελλα

en: Tornado in the vicinity
el: Τοπική θύελλα

en: Traditional
el: Παραδοσιακά

en: Transaction failed
el: Η διεξαγωγή απέτυχε

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Trinidad And Tobago
el: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Trying to edit a vfolder '%s' which doesn't exist.
el: Προσπάθεια επεξεργασίας εφακέλου '%s' που δεν υπάρχει.

en: Tu
el: Τρ

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks And Caicos Islands
el: Νήσοι Τούρκς και Καΐκος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Type
el: Τύπος

en: Type an email address or drag a contact into the list below:
el: Πληκτρολογήστε μια διεύθυνση e-mail ή σύρετε μια επαφή στην παρακάτω λίστα:

en: Type:
el: Τύπος:

en: Type: %s
el: Τύπος: %s

en: U.S. Virgin Islands
el: Αμερικανικές Παρθένοι Νήσοι

en: URL '%s' needs a path component
el: Η ηλεκτρονική διεύθυνση '%s' χρειάζεται ένα συστατικό θέσης

en: URL '%s' needs a username component
el: Η ηλεκτρονική διεύθυνση '%s'χρειάζεται ένα συστατικό ονόματος χρήστη

en: US-Letter
el: Διαστάσεις US-Letter

en: USENET News via %s
el: Ειδήσεις USENET μέσω %s

en: USENET news
el: Ειδήσεις USENET

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Un-delete the selected messages
el: Ξε-διαγραφή των επιλεγμένων μηνυμάτων

en: Unable to add message to summary: unknown reason
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του μηνύματος στην περίληψη : άγνωστη αιτία

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η πιστοποίηση στον διακομιστή ΙMAP.
    %s

en: Unable to authenticate to SMTP server.
    %s
el: Δεν ήταν δυνατή η πιστοποίηση στον διακομιστή SMTP.
    %s

en: Unable to connect to LDAP server.
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή LDAP.

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending password: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή POP.
    Σφάλμα κατά την αποστολή κωδικού πρόσβασης %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending username: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή POP.
    Σφάλμα κατά την αποστολή του ονόματος χρηστή: %s

en: Unable to connect to POP server.
    No support for requested authentication mechanism.
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή POP.
    Δεν υποστηρίζεται ο μηχανισμός πιστοποίησης.

en: Unable to create output file: %s
     %s
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του αρχείου εξόδου: %s
     %s

en: Unable to load grouplist file for %s: %s
el: Δεν είναι δυνατό το φόρτωμα της λίστας ομάδας από %s: %s

en: Unable to obtain current version!
el: Δεν ήταν δυνατό να αποκτηθεί η τρέχουσα έκδοση!

en: Unable to open addressbook
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Unable to open or create .newsrc file for %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του αρχείου .newsrc για %s: %s

en: Unable to open the drafts folder for this account.
    Would you like to use the default drafts folder?
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του προσωρινού φακέλου για αυτόν τον λογαριασμό.
    Θέλετε να κάνετε χρήση του εξ' ορισμού προσωρινού φακέλου;

en: Unable to retrieve message from editor
el: Αδύνατη η ανάκτηση του μηνύματος από τον επεξεργαστή

en: Unable to save grouplist file for %s: %s
el: Δεν είναι δυνατή αποθήκευση της λίστας ομάδας από %s: %s

en: Unable to seek on file: %s
    %s
el: Αδύνατη η αναζήτηση στο αρχείο: %s
    %s

en: Undefined
el: Αόριστο

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
el: Απροσδόκητη απάντηση ΟΚ από τον διακομιστή IMAP: %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
el: Απροσδόκητη απάντηση από τον διακομιστή IMAP: %s

en: Unexpected response from POP server: %s
el: Αναπάντεχη απάντηση από τον διακομιστή ΡΟΡ: %s

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United Republic Of Tanzania
el: Τανζανία

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες

en: United States Minor Outlying Islands
el: Μικρά απομονωμένα νησιά Ηνωμένων Πολιτειών

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown Alarm Options
el: Άγνωστες Επιλογές Ειδοποίησης

en: Unknown action to be performed
el: Εκτέλεση άγνωστης ενέργειας

en: Unknown authentication state.
el: Άγνωστη κατάσταση πιστοποίησης.

en: Unknown character set: %s
el: Άγνωστο σύνολο χαρακτήρων: %s

en: Unknown error
el: Άγνωστο Σφάλμα

en: Unknown error: %s
el: Άγνωστο σφάλμα: %s

en: Unknown precipitation
el: Άγνωστη ατμοσφαιρική κατακρήμνιση

en: Unknown thunderstorm
el: Άγνωστη καταιγίδα

en: Unmatched
el: Αταίριαστο

en: Unnamed Contact
el: Επαφή Χωρίς Τίτλο

en: Unnamed Contact List
el: Λίστα Επαφών Χωρίς Τίτλο

en: Unsubscribe
el: Κατάργηση Συνδρομής

en: Unsubscribing to folder "%s"
el: Κατάργηση συνδρομής στον φάκελο "%s"

en: Unsupported operation
el: Η λειτουργία δεν υποστηρίζεται

en: Unsupported operation: append message: for %s
el: Μη υποστηριζόμενη λειτουργία : προθήκη μηνύματος: για  %s

en: Unsupported operation: search by expression: for %s
el: Μη υποστηριζόμενη λειτουργία: αναζήτηση βάσει έκφρασης: για %s

en: Unsupported operation: search by uids: for %s
el: Μη υποστηριζόμενη λειτουργία: αναζήτηση βάσει ταυτοτήτων χρήστη: για %s

en: Unsupported type
el: Ο τύπος δεν υποστηρίζεται

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: Untitled Message
el: Μήνυμα Χωρίς Τίτλο

en: Untitled appointment
el: Ραντεβού χωρίς τίτλο

en: Update
el: Ανανέωση

en: Update complete
el: Η ανανέωση ολοκληρώθηκε

en: Update respondent status
el: Ανανέωση κατάστασης απάντησης

en: Updating objects
el: Αναβάθμιση Αντικειμένων

en: Updating vfolders for uri: %s
el: Αναβάθμιση εφακέλων για το uri: %s

en: Updating...
el: Ανανέωση...

en: Url
el: Ηλεκτρονική Διεύθυνση

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Use s_ecure connection (SSL)
el: Χρήση ασφαλούς σύνδεσης (SSL)

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
     Use the right mouse button to zoom out.
el: Κάντε χρήση του αριστερού πλήκτρου του ποντικιού για να μεγενθύνετε μια περιοχή στον χάρτη και επιλέξτε μια ζώνη αλλαγής ώρας:
    Με το δεξί πλήκτρο του ποντικιού κάνετε σμίκρυνση του χάρτη.

en: User canceled operation.
el: Ο χρήστης ακύρωσε την λειτουργία.

en: User not local; please try <forward-path>
el: Όχι τοπικός χρήστης, παρακαλώ δοκιμάστε <forward-path>

en: User not local; will forward to <forward-path>
el: Όχι τοπικός χρήστης , θα γίνει προώθηση στο <forward-path>

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: VCard for %s
el: VCard για %s

en: VFolder on Mailing List
el: ΕΦάκελος στην Λίστα Ταχυδρομείου

en: VFolder on Mailing List (%s)
el: ΕΦάκελος στην Λίστα Ταχυδρομείου (%s)

en: VFolder on Mailing _List
el: ΕΦάκελος στην Λίστα _Ταχυδρομείου

en: VFolder on Mailing _List...
el: ΕΦάκελος στην _Λίστα Ταχυδρομείου...

en: VFolder on Se_nder
el: ΕΦάκελος στον _Αποστολέα

en: VFolder on Se_nder...
el: ΕΦάκελος στον _Αποστολέα...

en: VFolder on _Recipients
el: ΕΦάκελος στους παραλήπτες

en: VFolder on _Recipients...
el: ΕΦάκελος στους _Παραλήπτες...

en: VFolder on _Subject
el: ΕΦάκελος στο _Θέμα

en: VFolder on _Subject...
el: ΕΦάκελος στο _Θέμα...

en: VFolders
el: ΕΦάκελοι

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Variable
el: Μεταβλητός

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Verifying is not supported by this cipher
el: Η επαλήθευση δεν υποστηρίζεται από αυτό το cipher

en: Viet Nam
el: Βιετνάμ

en: View Inline
el: Προβολή μέσα στο μήνυμα

en: View Inline (via %s)
el: Προβολή μέσα στο μήνυμα (μέσω %s)

en: View the selected folder
el: Προβολή επιλεγμένου φακέλου

en: Virtual Folder _Editor...
el: _Επεξεργαστής Εικονικών Φακέλων

en: Virtual Folders
el: Εικονικοί Φάκελοι

en: Virtual Trash
el: Εικονικά Απορρίμματα

en: Virtual Trash folder
el: Εικονικός Φάκελος Απορριμμάτων

en: Virtual folder email provider
el: Παροχέας ταχυδρομείου για τον Εικονικό Φάκελο

en: Volcanic ash
el: Ηφαιστειακή στάχτη

en: Volcanic ash in the vicinity
el: Ηφαιστειακή στάχτη στην περιοχή

en: W
el: Δ

en: Waiting for connection to LDAP server...
el: Αναμονή σύνδεσης με τον διακομιστή LDAP...

en: Waiting...
el: Αναμονή...

en: Wallis And Futuna Islands
el: Νήσοι Γουάλις και Φουτούνα

en: Wants to receive _HTML mail
el: Επιθυμεί την παραλαβή μηνυμάτων _HTML

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning!
el: Προειδοποίηση!

en: Warning: Modified Message
el: Προειδοποίηση: Τροποποιημένο Μήνυμα

en: We
el: Τε

en: We were unable to open this addressbook.  Please check that the
    path exists and that you have permission to access it.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του Βιβλίου Διευθύνσεων.  Παρακαλώ ελέγξτε αν
    η διαδρομή υπάρχει και ότι έχετε το δικαίωμα πρόσβασης σε αυτό.

en: We were unable to open this addressbook.  This either
    means you have entered an incorrect URI, or the LDAP server
    is down
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του Βιβλίου Διευθύνσεων.  Αυτό
    σημαίνει ότι έχετε εισαγάγει λάθος URI, ή ότι ο εξυπηρετητής LDAP είναι
    εκτός λειτουργίας

en: Weather
el: Καιρός

en: Weather settings
el: Ρυθμίσεις καιρού

en: Web Site
el: Ιστοσελίδα

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Week View
el: Προβολή Εβδομάδας

en: Welcome
el: Καλώς Ορίσατε

en: Welcome response error: %s: possibly non-fatal
el: Σφάλμα απάντησης χαιρετισμού:%s: πιθανόν μη-μοιραίο

en: Welcome to Evolution. The next few screens will allow
    Evolution to connect to your email accounts, and to import
    files from other applications. 
    
    Please click the "Next" button to continue.
el: Καλώς ορίσατε στο Evolution. Οι λιγοστές οθόνες που ακολουθούν
    θα επιτρέψουν στο Evolution να συνδεθεί στους λογαριασμούς ηλεκτρονικού
    ταχυδρομείου και να εισάγει αρχεία από άλλες εφαρμογές. 
    
    Παρακαλώ επιλέξτε το πλήκτρο "Επόμενο" για την συνέχεια.

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of
    importing external files into Evolution.
el: Καλώς ήρθατε στον βοηθό Εισαγωγής του Evolution.
    Ο βοηθός θα σας καθοδηγήσει στην διαδικασία εισαγωγής δεδομένων
    στο Evolution από εξωτερικά αρχεία.

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Next" to begin.
el: Καλώς ήρθατε στο Βοηθό Ρύθμισης Ταχυδρομείου Evolution.
    
    Επιλέξτε "Επόμενο" για να συνεχίσετε.

en: West
el: Δυτικός

en: West - Northwest
el: Δυτικός - Βορειοδυτικός

en: West - Southwest
el: Δυτικός - Νοτιοδυτικός

en: Western European
el: Δυτικής Ευρώπης

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Windy drizzle
el: Ψιχάλισμα με άνεμο

en: With Category
el: Με Κατηγορία

en: With these arguments:
el: Με αυτές τις παραμέτρους:

en: Work Offline
el: Χρήση Χωρίς Σύνδεση

en: Work Week
el: Εργάσιμη Εβδομάδα

en: Work Week View
el: Προβολή Εργάσιμων Ημερών

en: Working
el: Εργάζεται

en: Writing to tmp mailbox failed: %s: %s
el: Η εγγραφή του προσωρινού mailbox απέτυχε: %s: %s

en: Ximian Evolution _FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις για το Evolution

en: Ximian Evolution has found unsaved files from a previous session.
    Would you like to try to recover them?
el: Το Ximian Evolution βρήκε αρχεία που δεν είχαν αποθηκευτεί από μια προηγούμενη συνεδρία.
    Θέλετε να γίνει προσπάθεια ανάκτηση τους;

en: Ximian Evolution is currently offline.  Click on this button to work online.
el: Το Ximian Evolution είναι εκτός δικτύου. Κάντε κλικ στο πλήκτρο για να συνδεθείτε.

en: Ximian Evolution is currently online.  Click on this button to work offline.
el: Το Ximian Evolution είναι συνδεμένο στο δίκτυο. Κάντε κλικ στο πλήκτρο για να αποσυνδεθείτε.

en: Ximian Evolution is in the process of going offline.
el: Το Ximian Evolution είναι στην διαδικασία αποσύνδεσης από το δίκτυο.

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Yes
el: Ναι

en: Yesterday %l:%M %p
el: Χθες %l:%M %p

en: You are almost done with the mail configuration process. The identity, incoming mail server and
    outgoing mail transport method which you provided will be grouped together to
    make an Evolution mail account. Please enter a name for this account in the space below.
    This name will be used for display purposes only.
el: Έχετε σχεδόν τελειώσει με την διαδικασία ρύθμισης του ταχυδρομείου. Η ταυτότητα ο διακομιστής εισερχομένων
    και εξερχομένων καθώς και οι πληροφορίες μεταφοράς θα ομαδοποιηθούν για να δημιουργήσουν τον λογαριασμό ταχυδρομείου Evolution. Παρακαλω εισάγετε ένα όνομα στο παρακάτω κενό
    Το όνομα είναι μόνο για να προβάλει τον λογαριασμό.

en: You are sending an HTML-formatted message, but the following recipients do not want HTML-formatted mail:
el: Θα στείλετε μήνυμα σε μορφή HTML, αλλά ο παρακάτω παραλήπτες δεν επιθυμούν μηνύματα σε μορφή HTML:

en: You cannot change the format of a non-local folder.
el: Δεν μπορείτε να αλλάξετε το φορμά ενός μη-τοπικού φακέλου.

en: You cannot copy messages from this trash folder.
el: Δεν μπορείτε να αντιγράψετε μηνύματα από αυτόν τον κάδο απορριμμάτων.

en: You didn't enter a password.
el: Δεν έχετε εισάγει κωδικό πρόσβασης.

en: You forgot to choose a folder.
    Please go back and specify a valid folder to deliver mail to.
el: Ξεχάσατε να ορίσετε έναν φάκελο.
    Πηγαίνετε πίσω και ορίστε έναν έγκυρο φάκελο για την παράδοση των μηνυμάτων.

en: You have chosen an invalid date.
el: Δεν έχετε επιλέξει έγκυρη ημερομηνία

en: You have forgotten to choose a date.
el: Ξεχάσατε να επιλέξετε ημερομηνία.

en: You have not configured the mail client.
    You need to do this before you can send,
    receive or compose mail.
    Would you like to configure it now?
el: Δεν έχετε ρυθμίσει το πρόγραμμα ταχυδρομείου
    Πρέπει πρώτα να γίνει η ρύθμιση πριν την αποστολή
    ή συγγραφή μηνυμάτων
    Θέλετε να κάνετε την ρύθμιση τώρα;

en: You have not filled in all of the required information.
el: Δεν έχετε συμπληρώσει όλα τις απαιτούμενες πληροφορίες.

en: You have not set a mail transport method
el: Δεν έχετε ορίσει τρόπο μεταφορά των μηνυμάτων

en: You have successfully entered all of the information
    needed to setup Evolution. 
    
    Click the "Finish" button to save your settings.
el: Έχετε εισάγει με επιτυχία όλες τις πληροφορίες
    που χρειάζεται το Evolution. 
    
    Επιλέξτε "Τερματισμός" για να αποθηκεύσετε τις ρυθμίσεις.

en: You may not create two accounts with the same name.
el: Δεν επιτρέπεται να δημιουργήσετε δύο λογαριασμούς με το ίδιο όνομα.

en: You may only edit messages saved
    in the Drafts folder.
el: Επιτρέπεται να επεξεργαστείτε μόνο τα
    μηνύματα στον Πρόχειρο Φάκελο.

en: You may only import to local folders
el: Μπορείτε να εισάγετε μόνο τοπικούς φακέλους

en: You may only resend messages
    in the Sent folder.
el: Επιτρέπεται να ξαναστείλετε μόνο τα
    μηνύματα από τον φάκελο Απεσταλμένα.

en: You must be an attendee of the event.
el: Πρέπει να είστε παρευρισκόμενος για αυτό το γεγονός.

en: You must be working online to complete this operation
el: Πρέπει να είστε συνδεμένοι στο δίκτυο για να ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία

en: You must configure an account before you can send this email.
el: Πρέπει να ρυθμίσετε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να στείλετε αυτό το μήνυμα.

en: You must name this filter.
el: Πρέπει να δώσετε όνομα σ' αυτό το φίλτρο.

en: You must name this vfolder.
el: Πρέπει να δώσετε όνομα στον εφάκελο.

en: You must specify recipients in order to send this message.
el: Πρέπει να ορίσετε παραλήπτες προκειμένου να στείλετε αυτό το μήνυμα.

en: You need to configure a mail transport
    before you can compose mail.
el: Πρέπει να ρυθμίσετε την μεταφορά ταχυδρομείου
    πριν από την συγγραφή μηνύματος

en: You need to configure an identity
    before you can compose mail.
el: Πρέπει να ρυθμίσετε μια ταυτότητα
    πριν από την συγγραφή μηνύματος

en: You need to to specify at least one folder as a source.
el: Πρέπει να δηλώσετε τουλάχιστον έναν φάκελο σαν πηγή.

en: Yugoslavia
el: Γιουγκοσλαβία

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: _12 hour (AM/PM)
el: 12 Ώρες (ΠΜ/ΜΜ)

en: _24 hour
el: _24 ώρες

en: _About Ximian Evolution...
el: _Περί του Ximian Evolution...

en: _Account name:
el: Όνομα _λογαριασμού:

en: _Actions
el: Ε_νέργειες

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Address:
el: _Διεύθυνση:

en: _Addressbook Sources...
el: _Πηγές βιβλίου διευθύνσεων...

en: _All People and Resources
el: Όλα _τα Άτομα και οι Πόροι

en: _Always load images off the net
el: Να γίνεται _πάντα φόρτωμα των εικόνων από το δικτύου

en: _Always sign outgoing messages when using this account
el: Να _υπογράφονται πάντα τα μηνύματα στην χρήση αυτού του λογαριασμού

en: _Apply Filters
el: _Εφαρμογή Φίλτρων

en: _Appointment...
el: Ρ_αντεβού...

en: _Ask for confirmation when deleting items
el: _Ερώτηση επαλήθευσης για τα στοιχεία που διαγράφονται

en: _Attachment...
el: _Επισύναψη...

en: _Authentication Type:
el: Τύπος _Πιστοποίησης:

en: _Automatically check for new mail
el: _Αυτόματος έλεγχος για νέα μηνύματα

en: _Autopick
el: _Αυτόματη επιλογή

en: _Bcc Field
el: _Πεδίο Ιδιαίτερης Κοινοποίησης

en: _Calendar Settings...
el: Ρυθμίσεις _Ημερολογίου...

en: _Category:
el: _Κατηγορία:

en: _Cc Field
el: _Πεδίο Αντίγραφο

en: _Certificate ID:
el: _Πιστοποίηση Ταυτότητας:

en: _Change Organizer
el: Άλλάξτε Διοργανωτή

en: _City:
el: _Πόλη:

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Compress weekends in month view
el: Συμπίεση σαββατοκύριακων στην μηνιαία προβολή

en: _Contact
el: _Επαφή

en: _Contact List
el: _Λίστα Επαφών

en: _Contacts...
el: Επα_φές...

en: _Copy
el: Αντιγραφή

en: _Copy to Folder
el: _Αντιγραφή σε Φάκελο

en: _Copy to Folder...
el: Αντιγραφή στο Φάκελο...

en: _Copy...
el: _Αντιγραφή...

en: _Create Filter From Message
el: _Δημιουργία Φίλτρου Από Το Μήνυμα

en: _Current View
el: _Τρέχουσα Προβολή

en: _Custom recurrence
el: _Παραμετροποιημένη επανεμφάνιση

en: _Delegate To...
el: _Εξουσιοδότηση Σε...

en: _Delete
el: Δι_αγραφή

en: _Delete Selected Tasks
el: _Διαγραφή Επιλεγμένων Εργασιών

en: _Delete all
el: _Διαγραφή όλων

en: _Delete this Appointment
el: _Διαγραφή αυτού του Ραντεβού

en: _Delete this Task
el: _Διαγραφή αυτής της Εργασίας

en: _Display
el: _Εμφάνιση

en: _Display folders:
el: _Εμφάνιση φακέλων:

en: _Display stations:
el: _Εμφάνιση Σταθμών:

en: _Displayed feeds:
el: _Προβαλλόμενες Ειδήσεις:

en: _Drafts folder:
el: Φάκελος _Προχείρων:

en: _Due Date:
el: Ημερομηνία _Λήξης:

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Edit appointment
el: Επεξεργασία _ραντεβού

en: _Edit as New Message...
el: _Επεξεργασία ως Νέο Μήνυμα...

en: _Email Address:
el: Διεύθυνση Email:

en: _Empty trash folders on exit
el: Άδειασμα των φακέλων _απορριμμάτων στην έξοδο

en: _End of day:
el: _Τέλος ημέρας:

en: _End time:
el: _Χρόνος Λήξης:

en: _Expunge
el: _Εξάλειψη

en: _Fahrenheit
el: _Φαρενάιτ

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Filters...
el: _Φίλτρα...

en: _First:
el: _Μικρό:

en: _Five days
el: _Πέντε ημέρες

en: _Folder
el: _Φάκελος

en: _Folder Bar
el: _Γραμμή Φακέλων

en: _Folder:
el: _Φάκελος:

en: _Font...
el: _Γραμματοσειρά...

en: _Forward
el: _Προώθηση

en: _Forward Contact...
el: _Προώθηση Επαφής...

en: _Forward Message
el: _Προώθηση Μηνύματος

en: _Fri
el: _Παρ

en: _From Field
el: Πεδίο _Από

en: _Full Name:
el: _Πλήρες Όνομα:

en: _General
el: _Γενικά

en: _Go to Date...
el: _Πήγαινε στην Ημερομηνία...

en: _Go to Folder...
el: _Μετάβαση στον Φάκελο...

en: _HTML Signature:
el: _Υπογραφή HTML:

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Hide addresses when sending mail to this list
el: _Απόκρυψη διευθύνσεων κατά την αποστολή σε αυτή τη λίστα

en: _Hide completed tasks after
el: _Απόκρυψη ολοκληρωμένων εργασιών μετά

en: _Hide the Shortcut Bar
el: Α_πόκρυψη γραμμής συντομεύσεων

en: _Highlight citations with
el: _Μαρκάρισμα παραπομπών με

en: _Import...
el: _Εισαγωγή...

en: _Insert
el: _Εισαγωγή

en: _Invert Selection
el: Αντιστρο_φή Επιλογής

en: _Invite Others...
el: _Πρόσκληση Άλλων...

en: _Job title:
el: _Τίτλος εργασίας:

en: _Large Icons
el: Μεγάλα Εικονίδια

en: _Larger
el: _Μεγαλύτερο

en: _Last:
el: _Επώνυμο:

en: _Load images if sender is in addressbook
el: _Φόρτωση εικόνων αν ο αποστολέας υπάρχει στο βιβλίο διευθύνσεων

en: _Log filter actions to:
el: _Καταγραφή κινήσεων φίλτρων στο:

en: _Mail
el: _Ταχυδρομείο

en: _Mail Message
el: _Αποστολή Μηνύματος

en: _Mail Settings...
el: _Ρυθμίσεις Αλληλογραφίας...

en: _Manager's Name:
el: Όνομα _Προϊσταμένου:

en: _Mark Tasks as Complete
el: _Σημείωση Εργασιών ως Ολοκληρωμένες

en: _Mark as Complete
el: _Σημείωση ως Ολοκληρωμένο

en: _Mark messages as Read after
el: _Σήμανση μηνυμάτων ως Αναγνωσμένα μετά από

en: _Message Display
el: _Προβολή Μηνύματος

en: _Message Recipients:
el: Παραλήπτες _Μηνύματος:

en: _Middle:
el: _Μεσαίο:

en: _Modify
el: _Τροποποίηση

en: _Mon
el: _Δευ

en: _Move to Folder
el: _Μετακίνηση σε φάκελο

en: _Move to Folder...
el: _Μετακίνηση στο Φάκελο...

en: _Move...
el: _Μετακίνησε...

en: _Name:
el: _Όνομα:

en: _Never load images off the net
el: _Να μην φορτώνονται ποτέ εικόνες από το δίκτυο

en: _New
el: _Νέο

en: _New Folder
el: Νέος _Φάκελος

en: _New Group...
el: _Νέα Ομάδα...

en: _News Feeds
el: Τροφοδοσία _Ειδήσεων

en: _Nickname:
el: _Ψευδώνυμο:

en: _No recurrence
el: _Χωρίς επανεμφάνιση

en: _Normal Display
el: _Κανονική Προβολή

en: _Office:
el: _Γραφείο:

en: _One day
el: _Μία ημέρα

en: _Open
el: _Άνοιγμα

en: _Open Message
el: _Άνοιγμα Μηνύματος

en: _Open...
el: Ά_νοιγμα...

en: _Options
el: _Επιλογές

en: _Options...
el: _Επιλογές...

en: _Organization:
el: _Οργανισμός:

en: _Other
el: _Λοιπά

en: _Other Organizer
el: Άλλος Διοργατωτής

en: _PGP binary path:
el: Θέση εκτελέσιμου _PGP:

en: _PO Box:
el: _Ταχ.Θυρίδα:

en: _Paste
el: Επικόλληση

en: _Path:
el: _Θέση:

en: _Pilot Settings...
el: Ρυθμίσεις υπολογιστή _Παλάμης...

en: _Port:
el: _Θύρα:

en: _Preview Pane
el: _Οθόνη Προεπισκόπησης

en: _Print
el: _Εκτύπωση

en: _Print...
el: _Εκτύπωση...

en: _Priority:
el: _Προτεραιότητα

en: _Properties...
el: _Ιδιότητες...

en: _Public Calendar URL:
el: URL _Δημοσίου Ημερολογίου:

en: _Publish Free/Busy Information
el: Δημο_σίευση πληροφοριών Διαθεσιμότητας

en: _Remember this password
el: _Απομνημόνευση αυτού του κωδικού

en: _Remove
el: Α_φαίρεση

en: _Remove this Group...
el: _Αφαίρεση αυτής της Ομάδας...

en: _Rename
el: _Μετονομασία

en: _Rename...
el: _Μετονομασία...

en: _Reply to Sender
el: _Απάντηση στον Αποστολέα

en: _Reply-To Field
el: _Πεδίο Απάντησης

en: _Required People
el: Απαιτούμενα Άτομα

en: _Sat
el: _Σάβ

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: _Save As...
el: Α_ποθήκευση ως...

en: _Save as VCard
el: _Αποθήκευση ως VCard

en: _Schedule
el: _Προγραμματισμός

en: _Search
el: _Αναζήτηση

en: _Search for Contacts
el: _Αναζήτηση Επαφής

en: _Security
el: _Ασφάλεια

en: _Select All
el: _Επιλογή Όλων

en: _Send / Receive
el: _Αποστολή / Λήψη

en: _Send mail in HTML format by default.
el: Αποστολή μηνυμάτων εξ ορισμού σε μορφή HTML.

en: _Server Type:
el: Είδος Εξυπηρετητή:

en: _Server name:
el: Όνομα _διακομιστή:

en: _Shortcut
el: _Συντόμευση

en: _Shortcut Bar
el: _Γραμμή Συντομεύσεων

en: _Signature file:
el: _Αρχείο υπογραφής:

en: _Simple recurrence
el: _Απλή επανεμφάνιση

en: _Small Icons
el: Μικρά Εικονίδια

en: _Start time:
el: Χρόνος Έ_ναρξης:

en: _State/Province:
el: _Πολιτεία/Επαρχία:

en: _Status:
el: _Κατάσταση:

en: _Subscribe
el: _Συνδρομή

en: _Subscribe to Folders...
el: _Συνδρομή στους Φακέλους...

en: _Suffix:
el: _Κατάληξη:

en: _Summary Settings...
el: Ρυθμίσεις _Περίληψης...

en: _Task
el: _Εργασία

en: _Task List
el: _Λίστα Εργασιών

en: _Task...
el: _Εργασία...

en: _Threaded Message List
el: Λίστα μηνυμάτων κατά _θέμα

en: _Title:
el: _Τίτλος:

en: _Tools
el: _Εργαλεία

en: _Undelete
el: Α_κύρωση Διαγραφής

en: _Unsubscribe
el: _Κατάργηση Συνδρομής

en: _Update Free/Busy
el: Ανα_νέωση Διαθεσιμότητας

en: _Username:
el: _Όνομα Χρήστη:

en: _View
el: _Προβολή

en: _Weather
el: _Καιρός

en: _Web page address:
el: _Διεύθυνση Ιστοσελίδας:

en: _Wed
el: _Τετ

en: _Work Offline
el: Εργασία ε_κτός Δικτύου

en: _Work Online
el: Εργασία ε_ντός Δικτύου

en: _ZIP Code:
el: _Ταχ.Κώδικας:

en: _every
el: _κάθε

en: `%s' is not a directory.
el: `%s' δεν είναι κατάλογος

en: `%s' is not a maildir directory.
el: Το `%s' δεν είναι κατάλογος maildir.

en: `%s' is not a regular file.
el: `%s' δεν είναι κανονικό αρχείο.

en: a time relative to the current time
el: η ώρα σχετική με την τρέχουσα ώρα

en: a time you specify
el: ή ώρα που ορίζετε

en: address card
el: κάρτα διεύθυνσης

en: after
el: μετά

en: ago
el: πριν

en: am
el: πμ

en: an unknown sender
el: ένας άγνωστος αποστολέας

en: and %d other cards.
el: και %d άλλες κάρτες.

en: and one other card.
el: και άλλη μία κάρτα.

en: attachment
el: επισύναψη

en: before
el: πριν

en: before the start of the appointment
el: πριν από την αρχή του ραντεβού

en: calendar information
el: πληροφορίες ημερολογίου

en: contact-list-editor
el: επεξεργαστής-λίστας-επαφών

en: contains
el: περιέχει

en: date-end
el: ημερομηνία τέλους

en: date-start
el: ημερομηνία έναρξης

en: day
el: ημέρα

en: day(s)
el: ημέρα(ες)

en: days
el: ημέρες

en: description
el: Περιγραφή

en: does not contain
el: δεν περιέχει

en: does not end with
el: δεν τελειώνει με

en: does not exist
el: δεν υπάρχει

en: does not sound like
el: δεν φαίνεται να είναι

en: does not start with
el: δεν ξεκινά με

en: end of appointment
el: τέλος του ραντεβού

en: ends with
el: τελείωνε με

en: exists
el: υπάρχει

en: extra times every
el: επιπλέον φορές κάθε

en: for
el: για

en: forever
el: για πάντα

en: get-vtype expects 0 arguments
el: Το get-vtype αναμένεται να έχει 0 παραμέτρους

en: hour
el: ώρα

en: hour(s)
el: ώρα(ες)

en: hours
el: ώρες

en: iCalendar Error
el: Σφάλμα iCalendar

en: iCalendar Information
el: Πληροφορίες iCalendar

en: if all criteria are met
el: αν ικανοποιηθούν όλα τα κριτήρια

en: if any criteria are met
el: αν ικανοποιηθούν κάποια από τα κριτήρια

en: incoming
el: εισερχόμενα

en: init_bonobo(): could not initialize Bonobo
el: init_bonobo(): Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του Bonobo

en: init_corba(): could not initialize GNOME
el: init_corba(): Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του GNOME

en: invalid time
el: μη-έγκυρη ώρα

en: is
el: είναι

en: is greater than
el: είναι μεγαλύτερο από

en: is less than
el: είναι μικρότερο από

en: is not
el: δεν είναι

en: kilometers
el: χιλιόμετρα

en: list
el: λίστα

en: make-time argument 1 must be an ISO 8601 date/time string
el: αναγκαστικά η παράμετρος χρόνου 1 να είναι στοιχείο ημερομηνία/χρόνος ISO 8601

en: make-time expects 1 argument
el: αναγκαστική αναμονή του χρόνου για μία παράμετρο

en: make-time expects argument 1 to be a string
el: αναγκαστική αναμονή του χρόνου να είναι η παράμετρος 1 στοιχείο

en: minute
el: λεπτό

en: minute(s)
el: λεπτό(ά)

en: minutes
el: λεπτά

en: month
el: μήνας

en: month(s)
el: μήνας(ες)

en: months
el: μήνες

en: newswindow1
el: παράθυροΝέων1

en: not a maildir directory
el: δεν είναι κατάλογος maildir

en: now
el: τώρα

en: occurrences
el: εμφανίσεις

en: on
el: στο

en: on the
el: στο

en: outgoing
el: εξερχόμενα

en: placeholder
el: Σελιδοδείκτης

en: pm
el: μμ

en: second
el: δευτερόλεπτο

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: seconds.
el: δευτερόλεπτα.

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
el: το πρόγραμμα sendmail τερματίστηκε με σήμα %s: το μήνυμα δεν στάλθηκε.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
el: το πρόγραμμα sendmail τερματίστηκε σε κατάσταση %d: το μήνυμα δεν στάλθηκε.

en: setup_vfs(): could not initialize GNOME-VFS
el: setup_vfs(): Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του GNOME-VFS

en: sounds like
el: φαίνεται να είναι

en: specific folders only
el: για τον συγκεκριμένους φακέλους

en: start of appointment
el: αρχή ραντεβού

en: starts with
el: ξεκινά με

en: the current time
el: η τρέχουσα ώρα

en: time-add-day expects 2 arguments
el: η προσθήκη χρόνου ημέρας αναμένεται να έχει 2 παραμέτρους

en: time-add-day expects argument 2 to be an integer
el: η προσθήκη χρόνου ημέρας αναμένεται να έχει ως παράμετρο 2 έναν ακέραιο

en: time-day-begin expects 1 argument
el: η αρχή χρόνου ημέρας αναμένεται να έχει 1 παραμέτρο

en: time-day-end expects 1 argument
el: το τέλους χρόνου ημέρας αναμένεται να έχει 1 παραμέτρο

en: time-now expects 0 arguments
el: ο χρόνος περιμένει τώρα 0 παραμέτρους

en: until
el: μέχρι

en: vFolder Sources
el: Πηγές εΦακέλων

en: vFolders
el: εΦάκελοι

en: was after
el: ήταν μετά

en: was before
el: ήταν πριν

en: week
el: εβδομάδα

en: week(s)
el: εβδομάδα(ες)

en: weeks
el: εβδομάδες

en: with all active remote folders
el: με όλους τους ενεργούς απομακρυσμένους φακέλους

en: with all local and active remote folders
el: με όλους τους τοπικούς και ενεργούς απομακρυσμένους φακέλους

en: with all local folders
el: με όλους τους τοπικούς φακέλους

en: year
el: χρόνος

en: year(s)
el: χρόνος(ια)

en: years
el: χρόνια
