gnomeicu 0.96.3 - en to da translation catalogue (506 entries)

en: 
    Reason:
da: 
    Årsag:

en:    to
da:    til

en:   Add To List
da:   Tilføj til liste

en:   Authorize User
da:   Autorisér bruger

en:   Away
da:   Borte

en:   Chat Request...
da:   Tjatteforespørgsel...

en:   Contact List...
da:   Kontaktliste...

en:   Do Not Disturb
da:   Forstyr ikke

en:   File Request...
da:   Filforespørgsel...

en:   Free for Chat
da:   Parat til at tjatte

en:   Hide shortcut
da:   Skjul genvej

en:   History...
da:   Historik...

en:   Invisible
da:   Usynlig

en:   Lists
da:   Lister

en:   Message...
da:   Besked...

en:   Not Available
da:   Ikke tilgængelig

en:   Occupied
da:   Optaget

en:   Offline
da:   Frakoblet

en:   Online
da:   På nettet

en:   Read Away Message
da:   Læs bortebesked

en:   Read Do not Disturb Message
da:   Læs forstyr-ikke besked

en:   Read N/A Message
da:   Læs I/T-besked

en:   Read Occupied Message
da:   Læs optagetbesked

en:   Remove User...
da:    Fjern bruger...

en:   Rename User...
da:   omdøb bruger...

en:   Show shortcut
da:   Vis genvej

en:   URL...
da:   Url...

en:   User Info...
da:   brugerinfo...

en: %s has added you to her list
da: %s har tilføjet dig til sin liste

en: %s has added you to his list
da: %s har tilføjet dig til sin liste

en: %s has added you to his/her list
da: %s har tilføjet dig til sin liste

en: %s has left the chat session.
da: %s har forladt tjat-sessionen.

en: %s is online
da: %s er på nettet

en: %u: %u Users Online
    %s
da: %u: %u bruger(e) indlogget
    %s

en: %u: 0 Users Online
da: %u: 0 brugere indlogget

en: %u: 0 Users Online
    %s
da: %u: 0 brugere pålogget
    %s

en: %u: 1 User Online
    %s
da: %u: 1 bruger pålogget
    %s

en: AWAY
da: BORTE

en: About
da: Om...

en: About...
da: Om...

en: About:
da: Om...:

en: Accept Chat Request from %s?
da: Acceptér tjatteforespørgsel fra %s?

en: Accept file from %s?
da: Acceptér fil fra %s?

en: Add
da: Tilføj

en: Add a contact to your list
da: Tilføj en kontakt til din liste

en: Add all files in directory
da: Tilføj alle filer i katalogen

en: Add files...
da: Tilføj filer...

en: Add selected files
da: Tilføj valgte filer

en: Add to List
da: Føj til liste

en: Add/Remove contacts to/from your ignore list
da: Tilføj/fjern kontakter til/fra din ignorér-liste

en: Add/Remove contacts to/from your invisible list
da: Tilføj/fjern kontakter til/fra din synlige liste

en: Add/Remove contacts to/from your online notification list
da: Tilføj/fjern kontakter til/fra din "på nettet"-notifikationsliste

en: Add/Remove contacts to/from your visible list
da: Tilføj/fjern kontakter til/fra din synlige liste

en: Added to Users List
da: Tilføjet til liste

en: Age
da: Alder

en: Age:
da: Alder:

en: Albania
da: Albanien

en: Algeria
da: Algeriet

en: Allow
da: Tillad

en: Allow others to see me on websites
da: Tillad andre at se mig på websider

en: American Samoa
da: Amerikansk Samoa

en: Applet
da: Panelmodul

en: Application will be run with 3 arguments:
    Your current status, contact's UIN, Contact's nickname
da: Programmet vil blive kørt med 3 argumenter:
    Din aktuelle status, kontakt UIN, kontakts korte navn

en: Are you sure you wish to remove
    %s from your contact list?
da: Er du sikker på at du vil fjerne
    %s fra din kontaktliste?

en: Armenia
da: Armenien

en: Ascension Island
da: Ascention Island

en: Australia
da: Australien

en: Australian Antarctic Territory
da: Australske Antarktiske Territorium

en: Austria
da: Østrig

en: Auth Request from %s:
da: Auth-forespørgsel fra %s:

en: Auth:
da: Bekræft.:

en: Authorization Request
da: Autorisationsforespørgsel

en: Authorization notification received
da: Bemyndigelsesforespørgsel

en: Authorization request received
da: Bemyndigelsesforespørgsel

en: Authorized By User
da: Autoriseret af bruger

en: Auto Away
da: Automatisk fravær

en: Auto N/A message:
da: Besked for automatisk ikke tilstede

en: Auto N/A time out is
da: Udløbstid for automatisk ikke tilstede

en: Auto away message:
da: Auto bortebesked:

en: Auto away time out is
da: Udløbstid for automatisk fravær

en: Automatically Popup Message Windows
da: Vis automatisk meddelelsesvinduer

en: Automatically Show Entire Reply Dialog
da: Vis automatisk hele besvarelsesdialogen

en: Automatically accept file transfers
da: Acceptér automatisk filoverførsler

en: Automatically hide main window after
da: Gem automatisk hovedvindue efter

en: Automatically reconnect on forced disconnection
da: Genetablér automatisk ved gennemtvunget afbrydelse

en: Away
da: Borte

en: Away Message %d
da: Fraværsbesked %d

en: Away Messages
da: Bortebeskeder

en: Azerbaijan
da: Asserbadsjan

en: Background
da: Baggrund

en: Batch
da: Job

en: Before you can use this program, you must
    provide some information. You will not need
    to do this again, unless you remove your
    ~/.gnome/GnomeICU file.
da: Før du kan bruge dette program skal du levere
    nogle oplysninger. Du behøver ikke gøre dette
    igen, med mindre du fjerner din
    ~/.gnome/GnomeICU-fil.

en: Belarus
da: Hviderusland

en: Belgium
da: Belgien

en: Bhutan
da: Butan

en: Birthday:
da: Fødselsdag:

en: Bosnia and Herzegovina
da: Bosnien Herzegovina

en: Brazil
da: Brasilien

en: British Virgin Islands
da: Britiske Jomfruøer

en: Browse...
da: Bladr...

en: Bulgaria
da: Bulgarien

en: CP1250 <-> ISO-8859-2 translation
da: CP1250 <-> ISO-8859-2 oversættelse

en: Cambodia
da: Cambodja

en: Cameroon
da: Kamerun

en: Can't connect to server
     Adding new user failed
da: Kan ikke forbinde til server
     Tilføjelse af ny bruger mislykkedes

en: Cancel
da: Annullér

en: Cannot listen to socket, port %u
da: Kan ikke lytte på sokkel, port %u

en: Cape Verde Islands
da: Kap Verde øerne

en: Cayman Islands
da: Kayman øerne

en: Cellular:
da: Mobil:

en: Central African Republic
da: Central-Afrikanske Republik

en: Chad
da: Tchad

en: Change Status
da: Ændr status

en: Change User _Info...
da: Ændr bruger_info...

en: Change your personal information
da: Ændr dine personlige informationer

en: Chat Request
da: Tjatforespørgsel

en: Chat Request Refused
da: Tjatteforespørgsel afvist

en: Chat Session terminated
da: Tjatsession afsluttet

en: Chat beep sound
da: Biplyd for tjat

en: Chat request received
da: Indkommende tjatte-forespørgsel

en: Check spelling in messages
da: Tjek stavning i beskeder

en: China
da: Kina

en: Christmas Island
da: Juleøen

en: City:
da: By:

en: Clear
da: Tøm

en: Clear all stored history?
da: Tøm lagret historik?

en: Close
da: Luk

en: Close Chat
da: Luk tjat

en: Cocos-Keeling Islands
da: Cocos Keeling øerne

en: Colombia
da: Columbia

en: Colors
da: Farver

en: Company:
da: Firma:

en: Completed:
da: Færdige:

en: Configure GnomeICU
da: Indstil GnomeICU

en: Connect to server on startup
da: Kontakt tjener ved opstart

en: Connected for a session.
da: Forbundet til en session.

en: Contact Information
da: Kontaktinformation

en: Contact List
da: Kontaktliste

en: Contact List Received
da: Du har fået kontaktlisten

en: Cook Islands
da: Cook øerne

en: Country:
da: Land:

en: Croatia
da: Kroatien

en: Current File
da: Nuværende fil

en: Current File:
da: Nuværende fil:

en: Cyprus
da: Cypern

en: Cyrillic CP1251<->KOI8-U translation
da: Kyrillisk CP1251<->KOI8-U oversættelse

en: Czech Republic
da: Tjekkiet

en: DELETED
da: SLETTET

en: Debug
da: Fejlsøg

en: Default
da: Standard

en: Delete
da: Slet

en: Dem. Rep. of the Congo
da: Congo

en: Denmark
da: Danmark

en: Department:
da: Afdeling:

en: Description:
da: Beskrivelse:

en: Do Not Disturb
da: Forstyr ikke

en: Do not Disturb
da: Forstyr ikke

en: Dominica
da: Dominika

en: Dominican Republic
da: Dominikanske Republik

en: Download Themes
da: Hent temaer

en: Drag the users you wish to add to your
    notify list into this window, and then click
    the "Apply" button below.
da: Træk de brugere du vil tilføje til din
    notificeringsliste ind i dette vindue og
    klik på "Anvend" knappen herunder.

en: Drag the users you wish to send
    to %s to this window, and then click the
    "Send" button below.
da: Træk de brugere du ønsker at sende
    til %s ind i dette vindue, og klik så på
    "Send" knappen herunder.

en: E-Mail
da: E-post

en: E-Mail Address:
da: Epostadresse:

en: Egypt
da: Ægypten

en: Email
da: Epost

en: Email:
da: Epost:

en: Enable beeps
da: Brug bip

en: Enable sounds
da: Brug lyde

en: Enable sounds only when online
da: Brug kun lyde når på nettet

en: Enable/Disable Sound
da: Slå lyd til/fra

en: Equatorial Guinea
da: Ækvatorial Guinea

en: Error %x on connection:
     Too many clients from the same IP address
da: Fejl %x ved forbindelse:
     For mange klienter fra den samme IP-adresse

en: Error %x on connection: Bad UIN
da: Fejl %x ved forbindelse: Dårlig UIN

en: Error %x on connection: Rate exceeded
da: Fejl %x ved forbindelse: Dårlig UIN

en: Error %x on connection: Unknown
da: Fejl %x ved forbindelse: Ukendt

en: Error %x on connection: Unknown UIN
da: Fejl %x ved forbindelse: Ukendt UIN

en: Error %x on connection: Wrong password
da: Fejl %x ved forbindelse: forkert adgangskode

en: Error %x on connection: please try again
da: Fejl %x ved forbindelse: prøv igen

en: Estonia
da: Estland

en: Ethiopia
da: Etiopien

en: Existing ICQ # - Select this if you already
    have an account which you'd like to use with
    GnomeICU.
da: Eksisterende ICQ-nummer - Vælg dette hvis
    du allerede har en konto, som du gerne vil benytte med
    GnomeICU.

en: F. Name:
da: Fornavn:

en: Faeroe Islands
da: Færøerne

en: Falkland Islands
da: Falklandsøerne

en: Female
da: Kvinde

en: Fiji Islands
da: Fiji-øerne

en: File Request
da: Filforespørgsel

en: File Transfer
da: Filoverførsel

en: File save error.
da: Fejl ved gemning af fil.

en: File transfer completed: %s
da: Filoverførsel færdig: %s

en: File transfer refused: %s
da: Filoverførsel nægtet: %s

en: File transfer terminated: %s
da: Filoverførsel afbrudt: %s

en: File transfer timed out.
da: Filoverførsels tid udløb.

en: File transfer:
    Completed transfer of %s from %s.
da: Filoverførsel:
    Færdiggjorde overførsel af %s fra %s.

en: File transfer:
    Completed transfer of %s to %s.
da: Filoverførsel:
    Færdiggjorde overførsel af %s til %s.

en: Files recieved successfully
da: Filer modtaget uden fejl

en: Files:
da: Filer:

en: First Name
da: Fornavn

en: First Name:
da: Fornavn:

en: Foreground
da: Forgrund

en: France
da: Frankrig

en: Free For Chat
da: Ledig for tjat

en: Free for Chat
da: Ledig for tjat

en: French Antilles
da: Franske Antiller

en: French Guiana
da: Fransk Guyana

en: French Polynesia
da: Fransk Polynesien

en: Functions >>
da: Funktioner >>

en: General
da: Generelt

en: Germany
da: Tyskland

en: Gnome Internet Communication Utility
da: GNOME internetkommunikationsværktøj

en: GnomeICU Home...
da: GnomeICU hjem...

en: GnomeICU Homepage
da: GnomeICU hjemmeside

en: GnomeICU Updates
da: GnomeICU opdateringer

en: GnomeICU Updates...
da: GnomeICU opdateringer...

en: GnomeICU is a small, fast and functional clone of Mirabilis' ICQ program, specifically designed for Linux and X.
da: GnomeICU er en lille, hurtig og funktionel klone af Mirabilis' ICQ-program, specielt lavet for Linux og X.

en: GnomeICU: Add Contact
da: GnomeICU: Tilføj kontakt

en: GnomeICU: Authorization Request
da: GnomeICU: Autoriseringsforespørgsel

en: GnomeICU: Away Color
da: GnomeICU: Borte farve

en: GnomeICU: Away Message
da: GnomeICU: Bortebesked

en: GnomeICU: Away message
da: GnomeICU: Bortebesked

en: GnomeICU: Chat Request
da: GnomeICU: Tjatteforespørgsel

en: GnomeICU: Do not Disturb Color
da: GnomeICU: Forstyr ikke farve

en: GnomeICU: File Offer
da: GnomeICU: Filtilbud

en: GnomeICU: File Transfer
da: GnomeICU: Filoverførsel

en: GnomeICU: Free for Chat Color
da: GnomeICU: Ledig for tjat farve

en: GnomeICU: Ignore List
da: GnomeICU: Ignorér liste

en: GnomeICU: Invisible Color
da: GnomeICU: Usynlig farve

en: GnomeICU: Invisible List
da: GnomeICU: Usynlig liste

en: GnomeICU: Message History: %s
da: GnomeICU: Meddelelseshistorik: %s

en: GnomeICU: Msgs
da: GnomeICU: Beskeder

en: GnomeICU: New User
da: GnomeICU: Ny bruger

en: GnomeICU: Not Available Color
da: GnomeICU: Ikke tilgængelig farve

en: GnomeICU: Occupied Color
da: GnomeICU: Optaget farve

en: GnomeICU: Offline Color
da: GnomeICU: "Frakoblet"-farve

en: GnomeICU: Online Color
da: GnomeICU: Indlogget farve

en: GnomeICU: Online Notify List
da: GnomeICU: "På nettet"-notifikationsliste

en: GnomeICU: Preferences
da: GnomeICU: Brugervalg

en: GnomeICU: Question
da: GnomeICU: Spørgsmål

en: GnomeICU: Received Contact List
da: GnomeICU: Modtaget kontaktliste

en: GnomeICU: Remove Contact
da: GnomeICU: Fjern kontakt

en: GnomeICU: Rename User
da: GnomeICU: Omdøb bruger

en: GnomeICU: Save Chat Session
da: GnomeICU: Gem tjatsession

en: GnomeICU: Send Contact List
da: GnomeICU: Send kontaktliste

en: GnomeICU: Send File
da: GnomeICU: Send fil

en: GnomeICU: Send URL
da: GnomeICU: Send url

en: GnomeICU: URL
da: GnomeICU: Url

en: GnomeICU: User Info
da: GnomeICU: Brugerinfo

en: GnomeICU: User Information
da: GnomeICU: Brugerinformation

en: GnomeICU: Visible List
da: GnomeICU: Synlig liste

en: Go To
da: Gå til

en: Greece
da: Grækenland

en: Greenland
da: Grønland

en: Guantanamo Bay
da: Guantanomo Bugten

en: Guinea-Bissau
da: Guinea Bissau

en: Hide Email
da: Skjul epost

en: Hide Main Window
da: Skjul hovedvindue

en: Hide Tooltips
da: Skjul værktøjstips

en: Hide/Show Main Window
da: Vis/skjul hovedvinduet

en: Home Page:
da: Hjemmeside:

en: Hungary
da: Ungarn

en: ICQ No.:
da: ICQ nr.:

en: ICQ Server:
da: ICQ-tjener:

en: INMARSAT (Atlantic-East)
da: INMARSAT Østatlantisk

en: INMARSAT (Atlantic-West)
da: INMARSAT Vestatlantisk

en: INMARSAT (Indian)
da: INMARSAT (Indisk)

en: INMARSAT (Pacific)
da: INMARSAT (USAs Vestkyst)

en: IP:
da: Ip:

en: Iceland
da: Island

en: Icon Theme
da: Ikontema

en: Incoming
da: Indkommende

en: Incoming File
da: Indkommende fil

en: Incoming message received
da: Indkommende meddelelse

en: India
da: Indien

en: Indonesia
da: Indonesien

en: International Freephone Service
da: International tjeneste for gratis telefon

en: Invi_sible List...
da: _Usynlig liste...

en: Invisible
da: Usynlig

en: Invite to session:
da: Invitér til en session:

en: Iraq
da: Irak

en: Ireland
da: Irland

en: Italy
da: Italien

en: Ivory Coast
da: Elfenbenskysten

en: Kanji Locale<->SJIS translation
da: Kanji Locale<->SJIS oversættelse

en: Kiribati Republic
da: Kiribati Republik

en: Korea (North)
da: Nordkorea

en: Korea (Republic of)
da: Sydkorea

en: Kyrgyz Republic
da: Kyrgyz Republik

en: L. Name:
da: Efternavn:

en: Last Name
da: Efternavn

en: Last Name:
da: Efternavn:

en: Latvia
da: Letland

en: Lebanon
da: Libanon

en: Libya
da: Libyen

en: Lithuania
da: Litauen

en: Local File Name:
da: Lokalt filnavn:

en: Location
da: Lokation

en: Luxembourg
da: Luxemborg

en: Madagascar
da: Madagaskar

en: Maldives
da: Maldiverne

en: Male
da: Mand

en: Marshall Islands
da: Marshall-øerne

en: Mauritania
da: Mauretanien

en: Mayotte Island
da: Mayotte-øen

en: Message windows start in chat mode
da: Beskedsvinduer starter i chat-tilstand

en: Micronesia, Federated States of
da: Føderationsstaterne Mikronesien

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Mongolia
da: Mongoliet

en: Morocco
da: Marokko

en: Multi-party session:  %s?
da: Fler-personers session:  %s?

en: N/A
da: I/T (Ikke tilgængelig)

en: NA
da: I/T

en: Name:
da: Navn:

en: Netherlands
da: Holland

en: Netherlands Antilles
da: Hollandske Antiller

en: New Caledonia
da: Ny Kaledonien

en: New ICQ # - Select this if you've never used
    ICQ before, or if you don't remember your
    UIN or password.
da: Nyt ICQ-nummer - Vælg dette hvis du aldrig har
    brugt ICQ før, eller hvis du ikke kan huske din
    UIM eller adgangskode.

en: Next message from %s
da: Næste besked fra %s

en: Nick:
da: Kaldenavn:

en: Nickname
da: Kaldenavn

en: Nickname:
da: Kaldenavn:

en: No history to save.
da: Ingen historik at gemme.

en: No matches found.
da: Ingen træffere fundet.

en: No message history available.
da: Ingen meddelelseshistorik tilgængelig.

en: No messages available.
da: Ingen beskeder tilstede

en: No more occurrences found.
da: Ikke flere forekomster fundet

en: No reason given
da: Ingen grund givet

en: Norfolk Island
da: Norfolk øerne

en: Norway
da: Norge

en: Not Available
da: Ikke tilgængelig

en: Not In List
da: Ikke på liste

en: Not entered
da: Andre...

en: Not specified
da: Ikke angivet

en: Notify of being added to foreign contact list
da: Du er blevet tilføjet på én eller andens kontaktliste

en: OCC
da: OPTAGET

en: OFF
da: FRA

en: ON
da: TIL

en: Occupied
da: Optaget

en: Offline
da: Frakoblet

en: Offline
da: Frakoblet

en: Old Email:
da: Gammel epost:

en: On Invisible List
da: På usynlig-listen

en: On Notify List
da: På beskedslisten

en: On Visible List
da: På s_ynlig-listen

en: Online
da: Indlogget

en: Online
da: Indlogget

en: Online Notify Includes Returning from Away and N/A
da: Indlogget orientering omfatter Kommet-tilbage og Ikke-oplyst

en: Open File
da: Åbn fil

en: Other Email:
da: Anden epost:

en: Other emails:
da: Andre eposter:

en: Outgoing
da: Udgående

en: Packets
da: Pakker

en: Papua New Guinea
da: Papua Ny Guinea

en: Password:
da: Adgangskode:

en: Peru
da: Perú

en: Philippines
da: Filippinerne

en: Phone:
da: Telefon:

en: Please enter a new alias for %s:
da: Indtast venligst nyt alias for %s:

en: Please enter a password
    for your new account
da: Indtast venligst en adgangskodetil din nye konto

en: Please enter your UIN
da: Indtast venligst din UIN

en: Please enter your password
da: Indtast venligst din adgangskode

en: Poland
da: Polen

en: Port Number:
da: Portnummer:

en: Position:
da: Stilling:

en: Preferences...
da: Brugervalg...

en: Protocol Version:
da: Protokolversion:

en: Range: From
da: Omfang: Fra

en: Reason:
da: Årsag:

en: Receive Message
da: Modtag besked

en: Receive URL
da: Modtag URL

en: Received
da: Modtaget

en: Received URL from %s:
da: Modtaget url fra %s:

en: Refuse
da: Afvis

en: Refuse packets from unknown contacts
da: Afvis pakker fra ukendte kontakter

en: Remove
da: Fjern

en: Remove User
da: Fjern bruger

en: Remove User's History file
da: Fjern brugers historikfil

en: Remove files
da: Fjern filer

en: Require Auth
da: Kræv bekræftelse

en: Required
da: Påkrævet

en: Retry
da: Prøv igen

en: Reunion Island
da: Réunion-øen

en: Romania
da: Rumænien

en: Rota Island
da: Rota øen

en: Run Program On Event
da: Kør program ved hændelse

en: Russia
da: Rusland

en: Saint Lucia
da: Sankt Lucia

en: Saipan Island
da: Saipan øen

en: Sao Tome and Principe
da: Sao Tome og Principe

en: Saudi Arabia
da: Saudiarabien

en: Save
da: Gem

en: Save As
da: Gem som

en: Save Chat
da: Gem tjat

en: Save History
da: Gem historik

en: Save files to:
da: Send filer til:

en: Search
da: Søg

en: Search Again
da: Søg igen

en: Search complete.
da: Søgning færdig.

en: Select Auto-Accept Directory
da: Vælg auto-acceptér-katalog

en: Select destination directory
da: Vælg mål-katalog

en: Send "User is Away" Messages
da: Send "Bruger er borte" beskeder

en: Send Chat Request to %s:
    
    Reason:
da: Send tjatteforespørgsel til %s:
    
    Årsag:

en: Send File to %s:
da: Send fil til %s:

en: Send Focus
da: Send fokus

en: Send Through Server
da: Send gennem tjener

en: Send URL to: %s
da: Send url til: %s

en: Send file(s)
da: Send fil(er)

en: Senegal Republic
da: Senegal

en: Sent
da: Afsendt

en: Server
da: Tjener

en: Server forced disconnect.
da: Server gennemtvang afbrydelse.

en: Set Away Message:
da: Sæt bortebesked:

en: Set Background Color
da: Vælg baggrundsfarve

en: Set Foreground Color
da: Vælg forgrundsfarve

en: Set IP address to send to ICQ
da: Sæt IP-adresse der skal sendes til ICQ

en: Sex
da: Køn

en: Sex:
da: Køn:

en: Seychelle Islands
da: Seychellerne

en: Show Again
da: Vis igen

en: Show Border Around Applet
da: Vis kant omkring applet

en: Show Main Window on Startup
da: Vis hovedvindue ved opstart

en: Size:
da: Størrelse:

en: Slovak Republic
da: Slovakiet

en: Slovenia
da: Slovenien

en: Solomon Islands
da: Solomon øerne

en: Sort the online contact list
da: Sortér online kontaktlisten

en: Sound
da: Lyd

en: Sounds
da: Lyd

en: South Africa
da: Sydafrika

en: Spain
da: Spanien

en: Speed:
da: Hastighed:

en: Split
da: Del

en: St. Pierre and Miquelon
da: St. Pierre og Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
da: St. Vincent og Grenadinerne

en: Startup without applet support
da: Start op uden applet-støtte

en: State:
da: Stat:

en: Street:
da: Gade:

en: Suriname
da: Surinam

en: Sweden
da: Sverige

en: Switzerland
da: Svejts

en: Syria
da: Syrien

en: TCP Port Range
da: Tcp portomfang

en: Taiwan, Republic of China
da: Taiwan

en: The following contact list was sent by %s.
    Please remove the users you don't want to add
     and then click the "Add to List"
     button below.
da: Den følgende kontaktliste blev sendt af %s.
    Fjern venligst de brugere du ikke ønsker at
     tilføje og klik da på "Føj til liste"
     knappen herunder.

en: The following files have been successfully retrieved.
da: De følgende filer er blevet modtaget uden fejl.

en: Time Left:
da: Tid tilbage:

en: Time Zone:
da: Tidszone:

en: Time/Date:
da: Tid/dato:

en: Tinian Island
da: Tinian øen

en: Trinidad and Tobago
da: Trinidad og Tobago

en: Tunisia
da: Tunis

en: Turkey
da: Tyrkiet

en: Turks and Caicos Islands
da: Turks og Caicos øerne

en: UNK
da: UKENDT

en: URL received
da: Indkommende adresse

en: URL:
da: Url:

en: Unable to load Add Contact interface!
da: Kunne ikke indlæse grænsesnit for tilføjelse af bruger!

en: Unable to load Message Dialog interface!
da: Kunne ikke indlæse grænsesnit for beskedsdialog!

en: Unable to send a message directly to %s.
da: Kan ikke sende en besked direkte til %s.

en: United Arab Emirates
da: Forenede arabiske Emirater

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States Virgin Islands
da: Amerikanske Jomfruøer

en: Unknown
da: Ukendt

en: Use the defined UIN
da: Brug defineret UIN

en: User
da: Bruger

en: User %s cannot be disturbed:
da: Bruger %s vil ikke forstyrres:

en: User %s is Away:
da: Bruger %s er borte:

en: User %s is Free for Chat:
da: Bruger %s er parat til chat:

en: User %s is Not Available:
da: Bruger %s er ikke tilgængelig:

en: User %s is Occupied:
da: Bruger %s er optaget

en: User Information
da: Brugerinformation

en: User Offline
da: Bruger frakoblet

en: User Online
da: Bruger tilkoblet

en: User asked for authorisation:
    %s
da: Bruger bad om bemyndigelse:
    %s

en: User is in an unknown mode:
da: Bruger er i en ukendt tilstand:

en: User logged off
da: Bruger logger af

en: User logged on
da: Bruger logger på

en: User's Info
da: Brugerinfo

en: Vatican City
da: Vatikanet

en: View
da: Vis

en: Visible
da: Synlig

en: Wallis and Futuna Islands
da: Wallis og Futuna øerne

en: Web Message
da: Webbesked

en: Welcome to GnomeICU
da: Velkommen til GnomeICU

en: Western Samoa
da: Vestlige Samoa

en: Work
da: Arbejde

en: You are authorized to add %s to your list
da: Du har godkendelse til at tilføje %s til din liste

en: Yugoslavia
da: Jugoslavien

en: Zip:
da: Postnr.:

en: _Add Contact...
da: _Tilføj kontakt...

en: _Add User
da: _Tilføj bruger

en: _Away Messages
da: Sæt _bortebeskeder

en: _Clear
da: _Tøm

en: _Event feedback
da: _Respons på hændelse

en: _Hide Main Window
da: _Skjul hovedvindue

en: _Ignore List...
da: _Ignorér liste...

en: _Interface
da: _Grænseflade

en: _Lists
da: _Lister

en: _Miscellaneous
da: _Diverse

en: _Networking
da: _Netværk

en: _Online Notify List...
da: _På nettet-notifikationsliste

en: _Search
da: _Søg

en: _Visible List...
da: _Synlig liste...

en: gnomeicu: broken pipe (saving configuration)
da: gnomeicu: brudt pibe (gemmer konfiguration)

en: minutes
da: minutter

en: secs
da: sekunder
