wget 1.8 - en to ca translation catalogue (186 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
ca: 
        L'arxiu següent està descarregat totalment; res a fer.

en: 
    %*s[ skipping %dK ]
ca: 
    %*s [ ignorant %dK ]

en: 
    CTRL+Break received, redirecting output to `%s'.
    Execution continued in background.
    You may stop Wget by pressing CTRL+ALT+DELETE.
ca: 
    CTRL+Break rebut, redireccionant sortida a `%s'.
    Execució continuada en segón pla.
    Pot apagar la execució de Wget apretant CTRL+ALT+SUPR.

en: 
    Continued download failed on this file, which conflicts with `-c'.
    Refusing to truncate existing file `%s'.
ca: 
    La descàrrega continuada ha fallat en aquest arxiu, que dóna conflictes amb `-c'.
    No es truncarà l'arxiu existent `%s'.

en: 
    FINISHED --%s--
    Downloaded: %s bytes in %d files
ca: 
    ACABAT  --%s--
    S'han descarregat: %s bytes en %d arxius

en: 
    Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ca: 
    Els arguments obligatoris de les opcions més llargues són obligatoris per les opcions curtes també.

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@arsdigita.com>.
ca: 
    Originàriament escrit per Hrvoje Niksic <hniksic@arsdigita.com>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
ca: 
    REST ha fallat, començant des del inici.

en: 
    REST failed; will not truncate `%s'.
ca: 
    REST fallat; no es truncarà `%s'.

en:  (%s to go)
ca:  (%s per acabar)

en:  (unauthoritative)
ca:  (probablement)

en:  [%s to go]
ca:  [%s per acabar]

en:  [following]
ca:  [el següent]

en: %d redirections exceeded.
ca: %d redireccions excedides.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld.
ca: %s (%s) -- Conexió tancada al byte %ld.

en: %s (%s) - Connection closed at byte %ld/%ld.
ca: %s (%s) - Conexió tancada al byte %ld/%ld.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
ca: %s (%s)   Conexió de dades: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %ld (%s).
ca: %s (%s) - Error de lectura al byte %ld (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %ld/%ld (%s).
ca: %s (%s) - Error de lectura al byte %ld/%ld (%s).

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld]
ca: %s (%s) - `%s' guardat [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld/%ld])
ca: %s (%s) - `%s' guardat [%ld/%ld]

en: %s (%s) - `%s' saved [%ld]
ca: %s (%s)   `%s guardat [%ld]

en: %s ERROR %d: %s.
ca: %s ERROR %d %s.

en: %s received, redirecting output to `%%s'.
ca: %s s'ha rebut, redireccionant sortida a `%%s'.

en: %s request sent, awaiting response...
ca: %s: Petició enviada, esperant resposta...

en: %s: %s, closing control connection.
ca: %s: %s, tancant la conexió de control.

en: %s: %s: Cannot convert `%s' to an IP address.
ca: %s: %s: No es pot convertir `%s' a una adreça IP.

en: %s: %s: Invalid progress type `%s'.
ca: %s: %s: Tipus de progrés incorrecte `%s'.

en: %s: %s: Invalid specification `%s'.
ca: %s: %s: Especificació incorrecte `%s'.

en: %s: %s: Not enough memory.
ca: %s: %s: No hi ha memória suficient.

en: %s: %s: Please specify always, on, off, or never.
ca: %s: %s: Sius-plau especifica sempre, on, off o nerver.

en: %s: %s: Please specify on or off.
ca: %s: %s: Sius-plau especifica on o off.

en: %s: %s: invalid command
ca: %s: %s: ordre incorrecte

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
ca: %s: %s%d: Símbol desconegut "%s"

en: %s: %s:%d: warning: "%s" token appears before any machine name
ca: %s: %s:%d perill: no apareix cap nom de màquina després de "%s".

en: %s: BUG: unknown command `%s', value `%s'.
ca: %s: BUG: ordre desconeguda `%s', valor `%s'.

en: %s: Cannot read %s (%s).
ca: %s: No s'ha pogut llegi %s (%s).

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
ca: %s: No s'ha trobat un controlador de socket.

en: %s: Error in %s at line %d.
ca: %s: Error de %s a la linia %d.

en: %s: Invalid specification `%s'
ca: %s: Especificació incorrecte `%s'

en: %s: Redirection cycle detected.
ca: %s: Cicle de redireccions detectada.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to `%s'.
ca: %s: Perill: El wgetrc del sistema i del usuari apunten a `%s'.

en: %s: cannot stat %s: %s
ca: %s: no s'ha pogut executar `stat' en aquesta ordre %s: %s

en: %s: corrupt time-stamp.
ca: %s: marca de temps corrupte.

en: %s: debug support not compiled in.
ca: %s: informació de depurat no compilada.

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: opció no permesa -- %c

en: %s: illegal option -- `-n%c'
ca: %s: opció desconeguda  -- `n%c'

en: %s: missing URL
ca: %s: URL perduda

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: la opció `%c%s' no permet un argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: la opció `%s' és ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: la opció `%s' requereix un argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: la opció `--%s' no permet un argument

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: aquesta opció requereix un argument -- %c

en: %s: unknown/unsupported file type.
ca: %s: tipus d'arxiu desconegut/no soportat.

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: opció desconeguda `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: opció desconeguda `--%s'

en: (no description)
ca: (sense descripció)

en: (try:%2d)
ca: (prova:%2d)

en: ==> CWD not needed.
ca: ==> CWD no necessari.

en: ==> CWD not required.
ca: ==> CWD no requerit.

en: Already have correct symlink %s -> %s
ca: Ja té el enllaç correcte %s --> %s

en: Authorization failed.
ca: Autorització fallida.

en: Bind error (%s).
ca: Error a la trucada `bind' (%s).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
ca: No es pot oferir informació i estar silenciós al mateix temps.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
ca: No es poden utilitzar marques de temps i no sobreescriure arxius al mateix temps.

en: Cannot back up %s as %s: %s
ca: No es pot guardar cópia de seguretat %s com %s: %s

en: Cannot convert links in %s: %s
ca: No es poden convertir els enllaços a %s: %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
ca: No es pot iniciar la transferéncia en PASV.

en: Cannot open cookies file `%s': %s
ca: No es pot obrir el arxiu de cookies `%s': %s

en: Cannot parse PASV response.
ca: No es pot parsejar la resposta en PASV.

en: Cannot write to `%s' (%s).
ca: No es pot escriure a '%s' (%s).

en: Connecting to %s:%hu...
ca: Conectant a %s:%hu...

en: Connecting to %s[%s]:%hu...
ca: Conectant a %s[%s]:%hu...

en: Continuing in background.
ca: Continuant en segón pla.

en: Control connection closed.
ca: Conexió de control tancada.

en: Converted %d files in %.2f seconds.
ca: Convertits %d arxius en %.2f segons.

en: Converting %s...
ca: Convertint %s...

en: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998, 2000, 2001 Free Software Foundation, Inc.
ca: Copyright (C) 1995, 1996, 1997, 1998, 2000, 2001 Free Software Foundation, inc.

en: Could not find proxy host.
ca: No s'ha trobat l'oste del proxy.

en: Could not seed OpenSSL PRNG; disabling SSL.
ca: No es s'ha pogut alimentar el PRNG d'OpenSSL; deshabilitant SSL.

en: Creating symlink %s -> %s
ca: Creant enllaç %s --> %s

en: Data transfer aborted.
ca: Transferéncia de dades cancel·lada.

en: Directories:
      -nd  --no-directories            don't create directories.
      -x,  --force-directories         force creation of directories.
      -nH, --no-host-directories       don't create host directories.
      -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/...
           --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components.
ca: Directoris:
      -nd,     --no-directories                     no crea els directoris.
      -x,     --force-directories                   força la creació dels directoris.
      -nH,  --no-host-directories                no crea directoris al oste.
      -P,    --directory-prefix=PREFIX        guarda els arxius a un PREFIX/...
              --cut-dirs=NÚMERO                 talla els directoris a guardar.

en: Directory
ca: Directori

en: Download quota (%s bytes) EXCEEDED!
ca: La quota de descàrrega de (%s bytes) HA SIGUT EXCEDIDA!

en: Download:
           --bind-address=ADDRESS   bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host.
      -t,  --tries=NUMBER           set number of retries to NUMBER (0 unlimits).
      -O   --output-document=FILE   write documents to FILE.
      -nc, --no-clobber             don't clobber existing files or use .# suffixes.
      -c,  --continue               resume getting a partially-downloaded file.
           --progress=TYPE          select progress gauge type.
      -N,  --timestamping           don't re-retrieve files unless newer than local.
      -S,  --server-response        print server response.
           --spider                 don't download anything.
      -T,  --timeout=SECONDS        set the read timeout to SECONDS.
      -w,  --wait=SECONDS           wait SECONDS between retrievals.
           --waitretry=SECONDS      wait 1...SECONDS between retries of a retrieval.
           --random-wait            wait from 0...2*WAIT secs between retrievals.
      -Y,  --proxy=on/off           turn proxy on or off.
      -Q,  --quota=NUMBER           set retrieval quota to NUMBER.
           --limit-rate=RATE        limit download rate to RATE.
ca: Descàrrega:
                   --bind-address=ADREÇA      fa un bind a l'adreça (oste o IP) en l'oste local.
      -t,     --tries=NÚMERO                        fixa el número de reintents (0=sense limit).
      -O,   --output-document=ARXIU          escriu els documents a un ARXIU.
      -nc,  --no-clobber                                 no sobreescriu els arxius existents. O no utilitzar sufixos.
      -c,   -­continue                                    Continua una descàrrega interrompuda.
            --progress=TIPUS                       Selecciona el tipus de mesura de descàrrega.
      -N,  --timestamping                             No descarrega de nou els arxius fins que no són més nous que
                                                                els locals.
      -S,  --server-response                         Escriu a pantalla les respostes del servidor.
            --spider                                         No descarrega res.
       -T,  --timeout=SEGONS                      fixa la lectura de temps en SEGONS.
      -w,  --wait=SEGONS                           espera SEGONS entre les descàrregues.
               --waitrery=SEGONS                  espra 1...SEGONS entre els intents de descàrrega.
      -Y,  --proxy=on/off                              Apaga o engega el proxy.
      -Q,  --quota=NÚMERO                       fixa la quota de descàrrega a un NÚMERO.
             --limit-rate=PERCENTATGE       limita el percentatge de descàrrega a un PERCENTATGE.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
ca: ERROR: La redirecció (%d) sense localització.

en: End of file while parsing headers.
ca: Fi del arxiu al parsejar les capçaleres.

en: Error closing `%s': %s
ca: Error tancant `%s': %s

en: Error in Set-Cookie, field `%s'
ca: Error al fixar a la secció de la cookie `%s'

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
ca: Error en la URL del proxy %s: ha de ser HTTP.

en: Error in server greeting.
ca: Error en la benvinguda del servidor.

en: Error in server response, closing control connection.
ca: Error en el servidor, tancant la conexió de control.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
ca: Error parsejant la URL %s:%s.

en: Error writing to `%s': %s
ca: Error d'escriptura a `%s': %s

en: FTP options:
      -nr, --dont-remove-listing   don't remove `.listing' files.
      -g,  --glob=on/off           turn file name globbing on or off.
           --passive-ftp           use the "passive" transfer mode.
           --retr-symlinks         when recursing, get linked-to files (not dirs).
ca: Opcions FTP:
       --nr,  --dont-remove-listing          no elimina els arxius 'listing'.
       -g,   --glob=on/off                       habilita o activa el us de comodins als arxius.
             --passive-ftp                         activa el ftp passiu.
            --retr-symlinks                       quan hi ha recursio recupera els arxius que apunten als directoris
                                                         (no els directoris).

en: Failed to get certificate key from %s
ca: S'ha fallat al intentar conseguir la clau del certificat des de %s

en: Failed to load certificates from %s
ca: S'ha fallat al intentar carregar els certificats des de %s

en: Failed to set up an SSL context
ca: S'ha fallat al intentar fixar un context SSL

en: Failed to unlink symlink `%s': %s
ca: S'ha fallat a la hora de trencar el enllaç simbolic `%s': %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
ca: Ha fallat al escriure la petició HTTP: %s.

en: File
ca: Arxiu

en: File `%s' already there, not retrieving.
ca: L'arxiu `%s' ja existeix, no es descarregarà.

en: File `%s' already there, will not retrieve.
ca: L'arxiu `%s' ja esta aquí, no es descarregarà.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
ca: GNU Wget %s, un descarregador de la xarxa no interactiu.

en: Giving up.
ca: Donant per vençut.

en: HTTP options:
           --http-user=USER      set http user to USER.
           --http-passwd=PASS    set http password to PASS.
      -C,  --cache=on/off        (dis)allow server-cached data (normally allowed).
      -E,  --html-extension      save all text/html documents with .html extension.
           --ignore-length       ignore `Content-Length' header field.
           --header=STRING       insert STRING among the headers.
           --proxy-user=USER     set USER as proxy username.
           --proxy-passwd=PASS   set PASS as proxy password.
           --referer=URL         include `Referer: URL' header in HTTP request.
      -s,  --save-headers        save the HTTP headers to file.
      -U,  --user-agent=AGENT    identify as AGENT instead of Wget/VERSION.
           --no-http-keep-alive  disable HTTP keep-alive (persistent connections).
           --cookies=off         don't use cookies.
           --load-cookies=FILE   load cookies from FILE before session.
           --save-cookies=FILE   save cookies to FILE after session.
ca: Opcions de HTTP:
              --http-user=USUARI            fixa el usuari de HTTP.
              --http-passwd=PASS           fixa la contrassenya d'usuari.
      -C,   --cache=on/off                     apaga o engega la caché d'arxius   -E,   --html-extension                   guarda tots els documents sota una extensió .html.
             --ignore-length                     ignora la longitut de la capçalera.
             --header=STRING               inserta una cadena entre les capçaleres.
             --proxy-user=USUARI          fixa el usuari de proxy.
             --proxy-passwd=pass           fixa la contrasenya del proxy.
             --referer=URL                      inclou la capçalera 'referer' a la petició HTTP.
      -s,   --save-headers                     guarda les capçaleres HTTP a un arxiu.
      -U,  --user-agent=AGENT            identifica com un AGENT en lloc de Wget/VERSION.
            --no-http-keep-alive               desactiva les conexions permanents de HTTP.
            --cookies=off                         desactiva les cookies.
            --load cookies=ARXIU           carrega les cookies d'un ARXIU abans de començar la sessió.
            --save-cookies=ARXIU           guarda les cookies a un ARXIU després de la sessió.

en: Host not found
ca: Oste no trobat

en: Index of /%s on %s:%d
ca: Índex de /%s a %s:%d

en: Invalid PORT.
ca: PORT incorrecte.

en: Invalid dot style specification `%s'; leaving unchanged.
ca: Especificació incorrecte del estil de dot `%s'; deixant-ho sense canviar.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
ca: El nom del enllaç és incorrecte; omitint.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
ca: L'últim modificador és incorrecte -- time stamp ignorada.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
ca: La capçalera d'arxiu modificat no hi es --- Timestamp parada.

en: Length:
ca: Longitud:

en: Length: %s
ca: Longitut: %s

en: Link
ca: Enllaç

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
ca: Carregant robots.txt; sius-plau ignoreu els errors.

en: Location: %s%s
ca: Localització: %s%s

en: Logged in!
ca: entrada aconseguida!

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE     log messages to FILE.
      -a,  --append-output=FILE   append messages to FILE.
      -d,  --debug                print debug output.
      -q,  --quiet                quiet (no output).
      -v,  --verbose              be verbose (this is the default).
      -nv, --non-verbose          turn off verboseness, without being quiet.
      -i,  --input-file=FILE      download URLs found in FILE.
      -F,  --force-html           treat input file as HTML.
      -B,  --base=URL             prepends URL to relative links in -F -i file.
           --sslcertfile=FILE     optional client certificate.
           --sslcertkey=KEYFILE   optional keyfile for this certificate.
           --egd-file=FILE        file name of the EGD socket.
ca: Log i arxius d'entrada:
      -o,  --output-file=ARXIU                        logueja els missatges a un ARXIU.
      -a,  --append-output=ARXIU                 afegeix els missatges a un ARXIU.
      -d,  --debug                                           escriu a pantalla el depurat.
      -q,  --quiet                                              mode silenciós (no mostra cap sortida).
      -v,  --verbose                                        mode informatiu (això és per defecte).
      -nv, --non-verbose                                apaga l'informació que surt a pantalla.
       -i,  --input-file=ARXIU                          descarrega les URL trobades a un ARXIU.
      -F,  --force-html                                    tracta l'arxiu com a HTML.
      -B,  --base=URL                                   afegeix un URL davant dels enllaços relatius en l'arxiu -F -i.
            --ssicertfile=ARXIU                        certificat del client opcional.
            --ssicertkey=ARXIUCLAU              Arxiu-clau per aquest certificat.
            --egd-file=ARXIU                            nom del arxiu del socket EGD.

en: Logging in as %s ...
ca: entrant com a %s ...

en: Login incorrect.
ca: entrada incorrecte.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>.
ca: Envia els teus reports de bugs a <bug-wget@gnu.org>.

en: Malformed status line
ca: línia de estat mal formada

en: No URLs found in %s.
ca: No s'han trobat URLs a %s.

en: No data received
ca: No s'han rebut dades

en: No matches on pattern `%s'.
ca: No hi ha res que s'ajusti al patró `%s'.

en: No such directory `%s'.
ca: No existeix el directori `%s'.

en: No such file `%s'.
ca: No existeix el arxiu `%s'.

en: No such file or directory `%s'.
ca: No existeix el arxiu o directori `%s'.

en: Not descending to `%s' as it is excluded/not-included.
ca: Es descén fins a `%s' per estar exclós/no inclós.

en: Not sure
ca: No segur

en: Output will be written to `%s'.
ca: La sortida serà escrita a `%s'.

en: Read error (%s) in headers.
ca: Error de lectura (%s) a les capçaleres.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
ca: La profunditat de recursió %d excedeix el màxim permés %d.

en: Recursive accept/reject:
      -A,  --accept=LIST                comma-separated list of accepted extensions.
      -R,  --reject=LIST                comma-separated list of rejected extensions.
      -D,  --domains=LIST               comma-separated list of accepted domains.
           --exclude-domains=LIST       comma-separated list of rejected domains.
           --follow-ftp                 follow FTP links from HTML documents.
           --follow-tags=LIST           comma-separated list of followed HTML tags.
      -G,  --ignore-tags=LIST           comma-separated list of ignored HTML tags.
      -H,  --span-hosts                 go to foreign hosts when recursive.
      -L,  --relative                   follow relative links only.
      -I,  --include-directories=LIST   list of allowed directories.
      -X,  --exclude-directories=LIST   list of excluded directories.
      -np, --no-parent                  don't ascend to the parent directory.
ca: Recuperació recursiva accept/reject:
      -A,  --accept=LLISTA                            llista separada per comes de lo que s'accepta.
      -R,   --reject=LLISTA                              llista separada per comes de lo que no s'accepta.
      -D,   --domains=LLISTA                          llista dels dominis separada per comes que s'accepta.
             --exclude-domains=LLISTA             llista dels dominis separada per comes que no s'accepta.
             --follow-ftp                                      segueix els enllaços FTP dels documents HTML.
            --follow-tags=LLISTA                       llista de tags que s'accepten per seguir.
      -G,  --ignore-tags=LLISTA                     llista de tags separat per coma que s'ignoren.
      -H,  --span-hosts                                    anar a hosts diferents a la hora de la recursió.
      --L,  --relative                                         segueix només els enllaços relatius.
      -I,   --include-directories=LLISTA           llista dels directoris permesos.
      -X,  --exclude-directories=LLISTA          llista de directoris a excloure.
      -np,  --no-parent                                    no puja al directori pare.

en: Recursive retrieval:
      -r,  --recursive          recursive web-suck -- use with care!
      -l,  --level=NUMBER       maximum recursion depth (inf or 0 for infinite).
           --delete-after       delete files locally after downloading them.
      -k,  --convert-links      convert non-relative links to relative.
      -K,  --backup-converted   before converting file X, back up as X.orig.
      -m,  --mirror             shortcut option equivalent to -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites    get all images, etc. needed to display HTML page.
ca: Descarrega recursiva:
      -r,    --recursive                descàrrega recursiva de la web -- usar amb compte!
      -l,     --level=NUMBER      màxim nivell de recursió (inf o 0 per infinit).
             --delete-after             borrar els arxius després d'haver-los descarregat.
      -k,   --convert-links            converteix els enllaços no relatius a enllaços relatius.
      -K,  --backup-converted    abans de convertir un arxiu X, fa un backup que es dirà X.orig.
      -m,  --mirror                      opció equivalent a -r -N -l inf -nr.
      -p,  --page-requisites        descarrega totes les imatges, etc, necessàries per veure el
                                              HTML correctament.

en: Rejecting `%s'.
ca: Rebutjant `%s'.

en: Remote file is newer than local file `%s' -- retrieving.
ca: L'arxiu remot és més nou que l'arxiu local `%s' -- descarregant.

en: Remote file is newer, retrieving.
ca: L'arxiu remot és més nou, descarregant.

en: Remote file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
ca: L'arxiu remot no és més nou que l'arxiu local `%s' -- no es descarrega.

en: Removed `%s'.
ca: Esborrat `%s'.

en: Removing %s since it should be rejected.
ca: Borrant %s fins que sigui rebutjat.

en: Removing %s.
ca: Esborrant %s.

en: Resolving %s...
ca: Resolent %s...

en: Retrying.
ca: Descarregant.

en: Reusing connection to %s:%hu.
ca: S'està reutilitzant la conexió a %s:%hu.

en: Server error, can't determine system type.
ca: Error de servidor, no es pot determinar el tipus de sistema.

en: Server file no newer than local file `%s' -- not retrieving.
ca: L'arxiu remot no és més nou que el local `%s' -- no es descarregarà.

en: Skipping directory `%s'.
ca: omitint directori `%s'.

en: Starting WinHelp %s
ca: Engegant WinHelp %s

en: Startup:
      -V,  --version           display the version of Wget and exit.
      -h,  --help              print this help.
      -b,  --background        go to background after startup.
      -e,  --execute=COMMAND   execute a `.wgetrc'-style command.
ca: Inici:
     -V, --version            Mostra la versió del Wget i surt.
     -h, --help                 Mostra aquesta ajuda.
     -b, --background      va al fons després del inici.
     -e, --execute=ORDRE  executa una ordre del estil del `wgetrc'.

en: Symlinks not supported, skipping symlink `%s'.
ca: Els enllaços no estan suportats, omitint enllaç `%s'.

en: Syntax error in Set-Cookie at character `%c'.
ca: Error de sintaxi al fixar la cookie al caracter `%c'.

en: Syntax error in Set-Cookie: premature end of string.
ca: Error de sintaxi al fixar la cookie: final inesperat.

en: The server refuses login.
ca: El servidor refusa la entrada.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
ca: Els tamanys no són iguals (local %ld) -- descarregant.

en: The sizes do not match (local %ld) -- retrieving.
ca: Els tamanys no corresponen (local %ld) -- descarregant.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
ca: Aquest programa es distribueix amb l'esperança de que serà útil,
    però SENSE CAP TIPUS DE GARANTIA; fins i tot sense la garantia implicita
    de Comercialitat o idoneitat per el fi determinat. Veure la llicència publica de GNU per més detalls.

en: Try `%s --help' for more options.
ca: Prova `%s --help' per més opcions.

en: Trying without the specified certificate
ca: Probant sense el certificat especificat

en: Unable to delete `%s': %s
ca: No es pot borrar `%s': %s

en: Unable to establish SSL connection.
ca: No es pot establir una conexió SSL.

en: Unknown authentication scheme.
ca: Métode de autentificació desconeguda.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown type `%c', closing control connection.
ca: Tipus desconegut `%c', tancant la conexió de control.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
ca: tipus de llistat no soportat, intentant fent servir el parsejador de Unix.

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
ca: Ús: %s NETRC [HOSTNAME]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
ca: Ús: %s [OPTION]... [URL]...

en: Using `%s' as listing tmp file.
ca: Utilitzant `%s' com a un arxiu de llistat temporal.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
ca: Perill: Les wildcards no estan suportades en HTTP.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
ca: No es descarregaran els directoris perquè la profunditat es %d (màx %d).

en: Write failed, closing control connection.
ca: Escritura fallada, tancant la conexió de control.

en: Wrote HTML-ized index to `%s' [%ld].
ca: S'ha escrit un índex amb HTML a `%s' [%ld].

en: Wrote HTML-ized index to `%s'.
ca: S'ha escrit un índex HTML a `%s'.

en: connected.
ca: conectat.

en: couldn't connect to %s:%hu: %s
ca: no es pot conectar a `%s:%hu: %s

en: done.
ca: fet.

en: done.
ca: fet.

en: done.
ca: fet.

en: failed: %s.
ca: Fallat: %s.

en: ignored
ca: ignorat

en: nothing to do.
ca: Res a fer.

en: time unknown
ca: temps desconegut

en: unspecified
ca: no especificat
