nautilus 1.0.4.1 - en to ca translation catalogue (1490 entries)

en:  (another copy)
ca:  (un altra còpia)

en:  (containing %d items)
ca:  (contenint %d elements)

en:  (containing 0 items)
ca:  (contenint 0 elements)

en:  (containing 1 item)
ca:  (contenint 1 element)

en:  (containing a total of %d items)
ca:  (contenint un total de %d elements)

en:  (containing a total of 0 items)
ca:  (contenint un total de 0 elements)

en:  (containing a total of 1 item)
ca:  (contenint un total d'1 element)

en:  (copy)
ca:  (còpia)

en:  (see "
ca:  (vegeu "

en:  (see also "
ca:  (vegeu també "

en:  _Advanced
ca:  _Avançat

en:  _Beginner
ca:  _Principiant

en:  _Intermediate
ca:  _Intermedi

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
ca: "%s" no pot obrir "%s" perquè "%s" no pot accedir als fitxers a les ubicacions "%s". No hi ha cap aplicació disponible per visualitzar aquest fitxer. Si copieu aquest fitxer al vostre ordinador, potser podreu obrir-lo.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  Would you like to choose another application?
ca: "%s" no pot obrir "%s" perquè "%s" no pot accedir als fitxers a les ubicacions "%s". Voleu escollir un altra aplicació?

en: "%s" cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it immediately?
ca: "%s" no es pot moure a la Paperera. Voleu suprimir-lo immediatament?

en: "%s" could not be copied to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to copy "%s", rename it and try again.
ca: "%s" no es pot copiar a la nova ubicació, perquè el seu nom ja està usat per un element especial que no es pot moure o reemplaçar.
    
    Si encara voleu copiar "%s" canvieu-li el nom i torneu a provar.

en: "%s" could not be moved to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to move "%s", rename it and try again.
ca: "%s" no es pot moure a la nova ubicació, perquè el seu nom ja està usat per un element especial que no es pot moure o reemplaçar.
    
    Si encara voleu moure "%s" canvieu-li el nom i torneu a provar.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
ca: "%s" no s'hat trobat. Potser s'ha suprimit recentment.

en: "%s" is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
ca: "%s" és un fitxer de text executable. Voleu executar-lo o visualitzar-ne el contingut?

en: "%s" is not a valid location. Please check the spelling and try again.
ca: "%s" no és una ubicació vàlida. Si us plau comproveu l'ortografia i torneu a provar.

en: "%s" selected
ca: "%s" seleccionat

en: "%s" selected (%s)
ca: "%s" seleccionat (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
ca: "%s" es copiarà si seleccioneu l'ordre enganxar fitxers

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
ca: "%s" es mourà si seleccioneu l'ordre enganxar fitxers

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ca: %A, %d de %B del %Y a les %-I:%M:%S %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ca: %a, %-d %b %Y a les %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ca: %a, %-d %b %Y a les %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ca: %-d %b %Y a les %I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
ca: %-d %b %Y %I:%M %p

en: %d folders selected
ca: %d directoris seleccionats

en: %d items selected (%s)
ca: %d elements seleccionats (%s)

en: %d items, totalling %s
ca: %d elements, totalitzant %s

en: %d of the selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete those %d items immediately?
ca: %d dels elements seleccionats no es poden moure a la Paperera. Voleu suprimir aquests %d elements immediatament?

en: %d other items selected (%s)
ca: altres %d elements seleccionats (%s)

en: %dnd link to %s
ca: %d enllaç a %s

en: %drd link to %s
ca: %d enllaç a %s

en: %dst link to %s
ca: %d enllaç a %s

en: %dth link to %s
ca: %d enllaç a %s

en: %ld of %ld
ca: %ld de %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
ca: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
ca: %d/%m/%y

en: %s
    
    Loser sidebar.
ca: %s
    
    Barra lateral del Perdedor.

en: %s
    
    This is a Nautilus content view that fails on demand.
ca: %s
    
    Aquesta és una vista de contingut del Nautilus que falla a una petició.

en: %s
    
    This is a sample Nautilus content view component.
ca: %s
    
    Això és una mostra del component de la vista de contingut del Nautilus.

en: %s
    
    You can configure which programs are offered for which file types with the "File Types and Programs" part of the GNOME Control Center. Do you want to go there now?
ca: %s
    
    Podeu configurar quins programes s'ofereixen per a cada tipus de fitxer amb "Tipus de fitxers i programes" del Centre de Control de Gnome. Voleu anar-hi ara?

en: %s
    
    You clicked the Sample toolbar button.
ca: %s
    
    Heu fet clic al botó Mostra de la barra d'eines.

en: %s (%dnd copy)%s
ca: %s (%d còpia)%s

en: %s (%drd copy)%s
ca: %s (%d còpia)%s

en: %s (%dst copy)%s
ca: %s (%d còpia)%s

en: %s (%dth copy)%s
ca: %s (%d còpia)%s

en: %s (another copy)%s
ca: %s (un altra còpia)%s

en: %s (copy)%s
ca: %s (còpia)%s

en: %s Properties
ca: %s propietats

en: %s Viewer
ca: Visualitzador %s

en: %s's Home
ca: Directori de l'usuari %s

en: %u files
ca: %u fitxers

en: %u folders
ca: %u carpetes

en: %u items
ca: %u elements

en: (none)
ca: (cap)

en: (some contents unreadable)
ca: (alguns continguts són il·legibles)

en: .bashrc (copy)
ca: .bashrc (còpia)

en: .foo (copy).txt
ca: .foo (còpia).txt

en: 0 files
ca: 0 fitxers

en: 0 folders
ca: 0 carpetes

en: 0 items
ca: 0 elements

en: 1 file
ca: 1 fitxer

en: 1 folder
ca: 1 carpeta

en: 1 folder selected
ca: 1 directori seleccionat

en: 1 item
ca: 1 element

en: 1 item, with size %s
ca: 1 element, amb mida %s

en: 1 other item selected (%s)
ca: 1 altre element seleccionat (%s)

en: 100 K
ca: 100 kB

en: 500 K
ca: 500 kB

en: ? items
ca: ? elements

en: A Cappella
ca: A cappella

en: A JavaScript function (small software program) on this page tried to open a new window, but Nautilus does not support the opening new windows by JavaScript.
    
    Try viewing the page in a different web browser, such as Mozilla.
ca: Una funció JavaScript (un petit programa) d'aquesta pàgina ha provat d'obrir una finestra nova, però amb el Nautilus no es poden obrir noves finestres mitjançant JavaScript.
    
    Proveu de veure la pàgina en un altre navegador web, com ara el Mozilla.

en: A Teal variation of the Crux theme.
ca: Una variant teal del tema Crux.

en: A _Viewer...
ca: Un _visualitzador...

en: AFFS Volume
ca: Volum AFFS

en: AFS Network Volume
ca: Volum de la xarxa AFS

en: APPENDIX
ca: APÈNDIX

en: About Nautilus
ca: _Quant al Nautilus

en: About Scripts
ca: Quant a seqüències

en: Accessed:
ca: Accedit:

en: Acid Jazz
ca: Àcid Jazz

en: Acid Punk
ca: Àcid Punk

en: Acoustic
ca: Acústic

en: Activate items with a double click
ca: Activa els elements amb un doble clic

en: Activate items with a single click
ca: Activa els elements amb un clic

en: Add New Site
ca: Afegeix un nou lloc

en: Add New Theme...
ca: Afegeix un nou tema...

en: Add a New Color...
ca: Afegeix un nou color...

en: Add a New Emblem...
ca: Afegeix un nou distintiu...

en: Add a New Pattern...
ca: Afegeix un nou patró...

en: Add a New Site:
ca: Afegeix un nou lloc:

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ca: Afegeix l'adreça d'interès de l'actual ubicació en aquest menú

en: Add new...
ca: Afegeix una nova...

en: Add or remove sets of links by clicking on the checkboxes below.
ca: Afegeix o elimina configuracions dels enllaços fent clic als quadres de verificació de sota.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
ca: Tots els fitxers executables d'aquesta carpeta apareixeran en el menú de seqüències. La seqüència escollida des del menú s'executarà amb cada un dels elements escollits com a entrada.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
ca: Tots els fitxers executables d'aquesta carpeta apareixeran en el menú de seqüències. La seqüència escollida des del menú s'executarà.
    
    Quan s'executin des de una carpeta local, a les seqüències es passaran els noms dels fitxers seleccionats. Quan s'executin des d'una carpeta remota (p.ex. una carpeta mostrant un contingut web o ftp) a les seqüències no se li passaran paràmetres.
    
    En tots els casos, les següents variables d'entorn seran definides per Nautilus, i que podran ser utilitzades per les seqüències:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: camins dels fitxers seleccionats (només en cas local) delimitats pel caràcter nova línia
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI dels fitxers seleccionats delimitats pel caràcter nova línia
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI de la ubicació actual
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: posició i mida de la finestra actual

en: Alternative
ca: Alternativa

en: Always
ca: Sempre

en: Always list folders before files
ca: Sempre llista les carpetes abans que els fitxers

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
ca: Una variació albergínia del tema Crux

en: An _Application...
ca: Una _aplicació....

en: An error occurred while loading this search's contents: %s
ca: S'ha produït un error mentre s'estaven carregant els continguts d'aquesta cerca: %s

en: An invalid drag type was used.
ca: S'ha utilitzat un tipus d'arrossegament no vàlid.

en: Anime
ca: Animació

en: Apparition
ca: Aparició

en: Appearance
ca: Aparença

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arabic (IBM-864)
ca: Àrab (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
ca: Àrab (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
ca: Àrab (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
ca: Àrab (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (Windows-1256)
ca: Àrab (Windows-1256)

en: Are you sure you want Nautilus to forget which locations you have visited?
ca: Esteu segurs que voleu que el Nautilus s'oblidi dels llocs que heu visitat?

en: Are you sure you want to forget history? If you do, you will be doomed to repeat it.
ca: Esteu segurs que voleu oblidar l'historial? Si ho feu, esteu comdemnats a repetir-lo.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the Trash?
ca: Esteu segur de que voleu suprimir permanentment "%s" de la Paperera?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ca: Esteu segur que voleu eliminar permanentment l'element "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete all of the items in the Trash?
ca: Esteu segurs que voleu eliminar permanentment tots els elements dela Paperera?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the Trash?
ca: Esteu segur de que voleu suprimir permanentment els %d elements seleccionats de la Paperera?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
ca: Segur que voleu eliminar permanentment els %d elements seleccionats?

en: Armenian (ARMSCII-8)
ca: Armeni (ARMSCII-8)

en: Artist
ca: Artista

en: Ask before emptying the Trash or deleting files
ca: Pregunta'm abans de buidar la Paperera o suprimir els fitxers

en: Ask each time
ca: Pregunta cada vegada

en: Authors
ca: Autors

en: Auto-detected Volume
ca: Volum autodetectat

en: Back
ca: Endarrere

en: Background
ca: Segon pla

en: Backgrounds and Emblems
ca: Fons i distintius

en: Ballad
ca: Balada

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Baltic (ISO-8859-13)
ca: Bàltic (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
ca: Bàltic (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
ca: Bàltic (Windows-1257)

en: Basic
ca: Bàsic

en: Bass
ca: Baix

en: Bit Rate
ca: Velocitat en bits

en: Black
ca: Negre

en: Blue Ridge
ca: Blau serralada

en: Blue Rough
ca: Blau escarpat

en: Blue Type
ca: Blau tipus

en: Bookmark for Nonexistent Location
ca: Adreça d'interès d'una ubicació inexistent

en: Bookmarks
ca: _Adreces d'interès

en: Broken Link
ca: Enllaç trencat

en: Brushed Metal
ca: Metall polit

en: Bubble Gum
ca: Bombolla de goma

en: Built-in Bookmarks
ca: Adreces d'interès integrades

en: Burlap
ca: Arpillera

en: By Emblems
ca: Per distintius

en: By Modification Date
ca: Per data de modificació

en: By Modification _Date
ca: Per data de modificació

en: By Name
ca: Per nom

en: By Size
ca: Per mida

en: By Type
ca: Per tipus

en: By _Emblems
ca: Per _distintius

en: By _Name
ca: Per _nom

en: By _Size
ca: Per _mida

en: By _Type
ca: Per _tipus

en: CD Digital Audio
ca: Àudio digital en CD

en: CD-ROM Drive
ca: Unitat de CD-ROM

en: CDROM Volume
ca: Volum CDROM

en: C_lear Text
ca: N_eteja el text

en: Camouflage
ca: Camuflatge

en: Can't Change Trash Location
ca: No podeu canviar la ubicació de la Paperera

en: Can't Copy Into Self
ca: No podeu copiar dins ella mateixa.

en: Can't Copy Over Self
ca: No podeu copiar sobre ell mateix

en: Can't Copy Trash
ca: No podeu copiar la Paperera.

en: Can't Copy to Trash
ca: No podeu copiar la Paperera.

en: Can't Display Location
ca: No es pot mostrar la ubicació

en: Can't Move Into Self
ca: No podeu moure dins ella mateixa.

en: Can't Open Location
ca: No es pot obrir la ubicació

en: Can't Play Remote Files
ca: No es pot reproduir el fitxer remot

en: Can't Read Folder
ca: No es pot llegir la carpeta

en: Can't create nautilus-launcher-applet!
ca: No es pot crear la miniaplicació llançadora del Nautilus!

en: Can't create nautilus-preferences-applet!
ca: No es pot crear la miniaplicació preferències del Nautilus

en: Can't delete current theme
ca: No es pot suprimir el tema actual

en: Can't execute remote links
ca: No es poden executar el enllaços remots

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
ca: No es poden trobar les descripcions per a "x-directori/normal". Això probablement significa que el fitxer gnome-vfs.keys no està en el lloc correcte o no es troba per alguna altra raó.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Group Change?
ca: Voleu cancel·lar el canvi de grup?

en: Cancel Open?
ca: Cancel·lo obrir?

en: Cancel Owner Change?
ca: Voleu cancel·lar el canvi de propietari?

en: Cancel Remove
ca: Cancel·la eliminar

en: Cancel Rename?
ca: Cancel·lo reanomenar?

en: Cancel Showing Properties Window?
ca: Cancel·lo l'exhibició de la finestra de propietats?

en: Caveat
ca: Advertència

en: Celtic
ca: Cèltica

en: Celtic (ISO-8859-14)
ca: Cèltic (ISO-8859-14)

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: Central European (IBM-852)
ca: Centreeuropeu (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
ca: Centreeuropeu (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
ca: Centreeuropeu (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
ca: Centreeuropeu (Windows-1250)

en: Certified
ca: Certificat

en: Chalk
ca: Guix

en: Chamber Music
ca: Música de cambra

en: Change Desktop Background
ca: Canvia el fons de l'escriptori

en: Change the visibility of this window's location bar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'ubicació d'aquesta finestra

en: Change the visibility of this window's sidebar
ca: Canvia la visibilitat de la barra lateral d'aquesta finestra

en: Change the visibility of this window's status bar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'estat d'aquesta finestra

en: Change the visibility of this window's toolbar
ca: Canvia la visibilitat de la barra d'eines d'aquesta finestra

en: Changing group
ca: S'està canviant el grup

en: Changing owner
ca: S'està canviant el propietari

en: Chanson
ca: Cançó

en: Charcoal
ca: Carbó vegetal

en: Charset Encoding
ca: Codificació del conjunt de caràcters

en: Checking Your Internet Connection
ca: S'està comprovant la connexió a Internet

en: Chinese
ca: Xinès

en: Chinese Simplified (GB2312)
ca: Xinès simplificat (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
ca: Xinès simplificat (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
ca: Xinès simplificat (HZ)

en: Chinese Traditional (Big5)
ca: Xinès tradicionsl (Big5)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
ca: Xinès tradicional (EUC-TW)

en: Choose
ca: Trieu

en: Choose Your User Level
ca: Trieu el vostre nivell d'usuari

en: Choose a program with which to open the selected item
ca: Trieu un programa amb el què obrir l'element seleccionat

en: Choose a view for "%s".
ca: Trieu una vista per a "%s".

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
ca:  Tria una vista per a la ubicació actual, o modica el conjunt de vistes

en: Choose an application with which to open "%s".
ca: Trieu una aplicació per a obrir "%s".

en: Choose another application with which to open the selected item
ca: Trieu una altra aplicació amb la què obrir l'element seleccionat

en: Choose another viewer with which to view the selected item
ca: Trieu un altre visualitzador amb el què veure l'element seleccionat

en: Choose the order for information to appear beneath icon names.
    More information appears as you zoom in closer
ca: Trieu l'ordre de la informació que apareix a sota dels noms de les icones.
    Apareixerà més informació a mida que amplieu el zoom.

en: Chorus
ca: Cor

en: Christian Rock
ca: Rock cristià

en: Classic Rock
ca: Rock clàssic

en: Classical
ca: Clàssica

en: Clean Up by Name
ca: Posa en ordre per nom

en: Clear Text
ca: Neteja el text

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ca: Neteja els continguts del menú Vés i les llistes endarrere/endavant

en: Click Behavior
ca: Comportament en fer clic

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with a
    window showing your home folder.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
ca: Feu clic a Finalitza per executar el Nautilus. Començareu amb
    una finestra que mostra la vostra carpeta inicial.
    
    Esperem que gaudiu del Nautilus!

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with two
    Nautilus windows: one shows your home folder, and the
    other tells you about Eazel's services that make the life
    of a %s user easier.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
ca: Feu clic a Finalitza per executar el Nautilus. Començareu amb dues
    finestres del Nautilus: una que mostra la vostra carpeta inicial i
    l'altra que us informarà dels serveis de Eazel que fan la vida d'un usuari
    %s més fàcil.
    
    Esperem que gaudiu del Nautilus!

en: Click on a color to remove it
ca: Feu clic sobre un color per a eliminar-lo

en: Click on a pattern to remove it
ca: Feu clic en un patró per a eliminar-lo

en: Click on a theme to change the appearance of Nautilus.
ca: Feu clic a un tema per canviar l'aspecte del Nautilus.

en: Click on a theme to remove it.
ca: Feu click sobre un tema per a eliminar-lo

en: Click on an emblem to remove it
ca: Feu clic sobre un distintiu per a eliminar-lo

en: Close
ca: Tanca

en: Close _All Windows
ca: Tanca _totes les finestres

en: Close all Nautilus windows
ca: Tanca totes les finestres del Nautilus

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: Color name:
ca: Nom del color:

en: Color value:
ca: Valor del color:

en: Comedy
ca: Comèdia

en: Computer
ca: Ordinador

en: Concrete
ca: Formigó

en: Configuration Files
ca: Fitxers de configuració

en: Conflict while copying
ca: S'ha produït un conflicte en copiar

en: Content Loser
ca: Continguts del Perdedor

en: Content Loser Viewer
ca: Contingut del visualitzador Perdedor:

en: Content searches are not available
ca: Les cerques amb contingut no estan disponibles

en: Contents:
ca: Continguts:

en: Conventions
ca: Convencions

en: Cool
ca: Fred

en: Copy Files
ca: S'estan copiant els fitxers

en: Copy Text
ca: Copia el text

en: Copy the selected text to the clipboard
ca: Copia el text seleccionat al porta-retalls

en: Copying
ca: S'està copiant

en: Copying files
ca: S'estan copiant els fitxers

en: Cork
ca: Suro

en: Couldn't Create Required Folder
ca: No s'ha pogut crear la carpeta requerida

en: Couldn't Create Required Folders
ca: No s'han pogut crear les carpetes necessàries

en: Couldn't add theme
ca: No s'ha pogut afegir un tema

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
ca: No podeu canviar el grup de "%s" perquè està en un disc de només lectura

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
ca: No podeu canviar el nom de "%s" perquè està en un disc de només lectura

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
ca: No es pot canviar el propietari de "%s" perquè està en un disc de només lectura

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
ca: No s'han pogut canviar els permissos de "%s" perquè està en un disc de només lectura

en: Couldn't delete pattern
ca: No s'ha pogut eliminar el patró

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot determine what type of file it is.
ca: No s'ha pogut mostrar "%s" perquè el Nautilus no pot determinar quin tipus de fitxer és.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot handle %s: locations.
ca: No s'ha pogut mostrar "%s", perquè el Nautilus no pot gestionar les ubicacions %s.

en: Couldn't display "%s", because access was denied.
ca: No s'ha pogut mostrar "%s", perquè s'ha denegat l'accés.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found. Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ca: No es pot mostrar "%s", perquè l'ordinador central "%s" no s'ha trobat. Comproveu que l'ortografia és correcta i que els paràmetres del vostre servidor intermedi són correctes.

en: Couldn't display "%s", because the attempt to log in failed.
ca: No s'ha pogut mostrar "%s", perquè ha fallat l'intent d'entrada.

en: Couldn't display "%s", because the host name was empty. Check that your proxy settings are correct.
ca: No s'ha pogut mostrar "%s", perquè el nom de l'ordinador central estava buit. Comproveu que els paràmetres del servidor intermedi són correctes.

en: Couldn't find "%s". Please check the spelling and try again.
ca: No s'ha pogut trobar "%s". Si us plau comproveu l'ortografia i torneu a provar.

en: Couldn't install color
ca: No s'ha pogut instal·lar el color

en: Couldn't install emblem
ca: No s'ha pogut instal·lar el distintiu

en: Couldn't install pattern
ca: No s'ha pogut instal·lar el patró

en: Couldn't install theme
ca: No s'ha pogut instal3lar el tema

en: Couldn't load %s
ca: No s'ha pogut carregar %s

en: Couldn't remove theme
ca: No s'ha pogut suprimir el tema

en: Countertop
ca: Comptador superior

en: Create a New Color:
ca: Crea un color nou:

en: Create a New Emblem:
ca: Crea un distintiu nou:

en: Create a new empty folder inside this folder
ca: Crea una nova carpeta buida dins d'aquesta carpeta

en: Create a symbolic link for each selected item
ca: Crea un enllaç simbòlic per a cada element seleccionat

en: Create the initial window with the given geometry.
ca: Crea una finestra inicial amb la geometria donada.

en: Creating Properties window
ca: Creant la finestra de propietats

en: Creating links to files
ca: Creant els enllaços a fitxers

en: Croatian (MacCroatian)
ca: Croat (MacCroatian)

en: Cu_t File
ca: Re_talla el fitxer

en: Cu_t Files
ca: Re_talla els fitxer

en: Cult
ca: Culte

en: Cut Files
ca: Retalla els fitxers

en: Cut Text
ca: Retalla el text

en: Cut _Text
ca: Retalla el _text

en: Cut the selected text to the clipboard
ca: Retalla el text seleccionat al porta-retalls

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic (IBM-855)
ca: Ciríl·lic (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
ca: Ciríl·lic (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
ca: Ciríl·lic (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
ca: Ciríl·lic (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
ca: Ciríl·lic (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (IBM-866)
ca: Ciríl·lic/Rus (IBM-866)

en: Cyrillic/Russian (KOI8-R)
ca: Ciríl·lic/Rus (IBM-866)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
ca: Ciríl·lic/Ucraí (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnès (MacUkrainian)

en: DVD Volume
ca: Volum DVD

en: Danger
ca: Perill

en: Danube
ca: Danubi

en: Dark Cork
ca: Suro fosc

en: Dark GNOME
ca: GNOME fosc

en: Date Modified
ca: Data de modificació

en: De_lete
ca: Su_primeix

en: De_lete...
ca: Su_primeix...

en: Death Metal
ca: Death metal

en: Decoding Update...
ca: S'està descodificant l'actualització...

en: Deep Teal
ca: Teal profund

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default View
ca: Vista predeterminada

en: Default non-smooth font:
ca: Tipus de lletra no millorat predeterminat:

en: Default smooth font:
ca: Tipus de lletra millorat predeterminat:

en: Default zoom level:
ca: Nivell de zoom predeterminat:

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete From Trash?
ca: Suprimeixo des de la Paperera?

en: Delete Immediately?
ca: Suprimeixo immediatament?

en: Delete Trash Contents?
ca: Voleu suprimir el contingut de la Paperera?

en: Delete all items in the Trash
ca: Suprimeix tots els elements de la Paperera

en: Delete all selected items permanently
ca: Suprimeix tots els elements seleccionats permanentment

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ca: Suprimeix cada element seleccionat, sense moure'ls a la Paperera

en: Delete from _Trash
ca: Suprimeix des de la _Paperera

en: Delete from _Trash...
ca: Suprimeix des de la _Paperera

en: Delete?
ca: Voleu suprimir?

en: Deleting
ca: S'està suprimint

en: Deleting files
ca: S'estan suprimint els fitxers

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Devices
ca: Dispositius

en: Disks
ca: Discos

en: Display
ca: Visualitza

en: Display %s tab in sidebar
ca: Mostra %s tabuladors en la barra lateral

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ca: Mostra una finestra que permet editar les adreces d'interès en aquest menú

en: Display credits for the creators of Nautilus
ca: Mostra els crèdits dels creadors del Nautilus

en: Display files when they are clicked
ca: Mostra els fitxers quan se'ls faci clic

en: Display icons in the opposite order
ca: Mostra les icones en l'ordre oposat

en: Display location bar in new windows
ca: Mostra la barra d'ubicació en una nova finestra

en: Display on-line help for Nautilus
ca: Mostra l'ajuda en línia del Nautilus

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ca: Mostra els patrons, colors, i distintius que es poden utilitzar per personalitzar l'aparença

en: Display quick reference pages for Nautilus
ca: Mostra les pàgines de referència ràpida del Nautilus

en: Display release notes for Nautilus
ca: Mostra les notes de llançament del Nautilus

en: Display sidebar in new windows
ca: Mostra la barra lateral en una nova finestra

en: Display status bar in new windows
ca: Mostra la barra d'estat en una nova finestra

en: Display the latest contents of the current location
ca: Mostra els últims continguts de la ubicació actual

en: Display this location with "%s"
ca: Mostra aquesta ubicació amb "%s"

en: Display toolbar in new windows
ca: Mostra la barra d'eines en una nova finestra

en: Distinguished
ca: Distingit

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ca: No gestionis l'escriptori (ignora el conjunt la preferència especificada en el diàleg de preferències),

en: Do you want to view these %d locations in separate windows?
ca: Voleu veure aquestes %d ubicacions en finestres separades?

en: Documents by Subject
ca: Documents per assumpte

en: Don't include in the menu for "%s" items
ca: No inclore al menú per als elements "%s"

en: Don't include the built-in bookmarks in the Bookmarks menu
ca: No incloguis les adreces d'interès integrades en el menú d'adreces d'interès

en: Don't make thumbnails for files larger than:
ca: No generis miniatures dels fitxers més grans que:

en: Don't verify my connection or check for updates
ca: No verifiquis la meva connexió o comprovis les actualitzacions

en: Done
ca: Fet

en: Dots
ca: Punts

en: Downloading Nautilus updates...
ca: S'estan baixant les actualitzacions del Nautilus...

en: Draft
ca: Esborrany

en: Drag a color to an object to change it to that color
ca: Arrossegueu un color sobre un objecte per canviar-lo a aquest color

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ca: Arrossegueu un mosaic patró sobre un objecte per canviar-lo

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ca: Arrossegueu un distintiu sobre un objecte per afegir-lo a l'objecte

en: Drag and Drop error
ca: Error d'arrossegar i deixar

en: Drag and drop is only supported to local file systems.
ca: Només es pot arrossegar i deixar en sistemes de fitxers locals.

en: Drag to seek within track
ca: Arrossega per cercar entre la pista

en: Drum & Bass
ca: Bateria i baix

en: Drum Solo
ca: Sol de bateria

en: Duet
ca: Duo

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicate each selected item
ca: Duplica cada element seleccionat

en: Easy Listening
ca: Fàcil d'escoltar

en: Eclipse
ca: Eclipsi

en: Edit
ca: Edició

en: Edit various Nautilus preferences
ca: Edita les diverses preferències del Nautilus

en: Electronic
ca: Electrònica

en: Emblems
ca: Distintius

en: Emblems:
ca: Distintius:

en: Empty
ca: Buida

en: Empty Trash
ca: Buida la Paperera

en: Empty Trash...
ca: Buida la Paperera...

en: Emptying the Trash
ca: S'està buidant la Paperera

en: English (US-ASCII)
ca: Anglès (US-ASCII)

en: Enhanced DOS Volume
ca: Volum DOS millorat

en: Envy
ca: Enveja

en: Erase
ca: Esborrar

en: Error "%s" creating new folder.
ca: S'ha produït l'error "%s" en crear una nova carpeta.

en: Error "%s" while copying "%s".
    
    Would you like to continue?
ca: S'ha produït un error "%s" en copiar "%s".
    
    Voleu continuar?

en: Error "%s" while copying.
    
    Would you like to continue?
ca: S'ha produït un error "%s" en copiar
    
    Voleu continuar?

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
    
    Would you like to continue?
ca: S'ha produït un error "%s" en crear l'enllaç a "%s".
    
    Voleu continuar?

en: Error "%s" while deleting "%s".
    
    Would you like to continue?
ca: S'ha produït un error "%s" en suprimir "%s".
    
    Voleu continuar?

en: Error "%s" while deleting.
    
    Would you like to continue?
ca: S'ha produït un error "%s" en suprimir.
    
    Voleu continuar?

en: Error "%s" while linking.
    
    Would you like to continue?
ca: S'ha produït un error "%s" en enllaçar.
    
    Voleu continuar?

en: Error "%s" while moving "%s".
    
    Would you like to continue?
ca: S'ha produït un error "%s" en moure "%s".
    
    Voleu continuar?

en: Error "%s" while moving.
    
    Would you like to continue?
ca: S'ha produït un error "%s" en moure.
    
    Voleu continuar?

en: Error Displaying Folder
ca: S'ha produït un error en visualitzar la carpeta

en: Error Setting Group
ca: S'ha produït un error especificant el grup

en: Error Setting Owner
ca: S'ha produït un error especificant el propietari

en: Error Setting Permissions
ca: Error especificant els permisos

en: Error creating new folder
ca: S'ha produït un error en crear una nova carpeta

en: Error creating new folder.
    
    There is no space on the destination.
ca: S'ha produït un error en crear una nova carpeta.
    
    No hi ha espai a la destinació.

en: Error creating new folder.
    
    You do not have permissions to write to the destination.
ca: S'ha produït un error en crear una nova carpeta.
    
    no teniu els permisos per escriure a la destinació.

en: Error during search
ca: S'ha produït un error en cercar

en: Error reading file index
ca: S'ha produït un error en llegir l'índex de fitxers

en: Error while copying to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
ca: S'ha produït un error en copiar a "%s".
    
    El disc de destí és de només lectura.

en: Error while copying to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
ca: S'ha produït un error en copiar-lo a "%s".
    
    No hi ha prou espai en la destinació.

en: Error while copying to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
ca: S'ha produït un error en copiar a "%s".
    
    No teniu permisos per escriure en aquesta carpeta.

en: Error while copying.
ca: S'ha produït un error en copiar

en: Error while copying.
    
    "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ca: S'ha produït un error en copiar.
    
    "%s" no es pot copiar perquè no teniu permisos per llegir-lo.

en: Error while creating link in "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
ca: S'ha produït un error en crear l'enllaç en "%s".
    
    No hi ha prou espai en la destinació.

en: Error while creating links in "%s".
    
    The destination disk is read-only.
ca: S'ha produït un error en crear els enllaços en "%s".
    
    El disc de destinació és de només lectura.

en: Error while creating links in "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
ca: S'ha produït un error en crear els enllaços en "%s".
    
    No teniu permisos per escriure en aquesta carpeta.

en: Error while deleting.
ca: S'ha produït un error en suprimir.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
ca: S'ha produït un error en suprimir.
    
    "%s" no es pot suprimir perquè és un disc de només lectura.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
ca: S'ha produït un error en suprimir.
    
    "%s" no es pot suprimir perquè no teniu permís per modificar la seva carpeta pare.

en: Error while linking.
ca: S'ha produït un error en enllaçar

en: Error while moving items to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
ca: S'ha produït un error en moure els ítems a "%s".
    
    El disc de destinació és de només lectura.

en: Error while moving items to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
ca: S'ha produït un error en moure els ítems a "%s".
    
    No teniu permisos per escriure en aquesta carpeta.

en: Error while moving to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
ca: S'ha produït un error en moure a "%s".
    
    No hi ha prou espai en la destinació.

en: Error while moving.
ca: S'ha produït un error en moure

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
ca: S'ha produït un error en moure.
    
    "%s" no es pot moure perquè és un disc de només lectura.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
ca: S'ha produït un error en moure.
    
    "%s" no es pot moure perquè no teniu permís per canviar-lo a la seva carpeta pare.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved to the Trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
ca: S'ha produït un error en moure.
    
    "%s" no es pot moure a la Paperera perquè no teniu permís per canviar-lo a la seva carpeta pare.

en: Ethnic
ca: Ètnica

en: Euro-Techno
ca: Euro-Tecno

en: Every indexed file on your computer matches the criteria you selected. You can check the spelling on your selections or add more criteria to narrow your results.
ca: Cada fitxer indexat del vostre ordinador coincideix amb el criteri que heuseleccionat. Podeu comprovar l'ortografia de les vostres seleccions i afegir més criteris per limitar els resultats.

en: Executable Text Files
ca: Fitxers de text executables

en: Execute
ca: Execució

en: Execute files when they are clicked
ca: Executa els fitxers quan se'ls faci clic

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
ca: L'existència d'aquest fitxer indica que l'assistent de configuració del
    Nautilus ha estat executat.
    
    Podeu suprimir manualment aquest fitxer per tornar a executar l'assistent.

en: Ext2 Linux Volume
ca: Volum Linux Ext2

en: Ext3 Linux Volume
ca: Volum Linux Ext3

en: F_onts
ca: T_ipus de lletra

en: Factory for Nautilus component adapter factories
ca: Original per als fabricants del component adaptador Nautilus

en: Factory for Nautilus component adapter factories
ca: Original per als fabricants del component adaptador Nautilus

en: Factory for Nautilus shell and file manager
ca: Original per l'intèrpret i gestor de fitxers Nautilus

en: Factory for annotation view
ca: Original per a la vista d'anotacions

en: Factory for hardware view
ca: Original per a la vista del maquinari

en: Factory for history views
ca: Original per a les vistes de l'historial

en: Factory for music view
ca: Original per a la vista de música

en: Factory for news view
ca: Original per a la vista de notícies

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
ca: Original per als objectes que ajusten els controls Bonobo ordinaris oincrustats per tenir un aspecte semblant a les vistes del Nautilus

en: Factory for text view
ca: Original per a la vista de text

en: Fast searches are not available
ca: Les cerques ràpides no estan disponibles

en: Fast searches are not enabled on your computer
ca: Les cerques ràpides no estan habilitades en el vostre ordinador

en: Favorite
ca: Preferit

en: Fewer Options
ca: Poques opcions

en: Fibers
ca: Fibres

en: Figure %d
ca: Figura %d

en: Figure %s
ca: Figura %s

en: File "%s" already exists.
    
    Would you like to replace it?
ca: El fitxer %s ja existeix.
    
    Voleu reemplaçar-lo?

en: File Group:
ca: Grup del fitxer:

en: File Owner:
ca: Propietari del fitxer:

en: File Types and Programs
ca: Tipus de fitxers i programes

en: File too large
ca: El fitxer és massa gran

en: Files copied:
ca: Fitxers copiats:

en: Files deleted:
ca: Fitxers suprimits:

en: Files linked:
ca: Fitxers enllaçats:

en: Files moved:
ca: Fitxers moguts:

en: Files thrown out:
ca: Fitxers llançats:

en: Find
ca: Troba

en: Find Them!
ca: Busca'ls!

en: Find cannot open your file system index.  Your index may be missing or corrupt.  You can create a new index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
ca: 'Find' no pot obrir l'índex del sistema de fitxers; pot faltar o estar malmés. Podeu crear un nou índex executant "medusa-indexd" com a superusuari a la línia d'ordres.

en: Find:
ca: Troba:

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Finishing Creating Links...
ca: S'està finalitzant la creació dels enllaços...

en: Finishing Move...
ca: S'està acabant de moure...

en: Fire Engine
ca: Bomba d'incendis

en: Fleur De Lis
ca: Flor de Lis

en: Floppy
ca: Disquet

en: Font size at default zoom level:
ca: Mida del tipus de lletra anivellat al zoom predeterminat:

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: For users who are comfortable with GNOME and %s,
    but don't describe themselves as ``technical.''
ca: Per usuaris que es trobin a gust amb el GNOME i %s,
    però que no es descriguin a ells mateixos com a ``tècnis.''

en: For users who have GNOME and %s experience, and
    like to see every detail of the operating system.
ca: Per usuaris que tinguin experiència amb el GNOME i %s, i
    els agradi veure cada detall del sistema operatiu.

en: For users who have no previous experience with GNOME
    and %s.
ca: Per usuaris sense experiència amb el GNOME
    i %s.

en: For_get History
ca: Obl_idat de l'historial

en: Forget
ca: Oblida

en: Forget History?
ca: Oblido l'historial?

en: Forward
ca: Endavant

en: Fossil
ca: Fòssil

en: Freestyle
ca: Estil lliure

en: From:
ca: Des de:

en: Fusion
ca: Fusió

en: GConf error:
      %s
ca: S'ha produït un error Gconf:
      %s

en: GConf error:
      %s
    All further errors shown only on terminal
ca: S'ha produït un error Gconf:
      %s
    Tots el errors posteriors es mostraran només en un terminal

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: GMC to Nautilus Transition
ca: Transició de GMC al Nautilus

en: GNOME Documentation
ca: Documentació del GNOME

en: Game
ca: Joc

en: Games
ca: Jocs

en: Generic Image Viewer
ca: Visualitzador genèric d'imatges

en: Generic image control factory
ca: Controls d'imatges genèric predeterminat

en: Go There
ca: Vés allí

en: Go To:
ca: Vés a:

en: Go to Nonexistent Location
ca: Vés a la ubicació inexistent

en: Go to the Start Here folder
ca: Vés a la carpeta Comenceu aquí

en: Go to the home location
ca: Va a la ubicació d'inici

en: Go to the location specified by this bookmark
ca: Vés a la ubicació especificada per aquesta adreça d'interès

en: Go to the next visited location
ca: Va a la ubicació visitada anteriorment

en: Go to the previous visited location
ca: Va a la ubicació visitada anteriorment

en: Go up to the location that contains the displayed location
ca: Va a la ubicació que conté la ubicació mostrada

en: Gothic
ca: Gòtica

en: Gothic Rock
ca: Rock gòtic

en: Granite
ca: Granit

en: Grapefruit
ca: Raïm

en: Greek
ca: Grec

en: Greek (ISO-8859-7)
ca: Grec (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
ca: Grec (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
ca: Grec (Windows-1253)

en: Green Weave
ca: Ona verda

en: Group:
ca: Grup:

en: HTTP Proxy Settings
ca: Paràmetres dels servidor intermediari HTTP

en: Hard Rock
ca: Rock dur

en: Hardcore
ca: Dur

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Hardware Device Volume
ca: Volum de dispositiu del maquinari

en: Hardware Overview
ca: Informació general del maquinari

en: Hardware Viewer
ca: Visualitzador del maquinari

en: Hardware view
ca: Vista del maquinari

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hebrew (IBM-862)
ca: Hebreu (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
ca: Hebreu (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
ca: Hebreu (ISO-8859-9-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
ca: Hebreu (Windows-1255)

en: Help
ca: Ajuda

en: Help Navigation Tree
ca: Arbre de navegació de l'ajuda

en: Help sidebar panel
ca: Quadre de la barra lateral de l'ajuda

en: Hide Location _Bar
ca: Amaga la _barra d'ubicació

en: Hide St_atus Bar
ca: Amaga la barra d'est_at

en: Hide _Sidebar
ca: Amaga la barra lateral

en: Hide _Toolbar
ca: Amaga la barra d'_eines

en: History
ca: Historial

en: History sidebar panel
ca: Quadre de la barra lateral de l'historial

en: History sidebar panel for Nautilus
ca: Barra lateral de l'historial per al Nautilus

en: Home
ca: Inici

en: Home Directory
ca: Directori de l'usuari

en: Humour
ca: Humor

en: I could not initialize Bonobo
ca: No he pogut inicialitzar el Bonobo

en: IMAGE
ca: IMATGE

en: ISO 9660 Volume
ca: Volum ISO 9660

en: Ice
ca: Gel

en: Icelandic (MacIcelandic)
ca: Islandès (MacIcelandic)

en: Icon & List Views
ca: Vistes de icona i llista

en: Icon Captions
ca: Títol de les icones

en: Icon View
ca: Visualitza les icones

en: Icon View Defaults
ca: Vista de les icones predeterminada

en: Icons
ca: Icones

en: Icons Viewer
ca: Visualitzador d'icones

en: If you have been using the GNOME Midnight Commander
    these settings move your desktop icons to Nautilus and
    make Nautilus the default desktop.
ca: Si heu estat utilitzant el GNOME Midnight Commander
    aquests paràmetres mouen les icones de l'escriptori al
    Nautilus i fan que sigui l'escriptori predeterminat.

en: If you would like to enable fast searches, you can edit the file %s as root. Setting the enabled flag to "yes" will turn medusa services on.
    To start indexing and search services right away, you should also run the following commands as root:
    
    medusa-indexd
    medusa-searchd
    
    Fast searches will not be available until an initial index of your files has been created.  This may take a long time.
ca: Si voleu habilitar cerques ràpides, podeu editar el fitxer %s com a superusuari. Si poseu el senyalador habilitat en "sí" activareu els serveis Medusa.
    Per iniciar els serveis d'indexació i cerca immediatament, també heu d'executar les ordres següents com a superusuari:
    
    medusa-indexd
    medusa-searchd
    
    Les cerques ràpides no funcionaran fins que s'hagi creat un índex inicial dels vostres fitxers. Això pot trigar força temps.

en: Image
ca: Imatge

en: Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges

en: Image:
ca: Imatge:

en: Images Only
ca: Només imatges

en: Include a Delete command that bypasses Trash
ca: Inclou una ordre Suprimeix que no tingui en compte la Paperera

en: Include in the menu for "%s" items
ca: Inclou al menú per als elements "%s"

en: Include in the menu just for "%s"
ca: Inclou al menú només per a "%s"

en: Indexed searches are not available
ca: Les cerques indexades no estan disponibles

en: Indexing Status
ca: Estat de la indexació

en: Indexing is %d%% complete.
ca: La indexació està un %d%% completada.

en: Indigo
ca: Indi

en: Info
ca: Informació

en: Instrumental Pop
ca: Pop instrumental

en: Instrumental Rock
ca: Rock instrumental

en: Internal use only
ca: Només d'ús intern

en: International
ca: Internacional

en: Introductory Documents
ca: Documents introductoris

en: Invalid RSS URL
ca: L'URL RSS no és vàlid

en: Is in the menu for "%s" items.
ca: És al menú per als elements "%s".

en: Is in the menu for "%s".
ca: És al menú per a "%s".

en: Is in the menu for all "%s" items.
ca: És al menú per a tots els elements "%s".

en: Is not in the menu for "%s" items.
ca: No és al menú per als elements "%s".

en: Is the default for "%s" items.
ca: És predeterminat per als elements "%s".

en: Is the default for "%s".
ca: És el predeterminat per a "%s".

en: Is the default for all "%s" items.
ca: És predeterminat per a tots els elements "%s".

en: Items %s
ca: Elements %s

en: Items containing "medusa" in their names and that are folders
ca: Elements que contenen "medusa" en els seus noms i que són carpetes

en: Items containing "stuff" in their names
ca: Elements que contenen "coses" en el seus noms

en: Items containing "stuff" in their names and that are regular files
ca: Elements que contenen "coses" en els seus noms i són fitxers regulars

en: Items containing "stuff" in their names, that are regular files and smaller than 2000 bytes
ca: Elements que contenen "coses" en els seus noms, que són fitxers regulars i amb menys de 2000 bytes

en: Items that are regular files
ca: Elements que són fitxers regulars

en: Japanese
ca: Japonès

en: Japanese (EUC-JP)
ca: Japonès (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
ca: Japonès (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
ca: Japonès (Shift_JIS)

en: Jungle
ca: jungla

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ca: Mantenir les icones ordenades per distintius en files

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ca: Mantenir les icones ordenades per data de modificació en files

en: Keep icons sorted by name in rows
ca: Mantenir les icones ordenades per nom en files

en: Keep icons sorted by size in rows
ca: Mantenir les icones ordenades per mida en files

en: Keep icons sorted by type in rows
ca: Mantenir les icones ordenades per tipus en files

en: Kernel Routines
ca: Rutines del nucli

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres del teclat

en: Keyword:
ca: Paraula clau:

en: Kill Content Loser
ca: Mata la vista de continguts del Perdedor

en: Kill Sidebar Loser
ca: Mata la barra lateral del Perdedor

en: Kill the Loser content view
ca: Mata la vista de continguts del Perdedor

en: Kill the Loser sidebar panel
ca: Mata la barra lateral del panell del Perdedor

en: Korean (EUC-KR)
ca: Coreà (EUC-KR)

en: Last Changed:
ca: Últim canvi:

en: Latin
ca: Llatí

en: Launch Nautilus when GNOME starts up.
ca: Executa el Nautilus quan s'iniciï el GNOME.

en: Lay Out Items
ca: Situa fora els elements

en: Lay Out Items:
ca: Ordenar els elements:

en: Leaf
ca: Fulla

en: Leave icons wherever they are dropped
ca: Deixa les icones allà on s'han deixat anar

en: Legal Notice
ca: Avís legal

en: Lemon
ca: Llimona

en: Library Functions
ca: Funcions de biblioteca

en: Link Target:
ca: Objectiu de l'enllaç:

en: Link sets
ca: Configuració dels enllaços

en: Linking
ca: Enllaçant

en: List
ca: Llista

en: List View
ca: Visualitza la llista

en: List View Defaults
ca: Vista de llista predeterminada

en: List Viewer
ca: Visualitzador de llista

en: Loading %s
ca: S'està carregant %s

en: Local Files Only
ca: Només fitxers locals

en: Local Images Only
ca: Només imatges locals

en: Location
ca: Ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Look Up Selected Text in Dictionary
ca: Cerca el text seleccionat en el diccionari

en: Look up the selected text in the Merriam-Webster dictionary
ca: Cerca el text seleccionat en el diccionari Merriam-Webster

en: MIME Type:
ca: Tipus MIME:

en: MIME type
ca: tipus MIME

en: MSDOS Volume
ca: Volum MSDOS

en: Mailing list where you can send feedback about Nautilus
ca: Llista de correu on podeu enviar comentaris sobre el Nautilus

en: Make Folder Appearance Details Public
ca: Fes públic els detalls d'aparença de la carpeta.

en: Make Link
ca: Crea un enllaç

en: Make _Link
ca: Crea un _enllaç

en: Make _Links
ca: Crea _enllaços

en: Make the selected icon stretchable
ca: Fes ampliable la icona seleccionada

en: Manila Paper
ca: Paper Manila

en: Manually
ca: Manualment

en: Maximum items per site
ca: Nombre màxim d'elements per lloc

en: Maximum number of items displayed per site
ca: Nombre màxim d'elements visualitzats per lloc

en: Meditative
ca: Meditativa

en: Medusa, the application that performs searches, cannot be found on your system.  If you have compiled nautilus yourself, you will need to install a copy of medusa and recompile nautilus.  (A copy of Medusa may be available at ftp://ftp.gnome.org)
    If you are using a packaged version of Nautilus, fast searching is not available.
ca: No trobareu Medusa, l'aplicació que realitza les cerques, al vostre sistema. Si heu compilat el Nautilus personalment, us caldrà instal·lar una còpia de Medusa i tornar a compilar el Nautilus. (Podeu trobar una còpia de Medusa a ftp://ftp.gnome.org)
    Si utilitzeu una versió empaquetada del Nautilus no podreu utilitzar la cerca ràpida.

en: Minix Volume
ca: Volum Minix

en: Missing Site Name Error
ca: Error de nom de lloc faltant

en: Missing URL Error
ca: Error d'URL faltant

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Modify "%s"
ca: Modifica "%s"

en: Modify...
ca: Modifica...

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ca: Dl, 00 d'Oct del 0000 a les 00:00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ca: Dl, 00 d'Oct del 0000 a les 00:00:00 PM

en: More Options
ca: Més opcions

en: More Than One Image
ca: Més d'una imatge

en: Moss Ridge
ca: Tossal de molsa

en: Mount Error
ca: S'ha produït un error de muntatge

en: Mount or unmount disks
ca: Munta o desmunta discos

en: Move each selected item to the Trash
ca: Mou cada element seleccionat a la Paperera

en: Move existing desktop icons to the Nautilus desktop.
ca: Mou les icones de l'escriptori existents a l'escriptori del Nautilus.

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
ca: Mou o còpia els fitxers prèviament seleccionats mitjançant l'ordre Retalla fitxers o Còpia fitxers

en: Move to Trash
ca: Mou a la Paperera

en: Move to _Trash
ca: Mou a la _Paperera

en: Moving
ca: S'està movent

en: Moving files
ca: S'estan movent els fitxers

en: Moving files to the Trash
ca: S'estan movent els fitxers a la Paperera

en: Mozilla Nautilus view
ca: Vista del Mozilla Nautilus

en: Mozilla Nautilus view factory
ca: Vista original del Mozilla Nautilus

en: Mozilla content view component
ca: Component de vista de contingut de Mozilla

en: Mozilla content view component's factory
ca: Component de vista de contingut Mozilla original

en: Mud
ca: Fang

en: Music
ca: Música

en: Music Viewer
ca: Visualitzador de música

en: Music view
ca: Vista de música

en: Music view factory
ca: Original per la vista de música

en: NFS Network Volume
ca: Volum de la xarxa NFS

en: Name
ca: Nom

en: National Folk
ca: Folk nacional

en: Native American
ca: Americana nativa

en: Nautilus Content Loser
ca: Contingut del Perdedor del Nautilus

en: Nautilus File Manager and Graphic Shell
ca: Gestor de fitxers Nautilus i intèrpret gràfic

en: Nautilus First Time Setup
ca: La primera instal·lació del Nautilus

en: Nautilus Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges del Nautilus

en: Nautilus Image viewer factory
ca: Original del visualitzador d'imatges del Nautilus

en: Nautilus JavaScript Warning
ca: Avís de JavaScript del Nautilus

en: Nautilus Quick _Reference
ca: _Referència ràpida del Nautilus

en: Nautilus Release _Notes
ca: _Notes de llançament del Nautilus

en: Nautilus Sample view
ca: Vista de mostra del Nautilus

en: Nautilus Sample view factory
ca: Original per la vista de mostra del Nautilus

en: Nautilus Sidebar Loser
ca: Barra lateral del Perdedor del Nautilus

en: Nautilus Themes
ca: Temes del Nautilus

en: Nautilus Tree sidebar panel
ca: Panell de la barra lateral de l'arbre Nautilus

en: Nautilus Tree view
ca: Vista de l'arbre del Nautilus

en: Nautilus User _Manual
ca: _Manual d'usuari del Nautilus

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the factory.Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
ca: No es por utilitzar el Nautilus actualemnt, degut a un error inesperat de l'OAF en intentar localitzar l'original. Matant a l'oafd i reinicinat el Nautilus potser ajudarà a arreglar el problema.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the shell object. Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
ca: No es por utilitzar el Nautilus actualment, degut a un error inesperat de l'OAF en intentar localitzar l'objecte intèrpret d'ordres. Matant a l'oafd i reinicinat el Nautilus potser ajudarà a arreglar el problema.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to register the file manager view server.
ca: No es por utilitzar el Nautilus actualemnt, degut a un error inesperat de l'OAF en intentar enregistrar el servidor de vistes del gestor de fitxers.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
ca: No es por utilitzar el Nautilus actualment, degut a un error inesperat.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
ca: No es por utilitzar el Nautilus actualment. Executant l'ordre "nautilus-clean.sh -x" des de la consola pot arreglar el problema. Si no, podeu provar d'arrencar de nou l'ordinador o instal·lar de nou el Nautilus.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    OAF couldn't locate the Nautilus_shell.oaf file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the oaf library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.oaf file.
    
    Running "nautilus-clean.sh -x" will kill all OAF and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing oafd and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of oaf was installed.
ca: No es por utilitzar el Nautilus actualment. Executant l'ordre "nautilus-clean.sh -x" des de la consola pot arreglar el problema. Si no, podeu provar de arrencar de nou l'ordinador o instal·lar de nou el Nautilus.
    L'OAF no ha pogut localitzar el fitxer Nautilus_Shell.oaf. Un motiu pot ser que LD_LIBRARY_PATH que no inclou el directori de la biblioteca de l'oaf. Una altra possible causa podría ser una mala instal·lació en la que s'ha perdut el fitxer Nautilus_Shell.oaf.
    
    De vegades matar l'oafd i el gconfd arregla el problema, però no sabem perquè.
    
    Hem comprovat aquest error quan s'ha instal·lat una versió de l'oaf defectuosa.

en: Nautilus cannot display "%s".
ca: El Nautilus no pot mostrar "%s".

en: Nautilus component adapter factory
ca: Fabricant del component adaptador Nautilus

en: Nautilus content loser component's factory
ca: Original del component de contingut del perdedor del Nautilus

en: Nautilus content loser factory
ca: Original pel contingut del perdedor del Nautilus

en: Nautilus content view that fails on command
ca: Vista de contingut del Nautilus que falla a una petició

en: Nautilus could not create the following required folders:
    
    %s
    
    Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
ca: El Nautilus no ha pogut crear les carpetes necessàries següents:
    
    %s
    
    Abans d'executar el Nautilus, creeu aquesta carpeta, o especifiqueu els permisos per a que el Nautilus pugui crear-les.

en: Nautilus could not create the required folder "%s". Before running Nautilus, please create this folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
ca: El Nautilus no ha pogut crear la carpeta necessària "%s". Abans d'executar el Nautilus, creeu aquesta carpeta, o especifiqueu els permisos per a que elNautilus pugui crear-la.

en: Nautilus factory
ca: Nautilus original

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
ca: Component del gestor de fitxers Nautilus que mostra una llista desplaçable

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
ca: Component del gestor de fitxers Nautilus que mostra una llista desplegable per als resultats de la cerca

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
ca: Component del gestor de fitxer Nautilus que mostra un espaiat d'icona bidimensional

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
ca: Component del gestor de fitxer Nautilus que mostra icones sobre l'escriptori

en: Nautilus file manager desktop icon view
ca: Vista d'icones de l'escriptori del gestor de fitxers Nautilus

en: Nautilus file manager icon view
ca: Vista d'icones del gestor de fitxers Nautilus

en: Nautilus file manager list view
ca: Vista de llista del gestor de fitxer Nautilus

en: Nautilus file manager search results list view
ca: Vista de la llista dels resusltats de la cerca del gestor de fitxers Nautilus

en: Nautilus found more search results than it can display. Some matching items will not be displayed.
ca: Nautilus ha trobat més resultats en la cerca dels que pot mostrar. Alguns elements coincidents no es mostraran.

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying "%s".
ca: El Nautilus no té instal·lat cap visualitzador capaç de mostrar "%s".

en: Nautilus is a graphical shell
    for GNOME that makes it
    easy to manage your files
    and the rest of your system.
ca: Nautilus és un intèrpret d'ordres
    gràfic per al GNOME que facilita
    la gestió dels vostres fitxers i
    la resta del sistema.

en: Nautilus is searching your disks for trash folders.
ca: Nautilus està cercants carpetes de Paperera en els vostres discs.

en: Nautilus metafile factory
ca: Metafitxer del Nautilus original

en: Nautilus shell
ca: Intèrpret d'ordres Nautilus

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
ca: Operacions de l'intèrpret d'ordres Nautilus que es poden realitzar mitjançant subseqüents invocacions des de la línia de comandaments

en: Nautilus sidebar loser component's factory
ca: Original per al component barra lateral del perdedor del Nautilus

en: Nautilus sidebar loser factory
ca: Original de la barra lateral del Perdedor del Nautilus

en: Nautilus sidebar view that fails on command
ca: Vista de la barra lateral del Nautilus que falla a una petició

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
ca: Nautilus no ha pogut muntar la unitat de disquet. El disquet probablement està en un format que no es pot muntar.

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
ca: Nautilus no ha pogut muntar la unitat de disquet. Probablement no hi ha capdisquet en la unitat.

en: Nautilus was unable to mount the selected floppy drive.
ca: Nautilus no ha pogut muntar la unitat de disquet seleccionada.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume.
ca: Nautilus no ha pogut muntar el volum seleccionat.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
ca: Nautilus no ha pogut muntar el volum seleccionat. El volum probablement està en un format que no es pot muntar.

en: Nautilus was unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
ca: Nautilus no ha pogut muntar el volum. Probablement no hi ha cap medi en el dispositiu.

en: Nautilus was unable to unmount the selected volume.
ca: Nautilus no ha pogut desmuntar el volum seleccionat.

en: Nautilus...
        Is a great file manager for the GNOME desktop.
        Provides a simple intuitive way to access Internet services.
        Is an extensible framework for GNOME developers.
        Provides a powerful delivery platform for service providers.
    
    Click Next to begin customizing your Nautilus environment.
ca: Nautilus...
        És un gran gestor de fitxers per a l'escriptori GNOME.
        Facilita una forma simple i intuïtiva d'accedir als serveis d'Internet.
        És un entorn extensible per als desenvolupadors GNOME.
        Proveeix na poderosa plataforma de subministrament per a proveïdors de
        serveis.
    
    Feu clic a Següent per començar a personalitzar el vostre entorn del Nautilus.

en: Navigation
ca: Navegació

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nou

en: New Age
ca: Nova Era

en: New Folder
ca: Nova Carpeta

en: New Terminal
ca: Nou terminal

en: New Wave
ca: Nova ona

en: New Window
ca: Nova finestra

en: New _Window
ca: Nova _finestra

en: News
ca: Notícies

en: News Panel
ca: Quadre de notícies

en: News sidebar panel
ca: Quadre nou de la barra lateral

en: News sidebar panel fetches and displays RSS feeds
ca: El quadre de notícies de la barra lateral recull i visualitza el subministrament de dades RSS

en: Next
ca: Següent

en: No Applications Available
ca: No hi ha aplicacions disponibles

en: No Update Available... Press Next to Continue.
ca: No hi ha disponible cap actualització...Premeu Següent per continuar.

en: No Viewers Available
ca: No hi ha visualitzadors disponibles

en: No applications are available for "%s".
ca: No hi ha aplicacions disponibles per a "%s".

en: No description available for the "%s" theme
ca: No hi ha cap descripció disponible pel tema "%s"

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
ca: No s'ha trobat la descripció del tipus mime "%s" (el fitxer és "%s"), informeu-ne si us plau a la llista de correu del gnome-vfs.

en: No matches.
ca: Sense coincidències.

en: No proxy server required.
ca: No es necessita el servidor intermediari.

en: No viewers are available for "%s".
ca: Trieu una vista per a "%s".

en: Noise
ca: Soroll

en: Nordic (ISO-8859-10)
ca: Nòrdic (ISO-8859-10)

en: Normal Size
ca: Mida normal

en: Not an Image
ca: No és una imatge

en: Notes sidebar panel
ca: Barra lateral de notes

en: Notes sidebar panel for Nautilus
ca: Barra lateral de notes per al Nautilus

en: Number View:
ca: Vista de nombre:

en: Numbers
ca: Nombres

en: OK
ca: D'acord

en: Ocean Strips
ca: Franges oceàniques

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ca: 00 d'Oct del 0000 a les 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ca: 00 d'Oct del 0000, 00:00 PM

en: Oh No
ca: Oh no

en: Oldies
ca: Antics

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.
ca: Una vegada al dia els vostres fitxers i el contingut del text és reindexat de manera que les cerques són ràpides.

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.  Your files are currently being indexed.
ca: Una vegada al dia els vostres fitxers i el contingut del text és reindexat de manera que les cerques són ràpides. Els fitxers s'estan reindexant actualment.

en: One of the sidebar panels encountered an error and can't continue. Unfortunately I couldn't tell which one.
ca: Una de les barres laterals ha trobat un error i no pot continuar. Desgraciadament no puc dir quina.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ca: Només crea finestres per a les URI especificades explícitament.

en: Onyx
ca: Ònix

en: Open
ca: Obre

en: Open %d Windows?
ca: Obre en %d finestres

en: Open Scripts Folder
ca: Obre carpeta de seqüències

en: Open Wit_h
ca: Obre am_b

en: Open With
ca: Obre amb

en: Open _in %d New Windows
ca: Obre _en %d _noves finestres

en: Open _in New Window
ca: Obre en una nova finestra

en: Open _in This Window
ca: Obre _en aquesta Finestra

en: Open a new GNOME terminal window
ca: Obre una nova finestra de terminal GNOME

en: Open another Nautilus window for the displayed location
ca: Obre un altra finestra del Nautilus per a la ubicació mostrada

en: Open each file or folder in a separate window
ca: Obre cada fitxer o carpeta en una finestra separada

en: Open each selected item in a new window
ca: Obre cada element seleccionat en una nova finestra

en: Open in New Window
ca: Obre en una nova finestra

en: Open the selected item in this window
ca: Obre l'element seleccionat en aquest finestra

en: Open with %s
ca: Obre amb %s

en: Open with Other
ca: Obre amb un altre

en: Open with...
ca: Obre amb...

en: Opening "%s"
ca: S'està obrint "%s"

en: Opening New Windows
ca: S'estan obrint noves finestres

en: Orange
ca: Taronja

en: Other
ca: Altres

en: Other Application...
ca: Una altra aplicació....

en: Other Viewer...
ca: Un altre visualitzador...

en: Other _Application...
ca: Una altra _aplicació....

en: Other _Viewer...
ca: Un altre _visualitzador...

en: Others:
ca: Altres:

en: Owner:
ca: Propietari:

en: PREFACE
ca: PREFACI

en: Pale Blue
ca: Blau pàl·lid

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Paste Files
ca: Enganxa els fitxers

en: Paste Text
ca: Enganxa el text

en: Paste the text stored on the clipboard
ca: Enganxa el text emmagatzemat al porta-retalls

en: Patterns
ca: Patrons

en: Patterns:
ca: Patrons:

en: Pause
ca: Pausa

en: Perform a quick set of self-check tests.
ca: Realitza un conjunt de proves ràpides d'auto comprovació.

en: Permissions
ca: Permisos

en: Play
ca: Reproduir

en: Port:
ca: Port

en: Power Ballad
ca: Balada potent

en: Preferences
ca: Preferències

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
ca: Prepara els fitxers seleccionats per ser copiats amb una ordre Enganxa fitxers

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
ca: Prepara els fitxers seleccionats per ser moguts amb una ordre Enganxa fitxers

en: Preparing To Copy...
ca: S'està preparant per copiar...

en: Preparing To Move...
ca: S'està preparant per a moure...

en: Preparing to Create Links...
ca: S'està preparant per a crear els enllaços...

en: Preparing to Delete files...
ca: S'està preparant per a suprimir els fitxers...

en: Preparing to Empty the Trash...
ca: S'està preparant per a buidar la Paperera...

en: Preparing to Move to Trash...
ca: S'està preparant per a moure a la Paperera...

en: Preview Release %s: %s
ca: Versió de prova %s: %s

en: Preview Sound Files
ca: Previsualitza els fitxers de so

en: Previous
ca: Anterior

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
ca: Produeix objectes metafitxers per accedir a les metadades Nautilus

en: Progressive Rock
ca: Rock progressiu

en: Proxy address:
ca: Adreça del servidor intermediari:

en: Proxy requires a username and password:
ca: El servidor intermediari necessita un nom d'usuari i una contrasenya:

en: Psychedelic
ca: Psicodèlic

en: Psychedelic Rock
ca: Rock psicodèlic

en: Purple Marble
ca: Marbre púrpura

en: Quit
ca: Surt

en: Quit Nautilus.
ca: Surt del Nautilus

en: R_emove Custom Image
ca: E_limina la imatge personalitzada

en: R_emove Custom Images
ca: E_limina les imatges personalitzades

en: Rave
ca: Delirant

en: Re_versed Order
ca: Ordre invers

en: Read
ca: Lectura

en: Redo Edit
ca: Refés Edició

en: Redo Typing
ca: Refés Edició

en: Redo the edit
ca: Refés l'edició

en: Refresh
ca: Refresca

en: ReiserFS Linux Volume
ca: Volum Linux ReiserFS

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove Custom Icon
ca: Elimina la icona personalitzada

en: Remove Custom Images
ca: Elimina les imatges personalitzades

en: Remove Site
ca: Elimina el lloc

en: Remove Theme...
ca: Elimina el tema...

en: Remove a Color...
ca: Elimina un color...

en: Remove a Pattern...
ca: Elimina un patró...

en: Remove a Site:
ca: Elimina un lloc:

en: Remove an Emblem...
ca: Elimina un distintiu...

en: Remove any custom images from selected icons
ca: Elimina qualsevol imatge personalitzada de les icones seleccionades

en: Remove any custom pattern or color from the background of this location
ca: Elimina qualsevol model o color del fons d'aquesta ubicació

en: Remove any custom pattern or color from the desktop background
ca: Elimina qualsevol model o color personalitzat del fons de l'escriptori

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
ca: Elimina el text seleccionat sense posar-lo al porta-retalls

en: Remove...
ca: Elimina...

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Rename selected icon
ca: Reanomena la icona seleccionada

en: Renaming "%s" to "%s".
ca: S'està reanomenant "%s" a "%s".

en: Renaming Error
ca: S'ha produït un error en reanomenar

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace All
ca: Reemplaça-ho tot

en: Report Profiling
ca: Llistat del

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ca: Disposa les icones ajustant-se a la finestra evitant la superposició

en: Reset Background
ca: Reinicia el fons

en: Reset Desktop Background
ca: Reinicia el fons de l'escriptori

en: Reset Profiling
ca: Reinicia

en: Reset View to Match Preferences
ca: Reinicia la vista de preferències per les coincidències

en: Reset View to Match _Preferences
ca: Reinicia la vista de _preferències per les coincidències

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ca: Reinicia l'ordenació i el nivell de zoom

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restart Nautilus.
ca: Reinicia el Nautilus

en: Restore Icons' Original Sizes
ca: Restaura les icones a la mida original

en: Restore each selected icon to its original size
ca: Restaura cada icona seleccionada a la seva mida original

en: Restore the changed name
ca: Restaura el nom canviat

en: Restore the old name
ca: Restaura el nom antic

en: Retry
ca: Reintenta

en: Reveal each selected item in its original folder
ca: Mostra cada element seleccionat a la seva carpeta original

en: Reveal in %d _New Windows
ca: Mostra en %d _noves finestres

en: Reveal in New Window
ca: Mostra en una finestra nova

en: Reversed Order
ca: Ordre invers

en: Rhythmic Soul
ca: Soul rítmic

en: Ridged Paper
ca: Paper ondulat

en: Romanian (MacRomanian)
ca: Romanès (MacRomanian)

en: Root Volume
ca: Volum arrel

en: Rough Paper
ca: Paper rugós

en: Ruby
ca: Rubí

en: Run
ca: Executa

en: Run "%s" on any selected items
ca: Executa "%s" sobre qualsevol element seleccionat

en: Run or Display?
ca: Voleu executar-lo o visualitzar-lo?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
ca: Executa o gestiona les seqüències des de ~/Nautilus/scripts

en: Sample
ca: Mostra

en: Sample Viewer
ca: Visualitzador de mostra

en: Sample content view component
ca: Mostra de component de vista de contingut

en: Sample content view component's factory
ca: Mostra original del component de vista de contingut

en: Satire
ca: Sàtira

en: Scripts
ca: Seqüències

en: Sea Foam
ca: Escuma marina

en: Search
ca: Cerca

en: Search Complexity Options
ca: Opcions de cerca complexes

en: Search Engine Location
ca: Ubicació del motor de cerca

en: Search Engines
ca: Motors de cerca

en: Search Google for Selected Text
ca: Cerca amb el Google el text seleccionat

en: Search List
ca: Llista de cerca

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search Service Not Available
ca: Servei de cerca no disponible

en: Search for files by file name and file properties
ca: Cerca els fitxers pel nom i les propietats

en: Search for files by file name only
ca: Cerca els fitxers només pel nom del fitxer

en: Search for items that are too new
ca: Cerca els elements que també són nous

en: Search results may not include items modified after %s, when your drive was last indexed.
ca: Els resultats de la cerca poden no incloure els elements modificats desprès de %s, la última vegada que la vostra unitat fou indexada.

en: Search the World Wide Web
ca: Cerca a la World Wide Web

en: Search this computer for files
ca: Cerca fitxers en aquest ordinador

en: Searching Disks
ca: S'estan cercant discs

en: Searching Unavailable
ca: Cercant no està disponible

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running. Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
ca: Cercant no està disponible ara mateix, perquè no teniu cap índex o el  servei de cerca no s'està executant. Assegureu-vos que heu iniciat el servei de cerca Medusa, i si no teniu cap índex, que l'indexador Medusa s'està executant.

en: See
ca: Veure

en: See also
ca: Vegeu també

en: Select A Category:
ca: Seleccioneu una categoria:

en: Select All
ca: Selecciona-ho Tot

en: Select All Files
ca: Selecciona tots els fitxers

en: Select Custom Icon...
ca: Selecciona icona personalitzada...

en: Select Sites
ca: Seleccioneu els llocs

en: Select Sites:
ca: Seleccioneu els llocs:

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _Tot

en: Select _All Files
ca: Selecciona _tots els fitxers

en: Select a color to add:
ca: Seleccioneu un color per a afegir:

en: Select a theme folder to add as a new theme:
ca: Seleccioneu una carpeta de temes per afegir un tema nou:

en: Select all items in this window
ca: Selecciona tots els elements d'aquesta finestra

en: Select all the text in a text field
ca: Selecciona tot el text dins d'un camp de text

en: Select an icon:
ca: Seleccioneu una icona:

en: Select an image file for the album cover:
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge per a la coberta de l'àlbum:

en: Select an image file for the new emblem:
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge per al nou distintiu:

en: Select an image file to add as a pattern:
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge com a fons:

en: Services
ca: Serveis

en: Set Cover Image
ca: Defineix la imatge de la coberta

en: Set Group ID
ca: Defineix ID de grup

en: Set User ID
ca: Defineix ID d'usuari

en: Shale
ca: Exquisit

en: Show Count of Items in Folders
ca: Mostra el nombre d'elements en les carpetes

en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Show Indexing Status
ca: Mostra l'estat de la indexació

en: Show Location _Bar
ca: Mostra la _barra d'ubicació

en: Show Properties
ca: Mostra les _Propietats

en: Show St_atus Bar
ca: Mostra la barra d'es_tat

en: Show Text in Icons
ca: Mostra el text i les icones

en: Show Thumbnails for Image Files
ca: Mostra les miniatures dels fitxers d'imatge

en: Show Trash
ca: Mostra la Paperera

en: Show _Indexing Status
ca: Mostra l'estat de la _indexació

en: Show _Properties
ca: Mostra les _Propietats

en: Show _Sidebar
ca: Mostra la barra _lateral

en: Show _Toolbar
ca: Mostra la barra d'_eines

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ca: Mostra una finestra que us permet definir el model o color de fons de l'escriptori

en: Show backup files (file names end with "~")
ca: Mostra els fitxers de còpia de seguretat (noms de fitxers acabats amb "~")

en: Show hidden files (file names start with ".")
ca: Mostra els fitxers ocults (noms de fitxers que comencen amb ".")

en: Show only folders (no files) in the tree
ca: Mostra només les carpetes (no els fitxers) a l'arbre

en: Show special flags in Properties window
ca: Mostra les banderes especials en la finestra de propietats

en: Show status of indexing used when searching
ca: Mostra l'estat de la indexació utilitzat mentre s'està cercant

en: Show the contents at the normal size
ca: Mostra els continguts a la mida normal

en: Show the contents in less detail
ca: Mostra els continguts amb menys detall

en: Show the contents in more detail
ca: Mostra els continguts amb més detall

en: Show the contents of the Trash
ca: Mostra els continguts de la Paperera

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ca: Mostra la carpeta que conté les seqüències que apareixen en aquest menú

en: Show/Hide Options
ca: Mostra/amaga les opcions

en: Sidebar Loser
ca: Barra lateral del Perdedor

en: Sidebar Panel Failed
ca: El pannell de la barra lateral ha fallat

en: Sidebar Panels
ca: Barres laterals

en: Sierra
ca: Serra

en: Silver
ca: Argent

en: Site Name:
ca: Nom del lloc:

en: Site RSS URL:
ca: URL RSS del lloc:

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Skip
ca: Omet

en: Sky
ca: Cel

en: Sky Ridge
ca: Cel escarpat

en: Slow Rock
ca: Rock lent

en: Smooth Graphics
ca: Suavitza els gràfics

en: Smoother Graphics
ca: Gràfics millorats

en: Snow Ridge
ca: Neu escarpada

en: Software
ca: Programari

en: Solaris/BSD Volume
ca: Volum Solaris/BSD

en: Sorry, but "%s" is an existing keyword.  Please choose a different name for it.
ca: El nom "%s" és una paraula clau existent. Trieu un nom diferent.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
ca: "%s" no és un nom de fitxer vàlid.

en: Sorry, but "%s" is not a valid theme folder.
ca: '%s' no és una carpeta vàlida de temes.

en: Sorry, but %s is too large for Nautilus to load all of it.
ca: Per al Nautilus %s és massa gran per carregar-ho tot.

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file!
ca: '%s' no és un fitxer d'imatge utilitzable!

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file.
ca: '%s' no és un fitxer d'imatge vàlid!

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
ca: El distintiu %s no s'ha pogut eliminar

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ca: Les paraules claus per als distintius només poden contenir lletres, espai i números.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
ca: El patró %s no s'ha pogut eliminar.

en: Sorry, but that theme could not be removed!
ca: El tema no s'ha pogut suprimir!

en: Sorry, but the "%s" theme couldn't be installed.
ca: El tema "%s" no s'ha pogut instal·lar.

en: Sorry, but the Medusa search service is not available because it is not installed.
ca: El servei de cerca Medusa no està disponible perquè no està instal·lat.

en: Sorry, but the image at %s couldn't be installed as an emblem.
ca: La imatge %s no s'ha pogut instal·lar com un distintiu.

en: Sorry, but the medusa search service is not available.
ca: El servei de cerca medusa no està disponible.

en: Sorry, but the music view can't play non-local files yet.
ca: La vista de música no pot reproduir encara els fitxers no locals

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. Either another program is using or blocking the sound card, or your sound card is not configured properly. Try quitting any applications that may be blocking use of the sound card.
ca: La vista de música no pot reproduir el so gravat ara mateix. Algun altre programa està utilitzant o blocant la targeta de so, o no teniu la targeta de so configurada correctament. Proveu de sortir de les aplicacions que poden estar blocant la targeta de so

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. This is because the Enable sound server startup setting in the Sound section of the Control Center is turned off.
ca: La vista de música no pot reproduir el so gravat ara mateix. Això és perquè els paràmetres d'inici que habiliten el servidor de so en la secció de so del Centre de Control estan desactivats.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
ca: El patró %s no s'ha pogut instal·lar.

en: Sorry, but the specified url doesn't seem to be a valid RSS file!
ca: L'URL indicat no sembla ser un fitxer RSS vàlid!

en: Sorry, but there was an error reading %s.
ca: S'ha produït un error en llegir %s.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site due to security considerations.
ca: No podeu executar ordres des d'un lloc remot per motius de seguretat.

en: Sorry, but you can't remove the current theme. Please change to another theme before removing this one.
ca: No podeu suprimir el tema actual. Trieu un altre tema abans de suprimir-lo

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
ca: No podeu reemplaçar la imatge restaurada

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
ca: No heu donat un nom de fitxer vàlid.

en: Sorry, but you have not specified a URL for the site!
ca: No heu indicat cap URL per al lloc!

en: Sorry, but you have not specified a name for the site!
ca: No heu indicat cap nom per a aquest lloc!

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
ca: Heu d'especificar una paraula clau per al nou distintiu.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
ca: Heu d'especificar un nom per al nou color.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
ca: No s'ha pogut canviar el grup de "%s".

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
ca: No s'ha pogut canviar el propietari de "%s".

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
ca: No s'han pogut canviar els permissos de "%s".

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
ca: No s'ha pogut visualitzar tot el contingut de "%s".

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
ca: No s'ha pogut reanomenar "%s" a "%s".

en: Sort in reversed order
ca: Ordena en ordre invers

en: Sorting Order
ca: Ordre d'ordenació

en: Sound Clip
ca: Clip musical

en: Soundtrack
ca: Banda sonora

en: South European (ISO-8859-3)
ca: sudeuropeu (ISO-8859-3)

en: Southern Rock
ca: Rock sureny

en: Space
ca: Espai

en: Special
ca: Especial

en: Special Flags:
ca: Banderes especials:

en: Speech
ca: Discurs

en: Speed Tradeoffs
ca: Canvi de velocitat

en: Start
ca: Inicia

en: Start Profiling
ca: Inicia el

en: Status
ca: Estat

en: Sticky
ca: Enganxós

en: Stop
ca: Aturar

en: Stop Profiling
ca: Atura

en: Stop loading this location
ca: Atura la càrrega d'aquesta ubicació

en: Stretch Icon
ca: _Estira la icona

en: Stucco
ca: Estucat

en: Switch
ca: Canvia

en: Switch to Manual Layout?
ca: Canviar a format automàtic?

en: Symphonic Rock
ca: Rock simfònic

en: Symphony
ca: Simfonia

en: System Administration
ca: Administració del sistema

en: System Calls
ca: Crides al sistema

en: System Volume
ca: Volum del sistema

en: Table %d.
ca: Taula %d.

en: Table of Contents
ca: Índex

en: Tabs
ca: Tabuladors

en: Tangerine
ca: Mandarina

en: Techno
ca: Tecno

en: Techno-Industrial
ca: Tecno Industrial

en: Text View:
ca: Vista de text:

en: Text Viewer
ca: Visualitzador de text:

en: Text view
ca: Vista de text

en: Text view factory
ca: Vista de text original

en: Thai (TIS-620)
ca: Tai (TIS-620)

en: Thank you for your interest in Nautilus.
     
    As with any software under development, you should exercise caution when using Nautilus. We do not provide any guarantee that it will work properly, or assume any liability for your use of it.  Please use it at your own risk.
    
    Please write a mail to <nautilus-list@eazel.com> to provide feedback, comments, and suggestions.
ca: Gràcies pel vostre interès en el Nautilus.
    
    Com qualsevol altre programa en desenvolupament, heu d'anar amb compte en utilitzar el Nautilus. No oferim cap garantia de que funcionarà correctament, ni assumim cap responsabilitat per l'ús que en feu. Utilitzeu-lo sota la vostra  pròpia responsabilitat.
    
    Envieu un correu a <nautilus-list@eazel.com> per fer comentaris i suggeriments.

en: The %d selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them immediately?
ca: Els %d elements seleccionats no es poden moure a la Paperera. Voleu suprimir-los immediatament?

en: The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
ca: Els %d elements seleccionats es copiaran si seleccioneu l'ordre enganxar fitxers

en: The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
ca: Els %d elements seleccionats es mouran si seleccioneu l'ordre enganxar fitxers

en: The %s sidebar panel encountered an error and can't continue. If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
ca: El pannell de la barra lateral %s ha trobat un error i no pot continuar. Si això continua mantenint-se, haureu de desactivar aquest pannell.

en: The %s view encountered an error and can't continue. You can choose another view or go to a different location.
ca: La vista %s ha trobat un error i no pot continuar. Trieu un altra vista o aneu a una ubicació diferent.

en: The %s view encountered an error while starting up.
ca: La vista %s ha trobat un error mentre s'estava iniciant.

en: The News panel displays current headlines from your favorite websites.  Click the 'Select Sites' button to select the sites to display.
ca: El quadre de notícies mostra els titulars del dia dels vostres llocs favorits.  Feu clic al botó 'Seleccioneu llocs' per triar els llocs a visualitzar.

en: The Trash must remain on the desktop.
ca: La Paperera ha de romandre a l'escriptori.

en: The file that you dropped is not an image.  You can only use local images as custom icons.
ca: El fitxer que heu deixat anar no és una imatge. Només podeu utilitzar imatges locals com a icones personalitzades.

en: The file that you dropped is not local.  You can only use local images as custom icons.
ca: El fitxer que heu deixat anar no és local. Només podeu utilitzar imatges locals com a icones personalitzades

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle. Some files will not be displayed.
ca: La carpeta "%s" conté més fitxers dels que el Nautilus pot manegar. Alguns fitxers no es visualitzaran.

en: The location "%s" does not exist. Do you want to remove any bookmarks with this location from your list?
ca: La ubicació "%s" no existeix. Voleu eliminar tots els preferits amb aquesta ubicació de la llista?

en: The location "%s" no longer exists.
ca: La ubicació "%s" ja no existeix.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ca: El nom "%s" ja està utilitzat en aquest directori. Utilitzeu un nom diferent.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ca: El nom "%s" no és vàlid perquè conté el caràcter "/". Utilitzeu un nom diferent.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ca: El nom "%s" no és vàlid. Utilitzeu un nom diferent.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ca: No s'han pogut determinar els permisos de "%s".

en: The search you have selected is newer than the index on your system.  The search will return no results right now.  You can create a new  index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
ca: La cerca que heu escollit és més nova que l'índex del vostre sistema. La cerca no retornarà cap resultat, per ara. Podeu crear un nou índex si executeu "medusa-indexd" com a superusuari a la línia d'ordres.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ca: No existeix "%s" en aquesta carpeta. Potser s'acaba de moure o suprimir.

en: There is no index of your files right now.
ca: No hia ha cap índex dels vostres fitxers ara mateix.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ca: No hi ha res al porta-retalls per enganxar.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
ca: Aquest directori empra un format automàtic. Voleu canviar a format manual i deixar aquests elements on els heu deixat anar?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
ca: Aquest directori empra un format automàtic. Voleu canviar a format manual i deixar aquests elements on els heu deixat anar? Això canviarà el format manual enmagatzemat.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
ca: Aquest directori empra un format automàtic. Voleu canviar a format manual i deixar aquest element on l'heu deixat anar?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
ca: Aquest directori empra un format automàtic. Voleu canviar a format manual i deixar aquest element on l'heu deixat anar? Això canviarà el format manual enmagatzemat.

en: This is a placeholder for the CPU page.
ca: Aquest és un lloc destinat per a la pàgina de la CPU.

en: This is a placeholder for the IDE page.
ca: Aquest és un lloc destinat per a la pàgina IDE

en: This is a placeholder for the RAM page.
ca: Aquest és una lloc destinat a la pàgina de RAM

en: This is a sample merged menu item
ca: Això és un element de mostra del menú combinat

en: This is a sample merged toolbar button
ca: Això és una mostra dels botons de la barra d'eines

en: This is the default theme for Nautilus.
ca: Aquest és el tema predeterminat del Nautilus.

en: This link can't be used, because it has no target. Do you want to put this link in the Trash?
ca: Aquest enllaç no es pot usar, perquè no té cap objectiu. Voleu posar aquest enllaç a la Paperera?

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist. Do you want to put this link in the Trash?
ca: Aquest enllaç no es pot utilitzar, perquè el seu objectiu "%s" no existeix. Voleu posar aquest enllaç a la Paperera?

en: This theme uses photo-realistic folders.
ca: Aquest tema utilitza carpetes fotorealistes.

en: This will open %d separate windows. Are you sure you want to do this?
ca: Això obrirà %d finestres separades. Esteu segur que voleu això?

en: Throw Away
ca: Llança fora

en: Tighter Layout
ca: Format ajustat

en: Tighter _Layout
ca: Format _ajustat

en: Time
ca: Temps

en: Title
ca: Títol

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  No index is available right now.  You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, content searches cannot be performed.
ca: Per fer una cerca ràpida, Buscar requereix un índex del contingut en vostre sistema. Cap índex està disponible ara mateix. Podeu crear un índex executant "medusa-indexd" com a superusuari des de la línia d'ordres. Fins que un índex complet estigui disponible, les cerques de contingut no es podran realitzar.

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  Your computer is currently creating that index.  Content searches will be available when the index is complete.
ca: Per cercar un contingut, Buscar requereix un índex del contingut en el vostre sistema. L'ordinador està creant l'índex actualment. Les cerques de contingut estaran disponibles quan s'hagi completat l'índex.

en: To do a content search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now.
ca: Per fer una cerca amb contingut, Buscar requereix un índex dels fitxers del vostre sistema. Buscar no pot accedir al vostre índex ara mateix.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now so a slower search will be performed that doesn't use the index.
ca: Per fer una cerca ràpida, Buscar requereix un índex dels fitxers del vostresistema. Buscar no pot accedir al vostre índex ara mateix i es realitzarà una cerca més lenta que no utilitza l'índex.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  No index is available right now. You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, searches will take several minutes.
ca: Per fer una cerca ràpida, Buscar requereix un índex dels fitxers en el vostre sistema. Cap índex està disponible ara mateix. Podeu crear un índex executant "medusa-indexd" com a superusuari des de la línia d'ordres. Fins que un índex complet estigui disponible, les cerques poden tardar uns quants minuts.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Your computer is currently creating that index.   Because Find cannot use an index, this search may take several minutes.
ca: Per fer una cerca ràpida, Buscar requereix un índex dels fitxers del vostre sistema. L'ordinador està creant l'índex actualment. Com Buscar no pot utilitzar un índex, la cerca pot tardar uns quants minuts.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system. Your system administrator has disabled fast search on your computer, so no index is available.
ca: Per fer una cerca ràpida, Buscar requereix un índex dels fitxers en el vostre sistema. L'administrador del vostre sistema ha inhabilitat la cerca ràpida en el vostre ordinador, de manera que no hi ha cap índex dispnible.

en: To verify your Internet connection and make sure you have
    the latest Nautilus updates, Nautilus will now connect to
    Eazel's web site. This will take seconds if your copy of
    Nautilus is recent; longer (but no more than a minute or two)
    if you need an update.
    
    If you know your computer uses a proxy connection, click
    Verify and Nautilus will use it.
ca: Per verificar la vostra connexió a Internet i assegurar-vos que
    teniu la última actualització del Nautilus, el Nautilus connectarà
    ara mateix al lloc web de Eazel. Això tardarà uns segons si teniu
    una còpia recent del Nautilus; més temps (però no més d'un o dos
    minuts) si necessiteu una actualització.
    
    Si sabeu que el vostre ordinador està connectat a un servidor
    intermediari, feu clic a Verificar i el Nautilus l'utilitzarà.

en: To:
ca: A:

en: Toggle using a tighter layout scheme
ca: Commuta utilitzant un esquema de format ajustat

en: Too Many Files
ca: Massa fitxers

en: Too Many Matches
ca: Massa coincidències

en: Top 40
ca: Els 40 principals

en: Track
ca: Peça

en: Trash
ca: Paperera

en: Trash Behavior
ca: Comportament de la Paperera

en: Tree
ca: Arbre

en: Turkish
ca: Turc

en: Turkish (IBM-857)
ca: Turc (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
ca: Turc (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
ca: Turc (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
ca: Turc (Windows-1254)

en: Type
ca: Tipus

en: Type:
ca: Tipus:

en: Unable to Play File
ca: No s'ha pogut reproduir el fitxer

en: Unable to replace file.
ca: No s'ha pogut reemplaçar el fitxer.

en: Undo Edit
ca: Desfés Edició

en: Undo Typing
ca: Desfés l'edició

en: Undo the edit
ca: Desfés l'edició

en: Undo the last text change
ca: Desfà l'últim canvi al text

en: Unknown
ca: desconegut

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
ca: GnomeVFSXferProgressStatus %d desconegut

en: Unmount Error
ca: S'ha produït un error de desmuntatge.

en: Unmount Volume
ca: Desmunta el volum

en: Up
ca: Amunt

en: Up to Table of Contents
ca: Fins a la taula de continguts

en: Update Complete. Click Next to Continue.
ca: S'ha completat l'actualització. Feu clic a Següent per continuar.

en: Update Minutes
ca: Actualitza els minuts

en: Update frequency in minutes
ca: Freqüència d'actualització en minuts

en: Updating Nautilus...
ca: S'està actualitzant el Nautilus...

en: Uptime is %d days, %d hours, %d minutes
ca: Temps: % dies, %d hores, %d minuts

en: Use "%s" to open the selected item
ca: Utilitza "%s" per obrir l'element seleccionat

en: Use Emacs-style keyboard shortcuts in text fields
ca: Utilitza les dreceres del teclat a l'estil Emacs en els camps de text

en: Use Google to search the web for the selected text
ca: Utilitza el Google per cercar al web el text seleccionat

en: Use HTTP Proxy
ca: Utilitza un servidor intermediari HTTP

en: Use Nautilus to draw the desktop
ca: Utilitza el Nautilus per dibuixar l'escriptori

en: Use Nautilus to draw the desktop.
ca: Utilitza el Nautilus per dibuixar l'escriptori.

en: Use as default for "%s" items
ca: Empra com predeterminat per als elements "%s"

en: Use as default just for "%s"
ca: Empra com predeterminat només per a "%s"

en: Use preferences appropriate for beginners
ca: Utilitza les preferències apropiades per als principiants

en: Use preferences appropriate for experts
ca: Utilitza les preferències apropiades per als experts

en: Use preferences appropriate for most people
ca: Utilitza les preferències apropiades per a la majoria de gent

en: Use smoother (but slower) graphics
ca: Utilitza gràfics millorats (però lents)

en: Use the Courier Font
ca: Utilitza el tipus de lletra Courier

en: Use the Fixed Font
ca: Utilitza el tipus de lletra Fixed

en: Use the GTK System Font
ca: Utilitza el tipus de lletra del sistema GTK

en: Use the Helvetica Font
ca: Utilitza el tipus de lletra Helvetica

en: Use the Lucida Font
ca: Utilitza el tipus de lletra Lucida

en: Use the Times Font
ca: Utilitza el tipus de lletra Times

en: Use this proxy server:
ca: Utilitza aquest servidor intermediari:

en: Use tighter layout
ca: Utilitza un format ajustat

en: Use your home folder as the desktop
ca: Utilitzeu la vostra carpeta d'usuari com l'escriptori

en: User Defined
ca: Definid per l'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
ca: Usa les carpetes manila i fons grisos verds.

en: Verify my connection and check for updates
ca: Verifica la meva connexió i comprova les actualitzacions

en: Verifying your Internet connection and checking for updates...
ca: Verificant la connexió a Internet i comprovant per actualitzar...

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Vietnamese (TCVN)
ca: Vietnamita (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
ca: Vietnamita (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
ca: Vietnamita (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
ca: Vietnamita (Windows-1258)

en: View Failed
ca: La vista ha fallat

en: View Preferences
ca: Visualitza les preferències

en: View as %s
ca: Veure com %s

en: View as Content Loser
ca: Visualitza com a contingut del Perdedor

en: View as Hardware
ca: Visualitza com a maquinari

en: View as Icons
ca: Visualitza com a icones

en: View as Image
ca: Visualitza com a imatge

en: View as List
ca: Visualitza com llista

en: View as Music
ca: Veure com a música

en: View as Other
ca: Veure com altre

en: View as Sample
ca: Veure com a mostra

en: View as Text
ca: Veure com a text

en: View as Web Page
ca: Visualitza com una pàgina web

en: View as...
ca: Veure com a...

en: View in Multiple Windows?
ca: Visualitza en multiples finestres?

en: View new folders using:
ca: Visualitza les noves carpetes amb:

en: View or modify the properties of each selected item
ca: Visualitza o modifica les propietats de cada element seleccionat

en: Violet
ca: Violeta

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ca: Hebreu visual (ISO-8859-8)

en: Wavy White
ca: Ona blanca

en: We are having trouble making an external web connection.
    Sometimes, firewalls require you to specify a web proxy server.
    Fill in the name or port of your proxy server, if any, below.
ca: Estem tenint problemes per realitzar una connexió web externa.
    De vegades, els tallafocs necessiten que especifiqueu un servidor
    intermediari web. Completeu el nom o el port del vostre servidor
    intermediari, si existeix, a sota.

en: We_b Search
ca: Cerca a la we_b

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: Web Page Viewer
ca: Visualitzador de pàgina web

en: Web Proxy Configuration
ca: Configuaració del servidor intermediari web

en: Web Search
ca: Cerca a la web

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ca: Dimecres, 00 de Setembre del 0000 a les 00:00:00 PM

en: Welcome to Nautilus
ca: Benvingut al Nautilus!

en: Western
ca: Occidental

en: Western (IBM-850)
ca: Occidental (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
ca: Occidental (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
ca: Occidental (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
ca: Occidental (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
ca: Occidental (Windows-1252)

en: When Fast Search is enabled, Find creates an index to speed up searches.  Fast searching is not enabled on your computer, so you do not have an index right now.
ca: Quan la cerca ràpida està habilitada, Buscar crea un índex per fer més ràpides les cerques. La cerca ràpida no està habilitada al vostre ordinador, de manera que no teniu un índex ara mateix.

en: Where
ca: On

en: White
ca: Blanc

en: White Ribs
ca: Nervis blancs

en: Windows & Desktop
ca: Finestres i escriptori

en: Windows NT Volume
ca: Volum Windows NT

en: Windows Shared Volume
ca: Volum compartit del Windows

en: Windows VFAT Volume
ca: Volum Windows VFAT

en: Write
ca: Escriptura

en: XFS Linux Volume
ca: Volum Linux XFS

en: XIAFS Volume
ca: Volum XIAFS

en: Xenix Volume
ca: Volum Xenix

en: You are about to run Nautilus as root.
    
    As root, you can damage your system if you are not careful, and
    Nautilus will not stop you from doing it.
ca: Esteu executant el Nautilus com a superusuari.
    
    Com a superusuari, podeu malmetre el sistema si no aneu en compte, i
    el Nautilus no us impedirà fer-ho.

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
ca: No sou el propietari, però podeu canviar aquestos permisos.

en: You can configure which programs are offered for which file types in the GNOME Control Center.
ca: Podeu configurar quins programes s'ofereixen per a cada tipus de fitxer al Centre de Control de Gnome

en: You can't assign more than one custom icon at a time! Please drag just one image to set a custom icon.
ca: No podeu assignar més d'una icona personalitzada a la vegada! Arrossega només una imatge per especificar una icona personalitzada.

en: You cannot copy a file over itself.
ca: No podeu copiar un fitxer sobre ell mateix.

en: You cannot copy a folder into itself.
ca: No podeu copiar una carpeta dins ella mateixa.

en: You cannot copy items into the Trash.
ca: No podeu copiar elements a la Paperera

en: You cannot copy the Trash.
ca: No podeu copiar la Paperera.

en: You cannot copy this trash folder.
ca: No podeu copiar la Paperera.

en: You cannot move a folder into itself.
ca: No podeu moure una carpeta dins ella mateixa.

en: You cannot move this trash folder.
ca: No podeu moure la Paperera.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ca: No teniu els permissos necessaris per a canviar el grup de "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ca: No teniu els permisos necessaris per a reanomenar "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ca: No teniu els permisos necessaris per a veure el contingut de "%s".

en: You have tried to kill the Content Loser
ca: Heu provat de matar el contingut del Perdedor

en: You have tried to kill the Sidebar Loser
ca: Heu provat de matar la barra lateral del Perdedor

en: Your files were last indexed at %s
ca: Els vostres fitxers han estat indexats per última vegada a les %s

en: Your index files are available but the Medusa search daemon, which handles index requests, isn't running.  To start this program, log in as root and enter this command at the command line:
    
    medusa-searchd
ca: El vostre índex de fitxers està disponible però el dimoni de cerca Medusa, que gestiona les sol·licituds d'índex, no s'està executant. Per iniciar el programa, entreu com a superusuari i introduïu aquesta ordre a la línia d'ordres:
    medusa-searchd

en: Your user level adjusts Nautilus to your degree of experience
    using GNOME and %s. Choose a level that's comfortable for
    you - you can always change it later.
ca: El vostre nivell d'usuari ajustar el Nautilus al vostre grau d'experiència
    utilitzant el GNOME i %s. Escolliu el nivell que us sigui més comfortable-
    sempre el podreu canviar més tard.

en: Zip Drive
ca: unitat Zip

en: Zoom In
ca: Amplia el Zoom

en: Zoom Out
ca: Redueix el Zoom

en: Zoom _In
ca: _Amplia el Zoom

en: Zoom _Out
ca: _Redueix el Zoom

en: [File content] does not include all of [apple orange]
ca: [File content] sense incloure tot de [apple orange]

en: [File content] includes all of [apple orange]
ca: [File content] inclou tot de [apple orange]

en: [File content] includes any of [apply orange]
ca: [File content] inclou alguna cosa de [apply orange]

en: [File content] includes none of [apple orange]
ca: [File content] sense incloure res de [apple orange]

en: [File name] contains [help]
ca: [File name] conté [help]

en: [File name] ends with [.c]
ca: [File name] acaba amb [.c]

en: [File name] matches glob [*.c]
ca: [File name] coincidències globals [*.c]

en: [File name] matches regexp ["e??l.$"]
ca: [File name] coincideix amb expressió regular ["e??l.$"]

en: [File name] starts with [nautilus]
ca: [File name] comença amb [nautilus]

en: [File owner] is [root]
ca: [File owner] és [root]

en: [File owner] is not [root]
ca: [File owner] no és [root]

en: [File size is] larger than [400K]
ca: [File size is] més gran de [400K]

en: [File size is] smaller than [300K]
ca: [File size is] més petit de [300K]

en: [File type is] application
ca: [File type is] aplicació

en: [File type is] folder
ca: [File type is] carpeta

en: [File type is] music
ca: [File type is] música

en: [File type is] regular file
ca: [File type is] fitxer regular

en: [File type is] text file
ca: [File type is] fitxer de text

en: [File type] is [folder]
ca: [File type] és [folder]

en: [File type] is not [folder]
ca: [File type] no és [folder]

en: [Items ]containing "%s" in their names
ca: [Elements ]que contenen "%s" en els seus noms

en: [Items ]containing one of the words "%s"
ca: [Elements ]que contenen una de les paraules "%s"

en: [Items ]ending with %s
ca: [Elements ]finalitzant amb %s

en: [Items ]larger than %s bytes
ca: [Elements ]més grans de %s bytes

en: [Items ]marked with "%s"
ca: [Elements ]marcats amb "%s"

en: [Items ]matching the file pattern "%s"
ca: [Elements ]coincidint amb el patró de fitxer "%s"

en: [Items ]matching the regular expression "%s"
ca: [Elements ]coincidents amb l'expressió regular "%s"

en: [Items ]modified after %s
ca: [Elements ]modificats després de %s

en: [Items ]modified before %s
ca: [Elements ]modificats abans de %s

en: [Items ]modified on %s
ca: [Elements ]modificats en %s

en: [Items ]modified today
ca: [Elements ]modificats avui

en: [Items ]modified within a month of %s
ca: [Elements ]modificats dins del mes de %s

en: [Items ]modified within a week of %s
ca: [Elements ]modificats dins de la setmana de %s

en: [Items ]modified yesterday
ca: [Elements ]modificats ahir

en: [Items ]not containing "%s" in their names
ca: [Elements ]sense contindre "%s" en el seus noms

en: [Items ]not marked with "%s"
ca: [Elements ]no marcats amb "%s

en: [Items ]not modified on %s
ca: [Elements ]no modificats en %s

en: [Items ]not owned by "%s"
ca: [Elements ]que no són propietat de "%s"

en: [Items ]of %s bytes
ca: [Elements ]de %s bytes

en: [Items ]owned by "%s"
ca: [Elements ]propietat de "%s"

en: [Items ]smaller than %s bytes
ca: [Elements ]més petits de %s bytes

en: [Items ]starting with "%s"
ca: [Elements ]començant amb "%s"

en: [Items ]that are %s
ca: [Elements ]que són %s

en: [Items ]that are not %s
ca: [Elements ]que no són %s

en: [Items ]with all the words "%s"
ca: [Elements ]amb totes les paraules "%s"

en: [Items ]with owner UID "%s"
ca: [Elements ]amb l'UID del propietari "%s"

en: [Items ]with owner UID other than "%s"
ca: [Elements ]amb l'UID de propietari diferent de "%s"

en: [Items ]without all the words "%s"
ca: [Elements ]sense totes les paraules "%s"

en: [Items ]without any of the words "%s"
ca: [Elements ]sense cap de les paraules "%s"

en: [Items larger than 400K] and [without all the words "apple orange"]
ca: [Elements més grans de 400K] i [sense les paraules "poma taronja"]

en: [Items larger than 400K], [owned by root and without all the words "apple orange"]
ca: [Elements més grans de 400K], [propietat del superusuari i sense cap de les paraules "poma taronja"]

en: [Items that are ]applications
ca: [Elements que són ]aplicacions

en: [Items that are ]folders
ca: [Elements que són ]carpetes

en: [Items that are ]music
ca: [Elements que són ]música

en: [Items that are ]regular files
ca: [Elements que són ]fitxers regulars

en: [Items that are ]text files
ca: [Elements que són ]fitxers de text

en: [Last modified date] is [1/24/00]
ca: [Last modified date] és [1/24/00]

en: [Last modified date] is after [1/24/00]
ca: [Last modified date] és posterior a [1/24/00]

en: [Last modified date] is before [1/24/00]
ca: [Last modified date] és anterior a [1/24/00]

en: [Last modified date] is not [1/24/00]
ca: [Last modified date] no és [1/24/00]

en: [Last modified date] is today
ca: [Last modified date] és avui

en: [Last modified date] is within a month of [1/24/00]
ca: [Last modified date] està dins el més [1/24/00]

en: [Last modified date] is within a week of [1/24/00]
ca: [Last modified date] està dins la setmana de [1/24/00]

en: [Last modified date] is yesterday
ca: [Last modified date] és ahir

en: [Search for] Content [includes all of "fish tree"]
ca: [Search for] Contingut [includes all of "fish tree"]

en: [Search for] Last Modified [before yesterday]
ca: [Search for] Darrera modificació [before yesterday]

en: [Search for] Name [contains "fish"]
ca: [Search for] Nom [contains "fish"]

en: [Search for] Owner [is not root]
ca: [Search for] Propietari [is not root]

en: [Search for] Size [larger than 400K]
ca: [Search for] Mida [larger than 400K]

en: [Search for] Type [is regular file]
ca: [Search for] Tipus [is regular file]

en: [Search for] With Emblem [includes "Important"]
ca: [Search for] Amb un distintiu [includes "Important"]

en: [With emblem] marked with [Important]
ca: [With emblem] marcat amb [Important]

en: [With emblem] not marked with [Important]
ca: [With emblem] no marcat amb [Important]

en: _About Nautilus...
ca: _Quant al Nautilus

en: _Add Bookmark
ca: _Afegeix l'adreça d'interès

en: _Back
ca: _Endarrere

en: _Backgrounds and Emblems...
ca: _Fons i distintius...

en: _Bookmarks
ca: _Adreces d'interès

en: _Clean Up by Name
ca: _Posa en ordre per nom

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: _Copy File
ca: _Copia el fitxer

en: _Copy Files
ca: _Copia els fitxers

en: _Copy Text
ca: _Copia el text

en: _Duplicate
ca: _Duplica

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Edit Bookmarks...
ca: _Edita les adreces d'interès...

en: _Edit Preferences...
ca: _Edita les preferències...

en: _Empty Trash
ca: _Buida la Paperera

en: _Empty Trash...
ca: _Buida la Paperera

en: _Feedback
ca: _Informació de tornada

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Find
ca: _Troba

en: _Forward
ca: _Endavant

en: _GTK System Font
ca: Tipus de lletra del sistema _GTK

en: _Go
ca: _Vés

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Home
ca: _Inici

en: _Kill Content Loser
ca: _Mata el contingut del Perdedor

en: _Kill Sidebar Loser
ca: _Mata la barra lateral del Perdedor

en: _Lay Out Items
ca: _Situa fora els elements

en: _Location...
ca: _Ubicació...

en: _Make Link
ca: Crea una enllaç

en: _Manually
ca: _Manualment

en: _New Folder
ca: _Nova Carpeta

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: _Open
ca: _Obre

en: _Open Scripts Folder
ca: _Obre la carpeta de seqüències

en: _Paste Files
ca: _Enganxa els fitxers

en: _Paste Text
ca: _Enganxa el text

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Profiler
ca: _Perfilador

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: _Report Profiling
ca: _

en: _Reset Profiling
ca: _Reinicia el perfil

en: _Restore Icon's Original Size
ca: _Restaura les icones a la mida original

en: _Restore Icons' Original Sizes
ca: _Restaura les icones a la mida sense estirar

en: _Reveal in New Window
ca: _Mostra en una nova finestra

en: _Sample
ca: _Mostra

en: _Show Trash
ca: _Mostra la Paperera

en: _Start Here
ca: _Comenceu aquí

en: _Start Profiling
ca: _Inicia el perfil

en: _Stop Profiling
ca: _Atura el perfil

en: _Stretch Icon
ca: _Amplia la icona

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Up a Level
ca: _Puja un nivell

en: _View
ca: _Visualitza

en: _View as...
ca: _Veure com...

en: animation to indicate on-going activity
ca: animació per indicar activitat en procés

en: another link to %s
ca: Un altre enllaç a %s

en: by
ca: per

en: by Modification _Date
ca: per _data de modificació

en: by _Emblems
ca: per _distintius

en: by _Name
ca: per _nom

en: by _Size
ca: per _mida

en: by _Type
ca: per _tipus

en: date accessed
ca: data d'accés

en: date changed
ca: data de canvi

en: date modified
ca: data de modificació

en: default for "%s"
ca: predeterminat per a "%s"

en: default for this file
ca: predeterminat per a n'aquest fitxer

en: foo (10th copy)
ca: foo (10a còpia)

en: foo (10th copy).txt
ca: foo (10a còpia).txt

en: foo (11th copy)
ca: foo (11a còpia)

en: foo (11th copy).txt
ca: foo (11a còpia).txt

en: foo (12th copy)
ca: foo (12a còpia)

en: foo (12th copy).txt
ca: foo (12a còpia).txt

en: foo (13th copy)
ca: foo (13a còpia)

en: foo (13th copy).txt
ca: foo (13a còpia).txt

en: foo (14th copy)
ca: foo (14a còpia)

en: foo (14th copy).txt
ca: foo (14a còpia).txt

en: foo (21st copy)
ca: foo (21a còpia)

en: foo (21st copy).txt
ca: foo (21a còpia).txt

en: foo (22nd copy)
ca: foo (22a còpia)

en: foo (22nd copy).txt
ca: foo (22a còpia).txt

en: foo (23rd copy)
ca: foo (23a còpia)

en: foo (23rd copy).txt
ca: foo (23a còpia).txt

en: foo (24th copy)
ca: foo (24a còpia)

en: foo (24th copy).txt
ca: foo (24a còpia).txt

en: foo (25th copy)
ca: foo (25a còpia)

en: foo (25th copy).txt
ca: foo (25a còpia).txt

en: foo (3rd copy)
ca: foo (3a còpia)

en: foo (3rd copy).txt
ca: foo (3a còpia).txt

en: foo (another copy)
ca: foo (un altra còpia)

en: foo (another copy).txt
ca: foo (un altra còpia).txt

en: foo (copy)
ca: foo (còpia)

en: foo (copy).txt
ca: foo (còpia).txt

en: foo foo (100000000000000th copy).txt
ca: foo foo (100000000000000a còpia).txt

en: foo foo (24th copy)
ca: foo foo (24a còpia)

en: foo foo (24th copy).txt
ca: foo foo (24a còpia).txt

en: foo foo (25th copy)
ca: foo foo(25a còpia)

en: foo foo (25th copy).txt
ca: foo foo(25a còpia).txt

en: foo foo (3rd copy).txt
ca: foo foo (3a còpia).txt

en: foo foo (another copy).txt
ca: foo foo (un altra còpia).txt

en: foo foo (copy)
ca: foo foo (còpia)

en: foo foo (copy).txt
ca: foo foo (còpia).txt

en: foo foo (copy).txt txt
ca: foo foo (còpia).txt txt

en: foo. (another copy)
ca: foo. (un altra còpia)

en: foo. (copy)
ca: foo. (còpia)

en: foo.. (copy).txt
ca: foo.. (còpia).txt

en: foo... (copy)
ca: foo... (còpia)

en: group
ca: grup

en: hardware view
ca: vista del maquinari

en: image indicating that the news has changed
ca: imatge que indica que la notícia ha canviat

en: in menu for "%s"
ca: al menú per a "%s"

en: in menu for this file
ca: al menú per a n'aquest fitxer

en: link
ca: enllaç

en: link (broken)
ca: enllaç (trencat)

en: link to %s
ca: enllaç a %s

en: mozilla summary info
ca: informació de resum del Mozilla

en: name of icon for the hardware view
ca: nom de la icona per a la vista del maquinari

en: name of icon for the mozilla view
ca: nom de la icona per a la vista del Mozilla

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
ca: nautilus: --la comprovació no es pot utilitzar amb les URI.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
ca: nautilus: --la comprovació no es pot utilitzar amb altres opcions.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
ca: nautilus: --la geometria no es pot utilitzar amb més d'una URI.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
ca: nautilus: --sortir no es pot utilitzar amb les URI.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
ca: nautilus: --reiniciar no es pot utilitzar amb les URI.

en: nd copy)
ca: nd còpia)

en: none
ca: cap

en: not in menu
ca: no és al menú

en: nothing
ca: res

en: octal permissions
ca: permisos en octal

en: on the desktop
ca: a l'escriptori

en: owner
ca: propietari

en: permissions
ca: permisos

en: pointing at "%s"
ca: s'està apuntant a "%s"

en: program
ca: programa

en: rd copy)
ca: rd còpia)

en: reset
ca: reinicia

en: search by text
ca: cerca per text

en: search by text and properties
ca: cerca per text i propietats

en: search type to do by default
ca: tipus de cerca a executar per defecte

en: see
ca: vegeu

en: see also
ca: vegeu també

en: size
ca: mida

en: st copy)
ca: st còpia)

en: summary of hardware info
ca: resum d'informació sobre el maquinari

en: th copy)
ca: th còpia)

en: the section
ca: la secció

en: the section here
ca: la secció present

en: throbber
ca: polsador

en: throbber factory
ca: polsador original

en: throbber object factory
ca: original per l'objecte polsador

en: today
ca: avui

en: today at %-I:%M %p
ca: avui a les %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
ca: avui a les %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ca: avui a les %-I:%M %p

en: today at 00:00:00 PM
ca: avui a les 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
ca: avui, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ca: avui, 00:00 PM

en: type
ca: tipus

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown MIME type
ca: tipus de MIME desconegut

en: unknown type
ca: tipus desconegut

en: unreadable
ca: il·legible

en: untitled folder
ca: Carpeta sense títol

en: yesterday
ca: ahir

en: yesterday at %-I:%M %p
ca: ahir a les %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ca: ahir a les %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ca: ahir a les 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
ca: ahir a les 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
ca: ahir, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ca: ahir, 00:00 PM
