libc 2.2.4 - en to ca translation catalogue (1121 entries)

en: 							      %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
ca: 							      %s: el valor del camp «%s» ha d'estar en el rang %d...%d

en: 		Access Rights :
ca: 		Drets d'accés :

en: 		Attributes    :
ca: 		Atributs      :

en: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=value]] [-i size] [-I [-K seconds]] [-Y path] infile
ca: 	%s [-abkCLNTM][-Dnom[=valor]] [-i tamany] [-I [-K segons]] [-Y camí] fitxerentrada

en: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o outfile] [infile]
ca: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o fitxereixida] [fitxerentrada]

en: 	%s [-n netid]* [-o outfile] [infile]
ca: 	%s [-n idxarxa]* [-o fitxereixida] [fitxerentrada]

en: 	%s [-s nettype]* [-o outfile] [infile]
ca: 	%s [-s tipusdexarxa]* [-o fitxereixida] [fitxerentrada]

en: 	Access rights:
ca: 	Drets d'accés:

en: 	Entry data of type %s
ca: 	Dades de l'entrada de tipus «%s»

en: 	Name       : %s
ca: 	Nom         : %s

en: 	Public Key :
ca: 	Clau pública:

en: 	Type         : %s
ca: 	Tipus        : %s

en: 	Universal addresses (%u)
ca: 	Adreces universals (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
ca: 	[%d]	Nom           : %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
ca: 	[%u] - [%u octets]

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15Zd  suggested size
    %15ld  seconds time to live for positive entries
    %15ld  seconds time to live for negative entries
    %15ld  cache hits on positive entries
    %15ld  cache hits on negative entries
    %15ld  cache misses on positive entries
    %15ld  cache misses on negative entries
    %15ld%% cache hit rate
    %15s  check /etc/%s for changes
ca: 
    Memòria cau de «%s»:
    
    %15s  n'és habilitada la memòria cau?
    %15Zd  tamany suggerit
    %15ld  temps de vida en segons per entrades positives
    %15ld  temps de vida en segons per entrades negatives
    %15ld  encerts de memòria cau per entrades positives
    %15ld  encerts de memòria cau per entrades negatives
    %15ld  fallades de memòria cau per entrades positives
    %15ld  fallades de memòria cau per entrades negatives
    %15ld%% ràtio d'encerts de memòria cau
    %15s  comprovar /etc/%s per si hi ha hagut canvis?

en: 
    Group Members :
ca: 
    Membres del grup :

en: 
    Time to Live  :
ca: 
    Temps de vida    :

en:        rpcinfo -b prognum versnum
ca:        rpcinfo -b númeroprograma númeroversió

en:        rpcinfo -d prognum versnum
ca:        rpcinfo -d númeroprograma númeroversió

en:        rpcinfo -p [ host ]
ca:        rpcinfo -p [ estació ]

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
ca:         rpcinfo [ -n númeroport ] -t estació númeroprograma [ númeroversió ]

en:      yes
ca:      sí

en:     Data Length = %u
ca:     Longitud de les dades = %u

en:     Explicit members:
ca:     Membres explícits:

en:     Explicit nonmembers:
ca:     No-membres explícits:

en:     Implicit members:
ca:     Membres implícits:

en:     Implicit nonmembers:
ca:     No-membres implícits:

en:     No explicit members
ca:     No hi ha membres explícits

en:     No explicit nonmembers
ca:     No hi ha no-membres explícits

en:     No implicit members
ca:     No hi ha membres implícits

en:     No implicit nonmembers
ca:     No hi ha no-membres implícits

en:     No recursive members
ca:     No hi ha membres recursius

en:     No recursive nonmembers
ca:     No hi ha no-membres recursius

en:     Recursive members:
ca:     Membres recursius:

en:    program vers proto   port
ca:   programa vers proto   port

en:   or:
ca:       o bé:

en:  (SKIPPED)
ca:  (SALTAT)

en:  (changed)
ca:  (canviat)

en:  (rule from "%s", line %d)
ca:  (regla de «%s», línia %d)

en:  [OPTION...]
ca:  [OPCIÓ...]

en: "%s", line %d: %s
ca: «%s», línia %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
ca: la línia «Zone %s» i l'opció -l són mútuament excloents

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
ca: la línia «Zone %s» i l'opció -p són mútuament excloents

en: "infile" is required for template generation flags.
ca: cal «fitxerentrada» pels senyaladors de generació de plantilles.

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
ca: %.*s: El paràmetre ARGP_HELP_FMT necessita un valor

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
ca: %.*s: El paràmetre d'ARGP_HELP_FMT no és conegut

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
ca: %1$s: la definició no termina amb «END %1$s»

en: %d libs found in cache `%s'
ca: S'han trobat %d biblioteques en la memòria cau «%s»

en: %s in ruleless zone
ca: «%s» en una zona sense regles

en: %s is a 32 bit ELF file.
ca: «%s» és un fitxer ELF de 32 bits.

en: %s is a 64 bit ELF file.
ca: %s és un fitxer ELF de 64 bits.

en: %s is for unknown machine %d.
ca: «%s» és per la màquina desconeguda %d.

en: %s is not a known library type
ca: «%s» no és un tipus conegut de biblioteca

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
ca: «%s» no és un fitxer objecte compartit (Tipus: %d).

en: %s is not a symbolic link
ca: «%s» no és un enllaç simbòlic

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
ca: «%s» no és un fitxer ELF - els octets màgics del començament no són correctes.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
ca: %s%s%s:%u: %s%sL'asserció «%s» ha fallat.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
ca: %s%s%s:%u: %s%sError inesperat: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
ca: %s%sSenyal desconegut %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
ca: %s: el signe de %d no s'ha estés correctament

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
ca: %s: «mb_cur_max» ha de ser major que «mb_cur_min»

en: %s: C preprocessor failed with exit code %d
ca: %s: el preprocessador de C ha fallat amb el codi d'eixida %d

en: %s: C preprocessor failed with signal %d
ca: %s: el preprocessador de C ha fallat amb el senyal %d

en: %s: Can't create %s: %s
ca: %s: No s'ha pogut crear «%s»: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
ca: %s: No s'ha pogut crear el directori «%s»: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
ca: %s: No s'ha pogut crear un enllaç des de «%s» fins «%s»: %s

en: %s: Can't open %s: %s
ca: %s: No s'ha pogut obrir «%s»: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
ca: %s: No s'ha pogut eliminar «%s»: %s

en: %s: Can't unlink  %s: %s
ca: %s: No s'ha pogut desenllaçar «%s»: %s

en: %s: Error closing %s: %s
ca: %s: Error en tancar «%s»: %s

en: %s: Error reading %s
ca: %s: Error en llegir «%s»

en: %s: Error writing %s
ca: %s: Error en escriure «%s»

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
ca: %s: Línia «Leap» en fitxer no de segons de traspàs «%s»

en: %s: Memory exhausted: %s
ca: %s: La memòria s'ha exhaurit: %s

en: %s: More than one -L option specified
ca: %s: S'ha especificat l'opció -L més d'una volta

en: %s: More than one -d option specified
ca: %s: S'ha especificat l'opció -d més d'una volta

en: %s: More than one -l option specified
ca: %s: S'ha especificat l'opció -l més d'una volta

en: %s: More than one -p option specified
ca: %s: S'ha especificat l'opció -p més d'una volta

en: %s: More than one -y option specified
ca: %s: S'ha especificat l'opció -y més d'una volta

en: %s: Too many arguments
ca: %s: Sobren arguments

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
ca: %s: s'ha mencionat «%s» més d'una volta en la definició de pes %d

en: %s: `%s' must be a character
ca: %s: «%s» ha de ser un caràcter

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
ca: %s: el valor de «%s» no concorda amb el valor de «%s»

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
ca: %s: «-1» ha de ser l'última entrada del camp «%s»

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
ca: %s: «forward» i «backward» són mútuament excloents

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
ca: %s: cal usar «position» per un nivell específic en totes les seccions o en cap

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
ca: %s: la secció «translit_start» no termina amb «translit_end»

en: %s: byte sequence of first character of sequence is not lower than that of the last character
ca: %s: la seqüència d'octets del primer caràcter de la seqüència no és menor que la de lŽúltim caràcter

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
ca: %s: les seqüències d'octets del primer i l'últim caràcter han de tenir la mateixa longitud

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
ca: %s: «%s» no es pot trobar al final d'un rang amb el·lipsi

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
ca: %s: no s'ha pogut reordenar després de «%.*s»: el símbol no és conegut

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
ca: %s: el caràcter «%s» del mapa de caràcters no es pot representar amb un sol octet

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
ca: %s: el caràcter «%s», necessari com a valor per defecte, no es pot representar amb un sol octet

en: %s: character `%s' not defined in charmap while needed as default value
ca: %s: el caràcter «%s», necessari com a valor per defecte, no ha estat definit en el mapa de caràcters

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
ca: %s: el caràcter «%s», necessari com a valor per defecte, no ha estat definit

en: %s: command was '%s', result was %d
ca: %s: l'ordre ha estat «%s», el resultat ha estat %d

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
ca: %s: el senyalador de direcció de la cadena %Zd del camp «era» no és ni «+» ni «-»

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
ca: %s: el senyalador de direcció de la cadena %Zd del camp «era» no és un sol caràcter

en: %s: duplicate `default_missing' definition
ca: %s: la definició de «default_missing» és duplicada

en: %s: duplicate category version definition
ca: %s: la definició de versió de categoria és duplicada

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
ca: %s: la declaració de la secció «%s» és duplicada

en: %s: duplicate definition of `%s'
ca: %s: la definició de «%s» és duplicada

en: %s: empty category description not allowed
ca: %s: no es permet una descripció buida de la categoria

en: %s: empty weight string not allowed
ca: %s: no es permet la cadena buida com a nom de pes

en: %s: error in state machine
ca: %s: error en la màquina d'estats

en: %s: field `%s' declared more than once
ca: %s: el camp «%s» ha estat declarat més d'una volta

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
ca: %s: el camp «%s» no conté deu entrades exactament

en: %s: field `%s' must not be empty
ca: %s: el camp «%s» no ha d'estar buit

en: %s: field `%s' not defined
ca: %s: no s'ha definit el camp «%s»

en: %s: field `%s' undefined
ca: %s: no s'ha definit el camp «%s»

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
ca: %s: fem al final del valor de desplaçament de la cadena %Zd del camp «era»

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
ca: %s: fem al final de la data de començament de la cadena %Zd del camp «era»

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
ca: %s: fem al final de la data d'acabament de la cadena %Zd del camp «era»

en: %s: illegal option -- %c
ca: %s: no es permet l'opció «%c»

en: %s: incomplete `END' line
ca: %s: la línia «END» és incompleta

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
ca: %s: la seqüència d'escapada «%%%c» del camp «%s» no és vàlida

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
ca: %s: la seqüència d'escapada del camp «%s» no és vàlida

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
ca: %s: el número de desplaçament de la cadena %Zd del camp «era» no és vàlid

en: %s: invalid number of sorting rules
ca: %s: el nombre de regles d'ordenació no és vàlid

en: %s: invalid option -- %c
ca: %s: l'opció «%c» no és vàlida

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
ca: %s: la data de començament de la cadena %Zd del camp «era» no és vàlida

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
ca: %s: la data d'acabament de la cadena %Zd del camp «era» no és vàlida

en: %s: invalid value for field `%s'
ca: %s: el valor del camp «%s» no és vàlid

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
ca: %s: no s'ha definit l'abreviatura de llengua «%s»

en: %s: missing `order_end' keyword
ca: %s: manca la paraula clau «order_end»

en: %s: missing `reorder-end' keyword
ca: %s: manca la paraula clau «reorder-end»

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
ca: %s: manca la paraula clau «reorder-sections-end»

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
ca: %s: manca el format de l'era en la cadena %Zd del camp «era»

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
ca: %s: manca el nom de l'era en la cadena %Zd del camp «era»

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
ca: %s: hi ha múltiples definicions d'ordre de la secció «%s»

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
ca: %s: hi ha múltiples definicions d'ordre de la secció sense nom

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
ca: %s: no hi ha cap expressió regular correcta pel camp «%s»: %s

en: %s: no identification for category `%s'
ca: %s: no hi ha cap identificació per la categoria «%s»

en: %s: no representable `default_missing' definition found
ca: %s: no s'ha trobat cap definició representable de «default_missing»

en: %s: not enough sorting rules
ca: %s: no hi ha suficients regles d'ordenació

en: %s: numeric country code `%d' not valid
ca: %s: el codi numèric de país «%d» no és vàlid

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «%c%s» no admet arguments

en: %s: option `%s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «%s» és ambígua

en: %s: option `%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «%s» necessita un argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «--%s» no admet arguments

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» no admet arguments

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «-W %s» és ambígua

en: %s: option requires an argument -- %c
ca: %s: l'opció «%c» necessita un argument

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
ca: %s: l'ordre de «%.*s» ja ha estat definit en %s:%Zu

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
ca: %s: l'ordre de l'element d'ordenació %.*s encara no ha estat definit

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
ca: %s: l'ordre del símbol d'ordenació %.*s encara no ha estat definit

en: %s: output would overwrite %s
ca: %s: l'eixida sobreescriuria «%s»

en: %s: panic: Invalid l_value %d
ca: %s: pànic: El valor esquerre %d no és vàlid

en: %s: premature end of file
ca: %s: fí de fitxer prematura

en: %s: section `%.*s' not known
ca: %s: la secció «%.*s» no és coneguda

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
ca: %s: la data de començament de la cadena %Zd del camp «era» no és vàlida

en: %s: stopping date is invalid in string %Zd in `era' field
ca: %s: la data d'acabament de la cadena %Zd del camp «era» no és vàlida

en: %s: symbolic range ellipsis must not be directly followed by `order_end'
ca: %s: un rang simbòlic amb el·lipsi no pot anar just davant d'«order_end»

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
ca: %s: un rang simbòlic amb el·lipsi no pot anar just darrere d'«order_start»

en: %s: syntax error
ca: %s: error de sintaxi

en: %s: syntax error in definition of new character class
ca: %s: error de sintaxi en la definició de nova classe de caràcters

en: %s: syntax error in definition of new character map
ca: %s: error de sintaxi en la definició de nou mapa de caràcters

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
ca: %s: taula de la classe «%s»: %lu octets

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
ca: %s: taula del mapa «%s»: %lu octets

en: %s: table for width: %lu bytes
ca: %s: taula d'amplada: %lu bytes

en: %s: terminology language code `%s' not defined
ca: %s: no s'ha definit el codi terminològic de llengua «%s»

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
ca: %s: els símbols inicial i final d'un rang han de representar caràcters

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
ca: %s: el tercer operand del valor del camp «%s» no ha de ser major que %d

en: %s: too few values for field `%s'
ca: %s: manquen valors en el camp «%s»

en: %s: too many rules; first entry only had %d
ca: %s: sobren regles; la primera entrada només en tenia %d

en: %s: too many values
ca: %s: sobren valors

en: %s: too many values for field `%s'
ca: %s: sobren valors en el camp «%s»

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
ca: %s: les dades de transliteració del locale «%s» no estan disponibles

en: %s: unable to open %s: %m
ca: %s: no s'ha pogut obrir «%s»: %m

en: %s: unknown character in collating symbol name
ca: %s: el nom del símbol d'ordenació conté un caràcter desconegut

en: %s: unknown character in equivalent definition name
ca: %s: el nom de la definició equivalent conté un caràcter desconegut

en: %s: unknown character in equivalent definition value
ca: %s: el valor de la definició equivalent conté un caràcter desconegut

en: %s: unknown character in field `%s'
ca: %s: el camp «%s» conté un caràcter desconegut

en: %s: unknown section name `%s'
ca: %s: el nom de secció «%s» no és conegut

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
ca: %s: la definició equivalent conté el símbol desconegut «%s»

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ca: %s: l'opció «%c%s» no és reconeguda

en: %s: unrecognized option `--%s'
ca: %s: l'opció «--%s» no és reconeguda

en: %s: usage is %s [ -s ] [ -v ] [ -l localtime ] [ -p posixrules ] \
    	[ -d directory ] [ -L leapseconds ] [ -y yearistype ] [ filename ... ]
ca: %s: la forma d'ús és %s [ -s ] [ -v ] [ -l localtime ] [ -p posixrules ] \
    	[ -d directori ] [ -L fitxersegonsintercalars ] [ -y yearistype ] \
    	[ fitxer ... ]

en: %s: usage is %s [ -v ] [ -c cutoff ] zonename ...
ca: %s: la forma d'ús és %s [ -v ] [ -c anydetall ] nomzona ...

en: %s: value for field `%s' must be a single character
ca: %s: el valor del camp «%s» ha de ser un sol caràcter

en: %s: value for field `%s' must be in range %d...%d
ca: %s: el valor del camp «%s» ha d'estar en el rang %d...%d

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
ca: %s: el valor del camp «%s» no ha de ser la cadena buida

en: %s: value for field `%s' must not be the empty string
ca: %s: el valor del camp «%s» no ha de ser la cadena buida

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217
ca: %s: el valor del camp «int_curr_symbol» no és un nom vàlid de l'estàndard ISO 4217

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
ca: %s: el valor del camp «int_curr_symbol» té una longitud incorrecta

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
ca: %s: els valors del camp «%s» han de ser menors que 127

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
ca: %s: els valors del camp «%s» no han de ser majors que %d

en: %s: values of field `%s' must not be larger than %d
ca: %s: els valors del camp «%s» no han de ser majors que %d

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
ca: %s: els pesos han d'usar el mateix símbol d'el·lipsi que el nom

en: %s: while writing output %s: %m
ca: %s: en escriure en l'eixida «%s»: %m

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
ca: (ERROR DEL PROGRAMA) No es coneix cap versió!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
ca: (ERROR DEL PROGRAMA) L'opció hauria d'haver estat reconeguda!?

en: (Unknown object)
ca: (Objecte desconegut)

en: (unknown authentication error - %d)
ca: (error desconegut d'autenticació - %d)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
ca: *** El fitxer «%s» no conté símbols: no és possible l'anàlisi detallada

en: *standard input*
ca: *entrada estàndard*

en: , OS ABI: %s %d.%d.%d
ca: , ABI del SO: %s %d.%d.%d

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
ca: -o FITXER-EIXIDA [FITXER-ENTRADA]...
    [FITXER-EIXIDA [FITXER-ENTRADA]...]

en: .lib section in a.out corrupted
ca: La secció .lib de l'a.out és corrupta

en: ; low version = %lu, high version = %lu
ca: ; versió menor = %lu, versió major = %lu

en: ; why =
ca: ; causa =

en: <%s> and <%s> are illegal names for range
ca: «%s» i «%s» no són noms de rang permesos

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
ca: «%s» i «%s» no són noms de rang vàlids

en: <SP> character must not be in class `%s'
ca: el caràcter <SP> no ha de ser en la classe «%s»

en: <SP> character not in class `%s'
ca: el caràcter <SP> no és en la classe «%s»

en: Aborted
ca: Avortat

en: Access Rights :
ca: Drets d'accés    :

en: Accessing a corrupted shared library
ca: Accés una biblioteca compartida corrupta

en: Address already in use
ca: L'adreça ja és en ús

en: Address family for hostname not supported
ca: La família d'adreces del nom d'estació no és suportada

en: Address family not supported by protocol
ca: El protocol no suporta aquesta família d'adreces

en: Address family not supported by protocol family
ca: La família de protocols no suporta aquesta família d'adreces

en: Advertise error
ca: Error d'exportació

en: Alarm clock
ca: Temporitzador

en: All requests done
ca: S'han completat totes les peticions

en: Also draw graph for total memory consumption
ca: També mostra un gràfic del consum total de memòria

en: Anode table overflow
ca: Desbordament de la taula de nodes-a

en: Another string for testing.
ca: Altra cadena de prova.

en: Arg list too long
ca: La llista d'arguments és massa llarga

en: Argument list too long
ca: La llista d'arguments és massa llarga

en: Argument out of domain
ca: L'argument és fora del domini

en: Attempt to remove a non-empty table
ca: S'ha intentat eliminar una taula no-buida

en: Attempting to link in more shared libraries than system limit
ca: S'ha intentat enllaçar més biblioteques compartides que les permeses pel sistema

en: Attempting to link in too many shared libraries
ca: S'ha intentat enllaçar massa biblioteques compartides

en: Authentication OK
ca: L'autenticació és vàlida

en: Authentication error
ca: Error d'autenticació

en: BOGUS OBJECT
ca: OBJECTE NO-INICIALITZAT

en: Bad address
ca: L'adreça no és vàlida

en: Bad exchange descriptor
ca: El descriptor de l'intercanvi no és vàlid

en: Bad file descriptor
ca: El descriptor de fitxer no és vàlid

en: Bad file number
ca: El número de fitxer no és vàlid

en: Bad font file format
ca: El fitxer de font no té un format vàlid

en: Bad message
ca: El missatge no és vàlid

en: Bad request code
ca: El codi de petició no és vàlid

en: Bad request descriptor
ca: El descriptor de petició no és vàlid

en: Bad system call
ca: La crida al sistema no és vàlida

en: Bad value for ai_flags
ca: El valor d'«ai_flags» no és vàlid

en: Be strictly POSIX conform
ca: S'ajusta estrictament a POSIX

en: Binary data
ca: Dades binàries

en: Block device required
ca: Cal un dispositiu de blocs

en: Broadcast poll problem
ca: Problema amb el sondeig de la difusió

en: Broken pipe
ca: La canonada s'ha trencat

en: Bus error
ca: Error de bus

en: CPU time limit exceeded
ca: S'ha excedit el temps límit de CPU

en: Cache expired
ca: La memòria cau ha expirat

en: Can not access a needed shared library
ca: No s'ha pogut accedir a una biblioteca compartida necessària

en: Can not exec a shared library directly
ca: No es pot executar directament una biblioteca compartida

en: Can't bind to server which serves this domain
ca: No s'ha pogut enllaçar amb el servidor d'aquest domini

en: Can't chdir to /
ca: No s'ha pogut canviar al directori /

en: Can't communicate with portmapper
ca: No s'ha pogut comunicar amb el mapador de ports

en: Can't communicate with ypbind
ca: No s'ha pogut comunicar amb «ypbind»

en: Can't communicate with ypserv
ca: No s'ha pogut comunicar amb «ypserv»

en: Can't create temporary cache file %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal de memòria cau «%s»

en: Can't find %s
ca: No s'ha pogut trobar «%s»

en: Can't link %s to %s
ca: No s'ha pogut crear un enllaç des de «%s» fins «%s»

en: Can't lstat %s
ca: Ha fallat lstat() sobre «%s»

en: Can't open cache file %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» de memòria cau

en: Can't open cache file directory %s
ca: No s'ha pogut obrir el directori «%s» de fitxers de memòria cau

en: Can't open configuration file %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%s» de configuració

en: Can't open directory %s
ca: No s'ha pogut obrir el directori «%s»

en: Can't remove old temporary cache file %s
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer antic «%s» de memòria cau temporal

en: Can't stat %s
ca: Ha fallat stat() sobre «%s»

en: Can't stat %s
ca: Ha fallat stat() sobre «%s»

en: Can't unlink %s
ca: No s'ha pogut desenllaçar «%s»

en: Cannot allocate memory
ca: No s'ha pogut reservar memòria

en: Cannot assign requested address
ca: No s'ha pogut assignar l'adreça sol·licitada

en: Cannot create socket for broadcast rpc
ca: No s'ha pogut crear el connector per la crida rpc de difusió

en: Cannot exec a shared library directly
ca: No es pot executar directament una biblioteca compartida

en: Cannot fstat file %s.
ca: Ha fallat fstat() sobre el fitxer «%s».

en: Cannot have more than one file generation flag!
ca: No es pot tenir més d'un senyalador de generació de fitxers!

en: Cannot lstat %s
ca: Ha fallat lstat() sobre «%s»

en: Cannot mmap file %s.
ca: Ha fallat mmap() sobre el fitxer «%s».

en: Cannot receive reply to broadcast
ca: No s'ha pogut rebre una resposta a la difusió

en: Cannot register service
ca: No s'ha pogut donar d'alta el servei

en: Cannot send after socket shutdown
ca: No es pot enviar després de tancar el connector

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
ca: No es pot enviar després de tancar l'extrem de transport

en: Cannot send broadcast packet
ca: No s'ha pogut enviar el paquet de difusió

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
ca: No s'ha pogut establir l'opció SO_BROADCAST pel connector

en: Cannot specify more than one input file!
ca: No es pot especificar més d'un fitxer d'entrada!

en: Cannot stat %s
ca: Ha fallat stat() sobre «%s»

en: Cannot use netid flag with inetd flag!
ca: No es pot usar l'opció idxarxa (-n) amb l'opció inetd (-I)!

en: Cannot use netid flag without TIRPC!
ca: No es pot usar l'opció idxarxa (-n) sense TIRPC!

en: Cannot use table flags with newstyle!
ca: No es pot usar opcions de taula amb l'estil nou (-N)!

en: Change to and use ROOT as root directory
ca: Canvia a i usa ARREL com a directori arrel

en: Changing access rights of %s to %#o failed
ca: No s'ha pogut canviar els drets d'accés de «%s» a %#o

en: Channel number out of range
ca: El número de canal és fora de rang

en: Character Separator : %c
ca: Caràcter separador  : %c

en: Child exited
ca: Un fill ha eixit

en: Client credential too weak
ca: La credencial del client és massa fluixa

en: Columns             :
ca: Columnes            :

en: Communication error on send
ca: Error de comunicacions en l'enviament

en: Compile locale specification
ca: Compil·la una especificació de locale.

en: Computer bought the farm
ca: El tio Pep se'n va a Murooo, tio Peeep

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
ca: Configura els vincles en temps d'execució de l'enllaçador dinàmic.

en: Connection refused
ca: S'ha refusat la connexió

en: Connection reset by peer
ca: La màquina remota ha reiniciat la connexió

en: Connection timed out
ca: La connexió ha expirat

en: Continued
ca: Continuant

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
ca: Converteix els fitxers especificats d'una codificació a una altra.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Açò és programari lliure; vegeu el codi font per les condicions de còpia.
    NO hi ha CAP GARANTIA; ni tan sols de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ PER UN
    PROPÒSIT DETERMINAT.

en: Could not create log file "%s"
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%s» de registre

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
ca: Crea un fitxer capçalera C (NOM) que conté les definicions de símbols

en: Create fastloading iconv module configuration file.
ca: Crea un fitxer de configuració de càrrega ràpida pel mòdul iconv.

en: Create old-style tables
ca: Crea taules de l'estil antic

en: Create output even if warning messages were issued
ca: Crea fitxers d'eixida encara que s'hagen emés missatges d'avís

en: Creation Time : %s
ca: Data de creació   : %s

en: Cross-device link
ca: No es pot crear un enllaç entre dispositius

en: DATAFILE [OUTFILE]
ca: FITXERDADES [FITXEREIXIDA]

en: DES entry for netname %s not unique
ca: l'entrada DES pel nom de xarxa «%s» no és única

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
ca: no es permeten components cadena dinàmica (DST) en programes SUID/SGID

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
ca: ERROR EN L'ENLLAÇADOR DINÀMIC!!!

en: Database for table does not exist
ca: La base de dades de la taula no existeix

en: Database is busy
ca: La base de dades es troba ocupada

en: Deadlock situation detected/avoided
ca: S'ha detectat i evitat un interbloqueig

en: Default Access rights :
ca: Drets d'accés per defecte :

en: Destination address required
ca: Cal una adreça de destinació

en: Device busy
ca: El dispositiu es troba ocupat

en: Device not a stream
ca: El dispositiu no és un flux

en: Device or resource busy
ca: El dispositiu o recurs es troba ocupat

en: Directory     : %s
ca: Directori        : %s

en: Directory not empty
ca: El directori no és buit

en: Disc quota exceeded
ca: S'ha excedit la quota de disc

en: Disk quota exceeded
ca: S'ha excedit la quota de disc

en: Do not fork and display messages on the current tty
ca: No fa fork() i mostra els missatges en el terminal actual

en: Do not use existing catalog, force new output file
ca: No usa el catàleg existent, i crea un nou fitxer d'eixida

en: Domain not bound
ca: El domini no és vinculat

en: Don't build cache
ca: No construeix la memòria cau

en: Don't generate links
ca: No genera enllaços

en: Dump information generated by PC profiling.
ca: Bolca la informació generada en perfilar el comptador de programa.

en: ELF file ABI version invalid
ca: La versió de l'ABI del fitxer ELF no és vàlida

en: ELF file OS ABI invalid
ca: L'ABI de sistema operatiu del fitxer ELF no és vàlida

en: ELF file version does not match current one
ca: La versió del fitxer ELF no concorda amb l'actual

en: ELF file version ident does not match current one
ca: La identificació de la versió del fitxer ELF no concorda amb l'actual

en: ELF file's phentsize not the expected size
ca: El valor de «phentsize» del fitxer ELF no és l'esperat

en: ELF load command address/offset not properly aligned
ca: L'adreça/desplaçament de l'ordre ELF de càrrega no està correctament alineada

en: ELF load command alignment not page-aligned
ca: L'alineament de l'ordre ELF de càrrega no està alineada amb la pàgina

en: EMT trap
ca: Trampa EMT

en: ENTRY
ca: ENTRADA

en: Encrypted data
ca: Dades xifrades

en: Entry/table type mismatch
ca: Els tipus d'entrada i taula no concorden

en: Enumeration not supported on %s
ca: No es suporta l'enumeració sobre «%s»

en: Error in RPC subsystem
ca: Error en el subsistema RPC

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
ca: Error en accedir al fitxer d'arrencada en fred de NIS+.  Heu instal·lat NIS+?

en: Error in unknown error system:
ca: Error en un sistema d'errors desconegut:

en: Error while talking to callback proc
ca: Error en parlar amb el procés de crida de retorn

en: Error writing standard output
ca: Error en escriure en l'eixida estàndard

en: Error: .netrc file is readable by others.
ca: Error: el fitxer .netrc és llegible per altres que no en són el propietari.

en: Exchange full
ca: L'intercanvi és ple

en: Exec format error
ca: L'executable té un format erroni

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
ca: FATAL: el sistema defineix «_POSIX2_LOCALEDEF»

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
ca: El FITXER conté un mapa de noms simbòlics a valors UCS4

en: Failed (unspecified error)
ca: Ha fallat (no s'especifica l'error)

en: Failed to look up user '%s' to run server as
ca: Ha fallat la recerca de l'usuari «%s», com a qui executar el servidor

en: File %s is too small, not checked.
ca: El fitxer «%s» és massa menut, no es comprova.

en: File descriptor in bad state
ca: El descriptor de fitxer és fet malbé

en: File exists
ca: El fitxer ja existeix

en: File is not a cache file.
ca: El fitxer no és un fitxer de memòria cau

en: File locking deadlock
ca: Interbloqueig pel blocatge d'un fitxer

en: File locking deadlock error
ca: Interbloqueig pel blocatge d'un fitxer

en: File name too long
ca: El nom de fitxer és massa llarg

en: File size limit exceeded
ca: S'ha excedit el tamany màxim de fitxer

en: File table overflow
ca: Desbordament de la taula de fitxers

en: File too large
ca: El fitxer és massa gran

en: First string for testing.
ca: Primera cadena de prova.

en: First/next chain broken
ca: S'ha trencat la cadena de primer/següent

en: Floating point exception
ca: Excepció de coma flotant

en: Format to use: new, old or compat (default)
ca: Format a usar: «new» (nou), «old» (antic) o «compat» (compatible, per defecte)

en: Full resync required for directory
ca: Cal resincronitzar completament el directori

en: Function not implemented
ca: La funció no és implementada

en: GROUP
ca: GRUP

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
ca: Fem en ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generate graphic from memory profiling data
ca: Genera un gràfic amb les dades de perfilat de memòria

en: Generate message catalog.\vIf INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
ca: Genera un catàleg de missatges.\vSi FITXER-ENTRADA és -, l'entrada es llig de l'entrada estàndard.
    Si FITXER-EIXIDA és -, l'eixida s'escriu en l'eixida estàndard.

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
ca: Genera una eixida lineal respecte el temps (per defecte és lineal respecte el nombre de crides a funció)

en: Generate verbose messages
ca: Genera missatges detallats

en: Generic system error
ca: Error genèric del sistema

en: Get locale-specific information.
ca: Obté la informació específica d'un locale.

en: Give a short usage message
ca: Mostra un missatge breu amb la forma d'ús

en: Give this help list
ca: Mostra aquest llistat d'ajuda

en: Gratuitous error
ca: Error injustificat

en: Group         : %s
ca: Grup             : %s

en: Group Flags :
ca: Senyaladors del grup :

en: Group entry for "%s.%s" group:
ca: Entrada de grup pel grup «%s.%s»:

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
ca: Esperar SEGONS segons (3600 per defecte)

en: Hangup
ca: Penjat

en: Haven't found "%d" in group cache!
ca: No s'ha trobat «%d» en la memòria cau de grups!

en: Haven't found "%d" in password cache!
ca: No s'ha trobat «%d» en la memòria cau d'usuaris!

en: Haven't found "%s" in group cache!
ca: No s'ha trobat «%s» en la memòria cau de grups!

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
ca: No s'ha trobat «%s» en la memòria cau d'estacions!

en: Haven't found "%s" in password cache!
ca: No s'ha trobat «%s» en la memòria cau d'usuaris!

en: Host is down
ca: L'estació no està operativa

en: Host name lookup failure
ca: La recerca del nom de l'estació ha fallat

en: I/O error
ca: Error d'E/S

en: I/O possible
ca: L'operació d'E/S és possible

en: IOT trap
ca: Trampa IOT

en: Identifier removed
ca: L'identificador ha estat eliminat

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
ca: Es descarta el fitxer «%s» que no és un fitxer ordinari.

en: Illegal byte sequence
ca: La seqüència d'octets no és permesa

en: Illegal instruction
ca: La instrucció no és permesa

en: Illegal object type for operation
ca: El tipus de l'objecte usat en l'operació no és permés

en: Illegal seek
ca: No es pot moure el punter de fitxer

en: Inappropriate file type or format
ca: El format o tipus de fitxer no és l'apropiat

en: Inappropriate ioctl for device
ca: L'operació ioctl no és adequada pel dispositiu

en: Inappropriate operation for background process
ca: L'operació no és adequada per un procés de fons

en: Information request
ca: Petició d'informació

en: Information:
ca: Informació:

en: Input Files:
ca: Fitxers d'entrada:

en: Input file %s not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer d'entrada «%s».

en: Input/Output format specification:
ca: Especificació de format de l'entrada/eixida:

en: Input/output error
ca: Error d'Entrada/Sortida

en: Internal NIS error
ca: Error intern de NIS

en: Internal ypbind error
ca: Error intern d'«ypbind»

en: Interrupt
ca: Interrupció

en: Interrupted by a signal
ca: Interromput per un senyal

en: Interrupted system call
ca: La crida al sistema ha estat interrompuda

en: Interrupted system call should be restarted
ca: Caldria reiniciar la crida al sistema interrompuda

en: Invalid argument
ca: L'argument passat no és vàlid

en: Invalid back reference
ca: La referència cap enrere no és vàlida

en: Invalid character class name
ca: El nom de la classe de caràcters no és vàlid

en: Invalid client credential
ca: La credencial donada pel client no és vàlida

en: Invalid client verifier
ca: El verificador del client no és vàlid

en: Invalid collation character
ca: El caràcter d'ordenació no és vàlid

en: Invalid content of \{\}
ca: El contingut de \{\} no és vàlid

en: Invalid cross-device link
ca: No es pot crear un enllaç entre dispositius

en: Invalid exchange
ca: L'intercanvi no és vàlid

en: Invalid object for operation
ca: L'objecte usat en l'operació no és vàlid

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
ca: El caràcter estés o multioctet no és vàlid o complet

en: Invalid preceding regular expression
ca: L'expressió regular precedent és incorrecta

en: Invalid range end
ca: El final del rang no és vàlid

en: Invalid regular expression
ca: L'expressió regular no és vàlida

en: Invalid request code
ca: El codi de petició no és vàlid

en: Invalid request descriptor
ca: El descriptor de petició no és vàlid

en: Invalid server verifier
ca: El verificador del servidor no és vàlid

en: Invalid slot
ca: La ranura no és vàlida

en: Invalidate the specified cache
ca: Invalida la memòria cau especificada

en: Is a directory
ca: És un directori

en: Is a name file
ca: El fitxer és d'un tipus amb nom

en: Is a named type file
ca: El fitxer és d'un tipus amb nom

en: Killed
ca: Matat

en: LINK
ca: ENLLAÇ

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
ca: L'entrada LOCAL de l'UID %d en el directori «%s» no és única

en: Level 2 halted
ca: S'ha parat el nivell 2

en: Level 2 not synchronized
ca: El nivell 2 no està sincronitzat

en: Level 3 halted
ca: S'ha parat el nivell 3

en: Level 3 reset
ca: S'ha reiniciat el nivell 3

en: Link has been severed
ca: S'ha tallat l'enllaç

en: Link number out of range
ca: El nombre d'enllaços és fora de rang

en: Link points to illegal name
ca: L'enllaç apunta a un nom no permés

en: Linked Object Type :
ca: Tipus de l'objecte enllaçat :

en: Linked to : %s
ca: Enllaçat amb : %s

en: Local domain name not set
ca: No s'ha establert nom del domini local

en: Local resource allocation failure
ca: No s'ha pogut assignar un recurs local

en: Machine is not on the network
ca: La màquina no es troba en la xarxa

en: Malformed name, or illegal name
ca: El nom és malmés o no permés

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
ca: Els arguments obligatoris o opcionals per les opcions llargues també ho són per les opcions curtes corresponents.

en: Manually link individual libraries.
ca: Per enllaçar les biblioteques manualment

en: Master Server :
ca: Servidor mestre :

en: Master server busy, full dump rescheduled.
ca: El servidor mestre es troba ocupat, es replanifica el bolcat complet

en: Memory allocation failure
ca: No s'ha pogut reservar memòria

en: Memory exhausted
ca: La memòria s'ha exhaurit

en: Message tables full
ca: Les taules de missatges són plenes

en: Message too long
ca: El missatge és massa llarg

en: Missing or malformed attribute
ca: L'atribut manca o és malmés

en: Mod. Time     : %s
ca: Data modificació : %s

en: Modification failed
ca: La modificació ha fallat

en: Modify operation failed
ca: L'operació de modificació ha fallat

en: Modify output format:
ca: Modificadors del format de l'eixida:

en: Multihop attempted
ca: S'ha intentat un salt múltiple

en: Must specify user name for server-user option
ca: Cal especificar un nom d'usuari per l'opció «server-user»

en: NAME
ca: NOM

en: NAME
    [-a|-m]
ca: NOM
    [-a|-m]

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
ca: Les versions de client i servidor NIS difereixen - no es pot donar servei

en: NIS map database is bad
ca: La base de dades de mapes NIS és feta malbé

en: NIS+ operation failed
ca: L'operació NIS+ ha fallat

en: NIS+ servers unreachable
ca: Els servidors NIS+ són inabastables

en: NIS+ service is unavailable or not installed
ca: El servei NIS+ no és disponible o no està instal·lat

en: NO OBJECT
ca: CAP OBJECTE

en: NUMBER
ca: NOMBRE

en: Name : `%s'
ca: Nom   : «%s»

en: Name Service Cache Daemon.
ca: Dimoni de memòria cau del servei de noms.

en: Name not served by this server
ca: El nom no és servit per aquest servidor

en: Name not unique on network
ca: El nom no és únic en la xarxa

en: Name or service not known
ca: El nom o servei no és conegut

en: Name output file
ca: Especifica el fitxer d'eixida

en: Name/entry isn't unique
ca: El nom/entrada no és única

en: Named object is not searchable
ca: L'objecte anomenat no és cercable

en: Need authenticator
ca: Cal un autenticador

en: Network dropped connection because of reset
ca: La xarxa ha tallat la connexió per un reinici

en: Network dropped connection on reset
ca: La xarxa ha tallat la connexió per un reinici

en: Network is down
ca: La xarxa no és activa

en: Network is unreachable
ca: La xarxa és inabastable

en: No CSI structure available
ca: No hi ha estructures CSI disponibles

en: No XENIX semaphores available
ca: No hi ha semàfors XENIX disponibles

en: No address associated with hostname
ca: No hi ha cap adreça associada amb el nom d'estació

en: No address associated with name
ca: No hi ha cap adreça associada amb el nom

en: No anode
ca: No hi ha node-a

en: No buffer space available
ca: No hi ha memòria intermèdia disponible

en: No character set name specified in charmap
ca: No s'ha especificat cap nom de joc de caràcters en el mapa de caràcters

en: No child processes
ca: No hi ha cap procés fill

en: No data available
ca: No hi ha dades disponibles

en: No definition for %s category found
ca: No s'ha trobat cap definició de la categoria «%s»

en: No file space on server
ca: No resta espai per fitxers en el servidor

en: No link created since soname could not be found for %s
ca: No s'ha creat l'enllaç perquè no s'ha trobat el nom d'objecte compartit de «%s»

en: No locks available
ca: No hi ha forrellats disponibles

en: No match
ca: No hi ha cap coincidència

en: No medium found
ca: No s'ha trobat el mitjà

en: No message of desired type
ca: No hi ha missatges del tipus desitjat

en: No more records in map database
ca: No hi ha més registres en la base de dades del mapa

en: No previous regular expression
ca: No hi ha expressió regular prèvia

en: No record locks available
ca: No hi ha forrellats de registre disponibles

en: No remote programs registered.
ca: No hi ha cap programa remot donat d'alta.

en: No route to host
ca: No hi ha cap camí cap a l'estació

en: No space left on device
ca: No resta espai en el dispositiu

en: No such device
ca: El dispositiu no és vàlid

en: No such device or address
ca: El dispositiu o adreça no existeix

en: No such file or directory
ca: El fitxer o directori no existeix

en: No such key in map
ca: La clau no és en el mapa

en: No such map in server's domain
ca: El mapa no és en el domini del servidor

en: No such process
ca: El procés no existeix

en: Non NIS+ namespace encountered
ca: S'ha trobat un espai de noms no-NIS+

en: Non-recoverable failure in name resolution
ca: Fallada irrecuperable en la resolució de noms

en: None.
ca: Cap.

en: Not a XENIX named type file
ca: El fitxer no és d'un tipus XENIX amb nom

en: Not a data message
ca: No és un missatge de dades

en: Not a directory
ca: No és un directori

en: Not a name file
ca: El fitxer no és d'un tipus amb nom

en: Not a stream device
ca: No és un dispositiu de flux

en: Not available
ca: No disponible

en: Not enough space
ca: No hi ha espai suficient

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Not found, no such name
ca: No s'ha trobat, el nom no existeix

en: Not master server for this domain
ca: No és el servidor mestre d'aquest domini

en: Not owner
ca: No n'és propietari

en: Not supported
ca: No es suporta

en: Number of Columns   : %d
ca: Nombre de columnes  : %d

en: Number of objects : %u
ca: Nombre d'objectes : %u

en: Number of symbolic links encountered during path name traversal exceeds MAXSYMLINKS
ca: El nombre d'enllaços simbòlics trobats en recórrer el nom del camí excedeix MAXSYMLINKS

en: Numerical argument out of domain
ca: L'argument numèric és fora del domini

en: Numerical result out of range
ca: El resultat numèric és fora de rang

en: Object #%d:
ca: Objecte #%d:

en: Object Name   : %s
ca: Nom de l'objecte : %s

en: Object Type   :
ca: Tipus d'objecte  :

en: Object is remote
ca: L'objecte és remot

en: Object with same name exists
ca: Ja existeix un objecte amb el mateix nom

en: Odd number of quotation marks
ca: El nombre de cometes és senar

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
ca: Només processa els directoris especificats en la línia d'ordres.  No construeix la memòria cau.

en: Only root is allowed to use this option!
ca: Només root pot usar aquesta opció!

en: Operation already in progress
ca: L'operació ja estava en marxa

en: Operation canceled
ca: L'operació ha estat cancel·lada

en: Operation not applicable
ca: L'operació no és aplicable

en: Operation not permitted
ca: L'operació no és permesa

en: Operation not supported
ca: L'operació no és suportada

en: Operation not supported on transport endpoint
ca: L'extrem de transport no suporta l'operació

en: Operation now in progress
ca: L'operació està en marxa

en: Operation would block
ca: L'operació quedaria blocada

en: Option not supported by protocol
ca: El protocol no suporta l'operació

en: Optional output file prefix
ca: Prefix opcional dels fitxers d'eixida

en: Out of stream resources
ca: No resten recursos del tipus flux

en: Out of streams resources
ca: No resten recursos del tipus flux

en: Output control:
ca: Control de l'eixida:

en: Output selection:
ca: Selecció de l'eixida:

en: Owner         : %s
ca: Propietari       : %s

en: PRIVATE
ca: PRIVAT

en: Package not installed
ca: No s'ha instal·lat el paquet

en: Parse error: %s
ca: Error d'anàlisi: %s

en: Partial success
ca: Èxit parcial

en: Passed object is not the same object on server
ca: L'objecte passat no és el mateix objecte en el servidor

en: Path `%s' given more than once
ca: S'ha especificat el camí «%s» més d'una volta

en: Permission denied
ca: S'ha denegat el permís

en: Power failure
ca: Fallada d'alimentació

en: Premature end of regular expression
ca: Fí prematur de l'expressió regular

en: Print cache
ca: Mostra la memòria cau

en: Print current configuration statistic
ca: Mostra estadístiques de la configuració actual

en: Print more information
ca: Mostra més informació

en: Print more messages
ca: Mostra més missatges

en: Print program version
ca: Mostra la versió del programa

en: Probable success
ca: Èxit probable

en: Probably not found
ca: Probablement no s'ha trobat

en: Processing request in progress
ca: S'està processant la petició

en: Profiling timer expired
ca: El temps de perfilat ha expirat

en: Protocol driver not attached
ca: No hi ha programa de control associat al protocol

en: Protocol error
ca: Error de protocol

en: Protocol family not supported
ca: La família de protocols no és suportada

en: Protocol not available
ca: El protocol no és disponible

en: Protocol not supported
ca: El protocol no és suportat

en: Protocol wrong type for socket
ca: El connector no suporta aquest protocol

en: Query illegal for named table
ca: La consulta no és permesa per la taula anomenada

en: Quit
ca: Eixir

en: RFS specific error
ca: Error específic d'RFS

en: RPC bad procedure for program
ca: El procediment RPC no és vàlid pel programa

en: RPC failure on NIS operation
ca: El procediment RPC ha fallat en una operació NIS

en: RPC program not available
ca: El programa RPC no és disponible

en: RPC program version wrong
ca: La versió del programa RPC no és correcta

en: RPC struct is bad
ca: L'estructura RPC és feta malbé

en: RPC version wrong
ca: La versió d'RPC no és correcta

en: RPC: (unknown error code)
ca: RPC: (codi d'error desconegut)

en: RPC: Authentication error
ca: RPC: Error d'autenticació

en: RPC: Can't decode result
ca: RPC: No s'ha pogut descodificar el resultat

en: RPC: Can't encode arguments
ca: RPC: No s'han pogut codificar els arguments

en: RPC: Failed (unspecified error)
ca: RPC: Ha fallat (error no especificat)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
ca: RPC: Les versions d'RPC són incompatibles

en: RPC: Port mapper failure
ca: RPC: Fallada del mapador de ports

en: RPC: Procedure unavailable
ca: RPC: El procediment no és disponible

en: RPC: Program not registered
ca: RPC: El programa s'ha donat d'alta

en: RPC: Program unavailable
ca: RPC: El programa no és disponible

en: RPC: Program/version mismatch
ca: RPC: No hi ha coincidència programa/versió

en: RPC: Remote system error
ca: RPC: Error en el sistema remot

en: RPC: Server can't decode arguments
ca: RPC: El servidor no ha pogut descodificar els arguments

en: RPC: Success
ca: RPC: Èxit

en: RPC: Timed out
ca: RPC: S'ha excedit el temps

en: RPC: Unable to receive
ca: RPC: No s'ha pogut rebre

en: RPC: Unable to send
ca: RPC: No s'ha pogut fer l'enviament

en: RPC: Unknown host
ca: RPC: L'estació no és coneguda

en: RPC: Unknown protocol
ca: RPC: El protocol no és conegut

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
ca: S'ha usat RTLD_NEXT en un codi no carregat dinàmicament

en: Read and display shared object profiling data
ca: Llig i mostra les dades de perfilat d'un objecte compartit.

en: Read configuration data from NAME
ca: Llig les dades de configuració de NOM

en: Read-only file system
ca: El sistema de fitxers és només de lectura

en: Real-time signal %d
ca: Senyal de temps real %d

en: Regular expression too big
ca: L'expressió regular és massa llarga

en: Remote I/O error
ca: Error en una E/S remota

en: Remote address changed
ca: L'adreça remota ha canviat

en: Remove password or make file unreadable by others.
ca: Elimineu la contrasenya o feu il·legible el fitxer per alres.

en: Renaming of %s to %s failed
ca: No s'ha pogut reanomenar «%s» a «%s»

en: Reopening shared object `%s' failed
ca: No s'ha pogut reobrir l'objecte compartit «%s»

en: Replicate :
ca: Rèplica :

en: Report bugs to %s.
ca: Informeu dels errors a %s.

en: Report bugs using the `glibcbug' script to <bugs@gnu.org>.
ca: Informeu dels errors amb el guió «glibcbug» a <bugs@gnu.org>.

en: Request arguments bad
ca: Els arguments de la petició són incorrectes

en: Request canceled
ca: La petició ha estat cancel·lada

en: Request not canceled
ca: La petició no ha estat cancel·lada

en: Reserved for future use
ca: Reservat per usos futurs

en: Resolver Error 0 (no error)
ca: Error 0 al sistema de resolució (cap error)

en: Resolver internal error
ca: Error intern del sistema de resolució

en: Resource deadlock avoided
ca: S'ha evitat un interbloqueig amb el recurs

en: Resource lost
ca: S'ha perdut el recurs

en: Resource temporarily unavailable
ca: El recurs no està disponible temporalment

en: Result too large
ca: El resultat és massa gran

en: Results sent to callback proc
ca: S'han enviat els resultats al procés de crida de retorn

en: SHOBJ [PROFDATA]
ca: OBJCOMPARTIT [DADESPERFILAT]

en: Search Path         : %s
ca: Camí de recerca     : %s

en: Segmentation fault
ca: Violació de segment

en: Server busy, try again
ca: El servidor es troba ocupat, torneu a provar

en: Server out of memory
ca: S'ha exhaurit la memòria del servidor

en: Server rejected credential
ca: El servidor ha rebutjat la credencial

en: Server rejected verifier
ca: El servidor ha rebutjat el verificador

en: Servname not supported for ai_socktype
ca: El servei no és suportat per aquest valor d'«ai_socktype»

en: Set the program name
ca: Estableix el nom del programa

en: Shut the server down
ca: Termina el servidor

en: Signal 0
ca: Senyal 0

en: Socket operation on non-socket
ca: Operació de connector sobre un fitxer no-connector

en: Socket type not supported
ca: El tipus de connector no és suportat

en: Software caused connection abort
ca: El programari ha tallat la conexió

en: Sorry. You are not root
ca: Ho sent, no sou root

en: Source definitions are found in FILE
ca: Les definicions font es troben en FITXER

en: Srmount error
ca: Error en «srmount»

en: Stack fault
ca: Fallada de pila

en: Stale NFS file handle
ca: L'indicador del fitxer NFS és obsolet

en: Start NUMBER threads
ca: Llança NOMBRE fils d'exeució

en: Status            : %s
ca: Estat             : %s

en: Stopped
ca: Parat

en: Stopped (signal)
ca: Parat (senyal)

en: Stopped (tty input)
ca: Parat (esperant entrada del terminal)

en: Stopped (tty output)
ca: Parat (esperant escriure en el terminal)

en: Streams pipe error
ca: Error en la canonada entre fluxs

en: Structure needs cleaning
ca: L'estructura necessita una neteja

en: Success
ca: Èxit

en: Supported databases:
ca: Bases de dades suportades:

en: Suppress warnings and information messages
ca: Descarta els avisos i els missatges informatius

en: Symbolic character names defined in FILE
ca: Els noms simbòlics dels caràcters es defineixen en FITXER

en: System error
ca: Error del sistema

en: System information:
ca: Informació del sistema:

en: System resource allocation failure
ca: No s'han pogut assignar recursos del sistema

en: System's directory for character maps : %s
                           repertoire maps: %s
                           locale path    : %s
    %s
ca: Directori del sistema de mapes de caràcters: %s
                             mapes de repertori: %s
                             camí als locales  : %s
    %s

en: TABLE
ca: TAULA

en: TABLE
ca: TAULA

en: TABLE,yes
ca: TAULA,yes

en: Table Type          : %s
ca: Tipus de taula      : %s

en: Temporary failure in name resolution
ca: Fallada temporal en la resolució de noms

en: Terminated
ca: Terminat

en: Text file busy
ca: El fitxer de text es troba ocupat

en: The following list contain all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
ca: La llista següent conté tots els jocs de caràcters codificats coneguts.
    Açò no significa necessàriament que totes les combinacions d'aquests noms
    siguen possibles en els paràmetres DES-DE i FINS de la línia d'ordres.
    Un joc de caràcters codificat pot estar llistat amb noms diferents (àlies).

en: This implementation doesn't support newstyle or MT-safe code!
ca: Aquesta implementació no suporta l'estil nou ni el codi compatible amb MT!

en: Time to live :
ca: Temps de vida :

en: Timer expired
ca: El temporitzador ha expirat

en: Title string used in output graphic
ca: Cadena amb el títol a usar en el gràfic d'eixida

en: Too many attributes
ca: Sobren atributs

en: Too many levels of symbolic links
ca: Hi ha massa nivells d'enllaços simbòlics

en: Too many links
ca: El fitxer té massa enllaços

en: Too many open files
ca: El procés té massa fitxers oberts

en: Too many open files in system
ca: El sistema té massa fitxers oberts

en: Too many processes
ca: L'usuari té massa processos

en: Too many references: cannot splice
ca: Hi ha massa referències: no es poden enllaçar

en: Too many users
ca: Hi ha massa usuaris

en: Trace/breakpoint trap
ca: Trampa de traçat/punt de parada

en: Trailing backslash
ca: Hi ha una barra invertida sobrant al final

en: Translator died
ca: El traductor ha mort

en: Transport endpoint is already connected
ca: L'extrem de transport ja és connectat

en: Transport endpoint is not connected
ca: L'extrem de transport no és connectat

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
ca: Proveu «%s --help» o «%s --usage» per obtenir més informació.

en: Type : %s
ca: Tipus : %s

en: UNKNOWN
ca: DESCONEGUT

en: Unable to authenticate NIS+ client
ca: No s'ha pogut autenticar el client NIS+

en: Unable to authenticate NIS+ server
ca: No s'ha pogut autenticar el servidor NIS+

en: Unable to create callback
ca: No s'ha pogut crear el procés de crida de retorn

en: Unable to create process on server
ca: No s'ha pogut crear un procés en el servidor

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
ca: Desconeguda (tipus = %d, bits = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
ca: La paraula clau «%s» de .netrc no és coneguda

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
ca: La classe ELF del fitxer «%s» no és coneguda.

en: Unknown NIS error code
ca: Codi d'error desconegut de NIS

en: Unknown OS
ca: SO desconegut

en: Unknown database: %s
ca: La base de dades no és coneguda: %s

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown host
ca: L'estació no és coneguda

en: Unknown object
ca: L'objecte no és conegut

en: Unknown option: %s %s %s
ca: L'opció no és coneguda: %s %s %s

en: Unknown resolver error
ca: Error desconegut del sistema de resolució

en: Unknown server error
ca: Error desconegut del servidor

en: Unknown signal %d
ca: Senyal desconegut %d

en: Unknown system error
ca: Error desconegut del sistema

en: Unknown ypbind error
ca: Error desconegut d'«ypbind»

en: Unmatched ( or \(
ca: ( o \( desaparellat

en: Unmatched ) or \)
ca: ) o \) desaparellat

en: Unmatched [ or [^
ca: [ o [^ desaparellat

en: Unmatched \{
ca: \{ desaparellat

en: Unrecognized variable `%s'
ca: La variable «%s» no és reconeguda

en: Urgent I/O condition
ca: Condició urgent d'E/S

en: Usage:
ca: Forma d'ús:

en: Usage: %s [-v specification] variable_name [pathname]
ca: Forma d'ús: %s [-v especificació] nom_de_la_variable [camí]

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
ca: Forma d'ús: rpcinfo [ -n nport ] -u estació nprog [ nvers ]

en: Use CACHE as cache file
ca: Usa CACHE com a fitxer de memòria cau

en: Use CONF as configuration file
ca: Usa CONF com a fitxer de configuració

en: Use separate cache for each user
ca: Usa una memòria cau diferent per cada usuari

en: User defined signal 1
ca: Senyal 1 definit per l'usuari

en: User defined signal 2
ca: Senyal 2 definit per l'usuari

en: Value too large for defined data type
ca: El valor és massa gran pel tipus de dada definit

en: Virtual timer expired
ca: Ha expirat el temporitzador virtual

en: Wild result from command execution
ca: L'execució de l'ordre ha donat un resultat estrany

en: Window changed
ca: Ha canviat el tamany de finestra

en: Write names of available charmaps
ca: Mostra els noms dels mapes de caràcters disponibles

en: Write names of available locales
ca: Mostra els noms dels locales disponibles

en: Write names of selected categories
ca: Mostra els noms de les categories seleccionades

en: Write names of selected keywords
ca: Mostra els noms de les paraules clau seleccionades

en: Write output to file NAME
ca: Escriu l'eixida en el fitxer NOM

en: Writing of cache data failed
ca: No s'han pogut escriure les dades de la memòria cau

en: Writing of cache data failed.
ca: No s'han pogut escriure les dades de la memòria cau

en: Written by %s.
ca: Escrit per %s.

en: Wrong medium type
ca: El tipus de mitjà no és vàlid

en: Yes, 42 is the meaning of life
ca: Sí, 42 és el significat de la vida

en: You really blew it this time
ca: Ara sí que te l'has carregat

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
ca: El temps final de la línia de continuació de zona no ve darrere del temps final de la línia anterior

en: [DIR...]
ca:  [DIRECTORI...]

en: [FILE...]
ca: [FITXER...]

en: [FILE]
ca: [FITXER]

en: __get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
ca: __get_myaddress: ioctl (obtenir configuració de la interfície)

en: `%.*s' already defined as collating element
ca: «%.*s» ja ha estat definit com a element d'ordenació

en: `%.*s' already defined as collating symbol
ca: «%.*s» ja ha estat definit com a símbol d'ordenació

en: `%.*s' already defined in charmap
ca: «%.*s» ja ha estat definit en el mapa de caràcters

en: `%.*s' already defined in repertoire
ca: «%.*s» ja ha estat definit en el repertori

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
ca: la definició «%1$s» no termina amb «END %1$s»

en: `%s' and `%.*s' are no valid names for symbolic range
ca: «%s» i «%.*s» no són noms vàlids de rangs simbòlics

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
ca: «%s» no és un fitxer vàlid de perfilat de «%s»

en: `digit' category has not entries in groups of ten
ca: les entrades de la categoria «digit» no estan agrupades de deu en deu

en: ai_family not supported
ca: El valor d'«ai_family» no és suportat

en: ai_socktype not supported
ca: El valor d'«ai_socktype» no és suportat

en: already running
ca: ja es troba en marxa

en: argument to <%s> must be a single character
ca: l'argument de «%s» ha de ser un sol caràcter

en: argument to `%s' must be a single character
ca: l'argument de «%s» ha de ser un sol caràcter

en: auth_none.c - Fatal marshalling problem
ca: auth_none.c - Error fatal de preserialització

en: authunix_create: out of memory
ca: authunix_create: no resta memòria

en: bad argument
ca: l'argument no és vàlid

en: bad owner
ca: el propietari no és vàlid

en: blank FROM field on Link line
ca: el camp DES-DE de la línia d'enllaç (Link) és buit

en: blank TO field on Link line
ca: el camp FINS de la línia d'enllaç (Link) és buit

en: block freed twice
ca: s'ha alliberat el bloc dues voltes

en: bogus mcheck_status, library is buggy
ca: el valor d'«mcheck_status» és estrany; la biblioteca té errors

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
ca: broadcast: ioctl (obtenir configuració de la interfície)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
ca: broadcast: ioctl (obtenir senyaladors de la interfície)

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
ca: cache_set: no s'ha pogut reservar un nou rpc_buffer

en: cache_set: victim alloc failed
ca: cache_set: no s'ha pogut reservar la víctima

en: cache_set: victim not found
ca: cache_set: no s'ha trobat la víctima

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
ca: no s'ha pogut determinar l'abreviatura de zona horària a usar just després de la data límit (until)

en: can't reassign procedure number %ld
ca: no s'ha pogut reassignar el procediment número %ld

en: can't restore segment prot after reloc
ca: no s'ha pogut restaurar la protecció del segment després de relocalitzar-lo

en: cannot add already read locale `%s' a second time
ca: no es pot afegir altra volta el locale ja llegit «%s»

en: cannot allocate dependency list
ca: no s'ha pogut reservar la llista de dependències

en: cannot allocate memory for program header
ca: no s'ha pogut reservar memòria per la capçalera del programa

en: cannot allocate name record
ca: no s'ha pogut reservar el registre de nom

en: cannot allocate symbol data
ca: no s'han pogut reservar les dades de símbols

en: cannot allocate symbol search list
ca: no s'ha pogut reservar la llista de recerca de símbols

en: cannot allocate version reference table
ca: no s'ha pogut reservar la taula de referències de versions

en: cannot change memory protections
ca: no s'han pogut canviar les proteccions de memòria

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
ca: no s'ha pogut crear una còpia de RUNPATH/RPATH

en: cannot create cache for search path
ca: no s'ha pogut crear la memòria cau dels camins de recerca

en: cannot create internal descriptor
ca: no s'ha pogut crear un descriptor intern

en: cannot create internal descriptors
ca: no s'han pogut crear els descriptors interns

en: cannot create output file `%s' for category `%s'
ca: no s'ha pogut crear el fitxer d'eixida «%s» de la categoria «%s»

en: cannot create search path array
ca: no s'ha pogut crear el vector de camins de recerca

en: cannot create searchlist
ca: no s'ha pogut crear la llista de recerca

en: cannot create shared object descriptor
ca: no s'ha pogut crear el descriptor d'objecte compartit

en: cannot determine escape character
ca: no s'ha pogut determinar el caràcter d'escapada

en: cannot dynamically load executable
ca: no s'ha pogut carregar dinàmicament l'executable

en: cannot enable socket to accept connections: %s
ca: no s'ha pogut habilitar el connector per acceptar connexions: %s

en: cannot extend global scope
ca: no es pot estendre l'àmbit global

en: cannot find C preprocessor: %s
ca: no s'ha pogut trobar el preprocessador de C: %s

en: cannot find any C preprocessor (cpp)
ca: no s'ha pogut trobar cap preprocessador de C (cpp)

en: cannot generate output file
ca: no s'ha pogut generar el fitxer d'eixida

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
ca: no s'ha pogut atendre la petició amb versió antiga %d; la versió actual és %d

en: cannot load profiling data
ca: no s'han pogut carregar les dades de perfilat

en: cannot make segment writable for relocation
ca: no s'ha pogut fer d'escriptura el segment per relocalitzar-lo

en: cannot map zero-fill pages
ca: no s'han pogut mapar les pàgines plenes de zeros

en: cannot open
ca: no s'ha pogut obrir

en: cannot open `%s'
ca: no s'ha pogut obrir «%s»

en: cannot open input file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer d'entrada

en: cannot open input file `%s'
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer d'entrada «%s»

en: cannot open locale definition file `%s'
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer «%s» de definició del locale

en: cannot open output file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer d'eixida

en: cannot open output file `%s'
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer d'eixida «%s»

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer d'eixida «%s» de la categoria «%s»

en: cannot open shared object file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer objecte compartit

en: cannot open socket: %s
ca: no s'ha pogut obrir el connector: %s

en: cannot open zero fill device
ca: no s'ha pogut obrir el dispositiu de zeros

en: cannot read character map directory `%s'
ca: no s'ha pogut llegir el directori «%s» de taules de caràcters

en: cannot read configuration file; this is fatal
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de configuració; açò és fatal

en: cannot read file data
ca: no s'han pogut llegir les dades del fitxer

en: cannot read header
ca: no s'ha pogut llegir la capçalera

en: cannot read header from `%s'
ca: no s'ha pogut llegir la capçalera de «%s»

en: cannot read statistics data
ca: no s'han pogut llegir les dades estadístiques

en: cannot safe new repertoire map
ca: no s'ha pogut afegir el nou mapa de repertori

en: cannot stat shared object
ca: ha fallat stat() sobre l'objecte compartit

en: cannot stat() file `%s': %s
ca: ha fallat stat() sobre el fitxer «%s»: %s

en: cannot write output files to `%s'
ca: no s'han pogut escriure els fitxers d'eixida en «%s»

en: cannot write result: %s
ca: no s'ha pogut escriure el resultat: %s

en: cannot write statistics: %s
ca: no s'han pogut escriure les estadístiques: %s

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
ca: el caràcter «%s» de la classe «%s» ha de ser en la classe «%s»

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
ca: el caràcter «%s» de la classe «%s» no ha de ser en la classe «%s»

en: character <SP> not defined in character map
ca: el caràcter <SP> no ha estat definit en la taula de caràcters

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
ca: el caràcter L«\u%0*x» de la classe «%s» ha de ser en la classe «%s»

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
ca: el caràcter L«\u%0*x» de la classe «%s» no ha de ser en la classe «%s»

en: character `%s' not defined while needed as default value
ca: el caràcter «%s», necessari com a valor per defecte, no ha estat definit

en: character class `%s' already defined
ca: la classe de caràcters «%s» ja ha estat definida

en: character map `%s' already defined
ca: el mapa de caràcters «%s» ja ha estat definit

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant
ca: el mapa de caràcters «%s» no és compatible amb ASCII, el locale no és conforme amb ISO C

en: character map file `%s' not found
ca: no s'ha trobat el fitxer «%s» de mapa de caràcters

en: character sets with locking states are not supported
ca: els jocs de caràcters amb estats blocants no són suportats

en: cheese
ca: formatge

en: circular dependencies between locale definitions
ca: hi ha dependències circulars entre les definicions dels locales

en: clnt_raw.c - Fatal header serialization error.
ca: clnt_raw.c - Error fatal de serialització de capçaleres.

en: clnttcp_create: out of memory
ca: clnttcp_create: no resta memòria

en: clntudp_create: out of memory
ca: clntudp_create: no resta memòria

en: clntunix_create: out of memory
ca: clntunix_create: no resta memòria

en: constant or identifier expected
ca: cal una constant o un identificador

en: conversion from `%s' to `%s' not supported
ca: la conversió des de «%s» fins «%s» no és suportada

en: conversion modules not available
ca: els mòduls de conversió no es troben disponibles

en: conversion rate value cannot be zero
ca: el valor de la taxa de conversió no pot ser zero

en: conversion stopped due to problem in writing the output
ca: la conversió s'ha detingut degut a un problema en escriure l'eixida

en: couldn't create an rpc server
ca: no s'ha pogut crear un servidor rpc

en: couldn't register prog %ld vers %ld
ca: no s'ha pogut donar d'alta el programa %ld amb versió %ld

en: database [key ...]
ca: basededades [clau ...]

en: default character map file `%s' not found
ca: no s'ha trobat el fitxer «%s» de mapa de caràcters per defecte

en: duplicate definition of <%s>
ca: la definició de «%s» és duplicada

en: duplicate definition of script `%s'
ca: la definició de l'escriptura «%s» és duplicada

en: duplicate set definition
ca: la definició del joc de missatges és duplicada

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
ca: el nom de zona «%s» (fitxer «%s», línia %d) és duplicat

en: duplicated definition for mapping `%s'
ca: la definició del mapa «%s» és duplicada

en: duplicated message identifier
ca: l'identificador de missatge és duplicat

en: duplicated message number
ca: el número de missatge és duplicat

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
ca: el rang amb el·lipsi ha d'estar marcat per dos operands del mateix tipus

en: empty char string
ca: la cadena de caràcters és buida

en: empty dynamic string token substitution
ca: la substitució del component cadena dinàmica és buida

en: empty dynamics string token substitution
ca: la substitució del component cadena dinàmica és buida

en: enablecache: cache already enabled
ca: enablecache: la memòria cau ja està habilitada

en: enablecache: could not allocate cache
ca: enablecache: no s'ha pogut reservar espai per la memòria cau

en: enablecache: could not allocate cache data
ca: enablecache: no s'ha pogut reservar espai per les dades de la memòria cau

en: enablecache: could not allocate cache fifo
ca: enablecache: no s'ha pogut reservar la cua FIFO de la memòria cau

en: encoding for output
ca: codificació de l'eixida

en: encoding of original text
ca: codificació del text original

en: error getting callers id: %s
ca: error en obtenir l'identificador del programa de control: %s

en: error while adding equivalent collating symbol
ca: error en afegir un símbol d'ordenació equivalent

en: error while closing input `%s'
ca: error en tancar l'entrada «%s»

en: error while closing output file
ca: error en tancar el fitxer d'eixida

en: error while closing the profiling data file
ca: error en tancar el fitxer de dades de perfilat

en: error while reading the input
ca: error en llegir l'entrada

en: expect string argument for `copy'
ca: cal una cadena com a argument de «copy»

en: expected continuation line not found
ca: cal una línia de continuació, però no es troba

en: extra trailing semicolon
ca: hi ha un punt i coma sobrant al final

en: failed to load shared object `%s'
ca: no s'ha pogut carregar l'objecte compartit «%s»

en: failed to load symbol data
ca: no s'ha pogut carregar les dades simbòliques

en: failed to map segment from shared object
ca: no s'ha pogut mapar un segment de l'objecte compartit

en: failed to mmap the profiling data file
ca: ha fallat mmap() sobre el fitxer de dades de perfilat

en: failed to start conversion processing
ca: no s'ha pogut començar el processament de la conversió

en: failure while writing data for category `%s'
ca: no s'han pogut escriure les dades de la categoria «%s»

en: file %s is truncated
ca: el fitxer «%s» està truncat

en: file `%s' already exists and may be overwritten
ca: el fitxer «%s» ja existeix i podria ser sobreescrit

en: file too short
ca: el fitxer és massa curt

en: fstat failed
ca: ha fallat fstat()

en: garbage at end of character code specification
ca: fem al final de l'especificació de codi de caràcter

en: garbage at end of number
ca: fem al final del número

en: generate call graph
ca: genera un gràfic de crides

en: generate flat profile with counts and ticks
ca: genera un perfil pla amb recomptes i unitats de temps

en: get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
ca: get_myaddress: ioctl (obtenir configuració de la interfície)

en: getent - get entries from administrative database.
ca: getent - obté les entrades de les bases de dades d'administració.

en: handle_request: request received (Version = %d)
ca: handle_request: s'ha rebut una petició (Versió = %d)

en: hard link failed, symbolic link used
ca: no s'ha pogut crear un enllaç fort, se n'ha usat un de simbòlic

en: hard linked somewhere
ca: té un enllaç fort en altre lloc

en: hexadecimal range format should use only capital characters
ca: les lletres usades en un rang amb format hexadecimal han de ser majúscules

en: illegal CORRECTION field on Leap line
ca: el camp de correcció de la línia de traspàs (Leap) no és vàlid

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
ca: el camp «Rolling/Stationary» de la línia de traspàs (Leap) no és vàlid

en: illegal character in file:
ca: hi ha un caràcter no permés en el fitxer:

en: illegal escape sequence at end of string
ca: hi ha una seqüència d'escapada no permesa al final de la cadena

en: illegal input sequence at position %Zd
ca: hi ha una seqüència d'entrada no vàlida en la posició %Zd

en: illegal input sequence at position %ld
ca: hi ha una seqüència d'entrada no vàlida en la posició %ld

en: illegal nettype :`%s'
ca: el tipus de xarxa no és permés: «%s»

en: illegal set number
ca: el número de joc de missatges no és vàlid

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
ca: límit d'implementació: no es permeten més de %Zd classes de caràcters

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
ca: límit d'implementació: no es permeten més de %d taules de caràcters

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
ca: hi ha un caràcter o seqüència de desplaçament incompleta al final de la memòria intermèdia

en: input line of unknown type
ca: la línia introduïda pertany a un tipus desconegut

en: internal error
ca: error intern

en: internal error (illegal descriptor)
ca: error intern (el descriptor no és vàlid)

en: internal error - addtype called with bad isdst
ca: error intern - s'ha cridat addtype() amb un valor erroni per «isdst»

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
ca: error intern - s'ha cridat addtype() amb un valor erroni per «ttisgmt»

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
ca: error intern - s'ha cridat addtype() amb un valor erroni per «ttisstd»

en: internal error in %s, line %u
ca: error intern en «%s», línia %u

en: invalid ELF header
ca: la capçalera ELF no és vàlida

en: invalid UTC offset
ca: el desplaçament d'UTC no és vàlid

en: invalid abbreviation format
ca: el format de l'abreviatura no és vàlid

en: invalid character: message ignored
ca: el caràcter no és vàlid: es descarta el missatge

en: invalid day of month
ca: el dia del mes no és vàlid

en: invalid definition
ca: la definició no és vàlida

en: invalid encoding given
ca: la codificació especificada no és vàlida

en: invalid ending year
ca: l'any d'acabament no és vàlid

en: invalid escape sequence
ca: la seqüència d'escapada no és vàlida

en: invalid leaping year
ca: l'any bixest no és vàlid

en: invalid line
ca: la línia no és vàlida

en: invalid mode for dlopen()
ca: el mode de dlopen() no és vàlid

en: invalid month name
ca: el nom del mes no és vàlid

en: invalid names for character range
ca: els noms del rang de caràcters no són vàlids

en: invalid pointer size
ca: el tamany del punter no és vàlid

en: invalid quote character
ca: el caràcter de citació no és vàlid

en: invalid saved time
ca: el temps estalviat no és vàlid

en: invalid starting year
ca: l'any de començament no és vàlid

en: invalid time of day
ca: l'hora del dia no és vàlida

en: invalid weekday name
ca: el nom del dia de la setmana no és vàlid

en: key length in request too long: %d
ca: la longitud de la clau de la petició és massa gran: %d

en: libc4 library %s in wrong directory
ca: la biblioteca «%s» per libc4 es troba en un directori incorrecte

en: libc5 library %s in wrong directory
ca: la bibliotexa «%s» per libc5 es troba en un directori incorrecte

en: libc6 library %s in wrong directory
ca: la biblioteca «%s» per libc6 es troba en un directori incorrecte

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
ca: les biblioteques «%s» i «%s» del directori «%s» tenen el mateix nom d'objecte compartit però diferent tipus.

en: line too long
ca: la línia és massa llarga

en: list all known coded character sets
ca: llista tots els jocs de caràcters codificats coneguts

en: locale name should consist only of portable characters
ca: el nom del locale només ha de contenir caràcters portables

en: lstat failed
ca: ha fallat lstat()

en: make output graphic VALUE pixel high
ca: fa el gràfic d'eixida de VALOR píxels d'altura

en: make output graphic VALUE pixel wide
ca: fa el gràfic d'eixida de VALOR píxels d'amplada

en: makecontext: does not know how to handle more than 8 arguments
ca: makecontext: no es poden gestionar més de 8 arguments

en: malformed line ignored
ca: es descarta la línia malmesa

en: mapping of section header string table failed
ca: no s'ha pogut mapar la taula de cadenes de capçalera de secció

en: mapping of section headers failed
ca: no s'han pogut mapar les capçaleres de secció

en: memory clobbered before allocated block
ca: s'ha sobreescrit la memòria d'abans del bloc reservat

en: memory clobbered past end of allocated block
ca: s'ha sobreescrit la memòria de després del bloc reservat

en: memory exhausted
ca: la memòria s'ha exhaurit

en: memory is consistent, library is buggy
ca: la memòria és consistent; la biblioteca té errors

en: mmap of cache file failed.
ca: Ha fallat mmap() sobre el fitxer de memòria cau

en: more than one dynamic segment
ca: hi ha més d'un segment dinàmic

en: nameless rule
ca: la regla no té nom

en: netname2user: (nis+ lookup): %s
ca: netname2user: (recerca nis+): %s

en: netname2user: DES entry for %s in directory %s not unique
ca: netname2user: l'entrada DES de «%s» en el directori «%s» no és única

en: netname2user: LOCAL entry for %s in directory %s not unique
ca: netname2user: l'entrada LOCAL de «%s» en el directori «%s» no és única

en: netname2user: missing group id list in `%s'.
ca: netname2user: manca la llista d'identificadors de grup en «%s».

en: netname2user: principal name `%s' too long
ca: netname2user: el nom principal «%s» és massa llarg

en: netname2user: should not have uid 0
ca: netname2user: no ha de tenir l'UID 0

en: never registered prog %d
ca: el programa %d mai no s'ha donat d'alta

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
ca: no s'ha especificat un valor <Uxxxx> o <Uxxxxxxxx>

en: no day in month matches rule
ca: cap dia del mes acompleix la regla

en: no definition of `UNDEFINED'
ca: no s'ha definit «UNDEFINED»

en: no filename for profiling data given and shared object `%s' has no soname
ca: no s'ha especificat un fitxer de dades de perfilat i «%s» no té nom d'objecte compartit

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
ca: no s'han definit dígits d'entrada i cap dels noms estàndard es troba en el mapa de caràcters

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
ca: no s'ha d'especificar cap altra paraula clau quan s'use «copy»

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
ca: no s'han definit dígits d'eixida i cap del noms estàndard es troba en el mapa de caràcters

en: no output file produced because warning were issued
ca: no hi ha fitxer d'eixida perquè s'han produït avisos

en: no symbolic name given
ca: no s'ha especificat un nom simbòlic

en: no symbolic name given for end of range
ca: no s'ha especificat un nom simbòlic per la fi del rang

en: non-symbolic character value should not be used
ca: no s'han d'usar valors de caràcters no-simbòlics

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
ca: no tots els caràcters usats en «outdigit» es troben en el mapa de caràcters

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
ca: no tots els caràcters usats en «outdigit» es troben en el repertori

en: not regular file
ca: no és un fitxer ordinari

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
ca: Configuració d'nscd:
    
    %15d  nivell de depuració del servidor

en: nscd not running!
ca: nscd no està en marxa!

en: object file has no dynamic section
ca: el fitxer objecte no té secció dinàmica

en: omit invalid characters from output
ca: omet en l'eixida els caràcters no vàlids

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
ca: només es poden carregar els tipus ET_DYN i ET_EXEC

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
ca: només es permeten definicions «WIDTH» després de la definició «CHARMAP»

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
ca: l'ordre de «%.*s» ja ha estat definit en %s:%Zu

en: out of memory
ca: no resta memòria

en: output file
ca: fitxer d'eixida

en: pmap_getmaps rpc problem
ca: problema d'RPC en pmap_getmaps

en: poll: protocol failure in circuit setup
ca: poll: fallada del protocol en configurar el circuit

en: premature end of `translit_ignore' definition
ca: fi prematura de la definició «translit_ignore»

en: preprocessor error
ca: error del preprocessador

en: previous definition was here
ca: la definició prèvia es troba ací

en: print list of count paths and their number of use
ca: mostra una llista de camins de recompte i llurs nombres d'ús

en: print progress information
ca: mostra informació del progrés

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
ca: el fitxer «%s» de dades de perfilat no correspon a l'objecte compartit «%s»

en: program %lu is not available
ca: el programa %lu no és disponible

en: program %lu version %lu is not available
ca: el programa %lu, versió %lu, no és disponible

en: program %lu version %lu ready and waiting
ca: el programa %lu, versió %lu, és llest i esperant

en: rcmd: %s: short read
ca: rcmd: %s: lectura incompleta

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
ca: rcmd: poll (en preparar l'exida estàndard d'errors): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
ca: rcmd: socket: Tots els ports estan sent usats

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
ca: rcmd: write (en preparar l'eixida estàndard d'errors): %m

en: registerrpc: out of memory
ca: registerrpc: no resta memòria

en: repeated leap second moment
ca: el moment de segon intercalar és repetit

en: repertoire map file `%s' not found
ca: no s'ha trobat el fitxer «%s» de mapa de repertori

en: resulting bytes for range not representable.
ca: els octets resultants del rang no són respresentables

en: rpcgen: arglist coding error
ca: rpcgen: error en codificar els arguments

en: rpcgen: too many defines
ca: rpcgen: hi ha massa definicions

en: rpcinfo: %s is unknown host
ca: rpcinfo: l'estació «%s» no és coneguda

en: rpcinfo: %s is unknown service
ca: rpcinfo: el servei «%s» no és conegut

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
ca: rpcinfo: no s'ha pogut donar de baixa el programa «%s», versió %s

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
ca: rpcinfo: la difusió ha fallat: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
ca: rpcinfo: no s'ha pogut contactar amb el mapador de ports

en: same rule name in multiple files
ca: el mateix nom de regla és repetit en diversos fitxers

en: shared object cannot be dlopen()ed
ca: ha fallat dlopen() sobre l'objecte compartit

en: shared object not open
ca: l'objecte compartit no és obert

en: short read while reading request key: %s
ca: lectura incompleta en llegir la clau de la petició: %s

en: short read while reading request: %s
ca: lectura incompleta en llegir la petició: %s

en: short write in %s: %s
ca: escriptura incompleta en «%s»: %s

en: socket: protocol failure in circuit setup
ca: socket: fallada del protocol en configurar el circuit

en: standard input
ca: entrada estàndard

en: start and end character sequence of range must have the same length
ca: les seqüències de caràcters inicial i final del rang han de tenir la mateixa longitud

en: starting year greater than ending year
ca: l'any de començament és major que el d'acabament

en: starting year too high to be represented
ca: l'any de començament és massa alt per ser representat

en: starting year too low to be represented
ca: l'any de començament és massa baix per ser representat

en: suppress warnings
ca: elimina els avisos

en: svc_run: - poll failed
ca: svc_run: ha fallat poll()

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
ca: svc_tcp.c - ha fallat getsockname() o listen()

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
ca: svc_tcp.c - problemes en crear un connector TCP

en: svc_tcp: makefd_xprt: out of memory
ca: svc_tcp: makefd_xprt: no resta memòria

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
ca: svc_unix.c - problemes en crear un connector AF_UNIX

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
ca: svc_unix.c - ha fallat getsockname() o listen()

en: svc_unix: makefd_xprt: out of memory
ca: svc_unix: makefd_xprt: no resta memòria

en: svctcp_create: out of memory
ca: svctcp_create: no resta memòria

en: svcudp_create - cannot getsockname
ca: svcudp_create: ha fallat getsockname()

en: svcudp_create: out of memory
ca: svcudp_create: no resta memòria

en: svcudp_create: socket creation problem
ca: svcudp_create: problemes en crear un connector

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
ca: svcudp_create: «xp_pad» és massa menut per «IP_PKTINFO»

en: svcunix_create: out of memory
ca: svcunix_create: no resta memòria

en: symbol `%.*s' not in charmap
ca: el símbol «%.*s» no es troba en el mapa de caràcters

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
ca: el símbol «%.*s» no es troba en el mapa de repertori

en: symbol `%s'
ca: el símbol «%s»

en: symbol `%s' has the same encoding as
ca: el símbol «%s» té la mateixa codificació que

en: symbol `%s' not defined
ca: el símbol «%s» no ha estat definit

en: syntax error
ca: error de sintaxi

en: syntax error in %s definition: %s
ca: error de sintaxi en la definició «%s»: %s

en: syntax error in prolog: %s
ca: error de sintaxi en el pròleg: %s

en: syntax error in repertoire map definition: %s
ca: error de sintaxi en la definició del mapa de repertori: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
ca: error de sintaxi: no és a dins d'una secció de definició de locale

en: this is the first definition
ca: aquesta és la primera definició

en: time before zero
ca: l'hora és anterior a zero

en: time overflow
ca: desbordament de l'hora

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
ca: el valor final <U%0*X> del rang és menor que l'inicial <U%0*X>

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
ca: la seqüència de caràcters final és menor que la seqüència inicial

en: too few bytes in character encoding
ca: manquen octets en la codificació del caràcter

en: too many bytes in character encoding
ca: sobren octets en la codificació del caràcter

en: too many leap seconds
ca: hi ha massa segons intercalars

en: too many local time types
ca: hi ha massa tipus d'hora local

en: too many transitions?!
ca: hi ha massa transicions?!

en: too many, or too long, time zone abbreviations
ca: hi ha massa abreviatures de zona horària (o són massa llargues)

en: trailing garbage at end of line
ca: fem al final de la línia

en: trouble replying to prog %d
ca: no s'ha pogut respondre al programa %d

en: typed single year
ca: s'ha especificat un sol any

en: unable to allocate buffer for input
ca: no s'ha pogut reservar memòria intermèdia per l'entrada

en: unable to free arguments
ca: no s'han pogut alliberar els arguments

en: undefined
ca: indefinida

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown character `%s'
ca: el caràcter «%s» no és conegut

en: unknown directive `%s': line ignored
ca: la directiva «%s» no és coneguda: es descarta la línia

en: unknown iconv() error %d
ca: error desconegut %d en iconv()

en: unknown set `%s'
ca: el joc de missatges «%s» no és conegut

en: unknown specification "%s"
ca: l'especificació «%s» no és coneguda

en: unruly zone
ca: la zona no té regles

en: unterminated message
ca: el missatge no és terminat

en: unterminated string
ca: la cadena no és terminada

en: unterminated string constant
ca: la constant cadena no és terminada

en: unterminated symbolic name
ca: el nom simbòlic no és terminat

en: upper limit in range is not higher then lower limit
ca: el límit superior del rang no és major que l'inferior

en: upper limit in range is not smaller then lower limit
ca: el límit superior del rang no és menor que l'inferior

en: usage: %s infile
ca: Forma d'ús: %s fitxerentrada

en: use of 2/29 in non leap-year
ca: s'ha usat el dia 29 de febrer en un any no-bixest

en: value for %s must be an integer
ca: el valor de «%s» ha de ser un enter

en: value for <%s> must be 1 or greater
ca: el valor de «%s» ha de ser 1 o major

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
ca: el valor de «%s» ha de ser major o igual que el de «%s»

en: warning:
ca: avís:

en: while accepting connection: %s
ca: en acceptar la connexió: %s

en: while allocating cache entry
ca: en reservar una entrada en la memòria cau

en: while allocating hash table entry
ca: en reservar una entrada en la taula de dispersió

en: while allocating key copy
ca: en reservar una còpia de la clau

en: while inserting in search tree
ca: en inserir en l'arbre de recerca

en: while opening old catalog file
ca: en obrir el fitxer antic de catàleg

en: while preparing output
ca: en preparar l'eixida

en: while stat'ing profiling data file
ca: en cridar stat() sobre el fitxer de dades de perfilat

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
ca: cal usar l'el·lipsi simbòlica hexadecimal «..» amb els valors de rang UCS

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
ca: cal usar l'el·lispi absoluta «...» amb els valors de rang de codis de caràcters

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
ca: no s'ha d'usar l'el·lispsi absoluta «...» amb els valors de rang de noms simbòlics

en: write incomplete
ca: escriptura incompleta

en: writeable by other than owner
ca: és modificable per altres que no en són el propietari

en: wrong number of arguments
ca: el nombre d'arguments és incorrecte

en: wrong number of fields on Leap line
ca: el nombre de camps de la línia de traspàs (Leap) és incorrecte

en: wrong number of fields on Link line
ca: el nombre de camps de la línia d'enllaç (Link) és incorrecte

en: wrong number of fields on Rule line
ca: el nombre de camps de la línia de regla (Rule) és incorrecte

en: wrong number of fields on Zone continuation line
ca: el nombre de camps de la línia de continuació de zona (Zone) és incorrecte

en: wrong number of fields on Zone line
ca: el nombre de camps de la línia de zona (Zone) és incorrecte

en: xdr_reference: out of memory
ca: xdr_reference: no resta memòria

en: xdrrec_create: out of memory
ca: xdrrec_create: no resta memòria

en: yp_update: cannot convert host to netname
ca: yp_update: no s'ha pogut convertir el nom d'estació a nom de xarxa

en: yp_update: cannot get server address
ca: yp_update: no s'ha pogut obtenir l'adreça del servidor
