gnupg 1.2.0 - en to ca translation catalogue (881 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
ca: 
    Introduïu l'ID d'usuari. Finalitzeu amb una línia en blanc:

en: 
    I have checked this key casually.
ca: 
    He fet algunes comprovacions a aquesta clau.

en: 
    I have checked this key very carefully.
ca: 
    He comprovat aquesta clau molt cuidadosament.

en: 
    I have not checked this key at all.
ca: 
    No he comprovat aquesta clau en absolut.

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
ca: 
    No hi ha prou bytes aleatoris. Per favor, feu alguna altra cosa perquè el
    sistema tinga oportunitat de recollir més entropia. (Fan falta %d bytes més)

en: 
    Supported algorithms:
ca: 
    Algoritmes admesos:

en: 
    The signature will be marked as non-exportable.
ca: 
    La signatura es marcarà com a inexportable.

en: 
    The signature will be marked as non-revocable.
ca: 
    La signatura es marcarà com a irrevocable.

en: 
    This will be a self-signature.
ca: 
    Açò serà una autosignatura.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
ca: 
    AVÍS: la signatura no es marcarà com a inexportable.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
ca: 
    AVÍS: la signatura no es marcarà com a irrevocable.

en: 
    You need a User-ID to identify your key; the software constructs the user id
    from Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
ca: 
    Necessiteu un ID d'usuari per a identificar la vostra clau; el programa
    construeix la id de l'usuari amb el Nom, Comentari i Adreça electrònica
    d'aquesta forma:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"

en: 
    You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "
ca: 
    Necessiteu la contrasenya per desbloquejar la clau secreta de
    l'usuari: "

en:                 aka "
ca:               alias "

en:               imported: %lu
ca:             importades: %lu

en:              unchanged: %lu
ca:         no modificades: %lu

en:            new subkeys: %lu
ca:         subclaus noves: %lu

en:           new user IDs: %lu
ca:     IDs d'usuaris nous: %lu

en:           not imported: %lu
ca:             importades: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
ca:               sense ID: %lu

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
ca: No és segur que la signatura pertanga al seu propietari.

en:          The signature is probably a FORGERY.
ca:           Probablement la signatura és falsa.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
ca:     No hi ha res que indique que la signatura pertany al seu propietari.

en:          This could mean that the signature is forgery.
ca:       Açò podria significar que la signatura és falsificada.

en:         new signatures: %lu
ca:       signatures noves: %lu

en:       Subkey fingerprint:
ca:       Empremta digital de la subclau:

en:       secret keys read: %lu
ca: claus privades llegides: %lu

en:       skipped new keys: %lu
ca:  claus noves ignorades: %lu

en:      Key fingerprint =
ca:      Empremta digital =

en:      Subkey fingerprint:
ca:      Empremta digital de la subclau:

en:    (%d) DSA (sign only)
ca:    (%d) DSA (només signar)

en:    (%d) DSA and ElGamal (default)
ca:    (%d) DSA i ElGamal (predeterminat)

en:    (%d) ElGamal (encrypt only)
ca:    (%d) ElGamal (només xifrar)

en:    (%d) ElGamal (sign and encrypt)
ca:    (%d) ElGamal (signar i xifrar)

en:    (%d) RSA (encrypt only)
ca:    (%d) RSA (només xifrar)

en:    (%d) RSA (sign and encrypt)
ca:    (%d) RSA (signar i xifrar)

en:    (%d) RSA (sign only)
ca:    (%d) RSA (només signar)

en:    (0) I will not answer.%s
ca:    (0) No vaig a contestar.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
ca:    (1) No ho he comprovat en absolut.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
ca:    (2) He fet algunes comprovacions.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
ca:    (3) He fet comprovacions molt cuidadoses.%s

en:    new key revocations: %lu
ca:      noves revocacions: %lu

en:    revoked by %08lX at %s
ca:    revocat per %08lX el %s

en:    signed by %08lX at %s%s
ca:    signat per %08lX el %s%s

en:    signed by %08lX at %s%s%s
ca:    signat per %08lX el %s%s%s

en:   Unable to sign.
ca:   No es pot signar.

en:   secret keys imported: %lu
ca: claus privades importades: %lu

en:  %d = Don't know
ca:  %d = No ho sé

en:  %d = I do NOT trust
ca:  %d: NO confie

en:  %d = I trust fully
ca:  %d = Hi confie plenament

en:  %d = I trust marginally
ca:  %d = Hi confie marginalment

en:  %d = I trust ultimately
ca:  %d = Hi confie absolutament

en:  (default)
ca:  (predeterminat)

en:  (main key ID %08lX)
ca:  (ID de la clau principal %08lX)

en:  (non-exportable)
ca:  (no-exportable)

en:  (sensitive)
ca:  (sensible)

en:  Primary key fingerprint:
ca:  Empremta digital de la clau primària:

en:  [expires: %s]
ca:  [caduca: %s]

en:  i = please show me more information
ca:  i = mostra més informació

en:  m = back to the main menu
ca:  m = torna al menú principal

en:  q = quit
ca:  q = ix

en:  s = skip this key
ca:  s = omet aquesta clau

en:  secret keys unchanged: %lu
ca: claus privades no canviades: %lu

en:  trust: %c/%c
ca:  confiança: %c/%c

en: "
    locally signed with your key %08lX at %s
ca: »
    signat localment amb la vostra clau %08lX el %s

en: "
    signed with your key %08lX at %s
ca: »
    signat amb la vostra clau %08lX el %s

en: "%s" was already locally signed by key %08lX
ca: «%s» ja estava signat localment amb la clau %08lX

en: "%s" was already signed by key %08lX
ca: «%s» ja estava signat amb la clau %08lX

en: %08lX: It is not sure that this key really belongs to the owner
    but it is accepted anyway
ca: %08lX: No hi ha garanties que aquesta clau pertanga realment al seu
    propietari però s'accepta de tota manera

en: %08lX: There is no indication that this key really belongs to the owner
ca: %08lX: No hi ha res que indique que la signatura pertany al seu propietari.

en: %08lX: We do NOT trust this key
ca: %08lX: La clau no és de confiança

en: %08lX: key has expired
ca: %08lX: la clau ha caducat

en: %d bad signatures
ca: %d signatures errònies

en: %d signatures not checked due to errors
ca: %d signatures no comprovades a causa d'errors

en: %d signatures not checked due to missing keys
ca: %d signatures no comprovades per falta de clau

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
ca: Han estat detectats %d IDs sense autosignatura vàlida

en: %lu keys checked (%lu signatures)
ca: s'han comprovat %lu claus (%lu signatures)

en: %lu keys so far checked (%lu signatures)
ca: fins ara s'han comprovat %lu claus (%lu signature)

en: %lu keys so far processed
ca: fins ara s'han processat %lu claus

en: %s does not expire at all
ca: %s no caduca en absolut

en: %s encrypted data
ca: dades xifrades amb %s

en: %s encryption will be used
ca: s'utilitzarà xifratge %s

en: %s expires at %s
ca: %s caduca el %s

en: %s is not a valid character set
ca: %s no és un joc de caràcters vàlid

en: %s is the new one
ca: %s és el nou

en: %s is the unchanged one
ca: %s és el que no ha canviat

en: %s makes no sense with %s!
ca: %s no té sentit amb %s!

en: %s not allowed with %s!
ca: %s no és permés amb %s!

en: %s signature from: "%s"
ca: %s signatura de: «%s»

en: %s%c %4u%c/%08lX  created: %s expires: %s
ca: %s%c %4u%c/%08lX  creada: %s caduca: %s

en: %s/%s encrypted for: "%s"
ca: %s/%s xifrat per a: «%s»

en: %s: WARNING: empty file
ca: %s: AVÍS: fitxer buit

en: %s: can't access: %s
ca: %s: no s'ha pogut accedir: %s

en: %s: can't create directory: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear el directori: %s

en: %s: can't create lock
ca: %s: no s'ha pogut crear el bloqueig

en: %s: can't create: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear: %s

en: %s: can't make lock
ca: %s: no s'ha pogut crear el bloqueig

en: %s: can't open: %s
ca: %s: no s'ha pogut obrir: %s

en: %s: directory created
ca: %s: directori creat

en: %s: directory does not exist!
ca: %s: el directori no existeix!

en: %s: error reading free record: %s
ca: %s: error al llegir el registre lliure: %s

en: %s: error reading version record: %s
ca: %s: error al llegir el registre de la versió: %s

en: %s: error updating version record: %s
ca: %s: error al actualitzar el registre de la versió: %s

en: %s: error writing dir record: %s
ca: %s: error al escriure el registre de directoris: %s

en: %s: error writing version record: %s
ca: %s: error al escriure el registre de la versió: %s

en: %s: failed to append a record: %s
ca: %s: no s'ha pogut afegir un registre: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear la taula hash: %s

en: %s: failed to create version record: %s
ca: %s: no s'ha pogut crear un registre de versió: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
ca: %s: no s'ha pogut posar a zero un registre: %s

en: %s: invalid file version %d
ca: %s: versió de fitxer %d invàlid

en: %s: invalid trustdb
ca: %s: base de dades de confiança invàlida

en: %s: invalid trustdb created
ca: %s: s'ha creat una base de dades de confiança invàlida

en: %s: keyring created
ca: %s: anell creat

en: %s: not a trustdb file
ca: %s no és un fitxer de base de dades de confiança

en: %s: skipped: %s
ca: %s: ignorat: %s

en: %s: skipped: public key already present
ca: %s: ignorat: clau pública ja present

en: %s: skipped: public key is disabled
ca: %s: ignorat: la clau pública està desactivada

en: %s: trustdb created
ca: %s: s'ha creat la base de dades de confiança

en: %s: unknown suffix
ca: %s: sufix desconegut

en: %s: version record with recnum %lu
ca: %s: registre de versió amb número de registre %lu

en: %s:%d: deprecated option "%s"
ca: %s:%d: l'opció «%s» està desaconsellada.

en: %s:%d: invalid export options
ca: %s:%d opcions d'exportació no vàlides

en: %s:%d: invalid import options
ca: %s:%d: opcions d'importanció no vàlides

en: %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
ca: clau %2$s de %1$u bits, ID %3$08lX, creada en %4$s

en: (unless you specify the key by fingerprint)
ca: (a no ser que especifiqueu la clau per la empremta digital)

en: (you may have used the wrong program for this task)
ca: (potser heu utilitzat el programa erroni per a aquesta tasca)

en: --clearsign [filename]
ca: --clearsign [nom_del_fitxer]

en: --decrypt [filename]
ca: --decrypt [nom_del_fitxer]

en: --edit-key user-id [commands]
ca: --edit-key user-id [ordres]

en: --encrypt [filename]
ca: --encrypt [nom_del_fitxer]

en: --output doesn't work for this command
ca: --output no funciona per a aquesta ordre

en: --sign --encrypt [filename]
ca: --sign --encrypt [nom_del_fitxer]

en: --sign --symmetric [filename]
ca: --sign --symmetric [nom_del_fitxer]

en: --sign [filename]
ca: --sign [nom_del_fitxer]

en: --store [filename]
ca: --store [nom_del_fitxer]

en: --symmetric [filename]
ca: --symmetric [nom_del_fitxer]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
ca: -k[v][v][v][c] [user-id] [anell]

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
ca: ... açò és un bug (%s:%d:%s)

en: 1 bad signature
ca: 1 signatura errònia

en: 1 signature not checked due to a missing key
ca: 1 signatura no comprovada per falta de clau

en: 1 signature not checked due to an error
ca: 1 signatura no comprovada a causa d'un error

en: 1 user ID without valid self-signature detected
ca: Ha estat detectat 1 ID sense autosignatura vàlida

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
ca: @
    (En la pàgina del man hi ha una llista completa d'ordres i d'opcions)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
ca: @
    Exemples:
    
     -se -r Pep [fitxer]        signa i xifra per a l'usuari Pep
     --clearsign [fitxer]       crea una signatura en text clar
     --detach-sign [fitxer]     crea una signatura separada
     --list-keys [noms]         mostra claus
     --fingerprint [noms]       mostra empremtes dactilars

en: @
    Options:
ca: @
    Opcions:

en: @Commands:
ca: @Ordres:

en: About to generate a new %s keypair.
                  minimum keysize is  768 bits
                  default keysize is 1024 bits
        highest suggested keysize is 2048 bits
ca: Preparat per a generar un nou parell de claus %s.
                  grandària mínima:  768 bits
          grandària predeterminada: 1024 bits
      grandària màxima aconsellada: 2048 bits

en: Although these keys are defined in RFC2440 they are not suggested
    because they are not supported by all programs and signatures created
    with them are quite large and very slow to verify.
ca: Encara que aquestes claus estan definides en RFC2440, no es recomanen
    Perquè no tots els programes hi poden treballar i perquè les
    signatures que generen són molt llargues i lentes de verificar.

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
ca: Contesteu «sí» (o només «s») si és correcte generar la subclau.

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
ca: Contesteu «sí» si és correcte eliminar la subclau

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
ca: Contesteu «sí» si és correcte sobreescriure el fitxer

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
ca: Contesteu «sí» si realment voleu eliminar aquest ID d'usuari.
    Tots els certificats també es perdran!

en: Answer "yes" is you want to sign ALL the user IDs
ca: Contesteu «sí» si voleu signar TOTS els ID d'usuari

en: Answer "yes" or "no"
ca: Contesteu «sí» o «no»

en: Are you really sure that you want to sign this key
    with your key: "
ca: Esteu segurs que voleu signar aquesta clau
    amb la vostra clau: "

en: Are you sure that you want this keysize?
ca: Segur que voleu aquesta grandària?

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
ca: Esteu segur que enccara voleu afegir-la? (s/N)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
ca: Esteu segur de que encara voleu revocarla? (s/N)

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
ca: Segur que encara voleu signarla? (s/N)

en: BAD signature from "
ca: Signatura INCORRECTA de "

en: CRC error; %06lx - %06lx
ca: error de CRC; %06lx - %06lx

en: Can't check signature: %s
ca: No s'ha pogut comprovar la signatura: %s

en: Can't edit this key: %s
ca: No es pot editar aquesta clau: %s

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
ca: Certificats que duen a una clau de confiança absoluta:

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
ca: Canvia (N)om, (C)omentari, (E)mail o (O) d'acord / (Q) ix

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
ca: Canvia (N)om, (C)omentari, (E)mail o (Q) ix

en: Change the preferences of all user IDs (or just of the selected ones)
    to the current list of preferences.  The timestamp of all affected
    self-signatures will be advanced by one second.
ca: Canvia les preferències de tots els ID d'usuari (o només els dels seleccionats)
    a la llista actual de preferències. Les marques de temps de totes les
    autosignatures afectades s'avançaràn un segón.

en: Changing expiration time for a secondary key.
ca: Canviant la data de caducitat per a una clau secundària.

en: Changing expiration time for the primary key.
ca: Canviant la data de caducitat per a una clau primària.

en: Command>
ca: Ordre>

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
ca: Crear un certificat de revocació per a aquesta signatura? (y/N)

en: Critical signature notation:
ca: Notació de signatura crítica:

en: Critical signature policy:
ca: Política de signatura crítica:

en: DSA keypair will have 1024 bits.
ca: La parella de claus DSA ha de tenir 1024 bits.

en: DSA only allows keysizes from 512 to 1024
ca: DSA només permet clau entre 512 i 1024 bits

en: DSA requires the use of a 160 bit hash algorithm
ca: DSA requereix l'ús d'un algoritme hash de 160 bits

en: De-Armor a file or stdin
ca: lleva l'armadura a un fitxer o a stdin

en: Delete this good signature? (y/N/q)
ca: Esborrar aquesta signatura correcta? (y/N/q)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
ca: Esborrar aquesta signatura invàlida? (y/N/q)

en: Delete this key from the keyring?
ca: Esborrar aquesta clau de l'anell?

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
ca: Esborrar aquesta signatura desconeguda? (y/N/q)

en: Deleted %d signature.
ca: %d signatura esborrada.

en: Deleted %d signatures.
ca: %d signatures esborrades.

en: Detached signature.
ca: Signatura separada.

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key 0x%08lX (uid %d)
ca: S'està mostrant la photo ID %s de mida %ld per a la clau 0x%08lX (uid %d)

en: Do you really want to delete the selected keys?
ca: Realment voleu esborrar les claus seleccionades?

en: Do you really want to delete this key?
ca: Realment voleu eliminar aquesta clau?

en: Do you really want to do this?
ca: N'esteu segur de voler fer açò?

en: Do you really want to revoke the selected keys?
ca: Realment voleu revocar les claus seleccionades?

en: Do you really want to revoke this key?
ca: Realment voleu revocar aquesta clau?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust?
ca: Realment voleu assignar confiança absoluta a aquesta clau?

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
ca: Voleu ascendir-la a una signatura completament exportable? (s/N)

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
ca: Voleu ascendir-la a una autosignatura OpenPGP? (s/N)

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
ca: Voleu que la vostra signatura caduque a l'hora? (S/n)

en: Don't show Photo IDs
ca: No mostra les Photo ID

en: Email address:
ca: Adreça electrònica:

en: En-Armor a file or stdin
ca: crea l'armadura a un fitxer o a stdin

en: Enter new filename
ca: Introduïu el nou nom del fitxer

en: Enter passphrase
ca: Introduïu la contrasenya

en: Enter passphrase:
ca: Introduïu contrasenya:

en: Enter the name of the key holder
ca: Introduïu el nom del propietari de la clau

en: Enter the new passphrase for this secret key.
ca: Introduïu la nova contrasenya per a la clau secreta.

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
ca: Introduïu el valor requerit tal i com es mostra en l'indicatiu.
    És possible introduir una data USO (AAAA-MM-DD) però no rebreu
    una bona resposta d'error - en canvi, el sistema tractarà d'interpretar
    el valor donat com un interval.

en: Enter the size of the key
ca: Introduïu la grandària de la clau

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
ca: Introduïu l'ID d'usuari de la persona a qui voleu enviar el missatge.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
ca: Introduïu l'ID d'usuari del revocador designat:

en: Experimental algorithms should not be used!
ca: No hauríeu d'usar algoritmes experimentals!

en: Expired signature from "
ca: Signatura caducada de "

en: File `%s' exists.
ca: El fitxer «%s» existeix.

en: Give the name of the file to which the signature applies
ca: Doneu el nom del fitxer al que s'aplica la signatura

en: Go ahead and type your message ...
ca: Endavant, escriviu el missatge...

en: Good signature from "
ca: Signatura correcta de "

en: Hint: Select the user IDs to sign
ca: Pista: Trieu els IDs que voleu signar

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
ca: Com de cuidadosament heu verificat que la clau que esteu a punt de signar 
    pertany realment a la persona esmentada anteriorment? Si no sabeu què contestar, inseriu «0».

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
ca: El xifratge IDEA no està disponible, s'intentarà utilitzar optimisticament %s en el seu lloc

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
ca: Si voleu podeu introduir un text que descriga per què expediu aquest
    certificat de revocació. Per favor, sigueu concisos.
    Una línia buida indica el final del text.

en: If you want to use this revoked key anyway, answer "yes".
ca: Si voleu utilitzar aquesta clau revocada de totes maneres, dieu «sí».

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
ca: Si voleu utilitzar aquesta clau no confiable de totes maneres, dieu «sí».

en: In general it is not a good idea to use the same key for signing and
    encryption.  This algorithm should only be used in certain domains.
    Please consult your security expert first.
ca: En general no és bona idea utilitzar la mateixa clau per a signar i
    xifrar. Aquest algoritme només s'hauria d'usar en tasques concretes.
    Si us plau, consulteu al vostre expert en seguretat primer.

en: Invalid character in comment
ca: Caràcter invàlid en el camp *comentari*

en: Invalid character in name
ca: Caràcter invàlid en el camp *nom*

en: Invalid command  (try "help")
ca: L'ordre no és vàlida (proveu «help»)

en: Invalid key %08lX made valid by --allow-non-selfsigned-uid
ca: La clau invàlida %08lX s'ha fet vàlida amb --allow-non-selfsigned-uid

en: Invalid passphrase; please try again
ca: La contrasenya no és vàlida; torneu a intentar-ho

en: Invalid selection.
ca: Selecció invàlida.

en: Is this correct (y/n)?
ca: És correcte? (s/n)

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes
ca: NO és segur que la clau pertanga a la persona esmentada en
    l'ID d'usuari. Si *realment* sabeu què feu, podeu respondre
    «sí» a la següent pregunta

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
ca: L'assignació d'un valor ací és cosa vostra; aquest valor mai s'exportarà
    a cap tercer. Ho necessitem per a implementar la xarxa de confiança; no te
    res a veure amb la xarxa de certificats (creada implícitament).

en: Key generation canceled.
ca: Generació de claus cancel·lada.

en: Key generation failed: %s
ca: La generació de claus ha fallat: %s

en: Key has been compromised
ca: La clau ha estat compromesa

en: Key is no longer used
ca: La clau ja no s'usa

en: Key is protected.
ca: La clau està protegida.

en: Key is revoked.
ca: La clau està revocada.

en: Key is superseded
ca: La clau ha estat substituïda

en: Key is valid for? (0)
ca: Indiqueu la validesa de la clau (0)

en: Key not changed so no update needed.
ca: La clau no ha canviat, per tant no cal actualització.

en: Keyring
ca: Anell

en: Keysizes larger than 2048 are not suggested because
    computations take REALLY long!
ca: No es recomanen claus més llargues de 2048 bits perquè
    els càlculs són VERITABLEMENT llargs!

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
ca: N  canvia el nom.
    C  canvia el comentari.
    E  canvia l'adreça de correu electrònic.
    O  continua la generació de les claus.
    Q  ix.

en: NOTE: %s is not for normal use!
ca: NOTA: %s no és per a ús normal!

en: NOTE: cipher algorithm %d not found in preferences
ca: NOTA: no s'ha trobat l'algoritme de xifratge %d en les preferències

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
ca: NOTA: crear subclaus per a claus v3 no és conformant amb OpenPGP

en: NOTE: key has been revoked
ca: NOTA: aquesta clau ha estat revocada!

en: NOTE: no default option file `%s'
ca: NOTA: no existeix el fitxer d'opcions predeterminades «%s»

en: NOTE: old default options file `%s' ignored
ca: NOTA: fitxer d'opcions predeterminades antic «%s» ignorat

en: NOTE: secret key %08lX expired at %s
ca: NOTA: la clau secreta %08lX caduca el %s

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
ca: NOTA: el remitent ha sol·licitat "alt secret"

en: NOTE: signature key %08lX expired %s
ca: NOTA: la clau de signatura %08lX va caducar el %s

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
ca: NOTA: el mode S2K simple (0) no és gens recomanable

en: NOTE: trustdb not writable
ca: NOTA: no es pot escriure en la base de dades de confiança

en: Name may not start with a digit
ca: El nom no pot començar amb un dígit

en: Name must be at least 5 characters long
ca: El nom ha de tenir, si més no, 5 caràcters

en: Need the secret key to do this.
ca: Cal la clau secreta per a fer açò.

en: No corresponding signature in secret ring
ca: No hi ha cap signatura corresponent en l'anell secret

en: No help available
ca: No hi ha ajuda disponible

en: No help available for `%s'
ca: No hi ha ajuda disponible per a `%s'

en: No reason specified
ca: No s'ha especificat cap raó

en: No secondary key with index %d
ca: No hi ha cap clau secundària amb l'índex %d

en: No such user ID.
ca: Usuari inexistent.

en: No trust value assigned to:
    %4u%c/%08lX %s "
ca: No hi ha cap valor de confiança assignat a:
    %4u%c/%08lX %s "

en: No user ID with index %d
ca: No hi ha cap ID amb l'índex %d

en: Not a valid email address
ca: No és una adreça vàlida

en: Notation:
ca: Notació:

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a secondary key for this purpose.
ca: Noteu que aquesta clau no serveix per a xifrar. Potser vulgueu usar l'ordre
    "--edit-key" per a generar una clau secundària per a tal propòsit.

en: Note: This key has been disabled.
ca: Nota: Aquesta clau ha estat desactivada.

en: Note: This key has expired!
ca: Nota: La clau ha caducat!

en: Nothing deleted.
ca: No s'hi ha eliminat res.

en: Nothing to sign with key %08lX
ca: No hi ha res que signat amb la clau %08lX

en: Okay, but keep in mind that your monitor and keyboard radiation is also very vulnerable to attacks!
ca: D'acord, però sapigueu que la radiació del monitor i del teclat també son molt vulnerables als atacs!

en: Overwrite (y/N)?
ca: Sobreescriure? (s/N)

en: Please correct the error first
ca: Corregiu l'error primer

en: Please decide how far you trust this user to correctly
    verify other users' keys (by looking at passports,
    checking fingerprints from different sources...)?
ca: Decidiu fins a quin punt confieu en aquest usuari per a
    verificar les claus d'altres usuaris (mirant passaports,
    comprovant empremtes de diferents fonts...)?

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
ca: No inclogueu l'adreça ni en el camp *nom* ni en el camp *comentari*

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
ca: Introduïu un nom de fitxer. Si premeu RETURN s'hi usarà el fitxer
    predeterminat (apareix entre claudàtors).

en: Please enter an optional comment
ca: Introduïu un comentari opcional

en: Please enter name of data file:
ca: Introduïu el nom del fitxer de dades:

en: Please enter the passhrase; this is a secret sentence
ca: Introduïu la contrasenya; aquesta ha de ser una frase secreta

en: Please fix this possible security flaw
ca: Per favor, solucioneu aquest possible problema de seguretat

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
ca: Teniu en compte que la validesa de la clau mostrada no és necessàriament
    correcta a no ser que torneu a executar el programa.

en: Please remove selections from the secret keys.
ca: Per favor, elimineu les seleccions de les claus secretes.

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
ca: Per favor, repetiu l'última contrasenya per confirmar-la.

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
ca: Per favor informeu sobre els errors a <gnupg-bugs@gnu.org>.

en: Please select at most one secondary key.
ca: Per favor, seleccioneu com a molt una clau secundària.

en: Please select exactly one user ID.
ca: Heu de seleccionar exactament un ID.

en: Please select what kind of key you want:
ca: Trieu quin tipus de clau voleu:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
ca: Especifiqueu el temps de validesa de la clau.
             0 = la clau no caduca
          <n>  = la clau caduca als n dies
          <n>w = la clau caduca a les n setmanes
          <n>m = la clau caduca als n mesos
          <n>y = la clau caduca als n anys

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
ca: Especifiqueu el temps de validesa de la signatura.
             0 = la signatura no caduca
          <n>  = la signatura caduca als n dies
          <n>w = la signatura caduca a les n setmanes
          <n>m = la signatura caduca als n mesos
          <n>y = la signatura caduca als n anys

en: Please use the command "toggle" first.
ca: Useu l'ordre «toggle» abans.

en: Policy:
ca: Política:

en: Primary key fingerprint:
ca: Empremtes digital de la clau primària:

en: Public key is disabled.
ca: La clau pública està desactivada.

en: Quit without saving?
ca: Eixir sense desar?

en: Real name:
ca: Nom i cognoms

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
ca: Crear els certificats de revocació? (y/N)

en: Really create?
ca: Crear realment?

en: Really delete this self-signature? (y/N)
ca: Esborrar aquesta auto-signatura? (y/N)

en: Really remove all selected user IDs?
ca: Eliminar tots els IDs seleccionats?

en: Really remove this user ID?
ca: Eliminar aquest ID?

en: Really sign all user IDs?
ca: Signar tots els IDs?

en: Really sign?
ca: Signar realment?

en: Really update the preferences for the selected user IDs?
ca: Actualitzar les preferències per a les ID d'usuaris seleccionades?

en: Really update the preferences?
ca: Actualitzar les preferències?

en: Repeat passphrase
ca: Repetiu la contrasenya

en: Repeat passphrase:
ca: Repetiu contrasenya:

en: Requested keysize is %u bits
ca: La grandària sol·licitada és %u bits

en: Save changes?
ca: Desar els canvis?

en: Secret key is available.
ca: La clau secreta està disponible.

en: Secret parts of primary key are not available.
ca: Les parts secretes de la clau primària no estan disponibles.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the digital signature algorithm which can only be used
    for signatures.  This is the suggested algorithm because verification of
    DSA signatures are much faster than those of ElGamal.
    
    ElGamal is an algorithm which can be used for signatures and encryption.
    OpenPGP distinguishs between two flavors of this algorithms: an encrypt only
    and a sign+encrypt; actually it is the same, but some parameters must be
    selected in a special way to create a safe key for signatures: this program
    does this but other OpenPGP implementations are not required to understand
    the signature+encryption flavor.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing;
    this is the reason why the encryption only ElGamal key is not available in
    this menu.
ca: Seleccioneu l'algoritme a utilitzar.
    
    DSA (també conegut com DSS) és el algoritme de signatura digital que només
    pot ser utilitzat per a signatures. Aquest és el algoritme suggerit perque
    la comprovació de signatures DSA és molt més ràpida que les de ElGamal.
    
    ElGamal és un algoritme que es pot utilitzar per a signatures i xifrat.
    OpenPGP distingueix entre 2 variants d'aquest algoritme: una de només xifrat
    i una de signatura+xifrat; en veritat és el mateix, però alguns paràmentres
    han de seleccionar-se d'una manera especial per a crear claus més segures
    per a signatures: aquest programa fa açò, però altres implementacions
    d'OpenPGP no estan obligades a entendre la variant signatura+xifrat.
    
    La primera clau (primària) ha de ser sempre una clau que siga capaç de signar;
    aquesta és la raó per la que la clau de només encriptació ElGamal no està
    disponible en aquest menú.

en: Set command line to view Photo IDs
ca: Fixa l'ordre per a veure Photo ID

en: Show Photo IDs
ca: Mostra les Photo ID

en: Signature is valid for? (0)
ca: Indiqueu la validesa de la signatura (0)

en: Signature made %.*s using %s key ID %08lX
ca: Signatura creada %.*s usant una clau %s ID %08lX

en: Signature notation:
ca: Notació de signatura:

en: Signature policy:
ca: Política de signatura:

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
ca: Sintaxi: gpg [opcions] [fitxers]
    signa, comprova, xifra o desxifra
    l'operació predeterminada depén de les dades introduïdes

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
ca: El generador de nombres aleatoris és només un pedaç
    per a que funcioni - de cap manera és un GNA fort!
    
    NO UTILITZEU CAP DADA GENERADA PER AQUEST PROGRAMA!!

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
ca: La vostra signatura en «%s»
    és una signatura d'estil PGP 2.x.

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
ca: La signatura no és vàlida. Té sentit que l'elimineu de l'anell
    de claus.

en: The use of this algorithm is deprecated - create anyway?
ca: L'us d'aquest algoritme està desaconsellat - crear igualment?

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
ca: No hi ha preferències en un ID d'usuari d'estil PGP 2.x.

en: This command is not allowed while in %s mode.
ca: Aquesta ordre no està permesa mentre s'està en mode %s.

en: This is a secret key! - really delete?
ca: És una clau secreta! Voleu esborrar-la?

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
ca: Aquesta és una signatura que enllaça el ID de l'usuari a la clau.
    Normalment no és una bona idea eliminar una signatura com aquesta.
    Actualment, GnuPG podria no poder utilitzar aquesta clau de nou, així
    que feu açò només si la auto-signatura no és vàlida per alguna raó i
    hi ha una segona disponible.

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
ca: Aquesta és una signatura vàlida en la clau; normalment no voldreu
    eliminar aquesta signatura perque pot ser important per a establir
    una connexió de confiança a la clau o a un altra clau certificada
    per aquesta clau.

en: This key belongs to us
ca: Aquesta clau és nostra

en: This key has been disabled
ca: Aquesta clau ha estat desactivada

en: This key has expired!
ca: La clau ha caducat!

en: This key is due to expire on %s.
ca: Aquesta clau caducarà el %s.

en: This key is not protected.
ca: Aquesta clau no està protegida.

en: This key may be revoked by %s key
ca: Aquesta clau pot ser revocada per %s clau

en: This key probably belongs to the owner
ca: Aquesta clau pertany probablement al seu propietari

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
ca: Aquesta signatura no es pot comprovar perque no teniu la clau
    corresponent. Haurieu de pospossar la seua eliminació fins que
    sapigueu quina clau es va utilitzar ja que aquesta clau de signatura
    podria establir una connexió de confiança a través d'una altra clau ja
    certificada.

en: This signature expired on %s.
ca: Aquesta signatura va caducar el %s.

en: This would make the key unusable in PGP 2.x.
ca: Açò inutilitzaria la clau en PGP 2.x.

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
ca: Per a construir la xarxa de confiança, GnuPG necessita saber quines claus
    tenen confiança absoluta - aquestes són normalment les claus per a les que
    teniu accés a la clau secreta.  Contesteu «sí» per a donar a aquesta clau
    confiança absoluta

en: Total number processed: %lu
ca: Nombre total processat: %lu

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
ca: Ús: gpg [opcions] [fitxers] (-h per a veure l'ajuda)

en: Use this key anyway?
ca: Voleu usar de tota manera aquesta clau?

en: User ID "%s" is revoked.
ca: L'ID d'usuari «%s» està revocat.

en: User ID is no longer valid
ca: La ID d'usuari ja no és vàlid

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
ca: AVÍS: %s és una opció desaconsellada.

en: WARNING: %s overrides %s
ca: AVÍS: %s te preferència sobre %s

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
ca: AVÍS: hi ha 2 fitxers amb informació confidencial.

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
ca: AVÍS: Aquesta és una clau d'estil PGP 2.x. Afegir un revocador dessignat pot
    fer que algunes versions de PGP rebutjen aquesta clau.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
ca: AVÍS: Aquesta és una clau d'estil PGP2. Afegir una photo ID pot fer que algunes versions de PGP rebutjen aquesta clau.

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
ca: AVÍS: Aquesta clau ha estat revocada pel propietari!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
ca: AVÍS: Aquesta clau no ve certificada per una firma de confiança!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
ca: AVÍS: Aquesta clau no ve certificada per signatures prou fiables!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
ca: AVÍS: Aquesta subclau ha estat revocada pel propietari!

en: WARNING: Using untrusted key!
ca: AVÍS: S'està usant una clau no fiable!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
ca: AVÍS: La clau no és de confiança!

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
ca: AVÍS: la clau és feble; per favor, canvieu la contrasenya.

en: WARNING: `%s' is an empty file
ca: AVÍS: «%s» és un fitxer buit

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
ca: AVÍS: el missatge xifrat ha estat manipulat!

en: WARNING: invalid notation data found
ca: AVÍS: s'hi ha trobat dades de notació invàlides

en: WARNING: invalid size of random_seed file - not used
ca: AVÍS: el tamany del fitxer random_seed no és vàlid - no s'usarà

en: WARNING: key %08lX may be revoked: fetching revocation key %08lX
ca: AVÍS: la clau %08lX pot estar revocada: adquirint la clau de revocació %08lX

en: WARNING: key %08lX may be revoked: revocation key %08lX not present.
ca: AVÍS: la clau %08lX pot estar revocada: la clau de revocació %08lX no està present.

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
ca: ATENCIÓ: el missatge s'ha xifrat amb una clau feble durant el xifratge
    simètric.

en: WARNING: nothing exported
ca: AVÍS: no s'hi ha exportat res

en: WARNING: program may create a core file!
ca: AVÍS: el programa podria crear un fitxer core!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
ca: AVÍS: s'han donat destinataris (-r) sense usar xifratge de clau pública

en: WARNING: signature digest conflict in message
ca: AVÍS: conflicte de signatures digest en el missatge

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
ca: AVÍS: no s'ha pogut %%-expandir la notació (massa gran). S'està utilitzant no expandida.

en: WARNING: unable to %%-expand policy url (too large).  Using unexpanded.
ca: AVÍS: no s'ha pogut %%-expandir l'url de política (massa gran). Utilitzant no expandida.

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on %s "%s"
ca: AVÍS: propietari del directori envoltant insegur en %s «%s»

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on %s "%s"
ca: AVÍS: permissos del directori envoltant insegurs en %s «%s»

en: WARNING: unsafe ownership on %s "%s"
ca: AVÍS: propietari insegur en %s «%s»

en: WARNING: unsafe permissions on %s "%s"
ca: AVÍS: permissos insegurs en %s «%s»

en: WARNING: user ID "%s" is not self-signed.
ca: AVÍS: l'ID d'usuari «%s» no està autosignat

en: WARNING: using insecure memory!
ca: AVÍS: esteu usant memòria insegura!

en: WARNING: using insecure random number generator!!
ca: AVÍS: esteu usant un generador de nombres aleatoris insegur!!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
ca: Cal generar molts bits aleatoriament. És bona idea fer alguna altra cosa
    (teclejar, moure el ratolí, usar els discos) durant la generació de
    nombres primers; açò dóna oportunitat al generador de nombres aleatoris
    d'aconseguir prou entropia.

en: What keysize do you want? (1024)
ca: Quina grandària voleu? (1024)

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
ca: Quan signeu un ID d'usuari d'una clau, primer haurieu de verificar que la clau
    pertany a la persona esmentada en l'ID d'usuari.  És útil per a altres saber
    com cuidadosament heu verificat açò.
    
    «0» significa que no feu cap declaració de com cuidadosament heu verificat
        la clau.
    
    «1» significa que creieu que la clau és de la persona que diu que és la
        propietària, però no heu pogut, o no heu verificat la clau de cap manera.
        Açò és útil per a la verificació d'un «rol», quan signeu la clau d'un
        usuari amb pseudònim.
    
    «2» significa que heu fet algunes comprovacions de la clau. Per exemple, açò
        pot significar que heu verificat la emprenta digital de la clau i verificat
        l'ID d'usuari en la clau amb la photo ID.
    
    «3» significa que heu fet una verificació exhaustiva de la clau. Per exemple,
        açò pot significar que heu verificat la emprenta digital amb el propietari
        de la clau en persona, i que heu comprovat, mitjançant un document difícil
        de falsificar amb photo ID (com un passaport) que el nom del propietari
        coincideix amb el nom de l'ID d'usuari en la clau, i finalment que heu
        verificat (per intercanvi de correu) que l'adreça de correu en la clau
        pertany al propietari de la clau.
    
    Teniu en compte que els exemples donats anteriorment per als nivels 2 i 3 són
    *només* exemples. Al final, és cosa vostra decidir què significa «alguna» i
    «exhaustiva» per a vosaltres quan voleu signar altres claus.
    
    Si no sabeu quina és la resposta correcta, contesteu «0».

en: You are about to revoke these signatures:
ca: Esteu a punt de revocar aquestes signatures:

en: You are using the `%s' character set.
ca: Esteu usant el joc de caràcters `%s'.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
ca: No podeu canviar la data de caducitat de les claus v3

en: You can't delete the last user ID!
ca: No podeu esborrar l'últim ID!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
ca: No heu especificat una ID d'usuari. (podeu usar «-r»)

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
ca: No voleu contrasenya: açò és probablement una *mala* idea!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
ca: No voleu contrasenya: és una mala idea!
    Bé. Si voleu canviar-la més endavant,
    useu aquest programa amb l'opció "--edit-key".

en: You have signed these user IDs:
ca: Heu signat els següents ID d'usuari:

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
ca: No podeu afegir un revocador dessignat a una clau d'estil PGP 2.x.

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
ca: No podeu afegir una photo ID a una clau d'estil PGP2.

en: You may not make an OpenPGP signature on a PGP 2.x key while in --pgp2 mode.
ca: No podeu fer una signatura OpenPGP en una clau PGP 2.x en el mode --pgp2.

en: You must select at least one key.
ca: Heu de seleccionar, si més no, una clau.

en: You must select at least one user ID.
ca: Heu de seleccionar al menys un ID.

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
ca: Cal una contrasenya per a protegir la clau secreta.

en: You need a passphrase to unlock the secret key for user:
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %08lX, created %s%s
ca: Necessiteu la contrasenya per desbloquejar la clau secreta de l'usuari:
    «%.*s»
    clau de %u bits, %s, ID %08lX, creada en %s%s

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
ca: Heu triat l'usuari:
        "%s"

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
ca: Haurieu d'especificar una raó per a la certificació. Depenent en el
    context teniu l'habilitat de triar d'aquesta llista:
      «La clau ha estat compromesa»
          Utilitzeu açò si teniu alguna raó per a creure que persones no
          autoritzades han tingut accés a la vostra clau secreta.
      «La clau ha estat reemplaçada»
          Utilitzeu açò si heu reemplaçat aquesta clau amb una més nova.
      «La clau ja no està en ús»
          Utilitzeu açò si heu retirat aquesta clau.
      «L'ID de l'usuari ja no és vàlid»
          Utilitzeu açò per a constatar que l'ID de l'usuari no s'hauria
          d'utilitzar més; açò s'utilitza normalment per a marcar una adreça
          de correu com invàlida.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
ca: La vostra signatura en «%s»
    és una signatura local.

en: Your decision?
ca: La vostra decisió?

en: Your selection?
ca: Trieu:

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
ca: El vostre sistema no pot representar dates posteriors a l'any 2038.
    Tanmateix, les manejarà bé fins l'any 2106.

en: [User id not found]
ca: [No s'ha trobat l'usuari]

en: [filename]
ca: [nom_del_fitxer]

en: [revocation]
ca: [revocació]

en: [self-signature]
ca: [autosignatura]

en: [uncertain]
ca: [incert]

en: `%s' already compressed
ca: «%s» ja està comprimida

en: `%s' is not a regular file - ignored
ca: «%s» no és un fitxer regular: s'ignorarà

en: `%s' is not a valid long keyID
ca: «%s» no és un ID de clau llarg vàlid

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
ca: un nom de notació només pot tenir caràcters imprimibles o espais i acabar amb el signe «=»

en: a notation value must not use any control characters
ca: un valor de notació no pot utilitzar cap caràcter de control

en: add a photo ID
ca: afegeix una photo ID

en: add a revocation key
ca: afegeix una clau de revocació

en: add a secondary key
ca: afegeix una clau secundària

en: add a user ID
ca: afegir ID d'usuari

en: add this keyring to the list of keyrings
ca: afegeix aquest anell a la llista

en: add this secret keyring to the list
ca: afegeix aquest anell secret a la llista

en: always use a MDC for encryption
ca: sempre utilitza un MDC per a xifrar

en: anonymous recipient; trying secret key %08lX ...
ca: destinatari anònim; es provarà la clau secreta %08lX ...

en: armor header:
ca: capçalera d'armadura:

en: armor: %s
ca: armadura: %s

en: assume no on most questions
ca: suposa «no» en la majoria de les preguntes

en: assume yes on most questions
ca: suposa «sí» en la majoria de les preguntes

en: assuming %s encrypted data
ca: s'assumeixen %s dades xifrades

en: assuming bad signature from key %08lX due to an unknown critical bit
ca: es supossa una signatura incorrècta de la clau %08lX a causa d'un bit crític desconegut

en: assuming signed data in `%s'
ca: es supossa que les dades s'han signat amb «%s»

en: bad MPI
ca: MPI erroni

en: bad URI
ca: URI errònia

en: bad certificate
ca: certificat incorrecte

en: bad key
ca: clau incorrecta

en: bad passphrase
ca: contrasenya errònia

en: bad public key
ca: clau pública errònia

en: bad secret key
ca: clau secreta errònia

en: bad signature
ca: signatura errònia

en: batch mode: never ask
ca: mode batch: no pregunta mai

en: be somewhat more quiet
ca: una mica més silenciós

en: can't close `%s': %s
ca: no s'ha pogut tancar `%s': %s

en: can't connect to `%s': %s
ca: no s'ha pogut connectar amb «%s»: %s

en: can't create %s: %s
ca: no s'ha pogut creat %s: %s

en: can't create `%s': %s
ca: no s'ha pogut crear «%s»: %s

en: can't disable core dumps: %s
ca: no s'han pogut desactivar els *core dump*: %s

en: can't do that in batchmode
ca: no es pot fet això en mode batch

en: can't do that in batchmode without "--yes"
ca: no es pot fer això en el mode per lots sense «--yes»

en: can't get key from keyserver: %s
ca: no s'ha pogut obtenir del servidor la clau: %s

en: can't get server read FD for the agent
ca: no es pot fer que el servidor llisca el DF per a l'agent

en: can't get server write FD for the agent
ca: no es pot fer que el servidor escriga el DF per a l'agent

en: can't handle public key algorithm %d
ca: no s'ha pogut manejar l'algoritme de clau pública %d

en: can't handle text lines longer than %d characters
ca: no es poden manejar línies més llargues de %d caràcters

en: can't handle these multiple signatures
ca: no es poden manejar aquestes signatures múltiples

en: can't open %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir %s: %s

en: can't open `%s'
ca: no s'ha pogut obrir «%s»

en: can't open `%s': %s
ca: no s'ha pogut obrir «%s»: %s

en: can't open signed data `%s'
ca: no s'han pogut obrir les dades signades `%s'

en: can't open the keyring
ca: no s'ha pogut obrir l'anell

en: can't query password in batchmode
ca: no es pot demanar la contrasenya en mode batch

en: can't read `%s': %s
ca: no s'ha pogut llegir «%s»: %s

en: can't search keyserver: %s
ca: no es pot cercar el servidor de claus: %s

en: can't set client pid for the agent
ca: no es pot establir el pid del client per l'agent

en: can't stat `%s': %s
ca: no es pot fer stat de «%s»: %s

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
ca: no es pot usar un paquet asimètric ESK al estar en mode S2K

en: can't write `%s': %s
ca: no s'ha pogut escriure «%s»: %s

en: cancelled by user
ca: cancel·lat per l'usuari

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
ca: no es pot designar a una clau d'estil PGP 2.x com a revocador

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
ca: no s'ha pogut evitar una clau feble per a xifratge simètric;
    hi ha hagut %d intents!

en: change the expire date
ca: canvia la data de caducitat

en: change the ownertrust
ca: canvia la confiança

en: change the passphrase
ca: canvia la contrasenya

en: check
ca: comprovar

en: check key signatures
ca: comprova les signatures de les claus

en: checking at depth %d signed=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d
ca: s'està comprovant en profunditat %d signat=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d

en: checking created signature failed: %s
ca: No s'ha pogut comprovar la signatura creada: %s

en: checking keyring `%s'
ca: s'està comprovant l'anell «%s»

en: checking the trustdb
ca: s'està comprovant la base de dades de confiança

en: checksum error
ca: suma de control errònia

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
ca: l'algoritme de xifratge %d%s és desconegut o està desactivat

en: cipher extension "%s" not loaded due to unsafe permissions
ca: la extensió de xifrat «%s» no s'ha carregat per tindre permissos insegurs

en: communication problem with gpg-agent
ca: problema de comunicació amb el gpg-agent

en: completes-needed must be greater than 0
ca: completes-needed ha de ser major que 0

en: compress algorithm must be in range %d..%d
ca: l'algoritme de compressió ha d'estar en l'interval %d..%d

en: conflicting commands
ca: ordres en conflicte

en: could not parse keyserver URI
ca: no s'ha pogut analitzar sintàcticament la URI del servidor de claus

en: create ascii armored output
ca: crea eixida amb armadura ascii

en: data not saved; use option "--output" to save it
ca: les dades no s'han desat; useu l'opció "--output" per desar-les

en: dearmoring failed: %s
ca: no s'ha pogut llevar l'armadura: %s

en: debug
ca: depura

en: decrypt data (default)
ca: desxifra dades (predeterminat)

en: decryption failed: %s
ca: ha fallat el desxifratge: %s

en: decryption okay
ca: desxifratge correcte

en: delete a secondary key
ca: esborra una clau secundària

en: delete signatures
ca: esborra signatures

en: delete user ID
ca: esborra una ID d'usuari

en: deleting keyblock failed: %s
ca: no s'ha pogut eliminar el bloc de claus: %s

en: disable a key
ca: desactivar clau

en: do not force v3 signatures
ca: no força signatures v3

en: do not force v4 key signatures
ca: no força signatures de clau v4

en: do not make any changes
ca: no fa cap canvi

en: don't use the terminal at all
ca: no usa el terminal en absolut

en: emulate the mode described in RFC1991
ca: emula el mode descrit en RFC1991

en: enable a key
ca: activa una clau

en: enarmoring failed: %s
ca: no s'ha pogut crear l'armadura: %s

en: encrypt data
ca: xifra dades

en: encrypted with %s key, ID %08lX
ca: xifrat amb una clau %s, ID %08lX

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
ca: xifrat amb una clau %2$s de %1$u bits, ID %3$08lX, creada en %4$s

en: encrypted with unknown algorithm %d
ca: xifrat amb l'algoritme %d (desconegut)

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
ca: xifrar un missatge en mode --pgp2 requereix el xifrat IDEA

en: encryption only with symmetric cipher
ca: xifra només amb xifratge simètric

en: error creating `%s': %s
ca: error al crear «%s»: %s

en: error creating keyring `%s': %s
ca: error al crear l'anell «%s»: %s

en: error creating passphrase: %s
ca: error en la creació de la contrasenya: %s

en: error in trailer line
ca: error en la última línia

en: error reading `%s': %s
ca: error en la lectura de «%s»: %s

en: error reading keyblock: %s
ca: error al llegir el bloc de claus: %s

en: error reading secret keyblock `%s': %s
ca: error al llegir el bloc de claus secretes «%s»: %s

en: error sending to `%s': %s
ca: error mentre s'enviava a «%s»: %s

en: error writing keyring `%s': %s
ca: error mentre s'escrivia l'anell «%s»: %s

en: error writing public keyring `%s': %s
ca: error mentre s'escrivia l'anell públic «%s»: %s

en: error writing secret keyring `%s': %s
ca: error mentre s'escrivia l'anell secret «%s»: %s

en: export keys
ca: exporta claus

en: export keys to a key server
ca: exporta claus a un servidor de claus

en: export the ownertrust values
ca: exporta els valors de confiança

en: failed sending to `%s': status=%u
ca: l'enviament a «%s» ha fallat: status=%u

en: failed to initialize the TrustDB: %s
ca: no s'ha pogut inicialitzar la base de dades de confiança: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
ca: no s'ha pogut reconstruir la memòria cau de l'anell: %s

en: file close error
ca: error en el tancament del fitxer

en: file create error
ca: error en la creació del fitxer

en: file delete error
ca: error a l'eliminar fitxer

en: file exists
ca: el fitxer existeix

en: file open error
ca: error en l'obertura del fitxer

en: file read error
ca: error de lectura

en: file rename error
ca: error en el reanomenament del fitxer

en: file write error
ca: error d'escriptura

en: fix a corrupted trust database
ca: arregla una base de dades de confiança corrompuda

en: flag user ID as primary
ca: marca l'ID d'usuari com primari

en: force v3 signatures
ca: força signatures v3

en: force v4 key signatures
ca: força signatures de clau v4

en: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
ca: forçar l'algoritme de compressió %s (%d) viola les preferències del destinatari

en: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
ca: forçar l'algoritme de digest %s (%d) viola les preferències del destinatari

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
ca: forçar el xifrat asimètric %s (%d) viola les preferències del destinatari

en: general error
ca: error general

en: generate a new key pair
ca: genera un nou parell de claus

en: generate a revocation certificate
ca: genera un certificat de revocament

en: generating the deprecated 16-bit checksum for secret key protection
ca: s'està generant la suma de comprovació desaconsellada de 16-bits per a la protecció de la clau secreta

en: gpg-agent is not available in this session
ca: gpg-agent no està disponible en aquesta sessió

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
ca: la versió %d del protocol de gpg-agent no està suportada

en: help
ca: ajuda

en: import keys from a key server
ca: importa claus d'un servidor de claus

en: import ownertrust values
ca: importa els valors de confiança

en: import/merge keys
ca: importa/fon claus

en: input line %u too long or missing LF
ca: línia d'entrada %u massa llarga o hi falta LF

en: input line longer than %d characters
ca: la línia d'entrada és superior a %d caràcters

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
ca: mode S2K invàlid; ha de ser 0, 1 o 3

en: invalid argument
ca: argument invàlid

en: invalid armor
ca: armadura invàlida

en: invalid armor header:
ca: capçalera d'armadura no vàlida:

en: invalid armor: line longer than %d characters
ca: armadura invàlida: línia més llarga que %d caràcters

en: invalid character in preference string
ca: caràcter invàlid en la cadena de preferència

en: invalid clearsig header
ca: capçalera de signatura clara invàlida

en: invalid dash escaped line:
ca: línia escapada amb guió no vàlida:

en: invalid default preferences
ca: preferències per defecte no vàlides

en: invalid default-check-level; must be 0, 1, 2, or 3
ca: default-check-level invàlid; ha de ser 0, 1, 2 o 3

en: invalid export options
ca: opcions d'exportació no vàlides

en: invalid hash algorithm `%s'
ca: algoritme de hash invàlid «%s»

en: invalid import options
ca: opcions d'importació no vàlides

en: invalid keyring
ca: l'anell no és vàlid

en: invalid packet
ca: paquet invàlid

en: invalid passphrase
ca: contrasenya invàlida

en: invalid personal cipher preferences
ca: preferències personals de xifrat no vàlides

en: invalid personal compress preferences
ca: preferències personals de compressió no vàlides

en: invalid personal digest preferences
ca: preferències personals de digest no vàlides

en: invalid radix64 character %02x skipped
ca: caràcter radix64 %02x invàlid omés

en: invalid response from agent
ca: resposta invàlida de l'agent

en: invalid root packet detected in proc_tree()
ca: paquet arrel invàlid detectat en proc_tree()

en: invalid symkey algorithm detected (%d)
ca: algoritme de clau simètric invàlid detectat (%d)

en: invalid value
ca: valor invàlid

en: key
ca: clau

en: key %08lX has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
ca: la clau %08lX s'ha creat %lu segon en el futur (salt en el temps o problemes
    amb el rellotge)

en: key %08lX has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
ca: la clau %08lX s'ha creat %lu segons en el futur (salt en el temps o problemes
    amb el rellotge)

en: key %08lX marked as ultimately trusted
ca: s'ha marcat la clau %08lX com confiada absolutament

en: key %08lX occurs more than once in the trustdb
ca: clau %08lX:  apareix més d'una vegada en la base de dades de confiança

en: key %08lX: "%s" %d new signatures
ca: clau %08lX: «%s» %d signatures noves

en: key %08lX: "%s" %d new subkeys
ca: clau %08lX: «%s» %d subclaus noves

en: key %08lX: "%s" %d new user IDs
ca: clau %08lX: «%s» %d ID d'usuari nous

en: key %08lX: "%s" 1 new signature
ca: clau %08lX: «%s» 1 signatura nova

en: key %08lX: "%s" 1 new subkey
ca: clau %08lX: «%s» 1 subclau nova

en: key %08lX: "%s" 1 new user ID
ca: clau %08lX: «%s» 1 ID d'usuari nou

en: key %08lX: "%s" not changed
ca: clau %08lX: «%s» no modificada

en: key %08lX: "%s" revocation certificate added
ca: clau %08lX: s'hi ha afegit el certificat de revocació «%s»

en: key %08lX: "%s" revocation certificate imported
ca: clau %08lX: «%s» certificat de revocació importat

en: key %08lX: HKP subkey corruption repaired
ca: clau %08lX: corrupció de la subclau HKP reparada

en: key %08lX: PGP 2.x style key - skipped
ca: clau %08lX: clau d'estil PGP 2.x - ignorada

en: key %08lX: accepted as trusted key
ca: clau %08lX: acceptada com a clau fiable

en: key %08lX: accepted non self-signed user ID '%s'
ca: clau %08lX: s'ha acceptat la ID d'usuari no auto-signada «%s»

en: key %08lX: already in secret keyring
ca: clau %08lX: ja es troba en l'anell privat

en: key %08lX: can't locate original keyblock: %s
ca: clau %08lX: no s'ha trobat el bloc de claus original: %s

en: key %08lX: can't read original keyblock: %s
ca: clau %08lX: no s'ha pogut llegir el bloc de claus original: %s

en: key %08lX: direct key signature added
ca: clau %08lX: signatura de clau directa afegida

en: key %08lX: doesn't match our copy
ca: clau %08lX: no correspon a la nostra còpia

en: key %08lX: duplicated user ID detected - merged
ca: clau %08lX: detectat ID duplicat - fusionat

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - rejected
ca: clau %08lX: certificat de revocació invàlid: %s: rebutjat

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - skipped
ca: clau %08lX: certificat de revocació no vàlid: %s - ignorat

en: key %08lX: invalid self-signature on user id "%s"
ca: clau %08lX: autofirma no vàlida en l'id d'usuari «%s»

en: key %08lX: invalid subkey binding
ca: clau %08lX: enllaç de subclau invàlid

en: key %08lX: invalid subkey revocation
ca: clau %08lX: Subclau de revocació no vàlida

en: key %08lX: key has been revoked!
ca: clau %08lX: aquesta clau ha estat revocada!

en: key %08lX: new key - skipped
ca: clau %08lX: clau nova: s'ignorarà

en: key %08lX: no public key - can't apply revocation certificate
ca: clau %08lX: falta la clau pública: no es pot aplicar el certificat
    de revocació

en: key %08lX: no public key for trusted key - skipped
ca: clau %08lX: no hi ha una clau pública per a la clau fiable - ignorada

en: key %08lX: no subkey for key binding
ca: clau %08lX: no hi ha una subclau per a l'enllaç de la clau

en: key %08lX: no subkey for key revocation
ca: clau %08lX: no hi ha una subclau per a la clau de revocació

en: key %08lX: no subkey for subkey revocation packet
ca: clau %08lX: no hi ha una subclau per al paquet de la subclau de revocació

en: key %08lX: no user ID
ca: clau %08lX: sense ID

en: key %08lX: no user ID for signature
ca: clau %08lX: no hi ha ID per a la signatura

en: key %08lX: no valid user IDs
ca: clau %08lX: l'ID no és vàlid

en: key %08lX: non exportable signature (class %02x) - skipped
ca: clau %08lX: signatura inexportable (classe %02x) - ignorada

en: key %08lX: not a rfc2440 key - skipped
ca: clau %08lX: no és una clau rfc2440 - ignorada

en: key %08lX: not protected - skipped
ca: clau %08lX: no protegida - ignorada

en: key %08lX: public key "%s" imported
ca: clau %08lX: clau pública «%s» importada

en: key %08lX: public key not found: %s
ca: clau %08lX: no s'ha trobat la clau pública: %s

en: key %08lX: removed multiple subkey binding
ca: clau %08lX: s'ha eliminat un enllaç de subclau múltiple

en: key %08lX: removed multiple subkey revocation
ca: clau %08lX: s'han eliminat subclaus de revocació múltiples

en: key %08lX: revocation certificate at wrong place - skipped
ca: clau %08lX: certificat de revocació en el lloc equivocat - ignorat

en: key %08lX: secret key imported
ca: clau %08lX: clau secreta importada

en: key %08lX: secret key not found: %s
ca: clau %08lX: no s'ha trobat la clau secreta: %s

en: key %08lX: secret key with invalid cipher %d - skipped
ca: clau %08lX: clau secreta amb xifrat %d no vàlid - descartada

en: key %08lX: secret key without public key - skipped
ca: clau %08lX: clau secreta sense clau pública - ignorada

en: key %08lX: skipped subkey
ca: clau %08lX: subclau ignorada

en: key %08lX: skipped user ID '
ca: clau %08lX: ID ignorat '

en: key %08lX: subkey has been revoked!
ca: clau %08lX: aquesta subclau ha estat revocada!

en: key %08lX: subkey signature in wrong place - skipped
ca: clau %08lX: signatura de la subclau en el lloc equivocat - ignorat

en: key %08lX: this is a PGP generated ElGamal key which is NOT secure for signatures!
ca: clau %08lX: aquesta és una clau ElGamal que NO és segura per a signatures!

en: key %08lX: unsupported public key algorithm
ca: clau %08lX: algoritme de clau pública no suportat

en: key %08lX: unsupported public key algorithm on user id "%s"
ca: clau %08lX: algoritme de clau pública no suportat en l'id d'usuari «%s»

en: key `%s' not found: %s
ca: no s'ha trobat la clau «%s»: %s

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
ca: la clau s'ha creat %lu segons en el futur (salt en el temps o problemes
    amb el rellotge)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
ca: la clau s'ha creat %lu segons en el futur (salt en el temps o problemes
    amb el rellotge)

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
ca: la clau no està marcada com a insegura - no es pot utilitzar amb el GNA fals!

en: key marked as ultimately trusted.
ca: clau marcada com confiada absolutament.

en: keyring `%s' created
ca: s'ha creat l'anell «%s»

en: keyserver error
ca: error de servidor de claus

en: keysize invalid; using %u bits
ca: mida de la clau invàlida; s'hi usaran %u bits

en: keysize rounded up to %u bits
ca: mida de la clau arrodonida fins a %u bits

en: keysize too large; %d is largest value allowed.
ca: clau massa llarga; %d és el màxim permés.

en: keysize too small; 1024 is smallest value allowed for RSA.
ca: calu massa petita; 1024 bits és el mínim permés per a claus RSA.

en: keysize too small; 768 is smallest value allowed.
ca: clau massa petita; 768 bits és el mínim permés.

en: list
ca: llista

en: list key and user IDs
ca: llista claus i ID

en: list keys
ca: llista claus

en: list keys and fingerprints
ca: llista claus i empremtes dactilars

en: list keys and signatures
ca: llista claus i signatures

en: list only the sequence of packets
ca: llista només la seqüència de paquets

en: list preferences (expert)
ca: llista les preferències (expert)

en: list preferences (verbose)
ca: llista les preferències (detallat)

en: list secret keys
ca: llista claus secretes

en: list signatures
ca: llista signatures

en: make a detached signature
ca: crea una firma separada

en: malformed CRC
ca: CRC mal format

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
ca: variable d'entorn GPG_AGENT_INFO mal formada

en: malformed user id
ca: id d'usuari mal formada

en: marginals-needed must be greater than 1
ca: marginals-needed ha de ser major que 1

en: max-cert-depth must be in range 1 to 255
ca: max-cert-depth ha d'estar entre el rang 1 a 255

en: moving a key signature to the correct place
ca: s'està posant la signatura al lloc correcte

en: nested clear text signatures
ca: signatures en text pla anidades

en: network error
ca: error de la xarxa

en: never use a MDC for encryption
ca: mai utilitza un MDC per a xifrar

en: new configuration file `%s' created
ca: s'ha creat el nou fitxer d'opcions «%s»

en: next trustdb check due at %s
ca: la pròxima comprovació de la base de dades de confiança serà el %s

en: no = sign found in group definition "%s"
ca: no s'ha trobat cap signe = en la definició de grup «%s»

en: no default secret keyring: %s
ca: no hi ha anell secret predeterminat: %s

en: no entropy gathering module detected
ca: no s'ha trobat cap mòdul d'acumulació d'entropia

en: no need for a trustdb check
ca: no és necessària una comprovació de la base de dades de confiança

en: no secret key
ca: ho hi ha clau secreta

en: no signed data
ca: no hi ha dades signades

en: no such user id
ca: no s'ha trobat l'id de l'usuari

en: no valid OpenPGP data found.
ca: no s'han trobat dades OpenPGP vàlides.

en: no valid addressees
ca: no hi ha adreces vàlides

en: no writable keyring found: %s
ca: no s'ha trobat cap anell escrivible: %s

en: no writable public keyring found: %s
ca: s'ha trobat un anell públic de només lectura: %s

en: no writable secret keyring found: %s
ca: s'ha trobat un anell secret de només lectura: %s

en: not a detached signature
ca: no és una signatura separada

en: not encrypted
ca: no xifrat

en: not human readable
ca: no llegible per humans

en: not processed
ca: no processat

en: not supported
ca: no suportat

en: note: random_seed file is empty
ca: nota: el fitxer random_seed és buit

en: note: random_seed file not updated
ca: nota: el fitxer random_seed no s'ha actualitzat

en: okay, we are the anonymous recipient.
ca: d'acord, som el destinatari anònim.

en: old encoding of the DEK is not supported
ca: la codificació antiga del DEK no està suportada

en: old style (PGP 2.x) signature
ca: signatura de l'estil antic (PGP 2.x)

en: operation is not possible without initialized secure memory
ca: l'operació no és possible sense memòria segura inicialitzada

en: option file `%s': %s
ca: fitxer d'opcions «%s»: %s

en: original file name='%.*s'
ca: nom del fitxer original='%.*s'

en: ownertrust information cleared
ca: s'ha netejat l'informació de la confiança

en: passphrase not correctly repeated; try again
ca: la contrasenya no s'ha repetit correctament; torneu a intentar-ho

en: passphrase too long
ca: contrasenya massa llarga

en: please enter an optional but highly suggested email address
ca: introduïu una adreça de correu (opcional però molt recomanable)

en: please see http://www.gnupg.org/faq.html for more information
ca: si us plau, visiteu http://www.gnupg.org/faq.html per a més informació

en: please see http://www.gnupg.org/why-not-idea.html for more information
ca: vegeu http://www.gnupg.org/why-not-idea.html per a més informació

en: please use "%s%s" instead
ca: si us plau, utilitzeu «%s%s» en el seu lloc

en: preference %c%lu duplicated
ca: preferència %c%lu duplicada

en: preference %c%lu is not valid
ca: la preferència %c%lu no és vàlida

en: premature eof (in CRC)
ca: fi de fitxer prematur (en CRC)

en: premature eof (in Trailer)
ca: fí de fitxer prematur (al final)

en: premature eof (no CRC)
ca: fi de fitxer prematur (no CRC)

en: primary
ca: primàri

en: problem handling encrypted packet
ca: problema al manejar un paquet xifrat

en: problem with the agent - disabling agent use
ca: hi ha un problema amb l'agent: es deshabilitarà el seu ús

en: problem with the agent: agent returns 0x%lx
ca: hi ha un problema amb l'agent: l'agent ha tornat 0x%lx

en: prompt before overwriting
ca: pregunta abans de sobreescriure

en: protection algorithm %d%s is not supported
ca: l'algoritme de protecció %d%s no està suportat

en: public and secret key created and signed.
ca: claus pública i secreta creades i signades.

en: public key %08lX is %lu second newer than the signature
ca: la clau pública %08lX és %lu segons anterior a la signatura

en: public key %08lX is %lu seconds newer than the signature
ca: la clau pública %08lX és %lu segons anterior a la signatura

en: public key %08lX not found: %s
ca: clau pública %08lX no trobada: %s

en: public key decryption failed: %s
ca: ha fallat el desxifratge amb la clau pública: %s

en: public key encrypted data: good DEK
ca: dades xifrades amb clau pública: bona clau de xifratge (DEK)

en: public key is %08lX
ca: la clau pública és %08lX

en: public key not found
ca: no s'ha trobat la clau pública

en: public key of ultimately trusted key %08lX not found
ca: clau pública de la clau %08lX amb confiança absoluta no trobada

en: quit
ca: eixir

en: quit this menu
ca: eix del menú

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
ca: caràcter «quoted printable» en l'armadura - probablement s'ha utilitzat un MTA amb errors

en: read options from file
ca: llig opcions del fitxer

en: reading from `%s'
ca: llegint des de «%s»

en: reading options from `%s'
ca: s'estan llegint opcions de «%s»

en: reading stdin ...
ca: llegint stdin...

en: reason for revocation:
ca: raó de la revocació:

en: remove keys from the public keyring
ca: elimina claus de l'anell públic

en: remove keys from the secret keyring
ca: elimina claus de l'anell secret

en: requesting key %08lX from %s
ca: s'està sol·licitant la clau %08lX de %s

en: resource limit
ca: límit de recursos

en: rev! subkey has been revoked: %s
ca: rev! la subclau ha estat revocada: %s

en: rev- faked revocation found
ca: rev- s'ha trobat una revocació falsa

en: rev? problem checking revocation: %s
ca: rev? problemes en la comprovació de la revocació: %s

en: revocation comment:
ca: comentari de la revocació:

en: revoke a secondary key
ca: revoca una clau secundària

en: revoke signatures
ca: revoca signatures

en: rounded up to %u bits
ca: arrodonida fins a %u bits

en: save
ca: desa

en: save and quit
ca: desa i ix

en: search for keys on a key server
ca: cerca claus en un servidor de claus

en: searching for "%s" from HKP server %s
ca: s'està cercant «%s» al servidor HKP %s

en: secret key not available
ca: la clau secreta no està disponible

en: secret key parts are not available
ca: parts de la clau secreta no estan disponbles

en: select secondary key N
ca: tria clau secundària N

en: select user ID N
ca: triar ID N

en: selected certification digest algorithm is invalid
ca: l'algorime de digest de certificació seleccionat no és vàlid

en: selected cipher algorithm is invalid
ca: l'algoritme de xifratge triat no és vàlid

en: selected digest algorithm is invalid
ca: el algorime de digest seleccionat no és vàlid

en: set all packet, cipher and digest options to OpenPGP behavior
ca: estableix totes les opcions de paquets, xifrat i digest al comportament d'OpenPGP

en: set all packet, cipher and digest options to PGP 2.x behavior
ca: estableix totes les opcions de paquets, xifrat i digest al comportament de PGP 2.x

en: set preference list
ca: estableix la llista de preferències

en: show fingerprint
ca: mostra empremta

en: show photo ID
ca: mostra la photo ID

en: show this help
ca: mostra aquesta pantalla

en: show which keyring a listed key is on
ca: mostra en quin anell de claus està una clau llistada

en: sign a key
ca: firma una clau

en: sign a key locally
ca: signa localment una clau

en: sign a key locally and non-revocably
ca: signa localment una clau i irrevocablement

en: sign a key non-revocably
ca: signa una clau irrevocablement

en: sign or edit a key
ca: signa o edita una clau

en: sign the key
ca: signa la clau

en: sign the key locally
ca: signa la clau localment

en: sign the key locally and non-revocably
ca: signa la clau localment i irrevocablement

en: sign the key non-revocably
ca: signa la clau irrevocablement

en: signature verification suppressed
ca: verificació de signatura eliminada

en: signing failed: %s
ca: Ha fallat el procés de signatura: %s

en: signing:
ca: signatura:

en: skipped `%s': %s
ca: «%s» ignorat: %s

en: skipped `%s': duplicated
ca: «%s» ignorat: duplicat

en: skipped `%s': this is a PGP generated ElGamal key which is not secure for signatures!
ca: Ignorada «%s»: és una clau ElGamal generada per PGP que no és segura per a signatures!

en: skipped: public key already set
ca: ignorat: clau pública ja establida

en: skipped: public key already set as default recipient
ca: ignorat: la clau pública ja s'ha especificat com a destinatari

en: skipped: secret key already present
ca: ignorat: clau secreta ja present

en: skipping block of type %d
ca: bloc de tipus %d ignorat

en: skipping v3 self-signature on user id "%s"
ca: ignorant autosignatura v3 en l'id d'usuari «%s»

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
ca: revocació autònoma: useu "gpg --import" per a aplicar-la

en: standalone signature of class 0x%02x
ca: signatura autònoma de classe 0x%02x

en: store only
ca: només emmagatzema

en: subpacket of type %d has critical bit set
ca: el subpaquet de tipus %d té el bit crític activat

en: success sending to `%s' (status=%u)
ca: l'enviament a «%s» ha tingut èxit (status=%u)

en: the IDEA cipher plugin is not present
ca: el mòdul de xifratge IDEA no està present

en: the given certification policy URL is invalid
ca: la URL de política de certificació donada no és vàlida

en: the given signature policy URL is invalid
ca: la URL de política de signatura donada no és vàlida

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
ca: no s'ha pogut verificar la signatura.
    Recordeu que el fitxer de signatura (.sig o .asc)
    ha de ser el primer que figure en la línia d'ordres.

en: the trustdb is corrupted; please run "gpg --fix-trustdb".
ca: la base de dades de confiança està corrompuda; per favor, executeu «gpg --fix-trustdb».

en: there is a secret key for public key "%s"!
ca: hi ha una clau secreta per a la clau pública «%s»!

en: this cipher algorithm is deprecated; please use a more standard one!
ca: aquest algoritme de xifrat està desaconsellat; useu-ne un de més estàndard!

en: this keyserver is not fully HKP compatible
ca: aquest servidor de clau no és completament compatible amb HKP

en: this may be caused by a missing self-signature
ca: açò pot ser causat per l'absència d'autofirma

en: this message may not be usable by %s
ca: aquest missatge pot no ser usable per %s

en: throw keyid field of encrypted packets
ca: descarta el camp keyid dels paquets xifrats

en: timestamp conflict
ca: conflicte de data

en: toggle between secret and public key listing
ca: canvia entre el llistat de claus secretes i públiques

en: too many `%c' preferences
ca: hi ha massa preferències «%c»

en: too many entries in pk cache - disabled
ca: massa entrades en la memòria cau de claus públiques - desactivada

en: trust database error
ca: error de la base de dades de confiança

en: trust record %lu is not of requested type %d
ca: el registre de confiança %lu no és del tipus demanat %d

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
ca: registre de confiança %lu, tipus %d: no s'ha pogut llegir: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
ca: registre de confiança %lu, tipus %d: no s'ha pogut escriure: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
ca: reg de la base de dades de confiança %lu: ha fallat lseek: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
ca: reg de la base de dades de confiança %lu: ha fallat la escriptura (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
ca: transacció de la base de dades de confiança massa gran

en: trustdb: lseek failed: %s
ca: base de dades de confiança: ha fallat lseek: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
ca: base de dades de confiança: ha fallat la lectura (n=%d): %s

en: trustdb: sync failed: %s
ca: base de dades de confiança: no s'ha pogut sincronitzar: %s

en: unable to set exec-path to %s
ca: no s'ha pogut fixar el exec-path a %s

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
ca: no s'ha pogut utilitzar el xifrat IDEA per a totes les claus per a les que esteu xifrant.

en: unattended trust database update
ca: actualització no atesa de la base de dades de confiança

en: unexpected armor:
ca: armadura inesperada:

en: unexpected data
ca: dades inesperades

en: unimplemented cipher algorithm
ca: algoritme de xifrat no implementat

en: unimplemented pubkey algorithm
ca: algoritme de clau pública no implementat

en: unknown cipher algorithm
ca: algoritme de xifrat desconegut

en: unknown compress algorithm
ca: algoritme de compressió desconegut

en: unknown default recipient `%s'
ca: destinatari predeterminat desconegut «%s»

en: unknown digest algorithm
ca: algoritme de digest desconegut

en: unknown packet type
ca: tipus de paquet desconegut

en: unknown pubkey algorithm
ca: algoritme de clau pública desconegut

en: unknown signature class
ca: classe de signatura desconeguda

en: unknown version
ca: versió desconeguda

en: unsupported URI
ca: URI no suportada

en: unusable pubkey algorithm
ca: algoritme de clau pública inusable

en: unusable public key
ca: clau pública inusable

en: unusable secret key
ca: clau secreta inusable

en: update all keys from a keyserver
ca: actualitza totes les claus des d'un servidor de claus

en: update failed: %s
ca: ha fallat l'actualització: %s

en: update secret failed: %s
ca: ha fallat l'actualització de la clau secreta: %s

en: update the trust database
ca: actualitza la base de dades de confiança

en: updated preferences
ca: preferències actualitzades

en: usage: gpg [options]
ca: ús: gpg [opcions]

en: use as output file
ca: fitxer d'eixida

en: use canonical text mode
ca: usa mode de text canònic

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
ca: utilitzeu l'opció «--delete-secret-keys» per a eliminar-la primer.

en: use the default key as default recipient
ca: usa la clau predeterminada com a destinatari predeterminat

en: use the gpg-agent
ca: utilitza el gpg-agent

en: use this user-id to sign or decrypt
ca: usa aquest id per a signar o desxifrar

en: user ID: "
ca: ID d'usuari: «

en: using secondary key %08lX instead of primary key %08lX
ca: s'usarà la clau secundària %08lX en lloc de la primària %08lX

en: verbose
ca: detall

en: verify a signature
ca: verifica una signatura

en: weak key
ca: clau feble

en: weak key created - retrying
ca: s'hi ha creat una clau feble - reintent

en: weird size for an encrypted session key (%d)
ca: mida extranya per a una clau de sessió xifrada (%d)

en: writing direct signature
ca: s'està escrivint una signatura directa

en: writing key binding signature
ca: s'està escrivint la signatura de comprovació de la clau

en: writing public key to `%s'
ca: s'està escrivint la clau pública a «%s»

en: writing secret key to `%s'
ca: s'està escrivint la clau secreta a «%s»

en: writing self signature
ca: s'està escrivint l'autosignatura

en: writing to `%s'
ca: s'està escrivint en «%s»

en: writing to stdout
ca: escrivint en stdout

en: wrong secret key used
ca: s'ha utilitzat una clau secreta incorrecta

en: yY
ca: sS

en: yes
ca: sí

en: you can only clearsign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
ca: només podeu firmar en clar amb claus d'estil PGP 2.x en el mode --pgp2

en: you can only detach-sign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
ca: només podeu fer signatures separades amb claus d'estil PGP 2.x mentre esteu en mode --pgp2

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
ca: només podeu xifrar a claus RSA de 2048 bits o menys en el mode --pgp2

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
ca: només podeu fer signatures separades o clares en el mode --pgp2

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
ca: no podeu signar i xifrar al mateix temps en el mode --pgp2

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
ca: no podeu designar una clau com el seu propi revocador

en: you found a bug ... (%s:%d)
ca: heu trobat un bug... (%s:%d)

en: you may not use %s while in %s mode
ca: no podeu usar %s mentre esteu en mode %s

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
ca: heu de utilitzar fitxers (i no un conducte) mentre treballeu amb --pgp2 habilitat.

en: |FD|write status info to this FD
ca: |FD|escriu informació d'estat en aquest FD

en: |FILE|load extension module FILE
ca: |FITXER|carrega el mòdul d'extensió especificat

en: |HOST|use this keyserver to lookup keys
ca: |HOST|usa aquest servidor per a buscar claus

en: |KEYID|ultimately trust this key
ca: |IDCLAU|confia absolutament en aquesta clau

en: |NAME|encrypt for NAME
ca: |NOM|xifra per a NOM

en: |NAME|set terminal charset to NAME
ca: |NOM|el joc de caràcters serà NOM

en: |NAME|use NAME as default recipient
ca: |NOM|usa NOM com a destinatari predeterminat

en: |NAME|use NAME as default secret key
ca: |NOM|usa NOM com a clau secreta predeterminada

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
ca: |NOM|usa l'algoritme de xifratge NOM

en: |NAME|use cipher algorithm NAME for passphrases
ca: |NOM|usa l'algoritme de xifratge NOM per a les contrasenyes

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
ca: |NOM|usa l'algoritme de digest de missatges NOM

en: |NAME|use message digest algorithm NAME for passphrases
ca: |NOM|usa l'algoritme de digest de missatges NOM per a les contrasenyes

en: |N|set compress level N (0 disables)
ca: |N|nivell de compressió N (0 no comprimeix)

en: |N|use compress algorithm N
ca: |N|usa l'algoritme de compressió N

en: |N|use passphrase mode N
ca: |N|usa el mode de contrasenya especificat

en: |[file]|make a clear text signature
ca: |[fitxer]|crea una signatura en text clar

en: |[file]|make a signature
ca: |[fitxer]|crea una signatura

en: |[file]|write status info to file
ca: |fitxer|escriu informació d'estat en un fitxer

en: |[files]|decrypt files
ca: |[fitxers]|desxifra fitxers

en: |[files]|encrypt files
ca: |[fitxers]|xifra fitxers

en: |algo [files]|print message digests
ca: |algo [fitxers]imprimeix digests de missatges
