gnomeicu 0.94 - en to ca translation catalogue (342 entries)

en: 
    Reason:
ca: 
    Raó:

en:    to
ca:    a

en:   Add To List
ca:   Afegeix a la llista

en:   Authorize User
ca:   Autoritza l'usuari

en:   Away
ca:   Absent

en:   Chat Request...
ca:   Sol·licitud d'una tertúlia...

en:   Contact List...
ca:   Llista de contactes...

en:   Do Not Disturb
ca:   No molesteu

en:   File Request...
ca:   Envia un fitxer...

en:   Free for Chat
ca:   Disponible per a xerrades

en:   History...
ca:   Historial...

en:   Message...
ca:   Missatge...

en:   Not Available
ca:   No disponible

en:   Occupied
ca:   Ocupat

en:   Offline
ca:   Desconnectat

en:   Online
ca:   Connectat

en:   Read Away Message
ca:   Llegeix el missatge d'absència

en:   Read Do not Disturb Message
ca:   Llegeix el missatge de No molesteu

en:   Read N/A Message
ca:   Llegeix el missatge N/D

en:   Read Occupied Message
ca:   Llegeix el missatge d'Ocupat

en:   Remove User...
ca:   Elimina l'usuari...

en:   Rename User...
ca:   Canvia el nom a l'usuari...

en:   User Info...
ca:   Informació de l'usuari...

en: %s has added you to her list
ca: %s us ha afegit a la seva llista

en: %s has added you to his list
ca: %s us ha afegit a la seva llista

en: %s has added you to his/her list
ca: %s us ha afegit a la seva llista

en: %s is online
ca: %s està connectat

en: %u: %u Users Online
    %s
ca: %u: %u Usuaris connectats
    %s

en: %u: 0 Users Online
ca: %u: 0 usuaris connectats

en: About
ca: Quant a

en: About...
ca: Quant a...

en: About:
ca: Quant a:

en: Accept Chat Request from %s?
ca: Voleu acceptar la sol·licitud d'una tertúlia de %s?

en: Accept file from %s?
ca: Voleu acceptar un fitxer de %s?

en: Add a contact to your list
ca: Afegeix un contacte a la vostra llista

en: Add to List
ca: Afegeix a la llista

en: Add/Remove contacts to/from your ignore list
ca: Afegeix/elimina contactes a/de la vostra llista d'ignorats

en: Add/Remove contacts to/from your invisible list
ca: Afegeix/elimina contactes a/de la vostra llista d'invisibles

en: Add/Remove contacts to/from your online notification list
ca: Afegeix/elimina contactes a/de la vostra llista de notificació de connexions

en: Add/Remove contacts to/from your visible list
ca: Afegeix/elimina contactes a/de la vostra llista de visibles

en: Added to Users List
ca: Afegit a la llista d'usuaris

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Age:
ca: Edat:

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: Allow
ca: Permet

en: Allow others to see me on websites
ca: Permet que els altres em vegin en els llocs web

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antigua
ca: Antigua i Barbuda

en: Are you sure you wish to remove
    %s from your contact list?
ca: Esteu segur que voleu eliminar
    %s de la vostra llista de contactes?

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Auth Request from %s:
ca: %s sol·licita autorització:

en: Auth:
ca: Autorització:

en: Authorization Request
ca: Sol·licitud d'autorització

en: Authorized By User
ca: L'usuari us ha autoritzat

en: Auto Away
ca: Notificació automàtica d'absència

en: Auto N/A time out is
ca: El temps per passar automàticament a N/D és

en: Auto away time out is
ca: El temps per passar automàticament a Absent és

en: Automatically Popup Message Windows
ca: Mostra automàticament les finestres de missatge

en: Automatically Show Entire Reply Dialog
ca: Mostra automàticament el diàleg de resposta sencer

en: Automatically hide main window after
ca: Amaga automàticament la finestra principal després de

en: Away
ca: Absent

en: Away Message %d
ca: Missatge d'absència %d

en: Away Messages
ca: Missatges d'absència

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Background
ca: Fons

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Batch
ca: Fitxer d'ordres

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Birthday:
ca: Data de naixement:

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Brazil
ca: Brasil

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot listen to socket, port %u
ca: No puc escoltar el connector, port %u

en: Cape Verde Islands
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Cellular:
ca: Telèfon mòbil:

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: Change User _Info...
ca: Canvia la _informació de l'usuari...

en: Change your personal information
ca: Canvia la vostra informació personal

en: Chat Request
ca: Sol·licitud d'una tertúlia

en: Chat Request Refused
ca: Sol·licitud d'una tertúlia refusada

en: Check spelling in messages
ca: Comprova l'ortografia dels missatges

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illes Christmas

en: City:
ca: Ciutat:

en: Close
ca: Tanca

en: Close Chat
ca: Tanca la tertúlia

en: Comoros
ca: Comores

en: Company:
ca: Empresa:

en: Configure GnomeICU
ca: Configura el GnomeICU

en: Connect to server on startup
ca: Connecta't al servidor en iniciar

en: Contact Information
ca: Informació del contacte

en: Contact List
ca: Llista de contactes

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Country:
ca: País:

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Current File
ca: Fitxer actual

en: Current File:
ca: Fitxer actual:

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Department:
ca: Departament:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Do Not Disturb
ca: No molesteu

en: Do not Disturb
ca: No molesteu

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Drag the users you wish to add to your
    notify list into this window, and then click
    the "Apply" button below.
ca: Arrossegueu els usuaris que voleu afegir a la vostra
    llista de notificació fins aquesta finestra, i després feu clic
    al botó "Aplica" de sota.

en: E-Mail
ca: Adreça electrònica

en: Ecuador
ca: Equador

en: Egypt
ca: Egipte

en: Email:
ca: Adreça electrònica:

en: Enable beeps
ca: Habilita els sons d'avís

en: Enable sounds
ca: Habilita els sons

en: Enable sounds only when online
ca: Habilita els sons només quan estigui connectat

en: Enable/Disable Sound
ca: Habilita/inhabilita el so

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: F. Name:
ca: Nom:

en: Faeroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Falkland Islands
ca: Malvines

en: Female
ca: Dona

en: File Request
ca: Rebre un fitxer

en: File transfer completed: %s
ca: S'ha completat la transferència del fitxer: %s

en: File transfer terminated: %s
ca: La transferència del fitxer ha finalitzat: %s

en: Files:
ca: Fitxers:

en: Finland
ca: Finlàndia

en: First Name
ca: Nom

en: First Name:
ca: Nom:

en: Foreground
ca: Primer pla

en: France
ca: França

en: Free For Chat
ca: Disponible per a xerrades

en: Free for Chat
ca: Disponible per a xerrades

en: French Antilles
ca: Antilles Franceses

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: GnomeICU is a small, fast and functional clone of Mirabilis' ICQ program, specifically designed for Linux and X.
ca: GnomeICU és un clon petit, ràpid i funcional del programa ICQ de Mirabilis, especialment dissenyat per a Linux i X.

en: GnomeICU: Authorization Request
ca: GnomeICU: Sol·licitud de l'autorització

en: GnomeICU: Away Color
ca: GnomeICU: Color per Absent

en: GnomeICU: Away Message
ca: GnomeICU: Missatge d'absència

en: GnomeICU: Chat Request
ca: GnomeICU: Sol·licitud d'una tertúlia

en: GnomeICU: Do not Disturb Color
ca: Color per No molesteu

en: GnomeICU: File Offer
ca: GnomeICU: Fitxer

en: GnomeICU: File Transfer
ca: GnomeICU: Transferència de fitxers

en: GnomeICU: Free for Chat Color
ca: GnomeICU: Color per Disponible per a xerrades

en: GnomeICU: Ignore List
ca: GnomeICU: Llista d'ignorats

en: GnomeICU: Invisible Color
ca: GnomeICU: Color per Invisible

en: GnomeICU: Invisible List
ca: GnomeICU: Llista d'invisibles

en: GnomeICU: Message History: %s
ca: GnomeICU: Historial de missatge: %s

en: GnomeICU: New User
ca: GnomeICU: Nou usuari

en: GnomeICU: Not Available Color
ca: GnomeICU: Color per No disponible

en: GnomeICU: Occupied Color
ca: GnomeICU: Color per Ocupat

en: GnomeICU: Offline Color
ca: GnomeICU: Color per Desconnectat

en: GnomeICU: Online Color
ca: GnomeICU: Color per Connectat

en: GnomeICU: Online Notify List
ca: GnomeICU: Llista de notificació de connexions

en: GnomeICU: Remove Contact
ca: GnomeICU: Elimina el contacte

en: GnomeICU: Rename User
ca: GnomeICU: Canvia el nom a l'usuari

en: GnomeICU: Save Chat Session
ca: GnomeICU: Desa la sessió de tertúlia

en: GnomeICU: Send Contact List
ca: GnomeICU: Envia la llista de contactes

en: GnomeICU: Send File
ca: GnomeICU: Envia un fitxer

en: GnomeICU: Send URL
ca: GnomeICU: Envia l'URL

en: GnomeICU: User Information
ca: GnomeICU: Informació de l'usuari

en: GnomeICU: Visible List
ca: GnomeICU: Llista de visibles

en: Go To
ca: Vés a

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Grenlàndia

en: Haiti
ca: Haití

en: Hide Email
ca: Amaga l'adreça electrònica

en: Hide Main Window
ca: Amaga la finestra principal

en: Hide/Show Main Window
ca: Amaga/mostra la finestra principal

en: Home Page:
ca: Pàgina inicial:

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: ICQ Server:
ca: Servidor ICQ:

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Invi_sible List...
ca: Llista d'i_nvisibles...

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Ivory Coast
ca: Costa d'Ivori

en: Japan
ca: Japó

en: Jordan
ca: Jordània

en: L. Name:
ca: Cognom:

en: Last Name
ca: Cognom

en: Last Name:
ca: Cognom:

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: Local File Name:
ca: Nom del fitxer local:

en: Location
ca: Ubicació

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Male
ca: Home

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Morocco
ca: Marroc

en: N/A
ca: N/D

en: Name:
ca: Nom:

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Neerlandeses

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Nick:
ca: Sobrenom:

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Nickname:
ca: Sobrenom:

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No message history available.
ca: No hi ha cap historial de missatges disponible.

en: No messages available.
ca: No hi ha cap missatge disponible.

en: No more occurrences found.
ca: No se n'han trobat més aparicions.

en: No reason given
ca: No s'ha donat cap raó

en: Norway
ca: Noruega

en: Not Available
ca: No disponible

en: Not In List
ca: No a la llista

en: Not entered
ca: No introduït

en: Not specified
ca: No especificat

en: Occupied
ca: Ocupat

en: Offline
ca: Desconnectat

en: Offline
ca: Desconnectat

en: Old Email:
ca: Adreça electrònica vella:

en: Online
ca: Connectat

en: Online
ca: Connectat

en: Online Notify Includes Returning from Away and N/A
ca: La notificació de connexió inclou el retorn des d'Absent i N/D

en: Other Email:
ca: Una altra adreça electrònica:

en: Packets
ca: Paquets

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Phone:
ca: Telèfon:

en: Please enter a new alias for %s:
ca: Si us plau, introduïu un nou àlias per a %s:

en: Please enter your UIN
ca: Si us plau introduïu el vostre UIN

en: Please enter your password
ca: Si us plau introduïu la vostra contrasenya

en: Poland
ca: Polònia

en: Port Number:
ca: Número de port:

en: Range: From
ca: Abast: Des de

en: Reason:
ca: Raó:

en: Receive Message
ca: Rebre missatge

en: Receive URL
ca: Rebre un URL

en: Received URL from %s:
ca: URL rebut de %s:

en: Refuse
ca: Refusa

en: Remove User
ca: Elimina l'usuari

en: Remove User's History file
ca: Elimina el fitxer d'historial de l'usuari

en: Require Auth
ca: Requereix autorització

en: Required
ca: Necessari

en: Run Program On Event
ca: En l'event, fés

en: Russia
ca: Rússia

en: Save
ca: Desa

en: Save Chat
ca: Desa la tertúlia

en: Search
ca: Cerca

en: Search Again
ca: Torna a cercar

en: Select destination directory
ca: Seleccioneu el directori de destí

en: Send
ca: Envia

en: Send "User is Away" Messages
ca: Envia missatges "l'usuari no hi és"

en: Send Chat Request to %s:
    
    Reason:
ca: Envia una sol·licitud de tertúlia a %s:
    
    Raó:

en: Send File to %s:
ca: Envia un fitxer a %s:

en: Send Focus
ca: Envia el focus

en: Send URL to: %s
ca: Envia l'URL a: %s

en: Server
ca: Servidor

en: Set Away Message:
ca: Defineix un missatge d'absència:

en: Set Background Color
ca: Defineix el color del fons

en: Set Foreground Color
ca: Defineix el color del primer pla

en: Sex:
ca: Sexe:

en: Show Again
ca: Mostra una altra vegada

en: Show Main Window on Startup
ca: Mostra la finestra principal a l'Inici

en: Singapore
ca: Singapur

en: Size:
ca: Mida:

en: Sort the online contact list
ca: Ordena la llista de contactes connectats

en: Sound
ca: So

en: Sounds
ca: Sons

en: Spain
ca: Espanya

en: Startup without applet support
ca: Inici sense suport de l'applet

en: State:
ca: Comarca:

en: Status:
ca: Estatus

en: Street:
ca: Carrer:

en: Suriname
ca: Surinam

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: TCP Port Range
ca: Abast del port TCP

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Time Zone:
ca: Zona horària:

en: Time/Date:
ca: Hora/Data:

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: USA
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Unió dels Emirats Àrabs

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Use the defined UIN
ca: Fes servir l'UIN definit

en: User
ca: Usuari

en: User %s cannot be disturbed:
ca: No molesteu l'usuari %s:

en: User %s is Away:
ca: L'usuari %s és absent:

en: User %s is Not Available:
ca: L'usuari %s no està disponible:

en: User %s is Occupied:
ca: L'usuari %s està ocupat:

en: User Information
ca: Informació de l'usuari

en: User Offline
ca: Usuari desconnectat

en: User Online
ca: Usuari connectat

en: User is in an unknown mode:
ca: L'usuari està en un mode desconegut:

en: User's Info
ca: Informació de l'usuari

en: Vatican City
ca: Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: View
ca: Visualitza

en: Web Message
ca: Missatge de web

en: Welcome to GnomeICU
ca: Benvingut al GnomeICU

en: Work
ca: Feina

en: Yemen
ca: Iemen

en: You are authorized to add %s to your list
ca: Esteu autoritzat a afegir %s a la vostra llista

en: Yugoslavia
ca: Iugoslàvia

en: Zip:
ca: Codi postal:

en: _Add Contact...
ca: _Afegeix un contacte...

en: _Away Messages
ca: Missatges d'_absència

en: _Hide Main Window
ca: Amaga la _finestra principal

en: _Ignore List...
ca: Llista d'_ignorats...

en: _Interface
ca: _Interfície

en: _Lists
ca: _Llistes

en: _Miscellaneous
ca: _Miscel·lània

en: _Networking
ca: Treball de _xarxa

en: _Online Notify List...
ca: Llista de notificació de _connexions...

en: _Visible List...
ca: Llista de _visibles...

en: gnomeicu: broken pipe (saving configuration)
ca: gnomeicu: conducte trencat (en desar la configuració)

en: minutes
ca: minuts

en: secs
ca: segons
