gnome-pim 1.3.2 - en to ca translation catalogue (346 entries)

en:  changed. Save?
ca:  canviat. Desar?

en:  seconds
ca: segons

en: 12-hour (AM/PM)
ca: 12-hores (AM/PM)

en: 1st
ca: 1er

en: 24-hour
ca: 24-hores

en: 2nd
ca: 2n

en: 3rd
ca: 3er

en: 4th
ca: 4t

en: 5th
ca: 5è

en: A new Gnomecard could not be spawned. Maybe it is not in your path.
ca: Un nou Gnomecard no ha resultat. Potser no és en aquesta ruta.

en: Add
ca: Afegir

en: Add exception
ca: Afegir excepcions

en: Add the contents of another card file
ca: Afegeix els continguts d'altres fitxers de tarjetes

en: Add to-do item...
ca: Afegir un ítem per fer

en: Add...
ca: Afegir...

en: Address List:
ca: Llistat d'adreces

en: Address data:
ca: Dades de l'adreça:

en: Addresses
ca: Adreces

en: Alarm Properties
ca: Propietats de l'alarma

en: Alarms
ca: Alarmes

en: All day event
ca: Esdeveniment de tot el dia

en: America On-Line
ca: America On-line

en: Append GnomeCard File
ca: Annexar fitxer del GnomeCard

en: Appointment
ca: Compromís

en: Appointments:
ca: Compromisos:

en: Audio
ca: So

en: Audio alarms timeout after
ca: Alarmes de so

en: Beep on display alarms
ca: 'Beep' en visualitzar les alarmes

en: Birthdate:
ca: Data de naixement:

en: Bulletin Board
ca: Tauler d'anuncis

en: By Card Name
ca: Per noms de tarjeta

en: By E-mail
ca: Per Correu electrònic

en: By Name
ca: Per Nom

en: By Organization
ca: Per Empresa

en: Car
ca: Cotxe

en: Card
ca: Tarjeta

en: Card Name
ca: Nom a mostrar

en: Case Sensitive
ca: Cas sensible

en: Cellular
ca: Mòbil

en: Change current card
ca: Canvia la tarjeta actual

en: Change selected
ca: Canviar la selecció

en: City:
ca: Ciutat:

en: Classification
ca: Classificació

en: Colors for display
ca: Colors per veure

en: Column Display
ca: Visualització de la columna

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Confidential
ca: Confidencial

en: Country:
ca: País:

en: Create a new appointment
ca: Crear un nou compromís

en: Create a new appointment for today
ca: Crear un nou compromís per avui

en: Create a new calendar
ca: Crear un nou calendari

en: Create a new card file
ca: Crear un nou fitxer de tarjetes

en: Create new appointment
ca: Crear un nou compromís

en: Create new card
ca: Crear una nova tarjeta

en: Create to-do item
ca: Crear un ítem per fer

en: Current day's number:
ca: Número del dia actual:

en: DATE
ca: DATA

en: Daily
ca: Diari

en: Day
ca: Dia

en: Day View
ca: Vista del dia

en: Day end:
ca: Final del dia

en: Day numbers:
ca: Números del dia:

en: Day range
ca: Filera de dies

en: Day start:
ca: Engegada del dia:

en: Days
ca: Dies

en: Default
ca: Per defecte

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Del
ca: Eliminar

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete all occurances
ca: Esborra tots els compromisos

en: Delete card
ca: Eliminar tarjeta

en: Delete selected
ca: Esborrar selecció

en: Delete this appointment
ca: Esborra aquest compromís

en: Delete this item
ca: Esborra aquest ítem

en: Delete this occurance
ca: Esborra aquest compromís

en: Display
ca: Visualitzador

en: Displayed Columns
ca: Columnes vistes

en: Domestic
ca: Nacional

en: Due Date
ca: Data convenient

en: Due Date:
ca: Data convenient:

en: E-mail data:
ca: Dades de l'e-mail:

en: Edit appointment
ca: Edita el compromís

en: Edit card
ca: Edita tarjeta

en: Edit this appointment...
ca: Edita aquest compromís...

en: Edit this item...
ca: Edita aquest ítem

en: Edit to-do item
ca: Edita un ítem per fer

en: Edit...
ca: Editar...

en: Electronic Business Card Manager
ca: Director d'Empreses de tarjetes electròniques

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email List:
ca: Llista de correu:

en: Empty days:
ca: Dies buits:

en: Enable debugging output of TYPE (alarms)
ca: Habilitar el 'debugging' output de TIPUS (alarmes)

en: Enable snoozing for
ca: Habilitar

en: End after
ca: Acabar després

en: End on
ca: Acabar a

en: End time:
ca: Hora final:

en: Erase card
ca: Esborra tarjeta

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Explanatory
ca: Explicatiu

en: Extended:
ca: Extès:

en: FILE
ca: FITXER

en: File As:
ca: Fitxer com:

en: File not found
ca: Fitxer no trobat

en: File to load calendar from
ca: Fitxer per carregar el calendari des de

en: Find
ca: Cercar

en: Find Backwards
ca: Cercar endarrera

en: Find Card
ca: Cercar tarjeta

en: Find:
ca: Cercar:

en: First
ca: Primer

en: First Name
ca: Primer nom

en: First card
ca: Primera tarjeta

en: First:
ca: Primer:

en: Fri
ca: Dv

en: Friday
ca: Divendres

en: Full Name
ca: Nom complet

en: GEOMETRY
ca: GEOMETRIA

en: Geographic Position
ca: Posició Geogràfica

en: Geographical
ca: Geogràfic

en: Geometry for starting up
ca: Geometria per engegar

en: Gnome Calendar
ca: Calendari del Gnome

en: Go
ca: Anar-hi

en: Go back in time
ca: Anar endarrera a l'hora

en: Go forward in time
ca: Anar endavant a l'hora

en: Go to
ca: Anar a

en: Go to a specific date
ca: Anar a una data específica

en: Go to date
ca: Anar a la data

en: Go to present time
ca: Anar al temps present

en: Go to today
ca: Anar a avui

en: Headings:
ca: Encapçalaments:

en: Highlight items due today
ca: Ilumineu els ítems per fer avui

en: Highlight not yet due items
ca: Ilumineu els ítems incomplerts

en: Highlight overdue items
ca: Ilumineu ítems complerts

en: Home
ca: Casa

en: Hour
ca: Hora

en: Hours
ca: Hores

en: ISDN
ca: XDSI

en: Identity
ca: Identitat

en: If used, starts in iconic mode
ca: Si és utilitzat, comença en mode icònic

en: International
ca: Internacional

en: Item Comments:
ca: Comentaris:

en: Jump to this _day
ca: Salta a aquest _dia

en: Jump to this _month
ca: Saltar a aquest _mes

en: Jump to this _week
ca: Salta a aquesta _setmana

en: Jump to this _year
ca: Salta a aquest _any

en: Last
ca: Última

en: Last Name
ca: 2on cognom

en: Last card
ca: Última tarjeta

en: Last:
ca: Cognom:

en: Layout
ca: Extenció

en: Load the user calendar
ca: Carrega el calendari de l'usuari

en: Mail
ca: Correu

en: Mail to:
ca: Correu per:

en: Make this appointment movable
ca: Fes que aquest compromís sigui mòbil

en: Message Recorder
ca: Grabadora

en: Middle Name
ca: 1er cognom

en: Middle:
ca: Cognom:

en: Minute
ca: Minut

en: Minutes
ca: Minuts

en: Modem
ca: Mòdem

en: Modify
ca: Modificar

en: Mon
ca: Dll

en: Monday
ca: Dilluns

en: Month View
ca: Vista del mes

en: Monthly
ca: Mensual

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: Network
ca: Xarxa

en: New
ca: Nou

en: New appointment for _today...
ca: Nou compromís per _avui...

en: New appointment...
ca: Nou compromís...

en: Next
ca: Següent

en: Next card
ca: Tarjeta següent

en: No Card Name
ca: No hi ha cap tarjeta

en: No Card Name.
ca: No hi ha cap fitxa

en: No appointments for this day
ca: No hi ha compromisos per aquest dia

en: No matching record found.
ca: No s'hi correspon cap fitxer.

en: None
ca: Cap

en: Ok
ca: D'acord

en: Open
ca: Obrir

en: Open GnomeCard File
ca: Obrir fitxer del GnomeCard

en: Open _Default
ca: Obrir per _Defecte

en: Open calendar
ca: Obrir calendari

en: Open file
ca: Obrir fitxer

en: Open the default file
ca: Obrir el fitxer per defecte

en: Organization
ca: Empresa

en: Outline:
ca: Perfil:

en: Owner:
ca: Personalitzat

en: Parcel
ca: Paquet

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone List:
ca: Guia telefònica:

en: Please select the date you want to go to.
    When you click on a day, you will be taken
    to that date.
ca: Sisplau, seleccioneu la data on voleu anar.
    Quan cliqueu en un dia, us trobareu
    en aquesta data.

en: Please select the start and end hours you want
    to be displayed in the day view and week view.
    Times outside this range will not be displayed
    by default.
ca: Seleccioneu l'hora d'inici i l'hora final...

en: Possible Columns
ca: Columnes possibles

en: Post Office:
ca: Oficina de Correus:

en: Postal Box
ca: Apartat de correus

en: Postal Code:
ca: Codi Postal:

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferred
ca: Preferit

en: Prev
ca: Previsualitzar

en: Previous card
ca: Tarjeta anterior

en: Priority
ca: Prioritat

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Private
ca: Privat

en: Program
ca: Programa

en: Public Key:
ca: Clau pública

en: Reached %s record.
    Continue from the %s one?
ca: Enregistrament %s trobat.
    Continuar des de %s?

en: Recur on the
ca: Recórrer al

en: Recurrence
ca: Recurrència

en: Recurrence rule
ca: Norma repetitiva

en: Region:
ca: Regió:

en: Reminder of your appointment at
ca: Recordatori del vostre compromís a

en: Remove
ca: Eliminar

en: Repeat forever
ca: Repetir sempre

en: Run program:
ca: Executar el programa

en: Sat
ca: Ds

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save
ca: Desar

en: Save GnomeCard File As...
ca: Desar del fitxer del GnomeCard com...

en: Save calendar
ca: Desar calendari

en: Save changes
ca: Desar els canvis

en: Search card
ca: Cercar tarjeta

en: Second
ca: Segon

en: Seconds
ca: Segons

en: Security
ca: Seguretat

en: Select program to run at alarm time
ca: Seleccioneu el programa a executar a l'hora de l'alarma

en: Set sort criteria
ca: Configurar el criteri de classificació

en: Show TO-DO items and quit
ca: Mostrar els ítemps per fer i sortir

en: Show events and quit
ca: Mostrar els events i sortir

en: Snooze
ca: Adormir

en: Sort
ca: Classificar

en: Specifies ending date [for --events]
ca: Especifica la data final [pels esdeveniments]

en: Specifies start date [for --events]
ca: Especifica una data d'inici [per els esdeveniments]

en: Start time:
ca: Hora d'inici:

en: Street:
ca: Carrer:

en: Suffix
ca: Sufix

en: Suffix:
ca: Sufix:

en: Summary
ca: Sumari

en: Summary:
ca: Sumari

en: Sunday
ca: Diumenge

en: TYPE
ca: TIPUS

en: Take from Name
ca: Agafar del Nom

en: Telephone data:
ca: Dades telefòniques:

en: The GNOME personal calendar and schedule manager.
ca: El calendari personal del GNOME i el mànager de l'inventari.

en: The default file
ca: El fitxer per defecte

en: The startup view mode (dayview, weekview, monthview, yearview)
ca: Mode vista de l'inici (dayview, weekview, monthview, yearview)

en: There are cards which are currently being modified.
    Finish any pending modifications and try again.
ca: Hi han tarjetes que s'estan modificant.
    Acabeu les modificacions pendents i intenteu-ho altre cop.

en: Thu
ca: Dj

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time
ca: Hora

en: Time Left
ca: Temps restant

en: Time Until Due
ca: Temps fins que es fa

en: Time Zone
ca: Fus horari

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol

en: To Do List
ca: Llista de tasques pendents

en: To Do List Properties
ca: Propietats de la llista de tasques pendents

en: To Do List style options:
ca: Estils de la llista de tasques pendents:

en: To-Do item that is due today:
ca: L'ítem a fer que és convenient avui:

en: To-Do item that is not yet due:
ca: L'ítem a fer que no és encara convenient:

en: To-Do item that is overdue:
ca: L'ítem a fer que és sobreconvenient:

en: To-do list
ca: Llista per fer

en: Today
ca: Avui

en: Tree
ca: Arbre

en: Tue
ca: Dmt

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Type:
ca: Tipus:

en: VIEW
ca: VISTA

en: Video
ca: Vídeo

en: Voice
ca: Veu

en: Web Page
ca: Pàgina Web

en: Wed
ca: Dmc

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Week
ca: Setmana

en: Week View
ca: Vista de la setmana

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Weeks start on
ca: Les setmanes comencen en

en: Work
ca: Treball

en: Year View
ca: Vista de l'any

en: Year:
ca: Any:

en: Yearly
ca: Anual

en: _Append...
ca: _Annexar...

en: _New appointment in this day...
ca: _Nou compromís en aquest dia...

en: _New appointment...
ca: _Nou compromís...

en: _New calendar
ca: _Nou calendari

en: ago
ca: endarrera

en: april
ca: abril

en: august
ca: agost

en: d_Every
ca: d_Cada

en: day
ca: dia

en: day(s)
ca: dia(es)

en: eighth
ca: vuitè

en: eleventh
ca: onzè

en: february
ca: febrer

en: fifth
ca: cinquè

en: first
ca: primer

en: fortnight
ca: quinzena

en: fourth
ca: quart

en: friday
ca: divendres

en: hour
ca: hora

en: january
ca: gener

en: july
ca: juliol

en: june
ca: juny

en: last
ca: últim

en: m_Every
ca: m_Cada

en: march
ca: març

en: may
ca: maig

en: minute
ca: minut

en: monday
ca: dilluns

en: month
ca: mes

en: month(s)
ca: mes(os)

en: next
ca: següent

en: ninth
ca: novè

en: november
ca: novembre

en: now
ca: ara

en: occurrence(s)
ca: esdeveniment(s)

en: october
ca: octubre

en: saturday
ca: dissabte

en: sec
ca: seg

en: second
ca: segon

en: sept
ca: set

en: september
ca: setembre

en: seventh
ca: setè

en: sixth
ca: sisè

en: sunday
ca: diumenge

en: tenth
ca: desè

en: th day of the month
ca: dia del mes

en: the default file
ca: el fitxer per defecte

en: third
ca: tercer

en: this
ca: aquest

en: thur
ca: dij

en: thurs
ca: dij

en: thursday
ca: dijous

en: today
ca: avui

en: tomorrow
ca: demà

en: tues
ca: dimt

en: tuesday
ca: dimarts

en: twelfth
ca: dotzè

en: w_Every
ca: s_Cada

en: wednes
ca: dimec

en: week
ca: setmana

en: week(s)
ca: setmana(s)

en: y_Every
ca: a_Cada

en: year
ca: any

en: year(s)
ca: any(s)

en: yesterday
ca: ahir
