gnome-core 1.2.0 - en to ca translation catalogue (495 entries)

en:  mounted
ca:  muntada

en:  not mounted
ca:  no muntada

en: " reported:
ca: " reportat:

en: %H:%M - %d. %b
ca: %H:%M - %d de %b

en: %a, %b %d
ca: %a, %d de %b

en: %a, %b %d / %H:%M
ca: %a, %d de %b / %H:%M

en: %d. %b
ca: %d de %b

en: (C) 1999 the Free Software Foundation
ca: (C) 1999 de la Free Software Foundation

en: (These settings do not take effect until a refresh)
ca: (Aquests paràmetres no tindran cap efecte fins a un nou refresc)

en: A cursor position reporting applet.
    = Clicking mouse button 1 grabs the cursor.
    = Dragging with mouse button 1 held down shows the size of the region.
ca: Un applet de report de la posició del ratolí.
    = Si feu clic al botó 1 del ratolí s'agafa el cursor.
    = Si feu clic al botó 1 i arrossegueu el ratoli, us mostrarà la mida de la regió.

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
ca: Un petit clònic de l'xeyes al quadre de GNOME.

en: A stock ticker-like applet
ca: Un  com un applet

en: A ticker to display various information and statistics.
ca: Un senyal per visualitzar diversa informació i estadístiques.

en: AC-Off Battery Color:
ca: Color de bateria amb CA inactiu:

en: AC-On Battery Color:
ca: Color de bateria amb CA actiu:

en: APM is disabled!  Cannot read battery charge information.
ca: L'APM no és habilitat!  No es pot llegir la informació sobre la càrrega de la bateria.

en: ASClock
ca: Rellotge AfterStep

en: About...
ca: Quant a...

en: Adjust gamma
ca: Ajust de la gamma

en: Advanced
ca: Avançades

en: AfterStep Clock
ca: Rellotge AfterStep

en: Alert options
ca: Opcions de l'alerta

en: An analog clock similar to that in CDE panel
ca: Un rellotge analògic similar al del plafó de l'entorn CDE

en: An analog clock similar to that in CDE panel.
ca: Un rellotge analògic similar a aquest al panell CDE

en: Another Clock
ca: Altre rellotge

en: Another Clock Applet
ca: Una altre applet de rellotge

en: Another update already in progress!
ca: Hi ha una altra actualització en procés!

en: App to use for displaying screenshots:
ca: Applicació per visualitzar els screenshots:

en: Appearance
ca: Aparença

en: Applet Height:
ca: Alçada de l'applet:

en: Applet Mode:
ca: Mode de l'applet:

en: Applet Width:
ca: Amplada de l'applet:

en: Applet height:
ca: Alçada de l'applet:

en: Applet width:
ca: Amplada de l'applet:

en: Audio Mixer
ca: Applet mesclador d'àudio

en: Balance
ca: Balanç

en: Battery Charge Messages
ca: Missatges de càrrega de bateria

en: Battery Charge Monitor
ca: Monitor de Bateria

en: Battery Monitor Settings
ca: Paràmetres del Monitor de Bateria

en: Blinking elements in clock
ca: Elements intermitents al rellotge

en: Blowing rainfall
ca: Està marxant la pluja

en: Blowing snow grains
ca: Estan caient volves de neu

en: Blowing snowfall
ca: Està marxant la neu

en: Blur image by what factor?
ca: Amb quin factor voleu difuminar la imatge?

en: Broken clouds
ca: Núvols trencats

en: Browse...
ca: Ves a...

en: Browser
ca: Explorador

en: Buffers
ca: Memòria intermèdia

en: CD Player
ca: Reproductor de CD

en: CPU Load
ca: Carrega la CPU

en: CPU Load Meter
ca: Mostra la càrrega del processador

en: CPU/MEM usage
ca: Ús d'UCP i Memòria

en: CPU/MEM usage meter
ca: Mostra l'ús de memòria i de processador

en: Calm
ca: Calma

en: Can't create applet!
ca: No es pot crear l'applet!

en: Can't create fifteen applet!
ca: No es pot crear l'applet Quinze!

en: Cannot create directory:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Aborting
ca: No es pot crear el directori:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    S'està avortant

en: Cannot open /dev/apm; can't get data.
ca: No es pot obrir /dev/apm; no se'n pot obtenir dades.

en: Cannot open /proc/apm!  Make sure that you built APM support into your kernel.
ca: No es pot obrir /proc/apm!  Assegureu-vos que el nucli té suport per APM.

en: Character Picker
ca: Capturador de caràcters

en: Charcoal by what factor?
ca: Quin factor de carbonet voleu?

en: Check every:
ca: Comprova-ho cada:

en: Choose a file to tail
ca: Tria un fitxer per la cua

en: Clear
ca: Esborra

en: Clipboard Applet
ca: Applet del porta-retalls

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clock and Mail Notify Applet
ca: Applet del rellotge i notificació de correu

en: Clock and Mailcheck
ca: Rellotge i Correu

en: Command history
ca: Historial d'ordres

en: Command line background:
ca: Línia d'ordres de fons:

en: Command line foreground:
ca: Línia d'ordres en primer pla:

en: Command line height:
ca: Alçada de la línia d'ordres:

en: Compressed Quality (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
ca: Qualitat de compressió (mode JPEG/MIFF/PNG) Alta: qualitat bona/mida del fitxer gran

en: Conditions:
ca: Condicions:

en: Confirm connection
ca: Confirma la connexió

en: Connect command:
ca: Ordre de connexió:

en: Connect points in scope
ca: Connecta els punts en l'scope

en: Continent/City
ca: Continent/Ciutat

en: Core Dump Module
ca: Mòdul de buidatge de memòria

en: Core dump information (Tick-a-Stat)
ca: Informació del buidatge de memòria (Tick-a-Stat)

en: Core dump module (Tick-A-Stat)
ca: Mòdul de buidatge de memòria (Tick-A-Stat)

en: Could not allocate space for graph values
ca: No s'ha pogut assignar l'espai pels valors del gràfic

en: Could not dup() APM file descriptor: %s
ca: No s'ha pogut dup()licar el descriptor del fitxer APM: %s

en: Couldn't open mixer device %s
ca: No es pot obrir el dispositiu de mescla %s

en: Create Charcoal Effect
ca: Crea un efecte de carbonet

en: Create Painted Effect
ca: Crea un efecte de pintura

en: Create frame around image
ca: Crea un marc al voltant de la imatge

en: Create monochrome image
ca: Crea una imatge monocromàtica

en: Create sticky notes on your screen.
ca: Crea una etiqueta adhesiva a la pantalla

en: Create thumbnail of image too
ca: Crea una miniatura de la imatge

en: Current conditions
ca: Condicions actuals

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Default character list:
ca: Llista de caràcters predeterminats:

en: Delay (seconds) before taking shot (only for entire desktop shots)
ca: Retard (segons) abans de fer la fotografia (només per fotografies d'escriptoris sencers)

en: Delay between articles (10 = 1 sec):
ca: Retard entre articles (10 = 1 seg):

en: Delay when wrapping text:
ca: Retard en ajustar el text:

en: Delete Note
ca: Suprimeix la nota

en: Delete launcher
ca: Suprimeix el llançador

en: Despeckle Image (reduce spots)
ca:  (redueix els punts)

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
ca: El pronòstic detallat per aquesta ubicació no està disponible.
    Si us plau, trieu el pronòstic d'un estat; fixeu-vos que el temps d'IWIN només està disponible a les ciutats dels EE.UU.

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Digits number
ca: Nombre de digits

en: Directory to save images in:
ca: Directori on es desaran les imatges:

en: Disconnect command:
ca: Ordre de desconnexió:

en: Disk Usage
ca: Ús de Disc

en: Disk usage meter
ca: Mostra quant de disc hi ha usat

en: Diskusage Settings
ca: Paràmetres d'ús del disc

en: Display
ca: Pantalla

en: Display "launch new window" option
ca: Mostra l'opció "crea una nova finestra"

en: Display Spurious Options (I got carried away)
ca: Mostra les opcions de l'Spurious (Me les he endut)

en: Display time in 12 hour format (AM/PM)
ca: Mostra l'hora en format de 12 hores (AM/PM)

en: Display time relative to GMT (Greenwich Mean Time):
ca: Mostra l'hora del GMT (Hora del Meridià de Greenwich):

en: Do you want to connect?
ca: Voleu connectar-vos?

en: Drifting drizzle
ca: Àrea dels Plugims

en: Drifting fog
ca: Àrea de les boires

en: Drifting hail
ca: Àrea de les granitzades

en: Drifting rain
ca: Àrea de les pluges

en: Drifting snow
ca: Àrea de la nevada

en: Drifting snow grains
ca: Àrea de les volves de neu

en: Drive Mount
ca: Muntador d'Unitats

en: Drive Mount Applet
ca: Applet del muntador d'unitats

en: Drivemount command failed.
    "
ca: Ha fet fallida l'ordre de muntatge
    "

en: Drizzle
ca: Plugims

en: Drizzle in the vicinity
ca: Plugims a les rodalies

en: ESD host to monitor:
ca: De l'ordinador central ESD al monitor

en: East
ca: Est

en: East - NorthEast
ca: Est - Nord-est

en: East - Southeast
ca: Est - Sud-est

en: Eject
ca: Ejecta

en: Emboss image
ca: Imatge grabada

en: Enable Full-Charge Notification
ca: Habilita una notificació de càrrega completa

en: Enable Low Battery Warning
ca: Habilita un avís de bateria baixa

en: Enable logging of events
ca: Activa el registre dels esdeveniments

en: Enable this module
ca: Activa aquest mòdul

en: Enabled
ca: Activat

en: Enhance image (reduce noise)
ca: Realça la imatge (redueix el soroll)

en: Equalize image (Perform histogram equalization)
ca: Equalitza la imatge (Realitza l'histograma d'equalització)

en: Event Log
ca: Registre d'esdeveniments

en: Event log...
ca: Registre d'esdeveniments...

en: Failed to get IWIN forecast data.
ca: Ha estat impossible rebre les dades de la previsió d'IWIN.

en: Failed to get METAR data.
ca: Ha estat impossible rebre les dades de METAR.

en: Failed to get radar map image.
ca: Ha estat impossible rebre la imatge del mapa del radar.

en: Few clouds
ca: Alguns núvols

en: Few ice crystals
ca: Alguns cristalls de gel

en: Fifteen
ca: Quinze

en: Fifteen cells game
ca: Joc de les quinze peces lliscants

en: Fifteen sliding pieces
ca: Quinze peces lliscants

en: File System Changed!
ca: S'ha canviat el fitxer del sistema!

en: File Tail Module
ca: Mòdul pel fitxer de cua

en: File tail for
ca: Fitxer de cua per

en: File tail information (Tick-a-Stat)
ca: Informació del fitxer de cua (Tick-a-Stat)

en: File tail view file (Tick-a-Stat)
ca: Visualitza el fitxer de cua (Tick-a-Stat)

en: Files, Apps
ca: Fitxers, aplicacions

en: Find Edges in Image
ca: Troba els marcs de la imatge

en: Find edges by what factor?
ca: Amb quin factor voleu trobar els marcs de la imatge?

en: Floppy
ca: Disquet

en: Fog
ca: Boira

en: Fog in the vicinity
ca: Boira a les rodalies

en: Fog with wind
ca: Boira amb vent

en: Follow panel size
ca: Mantingues la mida del quadre

en: Forecast
ca: Pronòstic

en: Frame Width (pixels)
ca: Amplada del marc (píxels)

en: Frederic Devernay <devernay@istar.fr>
ca: Frédéric Devernay <devernay@istar.fr>

en: Free
ca: Lliure

en: Freezing drizzle
ca: Plugims gelats

en: Freezing fog
ca: Boira amb gel

en: Freezing hail
ca: Granitzada de gel

en: Freezing rain
ca: Pluja glaçada

en: Freezing snow
ca: Neu glaçada

en: Freezing snow grains
ca: Volves de neu glaçades

en: Frills
ca: Volants

en: GKB Keyboard Switcher
ca: GKB permet el canvi entre mapes de teclat

en: GNOME Weather
ca: El temps a GNOME

en: GNOME weather monitor applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/
ca: Applet del monitor del temps de GNOME.
    Web: http://gweather.dhs.org/

en: Game of Life
ca: El Joc de la Vida

en: Gamma value
ca: Valor de la gamma

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ca: Applet del quadre de GNOME per seleccionar caràcters estranys que no són al meu teclat. Lliurat sota la llicència pública general GNU.

en: Grab a shot of a specific window or area
ca: Fes una captura específica d'una àrea o finestra

en: Grab a shot of your entire desktop
ca: Fes una captura de l'escriptori sencer

en: Graph
ca: Gràfic

en: Graph Battery Low Color:
ca: Color del gràfic per bateria baixa:

en: Graph Direction:
ca: Direcció del gràfic:

en: Graph Tick Color:
ca: Color de la marca del gràfic:

en: Hail in the vicinity
ca: Granitzada en les proximitats

en: Hail showers
ca: Pluges de granit

en: Hard Disk
ca: Disc dur

en: Heavy drizzle
ca: Plugims forts

en: Heavy hail
ca: Forta granitzada

en: Heavy precipitation
ca: Fortes precipitacions

en: Heavy rain
ca: Pluja forta

en: Heavy snow
ca: Neu forta

en: Heavy snow grains
ca: Volves de neu fortes

en: Height:
ca: Alçada:

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide Note
ca: Amaga la nota

en: Hide Notes
ca: Amaga les notes

en: History
ca: Historial

en: Humidity:
ca: Humitat:

en: Ice crystal storm
ca: Tempesta de gel

en: Ice crystals
ca: Cristalls de gel

en: Ice crystals in the vicinity
ca: Cristals de gel a les rodalies

en: Icon:
ca: Icona:

en: Idle
ca: Ociós

en: Image filename:
ca: Nom del fitxer de la imatge

en: Implode Image
ca: Imploda la imatge

en: Implode by what factor?
ca: Quin factor d'implode voleu?

en: Inigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>
ca: Iñigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>

en: Internal error: invalid mode in battery_set_mode
ca: Error intern: el mode en battery_set_mode no és vàlid

en: Invalid location chosen!
    Properties remain unchanged.
ca: Canvi d'ubicació invàlida!Les propietats restants no s'han canviat.

en: Invert colours in image
ca: Inverteix els colors de la imatge

en: JBC Binary Clock
ca: Rellotge Binari JBC

en: Jon's Binary Clock
ca: Rellotge binari de Jon

en: Just another clock
ca: Un altre rellotge, amb aparença NeXT Step

en: Launch new window
ca: Crea una nova finestra

en: Left to Right
ca: D'esquerra a dreta

en: Light drizzle
ca: Plugims febles

en: Light fog
ca: Boira feble

en: Light hail
ca: Granitzada feble

en: Light precipitation
ca: Precipitacions dèbils

en: Light rain
ca: Pluja feble

en: Light snow
ca: Neu feble

en: Light snow grains
ca: Volves de neu febles

en: Line (s):
ca: Línia (s)

en: Line delay
ca: Retard de la línia

en: Load Average Module
ca: Mòdul de la càrrega mitja

en: Load Average information (Tick-a-Stat)
ca: Informació de la càrrega mitja (Tick-a-Stat)

en: Load Graph
ca: Carrega el gràfic

en: Load average is at a critical point, help me!
ca: La mitja de la càrrega està en un punt crític, ajudeu-me

en: Location
ca: Ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Log path:
ca: Camí del registre:

en: Low Battery Color:
ca: Color de bateria baixa:

en: Low Charge Threshold:
ca: Llindar de càrrega baixa:

en: Lower Note
ca: Nota reduïda

en: Lower Notes
ca: Notes reduïdes

en: Mail
ca: Correu

en: Mail file:
ca: Fitxer de correu:

en: Manager...
ca: Gestor...

en: MemLoad
ca: Càrrega de Memòria

en: Memory Load
ca: Memòria de càrrega

en: Memory Load Meter
ca: Mostra la càrrega de la memòria

en: Mini-Commander Applet
ca: Applet mini-comandant

en: Mini-Commander Properties
ca: Propietats del Mini-Comandant

en: Minimum number of cells: (for autosize)
ca: Mínim número de cel·les: (per la mida automàtica)

en: Minute needle color
ca: Color de la busca dels minuts

en: Mirror image horizontally
ca: Mirall horitzontal de la imatge

en: Mirror image vertically
ca: Mirall vertical de la imatge

en: Mist in the vicinity
ca: a la rodalia

en: Mist with wind
ca: amb vent

en: Mixer
ca: Mesclador

en: Modem Lights
ca: Llums de Mòdem

en: Modem Lights Applet
ca: Applet dels llums del mòdem

en: Modem Lights Settings
ca: Paràmetres dels llums del mòdem

en: Modem lock file:
ca: Fitxer de blocatge del mòdem:

en: Modem options
ca: Opcions del mòdem

en: Moderate drizzle
ca: Plugims moderats

en: Moderate hail
ca: Granitzada moderada

en: Moderate ice crystals
ca: Cristalls de gel moderats

en: Moderate mist
ca: moderada

en: Moderate precipitation
ca: Precipitacions moderades

en: Moderate smoke
ca: Fum moderat

en: Moderate snow grains
ca: Volves de neu moderades

en: Modules
ca: Mòduls

en: Monitor sound input (only use if sound card is FULL DUPLEX)
ca: Monitor de l'entrada de só (només s'utilitza si la tarja de só és FULL DUPLEX)

en: Mount point:
ca: Punt de muntatge:

en: My Title
ca: El meu títol

en: Name
ca: Nom

en: NetLoad
ca: Càrrega de Xarxa

en: Network Activity Meter
ca: Mostra la càrrega de la xarxa

en: News and Information Module
ca: Mòdul de notícies i informació

en: Nice
ca: Prioritat

en: No articles
ca: No hi ha articles

en: None (default)
ca: Cap (per defecte)

en: Normalize image (Span full range of color values to enhance contrast)
ca: Normalitza la imatge (Gama completa del rang dels valors del color per realçar el contrast)

en: North
ca: Nord

en: North - NorthEast
ca: Nord - Nord-est

en: North - Northwest
ca: Nord - Nord-oest

en: Other
ca: Una altra

en: Overcast
ca: Ennuvolat

en: Paint what radius around each pixel?
ca: Quin radi al voltant del píxel voleu pintar?

en: Partial drizzle
ca: Parcialment plujós

en: Partial fog
ca: Parcialment enboirat

en: Partial hail
ca: Parcialment granitzat

en: Partial ice crystals
ca: Cristalls de gel parcials

en: Partial mist
ca: parcial

en: Partial precipitation
ca: Precipitacions parcials

en: Partial rainfall
ca: Parcialment plujós

en: Partial smoke
ca: Parcialment amb fum

en: Partial snow grains
ca: Volves de neu parcialment

en: Partial snowfall
ca: Parcialment nevat

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Patches of drizzle
ca: Plugims provisionals

en: Patches of fog
ca: de boira

en: Patches of hail
ca: Prossibilitat de granitzada

en: Patches of ice crystals
ca: Cristalls de gel provisionals

en: Patches of precipitation
ca: Previsió de precipitacions

en: Patches of rain
ca: Pluges provisionals

en: Patches of snow
ca: Neu provisional

en: Patches of snow grains
ca: Volves de neu provisionals

en: Path to monitor:
ca: Camí al monitor:

en: Path to tail:
ca: Camí de la cua:

en: Peak indicator
ca: Indicador de pic

en: Peak indicator falloff speed
ca: Indicador de pic quan disminueixi la velocitat

en: Place Esound in standby
ca: Deixa l'Esound en alerta

en: Post Processing
ca: Post processant

en: Precipitation in the vicinity
ca: Precipitacions a les rodalies

en: Prefix to attach to thumbnail filename:
ca: Prefix a adjuntar al nom del fitxer de la miniatura:

en: Pressure:
ca: Pressió:

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Proxy URL is not of the form http://host:port/
    Properties remain unchanged.
ca: L'URL del proxy no té la forma http://ordinador_central:port/
    Les propietats restants no s'han canviat

en: Radar map
ca: Mapa del radar

en: Radius to around each pixel to spread?
ca: Quin radi de separació entre píxels voleu?

en: Radius to swirl pixels around?)
ca: Quin radi en forma de remolí voleu al voltant dels píxels

en: Rain in the vicinity
ca: Pluja a les rodalies

en: Rain showers
ca: Pluges

en: Raise Note
ca: Nota amb relleu

en: Raise Notes
ca: Notes amb relleu

en: Randomize
ca: Aleatori

en: Readout
ca: Llegeix

en: Released under the GNU general public license.
    Basic digital clock with date in a tooltip. Optional 12/24 time display. Mail blinking can be for any unread mail, or only briefly when new mail arrives.
ca: Lliurat sota la llicència pública general GNU.
    Rellotge digital bàsic amb la data i amb avisos a la barra. Visor horari opcional de 12/24 hores. El parpelleig del correu pot ser per qualsevol correu no llegit, o breument quan arriba un missatge nou.

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Resume Esound
ca: Reprén l'Esound

en: Right to Left
ca: De dreta a esquerra

en: Rotate image clockwise by how many degrees?
ca: Quants graus voleu girar la imatge en el sentit de les agulles del rellotge?

en: Sam Lloyd's all-time favorite game, now for your delight in the Gnome Panel. Guaranteed to be a productivity buster.
ca: El joc preferit de Sam Lloyd, ara per al teu delit, al quadre de GNOME. Esfondrador de productivitat garantit.

en: Sand in the vicinity
ca: a la rodalia

en: Scale size to panel
ca: Escala la mida del quadre

en: Scattered clouds
ca: Núvols dispersos

en: Scope (scale 1:X, where X = ? )
ca: Scope (escala 1:X, on X = ? )

en: Scramble pieces
ca: Barreja les peces

en: Screen refresh (frames per second)
ca: Refresc de la pantalla (quadres per segon)

en: Script or program to launch:
ca: Scrip o programa que es llançarà:

en: Script/program will be launched after image creation with the image filenames
    specified on the commandline as follows:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Hint: I use a script to update my website screenshot page.
    An example script should've been included in the tarball, or at my website.
ca: Els scrips i/o programes es poden llançar després de crear una imatge amb
    el nom dels fitxers de la mateixa
    especifiqueu en la línia d'ordres tal com se us mostra:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Indirecta: Jo utilitzo un script per actualitzar la captura de la pantalla de la meva web.Un exemple d'escript pot ser el que es pot incloure a un tarball, o a la meva pàgina web.

en: Scroll speed between lines (Smooth scroll):
ca: Velocitat de desplaçament entre línies (desplaçament suau):

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: Second needle color
ca: Color de la busca dels segons

en: Seconds
ca: Segons

en: Select icon for unmounted
ca: Selecciona la icona de desmuntatge

en: Shallow fog
ca: Boira superficial

en: Shallow precipitation
ca: Precipitacions superficials

en: Shallow snow
ca: Neu superficial

en: Shallow snow grains
ca: Volves de neu superficials

en: Shared
ca: Compartida

en: Sharpen Image by what factor?
ca: Quin factor de tall voleu per a la imatge?

en: Show backtrace dialog on new core files
ca: Mostra el quadre de diàleg del backtrace en fitxer nous de base

en: Show connect time and throughput
ca: Mostra el temps de connexió i el rendiment del procés

en: Show date
ca: Mostra la data

en: Show last news from slashdot.org
ca: Mostra les últimes notícies d'slashdot.org

en: Show modem status
ca: Mostra l'estat del mòdem

en: Show pop up dialog for new lines.
ca: Mostra un quadre de diàleg desplegable per a les noves línies.

en: Show pop-up dialog for this event
ca: Mostra un quadre de dialeg desplegable per aquest esdeveniment

en: Show seconds needle
ca: Mostra la busca dels segons

en: Show time
ca: Mostra l'hora

en: Showers of ice crystals
ca: Pluges de gel

en: Showers of volcanic ash
ca: Pluges de lava

en: Showers, type unknown
ca: Pluges, tipus desconegut

en: Since you are root, would you like to set the system's default timezone?
ca: Com que sou root, voleu especificar el fus horari per defecte del sistema?

en: Size
ca: Mida

en: Size of button: (pixels)
ca: Mida dels botons: (píxels)

en: Small hail in the vicinity
ca: Petites granitzades a les rodalies

en: Smoke
ca: Fum

en: Smoke in the vicinity
ca: Fum a les rodalies

en: Smoke w/ thunders
ca: Fum amb tempesta

en: Smoke with wind
ca: Fum i vent

en: Smooth scroll
ca: Desplaçament suau

en: Smooth type
ca: Tipus de suavitzat

en: Snow
ca: Neu

en: Snow grain showers
ca: Pluja de volves de neu

en: Snow grains
ca: Volves de neu

en: Snow grains in the vicinity
ca: Volves de neu a les rodalies

en: Snow in the vicinity
ca: Neu a les rodalies

en: Snow showers
ca: Pluges de neu

en: Snowstorm
ca: Tempesta de neu

en: Solarise Image
ca: Solaritza la imatge

en: Solarize factor?
ca: Factor de solaritzat?

en: Sound monitor interface to Esound
    
    Released under the GNU general public license.
ca: Interfície del monitor de so a Esound
    
    Lliurat sota la llicència pública general GNU.

en: South
ca: Sud

en: South - Southeast
ca: Sud - Sud-est

en: South - Southwest
ca: Sud - Sud-oest

en: Southeast
ca: Sud-est

en: Southwest
ca: Sud-oest

en: Speed
ca: Velocitat

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Spread image pixels
ca: Separa els píxels de la imatge

en: Start Esound
ca: Inicia l'Esound

en: Start program
ca: Inicia el programa

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
ca: El pronòstic de l'estat d'aquesta ubicació no està disponible.
    Si us plau, trieu el pronòstic detallat; fixeu-vos que el temps d'IWIN
    només està disponible a les ciutats dels EE.UU.

en: Swap Load
ca: Intercanvi de càrrega

en: Swap Load Meter
ca: Mostra la càrrega dels dispositius d'intercanvi

en: SwapLoad
ca: Càrrega d'Intercanvi

en: Swirl pixels. My favorite :-)
ca: Píxels en remolí. El meu preferit :-)

en: System
ca: Sistema

en: Temperature:
ca: Temperatura:

en: Text to display:
ca: Mostra aquest text:

en: The GNOME Battery Monitor Applet
ca: Applet del Monitor de Bateria de GNOME

en: The Game of Life
ca: El joc de la vida

en: The Game of Life (to waste your time)
ca: El joc de la vida en applet (per perdre el temps)

en: The Load average is very high.
ca: La mitja de la càrrega és molt alta.

en: The QuickLaunch Applet
ca: Applet del QuickLaunch

en: The Web Browser Controller
ca: El controlador de navegadors web

en: The battery is fully charged.
ca: La bateria està completament carregada.

en: The battery is low.
ca: La bateria està baixa.

en: The core dump module is
    processing a core file...
ca: El mòdul de buidatge de memòria està
    processant un fitxer base...

en: The specified filename:
    %s
    expands to:
    %s
    when passed to a shell
ca: El nom del fitxer que heu especificat:
    %s
    s'expandirà a:
    %s
    quan hagi pasat al shell

en: The unique information and status ticker.
ca: L'únic senyal d'informació i estat.

en: Theme
ca: Tema

en: Theme file (directory):
ca: Fitxer de tema (directori):

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the directory box
    Screenshot aborted
ca: Hi ha hagut un error en l'expansió de la paraula
    Crec que heu posat alguna cosa graciosa al quadre del directori
    S'ha avortat l'Screenshot

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
ca: Hi ha hagut un error en l'expansió de la paraula
    Crec que heu posat alguna cosa graciosa al quadre del nom del fitxer

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
    Screenshot aborted
ca: Hi ha hagut un error en l'expansió de la paraula
    Crec que heu posat alguna cosa graciosa al quadre del nom del fitxer
    S'ha avortat l'Screenshot

en: Thin smoke
ca: Capa prima de fum

en: This applet adds some pretty small icons for your launchers to your panel, like the windowish QuickLaunch toolbar, avoiding that annoying huge GNOME launchers.
ca: Aquest applet afageix petites icones dels vostres llançadpos al vostre quadre, com la barra d'eines

en: This applet monitors the charge of your laptop's battery.  Click on it to change display modes.
ca: Aquest applet monitoritza la càrrega del vostre portàtil.  Feu-hi clic per canviar els modes de visualització.

en: This is the test module's description line.
ca: Aquesta és la línia de descripció del mòdul de prova.

en: This module can display news and other information.
ca: Amb aquest mòdul podreu visualitzar notícies i altres informacions.

en: This module monitors a file for appended text,
     and prints it. Useful for log files.
ca: Aquest mòdul monitoritza un fitxer al que se li ha afegit text, i després l'imprimeix. És útil per al fitxers de registre.

en: This module monitors the system load average,
     and displays warning when it rises above certain points.
ca: Aquest mòdul visualitza la mitjana de la càrrega del sistema, i mostra una advertència quan aquest sobrepassa certs punts.

en: Thumbnail Size (percentage of original)
ca: Mida de la miniatura (percentatge de l'original)

en: Thumbnail compression (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
ca: Compressió de la miniatura (mode JPEG/MIFF/PNG) Alta: qualitat bona/mida del fitxer gran

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Thunderstorm
ca: Tempestes

en: Tick-a-Stat event log
ca: Registre d'esdeveniments del Tick-a-Stat

en: Tick-a-Stat script encountered an error:
ca: L'script Tick-a-Stat ha trobat un error:

en: Timezone
ca: Fus horari

en: Tornado in the vicinity
ca: Tornado a la rodalia

en: Unable to initialize request. Shouldn't happen
ca: No es pot inicialitzar la sol·licitut. No h'auria de succeir

en: Unable to parse document
ca: No s'ha pogut analitzar el document

en: Unable to prepare request.
ca: No es pot preparar la solicitud.

en: Unable to process request.
ca: No es pot processar la sol·licitud.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown observation time
ca: Temps d'observació desconegut

en: Unknown precipitation
ca: Precipitació desconeguda

en: Unknown thunderstorm
ca: Tempesta desconeguda

en: Update Interval (seconds):
ca: Interval d'actualització (segons):

en: Update in seconds:
ca: Actualitza en segons:

en: Update:
ca: Actualitza:

en: Updates per second
ca: Actualitzacions per segon

en: Use ISDN
ca: Utilitza la XDSI

en: Use Metric
ca: Sistema mètric

en: Use all room on panel
ca: Utilitza tot el quadre

en: Use automount friendly status test
ca: Utilitza el test d'estat amigable en el muntatge automàtic

en: Use high-quality intermediate for generating thumbnail
ca: Utilitza alta qualitat intermitja per generar les miniatures

en: Use panel size hint
ca: Utilitza la mida del panell indirecte

en: Used
ca: Utilitzada

en: User
ca: Usuari

en: Verify owner of lock file
ca: Comprova el fitxer propi de blocatge

en: View screenshot after saving it
ca: Visualitza l'screenshot després de desar-lo

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Visit Weather.com
ca: Visita Weather.com

en: Volcanic ash
ca: Lava volcànica

en: Volume
ca: Volum

en: Warn if the battery charge dips below:
ca: Avisa si la càrrega cau per sota de:

en: Warning options
ca: Opcions de l'advertència

en: WebControl
ca: Control Web

en: WebControl Properties
ca: Propietats del WebControl

en: West
ca: Oest

en: West - Northwest
ca: Oest - Nord-oest

en: West - Southwest
ca: Oest - Sud-oest

en: When finished, send image and thumbnail filenames to script/program below
ca: Quan s'hagi finalitzat, envia els noms dels fitxer de la imatge i la miniatura a l'scrip/program

en: When new mail is received run:
ca: Quan arribi nou correu, executa:

en: Where Am I?
ca: On sóc?

en: Who said NeXT is dead?
ca: Qui va dir que el NeXT estava mort?

en: Width:
ca: Amplada:

en: Windy drizzle
ca: Plugims amb vent

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
ca: Ara esteu connectat.
    Voleu desconnectar-vos?

en: You have enabled the "Monitor sound input" option.
    
    If your sound card is not fully 100% FULL DUPLEX (can do input and output simultaneously),
    then this may touch bugs in sound drivers/esound that may hang the system.
    
    You have been warned!
ca: Heu activat la opció "Monitoritza el só d'entrada".
    Si la vostra tarja de so no és 100% FULL DUPLEX (que podeu utilitzar l'entrada i la sortida simultaniament),es poden provocar errors fortuïts als programes de control de so drivers/esound que poden arribar a penjar el sistema
    Esteu avistats!

en: Zip Drive
ca: Unitat Zip

en: a GNOME applet that tracks and measures the movements of your mouse pointer across the desktop.
ca: un applet de GNOME que segueix i mesura els moviments del vostre punter a l'escriptori.

en: active
ca: activa

en: body
ca: cos

en: child exited
ca: ha sortit el procés fill

en: clock off
ca: rellotge desactivat

en: completed
ca: completat

en: completing...
ca: s'està completant...

en: date on
ca: data activada

en: drop launchers from
    the menu here
ca: Deixa anar el llançador
    des d'aquest menú

en: end of history list
ca: fi de la llista de l'historial

en: fork error
ca: error en fer fork

en: history list empty
ca: la llista de l'historial és buida

en: ioctl failed on /dev/apm.
ca: ioctl ha fet fallida amb /dev/apm.

en: no /bin/sh
ca: no hi ha /bin/sh

en: no file specified
ca: no s'ha especificat cap fitxer

en: not connected
ca: desconnectat

en: not found
ca: no s'ha trobat

en: not unique
ca: no és únic

en: off
ca: innactiu

en: orient. changed
ca: orient. ha canviat

en: ready...
ca: preparat...

en: saving prefs...
ca: S'estan desant les preferències...

en: smooth
ca: suavitza

en: starting...
ca: s'està iniciant...

en: time & date on
ca: hora i data activades

en: time on
ca: hora activada

en: topic
ca: tema

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
ca: Advertència: aquesta versió del gmix ha estat compilada amb una
    versió diferent de soundcard.h.
