gedit 0.9.0 - en to ca translation catalogue (230 entries)

en:  Decimal to _Hex
ca:  Decimal a _hexadecimal

en:  Decimal to _Octal
ca:  Decimal a _octal

en:  Hex to Decima_l
ca:  Hexadecimal a decima_l

en:  _Change...
ca: _Canvia...

en: %sYou won't be able to use the %s plugin without %s. 
     Do you want to specify a new location for %s?
ca: %son podreu utilitzar l'extensió %s sense %s. 
     Voleu indicar una nova ubicació per a %s?

en: '%s' doesn't seem to be a program.
ca: '%s' no sembla ser un programa.

en: '%s' doesn't seem to exist.
ca: '%s' no sembla existir.

en: '%s' seems to be a directory.
    but '%s' could not be found inside it.
ca: Sembla que '%s' és un directori,
    però no es pot trobar '%s' dins d'ell.

en: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts and Evan Lawrence
ca: (c) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts i Evan Lawrence

en: (modified)
ca: (modificat)

en: (readonly)
ca: (només de lectura)

en: Add _header
ca: Afegeix una _capçalera

en: Add a new view of the document
ca: Afegeix una vista nova del document

en: An error was encountered while closing the file: 
    
    %s
ca: S'ha trobat un error en tancar el fitxer: 
    
    %s

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Could not allocate the required memory.
ca: S'ha trobat un error en obrir el fitxer "%s".
    No s'ha pogut assignar la memòria sol·licitada.

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Please make sure the file exists.
ca: S'ha trobat un error en obrir el fitxer "%s".
    Si us plau, assegureu-vos que el fitxer existeix.

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
ca: S'ha trobat un error en llegir el fitxer: 
    
    %s

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
    
    Make sure that you have permissions for opening the file.
ca: S'ha trobat un error en llegir el fitxer: 
    
    %s
    
    Assegureu-vos que teniu els permisos per obrir el fitxer.

en: Appearance
ca: Aspecte

en: Are you sure you wish to revert all changes?
    (%s)
ca: Esteu segur que voleu desfer tots els canvis?
    (%s)

en: Author(s):
ca: Autor(s):

en: Browse
ca: Navega

en: C_lose All
ca: T_anca-ho tot

en: Can't count lines if another search operation is active, please close the search dialog.
ca: No es poden comptar les línies si hi ha una altra operació de cerca en funcionament; si us plau, tanqueu el diàleg de cerca.

en: Cannot initialize gnome-vfs.
ca: No es pot inicialitzar el gnome-vfs.

en: Case _sensitive
ca: Distingeix entre majú_scules i minúscules

en: Change...
ca: Canvi...

en: Choose the files to compare
ca: Seleccioneu els fitxers a comparar

en: Close
ca: Tanca

en: Close All Open Files
ca: Tanca tots els fitxers oberts

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: Convert
ca: Converteix

en: Copy
ca: Copia

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

en: Could not allocate the memory for the Replace all request.
ca: No s'ha pogut assignar la memòria per a la sol·licitud Reemplaça-ho tot.

en: Could not allocate the required memory.
ca: No s'ha pogut assignar la memòria necessària.

en: Create a new document
ca: Crea un document nou

en: Cut
ca: Talla

en: Cut the selection
ca: Talla la selecció

en: De_tails
ca: De_talls

en: Diff found at:
ca: S'ha trobat el Diff a:

en: Document has not been saved.
ca: El document no s'ha desat.

en: Editor Behavior
ca: Comportament de l'editor

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email the current document
ca: Envia per correu electrònic el document actual

en: Email the current document to a specified email address
    gedit searches for sendmail to use this plugin.
ca: Envia el document actual a una adreça electrònica especificada
    El gedit cerca al correu enviat per utilitzar aquesta extensió.

en: Enable _Auto-indent
ca: Habilita el sagnat _automàtic

en: Enable word _wrapping
ca: Habilita l'_ajustament de paraules

en: Enter the _URL to browse for:
ca: Introduïu l'URL que s'ha de localitzar:

en: Enter the location (URI) of the file you would like to open:
ca: Introduïu la ubicació (URI) del fitxer que voleu obrir:

en: Error in the pipe.
ca: Error al conducte .

en: Error saving file!
ca: Hi ha hagut un error en desar el fitxer!

en: Error, init_plugin returned an error
ca: Error, init_plugin ha retornat un error

en: Error, plugin does not contain init_plugin function.
ca: Error, l'extensió no conté la funció init_plugin.

en: Error, plugin is still in use
ca: Error, l'extensió encara és en ús

en: Error, unable to open module file, %s
ca: Error, no es pot obrir el fitxer de mòdul, %s

en: Executing command: %s
ca: S'està executant l'ordre : %s

en: Exit
ca: Surt

en: Exit the program
ca: Surt del programa

en: F_rom:
ca: _De:

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File to use as body of message:
ca: Fitxer per utilitzar com a cos del missatge:

en: Filename: %s
    
    Total Characters: %i
    Total Words: %i
    Total Lines: %i
    Total Paragraphs: %i
    Total Bytes: %i
    
    Current Line: %i
    Current Column: %i
ca: Nom de fitxer: %s
    
    Total de caràcters: %i
    Total de paraules: %i
    Total de línies: %i
    Total de paràgrafs: %i
    Total de bytes: %i
    
    Línia actual: %i
    Columna actual: %i

en: Find
ca: Cerca

en: Find Next
ca: Cerca el següent

en: First
ca: Primer

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Fonts/Colors
ca: Tipus de lletra/Colors

en: Found and replaced %i occurrences.
ca: S'han trobat i reemplaçat %i aparicions.

en: From a file on disk
ca: Des d'un fitxer del disc

en: From document
ca: A partir del document

en: From:
ca: De:

en: Go to a specific line number
ca: Vés a un número de línia determinat

en: Goto Line
ca: Vés a la línia

en: Goto _Line...
ca: Vés a la _línia...

en: Hello World
ca: Hola, món

en: Insert Time
ca: Insereix l'hora

en: Insert the shell output in the document
ca: Insereix la sortida de la shell al document

en: Inserts the current date and time
ca: Insereix la data i hora actuals

en: Internal error reading the file: 
    
    %s
    
    Please, report this error to submit@bugs.gnome.org.
ca: S'ha produït un error intern en llegir el fitxer: 
    
    %s
    
    Si us plau, informeu-ne a submit@bugs.gnome.org.

en: Left
    Right
    Top
    Bottom
ca: A l'esquerra
    A la dreta
    A la part superior
    A la part inferior

en: Line number:
ca: Línia número:

en: Loaded %i files
ca: S'han carregat %i fitxers

en: Loaded file %s
ca: S'ha carregat el fitxer %s

en: Lynx found at:
ca: S'ha trobat el Lynx a:

en: MDI (Multiple Document Interface)
ca: MDI (Interfície de Documents Múltiple)

en: Makes a diff file from two documents or files
ca: Crea un fitxer diff a partir de dos doocuments o fitxers

en: Makes a diff file from two documents or files on disk
    For more info on diff, type "man diff" in a shell prompt
ca: Crea un fitxer diff en disc a partir de dos documents o fitxers
    Per a més informació sobe el diff, escriviu "man diff" a l'indicador de l'intèrpret d'ordres

en: New
ca: Nou

en: Notebook
    Toplevel
    Modal
    Default
ca: Bloc de notes
    Nivell superior
    Mode
    Per defecte

en: Notebook _tab position:
ca: Posició de _tabulació del bloc de notes:

en: Number Converter
ca: Convertidor Número

en: Open
ca: Obre

en: Open (swap) .c/.h file
ca: Obre (intercanvia) el fitxer .c/.h

en: Open File ...
ca: Obre el fitxer ...

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Open a file from a specified URI
ca: Obre un fitxer des d'un URI indicat

en: Open from URI
ca: Obre des de l'URI

en: Open from _URI...
ca: Obre des de l'_URI...

en: Orientation
ca: Orientació

en: Page: %i/%i
ca: Pàgina: %i/%i

en: Pages
ca: Pàgines

en: Paste
ca: Pega

en: Paste the clipboard
ca: Pega el porta-retalls

en: Pick a Font
ca: Escolliu un tipus de lletra

en: Pick a color
ca: Escolliu un color

en: Plugins manager...
ca: Gestor d'extensions...

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preview data to be printed
ca: Previsualitza les dates per imprimir

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Document
ca: Imprimeix el document

en: Print line _numbers every:
ca: Imprimeix els números de _línia cada:

en: Print pre_view
ca: Presentació _preliminar

en: Print pre_view...
ca: Presentació pre_liminar...

en: Print preview
ca: Presentació preliminar

en: Print the current file
ca: Imprimeix el fitxer actual

en: Printing
ca: S'està imprimint

en: Printing ..
ca: S'està imprimint ..

en: Printing ...
ca: S'està imprimint ...

en: Redo
ca: Refés

en: Redo last operation
ca: Refés la darrera operació

en: Remove view of the document
ca: Elimina la vista del document

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace All
ca: Reemplaça-ho tot

en: Reverse
ca: Inverteix

en: Reverse text
ca: Inverteix el text

en: S_how statusbar
ca: M_ostra la barra d'estat

en: Sample 'hello world' plugin.
ca: extensió de mostra 'Hola, món'

en: Sav_e All
ca: D_esa-ho tot

en: Save
ca: Desa

en: Save All Open Files
ca: Desa tots els fitxers oberts

en: Save As...
ca: Anomena i desa...

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer actual

en: Se_arch
ca: Cerc_a

en: Search for a string
ca: Cerca una cadena

en: Search from the _beginning of the document
ca: Cerca des de l'_inici del document

en: Search from the _cursor position
ca: Cerca a partir de la posició del _cursor

en: Search string not found
ca: No s'ha trobat la cadena de cerca

en: Search string not found.
ca: No s'ha trobat la cadena de cerca.

en: Second
ca: Segon

en: Select the "first" file...
ca: Seleccioneu el "primer" fitxer...

en: Select the "second" file...
ca: Seleccioneu el "segon" fitxer...

en: Select the working directory...
ca: Seleccioneu el directori de treball...

en: Sendmail found at:
ca: S'ha trobat el sendmail a:

en: Set limit on _undo levels to:
ca: Limita els nivells de _desfer a:

en: Set toolbar according to _system settings
ca: Defineix la barra d'eines segons els paràmetres del _sistema

en: Set toolbar to _icons only
ca: Deixa la barra d'eines amb només les _icones

en: Set toolbar to icons with _text
ca: Deixa la barra d'eines amb les icones amb _text

en: Shell Output
ca: Sortida de la shell

en: Shell _command:
ca: _Ordre de l'intèrpret d'ordres:

en: Show commands debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració d'ordres.

en: Show document debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de documents.

en: Show file debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de fitxers.

en: Show plugin debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració d'extensions.

en: Show prefs debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de preferències.

en: Show printing debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració d'impressió.

en: Show recent debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració recents.

en: Show search debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de cerques.

en: Show undo debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de refer.

en: Show view debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de visualització.

en: Show window debugging messages.
ca: Mostra els missatges de depuració de finestres.

en: Specify the working directory and the command you want to run.
ca: Indiqueu el directori de treball i l'ordre que voleu executar.

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Tab _width:
ca: _Amplada de la tabulació:

en: The "first" document contains no text.
ca: El "primer" document no conté cap text.

en: The "first" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
ca: El "primer" fitxer que heu seleccionat no existeix.
    
    Si us plau, indiqueu un fitxer vàlid.

en: The "second" document contains no text.
ca: El "segon" document no conté cap text.

en: The "second" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
ca: El "segon" fitxer que heu seleccionat no existeix.
    
    Si us plau, indiqueu un fitxer vàlid.

en: The document contains no data.
ca: El document no conté dades.

en: The file %s was not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer %s

en: The file ``%s'' does not exist.  Would you like to create it?
ca: El fitxer ``%s'' no existeix. Voleu crear-lo?

en: The program %s could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar el programa %s.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
ca: L'entrada de l'ordre de l'intèrpret d'ordres és buida.
    
    Si us plau, inseriu-ne una de vàlida.

en: The two documents you selected are the same.
ca: Els dos documents que heu seleccionat són el mateix.

en: This file does not end with a valid extension
ca: Aquest fitxer no acaba amb una extensió vàlida

en: To use the %s plugin, you need to specify a location for "%s".
ca: Per utilitzar l'extensió %s heu d'indicar una ubicació per a "%s".

en: To:
ca: A:

en: Turn on all debugging messages.
ca: Activa tots els missatges de depuració.

en: Unable to open recent file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer recent: %s

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo last operation
ca: Desfés la darrera operació

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Untitled %i
ca: Sense títol %i

en: Use the _unified output format (-u option)
ca: Utilitza el format de sortida _unificat (opció -u)

en: Web browse plugin
ca: Extensió del navegador de web

en: You can't remove the last view of a document.
ca: No podeu eliminar la darrera vista d'un document.

en: You can't revert an Untitled document
ca: No podeu invertir un document sense títol

en: _Add View
ca: _Afegeix una vista

en: _Background:
ca: _Fons:

en: _Converted value:
ca: Valor _convertit:

en: _Default font:
ca: Tipus de lletra per _defecte:

en: _File
ca: _Fitxer

en: _File/
ca: _Fitxer/

en: _Foreground:
ca: _Primer pla:

en: _Landscape
ca: _Apaisat

en: _Location to search for:
ca: _Ubicació que s'ha de cercar:

en: _Manager ...
ca: _Gestor ...

en: _New
ca: _Nou

en: _Plugins
ca: _Extensions

en: _Portrait
ca: _Vertical

en: _Remove View
ca: _Elimina la vista

en: _Replace with:
ca: _Reemplaça amb:

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: _Search for:
ca: _Cerca:

en: _Subject:
ca: A_ssumpte:

en: _To:
ca: _A:

en: _Value to be converted:
ca: _Valor per convertir:

en: _Working directory:
ca: _Directori de treball:

en: _level(s)
ca: nive_ll(s)

en: ``%s'' has been modified.  Do you wish to save it?
ca: ``%s'' ha estat modificat. Voleu desar-lo?

en: ``%s'' is about to be overwritten. Do you want to continue ?
ca: ``%s'' és a punt de ser reescrit. Voleu continuar ?

en: filename
ca: nom de fitxer

en: gedit could not create a temp file.
ca: El gedit no ha pogut crear un fitxer temporal.

en: gedit could not find the font "%s".
    gedit is unable to print without this font installed.
ca: El gedit no ha pogut trobar el tipus de lletra "%s".
    El gedit no pot imprimir sense aquest tipus de lletra instalÂ·lat.

en: gedit is a small and lightweight text editor for GNOME.
ca: El gedit és un editor de text petit i lleuger per al GNOME.

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (1). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
ca: El gedit no ha pogut desar el fitxer:
    
     %s 
    
    A causa d'una raó desconeguda (1). Si us plau, informeu d'aquest problema a submit@bugs.gnome.org

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (2). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
ca: El gedit no ha pogut desar el fitxer:
    
     %s 
    
    degut a un motiu desconegut (2). Si us plau, informeu d'aquest problema a submit@bugs.gnome.org

en: gedit was unable to save the file: 
    
     %s 
    
    Make sure that the path you provided exists,and that you have the appropriate write permissions.
ca: El gedit no ha pogut desar el fitxer: 
    
     %s 
    
    Assegureu-vos que el camí que heu donat existeix, i que teniu elspermisos d'escriptura necessaris.

en: gedit: Browse for program location...
ca: gedit: Navega per trobar la ubicació del programa...

en: gedit: Diff plugin
ca: gedit: extensió Diff

en: gedit: E-mail plugin
ca: gedit: extensió de correu electrònic

en: gedit: Number Converter plugin
ca: gedit: extensió conversora de nombres

en: gedit: Preferences
ca: gedit: Preferències

en: gedit: Print Preview
ca: gedit : Presentació preliminar

en: gedit: Set program location...
ca: gedit: definiu la ubicació del programa...

en: gedit: Shell Output plugin
ca: gedit: Extensió de sortida de l'intèrpret d'ordres

en: gedit: Web Browse plugin
ca: gesdit: Extensió del navegador de web

en: gedit: e-mail plugin
ca: gedit: extensió de correu electrònic

en: l_ine(s)
ca: lín_ia(es)

en: location
ca: ubicació
