evolution 0.0.6 - en to ca translation catalogue (598 entries)

en: 
    
    There are no items to show in this view
    
    Double-click here to create a new Contact.
ca: 
    
    No hi ha elements per mostrar en aquesta vista
    
    Feu doble clic aquí per crear un nou contacte.

en: %02i minute divisions
ca: %02i divisions de minut

en: %A %d %B
ca: %A, %d de %B

en: %A, %B %d, %Y
ca: %A, %d de %B de %Y

en: %a %b %d
ca: %a, %d de %b

en: %a %b %d %Y
ca: %a, %d de %b de %Y

en: %a %m/%d/%Y
ca: %a %d/%m/%Y

en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
ca: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ca: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: %m/%d/%Y
ca: %d/%m/%Y

en: %s mailing list
ca: Llista de correu %s

en: %s server %s
ca: Servidor %s %s

en: %s service for %s on %s
ca: Servei %s per a %s en %s

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
ca: %sSi us plau, introduïu la contrasenya IMAP per a %s@%s

en: %sPlease enter the POP3 password for %s@%s
ca: %sSi us plau, introduïu la contrasenya POP3 per a %s@%s

en: %u bytes
ca: %u octets

en: (No folder displayed)
ca: (Cap carpeta mostrada)

en: (No name)
ca: (Sense nom)

en: (Unknown error)
ca: (Error desconegut)

en: (Unknown)
ca: (Desconegut)

en: (Untitled)
ca: (Sense títol)

en: (unknown host)
ca: (ordinador central desconegut)

en: 05 minutes
ca: 05 minuts

en: 1 byte
ca: 1 octet

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 10th
ca: 10

en: 11th
ca: 11

en: 12th
ca: 12

en: 13th
ca: 13

en: 14th
ca: 14

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 15th
ca: 15

en: 16th
ca: 16

en: 17th
ca: 17

en: 18th
ca: 18

en: 19th
ca: 19

en: 1st
ca: 1

en: 20th
ca: 20

en: 21st
ca: 21

en: 22nd
ca: 22

en: 23rd
ca: 23

en: 24th
ca: 24

en: 25th
ca: 25

en: 26th
ca: 26

en: 27th
ca: 27

en: 28th
ca: 28

en: 29th
ca: 29

en: 2nd
ca: 2

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 30th
ca: 30

en: 31st
ca: 31

en: 3rd
ca: 3

en: 4th
ca: 4

en: 5th
ca: 5

en: 60 minutes
ca: 60 minuts

en: 6th
ca: 6

en: 7th
ca: 7

en: 8th
ca: 8

en: 9th
ca: 9

en: <click here to select a date>
ca: <feu clic aquí per seleccionar una data>

en: <click here to select a folder>
ca: <feu clic aquí per seleccionar una carpeta>

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
ca: Ja existeix una fitxer amb aquest nom.
    El voleu sobreescriure?

en: A folder with the same name already exists
ca: Ja existeix una carpeta amb el mateix nom

en: A_ll day event
ca: Esdeveniment per a _tot el dia

en: Add Filter Rule
ca: Afegeix una regla de filtre

en: Add Rule
ca: Afegeix una regla

en: Add action
ca: Afegeix una acció

en: Add attachment...
ca: Afegeix una adjunció...

en: Add criterion
ca: Afegeix un criteri

en: Add folder to your list of subscribed folders
ca: Afegeix una carpeta a la llista de carpetes a què estic subscrit

en: Address _2:
ca: Adreça _2:

en: Alarms
ca: Alarmes

en: All _People and One Resource
ca: Totes les persones i un recurs

en: Anni_versary:
ca: Ani_versari:

en: Answered
ca: Respost

en: Appointment - %s
ca: Cita - %s

en: Assign Score
ca: Assigna una puntuació

en: Assistant
ca: Assistent

en: Attach
ca: Adjunta

en: Attach a file
ca: Adjunta un fitxer

en: Attach a file to the message
ca: Adjunta un fitxer al missatge

en: Attachment properties
ca: Propietats de l'adjunció

en: Blank forms at end:
ca: Formularis en blanc al final:

en: Body
ca: Cos

en: Body contains
ca: El cos conté

en: Body does not contain
ca: El cos no conté

en: Body or subject contains
ca: El cos o l'assumpte contenen

en: Bottom:
ca: Inferior:

en: Bug buddy could not be run.
ca: No es pot executar el Bug Buddy.

en: Bug buddy was not found in your $PATH.
ca: No s'ha trobat el Bug Buddy en el vostre $PATH.

en: Business
ca: Feina

en: Business 2
ca: Feina 2

en: Business Fax
ca: Fax de la feina

en: Busy
ca: Ocupat

en: C_ontacts...
ca: C_ontactes...

en: Calendar
ca: Agenda

en: Callback
ca: Crida de retorn

en: Canada
ca: Canadà

en: Cannot create the directory
    %s
    Error: %s
ca: No es pot crear el directori
    %s
    Error: %s

en: Cannot create the specified folder:
    %s
ca: No es pot crear la carpeta indicada:
    %s

en: Cannot get message: %s
      %s
ca: No es pot recuperar el missatge: %s
      %s

en: Cannot initialize Evolution's mail component.
ca: No es pot inicialitzar el component de correu de l'Evolution.

en: Cannot initialize the Bonobo component system.
ca: No es pot inicialitzar el sistema de components del Bonobo.

en: Cannot open temporary mailbox: %s
ca: No es pot obrir la bústia de correu temporal: %s

en: Cannot register storage with shell
ca: No es pot registrar l'emmagatzemament amb l'intèrpret d'ordres

en: Cannot set up local storage -- %s
ca: No es pot configurar l'emmagatzemament local -- %s

en: Car
ca: Cotxe

en: Changing folder "%s" to "%s" format
ca: S'està convertint la carpeta "%s" al format "%s"

en: Check Address
ca: Comprova l'adreça

en: Check Full Name
ca: Comprova el nom complet

en: Classification
ca: Classificació

en: Click here for the address book
ca: Feu clic aquí per a la llibreta d'adreces

en: Company
ca: Empresa

en: Compare against
ca: Compara-la amb

en: Compose a message
ca: Redacta un missatge

en: Confidential
ca: Confidencial

en: Contact Editor
ca: Contacta l'editor

en: Copy
ca: Copia

en: Copy message(s) to
ca: Copia el(s) missatge(s) a

en: Copy to Folder
ca: Copia a la carpeta

en: Copying
ca: S'està copiant

en: Could not authenticate to KPOP server: %s
ca: No se us ha pogut autenticar al servidor KPOP: %s

en: Could not check mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut comprovar el fitxer de correu %s: %s

en: Could not close source folder %s: %s
ca: No s'ha pogut tancar la carpeta font %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
ca: No es pot tancar la carpeta temporal: %s

en: Could not connect to %s (port %d): %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s (port %d): %s

en: Could not connect to POP server on %s.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor POP en %s.

en: Could not create directory %s:
    %s
ca: No s'ha pogut crear el directori %s:
    %s

en: Could not create directory %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori %s: %s

en: Could not create file `%s':
    %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer `%s':
    %s

en: Could not create folder `%s':
    %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta `%s':
    %s

en: Could not create lock file for %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de blocatge per a %s: %s

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
ca: No s'ha pogut crear el conducte al sendmail: %s: no s'ha enviat el correu

en: Could not create pipe: %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte: %s

en: Could not create temporary directory: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal: %s

en: Could not delete folder `%s':
    %s
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta `%s':
    %s

en: Could not delete folder `%s': %s
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta `%s': %s

en: Could not execute %s: mail not sent.
ca: No s'ha pogut executar %s: no s'ha enviat el correu.

en: Could not find message body in FETCH response.
ca: No s'ha pogut trobar el cos del missatge en la resposta al FETCH.

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
ca: No s'ha pogut bifurcar el sendmail: %s: no s'ha enviat el correu

en: Could not fork: %s
ca: No s'ha pogut bifurcar: %s

en: Could not get group list from server.
ca: No s'ha pogut aconseguir la llista de grups del servidor

en: Could not initialize Bonobo
ca: No s'ha pogut inicialitzar el Bonobo

en: Could not load %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
ca: No s'ha pogut carregar %s: el mòdul no conté cap codi d'inicialització.

en: Could not load summary for %s
ca: No s'ha pogut carregar el resum per a %s

en: Could not open directory for news server: %s
ca: No s'ha pogut obrir el directori per al servidor de notícies: %s

en: Could not open file `%s':
    %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer `%s':
    %s

en: Could not open folder `%s':
    %s
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta `%s':
    %s

en: Could not open folder: message listing was incomplete.
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta: la llista de missatges era incompleta.

en: Could not open mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de correu %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal de correu %s: %s

en: Could not read pilot's Address application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació d'adreça del Pilot

en: Could not read pilot's Calendar application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació d'agenda del Pilot

en: Could not read pilot's ToDo application block
ca: No s'ha pogut llegir el bloc d'aplicació de coses per fer del Pilot

en: Could not rename folder: %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la carpeta: %s

en: Could not retrieve message from POP server %s: %s
ca: No s'ha pogut recuperar el missatge %s del servidor POP: %s

en: Could not send message: %s
ca: No s'ha pogut enviar el missatge: %s

en: Could not start wombat
ca: No s'ha pogut iniciar el wombat

en: Could not start wombat server
ca: No s'ha pogut iniciar el servidor wombat

en: Could not update files correctly
ca: No s'han pogut actualitzar correctament els fitxers

en: Could not write data: %s
ca: No s'han pogut escriure les dades: %s

en: Countr_y:
ca: Paí_s:

en: Create a new appointment
ca: Crea una nova cita

en: Create a new shortcut group
ca: Crea un nou grup de dreceres

en: Create new shortcut group
ca: Crea un nou grup de dreceres

en: Date Completed:
ca: Data completa:

en: Date received
ca: Data de recepció

en: Date sent
ca: Data d'enviament

en: Day
ca: Dia

en: Days
ca: Dies

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Contact?
ca: Voleu suprimir el contacte?

en: Delete this item
ca: Suprimeix aquest element

en: Description:
ca: Descripció:

en: Details
ca: Detalls

en: Display a different folder
ca: Mostra una altra carpeta

en: Do you really want to remove group
    `%s' from the shortcut bar?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el grup
    `%s' de la barra de dreceres?

en: Don't remove
ca: No l'eliminis

en: Due Date
ca: Data de venciment

en: E_xit
ca: S_urt

en: Edit Appointment
ca: Edita una cita

en: Edit Filters
ca: Filtres d'edició

en: Edit VFolders
ca: Edita les VFolders

en: Edit...
ca: Edita...

en: Email 2
ca: Adreça electrònica 2

en: Email 3
ca: Adreça electrònica 3

en: Enter folder URI
ca: Introduïu l'URI de la carpeta

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
ca: Întroduïu les adreces que rebran una còpia del missatge

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
ca: introduïu les adreces que rebran una còpia del missatge sense aparèixer a la llista de destinataris del missatge.

en: Enter the recipients of the message
ca: Introduïu els destinataris del missatge

en: Error loading file: %s
ca: Error en carregar el fitxer: %s

en: Error loading filter information:
    %s
ca: Error en carregar la informació del filtre:
    %s

en: Error reading mail file: %s
ca: Error en llegir el fitxer de correu: %s

en: Error saving file: %s
ca: Error en desar el fitxer: %s

en: Error saving shortcuts.
ca: Error en desar les dreceres.

en: Error while communicating with calendar server
ca: Error en comunicar-se amb el servidor d'agenda

en: Error writing mail temp file: %s
ca: Error en escriure el fitxer temporal de correu: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
ca: Error en escriure a la bústia de correu temporal: %s

en: Every
ca: Cada

en: Evolution - Create new folder
ca: Evolution - Crea una nova carpeta

en: Evolution installation
ca: Instal·lació de l'Evolution

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Execute actions
ca: Executa les accions

en: Exit the program
ca: Surt del programa

en: Expression
ca: Expressió

en: External Viewer
ca: Visualitzador extern

en: F_older
ca: C_arpeta

en: Failed to send username to server
ca: No s'ha pogut enviar el nom d'usuari al servidor

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
ca: No s'ha pogut emmagatzemar el correu en el fitxer temporal %s: %s

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: Filter Rules
ca: Regles del filtre

en: Filter on Mailing List
ca: Filtre sobre la llista de correu

en: Filter on Mailing List (%s)
ca: Filtre sobre la llista de correu (%s)

en: Finland
ca: Finlàndia

en: Folder `%s' does not exist.
ca: La carpeta `%s' no existeix.

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
ca: La carpeta `%s' no és buida. No s'ha suprimit.

en: Folders
ca: Carpetes

en: Fonts
ca: Lletres

en: Footer:
ca: Peu de pàgina:

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
ca: Per lliurar correu transferint-lo al programa "sendmail" en el sistema local.

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
ca: Per llegir i emmagatzemar correu en servidors IMAP.

en: For reading mail as a query of another set of folders
ca: Per llegir correu com a consulta d'un altre joc de carpetes

en: Forget _Passwords
ca: Oblida les _contrasenyes

en: Forward
ca: Reenvia

en: Forwarded message - %s
ca: Missatge reenviat - %s

en: Fr
ca: Dv

en: Friday
ca: Divendres

en: From:
ca: De:

en: Function not implemented in this storage
ca: Funció no implementada en aquest emmagatzemament

en: Generic error
ca: Error genèric

en: Go to a specific date
ca: Vés a una data concreta

en: Go to folder...
ca: Vés a la carpeta...

en: Group name:
ca: Nom del grup:

en: Header
ca: Capçalera

en: Header/Footer
ca: Capçalera/Peu de pàgina

en: Headings
ca: Encapçalaments

en: Headings for each letter
ca: Encapçalaments per a cada carta

en: Height:
ca: Alçada:

en: Hide
ca: Amaga

en: High
ca: Alta

en: Home
ca: Particular

en: Home 2
ca: Particular 2

en: Home Fax
ca: Fax particular

en: Hours
ca: Hores

en: I/O error
ca: Error d'E/S

en: IMAP command failed: %s
ca: L'ordre IMAP ha fallat: %s

en: IMAP server response did not contain %s information
ca: La resposta del servidor IMAP no contenia la informació %s

en: ISDN
ca: XDSI

en: Identity
ca: Identitat

en: If
ca: Si

en: If you can no longer open this mailbox, then
    you may need to repair it manually.
ca: Si ja no podeu obrir aquesta bústia de correu
    potser us caldrà reparar-la manualment.

en: Immediately follow each other
ca: Un segueix immediatament l'altre

en: In Progress
ca: En procés

en: Include:
ca: Inclou:

en: Insert a file as text into the message
ca: Insereix un fitxer com a text dins del missatge

en: Journal entry - %s
ca: Entrada al diari - %s

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Left:
ca: Esquerra:

en: Letter tabs on side
ca: Tabuladors de carta al costat

en: Local mail file %s
ca: Fitxer de correu local %s

en: Low
ca: Baixa

en: MIME type:
ca: Tipus de MIME:

en: MTWTFSS
ca: DDDDDDD

en: Mail Configuration
ca: Configuració del correu

en: Mail delivery via the sendmail program
ca: Lliurament de correu mitjançant el programa sendmail

en: Mail from %s
ca: Correu de %s

en: Mail to %s
ca: Correu per a %s

en: Margins
ca: Marges

en: Meeting _end time:
ca: Hora de _finalització de la reunió:

en: Meeting _start time:
ca: Hora d'_inici de la reunió:

en: Message %s not found.
ca: No s'ha trobat el missatge %s.

en: Message Body
ca: Cos del missatge

en: Message was received
ca: S'ha rebut el missatge

en: Message was sent
ca: S'ha enviat el missatge

en: Minutes
ca: Minuts

en: Mo
ca: Dl

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Monday
ca: Dilluns

en: Move
ca: Mou

en: Move message(s) to
ca: Mou el(s) missatge(s) cap a

en: Move to Folder
ca: Mou a la carpeta

en: Movemail program failed: %s
ca: El programa Movemail ha fallat: %s

en: Moving
ca: S'està movent

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: New
ca: Nou

en: New VFolder
ca: Nova VFolder

en: New phone type
ca: Nou tipus de telèfon

en: New...
ca: Nou...

en: Next
ca: Següent

en: No Information
ca: Cap informació

en: No error
ca: Cap error

en: No message with uid %s
ca: No hi ha cap missatge amb l'uid %s

en: No provider available for protocol `%s'
ca: No hi ha cap proveïdor disponible per al protocol `%s'

en: No such folder `%s'.
ca: La carpeta `%s' no existeix.

en: No summary
ca: Sense resum

en: None
ca: Cap

en: Not Started
ca: No iniciat

en: Not enough space to create the folder
ca: No hi ha espai suficient per crear la carpeta

en: Now
ca: Ara

en: Number of columns:
ca: Nombre de columnes:

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: Open in %s...
ca: Obre a %s...

en: Open in New Window
ca: Obre'l en una nova finestra

en: Operation not supported
ca: Operació no suportada

en: Options
ca: Opcions

en: Organization
ca: Organització

en: Orientation
ca: Orientació

en: Other
ca: Altres

en: Other Fax
ca: Un altre fax

en: Out of Office
ca: Fora de l'oficina

en: Overwrite file?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer?

en: Page
ca: Pàgina

en: Page Setup:
ca: Configuració de la pàgina:

en: Pager
ca: Busca

en: Paper source:
ca: Font del paper:

en: Password
ca: Contrasenya

en: Paste
ca: Enganxa

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Phone Types
ca: Tipus de telèfon

en: Pick a color
ca: Agafa un color

en: Please click "OK" to install the files, or "Cancel" to exit.
ca: Si us plau, feu clic a "D'acord" per instal·lar els fitxers, o a "Cancel·la" per sortir.

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
ca: Si us plau, introduïu la contrasenya NNTP per a %s@%s

en: Portrait
ca: Vertical

en: Preview:
ca: Previsualització:

en: Pri_vate
ca: Pri_vat

en: Primary
ca: Primari

en: Primary Email
ca: Adreça electrònica principal

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Calendar
ca: Imprimeix l'agenda

en: Print Message
ca: Imprimeix el missatge

en: Print Preview
ca: Previsualització d'impressió

en: Print this item
ca: Imprimeix aquest element

en: Print using gray shading
ca: Imprimeix usant ombrejat de grisos

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Printing of message failed
ca: Ha fallat la impressió del missatge

en: Priority
ca: Prioritat

en: Private
ca: Privat

en: Pu_blic
ca: Pú_blic

en: Public
ca: Públic

en: Radio
ca: Ràdio

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Recurrence
ca: Recurrència

en: Recurrence Rule
ca: Regla de recurrència

en: Refresh List
ca: Refresca la llista

en: Refresh List of Folders
ca: Refresca la llista de carpetes

en: Reminder
ca: Recordatori

en: Reminders
ca: Recordatoris

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove folder from your list of subscribed folders
ca: Elimina la carpeta de la llista de carpetes a què estic subscrit

en: Remove selected items from the attachment list
ca: Elimina els elements seleccionats de la llista d'adjuncions

en: Remove this shortcut from the shortcut bar
ca: Elimina aquesta drecera de la barra de dreceres

en: Remove this shortcut group
ca: Elimina aquest grup de dreceres

en: Reply
ca: Respon

en: Reply to All
ca: Respon a tots

en: Reply to _All
ca: Respon a _tots

en: Required People and _One Resource
ca: Persones requerides i _un recurs

en: Reverse on even pages
ca: Inverteix-ho per a les pàgines senars

en: Right:
ca: Dreta:

en: Rule name:
ca: Nom de la regla:

en: Sa
ca: Ds

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save
ca: Desa

en: Save Attachment
ca: Desa l'adjunció

en: Save and Close
ca: Desa i tanca

en: Save as VCard
ca: Desa com a VCard

en: Save as...
ca: Anomena i desa...

en: Save in addressbook
ca: Desa a la llibreta d'adreces

en: Save the contact and close the dialog box
ca: Desa el contacte i tanca el quadre de diàleg

en: Save the message in a specified folder
ca: Desa el missatge a una carpeta determinada

en: Save to Disk...
ca: Desa al disc...

en: Scanning folders in "%s"
ca: S'estan escanejant les carpetes de "%s"

en: Score
ca: Puntuació

en: Search
ca: Cerca

en: Sections:
ca: Seccions:

en: Seen
ca: Vist

en: Select Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Select Names
ca: Seleccioneu els noms

en: Select _All
ca: Selecciona'ls _tots

en: Send queued mail and retrieve new mail
ca: Envia el correu de la cua i recupera'n el nou

en: Sender
ca: Remitent

en: Sending "%s"
ca: S'està enviant "%s"

en: Server rejected username
ca: El servidor ha rebutjat el nom d'usuari

en: Server rejected username/password
ca: El servidor ha rebutjat el nom d'usuari/la contrasenya

en: Shading
ca: Ombrejat

en: Show _Only Working Hours
ca: Mostra _només les hores de treball

en: Show _Zoomed Out
ca: Mostra-ho reduint el zoom

en: Show _attachments
ca: Mostra les _adjuncions

en: Show the shortcuts as large icons
ca: Mostra les dreceres com a icones grans

en: Show the shortcuts as small icons
ca: Mostra les dreceres com a icones petites

en: Show the working week
ca: Mostra la setmana de treball

en: Signature file:
ca: Fitxer de signatura:

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Snooze time (minutes)
ca: Durada de l'snooze (minuts)

en: Source
ca: Font

en: Sources
ca: Fonts

en: Specific header
ca: Especifiqueu la capçalera

en: Start on a new page
ca: Comença en una nova pàgina

en: Stop
ca: Atura

en: Stop Loading
ca: Atura la càrrega

en: Stop Processing
ca: Atura el processament

en: Style name:
ca: Nom de l'estil:

en: Su
ca: Dg

en: Su_mmary:
ca: Resu_m:

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject contains
ca: L'assumpte conté

en: Subject does not contain
ca: L'assumpte no conté

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Subscribe
ca: Subscriu-me

en: Summary:
ca: Resum:

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Task
ca: Tasca

en: Task - %s
ca: Tasca - %s

en: Tasks
ca: Tasques

en: Telex
ca: Tèlex

en: Tentative
ca: Tentatiu

en: Test
ca: Comprova

en: Th
ca: Dj

en: The URI that the Folder Browser will display
ca: L'URI que mostrarà el navegador de carpetes

en: The URI that the calendar will display
ca: La URI que mostrarà l'agenda

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
ca: La data s'ha d'introduir amb el format: 
    
    %s

en: The directory `%s' exists but is not the
    Evolution directory.  Please move it in order
    to allow installation of the Evolution user files.
ca: El directori `%s' existeix, però no és el directori
    de l'Evolution. Si us plau, moveu-lo per permetre
    la instal·lació dels fitxers d'usuari de l'Evolution.

en: The file `%s' is not a directory.
    Please move it in order to allow installation
    of the Evolution user files.
ca: El fitxer `%s' no és un directori.
    Si us plau, moveu-lo per permetre la instal·lació
    dels fitxers d'usuari de l'Evolution.

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
ca: La posició geogràfica s'ha d'introduir amb el format: 
    
    45.436845,125.862501

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when the filter is run;
    "a week ago", for example.
ca: La data del missatge es compararà amb una hora
    relativa a quan s'executi el filtre;
    "fa una setmana", per exemple.

en: The message's date will be compared against
    the time that you specify here.
ca: La data del missatge es compararà amb l'hora
    que indiqueu aquí.

en: The message's date will be compared against
    whatever the time is when the filter is run
    or vfolder is opened.
ca: La data del missatge es compararà amb l'hora,
    sigui quina sigui, en què s'executi el filtre
    o s'obri la vfolder.

en: The method required to load `%s' is not supported
ca: El mètode necessari per carregar `%s' no està suportat

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
ca: El valor de percentatge ha d'estar entre 0 i 100, ambdós inclosos

en: The specified folder type is not valid
ca: El tipus de carpeta especificat no és vàlid

en: The specified folder was not found
ca: No s'ha trobat la carpeta indicada

en: The specified type is not supported in this storage
ca: El tipus indicat no es suporta en aquest emmagatzemament

en: The type of the selected folder is not valid for
    the requested operation.
ca: El tipus de la carpeta seleccionada no és vàlid per a
    l'operació sol·licitada.

en: Then
ca: Aleshores

en: This is a provider for reading from and posting toUSENET newsgroups.
ca: Proveïdor per llegir i publicar als grups de notícies d'USENET.

en: This message has no subject.
    Really send?
ca: Aquest missatge no té cap assumpte.
    Voleu que l'enviï igualment?

en: This message has not been sent.
    
    Do you wish to save your changes?
ca: Aquest missatge no s'ha enviat.
    
    Voleu desar-ne els canvis?

en: This new version of Evolution needs to install additional files
    into your personal Evolution directory
ca: Aquesta nova versió de l'Evolution necessita instal·lar fitxers addicionals
    al directori personal on teniu l'Evolution

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
ca: Aquesta opció us autentica al servidor NNTP mitjançant una contrasenya en text net

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
ca: Aquesta opció es connectarà al servidor IMAP mitjançant una contrasenya de text net.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
ca: Aquesta opció us connectarà al sevidor POP mitjançant una contrasenya en text net. És l'única suportada per molts servidors POP.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
ca: Aquesta opció us connectarà al servidor POP utilitzant una contrasenya xifrada mitjançant el protocol APOP. Això no funcionarà per a tots els usuaris, fins i tot en servidors que diuen que ho suporten.

en: This will connect to the POP server and use Kerberos 4 to authenticate to it.
ca: Això us connectarà al servidor POP i utilitzarà el Kerberos 4 per autenticar-vos-hi.

en: Threaded Message list
ca: Llista de missatges en cadena

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time
ca: Temps

en: Time format:
ca: Format de l'hora:

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
ca: S'ha excedit el temps màxim en intentar recuperar el fitxer de blocatge en %s. Torneu-ho a provar més tard.

en: To
ca: Per a

en: To:
ca: Per a:

en: Today
ca: Avui

en: Toggle whether to show the folder bar
ca: Commuta la visualització o no de la barra de carpetes

en: Toggle whether to show the shortcut bar
ca: Commuta la visualització o no de la barra de dreceres

en: Top:
ca: Superior:

en: Tu
ca: Dm

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Type:
ca: Tipus:

en: URL '%s' needs a host component
ca: L'URL '%s' necessita un component d'ordinador central

en: URL '%s' needs a path component
ca: L'URL '%s' necessita un component de camí

en: URL '%s' needs a username component
ca: L'URL '%s' necessita un component de nom d'usuari

en: USENET News via %s
ca: Notícies d'USENET mitjançant %s

en: USENET news
ca: Notícies d'USENET

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
ca: No es pot autenticar davant del servidor IMAP.
    %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending password: %s
ca: No es pot connectar al servidor POP.
    Error en enviar la contrasenya: %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending username: %s
ca: No es pot connectar al servidor POP.
    Error en enviar el nom d'usuari: %s

en: Unable to connect to POP server.
    No support for requested authentication mechanism.
ca: No es pot connectar al servidor POP.
    No hi ha suport per al mecanisme d'autenticació sol·licitat.

en: Unable to load grouplist file for %s: %s
ca: No es pot carregar el fitxer de llista de grups per a %s: %s

en: Unable to open addressbook
ca: No es pot obrir la llibreta d'adreces

en: Unable to open or create .newsrc file for %s: %s
ca: No es pot obrir o crear el fitxer .newsrc per a %s: %s

en: Unable to save grouplist file for %s: %s
ca: No es pot desar el fitxer de llista de grups per a %s: %s

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
ca: Resposta D'acord inesperada del servidor IMAP: %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
ca: Resposta inesperada del servidor IMAP: %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error: %s
ca: Error desconegut: %s

en: Unseen
ca: No vist

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: Untitled
ca: Sense títol

en: VFolder on Se_nder
ca: VFolder sobre el remite_nt

en: VFolder on _Recipients
ca: VFolder sobre els destinata_ris

en: View Inline
ca: Visualitza en línia

en: View Inline (via %s)
ca: Visualitza en línia (mitjançant %s)

en: View the selected folder
ca: Visualitza la carpeta seleccionada

en: Virtual Folders
ca: Carpetes virtuals

en: Virtual folder email provider
ca: Proveïdor de correu de la carpeta virtual

en: W
ca: O

en: Wants to receive _HTML mail
ca: Vol rebre correu _HTML

en: We
ca: Dc

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Width:
ca: Amplada:

en: You have not configured the mail client.
    You need to do this before you can send,
    receive or compose mail.
    Would you like to configure it now?
ca: No heu configurat el client de correu.
    Cal que ho feu abans de poder enviar,
    rebre o redactar correu.
    El voleu configurar ara?

en: You have not set a mail transport method
ca: No heu definit cap mètode de transport de correu

en: You may only edit messages saved
    in the Drafts folder.
ca: Només podeu editar els missatges que s'hagin desat
    a la carpeta Esborranys.

en: You must specify recipients in order to send this message.
ca: Cal que indiqueu els destinataris per poder enviar aquest missatge.

en: You need to configure a mail transport
    before you can compose mail.
ca: Cal que configureu un transport de correu
    abans de poder redactar correu.

en: You need to configure an identity
    before you can compose mail.
ca: Cal que configureu una identitat
    abans de poder redactar correu.

en: _Actions
ca: _Accions

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Address:
ca: _Adreça:

en: _All People and Resources
ca: _Totes les persones i recursos

en: _Apply Filters
ca: _Aplica els filtres

en: _Autopick
ca: Tria automàtica

en: _City:
ca: _Població:

en: _Contacts...
ca: _Contactes...

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Due Date:
ca: _Data de venciment:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Expunge
ca: _Esborra

en: _File
ca: _Fitxer

en: _First:
ca: _Primer:

en: _Folder
ca: _Carpeta

en: _Forward
ca: _Reenvia

en: _Go to Folder...
ca: _Vés a la carpeta...

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

en: _Invite Others...
ca: _Invita a altres...

en: _Job title:
ca: _Càrrec:

en: _Large Icons
ca: Icones _grans

en: _Last:
ca: _Últim:

en: _Mail
ca: _Correu

en: _Manager's Name:
ca: _Nom del gestor:

en: _Middle:
ca: _Mig:

en: _New
ca: _Nou

en: _New Group...
ca: _Nou grup...

en: _Nickname:
ca: _Sobrenom:

en: _Office:
ca: _Oficina

en: _Options
ca: _Opcions

en: _PO Box:
ca: _Apartat de correus:

en: _Print
ca: _Imprimeix

en: _Priority:
ca: _Prioritat:

en: _Required People
ca: Persones _requerides

en: _Save
ca: _Desa

en: _Small Icons
ca: Icones _petites

en: _Start time:
ca: Hora d'_inici:

en: _State/Province:
ca: _Comarca:

en: _Status:
ca: _Estat:

en: _Suffix:
ca: _Sufix:

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Update Free/Busy
ca: _Actualitza lliure/ocupat

en: _View
ca: _Visualitza

en: _ZIP Code:
ca: _Codi postal:

en: `%s' is not a directory.
ca: `%s' no és un directori.

en: `%s' is not a regular file.
ca: `%s' no és un fitxer habitual.

en: a time relative to the current time
ca: una hora relativa a l'actual

en: a time you specify
ca: una hora que indiqueu

en: after
ca: després de

en: ago
ca: fa

en: attachment
ca: adjunció

en: before
ca: abans de

en: contains
ca: conté

en: day
ca: dia

en: day(s)
ca: dia(es)

en: days
ca: dies

en: does not contain
ca: no conté

en: does not end with
ca: no acaba amb

en: does not exist
ca: no existeix

en: does not start with
ca: no comença per

en: ends with
ca: acaba amb

en: exists
ca: existeix

en: for
ca: per a

en: forever
ca: per sempre

en: hour
ca: hora

en: hours
ca: hores

en: if all criteria are met
ca: si es compleixen tots els criteris

en: if any criteria are met
ca: si es compleix qualsevol criteri

en: is
ca: és

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is less than
ca: és més petit que

en: is not
ca: no és

en: minute
ca: minut

en: minutes
ca: minuts

en: month
ca: mes

en: month(s)
ca: mes(os)

en: months
ca: mesos

en: now
ca: ara

en: on
ca: el

en: on or after
ca: el o després del

en: on or before
ca: el o abans del

en: second
ca: segon

en: seconds
ca: segons

en: seconds.
ca: segons.

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
ca: El sendmail ha acabat amb el senyal %s: no s'ha enviat el correu.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
ca: El sendmail ha acabat amb l'estat %d: no s'ha enviat el correu.

en: starts with
ca: comença per

en: the current time
ca: l'hora actual

en: until
ca: fins a

en: vFolder Sources
ca: Fonts de la vFolder

en: was after
ca: ha estat després de

en: was before
ca: ha estat abans de

en: week
ca: setmana

en: week(s)
ca: setmana(es)

en: weeks
ca: setmanes

en: year
ca: any

en: year(s)
ca: any(s)

en: years
ca: anys
