control-center 1.2.1 - en to ca translation catalogue (287 entries)

en:     Remove
ca:     Suprimeix

en:  (Not found)
ca:  (No s'ha trobat)

en:  Browse...
ca:  Vés a...

en: "%s" does not exist or is not executable.
    Check your spelling and make sure you have
    the right permissions to execute this file.
ca: "%s" no existeix o no es pot executar.
    Reviseu l'ortografia i assegureu-vos que teniu
    el permís correcte per executar aquest fitxer.

en: %s (Current)
ca: %s (Actual)

en: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-*
ca: -adobe-helvetica-medium-r-normal--*-120-*-*-*-*-*-

en: About
ca: Quant a

en: About the GNOME control-center.
ca: Quant al control-center del GNOME.

en: Acceleration
ca: Acceleració

en: Add Application
ca: Afegeix una aplicació

en: Add Application...
ca: Afegeix una aplicació...

en: Add MIME Type
ca: Afegeix un tipus MIME

en: Add New Extension
ca: Afegeix una extensió nova

en: Add New MIME Type
ca: Afegeix un nou tipus MIME

en: Add New MIME Type...
ca: Afegeix un tipus MIME nou...

en: Add New Window Manager
ca: Afegeix un nou gestor de finestres

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Another item
ca: Un altre element

en: Application Command:
ca: Ordre de l'aplicació:

en: Application Name:
ca: Nom de l'aplicació:

en: Applications
ca: Aplicacions

en: At the mouse pointer
ca: Sota el punter del ratolí

en: Audio mixer
ca: Mesclador d'àudio

en: Auto
    Preview
ca: Visualització prèvia
    automàtica

en: Available Themes
ca: Temes disponibles

en: Background
ca: Fons

en: Bad Application Command
ca: L'ordre de l'aplicació és incorrecte

en: Bad Application Name
ca: El nom de l'aplicació és incorrecte

en: Bottom
ca: Baix

en: By Its
ca: Pel seu

en: Can detach and move menus
ca: Es poden separar i moure els menús

en: Can detach and move toolbars
ca: Barres d'eines que es poden separar i moure

en: Can open from URI
ca: El podeu obrir des de l'URI

en: Can open multiple files
ca: Podeu obrir més d'un fitxer

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
ca: No es troba una hbox, s'usarà una selecció de fitxers normal

en: Center of the screen
ca: Al centre de la pantalla

en: Centered
ca: Centrat

en: Change File Extensions
ca: Canvia les extensions de fitxer

en: Change Icon
ca: Canvia la icona

en: Choose a window manager
ca: Escull un gestor de finestres.

en: Click on keypress
ca: Fes clic en teclejar

en: Click volume
ca: Volum del clic

en: Close
ca: Tanca

en: Command
ca: Ordre

en: Command '%s' failed
ca: L'ordre '%s' ha fallat

en: Command cannot be empty
ca: L'ordre no pot estar buida

en: Command:
ca: Ordre:

en: Configuration Command:
ca: Ordre de configuració:

en: Configuration of the desktop's background
ca: Configuració del fons de l'escriptori

en: Configure GNOME's use of sound
ca: Configura els sons del GNOME.

en: Configure how document types are handled
ca: Configura la manera d'identificar els tipus de document

en: Configure the global settings of your GNOME applications
ca: Configura els paràmetres globals de les vostres aplicacions del GNOME

en: Configure the settings of your Multimedia devices
ca: Configura paràmetres dels vostres dispositius multimèdia

en: Configure which programs are used to display URLs
ca: Selecciona els programes que es faran servir per mostrar URL

en: Configure your external devices
ca: Configura els vostres dispositius externs

en: Control Center
ca: Centre de control

en: Control Center Menu
ca: Menú del centre de control

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
ca: No s'ha pogut iniciar '%s'.
    S'està tornant al gestor de finestres anterior '%s'

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
ca: No s'ha pogut iniciar el gestor de finestres anterior.
    Si us plau, executeu un gestor de finestres manualment. Podeu 
    fer-ho seleccionant "Executa el programa" al
    menú del peu

en: Default Action
ca: Acció per defecte

en: Default Action:
ca: Acció per defecte:

en: Default MDI Mode
ca: Mode MDI per defecte

en: Default value
ca: Valor per defecte

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Application
ca: Suprimeix l'aplicació

en: Delete This MIME Type
ca: Suprimeix aquest tipus MIME

en: Description
ca: Descripció

en: Description (e.g. Thumper image):
ca: Descripció (p.e. Thumper image):

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Desktop Properties manager.
ca: Gestor de propietats de l'escriptori.

en: Dialog Behavior
ca: Comportament del diàleg

en: Dialog Layout
ca: Format del diàleg

en: Dialog buttons
ca: Botons del diàleg

en: Dialog buttons have icons
ca: Fes servir icones als botons dels diàlegs

en: Dialog hints
ca: Suggeriment del diàleg

en: Dialog position
ca: Posició del diàleg

en: Dialogs
ca: Diàlegs

en: Dialogs are like other windows
ca: Els diàlegs són com les altres finestres

en: Dialogs are treated specially by window manager
ca: El gestor de finestres tracta els diàlegs de manera diferent

en: Disabled
ca: Està inhabilitat

en: Discard all changes
ca: Descarta tots els canvis

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
ca: Mostra l'empaperat: com a mosaic, centrat, reduït o com a ràtio

en: Distribution Version:
ca: Versió de la distribució:

en: Document Handlers
ca: Manejadors del document

en: Duration (ms)
ca: Durada (ms)

en: Edit Application
ca: Edita una aplicació

en: Edit Application...
ca: Edita l'aplicació...

en: Edit Applications List
ca: Edita la llista d'aplicacions

en: Edit Components List
ca: Edita una llista d'elements

en: Edit List
ca: Edita la llista

en: Edit Window Manager
ca: Edita el gestor de finestres

en: Edit...
ca: Edita...

en: Embossed Logo
ca: Logotip en relleu

en: Enable auto-repeat
ca: Habilita la repetició automàtica

en: Enable sound server startup
ca: Habilita l'engegada del servidor de so

en: Enlightenment
ca: Il·lustració

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
ca: Hi ha hagut un error en inicialitzar el capplet 'url-properties'.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
ca: Hi ha hagut un error en instal·lar el tema:
    %s
    %s

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Extension
ca: Extensió

en: Extension:
ca: Extensió:

en: Fast
ca: Ràpida

en: File Extensions
ca: Extensions de fitxer

en: File Types and Programs
ca: Tipus de fitxer i programes

en: File to Play
ca: Fitxer a reproduir

en: GNOME Control Center
ca: Centre de control del GNOME

en: GNOME MDI Options
ca: Opcions del GNOME MDI

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
ca: Orientació del gradient: vertical o horitzontal

en: Help browser
ca: Explorador de l'ajuda

en: Help browser (new window)
ca: Explorador de l'ajuda (finestra nova)

en: Help on control-center
ca: Ajuda sobre el control-center

en: Help with '%s' settings
ca: Ajuda amb els paràmetres '%s'

en: Help with the GNOME control-center.
ca: Ajuda sobre el centre de control del GNOME.

en: Help with the current configuration page.
ca: Ajuda sobre la pàgina de configuració actual.

en: Home directory doesn't exist!
ca: El directori de l'usuari no existeix!

en: Horizontal Gradient
ca: Gradient horitzontal

en: Host Name:
ca: Nom de l'ordinador central:

en: ID
ca: Identificador

en: IMAGE
ca: IMATGE

en: IMAGE-FILE
ca: FITXER D'IMATGE

en: IOR of the control-center
ca: IOR del centre de control

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
ca: Ignora l'acció per defecte.  Es fa servir en els casos personalitzats d'inicialització de la sessió

en: Initialize session settings
ca: Inicialitza els paràmetres de la sessió

en: Install new
    theme...
ca: Instal·la un
    tema nou...

en: Item 1
ca: Element 1

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Keyboard Properties
ca: Propietats del teclat

en: Keyboard bell
ca: So del teclat

en: Keyboard click
ca: Clic de teclat

en: Keyboard repeat rate
ca: Velocitat de repetició del teclat

en: Large
ca: Gran

en: Left
ca: Esquerra

en: Left handed
ca: Esquerrà

en: Left-justify buttons
ca: Justificació dels botons a l'esquerra

en: Let window manager decide
ca: On decideixi el gestor de finestres

en: Look and Feel
ca: Aparença i percepció

en: Look and Feel Properties
ca: Propietats d'aparença i percepció

en: MDI
ca: Document múltiple

en: MDI notebook tab position
ca: Posició de pestanya del bloc de notes MDI

en: MIME Type
ca: Tipus MIME

en: Menu Options
ca: Opcions del menú

en: Menu items have icons
ca: Fes servir les icones als ítems dels menús

en: Menus have relieved border
ca: Menús amb contorns en relleu

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Mouse Properties
ca: Propietats del ratolí

en: Mouse buttons
ca: Botons del ratolí

en: Mouse motion
ca: Moviment del ratolí

en: Multi-capplet id.
ca: Identificador del multi-capplet.

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Name cannot be empty
ca: El nom no pot estar buit

en: Name:
ca: Nom:

en: Netscape
ca: El Navegador

en: Netscape (new window)
ca: El Navegador (finestra nova)

en: New MIME type (e.g. image/x-thumper):
ca: Tipus MIME nou (p.e. image/x-thumper):

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
ca: No hi ha cap ajuda disponible o instal·lada per a aquests paràmetres.
    Si us plau, assegureu-vos que teniu la Guia de l'usuari del GNOME
    instal·lada al sistema.

en: None
ca: Cap

en: Notebook
ca: Bloc de notes

en: OK
ca: D'acord

en: ORIENT
ca: ORIENTACIÓ

en: One
ca: Un

en: Open Behavior
ca: Comportament obert

en: Open With Application
ca: Obre amb l'aplicació

en: Operating System:
ca: Sistema operatiu:

en: Peripherals
ca: Perifèrics

en: Pitch (Hz)
ca: Freqüència (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
ca: Posa els diàlegs sobre la finestra d'aplicació quan es pugui

en: Play
ca: Toca

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Previous window manager did not die
ca: El gestor de finestres anterior no és mort

en: Primary Color
ca: Color primari

en: Processor Type:
ca: Tipus de processador:

en: Put buttons on edges
ca: Posa els botons a les vores

en: Radio Button 1
ca: Botó de ràdio 1

en: Radio Button 2
ca: Botó de ràdio 2

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Repeat Delay
ca: Retard de repetició

en: Repeat rate
ca: Velocitat de repetició

en: Restore mixer levels of Gnome Mixer
ca: Recupera els nivells del mesclador del Gnome Mixer

en: Revert
ca: Inverteix

en: Revert to System Defaults
ca: Torna a la configuració per defecte del sistema

en: Reverting to system settings will lose any changes
    you have ever made to File Types and Programs.
    Revert anyway?
ca: El fet de tornar als paràmetres del sistema farà que es pardin alguns dels canvis
    que heu fet als tipus de fitxer i als programes.
    Hi voleu tornar igualment?

en: Right
ca: Dreta

en: Right handed
ca: Dretà

en: Right-justify buttons
ca: Justificació dels botons a la dreta

en: Run Configuration Tool for %s
ca: Executa l'eina de configuració per a %s

en: Sample Button
ca: Botó de mostra

en: Sample Check Button
ca: Botó de comprovació de mostra

en: Sample Text Entry Field
ca: Camp d'entrada del text de mostra

en: Save Session Later
ca: Desa la sessió més tard

en: Save Session Now
ca: Desa la sessió ara

en: Scaled
ca: Reduït

en: Scaled (keep aspect)
ca: Reduït (mantenint-ne l'aspecte)

en: Secondary Color
ca: Color secundari

en: Select a theme to install
ca: Seleccioneu un tema a instal·lar

en: Select an icon
ca: Seleccioneu una icona

en: Select applications to appear in menu for MIME type "%s"
ca: Seleccioneu les aplicacions que han d'aparèixer al menú per al tipus MIME "%s"

en: Select sound file
ca: Seleccioneu un fitxer de so

en: Select views to appear in menu for MIME type "%s"
ca: Seleccioneu les visualitzacions que han d'aparèixer al menú per al tipus MIME "%s"

en: Select which desktop theme to use
ca: Seleccioneu quin tema de l'escriptori s'ha de fer servir

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
ca: Els temes seleccionats més amunt es provaran previsualitzant-los aquí.

en: Session
ca: Sessió

en: Session Management Settings
ca: Paràmetres de la gestió de sessions

en: Set
ca: Estableix

en: Set background image.
ca: Defineix la imatge de fons.

en: Set parameters from saved state and exit
ca: Posa els paràmetres que estaven desats i surt

en: Sets the default feel of GNOME applications
ca: Estableix el comportament per defecte de les aplicacions del GNOME.

en: Sets the wallpaper to the value specified
ca: Ajusta l'empaperat al valor especificat

en: Slow
ca: Lenta

en: Small
ca: Menut

en: Solid
ca: Sòlid

en: Sorry, no help is available for these settings.
ca: No hi ha ajuda disponible per a aquests paràmetres.

en: Sound
ca: So

en: Sound Events
ca: Esdeveniments de so

en: Sound server
ca: Servidor de sons

en: Sounds for events
ca: Sons dels esdeveniments

en: Specifies end background color for gradient
ca: Especifica el color en què acaba el gradient del fons

en: Specifies the background color
ca: Especifica el color del fons

en: Specify which programs are used to open or view each file type
ca: Especifiqueu quins programes es fan servir per obrir o visualitzar cada tipus de fitxer

en: Spread buttons out
ca: Escampa els botons

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
ca: S'està inciant %s
    (queden %d segons abans que l'operació excedeixi el temps d'espera)

en: Statusbar Options
ca: Opcions de la barra d'estat

en: Statusbar is interactive when possible
ca: Barra d'estat interactiva (quan es pugui)

en: Statusbar progress meter is on the right
ca: El mesurador del procés de la barra d'estat és a la dreta

en: Submenu
ca: Submenú

en: Submenus can be torn off
ca: Els submenús es poden desactivar

en: Test
ca: Prova

en: Test settings
ca: Prova la configuració

en: The GNOME configuration tool
ca: Les eines de configuració del GNOME

en: The MIME type entered contained upper case characters. Upper case characters were changed to lower case for you.
ca: El tipus MIME introduït contenia caràcters en majúscula. Us hem canviat els caràcters en majúscula per caràcters en minúscula.

en: The command "%s" cannot be found.
    You must use a command that can work from any command line.
ca: No s'ha pogut trobar l'ordre "%s".
    Heu de fer servir una ordre que pugui funcionar des de qualsevol línia d'ordres.

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
ca: Els mòduls següents tenen canvis, però no s'han portat a terme.  Si voleu editar-los, per favor feu un doble clic a l'entrada apropiada.

en: The sound file for this event does not exist.
ca: El fitxer de so per a aquest esdeveniment no existeix.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
ca: El fitxer de so per a aquest esdeveniment no existeix.
    Potser vulgueu instal·lar el paquet gnome-audio
    per obtenir una configuració per defecte de sons.

en: Theme Selector
ca: Selector de temes

en: Theme does not exist
ca: El tema no existeix

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
ca: Aquesta còpia del centre de control del GNOME s'ha compilat sense suport de so.

en: Threshold
ca: Llindar

en: Tiled
ca: Mosaic

en: Toe
ca: Degradat

en: Toolbar Options
ca: Opcions de la barra d'eines

en: Toolbar buttons have relieved border
ca: Botons de barres d'eines amb vora en relleu

en: Toolbars have line separators
ca: Barres d'eines amb separadors de línies

en: Toolbars have relieved border
ca: Barres d'eines amb vora en relleu

en: Toolbars have text labels
ca: Barres d'eines amb etiquetes de text

en: Top
ca: Dalt

en: Toplevel
ca: Primer pla

en: Try
ca: Prova

en: Two
ca: Dos

en: Type in the extensions for this mime-type (without dot).
    You can enter several extensions seperated by a space,
    for example: html htm
ca: Indiqueu les extensions per a aquest tipus MIME (sense punt).
    Podeu introduir diverses extensions separades per un espai,
    per exemple:  html htm

en: URL Handlers
ca: Gestors d'URL

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown file format
ca: Format de fitxer desconegut

en: Use GNOME to set background
ca: Utilitza el GNOME per definir el fons

en: Use Viewer
ca: Fes servir un visualitzador

en: Use a gradient fill for the background
ca: Fes servir un gradient com a farciment del fons

en: Use a solid fill for the background
ca: Fes servir un farciment sòlid per al fons

en: Use custom font.
ca: Fes servir una font personalitzada.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
ca: Fes servir la barra d'estat en comptes d'un diàleg quan es pugui

en: User Font
ca: Font d'usuari

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: User Name:
ca: Nom d'usuari:

en: Vertical Gradient
ca: Gradient vertical

en: View as %s
ca: Visualitza-ho com a %s

en: Volume
ca: Volum

en: Wallpaper
ca: Empaperat

en: Wallpaper Selection
ca: Seleccioneu un  empaperat

en: Warning:
ca: Advertiment:

en: Window Maker
ca: Creador de finestres

en: Window Manager
ca: Gestor de finestres

en: Window manager is session managed
ca: El gestor de finestres està gestionat per la sessió

en: X ID of the socket it's plugged into
ca: L'identificador X del sòcol en què està integrat

en: You cannot delete the current Window Manager
ca: No podeu suprimir el gestor de finestres actual

en: You must enter a command.
ca: Heu d'introduir una ordre.

en: You must enter a name.
ca: Heu d'introduir un nom.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
ca: El vostre gestor de finestres actual ha canviat. Per tal de
    desar aquest canvi, us caldrà desar la sessió
    actual, seleccionant "Desa la sessió actual"
    sota "Paràmetres", al menú principal, o bé activant
    "Desa la configuració actual" en sortir.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
ca: El vostre gestor de finestres actual ha canviat. Per tal de
    desar aquest canvi, us caldrà desar la sessió
    actual. Ho podeu fer ara mateix seleccionant "Desa la sessió
    ara", més avall, o ho podeu fer més endavant,
    seleccionant "Desa la sessió actual" sota "Paràmetres"
    al menú principal, o bé activant "Desa la configuració actual" en
    sortir.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'background-properties-capplet'.
    S'està avortant...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'keyboard-properties-capplet'.
    S'està avortant...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'mouse-properties-capplet'.
    S'està avortant...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'sound-properties-capplet'.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
ca: S'ha produït un error d'inicialització en iniciar 'wm-properties-capplet'.
    S'està avortant...

en: capplet-command to be run.
ca: Ordre capplet a executar

en: handler:
ca: gestor:

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
ca: identificador del capplet -- assignat pel centre de control

en: none
ca: cap

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
ca: wm-properties-capplet: No s'ha pogut inicialitzar el gestor de finestres.
    	'%s' no s'ha iniciat

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
ca: wm-properties-capplet: no s'ha pogut inicialitzar el gestor de finestres.
    	Ja s'està executant un altre gestor de finestres que no s'ha pogut liquidar
