nautilus 1.0.4.1 - en to az translation catalogue (1606 entries)

en:  (another copy)
az:  (başqa nüsxə)

en:  (containing %d items)
az: ( %d üzv daxil edir )

en:  (containing 0 items)
az: ( 0 üzv daxil edir )

en:  (containing 1 item)
az: ( 1 üzv daxil edir )

en:  (containing a total of %d items)
az: ( %d üzvün tamamını daxil edir )

en:  (containing a total of 0 items)
az:  ( 0 üzvün tamamını daxil edir )

en:  (containing a total of 1 item)
az: ( 1 üzvün tamamını daxil edir )

en:  (copy)
az:  (nüsxə)

en:  (see "
az:  ( baxın "

en:  (see also "
az:  ( buna da baxın "

en:  _Advanced
az:  _Təfsilatlı

en:  _Beginner
az: _Yeni Başlayan

en:  _Intermediate
az: _Ortabab

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
az: "%s" "%s"i "%s"in "%s"dakı(dəki) fayllara yetişə bilmədiyi üçün aça bilmir. Bu fayl üçün də başqa nümayişçi proqram mövcud deyildir. Bu faylı kompüterinizə köçürsəniz, ona baxa bilməyəcəksiniz.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.  Would you like to choose another application?
az: "%s" "%s"i "%s"in "%s"dakı(dəki) fayllara yetişə bilmədiyi üçün aça bilmir. Başqa proqram seçmək istəyirsiniz?

en: "%s" cannot be moved to the Trash. Do you want to delete it immediately?
az: "%s" zibilə atıla bilmədi. Bunu elə hal hazırda silmək istəyirsiniz?

en: "%s" could not be copied to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to copy "%s", rename it and try again.
az: "%s" yeni yerinə köçürülə bilmədi, çünkü eyni ad onsuz da başqa üzvə verilibdir. Bu da silinə ya da dəyişdirilə bilməz.
    
    Hələ də "%s"ni(nı) köçürmək  istəyirsinizsə, adını dəyişdirib yenidən sınayın.

en: "%s" could not be moved to the new location, because its name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.
    
    If you still want to move "%s", rename it and try again.
az: "%s" yeni yerinə daşına bilmədi, çünkü eyni ad onsuz da başqa üzvə verilibdir. Bu da silinə ya da dəyişdirilə bilməz.
    
    Hələ də "%s"ni(nı) daşımaq istəyirsinizsə, adını dəyişdirib yenidən sınayın.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
az: "%s" tapıla bilmir. Dəyəsən bunu artıq siliblər.

en: "%s" is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
az: "%s" işə salına bilən mətn faylıdır. Bunu işə salmaq yoxsa içindəkiləri görmək istəyirsiniz*

en: "%s" is not a valid location. Please check the spelling and try again.
az: "%s" hökmlü bir yer deyildir. Lütfən, yazmaq istədiyini doğru yazıb yazmadığını yoxla.

en: "%s" selected
az: "%s" seçilidir

en: "%s" selected (%s)
az: "%s" seçilidir (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
az: Əgər Əmrləri Yapışdır əmrini seçərsəniz, "%s" köçürüləcəkdir

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
az: Əgər Əmrləri Yapışdır əmrini seçərsəniz, "%s" daşınacaqdır

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
az: %A, %B %-d %Y  %-I:%M:%S %p da(də)

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
az: %a, %b %-d %Y saat %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
az: %a, %b %-d %Y saat %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
az: %b %-d %Y saat %-I:%M %p

en: %d folders selected
az: %d qovluq seçilidir

en: %d items selected (%s)
az: %d üzv seçilidir (%s)

en: %d items, totalling %s
az: %d üzv, toplam böyüklük %s

en: %d of the selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete those %d items immediately?
az: Seçili üzvlərdən %d qədəri zibilə atıla bilmir. Bu, %d üzvlərini elə hal hazırda silmək istəyirsiniz?

en: %d other items selected (%s)
az: %d başqa üzv seçilidir (%s)

en: %dnd link to %s
az: %d ci(cı) körpü; hədəf %s

en: %drd link to %s
az: %d ci(cı) körpü ; hədəf %s

en: %dst link to %s
az: %d ci(cı) körpü; hədəf %s

en: %dth link to %s
az: %d ci(cı) körpü; hədəf %s

en: %ld of %ld
az: "%ld"in(ın) "%ld"i(ı)

en: %s
    
    Loser sidebar.
az: %s
    
    Loser yan çubuğu .

en: %s
    
    This is a Nautilus content view that fails on demand.
az: %s
    
    Bu bir nümunəvi Nautilus möhtəviyyatı mümayişidir və tələb edildiyində itir.

en: %s
    
    This is a sample Nautilus content view component.
az: %s
    
    Bu bir nümunəvi Nautilus içindəkilər nümayişidir .

en: %s
    
    You can configure which programs are offered for which file types with the "File Types and Programs" part of the GNOME Control Center. Do you want to go there now?
az: %s
    
    GNOME İdarə Mərkəzində hansı fayl növü ilə hansı proqramın bağlı olduğunu bildirə bilərsiniz.

en: %s
    
    You clicked the Sample toolbar button.
az: %s
    
    Nümunə idarə çubuğu düyməsinə tıqladın .

en: %s (%dnd copy)%s
az: %s (%d. nüsxə)%s

en: %s (%drd copy)%s
az: %s (%d. nüsxə)%s

en: %s (%dst copy)%s
az: %s (%d. nüsxə)%s

en: %s (%dth copy)%s
az: %s (%d. nüsxə)%s

en: %s (another copy)%s
az: %s (başqa nüsxə)%s

en: %s (copy)%s
az: %s (nüsxə)%s

en: %s CPU
    %s MHz
    %s K cache size
az: %s CPU
    %s MHz
    %s K ara yaddaş böyüklüyü

en: %s Properties
az: "%s" Xüsusiyyətlər

en: %s Viewer
az: %s Göstərici

en: %s's Home
az:  "%s"in(ın)  Evi

en: %u files
az: %u fayl

en: %u folders
az: %u qovluq

en: %u items
az: %u üzv

en: (none)
az: ( yoxdur )

en: (some contents unreadable)
az: ( bə'zi girişlər oxuna bilmədi )

en: .bashrc (copy)
az: .bashrc (nüsxə)

en: .foo (copy).txt
az: .foo (nüsxə).txt

en: 0 files
az: 0 fayl

en: 0 folders
az: 0 qovluq

en: 0 items
az: 0 üzv

en: 00/00/00, 00:00 PM
az: 00/00/00, 001:00 PM

en: 1 file
az: 1 fayl

en: 1 folder
az: 1 qovluq

en: 1 folder selected
az: 1 qovluq seçilidir

en: 1 item
az: 1 üzv

en: 1 item, with size %s
az: 1 üzv, böyüklüyü %s

en: 1 other item selected (%s)
az: 1 başqa üzv seçilidir (%s)

en: ? bytes
az: ? bayt

en: ? items
az: ? üzv

en: A Cappella
az: Kapella

en: A JavaScript function (small software program) on this page tried to open a new window, but Nautilus does not support the opening new windows by JavaScript.
    
    Try viewing the page in a different web browser, such as Mozilla.
az: Bu səhifədəki JavaScript funksiyası (kiçik bir proqram) yeni pəncərə açmaǧa cəhd etdi, amma Nautilus JavaScriptlə yeni pəncərə açılmasını dəstəkləmir.
    
    Bu səhifəyə başqa səyyah ilə (məsələn Netscape ya da Mozilla) baxmaǧa çalışın.

en: A Teal variation of the Crux theme.
az: Crux örtüsünün variasiyası.

en: A _Viewer...
az: _Nümayişçi...

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
az: Bu örtü klassik GNOME örtüklərinə əntiqə uyğun gəlir

en: AFFS Volume
az: AFFS Hecmi

en: AFS Network Volume
az: AFS Şəbəkə Həcmi

en: APPENDIX
az: ƏLAVƏ

en: About Nautilus
az: Nautilus Haqqında

en: About Scripts
az: Skriptlər Haqqında

en: Accessed:
az: Çatma :

en: Acid
az: Asid

en: Acid Jazz
az: Asid Caz

en: Acid Punk
az: Asid Pank

en: Acoustic
az: Akustik

en: Activate items with a double click
az: Üzvləri cüt tıqlamayla seç

en: Activate items with a single click
az: Üzvləri tək tıqlamayla seç

en: Add New Site
az: Yeni Sayt Əlavə Et

en: Add New Theme...
az: Yeni Örtü Əlavə Et...

en: Add a New Color...
az: Yeni Bir Rəng Əlavə Et...

en: Add a New Emblem...
az: Yeni bir Emblem Əlavə Et...

en: Add a New Pattern...
az: Yeni bir Naxış Əlavə Et...

en: Add a New Site:
az: Yeni Sayt Əlavə Et:

en: Add a bookmark for the current location to this menu
az: Bura üçün bir nişan əlavə et

en: Add new...
az: Yenisini Əlavə Et ...

en: Add or remove sets of links by clicking on the checkboxes below.
az: Körpü dəstələrini aşağıdakı işarət qutularını tıqlayaraq əlavə edə bilər və silə bilərsiniz

en: Adjust your user environment
az: İstifadəçi mühitini yaxşılaşdır

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
az: Bu qovluqdakı bütün icra edilə bilənlər Skriptlər menyusunda görünəcəklərdir. Menyudan skriptin tıqlanması ilə skript seçili üzvü giriş olaraq alıb icra ediləcəkdir.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
az: Bu qovluqdakı bütün icra edilə bilənlər Skriptlər menyusunda görünəcəklərdir. Menyudan skriptin seçilməsi skripti icra edəcəkdir.
    Yerli qovluqdan icra edilsə, skritplər seçili fayl adlarını nəzərə almayacaqlardır. UZaq qovluqdan icra edilsələr (ya da veb ya da ftp qovluğu), skritplər parametrləri nəzərə alacaqlardır.
    
    Bütün siniflərdə, Nautilus tərəfindən skritplər üçün aşağıdakı dəyişgənlər veriləcəklərdir:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: seçili faylların yeni sətir limitsiz cığırı (təkcə yerli isə)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: seçili faylların yeni sətir limitsiz 
    URIləri
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: hazırkı yerin URIsi
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: hazırkı pəncərənin yeri və böyüklüyü

en: Alternative
az: Alternativ

en: Always
az: Həmişə

en: Always list folders before files
az: Qovluqları həmişə fayllardan əvvəl sırala

en: Ambient
az: Ambiyent

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
az: Crux örtüsünün Eggplanet variasiyası.

en: An _Application...
az: _Proqram...

en: An error occurred while loading this search's contents: %s
az: Axtarış möhtəviyyatı yüklənərkən xəta oldu: %s

en: An invalid drag type was used.
az: Səhv sürükləmə növü işlədilib.

en: Anime
az: Animasiya

en: Apparition
az: Aparatlar

en: Appearance
az: Görünüş

en: Applications
az: Proqramlar

en: Arabic
az: Ərəbcə

en: Arabic (IBM-864)
az: Ərəbcə (IBM-864)

en: Arabic (ISO-8859-6)
az: Ərəbcə (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
az: Ərəbcə (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
az: Ərəbcə (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (Windows-1256)
az: Ərəbcə (Windows-1256)

en: Are you sure you want Nautilus to forget which locations you have visited?
az: Həqiqətən də Nautilusdan indiyə qədər getdiyiniz yerlərin unudulmasını istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to forget history? If you do, you will be doomed to repeat it.
az: Keçmişi unutmaq istəyirsiniz? Vay Vay Vay. A kişi bu nə deyir alə? Əgər bunu istəyirsinizsə bu vəziyyətə bir də məhkum olacaqsınız. (Heç xoş gün görmədim bu həyatda mən: hüngür hüngür!:))) Vasif

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the Trash?
az: "%s"i(ı) zibil qutusunda həmişəlik silmək istəyirsən?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
az: "%s"i(ı) həmişəlik silmək istəyirsən?

en: Are you sure you want to permanently delete all of the items in the Trash?
az: Həiqətən də zibildəki bütün üzvləri həmişəlik silmək istəyirsən?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the Trash?
az: %d seçili üzvü zibil qutusundan həmişəlik silmək istəyirsən?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
az: %d seçili üzvü həmişəlik silmək istəyirsən?

en: Armenian (ARMSCII-8)
az: Ermənicə (ARMSCII-8)

en: Artist
az: Sənətkar

en: Ask before emptying the Trash or deleting files
az: Zibil qutusunu boşaltmadan və ya fayl silmədən əvvəl soruş

en: Ask each time
az: Hamişə soruş

en: Authors
az: Müəlliflər

en: Auto-detected Volume
az: Avtomatik təsbit edilmiş Həcm

en: Avantgarde
az: Avanqard

en: Back
az: Geri

en: Background
az: Arxa Plan

en: Backgrounds and Emblems
az: Atxa Planlar və Emblemlər

en: Ballad
az: Ballada

en: Baltic
az: Baltik

en: Baltic (ISO-8859-13)
az: Baltik (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
az: Baltik (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
az: Baltik (Windows-1257)

en: Basic
az: Təməl

en: Bass
az: Bas

en: Beat
az: Bit

en: Big Band
az: Biq Band

en: Bit Rate
az: Bit Sıxlığı

en: Black
az: Qara

en: Black Metal
az: Qara Metal

en: Blue Ridge
az: Göy Təpə

en: Blue Rough
az: Qaba Göy

en: Blue Type
az: Göysayağı

en: Bluegrass
az: Bluqrass

en: Blues
az: Bluz

en: Bookmark for Nonexistent Location
az: Xətalı Yer üçün Nişan

en: Bookmarks
az: Nişanlar

en: Booty Bass
az: Buti Bas

en: BritPop
az: Britpop

en: Broken Link
az: Qırıq Körpü

en: Browse available software
az: Mövcud proqramları gəz

en: Brushed Metal
az: Fırçalanmış Metal

en: Bubble Gum
az: Bubli Qum

en: Built-in Bookmarks
az: Əvvəldən Qurulu Nişanlar

en: Burlap
az: Çuval Beiz

en: By Emblems
az: Emblemlərə Görə

en: By Modification Date
az: Təkmilləşdirmə Tarixine Görə

en: By Modification _Date
az: Təkmilləşdirmə _Tarixine Görə

en: By Name
az: Ada Görə

en: By Size
az: Böyüklüyə Görə

en: By Type
az: Növə Görə

en: By _Emblems
az: _Emblemlərə Görə

en: By _Name
az: _Ada Görə

en: By _Size
az: _Böyüklüyə Görə

en: By _Type
az: _Növə Görə

en: CD-ROM Drive
az: CD-ROM Sürücüsü

en: CDROM Volume
az: CDROM Həcmi

en: CNET Linux Center
az: CNET Linuks Mərkəzi

en: C_lear Text
az: Mətni _təmizlə

en: Cabaret
az: Kabare

en: Camouflage
az: Kamuflyaj

en: Can't Change Trash Location
az: Zibil Qutusu Yeri Dəyişdirilə Bilmədi

en: Can't Copy Into Self
az: Ö İçinə Köçürülə Bilmir

en: Can't Copy Over Self
az: Öz Üstünə Köçürülə Milmir

en: Can't Copy Trash
az: Zibil Qutusu Köçürdülə Bilmədi

en: Can't Copy to Trash
az: Zibil Qutusuna Köçürdə Bilmədim.

en: Can't Display Location
az: Bu Yeri Göstərə Bilmirəm

en: Can't Move Into Self
az: Öz İçinə Daşına Bilmir

en: Can't Open Location
az: Yeri Aça Bilmirəm

en: Can't Play Remote Files
az: Uzaqdakı Fayl Çalına Bilmir

en: Can't Read Folder
az: Qovluq Oxuna Bilmir

en: Can't create nautilus-launcher-applet!
az: Nautilus başladıcı appleti yaradıla bilmir

en: Can't create nautilus-preferences-applet!
az: Nautilus seçənəklər appleti yaradıla bilmir

en: Can't delete current theme
az: Hazırkı örtük silinə bilmir

en: Can't execute remote links
az: Uzaqdakı körpünü işə sala bilmirəm

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
az: "x-qovluq/normal" üçün izahat tapa bilmirəm. Bu sizin gnome-vfs.keys faylınızın səhv yerdə olduğunu ya da nədənsə tapıla bilmədiyini göstərir.

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Cancel Group Change?
az: Qrup Dəyişikliyini Ləğv Edimmi?

en: Cancel Open?
az: Açmayı Ləğv Edimmi ?

en: Cancel Owner Change?
az: Yiyə Dəyişikliyini Ləğv Edimmi?

en: Cancel Remove
az: Silməyi Ləğv Et

en: Cancel Rename?
az: Təzədən Adlandırmayı Ləğv Edimmi?

en: Cancel Showing Properties Window?
az: Xüsusiyyətler Pəncərəsinin Nümayişini Ləğv et

en: Celtic
az: Kelt

en: Celtic (ISO-8859-14)
az: Keltcə (ISO-8859-14)

en: Central European
az: Mərkəzi Avropa

en: Central European (IBM-852)
az: Mərkəzi Avropa (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
az: Mərkəzi Avropa (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
az: Mərkəzi Avropa (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
az: Mərkəzi Avropa (Windows-1250)

en: Certified
az: Vəsiqəli

en: Chalk
az: Təbaşir

en: Chamber Music
az: Kamera Musiqisi

en: Change Desktop Background
az: Masa Üstü Arxa Planını Dəyişdir

en: Change systemwide settings (affects all users)
az: Bütün sistem qurğularını dəyişdir (bütün istifadəçilərə təsir edər)

en: Change the visibility of this window's location bar
az: Bu pəncərənin yer çubuğunun görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Change the visibility of this window's sidebar
az: Bu pəncərənin yan çubuğunun görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Change the visibility of this window's status bar
az: Bu pəncərənin hal çubuğunun görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Change the visibility of this window's toolbar
az: Bu pəncərənin vasitə çubuğunun görünmə qabiliyyətini dəyişdir

en: Changing group
az: Qrup dəyişdirilir

en: Changing owner
az: Yiyə dəyişdirilir

en: Chanson
az: Şanson

en: Charcoal
az: Manqal Kömürü

en: Charset Encoding
az: Hərf Dəstəsi Kodlama

en: Checking Your Internet Connection
az: İnternet Bağlantınız Yoxlanır

en: Chinese
az: Çincə

en: Chinese Simplified (GB2312)
az: Bəsitləşdirilmiş Çincə (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
az: Bəsitləşdirilmiş Çincə  (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
az: Bəsitləşdirilmiş Çincə (HZ)

en: Chinese Traditional (Big5)
az: Ənənəvi Çincə (Big5)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
az: Ənənəvi Çincə (EUC-TW)

en: Choose
az: Seç

en: Choose Your User Level
az: İstifadəçi Səviyyənizi Seçin

en: Choose a program with which to open the selected item
az: Seçili üzvü açacaq proqram təminatını seç

en: Choose a view for "%s".
az: "%s" üçün bir göstərişi tap.

en: Choose a view for the current location, or modify the set of views
az: Bura üçün bir görünüç seçin ya da təkmillşdirin

en: Choose an application with which to open "%s".
az: "%s"i(ı) açacaq başqa bir proqram təminatını seç.

en: Choose another application with which to open the selected item
az: Seçili üzvü açacaq başqa bir proqram təminatını seç

en: Choose another viewer with which to view the selected item
az: Seçili üzvü göstərəcək başqa bir göstəriciyi seç

en: Choose the order for information to appear beneath icon names.
    More information appears as you zoom in closer
az: Mə'lumatların timsallara görə nümayiş sırasını seç. Timsalları gedərək böyütdüyün an , bu mə'lumatlardan daha çoxunu görəcəksən .

en: Chorus
az: Xor

en: Christian Gangsta Rap
az: Xristian Qanqsta Rep

en: Christian Rap
az: Xristian Rep

en: Christian Rock
az: Xristian Rok

en: Classic Rock
az: Klassik Rok

en: Classical
az: Klassik

en: Clean Up by Name
az: Ada Görə Təmizlə

en: Clear Text
az: Mətni Təmizlə

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
az: Get və Arxaya/İrəli menyusunun içindəkiləri sil

en: Click Behavior
az: Tıqlama davranışı

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with a
    window showing your home folder.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
az: Nautilusu başlatmaq üçün Qurtara basın. Ev qovluqlarınızı göstərəcək
    pəncərə ilə başlayacaqsınız.
    
    Ümidvarıq ki, Nautilusu çox sevəcəksiniz!

en: Click Finish to launch Nautilus. You'll start with two
    Nautilus windows: one shows your home folder, and the
    other tells you about Eazel's services that make the life
    of a %s user easier.
    
    We hope you enjoy Nautilus!
az: Nautilusu başlatmaq üçün Qurtara basın. İki Nautilus pəncərəsi ilə
    başlayacaqsınız: biri ev qovluqlarınızı göstərəcək, digəri isə,
    Eazel xidmətləri barəsində sizə mə'lumat verəcəkdir. %s ara üzü istifadəçilərinin hayatını yüngülləşdirən
    tövsiyyələr olacaqdır.
    
    Ümidvarıq ki, Nautilusu çox sevəcəksiniz!

en: Click on a color to remove it
az: Silmək üçün rəngə tıqla

en: Click on a pattern to remove it
az: Silmək üçün naxışa tıqla

en: Click on a theme to change the appearance of Nautilus.
az: Nautilusun görünüşünü dəyişmək üçün örtük seçin.

en: Click on a theme to remove it.
az: Silmək üçün örtünü tıqlayın.

en: Click on an emblem to remove it
az: Silmək üçün emblemə tıqla

en: Close
az: Qapat

en: Close _All Windows
az: _Bütün Pəncərəleri Qapat

en: Close all Nautilus windows
az: Bütün Nautilus pəncərələri qapat

en: Close this window
az: Bu pəncərəni qapat

en: Club
az: Klub

en: Club-House
az: Klabhous

en: Color name:
az: Rəng adı:

en: Color value:
az: Rəng qiyməti:

en: Colors
az: Rənglər

en: Colors:
az: Rənglər:

en: Comedy
az: Komediya

en: Computer
az: Kompüter

en: Concrete
az: Beton

en: Configuration Files
az: Quraşdırma Faylları

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
az: Şəbəkə xidmətlərini sazla (veb verici, DNS verici vs.)

en: Conflict while copying
az: Köçürdülərkən toqquşma oldu

en: Contemporary Christian
az: Müasir Xristian

en: Content Loser
az: İçindəkilər Nümaiyşi

en: Content Loser Viewer
az: İçindəkilər Nümaiyşiçisi

en: Content searches are not available
az: İçindəkilərə görə axtarış aparıla bilmir

en: Contents:
az: İçindəkilər :

en: Conventions
az: Ənənələr

en: Cool
az: Serin

en: Copy Files
az: Faylları Köçür

en: Copy Text
az: Mətni Köçürt

en: Copy the selected text to the clipboard
az: Seçili mətni ara yaddaşa köçürt

en: Copying
az: Köçürdülən

en: Copying files
az: Fayl köçürtmə

en: Copyright
az: Tə'lif Haqqı

en: Copyright (C) 1999-2001 Eazel, Inc.
az: Copyright (c) 1999-2001 Eazel, İnc.

en: Cork
az: Tıxac

en: Couldn't Create Required Folder
az: Lazımi Qovluq Yaradıla Bilmir

en: Couldn't Create Required Folders
az: Lazımi Qovluqlar Yaradıla Bilmir

en: Couldn't add theme
az: Örtü əlavə edilə bilmədi

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
az: "%s"in(ın) qrupu dəyişdirilə bilmir, çünkü sırf oxunan diskdədir

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
az: "%s"in(ın) adı dəyişdirilə bilmir, çünkü sırf oxunan diskdədir

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
az: "%s"in(ın) yiyəsi dəyişdirilə bilmir, çünkü sırf oxunan diskdədir

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
az: Təəsüf ki "%s"nin(nın) səlahiyyətlərnı sorf oxunan diskdə yerləşdiyi üçün dəyişdirə bilmədim .

en: Couldn't delete pattern
az: Naxış silinə bilməz

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot determine what type of file it is.
az: "%s"i(ı) göstərə bilmədim, çünkü "Nautilus" hansı növdən olduğunu tapa bilmədi.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot handle %s: locations.
az: "%s"i(ı) göstərə bilmədim, çünkü "Nautilus"un %s: məkanları üçün bir idarəcisi yoxdur.

en: Couldn't display "%s", because access was denied.
az: "%s"i(ı) göstərə bilmədim, çünkü "Nautilus"un qeyd etmə cəhdi müvəffəqiyyətsiz oldu.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found. Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
az: "%s"i(ı) göstərə bilmədim, çünkü "%s" yuvası tapılmadı. Vəkil verici qurğularınızı  və imla xətası edib etmədiyinizi yoxlayın.

en: Couldn't display "%s", because the attempt to log in failed.
az: "%s"i(ı) göstərə bilmədim, çünkü giriş qadağan edildi.

en: Couldn't display "%s", because the host name was empty. Check that your proxy settings are correct.
az: "%s"i(ı) göstərə bilmədim, çünkü yuva adı bş idi. Vəkil verici qurğularınızı yoxlayın.

en: Couldn't find "%s". Please check the spelling and try again.
az: "%s"i(ı) tapa bilmədim. Lütfən yazmaq istədiyini doğru yazıb yazmadığını yoxla

en: Couldn't install color
az: Rəng qurula bilmir

en: Couldn't install emblem
az: Emblem qurula bilmir

en: Couldn't install pattern
az: Baxış qurula bilmir

en: Couldn't install theme
az: Örtü qurula bilmir

en: Couldn't load %s
az: %s yüklənə bilmir

en: Couldn't remove theme
az: Örtü silinə  bilmir.

en: Countertop
az: Piştaxta

en: Country
az: Kontri

en: Create a New Color:
az: Yeni bir Rəng Yarat:

en: Create a New Emblem:
az: Yeni bir Emblem yarat:

en: Create a new empty folder inside this folder
az: Bu qovluq içində yeni boş bir qovluq yarat

en: Create a symbolic link for each selected item
az: Bütün seçili üzvlərə yumşaq körpü yarat

en: Create the initial window with the given geometry.
az: Bildirilən ölçülərdə başlanğıc pəncəreəsi yarat.

en: Creating Properties window
az: Xüsusiyyətler Pəncərəsi Yaradılır

en: Creating links to files
az: Fayllara körpü qururam

en: Croatian (MacCroatian)
az: Xırvatca (MacCroatian)

en: Crossover
az: Krosover

en: Cu_t File
az: Faylı Kə_s

en: Cu_t Files
az: Fayllları Kə_s

en: Cult
az: Kalt

en: Cut Files
az: Faylları Kəs

en: Cut Text
az: Mətni Kəs

en: Cut _Text
az: _Mətni Kəs

en: Cut the selected text to the clipboard
az: Seçili mətni ara yaddaşa kəs

en: Cyrillic
az: Kiril

en: Cyrillic (IBM-855)
az: Kiril (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
az: Kiril (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
az: Kiril (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
az: Kiril (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
az: Kiril (Windows-1251)

en: Cyrillic/Russian (IBM-866)
az: Kiril/Rusca (IBM-866)

en: Cyrillic/Russian (KOI8-R)
az: Kiril/Rusca (KOI8-R)

en: Cyrillic/Ukrainian (KOI8-U)
az: Kiril/Ukrayna (KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (MacUkrainian)
az: Kiril/Ukrayna (MacUkrainian)

en: DVD Volume
az: DVD Həcmi

en: Dance
az: Rəqs

en: Dance Hall
az: Danshol

en: Danger
az: Təhlükə

en: Danube
az: Don Çayı

en: Dark Cork
az: Tünd Manqal Kömürü

en: Dark GNOME
az: Tünd GNOME

en: Darkwave
az: Darkveyv

en: Date Modified
az: Təkmilləşdirmə Tarixi

en: De_lete
az: Si_l

en: De_lete...
az: Si_l ...

en: Death Metal
az: Ded Metal

en: Decoding Update...
az: Kod Həlli Güncəlləməsi...

en: Deep Teal
az: Dərin Til

en: Default
az: Əsas

en: Default View
az: Əsas Görünüş

en: Default non-smooth font:
az: Əsas hamar olmayan yazı növü:

en: Default smooth font:
az: Əsas hamar yazı növü:

en: Default zoom level:
az: Əsas yaxınlıq dərəcəsi:

en: Delete
az: Sil

en: Delete From Trash?
az: Zibil Qutusundan Sillimmi?

en: Delete Immediately?
az: Həmən Silim?

en: Delete Trash Contents?
az: Zibildəkiləri Silimmi?

en: Delete all items in the Trash
az: Zibil qutusundakı bütün üzvləri sil

en: Delete all selected items permanently
az: Bütün seçili üzvləri həmişəlik sil

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
az: Hər seçili üzvü zibil qutusuna daşımadan sil

en: Delete from _Trash
az: _Zibil Qutusundan Sil

en: Delete from _Trash...
az: _Zibil Qutusundan Sil...

en: Delete?
az: Silim?

en: Deleting
az: Silinir

en: Deleting files
az: Fayl Silmə

en: Desktop
az: Masa Üstü

en: Development
az: Təcrübi

en: Devices
az: Avadanlıqlar

en: Disco
az: Disko

en: Disks
az: Disklər

en: Display
az: Göstər

en: Display %s tab in sidebar
az: Yan çubudqda %s "tab"ı göstər

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
az: Bu menyunun içində nişanların dəyişdirilməsinə icazə verən pəncərəni göstər

en: Display credits for the creators of Nautilus
az: Nautilusun Yaradıcılarını göstər

en: Display files when they are clicked
az: Faylları tıqlandıqlarında göstər

en: Display icons in the opposite order
az: Timsalları qarşı qarşıya düz

en: Display location bar in new windows
az: Yer çubuğunu yeni pəncərədə göstər

en: Display on-line help for Nautilus
az: Nautilus üçün xətdəki yardımı göstər

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
az: Xüsusiyyətleri dəyişdirə biləcək naxış, rəng və emblemləri göstər

en: Display quick reference pages for Nautilus
az: Nautilusun cəld referens səhifələrini göstər

en: Display release notes for Nautilus
az: Nautilusun buraxılış qeydlərini göstər

en: Display sidebar in new windows
az: Yan Çubuğu yeni bir pəncərəde göstər

en: Display status bar in new windows
az: Vəziyyət çubuğunu yeni pəncərədə göstər

en: Display the latest contents of the current location
az: Hal hazırkı yerin ən son möhtəviyyatını göstər

en: Display this location with "%s"
az: Yer çubuğunu "%s"da(də) göstər

en: Display toolbar in new windows
az: Vasitə çubuğunu yeni pəncərədə göstər

en: Distinguished
az: Ayrılmış

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
az: Masa üstünü idarə etmə (seşənəklər dialoqundakı seşənəkləri nəzərə alma)

en: Do you want to view these %d locations in separate windows?
az: Bu %d məkanları həmişə başqa pəncərələrdə görmək istəyirsən mi?

en: Documentation
az: Sənədlər

en: Documents by Subject
az: Mövzuya Görə Sənədlər

en: Don't include in the menu for "%s" items
az: Bütün "%s" üçün menyularda var olmasın

en: Don't include the built-in bookmarks in the Bookmarks menu
az: Əsas qurulu nişanları Nişanlar menyusuna alma

en: Don't make thumbnails for files larger than:
az: Faylların dırnaqlarını bundan böyük etmə:

en: Don't verify my connection or check for updates
az: Bağlantımı yoxlama və Nautilusu indi güncəlləşdirmə.

en: Done
az: Oldu

en: Dots
az: Nöqtələr

en: Downloading Nautilus updates...
az: Nautilus güncəlləmələri endirilir...

en: Draft
az: Damla

en: Drag a color to an object to change it to that color
az: Rəngini dəyişdirmək üçün rəngi üstünə sürükləyin

en: Drag a pattern tile to an object to change it
az: Cismin üstünə alması üçün patern kürəmiti sürükləyin

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
az: Cismin alması üçün üstünə emblem sürükləyin

en: Drag and Drop error
az: Sürüklə-Burax xətası

en: Drag and drop is only supported to local file systems.
az: Sürüklə-burax təkcə yerli fayl sistemlərində dəstəklənir

en: Drag to seek within track
az: Parça içində gəzmək üçün dığarlayın

en: Dream
az: Drim

en: Drum & Bass
az: Zərb Alətləri və Bas

en: Drum Solo
az: Zərb Alətləri Solosu

en: Duplicate
az: Cütləşdir

en: Duplicate each selected item
az: Bütün seçili üzvləri cütləşdir

en: Easy Listening
az: Yüngül

en: Eclipse
az: Qaranlıqlaşma

en: Edit
az: Düzəlt

en: Edit various Nautilus preferences
az: Müxtəlif Nautilus Xüsusiyyətlərini Düzəlt

en: Electronic
az: Elektronik

en: Emblems
az: Emblemlər

en: Emblems:
az: Emblemlər:

en: Empty
az: Boş

en: Empty Trash
az: Zibili Boşalt

en: Empty Trash...
az: Zibili Boşalt...

en: Emptying the Trash
az: Zibil Qutusunu Boşaldıram

en: English (US-ASCII)
az: İngiliscə (US-ASCII)

en: Enhanced DOS Volume
az: Genişlədilmiş DOS Həcmi

en: Envy
az: Qısqanclıq

en: Erase
az: Poz

en: Error "%s" creating new folder.
az: "%s" yeni qovluq yaratma xətası.

en: Error "%s" while copying "%s".
    
    Would you like to continue?
az: Xəta "%s", "%s"i(ı) köçürdərkən oldu.
    Davam etmək istəyirsiniz ?

en: Error "%s" while copying.
    
    Would you like to continue?
az: Xəta "%s", köçürdərkən oldu.
    
    Davam etmək istəyirsiniz ?

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
    
    Would you like to continue?
az: Xəta "%s", "%s"a(ə) körpülənərkən oldu.
    
    Davam etmək istəyirsiniz ?

en: Error "%s" while deleting "%s".
    
    Would you like to continue?
az: Xəta "%s" "%s"i(ı) silərkən oldu.
    
    Davam etmək istəyirsiniz ?

en: Error "%s" while deleting.
    
    Would you like to continue?
az: Xəta "%s", silərkən oldu.
    
    Davam etmək istəyirsiniz ?

en: Error "%s" while linking.
    
    Would you like to continue?
az: Xəta "%s", körpü qurarkən oldu.
    
    Davam etmək istəyirsiniz ?

en: Error "%s" while moving "%s".
    
    Would you like to continue?
az: "%2$s"i(ı) daşırkən "%1$s" xətası oldu.
    
    Davam etmək istəyirsiniz?

en: Error "%s" while moving.
    
    Would you like to continue?
az: Xəta "%s", daşınarkənoldu.
    
    Davam etmək istəyirsiniz ?

en: Error Displaying Folder
az: Qovluq Nümayiş Xətası

en: Error Setting Group
az: Qruplaşdırma Xətası

en: Error Setting Owner
az: Yiyə Düzəlşi Xətası

en: Error Setting Permissions
az: Səlahiyyət Dəyişdirmə Xətası

en: Error creating new folder
az: Yeni qovluq yaratma xətası

en: Error creating new folder.
    
    There is no space on the destination.
az: Yeni qovluq yaratma xətası.
    
    Hədəddə boş yer yoxdur.

en: Error creating new folder.
    
    You do not have permissions to write to the destination.
az: Yeni qovluq yaratma xətası.
    
    Bu hədəfə yazma səlahiyyətiniz yoxdur.

en: Error during search
az: Axtarış sırasında xəta oldu

en: Error reading file index
az: Fayl indeks oxuma xətası

en: Error while copying to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
az: "%s"a(ə) köçürmə sırasında xəta.
    
    Hədəf disk sırx oxunandır.

en: Error while copying to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
az: "%s"a(ə) köçürmə sırasında xəta.
    
    Hədəfdə lazımi yer yoxdur.

en: Error while copying to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
az: "%s"a(ə) köçürmə sırasında xəta.
    
    Bu qovluğa yazma səlahiyyətiniz yoxdur.

en: Error while copying.
az: Köçürdülərkən xəta oldu.

en: Error while copying.
    
    "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
az: Köçürmə sırasında xəta.
    
    "%s" üstündə oxuma səlahiyyətləriniz olmadığı üçün oxuna bilmədi.

en: Error while creating link in "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
az: "%s"da(də) körpu qurma sırasında xəta.
    
    Hədəfdə lazımi yer yoxdur.

en: Error while creating links in "%s".
    
    The destination disk is read-only.
az: "%s"da(də) körpulər qurma sırasında xəta.
    
    Hədəf disk sırx oxunandır.

en: Error while creating links in "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
az: "%s"da(də) körpulər qurma sırasında xəta.
    
    Bu qovluğa yazma səlahiyyətiniz yoxdur.

en: Error while deleting.
az: Silərkən xəta oldu.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
az: Silmə sırasında xəta oldu.
    
    "%s" sırf oxuna bilən diskdə olduğu üçün silinə bilmir.

en: Error while deleting.
    
    "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
az: Silmə sırasında xəta oldu.
    
    "%s" üstündə lazımi səlahiyyətləriniz olmadığı üçün silinə bilmədi.

en: Error while linking.
az: Körpü qurarkən xəta oldu.

en: Error while moving items to "%s".
    
    The destination disk is read-only.
az: Üzvlərin "%s"a(ə) köçürülməsi sırasında xəta.
    
    Hədəf disk sırx oxunandır.

en: Error while moving items to "%s".
    
    You do not have permissions to write to this folder.
az: Üzvlərin "%s"a(ə) köçürülməsi sırasında xəta.
    
    Bu qovluğa yazma səlahiyyətiniz yoxdur.

en: Error while moving to "%s".
    
    There is not enough space on the destination.
az: "%s"a(ə) köçürmə sırasında xəta.
    
    Hədəfdə lazımi yer yoxdur.

en: Error while moving.
az: Daşınarkən xəta oldu.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
az: Daşıma sırasında xəta oldu.
    
    "%s" sırf oxuna bilən diskdə olduğu üçün daşına bilmir.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
az: Daşıma sırasında xəta oldu.
    
    "%s" üstündə lazımi səlahiyyətləriniz olmadığı üçün daşına bilmədi.

en: Error while moving.
    
    "%s" cannot be moved to the Trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
az: Daşıma sırasında xəta oldu.
    
    "%s" və ya alt cərgələri üstündə lazımi səlahiyyətləriniz olmadığı üçün zibilə atıla bilmədi.

en: Ethnic
az: Etnik

en: Euro-House
az: Yevrohous

en: Euro-Techno
az: Yevro Texno

en: Eurodance
az: Yevrodans

en: Every indexed file on your computer matches the criteria you selected. You can check the spelling on your selections or add more criteria to narrow your results.
az: Kompüterinizdaki hər indekslənən fayl sizin klriteriyanıza uyğun gəlir. Kriteriyanızda heca yoxlaması aparıb yeni kriteriyalar əlavə edərək nəticəni daralda bilərsiniz.

en: Excite
az: Həyəcan

en: Executable Text Files
az: İşə Salına Bilən Mətn Faylları

en: Execute
az: İşə sal

en: Execute files when they are clicked
az: Faylları tıqlandıqlarında işə sal

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
az: Bu faylın var oluşu Nautilus-un quraşdırma sehirbazını işə salmış
    olduğunu gösdərir.
    
    Sehirbazı yenidən ortaya çıxartmaq üçün bu faylı silə bilərsən.

en: Ext2 Linux Volume
az: Ext2 Linuks Həcmi

en: Ext3 Linux Volume
az: Ext3 Linuks Həcmi

en: F_onts
az: Ya_zı növləri

en: Factory for Nautilus component adapter factories
az: Nautilus əlavələri adapteri mərkəzi emalatxanası

en: Factory for Nautilus component adapter factories
az: Nautilus əlavələri adapteri mərkəzi emalatxanası

en: Factory for Nautilus shell and file manager
az: Nautilus qabıq və fayl idarəcisi emalatxanası

en: Factory for annotation view
az: Not nümayişi emalatxanası

en: Factory for hardware view
az: Texniki təminat nümayişi emalatxanası

en: Factory for history views
az: Keçmiş nümayişi emalatxanası

en: Factory for music view
az: Musiqi nümayişi emalatxanası

en: Factory for news view
az: Xəbərlər nümayişi emalatxanası

en: Factory for objects that wrap ordinary Bonobo Controls or Embeddables to look like Nautilus Views
az: Sıravi Bonobo İdarələrini və ya Hopdurulmuş elementlərini Nautilus Nümayişlərinə çevirən mərkəz

en: Factory for text view
az: Mətn nümayişi emalatxanası

en: Fast searches are not available
az: Sür'ətli axtarış aparıla bilmir

en: Fast searches are not enabled on your computer
az: Kompüterinizdə sür'ətli axtarış fəal deyil

en: Fast-Fusion
az: Fast Fuzion

en: Favorite
az: Pərəstiş Etdiyim

en: Favorite applications
az: Sevdiyim proqramlar

en: Favorites
az: Sevdiklərim

en: Fewer Options
az: Daha Qısa

en: Fibers
az: Tellər

en: Figure %d
az: Fiqur %d

en: Figure %s
az: Fiqur %s

en: File "%s" already exists.
    
    Would you like to replace it?
az: "%s" onsuz da varolan bir fayldır .
    
    Onu dəyişdirimmi ?

en: File Group:
az: Fayl Qrupu:

en: File Owner:
az: Fayl Yiyəsi:

en: File Types and Programs
az: Fayl növləri və Proqramlar

en: File too large
az: Fayl çox böyükdür

en: Files copied:
az: Köçürdülmüş fayllar:

en: Files deleted:
az: Silinən fayl:

en: Files linked:
az: Körpü qurulmuş fayllar:

en: Files moved:
az: Daşınmış fayllar:

en: Files thrown out:
az: Atılan fayllar:

en: Find
az: Axtar

en: Find Them!
az: Onları Axtar!

en: Find cannot open your file system index.  Your index may be missing or corrupt.  You can create a new index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
az: Find fayl sisemi indeksinizi tapa bilmir.  İndeksiniz ya yoxdur ya da xəsərlidir. Yeni indeksi indi yaratmaq üçün "medusa-indexd" əmrini ali istifadəçi olaraq əmr sətirindən verin.

en: Find:
az: Axtar:

en: Finished
az: Qurtardı

en: Finishing Creating Links...
az: Körpü Qurma Əməliyyatı Qurtarır...

en: Finishing Move...
az: Daşımayı Qurtarıram ...

en: Fire Engine
az: Alov Mühərriki

en: Floppy
az: Floppi

en: Floral
az: Flora

en: Folk
az: Folklor

en: Folk/Rock
az: Folklorik Rok

en: Folklore
az: Folklor

en: Font size at default zoom level:
az: Əsas yaxınlıq dərəcəsind yazı növü böyüklüyü:

en: Font:
az: Yazı növü:

en: Fonts
az: Yazı növləri

en: For users who are comfortable with GNOME and %s,
    but don't describe themselves as ``technical.''
az: "Texniki biliyi" az olduğunu söyləyən və hal hazırkı GNOME və %s
    məmnun olan istifadəçilər üçün.

en: For users who have GNOME and %s experience, and
    like to see every detail of the operating system.
az: GNOME və %s dərinliklərini kəşf etmiş 
    istifadəçilər üçün.

en: For users who have no previous experience with GNOME
    and %s.
az: Əvvəllər heç GNOME və %s işlətməmiş 
    istifadəçilər üçün.

en: For_get History
az: Keçmişi U_nut

en: Forget
az: Unut Getsin

en: Forget History?
az: Keçmişi Unudummu?

en: Forward
az: Qabağa

en: Fossil
az: Fosil

en: Freestyle
az: Fristayl

en: From:
az: Mənbə :

en: Funk
az: Fank

en: Fusion
az: Fuzion

en: GConf error:
      %s
az: GConf xətası:
      %s

en: GConf error:
      %s
    All further errors shown only on terminal
az: GConf xətası:
      %sBütün başqa xətəlar ancaq terminalda göstəriləcəkdir.

en: GMC to Nautilus Transition
az: GMCdən Nautilusa Keçiş

en: GNOME Documentation
az: GNOME Sənədləri

en: Game
az: Oyun

en: Games
az: Oyunlar

en: Gangsta Rap
az: Qanqsta Rep

en: Generic Image Viewer
az: Ümumi Rəsm Nümayişçisi

en: Generic image control factory
az: Ümumi rəsm idrə emalatxanası

en: Gnumeric
az: Gnumerik

en: Go There
az: Oraya get

en: Go To:
az: Sətirə Get:

en: Go to Nonexistent Location
az: Mövcud Olmayan Yerə Get

en: Go to the Start Here folder
az: Buradan Başla qovluğuna get

en: Go to the home location
az: Evimə get

en: Go to the location specified by this bookmark
az: Nişanın göstərdiyi yerə get

en: Go to the next visited location
az: Sonrakı yerə get

en: Go to the previous visited location
az: Əvvəlki yerə get

en: Go up to the location that contains the displayed location
az: Bunu göstərən yerə get

en: Goa
az: Qoa

en: Gospel
az: Qospel

en: Gothic
az: Qotik

en: Gothic Rock
az: Qotik Rok

en: Granite
az: Qranit

en: Grapefruit
az: Üzüm

en: Greek
az: Yunanca

en: Greek (ISO-8859-7)
az: Yunanca (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
az: Yunanca (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
az: Yunanca (Windows-1253)

en: Green Weave
az: Yaşıl Toxuma

en: Group:
az: Qrup:

en: Grunge
az: Granc

en: HTTP Proxy Settings
az: HTTP Vəkil Verici Qurğuları

en: Hard Rock
az: Ağır Rok

en: Hardcore
az: Hardkor

en: Hardware
az: Texniki Tə'minat

en: Hardware Device Volume
az: Texniki Təminat Avadanlığı Həcmi

en: Hardware Overview
az: Texniki Tə'minat Nümayişi

en: Hardware Viewer
az: Texniki Tə'minat Nümayişiçisi

en: Hardware view
az: Texniki təminat nümayişi

en: Heavy Metal
az: Ağır Metal

en: Hebrew
az: İvrit

en: Hebrew (IBM-862)
az: İvrit (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
az: İvrit (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
az: İvrit (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
az: İvrit (Windows-1255)

en: Help
az: Yardım

en: Help Navigation Tree
az: Yardım Naviqasiyası Ağacı

en: Help sidebar panel
az: Yardım yan çubuğu

en: Hide Location _Bar
az: Yer _Çubuğunu Gizlət

en: Hide St_atus Bar
az: _Vəziyyət Çubuğunu Gizlət

en: Hide _Sidebar
az: _Yan Çubuğu Gizlət

en: Hide _Toolbar
az: _Vasitə Çubuğunu Gizlət

en: History
az: Keçmiş

en: History sidebar panel
az: Keçmiş yan çubuğu

en: History sidebar panel for Nautilus
az: Nautilusun Keçmiş yan çubuğu

en: Home
az: Ev

en: Home Directory
az: Ev Qovluğu

en: House
az: Haus

en: Humour
az: Yumor

en: I could not initialize Bonobo
az: Bonobo'yu başlada bilmədim

en: IMAGE
az: RƏSM

en: ISO 9660 Volume
az: ISO 9660 Həcmi

en: Ice
az: Buz

en: Icelandic (MacIcelandic)
az: İslandiyaca (MacIcelandic)

en: Icon & List Views
az: Timsal və Siyahı Nümayişləri

en: Icon Captions
az: Timsal Mətnləri

en: Icon View
az: Timsal Görünüşü

en: Icon View Defaults
az: Timsal Görünüşü Əsasları

en: Icons
az: Timsallar

en: Icons Viewer
az: Timsal Nümayişçisi

en: If you have been using the GNOME Midnight Commander
    these settings move your desktop icons to Nautilus and
    make Nautilus the default desktop.
az: Əgər əvvəllər GNOME Midnight Commander işlətdinizsə,
    bu seçənək masa üstü timsallarını Nautilusa daşıyacaq və
    Nautilusu əsas masa üstü edəcəkdir.

en: If you would like to enable fast searches, you can edit the file %s as root. Setting the enabled flag to "yes" will turn medusa services on.
    To start indexing and search services right away, you should also run the following commands as root:
    
    medusa-indexd
    medusa-searchd
    
    Fast searches will not be available until an initial index of your files has been created.  This may take a long time.
az: Cəld axtarışı fəallaşdırmaq üçün %s faylını ali istifadəçi olaraq düzəltməlisiniz. "Bəli"yə fəal bayrağı qoymaqla meduza xidmətlərini açaq.
    İndeksləmə əməliyyatını elə indi başlatmaq üçün ali istifadəçi olaraq bu əmrləri icra etməlisiniz:
    
    medusa-indexd
    medusa-searchd
    
    Faylların başlanğıc indeksi yaradılmadığı müddətcə aəld axtarış imkanınız yoxdur.  Bu bir az vaxt ala bilər.

en: Image
az: Rəsm

en: Image Viewer
az: Rəsm Nümayişçisi

en: Image:
az: Rəsm:

en: Images Only
az: Təkcə Rəsmlər

en: Important
az: Vacib

en: Include a Delete command that bypasses Trash
az: Zibili yan keçən Sil əmrini əlavə et

en: Include in the menu for "%s" items
az: Bütün "%s" üzvləri üçün menyularında var olsun.

en: Include in the menu just for "%s"
az: Sadəcə olaraq "%s" menyularına daxil et

en: Indexed searches are not available
az: İndekslənmiş axtarışlar aparıla bilmir

en: Indexing Status
az: İndeksləmə Vəziyyəti

en: Indexing is %d%% complete.
az: İndeksləmə %d%% bitdi.

en: Indie
az: İndi

en: Indigo
az: İndiqo

en: Industrial
az: İndastrial

en: Info
az: Mə'lumat səhifələri

en: Instrumental
az: İnstrumental

en: Instrumental Pop
az: İnstrumental Pop

en: Instrumental Rock
az: İnstrumental Rok

en: Internal use only
az: Sadəcə olaraq daxili istifadə üçün

en: International
az: Beynəlmiləl

en: Introductory Documents
az: Giriş Sənədləri

en: Invalid RSS URL
az: Hökmsüz RSS URLsi

en: Is in the menu for "%s" items.
az: Bütün "%s" üçün menyularında var olsun.

en: Is in the menu for "%s".
az: "%s" menyularında var olsun.

en: Is in the menu for all "%s" items.
az: Bütün "%s" üzvləri üçün menyularda olsun.

en: Is not in the menu for "%s" items.
az: "%s" menyularında olmasın.

en: Is the default for "%s" items.
az: Bütün "%s" üçün əsası olsun .

en: Is the default for "%s".
az: "%s" üçün əsası olsun .

en: Is the default for all "%s" items.
az: Bütün "%s" üzvləri üçün əsası olsun .

en: Items %s
az: %s üzvləri

en: Items containing "medusa" in their names and that are folders
az: Qovluq olan və adlarında "medusa" daxil edən üzvlər

en: Items containing "stuff" in their names
az: Adlarında "stuff" daxil edən üzvlər

en: Items containing "stuff" in their names and that are regular files
az: Sıravi fayl olan və adlarında "stuff" daxil edən üzvlər

en: Items containing "stuff" in their names, that are regular files and smaller than 2000 bytes
az:  2000 baytdan böyük, adlarında "stuff" daxil edən və sıravi fayl olan üzvlər

en: Items that are regular files
az: Sıravi fayl olan üzvlər

en: JFS Volume
az: JFS Həcmi

en: JPop
az: Ceypop

en: Japanese
az: Yaponca

en: Japanese (EUC-JP)
az: Yaponca (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
az: Yaponca (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
az: Yaponca (Shift_JIS)

en: Jazz
az: Caz

en: Jazz+Funk
az: Caz+Fank

en: Jungle
az: Cungl

en: Keep icons sorted by emblems in rows
az: Timsalları emblemlərə görə sırala

en: Keep icons sorted by modification date in rows
az: Timsalları düzəliş tarixlərinə görə sırala

en: Keep icons sorted by name in rows
az: Timsalları adlarına görə sırala

en: Keep icons sorted by size in rows
az: Timsalları böyüklüklərinə görə sırala

en: Keep icons sorted by type in rows
az: Timsalları növlərinə görə sırala

en: Kernel Routines
az: Kernel Rutinləri

en: Keyboard Shortcuts
az: Klaviatura Qısa Yolları

en: Keyword:
az: Açar kəlimə:

en: Kill Content Loser
az: İçindəkilər Nümayişçisini Dayandır

en: Kill Sidebar Loser
az: Yan Çubuq Nümayişini Dayandır

en: Kill the Loser content view
az: Loser içindəkilər nümayişini dayandır

en: Kill the Loser sidebar panel
az: Loser Yan Çubuğu Panelini Dayandır

en: Korean (EUC-KR)
az: Koreyaca (EUC-KR)

en: Last Changed:
az: Axırıncı Dəyişiklik :

en: Latin
az: Latın

en: Launch Nautilus when GNOME starts up.
az: Nautilusu Gnome başladığında başlat.

en: Lay Out Items
az: Üzvləri Çölə Düz

en: Lay Out Items:
az: Üzv Düzülüş:

en: Leaf
az: Yarpaq

en: Leave icons wherever they are dropped
az: Timsalları buraxıldıqları yerlərdə burax

en: Legal Notice
az: Qanuni Xəbərdarlıq

en: Lemon
az: Limon

en: Library Functions
az: Kitabxana Funksiyaları

en: Link Target:
az: Körpü Hədəfi:

en: Link sets
az: Körpü dəstələri

en: Linking
az: Körpü Qurulur

en: Linux Documentation Project
az: Linuks Sənədləri Lahiyəsi

en: Linux Online
az: Linuks Onlayn

en: Linux Resources
az: Linuks Mənbələri

en: Linux Weekly News
az: Linuks Həftəlik Xəbərlər

en: List
az: Sıralı

en: List View
az: Sıra Görünüşü

en: List View Defaults
az: Sıra Görünüşü Əsasları

en: List Viewer
az: Sıra Nümayişçisi

en: Loading %s
az: %s Yüklənir

en: Local Files Only
az: Sadəcə olaraq yerli dosyelərdə

en: Local Images Only
az: Təkcə Yerli Rəsmlər

en: Location
az: Yer

en: Location:
az: Yer :

en: Look Up Selected Text in Dictionary
az: Seçili Mətni Sözlükdə Axtar

en: Look up the selected text in the Merriam-Webster dictionary
az: Seçili mətni Meriyem-Vebster sözlüyündə axtar

en: Lucida
az: Lusida

en: MIME Type:
az: MIME növü:

en: MIME type
az: MIME növü

en: MSDOS Volume
az: MSDOS Həcmi

en: Mailing list where you can send feedback about Nautilus
az: Nautilus ilə əlaqə qura biləcəyiniz məktublaşma qrupu

en: Make Folder Appearance Details Public
az: Qovluq Görünüşünün Ətraflı Mə'lumatlarını Ümumi Et

en: Make Link
az: Körpü Yarat

en: Make _Link
az: _Körpü Yarat

en: Make _Links
az: _Körpüləri Yarat

en: Make the selected icon stretchable
az: Seçili timsalı oynana bilən hala gətir

en: Mango
az: Manqo

en: Manila Paper
az: Manila Kağızı

en: Manual
az: Bələdçilər

en: Manually
az: Əllə

en: Maximum items per site
az: Sayt başına maksimal üzv

en: Maximum number of items displayed per site
az: Sayt başına göstərilən maksimal üzv miqdarı

en: Meditative
az: Meditativ

en: Medusa, the application that performs searches, cannot be found on your system.  If you have compiled nautilus yourself, you will need to install a copy of medusa and recompile nautilus.  (A copy of Medusa may be available at ftp://ftp.gnome.org)
    If you are using a packaged version of Nautilus, fast searching is not available.
az: Sistemdə axtarış aparan meduza proqramı tapıla bilmədi.  Nautilusu özünüz dərlədinizsə, meduza nüsxəsini qurmalı və nautilusu yenidən dərləməlisiniz.  (Medusa nüsxəsini ftp://ftp.gnome.org ünvanından ala bilərsiniz)
    Əgər Nautilusun paket buraxılışını işlədirsinizsə, cəld axtarış imkanınız yoxdur.

en: Merengue
az: Mereng

en: Minix Volume
az: Minix Həcmi

en: Missing Site Name Error
az: Əksik Sayt Adı Xətası

en: Missing URL Error
az: Əksik URL Xətası

en: Modified:
az: Dəyişiklik :

en: Modify "%s"
az: "%s"i(ı) təkmilləşdir

en: Modify...
az: Təkmilləşdir...

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
az: Be, Okt 00 0000 saat 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
az: Be, Okt 00 0000 saat 00:00:00 PM

en: More Options
az: Daha Ətraflı

en: More Than One Image
az: Bir Rəsmdən Daha Çox

en: Moss Ridge
az: Yosun Təpəsi

en: Mount Error
az: Bağlama Xətası

en: Mount or unmount disks
az: Diskləri bağla və ya ayır

en: Move each selected item to the Trash
az: Hər seçili üzvü zibil qutusuna daşı

en: Move existing desktop icons to the Nautilus desktop.
az: Mövcud masa üstü timsallarını Nautilus masa üstünə daşı.

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
az: Faylları Kəs ya da Faylları Köçür əmrləri tərəfindən seçili faylları daşı ya da köçür

en: Move to Trash
az: Zibilə Daşı

en: Move to _Trash
az: Zi_bilə Daşı

en: Moving
az: Daşınır

en: Moving files
az: Faylları daşıyıram

en: Moving files to the Trash
az: Faylları zibil qutusuna daşıyıram

en: Mozilla Nautilus view
az: Mozilla Nautilus Nümaiyişi

en: Mozilla Nautilus view factory
az: Mozilla Nautilus nümayişi emalatxanası

en: Mozilla content view component
az: Mozilla içindəkilər nümayişi əlavəsi

en: Mozilla content view component's factory
az: Mozilla içindəkilər nümayişi əlavəsləri emalatxanası

en: Mud
az: Palçıq

en: Music
az: Musiqi

en: Music Viewer
az: Musiqi Nümayişiçisi

en: Music view
az: Musiqi Nümayişi

en: Music view factory
az: Musiqi nümayişi emalatxanası

en: Musical
az: Musiqili Teatr

en: NFS Network Volume
az: NFS Şəbəkə Həcmi

en: Name
az: Ad

en: National Folk
az: Milli Rok

en: Native American
az: Təbii Amerikan

en: Nautilus Content Loser
az: Nautilus İçindəkilər Nümayişi

en: Nautilus File Manager and Graphic Shell
az: Nautilus Fayl İdarəcisi və Qrafiki Qabıq

en: Nautilus First Time Setup
az: Nautilus İlk Səfər Qurğuları

en: Nautilus Image Viewer
az: Nautilus Rəsm Nümayişçisi

en: Nautilus Image viewer factory
az: Nautilus Rəsm nümayişçisi emalatxanası

en: Nautilus JavaScript Warning
az: Nautilus JavaScript Xəbərdarlığı

en: Nautilus Quick _Reference
az: Nautilus Cəld _Referens

en: Nautilus Release _Notes
az: Nautilus Buraxılış _Qeydləri

en: Nautilus Sample view
az: Nautilus Nümunə nümayişi

en: Nautilus Sample view factory
az: Nautilus Nümunə nümayişi emalatxanası

en: Nautilus Sidebar Loser
az: Nautilus Yan Çubuq Loseri

en: Nautilus Themes
az: Nautilus Örtüləri

en: Nautilus Tree sidebar panel
az: Nautilus Ağac yan çubuq paneli

en: Nautilus Tree view
az: Nautilus Ağac nümayişi

en: Nautilus User _Manual
az: Nautilus İstifadəçi _Bələdçisi

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the factory.Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
az: Nautilus indilik istifadə edilməz. Çünkü "OAF"da emalatçı axtarılırkən gözlənilməz bir xəta oldu. "Oafd"nin dayandırılması və "Nautilus" yenidən başladılması problemi həll edə bilər.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to locate the shell object. Killing oafd and restarting Nautilus may help fix the problem.
az: Nautilus indilik istifadə edilməz. Çünkü "OAF"da qabıq cismi axtarılırkən gözlənilməz bir xəta oldu. "Oafd"nin dayandırılması və "Nautilus" yenidən başladılması problemi həll edə bilər.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from OAF when attempting to register the file manager view server.
az: Nautilus indi gözlənilməz bir OAF xətasından ötrü istifadə edilməz .OAF'a fayl idarəcisi görünüşlər vericisini başladarkən xəta oldu .

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
az: Nautilus indi gözlənilməz bir xətadan ötrü istifadə edilməz .

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
az: Nautilus indi istifadə edilə bilməz. Əmr sətirindən "nautilus-clean.sh -x" əmrinin icrası problemi həll edə bilər. Olmasa, kompüteri yenidən başladıb Nautilusu yenidən qura bilərsiniz.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "nautilus-clean.sh -x" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    OAF couldn't locate the Nautilus_shell.oaf file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the oaf library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.oaf file.
    
    Running "nautilus-clean.sh -x" will kill all OAF and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing oafd and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of oaf was installed.
az: Nautilus indi istifadə edilə bilməz. Əmr sətirindən "nautilus-clean.sh -x" əmrinin icrası problemi həll edə bilər. Olmasa, kompüteri yenidən başladıb Nautilusu yenidən qura bilərsiniz.
    OAF Nautilus_shell.oaf faylını tapa bilmədi. Kitabxanalar qovluğunun LD_LIBRARY_PATH verisində var olmaması ya da qurmada olan bir xətadan ötrü əksik bir Nautilus_shell.oaf faylı səbəb ola bilər . 
    
    "nautilus-clean.sh -x" əmri ilə başqa proqramların da ehtiyac hiss edə biləcəyi OAF və GCOnfu dayandıracaqdır.
    
    Bəzən oafd və gconfd'nin oldürülməsi problemi qəriba bir şəkildə həll edir.

en: Nautilus cannot display "%s".
az: "%s" Nautilus tərəfindən göstərilə bilmir .

en: Nautilus component adapter factory
az: Nautilus əlavələri adapteri mərkəzi

en: Nautilus content loser component's factory
az: Nautilus içindəkilər nümayişi əlavələri emalatxanası

en: Nautilus content loser factory
az: Nautilus içindəkilər nümayişi emalatxanası

en: Nautilus content view that fails on command
az: Bu bir nümunəvi Nautilus möhtəviyyatı nümayişidir və tələb edildiyində itir.

en: Nautilus could not create the following required folders:
    
    %s
    
    Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
az: Nautilus aşağıdakı lazımi qovluqları yarada bilmir:
    
    %s
    
    Nautilusu işə salmadan əvvəl ,lütfən, bu qovluğu yaradın. Ya da Nautilusun özünün yarada bilməsi üçün səlahiyyətləri dəyişdirin.

en: Nautilus could not create the required folder "%s". Before running Nautilus, please create this folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
az: Nautilus lazımi "%s" qovluğunu yarada bilmir. Nautilusu işə salmadan əvvəl ,lütfən, bu qovluğu yaradın. Ya da Nautilusun özünün yarada bilməsi üçün səlahiyyətləri dəyişdirin.

en: Nautilus factory
az: Nautilus emalatxanası

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list
az: Sürüşgən siyahını göstərən Nautilus fayl idarəcisi əlavəsi

en: Nautilus file manager component that shows a scrollable list for search results
az: Axtarış nəticələrini sürüşgən siyahıda göstərən Nautilus fayl idarəcisi əlavəsi

en: Nautilus file manager component that shows a two-dimensional icon space
az: 2 ölçülü timsal sahəsi göstərən Nautilus fayl idarəcisi əlavəsi

en: Nautilus file manager component that shows icons on the desktop
az: Masa üstündə timsallar göstərən Nautilus fayl idarəcisi əlavəsi

en: Nautilus file manager desktop icon view
az: Nautilus fayl idarəcisi masa üstü timsal nümayişi

en: Nautilus file manager icon view
az: Nautilus fayl idarəcisi timsal nümayişi

en: Nautilus file manager list view
az: Nautilus fayl idarəcisi siyahı nümayişi

en: Nautilus file manager search results list view
az: Nautilus fayl idarəcisi axtarış nəticələri nümayişi

en: Nautilus found more search results than it can display. Some matching items will not be displayed.
az: Mautilus nümayiş etdirə biləcəyindən daha çox axtarış nəticəsi tapdı. Bə'zi uyğun gələn üzvlər göstərilməyəcəkdir.

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying "%s".
az: "%s" Nautilus tərəfindən nümayiş qabiliyyəti qurulmadığı üçün göstərilə bilmir.

en: Nautilus is a graphical shell
    for GNOME that makes it
    easy to manage your files
    and the rest of your system.
az: Nautilus fayl sistemi
    və bütün sisteminizi
    asand idarə edə bilmək məqsədilə
    Gnome üçün hazırlanmış bir qabıqdır.

en: Nautilus is searching your disks for trash folders.
az: Nautilus diskinizdə zibil qutusu olan qovluqları axtarır.

en: Nautilus metafile factory
az: Nautilus metafayl emalatxanası

en: Nautilus shell
az: Nautilus qabığı

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
az: Nautilus qabıq əmrləri altdakı əmr sətirindən verilə bilər

en: Nautilus sidebar loser component's factory
az: Nautilus yan çubuq loseri əlavələri emalatxanası

en: Nautilus sidebar loser factory
az: Nautilus yan çubuq loseri emalatxanası

en: Nautilus sidebar view that fails on command
az: Bu bir nümunəvi Nautilus möhtəviyyatı nümayişidir və taləb edildiyində itir.

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
az: Nautilus disket sürücüsünü bağlaya bilmədi. Dəyəsən disket bağlanması mümkün olmayan şəkildədir.

en: Nautilus was unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
az: Nautilus disket sürücüsünü bağlaya bilmədi. Dəyəsən sürücüdə disket yoxdur.

en: Nautilus was unable to mount the selected floppy drive.
az: Nautilus seçili disketi bağlaya bilmədi.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume.
az: Nautilus seçili cildi bağlaya bilmədi.

en: Nautilus was unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
az: Nautilus cildi bağlaya bilmədi. Dəyəsən cild bağlanması mümkün olmayan şakildədir.

en: Nautilus was unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
az: Nautilus cildi bağlaya bilmədi. Dəyəsən avadanlıqda medya yoxdur.

en: Nautilus was unable to unmount the selected volume.
az: Nautilıs seçili cildi ayıra bilmədi.

en: Nautilus...
        Is a great file manager for the GNOME desktop.
        Provides a simple intuitive way to access Internet services.
        Is an extensible framework for GNOME developers.
        Provides a powerful delivery platform for service providers.
    
    Click Next to begin customizing your Nautilus environment.
az: Nautilus...
        GNOME masa üstü üçün gözəl fayl idarəçisidir.
        İnternet xidmətlərinə əsit çıxış imkanı verir.
        GNOME proqramçıları üçün yeni çərçivələr açar.
        Xidmət vericilər üçün güclü platform imkanı verər.
    
    Nautilusu işlətmək üçün Sonrakı düyməsinə basın.

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Negerpunk
az: Nigerpank

en: Never
az: Qətiyyən

en: New
az: Yeni

en: New Age
az: Nyu Eyc

en: New Folder
az: Yeni Qovluq

en: New Terminal
az: Yeni Terminal

en: New Wave
az: Nyu Veyv

en: New Window
az: Yeni Pəncərə

en: New _Window
az: Yeni _Pəncərə

en: News
az: Xəbərlər

en: News Panel
az: Xəbərlər Paneli

en: News and Media
az: Xəbərlər və Medya

en: News sidebar panel
az: Xəbərlər yan çubuğu

en: News sidebar panel fetches and displays RSS feeds
az: Xəbərlər kənar paneli RSSləri alar və nümayiş etdirər

en: Next
az: Sonrakı

en: No Applications Available
az: Uyğun Proqram Yoxdur

en: No Update Available... Press Next to Continue.
az: Güncəlləməyə Ehtiyac Yoxdur... Davam etmək üçün Sonrakı düyməsinə basın.

en: No Viewers Available
az: Uyğun Nümayişçi Yoxdur

en: No applications are available for "%s".
az: "%s" üçün Proqram mövcud deyildir.

en: No description available for the "%s" theme
az: "%s" örtüsü üçün izahat mövcud deyildir.

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
az: "%s" maym növü üçün izahat ("%s" faylı) tapıla bilmədi, gnome-vfs məktublaşma qrupuna söylə.

en: No matches.
az: Uyğun gələn yoxdur .

en: No proxy server required.
az: Vəkil vericiyə ehtiyac yoxdur.

en: No viewers are available for "%s".
az: "%s" üçün Nümayişçi mövcud deyildir.

en: Noise
az: Noys

en: Normal Size
az: Normal Böyüklük

en: Not an Image
az: Rəsm deyildir

en: Notes
az: Qeydlər

en: Notes sidebar panel
az: Not yan çubuğu

en: Notes sidebar panel for Nautilus
az: Nautilusun not yan çubuğu

en: Number View:
az: Rəqəmlə Görünüş :

en: Numbers
az: Rəqəmlər

en: OK
az: Oldu

en: Ocean Strips
az: Okean Zolağı

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
az: Okt 00 0000 saat 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
az: Okt 00 0000, 00:00 PM

en: Oh No
az: Xeyr Xeyr

en: Oldies
az: Köhnələr

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.
az: Bir neçə gün əvvəl sisteminiz indekslənmişdi. Ona görə də axtarışlarınız sür'ətli aparılır.

en: Once a day your files and text content are indexed so your searches are fast.  Your files are currently being indexed.
az: Bir neçə gün əvvəl sisteminiz indekslənmişdi. Ona görə də axtarışlarınız sür'ətli aparılır. Fayllarınız hal hazırda indekslənir.

en: One of the sidebar panels encountered an error and can't continue. Unfortunately I couldn't tell which one.
az: Yan çubuqlardan birində xəta oldu və davam edə bilmədi. Amma hansı olduğunu təəsüf ki bilmirəm.

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
az: Təkcə bildirilan URIlər üçün pəncərə yarat.

en: Onyx
az: Oniks

en: Open
az: Aç

en: Open %d Windows?
az: %d Pəncərə Aç

en: Open Scripts Folder
az: Skriplər Qovluğunu Aç

en: Open Source Asia
az: Açıq Mənbə Asiya

en: Open Wit_h
az: _Fərqli aç

en: Open With
az: Fərqli aç

en: Open _in %d New Windows
az: "%d" _Yeni Pəncərə _içində Aç

en: Open _in New Window
az: Yeni Pəncərə _içində Aç

en: Open _in This Window
az: Bu Pəncərə _içində Aç

en: Open a new GNOME terminal window
az: Yeni GNOME terminal pəncərəsi aç

en: Open another Nautilus window for the displayed location
az: Yeri göstərmək üçün yeni bir Nautilus pəncərəsi aç

en: Open each file or folder in a separate window
az: Hər faylı və ya qovluğu başqa bir pəncərəde aç

en: Open each selected item in a new window
az: Hər bir seçili üzvü yeni bir pəncərəde aç

en: Open in New Window
az: Yeni Pəncərəde Aç

en: Open the selected item in this window
az: Seçili üzvü bu pəncərəde aç

en: Open with %s
az: %s ilə aç

en: Open with Other
az: Başqası ilə Aç

en: Open with...
az: Fərqli aç ...

en: Opening "%s"
az: "%s" açılır

en: Opening New Windows
az: Yeni Pəncərələr Açılır

en: Orange
az: Narıncı

en: Other
az: Başqaları

en: Other Application...
az: Başqa Proqramla Aç ...

en: Other Viewer...
az: Başqa Nümayişçi İlə Aç ...

en: Other _Application...
az: Başqa _Proqram...

en: Other _Viewer...
az: Başqa _Nümayişçi...

en: Others:
az: O birisilər:

en: Owner:
az: Yiyə:

en: PREFACE
az: GİRİŞ

en: Pale Blue
az: Solğun Göy

en: Password:
az: Parol:

en: Paste Files
az: Mətni Yapışdır

en: Paste Text
az: Mətni Yapışdır

en: Paste the text stored on the clipboard
az: Seçili mətni ara yaddaşa yapışdır

en: Patterns
az: Patern

en: Patterns:
az: Naxışlar:

en: Pause
az: Dayandır

en: Perform a quick set of self-check tests.
az: Çox sür'ətli yoxlama sınaq dəstələrini işə sal.

en: Permissions
az: Səlahiyyətlər

en: Personal
az: Şəxsi

en: Play
az: Çal

en: Polsk Punk
az: Polskpank

en: Pop
az: Populyar

en: Pop-Folk
az: Populyar Folklor

en: Pop/Funk
az: Pop/Fank

en: Porn Groove
az: Porn Gruv

en: Port:
az: Qapı:

en: Portals
az: Portallar

en: Power Ballad
az: Güclü Ballada

en: Pranks
az: Prank

en: Preferences
az: Seçənəklər

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
az: Faylları Yapışdır əmri ilə seçili faylları köçürməyə hazırla

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
az: Faylları Yapışdır əmri ilə seçili faylları daşımağa hazırla

en: Preparing To Copy...
az: Köçürtməyə Hazırlayıram ...

en: Preparing To Move...
az: Daşımaya Hazırlanıram ...

en: Preparing to Create Links...
az: Köpüləri Yaratmaya Hazırlanıram ...

en: Preparing to Delete files...
az: Faylları Silmeye Hazırlanıram ...

en: Preparing to Empty the Trash...
az: Zibil Qutusunu Boşaltmaya Hazırlanıram ...

en: Preparing to Move to Trash...
az: Zibil qutusuna daşımaya hazırlanıram ...

en: Preview Release %s: %s
az: Nümayiş Buraxılışı %s: %s

en: Preview Sound Files
az: Səs Fayllarını Nümayiş Etdir

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
az: Nautilus metadatası üçün metafayllar emal edir

en: Programs
az: Proqramlar

en: Progressive Rock
az: Proqressiv Rok

en: Proxy address:
az: Vəkil verici ünvanları:

en: Proxy requires a username and password:
az: Vəkil verici parol və istifadəçi adı istəyir:

en: Psychedelic
az: Psixodelik

en: Psychedelic Rock
az: Psixodelik Rok

en: Punk
az: Pank

en: Punk Rock
az: Pank Rok

en: Purple Marble
az: Əflatun Mərmər

en: Quit
az: Çıx

en: Quit Nautilus.
az: Nautilusdan çıx.

en: R_emove Custom Image
az: Xüsusi _Rəsmi sil

en: R_emove Custom Images
az: Xüsusi _Rəsmləri sil

en: Rap
az: Rep

en: Rave
az: Reyv

en: Re_versed Order
az: Tə_rs Düzülüş

en: Read
az: Oxu

en: Red Hat Network
az: "Red Hat" Şəbəkəsi

en: Redo Edit
az: Düzəlişi Bərpa Et

en: Redo Typing
az: Yazdıqlarımı Bərpa Et

en: Redo the edit
az: Düzəlişi bərpa et

en: Refresh
az: Yenilə

en: Reggae
az: Reqqi

en: ReiserFS Linux Volume
az: ReiserFS Linuks Həcmi

en: Remove
az: Çıxart

en: Remove Custom Icon
az: Hazırkı Timsalı Sil...

en: Remove Custom Images
az: Xüsusi Rəsmləri Sil

en: Remove Site
az: Saytı Çıxart

en: Remove Theme...
az: Örtünü Sil...

en: Remove a Color...
az: Rəngi Sil...

en: Remove a Pattern...
az: Naxışı Sil...

en: Remove a Site:
az: Saytı Sil:

en: Remove an Emblem...
az: Emblemi Sil...

en: Remove any custom images from selected icons
az: Seçili timsaldan bütün xüsusi rəsmlərii sil

en: Remove any custom pattern or color from the background of this location
az: Seçili timsaldan bütün xüsusi rəngləri və ya naxışları sil

en: Remove any custom pattern or color from the desktop background
az: Masa üstü arxa planından bütün rəng və naxışları təmizlə

en: Remove the selected text without putting it on the clipboard
az: Seçili mətni ara yaddaşa qoymadan sil

en: Remove...
az:  Sil ...

en: Rename
az: Təzədən adlandır

en: Rename selected icon
az: Seçili timsalı yenidən adlandır

en: Renaming "%s" to "%s".
az: "%s"nin(nın) adı "%s"a(ə) dəyişdirildi .

en: Renaming Error
az: Təzədən Adlandırma Xətası

en: Replace
az: Dəyişdir

en: Replace All
az: Hamısını Dəyişdir

en: Report Profiling
az: Profilləşdirməyi Raport Et

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
az: Timsalların pəncərə quruluşuna görə optimal düzülüşü

en: Reset Background
az: Arxa Planı Sıfırla

en: Reset Desktop Background
az: Masa Üstü Arxa Planını Sıfırla

en: Reset Profiling
az: Profilləşdirməyi Sıfırla

en: Reset View to Match Preferences
az: Görünüşü Oxşar Seçənəklərə Sıfırla

en: Reset View to Match _Preferences
az: Görünüşü Oxşar _Seçənəklərə Sıfırla

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
az: Sıralama düzülüşü və yaxınlıq dərəcəsini bu görünüş üçün seşənəklərə görə sıfırla

en: Restart
az: Yenidən Başlat

en: Restart Nautilus.
az: Nautilusu Yenidən Başlat.

en: Restore Icons' Original Sizes
az: Timsalları Normal Böyüklüklərinə Gətir

en: Restore each selected icon to its original size
az: Hər bir seçili timsalı normal böyüklüyünə gətir

en: Restore the changed name
az: Dəyişdirilmiş adı bərpa et

en: Restore the old name
az: Köhnə adına geri dön

en: Retry
az: Təzədən sına

en: Reveal each selected item in its original folder
az: Hər bir seçili üzvü öz qovluğuna apar

en: Reveal in %d _New Windows
az: %d Yeni _Pəncərəde Açığa Çıxart

en: Reveal in New Window
az: Yeni Pəncərədə Açığa Çıxart

en: Reversed Order
az: Tərs Düzülüş

en: Rhythmic Soul
az: Ritmik Soul

en: Ridged Paper
az: Qırışıq Kağız

en: Rock
az: Rok

en: Rock & Roll
az: Roknroll

en: Romanian (MacRomanian)
az: Rumınca (MacRomanian)

en: Root Volume
az: Kök Həcmi

en: Rough Paper
az: Qaba Kağız

en: Ruby
az: Yaqut

en: Run
az: İşə Sal

en: Run "%s" on any selected items
az: "%s"i hər hansı seçili üzv üstündə icra et

en: Run or Display?
az: İşə salımmı yoxsa Göstərimmi?

en: Run or manage scripts from ~/Nautilus/scripts
az: ~/Nautilus/scripts qovluğundaku skriptləri icra et ya da düzəlt

en: Sample
az: Nümunə

en: Sample Viewer
az: Nümunə Nümayişçisi

en: Sample content view component
az: Nautilus Nümunə nümayişi əlavəsi

en: Sample content view component's factory
az: Nautilus Nümunə nümayişi əlavəsi emalatxanası

en: Satire
az: Satira

en: Scripts
az: Skriptlər

en: Sea Foam
az: Dəniz Köpüyü

en: Search
az: Axtar

en: Search Complexity Options
az: Axtarış Seçənəkləri

en: Search Engine Location
az: Axtarış MÜhərriki Məkanı

en: Search Engines
az: Axtarış Mühərrikləri

en: Search Google for Selected Text
az: Seçili Kəliməyi "Google"də Axtar

en: Search List
az: Axtarış Siyahısu

en: Search Results
az: Axtarış Nəticələri

en: Search Service Not Available
az: Axtarış Xidmətinə Yetişilmir

en: Search for files by file name and file properties
az: Faylları fayl adı və xüsusiyyətləre görə axtar

en: Search for files by file name only
az: Faylları sadəcə olaraq fayl adına görə axtar

en: Search for items that are too new
az: Çox yeni üzvləri göstər

en: Search results may not include items modified after %s, when your drive was last indexed.
az: Axtarış nəticələrində sürücünüz axırıncı dəfə indeksləndiyi %s tarixindən sonrakı dəyişiklikləri daxil etməyə bilər.

en: Search the World Wide Web
az: Vebdə Axtar

en: Search this computer for files
az: Faylları bu kompüterdə axtar

en: Searching Disks
az: Disklər Axtarılıq

en: Searching Unavailable
az: Axtarış Aparıla Bilmir

en: Searching is unavailable right now, because you either have no index, or the search service isn't running. Be sure that you have started the Medusa search service, and if you don't have an index, that the Medusa indexer is running.
az: Axtarış indi aparıla bilmir. Ya indeksiniz yoxdur ya da axtarış proqramınız açıq deyildir. "Medusa" axtarış sisteminizin açıq olub olmadığını bir yoxlayın. İndeksiniz yoxsa "Medusa" indeksləyicinizi də bir yoxlayın.

en: See
az: Bax

en: See also
az: Buraya da baxın

en: Select A Category:
az: Bir Kateqoriya Seç:

en: Select All
az: Hamısını Seç

en: Select All Files
az: Bütün Faylları Seç

en: Select Custom Icon...
az: Hazırkı Timsalı Seç...

en: Select Sites
az: Saytları Seç

en: Select Sites:
az: Saytları Seç:

en: Select _All
az: _Hamısını Seç

en: Select _All Files
az: _Bütün Faylları Seç

en: Select a color to add:
az: Əlavə Ediləcək bir rəngi seç:

en: Select a theme folder to add as a new theme:
az: Örtü olaraq qurulacaq örtüklərin qovluğunu seçin:

en: Select all items in this window
az: Bu pəncərədeki bütün üzvləri seç

en: Select all the text in a text field
az: Mətn girişindəki bütün mətni seç

en: Select an icon:
az: Timsal Seç:

en: Select an image file for the album cover:
az: Albom qapağı üçün bir rəsm seç:

en: Select an image file for the new emblem:
az: Yeni emblem üçün bir rəsm seç:

en: Select an image file to add as a pattern:
az: Naxıl olaraq əlavə ediləcək bir rəsmi seç :

en: Server Configuration
az: Verici Quraşdırılması

en: Services
az: Xidmətlər

en: Set Cover Image
az: Qapaq Şəklini Qur

en: Set Group ID
az: Qrup "ID"sini göstər

en: Set User ID
az: İstifadəçi "ID"sini göstər

en: Shale
az: Gil

en: Show Count of Items in Folders
az: Qovluqdakı Üzv Miqdarını Göstər

en: Show Desktop
az: Masa Üstünü Göstər

en: Show Indexing Status
az: İndeksləmə Vəziyyətini Göstər

en: Show Location _Bar
az: _Yer Çubuğunu Göstər

en: Show Properties
az: Xüsusiyyətləri Göstər

en: Show St_atus Bar
az: _Vəziyyət Çubuğunu Göstər

en: Show Text in Icons
az: Timsallarda Mətni Göstər

en: Show Thumbnails for Image Files
az: Rəsm Faylları üçün Nümayişçi Rəsmləri Göstər

en: Show Trash
az: Zibil Qutusunu Göstər

en: Show _Indexing Status
az: İndeksləmə _Vəziyyətini Göstər

en: Show _Properties
az: _Xüsusiyyətləri göstər

en: Show _Sidebar
az: _Yan Çubuğunu Göstər

en: Show _Toolbar
az: _Vasitə Çubuğunu Göstər

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
az: Masa üstü arxaplanındakı rang və ya naxışları çıxarda biləcəyiniz pəncərəni göstər

en: Show backup files (file names end with "~")
az: Ehtiyat nüsxə fayllarını göstər (fayl adları "~" ilə bitənlər)

en: Show hidden files (file names start with ".")
az: Gizli faylları göstər (fayl adları "." ilə başlayanlar)

en: Show only folders (no files) in the tree
az: Sadəcə olaraq qovluqları (faylları deyil) göstər

en: Show special flags in Properties window
az: Xüsusiyyətler pəncərəsinde xüsusi işarətləri göstər

en: Show status of indexing used when searching
az: Axtarışlarda işlətdiyin indeksləmənin vəziyyəti göstər

en: Show the contents at the normal size
az: İçindəkiləri normal böyüklükdə göstər

en: Show the contents in less detail
az: İçindəkiləri azaldılmış olaraq göstər

en: Show the contents in more detail
az: İçindəkiləri ətraflı göstər

en: Show the contents of the Trash
az: Zibil qutusu içindəkiləri göstər

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
az: Bu menyuda görünən skrriptlərin qovluqlarını göstər

en: Show/Hide Options
az: Seçənəkləri Gizlə/Göstər

en: Showtunes
az: Şovtyuns

en: Sidebar Loser
az: Yan Çubuq Loseri

en: Sidebar Panel Failed
az: Yan Çubuğu Paneli İflas Etdi

en: Sidebar Panels
az: Yan çubuqları

en: Silver
az: Gümüş

en: Site Name:
az: Sayt adı :

en: Site RSS URL:
az: Saytın RSS URLsi:

en: Size
az: Böyüklük

en: Size:
az: Böyüklük :

en: Skip
az: Keç

en: Sky
az: Göy üzü

en: Sky Ridge
az: Göy Üzü Təpəsi

en: Slow Jam
az: Yavaş Cem

en: Slow Rock
az: Yavaş Rok

en: Smooth Graphics
az: Daha Düzgün Qrafikalar

en: Smoother Graphics
az: Daha Düzgün Rəsmlər

en: Snow Ridge
az: Qar Təpəsi

en: Software
az: Proqramlar

en: Solaris/BSD Volume
az: Solraris/BSD Həcmi

en: Sorry, but "%s" is an existing keyword.  Please choose a different name for it.
az: Təəsüf ki "%s" onsuz da istifadə edilməkdədir. lütfən başqa ad seçin.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
az: Təəssüf ki "%s" hökmlü bir fayl adı deyildir.

en: Sorry, but "%s" is not a valid theme folder.
az: Təəssüf ki "%s" hökmlü bir örtük deyildir.

en: Sorry, but %s is too large for Nautilus to load all of it.
az: Bağışlayın, %s Nautilusun yükləməsi üçün çox böyükdür.

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file!
az: Təəssüf ki `%s' hökmlü bir rəsm deyildir!

en: Sorry, but '%s' is not a usable image file.
az: Təəssüf ki `%s' istifadəli bir rəsm deyildir.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
az: Bağışlayın, %s emblemi silinə bilməz.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
az: Təəsüf ki emblem aça kalimələri təkcə hərf, fasilə və rəqəmlərdən ibarət olmalıdır.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
az: Bağışlayın, %s naxışı silinə bilməz.

en: Sorry, but that theme could not be removed!
az: Təəsüf ki bu örtük silinə  bilmir.

en: Sorry, but the "%s" theme couldn't be installed.
az: Təəsüf ki "%s" örtüsü qurula bilmir.

en: Sorry, but the Medusa search service is not available because it is not installed.
az: Medusa axtarış xidməti qurulmadığı üçün yetişila bilinmir.

en: Sorry, but the image at %s couldn't be installed as an emblem.
az: Təəsüf ki %s rəsmi emblem olaraq qurula bilmir.

en: Sorry, but the medusa search service is not available.
az: Bağışlayın, Medusa axtarış xidməti fəal deyil.

en: Sorry, but the music view can't play non-local files yet.
az: Bağışlayın, musiqi nümaiyişi yerli olmayan faylları hələlik çala bilmir.

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. Either another program is using or blocking the sound card, or your sound card is not configured properly. Try quitting any applications that may be blocking use of the sound card.
az: Bağışlayın, hal hazırda musiqi nümayişi edə bilmirik. Ya səs kartınıza başqa bir proqram mane olur ya da sizinsəs kartınız quraşdırılmayıb. Lütfən səs kartınıza mane ola biləcək bütün proqramları qapadın.

en: Sorry, but the music view is unable to play back sound right now. This is because the Enable sound server startup setting in the Sound section of the Control Center is turned off.
az: Bağışlayın, hal hazırda musiqi nümayişi edə bilmirik. Ya səs kartınıza başqa bir proqram mane olur ya da sizinsəs kartınız quraşdırılmayıb. Lütfən səs kartınıza mane ola biləcək bütün proqramları qapadın.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
az: Təəsüf ki %s naxışı qurula bilmir.

en: Sorry, but the specified url doesn't seem to be a valid RSS file!
az: Bağışlayın, göstərdiyiniz url hökmlü RSS faylı deyildir!

en: Sorry, but there was an error reading %s.
az: Bağışlayın, %s in(ın) oxunması sırasında xəta oldu.

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site due to security considerations.
az: Təhlükəsizlik tədbiri olaraq uzaq sistemlərdə əmr işə sala bilməzsiniz.

en: Sorry, but you can't remove the current theme. Please change to another theme before removing this one.
az: Təəsüf ki hazırkı örtük silinə bilmir. Lürfan bunu silmədən əvvəl başqa birisini seçin.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
az: Təəsüf ki rəsmi dəyişdirə bilmirsiniz.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
az: Təəssüf ki hökmlü fayl adı verə bilmirsiniz.

en: Sorry, but you have not specified a URL for the site!
az: Təəsüf ki, saytın URLsini müəyyənləşdirmədiniz!

en: Sorry, but you have not specified a name for the site!
az: Təəsüf ki, saytın adını müəyyənləşdirmədiniz!

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
az: Təəsüf ki yeni emblem üçün boş olmayan bir açar kəlimə seçməlisiniz.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
az: Təəsüf ki rəng olaraq boş olmaan rəsm seçməlisiniz.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
az: Təəsüf ki "%s"nin(nın) qrupunu dəyişdirə bilmədim.

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
az: Təəsüf ki "%s"nin(nın) yiyəsini dəyişdirə bilmədim .

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
az: Təəsüf ki "%s"nin(nın) səlahiyyətlərnı dəyişdirə bilmədim .

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
az: Təəsüf ki "%s"nin(nın) içindəkiləri göstərə bilmirəm.

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
az: Təəssüf ki "%s"nin(nın) adını "%s"'ye dəyişdirə bilmədim.

en: Sort in reversed order
az: Tərs Süz

en: Sorting Order
az: Süzmə Sırası

en: Sound Clip
az: Səs Klipi

en: Soundtrack
az: Film Musiqisi

en: South European (ISO-8859-3)
az: Cənubi Avropa (ISO-8859-3)

en: Southern Rock
az: Cənubi Rok

en: Space
az: Speys

en: Special
az: Xüsusi

en: Special Flags:
az: Xüsusi Bayraqlar:

en: Speech
az: Nitq

en: Speed Tradeoffs
az: Sür'ətləndirmələr

en: Start
az: Başlat

en: Start Here
az: Burada Başla

en: Start Profiling
az: Profilləşdirməni Başlat

en: Status
az: Vəziyyət

en: Sticky
az: Yapışıq

en: Stop
az: Dayan

en: Stop Profiling
az: Profilləşdirməni Qurtar

en: Stop loading this location
az: Bu yeri yükləməni dayandır

en: Stretch Icon
az: Timsallı Çəkişdir

en: Stucco
az: Stukko

en: Swing
az: Svinq

en: Switch
az: Keç

en: Switch to Manual Layout?
az: Əllə Düzülüşə Keçimmi?

en: Symphonic Rock
az: Simfonik Rok

en: Symphony
az: Simfoniya

en: Synthpop
az: Sinpop

en: System Administration
az: Sistem İdarəçisi

en: System Calls
az: Sistem Çağırışları

en: System Settings
az: Sistem Qurğuları

en: System Volume
az: Sistem Həcmi

en: Table %d.
az: Cədvəl %d.

en: Table of Contents
az: Mündəricat

en: Tabs
az: Təblər

en: Tangerine
az: Mandalin

en: Tango
az: Tanqo

en: Techno
az: Texno

en: Techno-Industrial
az: Texno İndastrial

en: Terracotta
az: Şüşəbənd

en: Terror
az: Teror

en: Text
az: Mətn

en: Text View:
az: Mətn Nümayişi :

en: Text Viewer
az: Mətn Nümayişçisi

en: Text view
az: Mətn Nümayişi

en: Text view factory
az: Mətn nümayişi emalatxanası

en: Thai (TIS-620)
az: Tay (TIS-620)

en: The %d selected items cannot be moved to the Trash. Do you want to delete them immediately?
az: %d qədər seçili üzv zibilə atıla bilmir. Bunları elə hal hazırda silmək istəyirsiniz?

en: The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
az: %d qədər seçili üzv Əmrləri Yapışdır əmrini seçərsəniz köçürüləcəklərdir

en: The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
az: %d qədər seçili üzv Əmrləri Yapışdır əmrini seçərsəniz daşınacaqlardır

en: The %s sidebar panel encountered an error and can't continue. If this keeps happening, you might want to turn this panel off.
az: %s yan çubuğunda xəta oldu və davam edə bilmədi. Belə davam edərsə paneli qapatsanız daha yaxşı olar.

en: The %s view encountered an error and can't continue. You can choose another view or go to a different location.
az: %s nümayişində xəta oldu. Davam edə bilmirəm. Başqa yerdən başqa birini seçə bilərsiniz.

en: The %s view encountered an error while starting up.
az: %s nümayişində başlaqkən xəta oldu.

en: The Gimp
az: GİMP

en: The News panel displays current headlines from your favorite websites.  Click the 'Select Sites' button to select the sites to display.
az: Xəbərlər kənar paneli sevdiyiniz veb saytlardan xəbərləri nümayiş etdirər. Nümayiş etdiriləcək sayti seçmək üçün 'Saytlari Seç' düyməsinə tıqlayın.

en: The Trash must remain on the desktop.
az: Zibil qutusu Masa üstündə olmalıdır.

en: The file that you dropped is not an image.  You can only use local images as custom icons.
az: Sürüklədiyiniz fayl rəsm deyildir. Əsas rəsmlər üçün takcə yerli rəsmləri işlədə bilərsiniz.

en: The file that you dropped is not local.  You can only use local images as custom icons.
az: Sürüklənən fayl yerli deyil. Əsas rəsmlər üçün takcə yerli rəsmləri işlədə bilərsiniz.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle. Some files will not be displayed.
az: Bu, "%s" qovluğu Nautilisun icazə verdiyi miqdardan artıq fayl daxil edir. Bə'zi fayllar göstərilməyəcəkdir.

en: The location "%s" does not exist. Do you want to remove any bookmarks with this location from your list?
az: "%s" yeri yoxdur. Bu yerlə əlaqəli bütün nişanlarını siyahıdan silmək istəyirsən?

en: The location "%s" no longer exists.
az: "%s" yeri yox olmuşdur.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
az: "%s" adı bu qovluqda onsuz da istifadə edilməkdədir.
    Lütfən başqa bir ad istifadə edin.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
az: "%s" adı "/" işarəsi daxil etdiyi üçün hökmsüzdür. Lütfən başqa bir ad istifadə edin.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
az: "%s" adı hökmsüzdür. Lütfən başqa bir ad istifadə edin.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
az: "%s"nin(nın) səlahiyyətləri bildirilmədi.

en: The search you have selected is newer than the index on your system.  The search will return no results right now.  You can create a new  index by running "medusa-indexd" as root on the command line.
az: Axtarış sürücü indeksləndikdən sonra aparılıb. Axtarış nəticələi həmən indi verməyəcək. Yeni indeksi indi yaratmaq istəyirsiniz*

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
az: "%s" bu qovluqda deyildir. Silinmiş və ya daşınmış ola bilərmi?

en: There is no index of your files right now.
az: Bu dəqiqə indeks faylınız yoxdur.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
az: Ara yaddaşda yapışdırılacaq bir şey yoxdur.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
az: Bu qovluq avtomatik düzülüş istifadə edir. Bu üzvləri daşıdığın yerə buraxıb həm də əllə düzülüşə keçmək istəyirsiniz?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
az: Bu qovluq avtomatik düzülüş istifadə edir. Bu üzvləri daşıdığın yerə buraxıb həm də əllə düzülüşə keçmək istəyirsiniz? Bu qeyd edilmiş əllə düzəlişi xəsərə uğradacaqdır.

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
az: Bu qovluq avtomatik düzülüş istifadə edir. Bu üzvü daşıdığın yerə buraxıb həm də əllə düzülüşə keçmək istəyirsiniz?

en: This folder uses automatic layout. Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
az: Bu qovluq avtomatik düzülüş istifadə edir. Bu üzvü daşıdığın yerə buraxıb həm də əllə düzülüşə keçmək istəyirsiniz? Bu qeyd edilmiş əllə düzəlişi xəsərə uğradacaqdır.

en: This is a placeholder for the CPU page.
az: Bura, CPU səhifəsi yeridir.

en: This is a placeholder for the IDE page.
az: Bura, IDE səhifəsi yeridir.

en: This is a placeholder for the RAM page.
az: Bura, RAM səhifəsi yeridir.

en: This is a sample merged menu item
az: Bu bir nümunəvi birleştirilmiş menyu üzvüdür

en: This is a sample merged toolbar button
az: Bu bir nümunəvi birleştirilmiş vasitə çubuğu düyməsidir

en: This is the default theme for Nautilus.
az: Nautilusun əsas örtüsü.

en: This link can't be used, because it has no target. Do you want to put this link in the Trash?
az: Bu körpü hədəfi olmadığı üçün işlədilə bilməz. Bu körpünü zibilə atmaq istəyirsiniz?

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist. Do you want to put this link in the Trash?
az: Bu körpü hədəfi "%s" növcud olmadığı üçün işlədilə bilməz. Bu körpünü zibilə atmaq istəyirsiniz?

en: This theme uses photo-realistic folders.
az: Bu örtük fotoqrafik həqiqətdə qovluqlar işlədər.

en: This will open %d separate windows. Are you sure you want to do this?
az: Bu, %d qədər müxtalif pəncərə açacaqdır. Həqiqətən də bunu etmək istəyirsiniz?

en: Thrash Metal
az: Traş Metal

en: Throw Away
az: At Getsin

en: Tighter Layout
az: Gərgin Düzülüş

en: Tighter _Layout
az: Gərgin _Düzülüş

en: Time
az: Müddət

en: Title
az: Ad

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  No index is available right now.  You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, content searches cannot be performed.
az: İçindəkilərə görə axtarış aparmaq üçün "Find" sisteminizdəki faylların indekslənməsini tələb edir. Bu dəqiqə kompüterinizdəki fayllar indekslənməyib. İndeks faylsız içindəkilərə görə axtarış mümkün deyil.

en: To do a content search, Find requires an index of the content on your system.  Your computer is currently creating that index.  Content searches will be available when the index is complete.
az: İçindəkilərə görə axtarış aparmaq üçün "Find" sisteminizdəki faylların indekslənməsini tələb edir. Bu dəqiqə kompüterinizdəki faylların indeksi yaradılır. İçindəkilərə görə axtarış bu fayl yaradıldıqdan sonra aparıla biləcəkdir.

en: To do a content search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now.
az: İçindəkiləri axtamaq üçün "Find" sisteminizdəki faylların indekslənməsini tələb edir. "Find" indeksə indi yetişə bilmir

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Find can't access your index right now so a slower search will be performed that doesn't use the index.
az: Sür'ətli axtarış aparmaq üçün "Find" sisteminizdəki faylların indekslənməsini tələb edir. "Find" indeksə indi yetişə bilmir, ona görə də indeks istifadə edilmədən yavaş axtarış aparılacaqdır.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  No index is available right now. You can create an index by running "medusa-indexd" as root on the command line.  Until a complete index is available, searches will take several minutes.
az: Sür'ətli axtarış aparmaq üçün "Find" sisteminizdəki faylların indekslənməsini tələb edir. İndeks hal hazırda yaradıla bilməz. İndeks mövcud olmadığı vaxt axtarışlar bir az uzun çəkər.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system.  Your computer is currently creating that index.   Because Find cannot use an index, this search may take several minutes.
az: Sür'ətli axtarış aparmaq üçün "Find" sisteminizdəki faylların indekslənməsini tələb edir. "Find" indeksə indi yetişə bilmir, ona görə də indeks istifadə edilmədən yavaş axtarış aparılacaqdır.

en: To do a fast search, Find requires an index of the files on your system. Your system administrator has disabled fast search on your computer, so no index is available.
az: Sür'ətli axtarış aparmaq üçün "Find" sisteminizdəki faylların indekslənməsini tələb edir. Amma sistem idaracisi kompüterinizdəki indeksləməyi bağladığı üçün indeks mövcud deyildir.

en: To verify your Internet connection and make sure you have
    the latest Nautilus updates, Nautilus will now connect to
    Eazel's web site. This will take seconds if your copy of
    Nautilus is recent; longer (but no more than a minute or two)
    if you need an update.
    
    If you know your computer uses a proxy connection, click
    Verify and Nautilus will use it.
az: İnternet bağlantısını və axırıncı Nautilus buraxılışına sahib olduğunu 
    yoxlamaq üçün Nautilus Eazel veb səhifəsinə
    bağlanacaqdır. Əgər Nautilus nüsxəniz güncəldirsə çox qısa sürəcəkdir
    ; yoxsa bir az uzun ola bilər (1-2 dəqiqə)
    
    
    Əgər kompüteriniz vakil verici istifadə edirsə  Nautilusun 
    bunu bilməsi üçün Yoxla düyməsinə basın.

en: To:
az: Hədəf :

en: Toggle using a tighter layout scheme
az: Gərgin düzülüşü aç/qapat

en: Too Many Files
az: Həddindən Artıq Fayl

en: Too Many Matches
az: Həddindən Artıq Oxşarlar

en: Top 40
az: Baş 40

en: Track
az: Parça

en: Trailer
az: Treyler

en: Trance
az: Trans

en: Trash
az: Zibil

en: Trash Behavior
az: Zibil Qutusu Davranışı

en: Tree
az: Ağac

en: Turkish
az: Türkcə

en: Turkish (IBM-857)
az: Türkcə (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
az: Türkcə (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
az: Türkcə (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
az: Türkcə (Windows-1254)

en: Type
az: Növ

en: Type:
az: Növ :

en: Unable to Play File
az: Fayl Çalına Bilmir

en: Unable to replace file.
az: Fayl dəyişdirilə bilmir

en: Undo Edit
az: Düzəlişi Geriyə Al

en: Undo Typing
az: Yazdıqlarımı Geriyə Al

en: Undo the edit
az: Düzəlişi geriyə al

en: Undo the last text change
az: Axırıncı mətn dəyişikliyini geri al

en: Unicode
az: Yunikod

en: Unicode (UTF-7)
az: Yunikod (UTF-7)

en: Unicode (UTF-8)
az: Yunikod (UTF-8)

en: Unknown
az: Namə'lum

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
az: Namə'lum GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
az: Ayırma Xətası

en: Unmount Volume
az: Həcmi Ayır

en: Up
az: Yuxarı

en: Up to Table of Contents
az: Yuxarıya - Mündəricata

en: Update Complete. Click Next to Continue.
az: Güncəlləmə Qurtarıldı... Davam etmək üçün Sonrakı düyməsinə basın.

en: Update Minutes
az: Dəqiqələrlə Güncəlləmə

en: Update frequency in minutes
az: Dəqiqələrlə göstərilən güncəlləmə sıxlığı

en: Updating Nautilus...
az: Nautilus Güncəllənir...

en: Uptime is %d days, %d hours, %d minutes
az: Vaxt %d gün, %d saat, %d dəqiqə

en: Urgent
az: İsrarlı

en: Use "%s" to open the selected item
az: Seçili üzvü açmaq üçün "%s"dan(dən) istifadə et

en: Use Emacs-style keyboard shortcuts in text fields
az: Mətn girişlərində "Emacs" tərzi klaviatura qısa yolları işlət

en: Use Google to search the web for the selected text
az: Seçili mətni vebdə axtarmaq üçün "Google"dən istifadə et

en: Use HTTP Proxy
az: HTTP Vəkil Vericidən İstifadə Et

en: Use Nautilus to draw the desktop
az: Masa üstünü çəkmək üçün Nautilusdan istifadə et

en: Use Nautilus to draw the desktop.
az: Masa Üstü olaraq Nautilusdan istifadə et

en: Use as default for "%s" items
az: Bütün "%s" üçün əsası olsun

en: Use as default just for "%s"
az: Sadəcə olaraq "%s" üçün əsası olsun

en: Use preferences appropriate for beginners
az: Seçənəkləri yeni başlayanlara uyğunlaşdır

en: Use preferences appropriate for experts
az: Seçənəkləri ustalara uyğunlaşdır

en: Use preferences appropriate for most people
az: Seçənəkləri bir çox insan üçün uyğunlaşdır

en: Use smoother (but slower) graphics
az: Daha düzgün (fəqət daha yavaş) rəsmləri istifadə et

en: Use the Courier Font
az: Kuriyer Yazı Növünü İşlət

en: Use the Fixed Font
az: Sabit Yazı Növünü İşlət

en: Use the GTK System Font
az: GTK Sİstem Yazı Növünü İşlət

en: Use the Helvetica Font
az: Helvetika Yazı Növünü İşlət

en: Use the Lucida Font
az: Lusida Yazı Növünü İşlət

en: Use the Times Font
az: Tayms Yazı Növünü İşlət

en: Use this proxy server:
az: Bu vəkil vericini işlət:

en: Use tighter layout
az: Gərgin düzülüş işlət

en: Use your home folder as the desktop
az: Masa üstü olaraq Ev qovluğunu istifadə et

en: User Defined
az: İstifadəçinin Bildirdiyi

en: Username:
az: İstifadəçi Adı:

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
az: Manila qovluqlar və boz-yaşıl arxa planlardan istifadə edir.

en: Verify my connection and check for updates
az: Bağlantımı yoxla və Nautilusu indi güncəlləşdir.

en: Verifying your Internet connection and checking for updates...
az: İnternet bağlantısı yoxlaması və Nautilus güncəlləməsi...

en: Vietnamese
az: Vyetnamca

en: Vietnamese (TCVN)
az: Vyetnamca (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
az: Vyetnamca (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
az: Vyetnamca (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
az: Vyetnamca (Windows-1258)

en: View Failed
az: Nümayiş Bacarılmadı

en: View Preferences
az: Seçənəkləri Göstər

en: View as %s
az: %s olaraq göstər

en: View as Content Loser
az: İçindəkilər Nümayişçisi olaraq Göstər

en: View as Hardware
az: Texniki Tə'minat olaraq Göstər

en: View as Icons
az: Timsal olaraq Göstər

en: View as Image
az: Rəsm olaraq göstər

en: View as List
az: Sıra olaraq Göstər

en: View as Music
az: Musqi olaraq göstər

en: View as Other
az: Başqası olaraq Göstər

en: View as Sample
az: Nümunə olaraq göstər

en: View as Text
az: Mətn olaraq göstər

en: View as Web Page
az: Veb Səhifəsi olaraq Göstər

en: View as...
az: Fərqli göstər ...

en: View in Multiple Windows?
az: Çoxlu pəncərələrdə göstərilsinmi ?

en: View new folders using:
az: Yeni qovluqları bunu işlədərək göstər:

en: View or modify the properties of each selected item
az: Hər seçili üzvün xüsusiyyətlərini göstər ya da dəyişdir

en: Violet
az: Bənövşə

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
az: Vizual İvrit (ISO-8859-8)

en: Vocal
az: Vokal

en: Wavy White
az: Dalğalı Ağ

en: We are having trouble making an external web connection.
    Sometimes, firewalls require you to specify a web proxy server.
    Fill in the name or port of your proxy server, if any, below.
az: Xarici veb bağlantısı qurmaqda çətinlik çəkirik.
    Bəzən "firewall" sizdən vəkil verici bildirməyinizi tələb edir.Varsa, vəkil vericinizin qapı nömrəsini aşağıda doldurun.

en: We_b Search
az: _Vebdə axtar

en: Web Page
az: Veb Səhifəsi

en: Web Page Viewer
az: Veb Səhifəsi Nümayişçisi

en: Web Proxy Configuration
az: Ven Vəkil Verici Quraşdırması

en: Web Search
az: Vebdə axtar

en: Web Services
az: Veb Xidmətləri

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
az: Çərşənbə, Sentyabr 00 0000 saat 00:00:00 PM

en: Welcome to Nautilus
az: Nautilus'a Xoş Gəldin !

en: Western
az: Qərbi

en: Western (IBM-850)
az: Qərbi (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
az: Qərbi (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
az: Qərbi (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
az: Qərbi (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
az: Qərbi (Windows-1252)

en: When Fast Search is enabled, Find creates an index to speed up searches.  Fast searching is not enabled on your computer, so you do not have an index right now.
az: Sür'ətli axtarışla "Find" axtarışları cəldləşdirir. KompüterinizdəSür'ətli axtarış fəal deyil. Ona görə də bu dəqiqə indeksiniz yoxudr.

en: Where
az: Harda

en: White
az: Ağ

en: White Ribs
az: Ağ Damarlanma

en: Windows & Desktop
az: Pəncərələr və Masa üstü

en: Windows NT Volume
az: Windows NT Həcmi

en: Windows Shared Volume
az: Paylaşılmış Vindovs Həcmi

en: Windows VFAT Volume
az: Windows VFAT Həcmi

en: Write
az: Yaz

en: XFS Linux Volume
az: XFS Linuks Həcmi

en: XIAFS Volume
az: XIAFS Həcmi

en: Xenix Volume
az: Xenix Həcmi

en: You are about to run Nautilus as root.
    
    As root, you can damage your system if you are not careful, and
    Nautilus will not stop you from doing it.
az: Nautilus'u 'root' olaraq işə salırsan.
    
    'Root' olaraq sistemi diqqətsiz davranışlarla viranə hala gətirə bilərsən
    və Nautilus bu əməllərinə mane olmayacaqdır.

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
az: Yiyəsi olmadığın üçün, Səlahiyyətləri dəyişdirə bilməzsən.

en: You can configure which programs are offered for which file types in the GNOME Control Center.
az: GNOME İdarə Mərkəzində hansı fayl növü ilə hansı proqramın bağlı olduğunu bildirə bilərsiniz.

en: You can't assign more than one custom icon at a time! Please drag just one image to set a custom icon.
az: Eyni vaxtda bir neçə timsal işlədə bilərsiniz! Əsad timsal üçün lütfən birini sürükləyin.

en: You cannot copy a file over itself.
az: Bir faylı öz üstünə köçürdə bilməzsən.

en: You cannot copy a folder into itself.
az: Bir qovluğu öz içinə köçürdə bilməzsən.

en: You cannot copy items into the Trash.
az: Üzvləri zibil qutusuna köçürdə bilməzsiniz.

en: You cannot copy the Trash.
az: Zibil qutusu içindəkiləri köçürdə bilməzsən.

en: You cannot copy this trash folder.
az: Bu zibil qutusunu köçürdə bilməzsən.

en: You cannot move a folder into itself.
az: Bir qovluğu öz üstünə daşıya bilməzsən.

en: You cannot move this trash folder.
az: Bu zibil qutusunu daşıya bilməzsən.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
az: "%s"nin(nın) qrupunu dəyişdirmek üçün lazımi səlahiyyətlərinə sahib deyilsən .

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
az: "%s"i(ı) yenidən adlandırmaq üçün lazımi səlahiyyətlərinə sahib deyilsən.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
az: "%s"'yə baxmaq üçün lazımi səlahiyyətlərə sahib deyilsiniz.

en: You have tried to kill the Content Loser
az: İçindəkilər Nümayşçisini dayandırmaq istədiniz

en: You have tried to kill the Sidebar Loser
az: Yan Çubuq Nümayişçisini dayandırmaq istədiniz

en: Your files were last indexed at %s
az: Fayllarınız axırıncı dəfə "%s"da(də) aparıldı

en: Your index files are available but the Medusa search daemon, which handles index requests, isn't running.  To start this program, log in as root and enter this command at the command line:
    
    medusa-searchd
az: Sizin indeks faylınız mövcuddur, amma bu faylları işlədən Medusa axtarış vasitəsi baqlıdır. Proqramı başlatmaq üçün ali istifadəçi olaraq girişdən sonra bu əmri sətirdən girin:
     medusa-searchd

en: Your user level adjusts Nautilus to your degree of experience
    using GNOME and %s. Choose a level that's comfortable for
    you - you can always change it later.
az: İstifadəçi səviyyələri proqramı sənin GNOME və %s bilik və tecrübe səviyyənə görə quraşdırmanın bir yoludur. Sənə uyğun görünəni seç - bu qurğunu sonradan istədiyin vaxt dəyişdirə bilərsən.

en: ZDNet Linux Hardware Database
az: ZDNet Linuks Texniki Tə'minat Databeyzi

en: ZDNet Linux Resource Center
az: ZDNet Linuks Mənbəyi Mərkəzi

en: Zip Drive
az: Zip Sürücüsü

en: Zoom In
az: Yaxınlaş

en: Zoom Out
az: Uzaqlaş

en: Zoom _In
az: _Yaxınlaş

en: Zoom _Out
az: _Uzaqlaş

en: [File content] does not include all of [apple orange]
az: [apple orange] hamısını daxil etməyən [File content]

en: [File content] includes all of [apple orange]
az: [apple orange] hamısını daxil edən [File content]

en: [File content] includes any of [apply orange]
az: [apple orange] hər hansı birini daxil edən [File content]

en: [File content] includes none of [apple orange]
az: [apple orange] heç birini daxil edən [File content]

en: [File name] contains [help]
az: [File name] [help] daxil edən

en: [File name] ends with [.c]
az: [File name] [.c] ilə qurtaran

en: [File name] matches glob [*.c]
az: [File name] [*.c] ilə qlobal olaraq uyğun gələn

en: [File name] matches regexp ["e??l.$"]
az: [File name] ["e??l.$"] qaydalı ifadəsi ilə uyğun gələn

en: [File name] starts with [nautilus]
az: [File name] [nautilus] ilə başlayan

en: [File owner] is [root]
az: [File owner] [root] dır(dir, dur, dür)

en: [File owner] is not [root]
az: [File owner] [root] deyildir

en: [File size is] larger than [400K]
az: [400K] böyük [File size is]

en: [File size is] smaller than [300K]
az: [300K] kiçik [File size is]

en: [File type is] application
az: Proqram təminatı [File type is]

en: [File type is] folder
az: Qovluq [File type is]

en: [File type is] music
az: Musiqi [File type is]

en: [File type is] regular file
az: Sıravi fayl [File type is]

en: [File type is] text file
az: Mətn faylı [File type is]

en: [File type] is [folder]
az: [File type] [folder] dır(dir, dur, dür)

en: [File type] is not [folder]
az: [File type] [folder] deyildir

en: [Items ]containing "%s" in their names
az: Adlarında "%s" daxil edənlər [Üzvlər]

en: [Items ]containing one of the words "%s"
az: "%s" kəlimələrindən birini daxil edənlər

en: [Items ]ending with %s
az: %s ilə sonlanan [Üzvlər]

en: [Items ]larger than %s bytes
az: %s baytdan böyük olanlar

en: [Items ]marked with "%s"
az: "%s" ilə işarətlənmiş olanlar

en: [Items ]matching the file pattern "%s"
az: "%s" fayl paterninə uyğun gələnlər [Üzvlər]

en: [Items ]matching the regular expression "%s"
az: "%s" qaydalı ifadəsinə uyğun gələnlər [Üzvlər]

en: [Items ]modified after %s
az: "%s"dan(dən) sonra təkmilləşdirilənlər

en: [Items ]modified before %s
az: "%s"dan(dən) əvvəl təkmilləşdirilənlər

en: [Items ]modified on %s
az: "%s"da(də) təkmilləşdirilənlər

en: [Items ]modified today
az: bugün təkmilləşdirilənlər

en: [Items ]modified within a month of %s
az: "%s" ay içində təkmilləşdirilənlər

en: [Items ]modified within a week of %s
az: "%s" həftə içində təkmilləşdirilənlər

en: [Items ]modified yesterday
az: dünən təkmilləşdirilənlər

en: [Items ]not containing "%s" in their names
az: Adlarında "%s" daxil etməyənlər [Üzvlər]

en: [Items ]not marked with "%s"
az: "%s" ilə işarətlənmiş olmayanlar

en: [Items ]not modified on %s
az: "%s"da(də) təkmilləşdirilməyənlər

en: [Items ]not owned by "%s"
az: Yiyəsi "%s" olmayanlar

en: [Items ]of %s bytes
az: %s bayt böyüklükdə olanlar

en: [Items ]owned by "%s"
az: Yiyəsi "%s" olanlar

en: [Items ]smaller than %s bytes
az: %s baytdan kiçik olanlar

en: [Items ]starting with "%s"
az: "%s" ila başlayan [Üzvlər]

en: [Items ]that are %s
az: %s olanlar

en: [Items ]that are not %s
az: %s olmayanlar

en: [Items ]with all the words "%s"
az: Bütün "%s" kəliməsini daxil edənlər

en: [Items ]with owner UID "%s"
az: Yiyə "UID"i "%s" olanlar

en: [Items ]with owner UID other than "%s"
az: Yiyə "UID"i "%s"dan(dən) başqa olanlar

en: [Items ]without all the words "%s"
az: Bütün "%s" kəliməsini daxil etməyənlər

en: [Items ]without any of the words "%s"
az: Heç bir "%s" kəliməsini daxil etməyənlər

en: [Items larger than 400K] and [without all the words "apple orange"]
az:  [Items larger than 400K] və [without all the words "apple orange"]

en: [Items larger than 400K], [owned by root and without all the words "apple orange"]
az: [Items larger than 400K], [owned by root və without all the words "apple orange"]

en: [Items that are ]applications
az: Proqram olanlar

en: [Items that are ]folders
az: Qovluq olanlar

en: [Items that are ]music
az: Musiqi olanlar

en: [Items that are ]regular files
az: Sıravi fayl olanlar

en: [Items that are ]text files
az: Mətn faylları

en: [Last modified date] is [1/24/00]
az: [Last modified date] [1/24/00] olan

en: [Last modified date] is after [1/24/00]
az: [Last modified date] [1/24/00] sonra olan

en: [Last modified date] is before [1/24/00]
az: [Last modified date] [1/24/00] əvvəl olan

en: [Last modified date] is not [1/24/00]
az: [Last modified date] [1/24/00] olmayan

en: [Last modified date] is today
az: [Last modified date] bugün olan

en: [Last modified date] is within a month of [1/24/00]
az: [Last modified date] [1/24/00] ayı içində olan

en: [Last modified date] is within a week of [1/24/00]
az: [Last modified date] [1/24/00] həftəsi içində olan

en: [Last modified date] is yesterday
az: [Last modified date] dünən olan

en: [Search for] Content [includes all of "fish tree"]
az: [includes all of "fish tree"] İçindəkiləri [Search for]

en: [Search for] Last Modified [before yesterday]
az: [before yesterday] Axırıncı Düzəlişi Olanı [Search for]

en: [Search for] Name [contains "fish"]
az: [contains "fish"] Adı [Search for]

en: [Search for] Owner [is not root]
az: Yiyəsi [is not root] [Search for]

en: [Search for] Size [larger than 400K]
az: [larger than 400K] Böyüklük [Search for]

en: [Search for] Type [is regular file]
az: [is regular file] Növ [Search for]

en: [Search for] With Emblem [includes "Important"]
az: [includes "Important"] Emblemlini [Search for]

en: [With emblem] marked with [Important]
az: [Important] işarətli [With emblem]

en: [With emblem] not marked with [Important]
az: [Important] işarətli olmayan [With emblem]

en: _About Nautilus...
az: _Nautilus haqqında ...

en: _Add Bookmark
az: _Nişan əlavə et

en: _Back
az: _Geri

en: _Backgrounds and Emblems...
az: Ar_xaplan və Emblemlər

en: _Bookmarks
az: _Nişanlar

en: _Clean Up by Name
az: Ada Görə _Təmizlə

en: _Close Window
az: Pəncərəyi _bağla

en: _Copy File
az: Faylı K_öçürt

en: _Copy Files
az: Faylları K_çürt

en: _Copy Text
az: Mətni K_öçürt

en: _Courier
az: _Kuriyer

en: _Duplicate
az: _Cütləşdir

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _Edit Bookmarks...
az: Nişanları _Düzəlt...

en: _Edit Preferences...
az: Seçənəkləri _Düzəlt...

en: _Empty Trash
az: Zibil Qutusunu _Boşalt

en: _Empty Trash...
az: Zibil Qutusunu _Boşalt...

en: _Feedback
az: Əla_qə

en: _File
az: _Fayl

en: _Find
az: Axta_r

en: _Fixed
az: _Sabit

en: _Forward
az: _İrəii

en: _GTK System Font
az: _GTK Sistem Yazı Növü

en: _Go
az: G_et

en: _Help
az: _Yardım

en: _Helvetica
az: _Helvetika

en: _Home
az: _Ev

en: _Kill Content Loser
az: Içindəkilər  Nümayişini _Dayandır

en: _Kill Sidebar Loser
az: Yan Çubuq Loserini _Dayandır

en: _Lay Out Items
az: ÜZvləri _Çölə Düz

en: _Location...
az: _Yer...

en: _Make Link
az: Körpü _Yarat

en: _Manually
az: _Əllə

en: _New Folder
az: _Yeni Qovluq

en: _Normal Size
az: _Normal Böyüklükdə

en: _Open
az: _Aç

en: _Open Scripts Folder
az: Skritplər Qovluğunu _Aç

en: _Paste Files
az: Faylları Y_apışdır

en: _Paste Text
az: Mətni Y_apışdır

en: _Preferences
az: _Seçənəklər

en: _Profiler
az: _Profilləşdirici

en: _Refresh
az: _Yenilə

en: _Rename
az: Tə_zədən Adlandır

en: _Report Profiling
az: Profilləşdirməni _Bildir

en: _Reset Profiling
az: Profilləşdirməni _Sıfırla

en: _Restore Icon's Original Size
az: Timsalları Original Böyüklüklərinə G_ətir

en: _Restore Icons' Original Sizes
az: Timsalları Original Böyüklüklərinə _Gətir

en: _Reveal in New Window
az: Yeni Pəncərəde _Açığa Çıxart

en: _Sample
az: N_ümunə

en: _Show Trash
az: Zibil Qutusunu Göstər

en: _Start Here
az: _Buradan Başla

en: _Start Profiling
az: Profilləşdirməni _Başlat

en: _Stop Profiling
az: Profilləşdirməni _Dayandır

en: _Stretch Icon
az: Timsalı Çə_kişdir

en: _Times
az: _Tayms

en: _Undo
az: _Geriyə Get

en: _Up a Level
az: Bir Səviyyə _Yuxarı

en: _View
az: _Nümayişlər

en: _View as...
az: _Fərqli göstər ...

en: animation to indicate on-going activity
az: fəaliyyəti göstərən animasiya

en: another link to %s
az: "%s"a(ə) başqa körpü

en: by
az: tərəfindən

en: by Modification _Date
az: _Təkmilləşdirmə Tarixine görə

en: by _Emblems
az: _Emblemlərə görə

en: by _Name
az: _Ada görə

en: by _Size
az: _Böyüklüyə görə

en: by _Type
az: _Növə görə

en: date accessed
az: istifadə tarixi

en: date changed
az: dəyişiklik tarixi

en: date modified
az: təkmilləşdirmə tarixi

en: default for "%s"
az: "%s" üçün əsası

en: default for this file
az: əsası olsun

en: foo (10th copy)
az: foo (10-cu nüsxə)

en: foo (10th copy).txt
az: foo (10-cu nüsxə).txt

en: foo (110th copy)
az: foo (110-cu nüsxə)

en: foo (110th copy).txt
az: foo (11-ci nüsxə).txt

en: foo (111th copy)
az: foo (11-ci nüsxə)

en: foo (111th copy).txt
az: foo (111-ci nüsxə).txt

en: foo (11th copy)
az: foo (11-ci nüsxə)

en: foo (11th copy).txt
az: foo (11-ci nüsxə).txt

en: foo (122nd copy)
az: foo (122-ci nüsxə)

en: foo (122nd copy).txt
az: foo (112-ci nüsxə).txt

en: foo (123rd copy)
az: foo (123-cü nüsxə)

en: foo (123rd copy).txt
az: foo (113-cü nüsxə).txt

en: foo (124th copy)
az: foo (114-cü nüsxə)

en: foo (124th copy).txt
az: foo (114-cü nüsxə).txt

en: foo (12th copy)
az: foo (12-ci nüsxə)

en: foo (12th copy).txt
az: foo (12-ci nüsxə).txt

en: foo (13th copy)
az: foo (13-cü nüsxə)

en: foo (13th copy).txt
az: foo (13-cü nüsxə).txt

en: foo (14th copy)
az: foo (14-cü nüsxə)

en: foo (14th copy).txt
az: foo (14-cü nüsxə).txt

en: foo (21st copy)
az: foo (21-ci nüsxə)

en: foo (21st copy).txt
az: foo (21-ci nüsxə).txt

en: foo (22nd copy)
az: foo (22-ci nüsxə)

en: foo (22nd copy).txt
az: foo (22-ci nüsxə).txt

en: foo (23rd copy)
az: foo (23-cü nüsxə)

en: foo (23rd copy).txt
az: foo (23-cü nüsxə).txt

en: foo (24th copy)
az: foo (24-cü nüsxə)

en: foo (24th copy).txt
az: foo (24-cü nüsxə).txt

en: foo (25th copy)
az: foo (25-ci nüsxə)

en: foo (25th copy).txt
az: foo (25-ci nüsxə).txt

en: foo (3rd copy)
az: foo (3-cü nüsxə)

en: foo (3rd copy).txt
az: foo (3-cü nüsxə).txt

en: foo (another copy)
az: foo (başqa nüsxə)

en: foo (another copy).txt
az: foo (başqa nüsxə).txt

en: foo (copy)
az: foo (nüsxə)

en: foo (copy).txt
az: foo (nüsxə)txt

en: foo foo (100000000000000th copy).txt
az: foo foo (100000000000000-cu nüsxə).txt

en: foo foo (24th copy)
az: foo foo (24-cü nüsxə)

en: foo foo (24th copy).txt
az: foo foo (24-cü nüsxə).txt

en: foo foo (25th copy)
az: foo foo (25-ci nüsxə)

en: foo foo (25th copy).txt
az: foo foo (25-ci nüsxə).txt

en: foo foo (3rd copy).txt
az: foo foo (3-cü nüsxə).txt

en: foo foo (another copy).txt
az: foo foo (başqa nüsxə).txt

en: foo foo (copy)
az: foo foo (nüsxə)

en: foo foo (copy).txt
az: foo foo (nüsxə).txt

en: foo foo (copy).txt txt
az: foo foo (nüsxə).txt txt

en: foo. (another copy)
az: foo. (başqa nüsxə)

en: foo. (copy)
az: foo. (nüsxə)

en: foo.. (copy).txt
az: foo.. (nüsxə).txt

en: foo... (copy)
az: foo... (nüsxə)

en: group
az: qrup

en: hardware view
az: texniki təminat nümayişi

en: image indicating that the news has changed
az: rəsm xəbərin dəyişdiyini göstərir

en: in menu for "%s"
az: "%s" menyusunda var olsun

en: in menu for this file
az: bu fayl üçün menyuda olsun

en: link
az: bağla

en: link (broken)
az: körpü qopuqdur

en: link to %s
az: "%s"a(ə) bağla

en: mozilla summary info
az: mozilla icmal infosu

en: name of icon for the hardware view
az: texniki təminat nümayişi timsalı adı

en: name of icon for the mozilla view
az: mozilla görünüşü timsal adı

en: nautilus: --check cannot be used with URIs.
az: nautilus : --check URI'lərlə bərabər istifadə edilə bilməz.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
az: nautilus : --check başqa seçənəklə istifadə edilə bilməz.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
az: nautilus : --geometry birdən çox URI ilə bərabər istifadə edilə bilməz.

en: nautilus: --quit cannot be used with URIs.
az: nautilus : --quit URI'lerle bərabər istifadə edilə bilməz.

en: nautilus: --restart cannot be used with URIs.
az: nautilus : --restart URI'lərlə bərabər istifadə edilə bilməz.

en: nd copy)
az: . nüsxə)

en: none
az: yoxdur

en: not in menu
az: menyuda deyildir

en: nothing
az: heç bir şey

en: octal permissions
az: onluq səlahiyyətlər

en: on the desktop
az: masa üstündə

en: owner
az: yiye

en: permissions
az: səlahiyyətlər

en: pointing at "%s"
az: "%s" göstərilər

en: program
az: proqram

en: rd copy)
az: . nüsxə)

en: reset
az: sıfırla

en: search by text
az: mətndən axtar

en: search by text and properties
az: mətn və xüsusiyyətləre görə axtar

en: search type to do by default
az: əsas axtarış növü

en: see
az: baxın

en: see also
az: və buraya da baxın

en: size
az: böyüklük

en: st copy)
az: . nüsxə)

en: summary of hardware info
az: texniki təminat info icmalı

en: th copy)
az: . nüsxə)

en: the section
az: qisim

en: the section here
az: buradakı qisim

en: throbber
az: zonquldayıcı

en: throbber factory
az: zonquldayıcı emalatxanası

en: throbber object factory
az: zonquldayıcı cism emalatxanası

en: today
az: bugün

en: today at %-I:%M %p
az: bugün %-I:%M %p da(də)

en: today at %-I:%M:%S %p
az: bugün %-I:%M %S %p da(də)

en: today at 00:00 PM
az: bugün 00:00 PM də

en: today at 00:00:00 PM
az: bugün 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
az: bugün %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
az: bugün, 00:00 PMdə

en: type
az: növ

en: unknown
az: namə'lum

en: unknown MIME type
az: namə'lum MIME növü

en: unknown type
az: namə'lum növ

en: unreadable
az: oxuna bilmir

en: untitled folder
az: adsız qovluq

en: yesterday
az: dünən

en: yesterday at %-I:%M %p
az: dünən saat %-H:%M %p da(də)

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
az: dünən saat %-H:%M :%S %p da(də)

en: yesterday at 00:00 PM
az: dünən saat 00:00 PMdə

en: yesterday at 00:00:00 PM
az: dünən saat 00:00:00 da(də)

en: yesterday, %-I:%M %p
az: dünən saat %-I:%M %p da(də)

en: yesterday, 00:00 PM
az: dünən, 00:00 PM
