gtkhtml 0.16.1 - en to az translation catalogue (287 entries)

en: /bulb.png" hspace=10></td><td width="100%">Place your text here</td></tr></table></td></tr></table>
az: /bulb.png" hspace=10></td><td width="100%">Buraya mətni girin</td></tr></table></td></tr></table>

en: <None>
az: <HeçBiri>

en: A_ddress
az: Ü_nvan

en: Add '%s' to dictionary
az: '%s' sözlüyə əlavə et

en: Add Keyboard Shortcuts
az: Klaviatura Qısa Yolları Ælavə Et

en: Address
az: Ünvan

en: Align
az: Tərəflə

en: Alignment
az: Tərəfləmə

en: Alignment:
az: Tərəfləmə:

en: Alphabeta item
az: Əlifba üzvü

en: Alphabetical List
az: Əlifba Sıralı

en: Apply changes to:
az: Dəyişiklikləri əlavə et:

en: Automatic
az: Avtomatik

en: Automatically detect links
az: Körpüləri avtomatik  sil

en: Background
az: Arxa plan

en: Background Color
az: Arxa Plan Rəngi

en: Background Image
az: Arxaplan Rəsmi

en: Behavior
az: Davranış

en: Blue
az: Göy

en: Blue 3D
az: Göy 3D

en: Bold
az: Qalın

en: Border
az: Kənar

en: Border:
az: Kənar:

en: Bottom
az: Alt

en: Bulleted List
az: Düyməli Siyahı

en: Can't load fixed font.
az: Sabit yazı növü yüklənə bilmir.

en: Cannot execute gtkhtml properties
az: gtkhtml qurǧularını işə sala bilmədim

en: Cell
az: Hücrə

en: Cell contents
az: Hücrə məzmunu

en: Cell...
az: Hücrə...

en: Center
az: Orta

en: Center justifies the paragraphs
az: Paraqrafları ortaya yayar

en: Check '%s' spelling...
az: '%s' imlasını yoxla...

en: Check spelling of the document
az: Sənədə imla yoxlaması apar

en: Clear
az: Sil

en: Color
az: Rəng

en: Color:
az: Rəng:

en: Colors
az: Rənglər

en: Column
az: Sütun

en: Column after
az: Sonrakı sütun

en: Column before
az: Əvvəlki sütun

en: Column span:
az: Sütun spanı:

en: Columns:
az: Sütunlar:

en: Command
az: Əmr

en: Composer Properties
az: Yazıçı Xüsusiyyətleri

en: Composer Properties planned
az: Yazıçı Seçənəkləri planlandı

en: Copy
az: Köçürt

en: Copy selection to clipboard
az: Seçkini ara yaddaşa köçür

en: Copy the selection
az: Seçkini köçürər

en: Could not initialize Bonobo
az: Bonobo'yu başlada bilmədim

en: Could not initialize GNORBA
az: GNORBA'yı başlada bilmədim

en: Could not load glade file.
az: Glade soyesini yükləyə bilmədim

en: Cu_t
az: Kə_s

en: Cut
az: Kəs

en: Cut selection to clipboard
az: Seçkini ara yaddaşa kəs

en: Cut the selection
az: Seçkini kəs

en: Dark header
az: Tünd başlıq

en: Don't wrap
az: Qırma

en: Dot item
az: Nöqtə üzvü

en: EBrowser control
az: EBrowser iradəsi

en: EBrowser factory
az: EBrowser e'malatxanası

en: Enable
az: Aç

en: Enable spell checking
az: İmla yoxlamasını fəallaşdır

en: Factory for the EBrowser control
az: EBrowser idarəsi e'malatxanası

en: Find
az: Axtar

en: Find A Regular Expression
az: Qaydalı İfadə Axtar

en: Find And Replace
az: Axtar Və Əvəz Et

en: Find Regular E_xpression...
az: Qaydalı İ_fadə Axtar..

en: Find Regular Expression
az: Qaydalı İfadə Axtar

en: Find _Again
az: _Yenidən Axtar

en: Find again
az: Yenidən axtar

en: Find and Replace
az: Axtar və Əvəz Et

en: Fixed width
az: Sabit en

en: Flat gray
az: Bulanıq boz

en: Fonts
az: Yazıtipləri

en: For printing
az: Çap etmək üçün

en: GNOME HTML Editor
az: GNOME HTML Editoru

en: GNOME HTML Editor Control
az: GNOME HTML Editor İdarəsi

en: GNOME HTML Editor Factory
az: GNOME HTML Editor E'malatxanası

en: Grab keys
az: Düymələri yaxala

en: Green
az: Yaşıl

en: HTML Browser control
az: HTML Səyyah idarəsi

en: Header
az: Başlıq

en: Header 1
az: Başlıq 1

en: Header 2
az: Başlıq 2

en: Header 3
az: Başlıq 3

en: Header 4
az: Başlıq 4

en: Header 5
az: Başlıq 5

en: Header 6
az: Başlıq 6

en: Header _1
az: Başlıq _1

en: Header _2
az: Başlıq _2

en: Header _3
az: Başlıq _3

en: Header _4
az: Başlıq _4

en: Header _5
az: Başlıq _5

en: Header _6
az: Başlıq _6

en: Height:
az: Hündürlük:

en: Horizontal alignment:
az: Üfüqə tərəfləmə:

en: Horizontal:
az: Üfüqi:

en: Ignore '%s'
az: '%s' nəzərə alma

en: Image
az: Rəsm

en: Image frame
az: Rəsm çərçivəsi

en: Image selection
az: Rəsm seçkisi

en: Image...
az: Rəsm ...

en: Indent
az: Arala

en: Indents the paragraphs less
az: Paraqrafları daha az aralayar

en: Indents the paragraphs more
az: Paraqrafları daha çox aralayar

en: Information
az: Mə'lumat

en: Insert
az: Daxil Et

en: Insert HTML link into document...
az: Sənədə HTML körpüsü daxil et...

en: Insert HTML template into document...
az: Sənədə HTML nümunəsi daxil et...

en: Insert image into document...
az: Sənədə rəsm daxil et...

en: Insert rule into document...
az: Sənədə çubuq daxil et...

en: Insert table into document...
az: Sənədə cədvəl daxil et...

en: Italic
az: Meyilli

en: Keyboard Shortcuts
az: Klaviatura Qısa Yolları

en: Language
az: Dil

en: Left
az: Sol

en: Left align
az: Sola tərəflə

en: Left justifies the paragraphs
az: Paraqrafları sola sütunlaşdır

en: Length:
az: Uzunluq:

en: Link
az: Baǧ

en: Link...
az: Körpü ...

en: Make the current Paragraph style Normal
az: Hazırkı Paraqraf tərzini Normal et

en: Make the current paragraph a bulleted list
az: Hazırkı paraqrafı düyməli siyahı et

en: Make the current paragraph a list with roman numerals
az: Hazırkı paraqrafı roma rəqəmli siyahı et

en: Make the current paragraph a numbered list
az: Hazırkı paraqrafı rəqəmli siyahı et

en: Make the current paragraph an H1 header
az: Hazırkı paraqrafı H1 başlıq et

en: Make the current paragraph an H2 header
az: Hazırkı paraqrafı H2 başlıq et

en: Make the current paragraph an H3 header
az: Hazırkı paraqrafı H3 başlıq et

en: Make the current paragraph an H4 header
az: Hazırkı paraqrafı H4 başlıq et

en: Make the current paragraph an H5 header
az: Hazırkı paraqrafı H5 başlıq et

en: Make the current paragraph an H6 header
az: Hazırkı paraqrafı H6 başlıq et

en: Make the current paragraph an address
az: Hazırkı paraqrafı ünvan et

en: Make the current paragraph an alphabetical list
az: Hazırkı paraqrafı əlifba sıralı siyahı et

en: Makes the text bold
az: Mətni qalınlaşdırar

en: Makes the text italic
az: Mətni italikləşdirər

en: Middle
az: Orta

en: Miscellaneous
az: Qarışıq

en: Modify the file's properties
az: Fayl seçənəklərini təkmilləşdir

en: New shortcut:
az: Yeni qısa yol:

en: Next
az: Sonrakı

en: No misspelled word found
az: İmla xətalı söz yoxdur

en: None
az: Heç Biri

en: Note
az: Qeyd

en: Number item
az: Rəqəm üzvü

en: Numbered List
az: Nömrələnmiş Siyahı

en: On screen
az: Ekranda

en: Open file...
az: Dosyeyi Aç ...

en: Orange
az: Narıncı

en: Other...
az: Başqa...

en: Padding
az: Kənarlama

en: Padding:
az: Kənarlama:

en: Page
az: Səhifə

en: Page...
az: Səhifə...

en: Paragraph
az: Paraqraf

en: Paragraph...
az: Paraqraf...

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste from clipboard
az: Ara yaddaşdan yapışdır

en: Paste the clipboard
az: Ara yaddaşı yapışdır

en: Percent
az: Faiz

en: Percent %
az: Faiz %

en: Pick a color
az: Rəng seç

en: Pixels
az: Piksel

en: Pixmap:
az: Rəsmcik:

en: Plain
az: Düz

en: Points
az: Nöqtələr

en: Pr_operties...
az: Xa_ssələr...

en: Pre
az: Əvl

en: Preformat
az: Ön format

en: Print pre_view
az: Önizləməyi _çap et

en: Print preview
az: Çap etmə önizləməsi

en: Properties
az: Xüsusiyyətler

en: Purple
az: Çəhrayı

en: Red
az: Qırmızı

en: Redo
az: Təzədən Et

en: Redo previously undone change
az: Geri qaytarılmış əməliyyatı yenidən et

en: Redo the undone action
az: Arxaya döndüyünüz əməliyyatı yenidən edin

en: Remove link
az: Baǧı sil

en: Replace
az: Yerinə qoy

en: Replace all
az: Hamısını yerinə qoy

en: Replace confirmation
az: Doǧrulamayı dəyişdir

en: Right
az: Saǧ

en: Right align
az: Ortaya tərəflə

en: Right justifies the paragraphs
az: Paraqrafları sağa sütunlaşdır

en: Roman List
az: Roma Siyahısı

en: Roman Numeral List
az: Rəma Rəqəmli Siyahı

en: Roman item
az: Roma üzvü

en: Row
az: Sətir

en: Row above
az: Üstdəki sətir

en: Row below
az: Altakı sətir

en: Row span:
az: Sətir spanı:

en: Rows:
az: Sətirlər:

en: Rule
az: Çubuq

en: Rule...
az: Rol...

en: Sample
az: Nümunə

en: Save file as...
az: Fərqli qeyd et ...

en: Scope
az: Təs'ir sahəsi

en: Select HTML fixed width font
az: HTML üçün sabit en yazıtipini seç

en: Select HTML fixed width font for printing
az: Çap etmək üçün sabit en yazıtipini seç

en: Select HTML variable width font
az: HTML dəyişgən en yazıtipini seç

en: Select HTML variable width font for printing
az: Çap etmək üçün dəyişgən en yazıtipini seç

en: Select _All
az: _Hamısını Seç

en: Select command
az: Æmr seç

en: Select the entire contents of the document
az: Sənədin bütün məzmununu seç

en: Shaded
az: Kölgəli:

en: Shortcut
az: Qısa Yol

en: Shortcuts _type:
az: Qısa yol _növü:

en: Show animated images
az: Canlı rəsmləri göstər

en: Size
az: Böyüklük

en: Spacing
az: Fasilə

en: Spacing:
az: Fasilə:

en: Spell Checking
az: İmla Yoxlaması

en: Spell checker
az: İmla yoxlaması

en: Strikeout
az: Qaralanmış

en: Strikes out the text
az: Mətni qaralayar

en: Style
az: Tərz

en: Style:
az: Tərz:

en: Su_perscript
az: Ü_st xarakter

en: Subs_cript
az: A_lt xarakter

en: Subscript
az: Alt xarakter

en: Suggest word
az: Tövsiyyə edilən kəlmə

en: Superscript
az: Üst xarakter

en: Table
az: Cədvəl

en: Table Insert
az: Cədvəl Daxil Etmə

en: Table delete
az: Cədvəl sil

en: Table insert
az: Cədvəl daxil et

en: Table...
az: Cədvəl ...

en: Te_mplate...
az: N_ümunə...

en: Template
az: Nümunə

en: Text
az: Mətn

en: Text...
az: Mətn...

en: Toggle typewriter font style
az: Yazma yazı növü tərzini dəyişdir

en: Top
az: Təpə

en: Typewriter
az: Yazma

en: Underline
az: Alt çizgili

en: Underlines the text
az: Mətn altını cızar

en: Undo
az: Qaytar

en: Undo previous changes
az: Əvvəlki dəyişiklikləri qaytar

en: Undo the last action
az: Axırıncı əməliyyatınızdan arxaya dönün

en: Unindent
az: Daha az arala

en: Variable width
az: Dəyişgən eni

en: Vertical:
az: Şaquli:

en: Width:
az: En:

en: Wrap
az: Qır

en: Wrapping:
az: Qırma:

en: Yellow
az: Sarı

en: Yellow, flowers
az: Sarı, güllər

en: _Add
az: Ə_lavə Et

en: _Alignment
az: _Tərəfləmə

en: _Alphabetical List
az: Əli_fba Sırası

en: _Bold
az: _Qalın

en: _Bulleted List
az: _Düyməli Siyahı

en: _Center
az: _Orta

en: _Copy
az: _Köçürt

en: _Decrease Indent
az: İndenti A_zalt

en: _Delete
az: _Sil

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _Find...
az: A_xtar...

en: _Font Size
az: _Yazı Növü Böyüklüyü

en: _Heading
az: _Başlıqlama

en: _Image...
az: _Rəsm ...

en: _Increase Indent
az: İndenti A_rtır

en: _Insert
az: _Daxil Et

en: _Italic
az: _İtalik

en: _Left
az: _Sol

en: _Link...
az: _Körpü ...

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: _Plain text
az: _Düz mətn

en: _Preformat
az: _Ön format

en: _Redo
az: _Yenidən Et

en: _Replace...
az: Ə_vəz Et...

en: _Right
az: _Saǧ

en: _Roman Numeral List
az: R_oma Rəqəmli Siyahı

en: _Rule...
az: _Rol...

en: _Spell check document...
az: Sənədə _imla yoxlaması apar...

en: _Strikeout
az: _Qaralanmış

en: _Style
az: _Tərz

en: _Table...
az: _Cədvəl ...

en: _Underline
az: _Alt çizgili

en: _Undo
az: _Qaytar

en: backward
az: arxaya tərəf

en: case sensitive
az: imlaya diqqət et

en: etc...
az: vs...

en: height
az: hündürlük

en: search backward
az: arxaya doǧru axtar

en: width
az: en

en: with
az: birlikdə
