gnome-pim 1.4.4 - en to az translation catalogue (444 entries)

en: 
      Additional:
az: 
      Ətraflı:

en: 
      City:
az: 
      Şəhər:

en: 
      Country:
az: 
      Ölkə:

en: 
      Ext:
az: 
      Əlavə:

en: 
      Family:
az: 
      Ailə:

en: 
      Given:
az: 
      Verilən:

en: 
      Name:
az: 
      Ad:

en: 
      Postal Box:
az: 
      Poçt Qutusu:

en: 
      Postal Code:
az: 
      Poçt Kodu:

en: 
      Prefix:
az: 
      Prefiks:

en: 
      Region:
az: 
      Nahiyə:

en: 
      Street:
az: 
      Küçə:

en: 
      Suffix:
az: 
      Suffiks:

en: 
      Unit2:
az: 
      Bölmə2:

en: 
      Unit3:
az: 
      Bölmə3:

en: 
      Unit4:
az: 
      Bölmə4:

en: 
      Unit:
az: 
      Bölmə:

en: 
    Address:
az: 
    Ünvan:

en: 
    Birth Date:
az: 
    Doğum tarixi:

en: 
    Business Role:
az: 
    İş Rolu:

en: 
    Categories:
az: 
    Kateqoriyalar:

en: 
    Comment:
az: 
    İzahat:

en: 
    Delivery Label:
az: 
    Yollama Adı:

en: 
    E-mail:
az: 
    ePoçt:

en: 
    E-mail:
az: 
    ePoçt:

en: 
    Geo Location:
az: 
    Çoğrafi Yer:

en: 
    Mailer:
az: 
    Göndərən:

en: 
    Name:
az: 
    Ad:

en: 
    Org:
az: 
    Qur:

en: 
    Public Key:
az: 
    Ümumi Açar:

en: 
    Telephone:
az: 
    Telefon:

en: 
    Telephones:
az: 
    Telefonlar:

en: 
    Time Zone:
az: 
    Vaxt Zolağı:

en: 
    Title:
az: 
    Ünvan:

en: 
    Unique String:
az: 
    Ortaq Kəlimə:

en:  changed. Save?
az:  dəyişdi. Qeyd edilsin?

en:  seconds
az:  saniyə

en: 12-hour (AM/PM)
az: 12-ssatlıq (ÖÖ/ÖS)

en: 1st
az: 1.nci

en: 24-hour
az: 24-ssatlıq

en: 2nd
az: 2.nci

en: 3rd
az: 3.ncü

en: 4th
az: 4.ncü

en: 5th
az: 5.nci

en: A new Gnomecard could not be spawned. Maybe it is not in your path.
az: Yeni bir Gnomecard başaladıla bilinmədi. Yoxsa Gnomecard $PATH cığırında deyil?

en: Add
az: Əlavə Et

en: Add a category
az: Bir cins əlavə et

en: Add a category to the list of selected categories
az: Seçili cinslərə yeni bir cins əlavə et

en: Add exception
az: İstisna əlavə et

en: Add the contents of another card file
az: Başqa bir kart faylının içindəkiləri əlavə et

en: Add to-do item...
az: Bir parça əlavə et...

en: Add...
az: Əlavə Et...

en: Address List:
az: Ünvan Siyahısı:

en: Address data:
az: Ünvan mə'lumatı:

en: Address:
az: Ünvan:

en: Addresses
az: Ünvanlar

en: Alarm Properties
az: Xəbərdarlıq Seçənəkləri

en: Alarms
az: Xəbərdarlıqlar

en: All day event
az: Gündəlik hadisələr

en: America On-Line
az: AOL

en: An event's end time must be later than its start time.
az: Bir hadisənin bitiş tarixi, başlama tarixindən sonra olmaq məcburiyyətindədir.

en: Append GnomeCard File
az: GnomeCard Faylı Əlavə Et

en: Appointment
az: Görüş

en: Appointments:
az: Görüşlər:

en: Audio
az: Səs

en: Audio alarms timeout after
az: Səsli xəbərdarlıq müddəti

en: Available
az: Mövcud

en: Beep on display alarms
az: Səsli Xəbərdarlıqlar

en: Birthdate:
az: Doğum tarixi:

en: Bulletin Board
az: İsmarıc Taxtası

en: By Card Name
az: Kart adına görə

en: By E-mail
az: ePoçt ünvanına görə

en: By Last Name
az: Soyada görə

en: By Name
az: Ada görə

en: By Organization
az: Qurulışa Görə

en: Calendar holds %d entries
az: Təqvim %d giriş daxil edir

en: Car
az: Maşın

en: Card
az: Kart

en: Card Name
az: Kart adı

en: Card:
az: Kart:

en: Case Sensitive
az: Hərf Böyüklüyünə Həssas

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Categories:
az: Kateqoriyalar:

en: Category selection
az: Cins seçkisi

en: Cellular
az: Cib Telefonu

en: Change current card
az: Hazırkı kartı dəyişdir

en: Change selected
az: Seçililəri dəyişdir

en: Church
az: Kilsə

en: City:
az: Şəhər:

en: Classification
az: Sinifləndirmə

en: Colors
az: Rənglər

en: Colors for display
az: Ekran rəngləri

en: Column Display
az: Sütun Nümayişi

en: Comment:
az: İzahat:

en: Confidential
az: Gizli

en: Could not read pilot's DateBook application block
az: "Pilot"un DateBook proqram tə'minatı bloku oxuna bilmədi

en: Could not start gnomecal server
az: Gnomecal vericisi başaladıla bilinmədi

en: Country:
az: Ölkə:

en: Create a new appointment
az: Yeni bir görüş yarat

en: Create a new appointment for today
az: Bugün üçün yeni bir görüş yarat

en: Create a new calendar
az: Yeni bir təqvim yarat

en: Create a new card file
az: Yeni bir kart faylı yarat

en: Create new appointment
az: Yeni görüş yarat

en: Create new card
az: Yeni bir kart yarat

en: Create to-do item
az: Ediləcək parçanı yarat

en: Current day's number:
az: Hökmlü günün miqdarı:

en: DATE
az: TARIX

en: Daily
az: Gündəlik

en: Day
az: Gün

en: Day View
az: Gündəlik Nümayiş

en: Day end:
az: Gün bitimi:

en: Day numbers:
az: Gün miqdarı:

en: Day range
az: Gün bitimi

en: Day start:
az: Gün başlangıçı:

en: Days
az: Günlər

en: Default
az: Əsas

en: Defaults
az: Əsas qiymətlər

en: Del
az: Sil

en: Delete
az: Sil

en: Delete all occurances
az: Bütün təkrarlamaları sil

en: Delete card
az: Kartı sil

en: Delete selected
az: Seçililəri sil

en: Delete this appointment
az: Bu görüşü sil

en: Delete this item
az: Bu parçanı sil

en: Delete this occurance
az: Bu təkrarlamanı sil

en: Display
az: Nümayiş

en: Displayed Columns
az: Göstərilən Sütunlar

en: Domestic
az: Daxili

en: Done
az: Oldu

en: Due Date
az: Keçiş Tarixi

en: Due Date:
az: Keçiş Tarixi:

en: E-mail data:
az: ePoçt Mə'lumatı:

en: Edit appointment
az: Görüşü dəyişdir

en: Edit card
az: Kartı dəyişdir

en: Edit this appointment...
az: Bu görüşü dəyişdir...

en: Edit this item...
az: Bu parçanı dəyişdir...

en: Edit to-do item
az: Ediləcək parçanı dəyişdir

en: Edit...
az: Düzəlt...

en: Electronic Business Card Manager
az: Elektronik İş Kartı İdarəcisi.

en: Email
az: ePoçt

en: Email List:
az: ePoçt Siyahısı:

en: Empty days:
az: Boş günlər:

en: Enable debugging output of TYPE (alarms)
az: TİP mə'lumatlandırma xəbərdarlığını aç

en: Enable snoozing for
az: Səsi Kəs:

en: End after
az: Sonra bitir

en: End on
az: Bitir

en: End time:
az: Bitiş zamanı :

en: Ending date
az: Bitiş tarixi

en: Erase card
az: Kartı sil

en: Error %s %s.
az: Xəta %s %s.

en: Error while communicating with calendar server
az: Təqvim vericisi ilə rabitə qurarkən bir xəta oldu

en: Event day's number:
az: Əlamətdar günün rəqəmi:

en: Exceptions
az: İstisnalar

en: Explanatory
az: İzahat

en: Extended:
az: Ətraflı:

en: FILE
az: FAYL

en: Fax
az: Faks

en: File %s has changed since it was loaded
    Continue?
az: Fayl %s yükləndiyindən bəri dəyişib
    Davam etmək istəyirsən?

en: File As:
az: Fərqli Fayl:

en: File not found
az: Fayl tapılmadı

en: File to load calendar from
az: Təqvimin yüklənəcəyi fayl

en: Filename
az: Fayl Adı

en: Find
az: Axtar

en: Find Backwards
az: Arxaya Tərəf Axtar

en: Find Card
az: Kart Axtar

en: Find:
az: Axtar:

en: First
az: İlk

en: First Name
az: Ad

en: First card
az: İlk kart

en: First:
az: Adı:

en: Fri
az: Cüm

en: Friday
az: Cümə

en: Friends
az: Dostlar

en: Full Name
az: Tam ad

en: GEOMETRY
az: YER

en: General
az: Ümumi

en: Geographic Position
az: Coğrafi Yer

en: Geographical
az: Coğrafi

en: Geometry for starting up
az: Başlama yeri

en: Gnome Calendar
az: Gnome Təqvimi

en: GnomeCard: %s
az: GnomeCard : %s

en: Go
az: Get

en: Go back in time
az: Keçmişə get

en: Go forward in time
az: Gələcəyə get

en: Go to
az: Get

en: Go to a specific date
az: Bildirilən bir tarixə get

en: Go to date
az: Tarixə get

en: Go to present time
az: Bugünə get

en: Go to today
az: Bugünə get

en: Hacking
az: Qırmaq

en: Headings:
az: Baslıqlar:

en: Highlight items due today
az: Bugünə qurulmuş parçaları vurğula

en: Highlight not yet due items
az: Daha vaxtı gəlməmiş parçaları vurğula

en: Highlight overdue items
az: Vaxtı keçmiş parçaları vurğula

en: Highlighted day:
az: Vurğulanmış gün:

en: Hobby
az: Xobbi

en: Home
az: Ev

en: Hour
az: Saat

en: Hours
az: Saatlar

en: Housekeeping
az: Evdarlıq

en: Identity
az: Şəxsiyyət

en: If used, starts in iconic mode
az: İşlədilsə, timsal növündə başlar

en: International
az: Beynəlxalq

en: Item Comments:
az: Parça Şərhləri:

en: Jump to this _day
az: Bu _günə keç

en: Jump to this _month
az: Bu _aya keç

en: Jump to this _week
az: Bu _həftəyə keç

en: Jump to this _year
az: Bu _ilə keç

en: Last
az: Son

en: Last Name
az: Soyad

en: Last card
az: Son kart

en: Last:
az: Soyadı:

en: Layout
az: Ekran

en: Load the user calendar
az: İstifadəçi təqvimini yükle

en: Love
az: Məhəbbət

en: Mail
az: ePoçt

en: Mail to:
az: ePoçt yolla :

en: Make this appointment movable
az: Bu görüşü daşıya bilən et

en: Meeting
az: İclas

en: Message Recorder
az: Telesekretar

en: Middle Name
az: Göbək Adı

en: Middle:
az: Göbək Adı:

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Minutes
az: Dəqiqələr

en: Modify
az: Dəyişdir

en: Mon
az: Bzt

en: Monday
az: Bazar Ertəsi

en: Money
az: Pul

en: Month View
az: Aylıq Nümayiş

en: Monthly
az: Aylıq

en: Music
az: Musiqi

en: Name
az: Ad

en: Name:
az: Ad:

en: Network
az: Şəbəkə

en: New
az: Yeni

en: New appointment for _today...
az: _Bugün üçün yeni bir görüş...

en: New appointment...
az: Yeni görüş...

en: Next
az: Sonrakı

en: Next card
az: Sonraki Kart >

en: No Card Name
az: Kart adı yoxdur

en: No Card Name.
az: Kart adı yoxdur.

en: No appointments for this day
az: Bugün üçün görüş yoxdur

en: No filename specified. Please run address conduit capplet first.
az: Fayl adı verilməyib. Lütfən əvvəlcə ünvan kappletini işə salın.

en: No matching record found.
az: Uyğun bir qeyd tapılmadı.

en: None
az: Yox

en: Number:
az: Nömrə:

en: Ok
az: Oldu

en: Open
az: Aç

en: Open GnomeCard File
az: GnomeCard Faylı Aç

en: Open _Default
az: Əsas _Olanı Aç

en: Open calendar
az: Təqvimi aç

en: Open file
az: Faylı aç

en: Open secret entries
az: Gizli sahələri aç

en: Open the default file
az: Əsas faylı aç

en: Organization
az: Quruluş

en: Outline:
az: Xaric:

en: Owner:
az: Sahibi:

en: Pager
az: Çağrı Cihazı

en: Paperwork
az: Yazılar

en: Parcel
az: Paket

en: Phone
az: Telefon

en: Phone List:
az: Telefon Siyahısı:

en: Please select categories for the current item
az: Hazırkı parça üçün cinsi seçiniz

en: Please select the date you want to go to.
    When you click on a day, you will be taken
    to that date.
az: Getmək istədiyiniz tarixi bildirin.
    Bir günə tıqlanırsa, onda o
    günə keç.

en: Please select the start and end hours you want
    to be displayed in the day view and week view.
    Times outside this range will not be displayed
    by default.
az: Gün və həftə nümayişlərində gösteriləcək müddətləri
    buradan başlama və bitiş zamanları bildirərək edə biləsiniz.
    Bu bildiriləcak müddət xaricində qalan vaxt
    ana qurğulu nümayişdə göstərilməyəcəkdir.

en: Possible Columns
az: Mümkün Sütunlar

en: Post Office:
az: Poçt:

en: Postal Box
az: Poçt Qutusu

en: Postal Code:
az: Poçt Kodu:

en: Preferences
az: Qurğular

en: Preferred
az: Sevdiyim

en: Prefix
az: Prefiks

en: Prefix:
az: Prefiks:

en: Prev
az: Əvvəlki

en: Previous card
az: < Əvvəlki Kart

en: Priority
az: Vacibiyyət

en: Priority:
az: Vacibiyyət:

en: Private
az: Xüsusi

en: Program
az: Proqram

en: Public
az: Ümumi

en: Public Key:
az: Açar Kəlimə:

en: Reached %s record.
    Continue from the %s one?
az: %s qeydinə gəlindi.
    %s'dan davam edim?

en: Recur on the
az: Təkrarla

en: Recurrence
az: Yenidən yarat

en: Recurrence rule
az: Təkrarlama qaydası

en: Region:
az: Rayon:

en: Relatives
az: Qohumlar

en: Reminder of your appointment at
az: Yaxınlaşan görüş xatırlatması

en: Remove
az: Sil

en: Remove a category
az: Bir cins sil

en: Remove a category from  the list of selected categories
az: Seçili cinslərdən bir cins sil

en: Repeat forever
az: Həmişə təkrarla

en: Run program:
az: Proqram Tə'minatını işə sal:

en: Sat
az: Şən

en: Saturday
az: Şənbə

en: Save
az: Qeyd Et

en: Save GnomeCard File As...
az: Fərqli GnomeCard Qeyd Et ...

en: Save calendar
az: Təqvimi qeyd et

en: Save changes
az: Dəyişiklikləi qeyd et

en: School
az: Məktəb

en: Search card
az: Kart axtar

en: Second
az: Saniyə

en: Seconds
az: Saniyə

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Select program to run at alarm time
az: Xəbərdarlıq halında icra ediləcək proqram tə'minatını bildir

en: Selected
az: Seçili

en: Set sort criteria
az: Düzmə açarını bildir

en: Shopping
az: Alış-veriş

en: Show TO-DO items and quit
az: Ediləcək parçaları göstər və çıx

en: Show events and quit
az: Hadisələri göstər və çıx

en: Show on TODO List:
az: Ediləcəklər siyahısında göstər:

en: Snooze
az: Sus

en: Sort
az: Düz

en: Specifies ending date [for --events]
az: Bitiş tarixini bildirər [ --hadisələr üçün ]

en: Specifies start date [for --events]
az: Başlama tarixini bildirir [ --hadisələr üçün ]

en: Start time:
az: Başlanğıc zamanı :

en: Street:
az: Küçə:

en: Suffix
az: Suffiks

en: Suffix:
az: Suffiks:

en: Summary
az: Mündəricat

en: Summary:
az: Mündəricat:

en: Sun
az: Baz

en: Sunday
az: Bazar

en: TYPE
az: NÖV

en: Take from Name
az: Ada Görə Al

en: Telephone data:
az: Telefon mə'lumatı:

en: The GNOME personal calendar and schedule manager.
az: GNOME şəxsi təqvim və görüş idarəcisi.

en: The default file
az: Əsas fayl

en: The startup view mode (dayview, weekview, monthview, yearview)
az: Başlanğıcdakı nümayiş ( gün, həftə, ay, il)

en: There are cards which are currently being modified.
    Finish any pending modifications and try again.
az: Yeni dəyişdirilən kartlar var.
    Bütün əməliyyatları bitirip yeniden bir sına.

en: Thu
az: C.ax

en: Thursday
az: Cümə Axşamı

en: Time
az: Vaxt

en: Time Left
az: Qalan Vaxt

en: Time Until Due
az: Qalan müddət

en: Time Zone
az: Vaxt Zolağı

en: Time display
az: Vaxt nümayişi

en: Time format
az: Vaxt şəkli

en: Title
az: Baslıq

en: Title:
az: Ünvan :

en: To Do List
az: Ediləcəklər Siyahısı

en: To Do List Properties
az: Ediləcəklər Siyahısı Xüsusiyyətləri

en: To Do List style options:
az: Ediləcəklər siyahısı:

en: To-Do item that is due today:
az: Ediləcək parçanın vaxtı bügün gəldi:

en: To-Do item that is not yet due:
az: Hələ ediləcək parçanın vaxtı gəlmədi:

en: To-Do item that is overdue:
az: Ediləcək parçanın vaxtı keçdi:

en: To-do list
az: Ediləcəklər siyahısı

en: Today
az: Bugün

en: Toggle Card View
az: Kart Nümayişini Dəyişdir

en: Toggle Tree View
az: Ağac Nümayişini Dəyişdir

en: Travel
az: Seyahət

en: Tree
az: Ağac

en: Tue
az: Ç.ax

en: Tuesday
az: Çərşənbə Axşamı

en: Type:
az: Növ:

en: Unable to open file: %s
az: Fayl açıla bilmədi: %s

en: VIEW
az: NÜMAYİŞ

en: Voice
az: Səs

en: Web Page
az: Veb Sayt

en: Web Page:
az: Veb Səhifəsi:

en: Wed
az: Çər

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Week
az: Həftə

en: Week View
az: Həftəlik Nümayiş

en: Weekly
az: Həftəlik

en: Weeks
az: Həftələr

en: Weeks start on
az: Həftənin başlangıçı

en: Work
az: İş

en: Year View
az: İllik Nümayiş

en: Year:
az: İl:

en: Yearly
az: İllik

en: _Append...
az: _Əlavə Et...

en: _New appointment in this day...
az: Bu gün üçün _yeni bir görüş...

en: _New appointment...
az: _Yeni görüş...

en: _New calendar
az: _Yeni təqvim

en: ago
az: əvvəl

en: april
az: aprel

en: august
az: avqust

en: d_Every
az: d_Hər

en: day
az: gün

en: day(s)
az: gün

en: december
az: dekabr

en: e-World
az: e-dünya

en: eighth
az: 8.nci

en: eleventh
az: 11.nci

en: february
az: fevral

en: fifth
az: 5.nci

en: first
az: ilk

en: fortnight
az: gecə

en: fourth
az: 4.ncü

en: friday
az: cümə

en: h
az: s

en: hour
az: saat

en: hrs.
az: sa.

en: january
az: yanvar

en: july
az: iyul

en: june
az: iyun

en: last
az: sonuncu

en: lat,
az: lateral,

en: lon.
az: longitudinal

en: m_Every
az: m_Hər

en: march
az: mart

en: min
az: dq.

en: mins.
az: dəq.

en: minute
az: dəqiqə

en: monday
az: bazar ertəsi

en: month
az: ay

en: month(s)
az: ay

en: next
az: sonrakı

en: ninth
az: 9.ncu

en: november
az: noyabr

en: now
az: indi

en: occurrence(s)
az: təkrarlamalar

en: october
az: oktyabr

en: saturday
az: şanbə

en: sec
az: sn.

en: second
az: saniyə

en: sept
az: sent.

en: september
az: sentyabr

en: seventh
az: 7.nci

en: sixth
az: 6.ncı

en: sunday
az: bazar

en: tenth
az: 10.ncu

en: th day of the month
az: Ayın .nci günüdə təkrarla

en: the default file
az: əsas fayl

en: third
az: 3.ncü

en: this
az: bu

en: thur
az: c.ax

en: thurs
az: c.ax

en: thursday
az: cümə axçamı

en: today
az: bugün

en: tomorrow
az: sabah

en: tues
az: ç.ax

en: tuesday
az: çərşənbə axşamı

en: twelfth
az: 12.nci

en: w_Every
az: w_Hər

en: wednes
az: çrş

en: wednesday
az: çərşənbə

en: week
az: həftə

en: week(s)
az: həftə

en: y_Every
az: y_Hər

en: year
az: il

en: year(s)
az: il

en: yesterday
az: dünən
