gnome-pilot 0.1.53 - en to az translation catalogue (262 entries)

en: 
    BEWARE!!
    This is a tool for certain parts of the gnome-pilot package.
    Unless you know what you're doing, don't use this tool.
az: 
    DİQQƏT!!!
    Bu proqram gnome-pilot paketinin bə'zi qisimləri üçün lazımdır.
    Nə etdiyini bilmirsənsə bunu istifadə etmə.

en: # of old backups to keep
az: # köhnə nüsxələrdən saxla

en: %s Finished : %s
az: %s Qurtarıldı : %s

en: %s Synchronizing
az: %s Sinxronlaşdırıram

en: %s Synchronizing : %s
az: %s sinxronlaşdırıram: %s

en: %s not modified since last sync
az: son sinxronlaşdırmadan bari %s dəyişməyib

en: %s: Ended
az: %s: Bitirildi

en: %s: Started
az: %s: Başladıldı

en: (C) 2000 Free Software Foundation
az: Təlif haqqı(C) 2000 Free Software Foundation

en: (unknown DB)
az: ( namə'lum DB)

en: About to retrieve UserName and ID from the pilot.
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
az: İstifadəçi adını və nömrəyi Pilotdan alıram.
    Lütfən Pilotu %s ( %s )'yə qoy və sinxronlaşdırma düyməsinə bas.

en: About to send the following data to the pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
    Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button.
az: Bu Mə'lumatları Pilota göndərirəm.
    İstifadəçi adı : %s
    Nömrə : %d
    Lütfən Pilotu %s ( %s )'yə qoy və sinxronlaşdırma düyməsinə bas.

en: About...
az: Mə'lumat ...

en: Add...
az: Əlavə Et ...

en: Advanced
az: Ətraflı

en: An error occured while getting the pilot's user data
az: Pilotun istifadəçi mə'lumatlarını alarkən bir xəta meydana gəldi

en: Applet options
az: Applet seçənəkləri

en: Are you sure you want to delete %s pilot?
az: Pilot %s'yi silmək istədiyindən əminsən mi?

en: Backup directory
az: Ehtiyat nüsxəsi çıxartma qovluğu

en: CONDUIT
az: PARÇA

en: CRADLENAME
az: YUVAADI

en: Can't create applet!
az: Applet yaradıla bilmir!

en: Cannot connect to the GnomePilot Daemon
az: GnomePilot vericisinə bağlana bilmədim

en: Cannot find pilot-applet.glade
az: pilot-applet.glade dosyesini tapa bilmədim

en: Cannot run druid if pilots or cradles already configured
az: Pilotlar ya da yuvalar onsuz da quraşdırılmış isə, sehirbazı işə sala bilmərəm

en: Check the permissions on the device and retry
az: Lütfən avadanlığın səlahiyyətlərini gözdən keçir və bir daha sına

en: Checking for removed databases
az: Databeyzin çıxardılması üçün işarətlə

en: Choose Device
az: Avadanlığı seç

en: Choose Pilot
az: Pilotu seç

en: Completed events for cradle %s (%s)
az: Yuva %s ( %s ) üçün əməliyyatlar qurtardı

en: Conduit
az: Parça

en: Conduit %s cannot be requested
az: Parça %s istənə bilməz

en: Conduit %s requested, but not found
az: Parça %s istendi, fəqət tapılmadı

en: Conduit %s's first synchronization...
az: Parça %s'nin ilk sinxronlaşdırmasıdır ...

en: Conduit Action
az: Parçanın Gecişi

en: Conduit Description
az: Parçanın İzahı

en: Conduit Settings
az: Parça Qurğuları

en: Conduit Settings...
az: Parça Qurğuları ...

en: Conduit did not return a record
az: Parça bir qeydi geri verə bilmədi

en: Conduits initialization failed, aborting operation
az: Parçanın başladılması bacarılmadı, əməliyyatı qurtarıram.

en: Copy from pilot
az: Pilotdan köçürt

en: Copy from pilot failed!
az: Pilotdan köçürmə bacarılmadı!

en: Copy to pilot
az: Pilota köçürt

en: Copy to pilot failed!
az: Pilota köçürmə bacarılmadı!

en: Copying from pilot...
az: Pilotdan köçürürəm ...

en: Copying to pilot...
az: Pilota köçürürəm ...

en: Could not create backup file %s
az: Ehtiyat nüsxəsi çıxartma dosyesi %s'yi yarada bilmədim

en: Could not examine the port for
az: Qapısı tədqiq edilə bilmir:

en: Could not open device %s (%s): reason: "%s".
az: Avadanlıq %s ( %s )'yi aça bilmədim; səbəbi : "%s".

en: Cradle %s has %d events
az: Yuva %s'nin %d əməliyyatı var

en: Cradle Settings
az: Yuva Qurğuları

en: DIRECTORY
az: QOVLUQ

en: Delete
az: Sil

en: Delete the currently selected device
az: Hazırda seçili avadanlığl sil

en: Delete the currently selected pilot
az: Hazırda seçili pilotu sil

en: Device Settings
az: Avadanlıq Qurğuları

en: Devices
az: Avadanlıqlar

en: Directory
az: Qovluq

en: Disable
az: Qapat

en: Disable the currently selected conduit
az: Hazırkı parçanı qapat

en: Disabled
az: Qapalı

en: Disabled
az: Qapalı

en: Display notices
az: Xəbərdarlıqları göstər

en: Edit the currently selected device
az: Hazırda seçili avadanlığl düzəlt

en: Edit the currently selected pilot
az: Hazırda seçili pilotu düzəlt

en: Edit...
az: Dəyişdir ...

en: Enable
az: Aç

en: Enable the currently selected conduit
az: Hazırkı parçanı aç

en: Enabled
az: Açıq

en: Enter user name you want stored on your pilot
az: Pilotda saxlanacaq istifadəçi adını girin

en: Error in conduit, newly added record could not be found
az: Parçada xəta var, təzə əlavə edilmiş qeyd tapılmadı

en: Error initializing gpilotd capplet
az: gpilotd idarə appletini başladarkən bir xəta meydana gəldi

en: Error loading pilot state, aborting
az: Pilotun halını yüklərkən bir xəta meydana gəldi, qurtarıram

en: Execute when clicked
az: Tıqlayınca işə sal

en: Execution of %s failed
az: %s'nin işə salınması bacarılmadı

en: Exiting (caught SIGINT)...
az: Qurtarıram ( SIGINT aldım ) ...

en: Exiting (caught SIGTERM)...
az: Qurtarıram ( SIGTERM aldım ) ...

en: FILE
az: DOSYE

en: Failed sending request to gpilotd
az: gpilotd'yə istəyi göndərə bilmədim

en: Following files failed :
az: Bu dosyelərdə xəta oldu :

en: GNOME PilotSync Properties
az: GNOME Pilot Sinxronlaşdırma xüsusiyyətləri

en: Get System Info
az: Sistem İnfosunu Al

en: Get User Name and ID from existing pilot that was used before.
az: Əvvəldən işlədilmiş istifadəçi adını və nömrəsini Pilotdan al.

en: Get from pilot
az: Pilotdan al

en: Getting userinfo...
az: İstifadəçi mə'lumatlarını alıram ...

en: Gnome Pilot Conduits
az: GnomePilot Parçaları

en: Gnome Pilot Settings
az: Gnome Pilot Qurğuları

en: GnomePilot could not open device %s (%s).
    Reason: "%s".
az: GnomePilot avadanlıq %s ( %s )'yi aça bilmədi.
    Səbəbi : "%s".

en: HotSync button pressed, synchronizing pilot
az: Sinxronlaşdırma düğmesine basıldı, Pilotu sinxronlaşdırıram

en: ID for the pilot
az: Pilotun nömrəsi

en: Initial Sync
az: İlk sinxronlaşdırma

en: Install delayed
az: Gecikməli qur

en: Install file
az: Dosyeyi yüklə

en: Install immediately
az: Dərhal qur

en: Installing %s from %s...
az: %s'yi %s'dən qururam...

en: Installing %s...
az: %s Qurulur

en: Installing to %s:
az: %s'yə qururam:

en: Instantiating %d conduits...
az: %d parçanı başladıram ...

en: It wasn't possible to create the specified base directory.
    Please verify the permitions on the specified path or choose another directory
az: Bildirilən ana qovluq yaradıla bilmədi.
    Lütfən o bildirilən yola görə səlahiyyətlərinə sahip olduğunu yoxla ya da başqa bir qovluq bildir

en: LOGIN
az: GIRIŞ

en: Last sync log...
az: Son eşleştirmenin qeydi ...

en: List the specifed pilot's bases
az: Pilotun tabanlarını düz

en: Loading conduit "%s" failed!
az: Parça "%s" yüklənə bilmədi!

en: Loading conduit "%s" failed!
az: Parça "%s" yüklənə bilmədi!

en: Local basedir
az: Yerli ana qovluq

en: Making backup of %s
az: %s'in ehtiyat nüsxəsini çıxardıram

en: Merge from pilot
az: Pilotdan birləşdir

en: Merge from pilot failed!
az: Pilotdan birləşdirmə bacarılmadı!

en: Merge to pilot
az: Pilota birləşdir

en: Merge to pilot failed!
az: Pilota birləşdirmə bacarılmadı!

en: Merging from pilot...
az: Pilotdan birləşdirirəm ...

en: Merging to pilot...
az: Pilota birləşdirirəm ...

en: Modify the currently selected conduit's settings
az: Hazırkı parçaların qurğularını təkmilləşdir

en: Monitor all pilots
az: Bütün Pilotları təqib et

en: Monitor the specified pilots actions
az: Bildirilən Pilotların əməliyyatlarını təqib et

en: Name
az: Ad

en: NetSync request detected, synchronizing pilot
az: Sinxronlaşdırma sorğusu alındı, Pilotu sinxronlaşdırıram

en: Network
az: Şəbəkə

en: No accessible devices available
az: Çata biləcəyim avadanlıq yoxdur

en: No cradles configure.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
az: Heç bir yuva quraşdırılmamışdır.
    Lütfən 'gpilotd-control-applet' proqramını
    işə sal ya da gnomecc'yi istifadə et.

en: No directory to restore from.
az: Geriyə yüklənəcək qovluq yoxdur.

en: No files to install
az: Qurulacaq dosye yoxdur

en: No pilots configured.
    Please run gpilotd-control-applet (use gnomecc)
    to configure gnome-pilot.
az: Heç bir Pilot quraşdırılmamışdır.
    Lütfən 'gpilotd-control-applet' proqramını
    işə sal ya da gnomecc'yi istifadə et.

en: No, I've never used sync software with this pilot before.
az: Xeyr, bu Pilotla heç bir sinxronlaşdırma əməliyyati aparmadım.

en: Not connected to gpilotd.
    Please restart daemon.
az: gpilotd'yə bağlı deyiləm.
    Lütfən vericiyi təzədən başlat.

en: Not connected. Please restart daemon.
az: Bağlantı yoxdur. Lütfən vericiyi təzədən başlat

en: Not connected. Restart daemon to reconnect
az: Bağlantı yoxdur. Təzədən bağlanmaq üçün vericiyi təzədən başlat

en: Number of devices is configured to 0
az: Quraşdırılmış avadanlıqların miqdarı 0

en: Number of pilots is configured to 0
az: Quraşdırılmış Pilotların miqdarı 0

en: On host %d
az: Verici %d da(ə)

en: On host %s
az: Verici %s da(ə)

en: Only backup changed bases
az: Sadəcə olaraq dəyişən tabanların nüsxəsini çıxar

en: PILOTNAME
az: PILOTADI

en: Pause daemon
az: Vericiyi dayandır

en: Pilot Attributes
az: Pilot xüsusiyyətləri

en: Pilot ID
az: Pilot ID'si

en: Pilot ID is %ld, name is %s, owner is %s
az: Pilot nömrəsi %ld, adı %s, sahibi %s

en: Pilot Identification
az: Pilot Təsdiqləməsi

en: Pilot Link Settings...
az: Pilot bağı Qurğuları ...

en: Pilot Name
az: Pilot adı

en: Pilot Name:
az: Pilot Adı:

en: Pilot Settings
az: Pilot Qurğuları

en: Pilot is currently synchronizing.
    Please wait for it to finish.
az: Pilot indi sinxronlaşdırılır.
    Lütfən sinxronlaşdırmanın qurtarmasını gözlə.

en: Pilot sync is currently in progress.
    Are you sure you want to restart daemon?
az: Pilot sinxronlaşdırması indi edilir.
    Vericiyi təzədən başlatmaktan əminsən mi ?

en: Pilot to install to
az: Qurulacaq Pilot

en: Pilots
az: Pilotlar

en: Please put pilot in %s (%s) and press HotSync button or cancel the operation.
az: Lütfən, pilotu %s (%s)a(ə) qoyun və Sincronlaşdır düyməsinə basın ya da əməliyyatı ləğv edin.

en: Port
az: Qapı

en: Press synchronize on the cradle to install
     or cancel the operation.
az: Yuvadakı sinxronlaşdırma düyməsini basıb əməliyyatı başlat
     ya da əməliyyatı ləğv et.

en: Press synchronize on the cradle to restore
     or cancel the operation.
az: Geriyə yükləmək üçün lütfən yuvayı sinxronlaşdır
     ya da əməliyyatı ləğv et.

en: Properties...
az: Xüsusiyyətlər ...

en: Read/Write permissions failed on
az: Oxuma/Yazma Səlahiyyətləri burada bacarılmadı

en: Ready to synchronize
az: Sinxronlaşdırmağa hazıram

en: Remove local base if deleted on pilot
az: Yerli taban Pilotdan silindi isə, yerli tabanı da sil

en: Renaming %s
az: %s Yenidən Adlandırılır

en: Request %ld has been completed
az: %ld sorğusu qurtarılmadı

en: Rereading configuration...
az: Qurğuları təzədən oxuyuram...

en: Restart daemon
az: Vericiyi təzədən başlat

en: Restore Pilot
az: Pilota geri yüklə

en: Restore directory
az: Qovluğu bərpa et

en: Restore request failed
az: Geriyə yükleme istəyi bacarılmadı

en: Restore...
az: Geriyə yüklə ...

en: Restoring %s
az: %s bərpa edilir

en: Resume daemon
az: Vericiyi təzədən başlat

en: Run conduit
az: Parçayı işə sal

en: Send to pilot
az: Pilota göndər

en: Serial
az: Sıravi

en: Set User Name and ID to a new pilot.
az: İstifadəçi adını və nömrəsini təzə bir Pilotdaoturt.

en: Set the root directory for all pilot files to be stored.
az: Saxlanacaq bütün pilotların kök cərgəsini girin.

en: Set user id and name
az: İstifadəçi adını və nömrəsini bildir

en: Setting userinfo...
az: İstifadəçi mə'lumatlarını qururam...

en: Settings...
az: Qurğular...

en: Setup did not complete and settings will not
    be saved. Are you sure you want to quit?
az: Qurulum tamamilə qurtaılmayıb və Qurğular qeyd edilməkdədir.
    Yenə də çıxmaq istəyirsən mi?

en: Shutting down devices
az: Avadanlıq qapadılır

en: Specify a cradle to operate on (defaults to Cradle0)
az: Üstündə işlənəcək yuvayı bildir ( 'Cradle0' )

en: Specify pilot to operate on (defaults to MyPilot)
az: Üstündə işlənəcək Pilotu bildir ( 'MyPilot' )

en: Speed
az: hız

en: Start druid only
az: Sadəcə olaraq sehirbazı başlat

en: Success
az: Müvəffəqiyyət

en: Successfully retrieved UserName and ID from pilot.
    UserName: %s
    ID: %d
az: İstifadəçi adını və İDsini müvəffəqiyyətlə Pilotdan aldım.
    İstifadəçi adı : %s
    İD : %d

en: Sync Action
az: Sinxronlaşdırma Gedişi

en: Sync PCId
az: Sinxronlaşdırma PCIDsi

en: Sync Type
az: Sinxronlaşdırma növü

en: Sync continues
az: Sinxronlaşdırma davam edir

en: Sync cradle
az: Yuvayı sinxronlaşdır

en: Synchronization ended
az: Sinxronlaşdırma bitirildi

en: Synchronization ended early
az: Sinxronlaşdırma erkən bitirildi

en: Synchronization failed!
az: Sinxronlaşdırma bacarılmadı!

en: Synchronize
az: Sinxronlaşdır

en: Synchronizing %s
az: %s'yi sinxronlaşdırıram

en: Synchronizing...
az: Sinxronlaşdırıram ...

en: The base directory %s is invalid.
    Please fix it or use gnomecc to choose another directory.
az: Ana qovluq %s hökmsüzdür.
    Lütfən bunu düzəlt ya da gnomecc ilə başqa bir qovluq bildir.

en: The gnome-pilot daemon is already running
az: gnome-pilot vericisi onsuz da işləyir

en: The name for your pilot. It is only used for identification.
az: Pilotunuzun adı. Təkcə tanıtma məqsədi ilə istənilir.

en: The path specified for the base directory is invalid.
    Please choose another directory
az: Ana qovluq üçün bildirilən yol hökmsüzdür.
    Lütfən başqa bir qovluq bildir

en: The port should be a character special device but isn't for
az: Qapı avadanlığın xüsusi xarakteri olmalıdır

en: The port should point to a USB serial port
az: Qapı USB serial qapısına nişanlanmalıdır

en: The request to get pilot id failed
az: Pilot nömrəsi alma əməliyyatı bacarılmadı

en: The request to set pilot id failed
az: Pilot nömrəsini bildirmə əməliyyatı bacarılmadı

en: The specified base directory exists but has the wrong permissions.
    Please fix or choose another directory
az: Bildirilən ana qovluq var, fəqət o qovluğun Səlahiyyətləri səhvdir.
    Lütfən bunu düzəlt ya da başqa bir qovluğu seç.

en: The specified base directory exists but is not a directory.
    Please make it a directory or choose another directory
az: Bildirilən ana qovluq var, fəqət orası bir qovluq deyildir.
    Lütfən orayı ya bir qovluq et ya da başqa bir qovluğu seç.

en: There's no last sync on record.
az: Üzvdə son sinxronlaşdırma yoxdur.

en: This integer ID identifies your pilot and must be unique between different pilots that you use.
az: Bu ID pilotunuzu təsvir edir və işlətdiyiniz iki plot arasında eyni ola bilər.

en: Timeout
az: Dolma müddəti

en: Trying to connect to the GnomePilot Daemon
az: GnomePilot vericisinə bağlanmayı sınayıram

en: Type
az: Növ

en: USERNAME
az: İSTİFADƏÇİ ADI

en: Unable to bind to pilot
az: Pilota bağlana bilmədim

en: Unable to create file installation queue directory
az: Qurma sorğusu faylı yaradıla bilmir

en: Unable to create pilot settings window. Incorrect conduit configuration.
az: Pilot qurğulari pəncərəsi yaradıla bilmir. Xəsərli əlavə quraşdırılması.

en: Unable to delete all records in local database, aborting operation.
az: Yerli mə'lumat tabanındakı bütün qeydlər silinə bilməz, əməliyyat qurtarılır.

en: Unable to delete all records in pilot database, aborting operation.
az: Pilotun mə'lumat tabanındakı bütün qeydlər silinə bilməz, əməliyyatı qurtarıram.

en: Unable to find home directory for uid %d
az: Uid %d üçün bir ev qovluğu tapa bilmədim

en: Unable to get pilot names
az: Pilot adlarını ala bilmədim

en: Unable to instantiate %s conduit.
az: %s parçanı başlada bilmirəm.

en: Unable to open or create file %s with read/write privs
az: Dosye %s'yi bu oxuma/yazma səlahiyyətləri ilə oxuya bilmədim/yarada bilmədim

en: Unknown conduit "%s" in configure!
az: Namə'lum %s əlavəsi qurulur!

en: Unknown device type
az: Namə'lum avadanlıq növü

en: Unknown pilot - no pilots matches ID %ld
    Use gnomecc to set pilot's ID
az: Namə'lum Pilot - heç bir %ld nömrəli Pilot yoxdur
    Pilotun nömrəsini bildirmək üçün lütfən gnomecc'yi istifadə et

en: Unknown pilot, no userID/username match %ld
az: Namə'lum Pilot, %ld'yə uyğun galan nömrə/istifadəçi adı yoxdur

en: Unpause daemon
az: Vericiyi təzədən işə sal

en: Use conduit settings
az: Parça qurğularından istifadə et

en: Use gnomecc to configure pilot
az: Pilot qurmaq üçün gnomecc işlət

en: User Name
az: İstifadəçi adı

en: User Name and ID to set on the Pilot
az: Pilotda oturdulacaq istifadəçi adı və ID

en: User Name:
az: İstifadəçi Adı:

en: UserName
az: İstifadəçi adı

en: Username to set
az: Qurulacaq istifadəçi adı

en: Using conduit settings for sync...
az: Sinxronlaşdırma üçün parça qurğularını istifadə edirəm ...

en: Watching %s (%s)
az: %s ( %s )'yi baxıram

en: Welcome to gnome-pilot!
az: gnome-pilota xoş gəldin!

en: Woke on %s
az: %s ilə oyandım

en: Yes, I've used sync software with this pilot before.
az: Bəli, bu Pilotla başqa sinxronlaşdırma əməliyyati apardım.

en: You must have at least one device setup
az: Ən azından bir avadanlığın quraşdırılması lazımdır

en: You seem to be running gnome-pilot for the first time.
    The following steps will setup gnome-pilot for syncing. 
    You can always change any options later from
    PilotLink panel in Gnome Control Center.
    
    Press 'Next' to continue.
    Press 'Cancel' for manual setup.
az: Görünür ki gnome-pilot'u birinci dəfədir işə salırsınız .
    Bə'zi mə'lumatlarla gnome-pilot sinxronlaşdırmaq üçün quracaqdır.
    Seçənəkləri sonradan GNOME Qurğular Mərkəzindən
    həmişə dəyişdirə bilərsiniz.
    
    Davam etmək üçün 'İrəli''yə bas.
    Qurulumu ləğv etmək üçün 'Ləğv Et'ə bas.

en: _Delete this device
az: Bu avadanlığı _sil

en: _Delete this pilot
az: Bu pilotu _sil

en: _Disable this conduit
az: Hazırkı parçanı _qapat

en: _Edit this device...
az: Bu avadanlığı _düzəlt...

en: _Edit this pilot...
az: Bu pilotu _düzəlt...

en: _Enable this conduit
az: Bu parçanı _aç

en: _Settings...
az: _Qurğular...

en: cancelling %d
az: %d ləğv edilir

en: conduit to operate on
az: işlədiləcək parça

en: destroy gpilot-applet
az: gpilot-appletini dağıt

en: disable specified conduit
az: bildirilən parçanı qapat

en: enable specified conduit
az: bildirilən parçanı aç

en: enable, and set firstsync to slow
az: aç və ilk sinxronlaşdırmanı yavaşlat

en: fault: no request found for pilot %d, request %d
az: xəta : Pilot %d üçün bir istək tapılmadı, istək %d

en: instantiate and destroy the conduit
az: parçanı oyandır və öldür

en: list all attributes
az: bütün xüsusiyyətləri düz

en: list attributes
az: xüsusiyyətləri düz

en: list available conduits and their state
az: mövcud parçaları və hallarını düz

en: list pilots by login (all for all pilots)
az: pilotları girişə görə sıralayar (bütün pilotların hamısı)

en: lists available conduits
az: mövcud parça siyahıları

en: module loading not supported, fatal!
az: modul yükləməsi dəstəklənmir; bu ağır xətadır!

en: non-backup conduit in backup conduit list
az: ehtiyat nüsxəsi çıxartma parçaları siyahısındakı nüsxə ilə əlaqəsi olmayan bir parça var

en: saving session
az: iclas qeyd edilir

en: specify pilot to operate on
az: işlədiləcək pilot'u bildir

en: to %s
az: hədəf %s

en: unknown dnd type
az: namə'lum dnd növü

en: unknown syncing action (%d = %s).
az: namə'lum sinxronlaşdırma əməliyyatı ( %d = %s ).
