gnome-libs 1.4.1.2 - en to az translation catalogue (327 entries)

en:   - OK? (yes or no)
az:  - OLDUMU? (bəli və ya xeyr)

en:  (press return)
az:  (enterə basın)

en:  (yes or no)
az:  (bəli və ya xeyr)

en: %a %b %d %T %Y
az: %T %d %b %a %Y

en: %s options
az: %s seçənəkləri

en: %s: illegal option -- %c
az: %s:  %c -- keçərsizdir

en: %s: invalid option -- %c
az: %s: qəbuledilməz seçənək -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
az: %s;  '%c%s' seçənəyi arqument almır

en: %s: option `%s' is ambiguous
az: %s:  '%s' seçənəyi cütdür

en: %s: option `%s' requires an argument
az: %s:  '%s' seçənəyi arqumentə ehtiyac hiss edər

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
az: %s: '--%s' seçənəyi arqument almır

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
az: %s: seçənək '-W%s' arqument almır

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
az: %s: seçənək '-W %s' cütdür

en: %s: option requires an argument -- %c
az: %s: seçənəyi arqumentə ehtiyac hiss edir --%c

en: %s: unrecognized option `%c%s'
az: %s: namə'lum seçənək '%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
az: %s: namə'lum seçənək '--%s'

en: (Internal use only) GOAD file descriptor
az: (Sadəcə olaraq daxili istifadə üçün) GOAD fayl tə

en: (Internal use only) GOAD server ID to activate
az: (Sadəcə olaraq daxili istifadə üçün) Aktivləşdiriləcək GOAD verici IDsi

en: About
az: Haqqında

en: About this application
az: Bu proqram haqqında

en: Above Dock
az: Arakəsmə Üstündə

en: Accelerator
az: Sür'ətləndirici

en: Accept
az: Qəbul et

en: Accept run-together words
az: Bitişik sözləri qəbul et

en: Accept the word for
    this session only
az: Sözü sadəcə olaraq bu
    dəfəlik qəbul et.

en: Add
az: Əlavə Et

en: Add/Set
az: Əlavə et/Seç

en: Advanced
az: Ətraflı

en: Alternatives:
az: Yerinə:

en: Application "%s" (process %d) has crashed
    due to a fatal error.
    (%s)
az: "%s" Uyüulaması (əməliyyat %d) dağıldı.
    Ölümcül xəta oldu.
    (%s)

en: Apply
az: Əlavə Et

en: Author:
az: Müəllif:

en: Authors:
az: Müəlliflər:

en: Authors:
az: Müəlliflər:

en: Back
az: Geri

en: Basic
az: Əsas

en: Below
az: Aşağı

en: Browse...
az: Gəz...

en: Bulleted List
az: Düyməli siyahı

en: CLASS
az: SİNİF

en: CONFIG-PATH
az: QURǦU-YOLU

en: C_lear
az: T_əmizlə

en: C_ut
az: Kə_s

en: Calculator
az: Hesablayıcı

en: Calculator...
az: Hesablayıcı...

en: Calendar
az: Təqvim

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
az: Heç birhbox tapılmadı, sıraci fayl seçkisini istifadə edəcəm

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Cancel Logout
az: Çıxışı Ləğv Et

en: Check words longer than:
az: bundan uzun sözləri seç:

en: Choose an icon
az: Timsal seç

en: Clear
az: Təmizlə

en: Clear the selection
az: Seçkini sil

en: Close
az: Qapat

en: Close the current file
az: Hazırkı faylı qapat

en: Close the current window
az: Bu pəncərəyi qapat

en: Command:
az: Əmr:

en: Comment
az: Şərh

en: Comment:
az: Şərh:

en: Configure
az: Quraşdır

en: Configure the application
az: Proqram tə'minatını quraşdır

en: Confirm
az: Qəbul et

en: Copy
az: Köçürt

en: Copy the selection
az: Seçkini köçürt

en: Copyright (C) 1998
az: Təlif haqqı (C) 1998

en: Could not get name service!
az: Adlandırma xidməti alına bilmir!

en: Create New _Window
az: Yeni _Pəncərə yarat

en: Create a new window
az: Yeni pəncərə yarat

en: Creating '/GNOME' context %s %d
az: '/GNOME' möhtəviyyatı %s %d yaradılır

en: Creating '/GNOME/Servers' context %s %d
az: '/GNOME/Servers' möhtəviyyatı %s %d yaradılır

en: Cu_t
az: K_əs

en: Cut
az: Kəs

en: Cut the selection
az: Seçkini kəs

en: DISPLAY
az: EKRAN

en: Date
az: Tarix

en: Debug
az: Xəta həlli

en: Default Pixmap
az: Əsas Piksmap

en: Delete
az: Sil

en: Desktop
az: Masa üstü

en: Disable connection to session manager
az: Gedişat idarəcisinə bağlantıya mane ol

en: Disable sound server usage
az: Səs vericisini passivləşdir

en: Discard accepted words on kill
az: Qəbul edilmiş sözləri xətalarda qoru

en: Display brief usage message
az: Qısa istifadə qaydası ismarıcını göstər

en: Dock
az: Arakəsmə

en: Documentation:
az: Sənədlər:

en: Don't use X shared memory extension
az: Bölüşülmüş X hafizəsi uzantılarını istifadə etmə

en: Down
az: Aşağı

en: ERROR:
az: XƏTA:

en: E_xit
az: Ç_ıx

en: Edit
az: Düzəlt

en: Edit/
az: Düzəlt/

en: Enable sound server usage
az: Səs vericisini aktivləşdir

en: Enable tooltips
az: İp uclarını fəallaşdır

en: End the current game
az: Hazırkı oyundan çıxın

en: Error
az: Xəta

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
az: %s seçənəyində xəta var : %s .
    `%s --help' ilə mövcud əmr seçənəklərini görə bilərsiniz .

en: Exit the program
az: Proqramdan çıx

en: FLAGS
az: BAYRAQLAR

en: Failed to obtain CORBA authentication cookie, exiting
az: CORBA tanıtma kökəsi görülmədi, çıxılır

en: Failed to open CORBA cookie file (%s) for writing: %s
az: CORBA (%s) kökə faylı yazılmaq üçün açıla bilmədi: %s

en: Failed to open CORBA cookie file `%s': %s
az: CORBA `%s' kökə faylı açıla bilmədi: %s

en: Failed to read CORBA cookie file `%s': %s
az: CORBA `%s' kökə faylı oxuna bilmədi: %s

en: Failed to write CORBA cookie file (%s): %s
az: CORBA (%s) kökə faylı yazılması iflas etdi: %s

en: Failed to write CORBA cookie to `%s': %s
az: CORBA kökəsi `%s' yə yazıla bilmədi: %s

en: Fi_les
az: Fay_lar

en: Fi_les/
az: Fay_lar/

en: File
az: Fayl

en: File/
az: Fayl/

en: Files
az: Fayllar

en: Files/
az: Fayllar/

en: Find _Again
az: _Yenidən Axtar

en: Finish
az: Qurtar

en: Fixed Position
az: Sabit Yer

en: Font
az: Yazı Növü

en: Font Info
az: Yazı növü Mə'lumatı

en: GNOME GUI options
az: GNOME GUI seçənəkləri

en: GNOME options
az: GNOME seçənəkləri

en: GOAD ID of the server to activate
az: Aktivləşdiriləcək xidmətin GOAD IDsi

en: GTK options
az: GTK seçənəkləri

en: Game
az: Oyun

en: Gdk debugging flags to set
az: Seçiləcək Gdk xəta həlli bayraqları

en: Gdk debugging flags to unset
az: Seçilməyəcək Gdk xəta həlli bayraqları

en: Get a hint for your next move
az: Sonrakı gediş üçün kömək alın

en: Get config entry
az: Quraşdırma qeydlərini al

en: Global
az: Ümumi

en: Gnome Object Activation Directory
az: Gnome Cism Fəallaşdırma Qovluǧu

en: Gtk+ debugging flags to set
az: Seçiləcək Gdk+ xəta həlli bayraqları

en: Gtk+ debugging flags to unset
az: Seçilməyəcək Gdk+ xəta həlli bayraqları

en: HOST
az: EH SAHİBİ

en: HOSTNAME:PORT
az: EV SAHİBİ:QAPI

en: Help
az: Yardım

en: Hidden
az: Gizli

en: Host:port on which the sound server to use is running
az: Eh sahibi:səs vericisinin işlədiyi qapı

en: I couldn't find any installed services.  Either you don't have
    any services installed or I don't know the path to find them.
    In either case, please check your GNOME installation.
az: Qurulmuş heç bir xidmət tapa bilmədim. Ya heç qurmadınız
     ya da yolunu düzgün göstərmədiniz.
    Yoxsa qurduǧunuz GNOMEyi yoxlayın.

en: ID under which GOAD knows this server
az: GOADın vericiyi tanıdıǧı ID

en: Icon:
az: Timsal:

en: If you choose a font it will appear here
az: Yazı növü seçdiyiniz vaxt burda görünər

en: Ignore on Arrange
az: Düzülüşdə rədd et

en: Ignore this word
    this time only
az: Sözü sadəcə olaraq bu
    dəfəlik rədd et.

en: Indent
az: İçəridən Başlama

en: Information
az: Mə'lumat

en: Insert
az: Daxil Et

en: Insert the word
    in your personal dictionary
az: Sözü şəxi lüğətinə
    daxil et.

en: Insert the word
    in your personal dictionary
    (if mixed-case preserve
    case-sensitivity)
az: Sözü şəxsi lüğətinə
    daxil et.
    (hərf böyüklükləri fərqli isə
     şəklini qoru)

en: Insert with case
az: Hərf böyüklüyünü qoruyaraq daxil et

en: Ispell command:
az: Ispell əmri:

en: Kill ispell process
az: Ispell gedişatını dayandır

en: Language
az: Dil

en: Layer:
az: Lay:

en: Load an additional Gtk module
az: Əlavə Gtk modulu yüklə

en: Loading Icons...
az: Timsallar Yüklənir...

en: MODULE
az: MODUL

en: Main dictionary:
az: Ana lüğət :

en: Make X calls synchronous
az: X çağrıları sinxronizasiya et

en: Make all warnings fatal
az: Bütün xəbərdarlıqları ölümcül et

en: Maximized Horizontal
az: Üfüqi Böyüdülmüş

en: Maximized Vertical
az: Şaguli Böyüdülmüş

en: Menu Accelerator Keys
az: Menyu sür'ətləndirmə açarları

en: Menu Item
az: Menyu Üzvü

en: Message
az: İsmarıc

en: Minimized
az: Balacalaşdır

en: Modify the file's properties
az: Fayl seçənəklərini təkmilləşdir

en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
az: Çoxlu parçalanma xətaları meydana geldi: xəta göstəricisini göstərə bilmirəm

en: NAME
az: AD

en: Name
az: Ad

en: Name/Comment translations:
az: Ad/Qeyd tərcümələri:

en: Name:
az: Ad:

en: New
az: Yeni

en: New...
az: Yeni...

en: New/
az: Yeni/

en: Next
az: Sonrakı

en: No
az: Xeyr

en: No Icon
az: Timsalsız

en: No Image
az: Görünüş Yoxdur

en: Numbered List
az: Nömrələnmiş siyahı

en: OK
az: Oldu

en: On Top
az: Üstdə

en: Open a file
az: Faylı aç

en: Open...
az: Aç...

en: PORT
az: QAPI

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste the clipboard
az: Ara yaddaşı yapışdır

en: Pause the game
az: Oyuna fasilə ver

en: Personal dictionary:
az: Şəxsi Lüğət:

en: Pick a Font
az: Bir yazı növünü seç

en: Pick a color
az: Rəng seç

en: Please visit the GNOME Application Crash page for more information
az: Lütfən ətraflı mə'lumat üçün GNOME Proqram tə'minatı Xətası səhifəsini ziyarət edin

en: Preferences...
az: Seçənəklər...

en: Prev
az: Əvvəlki

en: Preview
az: Nümayiş

en: Print S_etup...
az: Çap _Köklənməsi...

en: Print the current file
az: Hazırkı faylı çap et

en: Print...
az: Çap Et...

en: Program class as used by the window manager
az: Pəncərə idarəcisi tərəfindən istifadə edilən proqram sinifi

en: Program name as used by the window manager
az: Pəncərə idarəcisi tərəfindən istifadə edilən proqram adı

en: Progress
az: Gedişat

en: Properties...
az: Seçənəklər...

en: Question
az: Sual

en: Quit
az: Çıx

en: Redo
az: Yenidən Et

en: Redo the undone action
az: Arxaya döndüyünüz əməliyyatı yenidən edin

en: Redo the undone move
az: Gedişi yenidən edin

en: Remove
az: Sil

en: Replace
az: Dəyişdir

en: Replace a string
az: Sözü dəyişdir

en: Replace the word
az: Sözü dəyişdir

en: Repository ID of the server to activate
az: Aktivləşdiriləcək xidmətin REPO IDsi

en: Repository ID under which GOAD knows this server
az: GOADın vericiyi tanıdıǧı REPO IDsi

en: Restart the game
az: Oyunu yenidən başlat

en: Revert to a saved version of the file
az: Faylın qeyd edilmiş halını dəyişdir

en: Run in Terminal
az: Terminalda işə sal

en: STYLE
az: TƏRZ

en: Save
az: Qeyd Et

en: Save _As...
az: Fərqli _Qeyd Et...

en: Save as...
az: Fərqli Qeyd Et...

en: Save the current file
az: Cari faylı qeyd et

en: Save the current file with a different name
az: Cari faylı başqa adla qeyd et

en: Score
az: Xal

en: Scores...
az: Xallar...

en: Search again for the same string
az: Eyni sözü yenidən axtar

en: Search for a string
az: Sözü axtar

en: Select
az: Seç

en: Select Color
az: Rəng Seç

en: Select dictionary
az: Lüğət seç

en: Select everything
az: Hamısını seç

en: Select file
az: Fayl seç

en: Session management options
az: Gedişat idarəcisi seçənəkləri

en: Set Layer
az: Lay Seç

en: Set Skip
az: Keçişi Seç

en: Set State
az: Hal Seç:

en: Set Workspace
az: İş sahəsi seç

en: Set config entry
az: Quraşdırma qeydlərini gir

en: Settings
az: Qurğular

en: Settings/
az: Seçənəklər/

en: Setup Page...
az: Səhifəni Quraşdır...

en: Setup the page settings for your current printer
az: Hazırkı çapedici üçün qurğuları quraşdır

en: Shaded
az: Kölgəli

en: Show font size
az: Yazı növü böyüklüyünü göstər

en: Show this help message
az: Bu kömək ismarıcını göstər

en: Simple test app to check how the WIN_HINTS work.
    And to test the gnome_win_hints_* functions for errors. :)
az: Proqramları WIN_HINTSin işləmə qaydasını sınamaq üçün yoxla.
    Və gnome_win_hints_* functionu xətalar üçün yoxla. :)

en: Skip
az: Keç

en: Skip Focus
az: Fokuslamayı keç

en: Skip Taskbar / WinList
az: Vəzifə Çubuğu / Pəncərə Siyahısını Keç

en: Skip Toggles:
az: Toqqlları Keç:

en: Skip Window Menu
az: Pəncərə Menyusunu Keç

en: Sort by correctness
az: Düzəlişlərə görə düz:

en: Specify prefix of saved configuration
az: Qeyd edilmiş qurğuların prefiksini göstər

en: Specify session management ID
az: Gedişat IDsini göstər

en: Spell
az: Hecala

en: Start a new game
az: Yeni oyun başlat

en: State Toggles:
az: Togglları Göstər:

en: Sticky
az: Yapışqan

en: Submit a bug report
az: Xəta raportunu qəbul et

en: Table Borders
az: Cədvəl Kənarları

en: Table Fill
az: Cədvəl Dolduruşları

en: The user chose No/Cancel with data:
az: İstifadəçi bu data ilə Xeyr/Ləğv et seçkisi:

en: The user chose Yes/OK with data:
az: İstifadəçi bu data ilə Bəli/OLDU seçkisi:

en: The word `%s'
    is not in the dictionary.
    Proceed anyway?
az: `%s' sözü
    lüğətdə yoxdur.
    Davam edim mi?

en: This is an hbox with pixmap and text
az: Bu piksmap və mətnli hboxdur

en: Top Ten
az: Zirvədəki On

en: Try this before using:
az: İstifadədən əvvəl bunu sınayın:

en: Type:
az: Növ:

en: Un-Indent
az: Başa gətirmə

en: Undo
az: Geri al

en: Undo the last action
az: Axırıncı əməliyyatınızdan arxaya dönün

en: Undo the last move
az: Axırıncı gedişinizi ləğv edin

en: Unknown system error
az: Namə'lum sistem xətası

en: Up
az: Yuxarı

en: Usage: gnome_segv appname signum
az: İstifadə qaydası: gnome_segv appname signum

en: Use Font in button with size
az: Düymədəki Yazı növünü bu böyüklükdə istifadə et

en: User
az: İstifadəçi

en: Valid chars in words:
az: Sözlərdəki düzgün xarakterlər:

en: View
az: Göstər

en: View the scores
az: Topladığınız xalınıza baxın

en: View/
az: Göstər/

en: WIN_HINTS Test
az: WIN_HINTS Sınağı

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Warning:
az: Xəbərdarlıq:

en: Weird number in reply callback
az: Arxaya çağırışda qəribə rəqəm

en: Windows
az: Pəncərələr

en: Word:
az: Söz:

en: Workspaces:
az: İş sahəsi:

en: X display to use
az: İstifadə ediləcək X ekranı

en: Yes
az: Bəli

en: _About...
az: _Haqqında...

en: _Close
az: _Qapat

en: _Close This Window
az: Bu pəncərəyi _Qapat

en: _Copy
az: _Köçürt

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _Edit/
az: _Düzəlt/

en: _End game
az: Oyunun _Sonu

en: _File
az: _Fayl

en: _File/
az: _Fayl/

en: _Find...
az: _Axtar...

en: _Game
az: _Oyun

en: _Help
az: _Kömək

en: _Help with this
az: Buna _Kömək et

en: _Hint
az: _İpucu

en: _New
az: _Yeni

en: _New game
az: _Yeni oyun

en: _New/
az: _Yeni/

en: _Open...
az: _Aç...

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: _Pause game
az: Oyuna _Fasilə ver

en: _Preferences...
az: _Seçənəklər...

en: _Print
az: _Çap Et

en: _Properties...
az: _Seçənəklər...

en: _Redo
az: _Yenidən Et

en: _Redo move
az: Gedişi _Yenidən et

en: _Replace...
az: _Dəyişdir

en: _Restart game
az: Oyunu _Yenidən başlat

en: _Revert
az: _Çevir

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: _Scores...
az: _Xallar...

en: _Select All
az: _Hamısını Seç

en: _Settings
az: _Qurğular

en: _Settings/
az: _Qurğular/

en: _Undo
az: _Arxaya

en: _Undo move
az: Gedişi _Arxaya al

en: _View
az: _Göstər

en: _View/
az: _Göstər/

en: _Windows
az: _Pəncərə

en: _Windows/
az: _Pəncərə/

en: get
az: al

en: no
az: xeyr

en: set
az: gir

en: yes
az: bəli
