gnome-applets 1.4.0.3 - en to az translation catalogue (1035 entries)

en:    Macro %.2d:
az:    Makro %.2d:

en:   -n, --noX     Allow to run without X server
az:   -n, --noX     X vericini işə salmağına icazə ver

en:  (C) 1997-1998 The Free Software Foundation
az:  Təlif haqqı (C) 1997-1998 the Free Software Foundation

en:  (GMT %+d)
az:  (MGS %+d)

en:  (GMT)
az:  (MGS)

en:  Clear
az: Sil

en:  GO
az: GET

en:  URL Activation
az:  URL Fəaliyyəti

en:  URL History
az:  URL Keçmişi

en:  mounted
az:  bağlanmış

en:  not mounted
az:  ayrılmış

en: " reported:
az: " raport edilmiş:

en: "Clear" button on top?
az: "Təmizlə" düyməsi təpədə olsun?

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
az: %#.1fMb alındı / %#.1fMb gödərildi / müddət: %.1d:%.2d

en: %H:%M - %d. %b
az: %H:%M - %d %b

en: %a, %b %d
az: %b %d, %a

en: %d. %b
az: %d %b

en: (C) 1998 the Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 1998 the Free Software Foundation

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 1998-2000 the Free Software Foundation

en: (C) 1999 The Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 1999 The Free Software Foundation

en: (C) 1999 the Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 1999 the Free Software Foundation

en: (C) 2000 the Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 2000 the Free Software Foundation

en: (No
az: (Xeyr

en: (These settings do not take effect until a refresh)
az: ( Bu qurğular bir təzələmeye qeder təsirsiz qalacaqlar )

en: (This'll chug loads of CPU, but will prevent compressing the image twice if a
    lossy file format is used)
    Don't use this if you're using a lossless compression format, or if you cherish
    speed and don't mind imperfection in your thumbnails.
az: ( Bu işlədicinin başını ağrıdar , fəqət onsuz da sıxışdırılmış bir
    rəsmi yenə sıxışdırmaz ) 
    Bu seçənəyi sıxışdırma edilməyən bir rəsm şekli ilə işlədərsənsə ya da 
    sür'ətli istəmirsənsə və dırnaqlar mükəmməl olmasa da məqbul ilə istifadə etməsən daha yaxşı olar .

en: (c) 1997 The Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 1997 The Free Software Foundation

en: (c) 1997 the Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 1997 the Free Software Foundation

en: (c) 1998 The Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) 1998 the Free Software Foundation

en: + Color
az: +Rəng

en: - Color
az: -Rəng

en: A complete waste of perfectly good CPU cycles.
az: Işlədici vaxtını ən işə yaramaz istifadə etmə yolu .

en: A cursor position reporting applet.
    = Clicking mouse button 1 grabs the cursor.
    = Dragging with mouse button 1 held down shows the size of the region.
az: Gösterge yerini gösteren bir applet .
    = Birinci siçan düyməsinə basmaq , oxu yaxaladır .
    = Birinci siçan düyməsini tutub bir bölgə cızmaq isə , o bölgənin böyüklüyünü göstərir .

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
az: Gnome paneli üçün yazılmış olan xeyes üzü.

en: A stock ticker-like applet
az: Bir hissə saatı kimi görünən applet

en: A ticker to display various information and statistics.
az: Hər cür mə'lumatı və statistikaları göstərən bir applet .

en: A useful little screengrabber.
    The left/top button allows you to grab either:
    a window (click to select which one)
    or an area (click and drag to select a rectangle.)
    The right/bottom button will grab the entire desktop.
    Share and Enjoy ;)
az: Kiçik və işe yarayan bir ekran yxalam proqramı .
    Sol üst basma sənə ya bir pəncərəni ( tıqlayıb seçəcəyin ) 
    ya da bir bölgəyi ( tıqlayıb bir dörtbucaq çəkəcəyin ) ekranı yaxalaya bilərsən .
    Sağ alt basma bütün masaüstünü yaxalayar .
    Bölüş və sevin ;)

en: AC-Off Battery Color:
az: AC-Qapalı Batareyasız Rəng:

en: AC-On Battery Color:
az: AC-açıq Batareyalı rəng:

en: APM is disabled!  Cannot read battery charge information.
az: APM qapalı ! Batareya həcmi bilgilərini oxuya bilmirəm .

en: ASClock Settings
az: ASClock qurğuları

en: About...
az: Haqqında...

en: Add
az: Əlavə Et

en: Adjust gamma
az: Qammayı Quraşdır

en: Advanced
az: Ətraflı

en: AfterStep Clock
az: AfterStepClock

en: Alert options
az: Xəbərdarlıq seçənəkləri

en: All post-processing, frill and spurious options will chug more CPU than a
    simple screenshot, due to the creation and then conversion of an intermediate
    image. Intensive operations may take some time on less spiffy CPUs.
az: Bütün sonrakı əməliyyatlar və oyun seçkiləri işlədicini normal bir yaxalama
    görünüşündən daha çox tərlədəcəkdir , çünkü əməliyyatlar keçici bir rəsmə 
    yazılırlar . Böyük əməliyyatlar yavaş işldciliəri yaman tərlədərlər .

en: Always blink when any mail is waiting.
az: Gözləyən ePoçt varsa , parılda .

en: An analog clock similar to that in CDE panel
az: CDE paneldəki saata oxşayan bir analoq saat .

en: An analog clock similar to that in CDE panel.
az: CDE paneldəki saata oxşayan bir analoq saat .

en: An applet that watches your mouse.
az: Siçanınıza baxan applet.

en: An applet to launch URLs in a web browser, search using various web sites and have a ton of fun!
az: Veb səyyahlarındakı URLləri açmaq üçün, müxtəlif veb səhifələrində axtarış aparmaq və bir ton keyf üçün yaxşı bir appletdir!

en: Another Clock
az: Başqa bir saat

en: Another Clock Applet
az: Another Clock Appleti

en: Another update already in progress!
az: Başqa bir təzələme onsuz da işləyir!

en: App to use for displaying screenshots:
az: Rəsmləri göstərmək üçün istifadə edilən proqram

en: Appearance
az: Görünüş

en: Appearance
az: Görünüş

en: Applet Height:
az: Applet Hündürlüyü:

en: Applet Mode:
az: Applet Modu:

en: Applet Width:
az: Applet Eni:

en: Applet height:
az: Applet hündürlüyü:

en: Applet size
az: Applet böyüklüyü:

en: Applet width:
az: Applet eni:

en: Architecture
az: Me'mari

en: Are you sure you want to remove this browser?
az: Bu səyyahı həqiqətən də çıxartmaq istəyirsiniz?

en: Armenia
az: Ermənistan

en: Armenian
az: Ermənicə

en: Articles
az: Məqalələr

en: Audio Mixer
az: Səs Mikseri

en: Australia
az: Avstraliya

en: Austria
az: Avstriya

en: Automatically pick best applet size
az: Avtomatik olaraq ən yaxşı applet böyüklüyünü qur

en: Automatically update every
az: Avtomatik olaraq güncəlləmə aralığı

en: Automatically update every
az: Avtomatik olaraq güncəlləmə aralığı

en: Awaiting connection
az: Bağlantının gözlədilməsi

en: Background
az: Arxa üz:

en: Background:
az: Arxaplan rəngi :

en: Balance
az: Balans

en: Basque
az: Bask

en: Battery Charge Messages
az: Batareya Dolma Xəbərləri

en: Battery Charge Monitor
az: Batareya Dolma İzləyicisi

en: Battery Monitor Settings
az: Batareya Göstərmə Qurğuları

en: Behavior
az: Davranış

en: Belgium
az: Belçika

en: Big
az: Böyük

en: Bits
az: Bit

en: Blink
az: Yan sön

en: Blinking elements in clock
az: Saatda işıldayan şeylər olsun

en: Blowing dust
az: Küləkli toz

en: Blowing dust whirls
az: Ağır küləkli toz qasırğaları

en: Blowing duststorm
az: Küləkli toz fırtınası

en: Blowing hail
az: Küləkli dolu yağışı

en: Blowing ice crystals
az: Küləkli buzlanma

en: Blowing ice pellets
az: Küləkli buz dənəcəkləri

en: Blowing precipitation
az: Küləkli yağış

en: Blowing rainfall
az: Küləkli yağış

en: Blowing sand
az: Küləkli qum

en: Blowing sandstorm
az: Küləkli qum fırtınası

en: Blowing small hail
az: Küləkli kiçik dolu dənələri

en: Blowing snow grains
az: Küləkli qar dənələri

en: Blowing snowfall
az: Küləkli qar fırtınası

en: Blowing sprays
az: Küləkli püskürtməli yağış

en: Blowing squall
az: Küləkli kir

en: Blowing volcanic ash
az: Küləkli vulkanik kül

en: Blur image
az: Rəsmi Buxarla

en: Blur image by what factor?
az: Rəsmi hansı faktorla buxarlayım ?

en: Brazil
az: Braziliya

en: Broken clouds
az: Parçalı buludlu

en: Browse...
az: Gəz ...

en: Browser
az: Səyyah

en: Browser Command:
az: Səyyah Əmri:

en: Browser Name:
az: Səyyah Adı:

en: Buffers
az: Buferlər

en: Bulgaria
az: Bolqariya

en: Bulgarian
az: Bolqarca

en: CD Player
az: CD Çalğıcı

en: CD Player Applet
az: CD Çalğıcı Appleti

en: CPU Load
az: CPU Yükü

en: CPU Load Applet
az: Işlədici Yük Appleti

en: CPU Load Meter
az: Işlədici Yük Ölçücüsü

en: CPU/MEM usage
az: Işlədici/Yaddaş istifadəsi

en: CPU/MEM usage meter
az: Işlədici/Yaddaş istifadəsi ölçücüsü

en: CPU/Mem Usage Applet
az: Işlədici/Yaddaş istifadəsi appleti

en: CPULoad
az: CPU Yükü

en: Cached samples: (select to play)
az: Ön yaddaşdakı nümunələr: (çalmaq üçün seç)

en: Calm
az: Sakit

en: Can't create GNotes applet!
az: GNotes appletini yarada bilmədim!

en: Can't create applet!
az: Applet yaradıla bilmir!

en: Can't create fifteen applet!
az: Onbeşlik appletinı yarada bilmədim !

en: Can't create life applet!
az: Həyat appletinı yarada bilmədim !

en: Can't create odometer applet!
az: Odometr appletini yarada bilmədim !

en: Can't parse XML. Net connection down?
az: XMLi daraya bilmədim. Ntə bağlantın qopub a kişi dəyəsən?

en: Canada
az: Kanada

en: Cannot create applet!
az: Appleti yarada bilmədim !

en: Cannot create directory:
    ~/.gnome/quicklaunch.
    Aborting
az: ~/.gnome/quicklaunch qovluğunu
    yarada bilmədim !
    Qurtarıram

en: Cannot open /dev/apm; can't get data.
az: /dev/apm'i aça bilmədim : veriləri ala bilmirəm.

en: Cannot open /proc/apm!  Make sure that you built APM support into your kernel.
az: /proc/apm'i aça bilmədim . Lütfən çəkirdəyinə APM dəstəyini qatıb qatmağını yoxla .

en: Capture WM decorations when grabbing a window
az: Pəncərəyi yaxalayarkən pəncərə idarəcisi bəzəklərini də yaxala

en: Caribic
az: Qəraib

en: Cdrom
az: Cd

en: Change
az: Dəyişdir

en: Character Picker
az: Hərf Seçici

en: Character Picker Settings
az: Hərf Seçici Qurğuları

en: Character picker
az: Xarakter seçici

en: Charcoal by what factor?
az: Hansı faktorla kömür effekti əlavə edim ?

en: Check every:
az: Hər

en: Chema Celorio <chema@celorio.com>
az: Chema Celorio <chema@celorio.com

en: Choose a file to tail
az: Keşiyi çəkiləcək bir fayl seçin

en: Choose a log file
az: Bir qeyd faylını seç

en: Clear
az: Təmizlə

en: Clear Sky
az: Açıq Göyüzü

en: Clipboard Applet
az: Ara yaddaş Appleti

en: Clock
az: Saat

en: Clock Settings
az: Saat Qurğuları

en: Clock Theme
az: Saat Görünüşü

en: Clock and Mail Notify Applet
az: Saat və E-Poçt xəbər etme Appleti

en: Clock and Mailcheck
az: Saat və ePoçt Yoluxucusu

en: Clock color
az: Saat rəngi

en: ClockMail Settings
az: E-PoçtSaatı qurğuları

en: Codepage
az: Kod səhifəsi

en: Colors
az: Rənglər

en: Command
az: Əmr

en: Command history
az: Əmrlər keçmişi

en: Command line background:
az: Əmr sətiri arxa sahəsi:

en: Command line foreground:
az: Əmr sətiri ön sahəsi:

en: Command line height:
az: Əmr sətiri hündürlüyü:

en: Compressed Quality (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
az: Sıxışdırılmış Keyfiyyət (JPEG/MIFF/PNG modu) Yüksək: yaxşı keyfiyyətli böyük fayl

en: Conditions:
az: Şərtlər:

en: Configure Browser
az: Səyyahı Quraşdır

en: Confirm connection
az: Bağlantıyı qəbul et

en: Connect command:
az: Bağlanma əmri:

en: Connect points in scope
az: Seyrdəki nöqtələri bağla

en: Connected
az: Bağlı

en: Connected streams:
az: Bağlanılmış axımlar:

en: Connecting
az: Bağlanılır

en: Connection status
az: Bağlantı Vəziyyəti

en: Continent/City
az: Qitə/Şəhər

en: Copyright (C) 1998
az: Təlif haqqı (C) 1998

en: Copyright (C) 1998-1999
az: Tə'lif haqqı (C) 1998-1999

en: Copyright (C) 1999
az: Təlif haqqı (C) 1999

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
az: Təlif haqqı (C) 1999 Dave Camp

en: Copyright (C) 1999 Tom Gilbert
az: Təlif haqqı (C) 1999 Tom Gilbert

en: Copyright (C) The Free Software Foundation
az: Təlif haqqı (C) The Free Software Foundation

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
az: Təlif haqqı (C) 1999 S. Papadimitriou

en: Copyright 1999 John Kodis
az: Təlif haqqı (C) 1999 John Kodis

en: Core Dump Module
az: Çöküntü Modulu

en: Core dump catcher
az: Çöküntü axtarıcısı

en: Core dump information (Tick-a-Stat)
az: Çöküntü mə'lumatı ( Tick-a-Stat )

en: Core dump module (Tick-A-Stat)
az: Çöküntü modulu ( Tick-a-Stat )

en: Could not allocate space for graph values
az: Göstərici qiymətləri üçün lazımi sahəni boşalda bilmədim

en: Could not dup() APM file descriptor: %s
az: %s : APM fayl izahını dup()-edə bilmədim

en: Couldn't open mixer device %s
az: %s mixer avadanlığını aça bilmədim

en: Country
az: Ölkə

en: Create Charcoal Effect
az: Kömür effekti yarat

en: Create Painted Effect
az: Boyama Effektini Yarat

en: Create frame around image
az: Rəsmin ətrafında çərçivə yarat

en: Create monochrome image
az: Qara-ağ rəsm düzəlt

en: Create sticky notes on your screen.
az: Ekranında o məşhur sarı qeydləri göstərtdirir .

en: Create thumbnail of image too
az: Rəsmin dırnaq görünüşündə (thumbnail) də yarat

en: Creating user directory: %s
az: İstifadəçi qovluğu `%s''yi yaradıram

en: Current conditions
az: Hazırkı şərtlər

en: Custom
az: Xüsusi

en: Custom icon for mounted:
az: Bağlanmış hal üçün xüsusi timsal seç:

en: Custom icon for not mounted:
az: Ayrılmış hal üçün xüsusi timsal:

en: Default Height
az: Əsas Hündürlük

en: Default List
az: Əsas Qaraı

en: Default Properties...
az: Əsas Seçənəklər ...

en: Default Width
az: Əsas En

en: Default character list:
az: Əsas hərflər siyahısı:

en: Delay (seconds) before taking shot (only for entire desktop shots)
az: Ekran yazalama başlaması fasiləsi ( san. ) ( sadəcə olaraq tam ekranda )

en: Delay between articles (10 = 1 sec):
az: Məqalələr arasındakı müddət ( 10 = 1 san ):

en: Delay when wrapping text:
az: Mətni qırma arası :

en: Delete
az: Sil

en: Delete Note
az: Notanı sil

en: Delete launcher
az: Başladıcını sil

en: Despeckle Image (reduce spots)
az: Rəsmi düzəlt ( ləkələri azalt )

en: Detailed Forecast
az: Ətraflı Təxmin

en: Detailed forecast not available for this location.
    Please try the state forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
az: Bu yer üçün mə'lumat yoxdur .
    Lütfən əyalət/bölgə verilişisi sına ; IWIN verilişini sadəcə olaraq ABŞ'dakı şəhərlər üçündür .

en: Device:
az: Avadanlıq

en: Dew point:
az: Buxar nöqtəsi:

en: Digits number
az: Rəqəmlərin sayısı

en: Directory to save images in:
az: Rəsmlərin qeyd ediləcəyi qovluq :

en: Disabled
az: Passivləşdirilmiş

en: Disconnect command:
az: Ayrılma əmri:

en: Disk Usage
az: Disk İstifadəsi

en: Disk Usage Applet
az: Disk İstifadəsi Appleti

en: Disk usage meter
az: Disk İstifadəsi Ölçücüsü

en: Diskusage Settings
az: Disk İstifadə Etmə Appletinın Qurğuları

en: Display
az: Göstər

en: Display "Clear" button
az: "Təmizlə" düyməsini göstər

en: Display "launch new window" option
az: "Yeni pəncərə aç" seçənəyini göstər

en: Display GO Button
az: GET Düyməsini Göstər

en: Display Spurious Options (I got carried away)
az: Seçənək siyahısını göstər ( ... )

en: Display arrows instead of -/+
az:  -/+ Yerinə oxları istifadə et

en: Display only symbols and price
az: Sadəcə olaraq simvolları və qiymətini göstər

en: Display time in 12 hour format (AM/PM)
az: Zamanı 12-saatlıq şəklində göstər ( AM/PM )

en: Display time relative to GMT (Greenwich Mean Time):
az: Zamanı MGS ( Mərkəzi Greenwich Saatına) görə göstər :

en: Displays new mail and time
az: Yeni məktub və saatı göstərir

en: Displays the time in binary representation
az: Vaxtı binar şəkildə göstərər

en: Do you want to connect?
az: Bağlanmaq istəyirsən mi ?

en: Don't know how to make a launcher out of: '%s'
az: `%s''dən necəl bir başladıcı yaradacağımı bilmirəm

en: Down
az: Aşağı

en: Drifting drizzle
az: Sürüşgən çisələmə

en: Drifting dust
az: Sürüşgən toz

en: Drifting dust whirls
az: Sürüşgən toz qasırğaları

en: Drifting duststorm
az: Sürüşgən toz fırtınası

en: Drifting fog
az: Sürüşgən çən

en: Drifting funnel cloud
az: Sürüşgən parçalı buludlu

en: Drifting hail
az: Sürüşgən dolu yağışı

en: Drifting haze
az: Sürüşgən pus

en: Drifting ice crystals
az: Sürüşgən buzlanma

en: Drifting ice pellets
az: Sürüşgən buz dənəcəkləri

en: Drifting mist
az: Sürüşgən çən

en: Drifting precipitation
az: Sürüşgən yağış

en: Drifting rain
az: Sürüşgən yağış

en: Drifting sand
az: Sürüşgən qum

en: Drifting sandstorm
az: Sürüşgən qum fırtınası

en: Drifting small hail
az: Sürüşgən kiçik dolu dənələri

en: Drifting smoke
az: Sürüşgən dumanlı

en: Drifting snow
az: Sürüşgən qar

en: Drifting snow grains
az: Sürüşgən qar dənələri

en: Drifting sprays
az: Sürüşgən püskürtməli yağış

en: Drifting squall
az: Sürüşgən kir

en: Drifting tornado
az: Sürüşgən tornado

en: Drifting volcanic ash
az: Sürüşgən vulkanik kül

en: Drive Mount
az: Sürücü Baǧlama

en: Drive Mount Applet
az: Sürücü Bağlanma Appleti

en: Drive Mount Applet Properties
az: Sürücü Bağlanma Appleti Seçənəkləri

en: Drivemount command failed.
    "
az: Sürücü bağlama əmri iflas etdi .
    "

en: Drizzle
az: Çisələmə

en: Drizzle in the vicinity
az: Yaxın çevrədə çisələmə var

en: Dust
az: Toz

en: Dust in the vicinity
az: Çevrədə toz var

en: Dust whirls
az: Toz qasırğaları

en: Dust whirls in the vicinity
az: Çevrədə toz qasırğaları var

en: Duststorm
az: Toz fırtınası

en: Duststorm in the vicinity
az: Çevrədə toz fırtınası var

en: Dutch
az: Flemenkcə

en: ESD host to monitor:
az: Göstəriləcək ESD vericisi :

en: ESounD Persistent Volume Daemon version %s
az: ESounD Persistent Volume Daemon buraxılış %s

en: East
az: Şərq

en: East - NorthEast
az: Şərq - Şimali Şərq

en: East - Southeast
az: Şərq - Cənubi Şərq

en: Edit
az: Düzəlt

en: Edit keymap
az: Klaviatura xəritəsinda düzəliş et

en: Eject
az: Çıxart

en: Eject on unmount
az: Ayrılmış sürücünü çıxart

en: Emboss image
az: Rəsmi göm

en: Enable Full-Charge Notification
az: Bütün Həcmi Mənə Xəbər Et

en: Enable Low Battery Warning
az: Batareya Boşaldılır Xəbərini Aç

en: Enable detailed forecast
az: Ətraflı verilişi fəallaşdır

en: Enable logging of events
az: Qeyd tutmanı fəallaşdır

en: Enable radar map
az: Radar xəritələrini aç

en: Enable scroll buttons
az: Sürüşdürmə düymələrini fəallaşdır

en: Enable this module
az: Bu modulu aç

en: Enabled
az: Fəal

en: English
az: İngiliscə

en: Enhance image (reduce noise)
az: Rəsmi yaxşılaşdır ( gurultunu azalt )

en: Enter symbols delimited with "+" in the box below.
az: Aşağıda "+" ilə ayrılmış olan simvolları girin

en: Equalize image (Perform histogram equalization)
az: Rəsmi bərabərləşdir

en: Error querying battery charge.
    
    Make sure that your kernel was built with APM support.
az: Batareyaistifadəsi soruşulurkən xəta oldu.
    
    Lütfən çəkirdəyinin APM dəstəyi ilə idarə edildyiyiıni yoxlayın.

en: Event Log
az: Gedişat qeydi

en: Event log...
az: Gedişat Qeydi ...

en: Failed to get IWIN forecast data.
az: IWIM veriliş bilgisini ala bilmədim .

en: Failed to get METAR data.
az: METAR bilgisini ala bilmədim .

en: Failed to get Met Office forecast data.
az: Met Ofice veriliş bilgisini ala bilmədim .

en: Failed to get radar map image.
az: Radar xəritə görünüşünü ala bilmədim .

en: Few clouds
az: Az buludlu

en: Few ice crystals
az: Az buz

en: Few ice pellets
az: Az buz dənəcəkləri

en: Fifteen
az: On Beş

en: Fifteen cells game
az: On Beş Daş Oyunu

en: Fifteen sliding pieces
az: On beş qarışıq parça

en: File '%s' does not exist
az: `%s' faylı yoxdur

en: File System Changed!
az: Fayl İdarə Sistemləri Dəyişdi !

en: File Systems
az: Fayl İdarə Sistemləri

en: File Tail Module
az: Fayl Keşikcisi Modulu

en: File tail for
az: Faylın keşiyini çek

en: File tail information (Tick-a-Stat)
az: Keşiyi çəkilən fayl m'əlumatları ( Tick-a-Stat )

en: File tail view file (Tick-a-Stat)
az: Fayl keşiyi, faylı göstər  ( Tick-a-Stat )

en: File tailer
az: Fayl Keşikçisi

en: Files, Apps
az: Fayllar, Proqramlar

en: Filetype is determined from filename suffix.
    Default filetype (if no extension or unrecognised extension) is miff.
    Recognised suffixes are:
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    and several obscure ones. Try your luck with something interesting!
    Eg .html for a client-side image map. You'll get a .gif, .html, and a .shtml
    
    Recommendations:
    Small file, pretty good quality:   jpg, 75% quality
    Slightly larger file but lossless: png, as much compression as you like.
    - compressing pngs takes longer at higher ratios, but is still lossless
az: Fayl növü uzantıdan tapılır .
    Uzantı tanınmırsa ya da yox isə , onda rəsm miff növündə olacaqdır .
    Tanınan uzantılar : 
    jpg, jpeg, bmp, cgm, cmyk, dib, eps, fig, fpx, gif, ico, map, miff, pcx,
    pict, pix, png, pnm, ppm, psd, rgb, rgba, rla, rle, tiff, tga, xbm, xpm,
    və daha nələrr . Maraqlandığın bir uzantını sına !
    Məsələn .html uzantısını seçip bir rəsm-xəritəsini seyr edə bilərsən . Onda
    bir .gif, bir .html və bir .shtml faylını alacaqsan .
    
    Tövsiyyələr :
    Kiçik və yaxşı görünən fayllar üçün : jpg, 75%'lik kəyfiyyət
    İtkisiz və bir az böyük : png, istədiyin qədər sıxışdırma .
    - pnglərin sıxışdırması daha uzun çəkər, amma itkisiz olar .

en: Find Edges in Image
az: Rəsmdəki kenarları bilə

en: Find edges by what factor?
az: Rəsmdəki kənarları hansı faktorla bilənsin ?

en: Flag
az: Bayraq

en: Flag
    Pixmap
az: Bayraq
    Piksmap

en: Flag and Label
az: Bayraq və Etiket

en: Fog
az: Çən

en: Fog in the vicinity
az: Çevrədə çən var

en: Fog with wind
az: Küləkli çən

en: Follow panel size
az: Panel böyüklüyünə uy

en: Font:
az: Yazı növü :

en: Fonts
az: Yazı növləri

en: Forecast
az: Göndər

en: Foreground
az: Ön üz

en: Format
az: Şəkil

en: Frame Width (pixels)
az: Çərçivə eni ( piksel olaraq )

en: France
az: Fransa

en: Free
az: Boş

en: Free Diskspace:
az: Boş disk sahəsi:

en: Freezing drizzle
az: Şaxtalı çisələmə

en: Freezing duststorm
az: Dondurucu toz fırtınası

en: Freezing fog
az: Şaxtalı çən

en: Freezing hail
az: Şaxtalı dolu yağışı

en: Freezing haze
az: Dondurucu pus

en: Freezing ice crystals
az: Şaxta və buzlanma

en: Freezing ice pellets
az: Şaxta və buz dənəcəkləri

en: Freezing mist
az: Şaxtalı çən

en: Freezing precipitation
az: Şaxtalı yağış

en: Freezing rain
az: Şaxtalı yağış

en: Freezing sandstorm
az: Dondurucu qum fırtınası

en: Freezing small hail
az: Dondurucu kiçik dolu dənələriu

en: Freezing snow
az: Şaxta

en: Freezing snow grains
az: Şaxtalı qar dənələri

en: Freezing sprays
az: Dondurucu püskürtməli yağış

en: Freezing squall
az: Dondurucu kir

en: Freezing tornado
az: Dondurucu tornado

en: Freezing volcanic ash
az: Dondurucu vulkanik kül

en: French
az: Fransızca

en: Frills
az: Püsküllər

en: Funnel cloud
az: Parçalı buludlu

en: Funnel cloud in the vicinity
az: Çevrədə parçalı buludlu var

en: Funnel cloud w/ wind
az: Küləkli parçalı buludlu

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
az: GKB web səhifəsi ( http://projects.gnome.hu/gkb )

en: GKB Keyboard Switcher
az: GNOME Klaviatura Dəyişdiricisi

en: GKB Properties
az: GKB Qurğuları

en: GKB, the Gnome Keyboard Layout Switcher Applet
az: GKB, GNOME Klaviatura Dəyişdirme Appleti

en: GNOME Stock Ticker Panel Applet
az: GNOME Stock Ticker Panel Appleti

en: GNOME Weather
az: Gnome Hava Appleti

en: GNOME Weather Properties
az: Gweather Qurğular

en: GNOME weather monitor applet
az: Gnome hava göstəricisi appleti

en: GNOME weather monitor applet.
    Web: http://gweather.dhs.org/
az: Gnome Hava Appleti .
    Web-səhifəsi : http://gweather.dhs.org/

en: GNotes Settings
az: GNotes Qurğuları

en: Game of Life
az: Həyatın Oyunu

en: Gamma value
az: Qamma Qiyməti

en: General
az: Ümumi

en: Georgia
az: Gürcüstan

en: Georgian
az: Gürcücə

en: German
az: Almanca

en: Germany
az: Almanya

en: Give audio feedback using the keyboard bell
az: Klaviatura zınqırovu istifadəsi sırasında səda ver

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
az: Klaviaturanda olmayan xüsusi hərfləri seçmək üçün balaca bir Gnome panel appleti .GNU General Public Licence'ə görə nəşr edilib.

en: Gnome Stock Ticker Properties
az: Gnome Stock Ticker Seçənəkləri

en: Gnome panel applet for copying and retrieving selections with a history list. Released under GNU General Public Licence.
az: Ara hafizədəki seçili bölgələri axtarış və tarixçe dəstəkli bir Gnome appleti .GNU General Public Licence'ə görə nəşr edilmişdir.

en: Grab a shot of a specific window or area
az: Bir pəncərəyi ya da sahəni yaxala

en: Grab a shot of your entire desktop
az: Bütün masaüstünü yaxala

en: Grab hotkey
az: Düyməni yaxala

en: Graph
az: Göstərici

en: Graph Battery Low Color:
az: Boş Batareya rəngi:

en: Graph Direction:
az: Göstərici İstiqaməti:

en: Graph Tick Color:
az: Göstərici Tiki Rəngi:

en: Great Britain
az: Böyük Britaniya

en: Hail
az: Dolu

en: Hail in the vicinity
az: Çevrədə dolu yağışı var

en: Hail showers
az: Dolu yağışı

en: Hailstorm
az: Dolu fırtınası

en: Hard Disk
az: Sabit Disk

en: Haze
az: Yüngül pus

en: Haze in the vicinity
az: Çevrədə yüngül pus var

en: Haze with wind
az: Küləkli pus

en: Heavy drizzle
az: Ağır çisələmə

en: Heavy dust
az: Ağır toz

en: Heavy dust whirls
az: Ağır toz qasırğaları

en: Heavy duststorm
az: Ağır toz fırtınası

en: Heavy hail
az: Ağır dolu yağışı

en: Heavy ice crystals
az: Ağır buz

en: Heavy ice pellets
az: Ağır buz dənəcəkləri

en: Heavy precipitation
az: Ağır yağış

en: Heavy rain
az: Şıdırğı Yağış

en: Heavy sand
az: Ağır qum

en: Heavy sandstorm
az: Ağır qum fırtınası

en: Heavy small hail
az: Ağır kiçik dolu dənələri

en: Heavy snow
az: Ağır qar yağışı

en: Heavy snow grains
az: Ağır qar dənələri

en: Heavy sprays
az: Ağır püskürtməli yağış

en: Heavy squall
az: Ağır kir

en: Height:
az: Hündürlük:

en: Help
az: Yardım

en: Help...
az: Yardım ...

en: Hide Note
az: Notanı gizlət

en: Hide Notes
az: Notaları gizlət

en: History
az: Keçmiş

en: Hotkey for switching between layouts
az: Xəritələr arasında gəzmək üçün əlverişli düymə

en: Hour needle color
az: Saat iynəsinin rəngi

en: Humidity:
az: Nəm nisbəti:

en: Hungarian
az: Macarca

en: Hungary
az: Macarstan

en: I
az: İ

en: Ice crystal storm
az: Buz fırtınası

en: Ice crystals
az: Buz

en: Ice crystals in the vicinity
az: Çevrədə buz var

en: Ice pellet storm
az: Buz dənəcəkləri fırtınası

en: Ice pellets
az: Buz dənəcikləri

en: Ice pellets in the vicinity
az: Çevrədə buz dənəcikləri var

en: Icon:
az: Timsal:

en: Idle
az: Boş

en: Image filename:
az: Rəsm adı :

en: Implode Image
az: Rəsmi Partlat

en: Implode by what factor?
az: Rəsmi hansı faktorla partladım?

en: Info and status ticker
az: İnfo və vəziyyət saatı .

en: Inigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>
az: Iñigo Serna <inigo@gaztelan.bi.ehu.es>

en: Internal error: invalid mode in battery_set_mode
az: Daxili xəta: battery_set_mode'da keçərsiz növ

en: Interval:
az: Aralıq:

en: Invalid
az: Xətalı

en: Invalid location chosen!
    Properties remain unchanged.
az: Keçərsiz bir yeri seçdin !
    Xüsusiyyətlər dəyişdirilmiş şəkildə qalacaqdır .

en: Invert colours in image
az: Rəsmdəki rəngləri tərs çevir

en: JBC Binary Clock
az: JBC Binar Saatı

en: Jamaica
az: Yamayka

en: Jaz Drive
az: Jaz Sürücüsü

en: Jon's Binary Clock
az: Jon'un Binar Saatı

en: Just another clock
az: Başqa bir saat

en: Justin Maurer <justin@helixcode.com>
az: Justin Maurer <justin@helixcode.org>

en: Keymaps
az: Klaviatura xəritələri

en: Label
az: Etiket

en: Language
az: Dil

en: Launch new window
az: Təzə pəncərə aç

en: Launcher Properties
az: Başladıcı Seçənəkləri

en: Launcher properties...
az: Başladıcı xüsusisiyyətləri ...

en: Left to Right
az: Soldan Sağa

en: Length
az: Uzunluq

en: Light drizzle
az: Yüngül çisələmə

en: Light dust
az: Yüngül toz

en: Light dust whirls
az: Yüngül toz qasırğaları

en: Light duststorm
az: Yüngül toz fırtınası

en: Light fog
az: Yüngül çən

en: Light funnel cloud
az: Yüngül parçalı buludlu

en: Light hail
az: Yüngül dolu yağışı

en: Light haze
az: Yüngül pus

en: Light mist
az: Yüngül çən

en: Light precipitation
az: Yüngül yağış

en: Light rain
az: Yüngül yağış

en: Light sand
az: Yüngül qum

en: Light snow
az: Yüngül qar yağışı

en: Light snow grains
az: Yüngül qar dənələri var

en: Light sprays
az: Yüngül püskürtməli yağış

en: Light squall
az: Yüngül kir

en: Light standstorm
az: Yüngül qum fırtınası

en: Line (s):
az: Sətir ( san. ) :

en: Line delay
az: Sətir gecikməsi

en: Load Average
az: Yük Göstərici

en: Load Average Applet
az: Ortalama yük appleti

en: Load Average Module
az: Ortalama Yük Modulu

en: Load Average information (Tick-a-Stat)
az: Ortalama yük mə'lumatı ( Tick-a-Stat )

en: Load Graph
az: Qrafiki Yüklə

en: Load average is at a critical point, help me!
az: Ortalama yük kritik nöqtəyi keçdi, Yardım edin !

en: Load average monitor
az: Ortlama yük monitoru

en: Load average over 1 minute
az: 1 dəqiqənin ortalama yükü

en: Load average over 15 minutes
az: 15 dəqiqənin ortalama yükü

en: Load average over 5 minutes
az: 5 dəqiqənin ortalama yükü

en: Load average threshhold:
az: Ortlama yük sərhəddi :

en: Loading headlines...
az: Sərhədləri yükləyirəm ...

en: Location
az: Yer

en: Location vector needs to be 4 elements long
az: Yer vektorları 4 elementli uzunluqda olmalıdır

en: Location:
az: Yeri:

en: Log path:
az: Qeyd qovluğu :

en: Low Battery Color:
az: Boş Batareya Rəngi:

en: Low Charge Threshold:
az: Boşalma Sərhəddi:

en: Lower Note
az: Notanı alçalt

en: Lower Notes
az: Notaları alçalt

en: Macros
az: Makrolar

en: Mail
az: E-Poçt

en: Mail file:
az: E-Poçt faylı:

en: Main Volume and Mute
az: Səs qurğuları

en: Manager...
az: İdarəci ...

en: Maximum:
az: Maksimum :

en: MemLoad
az: Yaddaş Yükü

en: Memory Load
az: Yaddaş Yükü

en: Memory Load Applet
az: Yaddaş Yükü appleti

en: Memory Load Meter
az: Yaddaş Yükü Ölçücüsü

en: Mini-Commander
az: Kiçik Əmr Verici

en: Mini-Commander Applet
az: Kiçik-əmr Appleti

en: Mini-Commander Properties
az: Kiçik-əmr qurğuları

en: Minimum number of cells: (for autosize)
az: Minimum hücrələr sayısı:

en: Minute needle color
az: Dəqiqə iynəsinin rəngi

en: Mirror image horizontally
az: Rəsmi üfüqi əks etdir

en: Mirror image vertically
az: Rəsmi şaquli əks etdir

en: Miscellaneous
az: Müxtəlif

en: Mist
az: Çən

en: Mist in the vicinity
az: Çevrədə çən var

en: Mist with wind
az: Küləkli çən

en: Mixer
az: Mikser

en: Mixer Applet
az: Səs mikser appleti

en: Mixer device %s has neither volume nor PCM channels.
az: %s mikser avadanlığının nə həcmi nə də PCM kanalları yoxdur.

en: Modem Lights
az: Modem İşıqları

en: Modem Lights Applet
az: Modem İşıqları Appleti

en: Modem Lights Settings
az: Modem İşıqları Qurğuları

en: Modem lock file:
az: Modem qıfıl faylı:

en: Modem options
az: Modem qurğuları

en: Moderate drizzle
az: Orta çisələmə

en: Moderate dust
az: Orta toz

en: Moderate dust whirls
az: Orta toz qasırğaları

en: Moderate duststorm
az: Orta toz fırtınası

en: Moderate fog
az: Orta çən

en: Moderate funnel cloud
az: Orta parçalı buludlu

en: Moderate hail
az: Orta dolu yağışı

en: Moderate haze
az: Orta pus

en: Moderate ice crystals
az: Orta buz

en: Moderate ice pellets
az: Orta buz dənəcəkləri

en: Moderate mist
az: Orta çən

en: Moderate precipitation
az: Orta yağış

en: Moderate rain
az: Orta yağış

en: Moderate sand
az: Orta qum

en: Moderate sandstorm
az: Orta qum fırtınası

en: Moderate small hail
az: Orta kiçik dolu dənələri

en: Moderate smoke
az: Orta duman

en: Moderate snow
az: Orta qar yadışı

en: Moderate snow grains
az: Orta qar dənələri var

en: Moderate sprays
az: Orta püskürtməli yağış

en: Moderate squall
az: Orta kir

en: Moderate tornado
az: Orta dərəcədə bir tornado

en: Moderate volcanic ash
az: Orta vulkanik kül

en: Modules
az: Modullar

en: Monitor sound input (only use if sound card is FULL DUPLEX)
az: Göstərici səs çıxışı (KARTIN FULL DUPLEKS isə işlət

en: Mount and unmount drives
az: Sürücüləri bağlayar və ayırır

en: Mount point:
az: Bağlama yeri:

en: Mouse movements counter
az: Siçan gedişləri sayğacı

en: My Title
az: Mənim üst yazım

en: Name
az: Ad

en: Net Load
az: Şəbəkə Yükü

en: NetLoad
az: Şəbəkə Yükü

en: Network
az: Şəbəkə

en: Network Activity Meter
az: Şəbəkə Fəaliyyat Ölçücüsü

en: Network Load
az: Şəbəkə Yükü

en: Network Load Applet
az: Şəbəkə Yükü appleti

en: New Symbol:
az: Yeni Simvol:

en: New Window Option:
az: Yeni Pəncərə Seçənəyi:

en: New Zealand
az: Yeni Zellandiya

en: News and Information Module
az: Təzəliklər və Bilgi Modulu

en: News and information ticker
az: Təzəliklər və bilgi modulu

en: Nice
az: Işsiz

en: No New Window Option:
az: Yeni Pəncərə Olmasın Seçənəyi:

en: No articles
az: Məqalq yoxdur

en: No data available or properties not set
az: Heç verilən yoxdur ya da seçənəklər qurulmayıb

en: No title
az: Başlıq yoxdur

en: No url
az: Url yoxdur

en: None (default)
az: Yox ( əsas)

en: Normalize image (Span full range of color values to enhance contrast)
az: Rəsmi normallaşdır

en: North
az: Şimal

en: North - NorthEast
az: Şimal - Şimali Şərq

en: North - Northwest
az: Şimal - Şimali Qərb

en: Northeast
az: Şimali Şərq

en: Northwest
az: Şimali Qərb

en: Norway
az: Norveç

en: Norwegian
az: Norveçcə

en: Not connected
az: Ayrı

en: Number of columns of buttons:
az: Düymə sütunları:

en: Number of messages to consider mailbox full:
az: ePoçt qutusunun dolu olmasına səbəb olacaq ePoçt miqdarı:

en: Number of rows of buttons:
az: Düymə sıraları:

en: Odometer
az: Odometr

en: Odometer setting
az: Odometr qurğuları

en: Options
az: Seçənəklər

en: Other
az: Başqa

en: Outline
az: Xarici

en: Overcast
az: Üst-keçit (?)

en: Paint what radius around each pixel?
az: Hər pikselin ətrafında hansı  dairə boyansın ?

en: Partial drizzle
az: Qismi çisələmə

en: Partial dust
az: Qismi toz

en: Partial dust whirls
az: Qismi toz qasırğaları

en: Partial duststorm
az: Qismi toz fırtınası

en: Partial fog
az: Qismi çən var

en: Partial funnel clouds
az: Qismi parçalı buludlu

en: Partial hail
az: Qismi dolu yağışı

en: Partial haze
az: Qismi pus

en: Partial ice crystals
az: Qismən buz

en: Partial ice pellets
az: Qismən buz dənəcəkləri

en: Partial mist
az: Qismi çən

en: Partial precipitation
az: Qismi yağış

en: Partial rainfall
az: Qismi yağış var

en: Partial sand
az: Qismi qum

en: Partial sandstorm
az: Qismi qum fırtınası

en: Partial small hail
az: Qismi kiçik dolu dənələri

en: Partial smoke
az: Qismi duman

en: Partial snow grains
az: Qismi qar dənələri

en: Partial snowfall
az: Qismi qar yağışı

en: Partial sprays
az: Qismi püskürtməli yağış

en: Partial squall
az: Qismi kir

en: Partial tornado
az: Qismi tornado

en: Partial volcanic ash
az: Qismi vulkanik kül

en: Password:
az: Parol:

en: Patches of drizzle
az: Çisələmə izləri vardır

en: Patches of dust
az: Tozun izləri var

en: Patches of dust whirls
az: Toz qasırğalarının izləri var

en: Patches of fog
az: Çən'in izləri var

en: Patches of funnel clouds
az: Parçalı buludların izləri var

en: Patches of hail
az: Dolu yağışının izləri var

en: Patches of haze
az: Pusun izləri var

en: Patches of ice crystals
az: Buzun izləri var

en: Patches of ice pellets
az: Buz dənəcəklərinin izləri var

en: Patches of mist
az: Çən izləri var

en: Patches of precipitation
az: Yağışın izləri var

en: Patches of rain
az: Yağışın izləri var

en: Patches of sand
az: Qumun izləri var

en: Patches of small hail
az: Kiçik dolu dənələrinin izləri var

en: Patches of smoke
az: Duman izləri var

en: Patches of snow
az: Qar yağışının izləri var

en: Patches of snow grains
az: Qar dənələrinin izləri var

en: Patches of sprays
az: Püskürtmeəi yağışın izləri var

en: Patches of volcanic ash
az: Vulkanik külün izləri var

en: Path to monitor:
az: İzlənəcək yol :

en: Path to tail:
az: Keşiyi çəkiləcək qovluq :

en: Peak indicator
az: Zirvə Göstəricisi

en: Peak indicator falloff speed
az: Zirvə göstəricisi düşüş sür'əti

en: Place Esound in standby
az: Esound'u uyut

en: Poland
az: Polşa

en: Polish
az: Polyakca

en: Portugal
az: Portuqaliya

en: Portuguese
az: Portuqalca

en: Post Processing
az: Sonrakı Əməliyyatlar

en: Precipitation in the vicinity
az: Çevrədə yağış var

en: Prefix to attach to thumbnail filename:
az: Dırnaq görünüşləri üçün istifadə ediləcək prefiks :

en: Press a key...
az: Düyməyə bas ...

en: Pressure:
az: Təzyiq:

en: Properties...
az: Xüsusiyyətlər...

en: Proxy Host:
az: Vəkil Verici:

en: Proxy Port:
az: Vəkil Verici Qapısı:

en: Proxy URL is not of the form http://host:port/
    Properties remain unchanged.
az: Vəkil verici URLsi http://verici:qapı/ şəklində deyildir
    Xüsusiyyətlər dəyişdirilmiş şəkildə qalacaqdır .

en: Querying available channels of mixer device %s failed
az: %s mikserinin mövcud kanalları sorğulanması bacarılmadı

en: QuickLaunch
az: Sür'ətli Başlatma

en: Radar map
az: Radar xəritəsi

en: Radius to around each pixel to spread?
az: Piksellərin dağıdılacağı çevrə böyüklüyu :

en: Radius to swirl pixels around?)
az: Piksellərin qarışdırılacağı dairq böyüklüyu :

en: Raging tornado
az: Qasıb qovuran tornado

en: Rain
az: Yağış

en: Rain in the vicinity
az: Çevrədə yağış var

en: Rain showers
az: Leysan

en: Raise Note
az: Notanı yüksəlt

en: Raise Notes
az: Notaları yüksəlt

en: Randomize
az: Təsadüfi

en: Rate
az: Nisbət

en: Readout
az: Oxu

en: Receive data
az: Datanı al

en: Refresh
az: Yenilə

en: Regex %.2d:
az: Qayalı İfadə  %.2d:

en: Regions
az: Bölgələr

en: Released under the GNU general public license.
    
    CPU Load Meter Applet.
az: GNU Generel Public License'inə görə nəşr edilmişdir .
    
    Işlədici yükünü göstərici applet .

en: Released under the GNU general public license.
    
    Load Average Meter Applet.
az: GNU Generel Public License'inə görə nəşr edilmişdir .
    
    Ortalama yükü göstərən bir appletdir .

en: Released under the GNU general public license.
    
    Memory Load Applet.
az: GNU General Public License'inə görə nəşr edilmişdir .
    
    Yaddaş yükü göstərici appletdir .

en: Released under the GNU general public license.
    
    Network Load Meter Applet.
az: GNU General Public License'inə görə nəşr edilmişdir .
    
    Şəbəkə Yükü göstərici bir appletdir .

en: Released under the GNU general public license.
    
    Swap Load Meter Applet.
az: GNU General Public License'inə görə nəşr edilmişdir .
    
    Dqyiş Toqquş Sahə yükü appletidir .

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
az: GNU General Public License'ə görə nəşr edilmişdir .
    Modem vəziyyət göstəricisi və çeviricisidir.
    Üstdəki ya da soldakı işıkqar göndərilen və gələn bilgilərdir .

en: Released under the GNU general public license.
    Basic digital clock with date in a tooltip. Optional 12/24 time display. Mail blinking can be for any unread mail, or only briefly when new mail arrives.
az: GNU General Public License'ə görə nəşr edilmişdir.
    Balon köməyində tarixi göstərən normal bir digital saat . 12/24 Saatlıq göstərici seçənəyi vardır .E-Poçt xabər etmek üçün düzəldilib, oxunmamış yada təzə gələn E-Poçt üçün qurula bilər.

en: Released under the GNU general public license.
    Displays time in Binary Coded Decimal
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.
az: GNU General Public License'ə görə nəşr edilmişdir .
    Saatı binar şəkillənmiş onluq olaraq göstərir 
    http://snoopy.net/~jon/jbc/.

en: Released under the GNU general public license.
    Monitors the amount of space in use and available on your disk drives.
az: GNU Generel Public License'na görə nəşr edilmişdir.
    Sürücülərin boş olan və istifadədə olan bölmələrini göstərir .

en: Released under the GNU general public license.
    Mounts and Unmounts drives.
az: GNU Generel Public License'inə görə nəşr edilmişdir.
    Sürücüləri bağlar və ayırır.

en: Remove
az: Çıxart

en: Remove Selected
az: Seçiləni Sil

en: Reset
az: Təzəden başlat

en: Resume Esound
az: Esound'u yenidən başlat

en: Retrieval failed
az: Alış iflas etdi

en: Right to Left
az: Sağdan Sola

en: Rotate image clockwise by how many degrees?
az: Rəsm saat istiqamətində neçe dərəcə döndürülsün ?

en: Run Audio Mixer...
az: Səs Mikser'ini işə sal ...

en: Run CD Player...
az: CD Çalğıcısını işə sal...

en: Run gtop...
az: Gtop'u işə sal ...

en: Russia
az: Rusiya

en: Russian
az: Rusca

en: Sam Lloyd's all-time favorite game, now for your delight in the Gnome Panel. Guaranteed to be a productivity buster.
az: Sam Llloyd'ın ən çox sevdiyi oyun , indi Gnome paneli üçün də var ! Əlbətdə  bacarığı da yaman artırır.

en: Samples
az: Nümunələr

en: Sand
az: Qum

en: Sand in the vicinity
az: Çevrədə qum var

en: Sandstorm
az: Qum fırtınası

en: Sandstorm in the vicinity
az: Çevrədə qum fırtınası var

en: Scale size to panel
az: Panelə görə ölçüsünü dəyişdir

en: Scattered clouds
az: Qarışıq buludlu

en: Scope (scale 1:X, where X = ? )
az: Seyr ( 1:X göstər , X = ? )

en: Scramble pieces
az: Parçaları qarıştır

en: Screen Shooter is a screenshot grabber
az: Ekran yaxalayıcı ekran şəklinizi çəkər

en: Screen refresh (frames per second)
az: Ekran təzələmələri ( çərçivə/san. )

en: Screen-Shooter Applet
az: Ekran yaxalam Appleti

en: Screen-Shooter Settings
az: Ekran Yaxalama Qurğuları

en: ScreenShooter
az: Ekran Yaxalayıcı

en: Script or program to launch:
az: Başladılacaq yoxlama ya da proqram:

en: Script/program will be launched after image creation with the image filenames
    specified on the commandline as follows:
    {Script_Name} {Image_Filename} {Thumbnail_filename_if_specified}
    Hint: I use a script to update my website screenshot page.
    An example script should've been included in the tarball, or at my website.
az: Rəsm yaradıldıqdan sonra yoxlama/proqram rəsm adlarıyla işə düşəcəkdir ;
    əmr olaraq bu belə görüknür :
    { SCRİPT_ADI } { RƏSM_ADI } { VARSA_DIRNAK_GÖRÜNÜŞÜ_ADI }
    Şparqalka : mən web səhifəmdəki dırnaq görünüşlərini təzələmək üçün bir 
    script istifadə edirəm . Bir nümunəvi scriptin burda var olması lazımdır .

en: Scroll left to right
az: Soldan Sağa Sürüşdür

en: Scroll speed between lines (Smooth scroll):
az: İncə sürüşdürmədəki sətirlər arasında keçən müddət :

en: Scrolling
az: Sürüşdürmə

en: Second needle color
az: Saniyə iynəsinin rəngi

en: Seconds
az: Saniyə

en: Select Font
az: Yazıtipini Seç

en: Select icon for mounted
az: Bağlanmış hal üçün timsalı seç

en: Select icon for unmounted
az: Ayrıılmış hal üçün timsalı seç

en: Select layout
az: Xəritə seçin

en: Send data
az: Göndərilən data

en: Server
az: Verici

en: Server information:
az: Verici mə'lumatı:

en: Set options as default
az: Bu qurğuları əsas olaraq al

en: Shallow drizzle
az: Alçaq çisələmə

en: Shallow dust whirls
az: Alçaq toz qasırğaları

en: Shallow duststorm
az: Alçaq toz fırtınası

en: Shallow fog
az: Alçaq çən

en: Shallow funnel cloud
az: Alçaq parçalı buludlu

en: Shallow hail
az: Alçaq dolu yağışı

en: Shallow haze
az: Alçaq pus

en: Shallow ice pellets
az: Alçaq buz dənəcəkləri

en: Shallow mist
az: Serək çən

en: Shallow precipitation
az: Alçaq yağış

en: Shallow rain
az: Alçaq yağış

en: Shallow sandstorm
az: Alçaq qum fırtınası

en: Shallow small hail
az: Alçaq kiçik dolu dənələri

en: Shallow smoke
az: Alçaq duman

en: Shallow snow
az: Alçaq qar yağışı

en: Shallow snow grains
az: Alçaq qar dənələri

en: Shallow sprays
az: Alçaq püskürtməli yağış

en: Shallow volcanic ash
az: Alçaq vulkanik kül

en: Shared
az: Bölüşülmüş

en: Sharpen Image by what factor?
az: Rəsm hansı nisbətdə keskinləşdirilsin?

en: Show Notes
az: Notaları göstər

en: Show backtrace dialog on new core files
az: Təzə çöküntü faylları üçün arxaya izləmə dialoqlarını göstər

en: Show connect time and throughput
az: Bağlı olma müddətini və gedəni göstər

en: Show date
az: Tarixi göstər

en: Show expanded filename
az: Tam fayl adıni göstər

en: Show frame
az: Çərçivəni göstər

en: Show handle
az: Qulpu göstər

en: Show last news from slashdot.org
az: slashdot.org'dan yeni xəbərləri göstərir

en: Show modem status
az: Modem vəziyyətini göstər

en: Show pop up dialog for new lines.
az: Təzə sətirlər üçün dialoq aç .

en: Show pop-up dialog for this event
az: Bu əməliyyat üçün dialoq aç

en: Show seconds needle
az: Saniyə iynəsini göstər

en: Show time
az: Vaaxtı göstər

en: Show:
az: Göstər :

en: Showers
az: Yağış

en: Showers of ice crystals
az: Buzlu yağışı

en: Showers of ice pellets
az: Buz dənəcəkləri yağışı

en: Showers of small hail
az: Kiçik dolu dənələri yağışı

en: Showers of volcanic ash
az: Vulkanik kül yağışları

en: Showers, type unknown
az: Namə'lum növdə yağış

en: Shows Cursor Position
az: Ox Yerini Göstərər

en: Since you are root, would you like to set the system's default timezone?
az: 'root' olduğunuzdan ötrü, sistemin zaman bölgəsini dəyişdirmək istəyərsini mi?

en: Site
az: Tərəf

en: Size
az: Böyüklük

en: Size of URL history:
az: URL keçmişi böyüklüyü:

en: Size of button: (pixels)
az: Düymə böyüklüyü: ( piksel )

en: Size:
az: Böyüklük :

en: Sky:
az: Göyüzü:

en: SlashApp Article List
az: SlashApp Məqalə Siyahısı

en: Slovak
az: Slovakca

en: Slovak Republic
az: Slovak Respublikası

en: Slovenia
az: Sloveniya

en: Slovenian
az: Slovencə

en: Small Launchers
az: Balaca Başladıcılar

en: Small hail
az: Kiçik dolu dənələri

en: Small hail in the vicinity
az: Çevrədə kiçik dolu dənələri

en: Small hailstorm
az: Kiçik dolu dənələri fırtınası

en: Smoke
az: Duman

en: Smoke in the vicinity
az: Çevrədə duman var

en: Smoke w/ thunders
az: Göy gurultulu duman

en: Smoke with wind
az: Küləkli duman

en: Smooth scroll
az: İncə sürüşdürmə

en: Smooth type
az: İncəlik növü

en: Snow
az: Qar

en: Snow grain showers
az: Qar dənələri yağışı

en: Snow grains
az: Qar dənələri

en: Snow grains in the vicinity
az: Çevrədə qar dənələri var

en: Snow in the vicinity
az: Çevrədə qar var

en: Snow showers
az: Qar yağışları

en: Snowstorm
az: Qar fırtınası

en: Solarise Image
az: Rəsmi Günəş effektinə sox

en: Solarize factor?
az:  Hansı faktorla günəş effektinə soxum ?

en: Sound Monitor
az: Səs Göstərici

en: Sound Monitor - Manager
az: Səs Göstərici - İdarəçi

en: Sound Monitor Applet
az: Səs Göstərici Appleti

en: Sound Monitor Applet Settings
az: Səs Göstərici Appleti Qurğuları

en: Sound Monitor for Esound
az: Esound üçün Səs Göstərici

en: Sound monitor interface to Esound
    
    Released under the GNU general public license.
az: Esound'un səs dinləyicisi 
    
    GNU General Public License'ə görə nəşr edilmişdir

en: South
az: Cənub

en: South - Southeast
az: Cənub - Cənubi Şərq

en: South - Southwest
az: Cənub - Cənubi Qərb

en: South Africa
az: Cənubi Afrika

en: Southeast
az: Cənubi Şərq

en: Southwest
az: Cənubi Qərb

en: Spain
az: İspaniya

en: Speed
az: Sür'ət

en: Speed:
az: Sür'ət:

en: Sprays
az: Püskürtməli yağış

en: Sprays in the vicinity
az: Çevrədə püskürtməli yağış var

en: Spread image pixels
az: Rəsm piksellərni dağıt

en: Spurious
az: Yalanlamalar

en: Spurious 2
az: Yalanlamalar 2

en: Squall
az: Kir

en: Squall in the vicinity
az: Çevrədə kir var

en: Start Esound
az: Esound'u başlat

en: Start program
az: Proqramı başlat

en: State forecast not available for this location.
    Please try the detailed forecast; note that IWIN forecasts are available only for US cities.
az: Bu əyalət/bölgə üçün veriliş yoxdur .
    Lütfən ətraflı verilişi sına ; IWIN verilişinin sadəcə ABŞ'dakı şəhərlər üçündür.

en: Stock Change:
az: Qundaq Dəyişikliyi:

en: Stock Symbol:
az: Qundaq Sİmvolu:

en: Streams
az: Axımlar

en: Swap Load
az: Dəyiş Toqquş Yükü

en: Swap Load Applet
az: Dqyiş Toqquş Sahesi Yükü Appleti

en: Swap Load Meter
az: Dəyiş Toqquş Sahesi Yükü Ölçücüsü

en: SwapLoad
az: Dəyiş Toqquş Yükü

en: Sweden
az: İsveç

en: Swedish
az: İsveçcə

en: Swirl pixels. My favorite :-)
az: Pikselləri qarışdır . Mənim sevdiyim :-)

en: Switzerland
az: İsveçrə

en: Symbols
az: Simvollar

en: System
az: Sistem

en: Szabolcs BAN <shooby@gnome.hu>
az: Szabolcs BAN <shooby@gnome.hu

en: Temperature:
az: İstilik:

en: Test Module
az: Sınama Modulu

en: Testing line from test module :)
az: Sınaq modulundan sətir sınanır :)

en: Text
az: Mətn :

en: Text to display:
az: Göstəriləcək mətn :

en: Text:
az: Mətn :

en: Thai
az: Taylandca

en: Thailand
az: Tayland

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
az: CD Çalğıcı appleti panelində balaca bir CD çalğıcı təşkil edir

en: The CPU/Mem usage applet displays your system resources with 3 colorful stacked bar graphs (processor, memory, swap)
az: Işlədici/Yaddaş istifadəsi appleti sistemin istifadə edişini 3 müxtəlif rəngdə çubuq qrafikaları ilə göstərir( işlədici, yaddaş, dəyiş-toqquş sahəsi)

en: The GNOME Battery Monitor Applet
az: Gnome Batareya İstifadə Göstəricisi Appleti

en: The GNOME KeyBoard Switcher Applet
az: GNOME Klaviatura Dəyişdirme Appleti

en: The Game of Life
az: Həyatın Oyunu

en: The Game of Life (to waste your time)
az: Həyatın Oyunu (vaxt keçirmek üçün)

en: The Load average is very high.
az: Ortalama yük çox yüksəkdir .

en: The QuickLaunch Applet
az: Sür'ətli Başlatma Appleti

en: The Web Browser Controller
az: Veb Səyyahı İdarəcisi

en: The battery is fully charged.
az: Batareya doludur.

en: The battery is low.
az: Batareya qurtarır.

en: The core dump module is
    processing a core file...
az: Çöküntü modulu indi
    bir çöküntü faylını yoxlayır ...

en: The keymap switching command returned with error!
az: Klaviatura xəritəsi dəyişdirmə əmri xəta verdi!

en: The mixer applet gives you instant access to setting the master volume level on your soundcard device
az: Bu mikser appleti sənə, ana səs seviyyəsini həmən dəyişdirə bilmə imkanını verir .

en: The specified filename:
    %s
    expands to:
    %s
    when passed to a shell
az: Göstərilən fayl adı `%s' 
    əmri verilirkən 
    %s'yə
    qurtarılmışdır

en: The unique information and status ticker.
az: TƏK mə'lumat və vəziyyət saatı .

en: Theme
az: Örtü

en: Theme Name
az: Örtü adı

en: Theme file (directory):
az: Örtü faylı (cərgə):

en: Theme file:
az: Örtü faylı :

en: Themes
az: Örtülər

en: Themes:
az: Örtülər:

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the directory box
    Screenshot aborted
az: Bir kəlimə uzatma xətası oldu
    Qovluq qutusunda məzəli, amma keçərsiz bir yer vermisən dəyəsən(A kishi belə də ish olar?)
    Yaxalamayı Rədd Edirəm

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
az: Bir kəlimə uzatma xətası oldu
    Fayl adı qutusunda məzəli, amma hökmsüz bir cərgə vermisən dəyəsən

en: There was a word expansion error
    I think you have stuck something funny in the filename box
    Screenshot aborted
az: Bir kəlimə uzatma xətası oldu
    Fayl adı qutusunda məzəli, amma keçərsiz bir yer vermidən dəyəsən (Vaxsey)
    Yaxalama Rədd Edildi

en: These characters will appear when the panel is started. To return to this list, hit <space> while the applet has focus.
az: Panel başlarkən bu hərfler görünəcəkdir . Bu siyahıya almaq üçün , appletin fokus sahibi olduğu zaman , <space>'ə bas .

en: Thick fog
az: Qalın çən

en: Thick funnel cloud
az: Qalın parçalı buludlu

en: Thick haze
az: Qalın pus

en: Thick mist
az: Sıx çən

en: Thick smoke
az: Qalın duman

en: Thick volcanic ash
az: Qalın vulkanik kül

en: Thin smoke
az: Incə duman

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, changeable macros and an optional built-in clock.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
az: Bu GNOME appleti panel'ə balaca bir əmr əlavə edər . Bu əmrin tamamlama dəstəyi , əmr keçmişi və makro imkanları vardır . Ve bu əmrin balaca bir saatı da vardır .
    
    Bu uyğulama müftədir ; istədiyin kimi dağıdıb , dəyişdirə bilərsən  , amma sadəcə olaraq Free Software Foundation'in GNU General Public License'inə görə dağıdılıb ya da dəyişdirilirsə . Bu GNU General Public License'in 2. ci nəsli ya da daha sonrakı nəsillərinə görədir .

en: This applet adds some pretty small icons for your launchers to your panel, like the windowish QuickLaunch toolbar, avoiding that annoying huge GNOME launchers.
az: Bu applet başladıcılarının kiçik timsallarını daxil edər , ( sanki Windows'un QuickLaunch çubuğu kimi ) , və beləcə GNOME başladıcıları kimi çok yer tutmazlar .

en: This applet monitors the charge of your laptop's battery.  Click on it to change display modes.
az: Bu applet laptopunun batareya istifadəsini göstərir . Göstərici şəkillərini dəyişdirmək üçün appletin üstüne tıqla .

en: This applet switches between keyboard maps. It uses setxkbmap, or xmodmap.
    Mail me your flag, please (60x40 size), I will put it to CVS.
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@kva.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@eik.bme.hu> for her solidarity.
az: Bu applet müxtəlif klaviatura növləri arasında dəyişiklik etməyiniz üçün vardır. 
    appletin web səhifəsi http://lsc.kva.hu/gkb'yə daşındı . Lütfən bayraqlarınızı
    ( 60x40 piksel ) mənə E-Poçtlayın . O bayraqlarınız CVS'yə gedəcəkdir .
    Balıqlar üçün minnətdarlıq .Balazs Nagy (Kevin)<julian7@kva.hu>'ə minnətdaram.

en: This is the test module's description line.
az: Bu sınama modulunun izah sətiridir .

en: This module can display news and other information.
az: Bu modul yeniliklər və başqa bilgiləri göstərə bilər .

en: This module monitors a file for appended text,
     and prints it. Useful for log files.
az: Bu modul bir faylı əlave edilən mətnlər üçün yoxlayar ,
     və onu çap edər . Qeyd faylları üçün işə yarayar .

en: This module monitors a path for core dumps, if one is
     found it is time stamped and a backtrace logged (using gdb).
az: Bu modul bir qovluğu çöküntü faylları üçün yoxlayar və 
     birini taparsa, vaxt möhürünü alınır və gdb ilə baxılır .

en: This module monitors the system load average,
     and displays warning when it rises above certain points.
az: Bu modul sistem yükünü gözləyər ,
     və bir nöqtəyi aşarsa , sənə bir xəbərdarlıq verər .

en: Thumbnail Size (percentage of original)
az: Dırnaq Nisbəti (Originalına görə Faizi)

en: Thumbnail compression (JPEG/MIFF/PNG mode) High: good quality/large file
az: Dırnaq görünüşü sıxışdırması ( JPEG/MIFF/PNG ) , Yüksək : yaxşı kəyfiyyət / böyük fayl

en: Thumbnails
az: Dırnaqlar

en: Thunderous duststorm
az: Leysan yağışlı toz fırtınası

en: Thunderous sandstorm
az: Leysan yağışlı qum fırtınası

en: Thunderous squall
az: Fırtınalı kir

en: Thunderous tornado
az: Leysan və göygurultulu tornado

en: Thunderstorm
az: İldırımlı Fırtına

en: Tick-a-Stat event log
az: Tick-a-Stat gedişat qeydi

en: Tick-a-Stat script encountered an error:
az: Tick-a-Stat scripti xətaya səbəb oldu :

en: Time
az: Zaman

en: Timezone
az: Zaman bölgəsi

en: Tornado in the vicinity
az: Çevrədə tornado var

en: Turkey
az: Türkiyə

en: Turkish
az: Türkcə

en: Type
az: Növ

en: URL bar width:
az: URL çubuq genişliyi:

en: Unable to create user directory: %s
az: İstifadəçi qovluğu `%s''yi yarada bilmədim

en: Unable to initialize request. Shouldn't happen
az: Sifarişi başlada bilmədim . A qadan alım, bu olmamalı idi axı

en: Unable to parse document
az: Sənədi daraya bilmədim

en: Unable to prepare request.
az: Sifarişi hazırlaya bilmədim

en: Unable to process request.
az: Sifarişi istəyə bilmədim .

en: United Kingdom
az: Birləşmiş Krallıq

en: United States
az: Birləşmiş Ştatlar

en: Unknown
az: Namə'lum

en: Unknown observation time
az: Namə'lum seyr vaxtı

en: Unknown precipitation
az: Namə'lum yağmur

en: Unknown thunderstorm
az: Namə'lum leysan yağış

en: Up
az: Yuxarı

en: Update
az: Güncəllə

en: Update (m):
az: Təzələme ( dəq. ) :

en: Update Frequency (seconds):
az: Təzələme arası ( san. ) :

en: Update Frequency in minutes:
az: Təzələme Sıxlığı  ( dəq. ) :

en: Update Interval (seconds):
az: Yeniləmə Fasiləsi (san.):

en: Update failed! Maybe another update was already in progress?
az: Güncəlləmə bacarılmadı! Bəlkə başqa bir təzələme işləyir?

en: Update in seconds:
az: Güncəlləmə arası ( san. ):

en: Update interval
az: Təzələme intervalı

en: Update...
az: Güncəllə ...

en: Update:
az: Güncəllə:

en: Updates
az: Güncəlləmələr

en: Updates per second
az: Saniyədəki təzələmələr

en: Updating...
az: Güncəllə ...

en: Use ISDN
az: ISDN istifadə et

en: Use Metric
az: Metrik Sistem istifadə et

en: Use Proxy
az: Vəkil Verici istifadə et

en: Use all room on panel
az: Panel'dəki bütün sahəni istifadə et

en: Use automount friendly status test
az: automount'a yaraşan şəkildə işlə

en: Use custom browser:
az: Hazırkı səyyahı işlət:

en: Use default MIME handler
az: Əsas Maym növlərini işlət

en: Use default properties
az: Əsas xüsusisiyyətləri istifadə et

en: Use high-quality intermediate for generating thumbnail
az: Dırnağı yaradıakən yüksək keyfiyyətli bir ara şəkil istifadə et

en: Use metric system units
az: Metrik sistem vahidlləri istifadə et

en: Use panel size hint
az: Panel böyüklüyü dəstəyindən istifadə et

en: Use proxy
az: Vəkil verici istifadə et

en: Used
az: İstifadədə

en: Used Diskspace:
az: İstifadə Edilən disk sahəsi :

en: User
az: İstifadəçi

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Variable
az: Data

en: Verify owner of lock file
az: Qıfıllama faylının yiyəsini göstər

en: View screenshot after saving it
az: Rəsmi qeyd etdikdən sonra göstər

en: Visibility:
az: Görünüş:

en: Visit Weather.com
az: Weatcher.com'a bax

en: Visit the author's Website
az: Müəllifin veb səhifəsinə get

en: Volcanic ash
az: Vulkan külü

en: Volcanic ash in the vicinity
az: Çevrədə vulkanik kül var

en: Volcanic ash w/ thunders
az: Göy gurultulu vulkanik kül

en: Volume
az: Səs səviyyəsi

en: Wallon
az: Valun(Belçika)

en: Warn if the battery charge dips below:
az: Batareya həcmi bu qiymətin altına düşərsə , mənə xəbər ver:

en: Warning options
az: Xəbərdarlıq seçənəkləri

en: Warning: Your password will be saved as
    unencrypted text in a private configuration
    file.
az: Xəbərdarlıq: Parolunun şəxsi quraşdırma faylına 
    şifrlənərək qeyd ediləcəkdir.

en: WeatherInfo missing location
az: Hava mə'lumatı mövcud olmayan yer

en: WebControl Properties
az: WebControl qurğuları

en: West
az: Qərb

en: West - Northwest
az: Qərb - Şimali Qərb

en: West - Southwest
az: Qərb - Cənubi Qərb

en: When clicked, run:
az: Tıqlanınca , bunu işə sal:

en: When finished, send image and thumbnail filenames to script/program below
az: Qurtaranda rəsmi altdakı yoxlamaya/proqrama göndər

en: When new mail is received run:
az: Yeni ePoçt varsa bunu işə sal:

en: Where Am I?
az: Mən hardayam?

en: Where command can be:
    * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
    * gkb__xmmap hu
    * setxkbmap hu
az: Əmr harda ola bilər:
    * xmodmap /full/path/xmodmap.hu
    * gkb_xmmap hu
    * setxkbmap hu

en: Who said NeXT is dead?
az: NeXTin öldüyünü kim söylədi ?

en: Width:
az: En:

en: Wind:
az: Külək:

en: Windy drizzle
az: Küləkli çisələmə

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
az: Bu dəqiqe bağlısan .
    Bağlantıyı kəsim mi ?

en: You clicked on me
az: Siz mənə tıqladınız

en: You have enabled the "Monitor sound input" option.
    
    If your sound card is not fully 100% FULL DUPLEX (can do input and output simultaneously),
    then this may touch bugs in sound drivers/esound that may hang the system.
    
    You have been warned!
az: "Səs datalarını dinlə" seçənəyini açdın .
    
    Səs kartın 100% FULL DUPLEKS ( yə'ni eyni anda qeyd edib , səslər çala biliirsə ) deyil isə,
    bu səs sürücülərdəki və ya esound'dakı bə'zi xətaları ortaya çıkaracdır və sistemini
    uçura bilər .
    Səni xəbərdar etdim, sonra incimə haaaa!

en: You win!
    Moves
az: Sən uddun!
    Gedişlər

en: Yugoslavia
az: Yuqoslaviya

en: Yugoslavian
az: Yuqoslav

en: Zip Drive
az: Zip Sürücüsü

en: a GNOME applet that tracks and measures the movements of your mouse pointer across the desktop.
az: masaüstündəki siçan hərəkətlərinin takometri olaraq işləyən birGnome appleti .

en: active
az: fəal

en: all entries in URL history
az: URL keçmişindəki bütün girişləri

en: autocompleted
az: avtomatik olaraq tamamlandı

en: body
az: vücud

en: child exited
az: törəmə qurtardı

en: clock off
az: saat qapalı

en: completed
az: tamamlandı

en: completing...
az: tamamlayıram ...

en: date
az: tarix

en: date on
az: tarix açıqdır

en: drop launchers from
    the menu here
az: menyudakı başladıcıları
    buraya çəkə bilərsən

en: enabled
az: fəal

en: end of history list
az: keçmişin sonu

en: fork error
az: fork xətası

en: gEyes Settings
az: gEyes Qurğuları

en: history list empty
az: keçmiş boşdur

en: image
az: rəsm

en: ioctl failed on /dev/apm.
az: /dev/apm'ə ioctl'i istifadə edə bilmədim.

en: keymap_%d/command=gkb_xmmap hu
az: keymap_%d/əmr=gkb_xmmap hu

en: keymap_%d/command=gkb_xmmap us
az: keymap_%d/əmr=gkb_xmmap us

en: keymap_%d/country=Hungary
az: keymap_%d/ölkə=Macarıstan

en: keymap_%d/country=United States
az: keymap_%d/ölkə=Birləşmiş Ştatlar

en: keymap_%d/flag=hu.png
az: keymap_%d/bayraq=hu.png

en: keymap_%d/label=hu
az: keymap_%d/etiket=hu

en: keymap_%d/label=us
az: keymap_%d/etiket=us

en: keymap_%d/lang=English
az: keymap_%d/dil=İngilis

en: keymap_%d/lang=Hungarian
az: keymap_%d/dil=Macarca

en: keymap_%d/name=Hungarian 105 keys latin2
az: keymap_%d/ad=Macar 105 düyməli latın2

en: keymap_%d/name=US 105 key keyboard (with windows keys)
az: keymap_%d/name=US 105 düyməli klaviatura (windows düymələri ilə)

en: kilometers
az: kilometr

en: miles
az: mil

en: minute(s)
az: dəqiqə

en: no /bin/sh
az: /bin/sh yoxdur

en: no file specified
az: fayl seçilməyib

en: not connected
az: bağlı deyil

en: not found
az: tapılmadı

en: not unique
az: mə'lum deyil

en: off
az: qapalı

en: options:
az: seçənəklər:

en: orient. changed
az: istiqamət dəyişdi

en: ready...
az: hazır ...

en: saving prefs...
az: qurğuları qeyd et ...

en: size changed
az: böyüklük dəyişdi

en: smooth
az: kənarsız

en: starting...
az: başlayır ...

en: time & date on
az: saat & tarix açıqdır

en: time on
az: saat açıqdır

en: topic
az: mövzu

en: unable to create user directory: %s
az: %s : istifadəçi qovluğunu yarada bilmədim

en: warning: mixer has no volume channel - using PCM instead.
az: xəbərdarlıq: mikserin həcm kanalı yoxdur- yerinə PCM işlədilir.

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
az: xəbərdarlıq: gmix'in bu nəsli soundcard.h'nin müxtəlif bir nəsliylə yoxlandı
     .

en: whereami_applet
az: whereami appleti
