gedit 0.9.4 - en to az translation catalogue (236 entries)

en:  Decimal to _Hex
az: Onluqdan On _Altılıǧa

en:  Decimal to _Octal
az: Onluqdan _Səkkizliyə

en:  Hex to Decima_l
az: On Altılıqdan On_luǧa

en:  _Change...
az: _Dəyişdir ...

en: %sYou won't be able to use the %s plugin without %s. 
     Do you want to specify a new location for %s?
az: %s%s əlavasini %s'siz istifadə edə bilməzisiniz.
     %s üçün təzə bir məkan göstərmək istayirsiniz mi?

en: '%s' doesn't seem to be a program.
az: '%s' bir uyğulamaya oxşamır.

en: '%s' doesn't seem to exist.
az: '%s' yoxdur axı dəyəsən.

en: '%s' seems to be a directory.
    but '%s' could not be found inside it.
az: '%s' bir qovluqe oxşayır.
    Fəqət '%s' bu qovluğun içində tapılmadı.

en: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts and Evan Lawrence
az: (C) 1998, 1999, 2000 Alex Roberts və Evan Lawrence

en: (modified)
az: ( dəyişdirildi )

en: (readonly)
az: ( sırf-oxunan )

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
az: AaBbCcÇçDdEeƏəFfGgĞğHhıIiJjKkLlMmNnOoÖöPpQqRrSsŞşTtUuÜüVvWwXxYyZz

en: Add _header
az: _Başlığı əlavə et

en: Add a new view of the document
az: Faylnin təzə bir görünüşünü əlavə et

en: An error was encountered while closing the file: 
    
    %s
az: Fayl qapadılırkən bir xəta oldu .
    
    %s

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Could not allocate the required memory.
az: "%s" faylı açılırkən bir xəta oldu .
    Yaddaş ayrıla bilmədi.

en: An error was encountered while opening the file "%s".
    Please make sure the file exists.
az: "%s" faylı açılırkən bir xəta oldu .
    Lütfən faylın var olduğunu yoxla.

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
az: Fayl oxunurkən xəta oldu:.
    
    %s

en: An error was encountered while reading the file: 
    
    %s
    
    Make sure that you have permissions for opening the file.
az: Fayl oxunurkǝn xəta oldu : 
    
    %s
    
    Lütfən faylı aça biləcək haqlara sahip olub olmadığını yoxla.

en: Appearance
az: Görünüş

en: Are you sure you wish to revert all changes?
    (%s)
az: Həqiqətən də bütün dəyişiklikləri arxaya almaq istəyirsiniz mi ?
    ( %s )

en: Browse
az: Gəz

en: C_lose All
az: Hamısını _Bağla

en: Can't count lines if another search operation is active, please close the search dialog.
az: Başqa bir axtarma əməliyyatı gederken sətirləri saya bilməram, lütfən indilik axtarma dialoqunu qapat.

en: Cannot initialize gnome-vfs.
az: gnome-vfs başladıla bilmǝdi.

en: Case _sensitive
az: Böyük/Kiçik_Hərf Həssas

en: Change...
az: Dəyişdir ...

en: Choose the files to compare
az: Müqayisə ediləcək faylları seçin

en: Close
az: Qapat

en: Close All Open Files
az: Bütün Açıq Faylları Bağla

en: Close the current file
az: Hazırkı faylı qapat

en: Colors
az: Rənglər

en: Convert
az: Dönüşdür

en: Copy
az: Köçürt

en: Copy the selection
az: Işarətlənmiş qismi köçürt

en: Could not allocate the memory for the Replace all request.
az: Hamısını Dəyişdir əməliyyatı üçün lazımi yaddaşı ayıra bilmədim.

en: Could not allocate the required memory.
az: Lazımi hafizəni ayırda bilmədim.

en: Create a new document
az: Təzə bir sənəd yarat

en: Cut
az: Kəs

en: Cut the selection
az: Işarətlənmiş qismi kəs

en: Diff found at:
az: Diff bu cıǧırda tapıldı :

en: Document has not been saved.
az: Sənəd qeyd edilmədi.

en: Documents
az: Sənədlər

en: Editor Behavior
az: Düzəldici Davranışı

en: Email
az: ePoçt

en: Email the current document
az: İndiki faylı ePoçta göndər

en: Email the current document to a specified email address
    gedit searches for sendmail to use this plugin.
az: Hazırkı sənədi göstərilən ünvana göndər 
    gedit bu əlavəyi istifadə edə bilmek üçün sendmaili axtarar .

en: Enable _Auto-indent
az: _Avtomatik aralamayı aç

en: Enable word _wrapping
az: Sətir _qırmasını aç

en: Enter the _URL to browse for:
az: Gəzmək istədiyiniz _Urlni girin:

en: Enter the location (URI) of the file you would like to open:
az: Açmaq istǝdiyiniz faylın yerini (URI) bildir:

en: Error in the pipe.
az: Borulamada xəta .

en: Error saving file!
az: Qeyd edərkən xəta oldu!

en: Error, init_plugin returned an error
az: Xəta, `init_plugin' əməliyyatı bir xəta geri verdi .

en: Error, plugin does not contain init_plugin function.
az: Xəta, əlavə bir `init_plugin' əməliyyatını daxil etmir.

en: Error, plugin is still in use
az: Xəta, əlavə hələ istifadədədir

en: Error, unable to open module file, %s
az: Xəta , `%s' modul faylıni aça bilmədim

en: Executing command: %s
az: Əmri işə salıram: %s

en: Exit
az: Çıx

en: Exit the program
az: Uyğulamaladan çıx

en: F_rom:
az: Gön_dərən :

en: File to use as body of message:
az: Xəbərin əsas mətni olaraq istifadə ediləcək fayl:

en: Filename: %s
    
    Total Characters: %i
    Total Words: %i
    Total Lines: %i
    Total Paragraphs: %i
    Total Bytes: %i
    
    Current Line: %i
    Current Column: %i
az: Fayl adı : %s
    
    Toplam hərf   : %i
    Toplam kəlimə : %i
    Toplam sətir  : %i
    Toplam paraqraf: %i
    Toplam bayt   : %i
    
    Hazırkı sətir : %i
    Hazırkı sütun   : %i

en: Find
az: Tap

en: Find Next
az: Sonrakını Tap

en: First
az: Birinci

en: Fonts
az: Yazıtipləri

en: Fonts/Colors
az: Yazı növləri/Rənglər

en: Found and replaced %i occurrences.
az: %i təkrar tapıldı və dəyişdirildi .

en: From a file on disk
az: Diskdəki fayldan

en: From document
az: Sənəddən

en: From:
az: Göndərən :

en: General
az: Ümumi

en: Go to a specific line number
az: Göstərilən sətir nömrəsinə get

en: Goto Line
az: Sətirə get

en: Goto _Line...
az: _Sətirə Get

en: Hello World
az: Xoş gördük dünya

en: Insert Time
az: Tarixi əlavə et

en: Insert the shell output in the document
az: Sənədə bir əmr çıxışı əlavə et

en: Inserts the current date and time
az: İndiki tarixi və vaxtı əlavə et

en: Internal error reading the file: 
    
    %s
    
    Please, report this error to submit@bugs.gnome.org.
az: Daxili fayl oxuma xətası: 
    
     %s
    
    Lütfən bu baqı submit@bugs.gnome.org'a göndər

en: Left
    Right
    Top
    Bottom
az: Sol
    Sağ
    Üst
    Alt

en: Line number:
az: Sətir nömrəsi :

en: Loaded %i files
az: %i Fayl yükləndi

en: Loaded file %s
az: %s yükləndi

en: Lynx found at:
az: Lynx bu cıǧırda tapıldı :

en: MDI (Multiple Document Interface)
az: ÇSA ( Çoxlu Sənəd Araüzü MDI)

en: Makes a diff file from two documents or files
az: 2 sənədin "diff" fayllını yaradar

en: Makes a diff file from two documents or files on disk
    For more info on diff, type "man diff" in a shell prompt
az: 2 sənəddən ya da diskdəki iki fayldan fərqlər (diff) faylını yaradar
    "diff" haqqında daha çox mə'lumat istəsəniz, əmr sətirində "man diff"i işə sal

en: New
az: Təzə

en: Notebook
    Toplevel
    Modal
    Default
az: Qeyd Dəftəri
    Normal pəncərə
    Modal
    Əsas

en: Notebook _tab position:
az: Qeyd dəftəri _tab yeri:

en: Number Converter
az: Rəqəm Dönüşdürücüsü

en: Open
az: Aç

en: Open (swap) .c/.h file
az: .c/.h faylları aç (dəyişdir)

en: Open File ...
az: Faylyi Aç ....

en: Open a file
az: Bir faylı aç

en: Open a file from a specified URI
az: Faylı bildirlən "URI"dən aç

en: Open from _URI...
az: Faylı _URIdən Aç ....

en: Orientation
az: İstiqamǝt

en: Page: %i/%i
az: Səhifə: %i/%i

en: Pages
az: Səhifələr

en: Paper
az: Kağız

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste the clipboard
az: Ara yaddaşdan yapışdır

en: Pick a Font
az: Bir yazıtipini seç

en: Pick a color
az: Bir rəng seç

en: Preferences
az: Seçənəklər

en: Preview data to be printed
az: Çap ediləcək bilgiləri əvvəlcədən gör

en: Print
az: Çap Et

en: Print Document
az: Sənədi Çap Et

en: Print line _numbers every:
az: Hər X sətir nömrəs_inı çap et:

en: Print pre_view
az: Çap etmə n_ümayişi

en: Print pre_view...
az: Çap etmə _nümayişi ...

en: Print preview
az: Çap etmə nümayişi

en: Print the current file
az: İndiki faylı çap et

en: Printing
az: Çap

en: Printing ..
az: Çap edilir ..

en: Printing ...
az: Çap edilir ...

en: RO -
az: Sırf oxunan -

en: Redo
az: Təzədən Et

en: Redo last operation
az: Son əməliyyatı təzədən et

en: Remove view of the document
az: Görünüş sil

en: Replace
az: Dəyişdir

en: Replace All
az: Hamısını Dəyişdir

en: Reverse
az: Tərs

en: Reverse text
az: Mətni tərs çevir

en: S_how statusbar
az: Vəziyyət çubuğunu _göstər

en: Sample 'hello world' plugin.
az: Məsələn 'Xoş gördük dünya' əlavəsi .

en: Sav_e All
az: Hamısını _Qeyd Et

en: Save
az: Qeyd Et

en: Save All Open Files
az: Bütün Açıq Faylləri Qeyd Et

en: Save As...
az: Fərqli Qeyd Et...

en: Save the current file
az: Hazırkı faylı qeyd et

en: Se_arch
az: A_xtar:

en: Search for a string
az: Bir mətni axtar

en: Search from the _beginning of the document
az: Faylın  _başından etibarən axtarmağa başla

en: Search from the _cursor position
az: _ox yerindən etibarən axtarmağa başla

en: Search string not found
az: Axtarılan mətn tapılmadı

en: Search string not found.
az: Axtarılan mətn tapılmadı.

en: Second
az: İkinci

en: Select the "first" file...
az: "Birinci" faylı seçin...

en: Select the "second" file...
az: "İkinci" faylı seçin...

en: Select the working directory...
az: Fəal qovluǧu seçin...

en: Sendmail found at:
az: Sendmail bu cıǧırda tapıldı:

en: Set limit on _undo levels to:
az: _Arxaya gedişlərə bir sərhəd qoy:

en: Set toolbar according to _system settings
az: Ləvazimat çubuğunu sistem qurğularına_görə düzəlt

en: Set toolbar to _icons only
az: Ləvazimat çubuğunda sırf_Timsallardan istifadə et

en: Set toolbar to icons with _text
az: Ləvazimat çubuğunda mətnli_Timsallardan istifadə et

en: Shell Output
az: Əmr Çıxışı

en: Shell _command:
az: Qabıq ə_mr.:

en: Show commands debugging messages.
az: Əmr xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show document debugging messages.
az: Sənəd xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show file debugging messages.
az: Fayl xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show plugin debugging messages.
az: Əlavə xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show prefs debugging messages.
az: Qurğular xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show printing debugging messages.
az: Çap etmə xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show recent debugging messages.
az: Son xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show search debugging messages.
az: Axtarma xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show undo debugging messages.
az: Arxaya gediş xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Show view debugging messages.
az: Xəta ayıqlaması nümayişi ismarıclarını göstər .

en: Show window debugging messages.
az: Pəncərə xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Specify the working directory and the command you want to run.
az: Fəal qovluǧu və işə salmaq istədiyiniz əmri bildirin.

en: Subject:
az: Mövzu :

en: Tab _width:
az: Təb _uzunluǧü

en: The "first" document contains no text.
az: "Birinci" sənəddə heç mətn yoxdur.

en: The "first" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
az: Seçdiyiniz "birinci" fayl mövcud deyildir.
    
    Lütfən keçərli bir faylı seçin

en: The "second" document contains no text.
az: "İkinci" sənəddə heç mətn yoxdur

en: The "second" file you selected does not exist.
    
    Please provide a valid file.
az: Seçdiyiniz "ikinci" fayl mövcud deyildir.
    
    Lütfən keçərli bir faylı seçin

en: The document contains no data.
az: Bu sənəddə bilgi yoxdur.

en: The file %s was not found.
az: %s faylı tapılmadı.

en: The file ``%s'' does not exist.  Would you like to create it?
az: ``%s'' faylı yoxdur . Bu faylı yaradım mı ?

en: The program %s could not be found.
az: %s uyğulaması tapıla bilmədi.

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
az: Girilən qabıq əmri boşduri
    
    Lütfən, hökmlü əmr girin.

en: The two documents you selected are the same.
az: Seçili iki sənəd də eynidir

en: This file does not end with a valid extension
az: Bu faylın hökmlü bir uzantısı yoxdur

en: To use the %s plugin, you need to specify a location for "%s".
az: %s əlavəsini istifada, edə bilmək üçün "%s"nin yerini bildirməlisiniz.

en: To:
az: Göndərilən :

en: Turn on all debugging messages.
az: Bütün xəta ayıqlaması ismarıclarını göstər .

en: Unable to open recent file: %s
az: Axırıncı fayl açıla bilmǝdi: %s

en: Undo
az: Arxaya

en: Undo last operation
az: Son əməliyyatı arxaya al

en: Untitled
az: Adsız

en: Untitled %i
az: Adsız %i

en: Use the _unified output format (-u option)
az: _Unifiyǝ yekun şǝkli işlǝt (-u seçǝnǝk)

en: Web browse plugin
az: Veb səhhayı əlavəsi

en: You can't remove the last view of a document.
az: Bir sənədin son görünüşünü də silə bilməzsən.

en: You can't revert an Untitled document
az: Adsız bir sənədi əvvəlki hala gətirə bilməzsiniz

en: _Add View
az: Görünüş _əlavə et

en: _Background:
az: Ar_xa plan:

en: _Converted value:
az: Dö_nüşdürülən Qiymət :

en: _Default font:
az: Ə_sas Yazı Növü :

en: _Documents
az: _Sənədlər

en: _File
az: _Fayl

en: _File/
az: _Fayl/

en: _Foreground:
az: Ö_n plan:

en: _Landscape
az: _Mənzərə

en: _Location to search for:
az: Axtarılacaq _Yer :

en: _Manager ...
az: _İdarəci...

en: _Mode:
az: _Mod:

en: _New
az: _Təzə

en: _Plugins
az: _Əlavələr

en: _Portrait
az: _Portret

en: _Remove View
az: Görünüşü _sil

en: _Replace with:
az: Bununla _dəyişdir:

en: _Revert
az: _Çevir

en: _Search for:
az: _Bunu axtar:

en: _Subject:
az: _Mövzu :

en: _To:
az: _Göndərilən :

en: _Value to be converted:
az: Dönüşdürüləcək _Qiymət:

en: _Working directory:
az: _Fəal qovluq:

en: _level(s)
az: _səviyyə(lər)

en: ``%s'' has been modified.  Do you wish to save it?
az:  `%s' faylı dəyişdirildi . Qeyd etmək istəyirsiniz mi?

en: ``%s'' is about to be overwritten. Do you want to continue ?
az: ``%s'nin üstünə yazılacaqdır . Davam etmək istəyisiniz mi ?

en: filename
az: fayladı

en: gedit could not create a temp file.
az: gedit müvəqqəti bir fayl yarada bilmədi.

en: gedit could not find the font "%s".
    gedit is unable to print without this font installed.
az: gedit "%s" yazıtipini tapa bilmədi.
    gedit bu yazıtipinden yoxsun heç bir çap etmə əməliyyatını edə bilməz.

en: gedit is a small and lightweight text editor for GNOME.
az: gedit GNOME/Gtk+ üçün kiçik və istifadəsi asand bir düzəldicidir

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (1). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
az: gedit faylı qeyd etmədi: 
    
     %s 
    
    Bunun səbəbi da bilinmir (1) . Lütfən bu problemi submit@bugs.gnome.org'a göndər

en: gedit was unable to save the file:
    
     %s 
    
    Because of an unknown reason (2). Please report this Problem to submit@bugs.gnome.org
az: gedit faylı qeyd etmədi: 
    
     %s 
    
    Bunun səbəbi də bilinmir (2) . Lütfən bu problemi submit@bugs.gnome.org'a göndər

en: gedit was unable to save the file: 
    
     %s 
    
    Make sure that the path you provided exists,and that you have the appropriate write permissions.
az: gedit faylyi aça bilmədi : 
    
     %s 
    
    Lütfən faylyə yazma haqqının olub olmadığını və yolun doğru olduğunu yoxlayın.

en: gedit: Browse for program location...
az: gedit: Proqram yerini axtarmaq üçün gəz...

en: gedit: Diff plugin
az: gedit : "Diff" əlavəsi

en: gedit: E-mail plugin
az: gedit : ePoçt əlavəsi

en: gedit: Number Converter plugin
az: gedit: Rəqəm Dönüşdürücüsü Əsalvəsi

en: gedit: Preferences
az: gedit : Seçənəklər

en: gedit: Print Preview
az: gedit: Çap Etmə Nümayişi

en: gedit: Set program location...
az: gedit: Proqramın yerini bildirin...

en: gedit: Shell Output plugin
az: gedit: Əmr Çıxış əlavəsi

en: gedit: Web Browse plugin
az: gedit: Veb Səhhayı Əlavəsi

en: gedit: e-mail plugin
az: gedit : ePoçt əlavəsi

en: l_ine(s)
az: _sətir(lər)

en: label
az: etiket

en: label12
az: etiket12

en: label13
az: etiket13

en: location
az: yeri
