evolution 0.3.1 - en to az translation catalogue (1246 entries)

en: 
    
    There are no items to show in this view
    
    Double-click here to create a new Contact.
az: 
    
    Bu görünüşdə göstəriləcək üzvlər yoxdur
    
    Buraya cüt-tıqlayaraq bir əlaqə üzvünü yarat.

en: 
      Additional:
az: 
      Əlavə:

en: 
      City:
az: 
       Şəhər:

en: 
      Country:
az: 
       Ölkə:

en: 
      Ext:
az: 
       Əlavə:

en: 
      Family:
az: 
      Ailə:

en: 
      Given:
az: 
      Verilən:

en: 
      Name:
az: 
       Ad:

en: 
      Postal Box:
az: 
       Poçt Qutusu:

en: 
      Postal Code:
az: 
       Poçt Kodu:

en: 
      Prefix:
az: 
      Prefiks:

en: 
      Region:
az: 
       Rayon:

en: 
      Street:
az: 
       Küçə:

en: 
      Suffix:
az: 
      Suffiks:

en: 
      Unit2:
az: 
       Bölmə2:

en: 
      Unit3:
az: 
       Bölmə3:

en: 
      Unit4:
az: 
       Bölmə4:

en: 
      Unit:
az: 
       Bölmə:

en: 
    Address:
az: 
    Ünvan:

en: 
    Birth Date:
az: 
    Ad günü:

en: 
    Business Role:
az: 
    Məslək:

en: 
    Categories:
az: 
    Kateqoriyalar:

en: 
    Comment:
az: 
    İzahat:

en: 
    Delivery Label:
az: 
    Təslim Etiketi:

en: 
    E-mail:
az: 
    ePoçt:

en: 
    E-mail:
az: 
    ePoçt:

en: 
    Geo Location:
az: 
    Coğrafi Yerləşmə:

en: 
    Mailer:
az: 
    Göndərici:

en: 
    Name:
az: 
    Ad:

en: 
    Org:
az: 
    Quruluş:

en: 
    Public Key:
az: 
    Ümumi Açar:

en: 
    Telephone:
az: 
    Telefon:

en: 
    Telephones:
az: 
    Telefonlar:

en: 
    Time Zone:
az: 
    Zaman zolağı:

en: 
    Unique String:
az: 
    Yeganə Kəlimə:

en:  (default)
az:  (varsayılan)

en:  color
az:  rəng

en: %02i minute divisions
az: %02i dəqiqə bölmələri

en: %A, %B %d, %Y
az: %a %B %d %Y

en: %a %d %Y
az: %a %b %d

en: %a %d %b
az: %a %b %d

en: %a %l:%M %p
az: %a %l %M %p

en: %s attachment
az: %s yapışdırılmış fayl

en: %s mailing list
az: %s məktublaşma qrupu

en: %s server %s
az: %s verici %s

en: %s service for %s on %s
az: %s üstündə %s üçün %s xidmətləri

en: %sPlease enter the IMAP password for %s@%s
az: %sLütfən %s@%s üçün IMAP parolunu girin

en: %sPlease enter the POP3 password for %s@%s
az: %sLütfən %s@%s üçün POP3 parolunuzu girin

en: %sPlease enter the SMTP password for %s@%s
az: %sLütfən %s@%s üçün SMTP parolunu girin

en: %u bytes
az: %u bayt

en: (No folder displayed)
az: ( Heç bir qovluq göstərilmir )

en: (No name)
az: ( Adsızdır )

en: (Unknown error)
az: (Namə'lum xəta)

en: (Unknown)
az: (Namə'lum)

en: (Untitled)
az: ( Adsız )

en: (match-all) requires a single bool result
az: (hamısını yoxla) tək düzgün nəticə istəyir

en: (unknown host)
az: (namə'lum ev sahibi)

en: * Click here to add a contact *
az: * Əlaqə əlavə etmək üçün buraya tıqlayın *

en: --to--
az: -- --

en: 05 minutes
az: 05 dəqiqə

en: 1 byte
az: 1 bayt

en: 10 minutes
az: 10 dəqiqə

en: 10th
az: 10.ncu

en: 11th
az: 11.nci

en: 12th
az: 12.nci

en: 13th
az: 13.ncü

en: 14th
az: 14.ncü

en: 15 minutes
az: 15 dəqiqə

en: 15th
az: 15.nci

en: 16th
az: 16.ncı

en: 17th
az: 17.nci

en: 18th
az: 18.nci

en: 19th
az: 19.ncu

en: 1st
az: 1.nci

en: 20th
az: 20.nci

en: 21st
az: 21.nci

en: 22nd
az: 22.nci

en: 23rd
az: 23.ncü

en: 24th
az: 24.ncü

en: 25th
az: 25.nci

en: 26th
az: 26.ncı

en: 27th
az: 27.nci

en: 28th
az: 28.nci

en: 29th
az: 29.ncu

en: 2nd
az: 2.nci

en: 30 minutes
az: 30 dəqiqə

en: 30th
az: 39.ncu

en: 31st
az: 31.nci

en: 3rd
az: 3.ncü

en: 4th
az: 4.ncü

en: 5th
az: 5.nci

en: 60 minutes
az: 60 dəqiqə

en: 6th
az: 6.ncı

en: 7th
az: 7.nci

en: 8th
az: 8.nci

en: 9th
az: 9.ncu

en: <click here to select a date>
az: <vaxtı görə bilmək üçün buraya tıqlayın>

en: <click here to select a folder>
az: <qovluq seçmək üçün buraya tıqlayın>

en: A Bonobo control for an address popup.
az: Bonobonun ünvan nümayiş etdirmə vasitəsi.

en: A Bonobo control for displaying an address.
az: Bonobonun ünvan nümayiş etdirmə  vasitəsi.

en: A file by that name already exists.
    Overwrite it?
az: Eyni adlı bir fayl onsuz da vardır.
    Üstünə yazım mı?

en: A folder with the same name already exists
az: Eyni adlı bir qovluq onsuz da var

en: A password transition is needed
az: Parol nəqli lazımdır

en: A sample Bonobo control which displays an addressbook.
az: Ünvan dəftəri göstərən nümunəvi Bonobo idarəsi.

en: A sample Bonobo control which displays an calendar.
az: Təqvim göstərən Bonobo idarə nümunəsi.

en: AUTH request timed out: %s
az: AUTH istək vaxt dolması. %s

en: A_ll day event
az: Günün bü_tün hadisələri

en: Account
az: Hesab

en: Account Information
az: Hesab Haqqında

en: Account Management
az: Hesab İdarəsi

en: Accounts
az: Hesablar

en: Add Addressbook
az: Ünvan dəftəri əlavə et

en: Add Filter Rule
az: Süzgəc Qaydası Əlavə Et

en: Add Rule
az: Qayda Əlavə Et

en: Add action
az: Gediş əlavə et

en: Add attachment...
az: Yapışdırılmış fayl əlavə et ...

en: Add criterion
az: Kriteriya əlavə et

en: Add folder to your list of subscribed folders
az: Qovluğu qeydiyyatlı qovluqlar siyahısına al

en: Add to Contacts
az: Əlaqələrə Əlavə Et

en: Address _2:
az: Ünvan _2:

en: Addressbook Sources
az: Ünvan Dəftəri Qaynağı

en: Advanced Search
az: Ətraflı Axtarış

en: Advanced...
az: Ətraflı...

en: Alarm notification service
az: Alarm vermə xidməti

en: Alarms
az: Alarm

en: All _People and One Resource
az: Bütün _adamlar və Bir Qaynaq

en: Anni_versary:
az: _İl dönümü :

en: Anonymous
az: Adsız

en: Answered
az: Cavab cerilmiş

en: Any field contains
az: Daxil edən hər hansı üzv

en: Apply Filters
az: Süzgəclər Əlavə Et

en: Apply filters to new messages in INBOX on this server
az: Bu vericinin GƏLƏNLƏR qutusundaki ismarıclara süzgəv əlavə et

en: Appointment
az: İclas

en: Appointment - %s
az: İclas - %s

en: Appointments
az: Görüşlər

en: April
az: Aprel

en: Are you sure want to delete this untitled journal entry?
az: Bu adsız jurnal girişini həqiqətən də silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to delete the appointment `%s'?
az: Bu  `%s' görüşünü həqiqətən də silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to delete the journal entry `%s'?
az: Bu `%s' jurnal girişini həqiqətən də silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to delete the task `%s'?
az: Bu `%s' vəzifəsini həqiqətən də silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to delete this account?
az: Bu hesabı həqiqətən də silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to delete this news account?
az: Bu xəbər hesabını həqiqətən də silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to delete this untitled appointment?
az: Bu adsız görüşü həqiqətən də silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to delete this untitled task?
az: Bu adsız vəzifəsini həqiqətən də silmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to edit all %d messages?
az: Bütün `%d' ismarıclarını düzəltmək istəyirsiniz?

en: Are you sure you want to open all %d messages in separate windows?
az: Bütün %d ismarıclarını başqa pəncərədə açmaq istəyirsiniz?

en: Assign Score
az: Qaynağı Seç

en: Assigned
az: Vəzifələndirilmiş

en: Assistant
az: Köməkçi

en: Assistant Phone
az: Köməkçi Telefonu

en: Attach
az: Yapışdır

en: Attach a file
az: Bir fayl yapışdır

en: Attach a file to the message
az: İsmarıca bir fayl əlavə et

en: Attachment
az: Yapışdırılmış fayl

en: Attachment properties
az: Yapışdırılmış fayl xüsusiyyətləri

en: Attachments
az: Yapışdırılmış Fayllar

en: Attendee
az: Ziyarətçilər

en: August
az: Avqust

en: Authentication
az: Tanıtma

en: Authentication failed.
az: Tanıtma bacarılmadı.

en: Authentication mechanism is too weak
az: Tanıtma mexanizması çox zəifdir

en: Authentication required
az: Tanıtma lazımdır

en: Automatic
az: Avtomatik

en: Bad authentication response from server.
az: Vericidən xətalı tanıtma istəyi alındı.

en: Bad authentication response from server.
az: Vericidən xətalı tanıtma istəyi alındı.

en: Bad certificate from %s:
    
    %s
    
    Do you wish to accept anyway?
az: %sdan(dən) xəsərli vəsizqə:
    
    %s
    
    Yenə də qəbul etmək istəyirsiniz?

en: Base
az: Əsas

en: Blank forms at end:
az: Sonunda boş formlar olsun :

en: Body
az: İçindəkilər

en: Bottom:
az: Alt :

en: Bug buddy could not be run.
az: "Bug-buddy" işə salına bilmədi.

en: Bug buddy was not found in your $PATH.
az: Bug-buddy $PATH yolunda tapıla bilmədi.

en: Business
az: Məslək

en: Business 2
az: 2.nci Məslək

en: Business Address
az: İş Ünvanı

en: Business Fax
az: Məsləki Faks

en: Business Phone
az: İş Telefonu

en: Business Phone 2
az: 2.nci İş Telefonu

en: Busy
az: Məşğul

en: By Company
az: Şirkət

en: By Sender
az: Göndərən

en: By Status
az: Vəziyyət

en: By Subject
az: Mövzu

en: C_ontacts...
az: _Əlaqələr ...

en: C_ut
az: Kə_s

en: Ca_tegories...
az: Nö_vlər...

en: Calendar
az: Təqvim

en: Calendar Message
az: Təqvim İsmarıcı

en: Callback
az: Geri axtarma

en: Callback Phone
az: Geri axtarma Telefonu

en: Canada
az: Kanada

en: Cancelled
az: Ləğv Edildi

en: Cancelled.
az: Ləğv Edildi.

en: Cannot append message to maildir folder: %s: %s
az: İsmarıc məktub qovluğu fayllına əlavə edilə bilmir: %s: %s

en: Cannot append message to mbox file: %s: %s
az: İsmarıc mbox fayllına əlava edilə bimir: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s: %s
az: mh qovluğuna ismarıc əlavə edilə bilmir: %s: %s

en: Cannot create folder lock on %s: %s
az: %s üstündə qovluq qıfılı yaradıla bilmədi: %s

en: Cannot create output file: %s:
     %s
az: Yekun faylı yaradıla bilmir: %s:
     %s

en: Cannot create the directory
    %s
    Error: %s
az: %s qovluğunu yarada bilmədim
    
    Xəta : %s

en: Cannot create the specified folder:
    %s
az: Bildirilən qovluq yaradıla bilmədi:
    %s

en: Cannot get folder: %s: %s
az: Qovluq alına bilmədi: %s: %s

en: Cannot get message: %s
      %s
az: İSmarıc alına bilmir: %s
       %s

en: Cannot get message: %s from folder %s
      %s
az: İsmarıc alına bilmir: %s qovluğundan %s
       %s

en: Cannot initialize Evolution's composer.
az: Evolutionun ePoçt yazma parçasını başlada bilmədim .

en: Cannot initialize Evolution's mail component.
az: Evolutionun ePoçt parçasını başlada bilmədim .

en: Cannot initialize the Bonobo component system.
az: Bonobo parçalar sistemini başlada bilmədim.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
az: MH cərgə cığırı açıla bilmir: %s: %s

en: Cannot open mailbox: %s: %s
az: Məktub qutusu açıla bilmir: %s: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
az: Məktub cərgəsi qovluğu cığırı açıla bilmir: %s: %s

en: Cannot open message
az: İsmarıc açıla bilmir

en: Cannot open temporary mailbox: %s
az: Müvəqqəti məktub qutusu açıla bilmir: %s

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
az: Axtarış ifadəsi darana bilmir:%s:
    %s

en: Cannot register storage with shell
az: Nüsxəni qabıq ilə qeyd edə bilmədim

en: Cannot send message: no recipients defined.
az: İsmarıc göndrərilə bilmədi: alıcı bildirilməyib.

en: Cannot send message: sender address not defined.
az: İsmarıc göndrərilə bilmədi: göndərənin ünvanı bildirilməyib.

en: Cannot send message: sender address not valid.
az: İsmarıc göndrərilə bilmədi: göndərənin ünvanı hökmsüzdür.

en: Cannot set up local storage -- %s
az: Yerli qeydi quraşdıra bilmədim -- %s

en: Car
az: Maşın

en: Car Phone
az: Maşın Telefonu

en: Card View
az: Kart Nümayişi

en: Card:
az: Kart:

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Chair
az: Stul

en: Change the properties of this folder
az: Bu cərgənin xüsusiyyətlərini dəyişdir

en: Changing folder "%s" to "%s" format
az: "%s" qovluğu "%s" şəklinə çevrilir

en: Check Address
az: Ünvanı Yoxla

en: Check Full Name
az: Tam adı yoxla

en: Check for new messages in all folders
az: Bütün qovluqlarda yeni ePoçt üçün bax

en: Checking for new mail
az: Yeni ePoçt üçün baxılır

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
    
    You can select "Automatic" if you do not know, and Evolution will attempt to work it out.
az: "Evolution" içinə almaq istədiyiniz faylı seçin. Aşağıdakı siyahıdan alacağınız faylın növünü də seçin.
    
    Əgər təsəvvürünüz yoxdursa "Avtomatik" seçənəyini seçin, "Evolution" özü bildiyi kimi edər.

en: Classification
az: Sinifləndirmələr

en: Clearsigning is not supported by this cipher
az: Bu qeydlərdə müəyyənləşdirilən imzalama növü dəstəklənmir

en: Click "Import" to begin importing the file into Evolution.
az: Faylın "Evolution" içina alınması üçün "Al" düyməsini tıqlayın.

en: Click here for the address book
az: Ünvan dəftəri üçün buraya tıqla

en: Close
az: Qapat

en: Close the current file
az: Hazırkı faylı qapat

en: Close this window
az: Bu pəncərəni qapat

en: Command not implemented
az: Əmr qəbul edilmədi

en: Command parameter not implemented
az: Əmr parametri qəbul edilmədi

en: Comment contains
az: Şərh daxil edən

en: Company
az: Şirkət

en: Company Phone
az: Şirkət Telefonu

en: Compare against
az: Müqayisə et

en: Complete
az: Qurtar

en: Complete.
az: Qurtadı.

en: Completed
az: Bitirmə Tarixi

en: Completion Date
az: Qurtarma Vaxtı

en: Compose a message
az: Bir ismarıc yaz

en: Confidential
az: Gizli

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email 
    using Evolution. 
    
    Click "Finish" to save your settings.
az: Təbrüklər, məktub qurğularınız qurtardı.
    
    "Evolution" ilə indi məktub alıb göndərə 
    bilərsiniz. 
    
    Qurğularınızı qeyd etmək üçün "Qurtar"a basın.

en: Connecting to server...
az: Vericiyə bağlantı qurulur...

en: Connection cancelled
az: Bağlantı Ləğv edildi

en: Contact Editor
az: Əlaqə düzəldicisi

en: Contact Quick-Add
az: Cəld Əlaqə Əlavəsi

en: Control that displays an Evolution addressbook minicard.
az: Evolution ünvan dəftəri kiçik kartlarını göstərən idarə.

en: Copy
az: Köçürt

en: Copy message(s) to
az: İsmarıc(ları) buraya köçürt

en: Copy selected messages to another folder
az: Seçili ismarıcları başqa cərgəyə köçür

en: Copy the selection
az: Seçiləni köçürt

en: Copy to Folder
az: Qovluğa Köçürt

en: Copying
az: Köçürdülür

en: Copying messages to %s
az: İsmarıclar "%s"a(ə) köçürülür

en: Could not authenticate to KPOP server: %s
az: KPOP vericisi ilə ünsüyyət qurula bilmir: %s

en: Could not check POP server for new messages: %s
az: POP vericisindəki yeni ismarıclar yoxlana bilmir: %s

en: Could not check mail file %s: %s
az: %s məktub faylı yoxlana bilmir: %s

en: Could not close source folder %s: %s
az: Qaynaq qovluğu bağlana bilmədi: %s: %s

en: Could not close temp folder: %s
az: Müvəqqəti qovluq bağlana bilmədi: %s

en: Could not connect to %s (port %d): %s
az: %s a(ə) bağlana bilmirəm (qapı %d): %s

en: Could not connect to POP server on %s.
az: %s üstündəki POP vericisi ilə ünsiyyət qurula bilmir.

en: Could not connect to server: %s
az: Vericiyə bağlana bilmirəm: %s

en: Could not create composer window, because you have not yet
    configured any identities in the mail component.
az: Yazıçı pəncərəsini yarada bilmirəm, çünkü siz məktub parçasındakı
    heç bir qurǧulari, aparmamısınız.

en: Could not create directory %s:
    %s
az: %s qovluğunu yarada bilmədim:
    %s

en: Could not create directory %s: %s
az: %s qovluğunu yarada bilmədim: %s

en: Could not create file `%s':
    %s
az: `%s' faylı yaradıla bilmədi: 
    %s

en: Could not create folder `%s':
    %s
az: `%s' qovluğu yaradıla bilmədi:
    %s

en: Could not create lock file for %s: %s
az: %s üçün qıfıl faylını yarada bilmədim: %s

en: Could not create pipe to sendmail: %s: mail not sent
az: Sendmailə boru(pipe) çəkilə bilmədi bilmədi. %s: məktub göndərilmədi

en: Could not create pipe: %s
az: Boru yaradıla bilmədi: %s

en: Could not create temporary directory: %s
az: Müvəqqəti qovluq yaradıla bilmədi: %s

en: Could not create the alarm notify service factory
az: Alarm vermə xidməti e'malatxanası yaradıla bilmir

en: Could not create the calendar view.  Please check your ORBit and OAF setup.
az: Təqvimin görünüşü quraşdırıla bilmir. Lütfən ORBIT və OAF qurğularınızı yoxlayın.

en: Could not delete folder `%s':
    %s
az: `%s' qovluğu silinə bilmir:
    %s

en: Could not delete folder `%s': %s
az: `%s' qovluğu silinə bilmir: %s

en: Could not delete folder index file `%s': %s
az: `%s' Qovluq indeks faylı silinə bilmir: %s

en: Could not delete folder summary file `%s': %s
az: `%s' Qovluq mündəricat faylı silinə bilmir: %s

en: Could not execute %s: mail not sent.
az: %s işə salına bilmir: məktub göndərilə bilmədi.

en: Could not fetch message: %s
az: İsmarıc alına bilmir: %s

en: Could not find 'From' address in message
az: İsmarıcda 'Göndərən' ünvanı tapıla bilmədi

en: Could not find message body in FETCH response.
az: FETCH cavabında ismarıc gövdəsi tapıla bilmədi

en: Could not fork sendmail: %s: mail not sent
az: Sendmail çəngəllənə bilmədi: %s: məktub göndərilə bilmədi

en: Could not fork: %s
az: Çəngəllənə bilmədi: %s

en: Could not get Kerberos ticket:
    %s
az: Kerberos bileti alına bilmir:
    %s

en: Could not get group list from server.
az: Vericidən qrup adı öyrənilə bilmədi.

en: Could not initialize Bonobo
az: Bonoboyu başlada bilmədim

en: Could not initialize GNOME
az: GNOME başladıla bilmədi

en: Could not load %s: %s
az: %s yüklənə bilmədi: %s

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
az: %s yüklənə bilmir: Modul yükləmə bu sistemdə dəstəklənmir.

en: Could not load %s: No initialization code in module.
az: %s yüklənə bilmir: Modulda başlatma kodu yoxdur.

en: Could not load summary for %s
az: %s üçün mündəricat yüklənə bilmədi

en: Could not load the tasks in `%s'
az: `%s' dakı (dəki) vəzifələr yüklənə bilmədi

en: Could not open `%s'; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
az: `%s' tapıla bilmədi; təqvim qovluğuna heç bir vəzifə vəzifələr qovluğuna daşına bilməyəcək.

en: Could not open cache directory: %s
az: Ön yaddaş qovluğunu aça bilmədim: %s

en: Could not open directory for news server: %s
az: Xəbər vericisi üçün qovluq açıla bilmir: %s

en: Could not open file `%s':
    %s
az: `%s' Faylı açıla bilmir:
    %s

en: Could not open folder `%s':
    %s
az: `%s' qovluğu açıla bilmir: 
    %s

en: Could not open folder: message listing was incomplete.
az: Qovluq açıla bilmir: ismarıc siyahısı bütün deyil.

en: Could not open mail file %s: %s
az: %s məktub faylı açıla bilmir: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
az: Müvəqqəti məktub faylı %s açıla bilmir: %s

en: Could not open the folder in `%s'
az: `%s'da(də) qovluq yarada bilmədim

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
az: MIME ismarıcı açıla bilmədi: Mənbə kodu gösteriliyor.

en: Could not parse URL `%s'
az: URL `%s' alına bilmir

en: Could not read pilot's Address application block
az: Pilot Ünvan əlavələri bloku oxuna bilmədi

en: Could not read pilot's Calendar application block
az: Pilot Təqvim əlavələri bloku oxuna bilmədi

en: Could not read pilot's ToDo application block
az: Pilot Ediləcəklər əlavələri bloku oxuna bilmədi

en: Could not rename folder %s to %s: %s
az: %s faylı %s adi ilə yenidən adlandırıla bilmir: %s

en: Could not rename folder: %s
az: Qovluq yenidən adlandırıla bilmir: %s

en: Could not retrieve message from POP server %s: %s
az: %s POP vericisindən ismarıclar alına bilmədi: %s

en: Could not send message: %s
az: İsmarıc göndərilə bilmədi: %s

en: Could not start wombat
az: Wombatı başlada bilmədim

en: Could not start wombat server
az: Wombat xidməti başladıla bilmədi

en: Could not update files correctly
az: Fayllar düzgün güncəllənə bilmədi

en: Could not write data: %s
az: Data yazıla bilmədi: %s

en: Countr_y:
az: Öl_kə:

en: Create Ru_le From Message
az: İsmarıcdan Qa_yda Yarat

en: Create _Virtual Folder From Message
az: İsmarıcdan _Virtual Qovluq Yarat

en: Create a new appointment
az: Yeni bir iclas yarat

en: Create a new shortcut group
az: Yeni bir qısa yol qrupu yarat

en: Create a new task
az: Yeni bir vəzifə yarat

en: Create new contact
az: Yeni bir hesab yarat

en: Create new shortcut group
az: Yeni bir qısa yol qrupu yarat

en: Current store format:
az: Hazırkı Saxlama Şəkli:

en: Cursor could not be loaded
az: Ox yüklənə bilmədi

en: Cut
az: Kəs

en: Cut the selection
az: Seçiləni kəs

en: DATA request timed out: %s: mail not sent
az: DATA istək vaxt dolamsı. %s: məktub göndərilə bilmədi

en: DATA response error: %s: mail not sent
az: DATA cavablama xətası: %s: məktub göndərilə bilmədi

en: DATA response error: message termination: %s: mail not sent
az: DATA cavablama xətası: ismarıc qurtarılması: %s: məktub göndərilə bilmədi

en: DATA send timed out: message termination: %s: mail not sent
az: DATA göndərmə vaxt dolması: ismarıc qurtarılır: %s: məktub göndərilə bilmədi

en: Date
az: Tarix

en: Date & Time
az: Tarix və Vaxt

en: Date Completed:
az: Bitirmə Tarixi:

en: Date received
az: Alınma tarixi

en: Date sent
az: Göndərilmə tarixi

en: Date:
az: Tarix:

en: Day
az: Gün

en: De_fault
az: Ə_sas

en: December
az: Dekabr

en: Decryption is not supported by this cipher
az: Bu qeydlərdə şifr açma dəstəklənmir

en: Define Views
az: Görünüşləri Müəyyənləşdir

en: Delete
az: Sil

en: Delete Contact?
az: Əlaqəni Silimmi?

en: Delete after %s day(s)
az: %s gün sonra sil

en: Delete this item
az: Bu üzvü sil

en: Delete...
az: Sil...

en: Deleted
az: Silinən

en: Department
az: Bölmə

en: Description:
az: İzah :

en: Details
az: Ətraflı

en: Dimensions:
az: Ölçülər :

en: Disable
az: Bağla

en: Disable Queries
az: Sorğuları Bağla

en: Disable splash screen
az: Açılış ekranını gösdərmə

en: Display
az: Ekran

en: Display a different folder
az: Başqa bir qovluğu göstər

en: Do Not Exist
az: Mövcud Deyildir

en: Do you really want to remove group
    `%s' from the shortcut bar?
az: `%s' Qrupunu qısa yol çubuğundan həqiqətən 
    də silmək istəyisiniz?

en: Do you want to save changes?
az: Dəyişiklikləri qeyd etmək istəyirsinizimi?

en: Don't ask me again
az: Mənə bir də soruşma

en: Don't remove
az: Silmə

en: Don't show this message again.
az: Bu ismarıcı bir də göstərmə.

en: Done
az: Qurtardı

en: Draft
az: Lahiyə

en: Drafts
az: Lahiyələr

en: Due Date
az: Uyğun Tarix

en: E-mail
az: ePoçt

en: EBook not loaded
az: eKitab yüklənmədi

en: EMail: %s
    Common Name: %s
    Organization Unit: %s
    Organization: %s
    Locality: %s
    State: %s
    Country: %s
az: ePoçt: %s
    Ümumə Ad: %s
    Quruluş Vahidi: %s
    Quruluş: %s
    Yer: %s
    Əyalət: %s
    Ölkə: %s

en: E_xit
az: Çı_x

en: Edit Addressbook
az: Ünvan dəftərini düzəlt

en: Edit Appointment
az: İclası düzəlt

en: Edit Contact Info
az: Əlaqə Mə'lumatını Düzəlt

en: Edit Filters
az: Süzgəcləri Düzəlt

en: Edit Full
az: Hamısını Düzəlt

en: Edit Rule
az: Qaydanı Düzəlt

en: Edit VFolders
az: VFolderləri Düzəlt

en: Edit...
az: Düzəlt...

en: Email
az: ePoçt

en: Email 2
az: 2.nci ePoçt ünvanı

en: Email 3
az: 3.ncü ePoçt ünvanı

en: Empty _Trash
az: Zibil qutusunu _boşalt

en: Enable
az: Fəallaşdır

en: Enable Queries (Dangerous!)
az: Sorğuları Fəallaşdır (Təhlükəlidir!)

en: Encrypt this message with PGP
az: İsmarıcı PGP ilə kodla

en: Encryption is not supported by this cipher
az: Bu qeydlərdə şifrləmə dəstəklənmir

en: Encryption required for requested authentication mechanism
az: Sorğulanan tanıtma mexanizması üçün kriptləmək lazımdır

en: End Date
az: Son Tarix

en: Enter folder URI
az: Qovluq URIsini Bildirin

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
az: İsmarıcın nüsxəsinin göndəriləcəyi ünvanlar

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message.
az: İsmarıcın nüsxələrinin göndəriləcəyi ünvanları bildir; bunlar özlərini ismarıcın göndərildiği adamlar arasında görməyəcəkdir .

en: Enter the recipients of the message
az: İsmarıcın göndərildiği adamlar

en: Error
az: Xəta

en: Error copying mail temp file: %s
az: Müvəqqəti məktub faylı köçürülmə xətası: %s

en: Error creating SASL authentication object.
az: SASL tanıtma cismi yaratma xətası.

en: Error executing filter search: %s: %s
az: İşə salıcı süzgəc axtarışı xətası: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
az: İşə salıcı süzgəc xətası: %s: %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
az: İşə salıcı axtarış ifadəsi darama xətası:%s:
    %s

en: Error in regular expression '%s':
    %s
az: '%s' qaydalı ifadələrdə xəta oldu:
    %s

en: Error loading %s
az: %s yüklənərkən xəta oldu

en: Error loading file: %s
az: Fayl yüklərkən xəta oldu: %s

en: Error loading filter information:
    %s
az: Süzgəc mə'lumatını yükləmə xətası:
    %s

en: Error parsing filter: %s: %s
az: Alıcı süzgəc xətası: %s: %s

en: Error reading mail file: %s
az: Məktub faylı oxunma xətası: %s

en: Error saving file: %s
az: Fayl qeyd edərkən xəta oldu: %s

en: Error saving messages to: %s:
     %s
az: İsmarıcların buraya qeyd edilmə xatası: %s:
     %s

en: Error saving shortcuts.
az: Qısa yolları qeyd edərkən xəta oldu.

en: Error starting %s
az: %s başladırkən xəta oldu

en: Error while '%s':
    %s
az: '%s' sırasında xəta:
    %s

en: Error while communicating with calendar server
az: Təqvim vericisi ilə bağlantı qurulurkən xəta oldu

en: Error while performing operation:
    %s
az: Əməliyyat aparılırkən xəta oldu:
    %s

en: Error writing mail temp file: %s
az: Müvəqqəti məktub faylı yazılması xətası: %s

en: Error writing to temp mailbox: %s
az: Müvəqqəti məktub qutusuna yazıla bilmir: %s

en: Every
az: Hər

en: Evolution - Create new folder
az: "Evolution" - Yeni qovluq yarat

en: Evolution Account Editor
az: Evolution Hesab Düzəldicisi

en: Evolution Addressbook minicard viewer
az: Evolution Ünvan Dəftəri kiçik kart nümaiyişi

en: Evolution _Window
az: Evolution _Pəncərəsi

en: Evolution calendar executive summary component.
az: Evolutionun İcracı mündəricat parçası.

en: Evolution calendar iTip/iMip viewer
az: Evolution Təqvim iTip/iMip Nümayişçisi

en: Evolution component for handling contacts.
az: Əlaqələri idarə edici 'Evolution' əlavəsi.

en: Evolution component for handling mail.
az: Məktub taşkilatcısı 'Evolution' parçası.

en: Evolution component for handling the calendar.
az: 'Evolution'un Təqvim əlavəsi.

en: Evolution component for the executive summary.
az: İcracı mündəricat üçün 'Evolution' parçası.

en: Evolution has found Netscape mail files.
    Would you like them to be imported into Evolution?
az: Evolution Netscape  məktub faylları tapdı.
    Onları proqramımıza idxal edək?

en: Evolution has found Pine mail files.
    Would you like to import them into Evolution?
az: Evolution Pine məktub faylları tapdı.
    Onları proqramımıza idxal edək?

en: Evolution has taken the tasks that were in your calendar folder and automatically migrated them to the new tasks folder.
az: "Evolution" təqvim qovluğunda olan vəzifələri yeni qovluqlara daşıdı.

en: Evolution has tried to take the tasks that were in your calendar folder and migrate them to the new tasks folder.
    Some of the tasks could not be migrated, so this process may be attempted again in the future.
az: "Evolution" təqvim qovluğunda olan vəzifələri yeni qovluqlara daşımağa cəhd etdi.
    Bəzi vəzifələr daşına bilmədi. Ona görə də bu əməliyyat gələcəkdə də aparılmalıdır.

en: Evolution installation
az: Evolution qurulması

en: Evolution mail composer.
az: 'Evolution'un ePoçt yazıçısı.

en: Evolution mail executive summary component.
az: 'Evolution'un icracı mündəricat parçası.

en: Evolution mail folder display component.
az: 'Evolution'un məktub qovluğu nümayişcisi.

en: Evolution mail folder factory component.
az: 'Evolution'un məktub qovluğu nümayişcisi e'malatxanası.

en: Evolution's addressbook name selection interface.
az: Evolution Ünvan Dəftəri ad seçmə ara üzü.

en: Exceptions
az: Xaric Tutulan

en: Execute actions
az: Gedişi işə sal

en: Exist
az: Mövcuddur

en: Exit the program
az: Proqramdan çıx

en: Expression
az: İfadə

en: Expunging folder
az: Qovluq açılır

en: External Viewer
az: Xarici Göstərici

en: F_older
az: _Qovluq

en: Factory for the Addressbook Minicard control
az: 'Evolution'un Ünvan Dəftəri Kiçik Kart e'malatxanası

en: Factory for the Addressbook's address displayer
az: Ünvan Dəftəriidə ünvan göstərici

en: Factory for the Addressbook's address popup
az: Ünvan Dəftərində ünvan göstərici e'malatxanası

en: Factory for the Addressbook's name selection interface
az: Evolution Ünvan Dəftəri ad seçmə ara üzü e'malatxanası

en: Factory for the Calendar Summary component.
az: Təqvim Mündəricatı parçası e'malatxanası.

en: Factory for the Evolution composer.
az: 'Evolution'un məktub yazıçısı e'malatxanası.

en: Factory for the Mail Summary component.
az: Məktub Mündəricatı parçası e'malatxanası.

en: Factory for the alarm notification service
az: Alarm vermə xidməti e'malatxanası

en: Factory for the calendar iTip view control
az: Təqvim iTip nümayiş idarəsi e'malatxanası.

en: Factory for the sample Addressbook control
az: Nümunəvi ünvan dəftəri idarəsi e'malatxanası

en: Factory for the sample Calendar control
az: Nümunəvi Təqvim idarəsi e'malaxanası

en: Factory to import Outlook Express 4 mails into Evolution
az: 'Outlook Express 4' məktublarını 'Evolution' içinə gətirən e'malatxana.

en: Factory to import mbox into Evolution
az: 'Mbox'u 'Evolution' içinə gətirən e'malatxana

en: Failed at message %d of %d
az: %d nin(nın) %d ismarıcında iflas etdim

en: Failed on message %d of %d
az: %d/%d ismarıcda xəta

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
az: fcntl(2) istifadə edilərək qıfıl faylı alınması ifşlas etdi: %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
az: fclock(2) istifadə edilərək qıfıl faylı alınması iflas etdi: %s

en: Failed to send username to server
az: Vericiyə istifadəçi adı göndərilə bilmədi

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
az: Məktubların müvəqqəti %s fayllında saxlanma xətası: %s

en: Failure in name lookup: %s
az: Ad axtarışında iflas etdim: %s

en: Fatal mail parser error near position %ld in folder %s
az: %ld yeri yaxınlığında %s qovluğunda ciddi məktub darama xətası

en: February
az: Fevral

en: File As
az: Fərqli faylla

en: File name:
az: Fayl adı :

en: File type:
az: Fayl növü:

en: Filename:
az: Fayl adı:

en: Filter Rules
az: Süzgəc Qaydaları

en: Filter on Mailing List
az: Məktublaşma Qrupundakı Süzgəc

en: Filter on Mailing List (%s)
az: Məktublaşma Qrupunda Süz (%s)

en: Filter on Re_cipients
az: _Alıcıdakı Süzgəc

en: Filter on Sen_der
az: Gön_dərəndəki  Süzgəc

en: Filter on Sub_ject
az: Mö_vzudakı Süzgəc

en: Filter on _Mailing List
az: _Məktublaşma Qrupundakı Süzgəc

en: Finland
az: Finlandiya

en: Flagged
az: Bayraqlı

en: Folder
az: Qovluq

en: Folder `%s' does not exist.
az: `%s' faylı yoxdur .

en: Folder `%s' is not empty. Not deleted.
az: `%s' qovluğu boş deyildir. Silinmədi.

en: Folder name:
az: Qovluq adı:

en: Folder type:
az: Qovluq növü:

en: Folders
az: Qovluqlar

en: Fonts
az: Yazı növləri

en: Footer:
az: Axırıncı :

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
az: SMTP istifadə edilərək uzaq məktub yayıcısına bağlanaraq məktub göndərmək üçün.

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
az: Yerli sistemdəki "sendmail" proqramı istifadə edilərək məktub göndərmək üçün.

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
az: IMAP vericisində məktubların saxlanması və oxuna bilməsi üçün.

en: For reading mail as a query of another set of folders
az: Başqa qovluq dəstələrinin istəyi olan məktubların oxunması üçün

en: Forget _Passwords
az: _Parolları Unut

en: Format
az: Şəkil

en: Forward
az: Çatdır

en: Forward As
az: Fərqli Çatdır

en: Forwarded message - %s
az: Çatdırılmış ismarıc - %s

en: Forwarded messages
az: Çatdırılmış ismarıc

en: Fr
az: Cümə

en: Free-busy URL
az: Sərbəst/məşğul URL

en: Friday
az: Cümə

en: From
az: Göndərən

en: From:
az: Göndərən:

en: Full Name
az: Tam Ad

en: Function not implemented in this storage
az: Funksiya yazılmamışdır

en: General
az: Ümumi

en: Generic error
az: Ümumi xəta

en: Geographical Position
az: Çoğrafi Yerləşmə

en: Getting message %d (%d%%)
az: %d (%d%%) İsmarıcı alınır

en: Getting message %d of %d
az: %d İsmarıcın %d qədərə alınır

en: Go To
az: Get

en: Go To Date
az: Tarixə Get

en: Go to _Date
az: _Tarixə Get

en: Go to _Today
az: _Bugünə Get

en: Go to a specific date
az: Xüsusi bir tarixə get

en: Go to folder...
az: Qovluğa get ...

en: Group name:
az: Qrup adı :

en: HELO request timed out: %s: non-fatal
az: HELO istək vaxtı doldu: %s: ağır deyil

en: HELO response error: %s: non-fatal
az: HELO cavablama xətası: %s. ağır deyil

en: Header
az: Başlıq

en: Header/Footer
az: Başlıq/axırıncı

en: Headings
az: Başlıqlar

en: Headings for each letter
az: Hər bir məktub üçün üst yazı

en: Height:
az: Hündürlük :

en: Help message
az: Kömək İsmarıcı

en: Hide
az: Gizlət

en: Hide S_elected Messages
az: S_eçili İsmarıcları Gizlət

en: Hide _Deleted Messages
az: _Silinmiş İsmarıcları Gizlət

en: Hide the shortcut bar
az: Qısa yol Çubuğunu Gizlət

en: High
az: Yüksək

en: Higher
az: Yüksək

en: Highest
az: Ən Yüksək

en: Home
az: Ev

en: Home 2
az: 2.nci ev

en: Home Address
az: Ev Ünvanı

en: Home Fax
az: Ev faksı

en: Home Phone
az: Ev Telefonu

en: Home Phone 2
az: 2.nci Ev Telefonu

en: Host lookup failed: %s: host not found
az: Qovşaq Ad axtarışı iflas etdi: %s: qovşaq tapılmadı

en: Host lookup failed: %s: unknown reason
az: Qovşaq Ad axtarışı iflas etdi: %s: namə'lum səbəb

en: I/O error
az: G/Ç xətası

en: IMAP command failed: %s
az: IMAP əmri iflas etdi: %s

en: IMAP server %s does not support requested authentication type %s
az: %s IMAP vericisi %s tanıtma növünü dəstəkləmir

en: IMAP server response did not contain %s information
az: IMAP vericisi cavabı %s mə'lumatını daxil etmir

en: Identity
az: Kimlik

en: If
az: Əgər

en: If you can no longer open this mailbox, then
    you may need to repair it manually.
az: Bu qovluğu bir də aça bilməsən, onu əllə
    bərpa etməlisən.

en: Immediately follow each other
az: Arxa arxaya

en: Import
az: Al

en: Important
az: Vacib

en: Importing
az: Alınır

en: Importing %s
    Importer not ready.
    Waiting 5 seconds to retry.
az: %s Alınır
    Alıcı hazır deyil.
    Yenidən sınamaq üçün 5 saniyə gözlənir.

en: Importing %s
    Importing item %d.
az: %s Alınır
    %d üzvü alınır.

en: Importing %s
    Importing item 1.
az: %s Alınır
    Alınan üzv 1.

en: Importing %s.
    Starting %s
az: %s Alınır.
    %s Başladılır

en: Imports Outlook Express 4 files into Evolution
az: 'Outlook Express 4' fayllarını 'Evolution' içinə gətirir.

en: Imports mbox files into Evolution
az: 'Mbox' fayllarını 'Evolution' içinə gətirir

en: In Progress
az: İşləyir

en: Include:
az: Daxil et :

en: Incoming
az: Gələn

en: Information
az: Mə'lumat

en: Insert a file as text into the message
az: Bir faylı mətn olaraq ismarıca əlavə et

en: Insert text file...
az: _Mətn faylını daxil et ...

en: Invalid email address trace information:
    %s
az: Hökmsüz ePoçt ünvanı iz mə'lumatı:
    %s

en: Invalid message contents
az: Hökmsüz ismarıc mövtəviyyatı

en: Invalid opaque trace information:
    %s
az: Hökmsüz mə'nasız iz mə'lumatı:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
az: Hökmsüz iz mə'lumatı:
    %s

en: Invalid type in body-contains, expecting string
az: Cismdə hökmsüz yazı, kəlimə xaric

en: January
az: Yanvars

en: Journal entry - %s
az: Jurnal üzvü - %s

en: July
az: İyul

en: June
az: İyun

en: LDAP Server
az: LDAP Vericisi

en: Landscape
az: Mənzərə

en: Leave messages on server
az: İsmarıcları Vericidə burax

en: Left:
az: Sol :

en: Letter tabs on side
az: Məktub tab'lərini bir tərəfə yığ

en: Loading Calendar
az: Təqvim yüklənir

en: Loading calendar...
az: Təqvim yüklənir...

en: Loading message content
az: İsmarıc içindəkilər yüklənir

en: Local mail file %s
az: %s Yeli məktub faylı

en: Local stores do not have an inbox
az: Yerli saxlamaların gələnlər qutusu qovluğu yoxdur

en: Low
az: Alçaq

en: Lower
az: Alçalt

en: Lowest
az: Ən Alçaq

en: MAIL FROM request timed out: %s: mail not sent
az: MAİL FROM istək vaxt dolması: %s: məktub göndərilə bilmədi

en: MAIL FROM response error: %s: mail not sent
az: MAİL FROM cavablama xətası: %s: məktub göndərilə bilmədi

en: MH-format mail directories
az: MH-şəklində məktub qovluqları

en: MIME type:
az: MIME növü:

en: Mail Configuration
az: ePoçt Quraşdırılması

en: Mail delivery via the sendmail program
az: Sendmail proqramı ilə məktub göndərilməsi

en: Mail from %s
az: Məktub %s dandır(dəndir)

en: Mail to %s
az: %s a(ə) məktub göndər

en: Mailbox Format
az: Məktub Qutusu Şəkli

en: Mailing list
az: Məktublaşma qrupu

en: Main toolbar
az: Ana vasitə çubuğu

en: Malformed external-body part.
az: Xəsərli xarici proqram parçası.

en: Manage Subscriptions
az: Üzvlükləri Düzəlt

en: Manager
az: İdarəci

en: Mar_k as Read
az: Oxun_muş olaraq İşarətlə

en: March
az: Mart

en: Margins
az: Kənarlar

en: Mark All as R_ead
az: Hamısını O_xunmış olaraq İşarətlə

en: Mark as U_nread
az: Ox_unmamış olaraq İşarətlə

en: Mark the selected messages as having been read
az: İşarətlə

en: Mark the selected messages as not having been read
az: İsmarıcı əvvəl oxunmamış olaraq İşarətlə

en: Meeting _end time:
az: İclas sonlanma saatı :

en: Meeting _start time:
az: İclas başlama saatı :

en: Message
az: İsmarıc

en: Message %s not found.
az: %s ismarıcı tapıla bilmədi

en: Message Body
az: İsmarıc Gövdəsi

en: Message Header
az: İsmarıc Başlığı

en: Message construction failed: Corrupt mailbox?
az: İSmarıc quruluşu bacarılmadı: Məktub qutusu yoxsa xəsərlidir?

en: Message storage
az: İsmarıc saxlanması

en: Message was received
az: İsmarıc alındı

en: Message was sent
az: İsmarıc göndərildi

en: Messages
az: İsmarıclar

en: Mo
az: B.ei

en: Mobile
az: Cib telefonu

en: Mobile Phone
az: Əl Telefonu

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: Move
az: Daşı

en: Move message(s) to
az: İsmarıc(ları) buraya daşı

en: Move selected messages to another folder
az: Seçili ismarıcları başqa bir cərgəyə daşı

en: Move to Folder
az: Qovluğa Köçür

en: Movemail program failed: %s
az: Məktub daşıma proqramı iflas etdi: %s

en: Moving
az: Daşınır

en: Moving messages to %s
az: İsmarıclar "%s"a(ə) daşınır

en: Multiple Messages
az: Çoxlu İsmarıc

en: Multiple Unseen Messages
az: Çoxlu Görülməmiş İsmarıc

en: NT Login
az: NT Giriş

en: Name
az: Ad

en: Name:
az: Ad :

en: Namespace
az: Ad boşluğu

en: New Appointment
az: Yeni İclas

en: New Task
az: Yeni Vəzifə

en: New VFolder
az: Yeni VFolder

en: New phone type
az: Yeni telefon növü

en: New store format:
az: Yeni saxlama şəkli

en: New...
az: Yeni ...

en: News
az: Xəbərlər

en: Next
az: İrəli

en: Nickname
az: Ləqəb

en: No
az: Xeyr

en: No Information
az: Mə'lumat Yoxdur

en: No Message Selected
az: Heç İsmarıc Seçilmədi

en: No error
az: Xəta yoxdur

en: No message with uid %s
az: %s uid'li ismarıc yoxdur

en: No provider available for protocol `%s'
az: `%s' protokolu üçün xidmətçi yoxdur

en: No such folder %s
az: %s deyə bir qovluq yoxdur

en: No such folder `%s'.
az: `%s' deyə bir qovluq yoxdur.

en: No such message
az: Belə bir ismarıc yoxdur

en: No such message %s in %s
az: "%s"da(də) %s deye bir ismarıc yoxdur

en: No such message: %s
az: Bele bir ismarıc yoxdur: %s

en: No summary
az: Mündəricat yoxdur

en: No support for authentication type %s
az: %s Tanıtma növü dəßtəklənmir

en: No_tes:
az: _Qeydlər:

en: Non-Participant
az: Qeyri İştirakçılar

en: None
az: Yoxdur

en: Not Started
az: Başlamayıb

en: Not enough space to create the folder
az: Qovluğu yaratmaq üçün lazımi disk sahəsi yoxdur

en: Note
az: Qeyd

en: Note: When converting between mailbox formats, a failure
    (such as lack of disk space) may not be automatically
    recoverable.  Please use this feature with care.
az: Qeyd: məktub qutuları şəkli arasında keçişlərdə
     (disk sahəsi çatışmamazlığındakı kimi) avtomatik olaraq 
    bərpası mümkün olmaya bilər. Bu xüsusiyyəti ehtiyatlı işlədin.

en: November
az: Noyabr

en: Now
az: İndi

en: Number of columns:
az: Sütunların miqdarı :

en: OK
az: Oldu

en: October
az: Oktyabr

en: Office
az: İdarə

en: One
az: Bir

en: Open
az: Aç

en: Open a file
az: Fayl aç

en: Open file
az: Faylı aç

en: Open in %s...
az: %s da(də) Aç ...

en: Open in New Window
az: Yeni Pəncərədə Aç

en: Opening folder %s
az: %s qovluğu açılır

en: Opening store %s
az: %s qaynağı açılır

en: Operation cancelled
az: Əməliyyat ləğv edildi

en: Operation not supported
az: Əməliyyat dəstəklənmir

en: Optional Information
az: Arzuya Bağlı Mə'lumatlar

en: Optional Participant
az: Ehtiyatdakı İştirakçılar

en: Options
az: Seçənəklər

en: Organization
az: Şirkət

en: Organizer:
az: Təşkilatçı:

en: Orientation
az: İstiqamət

en: Other
az: Başqa

en: Other Address
az: BaşqaÜnvanlar

en: Other Contacts
az: Digər Əlaqələr

en: Other Fax
az: Başqa faks

en: Other Phone
az: Digər Telefonlar

en: Out of Office
az: İş Yerində Deyil

en: Outgoing
az: Gedən

en: Override server-supplied folder namespace
az: Verici əlavəlı qovluq adı boşluqlarını nəzərə alma

en: Overwrite file?
az: Faylının üsütünə yazım mı?

en: PGP Encrypt
az: PGP kodla

en: PGP Sign
az: PGP İmzası

en: Page
az: Səhifə

en: Page Setup:
az: Səhifə Quruluşu:

en: Pager
az: Peycer

en: Paper
az: Kağız

en: Paper source:
az: Kağız qaynağı :

en: Password
az: Parol

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste the clipboard
az: Ara yaddaşı yapışdır

en: Performing query on unknown header: %s
az: Namə'lum başlıqda sorǧu aparılır: %s

en: Permission denied
az: Qadağandır

en: Phone List
az: Telefon Siyahısı

en: Phone Types
az: Telefon Növləri

en: Pick a color
az: Rəng al

en: Play a sound
az: Səs çal

en: Please click "OK" to install the files, or "Cancel" to exit.
az: Lütfən "Oldu"'ya tıqlayıb, faylları qurun, ya da "Ləğv Et"ə basaraq çıxın.

en: Please enter the NNTP password for %s@%s
az: %s@%s üçün parolu lütfən girin

en: Please enter your %s passphrase
az: Lütfən %s parol kəlimənizi girin

en: Please enter your %s passphrase for %s
az: %s üçün %s parol kalimanizi lürfən girin

en: Pointer to FTP site (%s)
az: FTP saytını göstərən ox (%s)

en: Pointer to local file (%s)
az: Yerli faylyi göstərən ox (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
az: Yerli faylyi göstərən (%s) oxu "%s" saytında hökmlüdür

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
az: Namə'lum xarici mə'lumatı göstərən ox ("%s" növündə

en: Portrait
az: Portret

en: Preview
az: Nümayiş

en: Preview:
az: Nümayiş :

en: Previews the calendar to be printed
az: Çap ediləcək təqvimi nümayiş etdirər

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Pri_vate
az: Xü_susi

en: Primary
az: İlk

en: Primary Email
az: İlk ePoçt ünvanı

en: Primary Phone
az: Əsas Telefon

en: Print
az: Çap Et

en: Print Calendar
az: Təqvimi çap et

en: Print En_velope...
az: _Zərfi Çap Et...

en: Print Envelope
az: Zərfi Çap Et

en: Print Message
az: İsmarıcı Çap Et

en: Print Pre_view
az: Çap Etmə Nüma_yişi

en: Print Preview
az: Çap Etmə nümayişi

en: Print Setup
az: Çap Qurğuları

en: Print this item
az: Bu üzvü çap et

en: Print using gray shading
az: Boz kölgələməyi işlədərk yazdır

en: Print...
az: Çap Et ...

en: Printing of message failed
az: İsmarıların çap edilməsi bacarılmadı

en: Priority
az: Üstünlük

en: Private
az: Şəxsi

en: Profession
az: Məslək

en: Progress
az: Gedişat

en: Properties
az: Seçənəklər

en: Properties for "%s"
az: "%s"in Seçənəkləri

en: Pu_blic
az: Üm_umi

en: Public
az: Ümumi

en: QUIT request timed out: %s: non-fatal
az: QUİT istək vaxt dolması: %s: ağır xəta

en: QUIT response error: %s: non-fatal
az: QUİT cavablama xətası: %s: ağır deyil

en: Qmail maildir
az: Qmail cərgəsi

en: Question
az: Sual

en: RCPT TO request timed out: %s: mail not sent
az: RCTP TO istək vaxt dolması: %s: məktub göndərilə bilmədi

en: RCPT TO response error: %s: mail not sent
az: RCTP TO cavablama xətası: %s: məktub göndərilə bilmədi

en: RSET request timed out: %s
az: RSET istək vaxt dolması. %s

en: RSET response error: %s
az: RSET cavablama xətası: %s

en: Read
az: Oxu

en: Received
az: Alındı

en: Receiving Email
az: ePoçt Alınır

en: Receiving Mail
az: E-poçt Alınır

en: Receiving Options
az: Alma Seçənəkləri

en: Recipients
az: Alıcılar

en: Recurrence
az: Təkrarlama

en: Recurrence Rule
az: Təkralama Qaydası

en: Recurring
az: Təkrarlayan

en: Refresh List
az: Siyahını Yenilə

en: Refresh List of Folders
az: Qovluqlar Siyahısını Yenilə

en: Regex Match
az: Regex Uyğunluqları

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
az: Qaydalı ifadə dərlanməsi bacarılmadı: %s: %s

en: Remember this password
az: Bu parolu yadda saxla

en: Reminder
az: Xatırladıcı

en: Reminders
az: Xatırladıcılar

en: Remove
az: Sil

en: Remove All
az: Hamısını Sil

en: Remove folder from your list of subscribed folders
az: Qovluğu qeydiyyatlı qovluqlar siyahısından çıxart

en: Remove selected items from the attachment list
az: Seçili üzvləri yapışdırılmış fayllar siyahısından sil

en: Remove this shortcut from the shortcut bar
az: Bu qısa yolu qısa yol çubuğundan sil

en: Remove this shortcut group
az: Bu qısa yol qrupunusil

en: Replied to
az: Cavab verilən

en: Reply
az: Cavab ver

en: Reply to All
az: Hamısına cavab ver

en: Reply to _All
az: _Hamısına Cavab Ver

en: Reply-To:
az: Cavab ver

en: Requested action aborted: error in processing
az: Sorğulanan gediş ləğv edildi; xəta oldu

en: Requested action not taken: insufficient system storage
az: Sorğulanan gediş alınmadı; uyğunsuz sistem daxılı

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
az: Sorğulanan gediş alınmadı; məktub qutusu adı qəbul edilmədi

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
az: Sorğulanan gediş alınmadı; məktub qutusu əl çatmazdır

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
az: Sorğulanan məktub gediş ləğv edildi; daxıl dolmuşdur

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
az: Sorğulanan məktub gedişi alınmadı; məktub qutusu əl çatmazdır

en: Requested mail action okay, completed
az: Sorğulanan məktub gedişi müvəffəqiyyətlidir, qurtardı

en: Required Information
az: İstənən Mə'lumatlar

en: Required Participant
az: Lazımi İştirakçılar

en: Required People and _One Resource
az: Lazımi Adamlar və _Bir Qaynaq

en: Resolving: %s
az: "%s" Həll edilir

en: Retrieving POP message %d
az: %d POP ismarıcı alınır

en: Retrieving POP summary
az: POP yığcamlaşdırılması alınır

en: Retrieving message %s
az: %s ismarıcı alınır

en: Reverse on even pages
az: Ikili səhifələri tərs çevir

en: Right:
az: Sağ :

en: Role
az: Rolu

en: Rule name:
az: Qayda adı :

en: Rules
az: Qaydalar

en: Run a program
az: Proqramı işə sal

en: S
az: Baz.

en: SMTP mail delivery via %s
az: %s dan(dən) SMTP məktub göndərilməsi

en: SMTP server %s
az: %s SMTP vericisi

en: SMTP server %s does not support requested authentication type %s
az: %s SMTP vericisi %s tanıtma növünü dəstəkləmir

en: SMTWTFS
az: BBeÇaÇCaCŞ

en: Sa
az: Şn

en: Saturday
az: Şənbə

en: Save
az: Qeyd Et

en: Save As
az: Fərqli Qeyd Et

en: Save As...
az: Fərqli Qeyd Et ...

en: Save Attachment
az: Yapışdırılmış Faylı Qeyd Et

en: Save Message As...
az: İsmarıcı Fərqli Qeyd Et...

en: Save Messages As...
az: İsmarıcları Fərqli Qeyd Et...

en: Save Search
az: Axtarışı Qeyd Et

en: Save _As...
az: _Fərqli Qeyd Et ...

en: Save _Draft
az: _Lahiyəni Qeyd Et

en: Save and Close
az: Qeyd Et və Qapat

en: Save as VCard
az: VCard olaraq qeyd et

en: Save as...
az: Fərqli qeyd et ...

en: Save in addressbook
az: Ünvan dəftərinə qeyd et

en: Save in folder...
az: _Qovluqda qeyd et ...

en: Save the contact and close the dialog box
az: Əlaqəni qeyd et və dialoqu qapat

en: Save the current file
az: Hazırkı faylı qeyd et

en: Save the current file with a different name
az: Hazırkı faylı fərqli bir ad altında qeyd et

en: Save the message in a specified folder
az: İsmarıcı bildirilən qovluqda qeyd et

en: Save to Disk...
az: Diskə Qeyd Et ...

en: Saving attachment
az: Yapışdırılmış Fayl Qeyd Edilir

en: Saving message to folder
az: İsmarıclar qovluğa qeyd edilir

en: Scanning folders in "%s"
az: "%s" dakı qovluqlar daranır

en: Schedule _Meeting
az: _Görüşləri Planlaşdır

en: Score
az: Xal

en: Score Rules
az: Qiymətləndirmə Qaydaları

en: Sear_ch
az: Ax_tar

en: Search
az: Axtar

en: Sections:
az: Bölmələr :

en: Seen
az: Görülmüş

en: Select All
az: Hamısını Seç

en: Select Folder
az: Qovluq Seçin

en: Select Names
az: Ad Seç

en: Select PGP binary
az: PGP binarını seç

en: Select _All
az: _Hamısını Seç

en: Select _Thread
az: İl_gəyi Seç

en: Select a file
az: Fayl seç

en: Send
az: Göndər

en: Send / Receive
az: Al / Göndər

en: Send _Later
az: _Sonra Göndər

en: Send _later
az: _Sonra göndər

en: Send an email
az: ePoçt göndər

en: Send message to contact
az: Əlaqəyə yeni bir ismarıc göndər

en: Send queued mail and retrieve new mail
az: Sorğulanmış məktubu göndər və yeni məktubları al

en: Send the debugging output of all components to a file.
az: Bütün xəta ayıqlama verilənlərini bir fayla yazdır.

en: Send the mail in HTML format
az: ePoçtu HTML Şəklində göndər

en: Send the message later
az: İsmarıcı sonra göndər

en: Send this message now
az: Bu ismarıcı indi göndər

en: Sender
az: Göndərən

en: Sending "%s"
az: "%s" Göndərilir

en: Sending Email
az: ePoçt Göndərilir

en: Sending Mail
az: E-poçt Göndərilir

en: Sending message
az: İsmarıc göndərilir

en: Sending message %d of %d
az: %d / %d ismarıc göndərilir

en: Sent
az: Göndərildi

en: Sent and Draft Messages
az: Göndərilən və Lahiyə İsmarıcları

en: September
az: Sentyabr

en: Server Configuration
az: Verici Quraşdırılması

en: Server Message:
az: Verici İsmarıcı:

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
az: Verici dəvətində hömksüz "Qoruma Keyfiyyəti" bileti vardır

en: Server challenge invalid
az: Verici dəvəti hökmsüzdür

en: Server challenge too long (>2048 octets)
az: Verici çox uzun dəvət verir (>2048 oktet)

en: Server rejected username
az: Verici istifadəçi adını qəbul etmədi

en: Server rejected username/password
az: Verici istifadəçi adını/parolunu qəbul etmədi

en: Server response contained incomplete authorization data
az: Verici cavabındakı tanıtma mə'lumatı natamamdır

en: Server response did not contain authorization data
az: Verici cavabındakı tanıtma mə'lumatı  düzgün deyildir

en: Server response does not match
az: Verci cavabı uyğun gəlmir

en: Server response ended too soon.
az: Verci cavabı çox tez sonlandı.

en: Service closing transmission channel
az: Xidmət nəqliyyat kanallarını bağlayır

en: Service not available, closing transmission channel
az: Xidmət uyğun deyildir, nəqliyyat kanalları bağlanır

en: Service ready
az: Xidmət hazırdır

en: Set Status
az: Hal Seç

en: Setup the page settings for your current printer
az: Səhifə qurğularını hazırkı çap edicinizə göra uyğunlaşdırın

en: Shading
az: Kölgələmə

en: Show / hide attachments
az: Yapşdırılmış faylları göstər/gizlət

en: Show All
az: Hamısını Göstər

en: Show _Only Working Hours
az: Sadəcə olaraq -İş Saatlarını Göstər

en: Show _Zoomed Out
az: _Uzaqlaşdıraraq Göstər

en: Show _attachments
az: _Yapışdırılmış Faylları göstər

en: Show attachments
az: Yapışdırılmış faylları göstər

en: Show only subscribed folders
az: Təkcə qeydiyyatdan keçilmiş qovluqları göstər

en: Show the shortcuts as large icons
az: Qısa yolları böyük timsallar olaraq göstər

en: Show the shortcuts as small icons
az: Qısa yolları kiçik timsallar olaraq göstər

en: Show the working week
az: İş həftəsini göstər

en: Sign this message with your PGP key
az: İsmarıcı fərqli bir ad altında qeyd et

en: Signature file:
az: Imza faylı :

en: Signing is not supported by this cipher
az: Bu şifrləmə ilə imza dəstəklənmir

en: Size
az: Böyüklük

en: Size:
az: Böyüklük :

en: Snooze time (minutes)
az: Xəbərdarlıq vaxtı ( dəqiqə )

en: Source Account
az: Mənbə Hesabı

en: Sources
az: Qaynaqlar

en: Special Folders
az: Xüsusi Cərgələr

en: Specific header
az: Xas başlıq

en: Specify where to create the folder:
az: Qovluğun yaradılacağı yeri göstərin:

en: Spouse
az: Yoldaş

en: Sta_rt Date:
az: Başla_ma Tarixi:

en: Standard Unix mbox
az: Standart UNIX poçt qutusu faylı

en: Start Date
az: Başlama Tarixi

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
az: Məktub alımı başladı; <CRLF>.<CRLF> ilə sonlandırın

en: Start on a new page
az: Yeni bir səhifə ilə başla

en: Status
az: Hal

en: Stop
az: Dayan

en: Stop Loading
az: Yükləməni Dayandır

en: Stop Processing
az: İşi Dayandır

en: Store root %s is not a regular directory
az: %s kök saxlama düzgün bir qovluq deyildir.

en: Store root %s is not an absolute path
az: %s kök saxlama dəqiq bir yol deyildir

en: Style name:
az: Tərz adı :

en: Su
az: Baz.

en: Su_mmary:
az: Mü_ndəricat:

en: Subject
az: Mövzu

en: Subject is %s
az: Mövzu %s dir(dır)

en: Subject:
az: Mövzu :

en: Submit Bug Report
az: Xəta Raportunu Göndər

en: Submit _Bug Report
az: _Xəta Raportunu Göndər

en: Subscribe
az: Qeydiyyatdan Keç

en: Subscribing to folder "%s"
az: "%s" qovluğuna qeydiyyat aparılır

en: Summary
az: Mündəricat

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
az: Toplama və qovluq bir birinə uyğun gəlmir, sinxronizasiyadan sonra da əlbətdə

en: Summary contains
az: Xülasə daxil edən

en: Summary:
az: Mündəricat:

en: Sunday
az: Bazar

en: Syncing folder
az: Qovluqlar sinxronlaşdırılır

en: Syncing folders
az: Qovluqlar sinxronlaşdırılır

en: Syntax error in parameters or arguments
az: Parametr və ya arqumentlərdə sintaksis xətası

en: Syntax error, command unrecognized
az: Sintaksis xətası, əmr tanınmır

en: System status, or system help reply
az: Sistem vəziyyəti və ya kömək cavabı

en: Task
az: Vəzifə

en: Task - %s
az: Vəzifə - %s

en: Tasks
az: Vəzifə

en: Telex
az: Teleks

en: Temporary authentication failure
az: Müvəqqəti tanıtma iflası

en: Tentative
az: Girişimli

en: Test
az: Sınaq

en: Th
az: C.a

en: The Evolution groupware suite
az: Evolution qruplaşdırılmış proqram tə'minatı otağı

en: The Evolution shell.
az: 'Evolution' qabığı.

en: The Personal Addressbook Server
az: Şəxsi Ünvan Dəftəri Vericisi

en: The Personal Calendar Server; calendar factory
az: Şəxsi Ünvan Dəftəri Vericisi; təqvim e'malatxanası

en: The URI of the tasks folder to display
az: Göstəriləcək vəzifələr qovluğunun URIsi

en: The URI that the Folder Browser will display
az: Qovluq Səyyahını göstərəcək olan URI

en: The URI that the calendar will display
az: Təqvimin göstərəcəyi URI

en: The date must be entered in the format: 
    
    %s
az: Tarix öz şəklində verilməlidir: 
    
    %s

en: The directory `%s' exists but is not the
    Evolution directory.  Please move it in order
    to allow installation of the Evolution user files.
az: `%s' qovluğu mövcuddur, amma
    "Evolution" qovluğunda yerləşmir. "Evolution" 
    istifadəçi fayllarınin qurulması üçün onu sil.

en: The file `%s' is not a directory.
    Please move it in order to allow installation
    of the Evolution user files.
az: `%s' bir qovluq deyildir.
    "Evolution" istifadəçi fayllarınin qurulması
    üçün onu sil.

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
az: Qovluq geri dönülməz şəkildə xəsarət alıb.

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
az: Coğrafi yer bu şəkildə bildirilməlidir: 
    
    45.436845,125.862501

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when the filter is run;
    "a week ago", for example.
az: Bu ismarıc tarixi süzgəcin işlədiyi müddət
    ilə müqayisə edilaəkdir;
    "bir haftə əvval" məsələn.

en: The message's date will be compared against
    the time that you specify here.
az: Bu ismarıc tarixi burada göstərdiyiniz ilə
    müqayisə ediləcəkdir.

en: The message's date will be compared against
    whatever the time is when the filter is run
    or vfolder is opened.
az: Bu ismarıc tarixi süzgəcin işlədiyi və ya
    vfolderin açıq qaldığı müddət ilə müqayisə
    ediləcəkdir.

en: The method required to load `%s' is not supported
az: `%s' i(ı) yükləməyə yarayan yol dəstəklənmir

en: The method required to load `%s' is not supported; no items from the calendar folder will be migrated to the tasks folder.
az: `%s' yükləmək üçün işlədiləcən metod dəstəkləmir;  təqvim qovluğuna heç bir vəzifə vəzifələr qovluğuna daşına bilməyəcək.

en: The method required to open `%s' is not supported
az: `%s' i(ı) açmağa yarayan yol dəstəklənmir

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
az: Faiz qiyməti ikisi də daxil olam üzərə 0 ilə 100 arasında olmalıdır

en: The specified folder type is not valid
az: Bildirilən qovluq növü hökmlü deyildir

en: The specified folder was not found
az: Bildirilən qovluq tapıla bilmədi

en: The specified type is not supported in this storage
az: Bu qeydlərdə müəyyənləşdirilən növ dəstəklənmir

en: The time must be in the format: %s
az: Gün %s şəklində girilməlidir.

en: The type of the selected folder is not valid for
    the requested operation.
az: Bildirilən gediş üçün bu seçili qovluq növü 
    hökmlü deyildir .

en: Then
az: Onda

en: There is no importer that is able to handle
    %s
az: İş görəcək alıcı mövcud deyildir
    %s

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
az: Bu görüşdə "Evolution"un düzəldə bilməyəcəyi hallar var.

en: This contact belongs to these categories:
az: Bu üzv bu kateqoriyalara aitdir:

en: This is a provider for reading from and posting toUSENET newsgroups.
az: USENET xəbər qruplarına göndərilmiş hər hansı bir xəbəri oxumaq üçün bir vasitədir.

en: This message has no subject.
    Really send?
az: Bu ismarıcın mövzusu yoxdur .
    Həqiqətən də göndərim?

en: This message has not been sent.
    
    Do you wish to save your changes?
az: Bu ismarıc göndərilə bilmədi.
    
    Dəyişiklikləri qeyd etmak istəyirsiniz?

en: This message is digitally signed and has been found to be authentic.
az: Bu ismarıc digital olaraq imzalanmışdır və original olduğu düşünülür.

en: This message is digitally signed but can not be proven to be authentic.
az: Bu ismarıc digital olaraq imzalanmışdır amma original olduğu düşünülmür.

en: This message is not currently available
az: Bu ismarıc hazırda mövcuddur

en: This new version of Evolution needs to install additional files
    into your personal Evolution directory
az: Evolutionun bu yeni qurulmasının şəxsi Evolution qovluğuna
    bə'zi əlavə fayllar köçürməlidir

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
az: Bu seçənək NNTP verisici ilə düz mətn şəklindəki parol ilə ünsiyyət quracaqdır.

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
az: Bu seçənəklə siz IMAP vericisinə düz mətn parol ilə bağlana biləcəksiniz.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
az: Bu seçənək POP verisici ilə düz mətn şəklindəki parol ilə ünsiyyət quracaqdır.Bu bir çox məktub vericisi tərəfindən dəstəklənən yeganə seçənəkdir.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
az: Bu seçənək POP verisici ilə APOP protokolu ilə kodlanmış parol ilə ünsiyyət quracaqdır. Bu seçənək bütün vericilər tərəfindən bütün istifadəçilər üçün dəstəklənməz.

en: This option will connect to the server using Kerberos 4 authentication.
az: Bu seçənəklə siz vericisiyə Kerberos 4 tanıdılması yolu ilə bağlana biləcəksiniz.

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
az: Bu seçənək ,əgər dəstəkləyirsə, verici ilə CRAM-MD5 parolu ilə ünsiyyət quracaqdır.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
az: Bu seçənək ,əgər dəstəkləyirsə, verici ilə DIGEST-MD5 parolu ilə ünsiyyət quracaqdır.

en: This option will connect to the server using a simple password.
az: Bu seçənəklə siz vericisiyə sadə parol ilə bağlana biləcəksiniz.

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
az: Bu seçənəklə siz vericisiyə adsız olaraq bağlana biləcəksiniz.

en: This will connect to the POP server and use Kerberos 4 to authenticate to it.
az: Bu seçənək POP verisici ilə Kerberos 4 istifadə edərək ünsiyyət quracaqdır.

en: Threaded Message list
az: İlgək_lənmiş İsmarıclar Siyahısı

en: Thursday
az: Cümə Axşamı

en: Time format:
az: Vaxt Şəkli:

en: Timed out trying to get lock file on %s. Try again later.
az: %s dakı(dəki) qıfıl fayllının alınması müddəti doldu. Yenidən sına.

en: Title
az: Başlıq

en: To
az: Gn:

en: To:
az: Gn:

en: Today
az: Bugün

en: Today %l:%M %p
az: Bugün %l:%M %p

en: Toggle whether to show the folder bar
az: Qovluqlar çubuğunun nümayiş etdiriləcəyi yeri bildir

en: Toggle whether to show the shortcut bar
az: Qısa yol çubuğunun nümayiş etdiriləcəyi yeri bildir

en: Toggles whether the BCC field is displayed
az: BCC girişinin harda olacağını bildirər

en: Toggles whether the CC field is displayed
az: CC girişinin harda olacağını bildirər

en: Toggles whether the From chooser is displayed
az: GÖNDƏRƏN girişinin harda olacağını bildirər

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
az: GÖNDƏRİLƏCƏK girişinin harda olacağını bildirər

en: Top:
az: Üst :

en: Transaction failed
az: Nəqliyyat bacarılmadı

en: Trash
az: Zibil Qutusu

en: Tu
az: Ç.a

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Type
az: Növ

en: Type:
az: Növ:

en: URL '%s' needs a host component
az: '%s' URLsi ev sahibinə ehtiyac hiss edir

en: URL '%s' needs a path component
az: '%s' URLsi yola ehtiyac hiss edir

en: URL '%s' needs a username component
az: '%s' URLsi istifadəçi adına ehtiyac hiss edir

en: USENET News via %s
az: %s dan(dən) USENET Xəbərləri

en: USENET news
az: USENET xəbərləri

en: Un-delete the selected messages
az: Seçili ismarıcı silmə

en: Unable to add message to summary: unknown reason
az: Xülasəyə ismarıc əlavə edə bilmədim: namə'lum səbəb

en: Unable to authenticate to IMAP server.
    %s
az: IMAP vericisinə tanıdılma xətası.
    %s

en: Unable to authenticate to SMTP server.
    %s
az: SMTP vericisinə tanıdılma xətası.
    %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending password: %s
az: POP vericisinə bağlana bilmədim.
    Parol göndərmə xətası oldu: %s

en: Unable to connect to POP server.
    Error sending username: %s
az: POP vericisinə bağlana bilmədim.
    İstifadəçi adı göndərilmə xətası oldu: %s

en: Unable to connect to POP server.
    No support for requested authentication mechanism.
az: POP vericisinə bağlana bilmədim.
    İstənən tanıtma protokoluna dəstək verilmir.

en: Unable to create output file: %s
     %s
az: Nəticə faylı yaradıla bilmir: %s
     %s

en: Unable to load grouplist file for %s: %s
az: %s üçün qrup siyahısı yüklənə bilmir: %s

en: Unable to open addressbook
az: Ünvan dəftərini aça bilmədim

en: Unable to open or create .newsrc file for %s: %s
az: %s üçün .newsrc faylı açıla bilmir ya da yaradıla bilmir: %s

en: Unable to open spool folder
az: Növbə faylını aça bilmədim

en: Unable to open the drafts folder for this account.
    Would you like to use the default drafts folder?
az: Bu hesab üçün lahiyə cərgəsə açıla bilmədi.
    Əsas lahiyə cərgəsini işlətmək istəyirsiniz?

en: Unable to process spool folder
az: Növbə faylını işlədə bilmirəm

en: Unable to save grouplist file for %s: %s
az: %s üçün qrup faylı qeyd edilə bilmir: %s

en: Undefined
az: Təsvirsiz

en: Unexpected OK response from IMAP server: %s
az: IMAP vericisindən gözlənilməz qəbul cavabı alındı: %s

en: Unexpected response from IMAP server: %s
az: IMAP vericisindən gözlənilməz cavab alındı: %s

en: Unknown
az: Namə'lum

en: Unknown authentication state.
az: Namə'lum tanıtma vəziyyəti.

en: Unknown error
az: Namə'lum xəta

en: Unknown error: %s
az: Namə'lum xəta: %s

en: Unseen
az: Görülməmiş

en: Unsubscribe
az: Qeydiyyatdan Çıx

en: Unsubscribing to folder "%s"
az: "%s" qovluğuna qeydiyyat silinir

en: Untitled
az: Adsız

en: User canceled operation.
az: İstifadəçi əməliyyatı ləğv etdi.

en: User not local; please try <forward-path>
az: İstifadəçi yerli deyil; lütfən <çatdırma cığırı>nı sınayın

en: User not local; will forward to <forward-path>
az: İstifadəçi yerli deyil; <çatdırma cığırı>na çatdırıram

en: VFolder on Mailing List
az: Məktublaşma Qrupundakı VFolder

en: VFolder on Mailing List (%s)
az: (%s) Məktublaşma Qrupundakı VFolder

en: VFolder on Mailing _List
az: Məktublaşma Q_rupundakı VFolder

en: VFolder on Se_nder
az: Gön_dərəndəki vFolder

en: VFolder on _Recipients
az: _Alıcıdakı vFolder

en: VFolder on _Subject
az: _Mövzudakı vFolder

en: VFolders
az: VFolderlər

en: Verifying is not supported by this cipher
az: Bu qeydlərdə təsdiqləmə dəstəklənmir

en: View Inline
az: İçərisini Göstər

en: View Inline (via %s)
az: İçərisini Göstər (%s ilə)

en: View the selected folder
az: Seçili qovluğu göstər

en: Virtual Folder _Editor...
az: Virtual Qovluq _Düzəldicisi...

en: Virtual Folders
az: Virtual Qovluqlar

en: Virtual folder email provider
az: _Virtual Qovluq Sehirbazı ...

en: W
az: Çərş.

en: Wants to receive _HTML mail
az: _HTML ePoçtlarını qəbul edir

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: We
az: Çə

en: Web Site
az: Web Səhifəsi

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Week
az: Həftə

en: Welcome response error: %s: possibly non-fatal
az: Xoş gəldin ismarıcı cavab xətası: %s: ağır deyil dəyəsən

en: Width:
az: En :

en: With Category
az: Kateqoriya ilə

en: Work Offline
az: Xətdən Qopuq İşlə

en: Working
az: İşləyir

en: Writing to tmp mailbox failed: %s: %s
az: Müvəqqəti məktub qutusuna yazılma bacarılmadı: %s: %s

en: Yes
az: Bəli

en: Yesterday %l:%M %p
az: Sabah: %l:%M %p

en: You cannot copy messages from this trash folder.
az: Buradakı ismarıcları zibilə göndərə bilməzsiniz.

en: You didn't enter a password.
az: Parolu girmədiniz.

en: You have not configured the mail client.
    You need to do this before you can send,
    receive or compose mail.
    Would you like to configure it now?
az: Məktub alıcısını hələ quraşdırmamısınız.
    Məktub yazmaq, almaq, göndərmədən əvvəl 
    bunu quraşdırmalısınız.
    Bunu indi quraşdırmaq istəyirsiniz?

en: You have not filled in all of the required information.
az: Lazımi bütün mə'lumatlar verilməlidir.

en: You have not set a mail transport method
az: Məktub nəql yolunu bildirməmisən

en: You may only edit messages saved
    in the Drafts folder.
az: Siz sadəcə olaraq Vəzifələr qovluğundakı
    ismarıcları düzəldə bilərsiniz.

en: You may only resend messages
    in the Sent folder.
az: Sadəcə olaraq Göndərilən cərgəsinə qeyd edilən
    ismarıcları yeniden gönderebilirsiniz.

en: You must configure an account before you can send this email.
az: Bu ePoçtu göndərməkdən əvvəl bir ePoçt
    hesabını quraşdırmalısan.

en: You must specify recipients in order to send this message.
az: Məktubu göndərə bilmək üçün alıcını da bildirməlisən.

en: You need to configure a mail transport
    before you can compose mail.
az: ePoçt göndərməkdən əvvəl bir ePoçt
    nəqliyyatını qurmalısan.

en: You need to configure an identity
    before you can compose mail.
az: ePoçt göndərməkdən əvvəl bir 
    şəxs tanıtmalısan.

en: _Actions
az: _Gedişlər

en: _Add
az: _Əlavə Et

en: _Address:
az: _Ünvan :

en: _Addressbook Sources...
az: _Ünvan Dəftəri Qaynağı...

en: _All People and Resources
az: _Bütün Adamlar və Qaynaqlar

en: _Apply Filters
az: Süzgəcləri Ə_lavə Et

en: _Autopick
az: _Avtomarik Olaraq Seç

en: _Bcc Field
az: _Bcc Girişi

en: _Cc Field
az: _Cc Girişi

en: _City:
az: _Şəhər:

en: _Close
az: _Qapat

en: _Contact
az: _Əlaqə

en: _Contacts...
az: _Əlaqələr ...

en: _Copy
az: _Köçürt

en: _Copy to Folder...
az: Qovluğa _Köçürt...

en: _Create Filter From Message
az: İsmarıcdan Qayda _Yarat

en: _Current View
az: _Hazırkı Görünüş

en: _Delete
az: _Sil

en: _Due Date:
az: _Bu tarixə qədər :

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _End time:
az: _Sonlanma vaxtı:

en: _Expunge
az: _Təmizlə

en: _File
az: _Fayl

en: _Filters...
az: _Süzgəclər ...

en: _First:
az: _Ad :

en: _Folder
az: _Qovluq

en: _Folder Bar
az: _Qovluq Çubuğu

en: _Forward
az: _Çatdır

en: _From Field
az: _Göndərən Girişi

en: _Go to Folder...
az: Qovluğa _Get ...

en: _Help
az: _Kömək

en: _Hide the Shortcut Bar
az: Qısa yol Çubuğunu _Gizlət

en: _Insert
az: _Daxil Et

en: _Invert Selection
az: Seçkiyi _Tərs Çevir

en: _Invite Others...
az: Başqalarını _Dəvət Et ...

en: _Job title:
az: Məslək _izahı:

en: _Large Icons
az: _Böyük Timsallar

en: _Last:
az: _Soyad :

en: _Mail Message
az: _Məktub İsmarıcı

en: _Mail Settings...
az: _Məktub Qurğuları...

en: _Manager's Name:
az: _İdarəcinin Adı :

en: _Middle:
az: _Orta ad:

en: _Move to Folder...
az: Qovluğa _Daşı ...

en: _New
az: _Yeni

en: _New Folder
az: _Yeni Qovluq

en: _New Group...
az: _Yeni Qrup...

en: _Nickname:
az: _Ləqəb :

en: _Office:
az: _İdarə :

en: _Open
az: _Aç

en: _Open...
az: _Aç ...

en: _Options
az: _Seçənəklər

en: _PO Box:
az: _Poçt Qutusu:

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: _Print
az: _Çap Et

en: _Print...
az: _Çap Et ...

en: _Priority:
az: _Üstünlük:

en: _Properties...
az: _Seçənəklər...

en: _Reply to Sender
az: Göndərənə _Cavab Ver

en: _Reply-To Field
az: _Cavab_Verləcək Girişi

en: _Required People
az: _Lazımi Adamlar

en: _Save
az: _Qeyd Et ...

en: _Save As...
az: Fərqli _Qeyd Et ...

en: _Search
az: A_xtar

en: _Security
az: _Təhlükəsizlik

en: _Select All
az: Hamısını Se_ç

en: _Send / Receive
az: _Göndər / Al

en: _Shortcut Bar
az: _Qısa Yol Çubuğu

en: _Small Icons
az: _Kiçik Timsallar

en: _Start time:
az: _Başlama vaxt:

en: _State/Province:
az: _Vilayət

en: _Status:
az: _Hal:

en: _Suffix:
az: _Suffiks:

en: _Task
az: _Vəzifə

en: _Title:
az: B_aşlıq:

en: _Tools
az: _Vasitələr

en: _Undelete
az: _Geri Gətir

en: _Update Free/Busy
az: Boş/Məşğulları _Təzələ

en: _View
az: _Göstər

en: _ZIP Code:
az: _ZIP Kodu:

en: `%s' is not a directory.
az: `%s' qovluq deyildir.

en: `%s' is not a maildir directory.
az: `%s' məktub qovluğu faylı deyildir.

en: `%s' is not a regular file.
az: `%s' normal bir fayl deyildir .

en: a time relative to the current time
az: indiki vaxta görə müddət

en: a time you specify
az: bildirdiyin vaxt

en: address card
az: ünvan kartı

en: after
az: sonra

en: attachment
az: yapışdırılmış fayl

en: before
az: əvvəl

en: calendar information
az: təqvim haqqında

en: contains
az: daxil edir

en: date-end
az: bitiş tarixi

en: date-start
az: başlama tarixi

en: day
az: gün

en: day(s)
az: gün(lər)

en: days
az: gün

en: does not contain
az: daxil etmir

en: does not end with
az: ilə sonlanmır

en: does not exist
az: yoxdur

en: does not sound like
az: oxçamır

en: does not start with
az: başlamır

en: end of appointment
az: görüşün sonu

en: ends with
az: sonlanır

en: exists
az: mövcuddur

en: for
az: üçün

en: forever
az: həmişə

en: hour
az: saat

en: hour(s)
az: saat

en: hours
az: saat

en: if all criteria are met
az: bütün kriteriyalar uyğun gəlirsə

en: if any criteria are met
az: əgər hər hansı bir kriteriya uyğun gəlirsə

en: incoming
az: gələn

en: init_bonobo(): could not initialize Bonobo
az: init_bonobo(): Bonobonu başlada bilmədim

en: init_corba(): could not initialize GNOME
az: init_corba(): GNOME başladıla bilmədi

en: is
az: dir(dır)

en: is greater than
az: böyükdür

en: is less than
az: azdır

en: is not
az: deyil

en: maildir
az: məktub qovluğu

en: minute
az: dəqiqə

en: minute(s)
az: dəqiqə

en: minutes
az: dəqiqə

en: month
az: ay

en: month(s)
az: ay

en: months
az: ay

en: not a maildir directory
az: məktub qovluğu faylı deyildir

en: now
az: indi

en: occurrences
az: hadisələr

en: on
az: ..da

en: on or after
az: da(də) ya da sonra

en: on or before
az: da(də) ya da əvvəl

en: on the
az: ...da (də)

en: outgoing
az: gedən

en: second
az: saniyə

en: seconds
az: saniyə

en: seconds.
az: saniyə.

en: sendmail exited with signal %s: mail not sent.
az: sendmail %s siqnalı verərək bağlandı: məktub göndərilə bilmədi.

en: sendmail exited with status %d: mail not sent.
az: sendmail %d halı ilə bağlandı: məktub göndərilə bilmədi.

en: setup_vfs(): could not initialize GNOME-VFS
az: setup_vfs(): GNOME_VFS başladıla bilmədi

en: sounds like
az: oxşayır

en: specific folders only
az: təkcə xüsusi qovluqlar

en: start of appointment
az: iclasın başlanğıcı

en: starts with
az: başlayır

en: th
az: .

en: the current time
az: indiki vaxt

en: until
az: qədər

en: vFolder Sources
az: vFolder Qaynaqları

en: was after
az: sonra idi

en: was before
az: əvvəl idi

en: week
az: həftə

en: week(s)
az: həftə

en: weeks
az: həftə

en: with all active remote folders
az: bütün fəal uzaq qovluqlarla

en: with all local and active remote folders
az: bütün yerli və fəal uzaq qovluqlarla

en: with all local folders
az: bütün yerli qovluqlarla

en: year
az: il

en: year(s)
az: il

en: years
az: il
