control-center 1.4.0 - en to az translation catalogue (286 entries)

en:     Remove
az: 	Sil

en:  (Not found)
az:  (Tapılmadı)

en:  Browse...
az:  Gəz...

en: "%s" does not exist or is not executable.
    Check your spelling and make sure you have
    the right permissions to execute this file.
az: "%s" ya mövcud deyil ya da icra edilə biləcək bir fayl deyil.
    Imla xətalarını yoxlayın və bu faylı icra etmək üçün 
    səlahiyyatinizin olub olmadığına da bir baxın.

en: %s (Current)
az: %s (Hazırkı)

en: About
az: Haqqında

en: About the GNOME control-center.
az: GNOME idarə-mərkəzi haqqında.

en: Acceleration
az: Sür'ətləndirmə

en: Add Application
az: Proqram Əlavə Et

en: Add Application...
az: Proqram Əlavə Et...

en: Add MIME Type
az: Maym Növü Əlavə Et

en: Add New Extension
az: Yeni Uzantılar Əlavə Et

en: Add New MIME Type
az: Yeni Maym Növü Əlavə Et

en: Add New MIME Type...
az: Yeni Maym növü əlavə et...

en: Add New Window Manager
az: Yeni Pəncərə İdarəcisi Əlavə Et

en: Add...
az: Əlavə et...

en: Another item
az: Başqa üzv

en: Application Command:
az: Proqram Əmrï:

en: Application Name:
az: Proqram Adı:

en: Applications
az: Proqram Tə'minatları

en: At the mouse pointer
az: Siçan oxu yanındadır

en: Audio mixer
az: Audio mikser

en: Auto
    Preview
az: Avtomatik
    Nümayiş

en: Available Themes
az: Mövcud Örtülər

en: Background
az: Arxa plan

en: Bad Application Command
az: Xətalı Proqram Əmri

en: Bad Application Name
az: Xatalı Proqram Adı

en: Bottom
az: Alt

en: By Its
az: Bununla

en: COLOR
az: RƏNG

en: Can detach and move menus
az: Menyular sökülüb hərəkət etdirilməsin

en: Can detach and move toolbars
az: Ləvazimat çubuqları sökülüb hərəkət etdirilə bilmir

en: Can open from URI
az: URIdən aça bilmirəm

en: Can open multiple files
az: Çoxlu fayl aça bilər

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
az: hbox tapıla bilmədi, normail fayl seçicisi istifadə edilir

en: Center of the screen
az: Ekranın ortası

en: Centered
az: Mərkəzləşdirilmiş

en: Change File Extensions
az: Fayl Uzantılarını Dəyişdir

en: Change Icon
az: Timsalı Dəyişdir

en: Choose a window manager
az: Pəncərə idarəcisi seç

en: Click on keypress
az: Düymələrə tıqlama

en: Click volume
az: Tıqlama səviyyəsi

en: Close
az: Qapat

en: Color
az: Rəng

en: Command
az: Əmr

en: Command '%s' failed
az: Əmr '%s' iflas etdi

en: Command cannot be empty
az: Əmr boş ola bilməz

en: Command:
az: Əmr:

en: Configuration Command:
az: Quraşdırma Əmrï

en: Configuration of the desktop's background
az: Masa üstü arxa planı quraşdırılması

en: Configure GNOME's use of sound
az: GNOME səs istifadəsini qur

en: Configure how document types are handled
az: Sənəd növlərinə necə davaranılacağını quraşdır

en: Configure the global settings of your GNOME applications
az: GNOME proqram tə'minatlarınızın qurğularını edin

en: Configure the settings of your Multimedia devices
az: Multimedya avadanlıqlarını quraşdırın

en: Configure which programs are used to display URLs
az: URL göstərə biləcək proqramları qur

en: Configure your external devices
az: Xarici avadanlıqlarınızı quraşdırın

en: Control Center
az: İdarə Mərkəzi

en: Control Center Menu
az: İdarə Mərkəzi Menyusu

en: Could not start '%s'.
    Falling back to previous window manager '%s'
az: '%s' başladıla bilmədı
    Əvvəlki '%s' pəncərə idarəcisi istifadə edilir.

en: Could not start fallback window manager.
    Please run a window manager manually. You can
    do this by selecting "Run Program" in the
    foot menu
az: Arxa pəncərə idarəcisi başladıla bilmədi.
    Lütfən pəncərə idarəcisi əllə başladın. Bunu
    "Proqramı Başlat" ı alt menyudan seçərək 
    edə bilərsiniz

en: Default Action
az: Əsas Davranış

en: Default Action:
az: Əsas Davranış::

en: Default MDI Mode
az: Əsas MDI Modu

en: Default value
az: Əsas qiymət

en: Delete
az: Sil

en: Delete Application
az: Proqramı Sil

en: Delete This MIME Type
az: Bu Maym növünü sil

en: Description
az: Mə'lumat

en: Description (e.g. Thumper image):
az: İzahat (msl Tumper rəsmi):

en: Desktop
az: Masa Üstü

en: Desktop Properties manager.
az: Masa Üstü Seçənəkləri idarəcisi.

en: Dialog Behavior
az: Dialoq Davranışı

en: Dialog Layout
az: Dialoq Düzülüşü

en: Dialog buttons
az: Dialoq düymələri

en: Dialog buttons have icons
az: Dialoq düymələrinin timsalları var

en: Dialog hints
az: Dialoq ip ucları

en: Dialog position
az: Dialoq yeri

en: Dialogs
az: Dialoqlar

en: Dialogs are like other windows
az: Dialoqlar başqa pəncərlər kimi olsun

en: Dialogs are treated specially by window manager
az: Dialoqlar pəncərə idarəcisi tərəfindən düzəldilir

en: Disabled
az: Fəaliyyəti Dayandırılmış

en: Discard all changes
az: Bütün dəyişiklikləri nəzərə alma

en: Display wallpaper: tiled, centered, scaled or ratio
az: Divar kağızını göstər: döşənmiş, mərkəzləşdirilmiş, böyüdülmüş ya da nisbət

en: Distribution Version:
az: Buraxılış:

en: Document Handlers
az: Sənəd İşçiləri

en: Duration (ms)
az: Müddət (ms)

en: Edit Application
az: Proqramı Düzəlt

en: Edit Application...
az: Proqramı Düzəlt...

en: Edit Applications List
az: Proqram Siyahısını Düzəlt

en: Edit Components List
az: Komponenetlər Siyahısını Düzəlt

en: Edit List
az: Siyahını Düzəlt

en: Edit Window Manager
az: Pəncərə İdarəcisini Düzəlt

en: Edit...
az: Düzəlt...

en: Embossed Logo
az: Hopdurulmuş Gerb

en: Enable auto-repeat
az: Avtomatik Təkrarlamanı Fəallaşdır

en: Enable sound server startup
az: Səsli başlanğıcı fəallaşdır

en: Error initializing the `url-properties' capplet.
az: `url-seçənəkləri` cappleti başlatma xətası.

en: Error installing theme:
    '%s'
    %s
az: Örtü qurula bilmədï
    '%s'
    %s

en: Event
az: Hadisə

en: Extension
az: Uzantılar

en: Extension:
az: Uzantılar:

en: Fast
az: Sür'ətli

en: File Extensions
az: Fayl Uzantıları

en: File Types and Programs
az: Fayl Növləri və proqramlar

en: File to Play
az: Çalınacaq Fayl

en: GNOME Control Center
az: GNOME İdarə Mərkəzi

en: GNOME MDI Options
az: GNOME MDI Seçənəkləri

en: General
az: Ümumi

en: Gradient orientation: vertical or horizontal
az: Qradientin istiqamətï üfüqi ya da şaquli

en: Help browser
az: Kömək səyyahı

en: Help browser (new window)
az: Kömək səyyahı (yeni pəncərə)

en: Help on control-center
az: İdarə mərkəzində kömək

en: Help with '%s' settings
az: %s qurğuları üçün kömək et

en: Help with the GNOME control-center.
az: GNOME idarə-mərkəzi üçün kömək et.

en: Help with the current configuration page.
az: Hazırkı quraşdırmə səhifəsi üçün kömək et.

en: Home directory doesn't exist!
az: Ev cərgəsi mövcud deyildir!

en: Horizontal Gradient
az: Üfüqi Qradient

en: Host Name:
az: Eh Sahibi Adı:

en: IMAGE
az: ŞƏKİL

en: IMAGE-FILE
az: Şəkil-Faylı

en: IOR of the control-center
az: İdarə-Mərkəzi IORu

en: Ignore default action.  Used for custom init-session cases
az: Əsas davranışı ləğv et. Hazırkı baş-iclas üçün istifadə edilir

en: Initialize session settings
az: İclas qurğularını başlat

en: Install new
    theme...
az: Yeni örtü
    qur...

en: Item 1
az: Üzv 1

en: Keyboard
az: Klaviatura

en: Keyboard Properties
az: Klaviatura Seçənəkləri

en: Keyboard bell
az: Klaviatura zınqırovu

en: Keyboard click
az: Klaviatura tıqlaması

en: Keyboard repeat rate
az: Klaviatura təkrarlama sıxlığı

en: Large
az: Geniş

en: Left
az: Sol

en: Left handed
az: Solaxay

en: Left-justify buttons
az: Düymələri sola düz

en: Let window manager decide
az: Pəncərə idarəsici qərar verə bilsin

en: Look and Feel
az: Görünüş və Davranış

en: Look and Feel Properties
az: Görünüş və Davranış Seçənəkləri

en: MDI notebook tab position
az: MDI qeyd dəfrəri təb yeri

en: MIME Type
az: Maym Növü

en: MODE
az: HAL

en: Menu Options
az: Menyu Seçənəkləri

en: Menu items have icons
az: Menyu üzvlərinin timsalları olsun

en: Menus have relieved border
az: Menyuların relyefli kənarları olsun

en: Mouse
az: Siçan

en: Mouse Properties
az: Siçan Seçənəkləri

en: Mouse buttons
az: Siçan düymələri

en: Mouse motion
az: Siçan Hərəkətləri

en: Multi-capplet id.
az: Çoxlu-capplet id.

en: Multimedia
az: Multimedya

en: Name cannot be empty
az: Ad boş ola bilməz

en: Name:
az: Ad:

en: Netscape (new window)
az: Netscape (yeni pəncərə)

en: New MIME type (e.g. image/x-thumper):
az: Yeni Maym Növü (msl image/x-thumper):

en: No help is available/installed for these settings. Please make sure you
    have the GNOME User's Guide installed on your system.
az: Bu qurğular üçün heç bir kömək qurulmayıb/yoxdur. Lütfən sisteminizə
    GNOME İstifadəçiləri Bələdçisini qurub qurmadığınızı yoxlayın.

en: None
az: Yoxdur

en: Notebook
az: Qeyd dəftəri

en: OK
az: OLDU

en: ORIENT
az: İSTİQAMƏT

en: One
az: Bir

en: Open Behavior
az: Davranışı Aç

en: Open With Application
az: Proqram İlə Aç

en: Operating System:
az: İşlətim Sistemi:

en: Peripherals
az: Ətraf Avdanlıqlar

en: Pitch (Hz)
az: Səs burma (Hz)

en: Place dialogs over application window when possible
az: Dialoqları imkan olsa digər proqram tə'minatı pəncərələrinin üstünə çıxart

en: Play
az: Çal

en: Preview
az: Nümayiş

en: Previous window manager did not die
az: Əvvəlki pəncərə idarəcisi sonlanmadı

en: Primary Color
az: Birinci Rəng

en: Processor Type:
az: İşlədici Növü:

en: Protocol
az: Protokol

en: Put buttons on edges
az: Düymələri kənara qoy

en: Radio Button 1
az: Radio Düyməsi 1

en: Radio Button 2
az: Radio Düyməsi 2

en: Remove
az: Sil

en: Repeat Delay
az: Təkrarlama gecikməsi

en: Repeat rate
az: Təkrarlama sıxlığı

en: Restore mixer levels of Gnome Mixer
az: Mikser səviyyəsini GNOME Mikser səviyyələrinə bərpa et

en: Revert
az: Döndər

en: Revert to System Defaults
az: Sistemin Ana Seçənəklərinə Çevir

en: Reverting to system settings will lose any changes
    you have ever made to File Types and Programs.
    Revert anyway?
az: Sistemin ana seçənəklərinə çevirmək bütün dəyişiklikləri
    ləğv edəcəkdir. Yenə də çevirim?

en: Right
az: Sağ

en: Right handed
az: Sağaxay

en: Right-justify buttons
az: Düymələri sağa düz

en: Run Configuration Tool for %s
az: %s üçün Quraşdırma Vasitəzini Başlat

en: Sample Button
az: Nümayiş Düyməsi

en: Sample Check Button
az: Nümayiş Seçki Düyməsi

en: Sample Text Entry Field
az: Nümayiş Mətn Giriş Yeri

en: Save Session Later
az: İclası Sonra Qeyd Et

en: Save Session Now
az: İclası İndi Qeyd Et

en: Scaled
az: Böyüdülmüş

en: Scaled (keep aspect)
az: Böyüdülnüş (originalını qoru)

en: Secondary Color
az: İkinci Rəng

en: Select a theme to install
az: Qurmaq üçün örtü seç

en: Select an icon
az: Timsal seç

en: Select applications to appear in menu for MIME type "%s"
az: "%s" Maym növü üçün menyuda görünəcək proqram tə'minatını seçin

en: Select sound file
az: Səs faylı seç

en: Select views to appear in menu for MIME type "%s"
az: "%s" Maym növü üçün menyuda görünəcək nümatişlərini seçin

en: Select which desktop theme to use
az: Qurmaq üçün masa üstü örtüsü seç

en: Selected themes from above will be tested by previewing here.
az: Yuxarıda seçilən mövzulara burada göz atılacaq.

en: Session
az: İclas

en: Session Management Settings
az: İclas İdarə Qurğuları

en: Set
az: Qur

en: Set background image.
az: Arxa plan şəklini seç

en: Set parameters from saved state and exit
az: Qeyd edilmiş haldan parametrləri al və çıx

en: Sets the default feel of GNOME applications
az: GNOME proqramlarının əsas davranış şəklini qurar

en: Sets the wallpaper to the value specified
az: Divar kağızını riyazi olaraq qurmağınız üçündür

en: Slow
az: Yavaş

en: Small
az: Dar

en: Solid
az: Yeknəsəq

en: Sorry, no help is available for these settings.
az: Bağışlayın, bu qurğu üçün kömək yoxdur.

en: Sound
az: Səs

en: Sound Events
az: Səsli Hadisələr

en: Sound server
az: Səs vericisi

en: Sounds for events
az: Hadisələr üçün səslər

en: Specifies end background color for gradient
az: Arxa plan rənginin axırıncı qradientini göstərir

en: Specifies the background color
az: Arxa plan rəngini göstərir

en: Specify which programs are used to open or view each file type
az: Hər fayl növünü açacaq proqramları göstərər

en: Spread buttons out
az: Düymələri saç

en: Starting %s
    (%d seconds left before operation times out)
az: %s Başladılır
    (əməlliyatın qurtarmasına %d saniyə qaldı)

en: Statusbar Options
az: Vəziyyət Çubuğu Seçənəkləri

en: Statusbar is interactive when possible
az: Vəziyyət çubuğu imkan varssa interaktiv olsun

en: Statusbar progress meter is on the right
az: Vəziyyət çubuğu gedişat göstəricisi sağda olsun

en: Submenu
az: Alt menyu

en: Submenus can be torn off
az: Alt menyular söndürülə bilsins

en: Test
az: Sınaq

en: Test settings
az: Qurğular sına

en: The GNOME configuration tool
az: GNOME quraşdırma avadanlığı

en: The MIME type entered contained upper case characters. Upper case characters were changed to lower case for you.
az: Girdiyiniz Maym növü girişi böyük hərflər daxil edir. Onları kiçik hərflərə çevirirəm.

en: The command "%s" cannot be found.
    You must use a command that can work from any command line.
az: "%s" əmri tapılmadı.
    Buraya istənilən əmr sətirindan girilərək icra edilə bilən hər hansı bir əmri girə biləsiniz.

en: The following modules have had changes made, but not committed.  If you would like to edit them, please double click on the appropriate entry.
az: Bu modullar dəyişdirildi amma dəyişikliklər qeyd edilmədı Əgər bunları düzəltmək istəyirsiniz isə giriş üstünə qoşa tıqlayın.

en: The sound file for this event does not exist.
az: Bu səbəb üçün səs faylı yoxdur.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
az: Bu səbəb üçün seçilmiş səs faylı yocdur.
    Bəlkə də əsas səslər üçün gnome-audio boxçasını
     qurmamısınız.

en: Theme Selector
az: Örtü Seçici

en: Theme does not exist
az: Örtü mövcud deyildir

en: This copy of the GNOME control center was not compiled with sound support
az: GNOME idarə mərkəzinin bu üzköçürməsi səs dəstəyi ilə dərlənməyib

en: Threshold
az: Aralıq

en: Tiger
az: Pələng

en: Tiled
az: Döşənmiş

en: Toolbar Options
az: Ləvazimat Çubuğu Seçənəkləri

en: Toolbar buttons have relieved border
az: Ləvazimat çubuqları düymələri relyefli kənara sahib olsun

en: Toolbars have line separators
az: Ləvazimat çubuqlarının arakəsmələri olsun

en: Toolbars have relieved border
az: Ləvazimat çubuqları relyefli kənara sahib olsun

en: Toolbars have text labels
az: Ləvazimat çubuqlarının mətni adları olsun

en: Top
az: Üst

en: Toplevel
az: Ən Üst

en: Try
az: Cəhd Et

en: Two
az: İki

en: Type in the extensions for this mime-type (without dot).
    You can enter several extensions seperated by a space,
    for example: html htm
az: Bu mime növü uzantılari seçin(nöqtəsiz).
    Müxtəlif uzantıları araya boçluq qoyaraq girə biləsiniz.
    Misalçün: .html, .htm

en: URL Handlers
az: URL Proqramları

en: Unknown
az: Namə'lum

en: Unknown file format
az: Namə'lum fayl şəkli

en: Use GNOME to set background
az: Arxaplanı qurmaq üçün "GNOME"dən istifadə et

en: Use Viewer
az: Nümayişçi İşlət

en: Use a gradient fill for the background
az: Arxa plan üçün qradient istifadə et

en: Use a solid fill for the background
az: Arxa plan üçün tək rəng istifadə et

en: Use custom font.
az: Hazırkı yazı növünü istifadə et.

en: Use statusbar instead of dialog when possible
az: Dialoq yerinə vəziyyət çubuğunu göstər

en: User Font
az: İstifadəçi Yazı Növləri

en: User Interface
az: İstifadəçi Ara Üzü

en: User Name:
az: Istifadəçi Adı:

en: Vertical Gradient
az: Üfüqi Qradient

en: View as %s
az: %s olaraq Nümayiş Etdir

en: Volume
az: Səs Səviyyəsi

en: Wallpaper
az: Divarkağızı

en: Wallpaper Selection
az: Divarkağızı Seçkisi

en: Warning:
az: Diqqət:

en: Window Manager
az: Pəncərə İdarəcisi

en: Window manager is session managed
az: İclas idarəli pəncərə idarəcisi

en: X ID of the socket it's plugged into
az: Taxıldığı soketin X IDsi

en: You cannot delete the current Window Manager
az: Hazırkı Pəncərə İdarəcisi silinə bilməz

en: You must enter a command.
az: Əmr seçməlisiniz

en: You must enter a name.
az: Ad seçməlisiniz

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. This can be done by either selecting "Save Current Session"
    under "Settings" in the main menu, or by turning on
    "Save Current Setup" when you log out.
az: Hazırkı pənərə idarəciniz dəyişdı. Bu dəyişikliklərin fəallaşması üçün
    "Qurğular" menyusu altındakı "Hazırkı İclası Qeyd Et" seçənəyi ilə
    edilə bilər. Ya da çıxışda "Hazırkı Quruluşu Qeyd Et" seçənəyi ilə
    eyni nəticə alınar.

en: Your current window manager has been changed. In order for
    this change to be saved, you will need to save your current
    session. You can do so immediately by selecting the "Save session
    now" below, or you can save your session later.  This can be
    done either selecting "Save Current Session" under "Settings"
    in the main menu, or by turning on "Save Current Setup" when
    you log out.
az: Hazırkı pəncərə idarəciniz dəyişdı Dəyişiklikləri qeyd etmeək üçün
    oturumu qeyd etməlisiniz. Bunu həmən "İclası Həmən Qeyd Et"
    seçənəyini işrətləyərək edə bilərsiniz. Ya da sonra edə bilərsiniz. Bu da
    "Qurğular" menyusundakı "Hazırkı İclası Qeyd Et" seçənəyi
    işrətlənərək edilə bilər. Ya da çıxışda "Hazırkı İclası Qeyd Et" seçənəyi
    ilə edilə bilər.

en: an initialization error occurred while starting 'background-properties-capplet'.
    aborting...
az: 'arxa plan-seçənəklər-applet' əməliyyatı başladılırkən xəta oldu.
    çıxıram...

en: an initialization error occurred while starting 'keyboard-properties-capplet'.
    aborting...
az: 'klaviatura-seçənəklər-capplet' başladırkən xəta oldu.
    çıxılır...

en: an initialization error occurred while starting 'mouse-properties-capplet'.
    aborting...
az: 'siçan-seçənəklər-capplet' başladılırkən xəta oldu.
    çıxılır...

en: an initialization error occurred while starting 'sound-properties-capplet'.
az: 'səs-seçənəkləri-capplet' başladılırkən xəta oldu.

en: an initialization error occurred while starting 'wm-properties-capplet'.
    aborting...
az: 'wm-seçənəkləri-capplet' başladırkən xəta oldu.
    çıxılır...

en: capplet-command to be run.
az: capplet-əmri başladıla bilmir.

en: handler:
az: ləvazimat;

en: id of the capplet -- assigned by the control-center
az: idarə-mərkəzi tərəfindən qəbul edilən capplet id'si

en: none
az: heç biri

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	'%s' didn't start
az: wm-seçənəkləri-capplet: Pəncərə idarəcisi başladıla bilmir.
    	'%s' başlamadı

en: wm-properties-capplet: Unable to initialize window manager.
    	Another window manager is already running and could not be killed
az: wm-seçənəkləri-capplet: Pəncərə idarəcisi başladıması xətası.
    	Başqa pəncərə idarəcisi onsuz da fəaliyyətdədir və sonlandırıla bilməz
