gutenprint 5.3.5-pre1 - en to ka translation catalogue (696 entries)

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Hybrid EvenTone
ka: ჰიბრიდული EvenTone

en: Hybrid EvenBetter
ka: ჰიბრიდული EvenBetter

en: Hybrid UniTone
ka: ჰიბრიდული UniTone

en: Adaptive Hybrid
ka: ადაპტიური ჰიბრიდი

en: Ordered
ka: შეკვეთილია

en: Ordered New
ka: შევუკვეთე ახალი

en: Fast
ka: სწრაფი

en: Very Fast
ka: ძალიან სწრაფი

en: Hybrid Floyd-Steinberg
ka: ფლოიდ-შტაინბერგი (ჰიბრიდული)

en: Predithered Input
ka: წინასწარ დიზერინგის მქონე შეყვანა

en: Drop Size Segmented
ka: დაყოფილი წვეთის ზომა

en: Drop Size Segmented New
ka: ახალი დაყოფილი წვეთის ზომა

en: Density
ka: სიმკვრივე

en: Dither Algorithm
ka: დიზერინგის ალგორითმი

en: Miscellaneous (unclassified)
ka: სხვადასხვა (დაულაგებელი)

en: Family driver
ka: ოჯახის მძღოლი

en: Color conversion module
ka: ფერის გარდაქმნის მოდული

en: Size of the paper being printed to
ka: ქაღალდის ზომა, რომელზეც ბეჭდვა მიმდინარეობს

en: Media Type
ka: მატარებლის ტიპი

en: Type of media (plain paper, photo paper, etc.)
ka: მედიის ტიპი (უბრალო ქაღალდი, ფოტოქაღალდი, ა.შ.)

en: Media Source
ka: მედიის წყარო

en: Source (input slot) of the media
ka: მედიის წყარო (შეყვანის სლოტი)

en: Cassette Tray
ka: კასეტის ჩასადები

en: CD Hub Size
ka: CD-ის ყუთის ზომა

en: CD Size (Custom)
ka: CD-ის ზომა (ხელით)

en: CD Hub Size (Custom)
ka: CD-ის ყუთის ზომა (ხელით)

en: CD Horizontal Fine Adjustment
ka: CD-ის ჰორიზონტალური მდებარეობის ზუსტი მორგება

en: CD Vertical Fine Adjustment
ka: CD-ის ვერტიკალური მდებარეობის ზუსტი მორგება

en: Resolution
ka: გარჩევადობა

en: Ink Type
ka: მელნის ტიპი

en: Type of ink in the printer
ka: პრინტერში არსებული მელნის ტიპი

en: Ink Channels
ka: მელნის არხები

en: Printing Mode
ka: ბეჭდვის რეჟიმი

en: Printing Output Mode
ka: ბეჭდვის გამოტანის რეჟიმი

en: Ink Set
ka: მელნების ნაკრები

en: Type of inkset in the printer
ka: პრინტერში ჩადებული მელნების ნაკრების ტიპი

en: Borderless
ka: საზღვრების გარეშე

en: Print without borders
ka: საზღვრების გარეშე ბეჭდვა

en: Double-Sided Printing
ka: ორმხრივი ბეჭდვა

en: Print Quality
ka: ბეჭდვის ხარისხი

en: Orientation
ka: ორიენტაცია

en: Cyan Density
ka: იისფრის სიმკვრივე

en: Adjust the cyan density
ka: იისფრის სიმკვრივის განსაზღვრა

en: Magenta Density
ka: ალისფრის სიმკვრივე

en: Adjust the magenta density
ka: ალისფრის სიმკვრივის განსაზღვრა

en: Yellow Density
ka: ყვითლის სიმკვრივე

en: Adjust the yellow density
ka: ყვითლის სიმკვრივის განსაზღვრა

en: Black Density
ka: შავის სიმკვრივე

en: Adjust the black density
ka: შავის სიმკვრივის განსაზღვრა

en: Light Cyan Transition
ka: ღია იისფერში გადასვლა

en: Light Magenta Transition
ka: ღია ალისფერში გადასვლა

en: Light Yellow Transition
ka: ღია ყვითელში გადასვლა

en: Off
ka: გამორთული

en: Long Edge (Standard)
ka: გრძელი წიბო (სტანდარტული)

en: Short Edge (Flip)
ka: მოკლე წიბო (გადაბრუნება)

en: Portrait
ka: პორტრეტი

en: Landscape
ka: ლანდშაფტი

en: Reverse Portrait
ka: შებრუნებული პორტრეტი

en: Reverse Landscape
ka: შებრუნებული ლანდშაფტი

en: CD - 5 inch
ka: CD - 5 დუიმი

en: CD - 3 inch
ka: CD - 3 დუიმი

en: CD - Custom
ka: CD - ხელით მითითებული

en: Normal
ka: ნორმალური

en: Driver-Controlled
ka: დრაივერის მიერ არჩეული

en: Upper Tray/Cassette 1
ka: ზედა თარო/პირველი კასეტა

en: Lower Tray/Cassette 2
ka: ქვედა თარო/მეორე კასეტა

en: Color
ka: ფერი

en: Black and White
ka: შავთეთრი

en: Both
ka: ორივე

en: Black
ka: შავი

en: Photo
ka: ფოტო

en: None
ka: არა_ფერი

en: Manual Control
ka: ხელით კონტროლი

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: High Accuracy
ka: მაღალი სიზუსტით

en: Bright Colors
ka: კაშკაშა ფერები

en: Correct Hue Only
ka: მხოლოდ ტონის შესწორება

en: Uncorrected
ka: შეუსწორებელი

en: Threshold
ka: ზღვარი

en: Grayscale
ka: ნაცრისფერი

en: Channel
ka: არხი

en: Gamma for raw channel
ka: RAW არხის გამა

en: Color Correction
ka: ფერების კორექცია

en: Color correction to be applied
ka: ფერების შესწორების გადატარება

en: Channel Bit Depth
ka: არხის ბიტის სიღრმე

en: Bit depth per channel
ka: თითოეული არხის ბიტური სიღრმე

en: Input Image Type
ka: შეტანილი გამოსახულების ტიპი

en: Input image type
ka: შეტანილი გამოსახულების ტიპი

en: Output Image Type
ka: გამოტანილი გამოსახულების ტიპი

en: Output image type
ka: გამოტანილი გამოსახულების ტიპი

en: Raw Channels
ka: Raw არხები

en: SimpleGamma
ka: უბრალო გამა

en: Do not correct for screen gamma
ka: ეკრანის გამის არ შესწორება

en: Brightness
ka: სიკაშკაშე

en: Brightness of the print
ka: ბეჭდვის სიკაშკაშე

en: Contrast
ka: კონტრასტი

en: Contrast of the print (0 is solid gray)
ka: ბეჭდვის კონტრასტი (0 უბრალოდ ყავისფერია)

en: Linear Contrast Adjustment
ka: კონტრასტის ხაზოვანი მორგება

en: Composite Gamma
ka: კომპოზიტური გამა

en: AppGamma
ka: აპის გამა

en: Cyan
ka: ცისფერი

en: Adjust the cyan gamma
ka: ცისფრის გამის მორგება

en: Magenta
ka: ალისფერი

en: Adjust the magenta gamma
ka: ალისფრის გამის მორგება

en: Yellow
ka: ყვითელი

en: Adjust the yellow gamma
ka: ყვითლის გამის მორგება

en: Red
ka: წითელი

en: Adjust the red gamma
ka: წითლის გამის მორგება

en: Green
ka: მწვანე

en: Adjust the green gamma
ka: მწვანის გამის მორგება

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Adjust the blue gamma
ka: ლურჯის გამის მორგება

en: Adjust the black gamma
ka: შავის გამის მორგება

en: Cyan Balance
ka: ცისფრის ბალანსი

en: Adjust the cyan gray balance
ka: ცისფრის ყავისფრის ბალანსი

en: Magenta Balance
ka: ალისფრის ბალანსი

en: Adjust the magenta gray balance
ka: ალისფრის ყავისფრის ბალანსი

en: Yellow Balance
ka: ყვითლის ბალანსი

en: Adjust the yellow gray balance
ka: ყვითლის ყავისფრის ბალანსი

en: Saturation
ka: გაჯერებულობა

en: Ink Limit
ka: მელნის ლიმიტი

en: GCR Transition
ka: GCR გადასვლა

en: Cyan Curve
ka: ცისფრის მრუდი

en: Cyan curve
ka: ცისფრის მრუდი

en: Magenta Curve
ka: ალისფრის მრუდი

en: Magenta curve
ka: ალისფრის მრუდი

en: Yellow Curve
ka: ყვითლის მრუდი

en: Yellow curve
ka: ყვითლის მრუდი

en: Black Curve
ka: შავის მრუდი

en: Black curve
ka: შავის მრუდი

en: Red Curve
ka: წითლის მრუდი

en: Red curve
ka: წითლის მრუდი

en: Green Curve
ka: მწვანის მრუდი

en: Green curve
ka: მწვანის მრუდი

en: Blue Curve
ka: ლურჯის მრუდი

en: Blue curve
ka: ლურჯის მრუდი

en: White Curve
ka: თეთრის მრუდი

en: White curve
ka: თეთრის მრუდი

en: Hue Map
ka: ტომის რუკა

en: Saturation Map
ka: გაჯერებულობის რუკა

en: Luminosity Map
ka: განათებულობის რუკა

en: no wrap
ka: სიტყვების არ გადატანა

en: wrap around
ka: სიტყვების გადატანა

en: Unknown type parameter %s (%d)
ka: პარამეტრის უცნობი ტიპი %s(%d)

en: Page size is not valid
ka: გვერდის ზომა არასწორია

en: Automatic Printing Mode
ka: ბეჭდვის ავტომატური რეჟიმი

en: Automatic printing mode
ka: ბეჭდვის ავტომატური რეჟიმი

en: Printing Direction
ka: ბეჭდვის მიმართეულება

en: Interleave Method
ka: მონაცვლეობის მეთოდი

en: Interleave pattern to use
ka: მონაცვლეობის გამოყენებული მეთოდი

en: Output Order
ka: გამოტანის თანამიმდევრობა

en: Alignment Passes
ka: სწორების გავლები

en: Alignment Choices
ka: სწორების არჩევნები

en: Ink change command
ka: მელნის შეცვლის ბრძანება

en: Command filter name
ka: ბრძანების ფილტრის სახელი

en: Channel Names
ka: არხის სახელები

en: Raw Channel Count
ka: RAW არხების რაოდენობა

en: Cyan Map
ka: ცისფრის რუკა

en: Adjust the cyan map
ka: ცისფრის რუკის მორგება

en: Magenta Map
ka: ალისფრის რუკა

en: Adjust the magenta map
ka: ალისფრის რუკის მორგება

en: Yellow Map
ka: ყვითლის რუკა

en: Adjust the yellow map
ka: ყვითლის რუკის მორგება

en: Blue Map
ka: ლურჯის რუკა

en: Adjust the blue map
ka: ლურჯის რუკის მორგება

en: Orange Map
ka: ნარინჯისფრის რუკა

en: Adjust the orange map
ka: ნარინჯისფრის რუკის მორგება

en: Red Map
ka: წითლის რუკა

en: Adjust the red map
ka: წითლის რუკის მორგება

en: Green Map
ka: მწვანის რუკა

en: Adjust the green map
ka: მწვანის რუკის მორგება

en: Blue Density
ka: ლურჯის სიმკვრივე

en: Adjust the blue density
ka: ლურჯის სიმკვრივის მორგება

en: Orange Density
ka: ნარინჯისფრის სიმკვრივე

en: Adjust the orange density
ka: ნარინჯისფრის სიმკვრივის მორგება

en: Red Density
ka: წითლის წიმკვრივე

en: Adjust the red density
ka: წითლის წიმკვრივის მორგება

en: Green Density
ka: მწვანის სიმკვრივე

en: Adjust the green density
ka: მწვანის სიმკვრივის მორგება

en: Quality Enhancement
ka: ხარისხის გაუმჯობესება

en: Paper Thickness
ka: ფურცლის სისქე

en: Set printer paper thickness
ka: პრინტერის ფურცლის სისქის დაყენება

en: Vacuum Intensity
ka: ვაკუუმის ინტენსივობა

en: Print Method
ka: ბეჭდვის მეთოდი

en: Feed Adjustment
ka: მიწოდების დარეგულირება

en: Full Manual Control
ka: სრულად ხელით კონტროლი

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Bidirectional
ka: ორმხრივი

en: Unidirectional
ka: ცალმხრივი

en: Clean
ka: სუფთა

en: 600 DPI high quality
ka: 600 DPI მაღალი ხარისხი

en: 600 DPI Unidirectional
ka: 600 DPI ცალმხრივი

en: 1200 DPI high quality
ka: 1200 DPI მაღალი ხარისხი

en: 1200 DPI highest quality
ka: 1200 DPI უმაღლესი ხარისხი

en: 1200 DPI  Unidirectional
ka: 1200 DPI  ცალმხრივი

en: 2400 DPI x 1200 DPI high quality
ka: 2400 DPI x 1200 DPI მაღალი ხარისხი

en: 2400 DPI x 1200 DPI highest quality
ka: 2400 DPI x 1200 DPI უმაღლესი ხარისხი

en: test print
ka: დაბეჭდვის ტესტირება

en: Four Color Standard
ka: ოთხი ფერის სტანდარტი

en: Three Color Composite
ka: სამი ფერის კომპოზიტი

en: Six Color Photo
ka: ექვსი ფერის ფოტო

en: Five Color Photo Composite
ka: ხუთი ფერის ფოტო კომპოზიტი

en: Plain Paper
ka: სუფთა ფურცელი

en: Transparencies
ka: გამჭვირვალობები

en: Envelopes
ka: კონვერტები

en: Photo Paper
ka: ფოტოქაღალდი

en: Other
ka: სხვა

en: Coated
ka: დაფარული

en: Texture
ka: ტექსტურა

en: Matte
ka: მქრქალი

en: Soft
ka: რბილი

en: Hard
ka: მაგარი

en: Printer Gamma Correction
ka: პრინტერის გამის შესწორება

en: Softest
ka: ურბილესი

en: Image Sharpening
ka: გამოსახულების გამკვეთრება

en: Darkness
ka: სიბნელე

en: Printer Image Darkness Adjustment
ka: პრინტერის გამოსახულების სიბნელის მორგება

en: Lightness
ka: სიკაშკაშე

en: Printer Image Lightness Adjustment
ka: პრინტერის განათების სიბნელის მორგება

en: Advance
ka: დამატებით

en: Printer Image Advance Adjustment
ka: პრინტერის გამოსახულების დამატებითი მორგება

en: Tone Curve
ka: ტონის მრუდი

en: High Grade
ka: მაღალი ხარისხი

en: Print Info
ka: ბეჭდვის ინფორმაცია

en: Print Information
ka: ბეჭდვის ინფორმაცია

en: Roll Type
ka: რულონის ტიპი

en: Matte +5
ka: მქრქალი +5

en: Matte +4
ka: მქრქალი +4

en: Matte +3
ka: მქრქალი +3

en: Matte +2
ka: მქრქალი +2

en: Matte +1
ka: მქრქალი +1

en: Matte -1
ka: მქრქალი -1

en: Matte -2
ka: მქრქალი -2

en: Matte -3
ka: მქრქალი -3

en: Matte -4
ka: მქრქალი -4

en: Matte -5
ka: მქრქალი -5

en: Satin
ka: ატლასი

en: High
ka: მაღალი

en: Print Speed
ka: ბეჭდვის სიჩქარე

en: Matte Intensity
ka: სიმქრქალის ინტენსივობა

en: Standard (KP61B)
ka: სტანდარტული (KP61B)

en: High Density (KP65HM)
ka: მაღალი სიმკვრივე (KP65HM)

en: Printer-Defined Setting
ka: პრინტერის მიერ არჩეული პარამეტრი

en: Table 1
ka: ცხრილი 1

en: Table 2
ka: ცხრილი 2

en: Table 3
ka: ცხრილი 3

en: Table 4
ka: ცხრილი 4

en: Table 5
ka: ცხრილი 5

en: Use LUT
ka: LUT-ის გამოყენება

en: Low
ka: დაბალი

en: Paper Save
ka: ფურცლების დაზოგვა

en: 4mm
ka: 4მმ

en: 5mm
ka: 5მმ

en: 6mm
ka: 6მმ

en: 7mm
ka: 7მმ

en: 8mm
ka: 8მმ

en: Printer Settings
ka: პრინტერის მორგება

en: Date
ka: თარიღი

en: Date and Time
ka: თარიღი და დრო

en: Clear Memory
ka: მეხსიერების გასუფთავება

en: Continuous Printing
ka: უწყვეტი ბეჭდვა

en: Printer Brightness Adjustment
ka: პრინტერის სიკაშკაშის მორგება

en: Printer Contrast Adjustment
ka: პრინტერის კონტრასტის მორგება

en: User Comment
ka: მომხმარებლის კომენტარი

en: User LUT
ka: მომხმარებლის LUT-ი

en: Paper Saving Mode
ka: ფურცლის დაზოგვის რეჟიმი

en: High Contrast
ka: მაღალი კონტრასტი

en: Printer Contrast
ka: პრინტერის კონტრასტი

en: Fine
ka: დაწვრილებით

en: Super Fine
ka: ძალიან დაწვრილებით

en: Fine Deep
ka: ღრმად დაწვრილებით

en: Fine (Standard Media
ka: დაწვრილებით (სტანდარტული მედია)

en: Fine (High Grade Media)
ka: დაწვრილებით (მაღალი ხარისხის მედია)

en: Internal Color Correction
ka: ფერების შიდა კორექცია

en: Use Internal Color Correction
ka: ფერების შიდა კორექციის გამოყენება

en: Power Saving
ka: ენერგიის დაზოგვა

en: Ultra Fine
ka: ზედაწვრილებით

en: Lower Deck
ka: ქვედა მაგიდა

en: Upper Deck
ka: ზედა მაგიდა

en: Printer Deck
ka: პრინტერის მაგიდა

en: Color Matching
ka: ფერის დამთხვევა

en: Natural
ka: ბუნებრივი

en: Vivid
ka: კაშკაშა

en: Printer Default
ka: ნაგულისხმევი პრინტერი

en: On
ka: ჩართული

en: Roll
ka: გაგორება

en: Sheet
ka: ფურცელი

en: Low Speed
ka: დაბალი სიჩქარე

en: High Density
ka: მაღალი სიმკვრივე

en: Media Version
ka: მედიის ვერსია

en: Printer media version
ka: პრინტერის მედიის ვერსია

en: Resin Black
ka: რეზინისფერი შავი

en: Black Type
ka: შავის ტიპი

en: Reject Bad Cards
ka: ცუდი კარტების უარყოფა

en: Color Power Level
ka: ფერების ძალის დონე

en: Black Power Level
ka: შავის ძალის დონე

en: Overcoat Power Level
ka: გადაღებვის ძალის დონე

en: Ultra Secure
ka: ზედაცული

en: Black Balance
ka: შავის ბალანსი

en: Report levels
ka: დონეების ინფორმაცია

en: Plain
ka: სუფთა

en: Bond
ka: ბმა

en: Premium
ka: პრემიუმი

en: Transparency
ka: გამჭვირვალობა

en: Manual
ka: ხელით

en: Tray 1
ka: თარო 1

en: Tray 2
ka: თარო 2

en: Tray 3
ka: თარო 3

en: Tray 4
ka: თარო 4

en: Tray
ka: თარო

en: Optional Source
ka: არასავალდებულო წყარო

en: Autoselect
ka: ავტოარჩევა

en: 600x600 DPI monochrome
ka: 600x600 DPI შავთეთრი

en: Draft
ka: მონახაზი

en: Paper Sensor Type
ka: ფურცლის სენსორის ტიპი

en: Horizontal Offset
ka: ჰორიზონტალური წანაცვლება

en: Adjust horizontal position
ka: ჰორიზონტალური მდებარეობის გასწორება

en: Vertical Offset
ka: ვერტიკალური წანაცვლება

en: Adjust vertical position
ka: ვერტიკალური მდებარეობის გასწორება

en: Color + Black Cartridges
ka: ფერადი + შავი კარტრიჯები

en: Color + Photo Cartridges
ka: ფერადი + ფოტო კარტრიჯები

en: Keep Previous
ka: წინას შენარჩუნება

en: Gap
ka: შუალედი

en: Notch
ka: ამოკვეთა

en: Continuous
ka: უწყვეტი

en: PPD File
ka: PPD ფაილი

en: Model Name
ka: Მოდელის სახელი

en: PPD File Model Name
ka: PPD ფაილის მოდელის სახელი

en: Letter
ka: წერილი

en: Custom
ka: ხელით

en: Fatal error!
ka: ფატალური შეცდომა!

en: Fast Economy
ka: სწრაფი ეკონომიური

en: Economy
ka: ეკონომიკა

en: Super Photo
ka: ზე-ფოტო

en: Ultra Photo
ka: ულტრა-ფოტო

en: Best
ka: საუკეთესო

en: Text
ka: ტექსტი

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Mixed Text and Graphics
ka: შერეული ტექსტი და გრაფიკა

en: Photograph
ka: ფოტო

en: Page
ka: გვერდი

en: Job
ka: დავალება

en: Image Type
ka: გამოსახულების ტიპი

en: Type of image being printed
ka: გამოსახულების ტიპი, რომლის დაბეჭდვაც მიმდინარეობს

en: Job Mode
ka: დავალების რეჟიმი

en: Job vs. page mode
ka: დავალების რეჟიმი გვერდის წინააღმდეგ

en: Page Number
ka: გვერდის ნომერი

en: Page number
ka: გვერდის ნომერი

en: Number of Copies
ka: ასლების რიცხვი

en: Curve type
ka: მრუდის ტიპი

en: Minimum X
ka: მინიმალური X

en: Minimum possible value for X
ka: X-ის მინიმალური შესაძლო მნიშვნელობა

en: Maximum X
ka: მაქსიმალური X

en: Maximum possible X value
ka: X-ის მაქსიმალური შესაძლო მნიშვნელობა

en: Minimum Y
ka: მინიმალური Y

en: Minimum possible value for Y
ka: Y-ის მინიმალური შესაძლო მნიშვნელობა

en: Maximum Y
ka: მაქსიმალური Y

en: Maximum possible value for Y
ka: Y-ის მაქსიმალური შესაძლო მნიშვნელობა

en: Gamma
ka: გამა

en: _Gamma value
ka: _გამის რიცხვი

en: Inch
ka: დუიმი

en: Set the base unit of measurement to inches
ka: საზომი ერთეულების დუიმებზე გადართვა

en: cm
ka: სმ

en: Set the base unit of measurement to centimetres
ka: საზომი ერთეულის სანტიმეტრებზე გადართვა

en: Points
ka: წერტილები

en: Set the base unit of measurement to points (1/72")
ka: წერტილი

en: mm
ka: მმ

en: Set the base unit of measurement to millimetres
ka: საზომი ერთეულების წერტილებზე გადართვა

en: Pica
ka: პიკა

en: Set the base unit of measurement to picas (1/12")
ka: საზომი ერთეულების პიკაზე (1/12") გადართვა

en: Color output
ka: ფერების გამოტანა

en: Standard Command
ka: სტანდარტული ბრძანება

en: Use standard print command
ka: ბეჭდვის სტადარტული ბრძანების გამოყენება

en: Custom Command
ka: ხელით შეყვანილი ბრძანება

en: Use custom print command
ka: ბეჭდვის ხელით შეყვანილი ბრძანება

en: File
ka: ფაილი

en: Print to a file
ka: ფაილში დაბეჭდვა

en: Edit Curve...
ka: მრუდის ჩასწორება...

en: Set Default
ka: ნაგულისხმევად დაყენება

en: Restore Previous
ka: წინას აღდგენა

en: OK
ka: დიახ

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Select File...
ka: აირჩიეთ ფაილი...

en: Reset
ka: განულება

en: %s -- Print v%s
ka: %s -- v%s-ის დაბეჭდვა

en: About
ka: შესახებ

en: Print and
    Save Settings
ka: დაბეჭდვა და
    პარამეტრების შენახვა

en: Save
    Settings
ka: პარამეტრების შენახვა

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Preview
ka: გადახედვა

en: Paper Size
ka: ქაღალდის ზომა

en: Show All Paper Sizes
ka: ფურცლის ყველა ზომის ჩვენება

en: Dimensions:
ka: ზომები:

en: Width:
ka: სიგანე:

en: Width of the paper that you wish to print to
ka: დასაბეჭდი ქაღალდის სიგანე

en: Height:
ka: სიმაღლე:

en: Height of the paper that you wish to print to
ka: დასაბეჭდი ქაღალდის სიგრძე

en: Automatic Paper Size
ka: ქაღალდის ავტომატური ზომა

en: Select the number of copies to print; a value between 1 and 100
ka: დასაბეჭდი ასლების რიცხვი. მნიშვნელობა 1-100

en: Image Position
ka: გამოსახულების პოზიცია

en: Auto
ka: ავტომატური

en: Upside down
ka: ამოყირავებული

en: Seascape
ka: ზღვის ხედი

en: Orientation:
ka: ორიენტაცია:

en: Left:
ka: მარცხენა:

en: Right:
ka: მარჯვენა:

en: Top:
ka: ზედა:

en: Bottom:
ka: ქვედა:

en: Center:
ka: ცენტრი:

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Setup Printer
ka: პრინტერის მორგება

en: Printer Make:
ka: პრინტერის მწარმოებელი:

en: Select the make of your printer
ka: აირჩიეთ პრინტერის მწარმოებელი

en: Printer Model:
ka: პრინტერის მოდელი:

en: Select your printer model
ka: აირჩიეთ პრინტერის მოდელი

en: PPD File:
ka: PPD ფაილი:

en: Enter the correct PPD filename for your printer
ka: შეიყვანეთ თქვენი პრინტერის შესაბამისი PPD ფაილის სწორი ბილიკი

en: Browse
ka: დათვალიერება

en: Choose the correct PPD filename for your printer
ka: აირჩიეთ თქვენი პრინტერის შესაბამისი PPD ფაილის სწორი ბილიკი

en: Printer Queue:
ka: პრინტერის რიგი:

en: Enter the file to print to.
ka: აირჩეთ დასაბეჭდი ფაილი.

en: File to print to
ka: დასაბეჭდი ფაილი

en: Print To File
ka: ფაილში დაბეჭდვა

en: Define New Printer
ka: ახალი პრინტერის აღწერა

en: Printer Name:
ka: პრინტერის სახელი:

en: About Gutenprint
ka: Gutenprint-ის შესახებ

en: Gutenprint Version
ka: Gutenprint-ის ვერსია

en: Setup Printer...
ka: პრინტერის მორგება...

en: New Printer...
ka: ახალი პრინტერი...

en: Set Printer Option Defaults
ka: პრნტერის პარამეტრების ნაგულისხმევი მნიშვნელობების დაყენება

en: Image Size
ka: გამოსახულების ზომა

en: Scaling:
ka: მასშტაბი:

en: Scale by:
ka: გადიდების მასშტაბი:

en: Percent
ka: პროცენტი

en: Set the width of the print
ka: დასაბეჭდის სიგანის დაყენება

en: Set the height of the print
ka: დასაბეჭდის სიმაღლის დაყეენბა

en: Use Original
    Image Size
ka: გამოსახულების საწყისი
    ზომის გამოყენება

en: Set the print size to the size of the image
ka: დასაბეჭდი ზომის გამოსახულების ზომაზე დაყენება

en: Print Color Adjust
ka: პრინტერის ფერების მორგება

en: Set Defaults
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობების გამოყენება

en: Close
ka: დახურვა

en: Image preview
ka: გამოსახულების გადახედვა

en: View Output Channels:
ka: გამოტანის არხების გადახედვა:

en: Output
ka: გამოტანა

en: Output Type:
ka: გამოტანის ტიპი:

en: Select the desired output type
ka: აირჩიეთ გამოტანის სასურველი ტიპი

en: Adjust Output...
ka: გამოტანის მორგება...

en: Adjust color balance, brightness, contrast, saturation, and dither algorithm
ka: გამოტანის ფერების ბალანსის, სიკაშკაშის, კონტრასტის და გაჯერებულობის მორგება

en: Size Units:
ka: საზომი ერთეულები:

en: Units:
ka: ერთეულები:

en: Printer
ka: პრინტერი

en: (Default Printer)
ka: (ნაგულისხმევი პრინტერი)

en: Printer Features
ka: პრინტერის თვისებები

en: Output Control
ka: გამოტანის კონტროლი

en: Common
ka: ჩვეულებრივი

en: Extra 1
ka: დამატებითი 1

en: Extra 2
ka: დამატებითი 2

en: Extra 3
ka: დამატებითი 3

en: Extra 4
ka: დამატებითი 4

en: Extra 5
ka: დამატებითი 5

note: TRANSLATORS: Specify the language of the PPD translation. * Use the English name of your language here, e.g. "Swedish" instead of * "Svenska".
en: English
ka: ინგლისური

en: Media Size
ka: მატარებლის ზომა

en: Color Model
ka: ფერის მოდელი

en: Inverted Grayscale
ka: შებრუნებული შავთეთრი

en: RGB Color
ka: RGB ფერი

en: CMY Color
ka: CMY ფერი

en: Color Precision
ka: ფერის სიზუსტე

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Fine Adjustment
ka: ზუსტი მორგება

en: %.1f mm
ka: %.1f მმ

en: Reverse
ka: პირიქით

en: 2-Sided Printing
ka: 2-მხრივი ბეჭდვა

en: Shrink Page If Necessary to Fit Borders
ka: თუ საჭიროა, საზღვრებში ჩასატევად გვერდის დაპატარავება

en: Shrink (print the whole page)
ka: დაპატარავება (მთელი გვერდის დაბეჭდვა)

en: Crop (preserve dimensions)
ka: ამოჭრა(ზომების გათვალისწინებით)

en: Expand (use maximum page area)
ka: გაფართოება (გვერდის მაქსიმალურად გამოყენება)

en: Escputil version
ka: Escputil-ის ვერსია

en: Unknown option %c
ka: უცნობი პარამეტრი %c

en: Usage: %s [OPTIONS] command
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრები] ბრძანება

en: Type `%s --help' for more information.
ka: მეტი ინფორმაციის მისაღებად აკრიფეთ '%s --help'.

en: Cannot open device %s: %s
ka: მოწყობილობის (%s) გახსნის შეცდომა: '%s'

en: Unable to send command to printer
ka: პრინტერისთვის ბრძანების გაგზავნა შეუძლებელია

en: Read from printer timed out
ka: პრინტერიდან წაკითხვის მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: Cannot read from %s: %s
ka: %s-დან წაკთხვა შეუძლებელია: %s

en: Please specify a raw device
ka: მიუთითეთ პირდაპირი მოწყობილობა

en: Unknown printer %s!
ka: უცნობი პრინტერი %s!

en: Cannot write to %s: %s
ka: %s-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: 
    Cannot write to %s: %s
ka: 
    %s-ში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: 
    Cannot detect printer type.
    Please use -m to specify your printer model.
ka: 
    პრინტერის ტიპის დადგენა შეუძლებელია.
    პრინტერის მოდელის მისათითებლად, შეგიძლიათ, -m პარამეტრი გამოიყენოთ.

en: Photo Black
ka: ფოტოგრაფული, შავი

en: Unknown
ka: უცნობია

en: Light Cyan
ka: ღია ცისფერი

en: Light Magenta
ka: ღია ალისფერი

en: Light Black
ka: ღია შავი

en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

en: Status: Error
ka: სტატუსი: შეცდომა

en: Status: Self-Printing
ka: სტატუსი: თვითპრინტვა

en: Status: Busy
ka: სტატუსი: დაკავებულია

en: Status: Waiting
ka: სტატუსი: მოლოდინი

en: Status: Idle
ka: სტატუსი: უქმე

en: Status: Paused
ka: სტატუსი: შეჩერებული

en: Status: Cleaning
ka: სტატუსი: წმენდა

en: Status: Factory shipment
ka: სტატუსი: ქარხნიდან გამოწერა

en: Status: Sleeping
ka: სტატუსი: მძინარე

en: Status: Shutting down
ka: სტატუსი: ითიშება

en: Status: Initializing paper
ka: სტატუსი: ქაღალდის ინიციალიზაცია

en: Status: Black ink switching
ka: სტატუსი: შავი მელნის გადართვა

en: Status: Initializing ink
ka: სტატუსი: მელნის ინიციალიზაცია

en: Status: Unknown (%d)
ka: სტატუსი: უცნობი (%d0

en: Error: Fatal Error
ka: შეცდომა: ფატალური შეცდომა

en: Error: Other interface is selected
ka: შეცდომა: არჩეულია სხვა ინტერფეისი

en: Error: Cover Open
ka: შეცდომა: თავსახური ღიაა

en: Error: Paper jam
ka: შეცდომა: ქაღალდის გაჭედვა

en: Error: Ink out
ka: შეცდომა: მელანი გათავდა

en: Error: Paper out
ka: შეცდომა: ქაღალდი გათავდა

en: Error: Double feed
ka: შეცდომა: ორმაგი მიწოდება

en: Error: Miscellaneous paper error
ka: შეცდომა: სხვა ქაღალდის შეცდომა

en: Error: Maintenance cartridge overflow
ka: შეცდომა: რემონტის კარტრიჯის გადავსება

en: Error: Double feed error
ka: შეცდომა: ორმაგი მიწოდების შეცდომა

en: Error: Cleaning impossible
ka: შეცდომა: გასუფთავება შეუძლებელია

en: Error: Unrecoverable cutter error
ka: შეცდომა: აღუდგენელი მჭრელის შეცდომა

en: Error: Recoverable cutter jam
ka: შეცდომა: აღდგენადი მჭრელის გაჭედვა

en: Error: Rear cover open
ka: შეცდომა: უკანა თავსახური ღიაა

en: Error: CD Tray Out
ka: შეცდომა: CD-ის თარო ღიაა

en: Error: Card loading error
ka: შეცდომა: ბარათის ჩატვირთვის შეცდომა

en: Error: Tray cover open
ka: შეცდომა: თაროს თავსახური ღიაა

en: Error: No maintenance box
ka: შეცდომა: რემონტის ყუთის გარეშე

en: Error: Maintenance box overflow
ka: შეცდომა: რემონტის ყუთი გადავსებულია

en: Error: Maintenance cartridge cover open
ka: შეცდომა: რემონტის კარტრიჯის თავსახური ღიაა

en: Error: Front cover open
ka: შეცდომა: წინა თავსახური ღიაა

en: Error: Maintenance request
ka: შეცდომა: რემონტის მოთხოვნა

en: Error: Unknown (%d)
ka: შეცდომა: უცნობი (%d)

en: Warning: Unknown (%d)
ka: გაფრთხილება: უცნობი (%d)

en: Printer Name: %s
ka: პრინტერის სახელი: %s

en: Ink Levels:
ka: მელნის დონეები:

en: Ink color
ka: მელნის ფერი

en: Percent remaining
ka: დარჩენილი პროცენტი

en: Maintenance Cartridge
ka: რემონტის კარტრიჯი

en: Job Name:
ka: დავალების სახელი:

en: Serial Number:
ka: სერიული ნომერი:

en: Paper Remaining:
ka: დარჩენილი ქაღალდი:

en: Paper Width:
ka: ქაღალდის სიგანე:

en: ink levels
ka: მელნის დონეები

en: status
ka: სტატუსი

en: Ink cartridge
ka: მელნის კარტრიჯი

en: Part number
ka: ნაწილის ნომერი

en: Printer identification requires using a raw device.
ka: პრინტერის გამოცნობა მოწყობილობის პირდაპირ გამოყენებას მოითხოვს.

en: Cannot identify printer model.
ka: პრინტერის მოდელის გამოცნობა შეუძლებელია.

en: Cleaning heads...
ka: თავაკების გასუფთავება...

en: Exiting
ka: გასვლა

en: Repeating the alignment process.
ka: სწორების პროცესის გამეორება.

en: About to save settings...
ka: ვაპირებ, შევინახო პარამეტრები...

en: failed!
ka: ჩავარდა!

en: succeeded!
ka: წარმატებულია!

en: Your alignment settings have been saved to the printer.
ka: თქვენი სწორების პარამეტრები შენახულია პრინტერში.

en: Unrecognized command.
ka: უცნობი ბრძანება.

en: Final command was not confirmed.
ka: საბოლოო ბრძანება არ დადასტურებულა.

en: Press enter to continue >
ka: გასაგრძელებლად დააჭირეთ Enter-ს >

en: Pass #%d
ka: გავლა #%d

en: Number out of range!
ka: რიცხვი დიაპაზონს გარეთაა!

en: Error in input
ka: შეყვანის შეცდომა

en: Printing...
ka: დაბეჭდვა...

note: TRANSLATORS: All strings in this file must be no more than 80 bytes in length. Please take into account expansion due to multi-byte characters, as the limit is *bytes*, not characters!
en: EPSON Standard Inks
ka: EPSON-ის სტანდარტული მელნები

en: One Color Raw
ka: ერთფერიანი უბრალო

en: Three Color Raw
ka: სამფერიანი უბრალო

en: Four Color Raw
ka: ოთხფერიანი უბრალო

en: Five Color Raw
ka: ხუთფერიანი უბრალო

en: Six Color Raw
ka: ექვსფერიანი უბრალო

en: Gray 3
ka: ნაცრისფერი 3

en: Gray 2
ka: ნაცრისფერი 2

en: Gray 1
ka: ნაცრისფერი 1

en: MIS Six Tone
ka: MIS ექვსტონიანი

en: Hextone
ka: ექვსტონიანი

en: Gray 5
ka: ნაცრისფერი 5

en: Gray 4
ka: ნაცრისფერი 4

en: Five Color Photo
ka: ხუთფერიანი ფოტო

en: Default Black
ka: ნაგულისხმევი შავი

en: Seven Color Photo
ka: შვიდფერიანი ფოტო

en: Dark Yellow
ka: მუქი ყვითელი

en: Seven Color Raw
ka: შვიდფერიანი უბრალო

en: Two Level Grayscale
ka: ორდონიანი ნაცრისფერი

en: Two Color Raw
ka: ორფერიანი უბრალო

en: Eight Color Photo
ka: რვაფერიანი ფოტო

en: Eight Color Raw
ka: რვაფერიანი უბრალო

en: Four Color Photo
ka: ოთხფერიანი ფოტო

en: Ten Color Raw
ka: ათფერიანი უბრალო

en: Main Tray
ka: მთავარი კალათი

en: Photo Tray
ka: ფოტო კალათი

en: Print to CD
ka: CD-ზე დაბეჭდვა

en: Rear Tray
ka: უკანა კალათი

en: Front Tray
ka: წინა კალათი

en: Manual Feed
ka: ხელით მიწოდება

en: Main Input
ka: მთავარი შეყვანა

en: Photo Board
ka: ფოტომუყაო

en: Manual Selection
ka: ხელით არჩევა

en: Black 1
ka: შავი 1

en: Black 2
ka: შავი 2

en: 360 x 180 DPI Draft
ka: 360 x 180 DPI მონახაზი

en: 360 DPI Enhanced
ka: 360 DPI გაფართოებული

en: 720 x 360 DPI Enhanced
ka: 720 x 360 DPI გაფართოებული

en: 720 DPI High Quality
ka: 720 DPI მაღალი ხარისხი

en: 2880 x 1440 DPI
ka: ბ

en: 360 x 120 DPI Economy
ka: 360 x 120 DPI ეკონომიური

en: 360 x 240 DPI Draft
ka: 360 x 240 DPI მონახაზი

en: 1440 x 720 DPI Highest Quality
ka: 1440 x 720 DPI უმაღლესი ხარისხი

en: 1440 x 720 DPI Transposed
ka: 1440 x 720 DPI ტრანსპოზიცია

en: 360 x 90 DPI Fast Economy
ka: 360 x 90 DPI სწრაფი ეკონომიური

en: 180 DPI Economy
ka: 180 DPI ეკონომიური

en: 360 DPI High Quality
ka: 360 DPI მაღალი ხარისხი

en: 720 DPI Highest Quality
ka: 720 DPI უმაღლესი ხარისხი

en: 2880 x 720 DPI Highest Quality
ka: 2880 x 720 DPI უმაღლესი ხარისხი

en: 1440 x 720 DPI High Quality
ka: 1440 x 720 DPI მაღალი ხარისხი

en: Vivid Light Magenta
ka: კაშკაშა ღია ალისფერი

en: Vivid Magenta
ka: კაშკაშა ალისფერი

en: 720 x 360 DPI High Speed
ka: 720 x 360 DPI მაღალი სიჩქარე

en: Postcard
ka: საფოსტო ბარათი

en: CD or DVD
ka: CD ან DVD

en: MIS Hextone
ka: MIS ექვსტონიანი

en: Legal
ka: იურიდიული

en: Tabloid
ka: ტაბლოიდი

en: Executive
ka: აღმასრულებელი

en: L
ka: მარცხ

en: C0 landscape
ka: C0 ლანდშაფტი

en: C1 landscape
ka: C1 ლანდშაფტი

en: C2 landscape
ka: C2 ლანდშაფტი

en: C3 landscape
ka: C3 ლანდშაფტი

en: C4 landscape
ka: C4 ლანდშაფტი

en: C5 landscape
ka: C5 ლანდშაფტი

en: B6-C4 landscape
ka: B6-C4 ლანდშაფტი

en: C6 landscape
ka: C6 ლანდშაფტი

en: DL landscape
ka: DL ლანდშაფტი

en: C7-6 landscape
ka: C7-6 ლანდშაფტი

en: C7 landscape
ka: C7 ლანდშაფტი

en: C8 landscape
ka: C8 ლანდშაფტი

en: C9 landscape
ka: C9 ლანდშაფტი

en: C10 landscape
ka: C10 ლანდშაფტი

en: EA5 landscape
ka: EA5 ლანდშაფტი

en: ArchA transposed
ka: ArchA ტრანსპოზიცია

en: ArchB transposed
ka: ArchB ტრანსპოზიცია

en: ArchC transposed
ka: ArchC ტრანსპოზიცია

en: ArchD transposed
ka: ArchD ტრანსპოზიცია

en: ArchE transposed
ka: ArchE ტრანსპოზიცია

en: 10cm x 15cm
ka: 10cm x 15სმ

en: A2 Invitation
ka: A2 მოსაწვევი

en: Monarch Envelope
ka: სამეფო კონვერტი

en: Wide 101.6x180.6
ka: ფართო 101.6x180.6

en: Credit Card
ka: საკრედიტო ბარათი

en: Oficio
ka: ოფიციო

en: 4.00x6.00 in label
ka: 4.00x6.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 1.00x4.00 in label
ka: 1.00x4.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 1.31x4.00 in label
ka: 1.31x4.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 0.56x3.44 in label
ka: 0.56x3.44 დუიმი ეტიკეტი

en: 3.19x3.50 in label
ka: 3.19x3.50 დუიმი ეტიკეტი

en: 1.00x2.63 in label
ka: 1.00x2.63 დუიმი ეტიკეტი

en: 2.00x1.00 in label
ka: 2.00x1.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 2.00x1.50 in label
ka: 2.00x1.50 დუიმი ეტიკეტი

en: 2.00x4.00 in label
ka: 2.00x4.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 2.25x5.50 in label
ka: 2.25x5.50 დუიმი ეტიკეტი

en: 3.00x2.00 in label
ka: 3.00x2.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 3.00x3.00 in label
ka: 3.00x3.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 3.19x1.75 in label
ka: 3.19x1.75 დუიმი ეტიკეტი

en: 3.50x2.00 in label
ka: 3.50x2.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 4.00x2.00 in label
ka: 4.00x2.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 4.00x3.00 in label
ka: 4.00x3.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 4.00x4.00 in label
ka: 4.00x4.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 4.00x5.00 in label
ka: 4.00x5.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 4.00x6.50 in label
ka: 4.00x6.50 დუიმი ეტიკეტი

en: 4.00x8.00 in label
ka: 4.00x8.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 4.00x13.00 in label
ka: 4.00x13.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 6.00x2.00 in label
ka: 6.00x2.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 6.00x3.00 in label
ka: 6.00x3.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 6.00x4.00 in label
ka: 6.00x4.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 6.00x5.00 in label
ka: 6.00x5.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 6.00x6.00 in label
ka: 6.00x6.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 8.00x12.00 in label
ka: 8.00x12.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 8.50x6.00 in label
ka: 8.50x6.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 8.50x11.00 in label
ka: 8.50x11.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 2.50x3.13 in label
ka: 2.50x3.13 დუიმი ეტიკეტი

en: 0.50x1.75 in label
ka: 0.50x1.75 დუიმი ეტიკეტი

en: 1.75x3.00 in label
ka: 1.75x3.00 დუიმი ეტიკეტი

en: 0.75x5.75 label
ka: 0.75x5.75 დუიმი ეტიკეტი

en: 44x31 mm label
ka: 44x31 მმ ეტიკეტი

en: 62x44 mm label
ka: 62x44 მმ ეტიკეტი

en: 74x52 mm label
ka: 74x52 მმ ეტიკეტი

en: 88x62 mm label
ka: 88x62 მმ ეტიკეტი

en: 105x74 mm label
ka: 105x74 მმ ეტიკეტი

en: 125x88 mm label
ka: 125x88 მმ ეტიკეტი

en: 148x105 mm label
ka: 148x105 მმ ეტიკეტი

en: 176x125 mm label
ka: 176x125 მმ ეტიკეტი

en: 210x148 mm label
ka: 210x148 მმ ეტიკეტი

en: 250x176 mm label
ka: 250x176 მმ ეტიკეტი

en: 297x210 mm label
ka: 297x210 მმ ეტიკეტი
